x
مشاوره رایگان:021 43000 021

تحصیل در آلمان

آلمان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای اروپاست و از این رو مورد توجه نیروهای متخصص در زمینه‌های مختلف واقع شده است. صنعتی بودن این کشور باعث می‌شود که افراد بتوانند پس از فارغ‌ التحصیلی نیز در همین کشور کار کنند و اقامت دائم کسب کنند. عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث می‌شوند افراد زیادی تحصیل در آلمان را انتخاب کنند. در ادامه‌ی مقاله هر یک از جنبه‌های مختلف تحصیل در کشور آلمان را زیر ذره ‌بین قرار می‌دهیم.

کشور آلمان یکی از کشورهای قدرتمند اروپا که دارای یکی از قوی ترین و کارآمد ترین سیستم های آموزشی در سراسر دنیا است. اعزام دانشجو به آلمان یکی از پرطرفدارترین گزینه های تحصیلات در سطح بین المللی در سراسر دنیا است.

ممکن است شما نیز به این امر واقف باشید که دانشگاه های آلمان شرایط پیچیده ای برای پذیرش دانشجو دارند راه حل این مشکل مشاوره گرفتن از یک موسسه اعزام دانشجو معتبر است تا بتوانید به راحتی از دانشگاه مورد نظرتان پذیرش بگیرید.

هزینه تحصیل در اعزام دانشجو به آلمان

در وهله اول برای تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان باید مدرک زبان آلمانی در سطح قابل قبولی داشته باشید.

هزینه تحصیل در کشور آلمان در دوره ی کارشناسی رایگان است همچنین برای تحصیل رایگان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانید از بورسیه تحصیلی استفاده کنید.

اعزام دانشجو به آلمان و اخذ بورسیه تحصیلی

همان طور که قبلا اشاره کردیم در ادامه بحث اعزام دانشجو به آلمان دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور که قصد دارند در آلمان از تحصیلات رایگان استفاده کنند می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند.

تحقیقات نشان می دهد که حدود 2/3 از دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا در کشور آلمان بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

نکته قابل ملاحظه این است که ده درصد از این بورسیه ها به دانشجویان بین المللی تعلق گرفته است.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان کمی مشکل است، بهتر است یک موسسه اعزام دانشجو را انتخاب کنید که در این زمینه اطلاعات گسترده ای داشته باشد. همان طور که می دانید بورسیه تحصیلی در آلمان معمولا به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد افرادی که رزومه قوی و درخشانی دارند شانس بیشتری برای دریافت بورسیه خواهند داشت.

بورسیه تحصیلی در کشور آلمان به دو صورت دولتی و غیر دولتی اجرا می شود. بورسیه دولتی شامل بورسیه DAAD   است که به دانشجویان بین المللی در سطوح مختلف تعلق می گیرد. یک نمونه دیگر از بورسیه تحصیلی دولتی در کشور آلمان بورسیه اراسموس است که بزرگترین بورسیه تحصیلی در اتحادیه اروپا است.

بورسیه های تحصیلی غیر دولتی زیادی نظیر بنیاد توپفر آلفرد،  بورسیه بین المللی دوره فوق دکترا فلوشیپ انیشتین،بورسیه تحصیلی هاینریش بل برای دانشجویان بین المللی، فرصت های مطالعاتی هومبولت و تعداد زیادی بورسیه تحصیلی دیگر که به دانشجویان بین المللی امکان تحصیل رایگان در آلمان را می دهد.

شایان ذکر است که بدانید یکی از ملزومات دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان مدرک زبان آلمانی در سطح b1است. گرچه در برخی دانشگاه های این کشور تحصصیل به زبان انگلیسی مقدور است اما داشتن مدرک زبان آلمانی برای متقاضیان بورسیه الزامی است.

مزایای اعزام دانشجو به آلمان

اولین مزیت تحصیل و اعزام دانشجو به  آلمان برخورداری از تحصیل رایگان است. یکی دیگر از مزایایی که با تحصیل در کشور آلمان نصیب شما می شود وجود کارکنان درجه یک و ساختار فوق مدرن در سیستم آموزشی است همچنین دریافت مدرک معتبر و شناخته شده در کل دنیا از آنجا که دانشگاه های آلمان تحت اصلاحات بولونیا فعالیت می کنند مدارک دریافت شده از دانشگاه های آلمان در تمام مقاطع بسیار معتبر است.

از دیگر ویژگی های تحصیل در آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی است. همچنین شما می توانید ایجاد فرصت های شغلی است. شما هنگام تحصیل در این کشور می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته استفاده کنید. در هنگام تحصیل افراد می توانند با پرداخت هزینه ثبت نام و مالیات اداری که بسیار پایین است از کارت سفر رایگان بهره مند شوند.

اگر قصد دارید از طریق تحصیلات اقامت دائم بگیرید کشور آلمان یک گزینه مناسب است. قانون این کشور به شما اجازه می دهد تا 18 ماه پس از پایان تحصیلات در این کشور اقامت داشته و به دنبال شغل مناسب باشید.

اعزام دانشجو به آلمان و تامین هزینه زندگی

اعزام دانشجو به آلمان و تامین هزینه های زندگی، آلمان یکی از معدود کشورهایی است که به دانشجویان امکان تحصیل رایگان می دهد. از این رو دانشجویان تنها هزینه ای را که باید متحمل شوند هزینه ی مسکن و زندگی است. از این رو دولت آلمان به دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف اجازه ی کار در حین تحصیل را داده است. دانشجویان در مقطع کارشناسی مجاز به ده ساعت کار در هفته هستند و مقطع کارشناسی ارشد 24 ساعت در هفته حق کار کردن دارند. با این ترتیب آن ها می توانند با استفاده از دستمزد خود بیشتر هزینه های زندگی را پوشش بدهند.

ویزای تحصیلی در آلمان اعتباری دو ساله دارد و پس از پایان اعتبار قابل تمدید نیز است. لازم به ذکر است که بدانید دانشگاه هایی که تحصیل در آن ها به زبان آلمانی است رایگان هستند در صورتی که افراد بخواهند در مراکزی تحصیل کنند که تحصیل در آن ها به زبان انگلیسی صورت می گیرد مقدار کمی هزینه باید پرداخت کنند.

سخن آخر اینکه با توجه به اینکه آلمان کشوری بسیار پیشرفته است و امکان تحصیل رایگان را برای همه ی دانشجویان بین المللی ایجاد کرده سالانه مقصد افراد زیادی در سراسر جهان است.

تحصیل رایگان در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل رایگان در آلمان- go2tr

تحصیل رایگان در آلمان، آلمان صنعتی ترین کشور اروپا و با عنوان قلب اروپا قلمداد می شود. یکی از گزینه های تحصیل رایگان در اروپا کشور آلمان است که این شرایط را ایجاد کرده است.  آلمان یکی از معدود کشورهایی است که سیاست تحصیل رایگان را دنبال می کند.

آلمان به علت به وجود آوردن تحصیل رایگان از مقطع کارشناسی مقصد دانشجویان زیادی در سالهای اخیر شده است.

کشور آلمان پس از ایالات متحده، کانادا، استرالیا مقصد مناسبی برای دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان است.

برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل رایگان در آلمان با ما همراه باشید

اولین گام برای تحصیل رایگان در آلمان این است که شما یک دانشگاه مناسب انتخاب کنید. از بین 17000 رشته ای که توسط دانشگاه های آلمان ارائه می شود، 88 رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود.

البته این بدین معنی نیست که تا انتهای تحصیل زبان تدریس انگلیسی باشد معمولا پس از گذشت دو ترم دروس به زبان آلمانی تدریس می شود.

 

بورسیه تحصیلی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-بورسیه تحصیلی در آلمان- go2tr

دانشجویان با تأمین شرایطی مانند معدل بالا، ارائه‌ی مقاله و شرکت در سمینارهای مورد نظر این موسسه‌ها می‌توانند شانس خود را برای گرفتن بورسیه‌های تحصیلی بالا ببرند. برخی از بورسیه‌های کشور آلمان نیز توسط وزارت آموزش و پژوهش اجتماعی آلمان تأمین می‌شوند. در ادامه  برخی از بورسیه‌های تحصیلی را معرفی می‌کنیم.

اعتبار دانشگاه های آلمان و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو-اعتبار دانشگاه های آلمان و انتقال به کشور های دیگر- go2tr

در دانشگاه‌های آلمان علاوه بر این‌ که امکان تحصیل رایگان در آن‌ها وجود دارد، اعتبارات علمی‌آن‌ها نیز در سطح بالایی قرار دارد و فارغ التحصیلان می‌توانند در بازارهای جهانی مشغول به کار شوند. کشور آلمان عضو شنگن می‌باشد و دانشگاه‌های ممتازی در سطح جهان دارد. در بسیاری از دانشگاه‌ها رشته‌های مختلف به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و به همین دلیل مدارک این دانشگاه‌ها در سطح بین الملل معتبر است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-آزمون های ورودی مقاطع مختلف در آلمان- go2tr

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید یک دوره‌ی یک ساله را در کالج سپری کنند. در کالج‌ها آزمون‌های ورودی و آزمون‌های پایان دوره برگزار می‌شود. امتحان پایان دوره از دروسی است که شما طی دوره‌ی یک ساله می‌آموزید و با کسب نمره‌ی قبولی می‌توانید وارد دانشگاه شوید.

آزمون ورودی در برخی از کالج‌ها در دو بخش آلمانی و ریاضی و در برخی دیگر تنها در بخش آلمانی برگزار می‌شود. چنان‌چه شما موفق به کسب نمره‌ی قبولی در این آزمون‌ها نشوید، لازم است دوره‌های زبان آلمانی را بگذرانید و دوباره در امتحان شرکت کنید.

معادل سازی مدارک در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-معادل سازی مدارک در آلمان- go2tr

موارد زیادی برای اخذ پذیرش و ارزیابی مدارک در دانشگاه‌های آلمان وجود دارد. این‌که مدرک شما در چه مقطعی است و در کدام دانشگاه درس خوانده‌اید، معدل شما در چه سطحی است، در نظام جدید تحصیل کرده‌اید یا نظام قدیم و... همگی از موارد تأثیرگذار در این زمینه‌ هستند.

برای نمونه دانشجویانی که یک سال در دانشگاه تحصیل کرده‌اند می‌توانند بدون گذراندن دوره‌ی یک ساله‌ی کالج وارد دانشگاه شوند.

خوابگاه در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-خوابگاه در آلمان- go2tr

شرایط اقامت و زندگی یکی از عواملی است که در انتخاب کشور و شهر محل تحصیل تأثیر بسیاری دارد. معمولاً شهرهایی که دارای دانشگاه‌های ممتاز هستند  از امکانات خوبی برای اقامت دانشجویان برخوردارند و کم‌تر پیش می‌آید که دانشجویی به دلیل مشکل در اقامت از تحصیل در کشور آلمان باز بماند.

امتیازات کارت دانشجویی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-امتیازات کارت دانشجویی در آلمان- go2tr

در تمام کشورها امکانات و تخفیفات بسیاری برای دانشجویان وجود دارد. در این قسمت ما درباره‌ی راه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده از کارت دانشجویی در موقعیت‌های مختلف را برای شما بیان می‌کنیم اما دو نکته‌ی مهم را مورد توجه قرار دهید. اول این ‌که کارت دانشجویی خود را همیشه به همراه داشته باشید، چون ممکن است در جایی غیر منتظره بتوانید از آن استفاده کنید.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو-مشاغل دانشجویی- go2tr

شرایط کار دانشجویی در آلمان نسبت به بسیاری از کشورها ساده تر است و از طرفی امری بسیار جا افتاده برای کارفرمایان و شرکت‌ها نیز است. دانشجویان خارجی می‌توانند بدون داشتن اجازه ی کار در آلمان کار کنند. میتوان ادعا کرد که اکثر دانشجویان آلمان، چه آلمانی و چه غیر آلمانی، هزینه تحصیل خود را از طریقکار کنار تحصیل در آلمان تأمین می‌کنند. زیرا کار در آلمان برای دانشجویان فراهم است.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در آلمان- go2tr

برای دانشجویان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند اجازه ی کار محدود است. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا میتوانند در سال 120 روز به صورت تمام وقت کار کنند. منظور از تمام وقت یعنی هر روز 8 ساعت کار می کنند. دانشجو اگر ماهیانه تا 450 یورو حقوق داشته باشد  از مالیات معاف می‌شود، ولی اگر درآمد او در ماه از 450 یورو بیشتر شود، موظف است مالیات بپردازد. مالیاتی که دانشجویان موظف به پرداخت آن هستند زیاد نیست.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آلمان- go2tr

تمامی‌دانشجویان هنگام ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان موظف هستند تحت پوشش بیمه‌های درمانی دانشجویی قرار گیرند. بدون قرارداد بیمه امکان ثبت نام در دانشگاه‌ها وجود ندارد. از نکات مهم و درخور توجه در خصوص انتخاب بیمه مناسب غیر دولتی آن است که شرکت‌های قابل اعتماد با تعرفه‌های مناسب و پوشش خدمات پزشکی متنوع را انتخاب نمود. گاهی برخی شرکت‌ها، قرارداد دانشجویانی را که در سال نخست بیمه، هزینه‌های پزشکی زیادی داشته‌اند، تمدید نمی‌کنند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در آلمان- go2tr

اگر در آلمان زندگی کنید و شاغل یا مشغول به تحصیل باشید، به حساب بانکی نیاز دارید که می­توانید در بانک‌های مختلف متناسب با شرایطی که ارائه می‌دهند، حساب باز کنید. کلیه بانک­ها دارای شعبه­‌های مختلف هستند. از بعضی بانک­‌ها نیز فقط می­‌توان به صورت اینترنتی استفاده کرد و شعبه‌های فیزیکی ندارند. معمولاً برای استفاده از حساب بانکی باید هزینه­ پرداخت شود اما غالباً  دانش­آموزان و دانشجویان این هزینه را پرداخت نمی کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آلمان- go2tr

جالب است بدانید بر خلاف سایر کشورها که دانشگاه‌هایشان در دسته‌های متعددی با کیفیت‌های گوناگون قرار می‌گیرد، دانشگاه‌های کشور آلمان تنها در دو دسته‌ی ممتاز و خوب قرار می‌گیرند که این امر نشانی از کیفیت سطح علمی‌دانشگاه‌های این کشور است. در ادامه نام دانشگاه‌هایی که در این دو گرو جای می‌گیرند را بیان می‌کنیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در آلمان- go2tr

در لیست جدید از سوی وزارت بهداشت ایران منتشر شده است ، ۳۴ دانشگاه از کشور آلمان مورد تایید قرار گرفته اند  که در ذیل اسامی‌ دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در آلمان در سال  ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹را بیان کرده‌ایم . این لیست ارائه شده  بر اساس سیستم‌های رتبه بندی qs ، تایمز‌هایر و شانگهای و بررسی‌های وزارت بهداشت تهیه شده است و هر ساله مورد بازبینی نیز قرار می‌گیرد.

دانشگاه های برتر در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های برتر در آلمان- go2tr

در این قسمت اطلاعاتی درباره‌ی رتبه بندی جهانی  qs پیرامون بهترین دانشگاه‌های آلمان در سال 2018 را به شما ارائه می‌دهیم. باید به این نکته توجه کرد که ۴۵ دانشگاه دراین رتبه بندی جزء دانشگاه‌های کشور آلمان هستند و همچنین باید ذکر کرد که دو دانشگاه از این دانشگاه‌ها، تازه تاسیس شده اند.

نظام آموزشی آلمان

موسسه اعزام دانشجو-نظام آموزشی کشور آلمان- go2tr

نظام آموزشی در آلمان از کیفیت بالایی برخوردار است. این نظام برنامه‌های مشخصی برای آموزش از دوره‌های ابتدایی تا تحصیلات عالیه دارد. بخش‌های آموزشی هر ایالت به صورت مستقل اداره می‌شود اما همگی از استانداردهای ارائه شده توسط دولت آلمان پیروی می‌کنند.

برخی از مدارس در برخی ایالت‌ها برای پذیرش دانش‌آموزان شرط معدل قرار می‌دهند و چنان‌چه دانش‌آموزان از سطح معدل مورد نیاز برخوردار نباشند، می‌توانند با کسب نمره‌ی قبولی در آزمون‌های ورودی به تحصیل در این مدارس بپردازند.

لیسانس در آلمان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-لیسانس در آلمان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در آلمان- go2tr

آلمان مقصد محبوبی برای دانشجویان از سراسر جهان است که به دنبال اخذ مدرک کارشناسی هستند. دانشجویان بین المللی چند دلیل خوب برای تحصیل در آلمان دارند که از جمله می‌توان به ارتقای سطح آموزش عالی، موقعیت آن به عنوان یک کشور بسیار پیشرفته در زمینه فناوری، فرهنگ و تاریخ غنی و مناظر زیبا از حومه‌های زیبا تا شهرهای پویای او اشاره کرد

فوق لیسانس در آلمان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-فوق لیسانس در آلمان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در آلمان- go2tr

آلمان همواره به عنوان “سرزمین ایده‌ها” نامیده می‌شود. کارشناسی ارشد در آلمان به معنی تحصیل در یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌ها با هزینه‌ای مقرون به صرفه در اروپا است.

کارشناسی ارشد در آلمان به طور معمول دو سال طول می‌کشد، سال تحصیلی معمولا از ابتدای ماه اکتبر تا پایان سپتامبر سال بعد طول می‌کشد. سیستم آموزش عالی آلمان به عنوان یکی از بهترین‌ها در اروپا شناخته شده است.

دکترا در آلمان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در آلمان

موسسه اعزام دانشجو- دکترا در آلمان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در آلمان - go2tr

کشور آلمان با داشتن حدود 4000 هزار فارغ‌التحصیل در سال که دوره‌ی دکترای خود را در این کشور به پایان می‌رسانند، یکی از محبوب‌ترین کشورهاتحصیلی در خارج از کشور است. به‌ واسطه‌ی حضور 43 دانشگاه شاخص آلمانی در بین 800 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی مشهور qs در سال 2016/2015، شمار زیادی از دانشگاه‌های آلمان از شهرت بین‌المللی بالایی برخوردار شدند.

تحصیل پزشکی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل پزشکی در آلمان - go2tr

داشتن مهارت‌های زبان آلمانی خوب ضروری است. در غیر این صورت شما برای دنبال کردن سخنرانی‌ها در آلمان یا گفتگو با بیماران آلمانی در مرحله‌ی عملی دچار مشکل خواهید شد. شما باید در یک آزمون زبان قبول شوید تا نشان دهد که شما در سطح مورد نیاز از مهارت در زبان آلمانی هستیدپزشکی یکی از رشته های بسیار پرطرفدار در دنیا است. که دانشجویان علاقه زیادی برای تحصیل در گرایش های مختلف آن دارند. تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان، دارای ضوابط و مقررات خاصی است که این مقررات برای دانشجویان کشورهای مختلفی که برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان اقدام می‌نمایند، متفاوت است. تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان می‌تواند برای شما یک امتیاز بزرگ و مثبت باشد اما کافی نخواهد بوددانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان می‌توانند از کمک هزینه های مالی مختلفی نیز که توسط مراکز دولتی و خصوصی در این کشور ارائه می‌شود، برخوردار شوند..

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل دندانپزشکی در آلمان - go2tr

زمان شروع تحصیلی در رشته پزشکی ودندانپزشکی فقط یک بار در سال و ان هم در ماه سپتامبر است. تحصیل در دندانپزشکی و عموماً رشته‌هایی از این دست همراه با ورودی یا کنکور هستند، امتحان ورودی دندانپزشکی این کشور به زبان آلمانی است و معمولاً زبان آلمانی از موارد امتحانی است.احتمالا یکی از بزرگترین و بهترین مقاصد درمانی و پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای مختلف و مخصوصا کشورهای در حال توسعه آلمان باشد. در این میان سیاست ها و مقررات وزارت بهداشت و درمان کشور آلمان نیز در این امر بی تاثیر نبوده است. واحدهای لازم برای اتمام دوره دندانپزشکی در کشور آلمان که برای همه دانشگاه های دولتی این کشور تقریبا یکسان است، بسیار واحدهای کامل و جامعی می‌باشند که همه بخش های دندانپزشکی در آن‌ها دیده شده است.می‌توانید در رشته دندانپزشکی در کشور آلمان فارغ التحصیل شده و برای کار و طبابت در این رشته در کشور آلمان اقدام نمایید.

رشته های غیر پزشکی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-رشته های غیر پزشکی در آلمان- go2tr

دانشجویان بسیاری برای رشته‌های غیر پزشکی وارد دانشگاه‌های کشور آلمان می‌شوند که در ادامه به معرفی برخی از این رشته‌ها می‌پردازیم.

دانشجویانی که رشته علوم رایانه ای را برای لیسانس درآلمان انتخاب می‌کنند، بسیاری از فرصت‌های حرفه ای در صنعت و همچنین امکانات برای کار در آلمان و خارج از کشور را تجربه خواهند کرد. برنامه‌های کارشناسی علوم کامپیوتر در آلمان، اصول و مبانی ریاضی برای محاسبات را مورد بررسی قرار می‌دهد.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-خطرات احتمالی برای دانشجویان در آلمان- go2tr

آلمان یکی از کشورهای مناسب برای زندگی است. با این حال باید در انتخاب بهترین ایالت دقت کنید. معمولاً در شهرهایی که دانشگاه بین المللی دارند، امکانات مختلفی برای دانشجویان ارائه می‌شود. برای این‌ که بتوانید در آلمان زندگی آرامی‌ را تجربه کنید باید به عواملی نظیر شهر محل سکونت، محله‌ی سکونت و میزان هزینه‌های زندگی خود توجه کنید.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در آلمان- go2tr

مدارس ایرانی و بومی ‌در ایالات مختلف آلمان وجود دارند که دانش‌آموزان ایرانی مقیم آلمان می‌توانند در مقاطع مختلف در آن‌ها به تحصیل بپردازند. بسیاری از والدین تمایل دارند، فرزندشان در مدرسه‌ای ایرانی و بومی‌تحصیل کند تا از فرهنگ کشور خودمان دور نماند.

این مدارس در محله‌های مختلف در بسیاری از شهرهای آلمان وجود دارند که می‌توانید با جست و جو و بررسی بهترین مدارس را برای فرزندتان پیدا کنید.

چاپ مقالات علمی در آلمان و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو-چاپ مقالات علمی در آلمان و تاثیر آن- go2tr

کشور آلمان دارای مجله‌های مختلفی برای چاپ مقالات در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، مذهبی و... است . از طرفی ارائه‌ی مقاله‌ی علمی‌تأثیر بسیار زیادی در پذیرش دانشجویان به خصوص در دوره‌های فوق لیسانس و دکترا دارد. چنان‌چه در حین تحصیل در آلمان، مقاله‌ی خود را ارائه دهید می‌توانید از امتیازات مختلفی در این زمینه بهره‌مند شوید.

شرکت در آزمون های بین المللی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-شرکت در آزمون های بین المللی در آلمان- go2tr

مهم‌ترین آزمون‌های بین المللی در همه‌ی کشورهای جهان آزمون‌های زبان است. در آلمان هم این آزمون بسایر مهم است . داشتن نمره‌ی بالا در آزمون‌های بین المللی یک نقطه‌ی قوت در رزومه‌ی تحصیلی شما محسوب می‌شود. در هر سال آزمون‌های بین المللی و رقابت‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف در کشور آلمان برگزار می‌شود که شما می‌توانید با شرکت در آن‌ها سطح دانش و توانایی خود را افزایش دهید

کنفرانس های علمی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-کنفرانس های علمی در آلمان- go2tr

علاوه بر رقابتهای مختلف در کشور آلمان کنفرانس‌های متنوعی در رشته‌های متعدد برگزار می‌شود. این کنفرانس‌ها می‌توانند موقعیت خوبی برای ارائه‌ی مقاله و پژوهش شما باشند. کنفرانس‌های علمی‌نیز مانند رقابت‌های بین المللی به صورت گردشی برگزار می‌شوند و به همین دلیل نمی‌توانیم لیست خاصی از کنفرانس‌های برگزار شده در کشور آلمان ارائه دهیم.

جشن های دانشگاه ها در آلمان

موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در آلمان- go2tr

فاشینگ
 
جشنی که در آن مردم، لباس دلقک‌ها را می‌پوشند و ماسک می‌زنند و یا گریم می‌کنند و در خیابان شادی‌کنان آواز می‌خوانند، این جشن در مونیخ و کلن دیدنی‌تر برگزار می‌شود. این جشن در ماه فوریه برگزار می‌شود.

هامبورگر دْم
 
بزرگ‌ترین فستیوال برگزار شده در شمال آلمان است. یک جور شهربازی سیار که در این فصل برپا می‌شود و شامل انواع و اقسام تفریحات و وسایل سرگرمی‌می‌شود که تمام مردم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند!

طول مدت تحصیل پزشکی عمومی در آلمان

موسسه اعزام دانشجو - طول مدت تحصیل پزشکی عمومی در آلمان - گو تو تی آر

اکثر برنامه های پزشکی مربوط به مدرک پزشکی عمومی ، در این کشور به زبان آلمانی اجرا می‌شوند؛ بنابراین شما برای آموزش پزشکی در کشور آلمان نیاز به داشتن دانش زبان قوی خواهید داشت. در کشور آلمان برنامه هایی هم به جای پزشکی عمومی با مدارک لیسانس و فوق لیسانس نیز تعریف می‌شوند که به زبان انگلیسی انجام می‌گیرند.

ساختار درجه پزشکی در کشور آلمان

دوره های آموزش پزشکی عمومی حداقل به 6 سال زمان نیاز خواهد داشت و بعد از اتمام این مدت که ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، 3 ماه زمان هم برای تکمیل مدارک و شرکت در آزمون دولتی پزشکی در کشور آلمان (Ärztliche Prüfung) وقت خواهید داشت. موفقیت در این آزمون به منزله مجوز رسمی شما برای برنامه تمرین پزشکی در کشور آلمان (Approbation) یا همان طرح و کارآموزی خواهد بود. مطالعات پزشکی در کشور آلمان به مراحل زیر تقسیم بندی می‌شود:

  • مرحله اول مطالعات پزشکی در کشور آلمان مرحله قبل از بالینی است.

این مرحله از آموزش پزشکی در کشور آلمان حدود 4 ترم (2 سال) طول می‌کشد و شما در این 4 ترم با اصول کلیدی علوم طبیعی و پزشکی آشنا خواهید شد. شما در آزمون آزمایش مجوز پزشکی در کشور آلمان به دانستن دقیق این مفاهیم نیاز خواهید داشت.

  • مرحله دوم آموزش پزشکی در کشور آلمان مرحله بالینی است.

این مرحله از آموزش پزشکی در کشور آلمان که فاز اصلی مطالعه در آن نیز محسوب می‌شود شامل 6 ترم ( 3 سال) خواهد بود که در آن موضوعات اصلی پزشکی آموزش داده خواهد شد و شما در سمینارها، دوره های آموزشی مختلف و سخنرانی ها و کارآموزی در این مرحله از آموزش پزشکی در کشور آلمان شرکت خواهید کرد.

  • مرحله سوم آموزش پزشکی در کشور آلمان 1 سال عملی است.

مرحله اصلی آموزش بالینی می باشد که بعد از اتمام 3 سال آموزش های تئوری بوده و 1 سال نیز به طول می‌انجامد. در این مرحله از آموزش پزشکی در کشور آلمان شما با جنبه های عملی جراحی ها، طب داخلی و البته برخی موضوعات انتخابی آشنا خواهید شد. این فاز آموزش پزشکی در کشور آلمان نقش آماده سازی شما در حرفه آینده شما را ایفا خواهد کرد.

  • مرحله نهایی آموزش پزشکی در کشور آلمان شرکت در آزمون دولتی خواهد بود.

در مرحله آخر آموزش پزشکی در کشور آلمان که آخرین مرحله پزشکی عمومی می‌باشد شما در یک آزمون دولتی و یک معاینه استاندارد ملی شرکت خواهید کرد. پس از موفقیت در این آزمون و معاینه استاندارد شما می‌توانید برای مجوز پزشکی خود (Approbation) درخواست بدهید و به عنوان یک پزشک عمومی معتبر شروع به کار نمایید.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ آلمان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ آلمان - موسسه مهاجرتی GO2TR

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ دانشگاهی با قدمت طولانی در مرکز شهر مونیخ آلمان است. دانشگاه یکی از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی اروپا بشمار رفته و در سال ۱۴۷۲ میلادی تاسیس شد. از زمان راه‌اندازی دانشگاه، دانشجویان زیادی از سراسر کشورهای جهان در این مرکز مشغول تحصیل و فعالیت‌های علمی بوده و به عنوان افرادی پیشرو در علوم مختلف در جهان مطرح شده‌اند. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ بیش از ۵۰۰ سال فعالیت علمی و تحقیقاتی داشته و متعهد به ارائه دوره‌های آموزشی استاندارد و با بالاترین کیفیت است. دوک لودویگ نهم فرمانروای باواریا اولین دانشگاه را در مرکز سرزمین باواریا راه‌اندازی نمود. در مراسم افتتاحیه دانشگاه که در ۲۶ جون سال ۱۴۷۲ میلادی برگزار شد افراد مهمی همچون دکتر مارتین مایر نیز حضور داشتند. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ دارای تعداد ۱۸ دانشکده است و نام آن در سال ۱۸۰۲ میلادی به لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ تغییر نام یافت. دانشگاه همواره جزو دانشگاه‌های پیشرو تحقیقاتی در اروپا و جهان محسوب و رتبه‌های جهانی را از آن خود کرده است.