x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا باید سعی کنید از نظر بودجه و سطح علمی در وضعیت خوبی باشید. روش‌های مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و سرمایه‌گذاری دو گزینه خوب و مناسب محسوب می‌شود این در حالی است که افراد برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج به مشکلات زیادی بر می‌خورند. عموماً اگر شما قصد دارید در این کشور درآمد خوبی بیابید باید سابقه کاری خوبی داشته باشید. دو موضوع بسیار مهم برای مهاجرت به ایتالیا به این شکل تعریف می‌شود افرادی که از نظر فن کارایی بالایی دارند و در این کشور تحصیل کرده‌اند به سادگی می‌توانند وارد شرایط پذیرش کاری خوبی شوند. افرادی که قصد دارند از طریق ازدواج مهاجرت به ایتالیا داشته باشند باید مراسم مهمی که در این زمینه حاکم است را به خوبی مدیریت نمایند. یک نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به ایتالیا به این شکل است که اگر شما قصد دارید این کشور را برای زندگی انتخاب نمایید و برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه اخذ کنید باید دقت کنید که در سه روش ویزای کار و سرمایه و تحصیلی این شرایط حاکم است. ثبت شرکت در ایتالیا تنوع زیادی دارد و بودجه‌بندی مختلفی نیز در این مسیر دیده می‌شود. یک شاخص بسیار مهم در زمینه ثبت شرکت در ایتالیا وجود دارد وجود شرکت‌هایی با مسئولیت‌های محدود و یا شرکت‌های عمومی و نمایندگی است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سوالات متداول

ارزان ترین شیوه مهاجرت به ایتالیا چیست؟

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک و خانه ارزان چگونه است؟

اگر فرزندم در ایتالیا به دنیا بیاید ایتالیایی می شود؟

مشاوره مهاجرت به ایتالیا

مهاجرپذیری ایتالیا

مهاجرپذیری ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به ایتالیا تبدیل به یکی از آرزوهای بزرگ افراد شده است. راستش را بخواهید یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به ایتالیا فضای تحصیلی عالی آن است. در واقع ریسک پذیرش تحصیلی در این کشور بسیار کم است به این معنی که شما پس از تحصیل می‌توانید وارد حوزه کاری خود شوید بدون اینکه معطلی طولانی مدت داشته باشید. ما برای بررسی دقیق میزان مهاجرت به ایتالیا یک سری سیاست‌ها را به طور دقیق و صریح مورد ارزیابی قرار داده‌ایم. در سال 2018 میزان مهاجرت به ایتالیا بیشتر از سه سال گذشته شده است و رشد صعودی اعلام شده است، درصدهایی که برای مهاجرت به ایتالیا از ایران دیده می‌شود بسیار شگفت انگیز است. بیشترین میزان مهاجرت به ایتالیا از سوی افرادی است که به هنر و مد علاقه‌مند هستند و عموماً آمار مهاجرت به ایتالیا در رده‌های سنی بین 20 الی 29 سال گزارش شده است. در این کشور خیابان‌های هنری زیادی وجود دارد. از دیگر دلایل مهاجرت به ایتالیا می‌توان به غذاهای خوش طعم این کشور اشاره کرد. پیتزای ایتالیایی یکی از غذاهای بسیار خوش طعم و نمونه در این کشور محسوب می‌شود. غذاهایی که در این کشور طبخ می‌شود به ذائقه ایرانیان بسیار سازگار است. میزان مهاجرت به ایتالیا در فصل بهار بیشتر از سایر فصل‌ها اعلام شده است. اقامت کشور ایتالیا و شرایط کار در ایتالیا دو موضوع مهم هستند.

آمار مهاجران به ایتالیا

آمار مهاجران به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجرت به ایتالیا در سال 2010 بسیار زیاد بود به طوری که بیش از 40 درصد از مردم این کشور افرادی غیر ایتالیایی بودند در سال 2011 با کاهش مهاجرت به ایتالیا روبرو شدیم و علت آن هزینه‌های بالای زندگی در این کشور برای خارجیان محسوب می‌شد از سال 2012 تا به امروز استراتژی زندگی در ایتالیا تغییر کرده است به طوری که هزینه‌های زندگی عمومی برای خارجیان در وضعیت نرمال‌تر قرار گرفته است. آخرین موضوع مهمی که در خصوص مهاجرت به ایتالیا دیده می‌شود فضای برندسازی دقیق و مناسب برای فشن دوستان است که سبب شده است امروز رقم مهاجرت به ایتالیا بسیار زیاد اعلام شود به طوری که در سال 2018 شاهد جمعیت خارجی بیش از 39 درصد از جمعیت کل این کشور اعلام شده است که در این میزان در حدود 7 درصد مربوط به ایرانیان در رده‌های سنی قبل از 45 سال هستند. آمار مهاجرت به ایتالیا برای افرادی که از نظر ایده و کارآفرینی بسیار قوی هستند نیز دیده می‌شود. ایتالیا از دسته کشورهای بسیار عالی برای یادگیری زبان محسوب می‌شود به این ترتیب آنچه بسیار اهمیت دارد ورود افراد خارجی به دلیل شرکت در دوره‌های زبان ایتالیایی است. وضعیت کار پس از تحصیل در این کشور نیز به شکل نرمال پیش می‌رود.

میزان رضایت مهاجران به ایتالیا

میزان رضایت مهاجران به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما برای بررسی دقیق میزان رضایت مهاجرت به ایتالیا دسته‌بندی ایجاد کرده‌ایم. اولین دسته به طور دقیق به فرهنگ بستگی دارد. فرهنگ مردم کشور ایتالیا کمی عجیب است و یک سری رسم و رسوم‌ها در شهر‌های مختلف این کشور دیده می‌شود که به نوبه خود می‌تواند کمی عجیب باشد. ایتالیا از نظر اقتصادی و سیاسی در لیست 5 قدرت برتر اروپا قرار دارد این کشور برای کسانی که از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند یک انتخاب خوب محسوب می‌شود. نتیجه  نظرسنجی میزان رضایت در این کشور اینطور اعلام شده است 75 درصد از ایرانیان معتقد هستند که این کشور از نظر فرهنگی با ایران سازگار است.

مورد بعدی در خصوص نحوه زندگی در ایتالیا است. در این کشور قوانین تحصیلی به شکلی است که ایرانیان می‌توانند به خوبی ضمن تحصیل به کار بپردازند. در نظر داشته باشید که این کشور یکی از غول‌های تحصیلی در جهان است. در واقع نحوه زندگی قبل از تحصیل با بعد از آن بسیار متفاوت است. میزان رضایت تحصیلی در این کشور 89 درصد اعلام شده است.

سومین دسته‌بندی ما برای یافتن کار است. یافتن شغل یکی از دغدغه‌های مهم این نسل محسوب می‌شود. در کشور ایتالیا یافتن شغل هم بسیار آسان و هم بسیار سخت است به طوری که عده‌ای میزان رضایت یافتن شغل را بالای 86 درصد و عده ای کمتر از 50 درصد می‌دانند حال موضوع چیست؟ دقت نمایید در این کشور به طور کلی اگر شما قصد دارید بدون داشتن سابقه کار و یا تخصص کاری وارد شغل مورد نظر خود شوید قطعاً دچار مشکل خواهید شد و شاید هرگز به نتیجه درستی نرسید اما افرادی که که در ایتالیا و یا سایر کشورهای اروپایی بزرگ تحصیل کرده‌اند و روال تحصیلی این افراد به شکل عملی پیش رفته است به سادگی به شغل مورد نظر دست خواهند یافت میانگین رضایت در این زمینه نیز بالای 80 درصد است. 

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به ایتالیا

راحت‌ترین روش مهاجرت به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اعلام راحت‌ترین روش مهاجرت به ایتالیا عموماً نمی‌توان به گزینه واضحی اشاره نمود و بستگی دارد که شما به چه گزینه‌ای به دلیلی بهتر نگاه کنید. اما آنچه بسیار مهم است این است که مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی از دسته روش‌های اشتباهی و بسیار پر مخاطره محسوب می‌شود. در سال 2016 در حدود 4000 نفر از طریق کشتی های غیرقانونی وارد خاک این کشور شدند که متأسفانه درصد زیادی از این افراد نتوانستند در ایتالیا زندگی کنند.

از بین روش‌هایی که برای مهاجرت به ایتالیا دیده می‌شود مهاجرت تحصیلی می‌تواند یک گزینه عالی و آینده دار باشد.از دیگر روش‌های بسیار عالی برای مهاجرت به ایتالیا ثبت شرکت است. در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در این کشور خود شامل تنوع زیادی است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد بودجه‌هایی که برای ثبت شرکت نیاز است متغیر بوده و این رویه سبب می‌شود که افراد بتوانند با هر بودجه‌ای به سادگی در ایتالیا شرکت ثبت نمایند. شایان ذکر است که ایتالیا از دسته کشور‌‌هایی است که مهاجرت از طریق ازدواج را سخت‌تر از سایر کشورها می‌داند. ویزای ایتالیا باید به شکل دقیق و استاندارد اخذ شود.

 

روش‌ های مهاجرت به ایتالیا

روش‌ های مهاجرت به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل یکی از روش‌های بسیار جالب برای زندگی و تحصیل در این کشور محسوب می‌شود و به نوبه خود شرایط تحصیل در ایتالیا به شکلی است که افراد می‌توانند به نتیجه خوبی دست یابند. مورد بعدی مهاجرت از طریق کار است که این روش با روش مهاجرت از طریق تحصیل متفاوت است. در نظر داشته باشید که مهاجرت از طریق ازدواج و همینطور شرایط تولد از دیگر روش‌هایی است که این مقاله به شکل دقیق و اصولی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در روش مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی هرگز نباید اینطور فکر کنید که نتیجه برای شما نرمال‌تر پیش می‌رود و این روش به ظاهر میانبر به قیمت از دست دادن جان شما خواهد بود.

دقت نمایید که شما برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری نیازی به بررسی‌های دقیق بودجه‌ای نخواهید داشت یک موضوع بسیار مهم در این مسیر این است که در مهاجرت به ایتالیا همه اصول باید به طور دقیق رعایت شود. پناهندگی به ایتالیا کار ساده‌ای نیست بهتر است منطقی فکر کنیم!

مهاجرت سرمایه گذاری به ایتالیا

مهاجرت سرمایه گذاری به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری قانون خاصی وجود ندارد، یعنی این دولت مبلغی تعیین نکرده است که بخواهید طبق آن سرمایه‌گذاری داشته باشید اما یکی از روش‌های بسیار مهم در مهاجرت به ایتالیا می‌تواند روش خرید ملک باشد. افراد می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک در این کشور در ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم اخذ نمایند. در این مسیر دو نوع ویزا وجود دارد که اولین ویزا، ویزای سرمایه‌گذاری اقامت انتخابی است و دومین گزینه ویزای سرمایه‌گذاری خود اشتغالی می‌باشد. اقامت ایتالیا با اجاره خانه یا خرید خانه و گرفتن اقامت به وسیله سایر روش‌های اقامت ایتالیا برای ایرانیان نیاز به برآورد هزینه دقیقی دارد.

ویزای سرمایه‌گذاری اقامت انتخابی در کشور ایتالیا برای کسانی خوب است که عضو این کشور و همینطور اتحادیه اروپا نیستن اما از نظر سرمایه در وضعیت عالی قرار دارند. میزان سرمایه سنجیده می‌شود که فرد با نداشتن شغل مورد نظر نیز بتواند کار کند.

شما برای اخذ این ویزا نیاز به یک سری مدارک دارید که شامل مجوز مالکیت کسب و کار مالکیت کار و همینطور مستغلات فرد است حقوق بازنشستگی بالا نیز در این مسیر بسیار ارزشمند است. این ویزا در ابتدا به مدت دو سال در وضعیت تمدید قرار می‌گیرد و پس از دو سال به مدت سه سال نیاز به تمدید دارد و پس از 5 سال در صورتی که فرد به عنوان یک شخص مفید شناسایی شد می‌تواند برای درخواست دائم اقدام کند. این نوع از ویزا دارای ویزای همراه است. یعنی فرد همسر و فرزند خود را همراه می‌سازد.

نوع دیگری از ویزای تحصیلی به ایتالیا وجود دارد که از طریق خود اشتغالی فراهم شده است. افراد باید در این روش از اتاق بازرگانی یک نامه دریافت نمایند و همینطور میزان بودجه مشخص شده نیز در دسترس باشد. میزان سرمایه اولیه در این روش مشخص نشده است. این ویزا نیز با ویزای همراه دیده شده است.

در بخش اول مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه اشاره شد که یکی از روش‌ها می‌تواند خرید ملک باشد. ارزش ملک بسیار مهم است که این میزان در کشور ایتالیا در حدود 3000000 یورو در نظر گرفته شده است این مبلغ در مقایسه با اسپانیا و پرتغال ارزان است.

مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا

مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور ایتالیا مانند سایر کشورها اگر یک فرد با شخص ایتالیایی ازدواج نماید می‌تواند در این مسیر درخواست تابعیت این کشور را ارائه دهد.

ازدواج در ایتالیا دارای مراسم و تشریفات مخصوص به خود است. ازدواج باید در وضعیت اعلان قرار بگیرد و باید در کلیسا صورت بگیرد ( دقت نمایید از کلمه " باید" استفاده شده است) در واقع ازدواج رسمی در این کشور به همین معنی است. قانون مدنی ایتالیا این امکان را فراهم ساخته است که یک شهروند و تبعه خارجی با مرد یا زن ایتالیایی یعنی اتباع ایتالیا نیاز به یک سری مدارک لازم دارد.

به عنوان مثال گواهی تولد و مدارک تولد فرد باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود و البته نیاز است که مورد تأیید سفارت باشد. مدارک شناسایی و همینطور پاسپورت فرد متقاضی باید دارای اعتبار باشد. گواهی‌های موجود باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود و نیاز است که به آفیس محلی ارائه شود در این وضعیت درخواست اعلام ازدواج در کلیسا بسیار مهم است.

یک نکته بسیار مهم در خصوص مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج وجود دارد و آن هم دو مدرک از سوی بستگان و اطرافیان زوج و زوجه است به طوری که شهادت حاصل شود که ازدواج بر پایه روابط عاطفی صورت گرفته و البته بارها دیده شده است که مدارک عاطفی مورد نیاز نیز درخواست می‌شود. دقت نمایید که شما برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج باید مدارک لازم از ازدواج قبلی طرفین ( در صورتی که ازدواج قبلی دارند) فراهم شود. این مدارک باید با مهر و امضا همراه باشد و ثابت نماید که افراد در زمان ازدواج مجدد مجرد هستند.

شما باید به مدت سه سال با هم زندگی کنید در طول این دوره بررسی می‌شود که میزان زبان ایتالیایی شما تقویت شده است یا خیر در صورتی که از نظر بودجه در وضعیت نرمالی باشید قطعاً بررسی صورت می‌گیرد که چرا برای بچه‌دار شدن اقدامی نمی‌کنید موضوعی که شاید برای شما هم جالب باشد به این صورت است که ازدواج شما در وضعیت رسمی و طبق شرایط اعلام شده باید انجام شود و اگر این اتفاق صورت نگیرد هرگز به نتیجه نمی‌رسد.

 

مهاجرت از طریق تولد به ایتالیا

مهاجرت از طریق تولد به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم تابعیت از طریق تولد به دو شکل تعریف می‌شود که گزینه اول بر اساس خون و گزینه دوم بر اساس خاک است.در کشور ایتالیا شرایط بر اساس سیستم خون است. در واقع در این روش اگر یک فرزند از پدر و مادر غیر ایتالیایی متولد شود اگر پدر و مادر اقامت قانونی این کشور داشته باشند به آنها پاسپورت ایتالیا ارائه می‌شود. در نظر داشته باشید که اگر یکی از پدر و مادر ایتالیایی باشند به فرزند تبعه ایتالیا تعلق می‌گیرد در صورتی که هیچ از پدر و مادر تابعیت مشخص نداشته باشند و فرزند در ایتالیا به دنیا بیاید دو شرایط ایجاد می‌شود شرط اول به این شکل است که فرد باید  5 سال اول زندگی را در ایتالیا زندگی کند. این شرط البته می‌تواند گاهاً نادیده گرفته شود در هر صورت شرط دوم به این شکل است که فرد پس از 18 سالگی تصمیم به زندگی در ایتالیا داشته باشد به این ترتیب از طریق روش خاک می‌تواند وارد خاک این کشور شود.

 

مهاجرت پناهندگی به ایتالیا

مهاجرت پناهندگی به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما هرگز روش مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی‌کنیم، امنیت در این روش تنها 11 درصد اعلام شده است و بیش از 80 درصد خطر مالی و جانی دیده می‌شود. در مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی در ابتدا باید دلیل قانع کننده‌ای داشته باشید یعنی باید مشخص شود که شما قصد دارید از روش‌های صوری وارد این کشور شوید. یک نکته دیگر که برای مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی باید در نظر گرفته شود به این شکل است که در این روش هیچ امکانات رفاهی و بهداشتی برای کودکان و بانوان در نظر گرفته نمی‌شود و یکی از روش‌های بسیاری طولانی مدت محسوب می‌شود. ما مهاجرت از طریق un ایتالیا را پیشنهاد نمی‌کنیم.

 

مهاجرت تحصیلی‌ به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی‌ به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ابتدا می‌خواهیم دانشگاه‌های مشهور و معتبر این کشور را مورد ارزیابی قرار دهیم. دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه پلی تکنیک تورینو و دانشگاه بولونیا از دسته دانشگاه های بسیار عالی در این کشور محسوب می‌شود که میزبان بسیار خوبی برای مهاجران هستند.

ادامه تحصیل در ایتالیا به طور کلی یا به زبان ایتالیایی صورت می‌گیرد و یا به زبان انگلیسی که البته در هر دو صورت شما نیاز به مدرک زبان دارید. در صورتی که فرد بخواهد به زبان ایتالیایی تحصیل نماید باید در ابتدا در دوره‌های زبان ایتالیایی شرکت نماید و در آزمون Esterni نمره قبولی را اخذ نماید، که توسط مدرسه ایتالیایی در تهران "پیترو دلا واله" است و این امتحان بهمن هر سال برگزار می شود. حداقل نمره این آزمون 160 از200 نمره اعلام شده است. این مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور بسیار ضروری است.                                                        

دانشگاه پاویا، میلان و همینطور فلورانس از دسته دانشگاه‌های انگلیسی زبان در ایتالیا محسوب می‌شود. مدرک کلی زبان مورد نیاز برای رشته‌های مختلف با هم فرق دارد در حالت کلی آیلتس ۶ یا ۶.۵ نیاز است و شهریه در نظر گرفته شده از 1000 الی 2000 یورو در نظر گرفته شده است و امکان بورسیه نیز وجود دارد. در نظر داشته باشید که مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می‌تواند یک انتخاب بی‌نظیر باشد. در این روش شما می‌توانید از بهترین امکانات تحصیلی در این کشور برخوردار شوید نیاز است که بتوانید هر ترم از پس روند تحصیلی خود به خوبی برآیید. یک موضوع بسیار مهم در زمینه تحصیل در این کشور به این صورت است که اگر شما بخواهید در رشته‌های مهندسی تحصیل نمایید بیشتر واحدهای تحصیلی شما به شکل عملی است.در ابتدا درخواست تحصیل در دانشگاه مورد نظر را اعلام می‌کنید سپس نوبت به دریافت جواب می‌رسد و پس از آن شرایطی فراهم می‌شود تا بتوانید به سادگی مدارک لازم را ارائه دهید. در نظر داشته باشید که توانایی مالی شما برای مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل بسیار مهم است در مجموع کمتر از 3 ماه زمان نیاز است که ویزای این کشور اخذ شود. یک نکته بسیار مهم دیگر که در خصوص مهاجرت به ایتالیا دیده می‌شود به این صورت است که افراد باید در مدارک خود دعوت نامه داشته باشند. کاریابی در ایتالیا در صورتی که در همین کشور تحصیل کرده باشید آسان است.

مهاجرت کاری ایتالیا

مهاجرت کاری ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حقیقت مهاجرت به ایتالیا از طریق کار ساده نیست و البته سخت هم نیست! همه چیز بستگی به شرایط تخصص و سابقه کار شما دارد. در ابتدا نیاز است فردی برای شما به عنوان کارفرما دعوتنامه بفرستد و البته این کار خود شامل شرایط مختلفی است. کارفرما باید در ابتدا به مدت سه ماه شغل مورد نظر خود را در روزنامه و یا اینترنت قرار دهد. در صورتی که در کشور خود نتوانست به متقاضی مورد نظر دست یابد باید به مدت سه ماه آگهی وی در کل اتحادیه اروپا قرار بگیرد و پس از آن در صورتی که فرد متقاضی یافت نشد دعوتنامه از سوی کارفرما صادر می‌شود. کارفرما باید ثابت نماید که توانایی مالی لازم برای شما و همراهتان را تأمین می‌کند. یک نکته جالب در این مسیر وجود دارد اگر شما به عنوان دانشجو در ایتالیا زندگی می‌کنید به محض اینکه یک شغل آگهی شد باید اقدام به دریافت مجوز نمایید. در واقع اگر شما در کشور ایتالیا کارفرمایی دارید می‌توانید با ویزای تحصیلی وارد خاک این کشور شوید و سپس اقدام به اخذ ویزای کار نمایید. اداره مهاجرت ایتالیا ، شرایط مهاجرت به ایتالیا را آسان‌تر کرده است.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به ایتالیا از طریق کار خود شامل چندین بخش‌بندی مختلف است. به عنوان مثال یک سری شرایط به صورت کارآفرینی وجود دارد در این روش شما باید یک ایده مشخص در ذهن داشته باشید و بتوانید مانور خوبی روی آن داشته باشید مانور شما نشان می‌دهد که ایده شما چقدر می‌تواند جنبه اقتصادی داشته باشد. مورد بعدی که در زمینه مهاجرت به ایتالیا از طریق کار وجود دارد روش‌های کارآموزی است که البته برای کسانی که در این کشور تحصیل کرده‌اند گزینه بهتری خواهد بود. دقت نمایید که مهاجرت به ایتالیا از طریق کار نیاز به سابقه کاری دارد و مدرک تحصیلی شما در این زمینه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. شما باید از 18 سال کامل برخوردار باشید چه خوب است که بتوانید به زبان ایتالیایی صحبت کنید. شایان ذکر است که در ایتالیا فضا برای مهاجرت کاری بسیار دقیق فراهم شده است.

 

مهاجرت از طریق همراه به ایتالیا

مهاجرت از طریق همراه به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ایتالیا از نظر ویزای همراه بسیار خوب عمل کرده است و سختگیری‌های موجود در این زمینه روز به روز کمتر است یک نکته را به دقت مورد ارزیابی قرار دهید که در این کشور کسانی که با بودجه و سرمایه دست به مهاجرت می‌زنند می‌توانند از ویزای همراه نیز استفاده کنند. یک نکته بسیار مهم در زمینه ویزای همراه این است که اگر شما با ویزای سرمایه‌گذاری وارد این کشور شده‌اید نیاز است با توجه به نوع سرمایه‌گذاری بین 6 ماه الی 1 سال در این کشور زندگی کنید. دقت کنید که مهاجرت از طریق همراه خود شامل چندین بخش‌بندی مختلف است. مثلاً اگر فرزند شما کمتر 18 سال سن داشته باشد می‌تواند با مجوز شما وارد کشور شود. اما برای سنین بالای 18 سال شرایط بسیار متفاوت است و باید مجوز لازم از سوی خود شخص نیز وجود داشته باشد باید مشخص شود که فرد از نظر بودجه در چه وضعیتی است؟ آیا تحصیل کرده است یا خیر و بسیاری از موضوعات دیگر.

یک نکته مهم دیگر که در زمینه مهاجرت به ایتالیا از طریق همراه وجود دارد شرایط تحصیل و کار فرد همراه است یعنی فرزند شما می‌تواند تحصیل نماید و از امکانات موجود استفاده نماید اما برای کار همسر شما چنین شرایط تنها با داشتن مجوز امکان پذیر خواهد بود.

 

 

مهاجرت توریستی به ایتالیا

مهاجرت توریستی به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به کشور ایتالیا باید ویزا داشته باشید اخذ ویزای توریستی این کشور عموماً برای ایرانیان کار ساده‌ای نیست و سوالات بسیار زیاد است در واقع وقتی صحبت از ویزای توریستی این کشور می‌شود نیاز است که یک سری اصول به طور دقیق و رسمی رعایت شود. یک نکته بسیار مهم در این زمینه داشتن دعوتنامه است در قوانین مهاجرت به ایتالیا به شکل توریستی صحبتی از دعوتنامه وجود ندارد اما بدون داشتن دعوتنامه علناً اخذ ویزای توریستی این کشور بسیار دشوار خواهد بود.

یک نکته مهم دیگر که در زمینه مهاجرت به ایتالیا با هدف گشت و گذار وجود دارد ارائه مدارکی است که نشان دهد شما قرار است در این کشور گشت و گذار کرده و طبق زمان تعیین شده به کشور خود باز گردید یعنی باید مدارکی ارائه شود که مشخص شود شما علاقه ای به ماندن در ایتالیا ندارید.

روش اخذ ویزای توریستی ایتالیا به این صورت است که فرد در ابتدا باید درخواست خود را به شکل حضوری و یا اینترنتی ارائه دهد، برای کشور ایتالیا درخواست به صورت اینترنتی فراهم شده است. سپس نتیجه اولیه اعلام می‌شود و نیاز است که مدارک لازم تهیه شده و ارائه شود. در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه صدور ویزا از دسته هزینه‌های همیشگی و البته متغیر است. برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز به انگشت نگاری خواهید داشت . در نظر داشته باشید که تعیین وقت سفارت ایتالیا یک موضوع بسیار مهم محسوب می‌شود.

ویزای توریستی ایتالیا از دسته ویزای کوتاه مدت محسوب می‌شود که به صورت یکبار ورود است به این معنی که دارنده ویزا در طول دوره اعتبار ویزا مجاز است یک بار به این کشور ورود نماید. عموماً ویزای توریستی ایتالیا به مدت 90 روز در بازه 180 روزه دیده می‌شود. در زمان انقضای ویزا فرد باید بتواند به کشور خود باز گردد. با این ویزا نمی‌توانید وارد کار و یا تحصیل شوید و تنها می‌توانید در کشور گردش نمایید و در صورتی که به فکر راه اندازی کار در این کشور هستید بهترین گزینه محسوب می‌شود تا بتوانید اطلاعات خود را افزایش دهید.

مهاجرت شرایط خاص به ایتالیا

مهاجرت شرایط خاص به ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دقت نمایید که شما برای مهاجرت به ایتالیا روش‌های مختلفی پیش رو دارید اما ما روش ثبت شرکت را در لیست مهاجرت به ایتالیا با شرایط خاص قرار داده‌ایم. شاید با خود بگویید این گزینه باید در بخش مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری قرار می‌گرفت درست است اما با توجه به اینکه تنوع صحبت شرکت در ایتالیا زیاد است این بخش می‌تواند یک بررسی خوب محسوب شود.

مهاجرت به ایتالیا از طریق شرکت مسئولیت محدود یکی از روش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود که برای این کار حداقل ده هزار یورو هزینه دارید و مسئولیتی که به افراد داده می‌شود بر اساس سهم‌شان است. این گزینه با srl نمایش داده می‌شود.

گزینه بعدی برای تجارت‌های بزرگ طراحی شده است و حداقل دو سهامدار با بودجه 120 هزار یورو برای آن نیاز است. سرمایه در بخش سهام تقسیم‌بندی می‌شود و می‌تواند در بازار سهام اظهار شود.

مورد بعدی ظرفیت و مشارکت کلی است که در این شرکت حداقل دو شخص باید با هم شریک باشند در این مسیر یک قرارداد تنظیم می‌شود و فعالیت‌ها مشخص می‌شود. همه اعضا دارای مسئولیت کامل هستند اما سرمایه اندک نیاز نخواهد بود. گزینه بعدی مشارکت محدود است که شرط اصلی آن نیز مشارکت در وضعیت دو طرفه است به این معنی که حداقل یک طرف باید با مسئولیت محدود همراه بوده و یک طرف دیگر باید با مسئولیت کامل برای تعهدات شرکت همراه باشد. در واقع یکی از طرفین مسئول تعهدات شرکت هستند. گزینه‌های دیگر نیز در زمینه مشارکت محدود به واسطه سهام وجود دارد که شرایط آن بسیار خاص و ویژه است.

 

شهرهای مهاجر پذیر ایتالیا

شهرهای مهاجر پذیر ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به هر حال بیش از 50 درصد از افرادی که قصد دارند در زمینه هنر فعالیت نمایند شهر رم و یا میلان را انتخاب می‌کنند. رم یک شهر تاریخی و مدرن است. شهر میلان نیز از شهرهای شمالی ایتالیا محسوب می‌شود و فاصله‌ای که تا رم دارد حدود 500 کیلومتر است. شهر سیه نا و همینطور شهر بولونیا از گزینه‌های بسیار عالی برای رشته‌های علوم پایه محسوب می‌شود و کسانی که قصد دارند در رشته‌های غیر مهندسی تحصیل کنند این شهر مناسب است. از دیگر شهرهای مهم و مهاجرپذیر ایتالیا نیز می‌توان به ونیز اشاره کرد. این شهر به نوبه خود برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند و با هدف کار وارد این کشور می‌شوند یک انتخاب ویژه محسوب می‌شود و شهر ونیز یک شهر بسیار ایده آل است.

شهر تائورمینا در جنوب ایتالیا قرار دارد و از نظر گردشگری خوب است اما برای مهاجرت گزینه خوبی محسوب نمی‌شود و به نوعی ایرانیان این شهر را برای زندگی انتخاب نمی‌کنند. شهر پیزا به دلیل وجود برج پیزا از دسته شهرهای بسیار مشهور در ایتالیا محسوب می‌شود و برای ایرانیان نیز یک گزینه بسیار عالی است.

 

اخذ ویزای ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای ایتالیا باید در ابتدا هدف از سفر خود را مشخص سازید و بتوانید مدارک لازم برای هدف خود را تهیه نمایید. سپس نوبت به تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا است و بهتر است که شرایط به طور دقیق در این زمینه رعایت شود. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید دعوتنامه وجود داشته باشد و کمتر از سه ماه زمان برای صدور ویزای تحصیلی وجود دارد.

برای اخذ ویزای کاری این کشور با توجه به نوع کار و همینطور درآمدزایی نیاز است بین 1 الی 6 ماه زمان در نظر گرفته شود. یک نکته بسیار مهم در این مسیر که باید بررسی شود روند مصاحبه است. ویزای یک کشور یعنی شما طبق زمان تعیین شده می‌توانید در کشور زندگی کنید و حق استفاده از فضای شهروندی کشور و همینطور حقوق موجود را ندارید.

اخذ اقامت ایتالیا

اخذ اقامت ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت ایتالیا بهتر است چندین موضوع به شکل دقیق رعایت شود. موضوع اول اینکه شما باید سعی کنید به طور دقیق ویزای کشور را اخذ نمایید و در طول دوره ویزا فردی قانونمند شناخته شوید سپس زمان برای اخذ اقامت موقت خواهد بود و شما از یک سری حقوق و مزایا برخوردار می‌شوید و پس از گذشت یک دوره یک الی سه ساله می‌توانید به اقامت دائم فکر کنید پاسخ درخواستی که برای اقامت دائم داده می‌شود ممکن است بسیار زمان بر باشد.

اخذ پاسپورت ایتالیا

اخذ پاسپورت ایتالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت ایتالیا چه خوب است یک سری مسائل به طور دقیق رعایت شود. شما باید به مدت پنج سال در این کشور زندگی کرده باشید چه خوب است بتوانید شرایط زندگی خوبی برای خود فراهم سازید تا مشخص شود با فرهنگ و آداب مردم این کشور آشنا هستید سپس درخواست شما بررسی می‌شود و در صورت واجد شرایط بودن ویزای این کشور به شما عرضه می‌شود.

 

آخرین ویرایش: 2019-12-23 07:38:22 11,036