مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا، می‌تواند به دلایل مختلفی صورت بگیرد اما، معمولا هدف مشترک بیشتر متقاضیان، اخذ اقامت دائم (گرین کارت) این کشور است. ویزاهای متنوعی برای مهاجرت وجود دارد، ولی آنچه در اینجا موردبررسی قرار می‌‌گیرد، معرفی رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا، نحوه‌ی درخواست، اخذ پاسپورت، اقامت آمریکا و اطلاعاتی از این قبیل است. همچنین در این مطلب سعی کرده‌ایم به برخی از سوالات رایج شما بپردازیم.

مقدمه

مهاجرت به آمریکا

ایالات‌متحده آمریکا، سرزمین آزادگان از ۵۰ ایالت تشکیل‌شده است. بیش از ۳۲۷ میلیون نفر در آمریکا زندگی می‌کنند و همچنین سومین کشور پرجمعیت جهان است. علاوه بر این ایالات‌متحده از نظر مساحت چهارمین کشور بزرگ دنیا به شمار می‌آید. برکسی پوشیده نیست که آمریکا دارای یک اثر فرهنگی است که توسط نوآوری در تکنولوژی، سینما، تلویزیون و موسیقی هدایت می‌شود. جمعیت ینگه‌دنیا از تنوع نژادی بالایی برخوردار است. همان‌طور که می‌دانید ایالات‌متحده بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی جهان است که بر اساس تولید ناخالص داخلی (GDP) رتبه‌بندی می‌شود. آمریکا کشور نسبتاً جوانی است و کمتر از ۲۵۰ سال سن دارد.

سال‌هاست که آمریکا به دلایل زیادی، که به برخی از آن‌ها در این مطلب می‌پردازیم، مقصد محبوب مهاجران به‌شمار می‌آید. طبق محاسبات مرکز تحقیقات پیو؛ میزان مهاجرت به آمریکا بیش از هر کشور دیگری در جهان است. امروز، بیش از ۴۰ میلیون نفر که در ایالات‌متحده زندگی می‌کنند در کشوری دیگر متولدشده‌اند که حدود یک‌پنجم مهاجران جهان را تشکیل می‌دهند.

قبل از اینکه چمدان‌هایتان را ببندید، برای مهاجرت شما نیاز به ویزا دارید. دلیل شما برای مهاجرت به آمریکا، نوع ویزای شما را برای ورود به ایالات متحده تعیین می‌کند. شما به عنوان یک متقاضی باید توجه داشته باشید که مهاجرت به کشورهای خارجی نیازمند داشتن شرایط و امکانات خاصی است. هر کشور و هر نوع ویزا، شرایط خاص خود را می‌طلبد. قبل از اقدام به مهاجرت باید اول بررسی کنید که واجد شرایط چه نوع ویزایی هستید.

طی چند سال گذشته باتوجه به سیاست‌های ترامپ (رئیس جمهور سابق) مهاجرت به آمریکا برای ایرانی‌ها کار مشکل و چه بسا غیر ممکنی شده بود. با توجه به اینکه جو بایدن به مقام ریاست جمهوری دست یافت، با انتخاب سناتور کامالا هریس از کالیفرنیا به عنوان معاون رئیس جمهور، سیاست مهاجرت به آمریکا را دوباره در کانون توجهات ملی قرار داد.

انواع روش‌های مهاجرت به آمریکا

برای بسیاری، مهاجرت به آمریکا یک رویای مادام العمر است. ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد، دلیل شما برای سفر نوع ویزای شما را برای ورود به ایالات متحده تعیین می‌کند. بهتر است قبل از اینکه ناامید شوید، نگاهی به روش‌های مهاجرت بیندازید.

برخی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به آمریکا به شرح زیر است:

 • مهاجرت از طریق لاتاری گرین کارت ( کارت سبز )
 • مهاجرت از طریق ویزای نخبگان
 • مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ویزای نامزدی آمریکا
 • مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری 
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق ویزای توریستی
 • مهاجرت از طریق تولد در آمریکا
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق لاتاری گرین کارت

تقریباً هرسال از آبان تا بهمن‌ماه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آمریکا به‌صرافت می‌افتند که از ثبت‌نام لاتاری عقب نمانند. برنامه ویزای مهاجرت از طریق لاتاری (برنامه ویزای DV) که در اصطلاح به آن ویزای تنوع نژادی آمریکا می‌گویند، سالانه شانس مهاجرت به آمریکا را در اختیار متقاضیانی قرار می‌دهد که به شکل تصادفی انتخاب می‌شوند. این افراد از میان تمام ثبت‌نام کنندگان کشورهای مختلف هستند. بیشتر منتخبان از کشورهایی هستند که نرخ مهاجرت کمتری به ایالات متحده دارند. برنامه DV توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده (DOS) اجرا می‌شود.

افراد زیادی می‌خواهند بدانند که “چگونه در لاتاری آمریکا برنده شویم؟” اکثر برندگان قرعه کشی  لاتاری در خارج از ایالات متحده اقامت دارند و از طریق پردازش کنسولی و صدور ویزای مهاجرت، به سوی آمریکا کوچ می‌کنند. برندگان ویزای Diversity، به طور قانونی در ایالات متحده اقامت می‌کنند. با این حال، هر ساله تعداد کمی از برندگان قرعه کشی لاتاری موفق به مهاجرت و اخذ گرین کارت آمریکا می‌شوند.

ایالات‌متحده «قرعه‌کشی گرین کارت» را به‌طور تصادفی برگزار می‌کند. ویزای مهاجرتی تنوع در سال حداکثر به ۵۰۰۰۰ نفر در سراسر جهان اعطا می‌شود. فقط متقاضیان کشورهای دارای نرخ مهاجرت کم به ایالات‌متحده، واجد شرایط درخواست هستند.

مهاجرت تحصیلی‌ به آمریکا

به دلیل سطح کیفیتی که دانشگاه‌های ایالات‌متحده دارند، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل یکی از روش‌های محبوب به حساب می‌آید. در طی سال‌های اخیر که مهاجرت به آمریکا به دلیل سیاست‌های دولت ترامپ برای ایرانیان تقریباً یک امر محال بود، اما مهاجرت تحصیلی یک مسیر باز به‌حساب می‌آمد. تحصیل در آمریکا به دلیل دانشگاه و کالج‌های سطح بالای آن است.

 برخی از دانشگاه های برتر آمریکایی که متقاضی ایرانی دارد شامل دانشگاه MIT، دانشگاه کرنل، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه هاروارد، دانشگاه کالیفرنیا برکلی و غیره است.

اولین قدم برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا دریافت یک گواهی پذیرش از دانشگاه یا مرکز آموزشی است که متقاضی قرار است در آنجا تحصیل کند، به این گواهی SEVP گفته می‌شود. پس از دریافت این گواهی، متقاضی باید برای اخذ ویزای تحصیلی درخواست دهد. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه، کالج‌های زبان انگلیسی و یا مدارس خصوصی را دارند باید برای ویزای F درخواست دهند و افرادی که قصد دارند در هنرستان‌ها و موسسات دیگر آموزشی تحصیل کنند باید درخواست ویزای M دهند.

اگر قصد دارید یک دوره تحصیلی کمتر از 18 ساعت در هفته را نیز در آمریکا بگذرانید باید برای یکی از انواع ویزای گروه B اقدام کنید اما اگر تایم دوره شما بیش از 18 ساعت در طول هفته باشد در این صورت به ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت.

در صورتی که آخرین مدرک تحصیلی فرد مربوط به خارج از آمریکا باشد باید مدرک تحصیلی خود را در یکی از سازمان‌های ارزشیابی در آمریکا برای اعتباردهی ارائه دهد. سپس نوبت به دپارتمان پذیرش دانشگاه و پرداخت هزینه‌های مربوطه خواهد بود. توصیه می‌کنیم که قبل از هر اقدامی با محاسبه‌گرهایی که در سایت دانشگاه‌ها موجود است، هزینه تحصیل در آمریکا را برآورد کنید.

در نظر داشته باشید که جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باید سطح علمی فرد متقاضی به طور دقیق بر اساس استانداردهای تعریف شده مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود که او در کدام رشته و شرایط می‌تواند تحصیل بهتری داشته باشد. شرایط پذیرش هر دانشگاه و رشته‌ای متفاوت است. بهتر است از قبل با دقت سایت دانشگاه مدنظر را مطالعه کنید. البته از مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی GO2TR غافل نشوید. اگر خواهان تحصیل در آمریکا هستید امکان استفاده از برنامه اعزام دانشجو به آمریکا، برای شما وجود دارد. بسیاری از افراد به دنبال تحقق رویای تحصیل پزشکی در آمریکا، قصد مهاجرت دارند.

قانون مهاجرت ایالات‌متحده برای دانشجویان خارجی چهار دسته ویزا دارد:

ویزای F-1 برای دانشجویان تمام‌وقت در یک موسسه دانشگاهی مانند کالج، دانشگاه یا دبیرستان یا افرادی که در یک برنامه آموزش زبان ثبت‌نام کرده‌اند.
ویزای M-1 برای دانشجویان تمام‌وقت در یک موسسه حرفه‌ای یا غیردانشگاهی.
ویزای F-3 یا M-3 برای اتباع کانادا و مکزیک که برای تحصیل تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در یک موسسه دانشگاهی (F-3) یا حرفه‌ای (M-3) به ایالات‌متحده رفت‌وآمد می‌کنند.
ویزای J-1 برای شرکت‌کنندگان در یک برنامه تبادل فرهنگی یا آموزشی. این دسته ویزا شامل دانشجویان کالج و دانشگاه و همچنین پزشکان، بازدیدکنندگان تابستانی برای کار در سفر، استادان بازدیدکننده، محققان و پژوهشگران کوتاه‌مدت و معلمان است.

برای مطالعه بیشتر در مورد “دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در آمریکا” و “دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا” روی عناوین کلیک کنید.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا

از میان دلایلی که برای انتخاب روش سرمایه‌گذاری در ایالات‌متحده وجود دارد می‌توان به محیط مناسب تجارت، کیفیت زندگی، فناوری خاص، زنجیره تأمین، زیرساخت‌ها و عوامل نیروی کار اشاره کرد. تنوع و گشودگی ملت همان چیزی است که واقعاً به مشاغل از همه کشورها و صنایع اجازه می‌دهد جایگاه خود را در بازار پیدا کنند و پیشرفت لازم را داشته باشند.

بنابراین به دلیل اقتصاد قوی آمریکا، بیشتر متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری، این کشور را به عنوان مقصد در نظر می‌گیرند و از این طریق وارد بازار تجارت جهانی می‌شوند. سرمایه گذاری در آمریکا روش‌های متنوعی دارد.

 ایالات‌متحده دو نوع ویزای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد: ویزای EB-5 و ویزای E-2.

ویزای سرمایه‌گذاری EB-5

ویزای سرمایه‌گذاری EB-5 با سایر ویزاهای موجود در ایالات‌متحده متفاوت است. در آمریکا، ویزای EB-5 تنها ویزای مبتنی بر اشتغال است که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

ویزای EB-۵ وسیله‌ای برای اخذ گرین کارت و به‌طور بالقوه شهروندی در ایالات‌متحده برای خارجی‌ها است. خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده بر برنامه سرمایه‌گذاران مهاجر EB-۵ نظارت می‌کند و ویزای سرمایه‌گذاری را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد که ۱٫۸ میلیون دلار (یا سرمایه‌گذاری به منظور اشتغال‌زایی در یک منطقه هدفمند ۹۰۰۰۰۰ دلار باشد) را برای یک شرکت تجاری جدید در ایالات‌متحده سرمایه‌گذاری کنند. این نوع سرمایه‌گذاری همچنین باید ۱۰ شغل تمام‌وقت برای کارگران آمریکایی ایجاد کرد. در صورت اثبات ایجاد شغل، سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند برای گرین کارت ایالات‌متحده درخواست کند و درنهایت اقامت دائم را به دست آورد.

طبق آیین‌نامه جدید برای EB-۵ حداقل میزان سرمایه‌گذاری ۹۰۰ هزار دلار در TEA و ۱٫۸ میلیون دلار برای غیر TEA در نظر گرفته‌شده. بعلاوه، این مبلغ به‌طور خودکار هر ۵ سال یک‌بار افزایش می‌یابد (با در نظر گرفتن تورم ).

ویزای سرمایه‌گذاری E-2

نوع دیگر ویزای سرمایه‌گذاری در ایالات‌متحده ویزای (E-2) Convention Investors است. ویزای E-2 ویزای غیر مهاجرتی است که توسط یک سرمایه‌گذار خارجی از کشوری که پیمان ناوبری و تجارت با ایالات‌متحده را حفظ می‌کند، اخذ می‌شود. برای دریافت ویزا، متقاضی باید سرمایه خود را برای تجارت در آمریکا سرمایه‌گذاری كند. تحت گزینه ویزای E-2، کارمندان خاص سرمایه‌گذار و همچنین اعضای خانواده سرمایه‌گذار که ویزای E-2 دریافت می کند، می‌توانند ویزای آمریکا را دریافت کنند.

مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا چندین نوع دارد.
دسته‌بندی مهاجرت به آمریکا

بسیاری از مهاجران می‌خواهند برای کار به ایالات‌متحده بروند. یک روش معمول برای کار در آمریکا این است که کارفرمای احتمالی از طرف شما درخواست خود را به USCIS (اداره مهاجرت آمریکا) ارائه دهد. اگر از مهارت‌ها، تحصیلات و یا تجربه کاری مناسبی برخوردار باشید، ممکن است بتوانید ویزای مهاجرت مبتنی بر کار، در آمریکا را اخذ کنید.

هرسال مالی (اول اکتبر – ۳۰ سپتامبر)، تقریباً ۱۴۰هزار ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال، تحت مقررات قانون مهاجرت ایالات‌متحده در دسترس متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرد

اگر شما علاقه‌مند به کار در آمریکا هستید، ممکن است پیگیر اخذ ویزای کار موقت باشید و یا بخواهید که گرین کارت اشتغال را بگیرید. انواع ویزاهای کاری موقت وجود دارد و هرکدام به شما امکان می‌دهد برای مدت‌زمان مشخصی در آمریکا بمانید. با دریافت گرین کارت اشتغال، به دلیل وضعیت کار خود، مقیم دائمی محسوب می‌شوید. هر گزینه شرایط مختلفی دارد و تعیین اینکه برای کدام واجد شرایط هستید مهم است. در جدول زیر سعی کرده‌ایم انواع ویزای کار آمریکا را بیاوریم.

انواع ویزای کاری آمریکا به این شرح است:

H1B شخصی که شغل تخصصی دارد.
H-1B1 توافق‌نامه تجارت آزاد حرفه‌ای (فقط برای سنگاپور و شیلی)
H-2A کارگر کشاورزی موقت
H-3 بازدیدکننده کارآموز یا آموزش ویژه
L1 نیروی انتقالی درون شرکتی
P-1 ورزشکار فردی یا تیمی یا عضو گروه سرگرمی
P-2 / P-3 هنرمند یا سرگرم‌کننده
I نمایندگان یا رسانه‌های خارجی
R-1 کارگر مذهبی غیرمهاجر موقت
TN کارگران NAFTA
O-1 ویزا برای افراد با توانایی‌های خارق العاده (دارای بیش از یک مدرک یا مجوز در علوم، هنر یا تجارت)

گرین کارت اشتغال نباید با مجوز کار (که به‌طور رسمی “سند مجوز استخدام” نامیده می‌شود) اشتباه گرفته شود، این‌ یک سند جداگانه است که به متقاضیان گرین کارت ازدواج، اجازه کار در ایالات‌متحده را می‌دهد.

الزامات اخذ گرین کارت از طریق اشتغال به شرح زیر است:

 • EB1 هیچگونه گواهی کار لازم ندارد.
 • EB2 این موارد به گواهینامه کار نیاز دارد، مگر اینکه با درخواست USCIS (اداره مهاجرت به آمریکا)، انصراف از منافع ملی اخذ شود.
 • EB3 گواهی کار لازم است.
 • EB4 هیچگونه گواهی کار لازم نیست.
 • EB5 نیاز به ایجاد ۱۰ شغل تمام‌وقت برای کارگران آمریکایی و ۹۰۰ هزار دلار یا ۱٫۸ میلیون دلار سرمایه دارد.

از میان انواع ویزای کار آمریکا، ویزای EB3 یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای ایرانیان محسوب می‌شود. این ویزا برای افراد علاقمندی است که شرایط سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا را ندارند و همچنین این روش نیازی به مدرک زبان تافل و آیلتس نیز ندارد. هرساله کشور آمریکا یک فراخوان درزمینهٔ کمبود نیروی کار خارجی اعلام می‌کند در این دوره افراد می‌توانند برای خود و تمام اعضای خانواده خود اقامت دائم و گرین کارت دریافت نمایند.

درصد اشتغال کارگران مهاجر بدون تحصیلات دانشگاهی در آمریکامهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا

افرادی که مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج (ویزای K1) را انتخاب کرده‌اند دو نوع ویزای نامزدی و ازدواج پیش روی دارند که هر یک دارای شرایط خاص مربوط به خود هستند. ویزای نامزدی برای شخص آمریکایی صادر می‌شود تا بتواند نامزد خود را برای ازدواج وارد آمریکا نماید. عموماً مدت زمانی که برای دریافت ویزای نامزدی (ویزای K1) در نظر گرفته می‌شود از 3 ماه تا یک سال و نیم است.

در ویزای نامزدی آمریکا هر دو شخص باید مجرد باشند و با هم قصد ازدواج داشته باشند. دو شخص باید به سن قانونی رسیده باشند و اگر قبلاً ازدواج کردند باید شفاف سازی در زمینه طلاق و یا فوت همسر مشخص باشد. ویزای نامزدی یک ویزای موقت بوده و پس از ازدواج فرد می‌تواند برای گرین کارت اقدام نماید. برای اخذ این ویزا فرد باید  شهروند آمریکایی باشد.

همچنین دو شخص از نظر قانونی باید مشکلی با هم نداشته باشند. شخصی که فاقد ملیت آمریکایی است باید با هدف اصلی ازدواج وارد خاک این کشور شود.

ویزای نامزدی برای مهاجرت به آمریکا، آسان‌ترین راه برای مهاجرت به ایالات متحده است. با این حال ، این متداول‌ترین روش تقلب در مهاجرت است. این قانون هر دو همسر را ملزم می‌کند که دو سال بعد مبنی بر اثبات مزدوج بودن مدارکی را ارائه دهند.

مهاجرت از طریق تولد در آمریکا

برخی افراد تابعیت ایالات‌متحده را از طریق والدین یا از طریق تولد کسب می‌کنند. این راه‌های شهروندی اصولاً در قانون اساسی ایالات‌متحده گنجانده شده است. به طور کلی، یک شخص می‌تواند از طریق والدین یا از طریق تولد با یکی از سه روش زیر شهروند ایالات‌متحده شود:

 1. با تولد در ایالات‌متحده یا یکی از سرزمین‌های آن (تابعیت حق تولد
 2. با به دنیا آمدن از والدینی که تابعیت ایالات‌متحده دارند (کسب تابعیت از سیستم خون
 3. اگر یکی از والدین یا هردو آنها تابعیت آمریکا گرفته باشند، ممکن است فرزندان بتوانند تابعیت بگیرند.

در بیشتر شرایط، هر کودکی که در ایالات متحده متولد شود، به‌طور خودکار تابعیت آمریکا به اصطلاح تابعیت از طریق سیستم خاک را دریافت می‌کند. این “شهروندی حق تولد” نامیده می‌شود و توسط چهاردهمین متمم قانون اساسی ایالات متحده محافظت می‌شوند.

با این حال، کودکان متولد شده توسط دیپلمات‌ها و سایر مقامات رسمی شناخته شده از کشورهای خارجی اگر در خاک آمریکا متولد شوند تابعیت ایالات‌متحده را دریافت نمی‌کنند (عنوان 8 قانون ایالات‌متحده).

مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی

مهاجرت به آمریکا GO2TR

 • والدین شهروندان ایالات متحده

هر شهروند آمریکایی بالای 21 سال می تواند برای والدین خود درخواست اقامت کند. این روند درخواست همچنین یک روش سریع و آسان برای مهاجرت است.

 • فرزندان شهروندان ایالات متحده

یک کودک صغیر مجرد (زیر 21 سال) از یک شهروند ایالات متحده نیز از اقوام درجه یک در نظر گرفته می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که وقتی کودک 21 ساله شد، دیگر شامل ویزای اعضای خانواده درجه یک نیست.

هر ساله فقط تعداد محدودی کارت سبز از طریق خانواده صادر می شود، بنابراین باید منتظر بمانید تا آن را دریافت کنید. گروه اولویت شما تعیین می کند که چه مدت باید منتظر بمانید، برای متقاضیان F1 از یک یا دو سال و برای متقاضیان F4 تا یک دهه یا بیشتر لازم است منتظر بمانند.

مهاجرت توریستی به آمریکا

برای سفر به آمریکا سوالات زیادی پرسیده می شود. عده‌ای می‌پرسند چرا پروسه‌ی اخذ ویزای توریستی آمریکا سخت است و به چه دلیل این مسیر زمان‌بر است؟

لازم به ذکر است که در حال حاضر ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان صادر نمی‌شود.

USA Visitor Visa ویزای توریستی به ایالات متحده آمریکا است. همچنین به ویزای B2 معروف است. یعنی ویزای B-2 برای مسافرتی است که ماهیتی تفریحی دارد، ازجمله گردشگری، دیدار با دوستان یا اقوام، معالجه پزشکی و فعالیت‌هایی از نوع برادرانه، اجتماعی یا خدماتی. اگر برای ویزای B-2 اقدام می‌کنید، باید به افسر کنسولی نشان دهید که مطابق با قانون مهاجرت و تابعیت ایالات‌متحده (INA) واجد شرایط ویزای توریستی ایالات‌متحده هستید.

 • اینکه هدف شما از سفر به ایالات‌متحده یک دیدار موقت مانند تجارت، تفریح ​​یا معالجه پزشکی است.
 • اینکه شما قصد دارید برای مدت‌زمان مشخص و محدودی در ایالات‌متحده باقی بمانید.
 • مدارک وجوه برای تأمین هزینه‌های شما در ایالات‌متحده.
 • اینکه شما در خارج از ایالات‌متحده اقامت داشته باشید و همچنین سایر روابط اقتصادی یا اقتصادی الزام‌آور که بازگشت شما به خارج از کشور در پایان بازدید را تضمین می‌کند.

گرفتن ویزای توریستی آمریکا منوط به تأیید است. هر متقاضی باید یک گذرنامه معتبر داشته باشد، فرم درخواست را ارائه دهد، هزینه را بپردازد و برای مصاحبه ویزای بازدید کننده در نزدیکترین کنسولگری ایالات متحده حضور یابد. حداکثر مدت اقامت در ایالات متحده با ویزای بازدید کننده منوط به دریافت تاریخ در هنگام ورود به ایالات متحده است. حداکثر 6 ماه تمدید ممکن است وجود داشته باشد که آن هم مجدداً قابل تمدید است. برای درخواست تمدید ، باید درخواست تمدید ویزای بازدید کننده را با پرداخت هزینه به USCIS ارسال کنید.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگان

استعداد، منبع مهمی برای تقویت دانش اقتصاد امروز است. ایالات‌ متحده امریکا به این نکته پی برده است که با حمایت از افراد نخبه و بااستعداد می‌تواند سیاست خود را تقویت کند. ازاین‌رو افراد بااستعداد و نخبه از سراسر جهان این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.  با مهاجرت از طریق ویزای نخبگان که به ویزای O-1 شناخته‌شده است، می توان از حمایت دولت آمریکا برخوردار بود. این ویزا برای شخصی است که توانایی فوق‌العاده‌ای در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا دوومیدانی دارد یا از سابقه موفقیت‌آمیزی در صنعت فیلم‌برداری یا تلویزیون برخوردار باشد و در سطح ملی یا بین‌المللی شناخته‌شده است.

به طبقه‌بندی ویزای O در جدول زیر پرداخته‌شده:

O-1A افرادی با توانایی فوق‌العاده در علوم، آموزش، تجارت یا دوومیدانی.
O-1B افرادی با توانایی فوق‌العاده در هنر یا موفقیت خارق‌العاده در صنعت فیلم‌برداری یا تلویزیون.
O-2 افرادی که یک هنرمند یا ورزشکار O-1 را برای کمک به یک رویداد یا اجرای خاص همراهی می‌کنند.
O-3 افرادی که همسر یا فرزندان دارندگان ویزای O-1 و O-2 هستند.

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

ما هیچ وقت کسی را در زمینه مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی تشویق نمی‌کنیم و اطلاعاتی که در این بخش در اختیار شما قرار می‌گیرد صرفاً برای اطلاعات بیشتر بوده و هرگز نمی‌توان روش پناهندگی را یک انتخاب درست برای مهاجرت در نظر گرفت. پناهندگی نوعی حمایت از افرادی است که می توانند ثابت کنند که به دلیل نژاد، دین، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و یا نظر سیاسی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و درپی آن نمی‌توانند یا مایل به بازگشت به کشورشان نیستند.

موسسه مهاجرتی GO2TR، در زمینۀ مهاجرت پناهندگی هیچ گونه خدمات مشاوره ای ارائه نمی دهد و به هیچ وجه این روش را توصیه نمی کند.

حق پناهندگی در پی جنایات جنگ جهانی دوم در قوانین بین‌المللی گنجانده شد. کنگره هنگام تصویب قانون پناهندگان در سال 1980، مفاد اصلی کنوانسیون پناهندگان ژنو (ازجمله تعریف بین‌المللی پناهنده) را در قانون مهاجرت ایالات‌متحده تصویب کرد.

افراد پناهنده باید دلایل و مدارک محکمی ارائه دهند. مهاجری که وارد خاک آمریکا می‌شود تا یک سال فرصت دارد که برای پناهندگی این کشور اقدام نماید. معمولا بعد از اینکه درخواست انجام گرفت شخص ملزم به شرکت در مصاحبه حضوری است. شخص پناهنده برای اشتغال در آمریکا باید درخواست مجوز بدهد.

در صورتی که شخص اصلی بتواند پناهندگی را دریافت نماید می‌تواند برای همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال خود برای ورود به این کشور درخواست دهد.

به طور کلی بعد از یک سال از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، شخص می‌تواند برای گرین کارت تقاضا کند. در نظر داشته باشید که اگر فرد پس از دریافت پناهندگی آمریکا، به کشور خود باز گردد از سوی دولت این کشور مورد بازخواست قرار می‌گیرد و سبب می‌شود که گرین کارت فرد از دست برود. پناهندگی به آمریکا یک روش پیچیده است.

اداره پناهجویان آمریکا

یک سیستم رایانه‌ای مشترک که برای کمک به پردازش پناهندگان در ایالات‌متحده ساخته‌شده است. مردم در سراسر جهان از WRAPS (سیستم پردازش پذیرش پناهندگان در جهان) برای پردازش و ردیابی حرکت پناهندگان از کشورهای مختلف به ایالات‌متحده برای اسکان مجدد استفاده می‌کنند.

این سازمان تهیه یک سیستم مدیریت پرونده استاندارد و جهانی که انعطاف‌پذیری، کارایی و پاسخگویی بیشتری را برای برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات‌متحده فراهم می‌کند. WRAPS در ویرجینیا واقع است.

ایرانیان متقاضی مهاجرت به آمریکا

به‌طورکلی برای ویزاهای غیر مهاجرتی، متقاضی در سفارت یا کنسولگری ایالات‌متحده قرار ملاقات می‌گذارد و هزینه درخواست را پرداخت می‌کند. متقاضی به‌صورت حضوری با یک افسر کنسولی مصاحبه خواهد کرد، وی سؤالاتی را می‌پرسد و اسناد را بررسی می‌کند تا مشخص شود که متقاضی صلاحیت ویزا را دارد یا خیر. پس از مصاحبه و هرگونه رسیدگی اداری لازم، درصورتی‌که متقاضی صلاحیت ویزا را داشته باشد سفارت ایالات‌متحده آن را صادر کند.

متقاضیان ویزای مهاجرتی، مایل به اقامت دائم در ایالات‌متحده، ابتدا باید دارای شرایط درخواست ثبت‌شده در خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده (USCIS) باشند. درخواست‌ها اغلب بر اساس روابط خانوادگی یا اشتغال است، اما سرمایه‌گذاران هم می‌توانند اقدام کنند. پس از تأیید درخواست، مرکز ویزای ملی وزارت امور خارجه به متقاضی اعلام می‌کند تا با یک افسر کنسولی در یک سفارت یا کنسولگری وقت مصاحبه تعیین کنند. اگر افسر کنسولی تشخیص دهد متقاضی واجد شرایط است و هیچ‌گونه نگرانی امنیتی وجود ندارد، سفارت یا کنسولگری ایالات‌متحده اقامت دائم را صادر می‌کند.

مراحل رسیدگی به درخواست‌های ویزا ممکن است متفاوت باشد، اما در هر سفارت و کنسولگری ایالات‌متحده در مواردی که شخص برای ویزا اقدام می‌کند، همان استانداردها طبق قانون و سیاست ایالات‌متحده اعمال می‌شود.

ایران، سفارت ایالات‌متحده ندارد. ایرانیان می‌توانند با هر پست صادرکننده ویزای غیر مهاجرتی قرار ملاقات بگذارند و درخواست ویزای غیر مهاجرتی کنند. آمریکا افسران کنسولی فارسی‌زبان در دبی، ایروان و آنکارا دارد و بسیاری از متقاضیان ویزای غیر مهاجر ایرانی تصمیم می‌گیرند در آنجا اقدام کنند.

مهاجرپذیری آمریکا

آمریکا از دسته کشورهایی است که از هر جای دنیا مهاجر می‌پذیرد. این کشور پهناور هر ساله هزاران نفر را به عنوان مهاجر پذیرفته و تنوع فرهنگی در آمریکا بسیار زیاد است. در سال‌های اخیر مهاجرت از ایران به آمریکا کمی دشوارتر از سال‌های خیلی قبل است و این روال به دلیل موضوعات سیاسی و اجتماعی صورت گرفته است.

آمارها نشان می‌دهد که هر ساله به تعداد مهاجران آن کشور افزوده می‌شود. شرایط خوب زندگی، کیفیت و امکانات عالی، شرایط بی‌نظیر و … سبب شده است که افراد، کشور آمریکا را گزینه خوبی برای مهاجرت و زندگی بدانند، این روال این روزها بهتر از سال‌های گذشته دیده شده است.

طبق آمار به میزان یک میلیون و دویست هزار مهاجر تا تاریخ دو هزار و هجده در این کشور حضور داشتند و البته در وضعیت تابعیت دائم قرار گرفته‌اند. اینطور که مشخص است به ازای هر صد هزار نفر آمریکایی، چهارصد نفر مهاجر هستند که رقم قابل توجهی است.

چند شهر برتر ایالات‌متحده که هرکدام شهرهای اقتصادی و پویای آمریکا است عبارت‌اند از: میامی، سن خوزه (قلب دره سیلیکون)، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، سان دیگو، هوستون (پایتخت انرژی آمریکا)، واشنگتن دی سی و شهر نیویورک. به‌طورکلی، مهاجران در ایالات‌متحده در شهرهای بزرگ‌تر، پرجمعیت و مبتنی بر دانش متمرکزشده‌اند. در میان شهرهای ایالات‌متحده، شهر نیویورک بیشترین جمعیت مهاجر را دارد.

درصد مهاجرین 10 شهر مهاجرپذیر آمریکا

میامی 38.5٪
سن خوزه 36.8٪
لس آنجلس 33.8٪
سانفرانسیسکو 29.8٪
نیویورک 28.5٪
سن دیگو 23.4٪
هوستون 22.3٪
واشنگتن دی سی 21.9٪
لاس وگاس 21.9٪
ریورساید 21.4٪

در نظر داشته باشید که هر یک از شهرهای آمریکا دارای شرایط خوبی برای زندگی هستند که باید بر اساس بودجه و هدف خود گزینه مناسب را اعمال نمایید.

 اقامت آمریکا

مهاجرت به آمریکا GO2TR

وقتی موفق شدید گذرنامه و ویزای آمریکا را بگیرید و وارد خاک این کشور شدید به معنای اخذ اقامت موقت است. این اقامت قابل تمدید است و به مرور می‌توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.

افرادی که قصد اخذ اقامت کشور آمریکا را دارند باید سعی کنند به طور دقیق در زمینۀ تمدید ویزا اقدام کنند. در نظر داشته باشید که شما در ابتدا باید سعی کنید به مدت دو الی 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید سپس شرایطی فراهم می‌شود تا برای درخواست اقامت دائم اقدام کنند. فراموش نکنید که اخذ اقامت کشور آمریکا به صورتی است که افراد بتوانند شهروند قانون مداری باشند و از قوانین این کشور تبعیت کنند.

طبق آنچه که گفته شده جهت اخذ اقامت آمریکا باید از طریق ویزای غیرمهاجرتی اقدام کرد. باتوجه به مطالب بالا شرایط شما نوع ویزا را مشخص می کند. هم اقامت دائم قانونی (دارندگان گرین کارت) و هم شهروندان ایالات متحده از بسیاری از حقوق یکسان برخوردار هستند، از جمله توانایی زندگی دائمی و کار در ایالات‌متحده.

افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، برای انجام امور مربوط به اخذ گرین کارت، اقامت، تابعیت، پناهندگی و ویزای آمریکا با اداره‌ مهاجرت آمریکا سر و کار دارند.

اخذ پاسپورت آمریکا

با پاسپورت آمریکا به خارج از ایالات متحده سفر کنید. طبق نوع ویزایی که برای مهاجرت به آمریکا انتخاب می‌کنید، روش های اخذ پاسپورت آمریکا نیز متنوع است. اگر گذرنامه ایالات‌متحده داشته باشید، بسیاری از کشورها به شما اجازه ورود بدون ویزا را می‌دهند. همچنین  می‌توانید در هر سفارتخانه یا کنسولگری ایالات‌متحده در خارج از کشور درخواست محافظت یا کمک کنید، از گذرنامه خود به عنوان مدرک شهروندی ایالات متحده استفاده کنید به عنوان مثال، اگر نیاز به فوریت پزشکی دارید، اگر گذرنامه خود را گم کرده یا به سرقت برده یا قربانی جرمی شوید، می‌توانید از سفارت یا کنسولگری ایالات‌متحده کمک بگیرید.

داشتن پاسپورت ایالات‌متحده به طور کلی رایج‌ترین انگیزه برای اخذ تابعیت پس از امنیت از سیاست‌های ضد‌مهاجرتی است. یک نیاز مشترک در میان مهاجران،  اخذ گذرنامه آمریکایی است.

اخذ پاسپورت آمریکا به نوبه خود نیاز به رعایت یک سری شرایط دارد. در نظر داشته باشید که در این زمینه افراد باید در زمان حضور در این کشور بتوانند مالیات خود را به درستی پرداخت کنند. همچنین باید بتوانند در این کشور کسب و کار و درآمدزایی درستی داشته باشند. نیاز است که فرد بتوانند زبان خود را برای برقراری ارتباط و رفع نیازها، تقویت کند. اخذ پاسپورت آمریکا به نوبه خود ارزش بالایی دارد. یادگیری یک مهارت در آمریکا، کار در این کشور، خرید خانه در آمریکا و گرفتن اقامت از جمله موارد مهم در اخذ پاسپورت آمریکایی محسوب می‌شود.

هزینه های ویزای مهاجر به آمریکا

متقاضیان ویزا، ازجمله کودکان، ملزم به پرداخت هزینه درخواست ویزا هستند که گاهی اوقات به‌عنوان هزینه MRV نیز شناخته می‌شود. هزینه درخواست ویزا باید در صورت صدور یا عدم صدور ویزا پرداخت شود. نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌کنید میزان هزینه را تعیین می‌کند.

هزینه‌های درخواست ویزای آمریکا طبق تعرفه‌های جدید 2021 در زیر ذکرشده است:

نرخ کنونی کنسولی: 0.85 یورو= 1 دلار
تاریخ نرخ فعلی معتبر : 09/02/2021

 

مبلغ هزینه (دلار آمریکا) مبلغ هزینه (یورو) نوع ویزا

شرح

$160 136.00 B تجارت / جهانگرد
$160 136.00 C-1 ترانزیت
$160 136.00 D خدمه کشتی / هواپیمایی
$160 136.00 F دانشجو (دانشگاهی)
$160 136.00 I روزنامه‌نگار و رسانه
$160 136.00 J بازدیدکنندگان تبادل
$160 136.00 M دانشجو (حرفه‌ای)
$160 136.00 T قربانی قاچاق انسان
$160 136.00 TN/TD NAFTA متخصصان
$160 136.00 U قربانی فعالیت جنایی
$190 161.50 H کارگران موقت / فصلی و اشتغال، کارآموزان
$190 161.50 L افراد منتقل‌شده در داخل شرکت
$190 161.50 O افرادی که توانایی فوق‌العاده‌ای دارند
$190 161.50 P ورزشکاران هنرمندان و سرگرمی‌ها
$190 161.50 Q تبادل فرهنگی بین‌المللی
$190 161.50 R کارگر مذهبی
$265 225.25 K نامزد (e) یا همسر شهروند ایالات‌متحده
$205 174.25 E معامله‌گر / سرمایه‌گذار، تخصص حرفه‌ای استرالیا

 

در هر صورت، هزینه‌های پرونده شما قابل استرداد نیست، بنابراین مهم است که اولین بار مراحل درخواست خود را درست انجام دهید.

درخواست ویزای مهاجرتی

روند برنامه درخواست ویزای آمریکا که دنبال می کنید به مکان فعلی شما بستگی دارد:

 

مرحله 1

حامی مالی شما درخواستی را برای شروع روند مهاجرت با مقامات ایالات‌متحده ارائه می‌دهد. برای کارت‌های سبز خانواده، این فرم I-130 خواهد بود، که رابطه شما با بستگان حامی مالی را نشان می‌دهد. برای گرین کارت های اشتغال فرم I-140  لازم خواهد بود که از طرف شما درخواست صورت می گیرد.

مرحله 2 خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده (USCIS) درخواست شما را بررسی و تأیید می‌کند. پس از اتمام این کار، شما درخواست گرین کارت خود را ثبت می‌کنید، مگر اینکه قبلاً این کار را با تشکیل پرونده همزمان انجام داده باشید، با استفاده از فرم I-485 برای اعمال از داخل ایالات‌متحده یا فرم DS-260 برای اعمال از خارج از ایالات‌متحده.  برای گرین کارت‌های خانوادگی، اسپانسر شما فرم I-864 را نیز ارائه می‌دهد و متعهد می‌شود از شما حمایت مالی کند.
مرحله 3

اگر از داخل ایالات‌متحده درخواست می‌دهید، USCIS درخواست شما را پردازش می‌کند و جزئیات قرار ملاقات را برای گرفتن بیومتریک برای شما ارسال می‌کند. اگر از خارج از ایالات‌متحده درخواست می‌دهید، توسط کنسولگری محلی شما بررسی می‌شود و از بیومتریک به‌عنوان بخشی از مصاحبه کنسولی استفاده می‌کنید. در هر دو مورد، شما همچنین باید به‌عنوان بخشی از روند درخواست یک معاینه پزشکی انجام دهید.

مرحله 4

هر دو روند درخواست به مصاحبه حضوری نیاز دارید. پس از رسیدگی به درخواست شما، اطلاعیه‌ای با تاریخ و ساعتی که باید در یک مصاحبه در یک دفتر USCIS شرکت کنید (در صورت درخواست در ایالات‌متحده) یا یک کنسولگری ایالات‌متحده (در صورت درخواست خارج از ایالات‌متحده) برای شما ارسال می‌شود.

مرحله 5 بعد از پاسخ به سوالات مصاحبه سفارت آمریکا به شما گفته می‌شود که آیا درخواست شما تأییدشده است یا خیر. اگر از داخل ایالات‌متحده اقدام کرده باشید، کارت سبز شما برای شما پست می‌شود. اگر از طریق پردازش کنسولی اقدام کرده باشید، گذرنامه شما با ویزایی که به شما امکان می‌دهد به ایالات‌متحده سفر کنید، بازگردانده می‌شود. پس از ورود، گرین کارت شما به آدرس ایالات‌متحده شما پست می‌شود.

مشاوره

اگر با هر هدفی قصد مهاجرت به هر کشوری را دارید بهتر است قبل از اقدامی با افراد مجرب و کارآزموده در این زمینه مشورت کنید. برای اطلاع از شرایط مهاجرت به کشور آمریکا و بررسی دقیق شرایط خود می‌توانید با مشاورین متخصص ما در موسسه حقوقی مهاجرتی GO2TR در ارتباط باشید تا بهترین و مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت به این کشور پیش روی شما قرار دهند.

در همین رابطه بخوانید : 

منابع:

ارزیابی شرایط مهاجرت
برای مهاجرت به آمریکا ، با موسسه ما تماس بگیرید.
چه عواملی مصاحبه سفارت آمریکا را ساده تر می کند ؟
سابقه سفر به شنگن، آمریکا یا کانادا، تسلط به زبان انگلیسی، در اختیار داشتن سابقه تحصیلی و کاری مناسب و در اختیار داشتن تمکن مالی کافی
از چه راه هایی می توانیم برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنیم ؟
در حال حاضر مطمئن ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان، مهاجرت تحصیلی است.
پرداخت چه هزینه هایی برای مهاجرت به آمریکا ضروری است ؟
هزینه درخواست ویزا، هزینه ترجمه، هزینه ارزشیابی اموال، هزینه آزمایشات پزشکی، بلیط هواپیما و هزینه های رفت و آمد به یکی از کشورهای همسایه برای اخذ ویزا از مهمترین هزینه هایی هستند که برای مهاجرت به آمریکا باید پرداخت.
چگونه می توان وقت سفارت آمریکا را دریافت کرد ؟
از طریق سایت رسمی سفارت آمریکا این امکان وجود دارد. برای متقاضیان داخل ایران می توانند از طریق یکی از شهرهای زیر اقدام کنند: - آنکارا، ترکیه - دوبی، امارات عربی - ایروان، ارمنستان
مهمترین سوالاتی که در خصوص مصاحبه سفارت برای ویزای تحصیلی آمریکا مطرح می شود چیست ؟
میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی، آشنایی با رشته تحصیلی ، کسب آگاهی از برنامه متقاضی پس از تحصیل، میزان آشنایی فرد متقاضی به شهر محل زندگی، دانشگاه و تحصیل
علت اصلی برگزاری مصاحبه سفارت آمریکا چیست ؟
آشنایی به تسلط زبان انگلیسی متقاضی، آشنایی با پروسه مهاجرتی


52 دیدگاه برای “مهاجرت به آمریکا

 1. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام
  من فوق لیسانس معماری دارم و با ۴۷ سال سن مدیرعامل یک شرکت مهندسی ساختمان هستم ۱۸ سال سابقه و گردش ماهیانه نسبتا خوبی دارم برای مهاجرت به امریکا به همراه همسرم که مهندس صنایع هست و فرزندم که ۱۳ ساله است نیاز به راهنمایی داشتم و اینکه ایا اصلا به این قضیه میشه امیدوار بود مدرک زبان هم ندارم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در حال حاضر تنها برنامه های ویزاهای محدودی برای کشور آمریکا صادر میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 2. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر، ببخشید من ۱۶ سالم هست و رشتم فنی هست، الکترونیک هست،میخواستم بدونم برای این رشته در آمریکا کار هست، و اینکه بهترین راه مهاجرت برای من، کار در این رشته است یا تحصیل در این رشته، البته با توجه به این که من قهرمانی جهانی در رشته کاراته دارم، و زبانم کامل بلدم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  با توجه به سنتون بهترین راه مهاجرت برای شما راه تحصیلی می باشد.برای اطلاعات بیشتر با شماره 43000021-021 تماس بگیرید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR

 3. Avatar
  ناشناس گفته:

  با سلام، من ۱۶ سلام هست و رشتم فنی هست، رشتم الکترونیک هست،میخواستم بدونم من برای کار اقدام کنم یا برای تحصیل، با توجه به اینکه زبانم فول هست

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  شما برای مهاجرت از طریق کار نیاز به سه تا پنج سال سابقه کار و مدرک کارشناسی دارید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 4. Avatar
  ناشناس گفته:

  با سلام بنده در رشته ماشین آلات دریایی مهندسی کشتی و دریانوردی تحصیل دارم میخام بدونم چطور از طریق این رشته میتونم به ایالات متحده مهاجرت کنم چه برای کارچه برای ادامه تحصیل برای فوق لطفا راهنمایی کنید ایا امیدی هست برای رفتن به ایالات متحده یا خیر

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در حال حاضر ویزاهای کاری برای ایرانیان صادر نمیشود. در خصوص ویزای تحصیلی، به اطلاعات بیشتر در مورد رزومه ی تحصیلی شما احتیاج داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 5. Avatar
  ناشناس گفته:

  سلام
  آیا از طریق هنر میشه به آمریکا مهاجرت کرد؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، بله شا میتونید از این طریق به آمریکا مهاجرت کنید. برای کسب اطلاغات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره تلفن 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما، هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 6. Avatar
  پریا گفته:

  با سلام و احترام،دوست پسرم دانشجوی دکتری در آمریکاست،میخواستیم بدونیم اگه عقد آنلاین انجام بدیم،آمریکا این ازدواج رو قبول داره و من میتونم برم پیش نامزدم!؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  خیر ازدواج باید به صورت حضوری در ترکیه اتفاق بیافتد. برای اطلاعات بیشتر با موسسه GO2TR به شماره 4300021-(021) تماس بگیرید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR

 7. Avatar
  Art گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  بنده رانشجوی انصرافی مهندسی برق فردوسی هستم و فی الحال کنکوری و یقین دارم امسال بصورت شبانه در بهشتی تهران دندان پزشکی میخوانم ترنسکشوال مرد به زن هستم لکن تا اتمام پروسه جراحی و تطبیق مدارک حداکثر ۲ سال زمان نیاز است و من تا اون وقت ۴ ترم دندان پزشکی خوانده ام…نامزدم دانشجوی ارشد مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت هستن و قصد اپلای برای پی اچ دی دارن و ما قرارست دو سال دیگر ازدواج کنیم یعنی درست قبل گرفتن پذیرش ایشان چه امریکا چه کانادا لازم به ذکر است که ساپورت مالی هم نداریم و حداکثر تا دو سال دیگر مبلغ حدودی ۳۰۰ میلیون سرمایه ما خواهد بود…بنظر شما بهترین راه برای مهاجرت چیست آیا تحت عنوان همسر میتوانم بهمراه همسرم وارد کشور مقصد که پذیرش را قبول کرده شوم و به ادامه تحصیلات دندان پزشکیم بپردازم ضمن اینه زبان همسرم عالی و بنده نیز خوب است

 8. Avatar
  نیلی گفته:

  با سلام و احترام.دختری ۲۵ ساله هستم. فوق لیسانس بیماری شناسی گیاهی(گیاهپزشکی) دارم.معدل بالایی داشتم ولی دوره های زبانو طی نکردم.چجوری برای مهاجرت باید اقدام کنم؟

 9. Avatar
  بن ایل. گفته:

  سلام. آیا از طریق فامیل عموها میتونم به امریکا مهاجرت کنم. از کل خاندان. فقط خانواده ما ایران مونده

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه اقامت عموهای شما در این کشور منجر به کسب اقامت شما نخواهد شد و در شرایط فعلی چنانچه شرایط لازم را داشته باشید می توانید از روش تحصیلی برای کسب اقامت اقدام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمایید.
   ممنون از شما Go2tr

  • Avatar
   امیرحسین حسینی گفته:

   سلام دوست عزیز GO2TR،
   بله برای مهاجرتشون تاثیر مثیت داره. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی مورد شما با موسسه به شماره (43000021-021) تماس بگیرید.
   با تشکر از پیام شما

 10. Avatar
  ابراهیم گفته:

  سلام. خسته نباشید.
  من 17 سال پیش از طریق برادرم برای گرفتن اقامت امریکا اقدام کردم. سال 2016 برای مصاحبه به ابوظبی رفتیم و به Administrative processing خوردیم. همون موقع قضیه Travel Ban آقای ترامپ پیش اومد و بعد از 3 سال کلا ما رو Refused کردن.
  الان که وکیل پیگیری کردن و گفتن که شکایت میکنن ازمون پاسپورت خواستن بدلیل انقضا شدن پاسپورت من و گفتن که Refused به معنی رد شدن نیست. میخوام بدونم این به چه معنی هست که پاسپورت خواستن؟ الان پروسه اداری تمام شده و میخوان ویزا بدن یا اینکه هنوز ادامه داره و باز هم بعد از اینهمه وقت طول میکشه پروسه شون کامل بشه؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   معمولا سفارت های مختلف مدارک ارسالی را حتی در صورت ریجکت شدن تا چند سال نگه می دارند تا در صورت اقدام مجدد،مورد بررسی قرار دهند و این که از شما پاسپورت خواستند نیز احتمالا به همین دلیل است.
   در مورد زمان نیز باید گفت بسته به زمانی که سفارت به شما برای مصاحبه می دهد حداقل ۲ ماه به بالا طول خواهد کشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمایید.
   سپاس از همراهی شما Go2tr

 11. Avatar
  Hasti_tae گفته:

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید من 15سالمه و زبان کامل بلدم و میخوام برای دانشگاه به آمریکا سفر کنم. می خواستم ببینم که چه رشته تحصیلی مناسب اونجا هست و کار گیرم میاد. ممنونم

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما طیف وسیعی از رشته ها را می توانید برای مهاجرت انتخاب کنید اما موضوع حائز اهمیت داشتن رزومه قوی شامل معدل بالا،مدرک زبان انگلیسی و … می باشد.
   شما پس از تحصیل می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید.
   ممنون از شما تیم Go2tr

 12. Avatar
  حمیدرضا گفته:

  سلام من رشتم تجربی هست و ۱۶ سالمه میخواستن بدونم چجوری میتونم اقامت آمریکا رو بگیرم
  و اینکه آشنایی در آمریکا دارم اما فامیل نیست میشه دعوت نامه ارسال کنه برام ؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر این کشور تنها ویزای تحصیلی به ایرانیان می دهد،پس شما باید حداقل تا ۱۸ سالگی صبر کرده سپس اقدام کنید.
   در مورد دعوت نامه باید گفت شما از طریق دعوتنامه فقط می توانید به عنوان توریست و کوتاه مدت وارد این کشور شوید،
   ان هم در شرایط خاص!
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
   ممنون از شما Go2tr

 13. Avatar
  آذر لطیفی گفته:

  با سلام، قصد مهاجرت به آمریکا از طریق پسرم را دارم‌ .ایشان یکسال است که در مقطع دکتری رشته کامپیوتر از دانشگاه تکزاس آمریکا فارغ التحصیل شده و در شرکت قیسبوک مشغول بکار است و گرین کارتش را در دو الی سه ما آینده دریافت میکند.
  بهترین‌ و سریعترین راه را لطفا اعلام بفرمایید. پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزارم

  • Avatar
   خاطره محمدی گفته:

   سلام دوست عزیز. هر شهروند آمریکایی بالای 21 سال می تواند برای والدین خود درخواست اقامت کند. این روند درخواست همچنین یک روش سریع و آسان برای مهاجرت است.

 14. Avatar
  آناهید گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم شرایط پذیرش پزشک عمومی برای تحصیل تخصص در آمریکا چگونه است ؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما حداقل به 3 سال سابقه کار نیاز دارید و باید در آزمون های USMLE پذیرفته شوید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02143000021 تماس بگیرید.
   ممنون از همراهی شما Go2tr

 15. Avatar
  مهدی گفته:

  سلام من 18 سالمه و یواش یواش میخوام به دانشگاه ورود کنم میخواستم بدونم که چطوری از طریق تحصیل اقدام به اقامت داعمی این کشور بکنم و تابعیت آمریکا رو بگیرم؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما باید پس از تحصیل هر طور شده جاب آفر دریافت کرده و ویزای کار دریافت کنید،
   پس از حداقل ۵ سال شما می توانید برای کسب اقامت دائم درخواست دهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
   سپاس از همراهی شما Go2tr

 16. Avatar
  کیهان گفته:

  باسلام وخسته نباشین آیا فقط مسلط بودن به زبان اینگیلیسی میشود ویزای تحصیلی گرفت یا باید دوسه تا زبان بلد بود ؟۱۶سالمم هست

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان داشتن مدرک زبان انگلیسی کافی است اما در کنار آن شما باید سوابق تحصیلی خوبی نیز داشته باشید.
   ممنون از همراهی شما Go2tr

 17. Avatar
  افروز گفته:

  سلام وقت بخیر من 27 ساله هستم و مدرس زبان انگلیسی با مدرک لیسانس و 6 سال سابقه کار و 3سال با بیمه آیا امکان دریافت نتیجه هست یا خیر؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   ابتدا باید گفت کشور آمریکا به سختی برای ایرانیان ویزای کاری صادر می کند اما شما در صورت داشتن مدارک معتبر مثل دلتا و سلتا شانس اقدام را خواهید داشت.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02143000021 تماس بگیرید.
   ممنون از همراهی شما Go2tr

 18. Avatar
  A گفته:

  سلام من ۲۴ سالمه و مدرک کارشناسی علوم ازمایشگاهی و دو سال سابقه کار و مدرک زبان تافل دارم با این شرایط میتونم به امریکا از طریق کار مهاجرت کنم؟

  • Avatar
   امیرعلی مقدم گفته:

   سلام دوست عزیز
   کسب ویزای کار کشور آمریکا بسیار دشوار بوده و در اغلب موارد صادر نمی شود.
   سپاس از همراهی شما Go2tr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو مهاجرت
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱