x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس رویای بسیاری از دانشجویانی است که قصد دارند خارج از کشور تحصیل کنند. این رویا خیلی هم دور از دسترس نیست. اما توصیه می‌کنیم مقصد خود را بر اساس رویاهایتان انتخاب نکنید! بررسی منطقی تمام شرایط و جوانب تحصیل و زندگی در کشور مقصد می‌تواند سختی‌ها را کاهش دهد و باعث داشتن یک زندگی ایده‌آل در خارج از کشور شود. در این مقاله تحصیل در انگلیس را به طور کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم و در مورد تمامی جوانب زندگی و تحصیل در این کشور اطلاعاتی ارائه شده است. مطالعه‌ی این مقاله به تصمیم‌‌گیری شما در مورد انگلیس کمک خواهد کرد؛ اما نکته‌ای که وجود دارد کلی بودن مقاله‌ی تحصیل در انگلیس است. شما می‌توانید شرایط خود را به یک مشاور حرفه‌ای و با تجربه در میان بگذارید تا به طور اختصاصی بررسی شود؛ آنگاه می‌توانید به طور قطعی درباره‌ی این کشور تصمیم بگیرید. یکی از راهکارهایی که در تسهیل تصمیم‌‌گیری به شما کمک می‌کند این است که یک لیست از تمام کشورهایی که به عنوان مقصد در نظر دارید، تهیه کنید؛ تمام نقاط مثبت و منفی تحصیل و زندگی در کشورهای مختلف را یادداشت کنید. این اطلاعات جمع‌‌آوری شده باعث افزایش تمرکز شما و ارتقای قدرت تصمیم‌گیری خواهند شد. 

چرا تحصیل و اعزام دانشجو در انگلستان را انتخاب کنیم؟

قیل از هر چیز برای آشنایی با وضعیت تحصیل و اعزام دانشجو در انگلستان با یک موسسه اعزام دانشجو حرفه ای مشورت کنید. کشور انگلستان با وجود شهرهای جذاب و متنوع، در کنار دانشگاه های معتبر فرهنگ های متنوع ولز، اسکاتلند و ولز همچنین ایرلند شمالی سالانه در سراسر دنیا متقاضیان زیادی در رابطه با تحصیل بین المللی دارد.

یکی از دلایلی که افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند در کشور انگلستان تحصیل کنند، دانشگاه های پیشرفته و ارائه ی آموزش های بسیار پیشرفته در کنار امکانات فوق العاده و بالاترین استاندارد های دنیا را تضمین می کند.

یکی دیگر از دلایل انتخاب انگلیس برای تحصیل برگزاری دوره های تحصیلی است که در سراسر دنیا شناخته شده است. این امر باعث شده که افراد بتوانند در آینده در همه جای شغل مناسبی پس از فراغت از تحصیل پیدا کنند.

اعزام دانشجو به انگلستان و کار دانشجویی

اعزام دانشجو به انگلستان و کار دانشجویی، قوانین این کشور به دانشجویان اجازه می دهد که به صورت پاره وقت برای تامین هزینه های زندگی در طول هفته به 20 ساعت کار بپردازد. همچنین در روزهای تعطیل امکان کار به شکل تمام وقت وجود دارد.

اعزام دانشجو به انگلستان از طریق بورسیه تحصیلی:

در کنار اعزام دانشجو با انگلستان باید بدانید که تحصیل در انگلستان رایگان و چندان ارزان نیست. افراد می توانند برای کم کردن هزینه و تحصیل رایگان به اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور فکر کنید. اخذ بورسیه در این کشور رقابتی است.

تعداد زیادی از این بورسیه های تحصیلی برای جذب دانشجویان نخبه و با استعداد کشورهای دیگر است. ممکن است شما جزو آن دسته از افراد باشید که به علت هزینه های بالا از تحصیل در کشور انگلستان صرف نظر کنند.

اما اخذ بورسیه رایگان به شما این امکان را می دهد که تحصیل ارزانی برای شما فراهم شود.

شرایط اخذ بورسیه در انگلستان چیست؟

در ادامه بحث اعزام دانشجو به انگلستان به اخذ بورسیه در این کشور می پردازیم. برخی از این بورسیه ها توسط دولت بریتانیا ساپورت شده و برخی دیگر توسط سازمان های خارجی و دانشگاه های این کشور ارائه می شود.

اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان کار سختی است و به افرادی تعلق می گیرد که رزومه هایی قوی و درخشان ارائه کنند.  معمولا بورسیه تحصیلی در دانشگاه های انگلیس به مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. ناگفته نماند که امکان اخذ بورسیه در دوره کارشناسی نیز وجود دارد. فراموش نکنید که اخذ بورسیه در کشور بریتانیا بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست.

مزایای تحصیل در کشور انگلستان چیست؟

  • یکی از مزایای تحصیل در اعزام دانشجو به انگلستان تحصیل در این کشور شما را به عنوان استعدادهای برتر معرفی می کند. نکته جالب در رابطه با تحصیل در دانشگاه های این کشور این است که 38% از افرادی که جایزه نوبل دریافت کرده اند از فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور هستند.
  • در کنار کیفیت تحصیل و زندگی در کشور انگلستان نسبت به کشورهایی نظیر استرالیا و ایالات متحده ارزان تر است.
  • کشور بریتانیا خدمات درمانی فوق العاده ای ارائه می کند. اگر شما به مدت شش ماه یا بیشتر در این کشور تحصیل کنید از خدمات درمانی انگلیس می توانید استفاده کنید. ویزای تحصیلی به شما این امکان را می دهد که هفته ای 20 ساعت به کار بپردازید تا هزینه های زندگی را پوشش بدهید.
  • امکان کارآموزی در شرکت های معتبر باعث می شود که پس از اتمام تحصیلات از یک رزومه درخشان برخوردار شوید.
  • از دیگر مزایایی تحصیل در کشور انگلستان دانشجویان محصل در این کشور بیسترین رضایت را از تجربه تحصیل در این کشور از میان کشورهای انگلیسی زبان را دارند. اگر قصد دارید در یک کشور انگلیسی زبان به تحصیل بپردازید انگلستان یکی از گزینه های مناسب برای این مورد است.
  • همچنین امکان استفاده از انواع بورسیه های دولتی و غیر دولتی استفاده کنید. یکی دیگر از الزامات تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان داشتن مدرک زبان تافل یا ایلتس است و همچنین تسلط بر زبان انگلیسی البته به جزو موارد استثنا که افراد اجازه دارند بدون مدرک زبان در رشته های مورد علاقع خود تحصیل کنند.
  • همچنین این کشور یک فرصت مناسب برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی است. در پایان باید اشاره کنیم که یک موسسه اعزام دانشجو باید با قوانین و شرایط تحصیلات در کشور مقصد به خوبی آشنایی داشته باشد.

تحصیل رایگان در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل رایگان در انگلیس - go2tr

اولین چیزی که دانشجویان مهاجر به آن فکر می‌کنند، کاهش هزینه‌های تحصیل و حتی تحصیل رایگان در کشور مقصد است. باید بگوییم که امکان تحصیل کاملاً رایگان در کشور انگلیس وجود ندارد. البته دولت و دانشگاه‌های کشورانگلیس به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند و واجد شرایط اعلام شده هستند، کمک هزینه‌‌های دانشجویی متنوعی اعطا می‌کند که در قسمت بعدی اطلاعات بیشتری درباره‌ی این بورسیه‌ها ارائه خواهیم داد. 

بورسیه تحصیلی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- بورسیه تحصیلی در انگلیس - go2tr

کمک هزینه تحصیلی gates cambridge 

این کمک هزینه به متقاضیان مستعد در تمام رشته‌ها و از تمام کشورهای خارجی تعلق می‌گیرد.این دانشجویان باید به شکل تمام وقت در هر یک از مقاطع تحصیلی و در رشته‌های ارائه شده در دانشگاه cambridge  تحصیل کنند تا بتوانند از این بورسیه‌ استفاده کنند.

اعتبار دانشگاه های انگلیس و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو- اعتبار دانشگاه های انگلیس و انتقال به کشور های دیگر - go2tr

اعتبار یک دانشگاه در سطح بین الملل در انتخاب آن دانشگاه برای تحصیل از اهمیت زیادی برخوردار است. کشور انگلیس از کشورهایی است که بسیاری از دانشگاه‌های آن در سطح جهانی از اعتبار خوبی برخوردارند.

رتبه‌بندی‌ها براساس کیفیت معیارهایی خاص در سطح بین‌الملل انجام می‌شود. با استفاده از این رتبه‌بندی‌ها دانشجویان می‌توانند از کیفیت و سطح علمی دانشگاه مورد نظر خود نسبت به دانشگاه‌های سراسر جهان مطلع شوند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- آزمون های ورودی مقاطع مختلف در انگلیس - go2tr

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور انگلیس را دارند برای ورود به این دانشگاه‌ها امتحانات A- Level شرکت کنند. کسب نمره‌ی قبولی در این امتحان لازمه‌ی ورود به دانشگاه‌های این کشور است. نمره‌ی بالا در این آزمون شانس قبولی شما را در رشته‌های پر تقاضا افزایش می‌دهد. دانشجویان می‌توانند پیش از ورود به دانشگاه در دوره‌هایA-level شرکت کنند؛طول این دوره معمولاً دو ساله است و به منزله‌ی دوره‌ی پیش دانشگاهی است.

معادل سازی مدارک در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- معادل سازی مدارک در انگلیس - go2tr

دارندگان دیپلم بسیاری از کشورها باید نمره‌ی قبولی در آزمون A-level را کسب کنند.راه دومی که وجود دارد این است که دانش‌آموزان‌ سال‌هاي‌ آخر كالج‌ها و دبيرستان‌هاي‌ جامع‌ فرم‌های مخصوص را پر کنند و پس از ارجا به‌ مركز گزينش‌ دانشگاهي، پذیرش خود را دریافت نمایند.

 

خوابگاه در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- خوابگاه در انگلیس - go2tr

نحوه‌ی اقامت در دانشگاه از دیگر مواردی است که در اولویت تحصیل در انگلیس قرار دارد و پس از مشخص شدن شهر و دانشگاه محل تحصیل باید درمورد آن تصمیم گیری کرد.

برخی از خوابگاه‌های انگلیس متعلق به خود دانشگاه هستند و توسط دانشگاه یا دانشکده‌های مربوطه اداره می‌شوند.دسته‌ی دیگر از خوابگاه‌ها متعلق به یک شرکت خصوصی هستند.

امتیازات کارت دانشجویی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- امتیازات کارت دانشجویی در انگلیس - go2tr

هنگام تحصیل در انگلیس شما می‌توانید در بسیاری از مراکز از تخفیفات خوبی بهره‌مند شوید. اویسترکارت یک بلیت الکترونیکی است که در لندن، هزینه‌های استفاده از قطار، مترو و اتوبوس را کاهش خواهد داد. دانشجویان بین‌المللی با تهیه این کارت می‌توانند بیش از ۳۰درصد در هزینه‌های رفت‌وآمدشان صرفه‌جویی کنند.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو- مشاغل دانشجویی - go2tr

در انگلیس شغلی که به عنوان کار دانشجویی شناخته شود، وجود ندارد. دانشجویان می‌توانند در موقعیت‌های شغلی مختلف در تمامی بخش‌ها مشغول به کار شوند. بعضی از مشاغل رونق بیشتری برای دانشجویان دارند و برای آن‌ها مناسب‌تر هستند؛ مانند کار در فروشگاه ها، رستوران ها و بارها. ممکن است بتوانید در موقعیت‌‌های شغلی پاره وقت دانشجویی در داخل دانشگاه خودتان مشغول شوید.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در انگلیس - go2tr

برای تحصیل در انگلیس نیز مانند تمام کشورها نیاز دارید تحت پوشش یک بیمه‌ی درمانی معتبر قرار بگیرید. سیستم مراقبت بهداشتی دولتی در کشور انگلیس یا سرویس ملی بهداشت (NHS  ) نام دارد.

در بیمه‌ی سازمان NHS، خدمات درمانی که توسط پزشک خانواده و یا پزشک عمومی ارائه می‌شود رایگان است. علاوه بر آن کلیه‌ی خدمات درمانی اورژانسی نیز برای تمام افراد صرف نظر از نحوه‌ی اقامت آن‌ها در انگلیس رایگان است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در انگلیس - go2tr

برای مدیریت مسائل مالی حین تحصیل در انگلیس باید یک حساب بانکی در یکی از بانک‌های معتبر این کشور داشته باشید تا بتوانید تراکنش انجام دهید و از خدمات بانکی بهره‌مند شوید. برخی از بانک‌ها این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که پیش از ورود به انگلیس در آن‌ها افتتاح حساب کنید. اما دانشجویان معمولاً پس از ورود به انگلیس و با بررسی شرایط بانک‌های مختلف، در بانک مورد نظرشان حساب باز می‌کنند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در انگلیس - go2tr

برخی از بانک‌ها این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که پیش از ورود به انگلیس در آن‌ها افتتاح حساب کنید. اما دانشجویان معمولاً پس از ورود به انگلیس و با بررسی شرایط بانک‌های مختلف، در بانک مورد نظرشان حساب باز می‌کنند. افتتاح حساب از یک روز تا دو هفته زمان می‌برد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام ورود به انگلیس به اندازه‌ی کافی پول نقد همراه خود داشته باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در انگلیس - go2tr

وزارت علوم کشور ایران لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود در انگلیس ارائه داده است. دانشگاه‌های نامبرده در این لیست در سه دسته‌ی ممتاز، خوب و متوسط جای می‌گیرند. دانشگاه‌های گروه ممتاز در لیست وزارت علوم عبارتند از:

 Birbeck College, University of London Heriot-watt University Cardiff University Cranfield University Durham University Imperial College London Goldsmiths, University of London King’s College London (University of London) Lancaster

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلیس - go2tr

چنانچه پس از پایان تحصیلات خود قصد دارید برای ورود به بازار کار به ایران بازگردید، لازم است از دانشگاه‌های مورد تأیید در ایران اطلاع داشته باشید. دانشگاه‌های کشور انگلیس دارای اعتبار خوبی در سطح بین‌الملل به خصوص در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی هستند. در ادامه لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران را برای شما آماده کرده‌ایم.

  • King’s College London
  • UCL (University College London)
  • University of Birmingham

دانشگاه های برتر در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های برتر در انگلیس - go2tr

دانشگاه کمبریج دارای رتبه اول در بین دانشگاه‌های کشور انگلیس است. این دانشگاه در رتبه بندی qs در دنیا در جایگاه ششم قرار گرفته است. دانشگاه کمبریج در سال 1209 تاسیس شد و یکی از اولین دانشگاه‌های جهان است.این دانشگاه در حال حاضر حدود 19000 دانشجو در مقاطع مختلف رشته‌های مختلف و با گرایش‌های متنوع دارد.

نظام آموزشی انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- نظام آموزشی کشور انگلیس - go2tr

نظام آموزشی انگلیس با ایران بسیار متفاوت است. دانش‌آموزان انگلیسی می‌توانند در مدارس دولتی، مدارس غیر‌انتفاعی و به روش تحصیل در منزل به یادگیری بپردازند. والدین می‌توانند روش تحصیل فرزندشان را وابسته به شرایط انتخاب کنند.

مقاطع تحصیلی انگلیس به صورت زیر دسته‌بندی می‌شود؛ تحصیلات پیش از دبستان، مقطع ابتدایی، متوسطه و دانشگاه. همه‌ی دانش‌آموزان موظف‌اند تحصیلات خود را تا سن 18 سالگی ادامه دهند

لیسانس در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- لیسانس در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در انگلیس - go2tr

مدت زمان این دوره در برخی از رشته‌های مورد نظر دانشجویان بین المللی و دانشجویان اتحادیه اروپا که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، سه سال است. البته بعضی از رشته‌های کارشناسی، مانند علوم و برخی از شاخه‌های مهندسی ممکن است تا چهار سال زمان ببرد.  دوره‌ی کارشناسی در کشور انگلیس شامل ترکیبی از سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های تئوری است.

فوق لیسانس در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- فوق لیسانس در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در انگلیس - go2tr

اولین مدرکی که باید جهت پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد در انگلیس ارائه دهید؛ مدرک دوره کارشناسی به صورت ترجمه شده است. ممکن است مدرک کارشناسی شما در کشور انگلیس معتبر نباشد. نگران نباشید؛ شما می‌توانید با گذراندن یک دوره یا چند واحد تحصیلی مدرک خود را به سادگی معادل‌سازی کنید و از آن برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد استفاده کنید.

دکترا در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش دکترا در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- دکترا در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش دکترا در انگلیس - go2tr

تحصیل دکترا سه ساله ‌می‌باشد.  در مقایسه با سیستم امریکایی، هم در هزینه و هم در زمان بسیار به نفع دانشجویان می‌باشد.

معمولا بین ۳ تا ۶ سال (فول تایم یا پارت تایم) به طول می انجامد که در برخی رشته‌ها به دلیل پیچیدگی بیشتر ممکن است بجای ۳سال تا۴ سال به طول انجامد. معمولا کار روی یک پروژه اکادمیک می‌باشد.

 

تحصیل پزشکی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل پزشکی در انگلیس - go2tr

تحصیل پزشکی در انگلیس یکی از پر رقابت‌ترین و پر تقاضاترین دوره‌های آموزشی در این کشور است.در هر سال تحصیلی تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در دانشکده‌های پزشکی انگلیس پذیرفته می‌شوند. چرا که این کشور می‌تواند از شما یک پزشک حاذق بسازد. ارائه‌ی رشته‌ی پزشکی مطابق با استانداردهای جهانی است و از روش‌های نوین برای آموزش دانشجوها استفاده می‌شود. دانشجویان برای پذیرش در دوره‌ی پزشکی باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنند و در صورتی که موفق به کسب نمره‌ی قبولی نشوند، باید در دوره‌های مربوطه شرکت کنند تا برای ورود به دانشگاه آماده شوند. در کشور انگلیس از تجهیزات پیشرفته برای تدریس این رشته استفاده می‌شود.اگر از سطح علمی و نمرات خوبی برخوردار باشید، می‌توانید به دریافت بورسیه‌های تحصیلی از سال سوم تحصیل خود امیدوار باشید. اگر شما یک دانش‌اموز نمونه و با انگیزه برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی هستید، انتخاب انگلیس به عنوان مقصد تحصیلی بسیار مناسب است. تحصیل در انگلیس در رشته‌ی پزشکی شش سال طول می‌کشد.

 

 

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل دندانپزشکی در انگلیس - go2tr

در هر سال تحصیلی هزاران دانش‌آموز بین المللی برای تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در انگلیس پذیرفته می‌شوند. البته تنها افرادی که از صمیم قلب به این رشته علاقمندند و دارای نمره‌های خوب و استعداد در این زمینه می‌باشند، می‌توانند با موفقیت دوره‌ی دندان‌پزشکی در انگلیس را به پایان برسانند. دانشجویان برای پذیرش گرفتن در دانشگاه‌ها و مدارس دندانپزشکی باید ازمون‌های ورودی که پیش از این درباره‌ی آن‌ها توضیح دادیم را با موفقیت بگذرانند.در این مصاحبه میزان علاقه و پشتکار دانشجویان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی سنجیده می‌شود.مصاحبه‌ی حضوری یا آنلاین انجام می‌دهند و پس از قبولی در آن دانشجو می‌تواند تحصیلات خود را آغاز کند. این مصاحبه کاملاً دقیق است و کلیه‌ی پیشینه تحصیلی و کاری متقاضی را به همراه مدارک گذشته‌ی او مورد بررسی قرار می‌دهد.دروس پیش نیازدوره‌ی دندانپزشکی در انگلیس توسط کالج‌هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده‌اند، ارائه می‌شود.

 

 

رشته های غیر پزشکی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- رشته های غیر پزشکی در انگلیس - go2tr

رشته‌های دیگری نیز برای تحصیل در انگلیس پرطرفدار هستند که در ادامه توضیحات مختصری درباره‌ی آن‌ها ارائه می‌دهیم:

رشته‌ی مهندسی نفت در بهترین دانشگاه‌ها در مقاطع بالا ارائه می‌شود. برای تحصیل در این رشته مدرک کارشناسی در رشته شیمی مکانیک و زمین شناسی به همراه مدرک زبان مورد نیاز است.

رشته طراحی مد و مدلینگ که یکی از پرطرفدارترین رشته‌های روز دنیا است با کیفیت خوبی دردانشکده‌های طراحی مد و مدلینگ انگلیس در زمینه‌های طراحی مد و مدلینگ ارائه می‌شود.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای دانشجویان در انگلیس - go2tr

این که بخواهیم درباره‌ی خطراتی که زندگی در انگلیس برای شما دارد، صحبت کنیم باعث می‌شود که این قسمت از مقاله بدون مطلب باقی بماند.

خطرات احتمالی زندگی در انگلیس مانند زندگی در تمام کشورهای دیگر است. یکی از بزرگترین مشکلاتی که مهاجران با آن مواجه می‌شوند، تنهایی است. البته این مشکل برای دانشجویان به سبب روابط گسترده با سایرین بسیار کم‌تر است؛ اما در هر صورت دوری از خانواده آسان نیست.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در انگلیس - go2tr

بسیاری از ایرانیان مقیم انگلیس خواستار تحصیل فرزندانشان در مدارس بومی و ایرانی هستند. در لندن و سایر شهرهای بزرگ کشور انگلیس مدارس ایرانی وجود دارد که ضمن رعایت استانداردهای نظام آموزشی انگلیس، فرهنگ ایرانی را نیز به دانش‌آموزان می‌آموزند. این مدارس در تمام مقاطع تحصیلی وجود دارند و دانش‌آموزان را برای ورود به دانشگاه‌ها یا بازار کار آماده می‌کنند.

چاپ مقالات علمی در انگلیس و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو- چاپ مقالات علمی در انگلیس و تاثیر آن - go2tr

تأثیر چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی در ادامه‌ی روند تحصیل بر کسی پوشیده نیست. دلیل این تأثیر و اهمیت این است که مقاله دلیلی بر اثبات بالا بودن سواد علمی و تجربه‌ی شما در رشته‌ی تحصیلی است. به همین دلیل است که در موقعیت‌های شغلی بالاتر، در رقابت بین افراد فردی با رزومه‌ی قوی‌تر موفق می‌شود. 

شرکت در آزمون های بین المللی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- شرکت در آزمون های بین المللی در انگلیس - go2tr

همان‌طور که پیش از این گفتیم ارائه‌ی یک رزومه‌ی قوی برای پذیرش تحصیل در انگلیس، یک عامل تأثیرگذار و تعیین کننده است. فاکتورهای زیادی وجود دارند که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید رزومه‌ی تحصیلی خود را کامل‌تر و قوی‌تر کنید. مقاله، معدل بالا و سوابق کاری از این فاکتورها هستند. 

آزمون‌ها و رقابت‌های بین‌المللی نیز از عواملی هستند که وجود آن‌ها در رزومه‌ی شما خالی از لطف نیست.

کنفرانس های علمی در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- کنفرانس های علمی در انگلیس - go2tr

با وجود این که افرادی که مشغول به تحصیل در انگلیس هستند، می‌توانند مقالات خود را به تمام کنفرانس‌های بین‌المللی ارسال کنند؛ اما کنفرانس‌هایی که در انگلیس برگزار می‌شوند، شانس آن‌ها را افزایش می‌دهد. البته منظور از این شانس این نیست که افراد از سهمیه‌ی خاصی بهره‌مند می‌شوند. اگر یک کنفرانس در کشور انگلیس برگزار شود، شما می‌توانید به ارائه‌ی حضوری مقاله‌ی خود بپردازید و با کارفرمایان و اساتید بزرگ رشته‌ی خود آشنا شوید.

جشن های دانشگاه ها در انگلیس

موسسه اعزام دانشجو- جشن های دانشگاه ها در انگلیس - go2tr

کشور انگلیس دارای تعطیلات رسمی و جشن‌های بسیاری است که شرکت در آن‌ها برای بسیاری از دانشجویان جذاب است. این جشن‌ها گاهاً توسط دانشگاه برگزار می‌شود. دانشجویان می‌توانند در مراسم‌هایی که در سطح شهر برگزار می‌شود، شرکت کنند.

در انگلیس تعطیلات مناسبتی نیز وجود دارد که معمولاً مربوط به خاندان سلطنتی می‌شود.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد - موسسه مهاجرتی GO2TR

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی دانشجویان و کسانی که می‌خواهند برای آینده تحصیلی خود تصمیم بگیرند‌، انتخاب دانشگاه و انتخاب رشته می‌باشند. دانشگاه آکسفورد یکی از خوش‌نام‌ترین و مشهور‌ترین دانشگاه‌ها در سرتاسر جهان می‌باشد که به دلیل ارائه آموزش با کیفیتی بی‌نظیر به همراه جدید‌ترین متد‌ها به عنوان یکی از آرزوهای هر فردی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل است در نظر گرفته می‌شود.

اگر شما از جمله کسانی هستید که آرزوی تحصیل در آکسفورد را در سر می‌پرورانید و نمی‌دانید که چگونه می‌توانید به این آرزوی زیبا و شگفت‌انگیز دست پیدا نمایید، کافیست در این مقاله همراه ما باشید تا تمام نکاتی که شما نیاز دارید تا در رابطه با دانشگاه آکسفورد در انگلیس و رشته‌های که در این دانشگاه به صورت کلی تدریس می‌شود را دریابید و در نهایت راه رسیدن به آرزوهای خود را بیابید.

دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد کشور انگلستان واقع شده است. این دانشگاه از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه های انگلیسی زبانان محسوب می‌شود‌. قدمت و اعتبار علمی این دانشگاه سبب شده تا به یکی از مشهور‌ترین دانشگاه‌ها در سراسر دنیا تبدیل شود‌. ‌