x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل در کشور اتریش- go2tr

شما چگونه مقصد خود را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می‌کنید؟ ملاک‌های انتخاب شما چیست؟ رشته‌‌ی تحصیلی شما در دانشگاه‌های کدام کشور ارائه می‌شوند؟ همه‌ی این ها و هر آنچه در ذهن شما وجود دارد باید مورد توجه قرار گیرند. برای این که بهترین کشور را برای تحصیل انتخاب کنید؛ توصیه می‌کنیم که یک لیست از کشورهای مورد نظر خود به همراه نقاط ضعف و نقاط قوت خود تهیه کنید. این لیست به شما کمک می‌کند در تصمیم گیری خود راحت تر عمل کنید و بتوانید به طور همزمان همه‌ی فاکتورهای لازم را در نظر بگیرید. 

نکته‌ی دیگری که درباره‌ی تحصیل خارج از کشور اهمیت دارد؛ اطلاعاتی است که به دست می‌آورید. در سری مقالات، ما اطلاعاتی درباره‌ی تحصیل در کشورهای مختلف به شما ارائه می‌دهیم و می‌توانید اطلاعات کلی در زمینه‌ی تحصیل و زندگی در کشورهای خارجی به دست آورید. این مقاله در مورد تحصیل در کشور اتریش است. 

تحصیل در دانشگاه های معتبر سالهاست که رویای افراد زیادی از مردم دنیا شده است. تحصیل در دانشگاه های اروپا و آمریکا شامل شهریه های بالایی است. بیشتر دانشجویان بین المللی تمایل دارند تحصیل رایگان در دانشگاه های سطح بالا را تجربه کنند. تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش می تواند این آرزو را برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور محقق می کند.

کشور اتریش با الگو قرار دادن آلمان قطب اقتصادی اروپا آسایش، رفاه و امنیت را برای شهروندان خود ایجاد کرده است. دانشگاه های این کشور در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و افراد می توانند شرایط ایده آل تحصیل را در این کشور تجربه کنند.برای آشنایی هر چه بیشتر با قوانین تحصیل می توانید یک موسسه اعزام دانشجو به اتریش معتبر را انتخاب کنید.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

 

در ادامه تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش باید بدانید که دانشگاه های این کشور به دو دسته تقسیم می شوند که شامل مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها است. لازم به ذکر است بدانید این مراکز مورد تایید وزارت علوم هستند. مراکز آموزش عالی در اتریش خود شامل کالج های تخصصی، دانشکده های هنرهای عالی و مدارس عالی فنی هستند.

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی اتریش می توانند با مدرک 12 ساله دیپلم یا پیش دانشگاهی می توانند برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور اقدام کنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش با هزینه ی بسیار ناچیز امکان پذیر است.

شایان ذکر است بدانید که تحصیل در کشور اتریش تقریبا رایگان است اما هزینه زندگی دانشجویی در اتریش یک موضوع مجزا است.

تحصیل واعزام دانشجو به اتریش بدون مدرک زبان

از دیگر مزایایی  تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش امکان پذیرش بدون مدرک زبان است افراد می توانند زمانی به خاک اتریش وارد شده در دوره های زبان آلمانی شرکت کرده و با پشت سر گذاشت سه ترم دوره ی زبان به سطحی خواهند رسید که دروس را درک خواهند کرد.

هزینه ی دوره های زبان آلمانی در اتریش برای هر ترم 350 یورو است. پس از آموزش زبان آلمانی افراد باید برای تعیین سطح در آزمون EPD شرکت کرده که این آزمون در ایران برگزار نمی شود.

برخی از دانشگاه های اتریش برای پذیرش در کنار شرایط دیگر مصاحبه حضوری دارند که این مستلزم دانستن زبان در سطح بسیار بالا است.

هزینه زندگی و تحصصیل در اعزام دانشجو به اتریش

یکی از مهم ترین سوالاتی که متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش دارند میزان هزینه های زندگی در این کشور است. میانگین هزینه زندگی در اتریش در هرماه 700 تا 800 یورو برآورد شده است. این میزان شامل 200 تا 350 یورو برای هزینه ی خوابگاه و هزینه خورد و خوراک را نیز می توان به همین اندازه برآورد کرد.

دانشجویان در طول تحصیل ملزم به خرید کتاب هایی نیز هستند که به شکل متوسط در طول سال هزینه ای حدود 180 یورو را در بر دارد.

نکته ی قابل ذکر این است که دانشجویان پایه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در اتریش اجازه دراند 10 تا 20 ساعت در هفته را کار کنند.

یکی دیگر از مزایایی تحصیل در اتریش این است با دریافت ویزای تحصیلی خانوده ی فرد نیز اجازه ی همراهی وی را داشته همچنین اجازه ی تحصیل رایگان برای همراهان نیز وجود دارد.

این مورد یکی از مهم ترین مسائل در امکان تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش است. از دیگر ویژگی های تحصیل در اتریش این است که فرد پس از پایان تحصیلات خود اجازه دارد شش ماه تا یکسال در این کشور اقامت داشته باشد و در جهت یافتن کار مناسب با رشته تحصیلی خود اقدام نماید.

در صورت یافتن کار ویزای فرد تمدید شده و پس از سه سال کار و پرداخت مالیات شرایط دریافت اقامت در اتحادیه اروپا را دریافت خواهد کرد.

اعزام دانشجو به اتریش و تحصیل در دانشگاه های خصوصی

افرادی وجود دارند که مدرک دیپلم یا فوق دیپلم دانشگاه های داخلی را دارند این افراد می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور اقدام به تحصیل نمایند. امکان تحصیل برای این افراد در رشته هایی مانند جهانگردی، بیزنس و مدیریت وجود دارد.

در این مورد ارائه ی مدرک آیلتس با نمره 5.5 الزامی است. لازم به ذکر است که بدانید تحصیل در این دانشگاه ها به علت خصوصی بودن آن ها مستلزم پرداخت شهریه است. افراد ملزم هستند که سالانه مبلغ 8000 تا 10000 یورو را پرداخت کنند. مزیت این دانشگاه ها این است که دوره هایی را به شکل تئوری و عملی برگزار کرده و فرد را برای ورود به بازار کار آماده خواهد کرد. نکته ی بسیار مهم در این جا باید بدانید که حدود 90 درصد دانشگاه های دنیا مدرک فوق دیپلم را به هیچ وجه قابل قبول نمی دانند. با انتخاب یک موسسه مناسب اعزام دانشجو به اتریش برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور اقدام کنید.

تحصیل رایگان در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل رایگان در اتریش- go2tr

تحصیل رایگان در اتریش، از آنجا که کشور اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است. به همین دلیل سالانه افراد زیادی سودای تحصیل و زندگی را در کشور اتریش در سر می پرورانند.

برای اطلاع متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش باید اذعان کرد که دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان هستند.

با توجه به اینکه دانشگاه های این کشور جزو 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی در این کشور به تحصیل خود ادامه دهند.

تحصیل رایگان در اتریش

افراد زیادی سالانه متقاضی تحصیل در کشور های اروپایی هستند. بی شک نام کشور اتریش همه را به سمت و سوی یک کشور گرانقیمت با جاذبه های توریستی عالی می اندازد. اما برخلاف تصور عامه این کشور یکی از معدود کشورهای اروپایی است که ارائه دهنده ی تحصیل رایگان است.

تحصیل رایگان در اتریش اولین گزینه برای مهاجرت بیشتر دانشجویان به این کشور است. بیشتر افراد آرزوی تحصیل و زندگی در یک کشور اروپایی را در سر می پرورانند. حال که امکان تحصیل رایگان در اتریش بدون ارائه ی مدرک زبان امکان پذیر است.

بورسیه تحصیلی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-بورسیه تحصیلی در اتریش- go2tr

بورسیه‌های تحصیلی کشور اتریش یکی از بهترین راهکارهایی هستند که می‌توانید برای مهاجرت و تحصیل در اتریش از آن‌ها استفاده کنید. البته از آن‌جایی که تحصیل در اتریش رایگان است، به طور کلی اعطای بورسیه تحصیلی منطقی نخواهد بود، با این حال دولت و دانشگاه‌های این کشور برای ترغیب دانشجویان به پیشرفت و درس خواندن دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی، بورسیه‌های تحصیلی برای کمک در تأمین امرار معاش را ارائه می‌دهند.

اعتبار دانشگاه های اتریش و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو-اعتبار دانشگاه های اتریش و انتقال به کشور های دیگر- go2tr

همانطور که گفتیم کشور اتریش دارای تعدادی از دانشگاه‌های سطح بالا در جهان است و به همین دلیل این کشور از اعتبار علمی خوبی در سطح بین الملل برخوردار است. برای همین یک فارغ التحصیل از دانشگاه‌های کشور اتریش می‌تواند در بسیاری از کشورهای جهان جایگاه‌های خوبی به دست آورد.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-آزمون های ورودی مقاطع مختلف در اتریش- go2tr

با افزایش تقاضا برای ورود به دانشگاه‌های اتریش برخی از رشته‌ها با آزمون ورودی دانشجو می‌پذیرند و متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها باید در آزمونی متناسب با رشته‌ی تحصیلی خود شرکت کنند. البته هنوز همه‌ی رشته‌ها آزمون ندارند.

اولین رشته‌هایی که در اتریش دارای آزمون‌ ورودی هستند، رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی است. شما باید دارای مدرک مرتبط با این رشته‌ها باشید تا بتوانید در آزمون ورودی شرکت کنید.

معادل سازی مدارک در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-معادل سازی مدارک در اتریش- go2tr

اگر پیگیر اخباری که درباره‌ی تحصیلات خارج از کشور به گوش می‌رسد، بوده باشید، حتما اطلاع پیدا کرده‌اید که پذیرش دانشجویان با مدارک دانشگاه آزاد ایران در اتریش با مشکل مواجه شده است. این مشکل به این دلیل به وجود آمده است که برخی از افراد با مدرک جعلی اقدام به پذیرش گرفتن در دانشگاه‌های اتریش کرده‌اند. البته با وجود اینکه سختگیری‌های بیشتری در این زمینه اعمال می‌شود، همچنان شما می‌توانید با مدرک دانشگاه آزاد به تحصیل در اتریش بپردازید. 

خوابگاه در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-خوابگاه در اتریش- go2tr

با وجود اینکه دانشگاه‌های اتریش تلاش زیادی برای تأمین آسایش و رفاه دانشجویان خود انجام می‌دهند، اما تعداد خوابگاه‌های موجود که توسط دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است، از تعداد دانشجویان کم‌تر است و می‌توان گفت برای گرفتن خوابگاه نیز رقابت وجود دارد! به دلیل کمبود ظرفیت، قیمت خوابگاه در اتریش نسبت به سایر کشورها بیشتر است.

امتیازات کارت دانشجویی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-امتیازات کارت دانشجویی در اتریش- go2tr

تخفیفات و خدماتی که با کارت دانشجویی ارائه می‌شوند در تمام کشورها وجود دارد. این تخفیفات لزوماً وابسته به دانشگاه نیست و بسیاری از فروشگاه‌ها به صورت دلخواه مدیریت آن‌ها به دانشجویان تخفیف می‌دهند.

دانشجویان می‌توانند با ارائه‌ی کارت دانشجویی خود در رستوران‌ها، مکان‌های تفریحی و فروشگاه‌ها تخفیف بگیرند. البته کشور اتریش به این صورت نیست که با مراکز خاص قرارداد ببندد تا دانشجویان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو-مشاغل دانشجویی- go2tr

اگر بخواهیم به طور کلی شرایط کار حین تحصیل در اتریش را در نظر بگیریم، باید بیان کنیم که دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر از دانشجویان مقطع کاردانی یا کارشناسی موفق به پیدا کردن شغل مورد نظر خود می‌شوند. البته این مسئله درباره‌ی شغل‌های عمومی مانند نگهداری از کودکان، کار در رستوران‌ها و کافه ها و مشاغلی از این قبیل صادق نیست.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در اتریش- go2tr

دانشجویان در کشور اتریش پس از دریافت ویزای تحصیل در اتریش و پذیرش در دانشگاه و رشته‌ی مورد نظر اجازه‌ی 20 ساعت کار در هفته را دارند. مجوز کار دانشجویی در اتریش دارای یک سال اعتبار است و پس از این مدت شما دوباره باید برای دریافت مجوز اقدام کنید. البته اگر خودتان شغل ایجاد کرده‌اید و در محل خاصی استخدام نشده‌اید، نیازی به مجوز کار ندارید و باید مالیات بر ارزش افزوده و حق بیمه پرداخت کنید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در اتریش- go2tr

یکی از اولویت‌ها پس از ورود به کشور اتریش، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن است. تمام دانشجویان رسمی و غیر رسمی می‌توانند از خدمات بیمه‌ی تحصیلی در اتریش استفاده کنند. برای این که تحت پوشش بیمه در آیید باید مدارک مورد نیاز که شامل مدارک شناسایی، ویزای تحصیل در اتریش و فرم پذیرش خود را به دفاتر بیمه ارائه دهید. لازم به ذکر است که دانشجویان غیر رسمی نیز باید فرم ثبت نام زبان خود را ارائه دهید تا اثبات شود شما مشغول به تحصیل هستید.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در اتریش- go2tr

خوشبختانه روابط بانکی بین ایران و اتریش بسیار قدرتمند است و دانشجویان به راحتی می‌توانند در اتریش تراکنش‌های بانکی خود را انجام دهند. برای افتتاح حساب در اتریش به پاسپورت و ویزای تحصیل در اتریش نیاز دارید. همچنین برخی از بانک‌ها دارای فرم ثبت نام هستند که در روزی که افتتاح حساب می‌کنید، می‌توانید آن را پر کنید. برخی از بانک‌ها به مدرک پذیرش شما در دانشگاه‌ها نیز نیاز دارند، به همین منظور بهتر است این مدرک را نیز همراه خود داشته باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتریش- go2tr

همانطور که گفتیم دانشگاه‌های اتریش از اعتبار خوبی برخوردار هستند و امکان تحصیل رایگان در آن‌ها وجود دارد. همچنین از آن‌جایی که روابط ایران و اتریش دوستانه است، کشور اتریش به یکی از مناسب‌ترین مقصدها برای دانشجویان ایرانی تبدیل شده است. دانشگاه‌های اتریشی که توسط وزارت علوم ایران تأیید شده اند در یک دسته قرار می‌گیرند و در واقع شما دانشگاهی که دارای کیفیت پایین تحصیلی باشد و در گروه ضعیف قرار گیرد، پیدا نمی‌کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اتریش- go2tr

تعداد دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت نسبت به دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم کم‌تر است. دلیل این امر عدم ارائه‌ی رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی در برخی از دانشگاه‌های اتریش است. در ادامه لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در کشور اتریش را برای شما بیان می‌کنیم. 

  • University of Vienna
  • Johannes Kepler University of Linz
  • Med University Vienna
  • Med University Graz

دانشگاه های برتر در اتریش

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های برتر در اتریش - go2tr

دانشگاه‌های کشور اتریش در رتبه‌بندی‌های مختلف و بر اساس ملاک‌های مختلف در رده‌های بالای جهانی واقع می‌شوند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه‌های کشور اتریش را به شما ارائه می‌دهیم.

دانشگاه وین

اولین دانشگاه در کشور اتریش دانشگاه وین است. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه آلمانی‌زبان اروپا محسوب می‌شود و بیش از 180 رشته‌ی تحصیلی در مقاطع مختلف را ارائه‌ می‌دهد.

نظام آموزشی اتریش

موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور اتریش -  go2tr

تمامی کودکانی که در اتریش زندگی می‌کنند باید تحصیل کنند، اما ورود به دانشگاه برای تمام افراد الزامی نیست. از طرفی این مدارس دانش آموزان را برای ورود به بازار کار یا دانشگاه‌ها آماده می‌کند.

لیسانس در اتریش و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-لیسانس در اتریش و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در اتریش- go2tr

تحصیل در دوره‌ی کارشناسی اولین مقطع تحصیلات عالیه محسوب می‌شود و سه یا چهار سال طول می‌کشد. 

البته برای برخی از رشته‌ها دوره‌ی کارشناسی در کشور اتریش تا شش سال نیز ممکن است به طول بیانجامد. 

دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم 12 ساله‌ی ایران هستند با مشکلی برای معادل‌ سازی مدارک مواجه نمی‌شوند، اما دانشجویانی که دیپلم آن‌ها 11 ساله است، باید ابتدا دوره‌ی فوق دیپلم را در ایران سپری کنند یا پیش از دانشگاه در کالج‌های اتریش یک دوره‌ی آموزشی بگذرانند.

فوق لیسانس در اتریش و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-فوق لیسانس در اتریش و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در اتریش- go2tr

دوره‌ی کارشناسی ارشد نیز در اتریش به صورت رایگان ارائه می‌شود. دانشجویان یک سال پس از پایان تحصیل در اتریش می‌توانند در این کشور اقامت کنند و کار پیدا کنند. از آن جایی که سطح دانشگاه‌های اتریش از ایران بالاتر است، در برخی از رشته‌ها ممکن است مدرک کارشناسی دانشگاه‌های آزاد ایران مورد تأیید قرار نگیرد. در این مواقع دانشجویان باید یک سال بیشتر درس بخوانند و مدرک کارشناسی ارشد خود را به صورت پیوسته دریافت کنند. مدارک کارشناسی اکثر دانشگاه‌های دولتی ایران در اتریش مورد قبول است. 

دکترا در اتریش و شرایط اخذ پذیرش دکترا در اتریش

موسسه اعزام دانشجو- دکترا در اتریش و شرایط اخذ پذیرش دکترا در اتریش - go2tr

برای اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه‌های اتریش، به طور معمول داوطلب باید در حال تحصیل در دانشگاه‌های آزاد و یا سراسری داخل کشور و یا کشور‌های دیگر باشد (البته در برخی موارد هم بدون اینکه فرد، دانشجو باشد هم می‌تواند برای مقطع دکترا پذیرش گرفت). طول دوره دکترا در اکثر رشته‌ها و دانشگاه‌های اتریش حدوداً ۵ ساله به طول می‌انجامد و زبان تدریس هم آلمانی یا انگلیسی (بسته به دانشگاه و رشته) است.

تحصیل پزشکی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-پزشکی در اتریش و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در اتریش- go2tr

دانشگاه‌هایی که رشته‌ی پزشکی را ارائه می‌‌دهند دارای کیفیت بسیار بالای علمی هستند و مطابق با استانداردهای جهانی به ارائه‌ی رشته‌ی پزشکی می‌پردازند.مدارس و دانشگاه های پزشکی در کشور اتریش در آن واحد علاوه بر اینکه یک دانشگاه و مرکز آموزش پزشکی در کشور اتریش هستند، بیمارستان دانشگاهی نیز می‌باشند.. پزشکی در کشور اتریش یک شغل بسیار پر درآمد محسوب می‌شود. پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی های پزشکی در کشور اتریش چشمگیر بوده است و مردم این کشور در اکثر موارد، برای درمان و دریافت خدمات پزشکی نیازی به مراجعه و سفر به کشورهای دیگر را ندارند.تحصیل در رشته پزشکی در کشور اتریش معمولا به زبان آلمانی صورت می‌گیرد و دانشگاه های پزشکی در کشور اتریش پس از کشور آلمان، دومین جایگاه دانشگاه های آلمانی زبان را در دنیا دارا می‌باشند.تعداد دانشگاه های پزشکی در کشور اتریش محدود می‌باشد.این دانشگاه های پزشکی در کشور اتریش از جایگاه علمی خوبی در دنیا برخوردار بوده و تقریبا می‌توان 4 دانشگاه پزشکی این کشور را همیشه در رتبه های بالای جهانی مشاهده کرد.

تحصیل دندانپزشکی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-دندانپزشکی در اتریش و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در اتریش- go2tr

دوره‌ی دندانپزشکی عمومی به زبان آلمانی ارائه می‌شود. البته شما می‌توانید در دانشگاه‌های غیردولتی دوره‌هایی به زبان انگلیسی نیز پیدا کنید.شرایط تحصیل دندانپزشکی شبیه به پزشکی است و برای تحصیل در اتریش و در این رشته باید در آزمون ورودی قبول شوید.. از لحاظ کیفیت ارائه‌ی رشته‌ی دندانپزشکی، اتریش در بین 100 کشور برتر جهان قرار دارد. باید پیش از آغاز به تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی، اعتبار مدرک آن‌ها در ایران و تأیید یا عدم تأیید آن‌ها توسط وزارت علوم را بررسی کنید.

 مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اتریش در رشته‌ی دندانپزشکی عبارتند از؛

  • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده و به همراه ریز نمرات آن‌ها (دانشجویانی که دارای معدل بالای 16 هستند، از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیل در اتریش برخوردارند).
  • مدرک قبولی در آزمون ورودی رشته‌ی دندانپزشکی
  • و...
  • که در این مقاله بررسی می‌شود
  • همچنین این امکان وجود دارد که برخی از دانشگاه‌ها به گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت دانشجو نیاز داشته باشند.

رشته های غیر پزشکی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-رشته های غیر پزشکی در اتریش- go2tr

متقاضیان تحصیل در اتریش برای رشته‌های متعددی درخواست می‌دهند. کشور اتریش در ارائه‌ی بسیاری از رشته‌ها دارای نقاط قوت است و فارغ‌التحصیلان برخی از رشته‌ها مانند هنر و موسیقی در سطح ببین‌ الملل دارای اعتبار خوبی هستند. در ادامه درباره‌ی برخی از رشته‌های پر طرفدار در کشور اتریش صحبت می‌کنیم.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-خطرات احتمالی برای دانشجویان در اتریش- go2tr

در ابتدای مقاله گفتیم که اتریش جزو کشورهایی است که در آن سطح زندگی و فرهنگ مردم بسیار بالا است و یکی از کشورهایی است که برای زندگی دانشجویی مناسب است. با توجه به این موضوعات، صحبت درباره‌ی خطرات برای دانشجویانی که مشغول تحصیل در اتریش هستند، بی فایده است و در واقع امنیت کامل برای آن‌ها برقرار است.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در اتریش- go2tr

روابط بین المللی ایران و اتریش بسیار دوستانه است و به همین دلیل در کشور اتریش مدارس ایرانی برای تحصیل ایرانیان مقیم این کشور وجود دارد. البته ایرانیان می‌توانند در مدارس اتریشی نیز تحصیل کنند. اما برخی از والدین اصرار دارند که فرزندشان تحت فرهنگ ایران مورد آموزش قرار گیرد.

چاپ مقالات علمی در اتریش و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو-چاپ مقالات علمی در اتریش و تاثیر آن- go2tr

اگر توجه کرده باشید، در بسیاری از توضیحات مقاله و بیان نکات تحصیل در اتریش درباره‌ی رزومه‌ی تحصیلی قوی صحبت کردیم. این رزومه در روند ادامه تحصیل و کاریابی شما بسیار مورد اهمیت است و در واقع می‌تواند سرنوشت شما را تعیین کند. به همین دلیل هر قدر برای اضافه کردن سوابق تحصیلی خود تلاش کنید، در واقع به آینده‌ی خود کمک کرده‌اید.

شرکت در آزمون های بین المللی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-شرکت در آزمون های بین المللی در اتریش- go2tr

با شنیدن اسم آزمون‌های بین المللی همه‌ی ما ابتدا به یاد آزمون‌های زبان می‌افتیم و در واقع آزمون‌های زبان مهم‌ترین آزمون‌های بین المللی هستند. با وجود این که ارائه‌ی مدارک این دسته از آزمون‌ها تنها برای ورود به برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها و تحصیل در اتریش مورد نیاز است، اما وجود مدرک این آزمون نیز مانند مقاله می‌تواند رزومه‌ی تحصیلی شما را تقویت کند.

کنفرانس های علمی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-کنفرانس های علمی در اتریش- go2tr

معمولا در کشورهایی که دارای دانشگاه‌های سطح بالا هستند، کنفرانس‌های علمی بسیار زیادی برگزار می‌شود. تحصیل در اتریش باعث می‌شود شما هرچه بیشتر به ارائه‌ی مقاله و شرکت در کنفرانس‌های مختلف برای دستیابی به جایگاه شغلی موردعلاقه‌ی خود فکر کنید. کنفرانس‌های کشور اتریش در زمینه‌های مختلفی برگزار می‌شوند و شما می‌توانید اطلاعات برگزاری آن‌ها را از دانشگاه خود بگیرید.

جشن های دانشگاه ها در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در اتریش- go2tr

تحصیل در اتریش می‌تواند یکی از پرخاطره‌ترین دوران زندگی شما باشد. شما در این کشور می‌توانید به سبک مردمانی با فرهنگ غنی و شاد زندگی کنید. در این کشور جشن‌ها و مناسبت‌های بسیار زیادی برگزار می‌شود و شما می‌توانید در شهر محل تحصیل خود در این مراسم شرکت کنید. در ادامه چند نمونه از این مراسم را به شما معرفی می‌کنیم.

دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین اتریش - موسسه مهاجرتی GO2TR

دانشگاه وین اتریش برترین دانشگاه اتریش بوده که در وین، پایتخت اتریش، قرار دارد. این دانشگاه یکی از قدیمی‎ترین دانشگاه های اروپای مرکزی محسوب می‎شود و یک دانشگاه جامع به شمار می‎آید که انواع رشته ها و گرایش های علمی ‎در آن تدریس و ارائه می‎شود. دانشگاه وین اتریش توسط دوک رادولف چهارم در سال ۱۳۶۵ میلادی تاسیس شد. در حال حاضر تعداد ۹۱۰۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه حدود ۱۸۸ دوره آموزشی ارائه می‎کند که از این تعداد ۵۶ دوره مربوط به دوره کارشناسی، ۱۱۷ دوره مربوط به کارشناسی ارشد، ۱۱ دوره دکترا و ۴ برنامه دیپلم است. دانشگاه حدود ۹۴۰۰ پرسنل آموزشی، استاد و مربی داشته و که از این تعداد ۶۷۰۰ نفر جزو اساتید و مربیان آموزشی هستند. دانشگاه وین بزرگترین دانشگاه و مرکز آموزشی و تحقیقاتی در اتریش بوده که همزمان با تدریس و آموزش رشته های موجود، همواره به تحقیق و نوآوری در علوم و موضوعات مختلف علمی می‎پردازد. در میان ۳۶۳ دانشگاه همکار اروپایی در برنامه اراسموس، دانشگاه وین اتریش با ۳۵۰ دانشگاه همکاری نزدیک دارد. دانشجویان از حدود ۱۳۰ کشور مختلف دنیا همه ساله با بیش از ۱۰.۰۰۰ مقاله تحقیقاتی در دانشگاه وین شرکت می‎کنند.