x
مشاوره رایگان:021 43000 021

تحصیل در روسیه

اگر شما جزو متقاضیان تحصیل در دانشگاه های بین المللی هستید،اکثر موسسه اعزام دانشجو اعتقاد دارند تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه یک گزینه ی مناسب برای برای تحصیل در سطح بین الملل  است. کشور روسیه مقصد مناسبی برای افرادی که به دنبال تحصیل با هزینه ی کم هستند است.

دانشگاه های روسیه از نظر رتبه علمی دارای رتبه ی بالایی هستند. با توجه به موقعیت بسیار مناسب دانشگاه های روسیه برای تحصیل هزینه بسیار پایینی دارند.

از دیگر مزیت های تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه این است که این در این کشور فرهنگ های متنوع  وجود دارد و دانشجویان خارجی می توانند به راحتی به تحصیل بپردازند.

برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در کشور روسیه با ما همراه شوید.

شرایط اعزام دانشجو به روسیه چیست

شرایط اعزام دانشجو به روسیه، لازم به ذکر است که بدانید روسیه بزرگترین کشور جهان محسوب می شود. زبان رسمی این کشور روسی است. جالب است بدانید که علاوه بر مسیحیت مذاهب اسلام، بودایی، یهودیت نیز به رسمیت شناخته می شود.

روسیه یک کشور بسیار زیبا با طبیعت منحصر به فردی است افراد می توانند با تحصیل در این کشور از موقعیت های توریستی در این کشور بهره مند شوند.

اعزام دانشجو به روسیه و همچنین تحصیل برای دانشجویان ایرانی موقعیتی مناسب است علاوه بر اینکه هزینه ها بسیار پایین ومقرون به صرفه هستند، بعد مسافت نیز بسیار کوتاه است.

از دیگر مزایایی اعزام دانشجو به کشور روسیه صدور ویزا در زمانی کوتاه تر نسبت به کشورهای اروپایی است. همچنین شما برای پذیرش در دانشگاه های این کشور نیاز به مدرک زبان نخواهید داشت.

شرایط پذیرش در اعزام دانشجو به روسیه

همان طور که قبلا اشاره کردیم علاوه بر صدور ویزای در کوتاه مدت و همچنین عدم نیاز به مدرک زبان افراد می توانند بدون قبولی در کنکور سراسری با ارائه مدرک دیپلم تجربی یا ریاضی در کنار توانایی تامین مالی برای زندگی به مدت یکسال در روسیه می توانید از دانشگاه مورد نظرتان بگیرید.

از نکات مهم و قابل ذکر در زمینه تحصیل در روسیه این است که تحصیل در دانشگاه های این کشور به صورت حضوری و تمام وقت برگزار می شود.

همچنین تحصیل در روسیه به زبان های روسی، فرانسه و انگلیسی امکان پذیر است. به جز چند دانشگاه معدود و سطح بالا مانند رودون و لومونوسف دیگر دانشگاه ها شرط معدل برای دانشجویان تعیین نمی کنند.

گرچه پذیرش در دانشگاه های روسیه مستلزم شرط سنی نیست اما برای دریافت ویزا افراد با سن کمتر موفق تر هستند.

هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه

می توانیم یکی از مهم ترین مزایایی تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه را پایین تر بودن هزینه تحصیل و اسکان نسبت به کشورهای دیگر در نظر گرفت. البته این نکته را از یاد نبرید افراد متقاضی برای تحصیل در دانشگاه های روسیه باید از تمکن مالی مورد نیاز برخوردار باشند زیرا در این کشور امکان تحصیل رایگان به معنای واقعی وجود ندارد.

در واقع واژه تحصیل رایگان در روسیه تنها می توان به تعلق گرفتن بورسیه تحصیلی اطلاق می شود که شرایط آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه

در ادامه بحث اعزام دانشجو به روسیه به بررسی بورسیه تحصیلی در روسیه خواهیم پرداخت. برخی از رشته ها وجود دارند که شامل بورسیه تحصیلی می شوند. اساتید و دانشگاه های این کشور برای حمایت از دانشجویان خارجی تمهیدات ویژه ای را ارائه می کنند. آنها حاضر هستند هزینه تحصیل را تا سقف 2000 دلار ساپورت کنند که البته در مورد رشته ها و دانشگاه های وضعیت متفاوت است.

همچنین بورسیه تحصیلی در روسیه به دو قشر تعلق می گیرد که گزینه اول متعلق به دانش آموزان نخبه است که مدرک دیپلو و زبان مناسب نیز دارند، گزینه دوم مربوط به افرادی است که در مقطع دکترا تحصیل کرده و رزومه ی درخشانی دارند. البته این مورد شرایط ویژه ای مانند داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 5/6 تا 7 است، همچنین داشتن معدل بالا و مکاتبه با اساتید و در کنار آن داشتن مقاله ی ISI از دیگر شرایط برای کسب بورسیه توسط این افراد است.

مزایایی تحصیل در روسیه

متقاضیان اعزام دانشجو به روسیه باید بدانند که تحصیل در این کشور در بیشتر رشته ها امکان پذیر است و دانشگاه های آن از اکثریت دانشگاه های آسیایی و برخی کشور های اروپایی برتر است.

شما می توانید علاوه بر تحصیل در رشته های پزشکی در دوره های فنی و مهندسی شرکت کرده و همچنین دانشگاه های هنر و ادبیات روسی را فراموش نکنید به خاطر داشته باشید که یک چهارم از ادبیات جهان متعلق به کشور روسیه است.

اگر متقاضی کار پس از تحصیل در این کشور هستید باید زبان روسی را فرا بگیرید. در صورتی که قصد بازگشت دارید باید بدانید به علت روابط خوب دو کشور بیشتر مدرک های دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت علوم است.

افراد می توانند با کمک یک موسسه اعزام دانشجو مناسب به هدف خود برسند.

تحصیل رایگان در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل رایگان در روسیه- go2tr

تحصیل رایگان در روسیه، برخلاف سال های گذشته کشور روسیه مقصد دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا شده است. امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی فراهم است.

تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی در روسیه با بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. در ادامه تحصیل رایگان در روسیه را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

شرایط تحصیل رایگان در روسیه چیست

 

روسیه یکی از معدود کشور هایی است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

تحصیل رایگان در روسیه به وسیله بورسیه تحصیلی فراهم است. بورسیه تحصیلی در روسیه به سه دسته دولتی، غیر دولتی و دانشگاهی تقسیم می شود.

شرایط اخذ بورسیه تحصیل رایگان در روسیه

متقاضیان تحصیل رایگان در روسیه می توانند با گذراندن آزمون هایی این بورسیه ها را اخذ کنند. این بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل و خوابگاه را پوشش می دهد و هزینه هایی مانند بیمه سلامت، سفر و مخارج زندگی و غیره به عهده خود دانشجو است

بورسیه تحصیلی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-بورسیه تحصیلی در روسیه- go2tr

دولت روسیه همه ساله مجموعه‌ای از بورسیه‌های تحصیلی را برای کمک به تحصیل تحصیل در روسیه به دانشجویان خارجی اختصاص می‌دهد. معدل و ریز نمرات سطوح قبلی تحصیل و نمره‌ی زبان و رزومه‌ی قوی تأثیر به سزایی در میزان این بورسیه‌ها دارد. این بورسیه‌ها شامل تحصیل رایگان، خوابگاه‌های دولتی رایگان و کمک هزینه‌های بهداشتی و درمانی می‌شود.

اعتبار دانشگاه های روسیه و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو-اعتبار دانشگاه های روسیه و انتقال به کشور های دیگر- go2tr

به طور کلی کشور روسیه از سطح علمی بالایی برخوردار است و جزء کشورهای پیشرفته‌ی جهان محسوب می‌شود. در آمارهای اخیر رنکینگ دانشگاه‌های جهان، دانشگاه‌های روسیه در رتبه‌های بالایی قرار گرفته‌اند که این امر نشان از بالا بودن سطح علمی و اعتبار این دانشگاه‌ها در سطح جهانی است. روسیه از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا است و همین امر باعث برابری سیستم آموزشی این کشور با بسیاری از کشورهای اروپایی شده است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-آزمون های ورودی مقاطع مختلف در روسیه- go2tr

دانشگاه‌های روسیه برای گرفتن دانشجویان پزشکی آزمون‌های ورودی برگزار می‌کنند. این آزمون‌ها معمولاً برای افرادی که قصد تحصیل به زبان روسی را دارند برگزار می‌شود. شرایط گرفتن پذیرش پزشکی در کشور روسیه نسبت به بسیاری از کشورها ساده‌تر است و همین امر باعث شده است روسیه یکی از مقاصد اصلی دانشجویان پزشکی باشد.

معادل سازی مدارک در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-معادل سازی مدارک در روسیه- go2tr

برای اخذ پذیرش ابتدا باید مدارک خود را ترجمه کنید، برای ترجمه و معادل سازی مدارک لازم است مراحل زیر را طی کنید.

مدرک دیپلم و ریزنمرات باید دارای مهر تأیید مدرسه، آموزش و پرورش شهرستان و آموزش و پرورش استان برسد.

پس از گرفتن مهرها، نیاز به تاییدیه تحصیلی دارید که می‌توانید آن را از دفاتر پیشخوان که این خدمات را ارائه می‌دهند، درخواست کنید.

خوابگاه در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-خوابگاه در روسیه- go2tr

خوابگاه‌های دولتی روسیه به دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی می‌شوند، تعلق می‌گیرد. سایر خوابگاه‌ها نیز با هزینه‌های بسیار کم‌تر نسبت به اجاره‌بهای آپارتمان‌ها و منزل‌های دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند.

در روسیه انواع مختلفی از خوابگاه‌ها در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

امتیازات کارت دانشجویی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-امتیازات کارت دانشجویی در روسیه- go2tr

دانشجویان بین‌المللی در روسیه می‌توانند از مزایا و تخفیفاتی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است استفاده کنند. در ادامه به بیان چند مورد از تسهیلات ارائه شده می‌پردازیم.

دانشجویان خارجی می‌توانند از تخفیفات قابل توجه حمل و نقل عمومی استفاده کنید. برای این کار تنها کافی است  کارت دانشجویی خود را نشان دهید و با پرداخت ۱۰۰۰ روپ ماهانه از خدمات نا‌محدود حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کنید.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو-مشاغل دانشجویی- go2tr

قوانین کشور روسیه این اجازه را به دانشجویان خارجی می‌دهد که در حین تحصیل کار کنند. در قسمت بعدی توضیحات بیشتری درباره‌ی شرایط کار کردن ارائه می‌شود. در این قسمت بررسی می‌شود که یک دانشجو در چه مشاغلی می‌تواند مشغول شود.

دانشجویان می‌توانند با توجه به رشته‌ای که تحصیل می‌کنند به کار بپردازند.

.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در روسیه- go2tr

که بخواهید مشغول به کار شوید باید از ارگان‌هایبرای کار دانشجویی در روسیه قوانین خاصی وجود دارد که در صورت رعایت نکردن آن‌ها با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. در واقع کار با ویزای دانشجویی در روسیه ممنوع است و در صورتی مربوطه مجوز بگیرید و پس از موافقت دانشگاه و مسئولین پلیس مهاجرت، به صورت پاره وقت به مدت 10 الی 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در روسیه- go2tr

بیمه و تسهیلات درمانی یکی از مهم‌ترین نیازهای دانشجویان بین‌المللی است. دانشجویان به بیمه‌ای نیاز دارند که حداقل شامل درمان‌های سرپایی و خدمات بستری شدن در مراکز درمانی باشد. ارائه‌ی این خدمات ابتدایی برای دانشجویان خارجی با نشان دادن ویزا و یا کارت دانشجویی صورت می‌گیرد. ارائه‌ی کلیه خدمات اورژانسی پزشکی برای دانشجویان در کشور روسیه رایگان است.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در روسیه- go2tr

برای انجام تراکنش‌های بانکی لازم است پیش از سفر به روسیه از نحوه‌ی تراکنش‌های بین‌المللی مطلع شوید. احتمالا لازم است در یکی از بانک‌های روسیه افتتاح حساب کنید و تراکنش‌های بین‌المللی خود را به صورت اینترنتی یا حضور انجام دهید.

همچنین با مشغول شدن به کار دانشجویی، نیاز به حسابی دارید که دستمزدتان واریز شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه- go2tr

از آن‌جایی که رنکینگ دانشگاه‌های روسیه از اعتبارات بسیار خوبی برخوردار است؛ مدرک تحصیلی بسیاری از این دانشگاه‌ها در ایران و حتی در سایر کشورها مانند کشورهای اروپایی معتبر است. از این رو شما با تحصیل و اخذ مدرک در روسیه می‌توانید به ایران بازگردید، مشغول به کار شوید یا ادامه‌ی تحصیل دهید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه- go2tr

رشته‌های مرتبط با طب یکی از مقاصد اصلی دانشجویان برای مهاجرت به روسیه است. از طرفی به دلیل حجم بالای دانشجویان این رشته‌ها، سخت‌گیری‌های بیشتری در رابطه با بازگشت به ایران و ادامه تحصیل یا اشتغال وجود دارد. دانشجویان پس از بازگشت باید تعدادی از واحدها که در کشور روسیه وجود ندارد را بگذرانند تا بتوانند از مدرک خود در ایران استفاده کنند.

دانشگاه های برتر در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-دانشگاه های برتر در روسیه- go2tr

دانشگاه‌های روسیه دارای اعتبار علمی خوبی هستند و همان‌طور که در قسمت‌های قبلی ذکر شد، در رنکینگ‌های جهانی از اعتبارات خوبی برخوردارند. در این قسمت توضیحاتی درباره‌ی برترین دانشگاه‌های روسیه ارائه می‌دهیم.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

این دانشگاه با این که کم‌تر از 100 سال قدمت دارد؛ یکی از برترین دانشگاه‌های جهان است. با وجود تعداد کم دانشجویان (حدوداً شش هزار نفر) این دانشگاه در مدت کوتاهی خود را به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه تبدیل کرده است.

نظام آموزشی روسیه

موسسه اعزام دانشجو-نظام آموزشی کشور روسیه- go2tr

نظام آموزشی روسیه یکی از نظام‌های آموزشی قوی در سطح جهانی است و از قدمت بالایی برخوردار است. 

آموزش‌های عالی در کشور روسیه در مراکز دولتی و غیر دولتی ارائه می‌شود. همان‌طور که می‌دانید تحصیل در مراکز دولتی رایگان است.

 به طور کلی مراکز آموزش عالی روسیه به سه نوع دانشگاه، آکادمی و انستیتو تقسیم‌بندی می‌شوند. انستیتوها مراکزی هستند که به ارائه‌ی رشته‌های خاص می‌پردازند.

لیسانس در روسیه و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-لیسانس در روسیه و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در روسیه- go2tr

اولین نکته‌ای که یک دانشجوی بین‌الملل برای درخواست پذیرش در روسیه باید بداند این است که دوره‌ی چهارساله‌ی لیسانس در این کشور به زبان روسی تدریس می‌شود و تسلط به این زبان از شرایط گرفتن پذیرش است. داشتن مدرک دیپلم شرط اصلی ورود به دانشگاه‌های روسیه در مقطع کارشناسی است.

فوق لیسانس در روسیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-فوق لیسانس در روسیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در روسیه- go2tr

معمولاً دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارند، به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مسکو فکر می‌کنند. هزینه‌های تحصیل در روسیه نسبت به بسیاری از کشورها پایین‌تر است. دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردارند و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، می‌توانند به راحتی در مقطع دکترا پذیرش بگیرند. بورسیه‌های تحصیلی کشور روسیه برای دانشجویان ارشد بسیار گسترده‌تر از بورسیه‌های دانشجویان کارشناسی است. 

دکترا در روسیه و شرایط اخذ پذیرش دکترا در روسیه

موسسه اعزام دانشجو- دکترا در روسیه و شرایط اخذ پذیرش دکترا در روسیه - go2tr

کشور روسیه طی چند سال اخیر به علت بالا رفتن سطح علمی دانشگاه هایش و همچنین روابط بسیار خوبی که با ایران دارد بسیار مورد تقاضای ایرانیان برای ادامه تحصیل قرار گرفته است. از مزایای تحصیل دکترا در روسیه می‌توان به مورد تایید بودن دانشگاه های روسیه توسط ایران اشاره کرد. اخذ ویزا از نکات بسیار مهمی است که در اخذ پذیرش تحصیلی بسیار مهم است به دلیل روابط بسیار خوبی که بین ایران و روسیه وجود دارد اخذ ویزا روسیه بسیار آسان است.

تحصیل پزشکی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل پزشکی در روسیه - go2tr

روسیه یکی از محدود کشورهایی است که ارائه‌ی مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی ضروری نیست. دوره‌ی پزشکی عمومی در دانشگاه‌های روسیه 6 سال طول می‌کشد.امروزه کشور روسیه برای دانشجویان پزشکی یکی از محبوب ترین دانشگاه های پزشکی در سراسر جهان است .دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه در سال های گذشته،  جز موسسات برجسته در  زمینه مطالعات پزشکی در جهان بوده اند.دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه به دلیل شیوه آموزش پزشکی استثنایی خود که کشور های دیگر هنوز به آن مرحله نرسیده اند مهر اعتباری را بر مدرک پزشکی زده است.جایگاه پزشکی در کشور روسیه به دلیل استفاده از آخرین فن آوری ها و امکانات موجود در دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه و همچنین کیفیت  بالا و نظام آموزش پزشکی ستاره دار در کشور روسیه، شهرت زیادی در میان دانش آموزان خارجی به دست آورده است. مدرک پزشکی دریافت شده از هر کدام از  دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه، توسط سازمان های بزرگ جهان مانند یونسکو "UNESCO"   سازمان جهانی بهداشت "WHO" و  MCI شناخته شده است. 

 

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-تحصیل دندانپزشکی در روسیه- go2tr

دانشجویان دندانپزشکی امکان تحصیل به سه زبان روسی، انگلیسی و فرانسه را دارند. دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی آزمون ورودی ندارند و تنها کسب نمره‌ی قبولی در آزمون پایان دوره‌ی پادفک کفایت می‌کند. برای دانشجویان که متقاضی تحصیل در یکی از محبوب ترین دانشگاه های دندانپزشکی در سراسر جهان است می توانند کشور روسیه را با خیال راحت انتخاب کنند .روسیه کشوری بسیار تحصیل کرده است و تقریبا بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی معتبر هستند. روس ها دارای سنت های آموزشی غنی و سنتی هستند. دانشجویان بین المللی فرصت دارند به صورت رایگان با هزینه بودجه دولتی به مطالعه رشته دندانپزشکی در کشور روسیه بپردازند. هر سال روسیه از سراسر جهان، نزدیک به 170 کشور، دانشجوی بین المللی می پذیرد، شما می توانید یکی از این دانشجویان باشید. روسیه کشوری بسیار تحصیل کرده است و تقریبا بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی معتبر هستند.

 

رشته های غیر پزشکی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-رشته های غیر پزشکی در روسیه- go2tr

تحصیل در روسیه موقعیت‌های بسیار خوبی برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار برای شما فراهم می‌کند. دانشگاه های این کشور علاوه بر این که از شرایط تحصیلی و سطح علمی خوبی در بین تمام نقاط جهان برخوردارند، هزینه‌های زیادی برای تحصیل در بر نمی‌گیرند. حتی شما می‌توانید با استفاده از ویزای تحصیلی پس از فارغ التحصیلی ویزای کار و اقامت در روسیه بگیرید و شهروند روسیه محسوب شوید.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-خطرات احتمالی برای دانشجویان در روسیه- go2tr

روسیه یکی از مناطق امن است که درگیر چالش‌های سیاسی یا اجتماعی نیست. تنها موردی که ممکن است دانشجویان را دچار مشکل کند، دمای پایین و سرمای این کشور است. از آنجایی که دانشجویان به این سرما عادت ندارند، ممکن است دچار مشکل شوند.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در روسیه- go2tr

تحصیل در مدارس ایرانی برای دانش آموزان مقیم خارج، از اهمیت بالایی برخوردار است. طبق آمار ارائه شده از هر 15 هزار دانشجوی ایرانی مقیم خارج، 13 هزار نفر در مدارس ایرانی و بومی تحصیل می‌کنند. این مدارس در اکثر کشورها وجود دارند. روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

چاپ مقالات علمی در روسیه و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو-چاپ مقالات علمی در روسیه و تاثیر آن- go2tr

چاپ مقاله‌های علمی در همه‌ی دانشگاه‌های دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است. ارائه‌ی مقاله باعث می‌شود شما رزومه‌ای قوی ارائه دهید و این امر در اخذ بورسیه کمک زیادی به شما خواهد کرد. ارائه‌ی مقاله در دوره‌های مختلف دانشجویی یک برگ برنده برای شما خواهد بود. چنان‌چه مقاله‌ی شما درباره‌ی موضوعی جدید باشد بیش از مقاله‌های دیگر مورد توجه افراد واقع خواهد شد.

شرکت در آزمون های بین المللی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-شرکت در آزمون های بین المللی در روسیه- go2tr

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای تقویت رزومه‌ی کاری خود برای ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار در تمام نقاط جهان انجام دهید، شرکت در آزمون‌های بین‌المللی مختلف هست. همه ساله در کشورهای مختلف آزمون‌های تخصصی در زمینه‌های مختلفی به صورت تئوری یا عملی برگزار می‌شود که میزان مهارت و دانش افراد در رشته‌ی مورد نظر را مشخص می‌کند.

کنفرانس های علمی در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-کنفرانس های علمی در روسیه- go2tr

کنفرانس بین‌المللی روسیه یکی از کنفرانس‌هایی است که دانشجویان می‌توانند به آن مقاله ارسال کنند. این کنفرانس یکی از مهم‌ترین کنفرانس‌هایی است که سالانه در کشور روسیه برگزار می‌شود. ‌افراد می‌توانند مقالات خود در رشته‌های روانشناسی و علوم اجتماعی، مهندسی برق و کامپیوتر، فلسفه، مهندسی نفت و مهندسی شیمی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی، زبان شناسی، علوم پایه، حوزه‌های مهندسی و دندانپزشکی و داروسازی را به این کنفرانس ارسال کنند و در صورت اخذ تأییدیه از امتیازات بسیار خوبی مانند چاپ مقاله، اعطای گواهی رسمی پذیرش و... بهره‌مند شوند.

جشن های دانشگاه ها در روسیه

موسسه اعزام دانشجو-جشن های دانشگاه ها در روسیه- go2tr

روسیه نیز مانند بسیاری از کشورها مناسبت‌هایی را گرامی می‌دارد و مردم به جشن و پایکوبی می‌پردازند. هر سال تحصیلی در روسیه از دو ترم تشکیل می‌شود. در ادامه به معرفی جشن‌هایی که در کشور روسیه برگزار می‌شود می‌پردازیم.

جشن سال نو: جشن سال نوی میلادی، جشن محبوب مردم روسیه است. در روسیه نیز مانند بسیاری از کشورها به تزئین درخت کریسمس می‌پردازند. بابا نوئل و نوه‌ی او، دخترک برفی، شخصیت‌های اصلی این جشن هستند.

دانشگاه لومونوسوف

دانشگاه لومونوسوف - موسسه مهاجرتی GO2TR

دانشگاه لومونوسف مسکو اولین و قدیمی ترین دانشگاه روسیه محسوب می شود. این دانشگاه در سال ۱۷۵۵ میلادی توسط میخائیل لومونوسف تاسیس گردید. این دانشگاه علاوه بر قدمت زیاد خود یکی از شاهکارهای معماری روسیه و جهان بشمار می آید و در میدان سرخ مسکو قرار دارد. سبک معماری ساختمان اصلی دانشگاه لومونوسف گوتیک بوده و در اوایل دهه ۶۰ میلادی به دستور استالین ساخته شده است. این دانشگاه همواره رتبه های بالای دانشگاه های روسیه را به خود اختصاص می دهد. دانشگاه در سیستم رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹ رتبه کلی ۹۰ را به خود اختصاص داده است. دانشگاه لومونوسف یک دانشگاه جامع بوده و دانشگاهی با سطح تحقیقاتی بسیار بالا ارزیابی می گردد. لومونوسف برترین دانشگاه روسیه بشمار می آید و جزو ۱۵۰ دانشگاه برتر جهانی است.دانشگاه دارای بلندترین ساختمان آموزشی در جهان بوده و همه ساله حدود ۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی پذیرش می نماید. دانشگاه لومونوسف رتبه اول دانشگاه های اروپای شرقی و آسیای مرکزی را به خود اختصاص داده است.