russia
کشور روسیه

مهاجرت به روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- مهاجرت به کشور روسیه- go2tr

مهاجرت به روسیه برای کسانی که قصد تحصیل در روسیه را دارند یک انتخاب بی نظیر است. شهر مسکو از نظر موسسات علمی و آموزشی و ورزشی در وضعیت عالی قرار دارد. این کشور در صدور ویزای تحصیلی به ایرانیان مشتاق است.

مهاجرت به روسیه برای کسانی که می‌خواهند کسب و کار راه اندازی نمایند و به نوعی به دنبال ویزای کاری هستند به دو شکل ویزای یک و سه ساله در نظر گرفته شده است که نوع سه ساله آن در نهایت منجر به اقامت دائم و تابعیت این کشور خواهد شد.

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری به شکل ثبت شرکت در نظر گرفته شده است که نیاز به طرح تولیدی مشخصی بوده و باید درصد سهام مشخصی نیز به نام فرد باشد و میزان سود حاصل و همینطور مالیات در این روش بسیار پر اهمیت است.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج نیز امکان پذیر است. در این روش به طور کلی در ابتدا اقامت موقت و پس از آن اقامت دائم در نظر گرفته شده است و در مجموع 4 سال زمان نیاز است که تابعیت این کشور فراهم شود. در نظر داشته باشید که وجود فرزند می‌تواند این پروسه را بهبود ببخشد.

سیستم تولد در این کشور به شکل خونی است و مادر یا پدر باید روسی باشد تا فرزند بتواند تابعیت کشور روسیه را اخذ نماید، در نظر داشته باشید که در صورت عدم تابعیت روسی برای پدر و مادر، تنها در شرایط خاص تابعیت فرزند روسی خواهد بود این شرایط شامل حال عموم نمی‌شود.

وقتی به لیست کشورهای مهاجرپذیر دقت کنیم، متوجه می‌شویم که روسیه نیز دقیقا در همین لیست قرار گرفته و جایگاه خوبی دارد.

دلیل دوم مهاجرپذیر بودن روسیه و وجود شغل و درآمدزایی استاندارد است. برای این امر نظر سنجی انجام شد و در طی این نظر سنجی متوجه شدیم که روسیه از دسته کشورهایی است که برای ایرانیان با سواد که دارای تخصص فنی هستند می‌تواند یک انتخاب خوب باشد.


مار کلی در زمینه مهاجرت به روسیه وجود دارد که قطعاً بررسی آن خالی از لطف نیست.

مهاجرت به روسیه و یا هر کشور دیگری دو دلیل دارد:

 1- رانده شدن 2- جذب شدن

اگر شما تصمیم به مهاجرت به روسیه دارید و هدف اصلی شما کار و درآمدزایی در این کشور است، باید بدانید که میزان رضایت افرادی که پیش از شما مهاجرت کرده‌اند و البته از تخصص کاری بالایی برخوردار بوده‌اند، بیش از 87 درصد است.

مهاجرت به روسیه با هدف تحصیل به طوری که فرد بخواهد از ابتدا یعنی از پایه اول تحصیلی در این کشور باشد، با رضایت 100 درصد همراه است.

مهاجرت به روسیه با هدف سرمایه گذاری نیز با رضایت بالای 91 درصد همراه است.

ما منظور از راحت‌ترین روش مهاجرت به روسیه را به دو بخش راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین تقسیم می‌کنیم تا ارزیابی برای شما آسان‌تر باشد.


برای مهاجرت به روسیه، می‌توانید از طریق روش‌های مختلف اقدام نمایید.

روش اول ویزای توریستی است.

روش دوم مهاجرت به روسیه از طریق ویزای کاری است.


مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌های موجود محسوب می‌شود. راه اندازی کسب و کار در روسیه از طریق ثبت شرکت محدود، یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود و می‌تواند به نتیجه خوب برسد.

طفا این بخش را با دقت بخوانید تا به طور دقیق متوجه شوید که مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج به چه صورتی فراهم شده است. افرادی که متأهل هستند و یا در شرف طلاق هستند تا بسته نشدن پرونده قبلی خود، نمی‌توانند مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را انتخاب کنند.

اقامت روسیه روش‌های مختلفی دارد که یکی از این روش‌ها تولد است. خذ اقامت از طریق پذیرش سرپرستی یک کودک، از دیگر روش‌های مهاجرت به روسیه محسوب می‌شود که البته قوانین خاص مربوط به خود را دارد.

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی یکی از روش‌های پر ریسک محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که ما مسیر قانونی پناهندگی به روسیه از طریق روسیه را اعلام کرده‌ایم، اگر فرد بخواهد از روش‌های غیر قانونی این مسیر را دنبال نماید باید در نظر داشته باشد که خطرهای جانی و مالی وسیعی انتظار وی را می‌کشد.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل، یکی دیگری از روش‌های موجود است.

در مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل ، یک دوره پادفک نیز وجود دارد که شامل دو ترم تحصیلی است که این دوره به زبان روسی برگزار می‌شود.


در لیست روش‌های مهاجرت به روسیه، مهاجرت کاری اصلی‌ترین روش به شمار می‌آید. ویزای کار این کشور مولتی است.

در روش‌های سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری به روسیه شرایط ویزای همراه فراهم شده است.

در روش تحصیلی فرد می‌تواند یک نفر از اعضای خانواده درجه یک ( پدر، مادر، برادر و خواهر) به مدت مشخصی همراه خود ببرد.

روسیه بسیار زیباست و هر ساله افراد زیادی این کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند.

در مهاجرت توریستی بلیط رفت و برگشت که اهمیت بالایی دارد و نشان می‌دهد که شما قصد بازگشت دارید.

از دیگر روش‌های مهاجرت به روسیه شرایط خاص است.  این نوع ویزا موقت است و پس از پایان طول درمان، فرد باید به کشور خود باز گردد.

در این بخش می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا بهترین و پرطرفدارترین شهرهای روسیه را شناسایی نمایید. موسسات علمی، ورزشی و آموزشی در این شهر بسیار عالی است. ورزشکاران عموماً مسکو را بهترین شهر روسیه می‌دانند.

تا به اینجای کار متوجه شدیم که برای اخذ ویزای روسیه نیاز است که هدف سفر ما مشخص باشد. قامت روسیه برای ایرانیان آسان است، کافیست مدارک و زمان لازم را رعایت نمایند.

انواع ویزا و اقامت در روسیه بحثی است که در این مطلب به آن پرداخته می شود. در همه ی کشورهای دنیا ویزاهای گوناگونی وجود دارد که بر اساس نیاز مسافران صادر می گردد. برای گرفتن انواع ویزاها باید مراحل قانونی را طی کرد و در آخر موفق به دریافت ویزای اقامت در روسیه گردید. روسیه کشور دوست و همسایه ایران است. به تازگی موج جدید و بسیاری برای مهاجرت به این کشور به راه افتاده است. چندین راه و روش برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. برای آشنایی با انواع ویزا و اقامت در روسیه با ما همراه باشید

مجوز اقامت دائم روسیه، راهی است برای اخذ شهروندی در کشور روسیه. هرچند مقیمان دائم و شهروندان روسیه هر دو از حقوق مشترکی برخوردارند.

اعتبار مجوز اقامت دائم روسیه پنج سال است، می‌توان آن را گسترش داد.

مطالب مرتبط