ثبت شرکت در آلمان

آلمان اقتصاد پیشرو اروپا است و بسیاری از شرکت‌های چندملیتی از آلمان به‌عنوان پایه‌ای برای اتحادیه اروپا فعالیت می‌کنند. آلمان با توجه به کیفیت بالای نیروی کار و زیرساخت‌های پیشرفته، شرایط بسیار خوبی را برای ثبت شرکت در آلمان ایجاد می‌کند.برای کارآفرینان غیر اتحادیه اروپا نیز امکان راه‌اندازی یک شرکت در آلمان و اخذ اقامت محلی از طریق مهاجرت تجاری آلمان وجود دارد.

درباره ثبت شرکت در آلمان

آلمان اقتصاد پیشرو جهان و شریک تجارت جهانی است. آلمان به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان در همه صنایع مشهور است. به همین دلایل، آلمان سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی را جذب می‌کند. این‌یکی از بهترین حوزه‌های حقوقی جهان برای سرمایه‌گذاری است. آلمان به‌عنوان دومین واردکننده در جهان بازار گسترده‌ای از تجارت دارد. آلمان یک مرکز اقتصادی واحد ندارد، در عوض در مناطق متعددی فرصت‌های اقتصادی وجود دارد. 

همان‌طور که مشاهده می‌کنید دلایل زیادی برای تصمیم‌گیری در مورد تشکیل یک تجارت در آلمان وجود دارد.

سایر کشورها برای ثبت شرکت در خارج:

چرا باید در آلمان شرکت تأسیس کنیم؟

 • 0٪ مالیات بر ارزش‌افزوده برای تجارت بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • اقتصاد پیشرو در اروپا
 • چهارمین اقتصاد بزرگ جهان
 • سومین صادرکننده بزرگ جهان
 • عضو اصلی اتحادیه اروپا
 • زیرساخت‌های پیشرفته
 • قطب چندملیتی (فولکس‌واگن، آلیانز، BMW، زیمنس، بایر)
 • امکان مهاجرت در تجارت
 • تشکیل شرکت از راه دور

انواع شرکت‌ها در آلمان

قانون آلمان بین شرکت‌های محدود، شرکت‌های مشترک و سایر انواع شرکت‌های مشارکت تمایز قایل است. آگاهی از انواع مختلف ساختارهای تجاری در آلمان و همچنین روند قانونی تشکیل شرکت در آلمان بسیار مهم است.

UG آلمانی

Unternehmergesellschaft (UG)، معادل انگلیسی LTD، معروف به “mini-GmbH”، همچنین با سرمایه فقط 1 یورو قابل تأسیس است. این نهاد برای تجارت‌های جدید محبوب‌ترین است زیرا انعطاف‌پذیرتر از GmbH معمولی است. تشکیل UG در کمتر از یک هفته می‌تواند تکمیل شود. ما می‌توانیم از راه دور شرکت‌های UG را تشکیل دهیم. کارآفرینان می‌توانند به‌عنوان مدیر یک شرکت UG مجوز اقامت دائم را دریافت کنند.

GMBH آلمان

GmbH (Gessellschaft mit beschrankter Haftung) همچنین به‌عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود خصوصی شناخته می‌شود. این رایج‌ترین نوع تجارت در آلمان است و معادل یک شرکت محدود (LTD) است. در حال حاضر، حداقل سرمایه سهم 25000 یورو است.

سرمایه را می‌توان از طریق دارایی یا پول نقد به شرکت وارد کرد. در صورت وارد شدن دارایی‌ها، ارزش دارایی‌های زیربنایی باید در اساسنامه شرکت ارائه شود. سهام شرکت آلمانی GMBH مجاز به لیست در بورس سهام نیست، ممکن است سهام به‌طور عمومی معامله نشود. مدیریت GMBH با نشست سالانه سهامداران تضمین می‌شود. تصمیمات روزانه توسط مدیر شرکت که توسط جلسه سهامداران تعیین می‌شود، گرفته می‌شود. هیچ محدودیتی برای بازگشت سود وجود ندارد.

قانون اقامت آلمان درنهایت شرایط را برای اداره یک تجارت به‌صورت خوداشتغالی در آلمان تعیین می‌کند. مطابق قانون اروپا، شهروندان اتحادیه اروپا قادر به ایجاد شرکتی در هر یک از کشورهای اروپایی هستند. بااین‌حال، موظف است به اداره ثبت محلی (Einwohnermeldeamt) اطلاع داده و منابع مالی لازم را تأمین کند.

تشکیل یک شعبه آلمانی برای ورود به بازار امکان‌پذیر است. بااین‌حال، این‌یک شخص حقوقی نیست. مسئولیت و سود مربوط به شرکت مادر است.

شرکت تابعه آلمان یک شخص حقوقی جداگانه است که برای ورود به بازار با یک تجارت مستقل محلی استفاده می‌شود، سهام ممکن است توسط یک شخص حقوقی خارجی برگزار شود.

AG آلمان

 AG – سهامی خاص یک شرکت حقوقی است که بیشتر توسط مشاغل بزرگ و شرکت‌های بازرگانی عمومی استفاده می‌شود. برای تشکیل یک شرکت AG حداقل سرمایه سهم 50.000 یورو موردنیاز است. اعضا فقط برای سهم سرمایه مسئول هستند. هیئت‌مدیره شرکت را اداره می‌کند، یک هیئت‌مدیره جداگانه بر آن‌ها نظارت دارد. AG آلمان باید حساب‌های خود را توسط یک حسابرس ثبت‌شده حسابرسی کند.

KG آلمان – مشارکت محدود

تأسیس شرکت KG نیز گزینه‌ای است که وقتی دو یا چند شریک باهم همکاری می‌کنند. شرکا ممکن است شرکای ساکت یا شرکای عمومی باشند. شرکای ساکت یا منفعل فقط نسبت به سرمایه آورده شده و کلیه شرکا کاملاً مسئول هستند. شرکای ساکت مجاز به مداخله در تصمیمات روزمره کار و مدیریت نیستند.

مراحل ثبت شرکت در آلمان

اگر می‌خواهید از ما برای ثبت شرکت در آلمان سؤال کنید، بهتر است بدانید که برای شروع کار به برخی اطلاعات نیاز دارید. برای تأسیس یک UG آلمانی، این موارد خواهد بود:

 • اطلاعات هویت در مورد مدیران و سهامداران شرکت UG یا GMBH آلمانی.
 • کپی گذرنامه کلیه صاحبان سود نهایی، مدیران و سهامداران.
 • فرم ادغام شرکت ما توسط شما پرشده است؛
 • ترجیح نام شرکت، برای دسترسی به این موضوع باید از قبل تأیید شود.

پس از تهیه اسناد اولیه، به‌طورکلی، بازدید محلی از طرف سهامداران و مدیران لازم است. این‌همه در یک روز قابل انجام است. شرکت تشکیل می‌شود و حساب بانکی در این روز افتتاح می‌شود. ما امکاناتی داریم که کاملاً از راه دور نیز در آن قرار بگیریم. در این حالت، وکالت تهیه می‌شود که می‌تواند در دفتر اسناد رسمی محلی شما امضا شود. در این حالت، برای تشکیل شرکت نیازی به بازدید از کشور نخواهید داشت.

روند تشکیل، افتتاح حساب بانکی و ثبت‌نام در اتاق تجارت به‌طور متوسط ​​1-2 هفته طول می‌کشد. شرکت‌های سرمایه‌گذاری را می‌توان خیلی سریع از طریق شرکت ما انجام داد.

شروع یک تجارت در آلمان

آلمان دارای ده ها هزار تجارت است که از مالکیت تجاری کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ در آن فعالیت می‌کنند. در حقیقت، بخش بزرگی از دلیل برجستگی اقتصاد آلمان در صحنه جهانی را می‌توان با مشاغل کوچک و متوسط ​​(SME) میتلستند مرتبط کرد. دولت آلمان برای ایجاد انواع مشاغل – صرف‌نظر از این‌که یک آلمانی یا یک خارجی وارد آن شود یا نه، بسیار باز است.

استخدام کارمند

نمایندگان رایگان (فری Mitarbeiter): کارگرانی هستند که از مالیات و بیمه خود مراقبت می‌کنند. شما یا شرکت تنها در صورت نیاز به آن‌ها می‌توانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید و فقط در صورت انجام کارهای توافق شده، دستمزد آن‌ها را پرداخت کنید.

یک کارمند تمام‌وقت یا پاره‌وقت (Angestellter): استخدام این کارمندان تعدادی از تعهدات را بر عهده شما یا شرکت می‌گذارد. کارفرما باید ازجمله موارد دیگر، مالیات و حق بیمه را از دستمزد کارمند کسر کند، هرسال مبلغ مشخصی از تعطیلات را به آن‌ها اختصاص دهد و قوانینی را که از آن‌ها در برابر اخراج خودسرانه محافظت می‌کند، رعایت کند. حق بیمه برنامه‌های بازنشستگی، بیکاری و بیمه ملی آلمان توسط کارفرما و کارمند به‌طور برابر تحمل می‌شود. نیمی از هر حق بیمه از حقوق کارمندان کسر می‌شود، نصف دیگر توسط شما اضافه می‌شود و سپس به آژانس و شرکت بیمه درمانی ارسال می‌شود.

خوداشتغالی

اگر می‌خواهید به آلمان بروید و خوداشتغالی داشته باشید و معیارهای خاصی را رعایت کنید، به‌احتمال زیاد اجازه زندگی اقامت (برای شما و خانواده) صادر می‌شود. البته باید بتوانید نشان دهید که تجارت شما تأثیر مثبتی در اقتصاد آلمان خواهد داشت.

این معیارها معمولاً به نوع مشاغل، صلاحیت‌های شما و اینکه آیا ممکن است در حال انجام کاری باشید که می‌تواند توسط یک تبعه آلمانی یا برخی از ساکنان واجد شرایط دیگر انجام شود، مربوط می‌شود. دفتر خارجی اتباع محلی به‌احتمال زیاد مستندات خاصی را درخواست می‌کند و سپس می‌تواند با اتاق بازرگانی محلی یا سازمان‌های دیگر تماس بگیرد تا ببیند آیا تجارت شما به‌اندازه کافی تخصصی و اقتصادی مناسب است یا خیر. اگر شغل شما قابل‌قبول تلقی شود، به شما اجازه اقامت داده می‌شود.

توصیه می‌شود قبل از خوداشتغالی در آلمان با کارشناسان در زمینه اجازه اقامت و کارشناسانی که در قوانین کار، تجارت و امور مالیاتی تحصیل‌کرده‌اند مشورت کنید.

میتلستند

بخش عمده‌ای از مشاغل آلمان، برخلاف سایر کشورهای صنعتی، توسط شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SME’s) از میتلستند انجام می‌شود. در یکی از لیست‌های اخیر Forbe از دو هزار شرکت بزرگ جهان، 252 ژاپنی و 564 آمریکایی بودند.

فقط حدود 50 شرکت از این بزرگ‌ترین شرکت‌ها آلمانی بودند، به این معنی که میتلستند موتور اقتصاد آلمان است. بنگاه‌های موجود در آن غالباً متعلق به خانواده هستند و دارای یک مؤسس یا مدیر غالب هستند. آن‌ها نسبت به کارمندان خود دارای یک رفتار خیرخواهانه هستند که به نوبه خود، فوق‌العاده ماهر و با انگیزه هستند. درگذشته بخش عمده‌ای از تجارت آن‌ها به‌صورت محلی انجام می‌شد و روابط با مشتریان نزدیک بود؛ و موفقیت بازار آن‌ها بیشتر بر کیفیت بود تا قیمت.

مفهوم میتلستند به دوران قرون‌وسطا برمی‌گردد و با یک سنت صنایع‌دستی طولانی گره‌خورده است. امروزه این‌یکی از پایه‌های طبقه متوسط ​​است و دلیل اینکه عبارت “ساخته شده در آلمان” بیش از یک قرن از ویژگی‌های بارز کیفیت است.

ازآنجاکه هیچ تعریف رسمی از این اصطلاح وجود ندارد (و هیچ ترجمه انگلیسی رضایت بخش نیست!) دشوار است که اهمیت آن را ازنظر آماری نشان داد. به‌طور گسترده‌ای پذیرفته شده است که میتلستند به معنای بنگاهی است که بین 10 تا 500 نفر اشتغال داشته باشد و گردش مالی سالانه 50 میلیون یورو یا کمتر داشته باشد. برآوردها طبق منابع متفاوت هستند اما اجماع این است كه حدود 3/7 میلیون بنگاه میتلستند در كشور آلمان وجود دارد كه 35 تا 45 درصد از تولید ناخالص ملی را در هرکجا تولید می‌کنند تا 50 تا 70 درصد مشاغل را در آلمان ایجاد می‌کنند و بیش از 80 را فراهم می‌کنند.

بنگاه‌های میتلستند تمایل دارند در صنعت، تجارت، تجارت ماهر، حرفه و صنایع خدماتی مانند فناوری، ساخت‌وساز، حمل‌ونقل، خرده‌فروشی و هتل و رستوران متمرکز شوند.

نحوه شروع یک تجارت در آلمان

این راهنما برای شروع یک تجارت در آلمان و به‌ویژه در برلین یک نقشه راه عمومی ارائه می‌دهد. این‌همه موارد را از ثبت‌نام تجاری گرفته تا پرداخت مالیات شما را در برمی‌گیرد.

مرحله 1: آدرس خود را در آلمان ثبت كنید

مرحله 2: یک حساب بانکی باز کنید

مرحله 3: دریافت ویزای مناسب

مرحله 4: یک مشاور مالیاتی پیدا کنید

مرحله 5: می‌دانید که آیا شما یک Freiberufler هستید یا Gewerbetreibender

مرحله ششم: دریافت مجوز تجارت

مرحله 7: تجارت خود را با Finanzamt ثبت کنید

مرحله 8: به شرکت بیمه درمانی خود اطلاع دهید

مرحله 9: وب‌سایت خود را به روز کنید

قبل از شروع کار، در اینجا چند اصطلاح وجود دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید:

Aufenthaltstitel: اجازه اقامت یا ویزا.

Bgerrgeramt: دفتر شهروندان. اینجاست که آدرس خود را ثبت می‌کنید.

Finanzamt: اداره امور مالیاتی. شما باید به فین زامنت منطقه خود بروید.

Freiberufler: freelancer. در آلمان، این عنوان به مشاغل خاص اختصاص داده‌شده است.

Gewerbe: کارگران خود کار که Freiberufler نیستند باید به‌عنوان Gewerbe ثبت‌نام کنند. برای فعالیت به‌عنوان Gewerbe به مجوز تجارت (Gewerbeschein) نیاز دارید.

Gewerbeschein: پروانه تجارت. این به شما امکان می‌دهد تا به‌عنوان Gewerbe فعالیت کنید.

فرایند ثبت شرکت در آلمان

مرحله 1: آدرس خود را در آلمان ثبت كنید

در آلمان، باید هر بار که حرکت کردید، آدرس خود را ثبت کنید. فرایند ثبت آدرس Anmeldung نامیده می‌شود. هنگام ثبت‌نام، شناسنامه مالیاتی (Steueridentifikationsnummer) و گواهی ثبت‌نام (Anmeldebestätigung) دریافت می‌کنید. بعداً به این‌ها احتیاج خواهید داشت.

در این مرحله، شما نیاز دارید:

 • مکانی برای زندگی در آلمان
 • مدارک موردنیاز برای Anmeldung
 • شناسنامه مالیاتی (Steueridentifikationsnummer)
 • گواهی ثبت‌نام (Anmeldebestätigung)

مرحله 2: یک حساب بانکی باز کنید

هنگام اعلام مشاغل خود به Finanzamt و هنگامی‌که شروع به پرداخت مالیات می‌کنید، به یک حساب بانکی آلمانی نیاز خواهید داشت. شما به‌حساب کاربری احتیاج ندارید. یک حساب بانکی معمولی کافی است

حساب‌های بانکی در سایر کشورهای اروپایی نیز، مادامی‌که از نقل و انتقالات SEPA پشتیبانی می‌کنند، قابل‌قبول است.

برای به دست آوردن یک حساب بانکی شما به گواهی ثبت‌نام (اما برخی از بانک‌ها به آن احتیاج ندارند) احتیاج دارید.

مرحله 3: دریافت ویزای مناسب

اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید، بدون اخذ ویزا امکان ثبت شرکت در آلمان ندارید.

در اجازه اقامت خود (Aufenthaltstitel)، به دنبال این عنوان باشید که می‌گوید “Selbständige Tätigkeit gestattet” (خوداشتغالی مجاز است). اگر اجازه اقامت شما این گزینه را داشته باشد، می‌توانید به‌صورت مستقل کارکنید یا یک تجارت در آلمان راه‌اندازی کنید. در غیر این صورت، باید برای ویزای آزاد آلمان اقدام کنید.

مرحله 4: یک مشاور مالیاتی پیدا کنید

مشاوران مالیاتی در آلمان بسیار گران هستند، اما پول زیادی را برای شما پس‌انداز می‌کنند. آن‌ها می‌توانند تجارت شما را برای شما ثبت کنند و از اظهارنامه‌های مالیاتی خود مراقبت کنند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا از اشتباهات زیادی در رابطه با مالیات و بیمه درمانی جلوگیری کنید.

مرحله 5: می‌دانید که آیا شما یک Freiberufler هستید یا Gewerbetreibender

بعداً، شما نیاز دارید که تجارت خود را در اداره امور مالیاتی (Finanzamt) ثبت کنید. آن‌ها تصمیم می‌گیرند که آیا شما یک کار آزاد (Freiberufler) هستید یا یک تاجر (Gewerbetreibender).

تفاوت بسیار مهم است. بازرگانان باید مجوز تجارت (Gewerbeschein) دریافت کنند و مالیات تجارت (Gewerbesteuer) را بپردازند. آن‌ها همچنین باید در فهرست تجارت (Handelsregister) ثبت شوند و از قوانین حسابداری مختلف پیروی کنند. شما باید این کارها را قبل از ثبت‌نام در امور مالی Finanzamt انجام دهید.

زندگی برای فرایبرلر بسیار راحت‌تر است، اما هر آزادکار یک Freiberufler نیست! این عنوان مختص حرفه‌های خاص است. مهندسین، پزشکان، معماران و معلمان می‌توانند Freiberufler باشند. مشاغل رایج مانند راننده تحویل غذا یا راهنمای تور واجد شرایط Freiberufler نیستند، بلکه به‌عنوان Gewerbe1، شناخته می‌شوند.

مرحله 6: دریافت مجوز تجارت (Gewerbeschein)

اگر در حال ثبت‌نام Gewerbe هستید، قبل از بازدید از Finanzamt باید مجوز تجارت (Gewerbeschein) دریافت کنید.

در برلین، می‌توانید Gewerbeschein خود را از Ordnungsamt محلی خود به دست آورید. همچنین می‌توانید این کار را به‌صورت آنلاین انجام دهید.

مرحله 7: تجارت خود را با Finanzamt ثبت کنید

قدم بعدی این است که تجارت خود را به Finanzamt اعلام کنید. شما این کار را با پر کردن Fragebogen zur steuerlichen Erfassung انجام می‌دهید. شما باید این فرم را به‌صورت حضوری یا از طریق نامه به Finanzamt محلی خود ارسال کنید. در این مرحله شماره مالیاتی (استوئنومر) و شماره مالیات بر ارزش‌افزوده به دست می‌آورید.

این‌یک فرم طولانی و پیچیده است. مشاور مالیاتی شما می‌تواند آن را برای شما پر کند.

در این مرحله، شما نیاز دارید:

 • شناسنامه مالیاتی (Steueridentifikationsnummer)
 • یک حساب بانکی در اروپا
 • مجوز تجارت (Gewerbeschein) – فقط برای تجار (Gewerbetreibender) لازم است.

مرحله 8: به شرکت بیمه درمانی خود اطلاع دهید

اگر در حال حاضر بیمه درمانی دارید، باید به شرکت بیمه خود بگویید که به‌صورت مستقل عمل می‌کنید. بیمه درمانی آزاد و گران‌تر است، زیرا کارفرمای شما نیمی از آن را پرداخت نمی‌کند. این پول به‌طور مستقیم از حساب بانکی شما هرماه گرفته می‌شود.

اگر بیمه درمانی عمومی دارید، هزینه بیمه شما بستگی به درآمد شما دارد. ازآنجاکه درآمد آینده خود را نمی‌دانید، تخمینی از درآمد خود را می‌دهید. اگر بیمه زیادی بپردازید بعداً بازپرداخت دریافت خواهید کرد. اگر به‌اندازه کافی پرداخت نکنید، بعداً فاکتور دریافت خواهید کرد.

مرحله 9: وب‌سایت خود را به روز کنید

اگر وب‌سایت دارید، حتماً مطابق با مقررات مختلف آلمانی و اروپایی عمل کنید. داشتن وب‌سایتی که عملکرد و بازده شرکت شما را نشان می‌دهد باعث موفقیت تجارت شما نیز خواهد شد.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

مؤسسان شرکت نیاز به ثبت درخواست برای ثبت‌نام در دفتر اسناد رسمی دارند. پس از ثبت شرکت، مسئولیت مؤسسین به مرحله اجرا درمی‌آید.

 • نوع شرکت را انتخاب کنید: این می‌تواند شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی یا مشارکت باشد.
 • نام شرکت را انتخاب کنید: نام شخص حقوقی جدید باید بی‌نظیر باشد و در دسترس بودن قابل‌بررسی است.
 • اجرای فرم تشکیل: این کار قبل از اسناد رسمی در آلمان انجام می‌شود. بنیان‌گذاران اساسنامه را نیز تهیه می‌کنند.
 • سرمایه سهام را واریز کنید: برخی از فرم‌های تجاری به حداقل سرمایه سهم نیاز دارند که در یک حساب بانکی واریز می‌شود.
 • ثبت‌نام مشاغل: تشکیل با ثبت شرکت در ثبت تجاری به پایان می‌رسد.

ثبت غیرحضوری شرکت در آلمان

روند ثبت شرکت در آلمان می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز و استرس‌زا باشد. به همین دلیل است که ثبت‌نام غیرحضوری به‌صورت آنلاین و یا استفاده از یک وکیل ساختار کار ثبت‌نام غیرحضوری شرکت را آسان کرده است و آن را با نیازهای مشتریان تطبیق داده است. خدمات آنلاین و چندزبانه به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که تکمیل فرم‌ها تا حد امکان آسان باشد.

می‌توانید اطلاعات را به زبان دلخواه خود وارد کنید و فرم تکمیل‌شده را به زبان آلمانی دریافت کنید. سپس آن را به اداره مناسب، مجهز به اطلاعات لازم برای خود و مقامات عمومی تحویل دهید.

خواه شما می‌خواهید در برلین، کلن، مونیخ، دوسلدورف، فرانکفورت، هامبورگ یا هر شهر دیگری در آلمان زندگی کنید یک سرویس آنلاین کارآمد به‌صورت رایگان به مشتریان ارائه می‌شود. با دانش متخصصان در این زمینه از استرس حرکت جلوگیری می‌کنید و روند جابجایی را ساده‌تر می‌کنید. گاهی می‌توان فرایند ثبت غیرحضوری شرکت را به عهده یک نماینده یا وکیل سپرد.

آلمان دارای ده ها هزار تجارت است که از مالکیت تجاری کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ در آن فعالیت می‌کنند. در حقیقت، بخش بزرگی از دلیل برجستگی اقتصاد آلمان درصحنه جهانی می‌تواند با مشاغل کوچک و متوسط (SME) میتلستند مرتبط باشد. دولت آلمان برای ایجاد انواع مشاغل – صرف‌نظر از اینکه یک آلمانی یا یک خارجی را درگیر کند، بسیار باز است. اکثر شرکت‌هایی که تجارت در آلمان دارند، ملزم به ثبت‌نام هستند. ثبت‌نام بر اساس معیارهای مختلفی از قبیل استفاده از حسابداری تجاری، منابع سرمایه، گردش سالانه و تعداد کارمندان انجام می‌شود. مشاغل کوچک مانند مشارکت‌های مدنی (GbRs)، فریلنسرها و شعب وابسته به ثبت احتیاج به ثبت در تجارت ندارند. با ثبت شرکت در آلمان و راه‌اندازی کسب‌وکار می‌توان اقامت این کشور را اخذ نمود. از مزایای ثبت شرکت در آلمان می‌توان به ویژگی‌های زیر اشاره کرد.

 • 0٪ مالیات بر ارزش‌افزوده برای تجارت بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • اقتصاد پیشرو در اروپا
 • چهارمین اقتصاد بزرگ جهان
 • سومین صادرکننده بزرگ جهان
 • عضو اصلی اتحادیه اروپا
 • زیرساخت‌های پیشرفته
 • قطب چندملیتی (فولکس‌واگن، آلیانز، BMW، زیمنس، بایر)
 • امکان مهاجرت در تجارت
 • تشکیل شرکت از راه دور

فرایند و مراحل ثبت غیرحضوری شرکت

برای ثبت‌نام در ثبت‌نام تجاری، صاحب مشاغل نیاز به تماس با دفتر اسناد رسمی دارد که فرم تأییدشده الکترونیکی را ارسال کند. برای شرکت‌هایی که ثبت‌نام در ثبت‌نام تجاری نیز جزئی از فرایند تأسیس است، محدودیت مسئولیت تنها پس از ثبت شرکت مؤثر خواهد بود. این بیشتر مربوط به موارد جابجایی است.

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت‌نام، با وکلا آلمانی ما تماس بگیرید. اگر ترجیح می‌دهید بدون یک دردسر ادغام شوید، می‌توانید کل مراحل ثبت‌نام را به شرکت حقوقی آلمان واگذار کنید.

برای ثبت غیرحضوری شرکت در آلمان نماینده شما پس از تهیه اسناد اولیه، از طرف سهامداران و مدیران مراحل انجام می‌دهد. ‌همه مراحل ثبت غیرحضوری شرکت در یک روز قابل انجام است. برای انجام ثبت شرکت از راه دور، وکالت تهیه می‌شود که می‌تواند در دفتر اسناد رسمی محلی شما امضا شود. در این حالت، برای تشکیل شرکت نیازی به بازدید از کشور مقصد نخواهید داشت.

مدارک ثبت غیرحضوری شرکت

برای ثبت شرکت از راه دور باید اسناد و مدارک را ایمیل کرد و همچنین در اختیار وکیلی که کارها را به عهده دارد، قرارداد.

ابتدا مدارک شما ترجمه رسمی شده و به تائید سفارت آلمان می‌رسد. مدارک تأییدشده به‌علاوه طرح توجیهی برای نماینده شما در آلمان ارسال‌شده تا پس از تائید طرح توجیهی در اداره ثبت شرکت‌ها در ایالت موردنظر شما در آلمان، شرکتی به نام شما ثبت گردد. پس از ثبت شرکت، حساب بانکی برای شرکت شما افتتاح می‌شود و پس‌ازآن شما با مراجعه به سفارت ویزای سه‌ماهه دریافت خواهید کرد. سپس باید به آلمان بروید و مراحل اولیه طرح توجیهی را انجام دهید. پرونده‌های انجمن را یادداشت کنید

 • در آلمان یک حساب بانکی بازکنید
 • دفتر اسناد رسمی کلیه اساسنامه را در ثبت تجاری ثبت می‌کند
 • دفتر کار محلی در مورد تجارت و استانداردهای تأسیس آگاه خواهد شد
 • ثبت‌نام با حرفه‌ای تجارت خاص
 • در مورد تأسیس شرکت به دفتر کار محلی اطلاع دهید
 • ثبت‌نام کارمندان برای بیمه‌های درمانی و اجتماعی
 • ارسال مدارک به اداره مالیات

دادگاه ناحیه ثبت‌نام تجاری آلمان را اداره می‌کند. برای بازدید عموم آزاد و رایگان است، اما می‌توان از طریق درگاه ثبت‌نام مشترک ایالات فدرال آلمان نیز به‌صورت آنلاین بررسی کرد.

مراحل بعدی پس از ثبت شرکت، ازجمله موارد دیگر شامل ثبت مالیات بر ارزش‌افزوده آلمان نیز خواهد بود. ما به سرمایه‌گذاران یادآوری می‌کنیم که اگر قصد انجام فعالیت‌های بازرگانی را داشته باشند، باید شماره EORI را برای شرکت ثبت‌شده به دست آورند.

مزایای بانکی ثبت شرکت در آلمان

برای ثبت شرکت درهرصورتی نیاز به افتتاح حساب بانکی دارد. بانک برای شما بسته به نیازهای بانکی شما مزایای فراوانی دارد. اگر به دنبال دسترسی ساده بانکی آنلاین به دستگاه‌های نقدی (Geldautomaten) هستید، تعداد زیادی از بانک‌ها در آلمان این خدمات را به شما ارائه می‌دهند. با توجه به نوع خدمات یا تجارتی که شرکت شما ارائه می‌دهد می‌توان از بانک‌های المان وام‌های کم‌بهره‌ای دریافت کرد.

هنگام اعلام مشاغل خود به Finanzamt و هنگامی‌که شروع به پرداخت مالیات می‌کنید، به یک حساب بانکی آلمانی نیاز خواهید داشت. شما به‌حساب کاربری احتیاج ندارید. یک حساب بانکی معمولی کافی است حساب‌های بانکی در سایر کشورهای اروپایی نیز، مادامی‌که از نقل و انتقالات SEPA پشتیبانی می‌کنند، قابل‌قبول است. برای به دست آوردن یک حساب بانکی شما به گواهی ثبت‌نام (اما برخی از بانک‌ها به آن احتیاج ندارند) احتیاج دارید.

هزینه‌های ثبت شرکت در آلمان

برای راه‌اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود و 50.000 یورو برای افتتاح یک تجارت در آلمان به‌عنوان یک شرکت سهامی یا مشارکت محدود در آلمان به 25،000 یورو نیاز دارید.

هزینه تشکیل شرکت: هزینه تشکیل شرکت برای افتتاح یک شخص حقوقی در آلمان تقریباً 1800 یورو است.

هزینه‌های دفتر مجازی: یک بسته دفتر مجازی هزینه‌ای حدود 208 یورو در ماه دارد.

هزینه‌های حسابداری: هزینه حسابداری برای شرکت‌های آلمانی از 100 یورو در ماه شروع می‌شود.

هزینه ثبت‌نام: هزینه ثبت‌نام معمول برای GmbH در آلمان تقریباً 400 یورو است و سایر هزینه‌ها مانند هزینه اسناد رسمی اعمال می‌شود.

حداقل سرمایه سهم: حداقل سرمایه سهم برای شرکت با مسئولیت محدود 25،000 یورو و 1200 یورو برای Mini GmbH است.

نرخ مالیات شرکت‌ها در آلمان

نرخ مالیات شرکت‌ها شامل مالیات بر درآمد شرکت‌ها 15 درصد، اضافه کردن همبستگی 825/0 درصد و مالیات تجارت منطقه‌ای است. مالیات محلی برای تجارت بین 14 تا 17.15 درصد متغیر است. مالیات محلی آلمان به‌عنوان هزینه تجاری قابل کسر نیست.

برای خدمات و کالاهایی که در آلمان تحویل داده می‌شود، 19٪ نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده دارد. در اتحادیه اروپا، مالیات بر ارزش‌افزوده بین شرکت‌های مالیات بر ارزش‌افزوده 0٪ است. شرکت‌ها ممکن است مالیات بر ارزش‌افزوده را پس بگیرند.

مشاوره

جهت مهاجرت جهت سرمایه‌گذاری و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت با هدف سرمایه‌گذاری هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی
برای ارزیابی ، با موسسه ما تماس بگیرید.
آیا فرد غیر مقیم می‌تواند یک شرکت در آلمان راه‌اندازی کند؟
بله، کارآفرینان خارجی می‌توانند شرکتی را در آلمان افتتاح کنند به‌شرط آنکه الزامات قانون تجارت را رعایت کنند.
آیا شرکت باید در آلمان مستقر باشد؟
بله، یک شرکت باید در آلمان دارای یک آدرس ثبت‌ شده باشد.
چه نوع شرکت‌هایی را می‌توان در آلمان افتتاح کرد؟
چندین نوع شرکت وجود دارد که می‌توانید در آلمان افتتاح کنید. شرکت‌هایی چون؛ شرکت‌های سهامی و مشارکت عمومی و محدود هستند که با مسئولیت کمتری همراه هستند و همچنین از محبوبیت بالایی برخوردارند. افراد همچنین می‌توانند در آلمان تجارت معاملاتی را شروع کنند.
چه نوع شرکت‌هایی را می‌توان در آلمان افتتاح کرد؟
چندین نوع شرکت وجود دارد که می‌توانید در آلمان افتتاح کنید. شرکت‌هایی چون؛ شرکت‌های سهامی و مشارکت عمومی و محدود هستند که با مسئولیت کمتری همراه هستند و همچنین از محبوبیت بالایی برخوردارند. افراد همچنین می‌توانند در آلمان تجارت معاملاتی را شروع کنند.
حداقل سرمایه سهم در آلمان چیست؟
برای راه‌اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود و 50.000 یورو برای افتتاح یک تجارت در آلمان به‌عنوان یک شرکت سهامی یا مشارکت محدود در آلمان به 25،000 یورو نیاز دارید.
اقدامات اساسی برای راه‌اندازی یک شرکت در آلمان چیست؟
ابتدا باید نام شرکت را در ثبت تجارت آلمان رزرو کنید، سپس تفاهم‌نامه و اساسنامه تهیه‌کرده و سرمایه سهم موردنیاز را واریز کنید. پس از ارائه اسناد و شركت گواهینامه ثبت‌نام خود را دریافت می‌کند، باید برای اهداف مالیاتی و برای تأمین اجتماعی ثبت كند.
اقدامات اساسی برای راه‌اندازی یک شرکت در آلمان چیست؟
ابتدا باید نام شرکت را در ثبت تجارت آلمان رزرو کنید، سپس تفاهم‌نامه و اساسنامه تهیه‌کرده و سرمایه سهم موردنیاز را واریز کنید. پس از ارائه اسناد و شركت گواهینامه ثبت‌نام خود را دریافت می‌کند، باید برای اهداف مالیاتی و برای تأمین اجتماعی ثبت كند.
مهم‌ترین اسناد موردنیاز برای راه‌اندازی یک شرکت در آلمان کدام است؟
مهم‌ترین اسناد مربوط به تفاهم‌نامه و اساسنامه است. مشاوران ما در ثبت شرکت در آلمان می‌توانند آن‌ها را برای شما آماده کنند.
مهم‌ترین اسناد موردنیاز برای راه‌اندازی یک شرکت در آلمان کدام است؟
مهم‌ترین اسناد مربوط به تفاهم‌نامه و اساسنامه است. مشاوران ما در ثبت شرکت در آلمان می‌توانند آن‌ها را برای شما آماده کنند.
چقدر سریع می‌توانید شرکتی در آلمان افتتاح کنید؟
حدود دو هفته طول می‌کشد تا مراحل ثبت شرکت کامل شود.
چقدر سریع می‌توانید شرکتی در آلمان افتتاح کنید؟
حدود دو هفته طول می‌کشد تا مراحل ثبت شرکت کامل شود.
آیا برای افتتاح مشاغل در آلمان به مجوز ویژه نیاز دارم؟
بسته به نوع فعالیت، ممکن است شما مجبور به درخواست مجوزهای خاص شوید.
آیا برای افتتاح مشاغل در آلمان به مجوز ویژه نیاز دارم؟
بسته به نوع فعالیت، ممکن است شما مجبور به درخواست مجوزهای خاص شوید.
چگونه می‌توانم در آلمان حساب بانکی باز کنم؟
با یک قرار ملاقات با نماینده، افتتاح حساب بانکی در آلمان بسیار ساده است. باید گذرنامه یا شناسنامه را همراه خود داشته باشید. برای افتتاح حساب بانکی شرکت می‌توانید از خدمات کارشناسان ما درخواست کنید.
چگونه می‌توانم در آلمان حساب بانکی باز کنم؟
با یک قرار ملاقات با نماینده، افتتاح حساب بانکی در آلمان بسیار ساده است. باید گذرنامه یا شناسنامه را همراه خود داشته باشید. برای افتتاح حساب بانکی شرکت می‌توانید از خدمات کارشناسان ما درخواست کنید.
مالیات من پس از راه‌اندازی شرکت خود در آلمان چه مبلغ است؟
مالیات‌ها در آلمان در سطح فدرال، ایالتی و محلی تعبیه می‌شود. مهم‌ترین مالیات‌ها مالیات بر درآمد افراد و مالیات شرکت‌ها برای شرکت‌ها است. نرخ مالیات شرکت‌ها در آلمان 15٪ است، اما 5.5٪ هزینه همبستگی اضافی نیز در نظر گرفته‌شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو ثبت شرکت
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱