x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه های برتر در روسیه

دانشگاه‌های روسیه دارای اعتبار علمی خوبی هستند و همان‌طور که در قسمت‌های قبلی ذکر شد، در رنکینگ‌های جهانی از اعتبار خوبی برخوردارند. در این قسمت توضیحاتی درباره‌ی برترین دانشگاه‌های روسیه ارائه می‌دهیم.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

این دانشگاه با این که کم‌تر از 100 سال قدمت دارد؛ یکی از برترین دانشگاه‌های جهان است. با وجود تعداد کم دانشجویان (حدوداً شش هزار نفر) این دانشگاه در مدت کوتاهی خود را به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه تبدیل کرده است. در رده بندی EECA دانشگاه نووسیبیرسک در رتبه‌ی دوم واقع شده است.این دانشگاه با فاصله‌ی کمی نسبت به شهر نووسیبیرسک قرار دارد که سومین شهر پر جمعیت روسیه است. 

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

دانشگاه سن پترزبورگ یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های روسیه است. در رده بندی EECA در رتبه‌ی چهارم قرار گرفته است. این دانشگاه 30 هزار دانشجو دارد که چیزی در حدود سه هزارنفر از آن‌ها دانشجوی بین‌المللی هستند. دانشگاه سن پطرزبورگ بیش از 400 ساختمان و 25 دانشکده دارد که در سراسر شهر سن پترزبورگ پراکنده هستند. این شهر برای زندگی دانشجویی، شهری ایده‌آل محسوب می‌شود.

دانشگاه دولتی تومسک

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های قدیمی کشور روسیه است. این دانشگاه دارای 23 دانشکده است که 23 هزار دانشجو در آن‌ها تحصیل می‌کنند. رتبه‌ی دانشگاه تومسک در رده‌بندیEECA، یازده است. این دانشگاه در رشته‌هایی مانند زبان مدرن، فیزیک، ستاره‌شناسی و نجوم در بین 300 دانشگاه برتر جهان  قرار گرفته است.

دانشگاه فیزیک و تکنولوژی مسکو

در این دانشگاه سیستم آموزشی متفاوتی استفاده می‌شود به طوریکه دانشجویان این دانشگاه بیشتر وقت خود را به تحقیق و پژوهش در خارج از دانشگاه می‌گذرانند. این دانشگاه در رده‌بندی EECA به رتبه‌ی سیزدهم رسیده است. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از مهارت و دانش بسیار بالایی برخوردارند.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای و فنی 

این دانشگاه به وسیله‌ی موسسه فنی مسکو تأسیس شده است. تمرکز این دانشگاه روی ارائه‌ی رشته‌های مربوط به علوم هسته‌ای است. البته در کنار آن‌ها برخی از رشته‌های مهندسی و ریاضیات و فیزیک ارائه می‌شود. این دانشگاه در رشته‌های فیزیک و نجوم در بین 100 دانشگاه برتر و در رشته‌های مهندسی برق جز 300 دانشگاه برتر جهان است.

 

 

مشاوره دانشگاه های برتر در روسیه
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 2,514 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱