italy
کشور ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

برای مهاجرت به ایتالیا باید سعی کنید از نظر بودجه و سطح علمی در وضعیت خوبی باشید. روش‌های مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و سرمایه‌گذاری دو گزینه خوب و مناسب محسوب می‌شود این در حالی است که افراد برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج به مشکلات زیادی بر می‌خورند. عموماً اگر شما قصد دارید در این کشور درآمد خوبی بیابید باید سابقه کاری خوبی داشته باشید.

 

 

دو موضوع بسیار مهم برای مهاجرت به ایتالیا به این شکل تعریف می‌شود افرادی که از نظر فن کارایی بالایی دارند و در این کشور تحصیل کرده‌اند به سادگی می‌توانند وارد شرایط پذیرش کاری خوبی شوند. افرادی که قصد دارند از طریق ازدواج مهاجرت به ایتالیا داشته باشند باید مراسم مهمی که در این زمینه حاکم است را به خوبی مدیریت نمایند. یک نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به ایتالیا به این شکل است که اگر شما قصد دارید این کشور را برای زندگی انتخاب نمایید و برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه اخذ کنید باید دقت کنید که در سه روش ویزای کار و سرمایه و تحصیلی این شرایط حاکم است. ثبت شرکت در ایتالیا تنوع زیادی دارد و بودجه‌بندی مختلفی نیز در این مسیر دیده می‌شود. یک شاخص بسیار مهم در زمینه ثبت شرکت در ایتالیا وجود دارد وجود شرکت‌هایی با مسئولیت‌های محدود و یا شرکت‌های عمومی و نمایندگی است.

افرادی که قصد دارند مهاجرت به ایتالیا را به ارزان‌ترین شکل ممکن دنبال کنند عموماً به سراغ روش پناهندگی می‌روند که این روش اشتباه است و باید یک بررسی دقیق و صحیح در این زمینه فراهم شود زیرا خطرهای مالی و جانی زیادی به همراه دارد. شایان ذکر است که برای اخذ اقامت دائم ایتالیا نیاز است که به مدت یک الی سه سال از زمان اقامت شما در این کشور گذشته باشد. میزان مهاجرت به شهرهای مرکزی ایتالیا در سال 2018 بسیار بیشتر شده است و ایرانیان شهر ونیز را گزینه خوبی برای زندگی می‌دانند. یک نکته اساسی برای زندگی در ایتالیا مدنظر قرار می‌گیرد به این شکل است که مردم این کشور بسیار قانونمند هستند و هرگز نمی‌توان از قوانین سرپیچی کرد. 

در سال 2018 میزان مهاجرت به ایتالیا بیشتر از سه سال گذشته شده است و رشد صعودی اعلام شده است، درصدهایی که برای مهاجرت به ایتالیا از ایران دیده می‌شود بسیار شگفت انگیز است.

به طوری که در سال 2018 شاهد جمعیت خارجی بیش از 39 درصد از جمعیت کل این کشور اعلام شده است که در این میزان در حدود 7 درصد مربوط به ایرانیان در رده‌های سنی قبل از 45 سال هستند.

 نتیجه  نظرسنجی میزان رضایت در این کشور اینطور اعلام شده است 75 درصد از ایرانیان معتقد هستند که این کشور از نظر فرهنگی با ایران سازگار است.

از بین روش‌هایی که برای مهاجرت به ایتالیا دیده می‌شود مهاجرت تحصیلی می‌تواند یک گزینه عالی و آینده دار باشد.از دیگر روش‌های بسیار عالی برای مهاجرت به ایتالیا ثبت شرکت است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل یکی از روش‌های بسیار جالب برای زندگی و تحصیل در این کشور محسوب می‌شود و به نوبه خود شرایط تحصیل در ایتالیا به شکلی است که افراد می‌توانند به نتیجه خوبی دست یابند.

افراد می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک در این کشور در ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم اخذ نمایند.

در کشور ایتالیا مانند سایر کشورها اگر یک فرد با شخص ایتالیایی ازدواج نماید می‌تواند در این مسیر درخواست تابعیت این کشور را ارائه دهد.

ازدواج در ایتالیا دارای مراسم و تشریفات مخصوص به خود است. ازدواج باید در وضعیت اعلان قرار بگیرد و باید در کلیسا صورت بگیرد

سیستم تابعیت از طریق تولد به دو شکل تعریف می‌شود که گزینه اول بر اساس خون و گزینه دوم بر اساس خاک است.در کشور ایتالیا شرایط بر اساس سیستم خون است.

ما هرگز روش مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی‌کنیم، امنیت در این روش تنها 11 درصد اعلام شده است و بیش از 80 درصد خطر مالی و جانی دیده می‌شود.

ادامه تحصیل در ایتالیا به طور کلی یا به زبان ایتالیایی صورت می‌گیرد و یا به زبان انگلیسی که البته در هر دو صورت شما نیاز به مدرک زبان دارید. در صورتی که فرد بخواهد به زبان ایتالیایی تحصیل نماید باید در ابتدا در دوره‌های زبان ایتالیایی شرکت نماید و در آزمون esterni نمره قبولی را اخذ نماید.

در حقیقت مهاجرت به ایتالیا از طریق کار ساده نیست و البته سخت هم نیست! همه چیز بستگی به شرایط تخصص و سابقه کار شما دارد.

یک نکته مهم دیگر که در زمینه مهاجرت به ایتالیا از طریق همراه وجود دارد شرایط تحصیل و کار فرد همراه است یعنی فرزند شما می‌تواند تحصیل نماید و از امکانات موجود استفاده نماید اما برای کار همسر شما چنین شرایط تنها با داشتن مجوز امکان پذیر خواهد بود.

برای ورود به کشور ایتالیا باید ویزا داشته باشید اخذ ویزای توریستی این کشور عموماً برای ایرانیان کار ساده‌ای نیست و سوالات بسیار زیاد است در واقع وقتی صحبت از ویزای توریستی این کشور می‌شود نیاز است که یک سری اصول به طور دقیق و رسمی رعایت شود.

دقت نمایید که شما برای مهاجرت به ایتالیا روش‌های مختلفی پیش رو دارید اما ما روش ثبت شرکت را در لیست مهاجرت به ایتالیا با شرایط خاص قرار داده‌ایم.

به هر حال بیش از 50 درصد از افرادی که قصد دارند در زمینه هنر فعالیت نمایند شهر رم و یا میلان را انتخاب می‌کنند. رم یک شهر تاریخی و مدرن است. شهر میلان نیز از شهرهای شمالی ایتالیا محسوب می‌شود و فاصله‌ای که تا رم دارد حدود 500 کیلومتر است. شهر سیه نا و همینطور شهر بولونیا از گزینه‌های بسیار عالی برای رشته‌های علوم پایه محسوب می‌شود و کسانی که قصد دارند در رشته‌های غیر مهندسی تحصیل کنند این شهر مناسب است.

برای اخذ ویزای ایتالیا باید در ابتدا هدف از سفر خود را مشخص سازید و بتوانید مدارک لازم برای هدف خود را تهیه نمایید. سپس نوبت به تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا است و بهتر است که شرایط به طور دقیق در این زمینه رعایت شود. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید دعوتنامه وجود داشته باشد و کمتر از سه ماه زمان برای صدور ویزای تحصیلی وجود دارد.

برای اخذ پاسپورت ایتالیا چه خوب است یک سری مسائل به طور دقیق رعایت شود. شما باید به مدت پنج سال در این کشور زندگی کرده باشید چه خوب است بتوانید شرایط زندگی خوبی برای خود فراهم سازید تا مشخص شود با فرهنگ و آداب مردم این کشور آشنا هستید سپس درخواست شما بررسی می‌شود و در صورت واجد شرایط بودن ویزای این کشور به شما عرضه می‌شود.

 

مطالب مرتبط