x
مشاوره مهاجرت:02143000021

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیلات در سطح بین المللی آرزوی بسیاری از مردم در سراسر دنیا بوده است کشورهای اروپایی از دیرباز مقصد این افراد برای تحصیل بوده اند اعزام دانشجو به مجارستان در سالهای اخیر به عنوان یک پیشنهاد فوق العاده محسوب می شود.

شاید شناخت کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمی محجورتر باشد قصد داریم از ابتدای امر موقعیت و شرایط این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. کشور مجارستان یکی از کشورهای رو به پیشرفت اروپا است. جمعیتی حدود 10 میلیون نفر داشته و با کشورهای اوکراین، اتریش، اسلواکی و صربستان همسایه است. پایتخت این کشور بوداپست است. دانشگاه های مجارستان از لحاظ اعتبار در حالت مناسبی قرار داشته و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

اگر به دنبال تحصیل مقرون به صرفه در اروپا هستید می توانید به گزینه ی اعزام دانشجو به مجارستان فکر کنید. لازم به ذکر است قبل از هرگونه اقدامی برای تحصیل بین المللی با یک موسسه اعزام دانشجو به مجارستان مشورت کنید.

مقاطع تحصیلی و اعزام دانشجو به مجارستان

اعزام دانشجو به مجارستان در دانشگاه های مختلف این کشور امکان پذیر است و لازمه ی آن داشتن مدرک دیپلم است. ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره 5.5 الزامی است البته در برخی موارد در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی امکان پذیرش بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. در این صورت می تواند بنا بر رشته ی تحصیلی خود زبات تحصیل را آلمانی یا انگلیسی انتخاب کند.( دانشجویان متقاضی تحصیل در پایه کارشناسی امکان داشتن همراه به این کشور نخواهند داشت) دوره کارشناسی در این کشور بین 3 تا 4 سال است.

دوره کارشناسی ارشد در اعزام دانشجو به مجارستان دو ساله است و در برخی از رشته ها نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره 6.6 دارد افراد می توانند در رشته های مرتبط با تحصیلات کارشناسی خود یا رشته های پرطرفدار غیر مرتبط به تحصیل خود ادامه دهند. در صورتی که رشته ی انتخابی شما نیاز به مدرک زبان نداشته باشد بنا بر موقعیت رشته مورد نظر می توانید زبان آلمانی یا انگلیسی را انتخاب کنید.

اعزام دانشجو به مجارستان در پایه دکترا نسبت به کشورهای دیگر متفاوت است معمولا پذیرش در این مقطع توسط استاد میسر می شود و این مستلزم ارتباط دانشجو با اساتید مورد نظر است. برای اینکه شانس بیشتری در این زمینه داشته باشید می توانید با رزومه ی علمی درخشان و معدل بالا را ارائه کنید.

زمان اخذ دکنری در این کشور بین 3 تا 5 متغیر است. افراد برای پذیرش ملزم به ارائه ی مقاله ی ISI و مدرک زبان آیلتس با نمره ی 7 الزامی است.

بورسیه تحصیلی و اعزام دانشجو به مجارستان

اگر به دنبال اخذ بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی در اعزام دانشجو به مجارستان هستید باید بدانید که این مسئله بیشتر در مفاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. بورسیه تحصیلی در مجارستان به دو شکل صورت می پذیرد. برخی از این بورسیه ها به شکل کمک هزینه تنها بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

برخی دیگر از بورسیه ها نیز تحت شرایط خاص به افراد تعلق می گیرد و تحصیل رایگان را پوشش می دهد. دسترسی به بورسیه در پایه دکترا به تایید اساتید و سوپروایزرها قرار بگیرد.

اجازه کار دانشجویی در مجارستان

 

افراد می توانند برای پوشش دادن هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان به کار در حین تحصیل بپردازند. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در هفته به 10 ساعت کار بپردازند.

دانشجویان مقطع کارشناسی مجاز به 20 ساعت کار در هفته و دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت در هفته می توانند به کار بپردازند. این در حالی است که در ایام تعطیلات و فاصله ی بین دو ترم افراد می توانند زمان بیشتری را به کار بپردازند.

هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان برای افرادی که عضو اتحادیه ی اروپا هستند هزینه ی کمی در بر دارد. در صورتی که دانشجو تحصیل به زبان مجاری را انتخاب کند می تواند از مزایای تحصیل رایگان بهره مند شود. اگر شما تحصیل در دانشگاه های خصوصی را انتخاب کرده باشید باید بدانید که این دانشگاه ها هزینه های متفاوتی دریافت می کنند. این هزینه ها در سایر رشته ها مبلغی بالغ بر 5000 یورو، رشته های مهندسی 8000 تا 12000 یورو و رشته های پزشکی مبلغ 15000 یورو را دریافت می کنند.

اگر قصد دارید دوره های زبان انگلیسی و آلمانی را بگذرانید این کشور موقعیت مناسبی برای شما ایجاد می کند. دوره های زبان در مجارستان بین 5 تا6 هزار یورو است.

هزینه های زندگی و اعزام دانشجو به مجارستان

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد در اعزام دانشجو به مجارستان برآورد هزینه های زندگی است. البته ناگفته نماند که سبک زندگی افراد نیز در این قضیه دخیل است. در کل هزینه های زندگی در مجارستان شامل خوراک، پوشاک، مسکن و هزینه های زندگی است که میانگین آن 600 الی 800 یورو تخمین زده شده است.

در صورتی که می خواهید پس از اتمام تحصیلات در این کشور به کار پرداخته و اقامت دائم بگیرید باید بستر کار یابی برای شما فراهم باشد و دعوتنامه ای از یک کارفرما برای مدت زمان مشخصی داشته باشید در این صورت با گذشت 5 سال و پرداخت مالیات به دولت مجارستان می توانند اقدام به اخذ اقامت دائم کنند.

فهرست

تحصیل رایگان در مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در مجارستان، در حال حاضر یکی از گزینه های تحصیل در اروپا تبدیل شده است. دانشجویان زیادی در سراسر دنیا مقصد خود را برای تحصیل در یک کشور خارجی کشور مجارستان را انتخاب می کنند.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان به شیوه ی سنتی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا جریان دارد متد آموزشی در دانشگاه های مجارستان به سبک بولونیا است.

دانشگاه های مجارستان برای تحصیل محدودیت سنی را لحاظ نکرده اند. مدرک ارائه شده از دانشگاه های این کشور دارای ارزش و اعتبار است.

امکان تحصیل رایگان در مجارستان

 

تحصیل رایگان در مجارستان به شکل خاصی وجود دارد. نکته قابل ملاحظه این است که هزینه تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورها بسیار ارزان و کم هزینه تر است. دانشجویان خارجی باید در مجارستان تا حدودی هزینه تحصیل خود را بپردازند. این هزینه ها بسیار اندک است. تحصیل رایگان در مجارستان با بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

در نظر داشته باشید که تحصیل یکی از ارزان ترین نمونه های تحصیل در کشورهای اروپایی است

بورسیه تحصیلی در مجارستان

بورسیه تحصیلی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هر سال، هزاران دانشجو از سراسر جهان متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان هستند. با توجه به این که تعداد دانشجویان متقاضی برای تحصیل در تمام مقاطع در حال افزایش است، تعداد بورسیه های تحصیلی که این کشور به دانشجویان می‌دهد نیز هر ساله به طور مشخصی افزایش پیدا می‌کند. بورس تحصیلی Hungaricum در طول سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ به بیش از پنج هزار دانشجو اعطا شده است.

اعتبار دانشگاه های مجارستان و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های مجارستان و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه بندی دانشگاه های مجارستان در سال 2018 و 2019 به این صورت است:

رتبه در جهان

نام دانشگاه

موقعیت

رتبه ملی

کیفیت آموزشی

کیفیت دانشکده ها

تعداد تحقیقات انجام شده

کیفیت انتشارات

تأثیرگذاری

تقدیر و افتخارات

نمره

413

Eötvös Loránd University

مجارستان

1

125

141

629

619

490

405

74.8

658

Semmelweis University

مجارستان

2

-

-

681

669

412

898

72.2

661

University of Debrecen

مجارستان

3

-

-

696

755

655

541

71.9

758

University of Szeged

مجارستان

4

-

292

684

742

826

898

71.4

823

Budapest University of Technology and Economics

مجارستان

5

478

-

767

843

905

673

70.9

948

University of Pécs

مجارستان

6

-

-

> 1000

> 1000

992

541

70.1

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در مجارستان

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های کشور مجارستان یک سری آزمون ورودی به صورت کتبی و شفاهی برای پذیرش دانشجویان در دوره های مختلف تحصیلی برگزار می‌کنند. آزمون های ورودی که در این کشور برگزار می‌شوند, شامل تعدادی سوالات چهار گزینه‌ای است که دانشجویان باید در مدت زمان مشخص شده به آنها پاسخ دهند.

معادل سازی مدارک در مجارستان

معادل سازی مدارک در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که از دانشگاه های کشور مجارستان فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند بدون معادل سازی مدرک در دانشگاه های اروپایی ادامه تحصیل دهند. مدارک رشته های دانشگاهی مختلف در دانشگاه مجارستان از نظر مدرک توسط ایران به تأیید رسیده اند. به همین دلیل است که تحصیل در کشور مجارستان برای دانشجویان ایرانی نیز امکان پذیر است.

خوابگاه در مجارستان

خوابگاه در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های کشور مجارستان برای دانشجویان خود، به ویژه دانشجویان مقطع لیسانس، خوابگاه دانشجویی ارائه می‌دهد. هر فرد که در یک دانشگاه پذیرفته می‌شود باید علاوه بر هزینه شهریه دانشگاه، هزینه اقامت در خوابگاه را به صورت ماهیانه پرداخت کند. هزینه خوابگاه یکی از هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان است؛ به همین دلیل، دانشجویانی که تمایل دارند بخشی از هزینه‌های خود را تأمین کنند, می‌توانند به کار دانشجویی در این کشور مشغول شوند

امتیازات کارت دانشجویی در مجارستان

امتیازات کارت دانشجویی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کارت دانشجویی در دانشگاه های کشور مجارستان به عنوان یک کارت شناسایی برای دانشجویان به شمار می‌رود. برخی از مکان ها در این کشور مانند رستوران ها، کافه ها، مراکز تفریحی و اماکن دیدنی و ...، با استفاده از کارت دانشجویی، تخفیف هایی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. برای دریافت کارت دانشجویی باید پس از ورود به دانشگاه مورد نظر اقدام کنید.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در مجارستان

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که در کشور مجارستان تحصیل می‌کنند می‌توانند برای تامین بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی به کار دانشجویی مشغول شوند. دانشجویان بین‌المللی که قصد یافتن شغل را دارند حتماً باید ویزای تحصیلی در اختیار داشته باشند و همچنین مجوز کار از اداره مهاجرت مجارستان را دریافت کند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در مجارستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استفاده از خدمات بیمه دانشجویی در کشور مجارستان مستلزم پرداخت هزینه سالانه برای بیمه است. بیمه دانشجویی برای تحصیل در مجارستان ضروری است. دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور تحصیل می‌کنند باید پس از ورود به دانشگاه در ابتدای سال تحصیلی، هزینه بیمه سالانه را پرداخت کنند. خدمات درمانی با ارائه کارت دانشجویی در این کشور امکان پذیر است.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در مجارستان

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فهرست دانشگاه های مجارستان با رتبه بندی "خوب" از نظر وزارت علوم، به شرح زیر است :

 • Corvinus University of Budapest
 • Eotvos Lorand University
 • Franz Liszt Academy of Music Budapest
 • Budapest University of Technology and Economics
 • Szent Istvan University
 • University of Miskolc
 • University of Debrecen
 • University of  Pannonia
 • University of Physical Education, Budapest
 • University of Szeged
 • University of Veterinary Medicine, Budapest
 • Budapest Business School – University of Applied Sciences

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • University of szeged (دانشگاه سگد) 
 • Semmelwies university    (دانشگاه سملوایز)
 • Univesity of Pecs (دانشگاه پچ)
 • University of Debrecen

دانشگاه های برتر در مجارستان

دانشگاه های برتر در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در هر یک از دانشگاه های کشور مجارستان و تاسیس مراکز آموزش عالی, به طور کلی توسط قانون مجلس به تصویب آموزش عالی رسیده است. دانشگاه های دولتی جدید‌ التاسیس و همچنین دانشگاه های خصوصی در این کشور به تایید وزارت آموزش و پرورش و سپس به تأیید مجلس ملی مجارستان رسیدهاند. سیستم های آموزش عالی در این کشور دارای برنامه های آموزشی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و همچنین فعالیت های پژوهشی می‌باشند.

نظام آموزشی مجارستان

نظام آموزشی مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام آموزشی در کشور مجارستان برای عموم وجود دارد و توسط وزارت آموزش و پرورش و منابع انسانی اداره می‌شود. آموزش و پرورش کشور مجارستان، دوره مهد کودک را برای کودکان اجباری کرده است. طبق نظام آموزشی این کشور، همه کودکان بین ۳ تا ۶ سال باید دوره پیش از ورود به دبستان را پشت سر بگذارند. دوره آموزشی بعدی که تا ۱۶سالگی ادامه دارد نیز در کشور مجارستان اجباری است. آموزش ابتدایی در کشور مجارستان معمولاً ۸ سال طول می‌کشد.

لیسانس در مجارستان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مجارستان

لیسانس در مجارستان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در کشور مجارستان در دوره لیسانس به زبان انگلیسی امکان پذیر است. دوره تحصیل در مقطع لیسانس حدود ۴ سال طول می‌کشد. دانشجویان متقاضی ورود به دوره لیسانس در مجارستان باید دارای مدرک دبیرستان باشند. در برخی از دانشگاه‌های مجارستان، تدریس دروس مقطع لیسانس به زبان آلمانی و فرانسوی نیز ارائه می‌شود. هزینه یک زندگی دانشجویی در شهر بوداپست مجارستان، حدود ۷ هزار یورو است.

فوق لیسانس در مجارستان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در مجارستان

فوق لیسانس در مجارستان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور مجارستان حدود 69 دانشگاه معتبر وجود دارد که اکثر رشته های معروف جهان در آن ها تدریس می‌شود. تحصیل در دوره فوق لیسانس در مجارستان حدود ۲ سال طول می‌کشد و شهریه دانشجویان در هر سال بیشتر از 5000 یورو است. دانشجویان دوره فوق لیسانس نیز مانند دانشجویان کارشناسی از کارت دانشجویی، خوابگاه و کمک هزینه تحصیلی برخوردار هستند. دانشجویان بین‌المللی که قصد ورود به دوره فوق لیسانس مجارستان را دارند باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.

دکترا در مجارستان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در مجارستان

دکترا در مجارستان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضیان ادامه تحصیل در دوره دکترا در کشور مجارستان می‌توانند از حمایت های مالی و بورسیه تحصیلی استفاده کنند. همچنین اگر دانشجویان بتوانند در طرح های پژوهشی و چاپ مقاله فعالیت داشته باشند, می‌توانند نظر سازمان های خصوصی برای حمایت مالی را جذب کنند. هزینه تحصیل در دوره دکترا در کشور مجارستان چیزی حدود ۶ تا ۷ هزار یورو است.

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پزشکی در کشور مجارستان و تحصیل دراین رشته پردرآمد و با پرستیژ، هدف بسیاری از دانشجویانی است که دارای برنامه مناسبی برای آینده خود بوده و می‌خواهند در یک کشور معتبر اروپایی با هزینه پایین در رشته پزشکی تحصیل نمایند. تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان به زبان فراگیر انگلیسی انجام می‌گردد و با توجه به اینکه کشور مجارستان عضو اتحادیه شینگن می‌باشد دانشجویانی که دوره تحصیل در رشته پزشکی را در کشور مجارستان به اتمام می‌رسانند می‌توانند برای ادامه تحصیل و یا شروع به کار در این کشور و یا سایر کشورهای حوزه شینگن اقدام نمایند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی کامل موضوع تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان در ابعاد مختلف آن بپردازیم

.

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دندانپزشکی در کشور مجارستان و تحصیل در این رشته موضوعی است که مورد توجه بسیاری از افراد از سراسر دنیا بوده و به عنوان یکی از راه ‌های مهاجرت به کشور مجارستان هر ساله، متقاضیان خاص خود را به سمت این کشور می‎کشاند. کشور مجارستان یک کشور کوچک و کم جمعیت که در منطقه مرکزی اروپا واقع شده است می‏باشد و به نوعی از قدیمی ترین و کهن ترین کشور های موجود در قاره اروپا به حساب می‏آید. اکثر ساکنان کشور مجارستان به زبان انگلیسی و مجارستانی سخن می‌گویند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ابعاد مختلف تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان بپردازیم. افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند می‏توانند این مقاله را به صورت کامل مطالعه کرده و اطلاعات کافی در مورد رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان کسب نمایند:

توضیح کلی در مورد رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن حاضر در قاره اروپا، هر ساله تعداد زیادی از متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در یک کشور اروپایی دارند را به خود جذب می‌کند.

رشته های غیر پزشکی در مجارستان

رشته های غیر پزشکی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های کشور مجارستان ارائه دهنده رشته های دانشگاهی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا هستند. آموزش ها در این مراکز آموزش عالی به زبان انگلیسی است. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های مجارستان را دارند, باید یک دوره یک ساله را در کالج بگذرانند. دانشگاه های کشور مجارستان از نظر تحصیلات، سیستم آموزش عالی و اعتبار مدرک در تمام اتحادیه اروپا و سایر کشورها معتبر شناخته شده است.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در مجارستان

خطرات احتمالی برای دانشجویان در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مجارستان یکی از مناطق اروپایی است که از سطح رفاه اجتماعی عالی برخوردار است. دانشجویانی که در این کشور تحصیل می‌کنند، یک محیط امن و آرامش بخش را تجربه خواهند کرد. به هر حال توصیه می‌کنیم دانشجویان خارجی، پس از ورود به مجارستانی، مراقب وسایل شخصی، مدارک هویتی و سایر موارد باشند.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در مجارستان

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

*فهرست برترین مدارس در کشور مجارستان:

 • Berzsenyi Dániel Gimnázium
 • Bolyai János Gimnázium
 • Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
 • Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium
 • ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium
 • ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola
 • ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola
 • Eötvös József Gimnázium
 • Budapesti Evangélikus Gimnázium (Fasori Gimnázium)
 • Fazekas Mihály Gimnázium (Budapest)
 • Fazekas Mihály Gimnázium (Debrecen)
 • Földes Ferenc Gimnázium
 • Herman Ottó Gimnázium
 • Jurisich Miklos Gimnázium (JMG)

چاپ مقالات علمی در مجارستان و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در مجارستان و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چاپ مقالات علمی در ژورنال های بین‌المللی یا مجلات داخلی در کشور مجارستان یکی از بزرگ ترین امتیازاتی است که هر دانشجو باید در طول دوره تحصیلی خود برای آن اقدام کند. شرکت در کنفرانس ها و همایش ها، بهترین فرصت برای چاپ مقالات علمی است. این کار باعث می‌شود سابقه علمی دانشجو، ارتقا پیدا کند.

شرکت در آزمون های بین المللی در مجارستان

شرکت در آزمون های بین المللی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان بین المللی که تمایل دارند  در یکی از رشته‌های زیر مجموعه،  فنی و مهندسی  و یا  علوم پزشکی  ادامه تحصیل دهند می‌توانند از طریق آزمون ورودی وارد دانشگاه‌های مجارستان شوند:
آزمون ورودی برای هر رشته متفاوت است. این آزمون به دو بخش شفاهی و کتبی تقسیم می‌شوند و سوالات آن متشکل از دروس پایه رشته دیپلم متقاضی است. در صورت قبولی در آزمون ورودی، نیاز به گذراندن دوره های مقدماتی نمیباشد.آزمون های ورودی دانشگاه های مجارستان هر سال از ماه آوریل (۱۳ فروردین ) تا ماه آگوست (هفته اول شهریور) بصورت ماهانه در بوداپست مجارستان برگزار می‌شوند.

کنفرانس های علمی در مجارستان

کنفرانس های علمی در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس های علمی و همایش های مختلفی در کشور مجارستان برگزار می‌شود که همه آنها از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. کنفرانس هایی در حوزه علوم و فناوری، داروسازی، تجارت و کسب و کار، علوم پزشکی، اقتصاد، علوم پایه و زمین شناسی، محیط زیست، علوم درمانی، حوزه های مدیریت و ... در کشور مجارستان برگزار می‌شود. نمونه هایی از این همایش ها به صورت زیر معرفی می‌شوند:

کنفرانس بین‌المللی تکنولوژی و مدیریت علوم

    کنفرانس بین‌المللی علوم اجتماعی و مطالعات جوامع انسانی
    کنفرانس بین‌المللی با موضوع پیشرفت هایی در علوم مهندسی و فناوری
   

جشن های دانشگاه ها در مجارستان

جشن های دانشگاه ها در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشن های آغاز سال تحصیلی – مراسم فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان رشته های پزشکی و غیر پزشکی – برگزاری مراسم جشن تقدیر از برگزیدگان کنفرانس ها و مسابقات علمی و ورزشی – جشن نوروز برای دانشجویان ایرانی – جشن سال نوی میلادی برای مسیحیان

دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که با کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، اسلوونی، کرواسی و اتریش هم‌مرز است. کشور مجارستان یکی از کشورهای زیبای اروپا است که همه ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند. مجارستان با تاریخ و هویت فرهنگی غنی در حوزه‌های مختلفی از جمله هنر، موسیقی، علوم، تکنولوژي و فناوری یک کشور پیشرفته محسوب شده و دانشگاه‌های آن از کیفیت بالایی برخوردارند. یکی از دانشگاه‌های معتبر مجارستان دانشگاه سگد است که دارای رتبه و رنکینگ جهانی است. این دانشگاه در سال ۱۵۸۱ میلادی تاسیس شد و یکی از دانشگاه‌های قدیمی مجارستان و اروپا محسوب می‌شود. همه ساله دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف جهان جهت اخذ پذیرش دانشگاه‌های مجارستان اقدام و زندگی و تحصیل در این کشور زیبا و فرهنگی را تجربه می‌کنند. زبان مردم کشور مجارستان مجاری است و کشور توسط دو رودخانه دانوب و تیسا به سه بخش مجزا تقسیم شده است. شهر سگد که دانشگاه سگد مجارستان در آن واقع شده است سومین شهر بزرگ مجارستان است که در جنوب شرقی مجارستان قرار گرفته است.