x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه های برتر در چین

این که بخواهیم لیستی دقیق از دانشگاه‌های برتر چین ارائه دهیم، غیر ممکن است. برتری امری نسبی است و هر کسی ملا‌ک‌های خاص خود را دارد. در این مقاله ما با توجه به ملاک‌های کلی مانند سطح علمی، اعتبار دانشگاه، شرایط زندگی در شهری که دانشگاه در آن وجود دارد و... یک لیست از چند دانشگاه برتر کشور چین تهیه کرده‌ایم که در ادامه به این لیست را نام برده و توضیحاتی درباره‌ی دانشگاه‌ها ارائه می‌کنیم. 

دانشگاه پکن

این دانشگاه یکی از معتبرترین وبزرگترین دانشگاه‌های چین است و در سال ۱۸۹۸ آغاز تأسیس شده است. دانشگاه پکن که نخستین دانشگاه چین محسوب می‌شود، دارای کلیه‌ی مقاطع تحصیلی و دوره‌های مختلف است. تنوع رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه بسیار بالا است و رشته‌های این دانشگاه، به دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می‌شوند .در واقع دانشگاه پکن نخستین دانشگاه ملی چین در تاریخ این کشور است. ۳۱دانشگاه پکن دانشکده دارد که در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کنند و از چهارده بخش تشکیل شده است. در مقطع کارشناسی ۱۰۱ رشته، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۲۴ رشته و در دوره دکترا ۲۰۲ رشته در این دانشگاه ارائه می‌شود. وجود بیش از حدود ۴۰۰۰ دانشجو از ۸۰ کشور جهان در این دانشگاه در سال‌های اخیر نشان دهنده‌ی اعتبار علمی و جایگاه بالای آن در سطح بین‌المللی است.

دانشگاه شین هوآ

این دانشگاه نیز در شهر پکن قرار دارد. در این دانشگاه ۳۵ رشته در دوره‌ی کارشناسی و در کارشناسی ارشد ۸۴ رشته، و ۶۴ رشته در دوره دکترا ارائه می‌شود. از این تعداد رشته تنها ۱۰ رشته تحصیلی در دوره‌ی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد. دانشگاه شین هوآ از زمان شروع رده بندی، هر ساله در رده بندی دانشگاه‌های QS ، در جایگاه برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. هدف این دانشگاه «آموزش دانشجویان با صداقت» است و پیرو شعار «عزت نفس و تعهد اجتماعی» می‌باشد. این دانشگاه در زبان‌های مدرن، علوم کامپیوتر، چندین شاخه از مهندسی، شیمی، علوم سیاسی، معماری، حسابداری، هنر و طراحی و دیگر رشته در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه پکینگ

این دانشگاه طی چندین سال متوالی در رتبه‌ی دوم رنک‌بندی بریکس قرار گرفته است و دارای جایگاه نهم در بین دانشگاه‌های برتر آسیا می‌باشد. شهرت آکادمیک و کارفرمایی دو مورد از ملاک‌های بررسی در رنک‌بندی بریکس هستند. دانشگاه پکنیگ دارای این دو ویژگی است و به همین دلیل در رتبه‌ی دوم دانشگاه‌های برتر و پس از دانشگاه شین هوآ قرار گرفته است. دانشگاه پکینگ در شهر پکن واقع شده است. دانشگاه پکینگ برای ۳۶ موضوع، در رده‌بندی بین‌المللی قرار گرفت و در رشته‌های آناتومی و فیزیولوژی، هنر و معماری، تجارت و مدیریت، زبان و ادبیات انگلیسی، جغرافیا، زبان‌های مدرن، علم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر در رده‌های بالای جهانی قرار گرفت.

دانشگاه فودان

این دانشگاه در شانگهای واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۵ به عنوان دانشکده دولتی فودان تاسیس شد.این دانشگاه در رده‌بندی بریکس در جایگاه سوم و در رتبه هفتم دانشگاه‌های آسیا قرار دارد. دانشگاه فودان در سال ۲۰۰۰ به منظور قوی‌تر شدن و تبدیل به موسسه‌ای جامع‌تر با دانشگاه پزشکی شانگهای ادغام شد. طی رده‌بندی که در سال 2017  حول ۲۹ موضوع انجام شد، دانشگاه فودان در رشته‌های زبان‌های مدرن، مهندسی مکانیک، شیمی، علوم مواد و علوم سیاسی در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهانی قرار گرفت.

دانشگاه علوم فناوری چین

این دانشگاه در رده چهارم رتبه‌بندی بریکس و رده بیست و سوم آسیا جای دارد. این دانشگاه در شهر هفئی، واقع در غرب چین قرار گرفته است. این دانشگاه به منظور بهبود اقتصاد، دفاع تاسیسات زیربنایی و آموزش علم و فناوری تأسیس شده است. دانشگاه علوم و فناوری چین تنها دانشگاهی است که دو آزمایشگاه ملی چین را اداره می‌کند. این دانشگاه سابقه‌ی خوبی در ارائه‌ی پژوهش‌ها و مقالات در زمینه‌های مختلف دارد. دانشگاه علم و فناوری چین برای رشته‌های علوم مواد، علم کامپیوتر، شیمی، فیزیک، مهندسی الکتریک و مکانیک در میان ۱۰۰ جایگاه برتر قرار گرفته است.

دانشگاه ژجیانگ

این دانشگاه در جایگاه ششم رده‌بندی بریکس قرار گرفته و جایگاه بیست و یکمین دانشگاه را به خود اختصاص داده است.  این دانشگاه عضو گروه C9 و اتحادیه دانشگاه‌های یانگتز دلتا و انجمن هشت دانشگاه معتبر شرق چین می‌باشد. دانشگاه ژجیانگ دارای ۴۸.۷۶۲ دانشجو و کتابخانه آن دارای هفت میلیون کتاب است. رشته‌های مهندسی، علوم کامپیوتر، کشاورزی، شیمی، مطالعات محیط، ریاضیات، هنر و طراحی در این دانشگاه از رونق خوبی برخوردارند؛ این دانشگاه در ارائه‌ی این رشته‌ها در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

این دانشگاه دولتی اخیراً در جایگاه هفتم رده‌بندی بریکس و در رتبه‌ی بیست و سوم آسیا قرار گرفته است. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای اکنون دارای ۴۸.۸۶۶ دانشجوی در حال تحصیل است که از این تعداد چیزی در حدود ۲.۴۰۰ نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه به دلیل داشتن دانشکده‌های بین المللی، در رده ۱۰ جایگاه برتر رده‌بندی بریکس قرار گرفته است. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای دارای ۲۱ موسسه تحقیقاتی و ۲ موسسه تحقیقاتی پزشکی وابسته است. علوم کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، مدیریت و تجارت، شیمی و علوم مواد از مشهورترین رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه هستند.

دانشگاه ووهان

این دانشگاه در سال ۱۸۹۳ در ووهان، بزرگترین شهر در چین مرکزی تاسیس شد ودر سالهای اخیر در جایگاه پانزدهم رتبه‌بندی بریکس و چهل و دوم آسیا جای دارد. در این دانشگاه که توسط وزارت آموزش و پرورش چین اداره می‌شود، حدود ۳۱.۸۸۶ دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه به دلیل داشتن یکی از زیباترین پردیس‌های کشور که ترکیبی از معماری شرقی و غربی است، در بین دانشگاه‌های کشور چین شهرت دارد. دانشگاه ووهان برای ۲۰ رشته در میان برترین‌های جهان قرار دارد و در ارائه‌ی رشته‌های دندانپزشکی و مهندسی معدن و مواد معدنی در میان ۵۰ جایگاه برتر جهانی قرار گرفته است.

دانشگاه سان یات سن

دانشگاه سان یات سن در سال کنونی با ارتقای هفت رتبه‌ای، به رتبه‌ی شانزدهم در رده‌بندی بریکس دست یافته است و یکی از دانشگاه‌های چین می‌باشد که به تازگی به فهرست ۱۰ دانشگاه برتر راه یافته است. این دانشگاه در ابتدا به عنوان دانشگاه ملی کانتون در سال ۱۹۲۴ توسط دکتر سان یات سن (اولین رئیس جمهور و بنیان گذار جمهوری چین) تاسیس شد. همچنین دانشگاه سان یات سن در رده چهل و پنجم آسیا قرار دارد و از پنج پردیس در استان گوانگ دونگ در جنوب چین تشکیل شده است.این دانشگاه دارای ۷۴.۴۰۰ دانشجو است. دانشگاه سان یات سن برای رشته‌های جغرافیا و سیاست اجتماعی و مدیریتی در میان ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

موسسه تکنولوژی هاربین

موسسه تکنولوژی هاربین، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی می‌باشد وعضو گروه معتبر C9 است. این دانشگاه در رتبه شصت و سوم رده‌بندی آسیا جای داردموسسه‌ی هاربین همواره به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های چین با تمرکز بر روی علم و فناوری شناخته می‌شودموسسه تکنولوژی هاربین یکی از معدود دانشگاه‌ها در جهان است که ماهواره‌ی خود را طراحی کرده و آن را ساخته و به فضا پرتاب کرده است.

موسسه تکنولوژی هاربین برای ۱۲ موضوع در میان بهترین‌های جهان جای گرفته است و برای رشته مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی، علوم مواد و معماری در میان ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

 

در این قسمت ما تعدادی از دانشگاه‌های کشور چین را به شما معرفی کردیم. پیشنهادی که برای شما داریم، این است که ملاک‌های خود را روی کاغذ بیاورید و متناسب با آن دانشگاه‌ها را رده‌بندی کنید و لیست مخصوص به خود را بنویسید. با وجود این لیست، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که در چه دانشگاهی تحصیل کنید.

مشاوره دانشگاه های برتر در چین
آخرین ویرایش: ‏4 ماه پیش - 1,053 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021