x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به چین

 در حدود 63 درصد از ایرانیانی که اقدام به مهاجرت به چین کرده اند در ابتدا در روستاهای بخش‌های شمالی و مرکزی زندگی می‌کنند، یکی از دلایل این انتخاب آب و هوای مشابه با ایران است و دلیل دیگر ارزان بودن شرایط مسکن در این نقاط است. به طوری کلی طبق آماری که در سال 2016 به دست ما رسیده است میزان مهاجرت در حدود یک هشتم از جمعیت کل کشور است، این آمار در سال 2017 به میزان 22 درصد افزایش یافته است و در سال 2018 نیز با رشد 8 درصدی در زمینه مهاجرت همراه بوده است. چین از دسته کشورهای مناسب برای مهاجرت است در صورتی که هدف از مهاجرت مشخص باشد. می‌دانیم که سیاست کشور چین بر پایه دیدگاه‌های افراد نخبه پیش می‌رود بنابراین مهاجرت به کشور چین از طریق کارآفرینی یکی از روش‌های پرطرفدار برای کسانی است که حرف جدیدی برای زدن دارند شما برای مهاجرت به کشور چین از طریق کار باید دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما و شرکت چینی داشته باشید. برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید در ابتدا از تمامی صفحات شناسنامه کپی تهیه کنید و نیاز به دو قطعه عکس رنگی 6 در 4 به صورت تمام رخ بوده به طوری که دارای زمینه سفید باشد. عکس می‌بایست بدون عینک گرفته شود. نیاز است که پاسپورت افراد با حداقل 6 ماه و 10 روز اعتبار در نظر گرفته شود. شهر پکن بهترین گزینه برای تحصیل محسوب می‌شود. این شهر دارای شرایط تحصیل بسیار بالایی است و دارای امتیازات فراوانی است. در این شهر بیش از 50 دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد و رشته و دوره‌های مختلفی نیز برای افراد فراهم شده است. پکن پایتخت کشور چین است و مرکز سیاسی این کشور نیز محسوب می‌شود

 

بهترین روش مهاجرت

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سوالات متداول

راحت‌ترین روش مهاجرت به چین چیست؟‌

آیا مهاجرت به چین به شکل ازدواجی امکان پذیر است؟

قانون خاک و اقامت به شرط تولد در مهاجرت به چین وجود دارد؟

کدام شهر برای مهاجرت به چین بهتر است؟

مشاوره مهاجرت به چین

مهاجرپذیری چین

مهاجرپذیری چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وقتی صحبت از مهاجرت می‌شود به طور کلی دو دسته بندی وجود دارد، کشورهای مهاجرپذیر و کشورهای مهاجرستیز. کشور چین در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد اما درصد مهاجرت افراد به این کشور به نسبت سایر کشورهای مهاجرپذیر کمتر است. به طوری کلی طبق آماری که در سال 2016 به دست ما رسیده است میزان مهاجرت در حدود یک هشتم از جمعیت کل کشور است، این آمار در سال 2017 به میزان 22 درصد افزایش یافته است و در سال 2018 نیز با رشد 8 درصدی در زمینه مهاجرت همراه بوده است. چین از دسته کشورهای مناسب برای مهاجرت است در صورتی که هدف از مهاجرت مشخص باشد. میزان مهاجرت به بخش‌های شمالی کشور چین بیشتر از سایر بخش‌ها است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور شرایط زندگی برای ایرانیان تا حدودی فراهم شده است اما از نظر فرهنگ تفاوت‌های زیادی دیده می‌شود که نیاز است مورد ارزیابی قرار بگیرد. در سال 2012 چین در لیست ده کشور مهاجرپذیر برای ایرانیان قرار داشت و یکی از دلایل آن وجود کار و سیستم‌های درآمدزایی در چین است که می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. مهاجرت به کشور چین در رده‌های سنی 20 الی 32 سال بیشتر دیده می‌شود یادگیری زبان چینی یک از ملزومات زندگی در این کشور به طوری که بدون این زبان شرایط زندگی دشوار می‌شود. اقامت کشور چین به دلیل هزینه‌های کم بسیار عالی است.

آمار مهاجران به چین

آمار مهاجران به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آماری که برای مهاجران ایرانی در کشور چین به دست ما رسیده است از چندین بخش‌‌بندی مختلف تشکیل شده است. در حدود 63 درصد از ایرانیانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند در ابتدا در روستاهای بخش‌های شمالی زندگی می‌کنند، یکی از دلایل این انتخاب آب و هوای مشابه با ایران است و دلیل دیگر ارزان بودن شرایط مسکن در این نقاط است. در حدود 17 درصد از مهاجران در سال 2017 از بخش شمالی به بخش شرقی برای یافتن شغل مناسب کوچ کرده‌اند. به میزان 19 درصد از مهاجرانی که کشور چین را برای زندگی انتخاب می‌کنند تا یک الی دو سال اول سعی می‌کنند که تنها زندگی کنند و سپس به فکر زندگی‌های خانوادگی هستند. در سال 2017 بیشترین میزان مهاجرت از ایران به کشور چین صورت گرفته است این در حالی است که در سال 2018 نیز شاهد رشد مهاجران بوده‌ایم اما میزان آن کمتر است. کار در کشور چین به نوبه خود در وضعیت متوسط قرار دارد. یک موضوع مهم دیگر در زمینه مهاجرت به کشور چین این است که آمارها نشان می‌دهد ایرانیان در شش ماه اول ورود به این کشور به دنبال یادگیری زبان چینی هستند و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. بلد نبودن این زبان مشکل ارتباط ایجاد می‌کند. ما در زمینه رضایت مهاجرت به کشور چین بخش جداگانه‌ای را در نظر گرفته‌ایم اما در این بخش اشاره می‌کنیم که دسترسی به شرایط زندگی خوب در کشور چین نیاز به رعایت یک سری اصول مهم دارد و در صورتی که مدنظر قرار بگیرد به نتیجه می‌رسد.

میزان رضایت مهاجران به چین

میزان رضایت مهاجران به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان رضایت در مهاجرت به کشور چین بستگی به شاخص‌های مختلفی دارد. می‌دانیم که چین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در جهان محسوب می‌شود بنابراین در این کشور ورود به بخش تولید و کار برای شما آن چنان سخت نیست هرچند که تا یک دوره اول به عنوان کارگر شناخته می‌شوید در صورتی که زبان چینی را متوجه شوید رضایت شما از مهاجرت به کشور چین بیشتر خواهد شد. رضایت کاری در مهاجرت به کشور چین بیش از 50 درصد اعلام شده است، مبرهن است رضایت کاری در کشور‌هایی مانند آلمان و ایتالیا بیش از 80 درصد است اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید هزینه‌های کشور چین به نسبت سایر کشورها کمتر است و این گزینه می‌تواند یک برگه برنده محسوب شود. میزان مهاجرت به کشور چین و شرایط اقامت در کشور چین در سال‌های اخیر بهبود یافته است.

میزان رضایت در زمینه‌های بهداشتی در مهاجرت به کشور چین بیش از 47 درصد در سال 2017 اعلام شده است و آمار جدید در این زمینه در سال 2018 به دست ما نرسیده است. مهاجرت به کشور چین در زمینه تحصیل نیز بیش از 89 درصد برای کسانی است که زبان چینی را انتخاب کرده‌اند و بیش از 30 درصد برای کسانی است که به زبانی غیر از زبان چینی علاقمند هستند عموماً دوره‌های لیسانس در این کشور به زبان چینی برگزار می‌شود.

حضور بانوان در جامعه بلامانع بوده و به زن اهمیت داده می شود. مردم کشور چین افراد بسیار کار درست هستند و در مسیر کاری خود به شرایط خوبی رسیده‌اند. شایان ذکر است که میزان رضایت مهاجرت به کشور چین در بین جوانان بین 25 الی 32 سال در این کشور بیشتر است زیرا دولت حمایت کاری ایده آلی در نظر گرفته است که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

راحت‌ترین روش مهاجرت به چین

راحت‌ترین روش مهاجرت به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما بهترین روش و ساده‌ترین روش مهاجرت به کشور چین را روش سرمایه‌گذاری و کارآفرینی اعلام می‌کنیم. شاید با خود بگویید که مهاجرت به کشور چین از طریق کار آسان‌تر است اما چند سالی است که این گزینه تغییر کرده است در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور چین از طریق کار به دلیل رشد زیاد جمعیت در این کشور کمتر دیده می‌شود و به نوعی شرایط دشواری پیش روی دارد، کشور چین در سال‌های 2017 و 2018 به میزان کمتری نیاز به نیروی کار دارد و این روند سبب شده است که ورود به این کشور از طریق کسب و کار ساده نباشد. اما با توجه به رشد اقتصادی کشور چین در سال 2018 به نظر می‌رسد که در زمینه ثبت شرکت بتوانید سریع‌تر از سایر روش‌ها به نتیجه برسید. شما می‌توانید سرمایه‌گذاری مشترک را انتخاب کنید و یا شرکت ایجاد کنید و همینطور شرایط برای ایجاد دفاتر نمایندگی نیز برای شما فراهم شده است. برای سرمایه‌گذاری در چین نیاز است که حداقل سرمایه مورد نیاز رعایت شود. در صورتی که به فکر خرید ملک در این کشور هستید و می‌خواهید از این طریق سرمایه‌گذاری کنید برای شما این امکان فراهم شده است اما باید یک سری شرایط را رعایت کنید. ثبت شرکت در کشور چین یکی از ساده‌ترین روش‌های پیش روی شماست.

 

روش‌ های مهاجرت به چین

روش‌ های مهاجرت به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های بسیار عالی مهاجرت به کشور چین با هدف تحصیل است. این کشور دارای دانشگاه زیادی است که با سطح علمی بالایی برای خارجیان فراهم شده است. هزینه‌هایی که برای تحصیل در دانشگاه‌های چین پرداخت می‌شود،ارزان‌تراز سایر کشورها است. در نظر داشته باشید که کشور چین از دسته کشورهای ارزان قیمت برای زندگی و تحصیل محسوب می‌شود و یکی از دلایلی که مردم این کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنند همین است. به عنوان مثال اگر شما به زبان چینی مسلط باشید شرایط تحصیل رایگان نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مهاجرت به کشور چین از طریق ازدواج از دیگر روش‌هایی است که پیش روی شما قرار دارد و شرایط آن تقریبا  با سایر کشورها یکسان بوده اما سخت‌گیری‌های بیشتری را در بر دارد.

مهاجرت به کشور چین از طریق کار و تخصص به نوبه خود یکی از روش‌های دشوار است و افراد باید حتماً دارای نامه کارفرما باشید و تخصص حرفه‌ای داشته باشند.

مهاجرت به کشور چین از طریق سرمایه‌گذاری یکی از روش‌هایی است که می‌تواند برای آینده شما بسیار عالی باشد در این روش باید شرایط سرمایه‌گذاری را مشخص نمایید و سعی کنید هر آنچه در این مسیر نیاز است به کار بگیرید. در نظر داشته باشید که سرمایه‌گذاری در کشور چین به نسبت سایر کشورها بسیار منصفانه‌تر است.

می‌دانیم که سیاست کشور چین بر پایه دیدگاه‌های افراد نخبه پیش می‌رود بنابراین مهاجرت به کشور چین از طریق کارآفرینی یکی از روش‌های پرطرفدار برای کسانی است که حرف جدیدی برای زدن دارند دقت نمایید که مهاجرت به کشور چین از طریق کارآفرینی در صورتی که طبق قانون پیش برود می‌تواند به اقامت دائم برسد.

از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور چین می‌تواند تولد و یا خرید ملک باشد که دارای شرایط مخصوص به خود است و باید به طوری دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد. مهاجرت به کشور چین از طریق پناهندگی بسیار پر خطر است و بهتر است به این روش فکر نکنید. پناهندگی به کشور چین بسیار محدود است.

مهاجرت سرمایه گذاری به چین

مهاجرت سرمایه گذاری به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور چین از طریق سرمایه‌گذاری شامل یک سری اصول مهم است. اول اینکه شما نباید هیچ نوع سوء سابقه داشته باشید. در نظر بگیرید که داشتن سوء سابقه در این مسیر برای شما مشکل دار می‌شود. افراد می‌بایست سعی کنند سابقه فعالیت و سابقه مالی خوبی داشته باشید. در صورتی که از روش ثبت شرکت استفاده می‌کنید می‌بایست نوع شرکت مورد نیز را انتخاب کنید و سعی کنید در زمینه شرکت مورد نظر پیش بروید. از دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور چین برای کسانی که علاقه‌ای به مدیریت ندارند افزایش نمایندگی و شراکت با افراد چینی است که نیاز به عقد قرارداد دقیق و حرفه‌ای داشته و باید طبق قوانین نوشته شده پیش برود.

خرید خانه در کشور چین و گرفتن اقامت روش‌هایی است که در لیست روش‌های سرمایه‌گذاری قرار دارد در این مسیر محل قرار گیری ملک شما و مساحت آن اهمیت دارد و باید بخشی از پول اولیه را پرداخت نمایید سپس روال مهاجرت به کشور چین برای شما آسان‌تر می‌شود. یکی دیگر از روش‌هایی که برای مهاجرت به کشور چین از طریق سرمایه‌گذاری دیده می‌شود روش‌های خرید اوراق است که به نوبه خود یکی از روش‌های بسیار خوب محسوب می‌شود. ویزای کشور چین از طریق سرمایه‌گذاری در کمتر از 3 ماه صادر می‌شود.

 

مهاجرت از طریق ازدواج به چین

مهاجرت از طریق ازدواج به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به کشور چین از طریق ازدواج باید ازدواج شما در وضعیت واقعی صورت بگیرد و افراد باید بیش از 18 سال سن داشته باشند و در زمان ازدواج مجرد باشند. پس از ازدواج فرد می بایست در چین زندگی کند. در صورتی که به اقامت دائم این کشور فکر می‌کنید باید در طول زندگی با فرد چینی به زبان چینی مسلط شوید این شرط بسیار مهم است و در صورتی که بهبودی در وضعیت زبان شما صورت نگیرد نمی‌توانید به نتیجه مطلوب دست یابید. در نظر داشته باشید که افراد می‌بایست به مدت سه سال با هم زندگی مشترک داشته باشند و در صورتی که در این دوره صاحب فرزند شوند روال اقامت کشور چین برایشان آسان‌تر می‌شود.

از دیگر شرایطی که در مهاجرت به کشور چین از طریق ازدواج دیده می‌شود شرایط مالی فرد چینی است و او باید از نظر درآمد و یا میزان دارای در وضعیتی باشد که بتواند به مدت سه سال اول از پس هزینه‌های زندگی بر آید و باید این مدارک در وضعیت مستند قرار بگیرد. شایان ذکر است که در کشور چین زندگی در وضعیت خوبی قرار دارد و هزینه‌ها ارزان و مناسب است و عموماً از نظر مالی مشکلی نخواهد بود. در صورتی که مشخص شود ازدواج شما صوری است و یا به قصد مهاجرت به کشور چین دست به روابط غیرقانونی زده‌اید شانس اخذ اقامت این کشور برای همیشه از دست می‌رود.

مهاجرت از طریق تولد به چین

مهاجرت از طریق تولد به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور چین از طریق تولد با سیستم خون پیش می‌رود. به این معنی که فرزند باید از پدر یا مادر چینی به دنیا آید. در نظر داشته باشید که در صورتی که یکی از پدر و مادر چینی باشند مهم نیست که فرزند در خاک این کشور متولد شود یا خیر. در سال 2015 تا به امروز یک سری قوانین جدید در خصوص مهاجرت به کشور چین از طریق تولد دیده می‌شود که شاید بتوان آن را به سیستم خاک نسبت داد. به این معنی که اگر فرزند در خاک کشور چین متولد شود و پدر و مادر وی تابعیت مشخصی نداشته باشند دولت این کشور طبق یک سری شرایط کار سعی می‌کند که تابعیت این کشور را به وی ارائه دهد. این روال بر اساس مقررات تابعیت صورت می‌گیرد و نیاز است که به طور دقیق و صحیح مورد ارزیابی قرار بگیرد. در صورتی که فرزند از یک مادر با تابعیت نامعلوم متولد شود و مادر پیش از به دنیا آمدن فرزند، از پدر جدا شده باشد اما پدر چینی باشد فرزند نیز چینی می‌شود و در صورتی که پدر تابعیت کشور دیگری را داشته باشند تبصره‌های مختلفی برای تابعیت فرزند در نظر گرفته می‌شود اما شانس وی در تابعیت کشور چین زیاد است.

 

مهاجرت پناهندگی به چین

مهاجرت پناهندگی به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چین از دسته کشورهای بسیار پر جمعیت است و این روال سبب شده است که ورود غیر قانونی به این کشور بسیار دشوار باشد. در صورتی که مهاجرت به کشور چین از طریق پناهندگی را انتخاب کرده‌اید دو نکته را مدنظر قرار هید، کشور چین هیچ نوع حمایتی برای شما و همسرتان در نظر نمی‌گیرد. در این روش فرزندان شما در خطر هستند به طوری که جای خواب ندارند و قطعاً آسیب‌های جدی به افراد وارد می‌شود. در روش مهاجرت به کشور چین به صورت دقیق و درست در صورتی که از طریق خود کشور چین اقدام کرده باشید تحت یک سری شرایط بسیار ویژه به شما اجازه داده می‌شود که به این کشور ورود کنید. البته این روش به نوبه خود با دردسرهای زیادی همراه است.

مهاجرت تحصیلی‌ به چین

مهاجرت تحصیلی‌ به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از دلایلی که افراد به سراغ مهاجرت به کشور چین از طریق تحصیل می‌روند هزینه تحصیل پایین است. در کشورهای دیگر برای تحصیل باید هزینه‌های زیادی پرداخت شود به طوری که آمار نشان می‌دهد تحصیل در کشور چین به میزان نیمی از هزینه‌های سایر کشورها را در بر دارد. سیستم‌های آزمایشگاهی و فنی در دانشگاه‌های کشور چین بسیار گسترده است و این رویه سبب می‌شود که بتوانید به نتیجه مطلوبی دست یابید. شایان ذکر است که در این کشور شرایط تحصیل به چندین بخش مختلف تقسیم شده است. برای مهاجرت به کشور چین از طریق تحصیل نیاز است که دانشگاه مربوطه از اعتبار بالایی برخوردار باشد. دانشگاه‌های این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم شده‌اند که در این بین به میزان 190 دانشگاه این کشور از سوی سیستم وزارت علوم ایران تأیید شده‌اند.ایرانیان می‌توانند در دانشگاه‌های کشور چین در تمامی مقاطع تحصیل کنند. برای تحصیل در مقطع لیسانس باید زبان چینی بلد باشید و رشته‌های بسیار محدود با هزینه‌های بالا به زبان غیر چینی برای شما فراهم شده است. در طول تحصیل می‌توانید برای اعضای خانواده خود ویزای همراه اخذ نمایید و ویزای تحصیلی شما در وضعیت مالتی قرار دارد و می‌توانید چندین بار وارد این کشور شده و از آن خارج شوید. شما با داشتن ویزای تحصیلی چین نمی‌توانید برای اقامت درخواست دهید تنها زمانی این روال برای شما فراهم می‌شود که پس از تحصیل ویزای تحصیل خود را تبدیل به ویزای کار‌ کنید. در صورتی که در این کشور با فرد چینی ازدواج کنید می‌توانید به اقامت این کشور بیشتر فکر کنید. به طور کلی تحصیل در چین برای کسانی که زبان چینی را انتخاب کرده‌اند به میزان 17 درصد ارزان‌تر از ایران در نظر گرفته شده است که رقم قابل قبولی است.

 

مهاجرت کاری چین

مهاجرت کاری چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور چین کسب و کار است. به دلیل جمعیت زیاد کشور چین ورود با هدف کار کمی دشوار است. شما برای مهاجرت به کشور چین از طریق کار باید دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما و شرکت چینی داشته باشید. عده‌ای روش آگهی را برای ورود به بازار کار کشور چین پیشنهاد می‌کنند اما با سختگیری‌های موجود بعید است در این روش شانس بالایی داشته باشید. افرادی که دارای تخصص‌های حرفه‌ای و خاص هستند در این سرزمین به نتیجه خوبی می‌رسند.

قوانین مهاجرت به کشور چین از طریق کار نیاز به بررسی‌های دقیقی دارد. یکی از قوانین به این صورت است که اگر یک شخص در شانگ‌های به میزان 4 سال پیوسته و متولی کار کرده باشد و بیش از 6 ماه در همین شهر زندگی کرده باشد و شرایط درآمدزایی وی بیش از 600 هزار یوان در نظر گرفته شود، همینطور اگر مالیات 120 هزار یوانی پرداخت کرده باشد و در طول کار در این شهر و شرکت هیچ نوع جرمی مرتکب نشده باشد می‌تواند برای اقامت دائم درخواست دهد.

دومین گزینه به این صورت است که شما در ابتدا از طریق ویزای تحصیلی وارد خاک این کشور شده و پس از اتمام درس خود ویزای سرمایه‌گذاری چین را اخذ نمایید در این روال اخذ اقامت دائم بسیار سریع و البته بسیار عالی خواهد بود.

سومین گزینه به این صورت است که شخصی در یک شرکت معتبر و مشخص درخواست جذب متخصص دهد، شما سه سال در این شرکت جذب و مشغول به کار شوید می‌توانید اخذ اقامت داشته باشید. در نظر داشته باشید که آگهی وی می‌بایست 5 سال ( گاهی 6 سال نیز اعلام می‌شود) بدون جذب اتباع چینی باقی مانده باشد تا بتوانید به این کشور ورود نمایید. کاریابی در کشور چین بستگی به میزان تخصص شما دارد.

مهاجرت از طریق همراه به چین

مهاجرت از طریق همراه به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به کشور چین از طریق همراه دو روش سرمایه‌گذاری و همینطور تحصیل برای شما فراهم شده است که البته همراه شما همسر و فرزند کمتر از 18 سال بوده و همسر شما تا یک سال اول حق کار در چین را نخواهد داشت. فرزندان شما می‌توانند در مدارس این کشور مشغول به تحصیل شوند. در نظر داشته باشید که ویزای همراه برای کشور چین عموماً همزمان صادر نمی‌شود به عنوان مثال اگر شخص ویزای سرمایه گذاری این کشور را اخذ نموده است باید به مدت 6 ماه الی یک سال در این کشور زندگی کند و سپس به فکر اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند خود باشد. ویزا همراه برای این کشور یک سری سختگیری‌ها به همراه دارد که شاید نیاز باشد بیشتر در این زمینه تحقیق صورت بگیرد.

مهاجرت توریستی به چین

مهاجرت توریستی به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید در ابتدا از تمامی صفحات شناسنامه کپی تهیه کنید و نیاز به دو قطعه عکس رنگی 6 در 4 به صورت تمام رخ بوده به طوری که دارای زمینه سفید باشد. عکس می‌بایست بدون عینک گرفته شود. نیاز است که پاسپورت افراد با حداقل 6 ماه و 10 روز اعتبار در نظر گرفته شود.

افراد در صورت داشتن پاسپورت قبلی باید پاسپورت فرد نیز ارائه شود. در صورتی که قبلاً پاسپورت دریافت کرده‌اید اما پاسپورت شما کم شده است باید به سفارت اعلام نمایید در غیر این صورت در صورت متوجه شدن مأمور سفارت ویزای توریستی شما به مدت 2 ماه به تعویق می‌افتد.

شما برای ورود به خاک این کشور با هدف گردشگری باید ویزای مربوطه رااخذ نمایید و به هیچ عنوان بازدید از این کشور بدون داشتن ویزا صحت ندارد.

در صورتی که نمی‌خواهید در کشور چین بمانید و به نوعی ماندن شما در این کشور کمتر از 24 ساعت است و قرار است که از طریق کشور چین وارد خاک کشور دیگر شوید می‌توانید از شرایط اقامت بدون ویزا استفاده نمایید که عموماً 15 روزه صادر می‌شود.

برای اخذ ویزای توریستی این کشور وجود دعوتنامه می‌تواند کار شما را بسیار ساده‌تر نماید. افراد باید رونوشتی از بلیط هواپیما و رزرو هتل و یا مکان دقیق اقامت خود ارائه دهند.

وجود مدارکی که ثابت نماید قرار است به کشور خود باز گردید مانند مدارک کاری و تحصیلی می‌تواند شانس شما را افزایش یابد.

افرادی که قصد اخذ ویزای توریستی این کشور را دارند می‌بایست یک ماه زودتر درخواست خود را ارائه داده و فرآیند دریافت ویزا را پیگیری کنند. به طور کلی دریافت ویزای توریستی در صورتی که مدارک کامل باشد 4 روز کاری است که شاید به 7 روز نیز ادامه‌دار شود.

مهاجرت شرایط خاص به چین

مهاجرت شرایط خاص به چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور چین از طریق کارآفرینی یکی از بهترین روش‌های ورود به این کشور برای کسانی است که ایده‌های نابی دارند اما از نظر هزینه به مشکل برخورده‌اند. این روال به این صورت است که شما طرح کلی ایده خود را ارائه می‌دهید و البته طبق یک توضیح دقیق و کوتاه مشخص می‌سازید که ایده شما جدید است و توجیه اقتصادی دارد. در صورتی که این بخش از توضیحات شما از سوی دولت چین تأیید شود ورود به این کشور برای شما بسیار آسان خواهد شد. طرح شما می‌تواند علمی و یا غیر علمی باشد اما باید توجیه اقتصادی داشته باشد. در صورتی که از چنین توانایی برخوردار هستید صدور ویزا برای شما تنها چند روز طول می‌کشد اعتباری که برای ویزای شما در نظر گرفته می‌شود که بین 5 الی 10 سال بوده و بهترین گزینه برای کسانی است که قصد دارند قصد اقامت دائم دارند. یک نکته مهم دیگر در زمینه مهاجرت به کشور چین از طریق کارآفرینی دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که اعتبار ویزای شما به طور کلی به طرح و پیشرفت شما بستگی دارد در صورتی که بتوانید از نظر مالی خود را بالاتر بکشید و به نوعی سود خوبی به کشور چین برسانید در زمان کمتری اقامت این کشور را به دست خواهید آورد. هزینه اقامت در کشور چین بالا نیست. اقامت کشور چین با اجاره خانه عموماً یک روش کمکی محسوب می‌شود.

شهرهای مهاجر پذیر چین

شهرهای مهاجر پذیر چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بین تمام شهرهای کشورهای چین، شهر پکن بهترین گزینه برای تحصیل محسوب می‌شود. این شهر دارای شرایط تحصیل بسیار بالایی است و دارای امتیازات فراوانی دارد. در این شهر بیش از 50 دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد و رشته و دوره‌های مختلفی نیز برای افراد فراهم شده است. پکن پایتخت کشور چین است و مرکز سیاسی این کشور نیز محسوب می‌شود. افرادی که مهاجرت به کشور چین از طریق سرمایه‌گذاری را نیز انتخاب کرده‌اند این شهر را گزینه خوبی می‌دانند. شهر پکن برای کار و سرمایه‌گذاری و تحصیل یک انتخاب عالی برای مهاجران محسوب می‌شود. اما از نظر هزینه در وضعیت بالاتری به نسبت سایر شهرها قرار دارد.

به میزان 42 درصد از افرادی که به کشور چین مهاجرت کرده‌اند شهر پکن را برای زندگی انتخاب نموده‌اند. اقامت کشور چین برای ایرانیان در وضعیت متوسط قرار دارد.

پس از پکن شهر شانگ‌های از دسته شهرهای بسیار مهم در کشور چین محسوب می‌شود. این شهر بزرگ و ثروتمند است و از نظر تجاری نیز بسیار ارزشمند است. شهر شانگ‌های در دلتای رود یانگ قرار دارد. این شهر دارای شلوغ‌ترین بندر دنیا از نظر کانتینر است. ورود به بازار کار در این شهر برای کسانی که مهاجرت به کشور چین از طریق کسب و کار را انتخاب کرده‌اند آسان‌تر است.

شهر گوانگجو از دیگر شهر‌های مرکزی کشور چین است که از نظر دانش مالی و تجارت و حمل و نقل در وضعیت نرمال قرار دارد. این شهر در زمینه کشاورزی و صنعت به رتبه خوبی رسیده است. تولید ناخالصی در گوانگجو در حال افزایش است و در سال 2018 با رشد 13 درصدی همراه است. قدرت و گستردگی در شهر گوانگجو بسیار عالی است.

در بین شهرهای گفته شده شهر دونگ گوآن نیز از دسته شهرهای مهم در کشور چین است اما از نظر مهاجرپذیر بودن رتبه بالایی ندارد و ایرانیان کمتر این شهر را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. در این شهر در بخش جنوب شرقی چین قرار دارد. از نظر صادرات در وضعیت خوبی قرار دارد و رشد آن در زمینه محصولات الکترونیکی در وضعیت خوبی قرار دارد. در حدود 3 درصد از مهاجران ایرانی این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

اخذ ویزای چین

اخذ ویزای چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کشور چین نیاز است که یک سری روال به طور دقیق رعایت شود. در ابتدا نیاز است که درخواست ویزا ارائه شود و در طول زمانی که منتظر دریافت پاسخ هستید می‌توانید مدرک لازم را تهیه نمایید سپس نوبت به وقت سفارت و مصاحبه خواهد بود.

یک موضوع بسیار جالب در زمینه ویزای خانوادگی چین وجود دارد که ترجیح دادیم در این بخش به آن بپردازیم.

ویزای Q1 این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که اعضای خانواده‌شان از شهروندان چینی به حساب می‌آیند. این ویزای برای دیدار با آنها صادر می‌شود و مدت اقامت در این نوع ویزا عموماً بیش از 6 ماه اعلام شده است. برای اخذ این ویزا باید معاینه پزشکی گذرانده باشید و گواهی داشته باشید.

ویزای Q2 برای افرادی است که می‌خواهند با بستگان خود در چین دیدار کنند و نیاز نیست که بستگان حتماً شهروند چینی باشند. برای اخذ این ویزا نیاز به معاینه پزشکی نیست. مدت اقامت با ویزای Q2 کمتر از 6 ماه است.

ویزای S1 این نوع ویزا برای آن دسته افرادی است که قصد دیدار با مهاجران خارجی را دارند و برای کار یا تحصیل به این کشور سفر می‌کنند و مدت اقامت این ویزا بیش از 6 ماه اعلام شده است و حتماً باید معاینه پزشکی صورت بگیرد و فرد نباید از بیماری ناعلاج با داروهای خاص و گران قیمت رنج ببرد.

ویزای S2 برای شرایطی است که اعضای خانواده برای کار یا تحصیل در چین هستند و شما قصد دارید به دیدار این افراد بروید. مدت اقامت برای این ویزا کمتر از 6 ماه اعلام شده است و نیاز به معاینه پزشکی نخواهید داشت. در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای کشور چین با توجه به هدف سفر و نوع ویزا زمان‌های مختلفی وجود دارد.

اخذ اقامت چین

اخذ اقامت چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اقامت کشور چین باید در ابتدا ویزای این کشور را داشته باشید و به مدت مشخص ویزای شما تمدید شده باشد در نظر داشته باشید که اگر از ویزای سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اید باید پس از 2 سال به فکر اخذ اقامت باشید و در صورتی که از طریق ازدواج وارد این کشور شده اید بین 3 الی 5 سال زمان نیاز است تا بتوانید به اقامت چین دست یابید. افرادی که کارآفرینی را انتخاب نموده‌اند عموماً می‌توانند در زمان کمتری به اقامت ان کشور امیدوار باشند.

اخذ پاسپورت چین

اخذ پاسپورت چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت کشور چین راه سختی در پیش دارید و باید در ابتدا تمامی قوانین مربوط به ویزا و اقامت موقت و دائم را گذرانده باشید. یک نکته مهم را در نظر بگیرید که برای اخذ پاسپورت این کشور باید زبان چینی بلد باشید شانس شما بدون تسلط به زبان چینی برای پاسپورت این کشور شاید از یک درصد هم کمتر باشد شما باید در ارتباط‌گیری با مردم این کشور هیچ مشکلی نداشته باشید.

همینطور سبک زندگی شما ارزیابی می‌شود و مشخص می‌شود که در طول زندگی در کشور چین چند بار از کشور خارج شده‌اید و آیا به صورت پیوسته زندگی کرده‌اید یا خیر. عدم ارتکاب جرم از دیگر موضوعاتی است که در اخذ پاسپورت این کشور دیده می‌شود. مهاجرت از طریق un کشور چین با توجه به شرایط مهاجرت به کشور چین که از سوی اداره مهاجرت چین تعیین می‌شود باید بررسی شود.

 

آخرین ویرایش: 2019-02-17 15:44:29 6,439