x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا از مزیت های بسیاری برخوردار است. کشور ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که نسبت به جذب استعدادهای درخشان در سطح بین‌‌الملل علاقه نشان می‌دهد. این کشور تهسیلاتی برای زندگی دانشجویی برای این دسته از دانشجویان در نظر می‌گیرد و از آن‌ها حمایت می‌کند. کشور ایتالیا از سطح علمی بالایی برخوردار است و فارغ‌ التحصیلان رشته‌های مختلف در این کشور در بازار کار جهانی از اعتبار خوبی برخوردارند و می‌توانند در شغلی پر درآمد مشغول به کار شوند. از طرفی امکان اقامت و کار بعد از فارغ‌التحصیلی در ایتالیا وجود دارد. شرایط زندگی دانشجویی در این کشور به گونه‌ای است که خارج از حد توان نمی‌باشد. تمامی این موارد باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان کشور ایتالیا را به عنوان مقصد خود برای تحصیل انتخاب کنند. بررسی این موارد به صورت جزئی‌تر در قسمت‌های بعدی انجام می‌شود.

با توجه به اینکه دانشگاه ایتالیا یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود.اعزام دانشجو به ایتالیا متقاضیان زیادی در سراسر دنیا دارد. برای تحصیل در ایتالیا همواره سوالاتی پیش خواهد آمد که از این قرار است شرایط تحصیل در کشور ایتالیا چیست؟ امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد؟ بهترین دانشگاه های این کشور کدامند؟ قبل از هر چیز باید گفت متقاضیان باید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر به یک موسسه اعزام دانشجوی معتبر مراجعه کنند.

اما پاسخ سوالات بالا چیست برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا، امکان تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است. یکی از ویژگی های مهم تحصیل در این کشور امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و ایتالیایی است.

ایتالیا از جمله معدود کشورهایی است که تحصیل در آن از محدودیت سنی چندانی برخوردار نیست.

هزینه های تحصیل وزندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورها نرخ پایین تری دارد. شما می توانید با تحصیل در کشور ایتالیا امکان اقامت طولانی مدت را داشته باشید.

اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل رایگان

با اعزام دانشجو به ایتالیا فرد اجازه این را خواهد داشت که در مقاطع مختلف به تحصیل خود ادامه دهد. برای اینکه امکان تحصیل را در هر مقطع به دانشجو بدهند باید مدارک تحصیلی مقطع قبل را ارائه کنند. 

برخی از افراد بر این باور هستند که  امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد اما این مسئله حقیقت ندارد.

متقاضیان تحصیل در ایتالیا که به عنوان دانشجویان غیر اروپایی به کشور ایتالیا می روند باید هزینه تحصیل خود را تمام و کمال پرداخت کنند.

در کنار شهریه تحصیلی این افراد باید هزینه زندگی خود را نیز پرداخت کنند. تنها راه برای تحصیل رایگان اخذ بورسیه تحصیلی است.

اعزام دانشجو به ایتالیا و اخذ بورسیه تحصیلی

اعزام دانشجو به ایتالیا و اخذ بورسیه تحصیلی امکان پذیر است؟ پاسخ این سوال مثبت است. بورسیه تحصیلی در ایتالیا به سه دسته تقسیم می شود.

بورسیه تحصیلی استانی که دانشجو با اخذ آن هزینه تحصیل و هزینه اقامت خود را در یک خوابگاه دانشجویی خواهد پرداخت.

نوع دیگر بورسیه تحصیلی در ایتالیا به بورسیه طلا مشهور است که مبلغ آن 5000 یورو در سال است که د علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیل هزینه خوابگاه دانشجویی را نیز پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی نقره که به شکل سالانه اعطا می شود و هزینه های یکسال تحصیلی دانشجو را پوشش می دهد.

لازم به ذکر است بدانید بورسیه های استانی نسبت به انواع دیگر آن در دسترس تر هستند.

مزایایی تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

 

اعزام دانشجو به ایتالیا مزایایی زیادی دارد. افراد می توانند از طریق تحصیل به اخذ اقامت اروپا دست پیدا کنند. این مسئله در جای خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود. تحصیل در ایتالیا مزایایی زیادی از قبیل اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان همچنین اجازه کار در حین تحصیل، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و امکان اخذ اقامت یکساله پس از اتمام تحصیل برای یافتن کار مناسب، از دیگر مزایای تحصیل در این کشور اعتبار  بالای مدارک دانشگاه های این کشور است.

اجازه کار در حین تحصیل

اعزام دانشجو به ایتالیا و اجازه کار در حین تحصیل چه شرایطی دارد؟ دانشجویان خارجی که خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به کشور ایتالیا مراجعه می کنند، افراد برای دریافت اجازه ی کار در حین تحصیل باید مدارکی را به اداره ی پست تحویل داده پس از آن محدودیتی برای انتخاب شغل خود نخواهند داشت.

اجازه کار برای دانشجویان مقاطع مختلف متفاوت بوده به شکلی که دانشجویان مقطع کارشناسی به مدت 10 ساعت در هفته دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و متقاضیان مقطع دکترا به مدت 30 ساعت اجازه کار خواهند داشت.

همچنین دانشجویان بین المللی اجازه خواهند داشت که در ایام تعطیلات به شکل تمام وقت به کار بپردازند. یافتن شغل دانشجویی یا کار پاره وقت زیاد سخت نیست. افراد با آگاهی از زبان ایتالیایی می توانند به راحتی کار مناسب خود را پیدا کنند. شغل های معمول که دانشجویان به آن می پردازند از این قرار است.

 

  مشاغل دانشگاهی مانند دستیاران کتابخان، مشاغل در بخش IT ، مشاغل در بخش رسانه، مأمورین مرکز تماس، دستیاران در نمایشگاه های تجاری، گارسون است. افراد می توانند با پرداختن به این فعالیت ها هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

سخن آخر اینکه افرادی که متقاضی اعزام دانشجو به ایتالیا هستند باید برای اطلاع دقیق از شرایط تحصیل در این کشور یم موسسه اعزام دانشجو معتبر را انتخاب کرده و از آن طریق اقدام نماید.

شما می توانید از طریق قانونی در معتبرترین دانشگاه های ایتالیا تحصیل کرده همچنین از این طریق کار مناسبی یافته و امکان اخذ اقامت دائم اروپا را دریافت کنید.

فراموش نکنید که هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر است.

تحصیل رایگان در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل رایگان در ایتالیا - go2tr

شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا چیست؟ با توجه به اینکه سالانه افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارجی هستند، یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل بین المللی یعنی تحصیل رایگان در ایتالیا را بررسی کنیم.

آیا تحصیل رایگان در ایتالیا واقعی است

 

ایتالیا یکی از کشورهایی است که تمایل به جذب دانشجویان خارجی دارد. ایتالیا کشوری است که دانشگاه های معتبری را در اروپا دارد. شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا بسیار مطلوب است با توجه به اینکه شما می توانید از مزایایی تحصیل رایگان یا تحصیل با هزینه پایین در این کشور بهره مند شوید یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در سطح بین المللی است.

تحصیل رایگان در ایتالیا برخلاف اکثر کشورها شامل مقطع کارشناسی نیز می شود. این موضوع یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می شود.

شما با انتخاب ایتالیا برای تحصیل در سطح بین الملل می توانید از مزایایی دیگری مانند استفاده از بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری استفاده کنید.

.

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-بورسیه تحصیلی در ایتالیا- go2tr

بورسیه یک کمک هزینه‌ی مالی بلاعوض است که به دانشجویان بومی و بین‌المللی اختصاص می‌یابد. 

بورسیه‌ی تحصیلی به دانشجویان کارشناسی بر اساس میزان درخواست و بررسی نیازهای آن‌ها و با در نظر گرفتن نمره‌ی زبان و معدل آن‌ها اعطا می‌شود. دانشجویان پس از گذراندن دو ترم اولیه‌ی تحصیل و مشخص شدن سطح علمی‌شان، می‌توانند اقدام به درخواست برای بورسیه‌ی تحصیلی نمایند.

اعتبار دانشگاه های ایتالیا و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو-اعتبار دانشگاه های ایتالیا و انتقال به کشور های دیگر- go2tr

دانشگاه‌های ایتالیا اعتبار علمی خوبی در سطح جهان دارند و از این رو تحصیل در این دانشگاه‌ها به یافتن شغل مناسب در بسیاری از کشورهای دنیا کمک می‌کند. در آخرین آمارهای ارائه شده، 30 دانشگاه در کشور ایتالیا در بین 900 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و تعدادی از آن‌ها از جایگاه‌های خوبی در این لیست برخوردارند.

اعتبار دانشگاه‌های ایتالیا تنها به چند رشته محدود نمی‌شود. در دانشگاه‌های این کشور رشته‌های متنوعی با کیفیت مناسب و استانداردهای روز جهانی ارائه می‌شوند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-آزمون های ورودی مقاطع مختلف در ایتالیا - go2tr

دانشجویانی که قصد تحصیل در گرایش‌های مختلف مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی را دارند باید برای پذیرش در آزمون ورودی شرکت نمایند. این آزمون آلفا تست نام دارد و شامل مجموعه‌ای از کتاب‌هاست که دانشجویان برای شرکت در این آزمون باید مطالعه کنند. این آزمون در ابتدای هر سال تحصیلی برگزار می‌شود.

در کشور ایتالیا ممکن است برخی از رشته‌ها در برخی از دانشگاه‌ها دارای آزمون ورودی باشند که به طور اختصاصی توسط مراکز مربوطه برگزار می‌شوند.

معادل سازی مدارک در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-معادل سازی مدارک در ایتالیا - go2tr

یکی از سوالاتی که در زمینه‌ی تحصیل در کشورهای خارجی وجود دارد، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و نحوه‌ی معادل‌ سازی آن‌هاست. در کل می‌توان گفت هرچه رزومه‌ی قوی‌تری داشته باشید، شانس بیشتری برای قبولی خواهید داشت. در ادامه مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در کشور ایتالیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش کارشناسی عبارتند از:

  • رزومه‌ی کامل تحصیلی و کاری
  • اصل مدرک دیپلم و پیش‌ دانشگاهی به همراه ریز نمرات و کپی برابر با اصل آن‌ها: این مدارک باید به تأیید اداره کل آموزش پرورش محل تحصیل شما برسند.

خوابگاه در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-خوابگاه در ایتالیا - go2tr

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌ها

این خوابگاه‌ها کم هزینه‌ترین محل برای اقامت دانشجویان در کشور ایتالیا می‌باشند. این خوابگاه‌ها که وابسته به دانشگاه‌ها هستند، معمولا در محوطه‌ی دانشگاه یا محلی نزدیک به آن قرار دارند. امکانات این خوابگاه‌ها شامل بوفه‌ی  24 ساعته، سالن مطالعه، سالن کامپیوتر، اینترنت، امکانات ورزشی و امکانات بهداشتی مانند رختشویخانه، انبار و... می‌باشد.

امتیازات کارت دانشجویی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-امتیازات کارت دانشجویی در ایتالیا- go2tr

پیش از این دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا با مشکلات زیادی در زمینه‌ی کارت دانشجویی مواجه می‌شدند. مرکز CIFRA با همکاری مراکز آموزشی و رفاهی و خدماتی مختلف در کشور ایتالیا به منظور افزایش کارایی و خدمات دانشجویی اقدام به ایجاد سامانه‌ی هوشمند خدمات دانشجویی ایتالیا کرد. 

دانشجویان می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند و کارت دانشجویی هوشمند خود را دریافت کنند.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو-مشاغل دانشجویی- go2tr

دانشجویان بین‌المللی در تمام کشورهای خارجی معمولاً برای تأمین تمام یا بخشی از هزینه‌ی تحصیل خود اقدام به انجام کارهای دانشجویی می‌کنند. تدریس دانشجویان و دانش‌آموزان، تدریس زبان انگلیسی، مراقبت از سالمندان و کودکان، مترجم و کار در برخی از هتل‌ها فرصت‌های کار موجود برای دانشجویان کشور ایتالیا هستند. همچنین در فصل تابستان بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها به خصوص در شهرهای رم و میلان به دنبال کارکنان غیر ایتالیایی هستند. 

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در ایتالیا - go2tr

تسلط به زبان ایتالیایی و تسلط به یک مهارت کاربردی برای پیدا کردن یک شغل دانشجویی مناسب، بسیار کمک‌کننده خواهد بود. چنان‌چه مهارت شما متناسب با رشته‌ی تحصیلی شما باشد، شرایط مطلوب‌تر خواهد بود.

دانشجویان ایتالیایی به طور قانونی می‌توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. معمولاً دانشجویان برای افزایش مهارت و تجربه‌ی کاری در ایتالیا مشغول به کار می‌شوند. البته شرایط کار کردن برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا مانند دانشجویان ایرانی سخت‌تر می‌شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در ایتالیا- go2tr

بیمه‌های دانشجویی از دیگر امکاناتی است که برای دانشجویان در طول تحصیل در کشور ایتالیا فراهم می‌شود. این بیمه‌ها دو نوع هستند؛ بیمه‌ی عمومی و بیمه‌ی A.S.L. بیمه‌ی عمومی فقط شامل درمان‌های سرپایی و هزینه‌های درمانی اورژانسی می‌شود. هزینه‌ی این نوع بیمه نسبت به سایر بیمه‌ها کم‌تر است. بیمه‌های عمومی برای دریافت و یا تمدید اقامت در ایتالیا لازم هستند. اعتبار این بیمه یک سال است.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در ایتالیا - go2tr

پیش از این دانشجویان می‌توانستند به راحتی پس از ورود به ایتالیا با استفاده از کدیچه فیسکاله و پاسپورت در پست بانک این کشور حساب باز کنند؛ اما اخیراً داشتن کارت کدیچه فیسکاله برای باز کردن حساب در پست بانک الزامی است. صدور این کارت در حدود ده روز طول می‌کشد.

در طول این مدت دانشجویان می‌توانند در بانک‌های unicredit موجود در دانشگاه خود حساب باز کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا- go2tr

پیش از رفتن به کشور ایتالیا باید درباره‌ی دوره‌ی بعد از فارغ التحصیلی تصمیم بگیرید. چنان‌چه قصد بازگشت به ایران را دارید، باید در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم تحصیل کنید تا بتوانید با استفاده از مدرک تحصیلی خود در ایران کار پیدا کنید. وزارت علوم لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود در کشور ایتالیا ارائه داده است که در این لیست دانشگاه‌ها به سه دسته‌ی ممتاز، خوب و متوسط تقسیم بندی می‌شوند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا- go2tr

وزارت بهداشت نیز مانند وزارت علوم لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود ارائه داده است، با این تفاوت که دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت دسته‌‌بندی ندارند. دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه‌ها پس از بازگشت به ایران می‌توانند با گذراندن چند واحد محدود، مدرک خود را معادل‌سازی کنند و در ایران مشغول به کار شوند.

دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در ایتالیا شامل موارد زیر هستند:

  • University of Milan
  • Alma Master Studiorum University of Bologna
  • Sapienza University of Rome
  • University of Padova

دانشگاه های برتر در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های برتر در ایتالیا - go2tr

کشور ایتالیا امروزه به یکی از مقصدهای پرطرفدار برای تحصیل در رشته‌های مختلف تبدیل شده است. دانشگاه بولونیا که قدیمی‌ترین دانشگاه جهان است در این کشور واقع شده است و جز برترین دانشگاه‌های ایتالیا است. سطح علمی دانشگاه‌های ایتالیا بالا است و از رتبه‌های خوبی در سطح جهانی برخوردارند.

نظام آموزشی ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-نظام آموزشی کشور ایتالیا- go2tr

تحصیلات دانشگاهی برای افراد مختلف در کشور ایتالیا اجباری نیست و تنها افراد علاقمند به دانشگاه‌ها می‌روند. از سال 1998 متقاضیان دارای مدرک دیپلم با تکمیل فرم‌های مخصوص و ارسال آن به وزارت دانشگاه‌ها و تحقیقات علوم و فناوری می‌توانند وارد دانشگاه شوند. البته این شرایط تنها برای دانشجویان ایتالیایی است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر قصد تحصیل در این کشور را دارند باید مدارک و ریزنمرات دوره‌های تحصیلی قبلی خود (دیپلم به بعد) را ارائه دهند و در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنند.

لیسانس در ایتالیا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-لیسانس در ایتالیا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در ایتالیا- go2tr

دوره لیسانس در ایتالیا یک دوره 3 ساله است.

تحصیل درمقطع لیسانس دانشگاه‌های ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی امکان پذیر می‌باشد.

ادامه تحصیل درتمامی رشته‌های تحصیلی (بدون محدودیت در رشته انتتخابی) ازطریق یادگیری زبان ایتالیایی امکان پذیر است.

خوشبختانه علاوه بر دوره‌های ایتالیایی زبان، تعداد زیادی از دوره‌ها به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های مختلف ایتالیا ارایه می‌شود که می‌تواند پاسخگوی نیاز متقاضیان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا باشد.

فوق لیسانس در ایتالیا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-فوق لیسانس در ایتالیا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در ایتالیا - go2tr

امکان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا وجود دارد و مرسوم است. دانشگاه‌های این کشور دارای رشته‌های متنوع می‌باشند و بسیاری از رشته‌ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. بهترین زمان جهت اقدام برای اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس دانشگاه‌های ایتالیا،حین تحصیل در مقطع لیسانس می‌باشد که شما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه بتوانید بلافاصله ادامه تحصیل خود در مقطع بالاتر را پیگیری نمایید.

دکترا در ایتالیا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-دکترا در ایتالیا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در ایتالیا- go2tr

سیستم آموزش عالی اروپا دارای سه چرخه تحصیلی می باشد، این سه چرخه در سال 1999 معرفی شد: اولین دوره: (“LAUREA”سه سال)، دوره دوم (“specialistica LAUREA” یا “magistrale LAUREA” ) دو سال و سوم چرخه به عنوان دکترای پژوهشی ( “Dottorato de Ricierca”)چهار سال به طول می انجامد این سیستم به نام ” روند بولونیا ” شناخته شده است و هدف آن ایجاد یک فضای مشترک آموزش عالی در اروپا برای انتقال آسان علم می باشد و چارچوب (به نام ECTS) در اروپا به رسمیت شناختن شده است.

تحصیل پزشکی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل پزشکی در ایتالیا- go2tr

رشته پزشکی در کشور ایتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای هر دانشجویی است و هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان در کل دنیا، قصد اقامت در کشور ایتالیا را داشته و خواهان این هستند که در رشته پزشکی کشور ایتالیا به تحصیل بپردازند.کشور ایتالیا یک کشور اروپایی است که پایتخت آن شهر زیبا و تاریخی رم باشد. زبانی که در کشور ایتالیا به رسمیت شناخته میشود و مردم آن برای مکالمه از آن استفاده میکنند، زبان رسمی ایتالیایی بوده و دین اکثریت مردم ساکن این کشور مسیحیت میباشد.
کشور ایتالیا از نظر وسعت در جایگاه پنجم در این کشور اروپایی قرار دارد و همچنین آب و هوای اکثر مناطق موجود در کشور ایتالیا در چهار فصل مختلف سال به مناطق مختلف ایران بسیار شباهت دارد. در ایتالیا دانشگاه های بسیار معتبری وجود دارند که در زمینه رشته پزشکی به دانشجویان خود خدمات بسیار عالی و با کیفیت را ارائه مینمایند و از همین رو، تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا طرفداران بسیار زیادی دارد.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا- go2tr

دندانپزشکی در کشور ایتالیا موضوع مورد بحث این مقاله می‎باشد. رشته دندانپزشکی از رشته های بسیار پرطرفدار در کشور ایتالیا و همچنین کل دنیا به حساب می‎آید و هر ساله متقاضیان زیادی خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا هستند. چنانچه شما قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا را داشته و می‎خواهید در مورد موضوعات پیرامون این امر مانند چگونگی اخذ ویزا جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا و همچنین هزینه‌های مربوط به تحصیل و یا هزینه های مربوط به اقامت و موضوعات دیگر این چنین اطلاعات کافی کسب نمایید، می‎توانید مطالب ارائه شده در این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و به اطلاعات کافی در این زمینه دست پیدا کنید.

مجموعه‌ای از شگفتی های هنری، فرهنگی و تاریخی و همچنین جاذبه‌های فراوان موجود در این کشور، یعنی کشور ایتالیا، این کشور را به کشوری تبدیل کرده است که از نظر گردشگری و توریستی بسیار مورد توجه جهانیان بوده است.

رشته های غیر پزشکی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-رشته های غیر پزشکی در ایتالیا - go2tr

هنگام صحبت درباره‌ی دانشگاه‌ها اشاره‌ی مختصری به شرایط خوب تحصیل در برخی از رشته‌ها در کشور ایتالیا کردیم. تنوع رشته در کشور ایتالیا بالاست و تقاضا برای اکثر آن‌ها وجود دارد. در ادامه به بحث و بررسی درباره‌ی برخی از رشته‌های پر طرفدار در این کشور می‌پردازیم. رشته‌ی مهندسی نفت جز رشته‌های پر طرفدار مهندسی است که در دانشگاه‌های کاتانیکا، گنوا، لوییس و مسینا در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی در تمامی مقاطع ارائه می‌شود.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-خطرات احتمالی برای دانشجویان در ایتالیا- go2tr

زندگی در کشورهای اروپایی جز زندگی‌های سطح بالای دنیا دسته‌بندی می‌شود و کشور ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. مردمان کشور ایتالیا دارای فرهنگ‌های مختلفی هستند و به همین دلیل زندگی برای یک دانشجو در این کشور سخت نیست. کشور ایتالیا از نظر اجتماعی و سیاسی، کشور آرامی است.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در ایتالیا- go2tr

در تمامی کشورهایی که سفارت ایران در آن‌ها وجود دارد مدارس بومی و ایرانی نیز هستند. بسیاری از افراد مقیم خارج از کشور به تحصیل فرزندان خود در مدارس ایرانی فکر می‌کنند تا فرزندانشان از فرهنگ ایرانی دور نمانند. این مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه در ایتالیا وجود دارند و سیستم کاری آن‌ها مطابق با نظام آموزشی ایتالیا است.

چاپ مقالات علمی در ایتالیا و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو- چاپ مقالات علمی در ایتالیا و تاثیر آن- go2tr

یکی از مواردی که در پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای خارجی اهمیت دارد، رزومه‌ی قوی است. موارد زیادی مانند ریزنمرات و معدل بالا می‌توانند در تقویت رزومه‌ی شما موثر باشند. اما یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در تقویت رزومه‌ی تحصیلی ارائه‌ی مقاله است. ارائه‌ی مقاله برای همه‌ی دانشگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که باعث افزایش رتبه و سطح علمی آن‌ها می‌شود.

شرکت در آزمون های بین المللی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-شرکت در آزمون های بین المللی در ایتالیا - go2tr

آزمون‌های زبان‌های مختلف و به ویژه زبان انگلیسی مهمترین آزمون‌های بین‌المللی محسوب می‌شوند. دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند در اغلب موارد ملزم به دریافت این مدرک و قبولی با نمره‌ی خوب هستند. چنان‌چه اجباری در این امر وجود نداشته باشد؛ به عنوان یک نقطه‌ی قوت در تحصیلات شما محسوب می‌شود.

کنفرانس های علمی در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-کنفرانس های علمی در ایتالیا - go2tr

اگر کنفرانس‌هایی که شما می‌توانید در آن‌ها مقاله ارائه دهید در کشور ایتالیا برگزار شوند، شما از فرصت بسیار خوبی بهره‌مند خواهید شد که توانایی‌های خود را به اثبات برسانید. معمولا در کشورهایی که دارای دانشگاه‌های مرتبه بالا هستند، کنفرانس‌های بین المللی در زمینه‌های مختلف برگزار می‌شود و از همه‌ی کشورهای جهان در این کنفرانس‌ها شرکت می‌کنند.

جشن های دانشگاه ها در ایتالیا

موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در ایتالیا- go2tr

در آوریل می‌توانید شاهد مسابقه غورباقه‌ها، مراسم تولد رم، فستیوال سنت مارکو (san marco) و روز بزرگداشت سنت جورج باشید. روز استقلال ایتالیا در بیست و پنجم ماه آوریل، از تعطیلات رسمیایتالیامحسوب می‌شود و روز عید پاک نیز معمولاً در این ماه جشن گرفته می‌شود. جشنواره‌های غذا نیز در ماه آوریل بسیار فرا‌گیرند

دانشگاه بولونیا ایتالیا

دانشگاه بولونیا ایتالیا - موسسه مهاجرتی GO2TR

دانشگاه بولونیا ایتالیا در سال ۱۰۸۸ میلادی تاسیس گردید، لذا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود. دانشگاه در شهر بولونیا واقع شده و یک مرکز آموزش عالی معتبر و پیشرو در اروپا شناخته می‌شود. دانشگاه با ساختمانهای زیبا و معماری قدیمی آن در شهر زیبای بولونیا جای گرفته است. دانشگاه دارای ۳3 دانشکده بوده و بیش از ۲۲۱ دوره آموزشی در آن برگزار می‌شود. دانشگاه دارای 11 مدرسه آموزش عالی و بیش از ۸5۰۰۰ دانشجو است. تعداد ۵۰۰۰ دانشجوی دوره دکتری در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف دانشگاه مشغول به تحقیق و پژوهش هستند. دانشگاه بولونیا بر روی جذب دانشجویان خارجی، تحقیق و پروژه‌های پژوهشی سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده است. دانشگاه با مراکز دولتی و خصوصی زیادی در ارتباط بوده و به عنوان یک مرکز بین‌المللی شناخته می‌شود. در میان دوره‌های ارائه شده در دانشگاه، حدود ۴۹ دوره به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. دانشگاه دارای ۵ سایت مختلف بوده که در مناطق بولونیا، سسنا، فورلی، راونا و ریمینی قرار دارند. علاوه بر این دانشگاه بولونیا دارای یک سایت بین‌المللی است که در شهر بوینوس آیرس آرژانتین واقع شده که یک مرکز تحقیقات بین‌المللی بوده و دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا در آن ارائه می‌شود.