x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به ایتالیا

تحصیل در ایتالیا، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. مهاجران از زندگی در ایتالیا رضایت بالایی دارند. در سال 2018، شاهد افزایش 39 درصد از مهاجران خارجی به جمعیت این کشور هستیم. اخذ ویزای ایتالیا کار سختی است؛ اما نشدنی نیست. اگر از نظر مالی در شرایط خیلی خوبی هستید، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، می‌تواند گزینه خیلی خوبی باشد و شما را به اقامت دائم این کشور برساند.

مقدمه

مقدمه

مسئله مهاجرت، دغدغه بسیاری از افراد در جهان است. همواره یکی از کشورهای مورد علاقه مردم برای مهاجرت، کشور زیبای ایتالیا است. اگر شما مهاجرت به ایتالیا را انتخاب کرده‌اید، باید قبل از هر اقدامی با این کشور آشنا شوید. ایتالیا که از نظر هنری و معماری آثار فوق العاده‌ای دارد و به کشوری با آثار هنری و هنرمندان بسیار معروف است، در جنوب اروپا واقع شده است. پایتخت ایتالیا، شهر زیبای رم است. این کشور 60 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی در این کشور، ایتالیایی است. ایتالیا، هشتمین اقتصاد برتر دنیا را داراست و پنجمین کشور پرجمعیت اروپا محسوب می‌شود. بسیاری از افرادی که به هنر و به خصوص به معماری علاقه‌مند هستند، این کشور را برای تحصیل و یا زندگی انتخاب می‌کنند. مهاجرت به ایتالیا با روش‌های سرمایه‌گذاری، تحصیلی، کاری، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان‌پذیر است.

دلایل مهاجرت به ایتالیا

 • شباهت‌های فرهنگی زیاد با ایران
 • کشوری آرام و کم‌جمعیت در مقایسه با سایر کشورهای اروپا
 • دارای مردمانی اجتماعی و شاد
 • سیستم آموزشی با کیفیت بالا با قیمت ارزان
 • وجود جاذبه‌های دیدنی و گردشگری فراوان

 

رم و میلان از مهاجرپذیرترین شهرهای ایتالیا هستند.
اگر علاقه‌مند مهاجرت به ایتالیا هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم.

سوالات متداول

ارزان ترین شیوه مهاجرت به ایتالیا چیست؟

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک و خانه ارزان چگونه است؟

اگر فرزندم در ایتالیا به دنیا بیاید ایتالیایی می شود؟

مشاوره مهاجرت به ایتالیا

مهاجرپذیری ایتالیا

مهاجرپذیری ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به ایتالیا تبدیل به یکی از آرزوهای بزرگ افراد شده است. راستش را بخواهید یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به این کشور، فضای تحصیلی عالی آن است. در واقع ریسک پذیرش تحصیلی در این کشور بسیار کم است به این معنی که شما پس از تحصیل می‌توانید وارد حوزه کاری خود شوید بدون اینکه زمان زیادی طول ببرد. ما برای بررسی دقیق میزان مهاجرت به ایتالیا یک سری سیاست‌ها را به طور دقیق و صریح مورد ارزیابی قرار داده‌ایم. در سال 2018 میزان مهاجرت به این کشور بیشتر از سه سال گذشته شده است و رشد صعودی اعلام شده است، درصدهایی که برای مهاجرت به این کشور از ایران دیده می‌شود بسیار شگفت‌انگیز است. بیشترین میزان مهاجرت به این کشور از سوی افرادی است که به هنر و مد علاقه‌مند هستند و عموماً آمار مهاجرت در رده‌های سنی بین 20 الی 29 سال گزارش شده است. در این کشور خیابان‌های هنری زیادی وجود دارد. از دیگر دلایل مهاجرت می‌توان به غذاهای خوش طعم این کشور اشاره کرد. پیتزای ایتالیایی یکی از غذاهای بسیار خوش طعم و نمونه در این کشور محسوب می‌شود. غذاهایی که در این کشور طبخ می‌شود به ذائقه ایرانیان بسیار سازگار است.

 

اقامت کشور ایتالیا و شرایط کار در ایتالیا دو موضوع مهم هستند.
میزان مهاجرت در فصل بهار بیشتر از سایر فصل‌ها اعلام شده است.

آمار مهاجران به ایتالیا

آمار مهاجران به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجرت به ایتالیا در سال 2010 بسیار زیاد بود به طوریکه بیش از 40 درصد از مردم این کشور افرادی غیر ایتالیایی بودند. در سال 2011 با کاهش مهاجرت به این کشور روبرو شدیم و علت آن هزینه‌های بالای زندگی در این کشور برای خارجیان محسوب می‌شد. از سال 2012 تا به امروز استراتژی زندگی در ایتالیا تغییر کرده است به طوریکه هزینه‌های زندگی عمومی برای خارجیان در وضعیت نرمال‌تر قرار گرفته است. آخرین موضوع مهمی که در خصوص مهاجرت به این کشور دیده می‌شود، فضای برندسازی دقیق و مناسب برای فشن دوستان است که سبب شده است امروزه رقم مهاجرت به ایتالیا بسیار زیاد اعلام شود به طوریکه در سال 2018 شاهد جمعیت خارجی بیش از 39 درصد از جمعیت کل این کشور اعلام شده است که در این میزان در حدود 7 درصد مربوط به ایرانیان در رده‌های سنی قبل از 45 سال هستند. آمار مهاجرت برای افرادی که از نظر ایده و کارآفرینی بسیار قوی هستند نیز دیده می‌شود. ایتالیا از دسته کشورهای بسیار عالی برای یادگیری زبان محسوب می‌شود .

به این ترتیب آنچه بسیار اهمیت دارد ورود افراد خارجی به دلیل شرکت در دوره‌های زبان ایتالیایی است.

میزان رضایت مهاجران به ایتالیا

میزان رضایت مهاجران به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما برای بررسی دقیق میزان رضایت مهاجرت به ایتالیا دسته‌بندی ایجاد کرده‌ایم.

 1. اولین دسته به طور دقیق به فرهنگ بستگی دارد. فرهنگ مردم کشور ایتالیا کمی عجیب است و یک سری رسم و رسوم‌ها در شهر‌های مختلف این کشور دیده می‌شود که به نوبه خود می‌تواند کمی عجیب باشد.ایتالیا از نظر اقتصادی و سیاسی در لیست پنجم قدرت برتر اروپا قرار دارد. این کشور برای کسانی که از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند یک انتخاب خوب محسوب می‌شود. نتیجه  نظرسنجی میزان رضایت در این کشور اینطور اعلام شده است 75 درصد از ایرانیان معتقد هستند که این کشور از نظر فرهنگی با ایران سازگار است.
 2. مورد بعدی در خصوص نحوه زندگی در ایتالیا است. در این کشور قوانین تحصیلی به شکلی است که ایرانیان می‌توانند به خوبی ضمن تحصیل به کار بپردازند. در نظر داشته باشید که این کشور یکی از غول‌های تحصیلی در جهان است. در واقع نحوه زندگی قبل از تحصیل با بعد از آن بسیار متفاوت است. میزان رضایت تحصیلی در این کشور 89 درصد اعلام شده است.
 3. سومین دسته‌بندی ما برای یافتن کار است. یافتن شغل یکی از دغدغه‌های مهم این نسل محسوب می‌شود. در کشور ایتالیا یافتن شغل هم بسیار آسان و هم بسیار سخت است به طوریکه عده‌ای میزان رضایت یافتن شغل را بالای 86 درصد و عده ای کمتر از 50 درصد می‌دانند.
حال موضوع چیست؟ دقت نمایید در این کشور به طور کلی اگر شما قصد دارید بدون داشتن سابقه کار و یا تخصص کاری وارد شغل مورد نظر خود شوید قطعاً دچار مشکل خواهید شد و شاید هرگز به نتیجه درستی نرسید اما افرادی که که در ایتالیا و یا سایر کشورهای اروپایی بزرگ تحصیل کرده‌اند و روال تحصیلی این افراد به شکل عملی پیش رفته است به سادگی به شغل مورد نظر دست خواهند یافت. میانگین رضایت در این زمینه نیز بالای 80 درصد است. 

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به ایتالیا

راحت‌ترین روش مهاجرت به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اعلام راحت‌ترین روش مهاجرت به ایتالیا عموماً نمی‌توان به گزینه واضحی اشاره نمود و بستگی دارد که شما چه گزینه‌ای را به چه دلیلی بهتر نگاه کنید. اما آنچه بسیار مهم است این است که مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی از دسته روش‌های اشتباهی و بسیار پر مخاطره محسوب می‌شود. در سال 2016 در حدود 4000 نفر از طریق کشتی های غیرقانونی وارد خاک این کشور شدند که متأسفانه درصد زیادی از این افراد نتوانستند در ایتالیا زندگی کنند.

از بین روش‌هایی که برای مهاجرت به ایتالیا دیده می‌شود، مهاجرت تحصیلی می‌تواند یک گزینه عالی و آینده دار باشد. از دیگر روش‌های بسیار عالی برای مهاجرت به ایتالیا ثبت شرکت است. در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در این کشور خود شامل تنوع زیادی است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد بودجه‌هایی که برای ثبت شرکت نیاز است متغیر بوده و این رویه سبب می‌شود که افراد بتوانند با هر بودجه‌ای به سادگی در این کشور شرکت ثبت نمایند.

 

شایان ذکر است که ایتالیا از دسته کشور‌‌هایی است که مهاجرت از طریق ازدواج را سخت‌تر از سایر کشورها می‌داند. ویزای ایتالیا باید به شکل دقیق و استاندارد اخذ شود.

 

روش‌ های مهاجرت به ایتالیا

روش‌ های مهاجرت به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل یکی از روش‌های بسیار جالب برای زندگی و تحصیل در این کشور محسوب می‌شود و به نوبه خود شرایط تحصیل در ایتالیا به شکلی است که افراد می‌توانند به نتیجه خوبی دست یابند. مورد بعدی مهاجرت از طریق کار است که این روش با روش مهاجرت از طریق تحصیل متفاوت است. در نظر داشته باشید که مهاجرت از طریق ازدواج و همینطور شرایط تولد از دیگر روش‌هایی است که این مقاله به شکل دقیق و اصولی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در روش مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی هرگز نباید اینطور فکر کنید که نتیجه برای شما نرمال‌تر پیش می‌رود و این روش به ظاهر میانبر، به قیمت از دست دادن جان شما خواهد بود.

 

یک موضوع بسیار مهم در این مسیر این است که در مهاجرت به ایتالیا همه اصول باید به طور دقیق رعایت شود.
پناهندگی به ایتالیا کار ساده‌ای نیست بهتر است منطقی فکر کنیم!

مهاجرت سرمایه گذاری به ایتالیا

مهاجرت سرمایه گذاری به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری قانون خاصی وجود ندارد، یعنی این دولت مبلغی تعیین نکرده است که بخواهید طبق آن سرمایه‌گذاری داشته باشید اما یکی از روش‌های بسیار مهم در مهاجرت به این کشور می‌تواند روش خرید ملک باشد. افراد می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک در این کشور در ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم اخذ نمایند. در این مسیر دو نوع ویزا وجود دارد که اولین ویزا، ویزای سرمایه‌گذاری اقامت انتخابی است و دومین گزینه ویزای سرمایه‌گذاری خود اشتغالی است. اقامت ایتالیا با اجاره خانه یا خرید خانه و گرفتن اقامت به وسیله سایر روش‌های اقامت ایتالیا برای ایرانیان نیاز به برآورد هزینه دقیقی دارد.

ویزای سرمایه‌گذاری اقامت انتخابی در کشور ایتالیا برای کسانی خوب است که عضو این کشور و همینطور اتحادیه اروپا نیستن اما از نظر سرمایه در وضعیت عالی قرار دارند. میزان سرمایه سنجیده می‌شود که فرد با نداشتن شغل مورد نظر نیز بتواند کار کند.

شما برای اخذ این ویزا نیاز به یک سری مدارک دارید که شامل مجوز مالکیت کسب و کار مالکیت کار و همینطور مستغلات فرد است. حقوق بازنشستگی بالا نیز در این مسیر بسیار ارزشمند است. این ویزا در ابتدا به مدت دو سال در وضعیت تمدید قرار می‌گیرد و پس از دو سال به مدت سه سال نیاز به تمدید دارد و پس از 5 سال در صورتی که فرد به عنوان یک شخص مفید شناسایی شد، می‌تواند برای درخواست دائم اقدام کند. این نوع از ویزا دارای ویزای همراه است. یعنی فرد همسر و فرزند خود را همراه می‌سازد.

نوع دیگری از ویزای تحصیلی به ایتالیا وجود دارد که از طریق خود اشتغالی فراهم شده است. افراد باید در این روش از اتاق بازرگانی یک نامه دریافت نمایند و همینطور میزان بودجه مشخص شده نیز در دسترس باشد. میزان سرمایه اولیه در این روش مشخص نشده است. این ویزا نیز با ویزای همراه دیده شده است.

در بخش اول مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه اشاره شد که یکی از روش‌ها می‌تواند خرید ملک باشد. ارزش ملک بسیار مهم است که این میزان در کشور ایتالیا در حدود 3000000 یورو در نظر گرفته شده است، این مبلغ در مقایسه با اسپانیا و پرتغال ارزان است.

مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا

مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور ایتالیا مانند سایر کشورها اگر یک فرد با شخص ایتالیایی ازدواج نماید می‌تواند در این مسیر درخواست تابعیت این کشور را ارائه دهد.

ازدواج در ایتالیا دارای مراسم و تشریفات مخصوص به خود است. ازدواج باید در وضعیت اعلان قرار بگیرد و باید در کلیسا صورت بگیرد  (دقت نمایید از کلمه " باید" استفاده شده است) در واقع ازدواج رسمی در این کشور به همین معنی است. قانون مدنی ایتالیا این امکان را فراهم ساخته است که یک شهروند و تبعه خارجی با مرد یا زن ایتالیایی یعنی اتباع ایتالیا نیاز به یک سری مدارک لازم دارد.

به عنوان مثال گواهی تولد و مدارک تولد فرد باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود و البته نیاز است که مورد تأیید سفارت باشد. مدارک شناسایی و همینطور پاسپورت فرد متقاضی باید دارای اعتبار باشد. گواهی‌های موجود باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود و نیاز است که به آفیس محلی ارائه شود. در این وضعیت درخواست اعلام ازدواج در کلیسا بسیار مهم است.

یک نکته بسیار مهم در خصوص مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج وجود دارد و آن هم دو مدرک از سوی بستگان و اطرافیان زوج و زوجه است به طوریکه شهادت حاصل شود که ازدواج بر پایه روابط عاطفی صورت گرفته و البته بارها دیده شده است که مدارک عاطفی مورد نیاز نیز درخواست می‌شود. دقت نمایید که شما برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج باید مدارک لازم از ازدواج قبلی طرفین ( در صورتی که ازدواج قبلی دارند) فراهم شود. این مدارک باید با مهر و امضا همراه باشد و ثابت نماید که افراد در زمان ازدواج مجدد مجرد هستند.

شما باید به مدت سه سال با هم زندگی کنید در طول این دوره بررسی می‌شود که میزان زبان ایتالیایی شما تقویت شده است یا خیر. در صورتی که از نظر بودجه در وضعیت نرمالی باشید، قطعاً بررسی صورت می‌گیرد که چرا برای بچه‌دار شدن اقدامی نمی‌کنید.

موضوعی که شاید برای شما هم جالب باشد به این صورت است که ازدواج شما در وضعیت رسمی و طبق شرایط اعلام شده باید انجام شود و اگر این اتفاق صورت نگیرد هرگز به نتیجه نمی‌رسد.

 

مهاجرت از طریق تولد به ایتالیا

مهاجرت از طریق تولد به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم تابعیت از طریق تولد به دو شکل تعریف می‌شود که گزینه اول بر اساس خون و گزینه دوم بر اساس خاک است. در کشور ایتالیا شرایط بر اساس سیستم خون است. در واقع در این روش اگر یک فرزند از پدر و مادر غیر ایتالیایی متولد شود، اگر پدر و مادر اقامت قانونی این کشور داشته باشند به آنها پاسپورت ایتالیا ارائه می‌شود. در نظر داشته باشید که اگر یکی از پدر و مادر ایتالیایی باشند به فرزند تبعه ایتالیا تعلق می‌گیرد. در صورتی که هیچ از پدر و مادر تابعیت مشخص نداشته باشند و فرزند در ایتالیا به دنیا بیاید دو شرایط ایجاد می‌شود:

شرط اول به این شکل است که فرد باید  5 سال اول زندگی را در ایتالیا زندگی کند. این شرط البته می‌تواند گاهاً نادیده گرفته شود.

شرط دوم به این شکل است که فرد پس از 18 سالگی تصمیم به زندگی در ایتالیا داشته باشد به این ترتیب از طریق روش خاک می‌تواند وارد خاک این کشور شود.

 

مهاجرت پناهندگی به ایتالیا

مهاجرت پناهندگی به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما هرگز روش مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی‌کنیم، امنیت در این روش تنها 11 درصد اعلام شده است و بیش از 80 درصد خطر مالی و جانی دیده می‌شود. در مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی در ابتدا باید دلیل قانع کننده‌ای داشته باشید یعنی باید مشخص شود که شما قصد دارید از روش‌های صوری وارد این کشور شوید. یک نکته دیگر که برای مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی باید در نظر گرفته شود به این شکل است که در این روش هیچ امکانات رفاهی و بهداشتی برای کودکان و بانوان در نظر گرفته نمی‌شود و یکی از روش‌های بسیاری طولانی مدت محسوب می‌شود.

 

 ما مهاجرت از طریق un ایتالیا را پیشنهاد نمی‌کنیم.

مهاجرت تحصیلی‌ به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی‌ به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ابتدا می‌خواهیم دانشگاه‌های مشهور و معتبر این کشور را مورد ارزیابی قرار دهیم. دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه پلی تکنیک تورینو و دانشگاه بولونیا از دسته دانشگاه های بسیار عالی در این کشور محسوب می‌شود که میزبان بسیار خوبی برای مهاجران هستند.

ادامه شرایط تحصیل در ایتالیا به طور کلی یا به زبان ایتالیایی صورت می‌گیرد و یا به زبان انگلیسی که البته در هر دو صورت شما نیاز به مدرک زبان دارید. در صورتی که فرد بخواهد به زبان ایتالیایی تحصیل نماید، باید در ابتدا در دوره‌های زبان ایتالیایی شرکت نماید و در آزمون Esterni نمره قبولی را اخذ نماید که توسط مدرسه ایتالیایی در تهران، "پیترو دلا واله"، است و این امتحان بهمن هر سال برگزار می‌شود. حداقل نمره این آزمون 160 از200 نمره اعلام شده است. این مدرک، برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، بسیار ضروری است.                                                        

دانشگاه پاویا، میلان و همینطور فلورانس از دسته دانشگاه‌های انگلیسی زبان در ایتالیا محسوب می‌شود. مدرک کلی زبان مورد نیاز برای رشته‌های مختلف با هم فرق دارد در حالت کلی آیلتس ۶ یا ۶.۵ نیاز است و شهریه در نظر گرفته شده از 1000 الی 2000 یورو در نظر گرفته شده است و امکان بورسیه نیز وجود دارد.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می‌تواند یک انتخاب بی‌نظیر باشد. در این روش، شما می‌توانید از بهترین امکانات تحصیلی در این کشور برخوردار شوید. نیاز است که بتوانید هر ترم از پس روند تحصیلی خود به خوبی برآیید. یک موضوع بسیار مهم در زمینه تحصیل در این کشور، این است که اگر شما بخواهید در رشته‌های مهندسی تحصیل نمایید، بیشتر واحدهای تحصیلی شما به شکل عملی است. ابتدا، درخواست تحصیل در دانشگاه مورد نظر را اعلام می‌کنید؛ سپس نوبت به دریافت جواب می‌رسد و پس از آن شرایطی فراهم می‌شود تا بتوانید به سادگی مدارک لازم را ارائه دهید. در نظر داشته باشید که توانایی مالی شما برای مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل بسیار مهم است. در مجموع کمتر از 3 ماه زمان نیاز است که ویزای این کشور اخذ شود.

یک نکته بسیار مهم دیگر که در خصوص مهاجرت به ایتالیا دیده می‌شود، این است که افراد باید در مدارک خود، دعوت نامه داشته باشند. 

مهاجرت کاری ایتالیا

مهاجرت کاری ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حقیقت مهاجرت به ایتالیا از طریق کار ساده نیست و البته سخت هم نیست! همه چیز بستگی به شرایط تخصص و سابقه کار شما دارد. در ابتدا نیاز است که فردی برای شما به عنوان کارفرما دعوتنامه بفرستد و البته این کار خود شامل شرایط مختلفی است. کارفرما، باید ابتدا به مدت سه ماه، شغل مورد نظر خود را در روزنامه و یا اینترنت قرار دهد. در صورتی که در کشور خود نتوانست به متقاضی مورد نظر دست یابد، باید به مدت سه ماه آگهی وی در کل اتحادیه اروپا قرار بگیرد و پس از آن در صورتی که فرد متقاضی یافت نشد، دعوتنامه از سوی کارفرما صادر می‌شود. کارفرما باید ثابت نماید که توانایی مالی لازم برای شما و همراهتان را تأمین می‌کند. یک نکته جالب در این مسیر وجود دارد که اگر شما به عنوان دانشجو در ایتالیا زندگی می‌کنید، به محض اینکه یک شغل آگهی شد، باید اقدام به دریافت مجوز نمایید. در واقع اگر شما در کشور ایتالیا کارفرمایی دارید، می‌توانید با ویزای تحصیلی وارد خاک این کشور شوید و سپس اقدام به اخذ ویزای کار نمایید. اداره مهاجرت ایتالیا ، شرایط مهاجرت به این کشوررا آسان‌تر کرده است.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به ایتالیا از طریق کار خود شامل چندین بخش‌بندی مختلف است. به عنوان مثال، یک‌سری شرایط به صورت کارآفرینی وجود دارد. در این روش، شما باید یک ایده مشخص در ذهن داشته باشید و بتوانید مانور خوبی روی آن داشته باشید. مانور شما نشان می‌دهد که ایده شما چقدر می‌تواند جنبه اقتصادی داشته باشد. مورد بعدی که در زمینه مهاجرت به این کشوراز طریق کار وجود دارد، روش‌های کارآموزی است که البته برای کسانی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، گزینه بهتری خواهد بود.

دقت نمایید که مهاجرت از طریق کار نیاز به سابقه کاری دارد و مدرک تحصیلی شما در این زمینه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. شما باید از 18 سال کامل برخوردار باشید و خوب است که بتوانید به زبان ایتالیایی صحبت کنید.

 

مهاجرت از طریق همراه به ایتالیا

مهاجرت از طریق همراه به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ایتالیا از نظر ویزای همراه بسیار خوب عمل کرده است و سختگیری‌های موجود در این زمینه روز به روز کمتر است. یک نکته را به دقت مورد ارزیابی قرار دهید که در این کشور کسانی که با بودجه و سرمایه دست به مهاجرت می‌زنند، می‌توانند از ویزای همراه استفاده کنند. یک نکته بسیار مهم در زمینه ویزای همراه این است که اگر شما با ویزای سرمایه‌گذاری وارد این کشور شده‌اید، نیاز است با توجه به نوع سرمایه‌گذاری بین 6 ماه الی 1 سال در این کشور زندگی کنید. دقت کنید که مهاجرت از طریق همراه خود شامل چندین بخش‌بندی مختلف است؛ مثلاً، اگر فرزند شما کمتر 18 سال سن داشته باشد،، می‌تواند با مجوز شما وارد کشور شود؛ اما، برای سنین بالای 18 سال شرایط بسیار متفاوت است و باید مجوز لازم از سوی خود شخص وجود داشته باشد. باید مشخص شود که فرد از نظر بودجه در چه وضعیتی است و اینکه آیا تحصیل کرده است یا خیر و بسیاری از موضوعات دیگر.

یک نکته مهم دیگر که در زمینه مهاجرت به ایتالیا از طریق همراه وجود دارد، شرایط تحصیل و کار فرد همراه است؛ یعنی فرزند شما می‌تواند تحصیل نماید و از امکانات موجود استفاده نماید؛ اما برای کار همسر شما چنین شرایطی، تنها، با داشتن مجوز امکان پذیر خواهد بود.

 

 

مهاجرت توریستی به ایتالیا

مهاجرت توریستی به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به کشور ایتالیا باید ویزا داشته باشید. اخذ ویزای توریستی این کشور عموماً برای ایرانیان کار ساده‌ای نیست و سوالات دراین‌باره بسیار زیاد است. درواقع، وقتی صحبت از ویزای توریستی این کشور می‌شود، نیاز است که برخی از اصول به طور دقیق و رسمی، رعایت شود. یک نکته بسیار مهم در این زمینه، داشتن دعوتنامه است. در قوانین مهاجرت به ایتالیا به شکل توریستی، صحبتی از دعوتنامه نیست؛ اما، بدون داشتن دعوتنامه، عملا، اخذ ویزای توریستی این کشور، بسیار دشوار خواهد بود.

یک نکته مهم دیگر که در زمینه مهاجرت به ایتالیا با هدف گشت و گذار وجود دارد ارائه مدارکی است که نشان دهد شما قرار است در این کشور گشت و گذار کرده و طبق زمان تعیین شده به کشور خود باز گردید یعنی باید مدارکی ارائه شود که مشخص شود شما علاقه‌ای به ماندن در ایتالیا ندارید.

روش اخذ ویزای توریستی ایتالیا به این صورت است که فرد در ابتدا باید درخواست خود را به شکل حضوری و یا اینترنتی ارائه دهد. برای کشور ایتالیا درخواست به صورت اینترنتی فراهم شده است؛ سپس نتیجه اولیه اعلام می‌شود و نیاز است که مدارک لازم تهیه شده و ارائه شود. در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه صدور ویزا از دسته هزینه‌های همیشگی و البته متغیر است. برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا، نیاز به انگشت نگاری خواهید داشت. در نظر داشته باشید که تعیین وقت سفارت ایتالیا، یک موضوع بسیار مهم محسوب می‌شود.

ویزای توریستی ایتالیا از دسته ویزای کوتاه مدت محسوب می‌شود که به صورت یکبار ورود است؛ به این معنی که دارنده ویزا در طول دوره اعتبار ویزا مجاز است که یک‌بار به این کشور ورود نماید. عموماً، ویزای توریستی ایتالیا به مدت 90 روز در بازه 180 روزه دیده می‌شود. در زمان انقضای ویزا، فرد باید بتواند به کشور خود باز گردد.

با این ویزا نمی‌توانید وارد کار و یا تحصیل شوید و تنها می‌توانید در کشور گردش نمایید و در صورتی که به فکر راه اندازی کار در این کشور هستید، بهترین گزینه محسوب می‌شود تا بتوانید اطلاعات خود را افزایش دهید.

مهاجرت شرایط خاص به ایتالیا

مهاجرت شرایط خاص به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دقت نمایید که شما برای مهاجرت به ایتالیا روش‌های مختلفی پیش رو دارید؛ اما ما روش ثبت شرکت را در لیست مهاجرت به این کشور با شرایط خاص قرار داده‌ایم. شاید با خود بگویید این گزینه باید در بخش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری قرار می‌گرفت و این درست است؛ اما، با توجه به اینکه تنوع ثبت شرکت در ایتالیا زیاد است، این بخش می‌تواند با برسی‌های لازم، یک گزینه خوب محسوب شود.

مهاجرت از طریق شرکت مسئولیت محدود، یکی از روش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود که برای این کار حداقل ده هزار یورو هزینه دارید و مسئولیتی که به افراد داده می‌شود، بر اساس سهم‌شان است. این گزینه با srl نمایش داده می‌شود.

گزینه بعدی برای تجارت‌های بزرگ طراحی شده است و حداقل دو سهام‌دار با بودجه 120 هزار یورو برای آن نیاز است. سرمایه در بخش سهام تقسیم‌بندی می‌شود و می‌تواند در بازار سهام اظهار شود.

مورد بعدی ظرفیت و مشارکت کلی است که در این شرکت حداقل دو شخص باید با هم شریک باشند. در این مسیر یک قرارداد تنظیم می‌شود و فعالیت‌ها مشخص می‌شود. همه اعضا دارای مسئولیت کامل هستند؛ اما سرمایه اندک نیاز نخواهد بود. گزینه بعدی، مشارکت محدود است که شرط اصلی آن، مشارکت در وضعیت دو طرفه است؛ به این معنی که حداقل یک طرف باید با مسئولیت محدود همراه بوده و یک طرف دیگر باید با مسئولیت کامل برای تعهدات شرکت همراه باشد. در‌واقع، یکی از طرفین، مسئول تعهدات شرکت هستند.

گزینه‌های دیگر، در زمینه مشارکت محدود به واسطه سهام وجود دارد که شرایط آن بسیار خاص و ویژه است.

 

شهرهای مهاجر پذیر ایتالیا

شهرهای مهاجر پذیر ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به هر حال بیش از 50 درصد از افرادی که قصد دارند در زمینه هنر فعالیت نمایند، شهر رم و یا میلان را انتخاب می‌کنند.

 • رم یک شهر تاریخی و مدرن است.
 • شهر میلان، از شهرهای شمالی ایتالیا محسوب می‌شود و فاصله‌ای که تا رم دارد، حدود 500 کیلومتر است.
 • شهر سیه نا و همینطور شهر بولونیا، از گزینه‌های بسیار عالی برای رشته‌های علوم پایه محسوب می‌شوند و کسانی که قصد دارند در رشته‌های غیر مهندسی تحصیل کنند، این شهر برایشان مناسب است.
 • از دیگر شهرهای مهم و مهاجرپذیر ایتالیا، می‌توان به ونیز اشاره کرد. این شهر به نوبه خود برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند و با هدف کار وارد این کشور می‌شوند، یک انتخاب ویژه محسوب می‌شود و شهر ونیز یک شهر بسیار ایده آل است.
 • شهر تائورمینا در جنوب ایتالیا قرار دارد و از نظر گردشگری خوب است؛ اما برای مهاجرت گزینه خوبی محسوب نمی‌شود و به نوعی ایرانیان، این شهر را برای زندگی انتخاب نمی‌کنند.

 

شهر پیزا به دلیل وجود برج پیزا از دسته شهرهای بسیار مشهور در ایتالیا محسوب می‌شود و برای ایرانیان، یک گزینه بسیار عالی است.

 

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ایتالیا یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا است. این کشور که یکی از زیباترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود، از امنیت اجتماعی بالا و امکانات تفریحی و رفاهی فوق‌العاده برخوردار است؛ اما نکته بسیار مهم این است که ایتالیا نسبت به کشورهای بزرگ اروپا و آمریکا و کانادا اقتصاد ضعیف‌تری دارد؛ ازاین‌رو شاید افراد زیادی تصور کنند که مهاجرت به ایتالیا به نسبت کشورهای دیگر در اروپا کم است؛ اما باید بدانید که بسیاری از دوست‌داران هنر، در آرزوی تحصیل و زندگی در ایتالیا و گرفتن اقامت دائم این کشور هستند؛ به‌طور کلی برای مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت دائم ایتالیا، روش‌های متعددی وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت دائم این کشور، کار بسیار دشواری است؛ زیرا همان طور که گفته شد، ایتالیا، شرایط اقتصادی و بازار کار مناسبی ندارد.

اقامت ایتالیا به دودسته موقت و دائم تقسیم می‌گردد. برای اخذ اقامت این کشور 6 روش وجود دارد که عبارتند از:

 • اقامت ایتالیا از طریق تحصیل
 • اقامت ایتالیا از طریق کار
 • اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت ایتالیا از طریق ازدواج
 • اقامت ایتالیا از طریق تولد
 • اقامت ایتالیا از طریق پناهندگی
 شاید بتوان گفت که مهاجرت از طریق تحصیل، بهترین روش اخذ اقامت دائم ایتالیا است.

 اقامت سرمایه‌گذاری

برای گرفتن اقامت ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری 4 روش وجود دارد.

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام (invested in government bonds): شخص در این روش با خرید سهام در ایتالیا به مبلغ €2,000,000، می‌تواند اقامت این کشور را به دست آورد.
 • سرمایه‌گذاری از طریق کمک بشر دوستانه(philanthropic donation): شخص در این روش از طریق کمک‌های بشر دوستانه به کشور ایتالیا به مبلغ  €1,000,000، می‌تواند اقامت این کشور را به دست آورد.
 • سرمایه‌گذاری از طریق وام به شرکت ایتالیایی( loan to an Italian limited company): شخص در این روش به شرکت‌هایی که رو به افول هستند و یا در حال توسعه هستند، وامی به مبلغ €1,000,000 می‌دهد و از این طریق می‌تواند اقامت این کشور را به دست آورد.
 • سرمایه‌گذاری از طریق استارت آپ(invested into an innovative start-up): شخص در این روش در یک استارت آپ نوآورانه، به مبلغ €500,000، سرمایه‌گذاری می‌کند و از این طریق می‌تواند اقامت این کشور را به دست آورد.
مدت زمان این ویزا ابتدا 2 یا 3 سال است و سپس تمدید می‌شود.

اقامت کاری

ایتالیا به عنوان هشتمین اقتصاد  برتر در جهان شناخته شده است؛ اما همان طور که گفته شد، این کشور با بحران مالی روبرو است و به نسبت کشورهای بزرگ دنیا شرایط اقتصادی خوبی ندارد. این کشور به دلیل نرخ بالای بیکاری طی سال‌های متوالی نمی‌تواند مانند کشورهای صنعتی همچون آلمان فرصت شغلی برای نیروی کار بین‌المللی فراهم کند. طبق آن‌چه گفته شد، ما ویزای کاری ایتالیا را پیشنهاد خواهیم کرد.

پیشنهاد شغلی(job offer) : در این روش، کارفرمایی در کشور ایتالیا، ابتدا عنوان شغلی را در داخل کشور خود، برای جذب نیروی کار داخلی و در مدت زمان مشخص، آگهی و منتشر می‌کند؛ اگر در زمان معین شده، شهروندی از ایتالیا خواهان این شغل نبود، در مرحله بعد، کارفرما باید این شغل را به مدت مشخص در اتحادیه اروپا منتشر کند و اگر باز هم شخصی داوطلب این شغل در زمان تعیین شده نبود، در آخر، کارفرما می‌تواند آن را برای شخص سوم در کشور دیگری ارسال نماید و در واقع کارفرما باید برای شخص مذکور دعوت‌نامه‌ای ارسال کند که در آن حداقل میزان دستمزد طبق قانون کار تعییین شود.

احتمال گرفتن ویزای جاب آفر در ایتالیا به‌خاطر شرایط کار و اقتصاد این کشور بسیار اندک است.
به‌طور کلی، شرایط کاری در شهرهای شمالی ایتالیا مثل میلان و تورین بهتر از شهرهای دیگر این کشور است.

اقامت از طریق ازدواج

شخص باید با یک فرد از کشور ایتالیا به‌طور رسمی ازدواج کند و 3 سال با هم زندگی کنند و براساس یک زمان مشخص و هرچند ماه یک بار، به کنسولگری ازدواج خودشان را اعلام کنند، در این روش بعد از 6 ماه اقامت موقت و بعد از 3 سال اقامت دائم را اخذ می‌کنند.

اگر در این زمان کودکی به دنیا بیاورند، زمان گرفتن اقامت به 1.5 سال کاهش می‌یابد.

اقامت تحصیلی

اقامت از طریق تحصیل بهترین و پرطرفدارترین روش اخذ اقامت در ایتالیا محسوب می‌شود. دانشجویان زیادی به خاطر اعتبار بالای دانشگاه‌های این کشور در جهان، شهریه‌های پایین‌تر به نسبت دیگر کشورهای اروپایی و وجود بورسیه‌های زیاد این کشور، علاقه‌مند به تحصیل در ایتالیا هستند. زمانی‌که دانشجویان بعد از ارائه مدارک و گذراندن شرایط توانستند به این کشور از طریق تحصیل مهاجرت کنند، ابتدا باید برای اخذ کارت پرمسو( permesso di soggiorno)  که کارت اجازه موقت دانشجویی در ایتالیا است، اقدام کنند که این کارت هر چند وقت یک بار باید تمدید شود؛ بعد از اتمام تحصیل در این کشور می‌توانند آن را به کارت پرمسو کاری تغییر دهند. حال اگر بخواهند بعد از تحصیل در این کشور بمانند و اقامت دائم و تابعیت این کشور را بگیرند باید بتوانند به مدت  6ماه تا 1 سال در ایتالیا کار پیدا کنند و اگر توانستند در این مدت شغلی پیدا کنند، حقوق دریافت کنند و مالیات بپردازند می‌توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. 

پیشنهاد می کنیم مقاله کامل اعزام دانشجو به ایتالیا را مطالعه نمایید.

 اقامت از طریق تولد

اقامت تولد ایتالیا از طریق خون است. در این روش اگر پدر و یا مادر تابعیت و شهروند این کشور باشند و کودک در خاک این کشور یا هر کشور دیگری به دنیا بیاید می‌تواند به‌راحتی اقامت دائم ایتالیا را به دست بیاورد.

البته در این روش تابعیت پدر در اولویت است.
نکته مهم: اخذ اقامت دائم ایتالیا از طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری حداقل 5 سال زمان می‌برد.
 باید حتما مدرک زبان b2 ایتالیا و عدم سوءپیشینه داشته باشید.

اخذ پاسپورت ایتالیا

اخذ پاسپورت ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت ایتالیا خوب است که برخی از مسائل به طور دقیق رعایت شود.

شما باید به مدت پنج سال در این کشور زندگی کرده باشید و خوب است که بتوانید شرایط زندگی خوبی برای خود فراهم سازید تا مشخص شود با فرهنگ و آداب مردم این کشور آشنا هستید.

 

 

سپس درخواست شما بررسی می‌شود و در صورت واجد شرایط بودن، ویزای این کشور به شما عرضه می‌شود.

 

آخرین ویرایش: 2020-05-04 18:35:45 13,981

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها