مهاجرت به آمریکا

0:00
/
پادکست

مهاجرت به آمریکا، می‌تواند به دلایل مختلفی صورت بگیرد اما، معمولا هدف مشترک بیشتر متقاضیان، اخذ اقامت دائم (گرین کارت) این کشور است. ویزاهای متنوعی برای مهاجرت وجود دارد، ولی آنچه در اینجا موردبررسی قرار می‌‌گیرد، معرفی رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا، نحوه‌ی درخواست، اخذ پاسپورت، اقامت آمریکا و اطلاعاتی از این قبیل است. همچنین در این مطلب سعی کرده‌ایم به برخی از سوالات رایج شما بپردازیم.

مقدمه

مهاجرت به آمریکا

ایالات‌متحده آمریکا، سرزمین آزادگان از 50 ایالت تشکیل‌شده است. بیش از 327 میلیون نفر در آمریکا زندگی می‌کنند و همچنین سومین کشور پرجمعیت جهان است. علاوه بر این ایالات‌متحده از نظر مساحت چهارمین کشور بزرگ دنیا به شمار می‌آید. برکسی پوشیده نیست که آمریکا دارای یک اثر فرهنگی است که توسط نوآوری در تکنولوژی، سینما، تلویزیون و موسیقی هدایت می‌شود. جمعیت ینگه‌دنیا از تنوع نژادی بالایی برخوردار است. همان‌طور که می‌دانید ایالات‌متحده بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی جهان است که بر اساس تولید ناخالص داخلی (GDP) رتبه‌بندی می‌شود. آمریکا کشور نسبتاً جوانی است و کمتر از 250 سال سن دارد.

سال‌هاست که آمریکا به دلایل زیادی، که به برخی از آن‌ها در این مطلب می‌پردازیم، مقصد محبوب مهاجران به‌شمار می‌آید. طبق محاسبات مرکز تحقیقات پیو؛ میزان مهاجرت به آمریکا بیش از هر کشور دیگری در جهان است. امروز، بیش از 40 میلیون نفر که در ایالات‌متحده زندگی می‌کنند در کشوری دیگر متولدشده‌اند که حدود یک‌پنجم مهاجران جهان را تشکیل می‌دهند. 

قبل از اینکه چمدان‌هایتان را ببندید، برای مهاجرت شما نیاز به ویزا دارید. دلیل شما برای مهاجرت به آمریکا، نوع ویزای شما را برای ورود به ایالات متحده تعیین می‌کند. شما به عنوان یک متقاضی باید توجه داشته باشید که مهاجرت به کشورهای خارجی نیازمند داشتن شرایط و امکانات خاصی است. هر کشور و هر نوع ویزا، شرایط خاص خود را می‌طلبد. قبل از اقدام به مهاجرت باید اول بررسی کنید که واجد شرایط چه نوع ویزایی هستید.

طی چند سال گذشته باتوجه به سیاست‌های ترامپ (رئیس جمهور سابق) مهاجرت به آمریکا برای ایرانی‌ها کار مشکل و چه بسا غیر ممکنی شده بود. با توجه به اینکه جو بایدن به مقام ریاست جمهوری دست یافت، با انتخاب سناتور کامالا هریس از کالیفرنیا به عنوان معاون رئیس جمهور، سیاست مهاجرت به آمریکا را دوباره در کانون توجهات ملی قرار داد.

انواع روش‌های مهاجرت به آمریکا

برای بسیاری، مهاجرت به آمریکا یک رویای مادام العمر است. ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد، دلیل شما برای سفر نوع ویزای شما را برای ورود به ایالات متحده تعیین می‌کند. بهتر است قبل از اینکه ناامید شوید، نگاهی به روش‌های مهاجرت بیندازید.

برخی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به آمریکا به شرح زیر است:

 • مهاجرت از طریق لاتاری گرین کارت ( کارت سبز )
 • مهاجرت از طریق ویزای نخبگان
 • مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ویزای نامزدی آمریکا
 • مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری 
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق ویزای توریستی
 • مهاجرت از طریق تولد در آمریکا
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق لاتاری گرین کارت

تقریباً هرسال از آبان تا بهمن‌ماه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آمریکا به‌صرافت می‌افتند که از ثبت‌نام لاتاری عقب نمانند. برنامه ویزای مهاجرت از طریق لاتاری (برنامه ویزای DV) که در اصطلاح به آن ویزای تنوع نژادی آمریکا می‌گویند، سالانه شانس مهاجرت به آمریکا را در اختیار متقاضیانی قرار می‌دهد که به شکل تصادفی انتخاب می‌شوند. این افراد از میان تمام ثبت‌نام کنندگان کشورهای مختلف هستند. بیشتر منتخبان از کشورهایی هستند که نرخ مهاجرت کمتری به ایالات متحده دارند. برنامه DV توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده (DOS) اجرا می‌شود.

اکثر برندگان قرعه کشی  لاتاری در خارج از ایالات متحده اقامت دارند و از طریق پردازش کنسولی و صدور ویزای مهاجرت، به سوی آمریکا کوچ می‌کنند. برندگان ویزای Diversity، به طور قانونی در ایالات متحده اقامت می‌کنند. با این حال، هر ساله تعداد کمی از برندگان قرعه کشی لاتاری موفق به مهاجرت و اخذ گرین کارت آمریکا می‌شوند.

ایالات‌متحده «قرعه‌کشی گرین کارت» را به‌طور تصادفی برگزار می‌کند. ویزای مهاجرتی تنوع در سال حداکثر به 50000 نفر در سراسر جهان اعطا می‌شود. فقط متقاضیان کشورهای دارای نرخ مهاجرت کم به ایالات‌متحده، واجد شرایط درخواست هستند.

مهاجرت تحصیلی‌ به آمریکا

به دلیل سطح کیفیتی که دانشگاه‌های ایالات‌متحده دارند، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل یکی از روش‌های محبوب به حساب می‌آید. در طی سال‌های اخیر که مهاجرت به آمریکا به دلیل سیاست‌های دولت ترامپ برای ایرانیان تقریباً یک امر محال بود، اما مهاجرت تحصیلی یک مسیر باز به‌حساب می‌آمد. تحصیل در آمریکا به دلیل دانشگاه و کالج‌های سطح بالای آن است.

 برخی از دانشگاه های برتر آمریکایی که متقاضی ایرانی دارد شامل دانشگاه MIT، دانشگاه کرنل، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه هاروارد، دانشگاه کالیفرنیا برکلی و غیره است.

اولین قدم برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا دریافت یک گواهی پذیرش از دانشگاه یا مرکز آموزشی است که متقاضی قرار است در آنجا تحصیل کند، به این گواهی SEVP گفته می‌شود. پس از دریافت این گواهی، متقاضی باید برای اخذ ویزای تحصیلی درخواست دهد. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه، کالج‌های زبان انگلیسی و یا مدارس خصوصی را دارند باید برای ویزای F درخواست دهند و افرادی که قصد دارند در هنرستان‌ها و موسسات دیگر آموزشی تحصیل کنند باید درخواست ویزای M دهند.

اگر قصد دارید یک دوره تحصیلی کمتر از 18 ساعت در هفته را نیز در آمریکا بگذرانید باید برای یکی از انواع ویزای گروه B اقدام کنید اما اگر تایم دوره شما بیش از 18 ساعت در طول هفته باشد در این صورت به ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت.

در صورتی که آخرین مدرک تحصیلی فرد مربوط به خارج از آمریکا باشد باید مدرک تحصیلی خود را در یکی از سازمان‌های ارزشیابی در آمریکا برای اعتباردهی ارائه دهد. سپس نوبت به دپارتمان پذیرش دانشگاه و پرداخت هزینه‌های مربوطه خواهد بود.

در نظر داشته باشید که جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باید سطح علمی فرد متقاضی به طور دقیق بر اساس استانداردهای تعریف شده مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود که او در کدام رشته و شرایط می‌تواند تحصیل بهتری داشته باشد. شرایط پذیرش هر دانشگاه و رشته‌ای متفاوت است. بهتر است از قبل با دقت سایت دانشگاه مدنظر را مطالعه کنید. البته از مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی GO2TR غافل نشوید. اگر خواهان تحصیل در آمریکا هستید امکان استفاده از برنامه اعزام دانشجو به آمریکا، برای شما وجود دارد. بسیاری از افراد به دنبال تحقق رویای تحصیل پزشکی در آمریکا، قصد مهاجرت دارند.

قانون مهاجرت ایالات‌متحده برای دانشجویان خارجی چهار دسته ویزا دارد:

ویزای F-1

برای دانشجویان تمام‌وقت در یک موسسه دانشگاهی مانند کالج، دانشگاه یا دبیرستان یا افرادی که در یک برنامه آموزش زبان ثبت‌نام کرده‌اند.

ویزای M-1

برای دانشجویان تمام‌وقت در یک موسسه حرفه‌ای یا غیردانشگاهی.

ویزای F-3 یا M-3

برای اتباع کانادا و مکزیک که برای تحصیل تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در یک موسسه دانشگاهی (F-3) یا حرفه‌ای (M-3) به ایالات‌متحده رفت‌وآمد می‌کنند.

ویزای J-1

برای شرکت‌کنندگان در یک برنامه تبادل فرهنگی یا آموزشی. این دسته ویزا شامل دانشجویان کالج و دانشگاه و همچنین پزشکان، بازدیدکنندگان تابستانی برای کار در سفر، استادان بازدیدکننده، محققان و پژوهشگران کوتاه‌مدت و معلمان است.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

از میان دلایلی که برای انتخاب روش سرمایه‌گذاری در ایالات‌متحده وجود دارد می‌توان به محیط مناسب تجارت، کیفیت زندگی، فناوری خاص، زنجیره تأمین، زیرساخت‌ها و عوامل نیروی کار اشاره کرد. تنوع و گشودگی ملت همان چیزی است که واقعاً به مشاغل از همه کشورها و صنایع اجازه می‌دهد جایگاه خود را در بازار پیدا کنند و پیشرفت لازم را داشته باشند.

بنابراین به دلیل اقتصاد قوی آمریکا، بیشتر متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری، این کشور را به عنوان مقصد در نظر می‌گیرند و از این طریق وارد بازار تجارت جهانی می‌شوند. سرمایه گذاری در آمریکا روش‌های متنوعی دارد. 

 ایالات‌متحده دو نوع ویزای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد: ویزای EB-5 و ویزای E-2.

ویزای سرمایه‌گذاری EB-5

ویزای سرمایه‌گذاری EB-5 با سایر ویزاهای موجود در ایالات‌متحده متفاوت است. در آمریکا، ویزای EB-5 تنها ویزای مبتنی بر اشتغال است که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

ویزای EB-5 وسیله‌ای برای اخذ گرین کارت و به‌طور بالقوه شهروندی در ایالات‌متحده برای خارجی‌ها است. خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده بر برنامه سرمایه‌گذاران مهاجر EB-5 نظارت می‌کند و ویزای سرمایه‌گذاری را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد که 1.8 میلیون دلار (یا سرمایه‌گذاری به منظور اشتغال‌زایی در یک منطقه هدفمند 900,000 دلار باشد) را برای یک شرکت تجاری جدید در ایالات‌متحده سرمایه‌گذاری کنند. این نوع سرمایه‌گذاری همچنین باید 10 شغل تمام‌وقت برای کارگران آمریکایی ایجاد کرد. در صورت اثبات ایجاد شغل، سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند برای گرین کارت ایالات‌متحده درخواست کند و درنهایت اقامت دائم را به دست آورد.

طبق آیین‌نامه جدید برای EB-5 حداقل میزان سرمایه‌گذاری 900 هزار دلار در TEA و 1.8 میلیون دلار برای غیر TEA در نظر گرفته‌شده. بعلاوه، این مبلغ به‌طور خودکار هر 5 سال یک‌بار افزایش می‌یابد (با در نظر گرفتن تورم ).

ویزای سرمایه‌گذاری E-2

نوع دیگر ویزای سرمایه‌گذاری در ایالات‌متحده ویزای (E-2) Convention Investors است. ویزای E-2 ویزای غیر مهاجرتی است که توسط یک سرمایه‌گذار خارجی از کشوری که پیمان ناوبری و تجارت با ایالات‌متحده را حفظ می‌کند، اخذ می‌شود. برای دریافت ویزا، متقاضی باید سرمایه خود را برای تجارت در آمریکا سرمایه‌گذاری كند. تحت گزینه ویزای E-2، کارمندان خاص سرمایه‌گذار و همچنین اعضای خانواده سرمایه‌گذار که ویزای E-2 دریافت می کند، می‌توانند ویزای آمریکا را دریافت کنند.

مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

بسیاری از مهاجران می‌خواهند برای کار به ایالات‌متحده بروند. یک روش معمول برای کار در آمریکا این است که کارفرمای احتمالی از طرف شما درخواست خود را به USCIS ارائه دهد. اگر از مهارت‌ها، تحصیلات و یا تجربه کاری مناسبی برخوردار باشید، ممکن است بتوانید ویزای مهاجرت مبتنی بر کار، در آمریکا را اخذ کنید.

هرسال مالی (اول اکتبر – 30 سپتامبر)، تقریباً 140 هزار ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال، تحت مقررات قانون مهاجرت ایالات‌متحده در دسترس متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرد. 

اگر شما علاقه‌مند به کار در آمریکا هستید، ممکن است پیگیر اخذ ویزای کار موقت باشید و یا بخواهید که گرین کارت اشتغال را بگیرید. انواع ویزاهای کاری موقت وجود دارد و هرکدام به شما امکان می‌دهد برای مدت‌زمان مشخصی در آمریکا بمانید. با دریافت گرین کارت اشتغال، به دلیل وضعیت کار خود، مقیم دائمی محسوب می‌شوید. هر گزینه شرایط مختلفی دارد و تعیین اینکه برای کدام واجد شرایط هستید مهم است. در جدول زیر سعی کرده‌ایم انواع ویزای کار آمریکا را بیاوریم.

انواع ویزای کاری آمریکا به این شرح است:

H1B

شخصی که شغل تخصصی دارد.

H-1B1

توافق‌نامه تجارت آزاد حرفه‌ای (فقط برای سنگاپور و شیلی)

H-2A

کارگر کشاورزی موقت

H-3

بازدیدکننده کارآموز یا آموزش ویژه

L1

انتقال‌دهنده داخل شرکت

P-1

ورزشکار فردی یا تیمی یا عضو گروه سرگرمی

P-2 / P-3

هنرمند یا سرگرم‌کننده

I

نمایندگان یا رسانه‌های خارجی

R-1

کارگر مذهبی غیرمهاجر موقت

TN

کارگران NAFTA

O-1

ویزا برای افراد با توانایی‌های خارق العاده (دارای بیش از یک مدرک یا مجوز در علوم، هنر یا تجارت)

گرین کارت اشتغال نباید با مجوز کار (که به‌طور رسمی “سند مجوز استخدام” نامیده می‌شود) اشتباه گرفته شود، این‌ یک سند جداگانه است که به متقاضیان گرین کارت ازدواج، اجازه کار در ایالات‌متحده را می‌دهد.

الزامات اخذ گرین کارت از طریق اشتغال به شرح زیر است:

 • EB1 هیچگونه گواهی کار لازم ندارد.
 • EB2 این موارد به گواهینامه کار نیاز دارد، مگر اینکه با درخواست USCIS، انصراف از منافع ملی اخذ شود.
 • EB3 گواهی کار لازم است.
 • EB4 هیچگونه گواهی کار لازم نیست.
 •  EB5 نیاز به ایجاد 10 شغل تمام‌وقت برای کارگران آمریکایی و 900 هزار دلار یا 1.8 میلیون دلار سرمایه دارد.

از میان انواع ویزای کار آمریکا، ویزای EB3 یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای ایرانیان محسوب می‌شود. این ویزا برای افراد علاقمندی است که شرایط سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا را ندارند و همچنین این روش نیازی به مدرک زبان تافل و آیلتس نیز ندارد. هرساله کشور آمریکا یک فراخوان درزمینهٔ کمبود نیروی کار خارجی اعلام می‌کند در این دوره افراد می‌توانند برای خود و تمام اعضای خانواده خود اقامت دائم و گرین کارت دریافت نمایند.

درصد اشتغال کارگران مهاجر بدون تحصیلات دانشگاهی در آمریکامهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا

افرادی که مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج (ویزای K1) را انتخاب کرده‌اند دو نوع ویزای نامزدی و ازدواج پیش روی دارند که هر یک دارای شرایط خاص مربوط به خود هستند. ویزای نامزدی برای شخص آمریکایی صادر می‌شود تا بتواند نامزد خود را برای ازدواج وارد آمریکا نماید. عموماً مدت زمانی که برای دریافت ویزای نامزدی (ویزای K1) در نظر گرفته می‌شود از 3 ماه تا یک سال و نیم است.

در ویزای نامزدی آمریکا هر دو شخص باید مجرد باشند و با هم قصد ازدواج داشته باشند. دو شخص باید به سن قانونی رسیده باشند و اگر قبلاً ازدواج کردند باید شفاف سازی در زمینه طلاق و یا فوت همسر مشخص باشد. ویزای نامزدی یک ویزای موقت بوده و پس از ازدواج فرد می‌تواند برای گرین کارت اقدام نماید. برای اخذ این ویزا فرد باید  شهروند آمریکایی باشد.

همچنین دو شخص از نظر قانونی باید مشکلی با هم نداشته باشند. شخصی که فاقد ملیت آمریکایی است باید با هدف اصلی ازدواج وارد خاک این کشور شود.

ویزای نامزدی برای مهاجرت به آمریکا، آسان‌ترین راه برای مهاجرت به ایالات متحده است. با این حال ، این متداول‌ترین روش تقلب در مهاجرت است. این قانون هر دو همسر را ملزم می‌کند که دو سال بعد مبنی بر اثبات مزدوج بودن مدارکی را ارائه دهند.

مهاجرت از طریق تولد در آمریکا

 برخی افراد تابعیت ایالات‌متحده را از طریق والدین یا از طریق تولد کسب می‌کنند. این راه‌های شهروندی اصولاً در قانون اساسی ایالات‌متحده گنجانده شده است. به طور کلی، یک شخص می‌تواند از طریق والدین یا از طریق تولد با یکی از سه روش زیر شهروند ایالات‌متحده شود:

 1. با تولد در ایالات‌متحده یا یکی از سرزمین‌های آن (تابعیت حق تولد
 2. با به دنیا آمدن از والدینی که تابعیت ایالات‌متحده دارند (کسب تابعیت از سیستم خون
 3. اگر یکی از والدین یا هردو آنها تابعیت آمریکا گرفته باشند، ممکن است فرزندان بتوانند تابعیت بگیرند.

در بیشتر شرایط، هر کودکی که در ایالات متحده متولد شود، به‌طور خودکار تابعیت آمریکا به اصطلاح تابعیت از طریق سیستم خاک را دریافت می‌کند. این “شهروندی حق تولد” نامیده می‌شود و توسط چهاردهمین متمم قانون اساسی ایالات متحده محافظت می‌شوند.

با این حال، کودکان متولد شده توسط دیپلمات‌ها و سایر مقامات رسمی شناخته شده از کشورهای خارجی اگر در خاک آمریکا متولد شوند تابعیت ایالات‌متحده را دریافت نمی‌کنند (عنوان 8 قانون ایالات‌متحده).

مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی

مهاجرت به آمریکا GO2TR

 • والدین شهروندان ایالات متحده

هر شهروند آمریکایی بالای 21 سال می تواند برای والدین خود درخواست اقامت کند. این روند درخواست همچنین یک روش سریع و آسان برای مهاجرت است.

 • فرزندان شهروندان ایالات متحده

یک کودک صغیر مجرد (زیر 21 سال) از یک شهروند ایالات متحده نیز از اقوام درجه یک در نظر گرفته می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که وقتی کودک 21 ساله شد، دیگر شامل ویزای اعضای خانواده درجه یک نیست.

هر ساله فقط تعداد محدودی کارت سبز از طریق خانواده صادر می شود، بنابراین باید منتظر بمانید تا آن را دریافت کنید. گروه اولویت شما تعیین می کند که چه مدت باید منتظر بمانید، برای متقاضیان F1 از یک یا دو سال و برای متقاضیان F4 تا یک دهه یا بیشتر لازم است منتظر بمانند.

مهاجرت توریستی به آمریکا

برای سفر به آمریکا سوالات زیادی پرسیده می شود. عده‌ای می‌پرسند چرا پروسه‌ی اخذ ویزای توریستی سخت است و به چه دلیل این مسیر زمان‌بر است؟

لازم به ذکر است که در حال حاضر ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان صادر نمی‌شود.

USA Visitor Visa ویزای توریستی به ایالات متحده آمریکا است. همچنین به ویزای B2 معروف است. یعنی ویزای B-2 برای مسافرتی است که ماهیتی تفریحی دارد، ازجمله گردشگری، دیدار با دوستان یا اقوام، معالجه پزشکی و فعالیت‌هایی از نوع برادرانه، اجتماعی یا خدماتی. اگر برای ویزای B-2 اقدام می‌کنید، باید به افسر کنسولی نشان دهید که مطابق با قانون مهاجرت و تابعیت ایالات‌متحده (INA) واجد شرایط ویزای توریستی ایالات‌متحده هستید.

 • اینکه هدف شما از سفر به ایالات‌متحده یک دیدار موقت مانند تجارت، تفریح ​​یا معالجه پزشکی است.
 • اینکه شما قصد دارید برای مدت‌زمان مشخص و محدودی در ایالات‌متحده باقی بمانید.
 • مدارک وجوه برای تأمین هزینه‌های شما در ایالات‌متحده.
 • اینکه شما در خارج از ایالات‌متحده اقامت داشته باشید و همچنین سایر روابط اقتصادی یا اقتصادی الزام‌آور که بازگشت شما به خارج از کشور در پایان بازدید را تضمین می‌کند.

گرفتن ویزای توریستی آمریکا منوط به تأیید است. هر متقاضی باید یک گذرنامه معتبر داشته باشد، فرم درخواست را ارائه دهد، هزینه را بپردازد و برای مصاحبه ویزای بازدید کننده در نزدیکترین کنسولگری ایالات متحده حضور یابد. حداکثر مدت اقامت در ایالات متحده با ویزای بازدید کننده منوط به دریافت تاریخ در هنگام ورود به ایالات متحده است. حداکثر 6 ماه تمدید ممکن است وجود داشته باشد که آن هم مجدداً قابل تمدید است. برای درخواست تمدید ، باید درخواست تمدید ویزای بازدید کننده را با پرداخت هزینه به USCIS ارسال کنید.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگان

استعداد، منبع مهمی برای تقویت دانش اقتصاد امروز است. ایالات‌ متحده امریکا به این نکته پی برده است که با حمایت از افراد نخبه و بااستعداد می‌تواند سیاست خود را تقویت کند. ازاین‌رو افراد بااستعداد و نخبه از سراسر جهان این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.  با مهاجرت از طریق ویزای نخبگان که به ویزای O-1 شناخته‌شده است، می توان از حمایت دولت آمریکا برخوردار بود. این ویزا برای شخصی است که توانایی فوق‌العاده‌ای در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا دوومیدانی دارد یا از سابقه موفقیت‌آمیزی در صنعت فیلم‌برداری یا تلویزیون برخوردار باشد و در سطح ملی یا بین‌المللی شناخته‌شده است.

به طبقه‌بندی ویزای O در جدول زیر پرداخته‌شده:

O-1A

افرادی با توانایی فوق‌العاده در علوم، آموزش، تجارت یا دوومیدانی.

O-1B

افرادی با توانایی فوق‌العاده در هنر یا موفقیت خارق‌العاده در صنعت فیلم‌برداری یا تلویزیون.

O-2

افرادی که یک هنرمند یا ورزشکار O-1 را برای کمک به یک رویداد یا اجرای خاص همراهی می‌کنند.

O-3

افرادی که همسر یا فرزندان دارندگان ویزای O-1 و O-2 هستند.

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

ما هیچ وقت کسی را در زمینه مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی تشویق نمی‌کنیم و اطلاعاتی که در این بخش در اختیار شما قرار می‌گیرد صرفاً برای اطلاعات بیشتر بوده و هرگز نمی‌توان روش پناهندگی را یک انتخاب درست برای مهاجرت در نظر گرفت. پناهندگی نوعی حمایت از افرادی است که می توانند ثابت کنند که به دلیل نژاد، دین، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و یا نظر سیاسی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و درپی آن نمی‌توانند یا مایل به بازگشت به کشورشان نیستند.

موسسه مهاجرتی GO2TR، در زمینۀ مهاجرت پناهندگی هیچ گونه خدمات مشاوره ای ارائه نمی دهد و به هیچ وجه این روش را توصیه نمی کند.

حق پناهندگی در پی جنایات جنگ جهانی دوم در قوانین بین‌المللی گنجانده شد. کنگره هنگام تصویب قانون پناهندگان در سال 1980، مفاد اصلی کنوانسیون پناهندگان ژنو (ازجمله تعریف بین‌المللی پناهنده) را در قانون مهاجرت ایالات‌متحده تصویب کرد.

افراد پناهنده باید دلایل و مدارک محکمی ارائه دهند. مهاجری که وارد خاک آمریکا می‌شود تا یک سال فرصت دارد که برای پناهندگی این کشور اقدام نماید. معمولا بعد از اینکه درخواست انجام گرفت شخص ملزم به شرکت در مصاحبه حضوری است. شخص پناهنده برای اشتغال در آمریکا باید درخواست مجوز بدهد.

در صورتی که شخص اصلی بتواند پناهندگی را دریافت نماید می‌تواند برای همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود برای ورود به این کشور درخواست دهد.

به طور کلی بعد از یک سال از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، شخص می‌تواند برای گرین کارت تقاضا کند. در نظر داشته باشید که اگر فرد پس از دریافت پناهندگی آمریکا، به کشور خود باز گردد از سوی دولت این کشور مورد بازخواست قرار می‌گیرد و سبب می‌شود که گرین کارت فرد از دست برود. پناهندگی به آمریکا یک روش پیچیده است.

اداره پناهجویان آمریکا

 یک سیستم رایانه‌ای مشترک که برای کمک به پردازش پناهندگان در ایالات‌متحده ساخته‌شده است. مردم در سراسر جهان از WRAPS (سیستم پردازش پذیرش پناهندگان در جهان) برای پردازش و ردیابی حرکت پناهندگان از کشورهای مختلف به ایالات‌متحده برای اسکان مجدد استفاده می‌کنند.

این سازمان تهیه یک سیستم مدیریت پرونده استاندارد و جهانی که انعطاف‌پذیری، کارایی و پاسخگویی بیشتری را برای برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات‌متحده فراهم می‌کند. WRAPS در ویرجینیا واقع است.

ایرانیان متقاضی مهاجرت به آمریکا

به‌طورکلی برای ویزاهای غیر مهاجرتی، متقاضی در سفارت یا کنسولگری ایالات‌متحده قرار ملاقات می‌گذارد و هزینه درخواست را پرداخت می‌کند. متقاضی به‌صورت حضوری با یک افسر کنسولی مصاحبه خواهد کرد، وی سؤالاتی را می‌پرسد و اسناد را بررسی می‌کند تا مشخص شود که متقاضی صلاحیت ویزا را دارد یا خیر. پس از مصاحبه و هرگونه رسیدگی اداری لازم، درصورتی‌که متقاضی صلاحیت ویزا را داشته باشد سفارت ایالات‌متحده آن را صادر کند.

متقاضیان ویزای مهاجرتی، مایل به اقامت دائم در ایالات‌متحده، ابتدا باید دارای شرایط درخواست ثبت‌شده در خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده (USCIS) باشند. درخواست‌ها اغلب بر اساس روابط خانوادگی یا اشتغال است، اما سرمایه‌گذاران هم می‌توانند اقدام کنند. پس از تأیید درخواست، مرکز ویزای ملی وزارت امور خارجه به متقاضی اعلام می‌کند تا با یک افسر کنسولی در یک سفارت یا کنسولگری وقت مصاحبه تعیین کنند. اگر افسر کنسولی تشخیص دهد متقاضی واجد شرایط است و هیچ‌گونه نگرانی امنیتی وجود ندارد، سفارت یا کنسولگری ایالات‌متحده اقامت دائم را صادر می‌کند.

مراحل رسیدگی به درخواست‌های ویزا ممکن است متفاوت باشد، اما در هر سفارت و کنسولگری ایالات‌متحده در مواردی که شخص برای ویزا اقدام می‌کند، همان استانداردها طبق قانون و سیاست ایالات‌متحده اعمال می‌شود.

ایران، سفارت ایالات‌متحده ندارد. ایرانیان می‌توانند با هر پست صادرکننده ویزای غیر مهاجرتی قرار ملاقات بگذارند و درخواست ویزای غیر مهاجرتی کنند. آمریکا افسران کنسولی فارسی‌زبان در دبی، ایروان و آنکارا دارد و بسیاری از متقاضیان ویزای غیر مهاجر ایرانی تصمیم می‌گیرند در آنجا اقدام کنند.

مهاجرپذیری آمریکا

آمریکا از دسته کشورهایی است که از هر جای دنیا مهاجر می‌پذیرد. این کشور پهناور هر ساله هزاران نفر را به عنوان مهاجر پذیرفته و تنوع فرهنگی در آمریکا بسیار زیاد است. در سال‌های اخیر مهاجرت از ایران به آمریکا کمی دشوارتر از سال‌های خیلی قبل است و این روال به دلیل موضوعات سیاسی و اجتماعی صورت گرفته است.

آمارها نشان می‌دهد که هر ساله به تعداد مهاجران آن کشور افزوده می‌شود. شرایط خوب زندگی، کیفیت و امکانات عالی، شرایط بی‌نظیر و … سبب شده است که افراد، کشور آمریکا را گزینه خوبی برای مهاجرت و زندگی بدانند، این روال این روزها بهتر از سال‌های گذشته دیده شده است.

طبق آمار به میزان یک میلیون و دویست هزار مهاجر تا تاریخ 2018 در این کشور حضور داشتند و البته در وضعیت تابعیت دائم قرار گرفته‌اند. اینطور که مشخص است به ازای هر صد هزار نفر آمریکایی، 400 نفر مهاجر هستند که رقم قابل توجهی است.

چند شهر برتر ایالات‌متحده که هرکدام شهرهای اقتصادی و پویای آمریکا است عبارت‌اند از: میامی، سن خوزه (قلب دره سیلیکون)، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، سان دیگو، هوستون (پایتخت انرژی آمریکا)، واشنگتن دی سی و شهر نیویورک. به‌طورکلی، مهاجران در ایالات‌متحده در شهرهای بزرگ‌تر، پرجمعیت و مبتنی بر دانش متمرکزشده‌اند. در میان شهرهای ایالات‌متحده، شهر نیویورک بیشترین جمعیت مهاجر را دارد.

درصد مهاجرین 10 شهر مهاجرپذیر آمریکا

میامی

38.5٪

سن خوزه

36.8٪

لس آنجلس

33.8٪

سانفرانسیسکو

29.8٪

نیویورک

28.5٪

سن دیگو

23.4٪

هوستون

22.3٪

واشنگتن دی سی

21.9٪

لاس وگاس

21.9٪

ریورساید

21.4٪

در نظر داشته باشید که هر یک از شهرهای آمریکا دارای شرایط خوبی برای زندگی هستند که باید بر اساس بودجه و هدف خود گزینه مناسب را اعمال نمایید.

 اقامت آمریکا

مهاجرت به آمریکا GO2TR

وقتی موفق شدید گذرنامه و ویزای آمریکا را بگیرید و وارد خاک این کشور شدید به معنای اخذ اقامت موقت است. این اقامت قابل تمدید است و به مرور می‌توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.

افرادی که قصد اخذ اقامت کشور آمریکا را دارند باید سعی کنند به طور دقیق در زمینۀ تمدید ویزا اقدام کنند. در نظر داشته باشید که شما در ابتدا باید سعی کنید به مدت دو الی 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید سپس شرایطی فراهم می‌شود تا برای درخواست اقامت دائم اقدام کنند. فراموش نکنید که اخذ اقامت کشور آمریکا به صورتی است که افراد بتوانند شهروند قانون مداری باشند و از قوانین این کشور تبعیت کنند.

طبق آنچه که گفته شده جهت اخذ اقامت آمریکا باید از طریق ویزای غیرمهاجرتی اقدام کرد. باتوجه به مطالب بالا شرایط شما نوع ویزا را مشخص می کند. هم اقامت دائم قانونی (دارندگان گرین کارت) و هم شهروندان ایالات متحده از بسیاری از حقوق یکسان برخوردار هستند، از جمله توانایی زندگی دائمی و کار در ایالات‌متحده.

اخذ پاسپورت آمریکا

با پاسپورت آمریکا به خارج از ایالات متحده سفر کنید. اگر گذرنامه ایالات‌متحده داشته باشید، بسیاری از کشورها به شما اجازه ورود بدون ویزا را می‌دهند. همچنین  می‌توانید در هر سفارتخانه یا کنسولگری ایالات‌متحده در خارج از کشور درخواست محافظت یا کمک کنید، از گذرنامه خود به عنوان مدرک شهروندی ایالات متحده استفاده کنید به عنوان مثال، اگر نیاز به فوریت پزشکی دارید، اگر گذرنامه خود را گم کرده یا به سرقت برده یا قربانی جرمی شوید، می‌توانید از سفارت یا کنسولگری ایالات‌متحده کمک بگیرید.

داشتن پاسپورت ایالات‌متحده به طور کلی رایج‌ترین انگیزه برای اخذ تابعیت پس از امنیت از سیاست‌های ضد‌مهاجرتی است. یک نیاز مشترک در میان مهاجران،  اخذ گذرنامه آمریکایی است.

اخذ پاسپورت آمریکا به نوبه خود نیاز به رعایت یک سری شرایط دارد. در نظر داشته باشید که در این زمینه افراد باید در زمان حضور در این کشور بتوانند مالیات خود را به درستی پرداخت کنند. همچنین باید بتوانند در این کشور کسب و کار و درآمدزایی درستی داشته باشند. نیاز است که فرد بتوانند زبان خود را برای برقراری ارتباط و رفع نیازها، تقویت کند. اخذ پاسپورت آمریکا به نوبه خود ارزش بالایی دارد. یادگیری یک مهارت در آمریکا، کار در این کشور، خرید خانه در آمریکا و گرفتن اقامت از جمله موارد مهم در اخذ پاسپورت آمریکایی محسوب می‌شود.

هزینه های ویزای مهاجر به آمریکا

متقاضیان ویزا، ازجمله کودکان، ملزم به پرداخت هزینه درخواست ویزا هستند که گاهی اوقات به‌عنوان هزینه MRV نیز شناخته می‌شود. هزینه درخواست ویزا باید در صورت صدور یا عدم صدور ویزا پرداخت شود. نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌کنید میزان هزینه را تعیین می‌کند.

هزینه‌های درخواست ویزای آمریکا طبق تعرفه‌های جدید 2021 در زیر ذکرشده است:

نرخ کنونی کنسولی:

0.85 یورو= 1 دلار

تاریخ نرخ فعلی معتبر :

09/02/2021

 

مبلغ هزینه (دلار آمریکا)

مبلغ هزینه (یورو)

نوع ویزا

شرح

$160

136.00

B

تجارت / جهانگرد

$160

136.00

C-1

ترانزیت

$160

136.00

D

خدمه کشتی / هواپیمایی

$160

136.00

F

دانشجو (دانشگاهی)

$160

136.00

I

روزنامه‌نگار و رسانه

$160

136.00

J

بازدیدکنندگان تبادل

$160

136.00

M

دانشجو (حرفه‌ای)

$160

136.00

T

قربانی قاچاق انسان

$160

136.00

TN/TD

NAFTA متخصصان

$160

136.00

U

قربانی فعالیت جنایی

$190

161.50

H

کارگران موقت / فصلی و اشتغال، کارآموزان

$190

161.50

L

افراد منتقل‌شده در داخل شرکت

$190

161.50

O

افرادی که توانایی فوق‌العاده‌ای دارند

$190

161.50

P

ورزشکاران هنرمندان و سرگرمی‌ها

$190

161.50

Q

تبادل فرهنگی بین‌المللی

$190

161.50

R

کارگر مذهبی

$265

225.25

K

نامزد (e) یا همسر شهروند ایالات‌متحده

$205

174.25

E

معامله‌گر / سرمایه‌گذار، تخصص حرفه‌ای استرالیا

 

در هر صورت، هزینه‌های پرونده شما قابل استرداد نیست، بنابراین مهم است که اولین بار مراحل درخواست خود را درست انجام دهید.

درخواست ویزای مهاجرتی

روند برنامه درخواست ویزای آمریکا که دنبال می کنید به مکان فعلی شما بستگی دارد:

 

مرحله 1

حامی مالی شما درخواستی را برای شروع روند مهاجرت با مقامات ایالات‌متحده ارائه می‌دهد. برای کارت‌های سبز خانواده، این فرم I-130 خواهد بود، که رابطه شما با بستگان حامی مالی را نشان می‌دهد. برای گرین کارت های اشتغال فرم I-140  لازم خواهد بود که از طرف شما درخواست صورت می گیرد.

مرحله 2

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده (USCIS) درخواست شما را بررسی و تأیید می‌کند. پس از اتمام این کار، شما درخواست گرین کارت خود را ثبت می‌کنید، مگر اینکه قبلاً این کار را با تشکیل پرونده همزمان انجام داده باشید، با استفاده از فرم I-485 برای اعمال از داخل ایالات‌متحده یا فرم DS-260 برای اعمال از خارج از ایالات‌متحده.  برای گرین کارت‌های خانوادگی، اسپانسر شما فرم I-864 را نیز ارائه می‌دهد و متعهد می‌شود از شما حمایت مالی کند.

مرحله 3

اگر از داخل ایالات‌متحده درخواست می‌دهید، USCIS درخواست شما را پردازش می‌کند و جزئیات قرار ملاقات را برای گرفتن بیومتریک برای شما ارسال می‌کند. اگر از خارج از ایالات‌متحده درخواست می‌دهید، توسط کنسولگری محلی شما بررسی می‌شود و از بیومتریک به‌عنوان بخشی از مصاحبه کنسولی استفاده می‌کنید. در هر دو مورد، شما همچنین باید به‌عنوان بخشی از روند درخواست یک معاینه پزشکی انجام دهید.

مرحله 4

هر دو روند درخواست به مصاحبه حضوری نیاز دارید. پس از رسیدگی به درخواست شما، اطلاعیه‌ای با تاریخ و ساعتی که باید در یک مصاحبه در یک دفتر USCIS شرکت کنید (در صورت درخواست در ایالات‌متحده) یا یک کنسولگری ایالات‌متحده (در صورت درخواست خارج از ایالات‌متحده) برای شما ارسال می‌شود.

مرحله 5

بعد از پاسخ به سوالات مصاحبه سفارت آمریکا به شما گفته می‌شود که آیا درخواست شما تأییدشده است یا خیر. اگر از داخل ایالات‌متحده اقدام کرده باشید، کارت سبز شما برای شما پست می‌شود. اگر از طریق پردازش کنسولی اقدام کرده باشید، گذرنامه شما با ویزایی که به شما امکان می‌دهد به ایالات‌متحده سفر کنید، بازگردانده می‌شود. پس از ورود، گرین کارت شما به آدرس ایالات‌متحده شما پست می‌شود.

مشاوره

اگر با هر هدفی قصد مهاجرت به هر کشوری را دارید بهتر است قبل از اقدامی با افراد مجرب و کارآزموده در این زمینه مشورت کنید. برای اطلاع از شرایط مهاجرت به کشور آمریکا و بررسی دقیق شرایط خود می‌توانید با مشاورین متخصص ما در موسسه حقوقی مهاجرتی GO2TR در ارتباط باشید تا بهترین و مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت به این کشور پیش روی شما قرار دهند.

در همین رابطه بخوانید : 

منابع:

ارزیابی شرایط مهاجرت
برای مهاجرت به آمریکا ، با موسسه ما تماس بگیرید.
چه عواملی مصاحبه سفارت آمریکا را ساده تر می کند ؟
سابقه سفر به شنگن، آمریکا یا کانادا، تسلط به زبان انگلیسی، در اختیار داشتن سابقه تحصیلی و کاری مناسب و در اختیار داشتن تمکن مالی کافی
از چه راه هایی می توانیم برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنیم ؟
در حال حاضر مطمئن ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان، مهاجرت تحصیلی است.
پرداخت چه هزینه هایی برای مهاجرت به آمریکا ضروری است ؟
هزینه درخواست ویزا، هزینه ترجمه، هزینه ارزشیابی اموال، هزینه آزمایشات پزشکی، بلیط هواپیما و هزینه های رفت و آمد به یکی از کشورهای همسایه برای اخذ ویزا از مهمترین هزینه هایی هستند که برای مهاجرت به آمریکا باید پرداخت.
چگونه می توان وقت سفارت آمریکا را دریافت کرد ؟
از طریق سایت رسمی سفارت آمریکا این امکان وجود دارد. برای متقاضیان داخل ایران می توانند از طریق یکی از شهرهای زیر اقدام کنند: - آنکارا، ترکیه - دوبی، امارات عربی - ایروان، ارمنستان
مهمترین سوالاتی که در خصوص مصاحبه سفارت برای ویزای تحصیلی آمریکا مطرح می شود چیست ؟
میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی، آشنایی با رشته تحصیلی ، کسب آگاهی از برنامه متقاضی پس از تحصیل، میزان آشنایی فرد متقاضی به شهر محل زندگی، دانشگاه و تحصیل
علت اصلی برگزاری مصاحبه سفارت آمریکا چیست ؟
آشنایی به تسلط زبان انگلیسی متقاضی، آشنایی با پروسه مهاجرتی


30 دیدگاه برای “مهاجرت به آمریکا

 1. ناشناس گفته:

  سلام
  من فوق لیسانس معماری دارم و با ۴۷ سال سن مدیرعامل یک شرکت مهندسی ساختمان هستم ۱۸ سال سابقه و گردش ماهیانه نسبتا خوبی دارم برای مهاجرت به امریکا به همراه همسرم که مهندس صنایع هست و فرزندم که ۱۳ ساله است نیاز به راهنمایی داشتم و اینکه ایا اصلا به این قضیه میشه امیدوار بود مدرک زبان هم ندارم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در حال حاضر تنها برنامه های ویزاهای محدودی برای کشور آمریکا صادر میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 2. ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر، ببخشید من ۱۶ سالم هست و رشتم فنی هست، الکترونیک هست،میخواستم بدونم برای این رشته در آمریکا کار هست، و اینکه بهترین راه مهاجرت برای من، کار در این رشته است یا تحصیل در این رشته، البته با توجه به این که من قهرمانی جهانی در رشته کاراته دارم، و زبانم کامل بلدم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  با توجه به سنتون بهترین راه مهاجرت برای شما راه تحصیلی می باشد.برای اطلاعات بیشتر با شماره 43000021-021 تماس بگیرید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR

 3. ناشناس گفته:

  با سلام، من ۱۶ سلام هست و رشتم فنی هست، رشتم الکترونیک هست،میخواستم بدونم من برای کار اقدام کنم یا برای تحصیل، با توجه به اینکه زبانم فول هست

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  شما برای مهاجرت از طریق کار نیاز به سه تا پنج سال سابقه کار و مدرک کارشناسی دارید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 4. ناشناس گفته:

  با سلام بنده در رشته ماشین آلات دریایی مهندسی کشتی و دریانوردی تحصیل دارم میخام بدونم چطور از طریق این رشته میتونم به ایالات متحده مهاجرت کنم چه برای کارچه برای ادامه تحصیل برای فوق لطفا راهنمایی کنید ایا امیدی هست برای رفتن به ایالات متحده یا خیر

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در حال حاضر ویزاهای کاری برای ایرانیان صادر نمیشود. در خصوص ویزای تحصیلی، به اطلاعات بیشتر در مورد رزومه ی تحصیلی شما احتیاج داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 5. ناشناس گفته:

  سلام
  آیا از طریق هنر میشه به آمریکا مهاجرت کرد؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، بله شا میتونید از این طریق به آمریکا مهاجرت کنید. برای کسب اطلاغات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره تلفن 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما، هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 6. پریا گفته:

  با سلام و احترام،دوست پسرم دانشجوی دکتری در آمریکاست،میخواستیم بدونیم اگه عقد آنلاین انجام بدیم،آمریکا این ازدواج رو قبول داره و من میتونم برم پیش نامزدم!؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  خیر ازدواج باید به صورت حضوری در ترکیه اتفاق بیافتد. برای اطلاعات بیشتر با موسسه GO2TR به شماره 4300021-(021) تماس بگیرید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR

 7. Art گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  بنده رانشجوی انصرافی مهندسی برق فردوسی هستم و فی الحال کنکوری و یقین دارم امسال بصورت شبانه در بهشتی تهران دندان پزشکی میخوانم ترنسکشوال مرد به زن هستم لکن تا اتمام پروسه جراحی و تطبیق مدارک حداکثر ۲ سال زمان نیاز است و من تا اون وقت ۴ ترم دندان پزشکی خوانده ام…نامزدم دانشجوی ارشد مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت هستن و قصد اپلای برای پی اچ دی دارن و ما قرارست دو سال دیگر ازدواج کنیم یعنی درست قبل گرفتن پذیرش ایشان چه امریکا چه کانادا لازم به ذکر است که ساپورت مالی هم نداریم و حداکثر تا دو سال دیگر مبلغ حدودی ۳۰۰ میلیون سرمایه ما خواهد بود…بنظر شما بهترین راه برای مهاجرت چیست آیا تحت عنوان همسر میتوانم بهمراه همسرم وارد کشور مقصد که پذیرش را قبول کرده شوم و به ادامه تحصیلات دندان پزشکیم بپردازم ضمن اینه زبان همسرم عالی و بنده نیز خوب است

 8. نیلی گفته:

  با سلام و احترام.دختری ۲۵ ساله هستم. فوق لیسانس بیماری شناسی گیاهی(گیاهپزشکی) دارم.معدل بالایی داشتم ولی دوره های زبانو طی نکردم.چجوری برای مهاجرت باید اقدام کنم؟

  • امیرحسین حسینی گفته:

   سلام دوست عزیز GO2TR،
   بله برای مهاجرتشون تاثیر مثیت داره. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی مورد شما با موسسه به شماره (43000021-021) تماس بگیرید.
   با تشکر از پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: مهاجرت