x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
دانشگاه های برتر در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های برتر در اسپانیا

در ادامه قصد داریم بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در اسپانیا را به شما معرفی کنیم. اما به این نکته توجه داشته باشید که برترین دانشگاه‌های ارائه شده در لیست با توجه به ملاک‌هایی مانند امکانات تحصیلی و رفاهی، رتبه‌ی جهانی، سطح زندگی در شهر دانشگاه و... انتخاب شده‌اند. شما نیز می‌توانید لیستی از بهترین دانشگاه ها با توجه به ملاک‌های خودتان تهیه کنید تا در انتخاب دانشگاه مناسب راحت‌تر عمل کنید.

دانشگاه بارسلون

دانشگاه بارسلون یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌هاست که در قرون وسطی تأسیس شده است. این دانشگاه در رتبه 166 جهانی قرار دارد و به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از دانشجویان بین المللی واقع شده است. البته دانشگاه بارسلون در ارائه برخی از رشته‌ها در بین 100 دانشگاه برتر جهان دسته بندی می‌شود. این دانشگاه دارای 18 دانشکده است و بسیاری از رشته‌ها را در تمام مقاطع ارائه می‌دهد.

دانشگاه اوتونوما مادرید

این دانشگاه در نزدیکی شهر مادرید و در منطقه کانتوبلانکو واقع شده است. شما می‌توانید با استفاده از قطار شهری از این منطقه به مادرید بروید. این دانشگاه در رتبه 186 بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است و دارای امکانات بسیار زیادی برای دانشجویان است. از جمله‌ی این امکانات می‌توان به کافه‌ها و رستوران‌ها، باشگاه‌های ورزشی، زمین‌های فوتبال و والیبال ساحلی، استخرهای روباز و سرپوشیده و همچنین مرکز پزشکی مجهز اشاره کرد. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های تازه تأسیس جهان دارای رتبه 50 است. دانشگاه اتونوما مادرید دارای 59 دپارتمان، 7 دانشکده و 3 پردیس است. دانشکده حقوق دانشگاه اتونوما مادرید از شهرت جهانی برخوردار است و یکی از بهترین مراکز برای تحصیل رشته‌های مرتبط با حقوق محسوب می شود.

دانشگاه پمپئو فابرا

این دانشگاه نیز جزو دانشگاه‌های جدید التأسیس اسپانیا به شمار می رود و در سال 1990 آغاز به کار کرده است. دارای رتبه‌ی 295 در سطح جهان است و درارائه رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی، بهداشت و علوم زیستی، فناوری اطلاعات و ارتباطات از شهرت خوبی برخورداراست. دانشگاه پمپئو فاترا در شهر بارسلون واقع شده است و دارای سه دانشکده است. 

دانشگاه ناوارا

این دانشگاه که دررتبه 225 جهانی قرار دارد، یکی از دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا محسوب می‌شود و بسیاری از دانشجویان آن بین المللی هستند. می‌توان گفت این دانشگاه رویکردهای مذهبی دارد و اصول کاتولیک در آن رعایت شده و این اصول را انتشار می‌دهد. این دانشگاه در ابتدا تنها به عنوان یک مدرسه حقوقی آغاز به کار کرد، اما اکنون دارای تعداد زیادی مراکز آموزشی به همراه 14 دانشکده است. دانشگاه ناوارادر شهر پاپلونا واقع شده است و دارای یک موزه هنرهای معاصر نیزاست. پاپلونا می‌تواند یکی از جذاب‌ترین شهرها برای زندگی دانشجویی باشد.

دانشگاه سالامانکا

این دانشگاه اولین مرکز آموزش عالی در اسپانیا است که تحت عنوان یک دانشگاه آغاز به کار کرده است و در استان سالامانکا اسپانیا واقع شده است. نقطه قوت این دانشگاه در ارائه رشته‌های علوم سیاسی و اقتصاد است. همچنین اکتشافات علمی در این دانشگاه از رونق خوبی برخوردار است و یکی از مهم‌ترین عواملی است که دانشگاه سالامانکا را در بین دانشگاه‌های برتر اسپانیا قرار داده است. این دانشگاه دارای 16 دانشکده است و رشته‌های متعددی در مقاطع مختلف ارائه می‌دهد. دانشجویان بین المللی در این دانشگاه می‌توانند در دوره‌های آموزش زبان اسپانیایی شرکت کنند. البته در رشته‌هایی که نیاز به آزمون ورودی دارند، لازم است دانشجویان پیش از ورود به اسپانیا به زبان رسمی این کشور مسلط باشند.

دانشگاه اتونوما بارسلون

این دانشگاه نیز یکی از بهترین‌های لیست است و در جایگاه 190 جهانی قرار گرفته است. دانشکده مرکزی بارسلونا در بلوترا که یکی از مناطق صنعتی اسپانیا محسوب می‌شود، ساخته شده است و شما می‌توانید به سادگی به بارسلون رفت و آمد داشته باشید. این دانشگاه حدودا 400 رشته در گرایش‌های مختلف و در مقاطع مختلف ارائه می‌دهد و این تنوع در عین کیفیت آموزشی باعث رتبه خوب این دانشگاه در سطح جهانی و استقبال دانشجویان از این دانشگاه شده است. این دانشگاه 13 دانشکده دارد. نکته‌ی دیگری که درباره این دانشگاه وجود دارد این است که بسیاری از رشته‌های آن در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و همین امر باعث شده است که دانشجویان بین المللی زیادی در این دانشگاه وجود داشته باشند.

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

این دانشگاه نیز جزء دانشگاه‌های قدیمی اسپانیا محسوب می‌شود. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه از اعتبار بسیار خوبی در سطح جهانی برخوردارند به طوریکه دانشکده دندانپزشکی کامپلوتنس مادرید در بین 50 دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دسته بندی شده است. رتبه‌ی کلی دانشگاه در سطح جهانی 226 است. جالب است بدانید که این دانشگاه اولین دانشگاه در تمام جهان است که مدرک دکترا اعطا کرده است. این مدرک به یک دانشجوی دختر داده شده است. برخی از فارغ التحصیلان دانشگاه کامپلوتنس مادرید، دریافت جایزه نوبل را در کارنامه افتخارات خود ثبت کرده‌اند.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه مهندسی در اسپانیا است و از تلفیق دو دانشگاه معماری و مهندسی اسپانیا به وجود آمده است. این دانشگاه دارای 17 دانشکده است و عضو بسیاری از مجمع‌ها و کمیسیون‌های دانشگاهی است. همین امر باعث شده است که همه ساله کنفرانس‌های بسیاری دراین دانشگاه برگزار شود.

به طور کلی اطلاعاتی درباره بهترین دانشگاه‌های کشور اسپانیا ارائه دادیم. شما می‌توانید بررسی کنید که کدام دانشگاه برای رشته‌ی مورد نظر شما مناسب است و برای ورود به آن درخواست دهید.

 

 

مشاوره دانشگاه های برتر در اسپانیا