russia
کشور روسیه

تحصیل در روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- تحصیل به کشور روسیه- go2tr

امروزه تقاضای تحصیل در خارج از کشور بسیار بیشتر از گذشته شده است. داشتن یک مدرک معتبر بین المللی باعث می‌شود تا شما بتوانید علاوه بر ایران در بسیاری از کشورهای دیگر مشغول به کار شوید. یکی از مهم‌ترین تصمیم‌ها در مورد ادامه تحصیل، انتخاب کشور است. کشوری که به عنوان مقصد تحصیلی شما انتخاب می‌شود، باید در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد. لازم است ابتدا چند کشور اصلی را به عنوان مقصد در نظر بگیرید و سپس با کسب اطلاعات و انجام مقایسه بین گزینه‌های موجود، مقصد اصلی خود را مشخص نمایید. ما در این مقاله قصد داریم به جزئیات تحصیل در کشور روسیه بپردازیم. چنان‌چه روسیه یکی از گزینه‌های شما برای مقصد ادامه تحصیل است، مطالعه‌ی این مقاله به افزایش اطلاعات شما در زمینه‌های مختلف درباره‌ی روسیه و دانشگاه‌های آن کمک خواهد کرد. در این مقاله دانشگاه‌های روسیه، شرایط تحصیل و زندگی در این کشور، نحوه‌ی تدریس رشته‌های پرطرفدار در دانشگاه‌های این کشور و موارد دیگر بررسی می‌شود.

روسیه یکی از بهترین مقصدها برای افرادی است که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی اقامت بگیرند؛ با تحصیل در روسیه دستیابی به اقامت و تابعیت کشور روسیه ساده‌تر خواهد بود. شرایط زندگی در روسیه به سبب سرمای هوا کمی دشوار است، اما در مقابل از امکاناتی چون دانشگاه‌های معتبر و هزینه‌های پایین زندگی نسبت به اروپا برخوردار است. شما می‌توانید با مطالعه‌ی این مقاله یک دیدگاه کلی نسبت به تحصیل در کشور روسیه به دست آورید. 

تحصیل رایگان در روسیه، برخلاف سال های گذشته کشور روسیه مقصد دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا شده است. امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی فراهم است.

تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی در روسیه با بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. در ادامه تحصیل رایگان در روسیه را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

شرایط تحصیل رایگان در روسیه چیست

 

روسیه یکی از محدود کشور هایی است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

تحصیل رایگان در روسیه به وسیله بورسیه تحصیلی فراهم است. بورسیه تحصیلی در روسیه به سه دسته دولتی، غیر دولتی و دانشگاهی تقسیم می شود.

شرایط اخذ بورسیه تحصیل رایگان در روسیه

متقاضیان تحصیل رایگان در روسیه می توانند با گذراندن آزمون هایی این بورسیه ها را اخذ کنند. این بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل و خوابگاه را پوشش می دهد و هزینه هایی مانند بیمه سلامت، سفر و مخارج زندگی و غیره به عهده خود دانشجو است

داشتن بورسیه تحصیلی بسیار می‌تواند به دانشجویان کمک کند. معدل و ریز نمرات سطوح قبلی تحصیل و نمره‌ی زبان و رزومه‌ی قوی تأثیر به سزایی در میزان این بورسیه‌ها دارد.

دانشگاه‌‌های روسیه از سطح علمی بالایی برخوردار است. روسیه از سال ۲۰۰۳ عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا است.

پذیرش پزشکی در کشور روسیه نسبت به بسیاری از کشورها ساده‌تر است.

شما برای اخذ پذیرش باید مدارک خود را ترجمه و معادل سازی کنید.

تنها دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی روسیه شده‌اند می‌توانند در خوابگاه های دولتی روسیه اسکان پیدا کنند.

دانشجویانی که موفق به کسب کارت دانشجویی روسیه شده‌اند می‌توانند از بسیاری از مزایا و تخفیفاتی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است استفاده کنند.

قوانین کشور روسیه این اجازه را به دانشجویان خارجی می‌دهد که در حین تحصیل کار کنند. به طور کلی دانشجویان نمی‌توانند در ارگان‌های دولتی مشغول به کار شوند.

اگر شما در روسیه مشغول کار شوید قوانین خاصی در انتظار شماست که در صورت رعایت نکردن آن‌ها با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

دانشجویان خارجی با نشان دادن ویزا و یا کارت دانشجویی می‌توانند از کلیه خدمات اورژانسی پزشکی برای دانشجویان در کشور روسیه بهرمند شوند. شما می‌توانید در بدو ورود به روسیه برای خود بیمه‌ی خصوصی خریداری کنید.

شما با مشغول شدن به کار دانشجویی، نیاز به حسابی دارید که دستمزدتان واریز شود. ممکن است بانک‌های داخل کشور نیز خدماتی خاص برای برقراری ارتباط مالی با کشورهای دیگر ارائه دهند.

به دلیل اعتبار بسیار خوب دانشگاه‌های روسیه مدرک تحصیلی بسیاری از این دانشگاه‌ها در ایران و حتی در سایر کشورها مانند کشورهای اروپایی معتبر است.

دانشجویانی که مشغول تحصیل در رشته های مرتبط با طب در روسیه هستند، به دلیل حجم بالای دانشجویان این رشته‌ها، با سخت‌گیری‌های بیشتری در رابطه با بازگشت به ایران و ادامه تحصیل یا اشتغال مواجه می‌شوند.

روسیه از جمله کشور هاییست دانشگاه‌های بسیار معتبری در خود جای داده است. 

روسیه یکی از نظام‌های آموزشی قوی در سطح جهانی است. به طور کلی مراکز آموزش عالی روسیه به سه نوع دانشگاه، آکادمی و انستیتو تقسیم‌بندی می‌شوند.

لیسانس در این کشور به زبان روسی تدریس می‌شود. مدارک مورد نیاز برای درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی عبارتند از شناسنامه، مدارک تحصیلی قبلی، گذرنامه و عکس.

دانشجویان بیشتر به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مسکو فکر می‌کنند. دروس ارائه شده در دوره‌ی فوق لیسانس به دو زبان روسی و انگلیسی است.

رشته‌های اقتصاد: اقتصاد، اقتصاد بین الملل، مدیریت بازرگانی، مدیریت، حسابداری و حسابرسی، بانکداری و امور مالی، روابط اقتصادی بین المللی، هتل داری و مدیریت گردشگری.

روسیه یکی از محدود کشورهایی است که ارائه‌ی مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی ضروری نیست. دوره‌ی پزشکی عمومی در دانشگاه‌های روسیه 6 سال طول می‌کشد.امروزه کشور روسیه برای دانشجویان پزشکی یکی از محبوب ترین دانشگاه های پزشکی در سراسر جهان است .دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه در سال های گذشته،  جز موسسات برجسته در  زمینه مطالعات پزشکی در جهان بوده اند.دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه به دلیل شیوه آموزش پزشکی استثنایی خود که کشور های دیگر هنوز به آن مرحله نرسیده اند مهر اعتباری را بر مدرک پزشکی زده است.جایگاه پزشکی در کشور روسیه به دلیل استفاده از آخرین فن آوری ها و امکانات موجود در دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه و همچنین کیفیت  بالا و نظام آموزش پزشکی ستاره دار در کشور روسیه، شهرت زیادی در میان دانش آموزان خارجی به دست آورده است. مدرک پزشکی دریافت شده از هر کدام از  دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه، توسط سازمان های بزرگ جهان مانند یونسکو "UNESCO"   سازمان جهانی بهداشت "WHO" و  MCI شناخته شده است. 

 

دانشجویان دندانپزشکی امکان تحصیل به سه زبان روسی، انگلیسی و فرانسه را دارند. دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی آزمون ورودی ندارند و تنها کسب نمره‌ی قبولی در آزمون پایان دوره‌ی پادفک کفایت می‌کند. برای دانشجویان که متقاضی تحصیل در یکی از محبوب ترین دانشگاه های دندانپزشکی در سراسر جهان است می توانند کشور روسیه را با خیال راحت انتخاب کنند .روسیه کشوری بسیار تحصیل کرده است و تقریبا بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی معتبر هستند. روس ها دارای سنت های آموزشی غنی و سنتی هستند. دانشجویان بین المللی فرصت دارند به صورت رایگان با هزینه بودجه دولتی به مطالعه رشته دندانپزشکی در کشور روسیه بپردازند. هر سال روسیه از سراسر جهان، نزدیک به 170 کشور، دانشجوی بین المللی می پذیرد، شما می توانید یکی از این دانشجویان باشید. روسیه کشوری بسیار تحصیل کرده است و تقریبا بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی معتبر هستند.

 

دانشگاه های روسیه علاوه بر این که از شرایط تحصیلی و سطح علمی خوبی در بین تمام نقاط جهان برخوردارند، هزینه‌های زیادی برای تحصیل در بر نمی‌گیرند. همان‌طور که گفتیم روسیه دارای انستیتو و آکادمی‌های تخصصی برای رشته‌های خاص است. شما می‌توانید در این مراکز به تحصیل در گرایش‌های مختلف هنر مانند موسیقی، سینما، طراحی لباس و... بپردازید.

تنها موردی که ممکن است دانشجویان را دچار مشکل کند، دمای پایین و سرمای کشور روسیه است.

تحصیل در مدارس ایرانی برای دانش آموزان مقیم خارج، از اهمیت بالایی برخوردار است.

دانش‌آموزان ایرانی مقیم روسیه همچنین می‌توانند در مدارس روسی و کالج‌ها، در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود به تحصیل بپردازند.

ارائه‌ی مقاله در اخذ بورسیه کمک زیادی به شما خواهد کرد.

. همه ساله در کشورهای مختلف آزمون‌های تخصصی در زمینه‌های مختلفی به صورت تئوری یا عملی برگزار می‌شود

. برخی از محورهای تخصصی که در این کنفرانس از اهمیت زیادی برخوردارند، عبارتند از:

 هنر به عنوان راهی برای درک و شناخت، 

فلسفه‌ی هنر در پیوند بین فرهنگ‌ها و تمدن‌ها،

 معماری ایرانی در روسیه و... .

روسیه نیز مانند بسیاری از کشورها مناسبت‌هایی را گرامی می‌دارد. در این مقاله به طور کلی اطلاعاتی درباره‌ی تحصیل در کشور روسیه بیان شد.

دانشگاه لومونوسف مسکو اولین و قدیمی ترین دانشگاه روسیه محسوب می شود. این دانشگاه در سال ۱۷۵۵ میلادی توسط میخائیل لومونوسف تاسیس گردید. این دانشگاه علاوه بر قدمت زیاد خود یکی از شاهکارهای معماری روسیه و جهان بشمار می آید و در میدان سرخ مسکو قرار دارد. سبک معماری ساختمان اصلی دانشگاه لومونوسف گوتیک بوده و در اوایل دهه ۶۰ میلادی به دستور استالین ساخته شده است. این دانشگاه همواره رتبه های بالای دانشگاه های روسیه را به خود اختصاص می دهد. دانشگاه در سیستم رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹ رتبه کلی ۹۰ را به خود اختصاص داده است. دانشگاه لومونوسف یک دانشگاه جامع بوده و دانشگاهی با سطح تحقیقاتی بسیار بالا ارزیابی می گردد. لومونوسف برترین دانشگاه روسیه بشمار می آید و جزو ۱۵۰ دانشگاه برتر جهانی است.دانشگاه دارای بلندترین ساختمان آموزشی در جهان بوده و همه ساله حدود ۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی پذیرش می نماید. دانشگاه لومونوسف رتبه اول دانشگاه های اروپای شرقی و آسیای مرکزی را به خود اختصاص داده است.

مطالب مرتبط

سلام چطوری میتونم برای تخصص در دانشگاه سنپترزبورگ اقدام کنم ایا از طریق نماینده شما امکان پذیر هست

2019-02-18 04:49:01

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم از،خدمتتون کدوم دانشگاه روسیه رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی در مقطع دکترا پذیرش داره ؟ ممنون میشم لطف بفرمائید

2019-03-09 03:25:44

باسلام و تبریک سال نو بنده 34 ساله و دانشجوی دکترای بیوتکنولوژی کشاورزی روزانه هستم. خواستم بیبینم چجور میشه داروسازی رفت دریکی از دانشگاه های معتبر،طوریکه آزمون خاصی نباشه. لطفا هزینه روهم بفرمائید. باتسکر

2019-03-21 01:31:57

سلام من دارای مدرک لیسانس تاسیسات هستم میخواستم ببینم در دانشگاه روسیه برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس چه باید بکنم لطف کنید من را راهنمای کنید با تشکر

2019-03-28 15:39:26

سلام وقتتون بخیر برای تاسیس شعبه آموزشگاه فنی و حرفه ای در یک کشور خارجی مثل روسیه چه قوانینی دارد

2019-03-30 01:18:36

با درود و عرض ادب! ایا مشاوره تلفنی دارید برای تحصیل در روسیه؟

2019-04-17 10:52:54

سلام دوست عزیز: برای مشاوره ی تلفنی میتوانید با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-24 04:08:29

سلام ببخشد من رشته ام دیپلم الکترونیک هس میشه در دندان پزشکی روسیه درس خواند یا نه حتما باید رشته تجربی باشم

2019-04-19 11:53:10

سلام من کارمند بیمارستان دولتی مدرک کارشناسی ارشد آزمایشگاه با ۴۰سال سن و متاهل و یک پسر هشت ساله با مقاله و اختراع ثبت شده و ۱۳سال سابقه کار مرتبط ؛می خوام مهاجرت کاری یا ادامه تحصیل به روسیه کنم امکان داره ؟مدرک زبان ندارم

2019-04-22 16:52:31

سلام هزینه دوره پادفکت در رشته داروسازی در مسکو چقدر است

2019-04-23 12:10:52

سلام دوست عزیز: هزینه ی دوره ی پادفک بسته به دانشگاه متفاوت می باشد اما به طور میانگین بین 2 تا 6 هزار دلار است. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

2019-08-05 03:12:12

سلام من میخوام مقطع دکتری عمران رو توی روسی بگیرم شرایطش چیه؟

2019-05-15 21:44:09

سلام دوست عزیز: به این منظور باید یک سوپروایزر در زمینه ی عمران پیدا کنید.لطفابرای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید . قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-07 03:34:57

من مدرک دیپلم دارم جهت ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه چکار باید بکنم

2019-07-31 09:07:54

سلام دوست عزیز: تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به زبان روسی می باشد و شما نیاز به گذراندن دوره های پادفک دارید و پس از آن می توانید وارد دوره های اصلی شوید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-08-03 03:30:32

با سلام . برا ارشد عمران می توانم بصورت رایگان در روسیه تحصیل کنم؟؟

2019-09-04 23:33:26

سلام دوست عزیز: متاسفانه امکان تحصیل کاملا رایگان در روسیه وجود ندارد و بین 3.500 تا 5.500 دلار متغیر می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02188875943/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-09-08 00:33:10