italy
کشور ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

 

انتخاب مقصد برای تحصیل دانشجویان مهمترین تصمیمی ‌است که باید با بررسی تمامی‌ جوانب گرفته شود. لازم است چند ماه به بررسی و تحقیق درباره‌ی کشورهای مختلف بپردازید و شرایط مختلف را بررسی کنید. بهتر است کشور مقصد خود را با روش مقایسه بین چند کشور انتخاب کنید. گروه ما مقالاتی درباره‌ی بسیاری از کشورهای جهان که می‌توانند مقصد مناسبی برای تحصیل شما باشند، ارائه می‌دهد تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش یابد و قدرت تصمیم گیری شما بیشتر شود. در این مقاله صرفا تحصیل در کشور ایتالیا مورد بحث قرار می‌گیرد. تمام جوانب تحصیل، زندگی، کار دانشجویی و هزینه‌های تحصیل در این کشور بررسی می‌شوند. 

کشور ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که نسبت به جذب استعدادهای درخشان در سطح بین‌‌الملل علاقه نشان می‌دهد. این کشور تهسیلاتی برای زندگی دانشجویی برای این دسته از دانشجویان در نظر می‌گیرد و از آن‌ها حمایت می‌کند. کشور ایتالیا از سطح علمی بالایی برخوردار است و فارغ‌ التحصیلان رشته‌های مختلف در این کشور در بازار کار جهانی از اعتبار خوبی برخوردارند و می‌توانند در شغلی پر درآمد مشغول به کار شوند. از طرفی امکان اقامت و کار بعد از فارغ‌التحصیلی در ایتالیا وجود دارد. شرایط زندگی دانشجویی در این کشور به گونه‌ای است که خارج از حد توان نمی‌باشد. تمامی این موارد باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان کشور ایتالیا را به عنوان مقصد خود برای تحصیل انتخاب کنند. بررسی این موارد به صورت جزئی‌تر در قسمت‌های بعدی انجام می‌شود.

شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا چیست؟ با توجه به اینکه سالانه افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارجی هستند، یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل بین المللی یعنی تحصیل رایگان در ایتالیا را بررسی کنیم.

آیا تحصیل رایگان در ایتالیا واقعی است

 

ایتالیا یکی از کشورهایی است که تمایل به جذب دانشجویان خارجی دارد. ایتالیا کشوری است که دانشگاه های معتبری را در اروپا دارد. شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا بسیار مطلوب است با توجه به اینکه شما می توانید از مزایایی تحصیل رایگان یا تحصیل با هزینه پایین در این کشور بهره مند شوید یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در سطح بین المللی است.

تحصیل رایگان در ایتالیا برخلاف اکثر کشورها شامل مقطع کارشناسی نیز می شود. این موضوع یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می شود.

شما با انتخاب ایتالیا برای تحصیل در سطح بین الملل می توانید از مزایایی دیگری مانند استفاده از بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری استفاده کنید.

.

بورسیه یک کمک هزینه‌ی مالی بلاعوض است که به دانشجویان بومی و بین‌المللی اختصاص می‌یابد. 

بورسیه‌ی تحصیلی به دانشجویان کارشناسی بر اساس میزان درخواست و بررسی نیازهای آن‌ها و با در نظر گرفتن نمره‌ی زبان و معدل آن‌ها اعطا می‌شود. دانشجویان پس از گذراندن دو ترم اولیه‌ی تحصیل و مشخص شدن سطح علمی‌شان، می‌توانند اقدام به درخواست برای بورسیه‌ی تحصیلی نمایند.

دانشگاه‌های ایتالیا اعتبار علمی خوبی در سطح جهان دارند و از این رو تحصیل در این دانشگاه‌ها به یافتن شغل مناسب در بسیاری از کشورهای دنیا کمک می‌کند. در آخرین آمارهای ارائه شده، 30 دانشگاه در کشور ایتالیا در بین 900 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و تعدادی از آن‌ها از جایگاه‌های خوبی در این لیست برخوردارند.

اعتبار دانشگاه‌های ایتالیا تنها به چند رشته محدود نمی‌شود. در دانشگاه‌های این کشور رشته‌های متنوعی با کیفیت مناسب و استانداردهای روز جهانی ارائه می‌شوند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در گرایش‌های مختلف مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی را دارند باید برای پذیرش در آزمون ورودی شرکت نمایند. این آزمون آلفا تست نام دارد و شامل مجموعه‌ای از کتاب‌هاست که دانشجویان برای شرکت در این آزمون باید مطالعه کنند. این آزمون در ابتدای هر سال تحصیلی برگزار می‌شود.

در کشور ایتالیا ممکن است برخی از رشته‌ها در برخی از دانشگاه‌ها دارای آزمون ورودی باشند که به طور اختصاصی توسط مراکز مربوطه برگزار می‌شوند.

یکی از سوالاتی که در زمینه‌ی تحصیل در کشورهای خارجی وجود دارد، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و نحوه‌ی معادل‌ سازی آن‌هاست. در کل می‌توان گفت هرچه رزومه‌ی قوی‌تری داشته باشید، شانس بیشتری برای قبولی خواهید داشت. در ادامه مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در کشور ایتالیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش کارشناسی عبارتند از:

  • رزومه‌ی کامل تحصیلی و کاری
  • اصل مدرک دیپلم و پیش‌ دانشگاهی به همراه ریز نمرات و کپی برابر با اصل آن‌ها: این مدارک باید به تأیید اداره کل آموزش پرورش محل تحصیل شما برسند.

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌ها

این خوابگاه‌ها کم هزینه‌ترین محل برای اقامت دانشجویان در کشور ایتالیا می‌باشند. این خوابگاه‌ها که وابسته به دانشگاه‌ها هستند، معمولا در محوطه‌ی دانشگاه یا محلی نزدیک به آن قرار دارند. امکانات این خوابگاه‌ها شامل بوفه‌ی  24 ساعته، سالن مطالعه، سالن کامپیوتر، اینترنت، امکانات ورزشی و امکانات بهداشتی مانند رختشویخانه، انبار و... می‌باشد.

پیش از این دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا با مشکلات زیادی در زمینه‌ی کارت دانشجویی مواجه می‌شدند. مرکز CIFRA با همکاری مراکز آموزشی و رفاهی و خدماتی مختلف در کشور ایتالیا به منظور افزایش کارایی و خدمات دانشجویی اقدام به ایجاد سامانه‌ی هوشمند خدمات دانشجویی ایتالیا کرد. 

دانشجویان می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند و کارت دانشجویی هوشمند خود را دریافت کنند.

دانشجویان بین‌المللی در تمام کشورهای خارجی معمولاً برای تأمین تمام یا بخشی از هزینه‌ی تحصیل خود اقدام به انجام کارهای دانشجویی می‌کنند. تدریس دانشجویان و دانش‌آموزان، تدریس زبان انگلیسی، مراقبت از سالمندان و کودکان، مترجم و کار در برخی از هتل‌ها فرصت‌های کار موجود برای دانشجویان کشور ایتالیا هستند. همچنین در فصل تابستان بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها به خصوص در شهرهای رم و میلان به دنبال کارکنان غیر ایتالیایی هستند. 

تسلط به زبان ایتالیایی و تسلط به یک مهارت کاربردی برای پیدا کردن یک شغل دانشجویی مناسب، بسیار کمک‌کننده خواهد بود. چنان‌چه مهارت شما متناسب با رشته‌ی تحصیلی شما باشد، شرایط مطلوب‌تر خواهد بود.

دانشجویان ایتالیایی به طور قانونی می‌توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. معمولاً دانشجویان برای افزایش مهارت و تجربه‌ی کاری در ایتالیا مشغول به کار می‌شوند. البته شرایط کار کردن برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا مانند دانشجویان ایرانی سخت‌تر می‌شود.

بیمه‌های دانشجویی از دیگر امکاناتی است که برای دانشجویان در طول تحصیل در کشور ایتالیا فراهم می‌شود. این بیمه‌ها دو نوع هستند؛ بیمه‌ی عمومی و بیمه‌ی A.S.L. بیمه‌ی عمومی فقط شامل درمان‌های سرپایی و هزینه‌های درمانی اورژانسی می‌شود. هزینه‌ی این نوع بیمه نسبت به سایر بیمه‌ها کم‌تر است. بیمه‌های عمومی برای دریافت و یا تمدید اقامت در ایتالیا لازم هستند. اعتبار این بیمه یک سال است.

پیش از این دانشجویان می‌توانستند به راحتی پس از ورود به ایتالیا با استفاده از کدیچه فیسکاله و پاسپورت در پست بانک این کشور حساب باز کنند؛ اما اخیراً داشتن کارت کدیچه فیسکاله برای باز کردن حساب در پست بانک الزامی است. صدور این کارت در حدود ده روز طول می‌کشد.

در طول این مدت دانشجویان می‌توانند در بانک‌های unicredit موجود در دانشگاه خود حساب باز کنند.

پیش از رفتن به کشور ایتالیا باید درباره‌ی دوره‌ی بعد از فارغ التحصیلی تصمیم بگیرید. چنان‌چه قصد بازگشت به ایران را دارید، باید در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم تحصیل کنید تا بتوانید با استفاده از مدرک تحصیلی خود در ایران کار پیدا کنید. وزارت علوم لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود در کشور ایتالیا ارائه داده است که در این لیست دانشگاه‌ها به سه دسته‌ی ممتاز، خوب و متوسط تقسیم بندی می‌شوند.

وزارت بهداشت نیز مانند وزارت علوم لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود ارائه داده است، با این تفاوت که دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت دسته‌‌بندی ندارند. دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه‌ها پس از بازگشت به ایران می‌توانند با گذراندن چند واحد محدود، مدرک خود را معادل‌سازی کنند و در ایران مشغول به کار شوند.

دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در ایتالیا شامل موارد زیر هستند:

  • University of Milan
  • Alma Master Studiorum University of Bologna
  • Sapienza University of Rome
  • University of Padova

کشور ایتالیا امروزه به یکی از مقصدهای پرطرفدار برای تحصیل در رشته‌های مختلف تبدیل شده است. دانشگاه بولونیا که قدیمی‌ترین دانشگاه جهان است در این کشور واقع شده است و جز برترین دانشگاه‌های ایتالیا است. سطح علمی دانشگاه‌های ایتالیا بالا است و از رتبه‌های خوبی در سطح جهانی برخوردارند.

تحصیلات دانشگاهی برای افراد مختلف در کشور ایتالیا اجباری نیست و تنها افراد علاقمند به دانشگاه‌ها می‌روند. از سال 1998 متقاضیان دارای مدرک دیپلم با تکمیل فرم‌های مخصوص و ارسال آن به وزارت دانشگاه‌ها و تحقیقات علوم و فناوری می‌توانند وارد دانشگاه شوند. البته این شرایط تنها برای دانشجویان ایتالیایی است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر قصد تحصیل در این کشور را دارند باید مدارک و ریزنمرات دوره‌های تحصیلی قبلی خود (دیپلم به بعد) را ارائه دهند و در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنند.

دوره لیسانس در ایتالیا یک دوره 3 ساله است.

تحصیل درمقطع لیسانس دانشگاه‌های ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی امکان پذیر می‌باشد.

ادامه تحصیل درتمامی رشته‌های تحصیلی (بدون محدودیت در رشته انتتخابی) ازطریق یادگیری زبان ایتالیایی امکان پذیر است.

خوشبختانه علاوه بر دوره‌های ایتالیایی زبان، تعداد زیادی از دوره‌ها به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های مختلف ایتالیا ارایه می‌شود که می‌تواند پاسخگوی نیاز متقاضیان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا باشد.

امکان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا وجود دارد و مرسوم است. دانشگاه‌های این کشور دارای رشته‌های متنوع می‌باشند و بسیاری از رشته‌ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. بهترین زمان جهت اقدام برای اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس دانشگاه‌های ایتالیا،حین تحصیل در مقطع لیسانس می‌باشد که شما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه بتوانید بلافاصله ادامه تحصیل خود در مقطع بالاتر را پیگیری نمایید.

سیستم آموزش عالی اروپا دارای سه چرخه تحصیلی می باشد، این سه چرخه در سال 1999 معرفی شد: اولین دوره: (“LAUREA”سه سال)، دوره دوم (“specialistica LAUREA” یا “magistrale LAUREA” ) دو سال و سوم چرخه به عنوان دکترای پژوهشی ( “Dottorato de Ricierca”)چهار سال به طول می انجامد این سیستم به نام ” روند بولونیا ” شناخته شده است و هدف آن ایجاد یک فضای مشترک آموزش عالی در اروپا برای انتقال آسان علم می باشد و چارچوب (به نام ECTS) در اروپا به رسمیت شناختن شده است.

رشته پزشکی در کشور ایتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای هر دانشجویی است و هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان در کل دنیا، قصد اقامت در کشور ایتالیا را داشته و خواهان این هستند که در رشته پزشکی کشور ایتالیا به تحصیل بپردازند.کشور ایتالیا یک کشور اروپایی است که پایتخت آن شهر زیبا و تاریخی رم باشد. زبانی که در کشور ایتالیا به رسمیت شناخته میشود و مردم آن برای مکالمه از آن استفاده میکنند، زبان رسمی ایتالیایی بوده و دین اکثریت مردم ساکن این کشور مسیحیت میباشد.
کشور ایتالیا از نظر وسعت در جایگاه پنجم در این کشور اروپایی قرار دارد و همچنین آب و هوای اکثر مناطق موجود در کشور ایتالیا در چهار فصل مختلف سال به مناطق مختلف ایران بسیار شباهت دارد. در ایتالیا دانشگاه های بسیار معتبری وجود دارند که در زمینه رشته پزشکی به دانشجویان خود خدمات بسیار عالی و با کیفیت را ارائه مینمایند و از همین رو، تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا طرفداران بسیار زیادی دارد.

دندانپزشکی در کشور ایتالیا موضوع مورد بحث این مقاله می‎باشد. رشته دندانپزشکی از رشته های بسیار پرطرفدار در کشور ایتالیا و همچنین کل دنیا به حساب می‎آید و هر ساله متقاضیان زیادی خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا هستند. چنانچه شما قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا را داشته و می‎خواهید در مورد موضوعات پیرامون این امر مانند چگونگی اخذ ویزا جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا و همچنین هزینه‌های مربوط به تحصیل و یا هزینه های مربوط به اقامت و موضوعات دیگر این چنین اطلاعات کافی کسب نمایید، می‎توانید مطالب ارائه شده در این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و به اطلاعات کافی در این زمینه دست پیدا کنید.

مجموعه‌ای از شگفتی های هنری، فرهنگی و تاریخی و همچنین جاذبه‌های فراوان موجود در این کشور، یعنی کشور ایتالیا، این کشور را به کشوری تبدیل کرده است که از نظر گردشگری و توریستی بسیار مورد توجه جهانیان بوده است.

دانشجویانی که قصد اخذ مدرک تخصص پزشکی از دانشگاه‌ها ایتالیا را دارند باید به این دانشگاه‌ها درخواست پذیرش ارسال کنند. پذیرش در دوره‌ی تخصص پزشکی نیاز به آزمون ورودی ندارد و بر اساس معدل، ریزنمرات و رزومه‌ی تحصیلی شما انجام می‌شود. برخی از دانشگاه‌ها نیز نیاز به مصاحبه به صورت حضوری یا مجازی دارند.

البته ممکن است دانشگاه‌های مختلف شرایط مختلفی را برای پذیرش در تخصص پزشکی قرار دهند که بهتر است شرایط هر دانشگاه را انحصاراً بررسی کنید.

اطلاعات موجود در مورد تخصص دندان‌پزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا مانند تخصص پزشکی است. نمره‌ی بالاتر مدرک زبان، معدل و ریزنمرات سطح بالا و رزومه‌ی کاری و تحصیلی قوی به افزایش شانس قبولی شما کمک می‌کند. 

دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک تخصص در گرایش‌های مختلف دندانپزشکی در ایتالیا می‌شوند، از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردارند و می‌توانند در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران مشغول به خدمت شوند.

هنگام صحبت درباره‌ی دانشگاه‌ها اشاره‌ی مختصری به شرایط خوب تحصیل در برخی از رشته‌ها در کشور ایتالیا کردیم. تنوع رشته در کشور ایتالیا بالاست و تقاضا برای اکثر آن‌ها وجود دارد. در ادامه به بحث و بررسی درباره‌ی برخی از رشته‌های پر طرفدار در این کشور می‌پردازیم. رشته‌ی مهندسی نفت جز رشته‌های پر طرفدار مهندسی است که در دانشگاه‌های کاتانیکا، گنوا، لوییس و مسینا در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی در تمامی مقاطع ارائه می‌شود.

زندگی در کشورهای اروپایی جز زندگی‌های سطح بالای دنیا دسته‌بندی می‌شود و کشور ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. مردمان کشور ایتالیا دارای فرهنگ‌های مختلفی هستند و به همین دلیل زندگی برای یک دانشجو در این کشور سخت نیست. کشور ایتالیا از نظر اجتماعی و سیاسی، کشور آرامی است.

در تمامی کشورهایی که سفارت ایران در آن‌ها وجود دارد مدارس بومی و ایرانی نیز هستند. بسیاری از افراد مقیم خارج از کشور به تحصیل فرزندان خود در مدارس ایرانی فکر می‌کنند تا فرزندانشان از فرهنگ ایرانی دور نمانند. این مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه در ایتالیا وجود دارند و سیستم کاری آن‌ها مطابق با نظام آموزشی ایتالیا است.

یکی از مواردی که در پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای خارجی اهمیت دارد، رزومه‌ی قوی است. موارد زیادی مانند ریزنمرات و معدل بالا می‌توانند در تقویت رزومه‌ی شما موثر باشند. اما یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در تقویت رزومه‌ی تحصیلی ارائه‌ی مقاله است. ارائه‌ی مقاله برای همه‌ی دانشگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که باعث افزایش رتبه و سطح علمی آن‌ها می‌شود.

آزمون‌های زبان‌های مختلف و به ویژه زبان انگلیسی مهمترین آزمون‌های بین‌المللی محسوب می‌شوند. دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند در اغلب موارد ملزم به دریافت این مدرک و قبولی با نمره‌ی خوب هستند. چنان‌چه اجباری در این امر وجود نداشته باشد؛ به عنوان یک نقطه‌ی قوت در تحصیلات شما محسوب می‌شود.

اگر کنفرانس‌هایی که شما می‌توانید در آن‌ها مقاله ارائه دهید در کشور ایتالیا برگزار شوند، شما از فرصت بسیار خوبی بهره‌مند خواهید شد که توانایی‌های خود را به اثبات برسانید. معمولا در کشورهایی که دارای دانشگاه‌های مرتبه بالا هستند، کنفرانس‌های بین المللی در زمینه‌های مختلف برگزار می‌شود و از همه‌ی کشورهای جهان در این کنفرانس‌ها شرکت می‌کنند.

در آوریل می‌توانید شاهد مسابقه غورباقه‌ها، مراسم تولد رم، فستیوال سنت مارکو (san marco) و روز بزرگداشت سنت جورج باشید. روز استقلال ایتالیا در بیست و پنجم ماه آوریل، از تعطیلات رسمیایتالیامحسوب می‌شود و روز عید پاک نیز معمولاً در این ماه جشن گرفته می‌شود. جشنواره‌های غذا نیز در ماه آوریل بسیار فرا‌گیرند

دانشگاه بولونیا ایتالیا در سال ۱۰۸۸ میلادی تاسیس گردید، لذا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود. دانشگاه در شهر بولونیا واقع شده و یک مرکز آموزش عالی معتبر و پیشرو در اروپا شناخته می‌شود. دانشگاه با ساختمانهای زیبا و معماری قدیمی آن در شهر زیبای بولونیا جای گرفته است. دانشگاه دارای ۳3 دانشکده بوده و بیش از ۲۲۱ دوره آموزشی در آن برگزار می‌شود. دانشگاه دارای 11 مدرسه آموزش عالی و بیش از ۸5۰۰۰ دانشجو است. تعداد ۵۰۰۰ دانشجوی دوره دکتری در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف دانشگاه مشغول به تحقیق و پژوهش هستند. دانشگاه بولونیا بر روی جذب دانشجویان خارجی، تحقیق و پروژه‌های پژوهشی سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده است. دانشگاه با مراکز دولتی و خصوصی زیادی در ارتباط بوده و به عنوان یک مرکز بین‌المللی شناخته می‌شود. در میان دوره‌های ارائه شده در دانشگاه، حدود ۴۹ دوره به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. دانشگاه دارای ۵ سایت مختلف بوده که در مناطق بولونیا، سسنا، فورلی، راونا و ریمینی قرار دارند. علاوه بر این دانشگاه بولونیا دارای یک سایت بین‌المللی است که در شهر بوینوس آیرس آرژانتین واقع شده که یک مرکز تحقیقات بین‌المللی بوده و دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا در آن ارائه می‌شود.

مطالب مرتبط

سلام و تشکر از مطالب مفیدتان؛من ثبت نام آی مت را انجام دادم.ولی ترجمه مدارکم به تاخیر افتاد. چون مدارک نداشتم جهت اخذ ویزای تحصیلی موفق نشدم۰چه مساعدتی میتوانید انجام دهیدتا یکسال برنامه ریزی و هزینه هایم هدر نرود۰

2019-07-21 11:29:20

سلام دوست عزیز: ممنون از توجهتون به سایت. برای بررسی شرایط شما، قطعا راه حل هایی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02195119493 با مشاورین متخصص ما جهت بررسی شرایط شما تماس بگیرید.

2019-08-14 06:22:46

شهریه دانشگاه چقدر می باشد ؟

2019-08-11 09:14:51

دوست عزیز شهریه دانشگاه ها در ایتالیا نسبت به دولتی و خصوصی بودن آن و این که به زبان ایتالیایی تحصیل کنید یا انگلیسی متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با متخصصین ما تماس بگیرید 02195119493.

2019-08-14 06:07:23