۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
مشاوره رایگان
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

مقصدت رو از بین ۱۹۰+ کشور جستجو کنید

مهاجرت به آمریکا

پادکست مهاجرت به آمریکا

 فرصت‌های اقتصادی و درآمد بالا برای کارگران آمریکایی، نشان می‌دهد که مهاجران برای رقابت مشاغل یکسان، تمایل به ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر و بهتری دارند. اخذ مجوز و یا ویزای کاری آمریکا یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. برای آشنایی با روش های مهاجرتی و اقامت آمریکا با ما همراه باشید.

مقدمه

مهاجرت یکی از مواردی است که ایرانیان به آن علاقه بسیاری دارند و هر ساله شاهد مهاجرت بسیاری از هموطنان به خارح از کشور هستیم. باید توجه داشته باشید که مهاجرت به کشورهای خارجی نیازمند داشتن شرایط و امکانات خاصی خواهد بود که فرد متقاضی باید حتما این شرایط را داشته باشد.

مهاجرت به کشور آمریکا از ۳ طریق صورت می‌گیرد:

  • مهاجرت از طریق گرین کارت ( کارت سبز )
  • مهاجرت از طریق کارآفرینی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

در همین رابطه بخوانید : 

روش‌‌های مهاجرت به آمریکا

روش‌های مهاجرت

برای مهاجرت به آمریکا و اخذ گرین کارت این کشور روش‌های مختلفی پیش روی افراد است. عده‌ای به سراغ روش‌های شغلی و تخصص می‌روند و عده‌ای که در این کشور خویشاوند دارند روش خویشاوندی را انتخاب می‌کنند، کسانی که از نظر سرمایه در وضعیت خوبی به سراغ روش‌های سرمایه‌گذاری می‌روند. یکی از روش‌های مهاجرت به آمریکا ، تحصیل است در این روش افراد می‌توانند با پذیرش در یکی از دانشگاه‌های این کشور و اخذ گواهی از این دانشگاه به سادگی وارد دوره‌های تحصیلی شوند.

ویزای کار آمریکا خود شامل چندین سبک مختلف است که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود است. مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج از دیگر روش‌هایی است که می‌تواند برای افراد خوب به نظر برسد. کسانی که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند با ثبت شرکت در آمریکا می‌توانند شانس خود را افزایش دهند. تابعیت تولد در آمریکا و همینطور یک سری شرایط خاص مانند کارآفرینی و ورزش از دیگر گزینه‌هایی است که پیش روی افراد قرار گرفته است و می‌تواند یک گزینه بسیار عالی محسوب شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

به دلیل اقتصاد قوی که این کشور دارد، افراد بسیاری هستند که از طریق ویزا سرمایه‌گذاری، به این کشور مهاجرت نموده و وارد بازار تجارت این کشور می‌شوند. روش‌های سرمایه گذاری در آمریکا مختلف است، که مهم‌ترین آن‌ها سرمایه گذاری EB5 بوده و افراد با مبلغ ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار آمریکا می‌توانند در آمریکا بیزینس خود را راه اندازی کنند. در این روش در ابتدا یک اقامت ۲ ساله داده می‌شود و پس از آن، متقاضیان می‌توانند در صورت رعایت شرایط لازمه از جمله: پرداخت مالیات، عدم ارتکاب جرم و جنایت، اقامت به مدت 5 سال در داخل کشور آمریکا، می توانند برای اقامت دائم آمریکا و اخذ گرین کارت اقدام نماییند.

در روش سرمایه گذاری باید به شاخص‌های اقتصادی تاثیرگذار نیز توجه داشته باشیم. شاخص‌هایی مانند بیکاری، روند رشد اقتصادی و شرایط ثبات سیاسی آن کشور به صورت مستقیم بر چگونگی سرمایه‌گذاری در هر کشور تاثیرگذار است. کشور آمریکا از نظر اقتصادی به عنوان اولین و بزرگترین اقتصاد در دنیا معرفی شده است که حدود ۱۳ هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی را به تنهایی به خود اختصاص داده است. از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در این کشور روند نزولی داشته است.

مهاجرت تحصیلی‌ به آمریکا

در بخش های اول بررسی شد که مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل از دیگر روش های خوب محسوب می شود که فرد می تواند انتخاب نموده و شرایط مهاجرتی خوبی برای خود فراهم سازد.

اولین قدم برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا دریافت یک گواهی پذیرش از دانشگاه یا مرکز آموزشی است که متقاضی قرار است در آنجا تحصیل نماید، به این گواهی SEVP گفته می شود. پس از اینکه این گواهی دریافت شد متقاضی می بایست درخواست ویزا برای ادامه تحصیل نماید افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ، کالج های زبان انگلیسی و یا مدارس خصوصی را دارند باید درخواست ویزای F داشته باشند و افرادی که قصد دارند در هنرستان ها و موسسات دیگر آموزشی تحصیل کنند باید درخواست ویزای M نمایند.

در صورتی که بخواهید در ابتدا به قصد گردشگری وارد خاک این کشور شوید و یک دوره تحصیلی کمتر از 18 ساعت در هفته را نیز بگذرانید یک نوع ویزای گروه B برای شما در نظر گرفته می شود اما اگر تایم تحصیل بیش از 18 ساعت در طول هفته باشد نیاز به ویزای دانشجویی خواهید داشت.

در صورتی که آخرین مدرک تحصیلی فرد برای خارج از آمریکا باشد باید مدرک تحصیلی خود را در یکی از سازمان های ارزشیابی در آمریکا برای اعتبار دهی ارائه دهد. سپس نوبت به دپارتمان پذیرش دانشگاه و پرداخت هزینه های مربوطه خواهد بود.

در نظر داشته باشید که باید سطح علمی فرد متقاضی به طور دقیق بر اساس استانداردهای تعریف شده مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود که او در کدام رشته و شرایط می تواند تحصیل بهتری داشته باشد. در صورتی که بخواهید در مقطع کارشناسی در آمریکا تحصیل نمایید باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات را ترجمه رسمی نمایید، باید از مدرک آیلتس یا تافل خود کپی تهیه نمایید، نیاز است که از صفحه اول پاسپورت کپی اخذ شود. افراد باید رزومه شخصی به زبان انگلیسی داشته باشند. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیاز به مدرک لیسانس دارید و باید حداقل سه توصیه نامه از اساتید خود ارائه دهید.

مهاجرت کاری آمریکا

ویزای EB3 یکی از گزینه های بسیار مناسب برای ایرانیان محسوب می شود . این ویزا برای کسانی است که شرایط سرمایه گذاری در کشور آمریکا را ندارند و نیازی به مدرک زبان تافل و آیلتس نیز ندارد. هر ساله کشور آمریکا یک فراخوان در زمینه کمبود نیروی کار خارجه اعلام می کند در این دوره افراد می تواند برای خود و تمام اعضای خانواده خود اقامت دائم و گرین کارت دریافت نمایند.

شرط ورود به این بخش کم بوده و روند انجام پرونده نیز بسیار سریع است. برای اخذ این ویزا نهایتاً بین 18 الی 24 ماه زمان نیاز است اما تنها شرطی که وجود دارد داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یکی از کارآفرینان آمریکایی است، پیشنهاد کار صورت گرفته باید مورد تأیید وزارت کار این کشور باشد.

در این روش نیاز به تحصیلات عالیه، شرط سنی، شرط مالی و همینطور شرط سرمایه گذاری نخواهد بود. ویزای اقامت این نوع عموماً به صورت EB3 صادر می شود. متقاضیان موظف هستند که یک سال برای شرکت مورد نظر کار کنند. بهتر است که متقاضی بیش از 50 سال نداشته باشد. در نظر داشته باشید که شرایط جسمی فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد باید گواهی عدم سوء پیشینه نیز داشته باشد.

درصد قبولی در این روش بالا اعلام شده است و گرین کارت برای همه اعضای خانواده فرد صادر می شود. برای بررسی پرونده ها در ابتدا پرونده به وزارت کار آمریکا صادر می شود. فایل مربوطه از وزارت کار این کشور دریافت می شود اجازه نامه کاری داده می شود. مدارک به وزارت خارجه آمریکا ارسال می شود، زمان مصاحبه سفارت مشخص می شود. صدور ویزا به شکل دقیق صورت می گیرد. در مصاحبه مشخص می شود که توانایی جسمی فرد چقدر است و آیا می تواند از پس کار موجود برآید یا نه.

در نظر داشته باشید که این ویزا با ویزای مهارت و تخصص کشور آمریکا فرق دارد و قطعاً درآمدی که از طریق ویزای کار و مهارت برای شما در نظر گرفته می شود به مراتب بیشتر از این گزینه است. در نظر داشته باشید که گواهی اشتغال از سوی وزارت آمریکا بسیار مهم است و در صورت نبود این گزینه مهاجرت به آمریکا از طریق کار به سادگی فراهم می شود. در نظر داشته باشید که صلاحیت کارفرما در این روش کلیدی ترین عامل موفقیت خواهد بود.

مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا

مهاجرت از طریق ازدواج

افرادی که مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را انتخاب کرده‌اند دو نوع ویزای نامزدی و ازدواج پیش روی این افراد است که هر یک دارای شرایط خاص مربوط به خود هستند. ویزای نامزدی برای شخص آمریکایی صادر می‌شود تا بتواند نامزد خود را برای ازدواج وارد آمریکا نماید. عموماً مدت زمانی که برای دریافت ویزای نامزدی در نظر گرفته می‌شود از 3 ماه تا یک سال و نیم است. در این ویزا هر دو شخص می‌بایست مجرد باشند و با هم قصد ازدواج داشته باشند. دو شخص باید به سن قانونی رسیده باشند و اگر قبلاً ازدواج کردند باید شفاف سازی در زمینه طلاق و یا فوت همسر مشخص باشد. ویزای نامزدی یک ویزای موقت بوده و پس از ازدواج فرد می‌تواند برای گرین کارت اقدام نماید. برای اخذ این ویزا فرد باید  شهروند آمریکایی باشد. دو شخص از نظر قانونی مشکلی با هم نداشته باشند. شخصی که فاقد ملیت آمریکایی است باید با هدف اصلی ازدواج وارد خاک این کشور شود و پس از ورود تنها 90 روز زمان نیاز است که به نتیجه خود دست یابد.

ویزای ازدواج برای شهروند و افرادی که مقیم این کشور هستند و گرین کارت دارند به صورت مشترک استفاده می‌شود. ویزای ازدواج در واقع مهاجرت به آمریکا محسوب شده و فرد در همان ابتدا گرین کارت دریافت می‌نماید. مدت زمانی که برای دریافت ویزای ازدواج زمان نیاز است بین یک سال و نیم الی 2 سال است. در نظر داشته باشید که در هر دو نوع ویزا باید نامه‌ای مبنی بر گردش مالی وجود داشته باشد تا مشخص سازد که افراد از نظر مالی در وضعیت درستی هستند و از پس هزینه خود در آمریکا بر خواهند آمد. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به طور دقیق و درست مورد ارزیابی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که در هر دو روش باید فرم حامی مالی به طور دقیق تکمیل و ارسال شود، در نظر داشته باشید که این فرم نیاز به تأیید و امضا دارد.

مهاجرت از طریق تولد به آمریکا

در کشور آمریکا در سال‌های پیش از 2010 از سیستم خاک نیز استفاده می‌شد، اما این روند با مشکلات زیادی روبرو شد و امروزه کشور آمریکا سیستم خون را برای تابعیت کودک در نظر گرفته است. در نظر داشته باشید که در این اصل پدر و مادر فرد می‌بایست شهروند آمریکا باشند و فرزند متولد شده جدا از اینکه در خاک این کشور به دنیا آمده است یا خیر تابعیت آمریکا را خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که متقاضی می‌توانید برای ویزای تولد فرزند در آمریکا به میزان حداقل 140 هزار دلار هزینه پزشکی را لحاظ نماید.

فرد برای گواهینامه تولد این کشور می‌توانید یک گذرنامه نیز داشته باشد. در سن 21 سالگی کودک می‌تواند برای تغییر تابعیت خود تصمیم بگیرد. در نظر داشته باشید که در صورتی که تابعیت پدر و مادر کودک مشخص نباشد طی یک شرایط سخت مشخص می‌توان تابعیت این کشور را برای کودک در نظر گرفت. شرایط اقامت در آمریکا کمی آسان‌تر شده است.

مهاجرت به آمریکا از طریق همراه

اخذ ویزای همراه کشور آمریکا برای کسانی که مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند یک گزینه عالی است، در واقع همسر و فرزندان شما نیز می‌توانند مهاجرت به آمریکا داشته باشند و در این مسیر می‌توانند کار و تحصیل نمایند. اگر شما مهاجرت به آمریکا از طریق مهارت را انتخاب کرده‌اید شرایط بهتری برای شما در نظر گرفته شده است.

اینطور که شواهد نشان می‌دهد افرادی که قصد دارند در این کشور زندگی نمایند و همسر و فرزند خود را همراه کنند باید بهترین روش مهاجرت به آمریکا را انتخاب نمایند. روش‌های تحصیلی نیز به صورت موقت اجازه می‌دهد که بتوانید همسر و فرزند خود را وارد این کشور نمایید، در نظر داشته باشید که مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای آمریکا از نوع همراه به این معنی است که شما تمامی قوانین زندگی در این شهر را پذیرفته‌اید و هیچ مشکلی ندارید.

مهاجرت شرایط خاص به آمریکا

یک نوع روش مهاجرت به آمریکا از طریق شرایط خاص مطرح است. این روش برای کارکنان مذهبی، گروهی از کارکنان رادیو و تلویزیون، مترجمان عراقی و افغانی و کارکنان سازمان‌های بین‌المللی ، پزشکان، اعضای نیروهای ارتشی، کارکنان منطقه کانال پاناما و ... صادر می‌شود.

در نظر داشته باشید که شما برای مهاجرت به آمریکا از طریق شرایط خاص در واقع به صورت موقت وارد خاک این کشور می‌شوید و موظف هستید در طول دوره مشخص در این کشور مانده و سپس کشور را ترک نمایید. اقامت آمریکا با اجاره خانه از دیگر روش‌های پیش روی افراد است.

ویزای کارآفرینی آمریکا از دیگر گزینه‌هایی است که پیش روی افراد قرار دارد این گزینه برای کسانی که دارای ایده‌های خوب هستند بسیار عالی است، در این روش شما ایده خود را در قالب یک طرح کلی به دولت آمریکا ارائه می‌دهید و میزان بودجه اولیه خود را نیز اعلام می‌کنید، طبق ارزیابی‌های صورت گرفته مشخص می‌شود آیا بودجه شما برای پیاده سازی ایده مورد نظر کافی است یا خیر بارها دیده شده است که دولت این کشور بودجه‌ای را به افراد به عنوان یک کمک هزینه پرداخت می‌نماید، در نظر داشته باشید که در این مسیر به طور کلی طرح شما باید با سود خوبی برای کشور آمریکا همراه باشد. در نظر داشته باشید که ویزای کارآفرینی این کشور بسیار عالی بوده و برای نخبگان یک گزینه بی‌نظیر محسوب می‌شود.

مهاجرت توریستی به آمریکا

سوالات زیادی در زمینه مهاجرت به آمریکا با هدف گردشگری دیده می‌شود. عده‌ای می‌پرسند چرا ویزای توریستی به سختی صادر می‌شود و این پروسه به چه دلیل زمان‌بر است؟ در نظر داشته باشید که شما برای اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا باید سعی کنید چندین موضوع را به طور دقیق ارزیابی نمایید. کشور آمریکا از هر نظر برای زندگی و درآمدزایی در وضعیت نرمالی قرار دارد و عده‌ای ویزای توریستی را بهانه می‌کنند تا بتوانند وارد خاک این کشور شده و به نوبه خود در آن بمانند به همین دلیل است که صدور ویزای توریستی این کشور سختگیرانه است.

به طور کلی آنطور که آمارها نشان می‌دهد افرادی که در امریکا دوست و آشنا داشته و برایشان دعوت نامه صادر می‌شود در این مسیر می‌توانند شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشند در هر صورت شما باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد قصد دارید به کشور خود باز گردید. مدارک کاری در این زمینه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد، از طرفی اگر متأهل هستید نیز سند ازدواج می‌تواند برای صدور ویزای توریستی یک گزینه مناسب باشد در نظر داشته باشید که مهاجرت توریستی به آمریکا با هدف گشت و گذار است و تحصیل و کار در این کشور را زیر سوال می‌برد.

مهاجرت پناهندگی به آمریکا

ما هیچ تشویقی در زمینه مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی نمی‌کنیم و اطلاعاتی که در این بخش در اختیار شما قرار می‌گیرد صرفاً برای اطلاعات بیشتر بوده و هرگز نمی‌تواند روش پناهندگی را یک انتخاب درستی برای مهاجرت در نظر گرفت. مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی مخصوص افرادی است که به دلایلی ویژه ، مانند اعتقادی، دینی، نژادی و ملیتی در کشور خود محاکمه شده‌اند و یا در صورت بازگشت به کشور خود قطعاً در خطر جانی و مالی هستند و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.

این افراد می‌توانند دلایل و مدارک محکمی ارائه دهند و از دولت آمریکا بخواهند که در این مسیر به آن‌ها کمک نماید. فردی که وارد خاک آمریکا می‌شود تا یک سال فرصت دارد که برای پناهندگی این کشور اقدام نماید. عموماً پس از اینکه درخواست صورت گرفت شخص می‌بایست برای مصاحبه حضوری آماده شود. در واقع شرایط و دلایل و مدارک فرد به صورت حضوری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، پنج ماه پس از اقدام برای پناهندگی در صورتی که جواب دریافت نشد، شخص از دولت آمریکا اجازه کار می‌خواهد تا بتواند از پس هزینه‌های خود برآید.

در صورتی که شخص اصلی بتواند پناهندگی را دریافت نماید می‌تواند برای همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود برای ورود به این کشور درخواست دهد. عموماً پس از یک سال از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، شخص می‌تواند تقاضای گرین کارت داشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر فرد پس از دریافت پناهندگی آمریکا، به کشور خود باز گردد از سوی دولت این کشور مورد بازخواست قرار می‌گیرد و سبب می‌شود که گرین کارت فرد از دست برود. پناهندگی به آمریکا یک روش پیچیده است.

راحت‌ترین روش مهاجرت به آمریکا

می‌دانیم که اخذ گرین کارت آمریکا یکی از رویای مهم برای هر فرد محسوب می‌شود. در صورتی که بتوانید وارد خاک این کشور شوید و از نظر کار در امنیت شغلی درستی قرار بگیرید، به سادگی می‌توانید صاحب گرین کارت شوید. این گزینه برای کسانی امکان پذیر است که دارای مهارت بالایی هستند.

در کشور آمریکا عموماً کمبود نیروی کار در زمینه علم و فناوری و مهندسی و همینطور ریاضیات دیده می‌شود و هر ساله استخدام کارمندان خارجی نیز صورت می‌گیرد. بنابراین افرادی که از نظر تخصص و مهارت در وضعیت خوبی هستند در کشور آمریکا به سادگی می‌توانند در یک فضای امنیتی شغلی قرار بگیرند و به بهترین روش خود را به گرین کارت برسانند.

از دیگر روش‌های آسان برای مهاجرت به آمریکا ازدواج است. در واقع ازدواج یکی از آسان‌ترین روش‌هایی است که پیش روی فرد قرار گرفته است و در صورتی که یک فرد غیر آمریکایی با یک آمریکایی ازدواج واقعی داشته باشد، می‌توانند به سادگی گرین کارت این کشور را اخذ نماید.

در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما در آمریکا زندگی می‌کند و تمایل دارد شما را از نظر مالی حمایت نماید وضعیت شما برای مهاجرت به آمریکا آسانتر می‌شود و فرم مربوط به ویزای خویشاوندی باید تکمیل شود. در نظر داشته باشید که فرد باید یکی از اعضای درجه یک خانواده شما باشد و باید شهروند کشور آمریکا باشد تا این روال به طور دقیق صورت بگیرد. اینطور که شواهد نشان می دهد این روش نیز به عنوان یکی از آسانترین روش مهاجرت به آمریکا محسوب شده است که افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند.

میزان رضایت مهاجران به آمریکا

می‌دانیم که وقتی صحبت از مهاجرت می‌شود یافتن مسکن کار دشواری است و در برخی از کشورها حتی اجاره مسکن با یک رقم نجومی همراه است به عنوان مثال اگر شما بخواهید در استرالیا یک خانه اجاره نمایید باید هزینه بسیار زیادی را تقبل نمایید که شاید هر کسی به سادگی نتواند از پس آن بر آید اما اجاره خانه در آمریکا یک رویا نیست.

افرادی که در این کشور یک درآمد متوسط دارند هم می‌توانند صاحب خانه شوند. این موضوع با رضایت 98 درصد مردم این کشور روبرو است. در نظر داشته باشید، تنوع فرهنگ و قومیت‌های مختلف در امریکا سبب شده است که زندگی در آن آسان باشد، در آمریکا خبری از بی‌احترامی و یا مذهب آزاری نیست و این روال نیز رضایت اغلب افراد را در پی دارد.

یافتن شغل در آمریکا سخت نیست اما نه شغل پر درآمد! در واقع اینکه می‌گویند کاریابی در آمریکا کار دشواری است از پایه اشتباه است، در این کشور کارهای زیادی با حقوق کم وجود دارد بنابراین افراد هرگز گرسنه نخواهد ماند اما برای یک شغل مناسب در این کشور شاید نیاز باشد کمی دقیق‌تر ارزیابی صورت بگیرد و مشخص شود که آیا افراد می‌توانند با تخصص خوب وارد خاک این کشور شوند یا خیر. در هر صورت در کشور آمریکا از نظر شغل و درآمد در وضعیت متوسط خواهید بود.

کیفیت زندگی در این کشور عالی است. مردم به شغل روتین زندگی خود را اداره می‌کنند و سعی می‌کنند طبق نیاز خود روال زندگی را بگذرانند. در این کشور کسانی که قصد دارند زندگی آرام‌تری داشته باشند باید سعی کنند طبق استراتژی خود حرکت کنند.

کودکان در آمریکا بیشترین ارزش و پس از آن‌ها بانوان از نظر ارزش رتبه بالایی دارند. بهترین مکان تحصیل برای کودکان فراهم شده است و بانوان نیز در یک فضای امن فرزندان خود را پرورش می‌دهند، این روال سبب شده است که کشور آمریکا از دسته کشورهای بسیار پیشرفته و قدرتمند محسوب شود.

آمار مهاجران به آمریکا

بر اساس آمارها اینطور به نظر می‌رسد که مکزیک بیش از کشورهای دیگر به آمریکا مهاجر صادر می‌کند به طوری که در لیست مهاجران این کشور در حدود صد و پنجاه هزار نفر مکزیکی هستند این موضوع به دلیل شرایط زندگی مشابه و آب و هوای سازگار آمریکا با مردم مکزیک است. باز هم انتظار می‌رود که در سال‌های آینده از مکزیک به این کشور مهاجر دیده شود. کشورهای حوزه کارائیب بعد از مکزیک بیشترین میزان مهاجرت به آمریکا را دارند و در رتبه‌های بعدی کشورهای چین و هند نیز دیده می‌شود، چین و هند به دلیل تعداد زیاد جمعیت خود و با هدف کنترل جمعیت به کشور آمریکا مهاجر صادر می‌نماید. در لیستی که اعلام شد ایران دیده نمی‌شود و علت آن نیز مشخص است، می‌دانیم که ایرانیان برای مهاجرت به آمریکا کار سختی در پیش دارند اما در پیمان جدیدی که از سوی دولت آمریکا صورت گرفته است ورود ایرانیان به این کشور به نسبت قبل آسان‌تر شده است. به طوری که در آزمون لاتاری سال 2020 ، نام کشور ایران نیز دیده می‌شود. اما هر ساله میزان مهاجران از ایران به آمریکا زیاد است اما اینکه چه تعداد می‌توانند به هدف خود برسند موضوعی است مهم و قابل بررسی که در طول مقاله مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

مهاجرپذیری آمریکا

آمریکا از دسته کشورهایی است که از هر جای دنیا مهاجر می‌پذیرد، این کشور پهناور هر ساله هزاران نفر را به عنوان مهاجر پذیرفته و تنوع فرهنگی در آمریکا بسیار زیاد است. در سال‌های اخیر مهاجرت از ایران به آمریکا کمی دشوارتر از سال‌های خیلی قبل است و این روال به دلیل موضوعات سیاسی و اجتماعی صورت گرفته است اما در سال 2018 به نسبت سه سال پیش نسبت مهاجرت به آمریکا بیشتر شده است.

آمارها نشان می‌دهد که هر ساله به تعداد مهاجران آن کشور افزوده می‌شود. شرایط خوب زندگی، کیفیت و امکانات عالی، شرایط بی‌نظیر و ... سبب شده است که افراد، کشور آمریکا را گزینه خوبی برای مهاجرت و زندگی بدانند، این روال این روزها بهتر از سال‌های گذشته دیده شده است.

آمارها نشان می‌دهد که در حال حاضر به میزان یک میلیون و دویست هزار مهاجر به تاریخ 2018 در این کشور حضور دارند و البته در وضعیت تابعیت دائم قرار گرفته‌اند. اینطور که مشخص است به ازای هر صد هزار نفر آمریکایی ، 400 نفر مهاجر هستند که رقم قابل توجهی است. دسته بندی در زمینه بیشترین تعداد مهاجران به کشور آمریکا در بخش بعد در نظر گرفته‌ایم تا مشخص شود بیشتر از کدام کشورها ، مهاجرت به آمریکا صورت گرفته است.

شهرهای مهاجر پذیر آمریکا

سن خوزه یکی از شهرهای بسیار مهم برای مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود. کیفیت زندگی در این شهر 7.7 اعلام شده است و ارزش کلی برای زندگی به میزان 5.9 اعلام شده است. این شهر در زمینه تکنولوژی برای جوانان یک گزینه بسیار عالی است. در این شهر شرکت‌های بزرگ خصوصی فعالیت می‌کنند و یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در کشور آمریکا محسوب می‌شود.

سانفرانسیسکو از دیگر شهرهای خود برای زندگی محسوب می‌شود. در این شهر هیجان و آزادی در وضعیت عالی قرار دارد. در این شهر استارت آپ‌ها و تکنولوژی‌های گسترده‌ای دیده می‌شود. البته هزینه زندگی در این شهر کمی گران است. کیفیت زندگی در این شهر 6.6 اعلام شده است و ارزش کلی 5.3 است. اقامت آمریکا برای ایرانیان بسیار ارزشمند است.

واشنگتن از دیگر شهرهای بسیار عالی برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود. در این شهر بازار کار قدرتمندی وجود دارد و آموزش و بهداشت و درمان در وضعیت عالی قرار دارد. کیفیت زندگی در این شهر 6.5 اعلام شده است و ارزش کلی در وضعیت 7.3 قرار دارد.

سیاتل یکی دیگر از شهرهای آمریکا است که بین دریا و کوهستان قرار دارد. این شهر دارای طبیعت بسیار دل انگیز اما شاید کمتر برای مهاجرت دیده شود. در این کشور کارخانجات زیادی دیده می‌شود اما خدمات بهداشت و درمان و صنایع دریایی در وضعیت دقیقی قرار دارد. این شهر دارای فضای طبیعت بسیار دل انگیزی است که سبب می‌شود یکی از بهترین مکان‌ها برای گشت و گذار محسوب شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی این شهر شما را مجذوب می‌کند. هزینه اقامت در امریکا نیاز به ارزیابی‌های مشخصی دارد.

در نظر داشته باشید که هر یک از شهرهای آمریکا دارای شرایط خوبی برای زندگی هستند که باید بر اساس بودجه و هدف خود گزینه مناسب را اعمال نمایید.

 اقامت آمریکا

اقامت آمریکا

افرادی که قصد اقامت کشور آمریکا را دارند باید سعی کنند به طور دقیق در زمینه تمدید ویزا اقدام نمایند در نظر داشته باشید که شما در ابتدا باید سعی کنید به مدت دو الی 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید سپس شرایطی فراهم می‌شود تا برای درخواست اقامت دائم اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که اخذ اقامت این کشور به صورتی است که افراد بتوانند در وضعیت درستی قرار بگیرند و از قوانین این کشور تبعیت نمایند. اداره مهاجرت آمریکا شرایط مهاجرت به آمریکا را کمی آسان‌تر از قبل کرده است .

اخذ پاسپورت آمریکا

اخذ پاسپورت آمریکا به نوبه خود نیاز به رعایت یک سری شرایط دارد در نظر داشته باشید که در این زمینه افراد باید بتوانند مالیات را به درستی پرداخت نمایند. می‌بایست بتوانند در این کشور کسب و کار و درآمدزایی درستی داشته باشند. نیاز است که افراد بتوانند زبان خود را تقویت نمایند. اخذ پاسپورت این کشور به نوبه خود ارزش بالایی دارد. کار در آمریکا نیاز به مهارت دارد، خرید خانه در آمریکا و گرفتن اقامت از دسته موارد مهم محسوب می‌شود.

 

مشاوره

برای اطلاع از شرایط مهاجرت به کشور آمریکا و بررسی دقیق شرایط خود می‌توانید با مشاورین متخصص ما در ارتباط باشید تا بهترین و مناسب ترین روش را برای مهاجرت به این کشور پیش روی شما قرار دهند.

مشاوره مهاجرت به آمریکا
آخرین ویرایش: ‏3 هفته پیش - 47,171 نمایش

سوالات متداول

چه عواملی مصاحبه سفارت آمریکا را ساده تر می کند ؟

از چه راه هایی می توانیم برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنیم ؟

پرداخت چه هزینه هایی برای مهاجرت به آمریکا ضروری است ؟

نظرات

با سلام و احترام، با توجه به پتانسیل هایی که دارم می خواهم راهنمایم کنید .تحصیلات من فوق لیسانس مهندسی معدن با گرایش مکانیک سنگ، دارای تجربه های کاری مفید در کارخانه شستشوی ذغال برای ذوب آهن و کک تولیدی برای تولید آهن و فولاد هستم. لطفا بفرمایید چگونه میتوانم به آمریکا مهاجرت کنم؟ با تشکر.

2019-04-20 18:03:26

سلام دوست عزیز: شما میتوانید برای مقطع PHD رشته ی خود اقدام کنید و به راحتی به کشور آمریکا مهاجرت کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-04 08:17:58

سلام دوست عزیز: شما میتوانید برای مقطع PHD رشته ی خود اقدام کنید و به راحتی به کشور آمریکا مهاجرت کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-04 08:17:58

سلام خواهر من حدودا ۳۷ سال قبل برای ما جهت گربن کارت اقدام کرد که ۱۴ سال بعد که بعد هر سه فرزند من بالای ۲۱ سال بودن فقط من ‌شوهرم فقط توانستیم بریم که به محض گرفتن گرین کارت من دوباره برای بچه ها اقدام کردم بعد سینیزن شدن ما نامه بچه ها اپرو شد که هر سه ازدواج کرده‌اند حالا میتونن برن یا نه

2019-08-04 19:58:11

سلام دوست عزیز.برای دریافت مشاوره با شماره 02143000021 تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-06-23 09:00:24

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط