x
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در استرالیا

در این مقاله قصد داریم تحصیل در استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم. شما چه ملاک‌هایی برای انتخاب کشور مقصد خود در نظر گرفته‌اید؟ کیفیت دانشگاه‌ها و سطح علمی آن‌ها، شرایط زندگی در کشور مقصد، هزینه‌های تحصیلی و زندگی، کمک هزینه‌ها و بورسیه‌ها، امنیت، شرایط کار دانشجویی و... از مهمترین عواملی هستند که برای انتخاب مقصد تحصیلی باید به آن‌ها توجه کرد. شما باید پیش از سفر به هر کشور درباره جوانب مختلف اطلاعات جامعی به دست آورید. در این مقاله ما اطلاعات مورد نیاز شما درباره تحصیل در استرالیا را ارائه داده‌ایم. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که توضیحات در این متن کلی هستند و در برخی از قسمت‌ها لازم است شما به صورت انحصاری درباره دانشگاه یا رشته‌ی تحصیلی خود تحقیق و بررسی انجام دهید.

اعزام دانشجو به استرالیا در سالهای اخیر به عنوان هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی بوده است. همان طور که می دانید سالانه بیش از 60000 هزار دانشجو از کشورهای دنیا خواهان تحصیل در این کشور هستند برخی از دلایل انتخاب این گزینه کیفیت و اعتبار بالای دانشگاه ها و محیط امن و شهرهای فوق العاده ی این کشور است.  لازم به ذکر است بدانید که دوره های کارشناسی ارشد در استرالیا یکی از بهترین برنامه های آموزشی در سراسر دنیا محسوب می شود

بهترین روش مهاجرت

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد؟

آیا امکان کار در حین تحصیل در استرالیا وجود دارد؟

شرایط اقامت پس از تحصیل در استرالیا چگونه است؟

برنامه های تحصیلی استرالیا چگونه است؟

هزینه تحصیل در استرالیا چگونه است؟

هزینه زندگی در استرالیا چقدر است؟

مزایای تحصیل در استرالیا چیست؟

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در استرالیا چگونه است؟

مشاوره تحصیل در استرالیا
فهرست

تحصیل رایگان در استرالیا

تحصیل رایگان در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR کشور استرالیا از لحاظ صنعتی بسیار پیشرفته و آب و هوای منحصر به فردی دارد. وجود طبیعت منحصر به فرد خصوصا سواحل بسیار زیبا و امکان ورزش های آبی باعث شده که صنعت توریسم در این کشور رشد چشمگیری داشته باشد. برای آشنایی هر چه بیشتر با شرایط تحصیل رایگان در استرالیا با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همه ساله دانشجویان زیادی برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی درخواست می‌دهند و به همین دلیل لازم است شرایط لازم برای دریافت بورسیه‌های تحصیل در استرالیا را فراهم کنید. برای این که بتوانید از بورسیه‌های تحصیل در استرالیا بهره مند شوید، لازم است معدل شما بالا باشد. همچنین دریافت بورسیه‌های تحصیلی در این کشور دارای شرط سنی نیز می‌باشند؛ چرا که تحصیل به صورت پیوسته در کشور استرالیا دارای اهمیت است. داشتن مدرک زبان نیز یکی از مهمترین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی است. با وجود این که بورسیه‌های تحصیلی در استرالیا به دانشجویان در تمام مقاطع اعطا می‌شود؛ اما اخذ این بورسیه‌ها در مقطع دکترا از رونق بیشتری برخوردار است و گرفتن آن‌ها ساده‌تر از اخذ بورسیه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. 

بورسیه‌های تحصیل در استرالیا ممکن است تمام هزینه‌های تحصیل شما را پوشش دهند یا تنها بخشی از آن مانند هزینه اقامت را در بر گیرند. این موضوع به شرایط شما، سطح دانشگاه و بورسیه‌ای که برای شما در نظر گرفته شده است، بستگی دارد.

اگر بخواهیم تمام بورسیه‌های تحصیلی کشور استرالیا را به شما معرفی کنیم بسیار زمان بر است. برخی از این بورسیه‌ها توسط دولت استرالیا به دانشجویان خارجی اعطا می‌شوند. بسیاری از دانشگاه‌های سطح بالا و معمولی در استرالیا دارای بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان داخلی و خارجی هستند. برخی از بورسیه‌های تحصیلی نیز صرفا به دانشجویان پژوهشگر و به منظور تأمین هزینه‌های پژوهشی آن‌ها اعطا می‌شود.

 • بورسیه تحصیلی ADS: این بورسیه توسط دولت استرالیا به دانشجویانی که از کشورهای در حال توسعه به این کشور سفر می‌کنند؛ اعطا می‌شود.
 • بورسیه ALA: این بورسیه مخصوص به دانشجویان نابغه است و پس از بررسی شرایط و رزومه دانشجو، از سوی دولت استرالیا به وی اعطا می‌شود.
 • دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه کوییزلند، دانشگاه نیوسات ولز و...از دانشگاه‌هایی هستند که به دانشجویان خود بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌دهند.
 • گاهی اوقات افراد خیر و ثروتمند و یا موسساتی مانند بانک‌ها نیز به دانشجویان بورسیه‌های تحصیلی اعطا می‌کنند. در این باره لازم است از دانشگاه خود سوال بپرسید. 
 • همچنین شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده توسط کشور ایران استفاده کنید. این بورسیه‌ها تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیل شما را تأمین می‌کنند و شما در مقابل ملزم به انجام مواردی مانند تعهد به خدمت خواهید بود.

علاوه بر بورسیه‌های تحصیلی، کمک هزینه‌هایی نیز به صورت هدیه به دانشجویانی که تلاشگر هستند و نمرات آن‌ها حین تحصیل در استرالیا بالاست اعطا می‌شود. البته در دریافت این کمک هزینه‌ها نیز شرایط بسیار رقابتی است و تنها دانشجویان ممتاز موفق به اخذ آن‌ها می‌شوند. 

اعتبار دانشگاه های استرالیا و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های استرالیا و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همان طور که گفتیم سطح علمی بالا و کیفیت آموزشی یکی از عواملی است که باعث شده است تحصیل در استرالیا مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار گیرد. دانشگاه‌های استرالیا از رتبه‌های بسیار خوبی در رنکینگ‌های جهانی قرار دارند و دانشگاه‌های این کشور با دانشگاه‌های اروپا و آمریکا برابری می‌کند. بیش از 30 دانشگاه در این کشور در بین هزار دانشگاه اول جهان قرار دارند که تعدادی از آن‌ها در بین 100 دانشگاه اول جهان می‌باشند.

برخی از رشته‌ها در استرالیا نسبت به سایرین با کیفیت بسیار بیشتری ارائه می‌شوند و همین موضوع باعث شده است که افرادی که فارغ‌التحصیل این رشته‌ها هستند؛ از اعتبار خوبی در سطح بین‌الملل برخوردار باشند. به طور کلی می‌توان گفت اکثر دانشجویانی که به تحصیل در استرالیا می‌پردازند، پس از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار می‌شوند و این مورد نیز نشانه‌ای برای اعتبار دانشگاه‌های این کشور در سطح جهانی است.

 

 

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در استرالیا

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پذیرش و تحصیل در استرالیا با توجه به رزومه تحصیلی دانشجویان صورت می‌گیرد و دانشگاه‌های این کشور آزمون ورودی ندارند. البته رشته‌های پزشکی در استرالیا دارای آزمون ورودی می‌باشند. دانشجویانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند؛ باید لیسانس بگیرند و پس از آن در آزمون ورودی رشته پزشکی شرکت کنند و در صورت کسب نمره قبولی می‌توانند به تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های این کشور بپردازند. همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره تخصص پزشکی را دارند باید در آزمونی موسوم به آزمون AMC شرکت کنند و از آن نمره قبولی بگیرند.

افرادی که پیش از ورود به دانشگاه در کالج‌های استرالیا به تحصیل می‌پردازند نیز باید در آزمون ست شرکت کنند. این آزمون از دروسی است که شما در کالج می‌خوانید. این آزمون ملاک برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان می‌باشد و برخی دیگر اهمیتی به نمره این آزمون نمی‌دهند و با توجه به موارد دیگر دانشجویان را پذیرش می‌کنند. می‌توانید با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود درباره این آزمون و میزان تأثیر آن اطلاعاتی کسب کنید. 

ممکن است برخی از دانشگاه‌ها برای تعدادی از رشته‌های پر طرفدار آزمون ورودی برگزار کنند تا دانشجویان با استعداد پذیرش شوند. به همین دلیل لازم است پس از این که دانشگاه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کردید؛ به سایت دانشگاه مراجعه کنید و شرایط پذیرش در رشته مورد نظر خود را به طور کامل بررسی کنید تا با در پروسه پذیرش و ثبت نام با اتفاق غیر منتظره‌ای مواجه نشوید.

آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها ممکن است به صورت آنلاین یا حضوری برگزار شود. اطلاعات دقیق آن در پروسه ثبت نام و پذیرش در اختیارتان قرار خواهد گرفت. منابع دروس آزمون نیز در اکثر موارد به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرند.

معادل سازی مدارک در استرالیا

معادل سازی مدارک در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دولت استرالیا سازمانی را برای ارزیابی مدارک تحصیلی افرادی که برای کار و تحصیل در این کشور درخواست می‌دهند، اختصاص داده است. شما باید مدارک تأیید شده خود را ترجمه کنید و برای این سازمان ارسال کنید. روند تأیید و ترجمه به صورت زیر است:

ابتدا باید مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم خود را به اداره آموزش و پرورش ببرید تا مهر تأیید آن‌ها را دریافت کنید. مدارک دانشگاهی شما نیز باید دارای مهر تأیید دانشگاه محل تحصیلتان باشند. پس از آن لازم است تمام مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی خود را به مترجم‌هایی که از سوی سفارت استرالیا تأیید شده‌اند بسپارید. پس از ترجمه باید مدارک خود را به سفارت استرالیا تحویل دهید تا آن‌ها مدارک شما را برای سازمان‌های مربوطه ارسال کنند. معمولا ارائه جواب تأیید یا عدم تأیید مدارک تحصیلی شما بین یک تا چهار ماه طول خواهد کشید. 

اگر مدرک تحصیلی شما از دانشگاهی باشد که توسط کشور استرالیا مورد تأیید قرار گرفته باشد؛ به راحتی پذیرفته خواهد شد و شما می‌توانید پروسه پذیرش خود را ادامه دهید. اما اگر از سایر دانشگاه‌ها مدرک گرفته باشید؛ ابتدا واحدهایی که گذرانده‌اید با واحدهای ارائه شده در کشور استرالیا مقایسه خواهد شد و در صورت برابری واحدهای ارائه شده، مدرک شما مورد تأیید این سازمان قرار خواهد گرفت.

خوابگاه در استرالیا

خوابگاه در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انتخاب خوابگاه حین تحصیل در استرالیا به بودجه بستگی دارد که برای اقامت خود در این کشور در نظر گرفته‌اید. در استرالیا نیز مانند تمام کشورهای دانشجوپذیر، انواع امکانات اقامتی برای دانشجویان ارائه می‌شود و شما می‌توانید به دلخواه خود انتخاب کنید.

زندگی مستقل در یکی دو سال اول تحصیل توصیه نمی‌شوند. بهتر است در این مدت در خوابگاه‌ها اقامت کنید تا علاوه بر آشنایی با شهر محل زندگی خود و کشور استرالیا، دوستانی نیز پیدا کنید و روابط خود را گسترش دهید. توجه کنید که داشتن دوستانی در کشور استرالیا برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود. حتی شما می‌توانید با دوستان خود در آپارتمان‌های دانشجویی زندگی کنید. 

انواع اقامتگاه‌های دانشجویی را در زیر نام برده‌ایم و توضیحاتی درباره هرکدام ارائه داده‌ایم:

 • خوابگاه‌های دانشجویی: خوابگاه‌های دانشگاه‌ها معمولا در پردیس دانشگاه یا در محلی نزدیک به خود دانشگاه واقع شده است. اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی ارزان‌ترین نوع اقامت حین تحصیل در استرالیا است. اکثر خوابگاه‌ها دارای امکاناتی مانند سلف برای سرو غذا، امکانات ورزشی و کتابخانه می‌باشد. همچنین با اقامت در خوابگاه‌ها شما نیاز به پرداخت هزینه برای رفت و آمد نخواهید داشت و این موضوع به نوعی صرفه‌جویی در هزینه‌های شماست.
 • خانه‌ها و آپارتمان‌های دانشجویی: شما با توجه به بودجه‌ای که دارید و امکاناتی که از یک خانه توقع دارید، می‌توانید یک آپارتمان اجاره کنید. آپارتمان‌های ارائه شده در استرالیا انواع مختلفی دارند و اجاره‌بهای آن‌ها نیز متفاوت است. شما می‌توانید به صورت انفرادی یا چند نفری این آپارتمان‌ها را اجاره کنید. اگر هم اتاقی سراغ ندارید؛ می‌توانید پس از اقامت در منزل برای هم‌اتاقی آگهی ثبت کنید تا هم تنها نباشید و هم هزینه‌ها را تقسیم کنید.
 • اقامت به همراه خانواده استرالیایی: اگر دوری از خانواده برایتان سخت و طاقت فرساست؛ این گزینه بهترین محل اقامت برای شماست. اقامت در کنار یک خانواده می‌تواند حس و حال خوب بودن در خانه را برای شما داشته باشد. در این نوع اقامت شما اتاق مخصوص به خود را خواهید داشت و صاحب خانه معمولاً برای شما غذا نیز آماده خواهد کرد. همچنین رفت و آمد و زندگی با یک خانواده استرالیایی باعث می‌شود که زودتر با محل زندگی جدیدتان آشنا شوید.
 • اقامت در هتل آپارتمان: در این نوع اقامت شما یک اتاق در یک هتل آپارتمان خواهید داشت که ممکن است به صورت انفرادی یا شراکتی باشد. هزینه این نوع اقامت تقریبا با هزینه اقامت در خوابگاه برابری می‌کند. اما در هتل آپارتمان‌ها غذا سرو نمی‌شود. همچنین سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه نیز بین چند اتاق مشترک است. همه افراد می‌توانند در این هتل آپارتمان‌ها اقامت کنند و تنها مخصوص به دانشجویان نمی‌باشد.

امتیازات کارت دانشجویی در استرالیا

امتیازات کارت دانشجویی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استرالیا کشوری است که در آن تفریح نیز به اندازه تحصیل اهمیت دارد. به همین دلیل شما می‌توانید دوران تحصیلی شادی داشته باشید. در تمام کشورهای دانشجوپذیر امکانات ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود که تخفیفات دانشجویی یکی از آن‌هاست.

در کشور استرالیا این که یک دانشگاه با مراکز خاصی قرارداد ببندد و برای دانشجویان خود تخفیف بگیرد، وجود ندارد. اما بسیار از فروشگاه‌ها و مراکز تفریحی به دانشجویان تخفیف می‌دهند. برخی از تورهای گردشگری صرفا برای دانشجویان برگزار می‌شوند و هزینه‌های کم‌تری از آن‌ها دریافت می‌کند. شما می‌توانید با عضویت در باشگاه‌های اطلاع رسانی مجموعه‌های مختلف، از تخفیف‌های ارائه شده مطلع شوید. همچنین توصیه می‌شود کارت دانشجویی خود را همواره به همراه داشته باشید تا بتوانید تخفیف بگیرید. 

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جست و جو برای کار دانشجویی حین تحصیل در استرالیا به اندازه تأمین شرایط بورسیه تحصیلی مورد اهمیت است؛ چرا که یکی از راه‌هایی است که به شما کمک می‌کند هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین نمایید. ابتدا باید به نوع تحصیل دقت کنید و بدانید که می‌توانید به صورت تمام وقت کار کنید یا باید شغلی پاره وقت پیدا کنید.  

معمولا دانشجویان در استرالیا باید به مشاغل عمومی بپردازند و کم‌تر کسی می‌تواند در زمینه رشته تحصیلی خود کار کند. البته بهتر است ناامید نشوید؛ به خصوص اگر یک دانشجوی نمونه هستید به اساتید و آشنایان خود بسپارید که به دنبال یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود هستید تا اگر فرصتی فراهم شد، به بهترین نحو از آن استفاده کنید. 

فروشندگی یکی از پر رونق‌ترین مشاغل دانشجویی در استرالیا است. دانشجویان مقاطع مختلف در استرالیا به کار در انواع فروشگاه‌ها می‌پردازند و کسب درآمد می‌کنند.

60 درصد از نیروهای رستوران‌ها، کافه‌ها، بارها، هتل‌ها و سایر مکان‌هایی که خدمات تغذیه و اقامت را ارائه می‌دهند دانشجو هستند. شما می‌توانید به عنوان یک گارسون یا سرو کننده غذا در این مراکز مشغول به کار شوید. از محاسن این نوع کار می‌توان به شیفت‌های متنوع آن اشاره کرد که می‌تواند با کلاس‌های درسی شما هماهنگ باشد. 

خدمات ساختمانی از دیگر مشاغلی است که برای دانشجویان وجود دارد. البته این مشاغل تنها برای دانشجویان پسر مناسب است. آن‌ها می‌توانند در خدمات لوله کشی، برقکاری، ساخت و ساز و... کار کنند و دستمزد بگیرند.

دانشجوهای دختر نیز می‌توانند مراقبت از کودکانی که والدین شاغل دارند را بر عهده بگیرند. برای پیدا کردن این نوع کارها باید به مراکز خدماتی و آژانس‌های خدماتی مراجعه کنید.

این موارد تنها نمونه‌ای از مشاغلی هستند که دانشجویان مشغول به تحصیل در استرالیا می‌توانند آن‌ها را بر عهده بگیرند. شما با جست و جوی بیشتر می‌توانید فرصت شغلی مورد نظر خود را پیدا کنید

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در استرالیا

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجازه کار دانشجویی برای تمام دانشجویان مشغول به تحصیل در استرالیا وجود دارد. دانشجویانی که به صورت حضوری در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند؛ می‌توانند 20 ساعت در طول هفته کار کنند. البته این قانون در کشور استرالیا به صورت 40 ساعت کار در دو هفته نوشته شده است و شما می‌توانید به دلخواه این 40 ساعت کار را بین دو هفته تقسیم کنید؛ اما توجه داشته باشید که ساعت کاری شما بیش از این مقدار نباید باشد. اگر دانشجویی بیش از ساعت مجاز کار کند با مشکل مواجه خواهد شد و حتی ممکن است ویزای دانشجویی او باطل شود. دانشجویانی که در دوره‌های پژوهشی مشغول به تحصیل هستند یا به صورت مجازی درس می‌خوانند دارای محدودیت نمی‌باشند. در ضمن اگر در حین تحصیل شما دوره‌ای تحت عنوان کارآموزی ارائه شود؛ جزو ساعت کاری هفتگی شما حساب نمی‌شود.

دانشجویان برای کار در استرالیا باید ویزای تحصیل در استرالیا داشته باشند و پیش از این که به دنبال کار بگردند لازم است به دانشگاه خود اطلاع دهند و در صورت نیاز مجوزهای لازم را دریافت کنند.

دانشجویان می‌توانند با پرس و جو از اساتید، آگهی‌های کاریابی یا جست و جوهای آنلاین کار دانشجویی مورد نظر خود را پیدا کنند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در استرالیا

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه دانشجویی OSHC برای تمام دانشجویان بین‌المللی که مشغول به تحصیل در استرالیا هستند الزامی می‌باشد. البته در استرالیا بیمه دولتی وجود ندارد و دانشجویان موظفند که خودشان تحت پوشش بیمه شرکت‌های خصوصی قرار گیرند. البته اکثر دانشگاه‌های استرالیا شرکت‌های بیمه را به دانشجویان بین المللی معرفی می‌کنند و آن‌ها را برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن، راهنمایی می‌کنند. 

شما می‌توانید قرارداد بیمه خود را به اندازه طول دوره تحصیل خود ببندید یا آن را به صورت ماهانه یا سالانه تمدید کنید. بهتر است در ابتدای کار یک قرارداد کوتاه مدت ببندید تا اگر از خدمات ارائه شده توسط شرکت بیمه خود راضی نبودید، بتوانید با تحت پوشش بیمه شرکت دیگری قرار بگیرید. از بهترین بیمه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی در استرالیا می‌توان به بیمه بوپا و بیمه NIB اشاره کرد. این دو بیمه با بیمارستان‌های بسیاری در سراسر کشور استرالیا قرارداد دارند و همچنین هزینه‌های بیمارستان‌های دولتی را تقبل می‌کنند. ویزیت پزشک، عمل‌های جراحی عمومی، حمل و نقل با آمبولانس، داروهای اورژانسی و برخی خدمات دیگر از خدمات درمانی ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه نام برده است.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در استرالیا

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افتتاح حساب در یکی از بانک‌های استرالیا یکی از اولین اقداماتی است که برای ورود به این کشور باید انجام دهید. بانک‌های استرالیا خدمات مختلفی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با بررسی خدمات ارائه شده از سوی بانک‌های مختلف با بانکی که بیشتری فایده را برای شما دارد، کار کنید.

برای افتتاح حساب در استرالیا می‌توانید به صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب ویزای تحصیل در استرالیا و آدرس محل سکونت شما می‌باشد. شما برای افتتاح حساب باید شرایط بانک را مطالعه کنید و درصورت پذیرش شرایط، برگه قرارداد افتتاح حساب را امضا کنید.

اگر برای اولین بار در استرالیا حساب باز می‌کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که مدارک هویتی شما باید کنترل شود. شما می‌توانید این کار را پیش از ورود به کشور استرالیا انجام دهید و حتی حساب بانکی خود را در کشور مبدأ باز کنید. اما اگر این کار را نکرده‌اید، تا زمانی که مدارک هویتی شما تأیید نشده باشند؛ تنها امکان واریز به حساب را خواهید داشت و برداشت از حساب میسر نخواهد بود. پروسه تأیید هویت ممکن است بین یک تا چند روز طول بکشد. 

عملیات بانکی در استرالیا به روش‌های مختلفی امکان پذیر است. این خدمات به صورت حضوری، آنلاین، با استفاده از ATM و یا به وسیله کارت‌های وایرلس و دستگاه‌های کارت خوان ارائه می‌شوند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در استرالیا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه‌های ممتاز استرالیا عبارتند از:

 • دانشگاه ملبورنUniversity of Melbourne
 • دانشگاه ادلایدUniversity of Adelaide
 • دانشگاه مک کوریMacquarie University

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در استرالیا

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در استرالیا که تعداد آن‌های بیست و پنج دانشگاه می‌باشد، به شرح زیر است:

 • Australian National University
 • Charles Darwin University
 • Curtin University

دانشگاه های برتر در استرالیا

دانشگاه های برتر در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش در ایالت ویکتوریاست و دارای 62000 دانشجو می‌باشد. این دانشگاه بزرگ 100 مرکز تحقیقاتی دارد و جزو معتبرترین دانشگاه‌های کشور استرالیا محسوب می‌‌شود. این دانشگاه در جایگاه 65 برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه دارای 10 دانشگاه می‌باشد. 

نظام آموزشی استرالیا

نظام آموزشی استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور استرالیا نیز مدارس به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم‌بندی می‌شوند. معمولاً دانش آموزان تحصیلات خود را در نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی‌شان آغاز می‌کنند. دوره‌های تحصیلی پیش از دانشگاه در استرالیا شامل دبستان، راهنمایی و دبیرستان می‌باشد. تحصیل برای دانش آموزان تا سن 15 سالگی یا تا پایه دهم اجباری است. پس از آن دانش آموزان می‌توانند برای کسب آمادگی‌های لازم وارد کالج‌ها شوند و مدرک دیپلم دوازده ساله خود را اخذ کنند.

دانش آموزان پس از پایان کالج می‌توانند وارد دانشگاه شوند. پذیرش در دانشگاه‌ها با توجه به گواهی TES انجام می‌شود؛ ارائه این گواهی در ایالت‌های مختلف به روش‌های مختلفی است و همچنین میزان تأثیر آن در پذیرش در دانشگاه‌ها از سوی خود دانشگاه‌ها تعیین می‌شود. کشور استرالیا دارای 39 دانشگاه و 49 کالج می‌باشد. 

دوره‌های تحصیلی در استرالیا به صورت زیر است:

 • Associated Diploma شامل ۲ سال تحصیل‌ همراه‌ با کارآموزی است که‌ تحت‌ پوشش‌ دوره‌‌های حرفه‌ای TAFE است.
 • ‌Diploma پس از پایان دبیرستان و شامل سه سال تحصیل و کارآموزی در کالج است. این‌ دوره‌ نیز تحت‌ پوشش‌دوره‌‌هایحرفه‌ای TAFE است.
 • Bachelorبا حداقل ۳ یا ۴ سال تحصیل پس از دیپلم دبیرستانارائهمی‌شود.
 • Post Graduate Certificate (PGC)کهدورهآن‌۱نیم‌سال‌وپسازدورهکارشناسیاست.
 • Post Graduate Diploma (PGD) کهدورهآن‌۲نیم‌ سال‌وپسازدورهکارشناسیاست.
 • Bachelor Honours Degreeکه دوره آن‌ حداقل‌ ۴ تا ۵ سال‌ پس از دیپلم‌ دبیرستان‌ زمان می‌برد.دانش‌آموختگان‌این‌دوره‌بدون‌گذراندن‌دوره‌ Master می توانند دوره‌ PhD را شروع‌ نمایند.
 •  Master آزمون ورودی ندارد، بلکه‌ با توجه‌ به‌ نمرات‌ دوره‌ Bachelor و معرف‌ها، دانشجویان پذیرش می‌شوند.طول‌ این‌ دوره‌ بستگی به‌ طول‌ دوره‌ Bachelor دارد؛به اینصورت که ‌۱ سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ بعد از دوره ‌۴ ساله‌ Bachelor و ۲ سال تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ بعد از دوره ‌۳ ساله Bachelor لازم‌ است. البته‌ در بعضی از رشته‌‌ها مانند شیلات دوره‌ Master تا ۳ سال‌ هم‌ به‌ طول‌ می‌انجامد.
 • PhDکه معمولاً‌ یک دوره‌ی پژوهشی است‌ و باید طی آن موضوع‌ جدیدی در رشته‌ مربوطه‌ ارائه‌ گردد. البته‌ در بعضی از دانشگاه‌‌ها گذراندن‌ یک‌ دوره ‌Qualifying به‌ صورت‌ درسی برای شروع‌ دوره‌ دکترا الزامی است‌ و پس از آن دوره‌ پژوهشی آغاز می‌شود که‌ حداقل ‌۳سال‌ زمان می‌برد.

 

 

لیسانس در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در استرالیا

لیسانس در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‌توان گفت تمام رشته‌ها در تمام مقاطع در دانشگاه‌های استرالیا وجود دارد و به همین دلیل در صورتی که شرایط مورد نیاز برای ورود به دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید؛ می‌توانید در هر رشته‌ای که دوست دارید تحصیل کنید. 

دوره کارشناسی در کشور استرالیا یک دوره سه ساله است که اگر دانشجویان بخواهند می‌توانند یک سال دیگر تحصیلات خود را ادامه دهند و مدرک Bachlor یا honor دریافت کنند. البته در برخی از رشته‌ها دانشجویان در سال چهارم دوره لیسانس خود به ارائه پژوهش و پایان نامه می‌پردازند.

هزینه‌های دوره لیسانس نسبت به سایر دوره‌ها پایین‌تر است و در مقابل امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان این دوره کم‌تر است. به طور کلی شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و تحصیل در استرالیا در تمام دانشگاه‌ها یکسان است؛ اما به این نکته توجه کنید که ممکن است دانشگاه یا دانشکده‌ای که شما برای تحصیل انتخاب می‌کنید، مدرکی مازاد بر آن‌چه توسط سفارت اعلام شده است درخواست کند؛ به همین دلیل بهتر است پیش از اقدام برای اخذ پذیرش شرایط و مدارک مورد نیاز دانشگاه مورد نظر خود را مطالعه کنید تا روند پذیرش شما به علت کمبود مدرک، مختل نشود. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی عبارتند از:

 • مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان به صورت ترجمه شده
 • مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده
 • مدرک زبان 
 • ویزای تحصیل در استرالیا

توجه کنید که مدارک شما باید توسط مراکز مورد تأیید سفارت استرالیا ترجمه شده باشند. اگر مدرک دیپلم شما 12 ساله نیست، می‌توانید از کالج‌های دبیرستانی پذیرش بگیرید و یک سال دوره پیش دانشگاهی خود را در آن‌جا بگذارنید. اکثر دانشگاه‌های استرالیا کالج مخصوص به خود را دارند و شما می‌توانید از طریق مکاتبه یا ارتباط آنلاین با ‌آ‌ن‌ها از این کالج‌ها پذیرش بگیرید.

فوق لیسانس در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در استرالیا

فوق لیسانس در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تقاضا برای تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس نسبت به لیسانس بیشتر است. دوره کارشناسی ارشد در استرالیا به دو صورت ارائه می‌شود؛ تحقیقاتی و تحصیلی.

دوره‌های کارشناسی ارشد تحصیلی شامل یک تا سه سال تحصیل می‌باشند که شامل کلاس‌های آموزشی و پژوهش‌های علمی و کارآموزی می‌باشد. همچنین در پایان شما مستلزم ارائه پایان نامه خواهید بود. دانشجویان ایرانی بیشتر این دوره‌ها را انتخاب می‌کنند. امکان دیگری که در استرالیا وجود دارد؛ کارشناسی ارشد دوگانه است. به این صورت که دانشجویان می‌توانند با دو سال تحصیل دو مدرک کارشناسی ارشد دریافت کنند. از آن‌جایی که این موضوع باعث تقویت رزومه تحصیلی و موثر در یافتن شغل است، دانشجویان زیادی برای آن درخواست می‌دهند و شرایط پذیرش در آن بسیار رقابتی است. اگر سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را داشته باشید، شانس شما برای اخذ پذیرش افزایش خواهد یافت. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کارشناسی ارشد تحصیلی عبارتند از؛

 • مدرک لیسانس و ریزنمرات به صورت ترجمه شده
 • مدرک زبان با حداقل نمره تعیین شده توسط دانشگاه
 • رزومه کاری و تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • ویزای تحصیل در استرالیا

دوره‌های کارشناسی ارشد تحقیقاتی شباهت بسیاری به دوره دکترا دارد. این نوع کارشناسی ارشد برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارند؛ توصیه می‌شود چرا که می‌توانند پروژه‌های خود را تا مقاطع بالاتر نیز ادامه دهند. در پایان کارشناسی ارشد تحقیقاتی دانشجویان باید پایان نامه ارائه دهند. این دوره معمولا یک سال تحصیل تمام وقت زمان می‌برد و در پایان چنانچه دانشجو به مفاهیم مورد نظر اساتید راهنما مسلط باشد؛ می‌تواند فارغ‌التحصیل شود. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا در دوره‌ی کارشناسی ارشد تحقیقاتی در هر دانشگاه و وابسته به رشته تحصیلی متفاوت است. اگر قصد تحصیل در این دوره را دارید، لازم است با مراجعه به وب سایت دانشگاه‌های مورد نظر مدارک مورد نظر برای ورود به دانشگاه را بررسی کنید.

دکترا در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در استرالیا

دکترا در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دکترا در استرالیا یک دوره تحقیقاتی است و دانشجویان نمی‌توانند مانند دوره کارشناسی ارشد انتخاب کنند که تحصیلی بخوانند یا تحقیقاتی. در دوره دکترا دانشجویان ساده‌تر از سایر دوره‌ها می‌توانند بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی را دریافت کنند. شما زمانی می‌توانید مدرک دکترای خود را دریافت کنید که یک پروژه تحقیقاتی را به پایان رسانده باشید. برای این که بتوانید در این دوره پذیرش بگیرید؛ لازم است یک پیشنهاد تحقیقاتی داشته باشید. هرچه این ایده جدیدتر و کارآمدتر باشد، شانس قبولی شما افزایش چشمگیری خواهد داشت. در واقع پیشنهادهایی که برای پژوهش دکترا ارائه می‌شود باید در راستای یک پیشرفت علمی باشد و ارزش علمی بیشتری نسبت به دوره کارشناسی ارشد داشته باشد. سعی کنید تسلط خود به موضوع مورد پژوهش را به مرحله اثبات برسانید؛ این که ایده از کجا به ذهن شما خطور کرده و در راستای پیشرفت و رشد آن چه کارهایی انجام داده‌اید یا این که چه اطلاعاتی درباره موضوع دارید، باعث می‌شود شما بتوانید راحت‌تر پذیرش بگیرید. مدارک مورد نیاز برای دکترا در دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد و وابسته به رزومه شما و اطلاعاتی است که درباره طرح مورد نظر خود دارید.

تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان اگر قصد تحصیل پزشکی در استرالیا را داشته باشند باید ابتدا مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید. می‌توانید برای گرفتن مدرک کارشناسی نیز به تحصیل در استرالیا بپردازید.دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه سیدنی، دانشگاه موناش، دانشگاه آدلاید و... از جمله دانشگاه‌هایی هستند که دوره پزشکی مستقیم برای تحصیل در استرالیا را ارائه می‌دهند.اگر معدل دیپلم شما بالا باشد و در آزمون ورودی نمره بالایی کسب کنید؛ پس از انجام مصاحبه حضوری می‌توانید بدون نیاز به گذراندن دوره چهار ساله لیسانس وارد رشته پزشکی شوید.دانش آموزان ایرانی معمولا برای تحصیل در رشته پزشکی نوع غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند. چرا که علاوه بر سختی پذیرش و نیاز به معدل بالا، باید برای مصاحبه حضوری به استرالیا سفر کنند و در صورتی که قبول نشوند، عملاً هزینه‌ی سفر آن‌ها هدر خواهد رفت. با وجود این که هزینه‌های تحصیل پزشکی در استرالیا نسبتا بالاست، اما به دلیل کیفیت آموزشی بالا و اعتبار این رشته در سطح بین‌الملل همچنان رقابت شدیدی برای پذیرش بین دانشجویان برقرار است.

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته‌ دندانپزشکی در استرالیا به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و دانشگاه‌های این کشور از امکانات بسیار خوبی برخوردارند.پذیرش گرفتن در استرالیا برای رشته دندانپزشکی در بین تمام کشورهای دنیا سخت‌ترین است و در عوض دندانپزشک‌های این کشور در دنیا حرف اول را می‌زنند و می‌توانند در تمام دنیا مشغول به کار شوند.دوره دندانپزشکی در استرالیا بین پنج تا هفت سال طول می‌کشد. تحصیل در استرالیا در دانشگاه‌های خصوصی بسیار راحت‌تر است و البته شامل هزینه‌های بیشتری می‌شود.البته باید به این نکته توجه کنید که صرف این هزینه آینده شما را تأمین خواهد کرد.دانشگاه‌های این کشور از امکانات بسیار خوبی برخوردارند. 

شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در استرالیا

شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوره تخصص پزشکی در استرالیا در تمام گرایش‌ها وجود دارد و دانشجویان می‌توانند متناسب با علاقه و رزومه و نمرات دوره پزشکی عمومی خود یکی از این 64 گرایش را انتخاب نمایند. برای این که بتوانید در رشته پزشکی تخصص خود را اخذ کنید باید دارای مدرک IMG باشید یا دوره‌های IMG را سپری کرده باشید. IMG یک مدرک اولیه است که اثبات می‌کند شما در پزشکی عمومی اطلاعات کافی را به دست آورده‌اید و واجد شرایط برای ورود به تخصص پزشکی هستید.

پذیرش دوره تخصص پزشکی تنها برای دانشجویان ممتاز امکان پذیر است. از مهمترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا مدرک زبان آزمون آیلتس با نمره 7، رزومه تحصیلی و کاری قوی و معدل بالا در دوره پزشکی عمومی می‌باشد.

شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در استرالیا

شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی و شرایط تحصیل تخصص دندانپزشکی مانند دوره تخصص پزشکی است. پس از گرفتن مدرک دندانپزشکی عمومی و آشنایی با مفاهیم مورد نیاز می‌توانید در دوره تخصص دندانپزشکی در استرالیا شرکت کنید. البته باید یک دانشجوی قوی و به شدت علاقمند باشید تا بتوانید در استرالیا به تحصیل در این رشته بپردازید.

مدرک زبان، معدل بالا و تجربه کاری از مهمترین فاکتورهایی است که باعث می‌شود شما موفق شوید در دوره تخصص دندانپزشکی پذیرش بگیرید و به تحصیل در استرالیا بپردازید. 

رشته های غیر پزشکی در استرالیا

رشته های غیر پزشکی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در استرالیا در تمام رشته‌های تحصیلی امکان پذیر است؛ رشته‌های تحصیلی در این کشور تنوع بسیار زیادی دارند و موضوعات و گرایش‌های مختلف با کیفیت خوبی ارائه می‌شوند. در ادامه برخی از پرطرفدارترین رشته‌ها برای تحصیل در استرالیا را به شما معرفی می‌کنیم.

کشور استرالیا یکی از معدود کشورهایی است که دانشجویان ایرانی را برای تحصیل در رشته نفت می‌پذیرد. شما می‌توانید در رشته نفت به تحصیل در استرالیا بپردازید. این رشته در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این کشور ارائه می‌شود و بورسیه‌های تحصیلی نیز به دانشجویان آن تعلق می‌گیرد.

کشور استرالیا دارای آکادمی پرواز می‌باشد و این خبر خوبی برای علاقمندان به تحصیل در رشته‌های خلبانی و مهندسی هوافضا است. این آکادمی دارای دانشکده خلبانی است و شما می‌توانید در آن پذیرش بگیرید و به یک خلبان کاربلد تبدیل شوید. همچنین رشته‌های مربوط به پرواز و هواپیما مانند مهندسی هوافضا علاوه بر آکادمی پرواز در برخی از دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و علاقمندان می‌توانند به تحصیل در استرالیا بپردازند. 

رشته‌های مهندسی نیز از پرطرفدارترین رشته‌ها در استرالیا می‌باشند. شما می‌توانید در گرایش‌های مختلف مهندسی در این کشور تحصیل کنید. تحصیل در استرالیا در رشته مهندسی کامپیوتر یکی از پرتقاضاترین رشته‌های تحصیلی است.

دانشگاه‌های ممتاز استرالیا دارای دانشکده‌های هنرهای زیبا و موسیقی می‌باشند. همچنین در این کشور آکادمی‌های هنری وجود دارد که به تدریس رشته‌های مختلف هنر در آن‌ها پرداخته می‌شود. تحصیل در استرالیا یک گزینه مناسب برای کسانی است که می‌خواهند با تحصیل در رشته هنری مورد علاقه‌شان به درآمد برسند. شما می‌توانید در رشته‌هایی مانند سینما و تئاتر، موسیقی، طراحی مد و جواهر و... در دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کنید.

کشور استرالیا یک کشور توریستی است و افراد زیادی به خاطر طبیعت و آب هوای کم نظیر و جشنواره‌های جذابی که در آن برگزار می‌شود به این کشور سفر می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که ارائه رشته گردشگری یکی از نقاط قوت دانشگاه‌های این کشور باشد و باعث شود شما علاوه بر دانش تئوری، مهارت‌های عملی را نیز در این باره بیاموزید.

برخی از دانشگاه‌های ممتاز استرالیا به ارائه رشته حقوق در بالاترین سطح ممکن می‌پردازند و این عامل باعث افزایش میزان تقاضا برای تحصیل در استرالیا در این رشته شده است. رشته حقوق در دانشگاه‌های ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه آدلاید از رونق خوبی برخوردار است.

داروسازی نیز سومین رشته پرطرفدار بین دانشجویانی است که دارای دیپلم تجربی می‌باشند. شرایط پذیرش در این رشته نیز تقریبا مانند پزشکی و دندانپزشکی است و در دانشگاه‌های معتبر استرالیا ارائه می‌شود. 

این‌ها تنها پر طرفدارترین رشته‌هایی بودند که دانشجویان برای تحصیل در استرالیا درخواست می‌دهند. شما می‌توانید رشته مورد علاقه خود را در دانشگاه‌های استرالیا پیدا کنید و برای پذیرش در آن‌ها اقدام نمایید.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در استرالیا

خطرات احتمالی برای دانشجویان در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کشور استرالیا کشوری پر از حیوانات خطرناک و مرگبار است بنابراین سعی کنید زمانی که به جنگل و یا فضای باز و غیر محافظت شده می‌روید حواستان را جمع کنید احتمال این که حیوانات وحشی به شما حمله کنند بسیار زیاد است. خطر در کشور استرالیا صفر است. یعنی هیچ کس جرأت نمی‌کند برای شما مشکلی ایجاد نماید اما باید حواستان به رانندگی مردم کشور استرالیا باشد این افراد یک سری عادت‌های خاص در رانندگی دارند که در صورت ندانستن قطعاً دچار مشکل خواهید شد.

در کشور استرالیا مراقبت خطراتی ناشی از آزبست‌ها باشید. آزبست‌ها یک وسیله متحرک بین زمین و هوا هستند و احتمال اینکه به شما آسیب برسانند را دارند پس بهتر است حواسمان جمع باشد.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در استرالیا

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از ایرانیان مقیم استرالیا ترجیح می‌دهند فرزندانشان در مدارس ایرانی در استرالیا تحصیل کنند. به طور کلی می‌توان گفت در تمام کشورهایی که ایران سفارت دارد، مدارس ایرانی نیز وجود دارند. در واقع فرزندان شما با تحصیل در این مدارس می‌توانند علاوه بر تحصیل مطابق با فرهنگ ایرانی رشد کنند و با اصول اخلاقی ایران آشنا باشند. این مدارس در شهرهای بزرگ استرالیا مانند ملبورن، سیدنی و استرالیای غربی وجود دارند. مدارس ایرانی در تمام مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان هستند و پس از طی کردن دوران تحصیلی تا سال دهم دانشجویان می‌توانند در این مدارس تحصیل کنند و پس از آن وارد کالج‌ها شوند تا برای ورود به دانشگاه آماده شوند.

چاپ مقالات علمی در استرالیا و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در استرالیا و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ارائه مقالات علمی در دانشگاه‌های استرالیا از اهمیت بالایی برخوردار است؛ خواه مقاله را حین تحصیل در استرالیا ارائه دهید، پیش از ورود به استرالیا دارای یک یا چند مقاله در کارنامه تحصیلی خود باشید. داشتن مقاله باعث می‌شود که شانس شما برای اخذ پذیرش در استرالیا افزایش پیدا کند. مقاله‌های تحصیلی همچنین باعث می‌شود شما راحت‌تر بتوانید بورسیه‌های تحصیلی بگیرید و به تحصیل رایگان و کم هزینه برسید. از آن‌جایی که مقاله ارائه شده توسط شما امتیازات زیادی برای دانشگاه و اساتید راهنما دراد، شما مورد تشویق و حمایت آنان قرار خواهید گرفت تا انگیزه شما برای ارائه مقالات دیگر نیز افزایش یابد و الگویی برای سایر دانشجویان باشید. 

ارائه مقاله همچنین در فرصت‌های شغلی که به شما پیشنهاد می‌شود، تأثیر به سزایی دارد و هر چه مقاله با کیفیت‌تر و در زمینه معتبرتری ارائه دهید؛ شانس شما در دستیابی به جایگاه شغلی مورد نظرتان بیشتر خواهد بود.

شرکت در آزمون های بین المللی در استرالیا

شرکت در آزمون های بین المللی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون‌های بین‌المللی از دیگر فاکتورهایی هستند که قابلیت تقویت رزومه تحصیلی شما را دارند. همان‌طور که می‌دانید آزمون‌های زبان مهمترین آزمون‌های بین‌المللی هستند که در سطح جهان برگزار می‌شود. از آن‌جایی که ارائه مدرک زبان یک شرط مهم برای تحصیل در استرالیاست؛ شما ناخود آگاه از این موهبت بهره‌مند خواهید شد. اما این آزمون‌ها در رشته‌های تحصیلی مختلف نیز برگزار می‌شوند و مهارت‌های تئوری و عملی را در بر می‌گیرند. شرکت در این آزمون‌ها تجربه شما را برای ورود به بازار کار تا حد زیادی افزایش می‌دهد و باعث ارتقای سطح علمی شما می‌شود. چنانچه موفق به کسب رتبه در آزمون‌ها و المپیادهای علمی بین‌المللی شوید؛ به اندازه ارائه مقاله برای شما موثر خواهد بود و می‌توانید به سادگی از تشویقات و بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه بهره‌مند شوید و فرصت‌های شغلی متعددی پیش روی خود قرار دهید. 

کنفرانس های علمی در استرالیا

کنفرانس های علمی در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معمولا در کشورهایی که دارای دانشگاه‌های ممتاز بین المللی باشند؛ کنفرانس‌های علمی برگزار می‌شود. این کنفرانس‌ها یک فرصت ویژه برای دانشجویان مشغول به تحصیل در استرالیاست؛ چرا که می‌توانند مقالات خود را همسو با موضوع کنفرانس ارائه دهند. این کنفرانس‌ها فرصت آشنایی با کارآفرینان کشورهای جهان را برای شما فراهم می‌کند و در صورتی که بتوانید در مقابل آن‌ها خوش بدرخشید؛ آینده‌ی شغلی خود را تضمین کرده‌اید.

جشن های دانشگاه ها در استرالیا

جشن های دانشگاه ها در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استرالیا یکی از شادترین کشورهای جهان است و همه ساله در آن جشنواره‌های متعددی برگزار می‌شود. علاوه بر مراسم‌هایی مانند سال نو و بزرگداشت‌های رسمی، جشن‌های جذاب دیگری در این کشور وجود دارد. جشن‌های رسمی معمولا در دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند اما برای شرکت در جشنواره‌ها و مراسم‌های شادتر باید در سطح شهر یا محل‌های خاصی حضور یابید. در این قسمت از جشن‌های مشترک بین استرالیا و سایر کشورهای جهان چشم پوشی می‌کنیم و به معرفی فستیوال‌های منحصر به کشوراسترالیا می‌پردازیم.

جشنواره بالن‌ها

تماشای بالن‌ها یکی از فرصت‌هایی است که تحصیل در استرالیا برای شما به ارمغان می‌آورد. هزاران بالن در کنار هم را تصور کنید! همه ساله در ماه مارچ در شهر کانبرا تعداد زیادی بالن به پرواز در می‌آیند و آسمان این شهر را می‌آرایند. در این روز مردم به رقص و شادمانی می‌پردازند. بالن‌های به پرواز در آمده دارای اشکال مختلفی می‌باشند.

جشنواره بادبادک‌ها

این جشنواره نیز از دیگر فستیوال‌های رنگارنگ استرالیاست. این جشن در ماه سپتامبر هر سال در شهر بونسای ایالت سیدنی برگزار می‌شود و تمام کودکان و بزرگسالان بادبادک‌های ساخته دست خود را به پرواز در می‌آورند و به جشن و شادمانی می‌پردازند.

جشنواره نور سیدنی

این جشنواره از نیمه ماه می تا نیمه ماه ژوئن هر شب برگزار می‌شود. در این شب‌ها شهر سیدنی نور باران می‌شود و ترکیبی از نور و موسیقی در شهر طنین انداز می‌شود و شهری شاد و با شکوه پدید می‌آورد. جالب است بدانید که تمام لوازم این جشنواره از منابع سبز و تجدید پذیر تأمین می‌شود. اشکال مختلف روی ساختمان‌های شهر سیدنی به وسیله نور به وجود می‌آیند و شهر را زیبا می‌کنند.

جشنواره موسیقی روز استرالیا

در این جشنواره گروه‌های موسیقی به اجرا می‌پردازند و مردم برای دیدن اجرای آن‌ها جمع می‌شوند. این مراسم ابتدا فقط در شهر سیدنی برگزار می‌شد؛ اما کم کم به شهرهای دیگر استرالیا نیز کشیده شد و امروزه یکی از پرطرفدارترین جشن‌هایی است که در استرالیا برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم سیدنی

این جشنواره یکی از بزرگترین جشنواره‌های فیلم دنیاست و می‌توان گفت قدیمی‌ترین جشنواره است. هر ساله بیش از 200 فیلم استرالیایی و خارجی در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شوند و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.