x
قبل از هر اقدام برای مهاجرت، این ویدئوها رو ببین!

ثبت شرکت در ارمنستان

مقدمه

ثبت شرکت در ارمنستان

در سال 2019، تولید ناخالص داخلی ارمنستان 7.6٪ رشد داشته است - بالاترین نرخ در کل اروپا. صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران خارجی از سرعت اصلاحات اقتصادی، ایمنی، آزادی و باز بودن ارمنستان قدردانی می‌کنند. بسیاری ترجیح می‌دهند به‌صورت حضوری به ارمنستان سفر کنند و به‌عنوان اولین قدم برای ورود به بازار، شرکت تجاری خود را ثبت کنند.

درباره ثبت شرکت در ارمنستان

قانون مدنی جمهوری ارمنستان مالکیت‌های انحصاری، شرکت‌های با مسئولیت محدود، شرکت‌های سهامی خاص و مشارکت عمومی و محدود به‌عنوان اشخاص حقوقی را فراهم می‌کند. بیشتر شرکت‌های ارمنی شرکت‌های کوچک و متوسط ​​هستند که به‌عنوان شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود فعالیت می‌کنند.

اگر در حال چشم‌انداز تا سیس شرکت خود در ارمنستان، عوامل بی‌شماری برای تصمیم وجود دارد. شما باید تصمیم بگیرید که چه شکل از نهادهای تجاری را ایجاد کنید. در ارمنستان، مشاغل می‌توانند به‌عنوان شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت سهامی بسته (CJSC)، دفاتر شعب و دفاتر نمایندگی یا مالکیت انحصاری درآیند. اگرچه خدمات "مشاور تجاری" متعددی وجود دارد که خدمات ثبت شرکت را ارائه می‌دهند، اما مشاوره گرفتن از یک وکیل دارای مجوز حرفه‌ای منطقی است.

سایر کشورها برای ثبت شرکت در خارج:

انواع شرکت در ارمنستان

ثبت شرکت در ارمنستان

ثبت شرکت در ارمنستان در انواع مختلفی صورت می‌گیرد. داشتن حق مالکیت در این کشور یکی از انواع ثبت شرکت است. شرکت‌هایی وجود دارند که مسئولیت آنها محدود است و این خود یکی دیگر از ثبت شرکت ها است. شرکت‌هایی با سهام خاص اما دارای مشارکت‌های عمومی هستند و مشارکت آنها با اینکه عمومی است اما در دامنه‌ای محدود فعالیت می‌کنند. اکثر شرکت‌های ارمنستان در همین نوع هستند یعنی با اینکه مشارکت عمومی دارند اما دارای مسئولیت‌های محدودی هستند. یکی دیگر از انواع ثبت شرکت اقدام از طریق مالکیت در ارمنستان است. این روش یکی از ساده‌ترین و بهترین راه برای ثبت کردن شرکت است. مشاغل در ارمنستان به صورت شرکت‌هایی با مسئولیت محدود LLC وجود دارند. هم‌چنین دفاتر شعبه و دفترهای نمایندگی متعددی هستند.

سرمایه‌گذاران خارجی مجاز به ایجاد هر نوع شرکت متعلق به قانون مدنی ارمنستان، قانون "درباره شرکت‌های سهامی"، قانون "درباره شرکت‌های با مسئولیت محدود" و قانون "درزمینهٔ ثبت‌نام دولتی از اشخاص حقوقی، زیرمجموعه‌های آن‌ها"، بنگاه‌ها و صاحبان سهام ". انواع شرکت‌های زیر توسط قانون تعریف می‌شوند:

 • شرکت‌های با مسئولیت محدود،
 • شرکت‌های سهامی (باز و بسته)
 • مشارکت تجاری (مشارکت کامل، مشارکت محدود)
 • یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) توسط یک یا چند شخص دارای سرمایه تقسیم‌شده به سهام مالکیت، باارزش اسمی که توسط منشور تعیین می‌شود تا سیس می‌شود. شرکت‌کنندگان در یک شرکت با مسئولیت محدود مسئولیت تعهدات خود را بر عهده ندارند، اما خطر ضرر و زیان مربوط به فعالیت شرکت را در محدوده ارزش سرمایه‌گذاری اولیه خود تحمل می‌کنند. بنیان‌گذاران با توجه به نسبت سهم سرمایه‌گذاری سود را به اشتراک می‌گذارند. LLC و بنیان‌گذاران آن به‌طور جداگانه شامل مالیات می‌شوند.
 • شرکت سهامی خاص یک شرکت تجاری است که سهام عدالت آن به تعداد مشخصی از سهام تقسیم می‌شود که حقوق و تعهدات سهامدار خود در قبال شرکت را در برمی‌گیرد. فقط شرکت‌های سهامی حق دارند سهام را صادر کنند. صاحبان سهام در یک شرکت سهامی در قبال تعهدات خود مسئولیتی ندارند، اما خطر ضرر را در محدوده ارزش سهام خود تحمل می‌کنند.
یک شرکت سهامی خاص ممکن است توسط یک فرد خاص ایجاد شود و مالکیت آن در صورت تملک توسط آن شخص می‌تواند کلیه سهام شرکت را تشکیل دهد. منشور شرکت باید ثبت و منتشر شود. قانون ارمنستان دو نوع شرکت‌های سهامی را باز و بسته تعریف می‌کند.
 • شرکت سهامی باز دارای اشتراک آزاد برای سهام است. سهام بدون رضایت سایر سهامداران در دسترس عموم قرار می‌گیرد و تعداد سهامداران این نوع شرکت‌ها محدود نیست.
 • شرکت‌های سهامی بسته، سهام فقط بین بنیان‌گذاران آن یا گروهی از پیش تعیین‌شده اشخاص یا اشخاص توزیع می‌شود. یک شرکت بسته ممکن است برای سهام خود اشتراکی بازنداشته باشد و یا در غیر این صورت آن‌ها را به تعداد نامحدودی از خریداران ارائه دهد. یک شرکت سهامی بسته نباید بیش از 49 سهامدار داشته باشد. یک شرکت سهامی خاص بسته به قوانین و مقررات قابل‌اجرا می‌تواند زیرمجموعه‌ها، شعب و تخلفات نماینده جداگانه ایجاد کند.
 • مشارکت تجاری یک انجمن دو یا چند نفر یا سازمانی است که به‌عنوان صاحبان یک تجارت سودآور را مدیریت می‌کنند. شرکا شخصاً در مدیریت مشارکت شرکت می‌کنند. در بیش از یک مشارکت فردی مجاز به شریک زندگی نیست. مشارکت تجاری ممکن است به‌عنوان یک مشارکت کامل یا محدود ایجاد شود.
 • مشارکت کامل یک شخص حقوقی است که ممکن است توسط حداقل دو نفر (شرکای عمومی) که نماینده نهاد تجاری هستند تا سیس شود و به‌عنوان صاحبان شرکت عمل کند. شرکا به‌طور مشترک مسئولیت کامل بدهی‌ها و تعهدات شرکت را بر عهده دارند. فرد ممکن است تنها در یک همکاری شریک عمومی باشد.
 • مشارکت محدود (قابل‌اعتماد) نیز توسط دو یا چند نفر که صاحبان یا مشارکت‌کنندگان در این مشارکت هستند تشکیل می‌شود. تفاوت اصلی بین این و مشارکت کامل وضعیت مسئولیت شرکا است. مشارکت محدود دارای دو نوع شریک زندگی است - عمومی و محدود. شریک عمومی حق مدیریت شرکت را دارد و همچنین مسئولیت کامل بدهی‌ها و تعهدات شرکا با تمام دارایی خود را بر عهده دارد. شرکای محدود مسئولیت محدود تا حد سهم خود در سرمایه مشارکت را بر عهده دارند. این قانون امکان ایجاد شرکت‌های با مسئولیت تکمیلی و تعاونی‌ها را به‌عنوان اشخاص حقوقی فراهم می‌کند، اما از این قبیل وسایل نقلیه استفاده گسترده‌ای نشده است.

راهنمای قانونی ثبت شرکت در ارمنستان

 • شماره 1 فرم‌های شرکت
 • شماره 2 شرکت تابعه، شعبه، دفتر نمایندگی
 • شماره 3 سازمان‌های غیرانتفاعی
 • شماره 4 فرآیند ثبت‌نام، اسناد، زمان و هزینه‌ها
 • شماره 5 نام کسب‌وکار
 • شماره 6 آدرس قانونی
 • شماره 7 سهامداران و مدیران
 • شماره 8. حساب بانکی
 • شماره 9 مجوزها و مجوزها
 • شماره 10 اتاق بازرگانی
 • شماره 11. تغییرات و انحلال
 • شماره 12 ارمنستان در رده‌بندی‌های بین‌المللی

9 دلیل ثبت شرکت در ارمنستان

ثبت شرکت در ارمنستان

 • ثبت‌نام فوق‌العاده سریع و آسان

ثبت‌نام شرکت در صورت حضور جسمی در ارمنستان می‌تواند در یک روز انجام شود. اگر اسناد شخصی‌سازی‌شده یا در صورت ثبت‌نام از راه دور (با داشتن وکالت) روند یک تا سه روز کاری طول می‌کشد. تنظیم حساب بانکی شرکتی معمولاً یک روز طول می‌کشد. فقط حداقل مدارک لازم است، مانند گذرنامه سهامداران و مدیران. با داشتن شناسنامه مالیات‌دهنده، یک گواهی ثبت‌نام دریافت خواهید کرد که آماده شروع کار فوری است.

 • کم‌هزینه ثبت‌نام و نگهداری

حداقل سرمایه موردنیاز نیست. سرمایه پرداخت‌شده شرکت می‌تواند به‌اندازه 1 دلار باشد. هیچ هزینه دولتی برای ثبت یا تمدید ثبت شرکت وجود ندارد. این شرکت بدون پرداخت هزینه‌های مکرر گزارش‌های تشکیل پرونده می‌تواند در وضعیت خوبی قرار داشته باشد. شرکت‌های غیرفعال (خفته) مالیات نمی‌پردازند و اظهارنامه مالیاتی را ثبت نمی‌کنند. نیازی به اجاره دفتر، استخدام افراد محلی (مدیران، افسران، دبیران، حسابداران و غیره)، افتتاح حساب بانکی و غیره نیست.

 • محدودیتی در مالکیت خارجی ندارد

خارجی‌ها می‌توانند 100٪ یک شرکت ارمنی را در اختیار داشته باشند. هیچ شرکای محلی یا نمایندگان لازم نیست. هیچ محدودیتی در مورد تابعیت یا اقامت سهامداران اعمال نمی‌شود. همه مدیران و کارمندان یک شرکت ارمنی می‌توانند خارجی باشند. آن‌ها ملزم به اقامت در ارمنستان یا آدرس محلی نیستند. یک خارجی می‌تواند تنها مدیر و صاحب 100٪ یک شرکت باشد.

 • اقامت و مسیری برای شهروندی

داشتن یا مدیریت یک شرکت عملیاتی در ارمنستان می‌تواند شما و اعضای خانواده خود را برای دریافت وضعیت اقامت (موقت، دائمی یا ویژه) واجد شرایط کند. صاحبان مشاغل خارجی و سرمایه‌گذاران می‌توانند به‌طور مستقیم به‌استثناء نخست‌وزیر را برای شهروندی تقاضا کنند. طبق قوانین عمومی طبیعی سازی، یک فرد خارجی ممکن است بعد از سه سال اقامت، تابعیت شهروندی ارمنستان را کسب کند.

 • مالیات کم

وضعیت صفر مالیات در اختیار مشاغل خرد، راه‌اندازی IT، شرکت‌هایی است که در مناطق اقتصادی آزاد، مناطق صنعتی، برخی از شهرها و روستاهای مرزی مستقر هستند. سایر مشاغل کوچک با فروش سالانه کمتر از 240،000 دلار مشمول مالیات فروش (گردش مالی) تنها 1.5-5٪ می‌شوند. به‌طورکلی سود سهام 5٪ مالیات می‌شود اما به دلیل چندین معاهده مالیاتی که ارمنستان امضا کرده است، این نرخ می‌تواند پایین‌تر باشد. به‌طورکلی شرکت‌ها در ارمنستان برای سود حاصل از فروش اوراق بهادار، املاک و مستغلات یا دارایی‌های دیگر را مالیات نمی‌دهد. بیمه و پرداخت بازنشستگی نیز از پرداخت مالیات معاف هستند. مالیات بر هدایا، وراثت، ارزش خالص و غیره وجود ندارد.

 • حریم خصوصی و اعتبار

می‌توان با انتخاب ساختار مناسب شرکت یا با استفاده از خدمات نامزد، از حریم مالکیت شرکت اطمینان داد. اسرار بانکی کاملاً توسط قانون محفوظ است و افشای آن جرم است. از سال 2020، ارمنستان در تبادل خودکار CRS (AEOI) شرکت نمی‌کند. ارمنستان در هیچ لیست از حوزه‌های قضایی خارج از کشور دیده نمی‌شود و از وجهه و اعتبار مثبت خود وام می‌دهد. این کشور دارای یک قانون به‌روز شده در برابر پول‌شویی است و بانک مرکزی امنیت، ثبات و اعتبار خوب سیستم بانکی را تضمین کرده است.

 • کار تحصیل‌کرده و کم‌هزینه

یافتن نیروی کار بسیار تحصیل‌کرده و ماهر در ارمنستان امکان‌پذیر است. میزان سواد بزرگ‌سالان 7/99٪ است. دانشگاه‌های روسی، انگلیسی و فرانسوی در ایروان فعالیت می‌کنند. حداقل حقوق ماهیانه برای اشتغال تمام‌وقت 140 دلار است درحالی‌که متوسط ​​حقوق ماهیانه در کشور حدود 380 دلار است.

 • رشد اقتصادی و ادغام

در سال 2019، تولید ناخالص داخلی ارمنستان 7.6٪ رشد داشته است - بالاترین نرخ در کل اروپا. ارمنستان عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EEU)، یک بلوک اقتصادی به رهبری روسیه است و دارای یک بازار واحد 180 میلیون نفری است. ارمنستان همچنین عضو WTO است، با کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق (CIS) قراردادهای تجارت آزاد دارد و از وضعیت ترجیحی (GSP) با اتحادیه اروپا، کانادا، ژاپن، نروژ و سوئیس منافع دارد. ارمنستان از آن سود می‌برد. ارمنستان از منابع انسانی و مالی قفقاز ارمنی بهره می‌برد - جوامع ارمنی در سراسر جهان 7 میلیون نفر تخمین می‌زنند.

 • محیطی مناسب برای سرمایه‌گذاری

ارمنستان بازپرداخت رایگان سرمایه و سود سرمایه‌گذاری را تضمین می‌کند. افراد خارجی مجاز به مالکیت زمین هستند. پروژه‌های سرمایه‌گذاری با مزایای مالیاتی و برنامه‌های کمک دولت تشویق می‌شوند. ارمنستان شبکه گسترده‌ای از توافق‌نامه‌ها در مورد مالیات مضاعف و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی را در اختیار دارد.

اشتباهات رایج ثبت شرکت در ارمنستان

ثبت شرکت در ارمنستان می‌تواند ساده اما اشتباهات رایج می‌تواند مانع از این کار ساده شود. آمادگی ناکافی برای تجارت و انتخاب‌های نامناسب شرکت، نام و شرکای محلی می‌تواند عواقب جدی داشته باشد. در زیر 6 نکته برای کمک به شما در جلوگیری اشتباهات رایج ثبت شرکت در ارمنستان آورده شده است.

 1. فرم شرکتی مناسب را انتخاب کنید

درحالی‌که یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) محبوب‌ترین شکل شرکت در ارمنستان است، اشکال دیگری از شرکت‌های سهامی مشترک در نظر گرفته‌شده است: شرکت‌های سهامی باز و بسته (شرکت‌ها)، مشارکت‌ها، کارآفرینان خصوصی، تعاونی‌ها، صندوق‌های سهام خصوصی، شعبه دفاتر، دفاتر نمایندگی، سازمان‌های غیرانتفاعی و غیره عوامل بی‌شماری مالیاتی و غیر مالیاتی وجود دارد که باید در هنگام انتخاب فرم شرکتی مناسب ازجمله ماهیت فعالیت‌ها، تعداد سهامداران، موضوعات با مسئولیت محدود، شرکت‌ها در نظر گرفته شود. حاکمیت، حفظ حریم خصوصی و اطلاع‌رسانی‌های عمومی، انتقال سهام، مالیات، کنترل ارز و غیره. توصیه می‌شود برای انتخاب یک فرم شرکتی متناسب با نیازهای شما با یک مشاور حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید.

2. محدودیت‌های مربوط به نام شرکت را در نظر بگیرید

شما باید نام شرکت خود را در بانک اطلاعاتی شرکت‌های ثبت‌شده جستجو کنید تا مطمئن شوید که این اسم با شرکت دیگری یکسان و یا مشابه نیست. همچنین باید در بانک اطلاعاتی علائم تجاری جستجو شود زیرا استفاده از نامهای تجاری مشابه با علائم تجاری ثبت‌شده مجاز نیست. بهتر است از اسامی حاوی کلمات "ارمنستان" یا "ارمنی" پرهیز کنید زیرا استفاده از آن‌ها مشمول اجازه دولت است و هزینه سالانه آن حدود 1،250 دلار است. استفاده از نام سایر شهرها و روستاها نیز توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است مشمول مالیات‌های محلی باشد. به‌عنوان‌مثال، شهر ایروان برای استفاده از نام "ایروان" به نام شرکت، مالیات محلی در حدود 420 دلار تعیین می‌کند. علاوه بر این، بسیاری از کلمات مربوط به فعالیت‌های مربوط به مجوز (به‌عنوان‌مثال "بانک"، "بیمه"، "شرکت سرمایه‌گذاری"، "دفتر اسناد رسمی" و غیره) نمی‌توانند مورداستفاده قرار گیرند مگر اینکه شرکت مجاز به ارائه چنین خدماتی باشد.

 3. یک آدرس محلی و شماره تلفن دریافت کنید

یک شرکت ثبت‌شده در ارمنستان باید دارای آدرس محلی باشد. داشتن شماره تلفن محلی نیز ضروری است زیرا این رایج‌ترین روش برای ارتباط با آژانس‌های دولتی (به‌عنوان‌مثال اداره امور مالیاتی، اداره آمار) است. درحالی‌که همیشه اخطارهای مهم حقوقی به آدرس حقوقی ارسال می‌شود، سازمان‌های دولتی ترجیح می‌دهند از تلفن برای مقابله با امور فوری استفاده کنند. اگر در ارمنستان آدرس یا شماره تلفن ندارید، یک وکیل معمولاً می‌تواند آن‌ها را برای شما تهیه کند.

 4. اسناد خارجی خود را قانونی و ترجمه کنید

کلیه اسناد ارسالی به سازمان امور خارجه باید به زبان ارمنی باشد. اسناد و مدارك خارجي قبل از ارسال آن‌ها به ثبت، بايد ترجمه و محضور شوند. ازآنجاکه دفتر اسناد رسمی در ارمنستان از صدور گواهی‌نامه برای ترجمه اسناد و مدارک خارجی (به‌عنوان‌مثال مقالات ثبت‌نام، گواهی ثبت‌نام و غیره) که قانونی نیستند امتناع می‌ورزند، باید قبل از سفر به ارمنستان، قانونی بودن آن‌ها را در کشور خود در نظر بگیرید. قانونی سازی معمولاً با درج آپوستیل به سند یا از طریق کنسول ارمنستان در کشور شما انجام می‌شود. بهتر است پیشاپیش بررسی کنید که کلیه اسناد و مدارک را در فرم مناسب دارید که نه‌تنها برای ثبت شرکت، بلکه برای باز کردن حساب بانکی نیز برای آن ضروری است زیرا ممکن است بانک‌های ارمنستان اسناد اضافی را درخواست کنند.

 5. یافتن یک بانک، یک حسابدار و یک وکیل

قبل از ثبت شرکت عاقلانه است تصمیم بگیرید که چه کسی بانکدار، حسابدار و وکالت شما خواهد بود. در حال حاضر هجده بانک در ارمنستان وجود دارد اما خدمات آن‌ها ازنظر کیفیت خدمات به مشتریان، سهولت استفاده از بانکداری آنلاین، ساختار هزینه‌ها و غیره متفاوت است، علاوه بر این، همه آن‌ها مشتری‌هایی را از کشورهای خاصی (به‌عنوان‌مثال ایران، سوریه) یا سایر کشورها نمی‌پذیرند. الزامات و محدودیت‌های گوناگونی را به چنین مشتریانی تحمیل کنید.

اگر شرکت شما فعال است، داشتن یک حسابدار محلی که از رعایت مالیات، حقوق و دستمزد، ثبت وجه نقد، کتاب، تشکیل بازده و گزارش در آژانس‌های مختلف دولتی و غیره مراقبت کند، بسیار مهم است.

 6. مهلت تشکیل پرونده برای مزایای مالیاتی را از دست ندهید

قوانین مالیاتی ارمنستان معافیت مالیاتی یا مزایایی را برای انواع خاصی از شرکت‌ها، مانند مشاغل کوچک، مشاغل خانوادگی و تحت اداره، شرکت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و غیره فراهم می‌کند. این مزایا به‌طور خودکار اعمال نمی‌شوند، اما باید طی مدت‌زمانی خاص درخواست شوند. شرکت معمولاً 20 تا 90 روز است؛ بنابراین بسیار مهم است که بدانید مزایای مالیاتی را برای شما واجد شرایط می‌دانید و مطمئن شوید که مهلت تشکیل پرونده‌های مربوطه را در اداره مالیات از دست ندهید.

مشخصات راه‌اندازی یک شرکت

ثبت شرکت در ارمنستان

یک شرکت یک شخص حقوقی با هویت جداگانه از کسانی تشکیل‌شده است که آن را صاحب یا اداره می‌کنند.

چه کسی شرکت را تشکیل می‌دهد؟

یک شرکت با تشکیل اسناد و مدارک لازم و پرداخت هزینه‌های موردنیاز در سازمان امور خارجه اشخاص حقوقی در ارمنستان ثبت می‌شود. این شرکت هنگامی تأسیس می‌شود که سازمان ثبت‌احوال اشخاص حقوقی گواهی ادغام را صادر کنند. صاحبان آینده شرکت می‌توانند یک شرکت جدید را با اسنادی که به‌طور خاص مطابق با الزامات آن‌ها (یک شرکت طراحی) متناسب با آن تنظیم‌شده است ثبت کنند یا بخرند. شرکتی که قبلاً در آن گنجانیده شده است، اما هنوز تجارت نکرده است (یک شرکت قفسه‌ای) و اسناد قانون اساسی خود را اصلاح‌کرده تا نیازهای آن‌ها را برآورده سازد.

سهام و سهامداران

یک سؤال اساسی این است که چه کسی صاحب شرکت خواهد بود (یعنی سهام آن را بگوید).

سهامداران می‌توانند اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی یا خارجی باشند. اگرچه شایان‌ذکر است که درجایی که یک شرکت LLC ثبت می‌شود، باید یک یا چند شخص حقیقی سهامدار یا دو یا چند شخص حقوقی وجود داشته باشد.

مدیر

تصمیم اولیه برای تصمیم‌گیری این است که چه کسی مدیر اصلی شرکت خواهد بود. شرکت باید حداقل یک مدیر داشته باشد. در ارمنستان شرکت می‌تواند فقط یک مدیر داشته باشد، بنابراین شرکتی با چندین مدیر امکان‌پذیر نیست که در کشورهای دیگر متداول است. هیچ‌گونه ملزوماتی برای تابعیت یا اقامت برای مدیر هدف وجود ندارد، بنابراین هر خارجی می‌تواند به‌عنوان مدیر شرکت در ارمنستان عضو شود. احتمال تشکیل هیئت‌مدیره برای مسئولیت سؤالات خاص وجود دارد اما این به‌ندرت مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای اشخاص بزرگ‌تر در نظر گرفته می‌شود. اساسنامه شرکت می‌تواند حداقل نیاز بالاتر را تحمیل کند. مدیر تعیین‌شده باید موافقت کند که به‌عنوان مدیر عمل کند.

نام شرکت

نام این شرکت باید با "شرکت با مسئولیت محدود" "شرکت سهامی بسته" "شعبه شرکت xxx" "دفتر نمایندگی شرکت xxx" پایان یابد

LLC استانداردترین و رایج‌ترین شکل ثبت شرکت در ارمنستان است. LLC یک عبارت مختصر از شرکت با مسئولیت محدود است. هیچ شکلی از ثبت شرکت مانند LTD وجود ندارد. آموزشی ویبولیتین، یا محدود، پسوندی است که نام یک شرکت را دنبال می‌کند و نشان می‌دهد که یک شرکت محدود خصوصی است. این اختلاط طبق قوانین انگلیس، ایرلند و برخی از کشورهای مشترک‌المنافع در ارمنستان موجود نیست. LLC در ارمنستان کارکردها، مسئولیت‌ها و قابلیت‌های مشابهی با LTD دارد.

قبل از نهایی کردن نام شرکت، چک ها باید با جستجوی ثبت در ایالت اشخاص حقوقی (با استفاده از سرویس WebCHeck) برای یک نام موجود در فهرست نام شرکت‌ها انجام شوند. همچنین باید از ثبت مارک‌های تجاری اداره مالکیت معنوی ارمنستان بررسی شود تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود. این امر به این دلیل است که اگر نام شامل مارک تجاری ثبت‌شده شخص ثالث باشد، استفاده از آن نام به‌صورت خودکار نقض می‌کند اگر استفاده در نظر گرفته‌شده در همان کلاس باشد

دبیر، منشی

شرکت ارمنستان نیازی به دبیر ندارد.

ممیز، مأمور رسیدگی

شرکت ارمنستان نیازی به داشتن حسابرس قانونی ندارد. مأمور رسیدگی زمانی در ارمنستان موردنیاز است که در آن اشکال خاصی از فعالیت‌ها انجام می‌شود.

سهامدار

تعداد سهامداران یک شرکت با مسئولیت محدود نباید بیش‌ازحد تعیین‌شده توسط منشور برای شرکت‌های با مسئولیت محدود باشد. در غیر این صورت شرکت ظرف مدت یک سال در معرض تبدیل به یک شرکت سهامی خاص قرار خواهد گرفت.

یک شرکت با مسئولیت محدود ممکن است به‌عنوان یک شرکت‌کننده تنها یک شرکت تجاری دیگر متشکل از یک نفر نداشته باشد.

منشور

منشور یک شرکت با مسئولیت محدود باید علاوه بر اطلاعات مندرج در بند 2 ماده 55 قانون مدنی RA، ضوابطی در مورد میزان سرمایه منشور شرکت نیز داشته باشد. میزان سهام مالکیت هر یک از سهامداران؛ در مورد ترکیب و روش تهیه سهم از طریق آن‌ها؛ در مورد مسئولیت شرکت‌کنندگان در مورد نقض وظیفه مشارکت؛ در مورد ترکیب و صلاحیت دستگاه‌های مدیریت شرکت و نحوه تصمیم‌گیری آن‌ها، ازجمله در مورد تصمیماتی در مورد سؤالاتی که به‌اتفاق آرا یا با اکثریت واجد شرایط آرا اتخاذ می‌شوند؛ و همچنین سایر اطلاعات ارائه‌شده توسط اساسنامه در مورد شرکت‌های با مسئولیت محدود.

ثبت شرکت غیر حضوری در ارمنستان

وقتی قصد داریم در خارج از کشور شرکتی را به ثبت برسانیم هم جنبه‌های منفی وجود خواهند داشت و هم جنبه‌های مثبت. اما در ارمنستان بیشترین تمایل به سمت جنبه‌های مثبت است. برای ثبت شرکت به صورت غیر حضوری نیازی به مدیرها و کارمندان به صورت حضوری ندارند و به صورت الکترونیکی یا از طریق یک وکیل می‌توانند کار خود را سامان دهند. هم‌چنین توافق نامه‌هایی آزاد وجود دارد که ارمنستان می‌تواند تقاضای ثبت شرکت را بپذیرد. برای ثبت شرکت در ارمنستان به صورت غیر حضوری می‌توان ثبت نام دولتی را انجام داد که رایگان است. و اگر هزینه‌ای پرداخت شود بسیار ناچیز و برای دستمزد کارکنان است. هزینه مهر شرکت بر عهده افراد است. داشتن آدرس برای ثبت غیر حضوری لازم است. بعضی از افراد چون به صورت حضوری نمی‌توانند تمامی مراحل را انجام بدهند از طریق یک وکیل اقدام می‌کنند و وکیل وکالت نامه‌ای از شخص خواهد داشت که هزینه این وکالت نامه 400 دلار می‌شود. هم چنین باید یک حساب بانکی باز کنند و 190 دلار درون حساب بانکی پول داشته باشند. این مقدار برای دریافت کارت ویزا است که این خودش به تنهایی 180 دلار هزینه دارد. نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد این است که بعضی از افراد که اقدام به ثبت شرکت در ارمنستان می‌کنند و این مقدار هزینه را نسبت به جاهای دیگر کم می‌دانند فکر می‌کنند کیفیت کار پایین است. و بسیاری بعد از تمام شدن مراحل کارهایشان متوجه اشتباه خود می شوند.

فرایند ثبت غیرحضوری شرکت در ارمنستان

برای ثبت شرکت در ارمنستان به صورت غیر حضوری مدارکی لازم است که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

اولین اقدام این است که دامنه فعالیت خود را تعیین کنند. یعنی در چه زمینه‌ای می‌خواهند فعالیت داشته باشند. برای هر یک از تعریف‌های ما در خصوص فعالیت خود در شرکت، متخصصان کارهایی انجام می‌دهند یکی از این کارها دادن مجوز برای ثبت شرکت و نوع فعالیت است. بعد از آن باید با توجه به نوع فعالیت خود نوع شرکت را نیز انتخاب کرد. بهترین کار این است که فعالیت خود را محدود کنند. به این معنا؛ هنگامی که شخص می‌خواهد کار خود را شروع کند بهتر است مسئولیتش در حوزه امور خود باشد نه چیزی بیشتر از آن در غیر این صورت انرژی و وقتش را هدر می‌دهد. ضمنا موقع ثبت غیر حضوری اینکه فرد چه مسئولیتی بر عهده دارد برای پیشبرد مراحل کار لازم و ضروری است. یکی از ویژگی‌های ثبت غیر حضوری این است که فرد می‌تواند اعضای هیئت مدیره را در لیست ثبت نام مشاهده کند و خود با توجه به شرایط کار و شرکت و سابقه افراد اعضای هیئت مدیره را انتخاب کند. بعد از انجام این کارها بهتر است که نام شرکت را نیز انتخاب کند. بعد از به پایان رساندن این مراحل حالا نوبت به ترجمه آنها به زبان ارمنی است. بهتر است ترجمه خود را به تیم ترجمه ماهری سپرد و به هر شرکت تازه کاری اعتماد نکرد. و در آخر باید برای وکالت، کارهای انتقال را انجام داد. زیرا هدف ما ثبت شرکت به صورت غیر حضوری است و نیاز به وکیل دارد تا کارها را صورت دهد. نکته‌ای دیگر که در فرآیند ثبت شرکت به صورت غیر حضوری اهمیت دارد این است که سرمایه خود را تعیین کنند. زیرا این پول یک منبع اصلی و اولیه برای شرکت است. باید کوچک‌ترین اشتباهی در این روند صورت نگیرد. زیرا باعث می‌شود که در نهایت در سازمان ثبت اسناد ثبت شده و برای اقدام‌های بعدی مشکل ایجاد شود.

مدارک ثبت غیرحضوری شرکت در ارمنستان

تهیه همه‌ی اسنادی که برای ثبت شرکت به صورت غیر حضوری لازم است به شرح زیر است:

 • ثبت شرکت مورد نظر در ریجستری دولتی برای اشخاص حقوقی در ارمنستان
 • هم‌چنین مدارکی لازم است برای ایجاد تغییرات در مراکز سازمانی که باید تهیه شوند
 • افتتاح حساب‌های بانکی
 • ثبت کردن مالیات بر ارزش افزوده بر اساس دولت ارمنستان
 • انتخاب نماینده شرکت برای حضور در جلسه‌های تجاری
 • رسیدگی به خدمات حقوقی

مزایای بانکی ثبت شرکت در ارمنستان

در حال حاضر بانک‌های زیادی در ارمنستان وجود دارند. طبق آمار گرفته شده 18 بانک برای خدمات ثبت شرکت موجود است. و دارای ویژگی‌های خاصی هستند مانند:

 • کیفیت در خدمات به مشتری
 •  استفاده آسان و راحت برای خدمات بانکداری آنلاین و بانکداری با موبایل
 •  ساختار و جمع‌بندی هزینه‌ها
 • ارائه دادن و استفاده راحت از کارت‌های اعتبار و پرداخت
 • خدمات انتقال پول بین‌المللی
 • حساب‌های USD, EUR, CHF, GBP, CAD, AED, RUR, JPY
 • سرویس حساب برای طلا
 • بانکداری خصوصی
 • صندوق‌های سپرده بلند مدت و کوتاه مدت

باز کردن حساب بانکی در ارمنستان به مدت زمان چک‌ها بستگی دارد. و بیشتر از سه روز کاری طول نخواهد کشید. حداقل بین یک تا سه روز زمان می‌برد. برای ثبت غیر حضوری شرکت و بهرمندی از بانک‌های ارمنستان بهتر است که به وسیله یک وکیل حساب‌های بانکی از راه دور را انجام داد. یکی از مزیت‌های بانک‌های ارمنستان این است که نیازی به سپرده طولانی مدت ندارند و تنها مقدار معین پولی را برای باز کردن حساب دریافت می‌کنند. فرد متقاضی باید مدارک لازم را به بانک ارائه دهد که شامل این موارد هستند: اوراق ثبت شرکت، پاسپورت مدیران شرکت، اسم تمامی سهامداران، ثبت آدرس دقیق، منبع درآمد مشخص شده و هم‌چنین گواهی ترخیص از طرف پلیس.

تمام این مشخصات و دارایی‌ها در بانک ارمنستان به خوبی محافظت می‌شوند. و اگر کسی قصد فاش کردن اسرار مشتری‌ها را داشته باشد با مجازات سختی روبه رو خواهد شد.

مشاوره

جهت مهاجرت به ارمنستان و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت تجاری هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

مشاوره ثبت شرکت در ارمنستان
آخرین ویرایش: ‏3 ماه پیش - 340 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱