موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های برتر در روسیه- go2tr
russia
کشور روسیه

دانشگاه های برتر در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های برتر در روسیه- go2tr

دانشگاه‌های روسیه دارای اعتبار علمی خوبی هستند و همان‌طور که در قسمت‌های قبلی ذکر شد، در رنکینگ‌های جهانی از اعتبارات خوبی برخوردارند. در این قسمت توضیحاتی درباره‌ی برترین دانشگاه‌های روسیه ارائه می‌دهیم.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

این دانشگاه با این که کم‌تر از 100 سال قدمت دارد؛ یکی از برترین دانشگاه‌های جهان است. با وجود تعداد کم دانشجویان (حدوداً شش هزار نفر) این دانشگاه در مدت کوتاهی خود را به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه تبدیل کرده است. در رده بندی EECA دانشگاه نووسیبیرسک در رتبه‌ی دوم واقع شده است.این دانشگاه با فاصله‌ی کمی نسبت به شهر نووسیبیرسک قرار دارد که سومین شهر پر جمعیت روسیه است. 

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

دانشگاه سن پترزبورگ یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های روسیه است. در رده بندی EECA در رتبه‌ی چهارم قرار گرفته است. این دانشگاه 30 هزار دانشجو دارد که چیزی در حدود سه هزارنفر از آن‌ها دانشجوی بین‌المللی هستند. دانشگاه سن پطرزبورگ بیش از 400 ساختمان و 25 دانشکده دارد که در سراسر شهر سن پترزبورگ پراکنده هستند. این شهر برای زندگی دانشجویی، شهری ایده‌آل است.

دانشگاه دولتی تومسک

این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه‌های قدیمی کشور روسیه است. این دانشگاه دارای 23 دانشکده است که 23 هزار دانشجو در آن‌ها تحصیل می‌کنند. رتبه‌ی دانشگاه تومسک در رنک‌بندی EECA، یازده است. این دانشگاه در رشته‌هایی مانند زبان مدرن، فیزیک، ستاره‌شناسی و نجوم در بین 300 دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه فیزیک و تکنولوژی مسکو

در این دانشگاه سیستم آموزشی متفاوتی استفاده می‌شود به طوری که دانشجویان این دانشگاه بیشتر وقت خود را به تحقیق و پژوهش در خارج از دانشگاه می‌گذرانند. این دانشگاه در رده‌بندی EECA به رتبه‌ی سیزدهم رسیده است. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از مهارت و دانش بسیار بالایی برخوردارند.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای و فنی 

این دانشگاه به وسیله‌ی موسسه فنی مسکو تأسیس شده است. تمرکز این دانشگاه روی ارائه‌ی رشته‌های مربوط به علوم هسته‌ای است. البته در کنار آن‌ها برخی از رشته‌های مهندسی و ریاضیات و فیزیک نیز ارائه می‌شود. این دانشگاه در رشته‌های فیزیک و نجوم در بین 100 دانشگاه برتر و در رشته‌های مهندسی برق جزو 300 دانشگاه برتر جهان است.

 

 

مطالب مرتبط