مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و آشنایی با انواع روش های مهاجرتی، سرمایه گذاری در کشور اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا برای خود و خانواده‌تان از طریق گلدن ویزا مباحثی است که در این مقاله بطور کامل مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

مقدمه

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا، کشوری در جنوب غربی اروپا و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور دارای فرهنگ غنی آمیخته از سنت و مدرنیته، مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های طبیعی فوق العاده با مردمانی خونگرم و غذاهای منحصر به فرد است. نوع حکومت آن پادشاهی پارلمانی است و از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود؛ اسپانیا بعد از برلین دومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. جمعیت این کشور 46.65 میلیون نفر اعلام شده است و ششمین کشور پر جمعیت در اروپا محسوب می‌شود. کشور اسپانیا یک کشور ثروتمند است. بنیه اقتصادی کشور اسپانیا نسبت به سال‌های قبل بیشتر اعلام شده است.  این کشور گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود و می‌تواند زمینه‌های تجاری قدرتمندی ایجاد نماید.

محیط زیبا و خوش آب و هوای کشور اسپانیا را دارند در این بخش مورد تحلیل قرار گرفته است. کشور اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار دارد و با کشورهای فرانسه و پرتغال هم مرز است. زبان رسمی کشور اسپانیا زبان اسپانیایی است و جمعیتی در حدود ۵۰ میلیون نفر دارد. کشور اسپانیا روش های متنوع و جذابی نظیر ویزای طلایی دارد. اسپانیا کشور توریستی زیبایی می باشد که البته در سالهای اخیر از نظر اقتصادی مشکلاتی داشته است و نرخ بیکاری بالا و تورم در این کشور از عواملی می باشد که این کشور جهت کار مقصد اول متقاضیان مهاجرت به اروپا نباشد ولی برای سرمایه گذاری و تحصیل می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

مهاجرت به اسپانیا برای کسانی که ایده‌های خوبی در ذهن خود دارند می‌تواند بسیار عالی باشد به صورتی که می‌توانید به سادگی فضای درآمدزایی را برای خود فراهم سازید. در نظر داشته باشید که بیش از 95 درصد از کارآفرینان در این کشور به رضایت خوبی رسیده‌اند یک موضوع بسیار مهم این است که کشور اسپانیا از دسته کشورهای کارامد در زمینه‌های مختلف محسوب می‌شود.

روش‌ های مهاجرت به اسپانیا

یکی از روش های بسیار خوب و عالی برای مهاجرت به اسپانیا سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری می‌تواند به صورت کلان و یا به شکل ثبت شرکت در اسپانیا باشد. در مهاجرت به روش ثبت شرکت افراد باید مراحل لازم را به طور دقیق طی نمایند و گردش مالی شرکت نیز به طور دوره‌ای تعیین می‌شود. در نظر داشته باشید که در این روش می‌توانید پس از گذشت سه سال برای اقامت دائم اقدام نمایید. اخذ ویزای اسپانیا می‌تواند یک پروسه کوتاه مدت و یا طولانی مدت باشد.

روش دوم برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کسب و کار اینطور است که فرد بتواند با یک کارفرما وارد عقد قرارداد شود. به طور کلی در این روش افراد باید از تخصص کافی و سابقه کاری بسیار خوبی برخوردار باشند. در این روش شما می‌توانید ویزای خود را تمدید نمایید و سپس به سادگی برای اعضای خانواده خود ویزا دریافت نمایید.

افرادی که می‌خواهند مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج داشته باشند باید مدارک بسیار خوبی ارائه دهند. مدارک افراد باید از اعتبار کافی برخوردار باشد. در نظر داشته باشید که در این کشور شرایط برای اقامت دائم از طریق ازدواج فراهم شده است.

یک روش دیگر می‌تواند کارآفرینی باشد، در این روش نیاز است که در ابتدا یک طرح بیزینسی ارائه دهند و محاسبه سود و زیان داشته باشید، دولت اسپانیا طرح شما را ارزیابی می‌کند؛ در صورت صحت می‌توانید ویزای مربوطه را اخذ نمایید، این نکته را در نظر داشته باشید که کشور اسپانیا به طور کلی از دسته کشورهای بسیار قدرتمند در زمینه‌های مختلف محسوب می‌شود.

اقامت اسپانیا با اجاره خانه و خرید خانه از دسته روش‌های بسیار عالی برای کسانی است که قصد دارند به روند اخذ ویزای اسپانیا سرعت دهند.

افرادی که مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل را انتخاب می‌کنند باید سعی کنند به طور دقیق پس از اخذ ویزای این کشور و اتمام درس خود اقدام به اخذ ویزای کار یا سرمایه نمایند به این ترتیب اقامت دائم برای آنها فراهم می‌شود. هزینه اقامت در اسپانیا در ابتدای هر سال اعلام می‌شود.

شایان ذکر است که مهاجرت از طریق un اسپانیا آخرین روش خواهد بود. اقامت اسپانیا برای ایرانیان می‌تواند از طریق روش های آسان تری نیز شکل بگیرد.

مهاجرت تحصیلی‌ به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا با هدف تحصیل بیش از پیش دیده می‌شود. در این روش افراد باید در ابتدا مدارک لازم را تهیه نمایند. داشتن مدرک زبان اسپانیایی می‌تواند به صدور ویزای تحصیلی این کشور کمک کند. شما با داشتن ویزای تحصیلی این کشور نمی‌توانید اقامت دائم داشته باشید.

دانشگاه‌های کشور اسپانیا کورس زبان را بسیار سخت برگزار می‌کنند و در این مسیر سخت گیری‌های عجیب و غریبی دیده می‌شود به این ترتیب چه خوب است که مدرک زبان خود را در ایران اخذ نمایید. تدریس برای دوره کارشناسی در کشور اسپانیا  به زبان اسپانیایی و دوره ارشد و دکترا به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. در رشته‌های پزشکی، فقط دو سال اول تحصیل به زبان انگلیسی است.

در ادامه دانشگاه های برتر این کشور را طبق سایت رتبه‌بندی Qs در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 • Universitat de Barcelona
 • Universitat Autonoma de Barcelona
 • Universidad Autonoma de Madrid
 • Complutense University of Madrid
 • University of Navarra
شما اجازه دارید که بین 20 الی 30 ساعت در هفته حین تحصیل مشغول به کار شوید البته اجازه کار رسمی به شما داده نمی‌شود.

مدارک مورد نیاز:

 • در ابتدا نیاز است که مدارک تحصیلی شما ترجمه شود.
 • باید مدارک طول تحصیل دوره‌های قبل را ارائه دهید.
 • نیاز به مدرک آیلتس 6/5 در مقطع کارشناسی و آیلتس 7 به بالا در مقطع دکترا خواهد بود.
 • شما نیاز به گواهی دارید که نشان دهد از نظر جسمی و روانی سالم هستید.
 • نیاز به گواهی عدم سوءپیشینه خواهد بود.
 • باید نامه مالی ارائه دهید.
 • افراد باید رزومه خوبی برای پذیرش در رشته دکترا داشته باشند.

شما برای مهاجرت به اسپانیا با ویزای تحصیلی باید در ابتدا در یکی از دانشگاه‌های این کشور جذب شوید. این پذیرش می‌تواند در چندین لاین صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که مهاجرت تحصیلی در این کشور هزینه بر است و عموماً بورسیه تحصیلی در کشور اسپانیا کمتر دیده می‌شود. در کشور اسپانیا فقط  به مقطع دکترا بورسیه تعلق می‌گیرد.

در نظر داشته باشید شما بدون نامه پذیرش از دانشگاه عملاً مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیلی نخواهید داشت.

آیا تحصیل در اسپانیا رایگان است؟

آنطور که گفته می‌شود؛ هزینه تحصیل در اسپانیا رایگان نیست، اما بسیار کم است و شما با 3000 یورو سالیانه می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنید. شهریه دانشگاه‌های خصوصی ممکن است به 20 هزار یورو سالیانه برسد.

مهاجرت شرایط خاص به اسپانیا

افرادی که ایده‌های خوبی در ذهن خود دارند می‌توانند مهاجرت به اسپانیا از طریق کارآفرینی را انتخاب نمایند. در این روش فرد باید به طور دقیق به دولت این کشور ثابت نماید که طرح اعلام شده می‌تواند به اقتصاد این کشور کمک نماید.

افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند می توانند از ویزای اضطراری کشور اسپانیا استفاده نمایند.

در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید برای شرکت در یک مسابقه به اسپانیا سفر کنید؛ زمان تعیین شده برای مهاجرت شما به طور دقیق ارزیابی می‌شود.

مهاجرت توریستی به اسپانیا

فردی که متقاضی دریافت ویزای اسپانیا است می تواند ظرف 90 روز پیش از تاریخ سفر خود اقدام به درخواست ویزا کند. شما باید برای ارائه درخواست خود از روش اینترنتی اقدام نمایید. در این روش، در ابتدا فرم درخواست را تکمیل می کنید پس از آن یک دوره 7 روزه نیاز است تا بررسی شود که درخواست شما پذیرفته شده است یا خیر. پس از آن به شما اعلام می شود که مدارک لازم را ارائه دهید. افراد باید مدارکی ارائه دهند تا مشخص نماید که قصد بازگشت به کشور خود را دارند همچنین باید مدرکی ارائه شود که نشان دهد از تمکن مالی کاملی برخوردار هستید.

مهاجرت به اسپانیا

در صورتی که فرد دارای سند ملکی است ارائه آن می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. کارمندان باید گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی بر روی سربرگ شرکت داشته باشند. این گواهی دارای تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی ، درآمد سالانه، و ترجمه لیست بیمه شش ماه آخر است.

مهاجرت از طریق همراه به اسپانیا

در صورتی که بتوانید ثابت کنید از پس هزینه زندگی خود بر می‌آیید، دولت این کشور به شما شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی را فراهم می‌سازد؛ در این روش شما باید ثابت نمایید که بودجه خود را از کجا به دست آورد‌اید. در این روش می توانید برای همسر و فرزندان خود  ویزا دریافت نمایید.

افرادی که مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می‌کنند به سادگی می‌توانند پس از گذشت سه سال برای همسر و فرزندان خود ویزای این کشور را دریافت نمایند. در نظر داشته باشید که همراه شما در صورتی می‌تواند در این کشور کار کند که مجوز کار دریافت نموده باشد. در روش‌های سرمایه‌ای، شما هیچ مشکلی در زمینه تمدید اقامت و مدرک زبان انگلیسی ندارید. روند مهاجرت برای شما بسیار سریع است و می‌توانید از امکانات شهروندی این کشور برخوردار شوید همچنین امکان استفاده از بیمه‌های این کشور برای شما فراهم می‌شود.

مهاجرت کاری اسپانیا

از دیگر روش‌های مهاجرت به اسپانیا، روش کاری است. در این روش افراد می‌توانند پس از گذشت دوره‌ای خاص به اقامت دائم دست یابند. موضوعی که در این روش باید مدنظر قرار بگیرید؛ این است که عموماً مراحل مهاجرت به اسپانیا با ویزای کاری بیشتر از روش‌های دیگر زمانبر است.

مهاجرت کاری یعنی کارفرمایی که ساکن کشور اسپانیا است اعلام می‌کند که به نیروی کار نیاز دارد، در این روش فرد می‌تواند استخدام شرکت شود. اگر کارفرما بدون شناخت کافی برای مهاجری دعوت نامه ارسال نماید کمی عجیب است. این روش برای افرادی خوب است که با یک کمپانی خارجی در ارتباط هستند. روش کار به این شکل است که در ابتدا آگهی باید به مدت سه ماه در روزنامه‌های کشور اسپانیا اعلام شود و در صورتی که گزینه مناسب پیدا نشود، می‌توانند تبعه خارجی را انتخاب نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای کاری به این آدرس مراجعه کنید.

حال سوال اینجاست که اگر من با هیچ کارفرمایی در ارتباط نیستم چه باید کنم؟

در نظر داشته باشید که این کشور در فاصله زمانی مختلف برخی از مهارت‌های مورد نیاز را اعلام می‌کند، مثلاً لیستی ارائه می‌شود که نشان می‌دهد مشاغل مورد نیاز در سال 2018 کدامند به این ترتیب شما می‌توانید با ارائه رزومه به سادگی مهاجرت به اسپانیا از طریق کار داشته باشید. در صورتی که فرد دارای رزومه کاری خوبی باشد می‌تواند وارد این کشور شده و به مدت 10 سال کار کند و پس از آن شرایط برای شهروندی این کشور را خواهد داشت.

افراد با داشتن ویزای کاری این کشور می‌توانند به سادگی شرایط را برای اقامت همراه خود فراهم سازند. شما در ابتدا ویزای یک ساله دریافت می‌کنید سپس می‌توانید هر ساله ویزای خود را تمدید نمایید، در این شرایط به سادگی می‌توانید فضای اقامت دائم را  ایجاد کنید. شاید فکر کنید کاریابی در اسپانیا دشوار است اما باید بدانید که افرادی که تخصص خوبی دارند به شغل مناسبی دست پیدا خواهند کرد.

برای اخذ ویزای کاری باید مدارک لازم و مدرک زبان آیلتس داشته باشید و مشخص نمایید که هزینه زندگی در این کشور بر عهده خودتان است و یا کارفرما  هزینه‌های شما را پرداخت می‌کند.

برای یافتن کار در کشور اسپانیا موارد زیر باید رعایت شود:

 • تهیه رزومه به صورت کامل به انگلیسی و ترجیحا به اسپانیایی
 • تهیه پورتفولیو (نمونه کار)
 • آشنایی کامل به زبان انگلیسی و تا حد امکان اسپانیایی
 • جستجوی مشاغل مورد نیاز در شهر های مختلف کشور اسپانیا
 • ارسال رزومه به کارفرما مورد نظر

در جدول زیر برخی از سایت های کاریابی اسپانیا را معرفی کرده ایم.

سایت های کاریابی اسپانیا
iAgora.com
Bolsadetrabajo
Eurograduate

مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا

این نوع مهاجرت اغلب برای کسانی است که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند اما علاقه دارند که پول خود را در کشور اسپانیا سرمایه گذاری نمایند. در چنین شرایطی اگر افراد بتوانند هدف خود را مشخص نماید به سرعت به سود خوبی می‌رسند. یکی از روش‌های موجود خرید ملک در اسپانیا است. در این روش نیاز به حداقل سرمایه 500000 یورویی دارید؛ با این سرمایه می‌توانید یک ملک در کشور اسپانیا خریداری نمایید. یک نکته را در نظر بگیرید که تنها خرید ملک در این کشور برای شما اقامت به همراه نخواهد داشت و شما باید ثابت نمایید که هزینه برای بخش‌های دیگر زندگی خود را دارید و البته باید اثبات شود که از چه روشی برای امرار معاش استفاده می‌کنید. خرید ملک در اسپانیا یکی از آسان‌ترین روش‌هایی است که پیش روی شما قرار دارد به این ترتیب شما می‌توانید در مدت 6 ماه ویزای شینگن دریافت نمایید.

تمامی کشورها از طریق خرید ملک به شخص اقامت اعطا نمی کنند ولی کشور اسپانیا مثل پرتغال، یونان، مجارستان، گرجستان از جمله کشورهایی می باشد که با خرید ملک می توان اقامت این کشور را اخذ کرد. البته خرید هر ملکی در این کشور موجب اعطای اقامت نمی شود و باید شرایط مشخص شده در قانون این کشور رعایت شود تا سبب اعطای اقامت شود. اقامت کشور اسپانیا از طریق خرید ملک به ویزا طلایی (Golden visa) معروف است.

مهاجرت به اسپانیا

این مطلب را از دست ندهید.

خرید ملک در اسپانیا 2020

برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری خرید ملک شخص باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • فرد از اتباع غیر اتحادیه اروپا باشد
 • به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشد.
 • فرد در کشور اسپانیا یا کشور سابق خود سابقه کیفری طی ۵ سال گذشته نداشته باشد
 • در کشور اسپانیا به طور غیر قانونی حضور نداشته باشد.
 • بیمه سلامت داشته باشد.
 • اثبات منابع مالی کافی برای حمایت خود و خانواده خود
 • هزینه های جانبی فرم درخواست را بپردازد.

مهاجرت به اسپانیا

روش دیگر سرمایه گذاری در کشور اسپانیا، سرمایه گذاری در کار است. در این روش مهاجر باید سرمایه خود را وارد کشور اسپانیا نماید و البته سرمایه شما باید در بازار کار وارد شود. روش‌های سرمایه گذاری در کار کشور اسپانیا عموماً مراحل مختلفی دارد اما در نهایت سبب می‌شود که اقامت دائم را کسب نمایید.

یک روش دیگر برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری ، ثبت شرکت است، در این روش در ابتدا باید نام مشخصی برای شرکت خود انتخاب نمایید. نیاز است که کد مالیاتی برای شرکت دریافت شود. افراد باید سعی کنند سرمایه اولیه خوبی داشته باشند چه خوب است که بتوانید شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب نمایید.

برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و دریافت راهنمایی‌های لازم برای مهاجرت به اسپانیا با مشاورین موسسه GO2TR تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت از طریق تولد به اسپانیا

به طور کلی برای مهاجرت از طریق تولد دو سیستم خون و خاک دیده می‌شود. در سیستم خاک فرد باید در خاک کشور مورد نظر متولد شود و تابعیت پدر و مادرش ارزیابی نمی‌شود. در سیستم خون باید یکی از پدر یا مادر و یا هر دو تبعه این کشور باشند. اسپانیا از دسته کشورهایی است که اصل خون را انتخاب کرده است. در این روش باید پدر یا مادر و یا هر دو تبعه این کشور باشند و فرقی نمی‌کند که فرزند در خاک این کشور متولد شود یا خیر. در این کشور در صورتی که فرزندی متولد شود که پدر و مادرش اسپانیایی نباشند به او تابعیت این کشور تعلق نمی‌گیرد. در صورتی که پدر و مادر تابعیت نداشته باشند طبق تصمیمی که از سوی دولت اخذ می‌شود فرزند می‌تواند تبعه اسپانیایی باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج به اسپانیا

یکی از روش‌هایی که برای مهاجرت به اسپانیا دیده می‌شود ازدواج است. در این روش شما باید با یک فرد اسپانیایی ازدواج کنید. او باید تبعه این کشور باشد. مدارکی باید ارائه داده شود تا مشخص نماید که در زمان ازدواج هر دو شخص مجرد هستند در صورتی که ازدواج قبلی دارند باید ثابت شود که طلاق صورت گرفته است و یا همسر قبلی فوت شده است. باید یک سری مدارک ارائه شود که ثابت نماید شما هیچ دروغی در کار ندارید و قصد شما صرفاً مهاجرت به اسپانیا نیست.

موضوع گردش مالی از دسته موضوعات بسیار مهم در کشور اسپانیا محسوب می‌شود. افراد باید ثابت نمایند که از پس هزینه زندگی بر می‌آیند عموماً فرد اسپانیایی می‌بایست مدرکی ارائه دهد که این موضوع را ثابت نماید. در صورتی که تمامی مدارک صحیح باشد برای فرد ویزا صادر می‌شود. پس از گذشته یک سال می‌توانید درخواست اقامت دائم این کشور را اعلام نمایید. در این شرایط بررسی می‌شود که سابقه کیفری دارید یا خیر. آیا در طول زندگی با زن خود دچار مشکلات بزرگ شده‌اید یا خیر همچنین وضعیت مالی و کاری شما ارزیابی می‌شود؛ سپس مشخص می‌شود که آیا حق شهروندی در این کشور به شما تعلق می‌گیرد یا خیر.

در نظر داشته باشید که روش‌هایی که برای مهاجرت به اسپانیا دیده می‌شود اغلب نیاز به اقامت ده ساله شما دارد اما در روش ازدواج شما پس از یک الی دو سال اقامت دائم و پس از 5 سال تبعه این کشور می‌شوید. در صورتی که صاحب فرزند شوید با درخواست شما به سادگی موافقت می‌شود و روند کاری شما زودتر پیش خواهد رفت.

مهاجرت پناهندگی به اسپانیا

در هر صورت بهتر است مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی را آخرین گزینه در نظر بگیرید و بدانید که مسیر پر پیچ و خمی پیش روی شما قرار دارد. شما باید بتوانید کل پروسه پناهندگی این کشور را در یک فضای محرمانه پیش ببرید. در نظر داشته باشید که مدارک لازم برای درخواست پناهندگی کشور اسپانیا به این صورت است که در ابتدا باید سندی دریافت نمایید سپس فردی با شما مصاحبه می‌کند تا مشخص شود دلیل اصلی شما برای مهاجرت به اسپانیا چیست. ارزیابی می‌شود که آیا از شرایط لازم برای پناهندگی برخوردار هستید یا خیر.

یک سند سفید نیاز است که جزییات و عکس شخصی شما در آن قرار می‌گیرد و نیاز به تأیید دارد. پس از اینکه درخواست پناهندگی اسپانیا به ثبت رسید باید یک سند قرمز دریافت کنید. این سند به اندازه سه الی شش ماه اعتبار دارد و می‌تواند تمدید شود. در صورتی که وضعیت متقاضی نامعلوم باشد به او یک سند سبز ارائه می‌شود که دارای عکس و شماره شناسه اقامتی است او با این سند اجازه کار در این کشور را ندارد.

مراحل مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی به این صورت است:

در ابتدا فرد باید در مرز، تقاضای خود را اعلام نماید. در صورتی که نتواند خود را به داخل کشور برساند می‌تواند درخواست را در مرز ثبت کند. وزارت مربوطه در طول 4 روز درخواست وی را ارزیابی می‌کند در صورت رد شدن، او می‌تواند در مدت دو روز درخواست مجدد ارائه دهد.

مرحله دوم، مشمولیت است. در صورتی که درخواست متقاضی در مرز اسپانیا پذیرفته شود از سوی وزارت کشور بررسی می‌شود. وزارت کشور در طول یک مدت 6 ماه نتیجه نهایی را مشخص می‌کند.

در صورتی که پرونده رد شود متقاضی می‌بایست کشور را ترک نماید؛ اگر اجازه اقامت داشته باشد می‌تواند در این کشور بماند. در مرحله بعدی که مرحله قبولی پرونده است شرایط به این صورت است که اگر درخواست پناهندگی  پذیرفته شود می‌تواند به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد و مشغول به کار و تحصیل شود، همینطور بیمه‌های اجتماعی شامل حال آنها می‌شود. افرادی که پناهندگی اسپانیا را دریافت کرده‌اند می‌توانند از خدمات اجتماعی استفاده کنند، حق پیوستن به خانواده را دارند، حق انتقال و جابجایی دارند و از حقوق بین‌المللی حمایت می‌کنند.

موسسه مهاجرتی GO2TR مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی را به شما توصیه نمی‌کند؛ برای دریافت راهنمایی بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

راحت‌ترین روش مهاجرت به اسپانیا

افرادی که مهاجرت به اسپانیا را انتخاب کرده‌اند باید بدانند که روش‌های مختلفی پیش روی افراد است اما یکی از آسان‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی به کشور اسپانیا روش تحصیلی و کاری است. افرادی که با هدف تحصیل وارد خاک این کشور می‌شوند به سادگی می‌توانند، کار ضمن تحصیل داشته باشند؛ به این ترتیب شرایط برای اقامت دائم در این کشور فراهم می‌شود. مهاجرت به اسپانیا از طریق کار عموماً می‌تواند منجر به اقامت دائم شود اما در روش تحصیلی فرد باید بتواند پس از گذشت تحصیل خود ویزای خود را تبدیل نماید. برخی از افراد مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج را بهترین گزینه می‌دانند در این روش در صورتی می‌توانید به اقامت دائم کشور اسپانیا دست یابید که شرایط برای اقامت شما مشخص باشد و به طور کلی بتوانید ثابت نمایید که ازدواج در وضعیت واقعی صورت گرفته است. اداره مهاجرت اسپانیا سعی کرده است روال ورود به این کشور را ساده‌تر نماید.

میزان رضایت مهاجران به اسپانیا

افرادی که مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده‌اند اغلب با رضایت 75 درصدی همراه هستند به طوریکه شرایط برای کسانی که قصد دارند در این کشور زندگی کنند و به رشد خوبی برسند بیشتر از قبل شده است.

کسانی که می‌خواهند در این کشور تحصیل نمایند قطعاً می‌توانند به بهترین شرایط روال تحصیلی را پیش ببرند به طوریکه سیستم‌های آموزشی در اسپانیا قدرت بیشتری به نسبت سال‌های قبل دارد. رضایت تحصیلی در این کشور بیش از 70 درصد اعلام شده است.

یک مورد که شاید کمی موجب عدم رضایت مردم این کشور شده است تبعیض نژادی است. در این کشور افراد تبعیض نژادی دارند یعنی شاید آنطور که با یک فرد اسپانیایی خونگرم هستند با شما نباشند اما خبری از بی‌احترامی نیست. سیستم بهداشت در کشور اسپانیا به نسبت سال های قبل بیشتر و بهتر اعلام شده است به طوریکه افراد می‌توانند خود و همراهان خود را تحت پوشش بیمه‌های خدمات درمانی قرار دهند. شایان ذکر است که این کشور به طور کلی در زمینه بیمه به رتبه خوبی رسیده است.

آمار مهاجران به اسپانیا

آمار مهاجران به این کشور بر اساس هدف آن‌ها دسته‌بندی شده است. کسانی که با هدف کسب و کار وارد خاک کشور اسپانیا می‌شوند عموماً به رتبه خوبی دست می‌یابند. آمارها نشان می‌دهد که مهاجرت به این کشور در زمینه کاری بیشتر از پیش است. این کشور در سال 2018 یک لیست از شغل‌های مورد نیاز خود را اعلام نمود و از این لیست مشخص شد که کشاورزی، واردات زعفران و همینطور گردشگری رتبه خوبی دارد. در زمینه نساجی نیز کشور اسپانیا به رتبه خوبی رسیده است به طوریکه توانست بهترین تجارت را در این زمینه به خود اختصاص دهد. کشور اسپانیا در زمینه انرژی تجدید ناپذیر رتبه خوبی دارد و آمار مهاجرانی که از این طریق وارد خاک این کشور شده‌اند روز به روز بیشتر از قبل است.

به طور کلی آمار مهاجرت به اسپانیا با هدف سرمایه گذاری بیشتر از قبل است. این کشور گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود و می‌تواند زمینه‌های تجاری قدرتمندی ایجاد نماید. بنیه اقتصادی کشور اسپانیا به نسبت سال‌های قبل بیشتر اعلام شده است.

 افرادی که مهاجرت به اسپانیا را انتخاب می‌کنند اغلب به سراغ مادرید و بارسلونا می‌روند. این دو شهر به نوبه خود برای ایرانیان گزینه بسیار خوبی است و سبب می‌شود که به سود خوبی در زمینه‌های مختلف دست یابند. فعالیت‌های اقتصادی در کشور اسپانیا به نسبت قبل رشد بهتری داشته است.

مهاجرپذیری اسپانیا

افرادی که مهاجرت به اسپانیا را انتخاب می‌کنند قطعاً هدف بزرگی دارند. آمار مهاجرت به اسپانیا روز به روز بیشتر می‌شود. شرایط زندگی در این کشور نشان می‌دهد که اغلب افرادی که به این کشور سفر کرده‌اند از زندگی خود راضی هستند. کشور اسپانیا در بخش جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد. این کشور در روندهای تجاری با فرانسه و پرتغال بسیار ارتباط دارد. جمعیت کشور اسپانیا 46.65 میلیون نفر اعلام شده است و ششمین کشور پر جمعیت در اروپا محسوب می‌شود. حدود 80 درصد از مردم این کشور و 100 درصد از مهاجران در شهرها زندگی می‌کنند. کشور اسپانیا یک کشور ثروتمند است ثروت به معنی واقعی، حتما می پرسید چطور؟

یکی از مهمترین ثروت هایی که در مهاجرت در اسپانیا به شما می‌رسد شادی است؛ از مردم اسپانیا شادتر پیدا نخواهید کرد. در این کشور امید به زندگی 82 سال اعلام شده است و در بین همه کشورها رتبه 4 را به خود اختصاص داده است؛ برای بانوان امید به زندگی 85 سال اعلام شده است. در گزارشی که از سال 2013 دیده می‌شود، مردم این کشور 16 ساعت از 24 ساعت خود را در اوقات فراغت هستند، این آمار کمی عجیب است اما واقعیت دارد.

با توجه به کمبود نیروی کار متخصص آمار مهاجرت به اسپانیا بیشتر از قبل شده است به طوریکه این کشور هر سال یک سری فراخوان در زمینه جذب نیروی خارجی نیز اعلام می‌نماید. مهاجرپذیری کشور اسپانیا 33 درصد بیشتر از سال‌های قبل شده است این آمار به نوبه خود بسیار ارزشمند است. یکی از مهمترین فاکتورهای ارزیابی شرایط زندگی و همینطور اقامت در کشور اسپانیا اقتصاد این کشور است. کشور اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی برتر در دنیا را دارد. از نظر کیفیت زندگی این کشور در بین 10 کشور برتر دنیا قرار دارد. پایه اقتصادی کشور اسپانیا امور خدماتی است. همینطور صنعت و انرژی و مسکن و کشاورزی از بخش‌های دیگر در اقتصاد این کشور محسوب می‌شود.

شهرهای مهاجر پذیر اسپانیا

شهر مادرید یکی از شهرهای بسیار مهم در اسپانیا محسوب می‌شود که اغلب ایرانیان سعی می‌کنند در این شهر  زندگی کنند. این شهر از سال 1562 پایتخت کشور اسپانیا محسوب شد و امروزه یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر است. هزینه زندگی در این شهر گران است.

دومین شهری که در لیست شهرهای مهاجرپذیر قرار دارد شهر بارسلونا است. این کشور از نظر جمعیت دومین شهر پر جمعیت در این کشور محسوب می‌شود. این شهر به نوبه خود یکی از بهترین شهرهای گردشگری است. شهر بارسلونا در جنوب شرقی اسپانیا قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل است. موسیقی زنده و تئاتر بخش مهمی از زندگی مردم این شهر محسوب می‌شود. بارسلونا از نظر تجارت و امور مالی و بازرگانی، رسانه و هنر گزینه بسیار خوبی است.

شهر والنسیا یکی از شهرهای مهم در اسپانیا محسوب می شود و از نظر جمعیت سومین شهر این کشور است. این شهر برای ایرانیان بسیار گران قیمت است و کمتر دیده می شود که ایرانیان در آن زندگی کنند. البته افرادی که ویزای توریستی این کشور را دریافت کرده اند دوست دارند از این شهر دیدن کنند.

شهر سویا یکی از گرمترین شهرهای ساحلی بخش جنوبی اسپانیا محسوب می‌شود. موقعیت جغرافیایی این شهر بسیار خاص است و دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است. این کشور دارای زمستان‌های معتدل است و افرادی که از سرما فراری هستند در این شهر زندگی می‌کنند.

شهر گرانادا از دیگر شهرهای بسیار خاص در اسپانیا است، این شهر مرکز فرهنگی این کشور محسوب می‌شود؛ البته از نظر مهاجرپذیری رتبه بالایی ندارد اما دارای آثار تاریخی بسیار ارزشمندی است.

اخذ اقامت اسپانیا

اخذ اقامت دائم اسپانیا از چند طریق، تحصیل، ازدواج و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است. در بخش سرمایه‌گذاری مسیر خرید ملک را به شما پیشنهاد می‌دهیم. می‌توانید اطلاعات و راهنمایی لازم جهت اخذ اقامت دائم اسپانیا را از مشاوران متخصص موسسه GO2TR دریافت کنید.

در حال حاضر مسیر راحتی که برای ایرانیان برای اقامت این کشور وجود دارد، “ویزای گلدن” است که نیاز به بودجه 500 هزارتایی دارد. ویزای گلدن 2تا3 سال قابل تمدید است و بعد از 5 سال به اقامت دائم منجر می‌شود.

اسپانیا، کشور سطح بالایی است و هزینه زندگی و تحصیل نسبتا مناسب است. تحصیل در اسپانیا و دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور به‌طورکلی رقابتی است. شما در اسپانیا مانند هر کشور دیگری در صورت پیدا کردن شغل مناسب و دریافت ویزای کاری، می‌توانید بعد از 5 سال به اقامت دائم برسید.

اخذ ویزای اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

شما برای اخذ ویزای این کشور باید یک سری شرایط را به طور دقیق بگذرانید. در نظر داشته باشید در ابتدا باید مدارک لازم تهیه شود، مدارکی مورد نیاز با توجه به نوع ویزایی که قرار است دریافت نمایید متفاوت است. زمان اخذ ویزای این کشور از 1 ماه الی 11 ماه اعلام شده است. کار در اسپانیا عموماً نیاز به داشتن تخصص کافی دارد و اخذ ویزای کاری کمی زمانبر است. شرایط اقامت در اسپانیا کمی آسانتر از قبل است.

این کشور چهار تایپ اصلی ویزا دارد؛ در ادامه بصورت مختصر این 4 ویزا اصلی را معرفی می‌کنیم.

 • ویزای غیر اقتصادی: در این مسیر نیاز است افراد درآمد مشخصی داشته باشند؛ زیرا امکان کار و کسب درآمد برای آنها وجود ندارد. شما موظفید طی سه ماه ثابت کنید که حقوق ماهیانه بالاتر از 2150 یورو دریافت می‌کنید سپس ویزا 2 ساله به شما تعلق می‌گیرد که تا 5 سال قابل تمدید است.
 • ویزای کاری: دریافت ویزای کاری اسپانیا سخت است و تا حدودی امکان پذیر نیست، جز در موارد خاص؛ به این دلیل که این کشور از قانون اتحادیه اروپا پیروی می‌کند؛ اما اگر فردی بتواند در این مسیر وارد این کشور شود 40 تا 50 هزار یورو حقوق ماهیانه دریافت می‌کند.
 • ویزای تحصیلی: بین مهاجران کشور اسپانیا بیشترین طرفدار را ویزای تحصیلی دارد. دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا نیستند، باید در ازمون ورودی این کشور شرکت کنند که شامل سوالاتی در زمینه رشته مورد نظر، زبان اصلی، زبان اسپانیایی و تاریخ این کشور می‌شود.
 • ویزای گلدن (سرمایه گذاری): سرمایه گذاری از طریق خرید ملک راحت ترین مسیر پیش روی شماست؛ که فرزندان زیر 18 سال را شامل می‌شود؛ در این مسیر نیاز به 500 هزار یورو هزینه اولیه دارید تا بعد از 5 سال به اقامت دائم این کشور برسید. سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی از دیگر روش‌های پیش روی شماست و شما نیاز به تمکن مالی ماهانه بین 940 تا 1450 یورو دارید. بطور کلی تمکن مالی شما سالانه باید 12 هزار یورو باشد که حتی در شهر‌هایی مثل مادرید ممکن است به 15 هزار یورو برسد.

مسئله مهمی که قبل از ورود به اسپانیا لازم است پیگیری شود گواهی هویت NIE است. افرادی که بالای 3 ماه قصد اقامت در این کشور را دارند باید کد NIE دریافت کنند که روی کارت TIE ثبت می‌شود و لازم است هر ساله تمدید گردد.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت به اسپانیا هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما در GO2TR  تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

اخذ پاسپورت اسپانیا

برای اخذ پاسپورت این کشور باید 7 الی 10 سال از اقامت شما گذشته باشد. باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد در طول مدتی که در این کشور بوده‌اید به درآمد خوبی رسیده‌اید. افرادی که مرتکب جرم شده‌اند در اخذ پاسپورت این کشور دچار مشکل می‌شوند. اقامت در این کشور  با هدف ازدواج در زمان کمتر از سه سال می‌تواند صورت بگیرد.

مشاوره

خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت‌های طولانی سفارت منتظر بمانید و یا اینکه نگران زمان باشید؛ فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت، امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم سازند.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی مهاجرتی، با موسسه ما تماس بگیرید.
انواع راه های مهاجرت به کشور اسپانیا چیست ؟
از مهم تذی راه های مهاجرت به این کشور میتوان به مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی اشاره کرد.
مزایای مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا چیست ؟
کیفیت سیستم آموزشی در این کشور، هزینه های مقرون به صرفه زندگی، اخذ اقامت کاری پس از تحصیل، آب و هوای معتدل و غیره اشاره کرد.
هزینه های زندگی پس از مهاجرت به کشور اسپانیا چگونه است ؟
به طور میانگین هزینه یک زندگی متوسط در اسپانیا حدود 900 یورو در ماه است.
آیا در مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا به مدرک زبان نیاز است ؟
بله. با توجه به اینکه در دانشگاه های اسپانیا امکان تحصیل به زبان های اسپانیایی و انگلیسی وجود دارد، باید به یکی از این دو زبان تسلط داشت.


4 دیدگاه برای “مهاجرت به اسپانیا

 1. ناشناس گفته:

  زبان تحصیل تو اسپانیا رو چرا نمینویسد اسپانیایی هست یا انگلیسی ؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز:
  زبان تحصیل در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی و در مقاطع بالاتر هم به اسپانیایی است و هم به انگلیسی است.
  برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید.
  قدردان شما تیم GO2TR.

 2. ناشناس گفته:

  سلام‌من‌محمدم۲۸سالمه‌میخواستم‌سوال کنم‌برای‌مهاجرت‌به‌اسپانیاچه‌‌راهی‌برای‌من‌وجود داره‌من‌دیپلم‌برق‌وخانومم‌لیسانس‌مدیریت ‌دولتی‌داره‌یه‌دختریک‌ساله‌هم‌داریم لطفاکمکم‌کنید باتشکر

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز:
  باید در آزمون DELE شرکت کنید و پس از آن وارد دانشگاه شوید ، و بعد از 6 ماه میتوانید درخواست ویزای همراه دهید.
  برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید.
  قدردان شما تیم GO2TR.

 3. ناشناس گفته:

  سلام برای مهاجرت به اسپانیا سوال دارم
  من ارشد روانشناسی بالینی و فوق دیپلم مامایی دارم و همسرم لیسانس بازرگانی دارند و رییس بانک هستند یه دختر ١٣ساله و یه پسر ٩ساله دارم
  از چه طریق میتونم درخواست اقامت بدم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، شما می توانید از طریق مهاجرت کاری اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما، هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 4. ناشناس گفته:

  سلام من ۳۴ ساله لیسانس فیزیک و همسرم ۳۷ ساله مهندس عمران و فرزندم ۱۰ ساله است .ممنون میشم در مورد ویزای گلدن بیشتر توضیح بفرمایید

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در مقالات بعدی به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو مهاجرت
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
۵۰ نفر از مشاوران ما در حال حاضر آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید تماس