turkey
کشور ترکیه

تحصیل در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- تحصیل در ترکیه - go2tr

تحصیل در ترکیه از گزینه هایی است که برای افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند در الویت قرار دارد. امروزه تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت به کشورهای دیگر در فکر بسیاری از جوانان وجود دارد و تأثیر آن در ادامه‌ی زندگی افراد، آن‌ها را بر این می‌دارد که در صدد اجرای تصمیم خود برآیند. این که در کدام کشور تحصیل کنید، مدرک آن کشور در سطح بین الملل چه اعتباری دارد، پس از کسب مدرک در چه زمینه‌هایی می‌توانید کار کنید، شرایط زندگی در آن کشور چگونه است یا می‌توانید پس از ادامه تحصیل در همان کشور کاری پیدا کنید و مشغول شوید؛ همه باید بررسی شوند تا شما بتوانید تصمیم صحیحی در این باره بگیرید. همچنین شرایط اقتصادی ترکیه به گونه‌ای است که هزینه‌ی تحصیل در آن نسبت به بسیاری از کشورها کم‌تر است. ترکیه یکی از کشورهای اوراسیایی درحال پیشرفت است که این امر می‌تواند موقعیت‌های خوبی برای پیشرفت شما در زمینه‌های تحصیلی و کاری ایجاد کند. در این مقاله قصد داریم تحصیل در ترکیه را زیر ذره بین خود قرار دهیم و شرایط و تمام موضوعات مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور برای دانشجویان تمام مقاطع را بررسی کنیم. خواندن این مقاله در افزایش اطلاعات شما در این زمینه و کمک به تصمیم گیری شما برای ادامه تحصیل در این کشور تأثیر به‌سزایی خواهد داشت. ترکیه کشوری است که در آن تنوع رشته‌های تحصیلی وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید در زمینه‌ی مورد علاقه‌تان مانند هنر، کامپیوتر، موسیقی، خلبانی، نفت، طراحی لباس و... تحصیل کنید.

 دروس رشته پزشكي در دانشگاه‌هاي تركيه عمدتا به زبان تركي ارائه مي‌شود، برخي از دانشگاه‌ها دوره‌هاي آموزشي خود را به زبان انگليسي برگزار مي‌كنند. مدت زمان تحصيل در رشته‌هاي علوم پزشكي بين 5 الي 6 سال است. تحصيل در دانشگاه‌هايي كه دروس به زبان تركي ارائه مي‌شود نيازمند گذراندن دوره آموزشي زبان تركي به مدت 6 ماه (دو نيم‌سال تحصيلي) براي دانشجوياني است كه به اين زبان مسلط نيستند. لازم است علاقمندان بدانند كه تنها 6 دانشگاه پزشكي در اين كشور مورد تأييد وزارت بهداشت جمهوري اسلامي ايران است؛ لذا سهميه پذيرش دانشجوي خارجي اين دانشگاه‌ها بسيار محدود است.لازم است متقاضيان تحصيل در رشته‌هاي پزشكي در دانشگاه‌هاي تركيه بدانند؛ تحصيل به هر قيمتي در دانشگاه‌هاي اين كشور، الزاما به معناي ورود آسان به بازار كار در ايران نخواهد بود.هزينه تحصيل در دانشگاه‌هاي دولتي براي دانشجو به مراتب كمتر از تحصيل در دانشگاه‌هاي خصوصي خواهد بود. اين امر موجب شكل‌گيري رقابت شديد در جهت تحصيل در دانشگاه‌هاي دولتي شده است. 

شرایط تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی نیز تقریبا شبیه به شرایط پزشکی است. آزمون‌ها و شرایط پذیرش در هر دو به یک صورت است.پیش از این آزمون‌های پذیرش در رشته‌های علوم پزشکی به صورت سراسری برگزار می‌شد، اما امروزه این آزمون‌ها توسط خود دانشگاه‌ها و به صورت جدا از هم برگزار می‌شوند. وجود امکانات آموزشی فراوان، آزمایشگاه‌ها و کتابخانه‌ها باعث می‌شود سطح سواد دانشجویان در دانشگاه‌ها بالاتر برود و در نتیجه میزان رنکینگ . دانشگاه‌ها نیز ارتقا پیدا کند . دوره‌ی دندانپزشکی در ترکیه 4 سال است و در این دوره تمامی مهارت‌های علمی و عملی لازم برای دانشجویان ارائه می‌شود.

آزمون‌ها و شرایط پذیرش درپزشکی و دندانپزشکی به یک صورت است و در این دوره تمامی مهارت‌های علمی و عملی لازم برای دانشجویان ارائه می‌شود که در این مقاله این شرایط به طور کلی بررسی می‌شود و پیشنهاد می‌شود برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در دانشگاه‌های ترکیه به مشاور متخصص ذر این زمینه مراجعه کنید.

در پذیرش از سوی دانشگاه‌ ها، اولویت با دانشجویانی است که از افتخارات و موفقیت‌های علمی بیشتری برخوردار باشند. مصاحبه به صورت حضوری در سفارت یا کنسول‌گری کشور ترکیه در کشور مبدأ انجام می‌شود؛ چنان چه تعداد دانشجویان کم باشد یا سفارت ترکیه در کشور مبدأ وجود نداشته باشد، مصاحبه به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد.دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه‌ی کشور ترکیه می‌شوند، کمک هزینه‌ی مسافرت برای ورود به کشور ترکیه برای آغاز دوران تحصیل و خروج از کشور ترکیه، بعد از فارغ التحصیلی را دریافت خواهند کرد.

 

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه چیست؟ دانشجویان یا افراد زیادی هستند که همواره رویای تحصیل در کشورهای خارجی و استفاده از امکانات دانشگاه های معتبر این کشور ها را در سرمی پرورانند.

این افراد می توانند به تحصیل رایگان در کشورهای مختلف فکر کنند. یکی از دلایل نرسیدن افراد به هدف خود که تحصیل در دانشگاه های خارجی است هزینه ی بالای تحصیل در کشورهای مختلف است.

یکی از گزینه های مناسب برای دانشجویان علاقه مند به این موضوع تحصیل رایگان در ترکیه است.

دانشگاه های ترکیه از لحاظ سطح علمی دارای موقعیت استاندارد همسو با دانشگاه های معتبر در دنیا است.

در حال حاضر برای ارتقای سطح تحصیل دانشگاه های این کشور شرایطی مناسبی را ایجاد کرده اند.

اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی باعث شده که متقاضیان تحصیل رایگان در ترکیه افزایش پیدا کند.

هزینه زندگی با توجه به استاندارد های موجود در این کشور نیز برای دانشجویان مناسب است. این مسئله باعث شده است تا این کشور در یک مدت زمان کوتاه به یکی از مقاصد تحصیل رایگان در دنیا تبدیل شود.

ناگفته نماند که برخی از دانشگاه های ترکیه در حال حاضر با دانشگاه های معتبری مانند هاروارد در ارتباط هستند

دانشگاه‌‌های ترکیه با ارائه‌ی مدرک بین المللی که به شما ارائه می دهد این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد  که در هر کشوری بتوانید در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهید. دانشگاه‌های ترکیه در لیست دانشگاه های برتر جهان دارای رتبه های خوبی هستند و گاها دیده شده که رتبه های دانشگاه ها بسیار به دانشگاه های اروپایی نزدیک است. و جالب است بدانید که این مراکز به منظور تبادل اطلاعات و ارتقای سطح علمی با دانشگاه‌های مطرح اروپا همکاری مستقیم دارند. بی تردید این موارد بر علاقمند شدن دانشجویان خارجی به تحصیل در ترکیه موثر بوده است به همین جهت است که سالانه دانشجویان زیادی از سراسر جهان دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند.

در مطلبی که در ادامه در اختیارتان قرار می‌دهیم از چگونگی برگزاری آزمون های ورودی، نوع آزمون،نام آن‌ها و به طور کلی هر مطلبی که در مورد این آزمون ها وجود دارد و می‌تواند به شما در راستای تحقق آرزوهایتا کمک کند اشاره می‌کنیم. از آزمون های این کشور می‌توان

  SAT ، آزمون YOS و آلس اشاره کرد.

رقابت در این آزمون‌ ها برای قبولی در دانشگاه‌ های دولتی کشور ترکیه به دلیل سطح علمی بالاتر و هزینه‌های تحصیلی کم‌تر، تنگاتنگ است.

امتحان ورود به مرحله‌ی فوق لیسانس ALES نام دارد و مرکز انتخاب و جایگزینی دانشجویان این آزمون را برگزار می‌کند. این آزمون در ماه‌های می و دسامبر برگزار می‌شود. این امتحان در جهت بررسی اطلاعات و مهارت‌های فکری داوطلبان برگزار می‌شود و سوالات آن نیز تستی است. 

در ادامه توضیحاتی در اختیارتان قرار می دهیم تا بهتر بتوانید مراحل اخد پذیرش را پیش ببرید و بتوانید به درستی در این مسیر قدم بردارید. معادل سازی در ترکیه کاره سختی نیست اما نیاز مند یکسری اطلاعات است که در ادامه آن‌ها را با شکا در میان می‌گذاریم.

امور معادل سازی مدارک در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط شورای آموزش‌های عالی ترکیه و معادل سازی در مقاطع بالاتر توسط ریاست شورای بین دانشگاهی انجام می‌شود. پس از بررسی مدارک، دانشجویان بایستی اقدام به شرکت در آزمون‌های تعیین سطح نمایند و در صورت قبولی، سایر مراحل مربوط به پذیرش در دانشگاه‌ها را طی کنند.

 

اخذ اقامت در خوابگاه های ترکیه کار سختی نیست،اما برای بهبود در روند کاری اقامت و اطلاع از امکانت خوابگاه ها و نوع آن‌ها با ما باشید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان بگذاریم. خوابگاه ها در ترکیه انواع مختلفی دارد که به طور کامل آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. خوابگاه‌ها بسته به شرایط دانشگاه، به صورت مشترک یا اختصاصی ارائه می‌شوند که هر کدام از آن‌ها از امکاناتی مانند آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی، مبلمان و سایر وسایل اساسی برخوردارند. همچنین برخی از دانشگاه‌های این کشور علاوه بر خوابگاه، آپارتمان‌هایی را نیز برای اسکان دانشجویان در نظر می‌گیرند. در صورتی که تمایل به اسکان در هیچ یک از محل‌های مشخص شده توسط دانشگاه ندارید، می‌توانید اقدام به اجاره‌ی مسکن دانشجویی کنید.

امتیازات کارت دانشجویی مسئله‌ای است که دغدغه بسیاری از دانشجویان برای اتنخاب یک کشور به عنوان مقصدی برای تحصیل است. ترکیه جزء کشور هایی است که امتیازات زیادی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است و هر ساله در صدد بهبود و پیشرفت این امکانت است. تركيه نيز مانند بسياري از كشورهاي ديگر، درصدد افزايش رنكينگ دانشگاه‌هاي خود است؛ اين هدف حاصل نمي‌شود مگر با افزايش امكانات و تسهيلات جذب دانشجو. بهره‌مندي از اساتيد شايسته از اولويت‌هاي هر دانشگاهي است. دانشگاه‌هاي تركيه با افزايش امكانات تحصيلي، در سال‌هاي اخير توانسته‌اند بخشي از دانشجويان و دانش‌پژوهان جوان را به خود جذب كنند.

برای اطلاع از چگونگی کار دانشجویی در ترکیه در ابتدا باسد این موضوع را بدانید که مجوز کار برای دانشجویان در ترکیه باید زیر نظر وزارت امور داخلی ترکیه و پلیس مهاجرت این کشور صادر شوند. . صدور این نوع مجوز ها به صورت آنلاین انجام می‌شود. دانشجویان پس از پر کردن تمامی فرم‌ها و ضمیمه‌ی مدارک مورد نیاز ، درخواست خود را ثبت می‌کنند. مدت زمانی حدود 30 روز باید سپری شود تا مجوز مورد نیاز به ایمیل دانشجو ارسال شود. چنان چه مشکل خاصی در پرونده‌ی شما وجود نداشته باشد و مدارک ارسالی کمبودی نداشته باشد، مجوز کار ضمن تحصیل در ترکیه برای شما به سادگی صدور خواهد شد و معمولاً با مخالفت مواجه نمی‌شوید.

ترکیه به دلیل اینکه در صدد است تا رنکینگ جهانی دانشگاه های خو را بالا ببرید و لزومه این کار ایجاد تسهیلات ویژه برای دانشجویان می باشد سعی کرده تا بیمه ها و تسهیلات درمانی ویژه ای را برای دانشجویان خارجی در نظر بگیرد. بیمه ها در این کشور انواع مختلفی دارد که ما در مطلب زیر سعی کرده ایم مهم ترین آنها را با شما در میان بگذازیم. بیمه‌ی سلامت از این دسته از بیمه هاست. این بیمه این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا با پرداخت 20 درصد از هزینه‌ها، داروهای مورد نیاز خود را تهیه کنند. بسیاری از بیمارستان‌های ترکیه دارای قرارداد با این بیمه‌ها هستند که دانشجویان وابسته به سیاست بیمارستان، تنها بخشی از هزینه را پرداخت می‌کنند که این هزینه‌ها تقریبا رایگان یا بسیار کم است.

متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی و بین اللملی که ایران در سال‌های اخیر با آن دسته و پنجه نرم می‌کند بسیاری از کشور ها و بانک های جهانی روابط اقتصادی خود را با ایران قطع کرده اند و تنها کشور های محدودی در دنیا وجود دارند که حاظر به همکاری با ایران هستند. خوشبختانه ترکیه یکی از این کشور هاست. برخي از بانك‌ها در تركيه حاضر به همكاري با اتباع ايراني ساكن در اين كشور هستند. در استانبول بانك ملت، با سرمايه ايرانيان فعال است و ايرانيان مي‌توانند در اين بانك حساب بانكي باز كنند؛ با اين حال خدمات اين بانك محدود به سپرده‌گذاري و نگه‌داري پول است و براي مشتريان خود، عابربانك صادر نمي‌كند. عدم برخورداري از حساب عابربانك، ايرانيان را تشويق به افتتاح حساب در ساير بانك‌هاي اين كشور نموده است؛ بانك‌هاي زراعت، ايش‌ بانك، آك بانك و... با وضع شرايط و قوانين خاص، اجازه افتتاح حساب به ايرانيان را مي‌دهند.

برای بسیاری از دانشجویان مورد تایید بودن دانشگاه ها در وزارت علوم بسیار مهم است. و برای انتخاب دانشگاه حتما این مطلب را در نظر میگیرند. اما پیدا کردن دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور ها کار بسیار دشواری است در نتیجه ما برای شما لیستی از بهترین تا متوسط ترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه آماده کرده ایم تا در انتخاب دانشگاه درست بتوانیم به شما کمک کنیم. نکته‌ای که باید در تحصیل خارج از کشور مورد بررسی قرار بگیرد، زمینه‌های برگشت است. بررسی مواردی مانند این که مدرک دریافتی از دانشگاه خارجی چه اعتباری در ایران دارد، چه کارهایی با وجود این مدرک می‌توان انجام داد، آیا مدرک دریافتی از دانشگاه‌های خارجی در استخدام‌های دولتی و خصوصی اعتبار دارد و خلاصه این که آیا با مدرکی که دریافت کرده‌اید، می‌توانید کار خوبی در ایران داشته باشید یا خیر.

برای بسیاری از دانشجویان مورد تایید بودن دانشگاه ها در وزارت بهداشت بسیار مهم است. و برای انتخاب دانشگاه حتما این مطلب را در نظر میگیرند. اما پیدا کردن دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور ها کار بسیار دشواری است در نتیجه ما برای شما لیستی از بهترین تا متوسط ترین دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه آماده کرده ایم تا در انتخاب دانشگاه درست بتوانیم به شما کمک کنیم. بسیاری از دانشجویان صرفا برای بازار کار رشته‌های علوم پزشکی در ایران به تحصیل در خارج از کشور می‌پردازند و قصد بازگشت حتمی دارند تا پس از فارغ التحصیلی در ایران مشغول به کار شوند.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مسائلی که ه دانشجویی باید برای اتنخاب دانشگاه به آن توجه کند رنکینگ جهانی آن دانشگاه است. خوشبختانه ترکیه در سال‌‌های اخیر سعی کرده است تا رنکینگ دانشگاه های خود را بهبود بخشد و در این رابطه موفق نیز ظاهر شده است. ما دانشگاه های برتر ترکیه را برای شما شناسایی کرده ایم و در مطلب زیر برای شما جمع آوری کرده ایم تا به شما در انتخاب دانشگاه مورد نظر خود کمک کنیم. این که در کدام دانشگاه به تحصیل در ترکیه بپردازید نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که شما پس از اخذ مدرک باید از مهارت‌ها و اطلاعات لازم برخوردار باشید تا بتوانید به عنوان یک نیروی حرفه‌ای وارد بازار کار شوید. برای این منظور، ما بهترین دانشگاه‌های ترکیه در سال 2019 را بر اساس رتبه بندی موسسه QSبه شما معرفی می‌کنیم و اطلاعات مختصری در این مورد به شما می‌دهیم. 

نظام آموزشی مسئله‌ای است که در هر کشور متفاوت است و هر کشور روش های متفاوتی را برای نظام آموزشی خود در نظر گرفته است. اما اینکه این نظام به درستی عمل می‌کند یا خیر مسئله ای است بسیار اساسی اما خوشبختانه ترکیه یکی از کشور هاییست که در این زمینه به خوبی عمل کرده است و توانسته نظام آموزشی خود را به سطح استاندارد جهانی برساند. موسسات آموزش‌های عالی در ترکیه تحت پوشش سازمانی به همین نام هستند که اعضای اصلی آن را 21 نفر تشکیل می‌دهند و یک سوم آن‌ها مستقیماً از سوی رییس جمهور کشور انتخاب می‌شوند. یک سوم بعدی توسط اعضای مجلس و یک سوم آخر نیز توسط شورای میان دانشگاهی انتخاب می‌شوند.

ترکیه یکی از کشور هاییست که توانسته هر ساله نظر دانشجویان زیادی را برای اخذ کارشناسی به خود جلب کند. اخذ پذیرش این مقطع کار دشواری نیست اما نیازمند یکسری اطلاعات و یکسری توضیحات است که ما در ادامه آن ها در اختیارتان قرار می‌دهیم. محبوب‌ترین رشته‌ها در ترکیه که مورد استقبال دانشجویان بین الملل بوده‌اند عبارتند از بازرگانی و مدیریت، بانکداری و امور مالی، انواع رشته‌های مهندسی مانند نفت یا کامپیوتر، فناوری اطلاعات، روابط بین الملل، گردشگری و مهمان داری و انواع شاخه‌های هنر مانند معماری و موسیقی.

ترکیه یکی از کشور هاییست که توانسته هر ساله نظر دانشجویان زیادی را برای اخذ کارشناسی ارشد به خود جلب کند. اخذ پذیرش این مقطع کار دشواری نیست اما نیازمند یکسری اطلاعات و یکسری توضیحات است که ما در ادامه آن ها در اختیارتان قرار می‌دهیم. ارائه دهندگان دوره‌های کارشناسی ارشد هم دانشگاه‌های دولتی و هم مراکز خصوصی هستند که شما با توجه به نمره‌ای که کسب می‌کنید و رزومه‌ای که دارید، می‌توانید در دانشگاهی که پذیرفته می‌شوید، تحصیل کنید. دوره‌ی کارشناسی ارشد حداقل دو سال است که نیمی از آن به گذراندن  20 تا 30 واحد اختصاص می‌یابد و مابقی این زمان صرف ارائه‌ی پایان نامه می‌شود.

ترکیه یکی از کشور هاییست که توانسته هر ساله نظر دانشجویان زیادی را برای اخذ دکتری به خود جلب کند. اخذ پذیرش این مقطع کار دشواری نیست اما نیازمند یکسری اطلاعات و یکسری توضیحات است که ما در ادامه آن ها در اختیارتان قرار می‌دهیم. چنان‌چه قصد تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا  را دارید، لازم است ابتدا مدرکی مبنی بر تسلط شما به زبان ترکی و انگلیسی ارائه دهید. بعد از آن می‌توانید وارد مراحل سنجش سطح علمی و اخذ پذیرش در رشته‌ی مورد نظرتان شوید.

ترکیه یکی از کشور هایی است که توانسته علاوه بر موفقیت در رشته های پزشکی و زیر مجموعه های آن در رشته های غیر پزشکی نیز موفق ظاهر شود. دانشجویان زیادی در سرار دنیا وجود دارند که درصدد اتنخاب دانشگاه مناسب جهت ادامه تحصیل در یک رشته غیر پزشکی هستند. ترکیه یکی از این کشور هاست که توانسته هر ساله دانشجویان زیادی را برای رشته های غیر پزشکی به خود جذب کند. یکی از این کشور ها که متقاضیان زیادی دارد و ترکیه در آن رشد چشمگیری داشته طراحی لباس است. ترکیه یکی از کشورهای پیشرو در صنعت مد و لباس است؛ از این رو با تحصیل در زمینه‌های طراحی مانند طراحی لباس یا طراحی جواهرات در این کشور می‌‌توانید به یک طراح حرفه‌ای تبدیل شوید. ترکیه دارای دانشگاه طراحی مد به صورت اختصاصی است که دوره‌های طراحی در این دانشگاه چهار ساله است. این دانشگاه هرساله ده درصد از دانشجویان خود را بورس تحصیلی می‌کند.

ممکن است ترکیه در سال‌های اخیر ترکیه دچار یکسری تنش های داخلی شده باشد اما باید بدانید که ترکیه یکی از امن ترین کشور ها در خاورمیانه است. شاید با خود فکر کنید که در چند سال اخیر امنیت ترکیه زیر سوال رفته است و پای گروهک‌های تروریستی به این کشور باز شده است یا ممکن است تحولات سیاسی ترکیه امنیت شما را به خطر بیندازد. در پاسخ به این افکار باید به شما بگوییم که این‌ها همه احتمال است درست مثل این که یک شهاب سنگ همین الان به زمین برخورد کند! نگران نباشید خطر جدی در ترکیه شما را تهدید نمی‌کند. اما برای اینکه خیال شما را راحت کنیم در ادامه مطلبی در همین باره را برای شما آماده کرده ایم که امید واریم بعد از خواندن این مطلب کمکی به شما کرده باشیم.

بسیاری از افراد در صدد مهاجرت به همراه خانواده و فرزندان خود هستند. اما یکی از مهم ترین مسائلی که با آن دسته و پنجه نرم می‌کنند دغدغه مدارس فرزندان خود است . باید به شما بگوییم که اگر اتنخاب شما کشور ترکیه است اصلا نباید نگران این موضوع باشید زیرا ترکیه یکی از معدود کشور هاییست که توانسته مدارس بین اللملی متنوعی را تحت پوشش خود قرار دهد.

پیش از اقدام به فرستادن فرزندتان به خارج از کشور باید به عواملی توجه کنید. هزینه‌ای که می‌خواهید به صورت سالیانه برای تحصیل فرزندتان پرداخت کنید، سن فرزند شما، روزانه یا شبانه بودن مدرسه، بین المللی یا بومی بودن مدرسه، فرستادن فرزند به کدام کشور و این که قصد دارید فرزند شما تا پایان دوران تحصیل در آن کشور بماند یا خیر از مواردی هستند که باید تکلیفشان معلوم شود.

برای بهبود هرچه بهتر روند اخذ پذیرش دانشگاه های ترکیه بهتر است مقاله معتبر داشته باشید و مهم‌ترین دلیل این کار افزایش میزان احتمال قبولی شما است. مهم ترین حسن ارائه‌ی مقاله این است که مقاله‌ی شما یک برگ برنده برای اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه و دانشگاه های برتر این کشور خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با انجام کار دانشجویی، ارائه‌ی مقالات و تحقیق و پژوهش در زمینه‌ی مورد نیاز دانشگاه خود به کسب در آمد نیز بپردازید.

شما در حین تحصیل در ترکیه می‌توانید در آزمون های بین المللی زیادی شرکت کنید و با کسب مدارک قبولی در این آزمون ها صاحب یک رزومه‌ی پرقدرت شوید.

تركيه به عنوان كشوري كه از ثبات سياسي نسبتا مطلوبي برخوردار است؛ چند سالي است كه به دنبال تثبيت جايگاه علمي خود در منطقه غرب آسيا است.

جشن ها و فستیوال های سالانه یکی از مثبت ترین و مهم ترین نکاتی است که هر دانشگاه سعی می‌کند به وسیله آن نظر دانشجویان را به خود جلب کند. وجود جشن در دانشگاه ها برای خیلی از دانشجویان مهم است ترکیه نیز چون به این امر آگاه است و سعی در جذب دانشجویان بین المللی دارد جشن های متعدد و مفرحی را برای دانشجویان در نظر گرفته است یکی از این جشن ها که بسیار مهم است جشن روز جمهوری است که برای ترکی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. این جشن در 29 اکتبر برگزار می‌شود و یادبود اعلامیه جمهوری ترکیه در سال 1923 است. در این روز پرچم ترکیه و عکس آتاتورک را در همه‌جا مشاهده می‌کنید و می‌توانید به تماشای آتش بازی معروفی که در استانبول برگزار می‌شود بروید.

عزت بایسال (Izzet Baysal) در سال 1907 در بولو متولد شد. او دوران ابتدایی و متوسطه را در همین شهر به پایان رساند و در مقطع کارشناسی در آکادمی هنرهای زیبای استانبول تحصیل و به عنوان یک معمار فارغ التحصیل شد.

در این مطلب سعی داریم با Bilkent  که بهترین دانشگاه حال حاضر ترکیه است بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

دانشگاه Afyon Kocatepe (افیون) در سال 1992 تأسیس شد و در سال تحصیلی 93- 92 به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستید، بی شک برای انتخاب دانشگاه مناسب نیاز به مشاوره دارید.

دانشگاه Çanakkale Onsekiz Mart یکی از دانشگاه‌های دولتی استان چاناک قلعه‌ی ترکیه است. این دانشگاه از امکانات علمی و آموزشی بسیار خوبی برخوردار است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به بیمارستان آموزشی اشاره کرد که یکی از بهترین بیمارستان‌های تحقیقاتی این منطقه است و خدمات پزشکی بسیار خوبی را با هزینه‌ی کم ارائه می‌کند.

دانشگاه Suleyman Demirel یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه است که در شهر اسپارتا واقع شده است. این دانشگاه با دارا بودن امکانات علمی و رفاهی بسیار، دانشجویان بسیاری را از سرتا سر دنیا برای ادامه تحصیل، به خود جذب می‌کند.

زبان آموزشی در بیش تر رشته‌های این دانشگاه ترکی و انگلیسی است لذا متقاضیان باید به این دو زبان تسلط نسبی داشته باشند.

ذکر این نکته ضروری ست که این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم ایران نیست ولی از رنکینگ خوبی در سطح بین‌المللی برخوردار است.

به طور کلی دانشگاه Suleyman Demirel برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در کشور ترکیه و شهر زیبای اسپارتا، گزینه ی مناسبی است.

دانشگاه Cukurova یکی از دانشگاه‌های دولتی و معتبر ترکیه است که در شهر آدنا واقع شده است.

دانشگاه Dokuz Eylül مورد تایید وزارت علوم است و جزو دانشگاه‌های متوسط و معتبر ترکیه به حساب می‌آید. ایرانیان بسیاری به علت توافق‌های بین المللی این دانشگاه با بهترین دانشگاه‌های اروپایی، Dokuz Eylül را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

دانشگاه Ege یکی از مراکز آموزشی متوسط ترکیه است که به علت تنوع رشته‌ها،  دانشجویان بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند.

لازم به ذکر است که دانشگاه قاضی بورس های مختلفی برای کمک مالی به دانشجویان در دوران تحصیل در نظر گرفته است که برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کسب حداقل معدل 75 از 100 ضروری ست.

دانشگاه Gaziantep دارای رتبه‌ی 2549 در میان بهترین دانشگاه های جهان در سال 2018 است و همچنین رتبه‌ی 36 در میان بهترین دانشگاه‌های ترکیه را دارد.

- دانشگاه آتاتورک

در سال 1957 در شهر ارزروم ترکیه تاسیس شد.

دانشگاه آتیلیم یکی از دانشگاههای خصوصی آنکارا ی ترکیه است؛ که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است. این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم ایران نیست اما بر طبق شرایطی مدرک فارغ التحصیلان را می‌پذیرد به همین دلیل یکی از مقاصد مهم اعزام دانشجو به ترکیه است.

دانشگاه فنی Yıldız یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه در رشته‌های مهندسی مثل معماری، عمران، برق و مکانیک است. از آن جایی که این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه های فنی مدرن ترکیه به حساب می‌آید نزد علاقه مندان به رشته ی مهندسی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

دانشگاه فنی Yıldız در بشیکتاشِ استانبول واقع شده است و دسترسی به آن بسیار راحت است.

بنابراین اگر مایل به ادامه تحصیل در کشور ترکیه و یکی از دانشگاه های فنی معتبر ترکیه هستید، دانشگاه فنی Yıldız می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این دانشگاه از امکانات بی نظیر علمی و رفاهی برخوردار است و مورد تایید وزارت علوم ایران است بنابراین از لحاظ اعتبار مدرک در کشورمان به مشکلی برنمی‌خورید.

توجه داشته باشد از آن جایی که زبان آموزشی در دانشگاه Yıldız، ترکی و انگلیسی است قبل از پذیرش در این دانشگاه،  نسبت به تقویت این دو زبان اقدام کنید.

دانشگاه پاموک قلعه یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه است که به دلیل امکانات بسیار مناسب علمی و رفاهی علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب می‌کند.

زبان آموزشی در بیش‌تر رشته های این دانشگاه، ترکی است به همین خاطر توصیه می‌کنیم به این زبان تسلط کامل داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

در هر صورت اگر قصد ادامه تحصیل و زندگی در ترکیه را دارید دانشگاه پاموک قلعه می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

دانشگاه تراکیا در شهر ادیرنه ی ترکیه واقع شده است و از امکانات علمی و رفاهی بسیار خوبی برخوردار است. این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم ایران نیست ولی به علت رنکینگ خوب جهانی افراد بسیاری را به مهاجرت تحصیلی به ترکیه وادار می‌کند.

انستیتو تکنولوژی ازمیر یکی از دانشگاه های تمام انگلیسی ترکیه در زمینه ی رشته های مهندسی و علوم است. این ویژگی و امکانات تحقیقاتی گسترده، دانشجویان خارجی بسیاری را برای ادامه تحصیل در ترکیه راهی این دانشگاه می‌کند.

با این حال؛ ذکر این نکته ضروری‌ است که انستیتو تکنولوژی ازمیر مورد تائید وزارت علوم ایران نیست پس ممکن است از لحاظ اعتبار مدرک در ایران دچار مشکل شود ولی دانشگاه ایده‌آلی برای کار و زندگی در ترکیه است.

دانشگاه جمهوریت ترکیه یکی از بهترین دانشگاه های دولتی شهر سیواس ترکیه است. این دانشگاه با داشتن امکانات آموزشی و رفاهی دانشجویان بسیاری را از سرتاسر دنیا و ترکیه به خود جذب می‌کند.

زبان آموزشی در دانشگاه جمهوریت، ترکی است و این دانشگاه در حال حاضر مورد تائید وزارت علوم ایران نیست.

در هر حال دانشگاه جمهوریت می‌تواند یکی از مکان های ایده‌آل برای اعزام دانشجو به ترکیه باشد.

دانشگاه دجله یکی از دانشگاه های دولتی شهر دیاربکر در شرق ترکیه است. این دانشگاه از امکانات علمی و رفاهی خوبی برخوردار است. با این حال از نظر وزارت علوم ایران معتبر نیست.

اما یکی از بهترین دانشگاه های شرق این کشور برای اعزام دانشجو به ترکیه است.

دانشگاه فرات یکی از بهترین دانشگاه های دولتی شرق ترکیه است که در رشته هایی مانند دامپزشکی آوازه ای جهانی دارد. این دانشگاه در شهر Elazığ ترکیه واقع شده است و هرساله دانشجویان بسیاری را از سرتاسر ترکیه و کشورهای دور و نزدیک به خود جذب می کند.

از آنجایی که دانشگاه فرات بخشی از برنامه ی اراسموس است به تبادل دانشجو و مدرس با مطرح ترین دانشگاه های اروپایی می پردازد و به همین دلیل در سال های اخیر از لحاظ کیفی رشد بسیار مطلوبی داشته است.

در این مطلب سعی کردیم همه چیز درباره ی این دانشگاه و شرایط ادامه تحصیل در آن را، در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم در صورت انتخاب دانشگاه فرات برای ادامه تحصیل اوقات خوشی را در آن سپری کنید.

دانشگاه کانکایا یکی از دانشگاه های خصوصی خوب ترکیه است که در آنکارا پایتخت این کشور واقع شده است. در این مطلب سعی کردیم همه ی نکاتی که باید قبل از پذیرش در این دانشگاه بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

در آخر ذکر این نکته ضروری ست که شهریه ی دانشگاه های خصوصی در ترکیه بالاتر از دانشگاه های دولتی ست ولی تسهیلاتی نظیر بورس‌های تحصیلی توسط این دانشگاه ها ارائه می شود.

به طور کلی دانشگاه مارمارا یکی از دانشگاه های نسبتا خوب و معتبر ترکیه است که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت است و در نزدیکی استانبول واقع شده است.

این دانشگاه دولتی علاوه بر دارا بودن امکانات علمی، امکانات رفاهی بسیار مناسبی دارد و دوران تحصیل شیرینی را برای دانشجویان رقم می زند.یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد دانشگاه مامارا ارتباطات گسترده ی بین المللی است که امکان همکاری با بهترین دانشگاه های اروپایی را برای دانشجویان فراهم می کند.

بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی و معتبر ترکیه را دارید، می توانید به دانشگاه مارمارا به عنوان یک گزینه ی جدی فکر کنید.

دانشگاه مصطفی کمال یکی از دانشگاه های دولتی نسبتاً خوب استان ختای است. این دانشگاه از امکانات علمی و رفاهی نسبتاً خوبی برخوردار است و می تواند برای افرادی که مایل به ادامه تحصیل در ترکیه هستند، مناسب باشد.

دانشگاه یوزونجوییل یکی از دانشگاه های خصوصی شرق ترکیه است که در شهر وان واقع شده است. یوزونجوییل از جمله دانشگاه های خصوصی است که امکانات علمی، آموزشی و رفاهی بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

در آخر ذکر این نکته ضروری ست که شهریه ی دانشگاه های خصوصی از دانشگاه های دولتی گران تر است ولی این دانشگاه‌ها تسهیلات ویژه ای مانند بورس های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

دانشگاه ارجیس در شهر قیصریه‌ی ترکیه واقع شده است و یکی از 50 دانشگاه برتر این کشور به حساب می‌آید، هرچند این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم ایران نیست ولی بسیاری از افراد علاقه مند به زندگی و کار در کشور ترکیه این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

دانشگاه استانبول ترکیه یکی از دانشگاه‌های دولتی معتبر این کشور به حساب می‌آید

دانشگاه آکدنیز یکی از دانشگاه‌های خصوصی غرب ترکیه است و در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به جذب دانشجو می‌کند.
 
یکی از ویژگی‌های دانشگاه آکدنیز شرکت در برنامه‌های تبادل دانشجو است که به این دانشگاه اجازه می‌دهد با برترین دانشگاه‌های دنیا به تبادل دانشجو بپردازد. از جمله‌ی این برنامه‌ها می‌توان به اراسموس اشاره کرد.
 
دانشگاه آکدنیز با فراهم کردن امکانات رفاهی و تفریحی در کنار امکانات آموزشی، امکان زندگی راحت و شیرین را برای دانشجویان فراهم می‌کند. با این همه دانشگاه آکدنیز هنوز مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران نیست.
 
در این مقاله سعی کردیم همه‌ی اطلاعاتی که برای مهاجرت به کشور ترکیه و تحصیل در دانشگاه آکدنیز نیاز داشتید را در اختیار شما قرار دهیمامیدواریم با تحقیق بیش‌تر در این زمینه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را از میان دانشگاه‌های کشور ترکیه داشته باشید.

دانشگاه آنادولو (anadolu universitesi) یکی از دانشگاه‌های پیشرو ترکیه در شهر اسکی شهیر در 230 کیلومتری استانبول واقع شده است. این دانشگاه بیش از 501 هزار دانشجو و در حدود 2 هزار استاد و هییت علمی دارد.

دانشگاه آنکارا با رنکینگ خوب جهانی، یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه و خاورمیانه است. این دانشگاه بزرگ هرساله افراد بسیاری را پرورش می‌دهد که هرکدام از آن‌ها در رشته و حوزه‌ی کاری خود بهترین هستند.

بسیاری از ایرانیان با مهاجرت تحصیلی به ترکیه در دانشگاه آنکارا تحصیل می‌کنند. 

ذکر این نکته ضروری ست ، از آنجایی که زبان آموزشی در دانشگاه آنکارا، ترکی است پس متقاضیان خارجی باید زبان ترکی خود را تقویت و در آزمون‌های مربوط شرکت کنند.

پس اگر قصد تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه را دارید، دانشگاه آنکارا می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

دانشگاه اولوداغ در شهر بورسا ی ترکیه واقع شده است و با ارائه امکانات مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، هنری و... دانشجویان بسیاری را از سرتاسر کشور ترکیه و جهان به خود جذب کرده است. این دانشگاه با هدف تربیت نیروی متخصص در زمینه‌های متفاوت به وجود آمده است و همه ی تلاش خود را برای تحقق این هدف می‌کند.

از جمله امکانات ویژه‌ی دانشگاه اولوداغ امکان تبادل اساتید و دانشجویان با برترین دانشگاه‌های اروپایی است. امکانی که سطح علمی دانشگاه را به طرز شگفت انگیزی افزایش داده است.

زبان آموزشی در دانشگاه اولوداغ، ترکی است بنابراین تسلط بر این زبان برای کلیه‌ی دانشجویان بین المللی اجباری ست. با این همه مدرک دانشگاه اولوداغ مورد تائید وزارت علوم ایران نیست ولی در کشور ترکیه از اعتبار بسیار خوبی برخوردار است.

در این مطلب سعی کردیم همه ی آنچه که باید قبل از پذیرش در این دانشگاه بدانید را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی کامل درباره ی مهاجرت و ادامه تحصیل در کشور ترکیه تصمیم بگیرید.

دانشگاه اینونو در شهر مالاتیا واقع شده است و یکی از بهترین دانشگاه‌های شرق ترکیه در رشته‌های پزشکی است. این دانشگاه از امکانات علمی خوبی مانند مرکز درمانی Turgut Ozal، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و... برخوردار است.

از جمله امکانات رفاهی این دانشگاه می‌توان به خوابگاه ها، امکانات ورزشی، کتابخانه، رستوران‌ها و سالن‌های غذا خوری و... اشاره کرد.

بنابراین دانشگاه اینونو مالاتیا انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی ست که مایل به ادامه تحصیل و یا اعزام دانشجو به ترکیه هستند.

دانشگاه باشکنت آنکارا یکی از دانشگاه‌های ترک زبان و خصوصی ترکیه است که در رشته‌های پزشکی بسیار مشهور است و از امکانات بسیاری برخوردار است که از جمله ی آن‌ها می‌توان به بیمارستان بسیار مجهز این دانشگاه در آنکارا اشاره کرد.

در این مطلب سعی کردیم تمام اطلاعات لازم درباره ی دانشگاه باشکنت را در اختیار کسانی که برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه را در اختیار شما قرار دهیم.

اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه و یکی از دانشگاه های خصوصی نزدیک به استانبول را دارید و اعتبار مدرک آن از لحاظ وزارت علوم اهمیت چندانی برای شما ندارد، دانشگاه دوغوش می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

دانشگاه ساکاریا یکی از دانشگاه های برتر ترکیه است که در نزدیکی شهر استانبول واقع شده. این دانشگاه در پذیرش دانشجویان بین‌المللی به ویژه از کشورهای همسایه نظیر ایران، سابقه‌ای طولانی دارد.

زبان آموزشی در این دانشگاه، ترکی و انگلیسی است بنابراین تسلط به این زبان ها برای همه‌ی دانشجویان الزامی است.

در هر صورت این دانشگاه می‌تواند انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه باشد.

دانشگاه سلجوق یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور ترکیه است که در شهر تاریخی قونیه واقع شده است و به علت رشته های پزشکی و پیراپزشکی بسیار معروف است. این دانشگاه از امکانات علمی و رفاهی بسیار مطلوبی برخوردار است و دوران تحصیلی شیرینی را برای دانشجویان به وجود می‌آورد. دانشگاه سلجوق، هرساله برنامه هایی در زمینه ی شناخت مولانا؛ شاعر بزرگ ایرانی برگزار می‌کند.

این دانشگاه در ترکیه کاملاً معتبر است ولی مورد تائید وزارت علوم ایران نیست، بنابراین اگر صرفاً قصد تحصیل در کشور ترکیه و کار در ایران را دارید، تحصیل در این دانشگاه را توصیه نمی‌کنیم اما اگر قصد مهاجرت و زندگی در کشور ترکیه را دارید، این دانشگاه می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

دانشگاه عثمان قاضی اسکی شهیر پس از دانشگاه آنادولو، بهترین دانشگاه دولتی ترکیه است. این دانشگاه با دارا بودن دانشکده ها، مدارس و مراکز تحقیقاتی گوناگون،همواره دانشجویان بسیاری را از سرتاسر ترکیه به خود جذب می‌کند. همچنین از طریق برنامه های تبادل دانشجو، دانشجویان بین‌المللی زیادی در این دانشگاه به تحصیل می‌پردازند.

در پایان باید گفت اگر قصد ادامه تحصیل دریکی از دانشگاه‌های دولتی شمال ترکیه را دارید و اعتبار مدرک آن از نظر وزارت علوم ایران، اهمیت چندانی برای شما ندارد، دانشگاه عثمان قاضی اسکی شهیر می‌تواند یکی از گزینه های خوب شما باشد.

 

دانشگاه عدنان مندرس یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه در شهر آیدین منطقه‌ی اژه است. زبان آموزشی در این دانشگاه، ترکی است ولی از آن جایی که امکانات علمی و رفاهی نسبتاً خوبی دارد، افراد بسیاری از سرتاسر ترکیه و کشور های همسایه مایل به ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند.

امیدواریم این مطلب برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند مفید باشد و بتواند آن ها را در انتخاب دانشگاه مناسب یاری کند.

 

دانشگاه فنی استانبول، یکی از دانشگاه های بین المللی دولتی ترکیه است که در حومه ی استانبول قرار دارد.

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های فنی و مهندسی جهان است. همه ساله دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا به منظور تحصیل در رشته های معماری، عمران و... به ITU مراجعه می‌کنند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد ITU  ارتباط  با دانشگاه‌های آمریکا است به همین علت دانشجویان می توانند بعضی از واحد‌های تحصیلی خود را در معتبرترین دانشگاه های همکار بگذرانند.

همه ی این ویژگی ها باعث شده فارغ التحصیلان این دانشگاه جایگاه بسیار خوبی در بازار کار داشته باشند.

پس اگر دوست دارید در یکی از دانشگاه های بین المللی و دولتی ترکیه تحصیل کنید، همین حالا برای تحصیل در دانشگاه فنی استانبول اقدام کنید.

دانشگاه فنی کارادنیز ( KTU ) یکی از دانشگاه های معتبر و قدیمی ترکیه است که در ترابزون قرار دارد. این دانشگاه اولین دانشگاه تأسیس شده در شهری به غیر از آنکارا و استانبول است.

رشته های فنی KTU بسیار مشهور است و به دلیل امکانات خوب، طرفداران بسیاری دارد.

دانشگاه کارادنیز امکانات رفاهی زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد، برای مثال خوابگاه، امکانات علمی و ورزشی و فرهنگی و...

این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت است و از جمله ی دانشگاه های نسبتا خوب ترکیه به حساب می آید.

به طور کلی از مایل به ادامه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه فنی کارادنیز هستید باید به هر دو زبان انگلیسی و ترکی مسلط باشید.

این دانشگاه می تواند انتخاب مناسبی برای افرادی باشد که تحصیل در شهری به غیر از آنکارا و استانبول را ترجیح می‌دهند.

 

دانشگاه قوجاایلی یکی از دانشگاه های دولتی شرق ترکیه است که از امکانات علمی و آموزشی نسبتاً خوبی برخوردار است و دانشجویان بسیاری را به خود جذب می کند و یکی از دانشگاه‌های پرطرفدار برای اعزام دانشجو به ترکیه است.

با این همه این دانشگاه هنوز مورد تائید وزارت علوم ایران نیست و از لحاظ اعتبار مدرک در کشورمان ممکن است دردسرساز شود.

در این مطلب سعی کردیم همه ی آنچه که برای ادامه تحصیل در ترکیه و دانشگاه قوجاایلی نیاز داشتید را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم مهاجرت تحصیلی بی‌دردسری به این کشور داشته باشید.

 

دانشگاه هنرهای زیبا معمارسینان یکی از اولین دانشگاه های هنر ترکیه است که در نزدیکی شهر استانبول قرار دارد. این دانشگاه در زمینه ی پرورش چهره های شاخص هنری تبحر ویژه‌ای دارد و یکی از بهترین دانشگاه های هنر است.

بسیاری از ایرانیان علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های هنری برای پذیرش در دانشگاه معمار سینان اقدام می کنند که تنها تعداد کمی از آن ها در آزمون عملی پذیرفته می شوند، بنابراین علاقه و مهارت در رشته ی هنری مورد نظر را در اولویت قرار دهید تا در آزمون مهارت این دانشگاه دچار مشکل نشوید.

زبان آموزشی در دانشگاه معمار سینان، ترکی ست و تسلط نسبی به زبان ترکی الزامی ست.

به طور کلی دانشگاه معمار سینان از لحاظ رشته های هنری یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه به حساب می آید و از نظر ایران هم مورد تایید است. علاقه مندان به رشته های هنری می‌توانند به دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان به عنوان یک گزینه ی جدی نگاه کنند.

دانشگاه یدی تپه ترکیه یکی از دانشگاه های خصوصی استانبول است که ادعا می کند یکی از 27 دانشگاه بزرگ ترکیه است. اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه را دارید و اعتبار مدرک آن اهمیت چندانی برای شما ندارد، دانشگاه یدی تپه ترکیه می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

دانشگاه Muğla Sıtkı Koçman یکی از مهم ترین دانشگاه های دولتی استان موغلا است که دانشجویان بسیاری از کشور ترکیه و سرتاسر دنیا به خود جذب می کند.

در این مطلب سعی کردیم همه ی مطالبی که برای ادامه تحصیل در ترکیه و دانشگاه Muğla Sıtkı Koçman را در اختیار شما قرار دهیم.

دانشگاه فنی خاورمیانه یا همان METU از سطح علمی بسیار بالایی در میان دانشگاه‌های منطقه و جهان برخوردار است و با پذیرش دانشجویان خارجی از بیش از 92 کشور، محل بسیار خوبی برای تبادلات علمی و فرهنگی است.

همچنین این دانشگاه با برخورداری از پردیس دانشگاهی کامل، همه ی امکانات رفاهی و علمی را به صورت یک جا در خود جای داده است.

پس اگر به دنبال یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان با رنکینگ خوب جهانی، در میان کشور های همسایه هستید، دانشگاه فنی خاورمیانه و امکانات بی نظیر علمی و رفاهی آن بهترین انتخاب برای شماست.

پس فرصت پیوستن به این دانشگاه را از دست ندهید.

در حال حاضر بسیاری از شرکت های مهاجرتی اقدام به اعزام دانشجو به ترکیه می کنند و بسیاری از ایرانیان مایل به ادامه تحصیل در ترکیه هستند. در این مطلب به معرفی Ondokuz Mayıs یکی از دانشگاه های دولتی شهر سامسون پرداختیم.

دانشگاه Ondokuz Mayıs با ارائه‌ی خدمات علمی و رفاهی بسیار زیاد به دانشجویان امکان تحصیل با کیفیتی را فراهم کرده است. با این همه از آنجایی که این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم ایران نیست می تواند برای کسانی که قصد استفاده از مدرکشان را در کشور ایران دارد دردسرساز شود.

در هر حال اگر قصد تحصیل، زندگی و کار در کشور ترکیه را دارید می توانید به دانشگاه Ondokuz Mayıs به عنوان یک گزینه جدی فکر کنید.

 

دانشگاه Sabanci یکی از دانشگاه های کوچک و پیشگام در رشته های مختلف به ویژه علوم اجتماعی در ترکیه است . از آنجایی که این دانشگاه از رنکینگ جهانی خوبی برخوردار است، بسیار از افراد ترجیح می دهند دانشگاه Sabanci را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

علاوه بر این Sabanci تهسیلات و بورس های مختلفی در اختیار دانشجویان کوشا و نخبه قرار می دهد و همین امر هزینه های دوران تحصیل را برای بسیاری از دانشجویان کم می کند. این بورس شامل بورس تحصیلی، هزینه های خوابگاه، غذا، پژوهش های علمی و... می شود.

بنابراین دانشگاه Sabanci می تواند یکی از دانشگاه های خوب و مورد تایید وزارت بهداشت برای ادامه  تحصیل در ترکیه باشد.

دانشگاه Koç یکی از مطرح ترین دانشگاه های ترکیه است. این دانشگاه نوپا در رده بندی دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در جایگاه خوب قرار می‌گیرد.

هرچند هزینه‌ی تحصیل در این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بالاست، با این حال به علت امکانات علمی بالا و پیشگام بودن در رشته‌هایی مثل پزشکی و علوم انسانی، ایرانیان بسیاری با مهاجرت به ترکیه، این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

دانشگاه بیلگی یکی از دانشگاه های خصوصی استانبول است. این دانشگاه از امکانات بسیار زیادی برخوردار است که از جمله ی آن ها می توان به کتابخانه ها، آزمایشگاه ها، مراکز تحقیقاتی این دانشگاه اشاره کرد.

زبان آموزشی در دانشگاه بیلگی استانبول، ترکی است؛ بنابراین تسلط به این زبان برای همه ی دانشجویان خارجی الزامی ست.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و تحصیل در یکی از دانشگاه های خصوصی استانبول را دارید و اعتبار مدرک آن از نظر وزارت علوم ایران برایتان از اهمیت چندانی برخوردار نیست، دانشگاه بیلگی استانبول می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است.

مطالب مرتبط

سلام عرض ادب؟؟ بورسیه ترکیه برای فارغالتحصیل صنف دوازده اس؟؟

2019-01-31 07:23:46

سلام دوست عزیز: برای گرفتن بورسیه مواردی مانند سن ، معدل آخرین مقطع تحصیلی، نمره ی کنکور و نمره ی آزمون های بین المللی(در صورت شرکت در این آزمون ها) مورد بررسی قرار میگیرد و میتوان برای مقطع کارشناسی،کارشناسیی ارشد و دکترا درخواست بورسیه کرد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/099981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-23 05:40:39

سلام من میخوام تو ازمون یوس شرکت کنم سال اخر دبیرستان هستم چه کاراهایی باید انجام بدم؟

2019-01-31 10:14:19

سلام دوست عزیز: برای قبولی در آرمون یوس شما نیاز به دوره های آمادگی دارید که موسسه ی ما با همکاری با کالج پوزا در آنکارا این امکان را برای شما فراهم کرده و بعد از گذراندن دوره ی یک ساله در این کالج شما میتوانید با اطمینان در آزمون یوس شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-23 05:33:25

ایا برای تحصیل در ترکیه باید مدرک زبان داشته باشی

2019-01-31 13:07:26

سلام دوست عزیز: برای تحصیل به زبان ترکی باید مدرک تومر و برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:0219511949/09981082046 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام go2tr

2019-07-23 05:30:10

سلام برای ثبت نام اینترنتی آزمون یوس باید مدرکی ارائه شود؟یا ترجمه مدارک در مرحله ثبت نام الزامیست

2019-01-31 13:16:11

سلام دوست عزیز بله مدارک زیر الزامیست: • اصل و ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان • اصل و ترجمه پیش دانشگاهی • اصل و ترجمه ریز نمرات دوره ی چهار ساله • اصل و ترجمه پاسپورت متقاضی برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 02195119493 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام Go2tr

2019-06-11 06:40:15

شهريه ي دندانپزشكي لطفا

2019-02-01 11:23:50

سلام دوست عزیز: با توجه به دولتی و یا خصوصی بودن دانشگاه شهریه متفاوت است. شهریه ی دانشگاه های دولتی از 1.500 لیر و دانشگاه های خصوصی از 30.000 لیر شروع میشود. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-23 05:49:07

سلام عرض ادب ..بورسیه تحصیلی برای فارااتحصیل صنوف دوازدهم وجود دارد نقیب الله استم از ولایت فاریاب

2019-02-03 21:55:41

سلام دوست عزیز: شما میتوانید برای مقاطع مختلف از جمله لیسانس،فوق لیسانس و دکترا درخواست بورسیه کنید و بنا به رزومه ای که دارید ممکن شانس بورسیه گرفتن داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-05 03:20:47

ممنونم بابت رهنمایی های تان

2019-02-04 01:49:03

سلام دوست عزیز،ممنونم رضایت شما باعث خوشنودی ماست. برای مشاوره میتوانید با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr

2019-07-24 00:15:13

سلام من کارشناسی دارم و میخواهم ارشدم را در دانشگا۶ های ازاد استانبول بخوانم باید چیکار کنم؟ ایا فقط مدارکم رو وقای رفتم استانبول برای ثبت نام در کافی نت یا دانشگاه های آزاد آنجا ارایه بدم یا باید اقدامات دیگری هم انجام بدم؟ تشکر

2019-02-04 09:38:07

سلام دوست عزیز: چیزی به عنوان دانشگاه آزاد در ترکیه وجود ندارد. برای ورود به همه ی دانشگاه ها باید در آزمون های ALES , GRE , GMAT بسته به رشته ی تحصیلیتون شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-24 01:44:52

سلام رزیدنت سال ۲ نورولوژی هستم می خواستم بدانم شرایط ادامه تحصیل در رشته نورولوژی در ترکیه چیه

2019-02-08 12:25:18

سلام دوست عزیز: برای ورود به دانشگاه های ترکیه با در آزمون های ورودی شرکت کنید ، شما میتوانید با شرکت در دوره ی کالج ما در آنکارا برای آزمون ورودی آماده شوید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-24 02:24:18

سلام من متولد ۱۳۶۲هستم و کارشناسی زبان انگلیسی دارم میتونم واسه کارشناسی ارشد ترکیه ثبت نام کنم؟

2019-02-12 04:18:14

سلام دوست عزیز: بله شما میتونید برای کارشناسی ارشد اقدام کنید زیرا کشور ترکیه برای دانشجویان خارجی محدودیت سنی ندارد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-07-24 01:49:10

سلام من میخوام تو ازمون یوس شرکت کنم سال اخر دبیرستان هستم چه کاراهایی باید انجام بدم؟

2019-02-12 12:31:57

چند روز به ثبت نام تحصیلی ترکیه مانده ۲۰۱۹

2019-02-13 12:26:15

سلام میخواهم به دوره لیسانس به کشور دوست ترکیه ثبت نام کنم میتوانیدتاریخ ختم ثبت نام را معبن کنید.

2019-02-14 09:53:38

درود، وقتتون بخیر میخواستم بپرسم ایا امکان تحصیل دو رشته همزمان و غیرمربوط در ترکیه هست در مقطع لیسانس و اگر هست شرایطش چطوره؟! و اینکه چطور میشه از ترکیه برای بورس تحصیلی کشورهای دیگه اقدام کرد؟!

2019-02-15 00:53:39

زمان برگزاری ازمون یوس ۲۰۱۹ کیه؟

2019-02-16 02:13:06

سلام دوست عزیز: تاریخ آزمون یوس برای هر دانشگاه متغییر است است از فروردین تا خرداد ماه برگزار می شود و ثبت نام آن معمولا از 3 ماه قبل صورت میگیرد.قبولی در این آزمون مستلزم شرکت در دوره های کالج می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

2019-08-13 04:52:07

سلام ببخشید حکم های قهرمانی کشوری و آسیایی جزء سوابق میشه؟

2019-02-16 14:38:49

سلام اگه میشه درباره چگونگی و راه های گرفتن دیپلم بین المللی(IB) در ترکیه اطلاعاتی بدین ممنون

2019-02-18 10:25:49

سلام وقت بخیر از طریق سایت بورس ترکیه ثبت نام کردم زمان و مکان آزمون را از کجا بگیرم دررشته حسابداری میتونم ادامه تحصیل بدم ممنون از پاسختون .09355352752

2019-02-21 05:30:20

سلام وقت بخیر لطفا با مشاورهای ما تماس بگیرین تا اطلاعات دقیق در اختیارتون قرار بدن 02195119493

2019-03-09 03:29:57

سلام محترم من می خواستم راجع به بورس ترکیه معلومات بگیرم

2019-02-21 08:18:40

سلام مقطع دکتری رشته مدیریت مالی چه شرایطی دارد در ترکیه؟در کدام شهر بهتر است؟و آیا مدرک زبان انگلیسی میخواهد؟؟؟

2019-02-22 16:02:37

سلام ببخشيد من ميخوام بعد از دريافت ديپلمم طراحي لباس رو تو استانبول ادامه بدم ميشه لطف كنيد شرايطش رو بگيد ؟ البته رشته من تجربيه

2019-02-24 14:21:47

سلام.من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم.اگه بخوام تو یه رشته دیگه در مقطع لیسانس درس بخونم امکانش هست؟باید چیکار کنم؟

2019-02-27 14:59:04

سلام من سال دوم متوسطه میخواستم ازمون یوس شرکت کنم. چیکار باید کنم

2019-03-03 06:10:34

سلام و عرض ادب دخترم در استانبول به عنوان مسافر در مقطع راهنمایی تحصیل میکنه اگر بخوام برم ایران و برای ویزای دانش آموزی اقدام کنم چقدر زمان میبره؟ممنون از راهنماییتون

2019-03-05 01:24:04

سلام میخام ارشد پرستاری رو در ترکیه ادامه بدم راهش چیه؟

2019-03-06 14:55:03

سلام وخسته نباشید...من میخوام بدونم آیا امکان تحصیل در خارج کشور بلافاصله پس از اخذ مدرک دیپلم وجود دارد یا خیر؟مثلا در نروژ یا سوئد

2019-03-25 12:45:15

ببخشید برای تحصیل در ترکیه فقط تسلط به زبان ترکی کافیه یا انگلیسی هم میخواد؟و اینک باس حتما مدرک زبان ترکی رو داشته باشیم؟

2019-03-30 05:10:47

سلام من متولد 59 هستم تو رشته ی روانشناسی ارشد دارم هفت سالم هست تدریس می کنم و به عنوان مشاور فعالم میخواستم در ترکیه برای رشته ی طراحی لباس پذیرش بگیرم لبسانس هنر هم دارم لطفا راهنمایی کنین

2019-04-02 13:30:24

سلام به نظرتون برای تحصیل پزشکی روسیه مناسب تره یا ترکیه؟ و اینکه چقدر برای ثبت نام وقت داریم؟

2019-04-04 05:04:49

سلام...من دانشجوی مهندسی نفت دانشگاه تبریز هستم. معدله کلم 14.8 در مقطع لیسانس هست نمره IELTS6.5 آیا میتونم به دانشگاه middle east ترکیه اپلای بدم؟امیدی هست؟؟و اینکه زمان اپلای کی باید باشه؟؟

2019-04-05 12:55:39

سلام ببخشین شرط سنی که نوشتین شامل تمام رشته ها و دانشگاهها است یعنی من که متولد ۵۹ هستم نمیتونم برا ادامه تحصیل در ترکیه اقدام کنم

2019-04-09 02:10:17

سلام برای تحصیل ب زبان ترکی درترکیه فقط آزمون تومر رو باید بدیم یا آزمون یوس هم لازمه؟

2019-04-13 03:25:49

سلام من چهار سال زبانی ترکی ازبکی را تمام کردیم میخواهم ماستری خوده در کشوری ترکیه بیگیرم چون در افغانستان مشکلات زیاد داشتم گرفته نتوانستم قاچاق آمدم اما همه مدارکم تائد وزارت خارجه است من رفته بودم در اداره مهاجرین گفت کملیک نداری من چی کاری کنم راهی برای ماستری پیدا کنم

2019-04-20 14:44:09

سلام..ترکیه رشته گوهرشناسی یا زمین شناسی در مقطع دکتری داره و چطور باید اقدام کرد؟

2019-04-21 05:34:54

سلام خسته نباشید ببخشید برای تحصیل در فرانسه یا ترکیه دانشگاه new York film academy رشته سینما کارگردانی. به غیر از این که زبان فرانسه یا ترکی رو یاد داشته باشیم دیگه چه شرایطی داره ؟اینکه من دبیرستانی هستم و شرط معدل داره؟

2019-05-09 09:24:08

سلام، خسته نباشید، من دارم کارشناسی ارشد رو تمام می کنم با معدل الف، میشه برا دکترا ، در ترکیه بورسیه گرفت؟

2019-05-10 02:39:24

سلام دوست عزیز اگر مدارکتون مورد پذیرش باشه ، بله میتونید بورسیه بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های: 02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-07 06:28:59

سلام ـ با نمره ۸۹ یوس دانشگاه کارابوک میتوان از دندانپزشکی در یکی از دانشگاه ترکیه پذیرش گرفت؟

2019-05-23 21:21:07

سلام با رتبه یوس ۹۷.۵ ارجیس امیدی به دندانپزشکی هست

2019-05-26 11:31:38

سلام دوست عزیز بله برای قبولی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی نمره ی 95 به بالای یوس قابل قبول است. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 02195119493 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام go2tr

2019-06-11 06:35:12

سلام خسته نباشید من سال دوازدهم هستم بعد از دادن کنکور میتونم بورسیه شم برای ترکیه؟

2019-05-26 13:16:25

با سلام دوست عزیز. برای برای ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید آزمون yos یا sat بدین که در صورت بالا بودن نمره ی شما در این دو آزمون امکان بورسیه شدنتون هست. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-06-30 03:52:09

می خ استم درمورد دانشگاههای خصوصی پزشکی اطلاعات بگیرم

2019-06-05 11:17:10

سلام دوست عزیز دانشگاه های ترکیه پذیرشش راحت تر هست ولی شهریه ی آن سالانه بین 20تا 35 هزار دلار است. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 02195119493 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام Go2tr

2019-06-11 06:31:26

سلام دختر من هم اکنون کلاس دهم را تمام کرده . در یکی از بهترین مدارس تهران درس میخواند ولی علاقه زیادی به ادامه تحصیل در پزشکی و شاخه های آن در کشور ترکیه دارد چه راهنمایی میکنید که در این راه قدم بردارد ? و در دانشگاه دولتی ترکیه ادامه تحصیل دهد

2019-06-06 14:41:29

سلام دوست عزیز. برای تحصیل در رشته های پزشکی باید آزمون yos یا sat بدن دخترتون. که با به دست آوردن نمره ی 90 به بالا میتونن در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کنن. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-06-30 03:44:04

سلام میتونم از کلاس 11 دبیرستان وارد مدارس ترکیه بشم؟؟

2019-06-13 12:23:58

سلام دوست عزیز. بله شما میتونید برای مدارس کشور ترکیه اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-06-30 04:37:47

سلام من لیسانس مهندسی نساجی دارم هندسه من در حد عالیه تا جایی که میدونم این ازمون درس هندسه دارد اگر دانشگاه خوب قبول بشم میتونم در اینده استاد دانشگاه در این کشور بشوم ولی معدلم 13 هست ممنونم جواب بدید

2019-06-21 09:59:14

سلام دوست عزیز. بله شما میتونید اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-06-30 04:26:28

سلام ببخشید من امسال سال دوازدهم هستم چطوری می تونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟

2019-06-21 12:15:00

سلام دوست عزیز. بورسیه های تحصیلی بیشتر برای مقطع فوق لیسانس به بالا هستش . شما میتونید با شرکت در آزمون های yos یا sat در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کنید و در صورت بالا بودن نمرات شما در این دو آزمون میتونید بورسیه بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-06-30 03:04:58

شرایط تحصیل درکشورترکیه

2019-07-03 17:55:26

سلام دوست عزیز. شرایط تحصیل در ترکیه بسته به مطقع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت است. برای ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس دو آزمون YOS و SAT وجود دارد و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا (به زبان انگلیسی )آزمون هایی مانند GMAT و GRE وجود دارد. شما در ترکیه به هنگام تحصیل نیز اجازه ی کار دارید(20 تا 30 ساعت در هفته) لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2019-07-05 23:59:28

سلام ببخشيد ،اگه در حال تحصيل در دانشگاه آزاد باشيم و بخوايم واسه ارشد بريم تركيه چه كارهايي لازم انجام بديم كه نزديك تر بشيم به اين هدف؟؟ ممنون ميشم جواب بدين

2019-07-24 10:24:04

سلام دوست عزیز: برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد کافیست در امتحانات ورودی دانشگاه شرکت کنید و نمره ی قبولی کسب کنید،شما میتوانید هم به زبان ترکی و هم به زبان انگلیسی تحصیل کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-27 06:13:53

سلام.وقتتون بخیر....دوسال دانشگاه ایران رشته ژنتیک خوندم،الان میخوام ادامشو استانبول بخونم،میخواسم ببینم میتونم معادل سازی کنم؟؟شرایطش چیه؟؟

2019-07-28 13:34:52

سلام دوست عزیز: بستگی به رنکینگ دانشگاهتون و تعداد واحد هایی که پاس کردین دارد.ممکن است به شما اجازه ی معادل سازی دهند و یا باید از اول در آن رشته تحصیل کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-01 03:11:19

سلام من تازه درسمو تموم کردم دوس دارم برا خوندن دندان پزشکی ب ترکیه برم میخواستم بپرسم بدون آزمون میشه ورودی داشته باشع بعد اینکه مدرک دانشگاهاش همه جا معتبره

2019-07-28 15:05:50

سلام دوست عزیز: برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی اگر میخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید آزمون SAT بدهید و اگر میخواهید به زبان ترکی تحصیل کنید باید آزمون YOS بدهید. مدرک بعضی از دانشگاه های دولتی ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GOTR.

2019-07-30 00:46:53

سلام من لیسانس روانشناسی دارم ولی دوس دارم برم دانشگاه مد و فشن ..ایا امکانش هست ؟؟؟؟ و چه کاری باید انجام بدم ..متولد ۷۵ هستم

2019-07-29 00:42:28

سللام دوست عزیز: شما باید از اول وارد مقطع لیسانس شوید و اگر میخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید آزمون SAT و اگر میخواهید به زبان ترکی تحصیل کنید باید آزمون YOS بدهید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-30 00:35:57

سلام برای دانشگاه حاجت تپه چه آزمونی باید داد؟ آیا مدرک آیلتس میخواهد؟

2019-07-29 21:21:59

سلام دوست عزیز: برای ورود به مقطع لیسانس به زبان انگلیسی آزمون SAT و آیلتس 6.5 و به زبان ترکی آزمون YOS. برای ورود به قطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی آزمون GRE,GMAT و آیلتس 6.5 و به زبان ترکی آزمون ALES . برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GOTR.

2019-07-30 00:13:04

زمان ثبت نام و اپلای از چه تاریخی شروع میشود؟؟

2019-08-05 12:56:39

سلام دوست عزیز: در حال حاضر ثبت نام کالج های ترکیه شروع شده است و ظریفت در حال تکمیل شدن می باشد برای رسیدن به شروع سال تحصیلی باید از همین امروز اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-07 06:28:39

سلام من دانش آموز یازدهم تجربی هستم .معدلمم عالیه .اگه تو کنکور رتبه خیلی خوب بیارم میتونم بورسیه دندانپزشکی ترکیه بگیرم.

2019-08-06 02:22:41

سلام دوست عزیز: تحصیل در رشته ی پزشکی ترکیه مستلزم قبولی در آزمون YOS و یا SAT می باشد که شما بعد از کسب نمره ی قبولی می توانید وارد دانشگاه های دولتی ترکیه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما GO2TR.

2019-08-13 02:18:55

سلام بخاطر یکسری مشکلات نمره معدلم خوب نشد اما در کنکور مجاز شدم آیا امکان بورسیه من برقرار هست؟

2019-08-06 12:08:27

سلام دوست عزیز: برای قبولی در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون های YOS ویا SAT شرکت کنید و بعد از قبولی شما میتوانید وارد دانشگاه های دولتی کشور ترکیه شوید. قبولی در این آزمون ها مسلتزم شرکت در دوره های آمادگی کالج می باشد. برای اطلاعات بیشتر شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-08 02:58:31

میخاستم بدونم برای تحصیل تو رشته پرستاری تو یکی از دانشگاه های ترکیه نیاز به نمره معدل دیپلم چند هست؟

2019-08-08 05:04:47

سلام دوست عزیز: برای تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه شما باید در آزمون YOS ویا SAT شرکت کنید و بعد از قبولی میتوانید وارد رشته ی دلخواه خود شوید. البته قبولی در این آزمون ها مستلزم شرکت در دوره های کالج می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-08 05:43:05

سلام برای قبولی فیزیو تراپی باید چه نمره از در آزمون yos بدست بیاریم وشهریه قبولی در رشته دندانپزشکی رو میشه به لیر بگین؟؟؟؟

2019-08-09 08:43:55

سلام دوست عزیز: برای رشته ی فیزیوتراپی باید به طور میانگین باید YOS 85 به بالا بگیرید و شهریه های دندانپزشکی بسته به دانشگاه متفاوت است اما میانگین از ترمی 2 تا 3 هزار لیر است. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-13 23:37:51

سلام ببخشید بدون آزمون یوس چطور میشه تو دانشگاهای ترکیه پزشکی خوند

2019-08-15 07:36:03

سلام دوست عزیز: دانشگاه های خصوصی هستند که با شرط معدل نیز دانشجو می پذیرند ولی شهریه های بسیار بالایی دارند (از 10.000 دلار به بالا) و مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز نمی باشند. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

2019-08-16 23:42:35

ازموس یوس ترکیه در ایران هم برگزار میشه؟

2019-08-21 08:54:01

سلام دوست عزیز: خیر این آزمون فقط در خود دانشگاه های ترکیه برگزار میشود و یک آزمون سراسری نیست و هر دانشگاه YOS مخصوص به خود را دارد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

2019-08-24 06:15:32

سلام من دوازدهم حسابداری هستم و میخوام به دانشگاه برم برای رفتن به دانشگاه باید چه مراحلی طی شود وبرای رفتن چه هزینه هایی دار وسربازی مانع رفت من میشود

2019-08-23 11:20:47

سلام دوست عزیز: برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه شما باید در یکی از آزمون های YOS ویا SAT شرکت کنید و پس از کسب نمره ی قبولی در رشته ی مورد علاقه ی خود تحصیل کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

2019-08-24 01:08:39

سلام سربازی ملنع رفتن ما میشود ما میشود

2019-08-24 02:53:51

سلام دوست عزیز: در بعضی موارد خیر سربازی مانع رفتن شما نمی شود. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-24 05:54:00

برای رشته پزشکی برا تخصص میشه آزمون یوس شرکت کرد یا باید دوره عمومی رو تو ترکیه از اول بخونی؟اخه میگن نمیشه تطبیق زد

2019-09-01 08:35:58

سلام دوست عزیز: شما باید برای تحصیل به زبان ترکی در رشته ی پزشکی در آزمون YOS شرکت کنید و بعد از کسب نمره ی قبولی میتوانید در این کشور تحصیل کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02188875943/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-09-02 02:17:29