hungary
کشور مجارستان

تحصیل در مجارستان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشور مجارستان به عنوان یکی از کشور‌های اروپایی مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان خارجی است.

شهر‌های مهم این کشور به ویژه شهر بوداپست و دانشگاه‌های ان مورد توجه دانشجویان بین‌المللی قرار دارد.بسیاری از موسسه‌های اموزش عالی در سطح جهان در حوزه اعزام دانشجو به کشور مجارستان فعالیت می‌کنند.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، هنر و صنایع دستی و همچنین رشته‌های علوم پایه نظیر شیمی و فیزیک در دانشگاه های کشور مجارستان مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است. برای تحصیل در دانشگاه های این کشور در هر سال، شهریه تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی دانشجو از 3000 یورو تا 7000 یورو متغیر است.هزینه های زندگی دانشجویی در کشور مجارستان علاوه بر تامین شهریه دانشگاهی, شامل هزینه های خوابگاه و هزینه های متفرقه نیز می‌باشد. درنظام آموزشی کشور مجارستان، وزارت آموزش و پرورش کشور مورد تایید مجلس ملی مجارستان و همچنین اتحادیه اروپا قرار دارد.

تحصیل رایگان در مجارستان، در حال حاضر یکی از گزینه های تحصیل در اروپا تبدیل شده است. دانشجویان زیادی در سراسر دنیا مقصد خود را برای تحصیل در یک کشور خارجی کشور مجارستان را انتخاب می کنند.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان به شیوه ی سنتی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا جریان دارد متد آموزشی در دانشگاه های مجارستان به سبک بولونیا است.

دانشگاه های مجارستان برای تحصیل محدودیت سنی را لحاظ نکرده اند. مدرک ارائه شده از دانشگاه های این کشور دارای ارزش و اعتبار است.

امکان تحصیل رایگان در مجارستان

 

تحصیل رایگان در مجارستان به شکل خاصی وجود دارد. نکته قابل ملاحظه این است که هزینه تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورها بسیار ارزان و کم هزینه تر است. دانشجویان خارجی باید در مجارستان تا حدودی هزینه تحصیل خود را بپردازند. این هزینه ها بسیار اندک است. تحصیل رایگان در مجارستان با بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

در نظر داشته باشید که تحصیل یکی از ارزان ترین نمونه های تحصیل در کشورهای اروپایی است

بورس تحصیلی Hungaricum در طول سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ به بیش از پنج هزار دانشجو اعطا شده است.

رتبه بندی دانشگاه های مجارستان در سال 2018 و 2019 به این صورت است:

رتبه در جهان

نام دانشگاه

موقعیت

رتبه ملی

کیفیت آموزشی

کیفیت دانشکده ها

تعداد تحقیقات انجام شده

کیفیت انتشارات

تأثیرگذاری

تقدیر و افتخارات

نمره

413

Eötvös Loránd University

مجارستان

1

125

141

629

619

490

405

74.8

658

Semmelweis University

مجارستان

2

-

-

681

669

412

898

72.2

661

University of Debrecen

مجارستان

3

-

-

696

755

655

541

71.9

758

University of Szeged

مجارستان

4

-

292

684

742

826

898

71.4

823

Budapest University of Technology and Economics

مجارستان

5

478

-

767

843

905

673

70.9

948

University of Pécs

مجارستان

6

-

-

> 1000

> 1000

992

541

70.1

آزمون های ورودی که در این کشور برگزار می‌شوند, شامل تعدادی سوالات چهار گزینه‌ای است که دانشجویان باید در مدت زمان مشخص شده به آنها پاسخ دهند.

مدارک رشته های دانشگاهی مختلف در دانشگاه مجارستان از نظر مدرک توسط ایران به تأیید رسیده اند.

خوابگاه هایی که در دانشگاه های کشور مجارستان به دانشجویان داده می‌شود , شامل تمام امکانات رفاهی برای زندگی از جمله اینترنت، کتابخانه، تختخواب، لوازم مورد نیاز برای تهیه غذا و همچنین فضای سبز برای تفریح می‌باشند

 برای دریافت کارت دانشجویی باید پس از ورود به دانشگاه مورد نظر اقدام کنید.

بهترین موقعیت های کاری در این کشور برای کار دانشجویی، کافه، رستوران، مراکز گردشگری، مراکز خرید، کالج های آموزشی و غیره می‌باشد.

دانشجویانی که در کشور مجارستان تحصیل می‌کنند می‌توانند برای تامین بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی به کار دانشجویی مشغول شوند.

دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور تحصیل می‌کنند باید پس از ورود به دانشگاه در ابتدای سال تحصیلی، هزینه بیمه سالانه را پرداخت کنند.

دانشجویان در کشور مجارستان باید برای تسهیل امور پرداخت هزینه های زندگی و شهریه های دانشگاه و خوابگاه، یک حساب بانکی افتتاح کنند. با استفاده از یک حساب بانکی در طول مدت تحصیل، می‌توانند در زمان مورد نیاز از تسهیلات بانکی برای دریافت وام دانشجویی استفاده کنند.

  • Budapest University of Technology and Economics

University of Debrecen

مدارس دوره متوسطه برای دانش‌آموزان، حدود ۴ سال طول می‌کشد و دانشکده فنی نیز دانش‌آموزان را برای آموزش های حرفه ای و دنیای کارآموزی آماده می‌کند.

دانش‌آموزانی که به مدارس این کشور وارد می‌شوند, می‌توانند یک برنامه دو ساله را برای ورود به تحصیلات عالی به طور مثال در رشته مطالعات بین‌المللی، ریاضی و علوم، بگذرانند.

در برخی از دانشگاه‌های مجارستان، تدریس دروس مقطع لیسانس به زبان آلمانی و فرانسوی نیز ارائه می‌شود.

دانشجویان دوره فوق لیسانس نیز مانند دانشجویان کارشناسی از کارت دانشجویی، خوابگاه و کمک هزینه تحصیلی برخوردار هستند.

هزینه تحصیل در دوره دکترا در کشور مجارستان چیزی حدود ۶ تا ۷ هزار یورو است.

پزشکی در کشور مجارستان و تحصیل دراین رشته پردرآمد و با پرستیژ، هدف بسیاری از دانشجویانی است که دارای برنامه مناسبی برای آینده خود بوده و می‌خواهند در یک کشور معتبر اروپایی با هزینه پایین در رشته پزشکی تحصیل نمایند. تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان به زبان فراگیر انگلیسی انجام می‌گردد و با توجه به اینکه کشور مجارستان عضو اتحادیه شینگن می‌باشد دانشجویانی که دوره تحصیل در رشته پزشکی را در کشور مجارستان به اتمام می‌رسانند می‌توانند برای ادامه تحصیل و یا شروع به کار در این کشور و یا سایر کشورهای حوزه شینگن اقدام نمایند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی کامل موضوع تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان در ابعاد مختلف آن بپردازیم:

جایگاه پزشکی در کشور مجارستان

در حالت کلی کشور مجارستان و تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان برای افرادی که می‌خواهند با هزینه کم و همچنین به زبان انگلیسی در یک کشور معتبر اروپایی عضو شینگن به تحصیل و یا فعالیت شغلی بپردازند، گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.

دندانپزشکی در کشور مجارستان و تحصیل در این رشته موضوعی است که مورد توجه بسیاری از افراد از سراسر دنیا بوده و به عنوان یکی از راه ‌های مهاجرت به کشور مجارستان هر ساله، متقاضیان خاص خود را به سمت این کشور می‎کشاند. کشور مجارستان یک کشور کوچک و کم جمعیت که در منطقه مرکزی اروپا واقع شده است می‏باشد و به نوعی از قدیمی ترین و کهن ترین کشور های موجود در قاره اروپا به حساب می‏آید. اکثر ساکنان کشور مجارستان به زبان انگلیسی و مجارستانی سخن می‌گویند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ابعاد مختلف تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان بپردازیم. افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند می‏توانند این مقاله را به صورت کامل مطالعه کرده و اطلاعات کافی در مورد رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان کسب نمایند:

توضیح کلی در مورد رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن حاضر در قاره اروپا، هر ساله تعداد زیادی از متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در یک کشور اروپایی دارند را به خود جذب می‌کند.

متخصص کودکان، زنان و زایمان، علوم اعصاب و روان شناسی، متخصص جراحی مغز و اعصاب

جراحی استخوان، متخصص علوم آزمایشگاهی، تخصص مراقبت های پوست، جراحی دندان،

مهمترین رشته های تحصیلی در مجارستان: علوم اقتصادی، علوم کشاورزی، طراحی، هنر و صنایع دستی، ریاضیات، شیمی، زیست شناسی، فیزیک، آموزش های تربیت معلم، علوم مهندسی و فناوری، علوم رایانه، مدیریت، تاریخ، جغرافی و غیره می باشد.

دانشجویانی که در این کشور تحصیل می‌کنند، یک محیط امن و آرامش بخش را تجربه خواهند کرد

  • Thomas Mann Gymnasium
  • The Budapest Japanese School

 شرکت در کنفرانس ها و همایش ها، بهترین فرصت برای چاپ مقالات علمی است. این کار باعث می‌شود سابقه علمی دانشجو، ارتقا پیدا کند

در صورت قبولی در آزمون ورودی، نیاز به گذراندن دوره های مقدماتی نمی‌باشد.آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های مجارستان هر سال از ماه آوریل (۱۳ فروردین ) تا ماه آگوست (هفته اول شهریور) بصورت ماهانه در بوداپست مجارستان برگزار می‌شوند.

  • کنفرانس بین‌المللی تکنولوژی و مدیریت علوم
  • کنفرانس بین‌المللی علوم اجتماعی و مطالعات جوامع انسانی
  • کنفرانس بین‌المللی با موضوع پیشرفت هایی در علوم مهندسی و فناوری

جشن سال نوی میلادی برای مسیحیان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که با کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، اسلوونی، کرواسی و اتریش هم‌مرز است. کشور مجارستان یکی از کشورهای زیبای اروپا است که همه ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند. مجارستان با تاریخ و هویت فرهنگی غنی در حوزه‌های مختلفی از جمله هنر، موسیقی، علوم، تکنولوژي و فناوری یک کشور پیشرفته محسوب شده و دانشگاه‌های آن از کیفیت بالایی برخوردارند. یکی از دانشگاه‌های معتبر مجارستان دانشگاه سگد است که دارای رتبه و رنکینگ جهانی است. این دانشگاه در سال ۱۵۸۱ میلادی تاسیس شد و یکی از دانشگاه‌های قدیمی مجارستان و اروپا محسوب می‌شود. همه ساله دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف جهان جهت اخذ پذیرش دانشگاه‌های مجارستان اقدام و زندگی و تحصیل در این کشور زیبا و فرهنگی را تجربه می‌کنند. زبان مردم کشور مجارستان مجاری است و کشور توسط دو رودخانه دانوب و تیسا به سه بخش مجزا تقسیم شده است. شهر سگد که دانشگاه سگد مجارستان در آن واقع شده است سومین شهر بزرگ مجارستان است که در جنوب شرقی مجارستان قرار گرفته است.

مطالب مرتبط