x
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس رویای بسیاری از دانشجویانی است که قصد دارند خارج از کشور تحصیل کنند. این رویا خیلی هم دور از دسترس نیست. اما توصیه می‌کنیم مقصد خود را بر اساس رویاهایتان انتخاب نکنید! بررسی منطقی تمام شرایط و جوانب تحصیل و زندگی در کشور مقصد می‌تواند سختی‌ها را کاهش دهد و باعث داشتن یک زندگی ایده‌آل در خارج از کشور شود. در این مقاله تحصیل در انگلیس را به طور کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم و در مورد تمامی جوانب زندگی و تحصیل در این کشور اطلاعاتی ارائه شده است. مطالعه‌ی این مقاله به تصمیم‌‌گیری شما در مورد انگلیس کمک خواهد کرد؛ اما نکته‌ای که وجود دارد کلی بودن مقاله‌ی تحصیل در انگلیس است. شما می‌توانید شرایط خود را به یک مشاور حرفه‌ای و با تجربه در میان بگذارید تا به طور اختصاصی بررسی شود؛ آنگاه می‌توانید به طور قطعی درباره‌ی این کشور تصمیم بگیرید. یکی از راهکارهایی که در تسهیل تصمیم‌‌گیری به شما کمک می‌کند این است که یک لیست از تمام کشورهایی که به عنوان مقصد در نظر دارید، تهیه کنید؛ تمام نقاط مثبت و منفی تحصیل و زندگی در کشورهای مختلف را یادداشت کنید. این اطلاعات جمع‌‌آوری شده باعث افزایش تمرکز شما و ارتقای قدرت تصمیم‌گیری خواهند شد.

بهترین روش مهاجرت

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در انگلیس وجود دارد؟

آیا امکان کار در حین تحصیل در انگلیس وجود دارد؟

شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلیس چگونه است؟

چرا تحصیل و اعزام دانشجو در انگلستان را انتخاب کنیم؟

آیا امکان کار در حین تحصیل در انگلیس وجود دارد؟

روش های دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس چیست؟

شرایط اخذ بورسیه در انگلستان چیست؟

مزایای تحصیل در کشور انگلستان چیست؟

مشاوره تحصیل در انگلیس
فهرست

تحصیل رایگان در انگلیس

تحصیل رایگان در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اولین چیزی که دانشجویان مهاجر به آن فکر می‌کنند، کاهش هزینه‌های تحصیل و حتی تحصیل رایگان در کشور مقصد است. باید بگوییم که امکان تحصیل کاملاً رایگان در کشور انگلیس وجود ندارد. البته دولت و دانشگاه‌های کشورانگلیس به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند و واجد شرایط اعلام شده هستند، کمک هزینه‌‌های دانشجویی متنوعی اعطا می‌کند که در قسمت بعدی اطلاعات بیشتری درباره‌ی این بورسیه‌ها ارائه خواهیم داد. 

البته باید بدانید که تحصیل در انگلیس به صورت رایگان آسان نیست و شما باید دانشجویی نمونه در بسیاری از جوانب باشید تا موفق شوید از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی این کشور استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تمام دانشگاه‌های کشور انگلیس دارای بورسیه تحصیلی نیستند. به همین دلیل بهتر است پیش از اقدام به درخواست پذیرش و هنگام  برآورد کردن هزینه‌های تحصیلی خود، با مراجعه به وبسایت‌های دانشگاه یا دانشگاه‌های مورد نظر خود درباره‌ی نحوه‌ی اعطای بورس‌های تحصیلی و مقدار آن‌ها اطلاعاتی به دست آورید.

 

 

بورسیه تحصیلی در انگلیس

بورسیه تحصیلی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
در ادامه سعی کرده ایم تعدادی از بورسیه های تحصیلی معتبر در کشور انگلستان را به شما معرفی کنیم.

کمک هزینه تحصیلی Gates Cambridge 

این کمک هزینه به متقاضیان مستعد در تمام رشته‌ها و از تمام کشورهای خارجی تعلق می‌گیرد.این دانشجویان باید به شکل تمام وقت در هر یک از مقاطع تحصیلی و در رشته‌های ارائه شده در دانشگاه Cambridgeتحصیل کنند تا بتوانند از این بورسیه‌ استفاده کنند.

کمک هزینه تحصیلی Rhodes در دانشگاه آکسفورد

این کمک هزینه از سال 1902 تا کنون به دانشجویان اعطا می‌شود.در واقع می‌توان گفت این بورسیه قدیمی‌ترین کمک هزینه‌ی تحصیلی در سراسر دنیا است. کمک هزینه تحصیلی Rhodes برای تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است و به دانشجویان نمونه‌ی بین‌المللی که در دانشگاه آکسفوردتحصیل می‌کنند، تعلق می‌گیرد. انتخاب این دانشجویان بر اساس پیشرفت تحصیلی و رزومه‌ی آن‌ها انجام می‌شود.این بورسیه‌ی تحصیلی تمام هزینه‌های دانشگاه، هزینه‌های زندگی دانشجویی، بیمه سلامت و بلیط رفت و برگشت دانشجویان به وطنشان را پوشش می‌دهد.

کمک هزینه جهانی تحقیقاتیEdinburg

دانشگاه Edinburg به دانشجویانی که برنامه تحقیقاتی PhD را در زمینه‌یارائه شده توسط دانشگاه ادامه می‌دهند،بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند.این کمک هزینه به دانشجویان بین المللی و در مقاطع بالاتر از لیسانس داده می‌شود. 

کمک هزینه تحصیلی Deny Holland در دانشگاه College London

کمک هزینه تحصیلی Deny Holland صرفاً برای دانشجویان دوره لیسانس کشوهای خارج از انگلیس در نظر گرفته شده است.این بورسیه به دانشجویانی اعطا می‌شود که بدون حمایت مالی و کمک هزینه توانایی تأمین مخارج زندگی دانشجویی و تحصیل در دانشگاه College London را ندارند. مبلغ این کمک هزینه به میزان 9000 پوند در هر سال می‌باشد که البته با بررسی شرایط دانشجویان به آن‌ها داده می‌شود. 

کمک هزینه تحصیلی بین المللی University of Sussex Chancellor

کمک هزینه تحصیلی بین المللی University of Sussex Chancellor در اکثر مدارسSussex  ارائه می‌شود. این بورسیه‌ی تحصیلی  بر اساس رزومه تحصیلی شامل دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی می‌شود که در مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت در دانشگاه Sussex تحصیل می‌کنند. این کمک هزینه تحصیلی 50 درصد شهریه دانشجو بین‌المللی را پوشش می‌دهد و برای یک سال می‌باشد 

کمک هزینه تحصیلی بین المللی Bristol University

دانشگاه Bristol از دیگر دانشگاه‌هایی است که به دانشجویان بین‌ المللی بورسیه تحصیل در انگلیس اعطا می‌کند.این بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد دارند در مقطع کارشناسی در این دانشگاه تحصیل کنند؛ دانشجویان جدیدالورود در اولویت دریافت این بورسیه تحصیلی قرار دارند. مبلغ این بورسیه شامل هزینه‌های شهریه‌ی دانشگاه دانشجویان است.

همچنین شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی که کشور ایران برای تحصیل در کشورهای خارجی اعطا می‌کند، استفاده کنید. وزارت علوم ایران در راستای سیاست‌های افزایش توانمندی‌های علمی، هر سال دانشجویان مستعد را به دانشگاه‌های معتبر و ممتاز در کشورهای سراسر دنیا اعزام می‌کند. وزارت علوم به این دسته از دانشجویان بورس تحصیلی، وام یا ارز تحصیلی می‌دهد و در مقابل از آن‌ها برای خدمت در ایران تعهد می‌گیرد. شما با فراهم کردن شرایط مورد نظر وزارت علوم و تحقیقات ایران می‌توانید از این بورسیه‌های تحصیلی استفاده نمایید.

اعتبار دانشگاه های انگلیس و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های انگلیس و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اعتبار یک دانشگاه در سطح بین الملل در انتخاب آن دانشگاه برای تحصیل از اهمیت زیادی برخوردار است. کشور انگلیس از کشورهایی است که بسیاری از دانشگاه‌های آن در سطح جهانی از اعتبار خوبی برخوردارند.

رتبه‌بندی‌ها براساس کیفیت معیارهایی خاص در سطح بین‌الملل انجام می‌شود. با استفاده از این رتبه‌بندی‌ها دانشجویان می‌توانند از کیفیت و سطح علمی دانشگاه مورد نظر خود نسبت به دانشگاه‌های سراسر جهان مطلع شوند.این رتبه‌بندی‌ها طیف وسیعی از معیارها، از جمله استانداردهای ورود، رضایت دانشجویان، نسبت کارکنان و دانشجویان ، خدمات تحصیلی و امکانات هزینه هر دانشجو، کیفیت پژوهش و…. را در بر می‌گیرد و میزان اعتبار دانشگاه در سطح جهانی را تعیین می‌کند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در انگلیس

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور انگلیس را دارند برای ورود به این دانشگاه‌ها امتحانات A- Level شرکت کنند. کسب نمره‌ی قبولی در این امتحان لازمه‌ی ورود به دانشگاه‌های این کشور است. نمره‌ی بالا در این آزمون شانس قبولی شما را در رشته‌های پر تقاضا افزایش می‌دهد. دانشجویان می‌توانند پیش از ورود به دانشگاه در دوره‌هایA-level شرکت کنند؛طول این دوره معمولاً دو ساله است و به منزله‌ی دوره‌ی پیش دانشگاهی است.سال اول این دوره به اسمASمعروف بوده وسال دوم آن راA2می‌نامند.نمرات این دوره به صورت نمرات حاصل شده از شرکت در امتحانات سراسری انگلیس محاسبه می‌شود.

دانشجویان بین المللی می‌توانند بین دوره‌یA-level و دورهFoundation یکی را انتخاب نمایند. البته اگر دانشجویان متقاضی رشته‌هایی مانندپزشکی،دندانپزشکی ودامپزشکی باشند؛ فقط می‌توانند دوره‌یA-Levels را انتخاب کنند. چنانچه قصد ادامه تحصیل در رشته‌هایی غیر از این موارد را دارید و دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و دیپلم هستید، بهتر است دوره‌یFoundation  را انتخاب کنید.

دانشجویانی که قصد تحصیل  در انگلیس و در رشته‌های پزشکی دندانپزشکی را دارند باید در آزمون  UKCAT شرکت کنند؛ البته برخی از دانشکده‌های پزشکی شرط کسب نمره‌ی قبولی در این آزمون را ندارند . آزمونUKCAT  به صورت آنلاین برگزار می‌شود و توانایی‌های شناختی، طرز برخورد و رفتار، تفکر بحرانی و استدلال منطقی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد. مباحث این آزمون شامل چهار مبحث استدلالی و یک مبحث قضاوت وضعیت است که در ادامه درباره‌ی آن‌ها توضیحاتی ارائه می‌شود

Verbal Reasonin

اطلاعات نوشتاری و نتیجه‌گیری منطقی دانشجو را ارزیابی می‌کند. مدت زمان این بخش 21 دقیقه است.

Quantitative Reasoning

توانایی متقاضی در حل مسائل عددی را مورد سنجش قرار می‌دهد. مدت زمان 24 دقیقه می‌باشد.

Abstract Reasoning

قدرت استدلال فرد در ارتباطات با تفکرات همگرا و واگرا را می‌سنجد. 

Decision Analysis

در این قسمت مشخص می‌شود که شما در حین دریافت اطلاعات، ارتباطات را چگونه استدلال می‌کنید،نحوه‌ی قضاوت کردن چگونه است و چقدر قدرت گرفتن تصمیم متناسب با اطلاعات را دارید.

Situational Judgment

آخرین بخش آزمون عکس‌العمل دانشجو در شرایط مختلف و شناخت فرد از منش پزشکی  را مورد بررسی قرار می‌دهد. 

معادل سازی مدارک در انگلیس

معادل سازی مدارک در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دارندگان دیپلم بسیاری از کشورها باید نمره‌ی قبولی در آزمون A-level را کسب کنند.راه دومی که وجود دارد این است که دانش‌آموزان‌ سال‌هاي‌ آخر كالج‌ها و دبيرستان‌هاي‌ جامع‌ فرم‌های مخصوص را پر کنند و پس از ارجا به‌ مركز گزينش‌ دانشگاهي، پذیرش خود را دریافت نمایند.

در هر دو روش برای گرفتن پذیرش لازم است مدارک خود را معادل سازی کنید. گرفتن مهر تأیید از اداره‌ی آموزش و پرورش و دانشگاه محل تحصیل، ترجمه‌ی مدارک توسط مراجع رسمی و تکمیل فرم‌های درخواست پذیرش از جمله مدارکی است که لازم است برای درخواست پذیرش تحصیل در انگلیس ارسال کنید.

 

 

خوابگاه در انگلیس

خوابگاه در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نحوه‌ی اقامت در دانشگاه از دیگر مواردی است که در اولویت تحصیل در انگلیس قرار دارد و پس از مشخص شدن شهر و دانشگاه محل تحصیل باید درمورد آن تصمیم گیری کرد.

برخی از خوابگاه‌های انگلیس متعلق به خود دانشگاه هستند و توسط دانشگاه یا دانشکده‌های مربوطه اداره می‌شوند.دسته‌ی دیگر از خوابگاه‌ها متعلق به یک شرکت خصوصی هستند. این خوابگاه‌ها توسط خود شرکت‌ها و یا به صورت مستقل یا مشترک با دانشگاه اداره می‌شوند.

در ادامه به بررسی و ارائه‌ی توضیحات درباره‌ی مراکز اقامتی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در انگلیس می‌پردازیم:

Hall of Residence

این نوع اقامتگاه شامل ساختمان‌هايي بزرگ با تعداد زيادي دانشجو است.دانشجویان در این ساختمان‌ها در اتاق‌های مشترك يا مجزای موجود در ساختمان زندگي مي‌كنند . معمولاً حمام و سرويس‌هاي بهداشتي و آشپزخانه‌ی هر طبقه مشترک است . در این ساختمان‌ها اتاق‌هایی تحت عنوانensuiteوجود دارند که دارای سرويس بهداشتي و حمام خصوصی می‌باشند. خط تلفن در هر طبقه‌ی ساختمان وجود دارد؛ اما در بعضي خوابگاها هر اتاق دارای خط تلفن اختصاصی می‌باشد و حتی ممكن است اينترنت نيز برای اهالی هر اتاق ارائه شود.در برخی از ساختمان‌ها شام و صبحانه و غذاهای سلف دانشگاه ارائه می‌شود که باید هزینه‌ی بیشتری برای آن پرداخت کنید. استفاده از غذاهای سلف از هر نظر مقرون به صرفه‌ است.

خانه و آپارتمان

این دسته از اقامتگاه‌ها معمولاً در نزديكي دانشگاه واقع شده است، در بعضی موارد خانه‌ها و آپارتمان‌ها داخل خود دانشگاه تأسیس می‌شوند.در این نوع خوابگاه‌ها سلف وجود ندارد و دارای آشپزخانه مشترك بین چند اتاق (مثلا بین اتاق‌های یک طبقه) وجود دارد . سرويس هاي بهداشتي نيز با ديگر اتاق‌های موجود در ساختمان مشترک است .
 
 
برای تحصیل در انگلیس شما می‌توانید خانواده‌ی خود را نیز به همراه ببرید. بعضي از دانشگاه‌ها خانه‌هایی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند که در آن‌ها امكان زندگی با خانواده وجود دارد. البته درخواست براي چنين خانه‌هايي زياد است. این دسته از اقامتگاه‌ها معمولاً توسط شرکت‌های خصوصی اداره می‌شوند و شما می‌توانید اطلاعات لازم را از دانشگاه خود دریافت کنید.

Hostels

این دسته از اقامتگاه‌ها توسط سازمان‌های خیریه اداره می‌شوند و دانشجویان می‌توانند تا پیدا کردن یک اقامتگاه دائمی در این مراکز زندگی کنند. در واقع هاستل‌ها ترکیبی از امکانات خوابگاه و هتل را ارائه می‌دهند؛ برخی از آن‌ها دارای سلف می‌باشند و برخی دیگر آشپزخانه‌های مشترک دارند. این مراکز بیشتر در لندن وجود دارند و از لازمه‌های اقامت در آن‌ها درخواست رزرو پیش از مهاجرت و پیش پرداخت می‌باشد.

Lodgings

شما یک اتاق در این خانه‌ای که صاحب خانه درآن زندگی می‌کند، اجاره می‌کنید. معمولا سرویس بهداشتی و حمام مشترک است. شما باید طبق قوانین خانواده‌ی صاحب خانه رفتار کنید. سکونت در چنین خانه‌هایی حس زندگی در محیط خانواده را برای شما تداعی می‌کند و دلتنگی‌های شما کم‌تر خواهد شد.در برخی موارد غذا توسط صاحب خانه فراهم می‌شود و یا اینکه امکانات آشپزخانه برای تهیه غذا در اختیار شما قرار می‌گیرد.

Bedsits

با سکونت در این مکان‌ها یک اتاق در یک ساختمان به شما تعلق می‌گیرد. تعداد زیادی اتاق در یک ساختمان وجود دارد که یک فرد در آن زندگی کند. این نوع اقامتگاه‌ها لزوماً به دانشجویان تعلق نمی‌گیرد و هر فردی که به اقامتگاه نیاز داشته باشد، می‌تواند در این ساختمان زندگی کند.شما باید غذای خود را جایی خارج از ساختمان تهیه کنید؛ البته ممکن است یک آشپزخانه مشترک در ساختمان ساخته شده باشد. سرویس بهداشتی نیز مشترک است. وظیفه‌ی تمیز کردن اتاق و شست و شوی لباس‌ها نیز برعهده‌ی خودتان است. نقطه‌ی مثبت این خوابگاه‌ها عدم وجود محدودیت برای دانشجویان است.

Flats and houses

بعد ازگذشت مدتی اقامت و تحصیل در انگلیس می‌توانید با گروهی از دوستان خود خانه اجاره کنید. با این کار هزینه‌های اجاره و برق و آب و گاز بین شما تقسیم می‌شود و برای همه‌ی شما مقرون به صرفه است. پیدا کردن خانه‌های بزرگ مشکل‌تر است. به مبله بودن یا بدون اثاثیه بودن خانه دقت کنید؛ اگر خانه مبله نباشد خودتان موظف به تهیه‌ی وسایل آن هستید که برای یک دوره اقامت محدود در انگلیس عاقلانه نمی‌باشد.

در ادامه بهترین روش برای پیدا کردن یک محل اقامت مناسب را برای شما بیان می‌کنیم. بهترین روش مراجعه به واحدهای معرفی شده توسط اداره رفاه دانشگاه خودتان یا اتحادیه‌ی دانشجویی مرکز آموزشی است. آن‌ها لیستی از انواع اقامتگاه‌هایی که دانشجویان می‌توانند در آن‌ها زندگی کنند را ارائه می‌دهند و شما می‌توانید انتخاب کنید. آن‌ها می‌توانند به شما در تحقیق در مورد مسکن مورد نظر که احتمالا خودتان آن را پیدا کرده‌اید کمک کنند تا از دردسرهای احتمالی که ممکن است در آینده برای دانشجو پیش آید جلوگیری کنند.

امتیازات کارت دانشجویی در انگلیس

امتیازات کارت دانشجویی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنگام تحصیل در انگلیس شما می‌توانید در بسیاری از مراکز از تخفیفات خوبی بهره‌مند شوید. اویسترکارت یک بلیت الکترونیکی است که در لندن، هزینه‌های استفاده از قطار، مترو و اتوبوس را کاهش خواهد داد. دانشجویان بین‌المللی با تهیه این کارت می‌توانند بیش از ۳۰درصد در هزینه‌های رفت‌وآمدشان صرفه‌جویی کنند. البته توجه کنید که کارت شما در ساعات اوج استفاده از مترو یعنی در ساعت 6:30 تا 9:30 و 16 تا 19 شامل تخفیف نمی‌شود. از راه‌های دیگر رفت و آمد در لندن استفاده از دوچرخه‌های اجاره‌ای است که در سطح شهر وجود دارند.

تحصیل در انگلیس به هیچ وجه خسته کننده نخواهد بود. شما محل‌های بسیاری برای تفریح و گشت و گزار دارید. البته همه‌ی این تفریحات شامل هزینه نمی‌شوند. با کمی بررسی می‌توانید بفهمید راه‌های بسیاری برای تفریحات کم ‌هزینه و حتی رایگان در لندن وجود دارد. مثلا بازدید از بسیاری از موزه‌های لندن رایگان است. همچنین برخی از مجلات و روزنامه‌ها به صورت دولتی ارائه می‌شوند.یکی از مواردی که می‌تواند برای شما از همه چیز جذاب‌تر باشد این است که می‌توانید با قدم زدن در خیابان‌های لندن، همه آن چیزی که در هری‌پاتر و سایر فیلم‌ها به تصویر کشیده شده‌است را ببینید. بازارهای خیابانی نیز در همه جای لندن وجود دارند؛ در این بازارها شما می‌توانید با ارائه‌ی کارت دانشجویی خود از غذاهایی ارزان و گاه رایگان استفاده کنید.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در انگلیس شغلی که به عنوان کار دانشجویی شناخته شود، وجود ندارد. دانشجویان می‌توانند در موقعیت‌های شغلی مختلف در تمامی بخش‌ها مشغول به کار شوند. بعضی از مشاغل رونق بیشتری برای دانشجویان دارند و برای آن‌ها مناسب‌تر هستند؛ مانند کار در فروشگاه ها، رستوران ها و بارها. ممکن است بتوانید در موقعیت‌‌های شغلی پاره وقت دانشجویی در داخل دانشگاه خودتان مشغول شوید. این موقعیت‌ها شامل بارهای دانشگاه یا رستوران دانشگاه و...می‌شود. شما می‌توانید درخواست خود را به اداره‌ی رفاه دانشگاه یا انجمن‌های دانشجویی ارائه دهید.روش‌های دیگری نیز برای پیدا کردن کار پاره وقت وجود دارد. برای نمونه می‌توان وب‌سایت دانشگاه، نمایشگاه مشاغل پاره وقت و دانشجویی، پوسترهای و اعلامیه‌ها، اینترنت و سایت‌های کاریابی، آژانس‌های کاریابی و معرفی فرصت‌های شغلی از طریق آشنایان و اساتید اشاره کرد.کار دانشجویی علاوه بر درآمد مزایای زیادی برای شما به ارمغان می‌آورد. مثلا رزومه‌ی شما با انجام کار دانشجویی قوی‌تر می‌شود. کار دانشجویی ویژن شما را نسبت به شغل آینده‌تان مشخص می‌کند. شما با انجام کار دانشجویی ارتباطات جدیدی پیدا می‌کنید که ممکن است در زمینه‌های مختلف زندگی به دردتان بخورند. اگر در یک موقعیت شغلی متناسب با رشته‌ی خود فعالیت کنید، این فرصت را دارید که دانش و مهارت‌هایی که به صورت تئوری یا در محیط‌های آزمایشی آموخته‌اید را در محیط کار مورد استفاده قرار دهید.اما بهتر است نکاتی درباره‌ی شرایط و قوانین کار دانشجویی در انگلیس بدانید. دانشجویان بین المللی برای گرفتن مشاغل دانشجویی باید دارای ویزای تحصیلی در انگلیس باشند. افراد در تمام مقاطع کارشناسی و بالاتر می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند؛ اما دانشگاه‌ها ساعت کاری متفاوتی برای مقاطع مختلف توصیه می‌کنند. اگر فرد یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی باشد، بهتر است بیش از ۱۵ ساعت در هفته کار نکند. یک دانشجوی تمام وقت مقطع تحصیلات تکمیلی نیز بهتر است بیش از ۶ ساعت در هفته برای کار وقت نگذارد. حداقل حقوق در انگلیس ۷ پوند به ازای هر ساعت کار می‌باشد. 

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در انگلیس

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل در انگلیس نیز مانند تمام کشورها نیاز دارید تحت پوشش یک بیمه‌ی درمانی معتبر قرار بگیرید. سیستم مراقبت بهداشتی دولتی در کشور انگلیس یا سرویس ملی بهداشت (NHS  ) نام دارد.

در بیمه‌ی سازمان NHS، خدمات درمانی که توسط پزشک خانواده و یا پزشک عمومی ارائه می‌شود رایگان است. علاوه بر آن کلیه‌ی خدمات درمانی اورژانسی نیز برای تمام افراد صرف نظر از نحوه‌ی اقامت آن‌ها در انگلیس رایگان است. شما می‌توانید با ارائه‌ی ویزای تحصیل در انگلیس به مراکز مربوطه تحت پوشش بیمه‌یNHS قرار بگیرید. البته به این نکته توجه کنید که اگر مدت زمان تحصیل در انگلیس برای شما کم‌تر از شش ماه است؛ بیمه‌یNHS شما را نمی‌پذیرد. البته این بدان معنا نیست که افراد با مدت زمان اقامت کم‌تر از شش ماه نیازی به بیمه‌ی درمانی ندارند، آن‌ها باید توسط شرکت‌های خصوصی اقدام به بیمه‌ کردن خود نمایند. نکته‌ی دیگری که بیان آن خالی از لطف نیست این است که خدمات ارائه شده توسط بیمه‌یNHS محدود است و برای سایر خدمات درمانی، باید هزینه‌ها را به صورت آزاد پرداخت کنید. شرکت‌های بیمه‌ی خصوصی، بیمه‌های مختلف با شرایط مختلفی را ارائه می‌دهند که در صورت نیاز می‌توانید تحت پوشش بیمه‌ای قرار بگیرید که خدمات ارائه‌ شده توسط آن برای شما کاربردی باشد. 

 

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در انگلیس

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مدیریت مسائل مالی حین تحصیل در انگلیس باید یک حساب بانکی در یکی از بانک‌های معتبر این کشور داشته باشید تا بتوانید تراکنش انجام دهید و از خدمات بانکی بهره‌مند شوید. برخی از بانک‌ها این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که پیش از ورود به انگلیس در آن‌ها افتتاح حساب کنید. اما دانشجویان معمولاً پس از ورود به انگلیس و با بررسی شرایط بانک‌های مختلف، در بانک مورد نظرشان حساب باز می‌کنند. افتتاح حساب از یک روز تا دو هفته زمان می‌برد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام ورود به انگلیس به اندازه‌ی کافی پول نقد همراه خود داشته باشید. دقت کنید که پس از افتتاح حساب بیش از موجودی حساب خود، خرج نکنید وگرنه بانک شما را جریمه خواهد کرد. شما می‌توانید برای دریافت تسهیلات بانکی با مدیریت شعبه صحبت کنید.

یک دانشجوی بین المللی برای افتتاح حساب مدارکی ک در ادامه بیان می‌کنیم نیاز دارد. این مدارک عبارتند ازویزای تحصیلی،تاییدیه ازطرف دانشگاه محل تحصیل، مشخصات و مدارک شناسایی کامل وتاییدیه و معرفی نامه از طرف بانک كشور مبدأ.

شما می‌توانید از خدمات بانکی انگلیس به صورت حضوری یا آنلاین استفاده کنید.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در انگلیس

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برخی از بانک‌ها این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که پیش از ورود به انگلیس در آن‌ها افتتاح حساب کنید. اما دانشجویان معمولاً پس از ورود به انگلیس و با بررسی شرایط بانک‌های مختلف، در بانک مورد نظرشان حساب باز می‌کنند. افتتاح حساب از یک روز تا دو هفته زمان می‌برد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام ورود به انگلیس به اندازه‌ی کافی پول نقد همراه خود داشته باشید. دقت کنید که پس از افتتاح حساب بیش از موجودی حساب خود، خرج نکنید وگرنه بانک شما را جریمه خواهد کرد. شما می‌توانید برای دریافت تسهیلات بانکی با مدیریت شعبه صحبت کنید.

یک دانشجوی بین المللی برای افتتاح حساب مدارکی ک در ادامه بیان می‌کنیم نیاز دارد. این مدارک عبارتند ازویزای تحصیلی،تاییدیه ازطرف دانشگاه محل تحصیل، مشخصات و مدارک شناسایی کامل وتاییدیه و معرفی نامه از طرف بانک كشور مبدأ.

شما می‌توانید از خدمات بانکی انگلیس به صورت حضوری یا آنلاین استفاده کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در انگلیس

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وزارت علوم کشور ایران لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود در انگلیس ارائه داده است. دانشگاه‌های نامبرده در این لیست در سه دسته‌ی ممتاز، خوب و متوسط جای می‌گیرند. دانشگاه‌های گروه ممتاز در لیست وزارت علوم عبارتند از:

 Birbeck College, University of London Heriot-watt University Cardiff University Cranfield University Durham University Imperial College London Goldsmiths, University of London King’s College London (University of London) Lancaster

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلیس

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چنانچه پس از پایان تحصیلات خود قصد دارید برای ورود به بازار کار به ایران بازگردید، لازم است از دانشگاه‌های مورد تأیید در ایران اطلاع داشته باشید. دانشگاه‌های کشور انگلیس دارای اعتبار خوبی در سطح بین‌الملل به خصوص در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی هستند. در ادامه لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران را برای شما آماده کرده‌ایم.

  • King’s College London
  • UCL (University College London)
  • University of Birmingham

دانشگاه های برتر در انگلیس

دانشگاه های برتر در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه کمبریج دارای رتبه اول در بین دانشگاه‌های کشور انگلیس است. این دانشگاه در رتبه بندی qs در دنیا در جایگاه ششم قرار گرفته است. دانشگاه کمبریج در سال 1209 تاسیس شد و یکی از اولین دانشگاه‌های جهان است.این دانشگاه در حال حاضر حدود 19000 دانشجو در مقاطع مختلف رشته‌های مختلف و با گرایش‌های متنوع دارد.

نظام آموزشی انگلیس

نظام آموزشی انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام آموزشی انگلیس با ایران بسیار متفاوت است. دانش‌آموزان انگلیسی می‌توانند در مدارس دولتی، مدارس غیر‌انتفاعی و به روش تحصیل در منزل به یادگیری بپردازند. والدین می‌توانند روش تحصیل فرزندشان را وابسته به شرایط انتخاب کنند.

مقاطع تحصیلی انگلیس به صورت زیر دسته‌بندی می‌شود؛ تحصیلات پیش از دبستان، مقطع ابتدایی، متوسطه و دانشگاه. همه‌ی دانش‌آموزان موظف‌اند تحصیلات خود را تا سن 18 سالگی ادامه دهند؛ اما تحصیل در مدرسه تا سن 16 سالگی اجباری است و پس از آن دو سال باید وارد کالج شوند. پس از 16 سالگی دانش‌آموزان می‌توانند تحصیلات خود را به دو صورت آکادمیک یا فنی و حرفه‌ای ادامه دهند. افراد در آزمون GSCE یا دیگر آزمون‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود شرکت می‌کنند. نمره‌ی این آزمون دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کند که وارد دانشگاه شوند یا تحصیلات خود را به پایان برسانند و وارد بازار کار شوند. 

افرادی که مقیم انگلیس نیستند می‌توانند مدرک دیپلم خود را در کشور وطن بگیرند و برای تحصیلات در مقاطع بالاتر وارد دانشگاه‌های انگلیس شوند.

دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه‌های انگلیس و تحصیل در مقطع لیسانس باید در آزمون A-levelنمره‌ی قبولی کسب کنند. در غیر این صورت موظف‌اند پیش از ورود به دانشگاه، یک سال دوره‌ی پیش دانشگاهی را سپری کنند و پس از آن وارد دانشگاه مورد نظرشان شوند.

پس از آن دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند باید طبق مقررات و ضوابط تعیین شده به مقاطع بالاتر بروند. اطلاعات بیشتر درباره‌ی مقاطع عالی در قسمت‌های بعدی ارائه می‌شود.

لیسانس در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در انگلیس

لیسانس در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدت زمان این دوره در برخی از رشته‌های مورد نظر دانشجویان بین المللی و دانشجویان اتحادیه اروپا که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، سه سال است. البته بعضی از رشته‌های کارشناسی، مانند علوم و برخی از شاخه‌های مهندسی ممکن است تا چهار سال زمان ببرد.  دوره‌ی کارشناسی در کشور انگلیس شامل ترکیبی از سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های تئوری است. برخی از واحدهای درسی اختیاری هستند و دانشجویان می‌توانند طبق علاقه‌ی خود آن‌ها را بگیرند.

از دیگر ویژگی‌های دوره‌ی کارشناسی دوره‌های سریع دو ساله است که با استفاده از آن‌ها دانشجویان می‌توانند مدرک کارشناسی خود را سریع بگیرند و وارد بازار کار شوند. البته این دوره برای تمام رشته‌ها وجود ندارد و تنها دانشجویان ممتاز می‌توانند به صورت دو ساله دوره‌ی کارشناسی خود را سپری کنند. شرایط دیگری نیز برای تحصیل کوتاه مدت در انگلیس وجود دارد که شرایط آن به صورت زیر است:

  • گواهی تحصیلات عالی که اخذ آن نیازمند تحصیل به مدت یک سال به طور تمام وقت و دو سال به صورت نیمه وقت می‌باشد.
  • دیپلم تحصیلات عالی که شامل یک دوره دو ساله تمام وقت است.

به این نکته توجه کنید که پس از گذراندن دوره‌های کوتاه مدت شما نمی‌توانید در مقاطع بالاتر تحصیل کنید و تنها می‌توانید وارد بازار کار شوید. برای ورود به مقاطع فوق لیسانس نیاز به تحصیل دوره‌های سه ساله‌ی لیسانس دارید.

مدارکی که در زیر برای شما نام بردیم، برای ثبت نام در دوره‌ی لیسانس لازم است. البته بهتر است به این اطلاعات کلی اکتفا نکنید و شرایط دانشگاه خود را به صورت انحصاری بررسی کنید تا به خاطر نقص مدارک، روند پذیرش شما با تأخیر مواجه نشود. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

  • مدرک زبان بین المللی آیلتس
  • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
  • ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
  • انگیزه نامه
  • مدارک شناسایی و ویزای تحصیل در انگلیس

فوق لیسانس در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در انگلیس

فوق لیسانس در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اولین مدرکی که باید جهت پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد در انگلیس ارائه دهید؛ مدرک دوره کارشناسی به صورت ترجمه شده است. ممکن است مدرک کارشناسی شما در کشور انگلیس معتبر نباشد. نگران نباشید؛ شما می‌توانید با گذراندن یک دوره یا چند واحد تحصیلی مدرک خود را به سادگی معادل‌سازی کنید و از آن برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد استفاده کنید.مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در دوره‌ی کارشناسی ارشد در انگلیس عبارتند از: سوابق تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان: در دانشگاه‌های انگلیس معمولاً مدرک آیلتس درخواست می‌شود، اما برخی از دانشگاه‌های این کشور مدرک تافل را نیز می‌پذیرند. GMAT: متقاضیان تحصیل درکارشناسی ارشد در انگلیسدر رشته‌های مدیریتی برخی دانشگاه‌های کشور انگلیس باید علاوه بر مدارک فوق، نمره‌ی قبولی در آزمون GMAT را نیز کسب کنند. رزومه‌ی تحصیلی و کاری معرفی نامه ( توصیه نامه): این نامه باید توسط اساتید راهنمای شما در دوره‌ی کارشناسی به شما اعطا شود و اهمیت زیادی برای پذیرش در مقاطع بالای تحصیلات دانشگاهی دارد

دکترا در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش دکترا در انگلیس

دکترا در انگلیس و شرایط اخذ پذیرش دکترا در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل دکترا سه ساله ‌می‌باشد.  در مقایسه با سیستم امریکایی، هم در هزینه و هم در زمان بسیار به نفع دانشجویان می‌باشد.

معمولا بین ۳ تا ۶ سال (فول تایم یا پارت تایم) به طول می انجامد که در برخی رشته‌ها به دلیل پیچیدگی بیشتر ممکن است بجای ۳سال تا۴ سال به طول انجامد. معمولا کار روی یک پروژه اکادمیک می‌باشد.

 

تحصیل پزشکی در انگلیس

تحصیل پزشکی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل پزشکی در انگلیس یکی از پر رقابت‌ترین و پر تقاضاترین دوره‌های آموزشی در این کشور است.در هر سال تحصیلی تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در دانشکده‌های پزشکی انگلیس پذیرفته می‌شوند. چرا که این کشور می‌تواند از شما یک پزشک حاذق بسازد. ارائه‌ی رشته‌ی پزشکی مطابق با استانداردهای جهانی است و از روش‌های نوین برای آموزش دانشجوها استفاده می‌شود. دانشجویان برای پذیرش در دوره‌ی پزشکی باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنند و در صورتی که موفق به کسب نمره‌ی قبولی نشوند، باید در دوره‌های مربوطه شرکت کنند تا برای ورود به دانشگاه آماده شوند. در کشور انگلیس از تجهیزات پیشرفته برای تدریس این رشته استفاده می‌شود.اگر از سطح علمی و نمرات خوبی برخوردار باشید، می‌توانید به دریافت بورسیه‌های تحصیلی از سال سوم تحصیل خود امیدوار باشید. اگر شما یک دانش‌اموز نمونه و با انگیزه برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی هستید، انتخاب انگلیس به عنوان مقصد تحصیلی بسیار مناسب است. تحصیل در انگلیس در رشته‌ی پزشکی شش سال طول می‌کشد.

 

 

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

تحصیل دندانپزشکی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هر سال تحصیلی هزاران دانش‌آموز بین المللی برای تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در انگلیس پذیرفته می‌شوند. البته تنها افرادی که از صمیم قلب به این رشته علاقمندند و دارای نمره‌های خوب و استعداد در این زمینه می‌باشند، می‌توانند با موفقیت دوره‌ی دندان‌پزشکی در انگلیس را به پایان برسانند. دانشجویان برای پذیرش گرفتن در دانشگاه‌ها و مدارس دندانپزشکی باید ازمون‌های ورودی که پیش از این درباره‌ی آن‌ها توضیح دادیم را با موفقیت بگذرانند.در این مصاحبه میزان علاقه و پشتکار دانشجویان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی سنجیده می‌شود.مصاحبه‌ی حضوری یا آنلاین انجام می‌دهند و پس از قبولی در آن دانشجو می‌تواند تحصیلات خود را آغاز کند. این مصاحبه کاملاً دقیق است و کلیه‌ی پیشینه تحصیلی و کاری متقاضی را به همراه مدارک گذشته‌ی او مورد بررسی قرار می‌دهد.دروس پیش نیازدوره‌ی دندانپزشکی در انگلیس توسط کالج‌هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده‌اند، ارائه می‌شود.

 

 

رشته های غیر پزشکی در انگلیس

رشته های غیر پزشکی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته‌های دیگری نیز برای تحصیل در انگلیس پرطرفدار هستند که در ادامه توضیحات مختصری درباره‌ی آن‌ها ارائه می‌دهیم:

رشته‌ی مهندسی نفت در بهترین دانشگاه‌ها در مقاطع بالا ارائه می‌شود. برای تحصیل در این رشته مدرک کارشناسی در رشته شیمی مکانیک و زمین شناسی به همراه مدرک زبان مورد نیاز است.

رشته طراحی مد و مدلینگ که یکی از پرطرفدارترین رشته‌های روز دنیا است با کیفیت خوبی دردانشکده‌های طراحی مد و مدلینگ انگلیس در زمینه‌های طراحی مد و مدلینگ ارائه می‌شود.

هنرهای نمایشی و سینما از رشته‌هایی است که در انگلیس ارائه می‌شود وشامل مجموعه‌ای از واحدهای تئوری و عملی است.مهارت‌های عملی ونظری این رشته درکنارفعالیت‌های گروهی،خلاقیت و نظم و انضباط رشد و توسعه می‌یابند.

رشته‌ی موسیقی به صورت تخصصی در دانشگاه آکسفورد، آکادمی سلطنتی موسیقی و کالج سلطنتی موسیقی ارائه می‌شود. مهارت‌های دانشجویان این رشته در انگلیس در تمام جوانب توسعه می‌یابد و دانشجویان به نوازندگان و آهنگ سازان حرفه‌ای تبدیل می‌شوند.

در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان رشته‌ی حقوق برای تحصیل در انگلیس افزایش چشمگیری داشته است. بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در این رشته دانشگاه‌های کمبریج، دانشگاه آکسفوردو کالج لندن می‌باشند. 

رشته داروسازیمناسب دانشجویانی است که علاقه‌مند به شیمی هستند.دوره‌ی داروسازی در انگلیس ۴ سال‌ها است.تدریس داروسازی در آزمایشگاه‌های پیشرفته باعث کسب مهارت و دانش لازم برای صنعت داروسازی می‌شود.

برای تحصیل در رشته‌ی معماری معدل دیپلم، مدرک آیلتس و داشتن پیش زمینه‌های هنر مورد نیاز است. این دوره در کشور انگلیس 3 تا 5 سال زمان می‌برد.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در انگلیس

خطرات احتمالی برای دانشجویان در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این که بخواهیم درباره‌ی خطراتی که زندگی در انگلیس برای شما دارد، صحبت کنیم باعث می‌شود که این قسمت از مقاله بدون مطلب باقی بماند.

خطرات احتمالی زندگی در انگلیس مانند زندگی در تمام کشورهای دیگر است. یکی از بزرگترین مشکلاتی که مهاجران با آن مواجه می‌شوند، تنهایی است. البته این مشکل برای دانشجویان به سبب روابط گسترده با سایرین بسیار کم‌تر است؛ اما در هر صورت دوری از خانواده آسان نیست.

در کشور انگلیس امنیت برقرار است و تمام نیروهای پلیس و سازمان‌های مربوطه موظف به تضمین و تأمین امنیت تمام افراد مقیم این کشور هستند. جو سیاسی و اجتماعی انگلیس آرام است. اقتصاد قدرتمند این کشور نیز خاطر شما را از بابت مشکلات اقتصادی آسوده خواهد کرد. 

تنها نکته‌ای که بی توجهی به آن ممکن است مشکلات و خطراتی را برای شما به دنبال داشته باشد، درباره‌ی هزینه‌های زندگی و تحصیل در انگلیس است. شما باید پیش از سفر به این کشور، درباره‌ی هزینه‌های قطعی و احتمالی خود پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهید و منابع مالی خود را مشخص کنید. بهتر است در یک سال اول تحصیل در انگلیس روی درآمد کار دانشجویی خود حساب نکنید و برای بعد از آن، این درآمد را به عنوان یک کمک خرج در نظر بگیرید. 

 

 

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در انگلیس

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از ایرانیان مقیم انگلیس خواستار تحصیل فرزندانشان در مدارس بومی و ایرانی هستند. در لندن و سایر شهرهای بزرگ کشور انگلیس مدارس ایرانی وجود دارد که ضمن رعایت استانداردهای نظام آموزشی انگلیس، فرهنگ ایرانی را نیز به دانش‌آموزان می‌آموزند. این مدارس در تمام مقاطع تحصیلی وجود دارند و دانش‌آموزان را برای ورود به دانشگاه‌ها یا بازار کار آماده می‌کنند.

فرستادن دانش‌آموزان برای تحصیل در مقاطع پیش از دانشگاه به کشورهای خارجی به اندازه‌ی مهاجرت‌های دانشجویی مرسوم نیست. به همین دلیل اگر قصد دارید فرزند خود را برای مقاطع پیش از دانشگاه به انگلیس بفرستید، بهتر است تحقیقات لازم درباره‌ی شهر محل زندگی، مدرسه و محل اقامت فرزندتان انجام دهید. بهتر است فرزند شما در سنین پایین به تنهایی وارد یک کشور غریبه نشود.

چاپ مقالات علمی در انگلیس و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در انگلیس و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تأثیر چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی در ادامه‌ی روند تحصیل بر کسی پوشیده نیست. دلیل این تأثیر و اهمیت این است که مقاله دلیلی بر اثبات بالا بودن سواد علمی و تجربه‌ی شما در رشته‌ی تحصیلی است. به همین دلیل است که در موقعیت‌های شغلی بالاتر، در رقابت بین افراد فردی با رزومه‌ی قوی‌تر موفق می‌شود. 

به غیر از بازار کار، ارائه‌ی مقاله یک نقطه‌ی مثبت برای دانشگاه شما نیز محسوب می‌شود و به همین دلیل دانشگاه شما را از امتیازات ویژه نظیر بورسیه‌ی تحصیلی بهره‌مند می‌سازد. 

 

 

شرکت در آزمون های بین المللی در انگلیس

شرکت در آزمون های بین المللی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همان‌طور که پیش از این گفتیم ارائه‌ی یک رزومه‌ی قوی برای پذیرش تحصیل در انگلیس، یک عامل تأثیرگذار و تعیین کننده است. فاکتورهای زیادی وجود دارند که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید رزومه‌ی تحصیلی خود را کامل‌تر و قوی‌تر کنید. مقاله، معدل بالا و سوابق کاری از این فاکتورها هستند. 

آزمون‌ها و رقابت‌های بین‌المللی نیز از عواملی هستند که وجود آن‌ها در رزومه‌ی شما خالی از لطف نیست. آزمون‌های زبان مهمترین آزمون‌های بین المللی محسوب می‌شوند. مدرک زبان مورد تأیید در سراسر کشور انگلیس مدرک آیلس است. البته مدرک تافل نیز در برخی از دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید می‌باشد.

به غیر از آزمون‌های زبان، رقابت‌های تئوری و عملی بسیاری در سطح بین الملل و در رشته‌های مختلف برگزار می‌شوند. بسیاری از این رقابت‌ها در کشور انگلیس وجود دارند که با مراجعه به سایت‌های اینترنتی و پرس و جو از مسئولین مربوطه در دانشگاه خود می‌توانید اطلاعاتی در این باره کسب کنید. شرکت در این رقابت‌ها تجربه‌ی کاری و علمی شما را افزایش می‌دهد و حتی ممکن است باعث آشنایی با کارفرمای کمپانی یا سازمان مورد علاقه‌‌ی شما شود و آینده‌ی شغلی خوبی برایتان رقم بزند. همچنین با کسب مقام در این آزمون‌ها می‌توانید از طرح‌های تشویقی و بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌ خود بهره‌مند شوید. 

 

 

کنفرانس های علمی در انگلیس

کنفرانس های علمی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با وجود این که افرادی که مشغول به تحصیل در انگلیس هستند، می‌توانند مقالات خود را به تمام کنفرانس‌های بین‌المللی ارسال کنند؛ اما کنفرانس‌هایی که در انگلیس برگزار می‌شوند، شانس آن‌ها را افزایش می‌دهد. البته منظور از این شانس این نیست که افراد از سهمیه‌ی خاصی بهره‌مند می‌شوند. اگر یک کنفرانس در کشور انگلیس برگزار شود، شما می‌توانید به ارائه‌ی حضوری مقاله‌ی خود بپردازید و با کارفرمایان و اساتید بزرگ رشته‌ی خود آشنا شوید. این آشنایی می‌تواندآینده‌ی کاری و تحصیلی خوبی برای شما به ارمغان بیاورد. 

در کشور انگلیس همه ساله کنفرانس‌های متعددی با موضوعات مختلف و مرتبط با رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. کنفرانس‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی، علوم پایه مانند فیزیک و ریاضی و... از رشته‌هایی هستند که کنفرانس‌های مرتبط با آن‌ها در انگلیس برگزار شده است. همچنین در این کشور فستیوال‌های هنری نیز برگزار می‌شود که موقعیت‌های خوبی برای دانشجویان هنر به دنبال دارد. 

جشن های دانشگاه ها در انگلیس

جشن های دانشگاه ها در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور انگلیس دارای تعطیلات رسمی و جشن‌های بسیاری است که شرکت در آن‌ها برای بسیاری از دانشجویان جذاب است. این جشن‌ها گاهاً توسط دانشگاه برگزار می‌شود. دانشجویان می‌توانند در مراسم‌هایی که در سطح شهر برگزار می‌شود، شرکت کنند.

در انگلیس تعطیلات مناسبتی نیز وجود دارد که معمولاً مربوط به خاندان سلطنتی می‌شود. برای مثال روز ازدواج شاهزاده‌ها تعطیل است و همه‌ی مردم به شادمانی می‌پردازند.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی دانشجویان و کسانی که می‌خواهند برای آینده تحصیلی خود تصمیم بگیرند‌، انتخاب دانشگاه و انتخاب رشته می‌باشند. دانشگاه آکسفورد یکی از خوش‌نام‌ترین و مشهور‌ترین دانشگاه‌ها در سرتاسر جهان می‌باشد که به دلیل ارائه آموزش با کیفیتی بی‌نظیر به همراه جدید‌ترین متد‌ها به عنوان یکی از آرزوهای هر فردی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل است در نظر گرفته می‌شود.

اگر شما از جمله کسانی هستید که آرزوی تحصیل در آکسفورد را در سر می‌پرورانید و نمی‌دانید که چگونه می‌توانید به این آرزوی زیبا و شگفت‌انگیز دست پیدا نمایید، کافیست در این مقاله همراه ما باشید تا تمام نکاتی که شما نیاز دارید تا در رابطه با دانشگاه آکسفورد در انگلیس و رشته‌های که در این دانشگاه به صورت کلی تدریس می‌شود را دریابید و در نهایت راه رسیدن به آرزوهای خود را بیابید.

دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد کشور انگلستان واقع شده است. این دانشگاه از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه های انگلیسی زبانان محسوب می‌شود‌. قدمت و اعتبار علمی این دانشگاه سبب شده تا به یکی از مشهور‌ترین دانشگاه‌ها در سراسر دنیا تبدیل شود‌. ‌