ویزای تمکن مالی


ویزای تمکن مالی، خود اتکایی یا سرمایه‌داری ، به‌عنوان یکی از گزینه‌های مرتبط با مهاجرت، در سال‌های اخیر مورد استقبال افراد زیادی قرارگرفته است. ازآنجایی‌که در سال‌های اخیر درزمینهٔ پروسه مهاجرت، درخواست‌ها به‌شدت افزایش‌ یافته و افراد سودجو اقدام به کلاه‌برداری از متقاضیان نموده‌اند، ما در این مقاله از مجموعه GO2TR، به معرفی روشی پرداخته‌ایم که شما در آن صرفاً با اثبات و نشان دادن سرمایه خود به سفارت کشور مدنظر، می‌توانید مهاجرت نمایید. شما در کشورهای متفاوتی می‌توانید، با این روش درخواست اقامت کنید. در نظر داشته باشید هر کشور با توجه به شرایط خود قوانین مختص به خود را دارد که ما در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

چه کشورهایی برنامه تمکن مالی ارائه می‌دهند؟

کشورهایی که برنامه خودحمایتی یا همان ویزای تمکن مالی را ارائه می‌دهند. ویزای بازنشتگان ویزای بازنشستگی

در حال حاضر، کشورهایی همچون فرانسه، اسپانیا، پرتغال، اتریش و یونان در اتحادیه اروپا و کشورهایی همچون مکزیک، اکوادور و کلمبیا، شرایط اخذ اقامت از طریق ویزای تمکن مالی را برای متقاضیان محیا نموده‌اند. بسیاری از کشورهای دنیا، این روش اقامتی را به اسم ویزای بازنشستگان می‌شناسند و به این اسم معروف است. اکثر افرادی که درخواست این نوع اقامت را دارند، خواهان اقامت در کشورهای اروپایی هستند. اما باید با توجه به شرایط خود، مناسب‌ترین کشور را انتخاب کنید.

 گاهی برخی کشورها، شرایط خاصی جهت اعطای این نوع ویزا دارند. کشوری همچون اتریش، به‌صورت سهمیه‌بندی عمل می‌کند و سالانه تعداد محدودی را جهت دریافت اقامت این کشور از طریق ویزای سرمایه‌داری، تائید می‌نماید. توجه داشته باشید کشور اتریش سالانه پذیرای حدوداً ۵۰۰ خانواده در تمام دنیا است.

کشورهایی که برنامه تمکن مالی یا همان ویزای تمکن مالی را ارائه می‌دهند، به شرح زیر هستند:

ویزای تمکن مالی فرانسه

اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق تمکن مالی

برای مهاجرت به فرانسه روش‌های گوناگونی وجود دارد، اما تمکن مالی و خودحمایتی فرانسه از گزینه‌های خوب اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. برای اقامت در فرانسه از طریق تمکن مالی، لازم است که شما با ارائه مدارک نشان دهید، در ایران تمکن مالی بالایی دارید و ماهانه از پسِ درآمدی که موردنظر دولت این کشور است، برمی‌آیید. متقاضیانی که درخواست اقامت از این روش را در فرانسه دارند، باید توجه داشته باشند که تا زمانی که به اقامت دائم برسند، اجازه کار در این کشور را ندارید.

اخذ اقامت دائم در فرانسه از طریق تمکن مالی امکان دارد تا ۵ سال طول بکشد.

ویزای تمکن مالی اسپانیا

کشور اسپانیا از دسته کشورهایی است که با درخواست‌های بالایی جهت اخذ اقامت از سمت مهاجرین، روبرو است. برای مهاجرت به اسپانیا نیز روش تمکن مالی، جهت اخذ اقامت امکان‌پذیر است. توجه داشته باشید، افرادی که درخواست این اقامت را دارند، باید مبلغ ۲۰٬۰۰۰ یورو به ازای هر یک از اعضای خانواده در حساب ایران خود داشته باشند و باید نشان دهند که حداقل مبلغ ۳۰۰۰ یورو در ایران درآمد ماهانه دارند. در این روش اقامتی، فرزندان تا ۱۸ سالگی می‌توانند زیرمجموعه خانواده خود باشند.

موسسه مهاجرتی GO2TR خدمات لازم در زمینه مهاجرت از طریق تمکن مالی را ارائه می‌دهد.

ویزای تمکن مالی پرتغال

از گزینه‌های مطمئن مهاجرت به پرتغال، ارائه تمکن مالی است. کشور پرتغال، ویزای خود حمایتی و تمکن مالی را با شرایط متفاوتی ارائه می‌دهد. افرادی که متقاضی اخذ اقامت این کشور هستند، می‌توانند با ارائه تمکن مالی در ایران به مبلغ ۱۵٬۰۰۰ یورو به ازای هر نفر، به پرتغال مهاجرت کنند. این افراد مبلغ ۱۵٬۰۰۰ یورو را برای افراد بزرگ‌سال و مبلغ ۷٬۰۰۰ یورو را برای فرزندان زیر ۱۸ سال باید بپردازند.

ویزای تمکن مالی اتریش

تابحال تنها ۵۰۰ خانواده در دنیا از طریق تمکن مالی توانایی اخذ اقامت اتریش داشته باشند و این موضوع باعث رقابت بین افراد می‌شود.

خود حمایتی اتریش ازجمله گزینه‌های اقامتی این کشور است. دولت اتریش معتقد است که این اقامت، به افراد بیگانه نیز هدیه می‌شود. متقاضیانی که از طریق تمکن مالی خواهان مهاجرت به اتریش هستند، باید در نظر داشته باشند که روش تمکن مالی در این کشور محدودیت‌هایی دارد.

تابحال تنها ۵۰۰ خانواده در دنیا از طریق تمکن مالی توانایی اخذ اقامت اتریش را داشته‌اند و این موضوع باعث رقابت بین افراد می‌شود.

کشور اتریش هم مانند سایر کشورها، در قوانین اقامتی، محدودیت خروج از کشور را دارد و متقاضیان باید حداقل سالی ۶ ماه در این کشور حضور داشته باشند. افرادی که درخواست اخذ اقامت این کشور از طریق خودحمایتی را دارند، باید نشان دهند به ازای هر یک از اعضای خانواده ۲۲٬۰۰۰ یورو در حساب ایران خود داشته باشند و در مرحله ۲ نشان دهند که ماهانه در کشور خود درآمدی به مبلغ ۳٬۰۰۰ یورو دارند.

ویزای تمکن مالی یونان

فرد متاهلی که فرزندی دارد، باید مبلغ ۲۷۰۰ یورو درآمد ماهانه داشته باشد و این مبلغ رو برای مدت ۲۴ ماه در حساب خود نگه دارد.

تمکن مالی از گزینه‌های محبوب برای مهاجرت به یونان است. این روش برای افرادی که قصد دریافت اقامت در اروپا را دارند مناسب است. جالب است بدانید که، دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی، بدون شرط حضور در این کشور است. یونان تنها کشوری است که به‌صورت رسمی شرط حضور در این کشور لغو کرده و متقاضیان می‌توانند سالانه بدون حضور، اقامت خود را تمدید نمایند.

متقاضی مهاجرت در این روش اقامتی می‌تواند با نشان دادن تمکن مالی خود در ایران، برای درخواست اقامت یونان، اقدام کند. در این صورت فرد باید مبلغ ۲هزار یورو را در حساب داشته باشد و اگر متأهل باشد، باید به ازای همسر خود ۴۰۰ یورو و به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال ۳۰۰ یورو، درآمد ماهانه نشان دهد.

توجه داشته باشید، فرد متاهلی که فرزندی دارد، باید مبلغ ۲۷۰۰ یورو درآمد ماهانه داشته باشد و این مبلغ رو برای مدت ۲۴ ماه در حساب خود نگه دارد. از دیگر نکاتی که باید در نظر داشته باشید، بلوکه کردن این مبلغ در بانک‌های یونان است.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاورین و متخصصین موسسه حقوقی GO۲TR مشاوره دریافت نمایند و بهترین کشور را جهت اخذ اقامت و تابعیت خود انتخاب نمایند.

ویزای تمکن مالی سوئیس

سوئیس از دسته کشورهای رؤیایی اروپا است. در سال‌های اخیر، درخواست مهاجرت به این کشور افزایش‌یافته است. یکی از روش‌های مهاجرت به سوئیس، تمکن مالی است. افرادی که درخواست اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس را دارند، توجه داشته باشند که با شرایط سنی در این روش روبه‌رو هستند.

افرادی که درخواست اخذ اقامت سوئیس از روش تمکن مالی را دارند، باید حداقل ۵۵ سال سن داشته باشند. همچنین متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت این کشور را دارند، باید حداقل مبلغ ۴۰۰٬۰۰۰ فرانک سوئیس سرمایه داشته باشند. سوئیس از دسته کشورهایی است که در سال‌های اخیر، برای متقاضیانی که از روش تمکن مالی اقدام به مهاجرت می‌کردند، ویزاهای زیادی صادر نکرده است. سوئیس کشوری است که در بحث صدور ویزا بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند.

افرادی که درخواست اخذ اقامت از طریق خود حمایتی را دارند می‌توانند با دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از مشاورین و متخصصین مجموعه GO۲TR بهترین کشور را جهت کسب اقامت خود در نظر داشته باشند.

شرایط کلی ویزای تمکن مالی

جهت درخواست مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق برنامه خودحمایتی، لازم است که متقاضی هزینه‌ای حداقل مبلغ ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان در حساب ایران خود داشته باشد.

توجه داشته باشید خوداتکایی طبق قوانین هر کشور متفاوت است. افرادی که درخواست اخذ اقامت از روش خود حمایتی و یا تمکن مالی را دارند، باید در چند مرحله شرایط خود را ثابت نمایند. ابتدابه‌ساکن با توجه به شرایط کشور موردنظر، لازم است که مبلغی را در حساب شخصی خود در ایران داشته باشید. این مبلغ با توجه به قوانین تائید شده از هر کشور مشخص می‌شود و متفاوت است.

جهت درخواست مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق برنامه خودحمایتی، لازم است که متقاضی سرمایه‌ای حداقل به مبلغ ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان در حساب ایران خود داشته باشد. توجه داشته باشید شما باید درآمد خود در ایران را به سفارت کشور موردنظر نشان دهید. حداقل درآمدی که باید برای اثبات این نوع روش نشان دهید، مبلغ ۱۵۰۰ یورو در ماه است.

مزایا و معایب ویزای تمکن مالی

ما در این بخش به بررسی مزایا و معایب برنامه خودحمایتی می‌پردازیم و باید در نظر داشته باشیم که با توجه به شرایط ویژه این اقامت مزایا و معایب آن متفاوت‌تر از سایر روش‌های مهاجرتی است.

مزایای ویزای تمکن مالی

مزایای مهاجرت از طریق تمکن مالی به شرح زیر است:

  • شما بدون وارد کردن هیچ هزینه به کشور مقصد، می‌توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید. این مورد از گزینه‌های است که موردپسند بسیاری از افراد است.
  • از دیگر گزینه‌هایی که باید در نظر داشته باشید همراه داشتن فرزندان تا ۱۸ سالگی است. افرادی که برای فرزندان خود از این روش اقامتی درخواست می‌دهند، می‌توانند از تحصیل رایگان برای فرزندان خود استفاده نمایند.
  • در این روش اقامتی شما بعد از مدت ۵ سال می‌توانید درخواست اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

معایب ویزای تمکن مالی

افرادی که با روش تمکن مالی مهاجرت می‌کنند، تا زمانی که اقامت دائم نگیرند، اجازه کار نخواهند داشت.

از معایب مهاجرت از طریق تمکن مالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم اجازه کار. متقاضیان و همراهان آن‌ها در این روش، اجازه کار برای فردی دیگر را ندارند. موضوع اجازه کار تا پایان عمر نیست و شما حداکثر به مدت ۵ سال اجازه کار در این کشورها را ندارید. توجه داشته باشید شما بعد از دریافت اقامت دائم در این کشورها می‌توانید، درخواست کار برای کارفرماها را نیز داشته باشید.

سؤالات متداول

آیا با مهاجرت از طریق ویزای تمکن مالی، اجازه کار در کشور مقصد را خواهیم داشت؟

خیر، افرادی که با روش تمکن مالی مهاجرت می‌کنند، تا زمانی که اقامت دائم نگیرند، اجازه کار نخواهند داشت.

چه مدت بعد از مهاجرت با روش تمکن مالی، می‌توان اقامت دائم را اخذ کرد؟

اخذ اقامت دائم کشور مدنظر از طریق تمکن مالی امکان دارد تا ۵ سال طول بکشد.

مبلغ تمکن مالی باید تا چه مدت در حساب شخص متقاضی باشد؟

بهتر است که مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی، سه ماه قبل از مراجعه به سفارت در حساب گردش متقاضی باشد، زیرا دیدگاه پلیس سفارت نسبت به پرونده شما مثبت خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو مهاجرت
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021