x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
بورسیه تحصیلی در هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بورسیه تحصیلی در هلند

هلند نیز از کشورهایی است که اقدامات و خدماتی را برای جذب دانشجوهای ممتاز بین‌المللی انجام می‌دهد. ارائه بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور از جمله این خدمات است. بورسیه‌های تحصیلی در هلند محدود به دانشجویان مقطع خاصی نیستند و همه‌ی دانشجویان داخلی و بین‌المللی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

همه چیز در مورد بورسیه تحصیلی درهلند

برای این که بتوانید بورسیه‌های تحصیلی هلند را دریافت کنید باید دارای معدل بالا دوره‌های قبلی و حین تحصیل در هلند باشید. نمره مدرک زبان و پژوهش‌ها و مقالات ارائه شده در دریافت این بورسیه‌های تحصیلی تأثیرگذار هستند. البته مقالات برای دانشجویان مقاطع بالاتر از لیسانس مورد اهمیت هستند و دانشجویان کارشناسی باید در حین تحصیل جزو دانشجویان ممتاز باشند. این بورسیه‌ها در ابتدای سال تحصیلی به چند صد دانشجوی داخلی و بین‌المللی پرداخت می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی در هلند توسط مرکز خدمات آموزش بین‌المللی در هلند کنترل می‌شود و به دانشجویان واجد شرایط که مشغول تحصیل در هلند هستند، تعلق می‌گیرد. 

بسیاری از بورسیه‌های تحصیل در هلند توسط دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شوند. با توجه به این موضوع لازم است درباره شرایط دریافت بورسیه از دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید، اطلاعاتی کسب کنید. از جمله بورسیه‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌های کشور هلند می‌توان به بورسیه دکترا در دانشگاه توئنته اشاره کرد.

همانطور که گفتیم بورسیه‌های تحصیلی در ابتدای سال تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌شوند. آن‌ها تنها کمک هزینه‌هایی برای زندگی دانشجویی هستند و تنها بخشی از هزینه‌های زندگی در هلند را پوشش می‌دهند. در دانشگاه‌های کشور هلند، پاداش‌های دوره‌ای نیز به دانشجویان ارائه می‌شود و معمولا به دانشجویانی که در طول یک ترم یا یک سال تحصیلی پیشرفت تحصیلی خوبی داشته باشند، ارائه می‌شود. این نوع پاداش‌ها معمولا یک بار به هر دانشجو اعطا می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی لازم است از دانشگاه مورد نظر خود اطلاعاتی کسب کنید.

مشاوره بورسیه تحصیلی در هلند