x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل در کشور استرالیا - go2TR

 

در این مقاله قصد داریم تحصیل در استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم. شما چه ملاک‌هایی برای انتخاب کشور مقصد خود در نظر گرفته‌اید؟ کیفیت دانشگاه‌ها و سطح علمی آن‌ها، شرایط زندگی در کشور مقصد، هزینه‌های تحصیلی و زندگی، کمک هزینه‌ها و بورسیه‌ها، امنیت، شرایط کار دانشجویی و... از مهمترین عواملی هستند که برای انتخاب مقصد تحصیلی باید به آن‌ها توجه کرد. شما باید پیش از سفر به هر کشور درباره جوانب مختلف اطلاعات جامعی به دست آورید. در این مقاله ما اطلاعات مورد نیاز شما درباره تحصیل در استرالیا را ارائه داده‌ایم. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که توضیحات در این متن کلی هستند و در برخی از قسمت‌ها لازم است شما به صورت انحصاری درباره دانشگاه یا رشته‌ی تحصیلی خود تحقیق و بررسی انجام دهید.

استرالیا یکی از کشورهایی است که به دلیل سطح علمی بالای دانشگاه‌ها، آب و هوای خوب، سطح زندگی مناسب و فرصت‌های شغلی بسیار مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. به همین دلیل اخذ پذیرش و تحصیل در استرالیا بسیار رقابتی است. تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و برای ورود به دانشگاه‌های آن لازم است مدرک زبان ارائه دهید. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است. کیفیت زندگی در استرالیا بسیار بالاست و جزو کشورهایی است که مردم آن‌ها بیشترین رضایتمندی از زندگی را دارند. تحصیل در استرالیا علاوه بر این که از شما یک متخصص حرفه‌ای خواهد ساخت، فرصت زندگی در کشوری زیبا و توریستی را برای شما فراهم خواهد کرد. تجربه تحصیل در استرالیا می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌ها در طول زندگی شما باشد.

تحصیل رایگان در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل رایگان در استرالیا - go2TR
کشور استرالیا از لحاظ صنعتی بسیار پیشرفته و آب و هوای منحصر به فردی دارد. وجود طبیعت منحصر به فرد خصوصا سواحل بسیار زیبا و امکان ورزش های آبی باعث شده که صنعت توریسم در این کشور رشد چشمگیری داشته باشد. برای آشنایی هر چه بیشتر با شرایط تحصیل رایگان در استرالیا با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - بورسیه تحصیلی در استرالیا - go2TR

بورسیه‌های تحصیل در استرالیا ممکن است تمام هزینه‌های تحصیل شما را پوشش دهند یا تنها بخشی از آن مانند هزینه اقامت را در بر گیرند. این موضوع به شرایط شما، سطح دانشگاه و بورسیه‌ای که برای شما در نظر گرفته شده است، بستگی دارد. 

اعتبار دانشگاه های استرالیا و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو - اعتبار دانشگاه های استرالیا و انتقال به کشور های دیگر - go2TR

برخی از رشته‌ها در استرالیا نسبت به سایرین با کیفیت بسیار بیشتری ارائه می‌شوند و همین موضوع باعث شده است که افرادی که فارغ‌التحصیل این رشته‌ها هستند؛ از اعتبار خوبی در سطح بین‌الملل برخوردار باشند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - آزمون های ورودی مقاطع مختلف در استرالیا - go2TR

افرادی که پیش از ورود به دانشگاه در کالج‌های استرالیا به تحصیل می‌پردازند نیز باید در آزمون ست شرکت کنند. این آزمون از دروسی است که شما در کالج می‌خوانید.

معادل سازی مدارک در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - معادل سازی مدارک در استرالیا - go2TR

ابتدا باید مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم خود را به اداره آموزش و پرورش ببرید تا مهر تأیید آن‌ها را دریافت کنید. مدارک دانشگاهی شما نیز باید دارای مهر تأیید دانشگاه محل تحصیلتان باشند

خوابگاه در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - خوابگاه در استرالیا - go2TR

زندگی مستقل در یکی دو سال اول تحصیل توصیه نمی‌شوند. بهتر است در این مدت در خوابگاه‌ها اقامت کنید تا علاوه بر آشنایی با شهر محل زندگی خود و کشور استرالیا، دوستانی نیز پیدا کنید و روابط خود را گسترش دهید

امتیازات کارت دانشجویی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - امتیازات کارت دانشجویی در استرالیا - go2TR

در کشور استرالیا این که یک دانشگاه با مراکز خاصی قرارداد ببندد و برای دانشجویان خود تخفیف بگیرد، وجود ندارد. اما بسیار از فروشگاه‌ها و مراکز تفریحی به دانشجویان تخفیف می‌دهند.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو - مشاغل دانشجویی - go2TR

فروشندگی یکی از پر رونق‌ترین مشاغل دانشجویی در استرالیا است. دانشجویان مقاطع مختلف در استرالیا به کار در انواع فروشگاه‌ها می‌پردازند و کسب درآمد می‌کنند. 

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در استرالیا - go2TR

دانشجویان برای کار در استرالیا باید ویزای تحصیل در استرالیا داشته باشند و پیش از این که به دنبال کار بگردند لازم است به دانشگاه خود اطلاع دهند و در صورت نیاز مجوزهای لازم را دریافت کنند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در استرالیا - go2TR

 از بهترین بیمه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی در استرالیا می‌توان به بیمه بوپا و بیمه NIB اشاره کرد. این دو بیمه با بیمارستان‌های بسیاری در سراسر کشور استرالیا قرارداد دارند و همچنین هزینه‌های بیمارستان‌های دولتی را تقبل می‌کنند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در استرالیا - go2TR

برای افتتاح حساب در استرالیا می‌توانید به صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب ویزای تحصیل در استرالیا و آدرس محل سکونت شما می‌باشد. شما برای افتتاح حساب باید شرایط بانک را مطالعه کنید و درصورت پذیرش شرایط، برگه قرارداد افتتاح حساب را امضا کنید. 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در استرالیا - go2TR

دانشگاه‌های ممتاز استرالیا عبارتند از:

  • دانشگاه ملبورنUniversity of Melbourne
  • دانشگاه ادلایدUniversity of Adelaide
  • دانشگاه مک کوریMacquarie University

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در استرالیا - go2TR

لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در استرالیا که تعداد آن‌های بیست و پنج دانشگاه می‌باشد، به شرح زیر است:

  • Australian National University
  • Charles Darwin University
  • Curtin University

دانشگاه های برتر در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - آمار مهاجران به استرالیا - go2TR

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش در ایالت ویکتوریاست و دارای 62000 دانشجو می‌باشد. این دانشگاه بزرگ 100 مرکز تحقیقاتی دارد و جزو معتبرترین دانشگاه‌های کشور استرالیا محسوب می‌‌شود. این دانشگاه در جایگاه 65 برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه دارای 10 دانشگاه می‌باشد. 

نظام آموزشی استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور استرالیا - go2TR

دانش آموزان پس از پایان کالج می‌توانند وارد دانشگاه شوند. پذیرش در دانشگاه‌ها با توجه به گواهی TES انجام می‌شود؛ ارائه این گواهی در ایالت‌های مختلف به روش‌های مختلفی است و همچنین میزان تأثیر آن در پذیرش در دانشگاه‌ها از سوی خود دانشگاه‌ها تعیین می‌شود.

لیسانس در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - لیسانس در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در استرالیا - go2TR

دوره کارشناسی در کشور استرالیا یک دوره سه ساله است که اگر دانشجویان بخواهند می‌توانند یک سال دیگر تحصیلات خود را ادامه دهند و مدرک Bachlor یا honor دریافت کنند. البته در برخی از رشته‌ها دانشجویان در سال چهارم دوره لیسانس خود به ارائه پژوهش و پایان نامه می‌پردازند.

فوق لیسانس در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - فوق لیسانس در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در استرالیا - go2TR

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کارشناسی ارشد تحصیلی عبارتند از؛

  • مدرک لیسانس و ریزنمرات به صورت ترجمه شده
  • مدرک زبان با حداقل نمره تعیین شده توسط دانشگاه
  • رزومه کاری و تحصیلی به صورت ترجمه شده
  • ویزای تحصیل در استرالیا

دکترا در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - دکترا در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در استرالیا - go2TR

مدارک مورد نیاز برای دکترا در دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد و وابسته به رزومه شما و اطلاعاتی است که درباره طرح مورد نظر خود دارید.

تحصیل پزشکی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل پزشکی در استرالیا - go2TR

دانشجویان اگر قصد تحصیل پزشکی در استرالیا را داشته باشند باید ابتدا مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید. می‌توانید برای گرفتن مدرک کارشناسی نیز به تحصیل در استرالیا بپردازید.دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه سیدنی، دانشگاه موناش، دانشگاه آدلاید و... از جمله دانشگاه‌هایی هستند که دوره پزشکی مستقیم برای تحصیل در استرالیا را ارائه می‌دهند.اگر معدل دیپلم شما بالا باشد و در آزمون ورودی نمره بالایی کسب کنید؛ پس از انجام مصاحبه حضوری می‌توانید بدون نیاز به گذراندن دوره چهار ساله لیسانس وارد رشته پزشکی شوید.دانش آموزان ایرانی معمولا برای تحصیل در رشته پزشکی نوع غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند. چرا که علاوه بر سختی پذیرش و نیاز به معدل بالا، باید برای مصاحبه حضوری به استرالیا سفر کنند و در صورتی که قبول نشوند، عملاً هزینه‌ی سفر آن‌ها هدر خواهد رفت. با وجود این که هزینه‌های تحصیل پزشکی در استرالیا نسبتا بالاست، اما به دلیل کیفیت آموزشی بالا و اعتبار این رشته در سطح بین‌الملل همچنان رقابت شدیدی برای پذیرش بین دانشجویان برقرار است.

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل دندانپزشکی در استرالیا - go2TR

رشته‌ دندانپزشکی در استرالیا به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و دانشگاه‌های این کشور از امکانات بسیار خوبی برخوردارند.پذیرش گرفتن در استرالیا برای رشته دندانپزشکی در بین تمام کشورهای دنیا سخت‌ترین است و در عوض دندانپزشک‌های این کشور در دنیا حرف اول را می‌زنند و می‌توانند در تمام دنیا مشغول به کار شوند.دوره دندانپزشکی در استرالیا بین پنج تا هفت سال طول می‌کشد. تحصیل در استرالیا در دانشگاه‌های خصوصی بسیار راحت‌تر است و البته شامل هزینه‌های بیشتری می‌شود.البته باید به این نکته توجه کنید که صرف این هزینه آینده شما را تأمین خواهد کرد.دانشگاه‌های این کشور از امکانات بسیار خوبی برخوردارند. 

تخصص پزشکی در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - تخصص پزشکی در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در استرالیا - go2TR

پذیرش دوره تخصص پزشکی تنها برای دانشجویان ممتاز امکان پذیر است. از مهمترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا مدرک زبان آیلتس با نمره 7، رزومه تحصیلی و کاری قوی و معدل بالا در دوره پزشکی عمومی می‌باشد.

تخصص دندانپزشکی در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - تخصص دندانپزشکی در استرالیا و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در استرالیا - go2TR

. مدرک زبان، معدل بالا و تجربه کاری از مهمترین فاکتورهایی است که باعث می‌شود شما موفق شوید در دوره تخصص دندانپزشکی پذیرش بگیرید و به تحصیل در استرالیا بپردازید. 

رشته های غیر پزشکی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - رشته های غیر پزشکی در استرالیا - go2TR

رشته‌های مهندسی نیز از پرطرفدارترین رشته‌ها در استرالیا می‌باشند. شما می‌توانید در گرایش‌های مختلف مهندسی در این کشور تحصیل کنید. تحصیل در استرالیا در رشته مهندسی کامپیوتر یکی از پرتقاضاترین رشته‌های تحصیلی است.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - خطرات احتمالی برای دانشجویان در استرالیا - go2TR

در کشور استرالیا مراقبت خطراتی ناشی از آزبست‌ها باشید. آزبست‌ها یک وسیله متحرک بین زمین و هوا هستند و احتمال اینکه به شما آسیب برسانند را دارند پس بهتر است حواسمان جمع باشد.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در استرالیا - go2TR

این مدارس در شهرهای بزرگ استرالیا مانند ملبورن، سیدنی و استرالیای غربی وجود دارند. مدارس ایرانی در تمام مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان هستند

چاپ مقالات علمی در استرالیا و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو - چاپ مقالات علمی در استرالیا و تاثیر آن - go2TR

ارائه مقاله همچنین در فرصت‌های شغلی که به شما پیشنهاد می‌شود، تأثیر به سزایی دارد و هر چه مقاله با کیفیت‌تر و در زمینه معتبرتری ارائه دهید؛ شانس شما در دستیابی به جایگاه شغلی مورد نظرتان بیشتر خواهد بود.

شرکت در آزمون های بین المللی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - شرکت در آزمون های بین المللی در استرالیا - go2TR

آزمون‌های زبان مهمترین آزمون‌های بین‌المللی هستند که در سطح جهان برگزار می‌شود. از آن‌جایی که ارائه مدرک زبان یک شرط مهم برای تحصیل در استرالیاست؛ شما ناخود آگاه از این موهبت بهره‌مند خواهید شد.

کنفرانس های علمی در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - آکنفرانس های علمی در استرالیا - go2TR

این کنفرانس‌ها فرصت آشنایی با کارآفرینان کشورهای جهان را برای شما فراهم می‌کند و در صورتی که بتوانید در مقابل آن‌ها خوش بدرخشید؛ آینده‌ی شغلی خود را تضمین کرده‌اید.

جشن های دانشگاه ها در استرالیا

موسسه اعزام دانشجو - جشن های دانشگاه ها در استرالیا - go2TR

جشنواره بادبادک‌ها

این جشنواره نیز از دیگر فستیوال‌های رنگارنگ استرالیاست. این جشن در ماه سپتامبر هر سال در شهر بونسای ایالت سیدنی برگزار می‌شود و تمام کودکان و بزرگسالان بادبادک‌های ساخته دست خود را به پرواز در می‌آورند و به جشن و شادمانی می‌پردازند.