x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل در کشور سوئد - go2tr

افراد با اهداف مختلف برای تحصیل به کشورهای خارجی می‌روند. یکی از عواملی که در بین تمام افراد مشترک است؛ افزایش کیفیت زندگی در کشورهای خارجی است. برای تصمیم قطعی درباره‌ی مقصد تحصیلی خود لازم است اطلاعات کاملی از کشورها به دست آورید و با مقایسه‌ی بین آن‌ها بهترین کشور را انتخاب کنید. سوئد کشوری است که از نظر رفاهی دارای امکانات زیادی است و دائماً نام کشور سوئد در بین آمارهایی که از کشورهای مرفه جهان ارائه می‌شود، وجود دارد. این رفاه در تمام جوانب زندگی اجتماعی وجود دارد. اگر هزینه‌های زندگی بالاست؛ متناسب با درآمد مردم است و کسی به سختی امورات خود را نمی‌گذراند. دانشگاه‌های کشور سوئد نیز سطح علمی بالایی دارند و نام آن‌ها در بین برترین دانشگاه‌های جهانی به چشم می‌خورد. در این مقاله قصد داریم تحصیل در کشور سوئد را زیر ذره‌بین خود قرار دهیم و تمام جوانب کار، تحصیل و زندگی در این کشور را به طور کلی بررسی کنیم.

تحصیل رایگان در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل رایگان در سوئد - gotootr
شرایط تحصیل رایگان در سوئد چگونه است؟ آیا تحصیل رایگان در سوئد امکان پذیر است. تا قبل از سال 2011 تحصیل رایگان در سوئد امکان پذیر بود. اما با تغییر قوانین دانشجویانی که ملیت آن ها خارج از اتحادیه ی اروپا هستند ملزم به پرداخت هزینه شده اند. سوئد یکی از کشورهای شبه جزیره اسکاندیناوی است که جزو ده کشور برتر دنیا از نظر امنیت و شرایط اجتماعی است. از همین رو افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل به زندگی و تحصیل در این کشور پیشرفته را دارند.

بورسیه تحصیلی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - بورسیه تحصیلی در سوئد - gotootir

دانشگاه‌های کشور سوئد نیز به ارائه‌ی بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان ممتاز یا افرادی که شرایط خاصی دارند، می‌پردازند.

اعتبار دانشگاه های سوئد و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو - عتبار دانشگاه های سوئد و انتقال به کشور های دیگر - gotootr

اصلی‌ترین سرمايه کشور سوئد نيروهای انسانی تحصيل کرده و متخصص در این کشور است؛ سیستم حکومتی کشور سوئد سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در بخش آموزش و تربیت نیروهای حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف انجام داده است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - آزمون های ورودی مقاطع مختلف در سوئد - goTooTar

برای تحصیل در کشور سوئد در رشته‌های غیر پزشکی نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست.

معادل سازی مدارک در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - معادل سازی مدارک در سوئد - gotooteer

قابلیت دیگری که در دانشگاه‌های سوئد وجود دارد این است که شما می‌توانید واحدهای باقیمانده از هر مقطع تحصیل دانشگاهی خود را در دانشگاه‌های این کشور بگذرانید. برای این کار لازم است با دانشگاه مورد نظر در این باره مکاتبه داشته باشید و شرایط لازم را فراهم کنید.

خوابگاه در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - خوابگاه در سوئد - go2TR

شما می‌توانید انتخاب کنید که در خوابگاه‌ها یا آپارتمان‌های سوئد اقامت کنید. معمولاً دانشجویان بین‌‌المللی خوابگاه‌ها را برای اقامت انتخاب می‌کنند.

امتیازات کارت دانشجویی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - امتیازات کارت دانشجویی در سوئد - gotootr

بسیاری از دانشجویان برای رفت و آمد از وسایل نقلیه‌ی عمومی یا دوچرخه استفاده می‌کنند که این مورد نیز راه خوبی برای صرفه جویی در هزینه‌های زندگی در کشور سوئد است.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو - مشاغل دانشجویی - gotootr

گاهی اوقات دانشجویان می‌توانند پایان‌نامه‌ی خود را در شرکت‌هایی که در زمینه‌ی رشته‌ی تحصیلی آن‌ها فعالیت می‌کنند ارائه دهند.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در سوئد - go2tiar

پیدا کردن کار دانشجویی در سوئد و اشتغال به آن در دوران تحصیل، اقامت دائم و اشتغال دائمی شما را تضمین نمی‌کند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در سوئد - go2teer

شما همچنین می‌توانید پیش از سفر به سوئد از طریق سازمان تأمین اجتماعی کشور و سفارت سوئد، یک بیمه‌ی درمانی برای خود داشته باشید.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در سوئد  - gotootr

عموماً بانک‌های ایران امکان تراکنش با بانک‌های سایر کشورهای جهان را دارند. این تراکنش‌ها از طریق مراجعه به بانک‌ها یا به وسیله‌ی تلفن همراه و به صورت آنلاین امکان پذیر است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سوئد - gotootr

وزارت علوم ایران لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود در کشورهای مختلف ارائه‌ می‌دهد که دانشگاه‌ها را در سه دسته‌ی دانشگاه‌های ممتاز، دانشگاه‌های خوب و دانشگاه‌های متوسط تقسیم‌بندی می‌کند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سوئد - go2tiar

وزارت بهداشت نیز لیستی مانند وزارت بهداشت ارائه داده است، با این تفاوت که لیست وزارت بهداشت دانشگاه‌ها را تقسیم‌بندی نکرده است.

دانشگاه های برتر در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های برتر در سوئد - گو تو تی آر

لیستی که ارائه دادیم با توجه به ملاک‌هایی مانند سطح علمی، کیفیت زندگی در شهر دانشگاه و امکانات آموزشی و... تهیه شده بود.

نظام آموزشی سوئد

موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور سوئد - gotootr

در این کشور شما آموزش می‌بینید که بازیکن یک تیم باشید و با همکاری سایر هم‌ تیمی‌های خود به پیروزی برسید.

لیسانس در سوئد و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در سوئد

موسسه اعزام دانشجو -  لیسانس در سوئد و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در سوئد - gotootiar

البته از آنجایی که دریافت مدرک زبان سوئدی آسان نیست و در کشور ما موسساتی که این زبان را در سطح بالا ارائه دهند، وجود ندارد؛ می‌توانید از راه‌های دیگری اقدام به گرفتن پذیرش کنید.

فوق لیسانس در سوئد و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - فوق لیسانس در سوئد و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در سوئد - gotootr

البته باید خاطر نشان کرد که شرط زبان فقط یکی از شرایط ادامه تحصیل در این کشور در مقطع ارشد می‌باشد.شرط دیگر آن داشتن حداقل معدل 14 به بالا،آن هم از دانشگاه‌های آزاد یا سراسری است. 

دکترا در سوئد و شرایط اخذ پذیرش دکترا در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - دکترا در سوئد و شرایط اخذ پذیرش دکترا در سوئد - go2tr

سوئد کشوری عالی در زمینه مهاجرت تحصیلی است.  دانشگاه های سوئد دارای سابقه ای طولانی و موفق و با اعتبار بسیار خوبی هستند، که این رشد از قرن پانزدهم میلادی در دانشگاه لندز و دانشگاه اوپسالا آغاز شده است.  همچنین در خصوص شرایط تحصیل دکترا در سوئد می‌توان بیان نمود که امروزه هر دو دانشگاه  لندز و اوپسالا همواره در لیست یکصد دانشگاه برتر جهان قرار دارند، همان گونه که موسسه کارولینسکا استکهلم  (Karolinska Institute) در این لیست قرار گرفته است. هر سه دانشگاه به عنوان مراکز برتر در زمینه پزشکی و مرتبط با آن شناخته شده اند . در مجموع کشور سوئد برای تحصیل دکترا در سوئد بیش از پنجاه دانشگاه و کالج دانشگاهی را با خروجی تحقیقاتی فوق العاده عالی در زمینه های علوم طبیعی و تکنولوژی ارائه می نماید.

دانشگاه های سوئد برای تحصیل در مقطع دکترا در سوئد علاوه بر پروسه تجدیدنظر بین المللی، تعداد زیادی از فراگیران بزرگسال را جذب می کنند و بیش از ۶۰ درصد دانشجویان زن هستند. این ویژگی ها سوئد را با یک فرهنگ تحقیق انعطاف پذیر و متنوع تبدیل کرده و از سایرین متمایز می کند.

کنترل کیفیت آموزش و تحقیقات سوئدی ها بیشتر توسط دولت تأمین می شود که بیش از ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی را در آموزش و ۴ درصد در تحقیقات به تنهایی سرمایه گذاری می کند. این باعث می شود سوئد، کشور برتر در خصوص تحصیل دکتری در سوئد و در اتحادیه اروپا برای بودجه تحقیقاتی باشد .

مجوز ها در تحصیل دکترا در سوئد به صورت سالیانه اعطا می شوند و تمدید می شوند، مگر اینکه مدت مطالعه مورد نظر کمتر از یک سال باشد . بنابراین دانشجویان Ph.D  باید برای ارائه مجوز اقامت خود سالانه مجوز های مالی و یا حمایت مالی خود را ارائه دهند.

تحصیل پزشکی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل پزشکی در سوئد - goooTar

پس از گذراندن این دوره دانشجویان باید در آزمون پایانی شرکت کنند و پس از کسب نمره‌ی قبولی وارد دوره‌ی تخصص شوند.تحصیل پزشکی در سوئد در اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی سوئد دارای برنامه‌ریزی مشابه است. تحصیل پزشکی در سوئدحدود 5 سال زمان می‌برد که از این مدت 18 ماه آن به صورت کارآموزی اجباری در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های تحت نظر دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد. دوره‌ی کارآموزی دانشجویان پزشکی در سوئد با نظارت کامل اداره آموزش عالی و با رعایت تمام استانداردهای لازم برای پرورش پزشکان حاذق برگزار می‌شود. تحصیل پزشکی در سوئد نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگریکی از زمان‌برترین دوره‌های تحصیلی این کشور است. مطالعات اولیه در این بخش بر درس‌هایی مانند زیست شناسی سلولی، بافت شناسی، فیزیولوژی، ژنتیک و زیست شناسی متمرکز می‌شود.س از گذراندن این دوره دانشجویان باید در آزمون پایانی شرکت کنند و پس از کسب نمره‌ی قبولی وارد دوره‌ی تخصص شوند.د. یک دانشجوی پزشکی علاوه بر تحصیل به صورت تئوری، مهارت‌های عملی و نیز روش برخورد با بیمار را یاد می‌گیرد.

 

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل دندانپزشکی در سوئد - gotooTr

سوئد یکی از پر طرفدارترین مقصدها برای متقاضیان تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی می‌باشد. بدون مدرک زبان می‌توانند در کالج‌های زبان کشور سوئد تحصیل کنند. تحصیل دندانپزشکی در سوئد، حدود 5 سال تحصیل تمام وقت زمان می‌گیرد که هجده ماه از این دوره به کارآموزی دانشجویان اختصاص می‌یابد.دانشگاه‌های دندانپزشکی سوئد معمولاً در ترم‌های بهار و پاییز به پذیرش دانشجو می‌پردازند. امکان تحصیل دندانپزشکی در بسیاری از دانشگاه‌های علوم پزشکی سوئد به دو زبان انگلیسی و سوئدی وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در کشور سوئد عبارتند از؛

  • مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم و ریز نمرات به صورت ترجمه و تایید شده توسط نهادهای مربوطه در کشور مبدأ.
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی بین‌المللی. 
  • یک سری کپی برابر اصل از ترجمه شناسنامه و پاسپورت متقاضی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
  • رزومه‌ی کاری و تحصیلی دانشجو به صورت ترجمه شده به زبان سوئدی
  • انجام آزمایش‌های پزشکی و داشتن گواهی سلامت.
  • و...

 

تخصص پزشکی در سوئد و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - تخصص پزشکی و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در سوئد - gotooTr

پزشکان متخصص تربیت شده توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی سوئد از اعتبار خوبی در سطح بین‌المللی برخوردارند. شما می‌توانید پس از پایان دوره‌ی تحصیلات خود در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران مشغول به کار شوید.

تخصص دندانپزشکی در سوئد و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - تخصص دندانپزشکی در سوئد و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در سوئد - gotooTar

تخصص دندانپزشکی در کشور سوئدطی یک دوره‌ی آموزشی در گرایش‌های مختلف ارتودنسی، پریودنتولوژی و بیماری‌های دندان و دهان ارائه می‌شود.

رشته های غیر پزشکی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - رشته های غیر پزشکی در سوئد - gotooTR

رشته‌ی گردشگری از رشته‌هایی است که اخیراً مورد توجه بسیاری از افراد واقع شده است؛ چرا که صنعت توریسم می‌تواند یکی از عوامل مهم در کسب درآمد برای کشورها باشد.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - خطرات احتمالی برای دانشجویان در سوئد - gotooteer

با توجه به نکات گفته شده می‌توان دریافت که در سیستم آموزشی سوئد، شما روش‌ها و آموزش‌هایی می‌بینید که در هیچ کجای دنیا به این صورت ارائه نمی‌شوند.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در سوئد - gotootiar

چنانچه قصد دارید فرزند خود را به تنهایی برای تحصیل به سوئد بفرستید؛ باید درباره‌ی همه چیز پیش بینی‌های لازم را انجام دهید.

چاپ مقالات علمی در سوئد و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو - چاپ مقالات علمی در سوئد و تاثیر آن - gotootr

از آن‌ جایی که ارائه‌ی مقاله توسط شما امتیازاتی برای دانشگاه محل تحصیلتان نیز خواهد داشت، دانشگاه معمولاً تشویق‌هایی برای دانشجویان در نظر می‌گیرد.

شرکت در آزمون های بین المللی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - شرکت در آزمون های بین المللی در سوئد   - gotootr

علاوه بر آزمون‌های زبان، آزمون‌ها و رقابت‌های دیگری در سطح بین‌الملل و در زمینه‌های مختلف به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود که شرکت و به دنبال آن کسب مقام در آن‌ها خالی از لطف نیست.

کنفرانس های علمی در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - کنفرانس های علمی در سوئد  - گو تو تی آر

برگزاری کنفرانس در کشورهایی که دارای دانشگاه‌های ممتاز در سطح جهانی می‌باشند، بسیار متداول است.

جشن های دانشگاه ها در سوئد

موسسه اعزام دانشجو - جشن های دانشگاه ها در سوئد - gotooteer

این مراسم اوایل روز نیز در اماکن عمومی ادامه می‌یابد.