تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس می‌تواند شما را به آرزوهای خود برساند و آینده‌ی درخشانی را برای شما رقم بزند. تحصیل در این کشور یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. در این مقاله بیشتر با تحصیل در این کشور آشنا می‌شویم و تمام جوانب آن را می‌سنجیم و شما را با نظام آموزشی، هزینه‌ها، بورسیه‌ها به بهترین نحو راهنمایی می‌کنیم.

مقدمه

تحصیل در انگلیس

انگلستان در اروپا واقع شده است و بزرگترین کشور بریتانیا به شمار می‌رود و از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. پایتخت این کشور، لندن است. انگلیس حدود 55 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی در این کشور انگلیسی است. خیلی از دانشجویان در سراسر جهان، به خاطر امکانات تحصیلی و رفاهی مناسب، آرزو دارند که در دانشگاه‌های برتر این کشور تحصیل نمایند.

این کشور، دارای نظام آموزشی فوق‌العاده است و توانسته بهترین شرایط تحصیلی را برای دانشجویان فراهم کند.  قطعا مهاجرت به انگلیس و تحصیل در این کشور، رویای بسیاری از دانشجویانی است که قصد دارند خارج از کشور تحصیل کنند و این رویا، خیلی هم دور از دسترس نیست؛ اما توصیه می‌کنیم مقصد خود را بر اساس رویاهایتان انتخاب نکنید! بررسی منطقی تمام شرایط و جوانب تحصیل و زندگی در کشور مقصد، می‌تواند سختی‌ها را کاهش دهد و باعث داشتن یک زندگی ایده‌آل در خارج از کشور شود. در این مقاله، تحصیل در انگلیس را به‌طور کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم و در مورد تمامی جوانب زندگی و تحصیل در این کشور، اطلاعاتی را ارائه داده‌ایم.

مزایای تحصیل در انگلیس

 • تحصیل در یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان
 • تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا
 • کیفیت بالای تحصیلی در این کشور
 • نظام آموزشی فوق‌العاده
 • آینده روشن شغلی
 دانشگاه‌های *آکسفورد*، کالج‌لندن و *کمبریج* در این کشور، از بهترین دانشگاه‌های جهان هستند.

مقاطع تحصیلی انگلیس

نظام آموزشی انگلیس با ایران بسیار متفاوت است. دانش‌آموزان انگلیسی می‌توانند در مدارس دولتی، مدارس غیر‌انتفاعی و به روش تحصیل در منزل به یادگیری بپردازند. والدین می‌توانند روش تحصیل فرزندشان را وابسته به شرایط انتخاب کنند.

تحصیل در انگلیس

همه‌ی دانش‌آموزان موظف‌اند تحصیلات خود را تا سن 18 سالگی ادامه دهند؛ اما تحصیل در مدرسه تا سن 16 سالگی اجباری است و پس از آن دو سال باید وارد کالج شوند. پس از 16 سالگی دانش‌آموزان می‌توانند تحصیلات خود را به دو صورت آکادمیک یا فنی و حرفه‌ای ادامه دهند.

افراد در آزمون GSCE یا دیگر آزمون‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، شرکت می‌کنند. نمره‌ی این آزمون دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کند که وارد دانشگاه شوند یا تحصیلات خود را به پایان برسانند و وارد بازار کار شوند.

افرادی که مقیم انگلیس نیستند می‌توانند مدرک دیپلم خود را در کشور وطن بگیرند و برای تحصیلات در مقاطع بالاتر وارد دانشگاه‌های انگلیس شوند.

دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه‌های انگلیس و تحصیل در مقطع لیسانس باید در آزمون A-level نمره‌ی قبولی کسب کنند؛ در غیر این صورت موظف‌اند پیش از ورود به دانشگاه، یک سال دوره‌ی پیش دانشگاهی را سپری کنند و پس از آن وارد دانشگاه موردنظرشان شوند. پس از آن دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند باید طبق مقررات و ضوابط تعیین شده به مقاطع بالاتر بروند. اطلاعات بیشتر درباره‌ی مقاطع عالی در قسمت‌های بعدی ارائه می‌شود.

تحصیل لیسانس در انگلیس

مدت زمان این دوره در برخی از رشته‌های موردنظر دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان اتحادیه اروپا که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، 3 سال است؛ البته بعضی از رشته‌های کارشناسی، مانند علوم و برخی از شاخه‌های مهندسی ممکن است تا چهار سال زمان ببرد.

دوره‌ی کارشناسی در کشور انگلیس شامل:

 • ترکیبی از سمینارها،
 • کارگاه‌های آموزشی،
 • کلاس‌های تئوری است.

برخی از واحدهای درسی، اختیاری هستند و دانشجویان می‌توانند طبق علاقه‌ی خود آن‌ها را بگیرند.

از دیگر ویژگی‌های دوره‌ی کارشناسی، دوره‌های سریع دو ساله است که با استفاده از آن‌ها دانشجویان می‌توانند مدرک کارشناسی خود را سریع بگیرند و وارد بازار کار شوند؛ البته این دوره برای تمام رشته‌ها وجود ندارد و تنها دانشجویان ممتاز می‌توانند به‌صورت دو ساله دوره‌ی کارشناسی خود را سپری کنند.

شرایط دیگری برای تحصیل کوتاه مدت در انگلیس وجود دارد که شرایط آن به‌صورت زیر است:

 • گواهی تحصیلات عالی که اخذ آن نیازمند تحصیل به مدت یک سال به‌طور تمام‌وقت و دو سال به‌صورت نیمه‌وقت است.
 • دیپلم تحصیلات عالی که شامل یک دوره دو ساله تمام‌وقت است.

به این نکته توجه کنید که پس از گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت شما نمی‌توانید در مقاطع بالاتر تحصیل کنید و تنها می‌توانید وارد بازار کار شوید. برای ورود به مقاطع فوق‌لیسانس نیاز به تحصیل دوره‌های سه ساله‌ی لیسانس دارید.

مدارکی که در زیر برای شما نام بردیم، برای ثبت‌نام در دوره‌ی لیسانس لازم است؛ البته بهتر است به این اطلاعات کلی اکتفا نکنید و شرایط دانشگاه خود را به‌صورت انحصاری بررسی کنید تا به خاطر نقص مدارک، روند پذیرش شما با تأخیر مواجه نشود.

تحصیل درانگلیس

اولین مدرکی که باید جهت پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد در انگلیس ارائه دهید؛ مدرک دوره کارشناسی به صورت ترجمه شده است. ممکن است مدرک کارشناسی شما در کشور انگلیس معتبر نباشد. نگران نباشید؛ شما می‌توانید با گذراندن یک دوره یا چند واحد تحصیلی مدرک خود را به سادگی معادل‌سازی کنید و از آن برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در دوره‌ی کارشناسی ارشد در انگلیس عبارتند از:

 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • مدرک زبان: در دانشگاه‌های انگلیس معمولاً مدرک آیلتس بالای 7 درخواست می‌شود؛ اما برخی از دانشگاه‌های این کشور مدرک تافل را می‌پذیرند.
 • GMAT: متقاضیان تحصیل درکارشناسی‌ارشد در انگلیس در رشته‌های مدیریتی برخی دانشگاه‌های کشور انگلیس باید علاوه‌بر مدارک فوق، نمره‌ی قبولی در آزمون*GMAT* را کسب کنند.
 • رزومه‌ی تحصیلی و کاری معرفی‌نامه ( توصیه‌نامه): این نامه باید توسط اساتید راهنمای شما در دوره‌ی کارشناسی به شما اعطا شود و اهمیت زیادی برای پذیرش در مقاطع بالای تحصیلات دانشگاهی دارد.

تحصیل دکترا در انگلیس

تحصیل دکترا سه ساله است. در مقایسه با سیستم آمریکایی، هم در هزینه و هم در زمان بسیار به نفع دانشجویان خواهد بود؛ همچنین ممکن است تحصیل در این کشور بین ۳ تا ۶ سال (فول تایم یا پارت تایم) زمان ببرد که در برخی رشته‌ها به دلیل پیچیدگی بیشتر ممکن است به‌جای ۳سال تا ۴ سال به طول انجامد. معمولا کار روی یک پروژه آکادمیک است.

تحصیل در انگلیس برای ورود به مقطع دکتری، آزمون ورودی ندارد؛ اما زبان آیلتس بالای 7 یا 7.5 نیاز است.

هزینه‌ی تحصیل مقاطع مختلف در انگلیس

مقطع تحصیلی هزینه‌ی سالانه
لیسانس بین 12000 تا 40000 هزار پوند
فوق لیسانس 10000 هزار پوند به بالا
دکتری 10000 هزار پوند به بالا

مدارس در انگلیس

بسیاری از ایرانیان مقیم انگلیس خواستار تحصیل فرزندانشان در مدارس بومی و ایرانی هستند. در لندن و سایر شهرهای بزرگ کشور انگلیس، مدارس ایرانی وجود دارد که ضمن رعایت استانداردهای نظام آموزشی انگلیس، فرهنگ ایرانی را به دانش‌آموزان می‌آموزند. این مدارس در تمام مقاطع تحصیلی وجود دارند و دانش‌آموزان را برای ورود به دانشگاه‌ها یا بازار کار آماده می‌کنند.

فرستادن دانش‌آموزان برای تحصیل در مقاطع پیش از دانشگاه به کشورهای خارجی به اندازه‌ی مهاجرت‌های دانشجویی مرسوم نیست.

به همین دلیل اگر قصد دارید فرزند خود را برای مقاطع پیش از دانشگاه به انگلیس بفرستید، بهتر است تحقیقات لازم درباره‌ی شهر محل زندگی، مدرسه و محل اقامت فرزندتان انجام دهید. بهتر است فرزند شما در سنین پایین به تنهایی وارد یک کشور غریبه نشود.

رشته‌های غیر پزشکی در انگلیس

تحصیل در انگلیس

رشته‌های دیگری برای تحصیل در انگلیس پرطرفدار هستند که در ادامه توضیحات مختصری درباره‌ی آن‌ها ارائه می‌دهیم:

 • رشته‌ی مهندسی نفت در بهترین دانشگاه‌ها در مقاطع بالا ارائه می‌شود. برای تحصیل در این رشته مدرک کارشناسی در رشته شیمی مکانیک و زمین‌شناسی به همراه مدرک زبان مورد نیاز است.
 • رشته طراحی مد و مدلینگ که یکی از پرطرفدارترین رشته‌های روز دنیا است و با کیفیت خوبی دردانشکده‌های طراحی مد و مدلینگ انگلیس در زمینه‌های طراحی مد و مدلینگ ارائه می‌شود.
 • هنرهای نمایشی و سینما از رشته‌هایی است که در انگلیس ارائه می‌شود و شامل مجموعه‌ای از واحدهای تئوری و عملی است. مهارت‌های عملی ونظری این رشته درکنار فعالیت‌های گروهی، خلاقیت و نظم و انضباط رشد و توسعه می‌یابند.
 • رشته‌ی موسیقی به‌صورت تخصصی در دانشگاه آکسفورد، آکادمی سلطنتی موسیقی و کالج سلطنتی موسیقی ارائه می‌شود. مهارت‌های دانشجویان این رشته در انگلیس در تمام جوانب توسعه می‌یابد و دانشجویان به نوازندگان و آهنگ سازان حرفه‌ای تبدیل می‌شوند.
 • در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان رشته‌ی حقوق برای تحصیل در انگلیس افزایش چشمگیری داشته است. بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در این رشته، دانشگاه‌های کمبریج، دانشگاه آکسفورد و کالج لندن هستند.

حقوق در کشور انگلستان

کشور انگلیس بعد از کشور آمریکا، دومین مقصد محبوب در جهان برای نخبگان است. وجود دانشگاه‌هایی چون آکسفورد، مدرسه اقتصاد و حقوق لندن، کالج امپریال لندن و دانشگاه کمبریج گواه سطح بالای آموزشی در این کشور است. بدون شک بسیاری از نخبگان حقوق در سراسر جهان آرزوی تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس را دارند؛ اما باید بدانید که ورود به دانشگاه‌های انگلیس بسیار سخت بوده و داشتن یک رزومه غنی و پربار به همراه موفقیت در مصاحبه ورودی دانشگاه از شرایط ورود به دانشگاه‌های انگلیس خواهد بود.

با وجود سختی‌های قبولی در دانشگاه‌های انگلیس، اما بازار کار خوب و درآمد بسیار بالا در انتظار فارغ‌التحصیلان حقوق انگلیس است. وکلا در انگلیس از شان اجتماعی بسیار بالایی برخوردار بوده و دارای امنیت اجتماعی بالایی هستند.

شما می‌توانید برای مقاطع مختلف تحصیلی در انگلیس تقاضا نمایید؛ اما بهتر است بدانید که برای این‌که بتوانید به عنوان وکیل در انگلیس  فعالیت نمایید لازم نیست که دوره کارشناسی را در انگلیس بگذرانید؛ بلکه می‌توانید بعد از دوره ارشد که در انگلیس یک سال است، در یک دوره آموزشی شرکت کرده و پس از  قبولی در امتحان کانون وکلا و گذراندن دوره کارآموزی یک وکیل موفق شوید. حقوق در انگلیس از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار بوده و انگلیس مرکز کامن‌لا است.

هزینه زندگی در انگلیس با توجه به نوع شهر می‌تواند متغیر باشد. هزینه زندگی در خارج از لندن حدود ۱۲ هزار و ۲۰۰ پوند در سال و هزینه زندگی در لندن ۱۵ هزار و ۲۰۰ پوند در سال است، این اختلاف قیمت به سبب اجاره‌ بهای بالای مسکن در لندن خواهد بود.

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در انگلیس بین 12هزار تا 40 هزار پوند، هزینه تحصیل در دوره ارشد و دکتری بین ۱۱ هزار تا ۳۲ هزار پوند است. یکی از شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلیسی این است که بتوانید ثابت نمایید که بدون دریافت وام از دولت می‌توانید این هزینه‌ها را پرداخت نمایید. هزینه‌های تحصیلی ذکر شده به نسبت رشته تحصیلی می‌تواند کمتر یا بیشتر شود؛ اما تحصیل در رشته‌های حقوق به نسبت بسیاری از رشته‌هایی که دارای دوره عملی هستند، کمتر است.

خلبانی در کشور انگلیس

کشور انگلیس همیشه یکی از کشورهای مورد توجه برای دانشجویان ایرانی محسوب می‌شود. دانشگاه آکسفورد انگلیس جزء بهترین دانشگاه‌های جهان بوده و رشته خلبانی این دانشگاه جزء بهترین‌های جهان است؛ اما متاسفانه به دلیل تحریم‌های صورت گرفته از جانب کشورهای اروپایی و آمریکایی به تازگی تحصیل دانشجویان ایرانی در آکسفورد غیرممکن است؛ اما علاقه‌مندان به پرواز می‌توانند برای کالج‌های هوانوردی انگلیس اقدام کرده و در صورت کسب شرایط لازم می‌توانند در انگلیس تحصیل نمایند.

خلبانی در انگلیس شامل دو مرحله:

 1. دروس تئوری،
 2. دروس عملی است.

دروس تئوری با هماهنگی دانشکده‌های آموزشی و دروس عملی با هماهنگی آکادمی آموزش هوانوردی و پرواز صورت می‌گیرد.

دانش آموختگانی که بتوانند بعد از تحصیل در انگلیس ویزای کار را دریافت نمایند، می‌توانند زندگی مرفهی داشته باشند و ماهانه حداقل 400 میلیون تومان دستمزد دریافت نمایند.

دوره‌ی خلبانی در انگلستان سه سال است و تمامی افراد با هرمدرک تحصیلی ملزم هستند قبل از تحصیل دوره‌ی (ای- لول) را که معادل سال یازدهم و دوازدهم دبیرستان ایران است را با موفقیت بگذرانند.

هزینه تحصیل در انگلستان بسیار بالا بوده و سالانه حدود 65 هزار دلار هزینه‌ی تحصیل می‌شود. هزینه‌ی زندگی در انگلستان به نسبت کشورهای اروپایی بسیار بالا است؛ به‌طور کلی برای یک زندگی دانشجویی تقریبا مرفه در لندن شما به مبلغی حدود 1300 پوند در هر ماه نیاز دارید.

زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و زبان تحصیل آن نیز انگلیسی است.

مهندسی مواد در کشور انگلستان

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که تحصیل در رشته مهندسی مواد در دانشگاه‌های انگلستان چه چیزی را می‌تواند برای شما به ارمغان بیاورد؟ تحصیل در انگلستان این فرصت را به شما می‌دهد که با یک فرهنگ جدید آشنا شوید و تجربه آن را داشته باشید که با دانشجویان و متخصصان از سراسر جهان همکاری کنید و مهارت‌هایی را برای کمک به پیشرفت‌های شغلی خود کسب کنید.

شما با کسب بورسیه تحصیلی در رشته مهندسی مواد از کشور انگلستان می‌توانید از گزینه‌های مختلف پشتیبانی مالی برخوردار شوید که این کمک هزینه تحصیلی شامل هزینه زندگی روزمره، بیمه، ارائه وام تحصیلی و … است.

برای اطلاع بیشتر در این زمینه و اینکه آیا واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی هستید یا نه می‌توانید به وب‌سایت(UKCISA) شورای دانشجویان بین‌المللی انگلیس، مراجعه کنید.

ادبیات انگلیسی در انگلستان

تحصیل در انگلیس

بدون شک انگلستان بهترین مقصد تحصیلی برای دانشجویانی است که علاقه‌مند به تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی هستند؛ زیرا دانشجویان می‌توانند از نزدیک با فرهنگ مردم آشنایی پیدا کنند و به‌طور مستقیم به منابع تاریخی و آثار ادبی این کشور دسترسی داشته باشند.

رشته ادبیات انگلیسی یکی از مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی در انگلستان است. هر ساله دانشجویان بسیار زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی، یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان در رشته ادبیات انگلیسی بسیار مشکل است؛ زیرا دانشجویان بسیار زیادی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. داوطلبانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند، باید در آزمون ELAT شرکت کنند و در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب نمایند. بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2019 دانشگاه آکسفورد و کمبریج از انگلستان به ترتیب رتبه اول و دوم را در بین بهترین دانشگاه‌های زبان و ادبیات انگلیسی کسب کردند.

دانشگاه‌های انگلستان رشته ادبیات انگلیسی را با بالاترین کیفیت آموزشی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه می‌دهند.

هزینه تحصیل و زندگی در این کشور نسبتا بالا است و بسیاری از دانشجویان بین‌المللی توانایی تامین این هزینه‌ها را ندارند؛ به‌طور کلی میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان در رشته ادبیات انگلیسی حدود 20000 تا 30000 پوند در سال است؛ به علاوه میانگین هزینه زندگی یک دانشجو حدود 1000 پوند در ماه است.

هنر های نمایشی در انگلستان

کشور انگلستان دارای دانشگاه‌های معتبر با سطح علمی بالا است؛ ازاین‌رو هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار زیاد است. رشته هنرهای نمایشی در کالج سلطنتی انگلستان، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و بسیاری دیگر از دانشگاه‌های تراز اول انگلستان تدریس می‌شود. هزینه زندگی در لندن بسیار بالاست و به همین دلیل مناسب زندگی دانشجویی نیست.

هزینه خوابگاه دانشجویی در شهر لندن حدود هشت هزار پوند در سال خواهد بود؛ اما در شهرهای دیگر انگلستان این مبلغ کاهش پیدا می‌کند.

شهریه دانشگاه برای واحدهای تئوری حدود 10 هزار پوند و برای واحد‌های عملی حدود 35 هزار پوند است. طبق آمار اخیر میانگین هزینه تحصیل یک دانشجو در مقطع کارشناسی در کشور انگلیس حدود حداقل  11987 پوند در سال خواهد بود؛ البته دانشگاه‌های انگلیس هر ساله بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی زیادی را برای دانشجویان ممتاز بین‌المللی ارائه می‌دهند.

معماری در انگلستان

دانشگاه‌های معماری انگلستان به‌دلیل داشتن درجه علمی بالا و انجام پروژه‌های تحقیقاتی شهرت بسیار زیادی دارند. نام چندین دانشگاه معماری انگلستان در رتبه‌بندی QS به چشم می‌خورد. دانشجویان معماری باید پس از اتمام دوره تحصیلی خود در امتحانات RIBA شرکت کنند؛ پس از قبولی در این آزمون دانشجویان عضو انستیتیو رویال معماران انگلیس می‌شوند و می‌توانند به عنوان یک معمار فعالیت‌های حرفه‌ای خود را آغاز کنند. دانشجویان بین‌المللی غیر‌انگلیسی‌زبان باید برای تحصیل در دوره‌های معماری در دانشگاه انگلستان، مدرک زبان ایلتس یا تافل داشته باشند.

بعضی از دانشگاه‌های انگلستان فقط مدرک آیلتس را قبول می‌کنند. هزینه تحصیل در رشته معماری در دانشگاه‌های مختلف انگلستان متفاوت است. برای مثال هزینه تحصیل در رشته معماری در دانشگاه UCL 25770پوند در سال است. میانگین هزینه تحصیل در رشته معماری در دانشگاه‌های انگلستان بین 23000 تا 34500 پوند در سال است.

هزینه زندگی در شهرهای بزرگ انگلستان مانند لندن بسیار بالا است؛ به‌طور میانگین هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی 989 پوند در ماه خواهد بود.

برای تحصیل در رشته‌ی معماری معدل دیپلم، مدرک *آیلتس*و داشتن پیش زمینه‌های هنر مورد نیاز است. این دوره در کشور انگلیس 3 تا 5 سال زمان می‌برد.

رشته جغرافیا در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان جزء برترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان هستند. در سال 2019 سه دانشگاه از این کشور توانستند رتبه اول تا سوم را در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته جغرافیا کسب کنند. بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان، رشته جغرافیا را در گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهند. دانشگاه‌های انگلستان شهریه نسبتا بالایی دارند؛ البته دانشگاه‌های دولتی نسبت به دانشگاه‌های خصوصی این کشور شهریه مناسب‌تری دارند؛ اما به‌طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در در این کشور بسیار بالا است.

میانگین هزینه تحصیل در رشته جغرافیا در دانشگاه‌های انگلستان بین 20000 تا 30000 پوند در سال است.

رشته مدیریت در انگلیس

کشور انگلستان دارای بهترین دانشگاه‌های جهان است. دانشگاه آکسفورد و کمبریج از دانشگاه‌های معروف و معتبر این کشور هستند. دانشجویان بسیاری در سراسر جهان آرزو دارند در یکی از دانشگاه‌های برتر کشور انگلیس تحصیل کنند. رشته مدیریت و گرایش‌های آن در اکثر دانشگاه‌های انگلیس تدریس می‌شوند و دانشجویان می‌توانند برای اخذ پذیرش اقدام کنند.

میانگین هزینه تحصیل رشته مدیریت در دانشگاه‌های این کشور بین 21000 تا 31000 پوند در سال است.

تحصیل در انگلیس

 هزینه اسکان

در سال 2017 متوسط ​​اجاره دانشجویی 125 پوند در هر هفته یا 535 پوند در هر ماه می‌رسید؛ با این حال به نظر می‌رسد دانشجویان لندن به‌طور متوسط ​​182 پوند در هفته یا 640 پوند در ماه بپردازند. متوسط ​​هزینه سالانه دانشجویان 4875 پوند (براساس قرارداد 39 هفته ای) است. بیشتر اجاره‌ها شامل قبض‌ها نیز می‌شوند .

در پایان یک دوره کارشناسی معمولی سه ساله، هزینه کل پیش بینی شده برای اقامت 14625 پوند است. وام تعمیر و نگهداری برای دولت و دانشجویان اتحادیه اروپا برای تأمین هزینه‌های زندگی (از جمله اسکان) از طرف دولت ارائه می‌شود .

دانش‌آموزان به‌طور معمول برای سال اول در محل اسکان دانشگاه – خوابگاه – می‌مانند و برای سال‌های دوم و سوم به منازل شخصی می‌روند. هزینه خوابگاه دانشگاه بسته به مکان تحصیل در انگلیس و نوع اقامت دانشجو، متفاوت خواهد بود.

سایر هزینه‌های اساسی دانشجویان

 • قبض‌های آب و برق (آب ، گاز و برق) در منازل اجاره‌ای تقریبا 50 پوند در هر ماه است
 • صورت‌حساب تلفن همراه از 10 تا 30 پوند است.
 • اینترنت حدود 20 پوند در ماه هزینه دارد؛ البته این هزینه بین مستاجرین تقسیم می‌شود؛
 • به‌طور متوسط ​​کتاب و تجهیزات دانشگاه 15 دلار در هفته یا 60 پوند در ماه هزینه خواهد داشت.

در خارج از لندن و سایر شهرهای مهم انگلستان، میانگین بلیط اتوبوس تنها 5/1 پوند و 45 پوند در ماه برای کارت مسافرتی دانشجویان است. دانشجویان دانشگاه‌های مرکزی لندن باید انتظار داشته باشند،  هفته‌ای 23 پوند برای سفر (مترو ، اتوبوس ، تراموا و قطار) یا 90 پوند در ماه و به‌طور متوسط ​​88140 پوند در سال (بر اساس دوره ی 39 هفته)  هزینه کنند.

دانشجویان همچنین ازتخفیف 33 % بلیط قطارهای منطقه‌ای با راه آهن 16-25 بهره‌مند می‌شوند. با در نظر گرفتن هزینه‌های مسکن شخصی، غذا، هزینه‌ی ترم، حمل و نقل، معاشرت و خدمات، متوسط ​​هزینه زندگی در سال2016، حدود 8909 الی 26970 پوند بود. (طی یک دوره سه ساله)

بورسیه تحصیلی در انگلیس

تحصیل در انگلیس
در ادامه سعی کرده‌ایم تعدادی از بورسیه‌های تحصیلی معتبر در کشور انگلستان را به شما معرفی کنیم.

کمک هزینه تحصیلی گیتس کمبریج

این کمک هزینه به متقاضیان مستعد در تمام رشته‌ها و از تمام کشورهای خارجی تعلق می‌گیرد. این دانشجویان باید به شکل تمام‌وقت در هر یک از مقاطع تحصیلی و در رشته‌های ارائه شده در دانشگاه Cambridge تحصیل کنند تا بتوانند از این بورسیه‌ استفاده کنند. برای ورود به وب‌سایت این دانشگاه *اینجا*را کلیک کنید.

کمک هزینه تحصیلی رودز در دانشگاه آکسفورد

این کمک هزینه از سال 1902 تا کنون به دانشجویان اعطا می‌شود؛ در واقع می‌توان گفت این بورسیه قدیمی‌ترین کمک هزینه‌ی تحصیلی در سراسر دنیا است. کمک هزینه تحصیلی Rhodes برای تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است و به دانشجویان نمونه‌ی بین‌المللی که در دانشگاه آکسفورد تحصیل می‌کنند، تعلق می‌گیرد.

انتخاب این دانشجویان بر اساس پیشرفت تحصیلی و رزومه‌ی آن‌ها انجام می‌شود. این بورسیه‌ی تحصیلی تمام هزینه‌های دانشگاه، هزینه‌های زندگی دانشجویی، بیمه سلامت و بلیط رفت و برگشت دانشجویان به وطنشان را پوشش می‌دهد.

کمک هزینه جهانی تحقیقاتی ادینبورگ

دانشگاه Edinburg به دانشجویانی که برنامه تحقیقاتی PhD را در زمینه‌ی ارائه شده توسط دانشگاه ادامه می‌دهند، بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. این کمک هزینه به دانشجویان بین‌المللی و در مقاطع بالاتر از لیسانس داده می‌شود.

کمک هزینه تحصیلی ( (Deny Holland

کمک هزینه تحصیلی Deny Holland صرفاً برای دانشجویان دوره لیسانس کشورهای خارج از انگلیس در نظر گرفته شده است. این بورسیه به دانشجویانی اعطا می‌شود که بدون حمایت مالی و کمک هزینه توانایی تأمین مخارج زندگی دانشجویی و تحصیل در دانشگاه College London را ندارند. مبلغ این کمک هزینه به میزان 9000 پوند در هر سال است که البته با بررسی شرایط دانشجویان به آن‌ها داده می‌شود.

کمک هزینه تحصیلی بین المللی  (University of Sussex Chancellor)

کمک هزینه تحصیلی بین‌المللی University of Sussex Chancellor در اکثر مدارسSussex  ارائه می‌شود. این بورسیه‌ی تحصیلی براساس رزومه تحصیلی شامل دانشجویان بین‌المللی و غیراروپایی می‌شود که در مقاطع تحصیلات تکمیلی به‌صورت تمام‌وقت در دانشگاه Sussex تحصیل می‌کنند. این کمک هزینه تحصیلی 50 درصد شهریه دانشجو بین‌المللی را پوشش می‌دهد و برای یک سال است.

کمک هزینه تحصیلی بین‌المللی دانشگاه بریستول

دانشگاه Bristol از دیگر دانشگاه‌هایی است که به دانشجویان بین‌‌المللی، بورسیه تحصیل در انگلیس اعطا می‌کند. این بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد دارند در مقطع کارشناسی در این دانشگاه تحصیل کنند، دانشجویان جدید در اولویت دریافت این بورسیه تحصیلی قرار دارند. مبلغ این بورسیه شامل هزینه‌های شهریه‌ی دانشگاه دانشجویان است. برای ورود به وب‌سایت این دانشگاه *اینجا*را کلیک کنید.

شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی که کشور ایران برای تحصیل در کشورهای خارجی اعطا می‌کند، استفاده کنید. وزارت علوم ایران در راستای سیاست‌های افزایش توانمندی‌های علمی، هر سال دانشجویان مستعد را به دانشگاه‌های معتبر و ممتاز در کشورهای سراسر دنیا اعزام می‌کند. وزارت علوم به این دسته از دانشجویان بورس تحصیلی، وام یا ارز تحصیلی می‌دهد و در مقابل از آن‌ها برای خدمت در ایران تعهد می‌گیرد. شما با فراهم کردن شرایط مورد نظر وزارت علوم و تحقیقات ایران می‌توانید از این بورسیه‌های تحصیلی استفاده نمایید.

اعتبار دانشگاه‌های انگلیس

تحصیل در انگلیس

اعتبار یک دانشگاه در سطح بین‌الملل در انتخاب آن دانشگاه برای تحصیل از اهمیت زیادی برخوردار است. کشور انگلیس از کشورهایی است که بسیاری از دانشگاه‌های آن در سطح جهانی از اعتبار خوبی برخوردارند. از این رو تحصیل در انگلیس آرزوی بسیاری از دانشجویان است.

رتبه‌بندی‌ها براساس کیفیت معیارهایی خاص در سطح بین‌الملل انجام می‌شود. با استفاده از این رتبه‌بندی‌ها دانشجویان می‌توانند از کیفیت و سطح علمی دانشگاه موردنظر خود نسبت به دانشگاه‌های سراسر جهان مطلع شوند.

این رتبه‌بندی‌ها طیف وسیعی از معیارها، از جمله استانداردهای ورود، رضایت دانشجویان، نسبت کارکنان و دانشجویان ، خدمات تحصیلی و امکانات هزینه هر دانشجو، کیفیت پژوهش و…. را در بر می‌گیرد و میزان اعتبار دانشگاه در سطح جهانی را تعیین می‌کند.

آزمون های ورودی انگلیس

تحصیل در انگلیس

دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند برای ورود به این دانشگاه‌ها امتحانات A- Level شرکت کنند. کسب نمره‌ی قبولی در این امتحان لازمه‌ی ورود به دانشگاه‌های این کشور است. نمره‌ی بالا در این آزمون شانس قبولی شما را در رشته‌های پر تقاضا افزایش می‌دهد. دانشجویان می‌توانند پیش از ورود به دانشگاه در دوره‌های A-level شرکت کنند.

طول این دوره معمولاً دو ساله است و به منزله‌ی دوره‌ی پیش دانشگاهی است:

 1. سال اول این دوره به اسم AS معروف بوده.
 2. سال دوم آن راA2 می‌نامند.

نمرات این دوره به‌صورت نمرات حاصل شده از شرکت در امتحانات سراسری انگلیس محاسبه می‌شود.

دوره‌ی دیگری که دانشجویان می‌توانند در آن شرکت کنند، دورهFoundation  است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بین دوره‌یA-level  و دورهFoundation یکی را انتخاب نمایند؛ البته اگر دانشجویان متقاضی رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی باشند، فقط می‌توانند دوره‌ی A-Levels را انتخاب کنند؛ چنانچه قصد ادامه تحصیل در رشته‌هایی غیر از این موارد را دارید و دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و دیپلم هستید، بهتر است دوره‌یFoundation  را انتخاب کنید. هزینه این دوره سالانه بین 12000 تا 30000 هزار پوند است.

دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلیس و در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را دارند باید در آزمون*UCAT* شرکت کنند؛ البته برخی از دانشکده‌های پزشکی شرط کسب نمره‌ی قبولی در این آزمون را ندارند. آزمونUKCAT  به صورت آنلاین برگزار می‌شود و توانایی‌های شناختی، طرز برخورد و رفتار، تفکر بحرانی و استدلال منطقی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد. مباحث این آزمون شامل چهار مبحث استدلالی و یک مبحث قضاوت وضعیت است که در ادامه درباره‌ی آن‌ها توضیحاتی ارائه می‌شود

Verbal Reasonin

اطلاعات نوشتاری و نتیجه‌گیری منطقی دانشجو را ارزیابی می‌کند. مدت زمان این بخش 21 دقیقه است.

Quantitative Reasoning

توانایی متقاضی در حل مسائل عددی را مورد سنجش قرار می‌دهد. مدت زمان 24 دقیقه است.

Abstract Reasoning

قدرت استدلال فرد در ارتباطات با تفکرات همگرا و واگرا را می‌سنجد.

Decision Analysis

در این قسمت مشخص می‌شود که شما در حین دریافت اطلاعات، ارتباطات را چگونه استدلال می‌کنید، نحوه‌ی قضاوت کردن چگونه است و چقدر قدرت گرفتن تصمیم متناسب با اطلاعات را دارید.

Situational Judgment

آخرین بخش آزمون عکس‌العمل دانشجو در شرایط مختلف و شناخت فرد از منش پزشکی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

شرکت در آزمون‌های بین‌المللی در انگلیس

همان‌طور که پیش از این گفتیم ارائه‌ی یک رزومه‌ی قوی برای پذیرش تحصیل در انگلیس، یک عامل تأثیرگذار و تعیین کننده است. فاکتورهای زیادی وجود دارند که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید رزومه‌ی تحصیلی خود را کامل‌تر و قوی‌تر کنید. مقاله، معدل بالا و سوابق کاری از این فاکتورها هستند.

آزمون‌ها و رقابت‌های بین‌المللی از عواملی هستند که وجود آن‌ها در رزومه‌ی شما خالی از لطف نیست. آزمون‌های زبان مهمترین آزمون‌های بین‌المللی محسوب می‌شوند. مدرک زبان مورد تأیید در سراسر کشور انگلیس، مدرک آیلتس است؛ البته مدرک تافل نیز در برخی از دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید است.

به غیر از آزمون‌های زبان، رقابت‌های تئوری و عملی بسیاری در سطح بین‌الملل و در رشته‌های مختلف برگزار می‌شوند. بسیاری از این رقابت‌ها در کشور انگلیس وجود دارند که با مراجعه به سایت‌های اینترنتی و پرس و جو از مسئولین مربوطه در دانشگاه خود می‌توانید اطلاعاتی در این باره کسب کنید.

شرکت در این رقابت‌ها تجربه‌ی کاری و علمی شما را افزایش می‌دهد و حتی ممکن است باعث آشنایی با کارفرمای کمپانی یا سازمان مورد علاقه‌‌ی شما شود و آینده‌ی شغلی خوبی برایتان رقم بزند؛ همچنین با کسب مقام در این آزمون‌ها می‌توانید از طرح‌های تشویقی و بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌ خود بهره‌مند شوید. 

چاپ مقالات علمی در انگلیس

تأثیر چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی در ادامه‌ی روند تحصیل بر کسی پوشیده نیست. دلیل این تأثیر و اهمیت این است که مقاله دلیلی بر اثبات بالا بودن سواد علمی و تجربه‌ی شما در رشته‌ی تحصیلی است؛ به همین دلیل است که در موقعیت‌های شغلی بالاتر، در رقابت بین افراد فردی با رزومه‌ی قوی‌تر موفق می‌شود.

 ارائه‌ی مقاله یک نقطه‌ی مثبت برای دانشگاه شما محسوب می‌شود و به همین دلیل دانشگاه شما را از امتیازات ویژه نظیر بورسیه‌ی تحصیلی بهره‌مند می‌سازد. 

تسهیلات دانشجویی انگلیس

خدمات مالی برای دانشجویان انگلیس

برای مدیریت مسائل مالی حین تحصیل در انگلیس باید یک حساب بانکی در یکی از بانکهای معتبر این کشور داشته باشید تا بتوانید تراکنش انجام دهید و از خدمات بانکی بهرهمند شوید. برخی از بانکها این امکان را برای شما فراهم میکنند که پیش از ورود به انگلیس در آنها افتتاح حساب کنید؛ اما دانشجویان معمولاً پس از ورود به انگلیس و با بررسی شرایط بانکهای مختلف، در بانک موردنظرشان حساب باز میکنند.

افتتاح حساب از یک روز تا دو هفته زمان میبرد؛ به همین دلیل توصیه میشود، هنگام ورود به انگلیس به اندازهی کافی پول نقد همراه خود داشته باشید. دقت کنید که پس از افتتاح حساب بیش از موجودی حساب خود، خرج نکنید وگرنه بانک شما را جریمه خواهد کرد. شما میتوانید برای دریافت تسهیلات بانکی با مدیریت شعبه صحبت کنید.

تحصیل در انگلیس

شما میتوانید از خدمات بانکی انگلیس به‌صورت حضوری یا آنلاین استفاده کنید. 

 تسهیلات درمانی دانشجویان انگلیس

برای تحصیل در انگلیس مانند تمام کشورها نیاز دارید، تحت پوشش یک بیمه‌ی درمانی معتبر قرار بگیرید. سیستم مراقبت بهداشتی دولتی در کشور انگلیس، سرویس ملی بهداشت (NHS )  نام دارد.

در بیمه‌ی سازمان NHS، خدمات درمانی که توسط پزشک خانواده و یا پزشک عمومی ارائه می‌شود، رایگان است. علاوه‌بر آن خدمات درمانی اورژانسی برای تمام افراد صرف‌نظر از نحوه‌ی اقامت آن‌ها در انگلیس رایگان است.

شما می‌توانید با ارائه‌ی ویزای تحصیلی انگلیس به مراکز مربوطه تحت پوشش بیمه‌ی  NHS قرار بگیرید؛ البته به این نکته توجه کنید که اگر مدت زمان تحصیل شما در این کشور کمتر از 6 ماه باشد، تحت پوشش NHS قرار نمی گیرید؛ البته این بدان معنا نیست که شما در این زمان بیمه درمانی ندارید؛ بلکه می‌توانید از بیمه خصوصی استفاده کنید.

نکته‌ی دیگری که بیان آن خالی از لطف نیست این است که خدمات ارائه شده توسط  NHS محدود است و برای سایر خدمات درمانی، باید هزینه‌ها را به‌صورت آزاد پرداخت کنید.

شرکت‌های بیمه‌ی خصوصی، بیمه‌های مختلف با شرایط مختلفی را ارائه می‌دهند که در صورت نیاز می‌توانید تحت پوشش بیمه‌ای قرار بگیرید که خدمات ارائه‌ شده توسط آن برای شما کاربردی باشد. 

کارت دانشجویی انگلیس

هنگام تحصیل در انگلیس شما می‌توانید در بسیاری از مراکز از تخفیفات خوبی بهره‌مند شوید. اویسترکارت یک بلیت الکترونیکی است که در لندن، هزینه‌های استفاده از قطار، مترو و اتوبوس را کاهش خواهد داد. دانشجویان بین‌المللی با تهیه این کارت می‌توانند بیش از ۳۰درصد در هزینه‌های رفت‌وآمدشان صرفه‌جویی کنند؛ البته توجه کنید که کارت شما در ساعات اوج استفاده از مترو یعنی در ساعت 6:30 تا 9:30 و 16 تا 19 شامل تخفیف نمی‌شود. از راه‌های دیگر رفت و آمد در لندن استفاده از دوچرخه‌های اجاره‌ای است که در سطح شهر وجود دارند.

تحصیل در انگلیس به‌هیچ‌وجه خسته کننده نخواهد بود. شما محل‌های بسیاری برای تفریح و گشت و گزار دارید؛ البته همه‌ی این تفریحات شامل هزینه نمی‌شوند. با کمی بررسی می‌توانید بفهمید راه‌های بسیاری برای تفریحات کم ‌هزینه و حتی رایگان در لندن وجود دارد. مثلا بازدید از بسیاری از موزه‌های لندن رایگان است؛ همچنین برخی از مجلات و روزنامه‌ها به‌صورت دولتی ارائه می‌شوند.

یکی از مواردی که می‌تواند برای شما از همه چیز جذاب‌تر باشد این است که می‌توانید با قدم زدن در خیابان‌های لندن، همه آن چیزی که در هری‌پاتر و سایر فیلم‌ها به تصویر کشیده شده‌ است را ببینید. بازارهای خیابانی در همه جای لندن وجود دارند در این بازارها شما می‌توانید با ارائه‌ی کارت دانشجویی خود از غذاهایی ارزان و گاه رایگان استفاده کنید.

خوابگاه در انگلیس

نحوه‌ی اقامت در دانشگاه و زندگی در انگلیس از دیگر مواردی است که در اولویت تحصیل در انگلیس قرار دارد و پس از مشخص شدن شهر و دانشگاه محل تحصیل باید درمورد آن تصمیم گیری کرد.

برخی از خوابگاه‌های انگلیس متعلق به خود دانشگاه هستند و توسط دانشگاه یا دانشکده‌های مربوطه اداره می‌شوند. دسته‌ی دیگر از خوابگاه‌ها متعلق به یک شرکت خصوصی هستند. این خوابگاه‌ها توسط خود شرکت‌ها و یا به‌صورت مستقل یا مشترک با دانشگاه اداره می‌شوند.

در ادامه به بررسی و ارائه‌ی توضیحات درباره‌ی مراکز اقامتی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در انگلیس می‌پردازیم:

تحصیل در انگلیس

Hall of Residence

این نوع اقامتگاه شامل ساختمان‌هايي بزرگ با تعداد زيادي دانشجو است. دانشجویان در این ساختمان‌ها در اتاق‌های مشترك يا مجزای موجود در ساختمان زندگي مي‌كنند . معمولاً حمام و سرويس‌هاي بهداشتي و آشپزخانه‌ی هر طبقه مشترک است. در این ساختمان‌ها، اتاق‌هایی تحت عنوانensuite وجود دارند که دارای سرويس بهداشتي و حمام خصوصی هستند.

خط تلفن در هر طبقه‌ی ساختمان وجود دارد؛ اما در بعضي خوابگاها هر اتاق دارای خط تلفن اختصاصی است و حتی ممكن است اينترنت برای اهالی هر اتاق ارائه شود. برخی از ساختمان‌ها، شام و صبحانه و غذاهای سلف دانشگاه ارائه می‌شود که باید هزینه‌ی بیشتری برای آن پرداخت کنید. استفاده از غذاهای سلف از هر نظر مقرون به صرفه‌ است.

خانه و آپارتمان

این دسته از اقامتگاه‌ها معمولاً در نزديكي دانشگاه واقع شده است؛ در بعضی موارد خانه‌ها و آپارتمان‌ها داخل خود دانشگاه تأسیس می‌شوند. در این نوع خوابگاه‌ها سلف وجود ندارد و دارای آشپزخانه مشترك بین چند اتاق (مثلا بین اتاق‌های یک طبقه) وجود دارد. سرويس‌هاي بهداشتي با ديگر اتاق‌های موجود در ساختمان مشترک است .

برای تحصیل در انگلیس شما می‌توانید خانواده‌ی خود را به همراه ببرید. بعضي از دانشگاه‌ها، خانه‌هایی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند که در آن‌ها امكان زندگی با خانواده وجود دارد؛ البته درخواست براي چنين خانه‌هايي زياد است. این دسته از اقامتگاه‌ها معمولاً توسط شرکت‌های خصوصی اداره می‌شوند و شما می‌توانید اطلاعات لازم را از دانشگاه خود دریافت کنید.

هاستل

این دسته از اقامتگاه‌ها توسط سازمان‌های خیریه اداره می‌شوند و دانشجویان می‌توانند تا پیدا کردن یک اقامتگاه دائمی در این مراکز زندگی کنند؛ در واقع هاستل‌ها ترکیبی از امکانات خوابگاه و هتل را ارائه می‌دهند؛ برخی از آن‌ها دارای سلف هستند و برخی دیگر آشپزخانه‌های مشترک دارند. این مراکز بیشتر در لندن وجود دارند و از لازمه‌های اقامت در آن‌ها درخواست رزرو پیش از *مهاجرت*و پیش پرداخت است.

Lodgings

شما یک اتاق در این خانه‌ای که صاحب خانه درآن زندگی می‌کند، اجاره می‌کنید. معمولا سرویس بهداشتی و حمام مشترک است. شما باید طبق قوانین خانواده‌ی صاحب خانه رفتار کنید. سکونت در چنین خانه‌هایی حس زندگی در محیط خانواده را برای شما تداعی می‌کند و دلتنگی‌های شما کم‌تر خواهد شد. در برخی موارد، غذا توسط صاحب خانه فراهم می‌شود و یا این‌که امکانات آشپزخانه برای تهیه غذا در اختیار شما قرار می‌گیرد.

Bedsits

با سکونت در این مکان‌ها یک اتاق در یک ساختمان به شما تعلق می‌گیرد. تعداد زیادی اتاق در یک ساختمان وجود دارد که یک فرد در آن زندگی کند. این نوع اقامتگاه‌ها لزوماً به دانشجویان تعلق نمی‌گیرد و هر فردی که به اقامتگاه نیاز داشته باشد، می‌تواند در این ساختمان زندگی کند.

شما باید غذای خود را جایی خارج از ساختمان تهیه کنید؛ البته ممکن است یک آشپزخانه مشترک در ساختمان ساخته شده باشد. سرویس بهداشتی نیز مشترک است. وظیفه‌ی تمیز کردن اتاق و شست و شوی لباس‌ها برعهده‌ی خودتان است. نقطه‌ی مثبت این خوابگاه‌ها عدم وجود محدودیت برای دانشجویان است.

Flats and houses

بعد ازگذشت مدتی اقامت و تحصیل در انگلیس می‌توانید با گروهی از دوستان خود خانه اجاره کنید. با این کار، هزینه‌های اجاره و برق و آب و گاز بین شما تقسیم می‌شود و برای همه‌ی شما مقرون به صرفه است. پیدا کردن خانه‌های بزرگ مشکل‌تر است. به مبله بودن یا بدون اثاثیه بودن خانه دقت کنید؛ اگر خانه مبله نباشد خودتان موظف به تهیه‌ی وسایل آن هستید که برای یک دوره اقامت محدود در انگلیس عاقلانه نیست.

در ادامه بهترین روش برای پیدا کردن یک محل اقامت مناسب را برای شما بیان می‌کنیم. بهترین روش مراجعه به واحدهای معرفی شده توسط اداره رفاه دانشگاه خودتان یا اتحادیه‌ی دانشجویی مرکز آموزشی است. آن‌ها لیستی از انواع اقامتگاه‌هایی که دانشجویان می‌توانند در آن‌ها زندگی کنند را ارائه می‌دهند و شما می‌توانید انتخاب کنید. آن‌ها می‌توانند به شما در تحقیق در مورد مسکن مورد نظر که احتمالا خودتان آن را پیدا کرده‌اید کمک کنند تا از دردسرهای احتمالی که ممکن است در آینده برای دانشجو پیش آید جلوگیری کنند.

کار دانشجویی انگلیس

کار در انگلستان هنگام تحصیل مجاز است؟

در انگلیس، مشابه بسیاری از دانشگاه‌های برتر بین‌المللی، دانشجویان خارجی مجاز به کار نیمه‌وقت هستند. انگلستان به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، به شما اجازه می‌دهد حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم و تمام‌وقت در هنگام تعطیلات کار کنید؛ اما محدودیت‌ها و شرایط بسیاری وجود دارد که باید در راستای آن حرکت کنید تا به شما اجازه کار داده شود.

شایستگی کار در زمان تحصیل

صلاحیت شما برای کار در انگلستان در هنگام تحصیل به دو محدودیت عمده بستگی دارد: مواردی که توسط دانشگاه شما و آن‌هایی که توسط مؤسسات رسمی دولتی اجرا می‌شود. شما باید اطمینان داشته باشید که قبل از مقامات دولتی، دانشگاه هیچ محدودیتی جهت برکنار کردن شما از کار نخواهد داشت. به‌عنوان‌مثال، علاوه‌بر محدودیت‌های دولتی بسته به دوره تحصیلی، دانشگاه ممکن است ساعات کاری را برای شما محدود کند.

در انگلستان، به‌ویژه در شهرهای بزرگی مانند لندن، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به‌راحتی شغل پاره‌وقت پیدا کنند. بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است فقط به شما اجازه کار در محوطه دانشگاه را بدهند؛ اما نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا هنوز گزینه‌های بسیاری برای شما وجود دارد؛ با این‌حال، قبل از رفتن به دنبال شغل پاره‌وقت باید بررسی کنید که آیا واجد شرایط چنین کارهایی هستید یا خیر. همه این کارها با ویزای درجه 4 شما، ویزای رسمی دانشجویی در انگلستان امکان‌پذیر است. اولین معیارهایی که باید بررسی کنید سن شماست. اگر زیر 16 سال دارید و ویزای درجه 4 ندارید، واجد شرایط کار در انگلستان نیستید.

توجه داشته باشید که این ممنوعیت‌های کاری فقط برای دانشجویانی که از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس آمده‌اند قابل‌اجراست. شهروندان اتحادیه اروپا ازجمله سوئیس، هنگام حضور در دانشگاه، نیازی به اجازه کار در انگلستان ندارند.

کلیه شرایط و محدودیت‌ها در ویزای درجه 4 شما وجود دارد که شامل تعداد ساعتی است که می‌توانید در طول مدت هفته کار کنید. هنگام دریافت مدارک اجازه اقامت خود نامه‌ای به شما داده می‌شود که تمام اطلاعات را به شما ارائه می‌دهد؛ همچنین مشخص‌شده که آیا می‌توانید در حین تحصیل کار کنید یا نه.

اگر یکی از موارد زیر شامل شما می‌شود، می‌توانید در حین تحصیل در انگلستان کار کنید:

 • کار باید مجاز باشد.
 • طبق اجازه وزیر امور خارجه قادر به کار است.
 • طبق قوانین ویزای درجه 4 کار کند.
 • کار محدود یا پاره‌وقت در طول مدت‌زمان تحصیل
 • کار تمام‌وقت در طول تعطیلات
 • 10 تا 20 ساعت کار در هفته در طول ترم (براساس قانون یک هفته یک دوره 7 روز بین دوشنبه و یکشنبه است.)

برچسب گذرنامه شما ممکن است چیزی متفاوت‌تر از همه گزینه‌های بالا بگوید. ممکن است در ویزای شما ” هیچ کار” یا ” کار ممنوع است” درج شود؛ البته باید توجه داشته باشید که اگر تصمیم دارید به یک سطح تحصیلی بالاتر بروید یا دوره مطالعاتی خود را تغییر دهید، ممکن است لازم باشد که طبق برنامه مهاجرتی جدید اقدام کنید؛ تا زمانی‌که پاسخی برای برنامه جدید دریافت نکرده‌اید، باید طبق وضعیت مهاجرت قدیمی اقدام کنید.

چه نوع شغلی در انگلستان برای دانشجویان پیدا می‌شود؟

به‌طورکلی، هدف اصلی ویزاهای دانشجویی در انگلستان ارائه مسیر تحصیلی بدون موانع است. علی‌رغم اینکه فقط به‌منظور امکان حضور در دانشگاه به شما مجوز داده‌شده است، ویزای دانشجویی شما می‌تواند به شما اجازه دهد در مدت‌زمان مشخصی کار کنید؛ با این‌ حال دولت می‌خواهد به شما اطمینان دهد که هنگام کار، پیگیری مطالعات خود را از دست نخواهید داد.

اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که در هنگام تحصیل در انگلستان چه نوع شغلی می‌توانید پیدا کنید. در زیر ما لیست طولانی از مشاغل دانشجویی در انگلستان را برای شما ارائه می‌دهیم.

 • مسئول پشتیبانی دانشجویی
 • دستیار فروش
 • درایور داروسازی
 • درایور تحویل پیتزا
 • دستیار مراقبت دامپزشکی
 • دستیار شخصی
 • دستیار فیزیوتراپی
 • مسئول پذیرش
 • کارگر امکانات ورزشی
 • باغبان
 • دستیار مشتری
 • مترجم آزاد
 • پیشخدمت
 • مسئول پذیرش
 • دستیار امکانات
 • راهنما محل اقامت
 • کارگر تبلیغاتی
 • مشاور ثبت‌نام
 • دستیار مالی
 • دستیار رسانه‌های اجتماعی
 • توزیع‌کننده روزنامه
 • عکاس
 • معلم خصوصی
 • بستنی‌فروشی
 • میزبان یک رستوران
 • اسموتی ساز
 • صندوقدار
 • وبلاگ نویس
 • طراح گرافیک
 • توسعه‌دهنده نرم‌افزار
 • کتاب‌فروش
 • راهنمای تور
 • معاون پژوهش
 • پیشخدمت در کافه‌تریا دانشگاه
 • سرپرست حیوان خانگی
 • خانه تمیزکننده
 • پرستار بچه
 • دستیار فناوری اطلاعات
 • گارد امنیت
 • مربی بدن‌سازی

لینک منبع

مشاغل دانشجویی انگلیس

تحصیل در انگلیس

در انگلیس شغلی که به عنوان کار دانشجویی شناخته شود، وجود ندارد. دانشجویان هنگام تحصیل در انگلیس می‌توانند در موقعیت‌های شغلی مختلف در تمامی بخش‌ها مشغول به کار شوند. بعضی از مشاغل، رونق بیشتری برای دانشجویان دارند و برای آن‌ها مناسب‌تر هستند؛ مانند کار در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و بار‌ها. ممکن است بتوانید در موقعیت‌‌های شغلی پاره‌وقت دانشجویی در داخل دانشگاه خودتان مشغول شوید. این موقعیت‌ها شامل بارهای دانشگاه یا رستوران دانشگاه و…می‌شود.

شما می‌توانید درخواست خود را به اداره‌ی رفاه دانشگاه یا انجمن‌های دانشجویی ارائه دهید. روش‌های دیگری برای پیدا کردن کار پاره‌وقت وجود دارد. برای نمونه می‌توان وب‌سایت دانشگاه، نمایشگاه مشاغل پاره‌وقت و دانشجویی، پوسترهای و اعلامیه‌ها، اینترنت و سایت‌های کاریابی، آژانس‌های کاریابی و معرفی فرصت‌های شغلی از طریق آشنایان و اساتید اشاره کرد.

کار دانشجویی علاوه‌بر درآمد، مزایای زیادی برای شما به ارمغان می‌آورد. مثلا رزومه‌ی شما با انجام کار دانشجویی قوی‌تر می‌شود. شما با انجام کار دانشجویی ارتباطات جدیدی پیدا می‌کنید که ممکن است در زمینه‌های مختلف زندگی به دردتان بخورند؛ اگر در یک موقعیت شغلی متناسب با رشته‌ی خود فعالیت کنید، این فرصت را دارید که دانش و مهارت‌هایی که به‌صورت تئوری یا در محیط‌‌های آزمایشی آموخته‌اید را در محیط کار مورد استفاده قرار دهید؛ اما بهتر است نکاتی درباره‌ی شرایط و قوانین کار دانشجویی در انگلیس بدانید.

دانشجویان بین‌المللی برای گرفتن مشاغل دانشجویی باید دارای*ویزای تحصیلی انگلیس* باشند. افراد در تمام مقاطع کارشناسی و بالاتر می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند؛ اما دانشگاه‌ها، ساعت کاری متفاوتی برای مقاطع مختلف توصیه می‌کنند؛ اگر فرد یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی باشد، بهتر است بیش از ۱۵ ساعت در هفته کار نکند. یک دانشجوی تمام وقت مقطع تحصیلات تکمیلی بهتر است بیش از ۶ ساعت در هفته برای کار وقت نگذارد. حداقل حقوق در انگلیس ۷ پوند به ازای هر ساعت کار است.

معادل سازی مدارک در انگلیس

دارندگان دیپلم بسیاری از کشورها باید نمره‌ی قبولی در آزمون A-level برای تحصیل در انگلیس را کسب کنند. راه دومی که وجود دارد این است که دانش‌آموزان‌ سال‌هاي‌ آخر كالج‌ها و دبيرستان‌هاي‌ جامع‌ فرم‌های مخصوص را پر کنند و پس از ارجاع به‌ مركز گزينش‌ دانشگاهي، پذیرش خود را دریافت نمایند.

در هر دو روش برای گرفتن پذیرش لازم است مدارک خود را معادل سازی کنید. گرفتن مهر تأیید از اداره‌ی آموزش و پرورش و دانشگاه محل تحصیل، ترجمه‌ی مدارک توسط مراجع رسمی و تکمیل فرم‌های درخواست پذیرش از جمله مدارکی است که لازم است برای درخواست پذیرش تحصیل در انگلیس ارسال کنید.

کنفرانس ها و جشن‌ها در انگلیس

کشور انگلیس دارای تعطیلات رسمی و جشن‌های بسیاری است که شرکت در آن‌ها برای بسیاری از دانشجویان جذاب است. این جشن‌ها گاهاً توسط دانشگاه برگزار می‌شود. دانشجویان می‌توانند در مراسم‌هایی که در سطح شهر برگزار می‌شود، شرکت کنند.

در انگلیس تعطیلات مناسبتی وجود دارد که معمولاً مربوط به خاندان سلطنتی می‌شود. برای مثال روز ازدواج شاهزاده‌ها تعطیل است و همه‌ی مردم به شادمانی می‌پردازند.

با وجود این‌که افرادی که مشغول به تحصیل در انگلیس هستند، می‌توانند مقالات خود را به تمام کنفرانس‌های بین‌المللی ارسال کنند؛ اما کنفرانس‌هایی که در انگلیس برگزار می‌شوند، شانس آن‌ها را افزایش می‌دهد؛ البته منظور از این شانس این نیست که افراد از سهمیه‌ی خاصی بهره‌مند می‌شوند.

اگر یک کنفرانس در کشور انگلیس برگزار شود، شما می‌توانید به ارائه‌ی حضوری مقاله‌ی خود بپردازید و با کارفرمایان و اساتید بزرگ رشته‌ی خود آشنا شوید. این آشنایی می‌تواند آینده‌ی کاری و تحصیلی خوبی برای شما به ارمغان بیاورد.

در کشور انگلیس همه ساله، کنفرانس‌های متعددی با موضوعات مختلف و مرتبط با رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. کنفرانس‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی، علوم پایه مانند فیزیک و ریاضی و… از رشته‌هایی هستند که کنفرانس‌های مرتبط با آن‌ها در انگلیس برگزار شده است.

 در این کشور فستیوال‌های هنری برگزار می‌شود که موقعیت‌های خوبی برای دانشجویان هنر به دنبال دارد. 

خطرات احتمالی دانشجویان در انگلیس

قبل از مهاجرت و یا حتی *سفر به انگلیس*شرایط امنیتی کشور را برسی کنید، این‌که بخواهیم درباره‌ی خطراتی که زندگی در انگلیس برای شما دارد، صحبت کنیم باعث می‌شود که این قسمت از مقاله بدون مطلب باقی بماند.

خطرات احتمالی زندگی در انگلیس مانند زندگی در تمام کشورهای دیگر است. یکی از بزرگترین مشکلاتی که مهاجران با آن مواجه می‌شوند، تنهایی است؛ البته این مشکل برای دانشجویان به سبب روابط گسترده با سایرین بسیار کم‌تر است؛ اما در هر صورت دوری از خانواده آسان نیست.

در کشور انگلیس امنیت برقرار است و تمام نیروهای پلیس و سازمان‌های مربوطه موظف به تضمین و تأمین امنیت تمام افراد مقیم این کشور هستند. جو سیاسی و اجتماعی انگلیس آرام است. اقتصاد قدرتمند این کشور، خاطر شما را از بابت مشکلات اقتصادی آسوده خواهد کرد.

تنها نکته‌ای که بی‌توجهی به آن ممکن است مشکلات و خطراتی را برای شما به دنبال داشته باشد، درباره‌ی هزینه‌های زندگی و تحصیل در انگلیس است. شما باید پیش از سفر به این کشور، درباره‌ی هزینه‌های قطعی و احتمالی خود پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهید و منابع مالی خود را مشخص کنید.

بهتر است در یک سال اول تحصیل در انگلیس روی درآمد کار دانشجویی خود حساب نکنید و برای بعد از آن، این درآمد را به عنوان یک کمک خرج درنظر بگیرید.

مشاوره

جهت مهاجرت تحصیلی و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط تحصیل در انگلیس و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت و تحصیل در مدارس انگلیس هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.
آیا امکان تحصیل رایگان در انگلیس وجود دارد؟
اولین چیزی که دانشجویان مهاجر به آن فکر می‌کنند، کاهش هزینه‌های تحصیل و حتی تحصیل رایگان در کشور مقصد است. باید بگوییم که امکان تحصیل کاملا رایگان در کشور انگلیس وجود ندارد. البته دولت و دانشگاه‌های کشورانگلیس به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند و واجد شرایط اعلام شده هستند، کمک هزینه‌‌های دانشجویی متنوعی اعطا می‌کند. اما در مجموع می توان گفت تحصیل رایگان در انگلیس امکان پذیر نیست و تنها با شرایطی می توانید از کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی استفاده کنید.
آیا امکان کار در حین تحصیل در انگلیس وجود دارد؟
در انگلیس شغلی که به عنوان کار دانشجویی شناخته شود، وجود ندارد. دانشجویان می‌توانند در موقعیت‌های شغلی مختلف در تمامی بخش‌ها مشغول به کار شوند. بعضی از مشاغل رونق بیشتری برای دانشجویان دارند و برای آن‌ها مناسب‌تر هستند؛ مانند کار در فروشگاه ها، رستوران ها و بارها. ممکن است بتوانید در موقعیت‌‌های شغلی پاره وقت دانشجویی در داخل دانشگاه خودتان مشغول شوید. این موقعیت‌ها شامل بارهای دانشگاه یا رستوران دانشگاه و... می‌شود. اگر فرد یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی باشد، بهتر است بیش از ۱۵ ساعت در هفته کار نکند. یک دانشجوی تمام وقت مقطع تحصیلات تکمیلی نیز بهتر است بیش از ۶ ساعت در هفته برای کار وقت نگذارد. حداقل حقوق در انگلیس ۷ پوند به ازای هر ساعت کار می‌باشد.
شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلیس چگونه است؟
شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلیس بسیار سخت است. تنها چیزی که باید به آن توجه کرد مدت 6 ماه است که در این 6 ماه باید کار مناسب پیدا کنید. و البته بعد از آن باید بلو کارت انگلیس را دریات کنید تا بتوانید مشغول به کار شوید و یا در این کشور بمانید. این مراحل بسیار سختع است اما با کی تسلط به زبان انگلیسی و تسلط به تخصص خاصی می توانید مشغول به کار شوید.
چرا تحصیل و اعزام دانشجو در انگلستان را انتخاب کنیم؟
قبل از هر چیز برای آشنایی با وضعیت تحصیل و اعزام دانشجو در انگلستان با یک موسسه اعزام دانشجو حرفه ای مشورت کنید. کشور انگلستان با وجود شهرهای جذاب و متنوع، در کنار دانشگاه های معتبر فرهنگ های متنوع ولز، اسکاتلند و ولز همچنین ایرلند شمالی سالانه در سراسر دنیا متقاضیان زیادی در رابطه با تحصیل بین المللی دارد. یکی از دلایلی که افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند در کشور انگلستان تحصیل کنند، دانشگاه های پیشرفته و ارائه ی آموزش های بسیار پیشرفته در کنار امکانات فوق العاده و بالاترین استاندارد های دنیا را تضمین می کند. یکی دیگر از دلایل انتخاب انگلیس برای تحصیل برگزاری دوره های تحصیلی است که در سراسر دنیا شناخته شده است. این امر باعث شده که افراد بتوانند در آینده در همه جای شغل مناسبی پس از فراغت از تحصیل پیدا کنند.
آیا امکان کار در حین تحصیل در انگلیس وجود دارد؟
اعزام دانشجو به انگلستان و کار دانشجویی، قوانین این کشور به دانشجویان اجازه می دهد که به صورت پاره وقت برای تامین هزینه های زندگی در طول هفته به 20 ساعت کار بپردازد. همچنین در روزهای تعطیل امکان کار به شکل تمام وقت وجود دارد.
روش های دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس چیست؟
در کنار اعزام دانشجو با انگلستان باید بدانید که تحصیل در انگلستان رایگان و چندان ارزان نیست. افراد می توانند برای کم کردن هزینه و تحصیل رایگان به اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور فکر کنید. اخذ بورسیه در این کشور رقابتی است. تعداد زیادی از این بورسیه های تحصیلی برای جذب دانشجویان نخبه و با استعداد کشورهای دیگر است. ممکن است شما جزو آن دسته از افراد باشید که به علت هزینه های بالا از تحصیل در کشور انگلستان صرف نظر کنند. اما اخذ بورسیه رایگان به شما این امکان را می دهد که تحصیل ارزانی برای شما فراهم شود.
شرایط اخذ بورسیه در انگلستان چیست؟
در ادامه بحث اعزام دانشجو به انگلستان به اخذ بورسیه در این کشور می پردازیم. برخی از این بورسیه ها توسط دولت بریتانیا ساپورت شده و برخی دیگر توسط سازمان های خارجی و دانشگاه های این کشور ارائه می شود. اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان کار سختی است و به افرادی تعلق می گیرد که رزومه هایی قوی و درخشان ارائه کنند.  معمولا بورسیه تحصیلی در دانشگاه های انگلیس به مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. ناگفته نماند که امکان اخذ بورسیه در دوره کارشناسی نیز وجود دارد. فراموش نکنید که اخذ بورسیه در کشور بریتانیا بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست.
مزایای تحصیل در کشور انگلستان چیست؟
یکی از مزایای تحصیل در اعزام دانشجو به انگلستان تحصیل در این کشور شما را به عنوان استعدادهای برتر معرفی می کند. نکته جالب در رابطه با تحصیل در دانشگاه های این کشور این است که 38% از افرادی که جایزه نوبل دریافت کرده اند از فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور هستند. در کنار کیفیت تحصیل و زندگی در کشور انگلستان نسبت به کشورهایی نظیر استرالیا و ایالات متحده ارزان تر است. کشور بریتانیا خدمات درمانی فوق العاده ای ارائه می کند. اگر شما به مدت شش ماه یا بیشتر در این کشور تحصیل کنید از خدمات درمانی انگلیس می توانید استفاده کنید. ویزای تحصیلی به شما این امکان را می دهد که هفته ای 20 ساعت به کار بپردازید تا هزینه های زندگی را پوشش بدهید. امکان کارآموزی در شرکت های معتبر باعث می شود که پس از اتمام تحصیلات از یک رزومه درخشان برخوردار شوید. از دیگر مزایایی تحصیل در کشور انگلستان دانشجویان محصل در این کشور بیسترین رضایت را از تجربه تحصیل در این کشور از میان کشورهای انگلیسی زبان را دارند. اگر قصد دارید در یک کشور انگلیسی زبان به تحصیل بپردازید انگلستان یکی از گزینه های مناسب برای این مورد است. همچنین امکان استفاده از انواع بورسیه های دولتی و غیر دولتی استفاده کنید. یکی دیگر از الزامات تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان داشتن مدرک زبان تافل یا ایلتس است و همچنین تسلط بر زبان انگلیسی البته به جزو موارد استثنا که افراد اجازه دارند بدون مدرک زبان در رشته های مورد علاقع خود تحصیل کنند. همچنین این کشور یک فرصت مناسب برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی است. در پایان باید اشاره کنیم که یک موسسه اعزام دانشجو باید با قوانین و شرایط تحصیلات در کشور مقصد به خوبی آشنایی داشته باشد.


18 دیدگاه برای “تحصیل در انگلیس

 1. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام هزینه ویزای تحصیلی انگلستان چقده

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.بسته به نوع ویزا هزینه ها متفاوت است.برای دریافت اطلاعات در این زمینه با شماره 02143000021 تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنماییتون کنند.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

 2. Avatar
  ناشناس گفته:

  ساام ازمون ست چطور ؟ از طريق اون نميشه رفت انگيليس؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز:
  آزمون SAT یک آزمون بین المللی است که شامل 2 بخش ریاضیات و زبان انگلیسی میشه،متسفانه این آزمون در ایران برگزار نمیشود و باید برای شرکت در آن به کشوری مانند ترکیه سفر کنید.
  قبولی در آزمون SAT مستلزم شرکت در دوره های کالج می باشد.
  برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید.
  قدردان شما تیم GO2TR.

 3. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام من دانش آموز سال دهم در رشته انسانی هستم وتاحالا تمام معدل هام بیست بوده.میتونم بعد از گرفتن مدرک دیپلمم دررشته حقوق وبرای کارشناسی در انگلستان اقدام کنم؟البته با هزینه خیلی کم…

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.هزینه ی تحصیل در انگلستان بسیار بالاست به همین دلیل چنین امکانی وجود ندارد.اما کشور های دیگری را میتوان جایگزین کرد.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

 4. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام من دانش آموز پایه هشتم هستم .ونمراتم خوب بوده.می تونم در رشته تجربی در دبیرستا نهای لندن درس بخونم.

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.بله.میتوانید برای تحصیل در مدارس بین المللی اقدام کنید اما هزینه این نوع مدارس نسبتا بالاست.بهترین راه اتمام دوره ی تحصیلی در ایران و اقدام برای مقطع لیسانس است.برای دریافت اطلاعات در این زمینه با شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

 5. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام رشته های فنی مهندسی رو هم میگیره

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.بله.درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره 02143000021 تماس بگیرید.با تشکر از همراهی همیشگی شما.تیم اعزام GO2TR.

 6. Avatar
  ناشناس گفته:

  من ميخواهم در رشته نظامي يكي از دانشگاه هاي كشور انگلستان ادامه تحصيل نمايم.
  چطور ميتوانم مؤفق شوم.

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای پاسخگویی به سوال شما به اطلاعات دقیق تری نیازمندیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 021-43000021 تماس حاصل فرمایید. با تشکر تیم اعزام Go2tr.

 7. Avatar
  ناشناس گفته:

  من پرستار هستم دوسال سابق کار دارم .چی جوری میتونم مهاجرت کنم ب انگلیس و پرستار باشم اونجا

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،در حال حاضر برنامه ای برای کادر درمان در انگلستان وجود ندارد اما در کشور هایی مانند دانمارک،نروژ،آلمان و هلند برنامه هایی وجود دارد که برای اقدام شرایط شما باید بررسی شود.برای اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

 8. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام من لیسانس عمران دارم از دانشگاه آزاد با معدل 13یا14آیا من هم میتونم مدرکمو معادل سازی کنم و بورسیه انگلستان بشم و ادامه تحصیل بدم تو رشته پزشکی

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، خیر امکان دریافت بورسیه در کشور انگلستان برای شما وجود ندارد.برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 021-43000021 تماس حاصل فرمایید. با تشکر تیم اعزام Go2tr.

 9. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام . دارای لییانس علوم ارتباطات از دانشگاه تهران و فوق لیسانس ارتباطات از دانشگاه ازاد تهران مرکزم . در هر دو مقطع معدل بالای ۱۸ داشتم . ۱۵ سال سابقه کار دارم در نفت . الان میخام اگه بشا برای دکتری پذیرش بگیرم از یکی از دانشگاههای انگلستان .

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز : شرایط مهاجرت برای شما فراهم است. برای اطلاعات بیشتر با شماره :02143000021 تماس بگیرید. قدران شما تیم GO2TR.

 10. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام
  من میخوام با مدرک دیپلم تجربی
  و دانشگاه انگلیس تحصیل کنم
  لطفا شرایط و هزینه هاشو بگید .مرسی♡

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز: از آنجا که کشور انگلیس یکی از کشور های گران برای تحصیل به شمار می آید لازم است که شما از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید،بسته به نوع رشته ای که میخواهید در آن تحصیل کنید باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنید و پس از کسب نمره ی قبولی میتوانید در رشته ی دلخواه خود ادامه تحصیل دهید. برای اطلاعات بیشتر با شماره:02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

 11. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام تحصيل در رشته دندانپزشكي در انگلستان محدوديت سني داره؟؟؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز: بله محدودیت سنی زیر 24 سال دارد اما کشور هایی وجود دارند که محدودیت سنی ندارند مانند ترکیه. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02188875943تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

 12. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام ببخشید من دانشجوی حقوق ترم ۵ کارشناسی پیوسته تا الان معدلم کمتر از ۱۷/۵۰ نشده از دانشگاه غیرانتفاعی تاکستان می خواستم برای ارشد برم انگلیس و همون جا اقامت بگیرم بمونم می تونم اون جا وکیل بشم وکیل جزا یا خصوصی؟می خوام بدونم هزینه زندگش تمکن مالیش چه قدره؟اگه بورس بشم و کار پاره وقت داشته باشم چه قدر از هزینه رو پوشش می ده می تونم؟شرایط بورسیه چیه؟کار دانشجویی برای ارشد چند ساعت در هفته است ؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در صورتی که توانایی پرداخت شهریه را داشته باشید میتوانید برای تحصیل حقوق خصوصی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 13. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید هگر رزومه ی خیلی قوی داشته باشید میتونیم تا حدودی بورسیه بگیریم؟و با بورسیه امور زندگی به طورکاملا معمولی میگذره؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز بورسیه گرفتن به رزومه شما و کشور مقصد شما بستگی دارد برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 14. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید
  من سه بار رتبه اول تو دهم یازدهم و دوازدهم گرفتم معدل دیپلمم۱۹‌.۵ هستش
  چند بار تندیس لوح و… گرفتم
  ایا میتونم تو دانشگاه های لندن بورسیه بگیرم؟

  پاسخ:
  سلام وقت بخیر،به طور کلی برای دریافت بورسیه شما نیاز به یک رزومه ی بسیار قوی دارید و بهترین مقطع برای دریافت بورسیه مقطع کارشناسی است.هم چنین معمولا نمرات سال دهم و یازدهم از آن جا که امتحانات کشوری نیستند جزو رزومه شما محسوب نمی شوند.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی تر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 15. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیرمن مدرک کاردانی جوشکاری دارم برای ادامه تحصیل چه کاری باید انجام بدم یه آشنا ام دارم تو انگلیس میتونه از لحاظ مالی کمکم کنه ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  شرایط شما از لحاظ گپ تحصیلی و معدل آخرین مدرک باید بررسی شود.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل بفرمائید.

 16. Avatar
  MOB گفته:

  سلام من رشتم روانشناسی معدلم ۱۹ و مدرک زبان هم دارم . میتونم وقتی یه چندترم ارشد خوندم بورس بگیرم برای انگلیس پشتوانه مالی قوی ندارم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  چنانچه شما رزومه ای قوی شامل معدل بالا،مدرک زبان،مقاله و …. ارائه دهید شانس کسب بورسیه را در مقاطع ارشد یا دکتری خواهید داشت.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 17. Avatar
  melikaaaa گفته:

  سلام خسته نباشید . ببخشید دریافت بورسیه از دانشگاه آکسفورد تا چه حد میتونه هزینه ی اصلی رو کاهش بده؟و آیا به ما که ایرانی هستیم بورسیه میدن؟آیا دانشگاه آکسفورد بورسیه 100 درصد داره یا خیر؟

  • Avatar
   بهناز گفته:

   سلام دوست عزیز روزتون بخیر
   دریافت بورسیه تحصیلی در تمامی دانشگاه ها منوط به داشتن رزومه خوب و سابقه عالی میباشد… دانشگاه آکسفورد از دانشگاه های برتر و رتبه تک رقمی دنیاست که شما بایستی بهترین رزومه رو ارائه بدید تا در این رقابت موفق شوید.
   اینکه صد در صد هزینه هارو پوشش بده بستگی به مقطع تحصیلی و پروژه ای باشه که شما توش شریک میشوید.
   لطفا جهت بررسی رزومتون و دریافت راهنمایی کامل با موسسه تماس بگیرید : 021 43000 021
   ممنون از همراهیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱