دانشگاه های برتر کانادا

در این مقاله در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، معرفی دانشگاه‌های برتر، بهترین دانشگاه‌های پزشکی، اخذ پذیرش و هزینه تحصیل و رتبه بندی دانشگاه‌های برتر کانادا توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

این‌که بخواهیم دانشگاه‌های برتر کانادا را در یک لیست قرار دهیم و بین آن‌ها مقایسه انجام دهیم؛ هیچگاه نتیجه‌ی دقیقی به ما نخواهد داد. هر یک از دانشگاه‌ها وابسته به ملاک‌های مختلف در جایگاه‌های مختلفی قرار می‌گیرند؛ اما در این قسمت سعی ما بر این بوده ‌است که به معرفی بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا بپردازیم و شما را با شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه‌های این کشور آشنا کنیم.

دانشگاه های برتر کانادا

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های برتر کانادا

برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر کانادا بسته به دانشگاه، مستندات خاصی می‌تواند موردنیاز باشد. برای داشتن شرایط خاص پذیرش، همیشه وب‌سایت دانشگاه را بررسی کنید و در صورت داشتن هرگونه سؤال، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید. در کانادا، دانشگاهی که شما در آن درخواست می‌دهید، درخواست‌ها و پذیرش‌ها را بررسی می‌کنند.

متقاضیان می‌توانند هم‌زمان برای چندین برنامه و دانشگاه مختلف درخواست دهند. بیش از 90000 دانشجوی بین‌المللی هرساله کانادا را به‌عنوان مقصد تحصیل در خارج از کشور انتخاب می‌کنند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ( لیسانس ) دانشگاه‌های کانادا:

 1. مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۴ لازم است؛ البته پذیرش در بعضی رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های برتر کانادا به معدل بالای ۱۵ نیاز است.
 2. علاوه بر این داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه‌های برتر کانادا لازم است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های برتر کانادا:

 1. باید مدرک کارشناسی ۴ ساله با معدل بالای ۱۴،
 2. توصیه‌نامه از اساتید مقطع لیسانس خود،
 3. مدرک زبان تافل یا آیلتس ۶.۵ را داشته باشند.

اگر تصمیم دارید که در یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا تحصیل کنید، باید برای یک برنامه تحصیلی دانشگاه مدنظر درخواست دهید. اگر در این برنامه پذیرفته شوید، هنگام درخواست مجوز تحصیل، نامه پذیرش دریافت خواهید کرد که یک سند موردنیاز است.

برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا، باید:

 • در یک موسسه دانشگاهی مشخص ثبت‌نام کنید.
 • برای تأمین هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی، سفر برگشتی اثبات وجوه نشان دهید.
 • سابقه کیفری نداشته باشید.
 • در سلامت باشید (ممکن است لازم باشد یک معاینه پزشکی را انجام دهید)

برای تحصیل در کانادا به مجوز دانشجویی نیاز دارید که هزینه آن 150 دلار (CAD) است. در صورت نیاز به ارائه بایومتریک، 85 دلار هزینه اضافی پرداخت می‌شود. قیمت مجوز شما شامل ویزای بازدیدکننده یا مجوز الکترونیکی سفر (eTA) است که به شما اجازه می‌دهد وارد کانادا شوید و برای تعطیلات عزیمت کنید.

برخی از اسناد و مدارک لازم برای تحصیل در کانادا به شرح زیر است:

 • مدرک تحصیلی
 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزش نامه
 • 1 تا 2توصیه‌نامه از اساتید دانشگاه
 • حداقل معدل 15
 • ریزنمرات و آخرین سوابق تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر آیلتس و تافل با حداقل نمره 6 –5
 • مقالات علمی و تحقیقی، سابقه کاری مرتبط
 • پرداخت هزینه پذیرش تحصیلی

فهرست کامل دانشگاه‌های برتر کانادا

دانشگاه های برتر کانادا

کانادا برخی از برترین دانشگاه‌های جهان را در خود جای داده است. درواقع، طبق موسسه Times Higher Education’s World University Rankings 2021، 30 موسسه کانادایی از بهترین‌های جهان به‌حساب می‌آیند.

شاید در مورد همه آن‌ها چیزی نشنیده باشید؛ اما کانادا با داشتن هشت دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر، فرصت‌های زیادی را برای آموزش در کلاس جهانی ارائه می‌دهد.

در مقایسه با ایالات‌متحده، کانادا همچنین می‌تواند گزینه‌های تحصیل ارزان‌تر، مراحل ساده‌تر درخواست و فرصت‌های بیشتری را برای اقامت دائم فراهم کند.

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا به خاطر ارتقا چشم‌انداز جهانی با جذب دانشجویان و کارمندان بین‌المللی و تشویق به همکاری‌های بین‌المللی مشهور هستند، بنابراین می‌توانید انتظار فضای جهانی را در دانشگاه داشته باشید.

5 دانشگاه برتر کانادا

 1. دانشگاه تورنتو

در ابتدا توسط كلیسای انگلیس كنترل می‌شد، اولین دانشگاهی كه در مستعمره “كانادای علیا” تأسیس شد به‌عنوان یك سیستم دانشگاهی درست شبیه دانشگاه‌های معتبر انگلستان ساخته شده است. دانشگاه تورنتو دارای هفت دانشکده است که همه دارای تاریخ و سنت‌های متمایز هستند.

دانشگاه تورنتو دستاوردهای پیشگامانه بسیاری برای نام‌گذاری خود دارد، ازجمله اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و تبدیل‌شدن به اولین دانشگاه کانادا که بیش از 1 میلیارد دلار کانادا (586 میلیون پوند) به‌عنوان کمک مالی اهدا کرده است.

جنبش‌های تأثیرگذار آکادمیک از دانشگاه، ازجمله مدرسه انتقاد ادبی تورنتو و نظریه ارتباطات، نظریه کامل بودن NP در علوم رایانه و تحقیقات در مورد درمان سلول‌های بنیادی آغاز شد.

محوطه مرکزی دانشگاه تورنتو شامل چندین ساختمان و حیاط تاریخی است که با بهترین‌های اروپایی از نوع خود رقیب هستند.

دانشگاه تورنتو بیش از 700 مدرک کارشناسی و 200 مدرک کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و این دانشگاه یکی از بهترین رشته‌های پزشکی در جهان است.

از فارغ‌التحصیلان برجسته می‌توان به پنج نخست‌وزیر کانادا و نویسندگان مایکل اونداتجه و مارگارت اتوود اشاره کرد. درمجموع، 10 برنده جایزه نوبل وابسته به دانشگاه هستند.

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

 دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از دانشگاه‌های رقابتی در کانادا است. در دانشگاه بریتیش کلمبیا دو پردیس وجود دارد: یکی در ونکوور و دیگری در کلونا. محوطه اصلی دانشگاه در ونکوور در مجاورت چندین ساحل است و از منظره کوه‌های ساحل شمالی برخوردار است. تعدادی از گیاهان و باغ‌های یادبود در دانشگاه و همچنین یک مرکز هنرهای نمایشی مشهور وجود دارد.

این دانشگاه بورسیه‌های مختلفی ازجمله جایزه بین‌المللی دانشجویی Donald A. Wehrung را برای نامزدهای کشورهای جنگ‌زده ارائه می‌دهد.

هشت برنده جایزه نوبل و همچنین 71 دانشمند رودس و 65 مدال‌آور المپیک با این دانشگاه در ارتباط هستند.

بزرگ‌ترین سیکلوترون جهان – نوعی شتاب‌دهنده ذرات – در دانشگاه، در TRIUMF، آزمایشگاه ملی فیزیک ذرات و هسته‌ای این کشور واقع‌شده است.

این دانشگاه در 12 دانشکده در محوطه دانشگاه ونکوور و 7 دانشکده دیگر در دانشگاه کلونا سازمان‌یافته است. این دانشگاه یک برنامه کارشناسی مشترک ویژه با Science Po در پاریس ارائه می‌دهد.

سه نخست‌وزیر کانادا در UBC تحصیل‌کرده‌اند، ازجمله نخست‌وزیر فعلی جاستین ترودو که فارغ‌التحصیل لیسانس آموزش است.

 1. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل تنها موسسه کانادایی است که در مجمع رهبران دانشگاه جهانی در مجمع جهانی اقتصاد حضور دارد که از روسای 26 موسسه برتر آموزش عالی جهان تشکیل‌شده است.

این دانشگاه در سال 1821 تأسیس شد و پردیس اصلی آن در پایه کوه رویال در مرکز شهر مونترال است. بسیاری از دانشجویان سال اول نیز در محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند.

تمام ساختمان‌های اصلی با استفاده از سنگ‌آهک خاکستری محلی ساخته‌شده‌اند و زیبایی چشمگیری به دانشگاه می‌بخشد.

در سال 1829، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و تا به امروز این دانشگاه امتیازات ویژه‌ای را در رتبه‌بندی جهانی برای موضوعات بالینی کسب کرده است.

این دانشگاه بیش از 300 رشته درسی را به بیش از 31000 دانشجو از 150 کشور ارائه می‌دهد. خود را به‌عنوان یکی از متنوع‌ترین مؤسسات کانادایی در سطح بین‌المللی به‌حساب می‌آورد.

لئونارد کوهن، خواننده و ترانه‌سرا و ویلیام شاتنر بازیگر فارغ‌التحصیل مک گیل هستند. این دانشگاه همچنین بیش از سایر مؤسسات کانادایی دانش‌پژوهان رودز را آموزش می‌دهد.

 1. دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در همیلتون، انتاریو واقع‌شده است و پردیس اصلی آن در 121 هکتار زمین در نزدیکی باغ گیاه‌شناسی سلطنتی همیلتون واقع‌شده است.

نام این دانشگاه به نام ویلیام مک مستر، سناتور و بانکدار برجسته کانادایی است که 900000 دلار کانادا برای تأسیس این مؤسسه کمک مالی کرده است.

دانشکده پزشکی McMaster مشهور در جهان است و همچنین دانشکده‌های مهندسی، بازرگانی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم نیز وجود دارد. این دانشگاه تأکید زیادی بر تحقیق دارد که برای هدف قرار دادن برخی از فوری‌ترین نیازهای جامعه، به‌ویژه درزمینهٔ علوم بهداشتی انجام می‌شود. این شامل تحقیقات موسسه تحقیقات بنیادی و سلول‌های بنیادی است که بخش‌هایی از پوست انسان را به سلول‌های خونی تبدیل کرده است که می‌تواند کمبود اهداکنندگان خون را کاهش دهد.

دانشجویان و اساتید از بیش از 90 کشور جهان می‌آیند و این دانشگاه حدود 70 قرارداد بین‌المللی مبادله با نهادهای سراسر جهان دارد.

 1. دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال، تنها دانشگاه فرانکوفون در میان پنج دانشگاه برتر، از نظر تعداد دانشجو با داشتن بیش از 36000 دانشجو، دومین دانشگاه بزرگ کشور است. یک‌چهارم کل دانشجویان بین‌المللی هستند.

پردیس اصلی دانشگاه مونترال در دامنه‌های کوه رویال است. ساختمان متمایز مرکزی به سبک آرت دکو ساخته شده است.

هفتادوچهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی ثبت‌نام کرده‌اند.

ورزش دانشگاهی در دانشگاه مونترال محبوب است. تیم‌ها به کارابین ها معروف هستند و در سایر رشته‌های ورزشی در بدمینتون، فوتبال کانادایی و هاکی به رقابت می‌پردازند.

بسیاری از رهبران مشهور تجارت، فارغ‌التحصیلان دانشگاه هستند، ازجمله لوئیس R. Chênevert، مدیر ارشد اجرایی شرکت United Technologies. سایر فارغ‌التحصیلان به دلیل مشارکت در تحقیقات علمی، ازجمله نوآوری در انرژی هسته‌ای، درک بصری و رمزنگاری کوانتومی، شناخته می‌شوند.

این دانشگاه همچنین نخست‌وزیر سابق پیر ترودو و 10 نخست‌وزیر کبک را در میان دانش‌آموختگان خود دارد.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی کانادا

دانشگاه های برتر کانادا

دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در کانادا تحصیل کنند فقط می‌توانند در مؤسسات یادگیری تعیین‌شده (DLI) ثبت‌نام کنند. خبر خوب این است که تمام مدارس برتر کانادا که در زیر نشان داده‌شده‌اند DLI هستند که به‌راحتی دانشجویان بین‌المللی را برای یادگیری، رشد و شکوفایی شغلی خود استقبال می‌کنند.

 1. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل در مونترال کبک

 1. مکان: مونترال، کبک
 2. رتبه‌بندی دانشگاه جهانی: شماره 49
 3. تعداد دانشجویان بین‌المللی: 9، 227

دانشگاه مک گیل در کبک کانادا واقع‌شده است. این دانشگاه دو پردیس دارد:

 1. پردیس مرکز شهر در مونترال،
 2. پردیس Macdonald در Sainte-Anne-de-Bellevue.

کبک بزرگ‌ترین و بیشتر کشور فرانسه زبان کانادا است. بااین‌حال، زبان‌اصلی آموزش در مک گیل انگلیسی است.

این دانشگاه به بیمارستان‌های آموزشی متعددی وابسته است و دانشکده پزشکی آن قدیمی‌ترین دانشگاه در کانادا است. ایجاد اولین سلول خونی مصنوعی ازجمله دستاوردهای تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه است.

 1. دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در انتاریو، کانادا

 1. مکان: تورنتو، انتاریو
 2. رتبه‌بندی دانشگاه جهانی: شماره 18
 3. تعداد دانشجویان بین‌المللی: 15، 067

U of T احتمالاً شناخته‌شده‌ترین موسسه آموزشی در کانادا و گزینه‌ای محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است که در کانادا تحصیل می‌کنند. شما چه در کلاس‌های درس و چه در شهر با یک محیط چند فرهنگی بزرگ احاطه خواهید شد.

پردیس علوم پزشکی در سنت جورج در تورنتوی شلوغ واقع‌شده است که برج مشهور CN از آن چشم‌پوشی می‌کند. این دانشگاه در رشته پزشکی بالینی در رتبه 4 بهترین در جهان قرار دارد. یک نوآوری عمده که از دانشگاه تورنتو انجام شد، انسولین است که محققان در اوایل دهه 1920 کشف کردند.

یک مزیت تحصیل در دانشگاه تعیین‌شده در انتاریو، گزینه درخواست اقامت دائم از طریق جریان دانشجویان بین‌المللی است که پس از فارغ‌التحصیلی به‌عنوان یک متخصص پزشکی با اشتغال منظم.

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 1. مکان: ونکوور، بریتیش کلمبیا
 2. رتبه‌بندی دانشگاه جهانی: شماره 30
 3. تعداد دانشجویان بین‌المللی: 16، 626

دانشگاه UBC دارای دو پردیس اصلی است:

 1. پردیس ونکوور،
 2. پردیس Okanagan واقع در کلونا.

مکان‌های محبوب پاتوق دانشجویان UBC شامل Pit Pub، Stanley Park، and Wreck Beach. نیازی به گفتن نیست که در طول تعطیلات زمستانی به ویستلر سفر کنید تا برای تفریحاتی پر از اکشن در برف مانند اسکی و اسنوبورد استفاده کنید.

UBC همچنین دارای فارغ‌التحصیلان چشمگیر ازجمله نخست‌وزیر، جاستین ترودو است. دانشجویان بین‌المللی سال اول می‌توانند ثبت‌نام در برنامه Vantage One را انجام دهند که هدف آن کمک به دانشجویان برای بهبود زبان انگلیسی است تا حدی با افزایش اولین سال تحصیل از هشت ماه به 11 ماه.

 1. دانشگاه مک مستر

مکان: همیلتون، انتاریو

 1. رتبه‌بندی دانشگاه جهانی: 126
 2. تعداد دانشجویان بین‌المللی: 4، 160 نفر

دانشگاه مک مستر در نزدیکی حاشیه دریاچه انتاریو و نزدیک مرز ایالات‌متحده واقع‌شده است. دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه از بیش از 75 کشور جهان استقبال می‌کنند و اعضای هیئت‌علمی تمام‌وقت آن از بیش از 55 کشور می‌آیند.

محل اقامت موضوعی در دانشگاه از قبیل یک جامعه کاملاً زنانه، یک جامعه فعال سالم و یک جامعه دیدگاه جهانی در دسترس است علاوه بر این، اگر به علوم اعصاب علاقه‌مند هستید، می‌توانید مغز آلبرت انیشتین بزرگ که در حال حاضر در شیشه یکی از آزمایشگاه‌های مدرسه در مک مستر است، مطالعه کنید.

 1. دانشگاه کوئینز

مکان: کینگستون، انتاریو

 1. رتبه‌بندی دانشگاه جهانی: شماره 379
 2. تعداد دانشجویان بین‌المللی: 2، 984

دانشگاه کوئینز به‌طور مناسب در کینگستون واقع‌شده است و 10 دقیقه پیاده تا مرکز شهر و میدان بازار فاصله دارد. این دانشگاه به دلیل داشتن تجربه استثنایی دانشجویی، به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی در کانادا رتبه‌بندی شده است. این دانشگاه دارای بیشترین باشگاه در بین دانشگاه‌های کانادا و همچنین بیش از 220 برنامه تبادل بین‌المللی است. نیازی به ذکر یک اتاق مطالعه هری پاتر نیست.

به گفته رئیس دانشکده پزشکی، برنامه پزشکی چهارساله دوره کارشناسی پزشکی کوئین به‌منظور ارائه انواع فرصت‌های ابتکاری یادگیری طراحی‌شده است که دانشجویان بین‌المللی را به‌عنوان کارآموزان فوق‌لیسانس و پزشکان برجسته عملی آماده می‌کند.

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا

کانادا مقصد بسیار محبوب دانشجویان خارجی است. کانادا به‌عنوان یکی از رهبران جهانی در آموزش عالی، فرصت‌ها و تجربیات مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

تعجب‌آور نیست که شما می‌خواهید در آنجا تحصیل کنید؛ اما وقتی کاملاً نمی‌دانید از کجا شروع کنید، ممکن است این‌یک هدف غیرقابل‌دسترسی باشد.

 ازآنجاکه هر دانشگاه – و حتی هر برنامه فردی – قوانین و الزامات خاص خود را دارد، همه‌چیز ممکن است حتی پیچیده‌تر به نظر برسد؛ بنابراین در اینجا، کل فرآیند به مراحل قابل‌کنترل تقسیم‌شده است.

راهنمای گام‌به‌گام اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا به شرح زیر است:

 1. اطمینان حاصل کنید که تمام الزامات را برآورده می‌کنید

مراجعه به دانشگاه کانادا به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد؛ بنابراین مطمئن شوید که حداقل یک سال قبل برنامه‌ریزی را شروع می‌کنید. نگاهی به الزامات دوره‌های مختلف بیندازید و ببینید چه مدارکی برای هر یک از آن‌ها نیاز دارید.

به خاطر داشته باشید آنچه شما برای دانشگاه‌های یک استان نیاز دارید ممکن است با آنچه در استان دیگر نیاز دارید کاملاً متفاوت باشد.

برای همه دانشگاه‌ها، به‌احتمال‌زیاد به موارد زیر احتیاج دارید:

 • گذرنامه به‌روز
 • صلاحیت مهارت انگلیسی و / یا زبان فرانسه
 • اثبات چگونگی بودجه تحصیلات شما
 1. یک دوره پیدا کنید و دانشگاه‌های خود را انتخاب کنید

شما در هنگام اقدام برای دانشگاه در کانادا یک‌رشته خاص را انتخاب و درخواست می‌کنید. شما باید بعد از اخذ پذیرش جهت دریافت ویزای تحصیلی به سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور خود یا کشور همسایه رجوع کنید و مطمئن باشید که می‌خواهید در دانشگاه‌هایی که انتخاب می‌کنید تحصیل کنید ؛زیرا هزینه‌های جداگانه برای هر برنامه و دانشگاهی وجود دارد.

 1. در امتحان انگلیسی / فرانسه شرکت کنید

IELTS احتمالاً بهترین شرط شما برای آزمون مهارت زبان انگلیسی است؛ زیرا همه دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا آن را قبول می‌کنند. همچنین می‌توانید در امتحانات Cambridge English: Advanced یا TOEFL شرکت کنید.

اگر امیدوارید که در یک بخش فرانسوی‌زبان در کانادا تحصیل کنید، احتمالاً نیاز به آزمون مهارت فرانسه دارید. رایج‌ترین آن آزمون TEF است؛ اما می‌توانید DALF، DELF یا TCF را نیز شرکت کنید.

 1. به دانشگاه‌ها مراجعه کنید

همان‌طور که اشاره کردیم، روند درخواست از دوره‌ای به دوره دیگر و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است؛ بنابراین، به دانشگاه‌های موردعلاقه خود مراجعه کنید و آن‌ها بسته‌های درخواست خود را برای شما ارسال می‌کنند که باید روند کار را توضیح دهد.

هزینه درخواست برای هر برنامه در هر دانشگاه می‌تواند از حدود 100 دلار كالیفرنیا (78 دلار آمریکا) تا 250 دلار كالیفرنیا (195 دلار آمریكا) باشد؛ بنابراین، با هزینه‌های بالای این درخواست، مطمئن باشید كه می‌خواهید در آنجا تحصیل كنید و شرایط لازم را دارید قبل از ارسال برنامه‌ها خواسته یا ناخواسته.

اگر پذیرفته شوید، تبریک می‌گویم، این اولین مانع واقعی است. با دانشگاه خود در ارتباط باشید و تأیید کنید که می‌خواهید در دوره‌ای که پذیرفته‌شده‌اید شرکت کنید و نامه پذیرش دریافت خواهید کرد. بعداً به این نامه نیاز خواهید داشت، بنابراین خیال خود را از آن راحت کنید.

 1. برای مجوز تحصیل خود اقدام کنید

شما می‌توانید برای ویزای خود به‌صورت آنلاین یا حضوری در مرکز درخواست ویزای محلی خود که در آن شما ملزم به پرداخت هزینه ویزای 150 دلار (117 دلار آمریکا) هستید، اقدام کنید.

شما باید شواهد زیر را ارائه دهید:

 • نامه پذیرش از DLI uni
 • گذرنامه فعلی
 • اثبات می‌تواند خود را از نظر مالی حمایت کند

اگر در استان کبک تحصیل می‌کنید، همچنین به یک (Certificat d’acceptation du Québec (CAQ نیاز دارید که دانشگاه شما برای شما ارسال می‌کند.

ممکن است از شما خواسته شود شواهد دیگری ارائه دهید که می‌تواند شامل بیومتریک شما باشد که هزینه شما 83 دلار (65 دلار آمریکا) و / یا مصاحبه است.

 1. برنامه‌ریزی سفر خود را شروع کنید

از تاریخ‌ها اطمینان حاصل کنید و تاریخ شروع ویزای خود را دوبار بررسی کنید تا از ورود شما به کشور اطمینان حاصل شود. اتفاق‌های ناخوشایند در مهاجرت راهی بسیار بد برای شروع زندگی جدید در کانادا است.

اکنون بالاخره زمان شروع ساماندهی محل اقامت و شروع به رزرو بلیت هواپیما است. با بررسی مکانی که می‌خواهید اقامت کنید کمی لذت ببرید.

 1. برای شروع تحصیل وارد کانادا شوید

همه اسناد را در چمدان‌های خود در مکانی قابل‌دسترسی نگه دارید تا بتوانید هر چیزی را که برای اثبات اینکه کی هستید و دلیل حضور در آنجا لازم دارید به افسران مهاجرت کانادا تحویل دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر کانادا

دانشگاه های برتر کانادا

هزینه‌های تحصیل در کانادا بسته به موسسه و استان متفاوت است؛ اما هزینه آن در مقایسه با سایر کشورهای جهان معمولاً مقرون‌به‌صرفه است.

هزینه‌های تحصیل توسط دانشگاه‌ها تعیین می‌شود و از فاکتورهای مختلفی تشکیل‌شده است ازجمله اینکه شما دانشجوی بین‌المللی هستید و در چه سطحی تحصیل می‌کنید.

هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا از حدود 12000 دلار CAD برای دانشجویان دوره کارشناسی شروع می‌شود. اگر می‌خواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، انتظار می‌رود که هزینه‌های تحصیل به میزان قابل‌توجهی بالاتر باشد.

بسته به کشور مبدأ شما ممکن است گران به نظر برسد. بااین‌حال، کانادا کمترین نرخ شهریه را برای دانشجویان خارجی در مقایسه با سایر کشورهای آنگلوفون، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و ایالات‌متحده ارائه می‌دهد؛ بنابراین، کانادا گزینه بسیار خوبی برای دانشجویان بین‌المللی است که علاقه‌مند به تحصیل در یک کشور انگلیسی‌زبان هستند؛ اما باید با بودجه‌این کار را انجام دهند.

اگر هنوز نگران پول هستید، می‌توانید مکان استراتژیک خود را در کانادا نیز برنامه‌ریزی کنید، زیرا هزینه تحصیل در استان‌ها به‌طور قابل‌توجهی متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، ارزان‌ترین استان برای تحصیل، مانیتوبا، نیمی از گران‌ترین استان بریتیش کلمبیا است.

مقرون‌به‌صرفه بودن برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در هنگام انتخاب مقصد، یک عامل تعیین‌کننده است. خوشبختانه، هنگام تحصیل در کانادا لازم نیست بین کیفیت و قیمت مناسب یکی را انتخاب کنید.

از بین همه مقاصد معروف تحصیل مانند ایالات‌متحده آمریکا و استرالیا، کانادا طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی را با هزینه‌های تحصیل مناسب ارائه می‌دهد.

هزینه یک دوره کارشناسی به‌طور متوسط ​​بین 13، 000 دلار – 20 هزار دلار کانادا است و دوره کارشناسی ارشد سالانه از 17000 تا 25000 دلار کانادا است.

هزینه‌های تحصیل در مقاطع کارشناسی

محدوده شهریه: 550 – 30،000 CAD / سال. لیسانس‌های پزشکی، مهندسی و علوم اجتماعی از گران‌ترین برنامه‌های تحصیلی هستند.

هزینه‌های تحصیل برای رشته‌های محبوب:

 • لیسانس در تجارت و مدیریت: 550 – 56،000 CAD در سال
 • لیسانس علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات: 1،535 – 55،500 CAD / سال
 • لیسانس مهندسی و فناوری: 1،350 – 55،000 CAD در سال
 • لیسانس علوم اجتماعی: 1،025 – 56،000 CAD در سال
 • لیسانس علوم طبیعی: 1،780 – 53،000 CAD در سال
 • هزینه‌های تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد

محدوده شهریه: 1075 – 65،000 CAD در سال. کارشناسی ارشد در بازرگانی، مهندسی، علوم کامپیوتر و حقوق گران‌ترین هستند.

هزینه‌های تحصیل برای رشته‌های محبوب در مقطع کارشناسی ارشد:

 • کارشناسی ارشد در تجارت و مدیریت: 2،150 – 52،700 CAD در سال
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات: 2،150 – 52،500 CAD / سال
 • کارشناسی ارشد مهندسی و فناوری: 2،150 – 52،500 CAD در سال
 • کارشناسی ارشد پزشکی و بهداشت: 2،150 – 58،300 CAD در سال
 • کارشناسی ارشد علوم اجتماعی: 2،150 – 37،000 CAD در سال

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا

نام بورس تحصیلی

اطلاعات بیشتر

برنامه بورس و کمک‌هزینه تحصیلی مشترک‌المنافع کانادا

این طرح دانشجویان با هوش بالا از کشورهای مشترک‌المنافع را که متقاضی برنامه‌های تحصیل و تحقیق پیشرفته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند، شناسایی می‌کند. سطح این جایزه شامل هزینه‌های سفر، کمک‌هزینه زندگی و شهریه‌های اجباری است

برنامه بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو (OGS)

این برنامه باعث پیشرفت در تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در تمام رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های انتاریو مانند UT می‌شود.

مؤسسات هندو کانادایی شستری

بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را در مقاطع مختلف از تحصیلات تکمیلی تا فوق دکترا و از تحقیق تا بورس‌های تحصیلی دانشجویان هندی ارائه می‌دهد.

رتبه‌بندی بین‌المللی Qs دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه

استان

رتبه جهانی دانشگاه 2021

رتبه کانادا 2021

University of Toronto

Ontario

 18 

1

University of British Columbia

British Columbia

 34 

2

McGill University

Quebec

 40 

3

McMaster University

Ontario

 69 

4

University of Montreal

Quebec

 =73 

5

University of Alberta

Alberta

 =131 

6

University of Ottawa

Ontario

 =145 

7

University of Calgary

Alberta

 =200 

8

University of Waterloo

Ontario

 201–250 

=9

Western University

Ontario

 201–250 

=9

Dalhousie University

Nova Scotia

 251–300 

=11

Laval University

Quebec

 251–300 

=11

Queen’s University

Ontario

 251–300 

=11

Simon Fraser University

British Columbia

 251–300 

=11

University of Manitoba

Manitoba

 351–400 

=15

University of Victoria

British Columbia

 351–400 

=15

University of Saskatchewan

Saskatchewan

 401–500 

=17

York University

Ontario

 401–500 

=17

Carleton University

Ontario

 501–600 

=19

University of Guelph

Ontario

 501–600 

=19

Memorial University of Newfoundland

Newfoundland and Labrador

 501–600 

=19

Concordia University

Quebec

 601–800 

=22

Lakehead University

Ontario

 601–800 

=22

Université du Québec

Quebec

 601–800 

=22

Ryerson University

Ontario

 601–800 

=22

University of Windsor

Ontario

 601–800 

=22

University of New Brunswick UNB

New Brunswick

 801–1000 

=27

University of Northern British Columbia (UNBC)

British Columbia

 801–1000 

=27

University of Regina

Saskatchewan

 801–1000 

=27

University of Lethbridge

Alberta

 1001+ 

30

منابع

مشاوره

برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا با مشاورین متخصص ما در GO2TR تماس بگیرید.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


3 دیدگاه برای “دانشگاه های برتر کانادا

 1. ناشناس گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز اگر امکان دارد درباره رشته میکروبیولوژی در مقطع دکترا برای بورسیه در کشور کانادا و و دانشگاه های معتبر و هزینه انها یک توضیح در پستاتون بزارید ممنون میشم از شما

  پاسخ:
  با سلام. حتما در برنامه کاری قرار خواهیم داد. شما می توانید برای دریافت مستقیم اطلاعات با ما تماس بگیرید.
  021-42956
  تیم اعزام GO2TR

 2. ناشناس گفته:

  ایا با داشتن ویزا مولتی برای ویزای دانشجویی نیاز هست دوباره انگشت نگاری بشه سال گذشته انگشت نگاری انجام شده

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، انگشت نگاری شما تا 5 سال اعتبار دارد. برای کسب اطاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 3. غزاله غلامیان گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  برای مدرک دکتری در رشته های زیست شناسی هزینه چطور می باشد؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  بسته به دانشگاه بین ۸ الی ۱۳ هزار دلار در سال شهریه ی دانشگاه ها می باشد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل