china
کشور چین

مهاجرت به چین

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- مهاجرت به کشور چین - go2tr

 در حدود 63 درصد از ایرانیانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند در ابتدا در روستاهای بخش‌های شمالی و مرکزی زندگی می‌کنند، یکی از دلایل این انتخاب آب و هوای مشابه با ایران است و دلیل دیگر ارزان بودن شرایط مسکن در این نقاط است. به طوری کلی طبق آماری که در سال 2016 به دست ما رسیده است میزان مهاجرت در حدود یک هشتم از جمعیت کل کشور است، این آمار در سال 2017 به میزان 22 درصد افزایش یافته است و در سال 2018 نیز با رشد 8 درصدی در زمینه مهاجرت همراه بوده است. چین از دسته کشورهای مناسب برای مهاجرت است در صورتی که هدف از مهاجرت مشخص باشد. می‌دانیم که سیاست کشور چین بر پایه دیدگاه‌های افراد نخبه پیش می‌رود بنابراین مهاجرت به کشور چین از طریق کارآفرینی یکی از روش‌های پرطرفدار برای کسانی است که حرف جدیدی برای زدن دارند شما برای مهاجرت به کشور چین از طریق کار باید دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما و شرکت چینی داشته باشید. برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید در ابتدا از تمامی صفحات شناسنامه کپی تهیه کنید و نیاز به دو قطعه عکس رنگی 6 در 4 به صورت تمام رخ بوده به طوری که دارای زمینه سفید باشد. عکس می‌بایست بدون عینک گرفته شود. نیاز است که پاسپورت افراد با حداقل 6 ماه و 10 روز اعتبار در نظر گرفته شود. شهر پکن بهترین گزینه برای تحصیل محسوب می‌شود. این شهر دارای شرایط تحصیل بسیار بالایی است و دارای امتیازات فراوانی است. در این شهر بیش از 50 دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد و رشته و دوره‌های مختلفی نیز برای افراد فراهم شده است. پکن پایتخت کشور چین است و مرکز سیاسی این کشور نیز محسوب می‌شود

 

وقتی صحبت از مهاجرت می‌شود به طور کلی دو دسته بندی وجود دارد، کشورهای مهاجرپذیر و کشورهای مهاجرستیز. کشور چین در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد اما درصد مهاجرت افراد به این کشور به نسبت سایر کشورهای مهاجرپذیر کمتر است.

ما در زمینه رضایت مهاجرت به کشور چین بخش جداگانه‌ای را در نظر گرفته‌ایم اما در این بخش اشاره می‌کنیم که دسترسی به شرایط زندگی خوب در کشور چین نیاز به رعایت یک سری اصول مهم دارد و در صورتی که مدنظر قرار بگیرد به نتیجه می‌رسد.

مردم کشور چین افراد بسیار کار درست هستند و در مسیر کاری خود به شرایط خوبی رسیده‌اند.

ما بهترین روش و ساده‌ترین روش مهاجرت به کشور چین را روش سرمایه‌گذاری و کارآفرینی اعلام می‌کنیم. شاید با خود بگویید که مهاجرت به کشور چین از طریق کار آسان‌تر است اما چند سالی است که این گزینه تغییر کرده است

از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور چین می‌تواند تولد و یا خرید ملک باشد که دارای شرایط مخصوص به خود است و باید به طوری دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مهاجرت به کشور چین از طریق سرمایه‌گذاری شامل یک سری اصول مهم است. اول اینکه شما نباید هیچ نوع سوء سابقه داشته باشید. در نظر بگیرید که داشتن سوء سابقه در این مسیر برای شما مشکل دار می‌شود

از دیگر شرایطی که در مهاجرت به کشور چین از طریق ازدواج دیده می‌شود شرایط مالی فرد چینی است و او باید از نظر درآمد و یا میزان دارای در وضعیتی باشد که بتواند به مدت سه سال اول از پس هزینه‌های زندگی بر آید و باید این مدارک در وضعیت مستند قرار بگیرد.

مهاجرت به کشور چین از طریق تولد با سیستم خون پیش می‌رود.

البته این روش به نوبه خود با دردسرهای زیادی همراه است.

در صورتی که در این کشور با فرد چینی ازدواج کنید می‌توانید به اقامت این کشور بیشتر فکر کنید. به طور کلی تحصیل در چین برای کسانی که زبان چینی را انتخاب کرده‌اند به میزان 17 درصد ارزان‌تر از ایران در نظر گرفته شده است که رقم قابل قبولی است.

دومین گزینه به این صورت است که شما در ابتدا از طریق ویزای تحصیلی وارد خاک این کشور شده و پس از اتمام درس خود ویزای سرمایه‌گذاری چین را اخذ نمایید در این روال اخذ اقامت دائم بسیار سریع و البته بسیار عالی خواهد بود.

برای مهاجرت به کشور چین از طریق همراه دو روش سرمایه‌گذاری و همینطور تحصیل برای شما فراهم شده است که البته همراه شما همسر و فرزند کمتر از 18 سال بوده و همسر شما تا یک سال اول حق کار در چین را نخواهد داشت.

شما برای ورود به خاک این کشور با هدف گردشگری باید ویزای مربوطه رااخذ نمایید و به هیچ عنوان بازدید از این کشور بدون داشتن ویزا صحت ندارد.

اقامت کشور چین با اجاره خانه عموماً یک روش کمکی محسوب می‌شود.

به میزان 42 درصد از افرادی که به کشور چین مهاجرت کرده‌اند شهر پکن را برای زندگی انتخاب نموده‌اند. اقامت کشور چین برای ایرانیان در وضعیت متوسط قرار دارد.

ویزای s2 برای شرایطی است که اعضای خانواده برای کار یا تحصیل در چین هستند و شما قصد دارید به دیدار این افراد بروید. مدت اقامت برای این ویزا کمتر از 6 ماه اعلام شده است و نیاز به معاینه پزشکی نخواهید داشت.

افرادی که کارآفرینی را انتخاب نموده‌اند عموماً می‌توانند در زمان کمتری به اقامت ان کشور امیدوار باشند.

مهاجرت از طریق un کشور چین با توجه به شرایط مهاجرت به کشور چین که از سوی اداره مهاجرت چین تعیین می‌شود باید بررسی شود.

مطالب مرتبط