x
قبل از هر اقدام برای مهاجرت، این ویدئوها رو ببین!

دانشگاه های برتر در ترکیه

ترکیه دانشگاه‌های بسیار زیادی دارد که برخی از آن‌ها یا از رتبه‌های بالایی برخوردارند و یا چون سیستم آموزشی‌شان زیرنظر دانشگاه‌های اروپا و آمریکاست و شعبه‌هایی از آن‌ها به حساب می‌آیند، در خاورمیانه و در قیاس با دانشگاه‌های کشورهای همسایه بسیار قوی‌تر و مدرکشان کاملا معتبر برای ارائه و ورود به دیگر نقاط دنیاست.

مقدمه

ترکیه کشوری است که به‌خاطر نزدیک بودن به ایران و البته به این دلیل که برای ورود به آن نیاز به ویزا نداریم، مورد توجه افراد بسیاری برای تحصیل واقع شده و زندگی در ترکیه و تحصیل در ترکیه و کار کردن در آن‌جا برای جوانان بسیار راحت و سودآور خواهد بود و شما از طریق مشورت با متخصصان و مشاوران حوزه مهاجرت در GO2TR می‌توانید تحصیل و درآمدزایی کم‌دردسر و آسان و سریع و زندگی کاملا مرفه‌تر و کم‌خرج‌تر از زندگی در ایران را در ترکیه تجربه نمایید. توجه کنید که چون تقاضا برای مهاجرت به ترکیه زیاد است، موسسات زیادی برای منافع خودشان شما را به جهتی سوق می‌دهند که راه را دشوارتر می‌کند؛ اما ما به شما اطمینان می‌دهیم که تا انتهای این مسیر بهترین و سریع‌ترین روش را جلوی پایتان بگذاریم. در ادامه با ما همراه باشید. 

رنکینگ دانشگاه‌های برتر ترکیه 2020

این که در کدام دانشگاه به تحصیل در ترکیه بپردازید از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که شما پس از اخذ مدرک باید از مهارت‌ها و اطلاعات لازم برخوردار باشید تا بتوانید به عنوان یک نیروی حرفه‌ای وارد بازار کار شوید. برای این منظور، ما بهترین دانشگاه‌های ترکیه در سال 2020 را بر اساس رتبه بندی موسسه QS به شما معرفی می‌کنیم و اطلاعات مختصری در این مورد به شما می‌دهیم.

نام دانشگاه رتبه جهانی رتبه در ترکیه
دانشگاه کوچ ۴۴۸ ۱
دانشگاه بیلکنت ۴۵۶ ۲
دانشگاه سابانچی ۵۱۰ ۳
دانشگاه فنی خاورمیانه ۵۶۰ ۴
دانشگاه بغازیچی ۵۸۰ ۵
دانشگاه فنی استانبول ۷۰۰ ۶
دانشگاه آنکارا ۸۰۱-۱۰۰۰ ۷
دانشگاه قاضی ۸۰۱-۱۰۰۰ ۸
دانشگاه حاجت تپه ۸۰۱-۱۰۰۰ ۹
دانشگاه استانبول ۸۰۱-۱۰۰۰ ۱۰

دانشگاه کوچ

 • اولین دانشگاه ترکیه، دانشگاه کوچ  (Koç University) است. این دانشگاه در  رتبه بندی جهانی در رتبه 448 دنیا قرار گرفته است. زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است و تعداد محدودی از دروس به زبان ترکی ارائه می‌شوند. در این دانشگاه رشته‌هایی مانند حقوق، اقتصاد، مدیریت و پرستاری ارائه می‌شوند. این دانشگاه دارای شرایط بورس دانشجویان است و 14 درصد از دانشجویان از بورس تحصیلی بهره‌مند می‌شوند. دانشکده‌های این دانشگاه شامل علوم پایه، ادبیات، اقتصاد و مهندسی است.
  مشاهده اطلاعات کامل دانشگاه کوچ

دانشگاه بیلکنت

 • دانشگاه دوم ترکیه، دانشگاه بیلکنت (Bilkent University) است. این دانشگاه خصوصی است و در شهر آنکارا در سال 1984 تأسیس شده است.دانشگاه بلیکنت در رتبه‌ بندی موسسه Qs در رده 456 دنیا قرار گرفته است. آموزش در این دانشگاه به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. دانشگاه بلیکنت دارای 9 دانشکده است؛ دانشکده‌ی هنرهای زیبا، دانشکده مدیریت، دانشکده اقتصاد، دانشکده موسیقی، مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه و حقوق تنها بخشی از این دانشکده‌ها هستند. همچنین رشته‌هایی اعم از حسابداری، روان‌شناسی و روابط بین‌الملل در این دانشگاه تدریس می‌شود.
  مشاهده اطلاعات دانشگاه بیلکنت

دانشگاه سابانچی

 • دانشگاه سابانچی (Sabanci University) در رتبه‌ی سوم ترکیه و در رده  510-501 دنیا  قرار دارد. آموزش در این دانشگاه به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و دارای سه دانشکده و یک مدرسه است که شامل دانشکده‌های هنر، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، دانشکده مدیریت و مدرسه‌ی زبان می‌شود.  
  مشاهده اطلاعات دانشگاه سابانچی

دانشگاه فنی خاورمیانه

 • دانشگاه فنی خاورمیانه (Middle East Technical University) در جایگاه چهارم ترکیه و در رتبه 560-551 جهان قرار گرفته است. کلیه‌ی دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در این دانشگاه 45 رشته‌ی کارشناسی ارائه می‌شود. دانشگاه خاورمیانه دارای پنج دانشکده‌ی معماری، علوم پایه، اقتصاد، علوم مدیریتی، فنی و مهندسی است.
  مشاهده اطلاعات دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه بغازیچی

 • دانشگاه بغازیچی (Bogaziçi Üniversitesi)در رتبه پنجم ترکیه و 580-571 دنیا قرار دارد. این دانشگاه یکی از مراکز قدیمی آموزش عالی در ترکیه است و تأسیس آن در سال 1863 بوده است. دانشکده‌های ادبیات، علوم پایه، اقتصاد و فنی مهندسی در این دانشگاه وجود دارند و رشته‌های هنر، علوم مهندسی و علوم اجتماعی، مهم‌ترین رشته‌هایی هستند که در این دانشگاه تدریس می‌شوند.
  مشاهده اطلاعات دانشگاه بغازیچی

دانشگاه فنی استانبول

 • دانشگاه فنی استانبول (Istanbul Technical University) در رتبه‌ی ششم ترکیه و در رتبه‌بندی موسسه QS در رده  700-651 دنیا قرار گرفته است. این دانشگاه بین‌المللی رتبه‌ی 108 در جهان در بین دانشگاه‌های فنی را دارد و جزء مراکز دولتی ترکیه محسوب می‌شود.
  مشاهده اطلاعات دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه آنکارا

 • دانشگاه آنکارا (Ankara University) در شماره‌ی هفتم لیست برترین دانشگاه‌های ترکیه و در رده 1000-801 دنیا قرار دارد. این دانشگاه از قدمت زیادی برخوردار است و در سال 19۴۶ ساخته شده است. ابتدا در دانشگاه آنکارا تنها رشته‌ی حقوق تدریس می‌شد، اما اکنون این دانشگاه شامل 15 دانشکده و 3 موسسه تحقیقاتی است. یکی از مهم‌ترین نقاطی که دانشجویان را به این دانشگاه جذب می‌کند، کتابخانه‌ی بسیار بزرگ آن است که میلیون‌ها کتاب در تمام زمینه‌ها را به صورت اینترنتی در اختیار دانشجویان قرار داده است.
  مشاهده اطلاعات دانشگاه انکارا

دانشگاه قاضی

 • دانشگاه قاضی (Gazi University) هشتمین دانشگاه برتر ترکیه است و در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در رده 1000-801 قرار دارد. این دانشگاه در ابتدا توسط آتاتورک و صرفا برای تربیت معلم بنا شد؛ اما امروزه تنوع رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه بسیار زیاد است. دانشگاه قاضی دارای 15 دانشکده، 9 مدرسه‌ی عالی و 26 مدرسه‌ی تحقیقات عالی است. این دانشگاه از ترکیب مراکز آموزشی آکادمی مهندسی و کشاورزی بلو، آکادمی اقتصاد و بازرگانی، کالج فنی، کالج فنی دختران و آکادمی مهندسی و کشاورزی آنکارا به وجود آمده است.
  مشاهده اطلاعات دانشگاه قاضی

دانشگاه حاجت تپه

 • دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University) در شهر آنکارا، دانشگاه نهم ترکیه است که در رده‌بندی جهانی رتبه 1000-801 را کسب کرده است؛ البته باید بدانید که علوم پزشکی دانشگاه حاجت تپه از اعتبار بسیار خوبی برخوردار است و مدرک آن جزء مدارک مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است. این دانشگاه دارای 5 مرکز آموزشی است و دانشکده‌های اقتصاد، بازرگانی، علوم آموزشی، مهندسی، هنرهای زیبا، ادبیات و علوم فضایی را در بر می‌گیرد. وسعت مجموعه‌ی آموزشی حاجت تپه به 6 میلیون متر مربع می‌رسد.
  مشاهده اطلاعات دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه استانبول 

 • دهمین دانشگاه، دانشگاه استانبول (Istanbul University) است که در رتبه 1000-801 دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه یکی از مراکز آموزش عالی دولتی در ترکیه است. دانشگاه استانبول دارای 17 دانشکده و 5 دانشگاه پردیس است. این دانشگاه هرساله بیش از 60 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و بیش از 80 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد می‌پذیرد که سهم بسزایی از این پذیرش به دانشجویان بین‌الملل اختصاص می‌یابد.
  مشاهده اطلاعات دانشگاه استانبول

دانشگاه بیلگی، دانشگاه باشکنت و دانشگاه میدل ایست و ... هم از دیگر دانشگاه‌های خوب این کشورند که در دنیا شناخته شده‌اند و خروجی قوی و امکانات بی‌نظیر دارند.

برای راهنمایی بیشتر و اقدام برای تحصیل در ترکیه با مشاوران ما در GO2TR در تماس باشید.
مشاوره دانشگاه های برتر در ترکیه
آخرین ویرایش: ‏3 ماه پیش - 14,508 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱