x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به آمریکا

 

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی مخصوص افرادی است که به دلایلی ویژه ، مانند اعتقادی و دینی و ... در کشور خود محاکمه شده اند و یا در صورت بازگشت به کشور خود قطعاً در خطر جانی و مالی هستند. سن خوزه یکی از شهرهای بسیار مهم برای مهاجرت به آمریکا محسوب می شود. کیفیت زندگی در این شهر 7.7 اعلام شده است و ارزش کلی برای زندگی به میزان 5.9 اعلام شده است. در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما در آمریکا زندگی می کند و تمایل دارد شما را از نظر مالی حمایت نماید وضعیت شما برای مهاجرت به آمریکا آسان‌تر می‌شود. اخذ ویزای همراه کشور آمریکا برای کسانی که مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده اند یک گزینه عالی است ، در واقع همسر و فرزندان شما نیز می‌توانند مهاجرت به آمریکا داشته باشند و در این مسیر می‌توانند کار و تحصیل نمایند. 

 

مقدمه

راه‌های مهاجرت به آمریکا نشان می‌دهد، فرصت‌های اقتصادی و درآمد بالا برای کارگران آمریکایی، نشان می‌دهدکه مهاجران برای رقابت مشاغل یکسان، تمایل به ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر و بهتری دارند. اخذ مجوز و یا ویزای کاری آمریکا یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است.

همه چیز در مورد مهاجرت به آمریکا

مهاجرت یکی از مواردی است که ایرانیان به آن علاقه بسیاری دارند و هر ساله شاهد مهاجرت بسیاری از هموطنان به خارح از کشور هستیم. باید توجه داشته باشید که مهاجرت به کشورهای خارجی نیازمند داشتن شرایط و امکانات خاصی خواهد بود که فرد متقاضی باید حتما این شرایط را داشته باشد. مهاجرت به کشور آمریکا از ۳ طریق صورت می‌گیرد:

  • مهاجرت از طریق گرین کارت ( کارت سبز )
  • مهاجرت از طریق کارآفرینی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

در همین رابطه بخوانید : 

مهاجرت به آمریکا از طریق گرین کارت ( لاتاری )

مهاجرت به آمریکا از طریق گرین کارت ( لاتاری )

هر سال تعداد بسیار زیادی در وب سایت دولتی مهاجرت ( لاتاری ) اسم نویسی می‌کنند. در این بخش از مهاجرت، مدرک زبان و دارایی مد نظر نیست، پس از قبولی در لاتاری باید به سفارت‌های آمریکا که خارج از ایران است بروید. در مهاجرت از طریق لاتاری مجوز اقامت و اجازه کار به فرد داده می‌شود اما پس از ۵ سال زندگی در کشور آمریکا و نداشتن سوءسابقه شما به طور رسمی شهروند آمریکا می‌شوید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

به دلیل اقتصاد قوی که این کشور دارد، افراد بسیاری هستند که از طریق ویزا سرمایه‌گذاری، به این کشور مهاجرت نموده و وارد بازار تجارت این کشور می‌شوند. روش‌های سرمایه گذاری در آمریکا مختلف است، که مهم‌ترین آن‌ها سرمایه گذاری EB5 بوده و افراد با مبلغ ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار آمریکا می‌توانند در آمریکا بیزینس خود را راه اندازی کنند. در این روش در ابتدا یک اقامت ۲ ساله داده می‌شود و پس از آن، متقاضیان می‌توانند در صورت رعایت شرایط لازمه از جمله: پرداخت مالیات، عدم ارتکاب جرم و جنایت، اقامت به مدت 5 سال در داخل کشور آمریکا، می توانند برای اقامت دائم آمریکا و اخذ گرین کارت اقدام نماییند.

در روش سرمایه گذاری باید به شاخص‌های اقتصادی تاثیرگذار نیز توجه داشته باشیم. شاخص‌هایی مانند بیکاری، روند رشد اقتصادی و شرایط ثبات سیاسی آن کشور به صورت مستقیم بر چگونگی سرمایه‌گذاری در هر کشور تاثیرگذار است. کشور آمریکا از نظر اقتصادی به عنوان اولین و بزرگترین اقتصاد در دنیا معرفی شده است که حدود ۱۳ هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی را به تنهایی به خود اختصاص داده است. از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در این کشور روند نزولی داشته است.

مشاوره مهاجرت به آمریکا

مهاجرپذیری آمریکا

مهاجرپذیری آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمریکا از دسته کشورهایی است که از هر جای دنیا مهاجر می پذیرد، این کشور پهناور هر ساله هزاران نفر را به عنوان مهاجر پذیرفته و تنوع فرهنگی در آمریکا بسیار زیاد است. در سال های اخیر مهاجرت از ایران به آمریکا کمی دشوارتر از سال های خیلی قبل است و این روال به دلیل موضوعات سیاسی و اجتماعی صورت گرفته است اما در سال 2018 به نسبت سه سال پیش نسبت مهاجرت به آمریکا بیشتر شده است. آمارها نشان می دهد که هر ساله به تعداد مهاجران آن کشور افزوده می شود. شرایط خوب زندگی، کیفیت و امکانات عالی، شرایط بی نظیر و ... سبب شده است که افراد، کشور آمریکا را گزینه خوبی برای مهاجرت و زندگی بدانند، این روال این روزها بهتر از سال های گذشته دیده شده است. آمارها نشان می دهد که در حال حاضر به میزان یک میلیون و دویست هزار مهاجر به تاریخ 2018 در این کشور حضور دارند و البته در وضعیت تابعیت دائم قرار گرفته اند. اینطور که مشخص است به ازای هر صد هزار نفر آمریکایی ، 400 نفر مهاجر هستند که رقم قابل توجهی است. دسته بندی در زمینه بیشترین تعداد مهاجران به کشور آمریکا در بخش بعد در نظر گرفته ایم تا مشخص شود بیشتر از کدام کشورها ، مهاجرت به آمریکا صورت گرفته است.

آمار مهاجران به آمریکا

آمار مهاجران به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بر اساس آمارها اینطور به نظر می رسد که مکزیک بیش از کشورهای دیگر به آمریکا مهاجر صادر می کند به طوری که در لیست مهاجران این کشور در حدود صد و پنجاه هزار نفر مکزیکی هستند این موضوع به دلیل شرایط زندگی مشابه و آب و هوای سازگار آمریکا با مردم مکزیک است. باز هم انتظار می رود که در سال های آینده از مکزیک به این کشور مهاجر دیده شود. کشورهای حوزه کارائیب بعد از مکزیک بیشترین میزان مهاجرت به آمریکا را دارند و در رتبه های بعدی کشورهای چین و هند نیز دیده می شود، چین و هند به دلیل تعداد زیاد جمعیت خود و با هدف کنترل جمعیت به کشور آمریکا مهاجر صادر می نماید. در لیستی که اعلام شد ایران دیده نمی شود و علت آن نیز مشخص است، می دانیم که ایرانیان برای مهاجرت به آمریکا کار سختی در پیش دارند اما در پیمان جدیدی که از سوی دولت آمریکا صورت گرفته است ورود ایرانیان به این کشور به نسبت قبل آسانتر شده است. به طوری که در آزمون لاتاری سال 2020 ، نام کشور ایران نیز دیده می شود. اما هر ساله میزان مهاجران از ایران به آمریکا زیاد است اما اینکه چه تعداد می توانند به هدف خود برسند موضوعی است مهم و قابل بررسی که در طول مقاله مورد ارزیابی قرار می گیرد.

میزان رضایت مهاجران به آمریکا

میزان رضایت مهاجران به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می دانیم که وقتی صحبت از مهاجرت می شود یافتن مسکن کار دشواری است و در برخی از کشورها حتی اجاره مسکن با یک رقم نجومی همراه است به عنوان مثال اگر شما بخواهید در استرالیا یک خانه اجاره نمایید باید هزینه بسیار زیادی را تقبل نمایید که شاید هر کسی به سادگی نتواند از پس آن بر آید اما اجاره خانه در آمریکا یک رویا نیست. افرادی که در این کشور یک درآمد متوسط دارند هم می توانند صاحب خانه شوند. این موضوع با رضایت 98 درصد مردم این کشور روبرو است. در نظر داشته باشید، تنوع فرهنگ و قومیت های مختلف در امریکا سبب شده است که زندگی در آن آسان باشد، در آمریکا خبری از بی احترامی و یا مذهب آزاری نیست و این روال نیز رضایت اغلب افراد را در پی دارد.

یافتن شغل در آمریکا سخت نیست اما نه شغل پر درآمد! در واقع اینکه می گویند کاریابی در آمریکا کار دشواری است از پایه اشتباه است، در این کشور کارهای زیادی با حقوق کم وجود دارد بنابراین افراد هرگز گرسنه نخواهد ماند اما برای یک شغل مناسب در این کشور شاید نیاز باشد کمی دقیق تر ارزیابی صورت بگیرد و مشخص شود که آیا افراد می توانند با تخصص خوب وارد خاک این کشور شوند یا خیر. در هر صورت در کشور آمریکا از نظر شغل و درآمد در وضعیت متوسط خواهید بود.

کیفیت زندگی در این کشور عالی است. مردم به شغل روتین زندگی خود را اداره می کنند و سعی می کنند طبق نیاز خود روال زندگی را بگذرانند. در این کشور کسانی که قصد دارند زندگی آرامتری داشته باشند باید سعی کنند طبق استراتژی خود حرکت کنند.

کودکان در آمریکا بیشترین ارزش و پس از آنها بانوان از نظر ارزش رتبه بالایی دارند. بهترین مکان تحصیل برای کودکان فراهم شده است و بانوان نیز در یک فضای امن فرزندان خود را پرورش می دهند، این روال سبب شده است که کشور آمریکا از دسته کشورهای بسیار پیشرفته و قدرتمند محسوب شود.

راحت‌ترین روش مهاجرت به آمریکا

راحت‌ترین روش مهاجرت به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‌دانیم که اخذ گرین کارت آمریکا یکی از رویای مهم برای هر فرد محسوب می‌شود. در صورتی که بتوانید وارد خاک این کشور شوید و از نظر کار در امنیت شغلی درستی قرار بگیرید، به سادگی می‌توانید صاحب گرین کارت شوید. این گزینه برای کسانی امکان پذیر است که دارای مهارت بالایی هستند. در کشور آمریکا عموماً کمبود نیروی کار در زمینه علم و فناوری و مهندسی و همینطور ریاضیات دیده می شود و هر ساله استخدام کارمندان خارجی نیز صورت می‌گیرد. بنابراین افرادی که از نظر تخصص و مهارت در وضعیت خوبی هستند در کشور آمریکا به سادگی می‌توانند در یک فضای امنیتی شغلی قرار بگیرند و به بهترین روش خود را به گرین کارت برسانند.

از دیگر روش‌های آسان برای مهاجرت به آمریکا ازدواج است. در واقع ازدواج یکی از آسان‌ترین روش‌هایی است که پیش روی فرد قرار گرفته است و در صورتی که یک فرد غیر آمریکایی با یک آمریکایی ازدواج واقعی داشته باشد، می‌توانند به سادگی گرین کارت این کشور را اخذ نماید. در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما در آمریکا زندگی می‌کند و تمایل دارد شما را از نظر مالی حمایت نماید وضعیت شما برای مهاجرت به آمریکا آسانتر می‌شود و فرم مربوط به ویزای خویشاوندی باید تکمیل شود. در نظر داشته باشید که فرد باید یکی از اعضای درجه یک خانواده شما باشد و باید شهروند کشور آمریکا باشد تا این روال به طور دقیق صورت بگیرد. اینطور که شواهد نشان می دهد این روش نیز به عنوان یکی از آسانترین روش مهاجرت به آمریکا محسوب شده است که افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند.

 

روش‌ های مهاجرت به آمریکا

روش‌ های مهاجرت به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به آمریکا و اخذ گرین کارت این کشور روش های مختلفی پیش روی افراد است. عده ای به سراغ روش های شغلی و تخصص می روند و عده ای که در این کشور خویشاوند دارند روش خویشاوندی را انتخاب می کنند، کسانی که از نظر سرمایه در وضعیت خوبی به سراغ روش های سرمایه گذاری می روند. یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ، تحصیل است در این روش افراد می توانند با پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور و اخذ گواهی از این دانشگاه به سادگی وارد دوره های تحصیلی شوند.

ویزای کار آمریکا خود شامل چندین سبک مختلف است که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود است. مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج از دیگر روش هایی است که می تواند برای افراد خوب به نظر برسد. کسانی که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند با ثبت شرکت در آمریکا می توانند شانس خود را افزایش دهند. تابعیت تولد در آمریکا و همینطور یک سری شرایط خاص مانند کارآفرینی و ورزش از دیگر گزینه هایی است که پیش روی افراد قرار گرفته است و می تواند یک گزینه بسیار عالی محسوب شود.

مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا

مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری که نام دیگر آن EB5 است این روش یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به آمریکا محسوب می شود. این ویزا نیاز به سرمایه اولیه دارد و فرد می بایست در کشور آمریکا شغل های جدید ایجاد نموده و یا سرمایه گذاری های بنیادی داشته باشد که موجب تحکیم اقتصادی این کشور شود. آخرین آماری که از شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری به دست ما رسیده است از این قرار است که فرد می بایست به مبلغ 1 میلیون دلار در شرایط عادی سرمایه داشته باشد. در صورتی که مناطق محروم را برای زندگی و سرمایه گذاری انتخاب کرده است باید به میزان 500 هزار دلار سرمایه گذاری داشته باشد. مناطق محروم به مناطقی گفته می شود که نرخ بیکاری در آن بالا است. سرمایه گذار می بایست سرمایه خود را به صورت قانونی به دست آورده باشد و نیاز است که به طور دقیق مشخص شود که چطور توانسته این سرمایه را داشته باشد. در واقع باید مشخص شود که از معاملات ملکی به این سرمایه رسیده است، از طریق حقوق و پاداش آن را به دست آورده است و یا از طریق ارث و میراث چنین سرمایه ای به دست وی رسیده است این روال به طور دقیق کنترل می شود. در نظر داشته باشید که مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری یک سری ریسک نیز به دنبال دارد که افراد باید آنها را در نظر بگیرند، سرمایه گذار می بایست به میزان حداقل 10 نفر مقیم این کشور را وارد کار نماید.

افرادی که از روش مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری استفاده می کنند نیازی به مدرک انگلیسی ندارند، این افراد نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند، سابقه مدیریت در این روش اهمیت ندارد، این افراد می توانند پس از گذشت 5 سال اصل و سود پول خود را دریافت نمایند. این روش تنها بین 12 الی 18 ماه زمان می برد و پس از این دوره اقامت دائم و گرین کارت آمریکا اخذ می شود. ثبت شرکت در آمریکا یک روش سرمایه گذاری عالی است.

مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا

مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را انتخاب کرده اند دو نوع ویزای نامزدی و ازدواج پیش روی این افراد است که هر یک دارای شرایط خاص مربوط به خود هستند. ویزای نامزدی برای شخص آمریکایی صادر می شود تا بتواند نامزد خود را برای ازدواج وارد آمریکا نماید. عموماً مدت زمانی که برای دریافت ویزای نامزدی در نظر گرفته می شود از 3 ماه تا یک سال و نیم است. در این ویزا هر دو شخص می بایست مجرد باشند و با هم قصد ازدواج داشته باشند. دو شخص باید به سن قانونی رسیده باشند و اگر قبلاً ازدواج کردند باید شفاف سازی در زمینه طلاق و یا فوت همسر مشخص باشد. ویزای نامزدی یک ویزای موقت بوده و پس از ازدواج فرد می تواند برای گرین کارت اقدام نماید. برای اخذ این ویزا فرد باید  شهروند آمریکایی باشد. دو شخص از نظر قانونی مشکلی با هم نداشته باشند. شخصی که فاقد ملیت آمریکایی است باید با هدف اصلی ازدواج وارد خاک این کشور شود و پس از ورود تنها 90 روز زمان نیاز است که به نتیجه خود دست یابد.

ویزای ازدواج برای شهروند و افرادی که مقیم این کشور هستند و گرین کارت دارند به صورت مشترک استفاده می شود. ویزای ازدواج در واقع مهاجرت به آمریکا محسوب شده و فرد در همان ابتدا گرین کارت دریافت می نماید. مدت زمانی که برای دریافت ویزای ازدواج زمان نیاز است بین یک سال و نیم الی 2 سال است. در نظر داشته باشید که در هر دو نوع ویزا باید نامه ای مبنی بر گردش مالی وجود داشته باشد تا مشخص سازد که افراد از نظر مالی در وضعیت درستی هستند و از پس هزینه خود در آمریکا بر خواهند آمد. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به طور دقیق و درست مورد ارزیابی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که در هر دو روش باید فرم حامی مالی به طور دقیق تکمیل و ارسال شود، در نظر داشته باشید که این فرم نیاز به تأیید و امضا دارد.

مهاجرت از طریق تولد به آمریکا

مهاجرت از طریق تولد به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور آمریکا در سال های پیش از 2010 از سیستم خاک نیز استفاده می شد، اما این روند با مشکلات زیادی روبرو شد و امروزه کشور آمریکا سیستم خون را برای تابعیت کودک در نظر گرفته است. در نظر داشته باشید که در این اصل پدر و مادر فرد می بایست شهروند آمریکا باشند و فرزند متولد شده جدا از اینکه در خاک این کشور به دنیا آمده است یا خیر تابعیت آمریکا را خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که متقاضی می توانید برای ویزای تولد فرزند در آمریکا به میزان حداقل 140 هزار دلار هزینه پزشکی را لحاظ نماید.

فرد برای گواهینامه تولد این کشور می توانید یک گذرنامه نیز داشته باشد. در سن 21 سالگی کودک می تواند برای تغییر تابعیت خود تصمیم بگیرد. در نظر داشته باشید که در صورتی که تابعیت پدر و مادر کودک مشخص نباشد طی یک شرایط سخت مشخص می توان تابعیت این کشور را برای کودک در نظر گرفت.شرایط اقامت در آمریکا کمی آسانتر شده است.

مهاجرت پناهندگی به آمریکا

مهاجرت پناهندگی به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما هیچ تشویقی در زمینه مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی نمی کنیم و اطلاعاتی که در این بخش در اختیار شما قرار می گیرد صرفاً برای اطلاعات بیشتر بوده و هرگز نمی تواند روش پناهندگی را یک انتخاب درستی برای مهاجرت در نظر گرفت. مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی مخصوص افرادی است که به دلایلی ویژه ، مانند اعتقادی، دینی، نژادی و ملیتی در کشور خود محاکمه شده اند و یا در صورت بازگشت به کشور خود قطعاً در خطر جانی و مالی هستند و مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. این افراد می توانند دلایل و مدارک محکمی ارائه دهند و از دولت آمریکا بخواهند که در این مسیر به آنها کمک نماید. فردی که وارد خاک آمریکا می شود تا یک سال فرصت دارد که برای پناهندگی این کشور اقدام نماید. عموماً پس از اینکه درخواست صورت گرفت شخص می بایست برای مصاحبه حضوری آماده شود. در واقع شرایط و دلایل و مدارک فرد به صورت حضوری مورد ارزیابی قرار می گیرد، پنج ماه پس از اقدام برای پناهندگی در صورتی که جواب دریافت نشد، شخص از دولت آمریکا اجازه کار می خواهد تا بتواند از پس هزینه های خود برآید. در صورتی که شخص اصلی بتواند پناهندگی را دریافت نماید می تواند برای همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود برای ورود به این کشور درخواست دهد. عموماً پس از یک سال از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، شخص می تواند تقاضای گرین کارت داشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر فرد پس از دریافت پناهندگی آمریکا، به کشور خود باز گردد از سوی دولت این کشور مورد بازخواست قرار می گیرد و سبب می شود که گرین کارت فرد از دست برود. پناهندگی به آمریکا یک روش پیچیده است.

مهاجرت تحصیلی‌ به آمریکا

مهاجرت تحصیلی‌ به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بخش های اول بررسی شد که مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل از دیگر روش های خوب محسوب می شود که فرد می تواند انتخاب نموده و شرایط مهاجرتی خوبی برای خود فراهم سازد.

اولین قدم برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا دریافت یک گواهی پذیرش از دانشگاه یا مرکز آموزشی است که متقاضی قرار است در آنجا تحصیل نماید، به این گواهی SEVP گفته می شود. پس از اینکه این گواهی دریافت شد متقاضی می بایست درخواست ویزا برای ادامه تحصیل نماید افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ، کالج های زبان انگلیسی و یا مدارس خصوصی را دارند باید درخواست ویزای F داشته باشند و افرادی که قصد دارند در هنرستان ها و موسسات دیگر آموزشی تحصیل کنند باید درخواست ویزای M نمایند. در صورتی که بخواهید در ابتدا به قصد گردشگری وارد خاک این کشور شوید و یک دوره تحصیلی کمتر از 18 ساعت در هفته را نیز بگذرانید یک نوع ویزای گروه B برای شما در نظر گرفته می شود اما اگر تایم تحصیل بیش از 18 ساعت در طول هفته باشد نیاز به ویزای دانشجویی خواهید داشت.

در صورتی که آخرین مدرک تحصیلی فرد برای خارج از آمریکا باشد باید مدرک تحصیلی خود را در یکی از سازمان های ارزشیابی در آمریکا برای اعتبار دهی ارائه دهد. سپس نوبت به دپارتمان پذیرش دانشگاه و پرداخت هزینه های مربوطه خواهد بود. در نظر داشته باشید که باید سطح علمی فرد متقاضی به طور دقیق بر اساس استانداردهای تعریف شده مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود که او در کدام رشته و شرایط می تواند تحصیل بهتری داشته باشد. در صورتی که بخواهید در مقطع کارشناسی در آمریکا تحصیل نمایید باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات را ترجمه رسمی نمایید، باید از مدرک آیلتس یا تافل خود کپی تهیه نمایید، نیاز است که از صفحه اول پاسپورت کپی اخذ شود. افراد باید رزومه شخصی به زبان انگلیسی داشته باشند. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیاز به مدرک لیسانس دارید و باید حداقل سه توصیه نامه از اساتید خود ارائه دهید.

مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای EB3 یکی از گزینه های بسیار مناسب برای ایرانیان محسوب می شود . این ویزا برای کسانی است که شرایط سرمایه گذاری در کشور آمریکا را ندارند و نیازی به مدرک زبان تافل و آیلتس نیز ندارد. هر ساله کشور آمریکا یک فراخوان در زمینه کمبود نیروی کار خارجه اعلام می کند در این دوره افراد می تواند برای خود و تمام اعضای خانواده خود اقامت دائم و گرین کارت دریافت نمایند. شرط ورود به این بخش کم بوده و روند انجام پرونده نیز بسیار سریع است. برای اخذ این ویزا نهایتاً بین 18 الی 24 ماه زمان نیاز است اما تنها شرطی که وجود دارد داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یکی از کارآفرینان آمریکایی است، پیشنهاد کار صورت گرفته باید مورد تأیید وزارت کار این کشور باشد. در این روش نیاز به تحصیلات عالیه، شرط سنی، شرط مالی و همینطور شرط سرمایه گذاری نخواهد بود. ویزای اقامت این نوع عموماً به صورت EB3 صادر می شود. متقاضیان موظف هستند که یک سال برای شرکت مورد نظر کار کنند. بهتر است که متقاضی بیش از 50 سال نداشته باشد. در نظر داشته باشید که شرایط جسمی فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد باید گواهی عدم سوء پیشینه نیز داشته باشد. درصد قبولی در این روش بالا اعلام شده است و گرین کارت برای همه اعضای خانواده فرد صادر می شود. برای بررسی پرونده ها در ابتدا پرونده به وزارت کار آمریکا صادر می شود. فایل مربوطه از وزارت کار این کشور دریافت می شود اجازه نامه کاری داده می شود. مدارک به وزارت خارجه آمریکا ارسال می شود، زمان مصاحبه سفارت مشخص می شود. صدور ویزا به شکل دقیق صورت می گیرد. در مصاحبه مشخص می شود که توانایی جسمی فرد چقدر است و آیا می تواند از پس کار موجود برآید یا نه. در نظر داشته باشید که این ویزا با ویزای مهارت و تخصص کشور آمریکا فرق دارد و قطعاً درآمدی که از طریق ویزای کار و مهارت برای شما در نظر گرفته می شود به مراتب بیشتر از این گزینه است. در نظر داشته باشید که گواهی اشتغال از سوی وزارت آمریکا بسیار مهم است و در صورت نبود این گزینه مهاجرت به آمریکا از طریق کار به سادگی فراهم می شود. در نظر داشته باشید که صلاحیت کارفرما در این روش کلیدی ترین عامل موفقیت خواهد بود.

 

مهاجرت از طریق همراه به آمریکا

مهاجرت از طریق همراه به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ ویزای همراه کشور آمریکا برای کسانی که مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده اند یک گزینه عالی است ، در واقع همسر و فرزندان شما نیز می توانند مهاجرت به آمریکا داشته باشند و در این مسیر می توانند کار و تحصیل نمایند. اگر شما مهاجرت به آمریکا از طریق مهارت را انتخاب کرده اید شرایط بهتری برای شما در نظر گرفته شده است. اینطور که شواهد نشان می دهد افرادی که قصد دارند در این کشور زندگی نمایند و همسر و فرزند خود را همراه کنند باید بهترین روش مهاجرت به آمریکا را انتخاب نمایند. روش های تحصیلی نیز به صورت موقت اجازه می دهد که بتوانید همسر و فرزند خود را وارد این کشور نمایید، در نظر داشته باشید که مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای آمریکا از نوع همراه به این معنی است که شما تمامی قوانین زندگی در این شهر را پذیرفته اید و هیچ مشکلی ندارید.

مهاجرت توریستی به آمریکا

مهاجرت توریستی به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سوالات زیادی در زمینه مهاجرت به آمریکا با هدف گردشگری دیده می شود. عده ای می پرسند چرا ویزای توریستی به سختی صادر می شود و این پروسه به چه دلیل زمانبر است؟ در نظر داشته باشید که شما برای اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا باید سعی کنید چندین موضوع را به طور دقیق ارزیابی نمایید. کشور آمریکا از هر نظر برای زندگی و درآمدزایی در وضعیت نرمالی قرار دارد و عده ای ویزای توریستی را بهانه می کنند تا بتوانند وارد خاک این کشور شده و به نوبه خود در آن بمانند به همین دلیل است که صدور ویزای توریستی این کشور سختگیرانه است. به طور کلی آنطور که آمارها نشان می دهد افرادی که در امریکا دوست و آشنا داشته و برایشان دعوت نامه صادر می شود در این مسیر می توانند شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشند در هر صورت شما باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد قصد دارید به کشور خود باز گردید. مدارک کاری در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده باشد، از طرفی اگر متأهل هستید نیز سند ازدواج می تواند برای صدور ویزای توریستی یک گزینه مناسب باشد در نظر داشته باشید که مهاجرت توریستی به آمریکا با هدف گشت و گذار است و تحصیل و کار در این کشور را زیر سوال می برد.

مهاجرت شرایط خاص به آمریکا

مهاجرت شرایط خاص به آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک نوع روش مهاجرت به آمریکا از طریق شرایط خاص مطرح است. این روش برای کارکنان مذهبی، گروهی از کارکنان رادیو و تلویزیون، مترجمان عراقی و افغانی و کارکنان سازمان های بین المللی ، پزشکان، اعضای نیروهای ارتشی، کارکنان منطقه کانال پاناما و ... صادر می شود.

در نظر داشته باشید که شما برای مهاجرت به آمریکا از طریق شرایط خاص در واقع به صورت موقت وارد خاک این کشور می شوید و موظف هستید در طول دوره مشخص در این کشور مانده و سپس کشور را ترک نمایید.اقامت آمریکا با اجاره خانه از دیگر روش های پیش روی افراد است.

ویزای کارآفرینی آمریکا از دیگر گزینه هایی است که پیش روی افراد قرار دارد این گزینه برای کسانی که دارای ایده های خوب هستند بسیار عالی است، در این روش شما ایده خود را در قالب یک طرح کلی به دولت آمریکا ارائه می دهید و میزان بودجه اولیه خود را نیز اعلام می کنید، طبق ارزیابی های صورت گرفته مشخص می شود آیا بودجه شما برای پیاده سازی ایده مورد نظر کافی است یا خیر بارها دیده شده است که دولت این کشور بودجه ای را به افراد به عنوان یک کمک هزینه پرداخت می نماید، در نظر داشته باشید که در این مسیر به طور کلی طرح شما باید با سود خوبی برای کشور آمریکا همراه باشد. در نظر داشته باشید که ویزای کارآفرینی این کشور بسیار عالی بوده و برای نخبگان یک گزینه بی نظیر محسوب می شود.

 

شهرهای مهاجر پذیر آمریکا

شهرهای مهاجر پذیر آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سن خوزه یکی از شهرهای بسیار مهم برای مهاجرت به آمریکا محسوب می شود. کیفیت زندگی در این شهر 7.7 اعلام شده است و ارزش کلی برای زندگی به میزان 5.9 اعلام شده است. این شهر در زمینه تکنولوژی برای جوانان یک گزینه بسیار عالی است. در این شهر شرکت های بزرگ خصوصی فعالیت می کنند و یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در کشور آمریکا محسوب می شود.

سانفرانسیسکو از دیگر شهرهای خود برای زندگی محسوب می شود. در این شهر هیجان و آزادی در وضعیت عالی قرار دارد. در این شهر استارت آپ ها و تکنولوژی های گسترده ای دیده می شود. البته هزینه زندگی در این شهر کمی گران است. کیفیت زندگی در این شهر 6.6 اعلام شده است و ارزش کلی 5.3 است. اقامت آمریکا برای ایرانیان بسیار ارزشمند است.

واشنگتن از دیگر شهرهای بسیار عالی برای مهاجرت ایرانیان محسوب می شود. در این شهر بازار کار قدرتمندی وجود دارد و آموزش و بهداشت و درمان در وضعیت عالی قرار دارد. کیفیت زندگی در این شهر 6.5 اعلام شده است و ارزش کلی در وضعیت 7.3 قرار دارد.

سیاتل یکی دیگر از شهرهای آمریکا است که بین دریا و کوهستان قرار دارد. این شهر دارای طبیعت بسیار دل انگیز اما شاید کمتر برای مهاجرت دیده شود. در این کشور کارخانجات زیادی دیده می شود اما خدمات بهداشت و درمان و صنایع دریایی در وضعیت دقیقی قرار دارد. این شهر دارای فضای طبیعت بسیار دل انگیزی است که سبب می شود یکی از بهترین مکان ها برای گشت و گذار محسوب شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی این شهر شما را مجذوب می کند.هزینه اقامت در امریکا نیاز به ارزیابی های مشخصی دارد.

در نظر داشته باشید که هر یک از شهرهای آمریکا دارای شرایط خوبی برای زندگی هستند که باید بر اساس بودجه و هدف خود گزینه مناسب را اعمال نمایید.

اخذ اقامت آمریکا

اخذ اقامت آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که قصد اقامت کشور آمریکا را دارند باید سعی کنند به طور دقیق در زمینه تمدید ویزا اقدام نمایند در نظر داشته باشید که شما در ابتدا باید سعی کنید به مدت دو الی 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید سپس شرایطی فراهم می‌شود تا برای درخواست اقامت دائم اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که اخذ اقامت این کشور به صورتی است که افراد بتوانند در وضعیت درستی قرار بگیرند و از قوانین این کشور تبعیت نمایند. اداره مهاجرت آمریکا شرایط مهاجرت به آمریکا را کمی آسان‌تر از قبل کرده است .

اخذ پاسپورت آمریکا

اخذ پاسپورت آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ پاسپورت آمریکا به نوبه خود نیاز به رعایت یک سری شرایط دارد در نظر داشته باشید که در این زمینه افراد باید بتوانند مالیات را به درستی پرداخت نمایند. می بایست بتوانند در این کشور کسب و کار و درآمدزایی درستی داشته باشند. نیاز است که افراد بتوانند زبان خود را تقویت نمایند. اخذ پاسپورت این کشور به نوبه خود ارزش بالایی دارد. کار در آمریکا نیاز به مهارت دارد، خرید خانه در آمریکا و گرفتن اقامت از دسته موارد مهم محسوب می شود.

آخرین ویرایش: 2020-06-23 04:52:24 28,318

نظرات

با سلام و احترام، با توجه به پتانسیل هایی که دارم می خواهم راهنمایم کنید .تحصیلات من فوق لیسانس مهندسی معدن با گرایش مکانیک سنگ، دارای تجربه های کاری مفید در کارخانه شستشوی ذغال برای ذوب آهن و کک تولیدی برای تولید آهن و فولاد هستم. لطفا بفرمایید چگونه میتوانم به آمریکا مهاجرت کنم؟ با تشکر.

2019-04-20 20:03:26

سلام دوست عزیز: شما میتوانید برای مقطع PHD رشته ی خود اقدام کنید و به راحتی به کشور آمریکا مهاجرت کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-04 10:17:58

سلام خواهر من حدودا ۳۷ سال قبل برای ما جهت گربن کارت اقدام کرد که ۱۴ سال بعد که بعد هر سه فرزند من بالای ۲۱ سال بودن فقط من ‌شوهرم فقط توانستیم بریم که به محض گرفتن گرین کارت من دوباره برای بچه ها اقدام کردم بعد سینیزن شدن ما نامه بچه ها اپرو شد که هر سه ازدواج کرده‌اند حالا میتونن برن یا نه

2019-08-04 21:58:11

سلام دوست عزیز.برای دریافت مشاوره با شماره 02143000021 تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-06-23 11:00:24

سلام وقتتون بخیر من و همسرم هر دو موزیسین هستیم و تحصیلات اکادمیک موسیقی داریم ،در حال حاضر از طریق تدریس موسیقی و اجرا کسب درآمد میکنیم با سابقه ی کاری بیش از نه سال، ایالت آلاسکا برامون جذابیت خاصی داره.امکانش هست در رابطه به راههای مهاجرت به آلاسکا راهنماییمون کنید ؟

2019-11-06 12:02:39

سلام دوست عزیز ما نیاز به اطلاعات بیشتری جهت پاسخ به سوال شما و راهنمایی داریم لطفاً با شماره 021 43000 021 تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2020-06-06 07:34:41

سلام من ۳۲ سالمه مهندس مکانیک خودرو هستم با ۵ سال سابقه بیمه مرتبط با رشته ام الان مدیر تعمیرگاه نمایندگی ام وی ام هستم چطور میتونم از طریق مهارت یا کار برم امریکا ممنون میشم راهنماییم کنید

2020-01-10 19:29:59

سلام دوست عزیز، در حال حاضر شرایط شما برای کشور کانادا مناسب است.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021(داخلی 76) تماس بگیرید.تیم اعزام GO2TR.

2020-05-21 10:39:40

با سلام.خانومی ۴۲ ساله دارای مدرک فوق لزسانس آموزش زبان انگلیسی هستم .چگونه میتوانم به آمریکا مهاجرت کنم.

2020-01-13 12:21:08

با سلام. با توجه به انگلیسی زبان بودن کشور آمریکا و عدم نیاز به نیروی کار در این رشته، بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا برای شما، پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس یا دکترا است. برای اطلاع از رویه این کار یا کشور های جایگزین با ما تماس بگیرید. 021-42956 تیم اعزام GO2TR

2020-03-16 15:23:31

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها