x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به دانمارک

کشور دانمارک، از نظر جغرافیایی در بخشی از اسکاندیناوی قرار دارد و به طور کلی، این کشور از نظر ارتفاع در بخش پایین قرار دارد. جلگه‌های سرسبز و حاصلخیز دانمارک، بخشی از جغرافیای این کشور زیبا را تشکیل می‌دهد. مساحت این کشور، 42 کیلومتر مربع است و جمعیت این کشور، در حال حاضر، بیش از 5 میلیون نفر اعلام شده است که نسبت به ثروت این کشور، در وضعیت مناسبی قرار دارد.

کشور دانمارک، یکی از بهترین کشورهایی است که برای هر رشته تحصیلی، وضعیت شغلی مناسبی را ایجاد کرده و توانسته وضعیت درآمد خوبی را ایجاد کند. در این کشور، آمار مهاجران، در دو وضعیت مشخص تحصیل و کار دیده می‌شود.

مقدمه

کشور دانمارک، یک منطقه زیبا با استانداردهای بالای سطح زندگی در اروپا است و توانسته کیفیت بالایی از امکانات رفاهی و اجتماعی را فراهم کند. مردم کشور دانمارک، بارها و بارها در جهان، به عنوان شادترین مردمان شناخته شده اند.. دانمارک، عضو کشورهای اتحادیه اروپا است؛ به همین دلیل برای سفر به این کشور، دریافت ویزای شینگن، لازم است.

گذشته از زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری بی نظیر، کشور دانمارک، یک فرصت بی‌نظیر برای ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها است که در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم.

امروزه دولت دانمارک مسیر های ویژه‌ای در اختیار مهاجرین قرار داده است که بسیار استقبال شده است و برای ایرانیان مسیر رسیدن به این کشور را راحت‌تر می‌کند؛ که در ادامه به بررسی ‌آنها می‌پردازیم.

 

مهاجرت از طریق کادر درمان

بهترین روش برای مهاجرت به دانمارک که امروزه استقبال زیادی از آن می‌شود دریافت "ویزا کادر درمان" است. کشور دانمارک در زمینه درمان، پرسنل جذب می‌کند و بهترین سن برای اقدام در این زمینه بین 27 تا 35 سال است. شما ابتدا مدارکتان را به وزارت بهداشت این کشور ارسال می‌کنید و بعد از بررسی و تایید این سازمان به شما ویزا 3 ساله تعلق می‌گیرد که این دوره برای آموزش زبان این کشور در نظر گرفته شده است. سپس لازم است در آزمون مربوط به رشته مورد نظر شرکت کنید و بعد از گذراندن یک دوره 6 ماهه، تحت عنوان "کارورزی"، ویزای کادر درمان را دریافت کنید.

 

در این رابطه، قانونی وجود دارد بنام قانون 6 سال که بعد از اتمام دوران تحصیلیتان در این کشور و داشتن یک سال سابقه کاری برای دریافت ویزای کادر درمان این کشور واجد شرایط می‌شوید.

مهاجرت از طریق Job offer

از دیگر روش‌هایی که به عنوان مهاجرت کاری در نظر گرفته می شود، دریافت ویزای Job offer است که نیاز است ایده و طرح اجرایی قابل توجهی به این کشور ارائه دهید و شرکتی که تمایل به جذب شما بعنوان نیروی کار دارد، باید حتما مورد تایید دولت دانمارک باشد تا بتواند نامه spansorship صادر کند و در آن زمینه، باید کمبود نیروی کار داشته باشد تا بتوانید از این طریق، مشغول به کار شوید. ابتدا، ویزای 1 تا 2 ساله به شما تعلق می‌گیرد که تا 3 سال می‌توانید آن را تمدید کنید و بعد از 5 سال به اقامت این کشور برسید.

بطور کلی، در هر مسیری که برای مهاجرت به دانمارک اقدام کنید؛ بعد از 5 سال می‌توانید برای اقامت این کشور درخواست دهید و بعد از 10 سال با شرکت در آزمون مربوطه، به شهروندی و دریافت پاسپورت این کشور می‌رسید.

 

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره مهاجرت به دانمارک

مهاجرپذیری دانمارک

مهاجرپذیری دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای زندگی در کشور دانمارک نیاز است یک ارزیابی کلی داشته باشید. یعنی باید بدانید که میزان مهاجرپذیری کشور دانمارک به نسبت سال‌های قبل چطور است و آیا این کشور توانسته از ساختار صحیحی در زمینه مهاجرتی استفاده نماید یا خیر. کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر توانسته رشد خوبی در زمینه اقتصادی فراهم سازد. این کشور به طور کلی قلمرو خود را بر اساس شرایط مختلف ارزیابی کرده است. میزان مهاجرپذیری کشور دانمارک به نسبت سال‌های قبل 11 درصد رشد داشته است و البته تحصیل و سرمایه گذاری مهمترین بخش‌های مهاجرتی این کشور محسوب می‌شود که شامل رشد بالایی شده است. در این کشور ساختار تحصیلی در وضعیتی دیده می‌شود که هم می‌تواند برای مهاجران خوب باشد و هم بد. در هر صورت سیاست‌های مالیاتی در کشور دانمارک بالا است و این امر سبب شده است که این کشور در سال‌های اخیر نتواند وضعیت خوبی برای خود فراهم سازد. از یاد نبرید که کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که امکان بورسیه در مقطع دکترا را برای افراد فراهم ساخته است. دولت کشور دانمارک در جدیدترین شرایط مهاجرت به کشور دانمارک اینطور اعلام داشته است که وضعیت مالیاتی برای افرادی که به تازگی به کشور دانمارک سفر کرده اند 5 درصد کمتر از نرخ معمولی است و این وضعیت خود نشان می‌دهد که مهاجرپذیری کشور دانمارک به نسبت سال‌های گذشته بهتر شده است.

در نظر داشته باشید که کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند وضعیت کسب و کار را ساده‌تر نماید.

آمار مهاجران به دانمارک

آمار مهاجران به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ایرانیانی که کشور دانمارک را برای مهاجرت انتخاب کرده اند اغلب به قصد تحصیل می‌روند البته ما بخش‌های رضایتی در بخش تحصیل این کشور را سعی کرده‌ایم در بخش رضایت به طور کلی ارزیابی کنیم. اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که در سه سال اخیر در زمینه اقتصادی رشد 5 درصدی داشته است. این کشور روال‌های صادراتی خود را پیشرفته‌تر از قبل می‌داند و معتقد است که در ده سال بعد می‌تواند به خودکفایی در زمینه تولید دست یابد. کشور دانمارک توانسته به طور روتین ارزیابی‌های خوبی در خصوص سرمایه گذارانی که به این کشور سفر کرده‌اند داشته باشد به این ترتیب کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند در اخذ پاسپورت موفق باشد.

در این کشور آمار مهاجران در سه وضعیت مشخص تحصیل، کار و سرمایه دیده می‌شود که بیشترین گزینه تحصیل است. در این کشور آمار مهاجرانی که به منظور کارآفرینی ورود داشته‌اند نیز 19 درصد بیشتر از قبل گزارش شده است.

میزان رضایت مهاجران به دانمارک

میزان رضایت مهاجران به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همانطور که ارزیابی شد مهاجرت به کشور دانمارک با هدف تحصیل بیشتر از سایر گزینه‌ها است. یکی از دلایل این است که کیفیت آموزشی در دانشگاه‌های کشور دانمارک بسیار بالا است و مدارکی که ارائه شود علمی و معتبر هستند.

شما امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را دارید. شما می‌توانید بورسیه لازم در دوره دکترا در کشور دانمارک را اخذ نمایید. این شرایط برای شما فراهم شده است که بتوانید بدون ارائه مدرک پیش دانشگاهی وارد دانشگاه شوید. ادامه تحصیل در کشور دانمارک بدون مدرک زبان برای شروع فراهم شده است و این موضوع از دیگر جنبه‌های رضایت تحصیلی در کشور دانمارک محسوب می‌شود.

مهاجرانی که با ویزای دانشجویی به کشور دانمارک ورود داشته‌اند اجازه دارند که سه ماه پس از اجازه ورود همراه خود را به این کشور ببرند.

اگر شما از دسته افرادی باشید که به قصد کار به کشور دانمارک ورود داشته باشید باید این نکته را در نظر داشته باشید که رضایت از شغل در بین افرادی که با مهارت بالا هستند بیش از 90 و در افرادی که مهارت پایین دارند در حدود 60 درصد است اما کسانی که مهارت مشخصی ندارند رضایت شغلی کمتر از 20 درصد را دارند و تغییر شغل در این افراد بیشتر از سایرین دیده می‌شود. کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت شغلی را بر اساس تخصص و رشته مورد نظر دسته بندی نماید.

رضایت از وضعیت مالیاتی در کشور دانمارک کم دیده می‌شود و مردم معتقد هستند که در این کشور ساختار مالیاتی پر هزینه است و این روال سبب می‌شود که هزینه زندگی در کشور دانمارک ارزان نباشد. از یاد نبرید که دولت دانمارک سعی کرده است ساختار مالیاتی را طوری تنظیم نماید که مهاجران فشار کمتری را تحمل نمایند اما هنوز هم ساختار مالیاتی در کشور دانمارک در دسته گران قیمت دیده می‌شود. در این کشور به طور کلی شرایط برای ورود به بخش‌های مالیاتی به طور دقیق و روتین دیده می‌شود و ثبت شرکت در کشور دانمارک نیاز به برآورد دقیق وضعیت مالیاتی دارد و به این صورت شرایط مالیاتی صحیحی صورت می‌گیرد.

پاسپورت کشور دانمارک این امکان را فراهم می سازد که افراد به سادگی به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد داشته باشند.

راحت‌ترین روش مهاجرت به دانمارک

راحت‌ترین روش مهاجرت به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به گران بودن وضعیت مالیاتی در کشور دانمارک اینطور که مشخص می‌شود سرمایه گذاری و ثبت شرکت از دسته گزینه‌های پر هزینه است اما از نظر زمانی سرعت بالایی دارد و سبب می‌شود که به اقامت دائم کشور دانمارک در زمانی سریع دست یابید. از طرفی ویزای تحصیلی کشور دانمارک یکی از بهترین روش‌هایی است که از نظر هزینه‌ای بسیار عالی بوده و از نظر زمانی نیز در وضعیت متوسطی قرار دارد و به طور کلی یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی افراد است.

در این کشور خرید ملک و همینطور اجاره خانه نیز می‌تواند فضای مهاجرتی برای افراد ایجاد نماید.

اینکه بهترین روش برای شما کدام است شاید یک قانون ثابت نباشد و نیاز است که در این زمینه از درجه بندی‌های مشخصی استفاده شود. شایان ذکر است در این ارزیابی‌ها شواهد اینطور مشخص کرده است که تحصیل می‌تواند بیشترین تقاضا را با توجه به هزینه و زمان مناسب به خود اختصاص دهد حال اگر شما وضعیت مالی خوبی دارید قطعاً سرمایه گذاری برای شما راحت‌ترین است.

برای اینکه بتوانید اطلاعات لازم را دریافت کنید و بهترین مسیر را برای مهاجرت به دانمارک انتخاب کنید؛ از مشاورین متخصص ما در موسسه GO2TR کمک بگیرید.

 

روش‌ های مهاجرت به دانمارک

روش‌ های مهاجرت به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور دانمارک از طریق ازدواج است که در این روند شما باید وضعیت سن، شرایط مالی، شرایط کاری، وضعیت تأهل، وضعیت سوءپیشینه و نوع آشنایی را ثابت نمایید.

روش دیگر برای مهاجرت به کشور دانمارک سرمایه گذاری است، در این روش نیاز است که سرمایه اولیه شما مشخص باشد، هدف از شرکت، نوع شرکت، میزان سهام موجود، تعداد کارمندان و سمت هر یک و ... از مواردی است که در سرمایه گذاری در کشور دانمارک نیاز است اما آنچه بسیار مهم است رعایت قوانین مالیاتی است. یک روش دیگر خرید ملک است که خود زیر شاخه سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

شما می‌توانید به سراغ ویزای کاری کشور دانمارک بروید، در این مسیر سابقه کاری شما، میزان سرمایه، نوع حرفه و قراردادی که بین شما و کارفرما بسته می‌شود را در نظر داشته باشید. ویزای کاری کشور دانمارک به طور کلی از نظر هزینه‌ای در وضعیت خوبی قرار دارد اما ورود به کار با مهارت کم در این کشور ساده نیست.

 

مهاجرت سرمایه گذاری به دانمارک

مهاجرت سرمایه گذاری به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور دانمارک ثبت شرکت است. در این روش فرد خارجی برای ثبت شرکت نیاز به شریکی از تبعه دانمارک دارد که در حدود 51 درصد از سهام شرکت می‌بایست به اسم او باشد. ثبت شرکت در کشور دانمارک به دو صورت الکترونیکی و ثبت حضوری دیده می‌شود.

 • ثبت شرکت به روش الکترونیکی نیاز به حضور فرد ندارد و تمام مراحل ثبت شرکت توسط سازمان کار کشور دانمارک انجام می‌شود و در نهایت نیاز به امضای دیجیتالی فرد است.
 • ثبت شرکت در کشور دانمارک به روش حضوری بین 2 الی 3 هفته طول می‌کشد و در این زمینه کارهای زیادی صورت گرفته است. اداره مهاجرت کشور دانمارک شرایط سرمایه‌گذاری را بهتر از قبل کرده است.

شرایطی که برای ثبت شرکت در کشور دانمارک دیده می‌شود به این صورت است:

 در ابتدا باید ایده تجاری فرد متقاضی مورد تأثیر قرار بگیرد. این بخش به نوبه خود کمی دشوار و زمانبر است. مورد بعدی این است که شخص باید خود در کشور دانمارک حضور به عمل آورد تا پیاده سازی ایده‌های تجاری به طور دقیق مشخص شود. نیاز است که توانایی لازم برای ساپورت مالی از خود و اعضای خانواده یعنی همسر و فرزندان کمتر از 18 سال در سال اول فراهم شود.

افراد نیاز به پاسپورت معتبر قدیمی و جدید دارند. نیاز است که کپی از شناسنامه و ترجمه رسمی از تمام صفحات فراهم شود. افراد باید سوابق کاری و ترجمه رسمی از آن داشته باشند. نیاز است که اساسنامه شرکت نیز تهیه شود. افراد باید حساب بانکی برای کشور دانمارک ایجاد نمایند. مدارکی مبنی بر تمکن مالی فرد متقاضی در کشور دانمارک نیاز است که ثابت نماید از پس هزینه شرکت و همینطور هزینه‌ای که برای کارمندان نیاز است بر خواهد آمد.

پس از اینکه مدارک لازم به سفارت کشور دانمارک ارائه شد، در حدود 3 الی 4 ماه زمان نیاز است که مدارک از سوی سفارت این کشور مورد تأیید قرار بگیرد.

در نظر داشته باشید که یک نوع ویزای کوتاه مدت برای فرد متقاضی به منظور اجرایی شدن ایده‌های تجاری فراهم می‌شود. در ابتدا اقامت سه 3 به شما داده می‌شود و می‌بایست در طول این دوره اقدام به راه اندازی تجارت خود داشته باشید و حداقل دو نفر نیروی کار از شهروندان کشور دانمارک را نیز در این وضعیت قرار دهید.

در این شرایط بیمه کردن افراد بسیار مهم است.

این روش به نوبه خود پیچیدگی‌های زیادی دارد و نیاز است که افراد در ابتدا مشاوره‌های لازم را دریافت نمایند، وضعیت مالیاتی در این بخش اهمیت دارد و بر اساس زمان دقیق ثبت شرکت برآورد می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ما مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

مهاجرت از طریق ازدواج به دانمارک

مهاجرت از طریق ازدواج به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور دانمارک از طریق ازدواج است. در این روش شما باید با یک شخص از تبعه کشور دانمارک ازدواج نمایید و پس از گذشت زمانی مشخص اقدام برای دریافت تابعیت این کشور داشته باشید. در این مسیر شرایطی وجود دارد که اگر رعایت نشود واقعی بودن ازدواج شما زیر سوال می‌رود پس سعی کنید شرایط در این بخش را به طور دقیق پیش ببرید.

 • شخص متقاضی نباید در زمان ازدواج با یک شخص از تبعه کشور دانمارک خود همسر دیگر داشته باشد و در این راستا نیاز است که مدارک تجرد و یا مدارک طلاق و فوت همسر قبلی وی ارائه شود. این مدرک الزامی است و تضمین کلامی این بخش اهمیتی ندارد.
 • تبعه کشور دانمارک باید تضمین دهد که از نظر مالی می‌تواند هزینه دو شخص را پرداخت نماید، در نظر داشته باشید که فرقی نمی‌کند او مرد است یا زن، نامه تمکن مالی می‌بایست توسط فرد از تبعه کشور دانمارک ارائه شود.
شرایط سنی برای ازدواج در کشور دانمارک بالای 24 اعلام شده است و این موضوع یکی از سخت گیری‌های دولت کشور دانمارک است و دولت این کشور معتقد است که ازدواج در سن کمتر از 24 سال از روی احساسات زودگذر بوده و جنبه عاقلانه ندارد. در نظر داشته باشید که شرایط سنی 24 سال برای آقایان بسیار مهم است و جایگزین ندارد.

زمانی که فرد به این کشور سفر کرده و با همسر خود زندگی خود را آغاز نمود باید سعی کند زبان دانمارکی را یاد بگیرد و خود را در جامعه ادغام کند.

یک قانونی که در این زمینه دیده می‌شود، اگر دو شخص به طور قانونی ازدواج نکرده اند اما رابطه‌ای پایدار یعنی یک آدرس مشترک دارند در کشور دانمارک به عنوان یک زن و شوهر محسوب می‌شوند.

مهاجرت از طریق تولد به دانمارک

مهاجرت از طریق تولد به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اینکه متوجه مهاجرت به کشور دانمارک از طریق تولد باشید باید در ابتدا سیستم خون و خاک در این کشور به طور دقیق توضیح داده شود.

بر اساس اصل خاک اگر فردی در قلمرو یا سرزمین کشور دانمارک متولد شده باشد تابعیت این کشور را دریافت می کند و طبق سیستم خون ، فرزند باید از پدر و مادری متولد شود که تابعیت کشور دانمارک را دارند. بر طبق بررسی هایی که شده است تابعیت و اقامت کشور دانمارک از طریق تولد دارای شرایط زیر است:

در صورتی که پدر و مادر فرزند تابعیت کشور دانمارک را داشته باشند بدون در نظر گرفتن اینکه فرزند در خاک این کشور متولد شده است و یا در خاک کشور دیگر تابعیت او دانمارکی خواهد بود بنابراین سیستم خون برای تابعیت تولد کشور دانمارک فراهم می‌شود.

کودکی که از پدری با تابعیت دانمارکی باشد اما مادر وی خارجی باشد باز هم تابعیت فرزند دانمارکی خواهد بود حتی اگر پدر و مادر وی با هم ازدواج نکرده باشند.

اگر کودک از مادری با تابعیت دانمارکی و از پدر خارجی متولد شود برای تابعیت فرزند دولت کشور دانمارک تصمیم می گیرد. اگر کودکی از پدر و مادر مقیم دانمارک متولد شده است می تواند پس از 8 سال زندگی در این کشور تابعیت کشور دانمارک را اخذ نماید.

قانون تابعیت در کشور دانمارک به این صورت است که اشخاصی که از پدر و ماد با تابعیت مختلف متولد شده اند اجازه دارند که تا سن 22 سالگی در این کشور به صورت دو تابعیتی باشند و پس از آن می‌توانند یک تابعیت را انتخاب نمایند.

مهاجرت پناهندگی به دانمارک

مهاجرت پناهندگی به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ابتدا باید بدانید که پناهجو به فردی گفته می‌شود که درخواست برای پناهندگی کشور دانمارک داده است. این تعریف نشان می‌دهد هر پناهجویی در کشور دانمارک پناهنده نخواهد بود مهم تأیید درخواست پناهندگی است. در این روش خطرات زیادی دیده می‌شود، باید شرایط مالی خود را ارزیابی نمایید، می‌بایست بررسی کنید که آیا وضعیت شما برای درخواست پناهندگی کامل است یا خیر. پناهندگی در کشور دانمارک از طریق کشور دانمارک به این صورت است که دو هفته پس از ورود به خاک این کشور درخواست خود را ارائه می‌دهید، شرایط شما بررسی می‌شود و در صورتی که با درخواست شما موافقت شد مصاحبه برای شما لحاظ می‌شود و باید در روز مصاحبه اطلاعات درستی به مأمور مربوطه ارائه دهید.

نیاز است مشخص شود که وضعیت اسکان پناهجویان در کشور دانمارک به چه صورت است. از یاد نبرید که در کشور دانمارک وضعیت برای زندگی پناهجویانی که هنوز تکلیفشان مشخص نیست بسیار دشوار است.

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور دانمارک از طریق پناهندگی است که در این زمینه به هیچ عنوان نباید تصمیم عجولانه‌ای گرفته شود.

مهاجرت تحصیلی‌ به دانمارک

مهاجرت تحصیلی‌ به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این کشور بهترین فرصت برای تجربه وضعیت متفاوت آموزشی و مهارتی را در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می‌دهد. تحصیل در رشته‌های مهندسی و علوم زیستی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات، از محبوبیت زیادی در بین دانشجویان برخوردار است. همچنین با ادامه تحصیل در کشور دانمارک قادر خواهید بود که در یک محیط دوستانه و سرشار از خلاقیت، تحصیلات خود را ادامه دهید. تحصیل در دانمارک، رایگان بوده؛ اما، امروزه دانمارک فقط برای دانشجویان تحت حوزه اروپا شرایط تحصیل رایگان ایجاد می‌کند. شهریه دانشگاه در مقاطع مختلف متغیر است؛ اما، میتوان گفت بین 6 تا 16 هزار یورو را در برمی‌گیرد. تحصیل در این کشور در مقاطع پایین به زبان دانمارکی است و شما در مقاطع دکترا و رشته‌های پزشکی  شانس تحصیل به زبان انگلیسی را پیدا می‌کنید.

تحصیل برای مقطع فوق لیسانس در دانمارک با زبان انگلیسی است، افراد باید مدرک زبان آیلتس با نمره 5/5 و 6 داشته باشند و در صورت نداشتن این مدرک می‌توانند 6 ماه اول را در کالج های زبان‌آموزی بگذرانند. در این مقطع اجازه کار به اندازه 20 ساعت داده می‌شود و حقوق نیز برای هر ساعت 10 یورو است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های دانمارک به شرح زیر است:

نامه پذیرش رسمی از دانشگاه، کپی پاسپورت معتبر ، کپی شناسنامه و همینطور ترجمه رسمی آن. مدارک تحصیلی گذشته و ترجمه رسمی آن، ریز نمرات افراد باید به همراه ترجمه رسمی ارائه شود. افراد باید نامه تمکن مالی مبنی بر پوشش هزینه‌های یک سال تحصیلی خود ارائه دهند.

کاریابی در کشور دانمارک بر اساس مدرک تحصیلی شما تعیین می‌شود.

 

آیا میتوان بورسیه‌های تحصیلی دانمارک را دریافت کرد؟

دانمارک تعداد محدودی بورسیه تحصیلی دارد؛ به همین سبب رقابت در این زمینه زیاد است و شما باید از صلاحیت علمی بالایی برخوردار باشید و مقالات علمی و مدرک زبان قابل توجهی در رزومه خود ارائه دهید. برای ورود به دانشگاه‌های این کشور، بسته به دانشگاه، شاید نیاز باشد که در آزمون‌های آیلتس، PTE یا ITE شرکت کنید و نمره آیلتس حداقل بین 6.5 تا 7 ارائه دهید. در ادامه، لیستی از بورسیه‌هایی که دولت دانمارک برای دانشجویان در نظر گرفته است را معرفی می‌کنیم:

 • بورسیه دولت دانمارک (DNS)
 • بورسیه مشترک و منافع
 • بورسیه Prince Frederik  
 • بورسیه DIS
 • بورسیه SESA
در این کشور برای دانشجویان مقطع دکترا که موفق به اخذ بورسیه مدرک دکترا در دانمارک شده‌اند ماهانه در حدود 2000 یورو داده می‌شود. شما برای اخذ بورسیه دوره دکترا در این کشور باید مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد معتبر داشته باشید.

مهاجرت کاری دانمارک

مهاجرت کاری دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر بتوانید با ویزای کار وارد دانمارک شوید یکی از بهترین حالت‌های ممکن انتظار شما را می‌کشد. قوانین کاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور کلی مشابه است. روال کار به این صورت است که اگر کارفرما برای یک تخصص کار نیاز به نیروی کاری داشته باشند نیاز خود را در قالب یک آگهی قرار داده و آن را به مدت سه بار در کشور خود و در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تکرار می‌کند در صورتی که پس از گذشت 6 ماه متقاضی مناسب برای کار یافت نشد کارفرما این اجازه دارد که فرد خارجی را از اتحادیه اروپا دعوت نماید.

در نظر داشته باشید که این گزینه یکی از سخت‌ترین روش‌های پیش روی افراد است.

نرخ بیکاری در دانمارک نشان می‌دهد که این کشور وضعیت شغلی را خوب حفظ کرده است و نرخ بیکاری در دانمارک 4 درصد اعلام شده است. در واقع از هر صد نفر در دانمارک 96 نفر مشغول به کار هستند.

افرادی که در زمینه‌های سیستم‌های مالی و شرکت‌ها، مدیریت فناوری اطلاعات و همینطور دوره‌های آی تی فعالیت دارند؛ در دانمارک درآمد خوبی خواهند داشت. این در حالی است که دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در زمینه نگهداری و پشتیبانی آی تی قوی ظاهر شود. در این کشور افرادی که در زمینه ارتباطات تلفنی تخصص دارند احتمال اینکه کارمند دولت شوند نیز فراهم است.

یک روش دیگر مهاجرت با ویزای کار دانمارک ، گرین کارت است که این گزینه بر پایه سیستم‌های امتیازی است. در این روش در صورتی که فرد بتواند امتیاز قابل قبول را کسب نماید می‌تواند اقدام به کار در دانمارک نماید. این گزینه برای ایرانیان بسیار محدود است.

ویزای جست و جو کار

ویزای جستجوی کار یک ویزای موقت 6 ماهه است و برای کسانی خوب است که از نظر تخصص وضعیت خوبی دارند و تنها به قصد مجاب کردن کارفرمایان این کشور اقدام می‌کنند. در این روش در صورتی که همه چیز درست باشد اقامت شما می‌تواند تمدید شود.

 

مهاجرت از طریق همراه به دانمارک

مهاجرت از طریق همراه به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌هایی که برای مهاجرت به دانمارک دیده می‌شود، از طریق همراه است. در این روش به طور کلی دسته‌بندی‌های مالی به این صورت است که اگر فردی بخواهد در دانمارک زندگی روتینی داشته باشد و از طریق همراه نیز به این کشور ورود داشته باشد باید از نظر مالی در وضعیت خوبی باشد. ویزای همراه به این صورت است که مادامی که فرد اصلی در این کشور زندگی می‌کند شما اجازه زندگی دارید و پس از آن باید فکری به حال تمدید و یا تبدیل ویزای خود داشته باشید.

اقامت کشور دانمارک با اجاره خانه توانسته فضای دقیقی ایجاد کند.

مهاجرت توریستی به دانمارک

مهاجرت توریستی به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای توریستی دانمارک به افراد اجازه می‌دهد که برای مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند. در این روال اگر فرد بخواهد بیشتر از زمان تعیین شده در دانمارک بماند باید سعی کند سایر شرایط را نیز در نظر داشته باشد.

 

 

 

اعتبار ویزای توریستی دانمارک موقت است؛ در صورتی که بخواهید پس از تاریخ تعیین شده در دانمارک بمانید مجازات 3 الی 5 ساله خواهید داشت.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی دانمارک به این صورت است:

 •  افراد باید پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه داشته باشند و نیاز به کپی شناسنامه و ترجمه آن است.
 • نیاز است که افراد 2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 با پس زمینه سفید ارائه دهند.
 • نیاز است که سند ملک در صورت وجود اصل و کپی شود.
 • افراد باید نامه تمکن مالی از بانک داشته باشند و به طور کلی گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی این افراد نیز بسیار مهم است.
هزینه 60 یورویی نیز برای درخواست ویزای توریستی دانمارک نیاز است. افراد نیاز به بیمه‌نامه دارند و باید بیمه‌ای با حداقل پوشش 30 هزار یورویی برای پوشش خدمات درمانی فراهم شود.

درخواست ویزای توریستی این کشور می‌بایست سه ماه پیش از تاریخ ورود فرد به کشور دانمارک ارائه شده باشد و این درخواست در کشور محل سکونت ارسال می‌شود. اطلاعات پر شده باید کامل باشد و نیاز به عکس و اثر انگشت است.

مهاجرت شرایط خاص به دانمارک

مهاجرت شرایط خاص به دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای کارآفرینی

ویزای کارآفرینی دانمارک یکی از گزینه‌هایی است که نیاز به ایده اقتصادی خوب دارد. در این ویزا شرایط برای کمک‌های مالی نیز فراهم شده است.

ویزای کارآفرینی به افراد نخبه داده می شود.

 

 

 

همینطور افراد با خرید خانه در کشور دانمارک گرفتن اقامت نیز می‌توانند روند مهاجرت را برای خود آسان‌تر نمایند.

شهرهای مهاجر پذیر دانمارک

شهرهای مهاجر پذیر دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر کپنهاگ یکی از شهرهای مهم دانمارک محسوب می‌شود و البته پایتخت این کشور است. این شهر دارای بخش‌های بزرگی برای تحصیل و کار است. دانشگاه‌ کپنهاگ یکی از مشهورترین و البته قدیمی‌ترین دانشگاه های جهان بوده و در این شهر مرکز تحقیقاتی نیز دیده می‌شود. بهترین فصل سفر به این شهر تابستان است. ایرانیانی که مهاجرت به دانمارک را انتخاب کرده‌اند در این شهر زندگی خوبی خواهند داشت.

از یاد نبرید که در شهر کپنهاگ می‌توانید از مناظر دیدنی لذت ببرید؛ این شهر موزه و کلیساهای زیبایی دارد.

شهر آرهوس یکی از شهرهای بسیار زیبا در دانمارک است و دومین شهر بزرگ در این کشور محسوب می‌شود، قدمت این شهر به طور کلی به قرن هشتم باز می‌گردد. این شهر پایتخت فرهنگی اروپا محسوب می‌شود و طراحی زیبا و معماری بی‌نظیری دارد. این شهر نیز از نظر مهاجرپذیری بسیار عالی است و افراد زیادی در این شهر زندگی می‌کنند. مردم این شهر بیشتر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

شهر آلبورگ از شهرهای مهم دانمارک محسوب می‌شود که در بخش شمال یوت لند قرار دارد. این شهر صنعتی بوده و دارای فضای دانشگاهی بی نظیری است. این شهر به طور کلی برای ثبت شرکت یک انتخاب بسیار عالی محسوب می شود اما مهاجران در این شهر کمتر از سایر شهرها زندگی می‌کنند.

شهر ادنسه که از دسته شهرهای صنعتی در دانمارک است که توانسته بهترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای را طراحی نماید. در این شهر شرایط برای خرید و فروش در وضعیت خوبی قرار دارد.

این شهر دارای دیدنی‌های طبیعی بی‌نظیری است.

شهر هلسینگور یکی از مشهورترین شهرهایی است که قلعه‌های دیدنی و خاصی دارد و به طور کلی دارای شهرک‌های کوچک و دیدنی است، این شهر از نظر تاریخی ارزش زیادی دارد و بهترین گزینه برای گردشگران محسوب می‌شود.

اخذ ویزای دانمارک

اخذ ویزای دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • ویزای کاری دانمارک یکی از بهترین ویزاهایی است که برای افراد فراهم شده است اما پیچیدگی‌های زیادی دارد.
 • ویزای تحصیلی دانمارک نیز از نظر وضعیت هزینه ای بسیار عالی است اما نیاز به رعایت شرایط و پذیرش در دانشگاه‌های این کشور دارد.
 • ویزای سرمایه‌گذاری دانمارک نیز منجر به اقامت دائم می‌شود اما باید وضعیت مالیاتی به طور دقیق بررسی شود.

اخذ اقامت دانمارک

اخذ اقامت دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 در این کشور روال‌های اقامتی به صورت چند بخشی دیده می‌شود و شما باید گزینه مناسب را انتخاب نمایید. اقامت دائم دانمارک پس از 5 سال و با رعایت شرایط مخصوص فراهم شده است. برای کار در کشور دانمارک سعی کنید به تقویت مهارت خود بپردازید؛ ثبت شرکت در کشور دانمارک نیز یکی از روش‌های مشهور محسوب می‌شود.

اخذ پاسپورت دانمارک

اخذ پاسپورت دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ پاسپورت کشور دانمارک باید ده سال در این کشور زندگی کنید، پرونده قضایی نداشته باشید، بودجه مالی خوبی داشته باشید و از تابعیت کشور دیگر خارج شده باشید.

آخرین ویرایش: 2020-05-18 11:39:51 10,194