x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه‌های برتر در کانادا

این‌که بخواهیم دانشگاه‌های برتر کانادا در یک لیست قرار دهیم و بین آن‌ها مقایسه انجام دهیم؛ هیچگاه نتیجه‌ی دقیقی به ما نخواهد داد. هر یک از دانشگاه‌ها وابسته به ملاک‌های مختلف در جایگاه‌های مختلفی قرار می‌گیرند؛ اما در این قسمت سعی ما بر این بوده ‌است که یک مقایسه‌ی کلی بین دانشگاه‌ها انجام دهیم و عواملی مانند کیفیت رشته‌ها و محیط آموزشی، محل دانشگاه، محبوبیت و امکانات دانشگاه را مورد بررسی قرار دهیم.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (اینجا) از سال ۱۹۱۵ به‌طور پیوسته در رتبه بندی ۴۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در شهر ونکوور واقع شده است. حدود ۵۹۶۵۹ دانشجو در این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند. در این دانشگاه علاوه بر آموزش‌های لازم، مهارت‌هایی که دانشجویان برای ورود به بازار کار و تجارت نیاز دارند را کسب می‌کنند. در این دانشگاه همچنین پژوهش‌های زیادی در رشته‌های علوم اقتصاد و علوم اجتماعی انجام می‌شود.

زبان انگلیسی، زبان اولیه آموزش در این دانشگاه است و همه دانشجویان باید حداقل سطح زبان خود را اثبات کنند.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه‌های برتر در کانادا

دانشگاه تورنتو بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه کانادا است که در شهر تورنتو قرار دارد. دانشکده‌ی مدیریت این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی است که در سال 1827 افتتاح شده است. رشته‌های مدیریت کسب و کار و تجارت رونق زیادی در این دانشگاه دارد. دانشگاه تورنتو در سایر رشته‌ها مانند رشته‌ مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر دارای سطح علمی بالایی است. این دانشگاه بسیار معتبر بوده و عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکا است.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۰۸ میلادی در جنوب رود ساسکاچوان شمالی در شهر ادمونتون تاسیس شد. دانشگاه آلبرتا بیش از ۳۹۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشگاه در رشته‌های مهندسی و علوم پزشکی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و یکی از بهترین دانشگاه‌هاست. این دانشگاه دارای 11 دانشکده است که در آن‌ها چیزی بالغ بر 400 دوره برگزار می‌شود. دانشگاه آلبرتا، مراکز کارآفرینی دارد و هدف از تشکیل آن، طی کردن دوره‌های کارآموزی دانشجویان و ایجاد فرصت آشنایی با موقعیت‌های شغلی برای آنان است.

دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه‌های عالی در کشور کاناداست. این دانشگاه دارای محیطی سرسبز و زیباست که دوران تحصیل را برای دانشجویان خاطره‌انگیز می‌کند. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه از سطح علمی بالایی برخوردارند؛ اما نکته‌ای که در مورد دانشگاه آلبرتا وجود دارد، هزینه‌های نسبتاً بالای آن برای تحصیل است.

دانشگاه وسترن آنتاریو

دانشگاه‌های برتر در کانادا

دانشگاه وسترن آنتاریو (اینجا کلیلک کنید) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است.این دانشگاه یکی از زیباترین محوطه‌ها را در بین دانشگاه‌های کانادا دارد. دانشگاه وسترن انتاریو در شهر لندن در انتاریو واقع شده است. تنوع رشته‌ها در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه بسیار زیاد است. این دانشگاه دارای 82 مرکز آموزشی در ایالت انتاریو است. کیفیت آموزش در این مراکز به گونه‌ای است که دانشجو در دو سال اول با تمام جوانب آشنا می‌شود و برای او انگیزه‌هایی ایجاد می‌شود و در دو سال دوم به کسب مهارت در رشته‌ی مورد نظر می‌پردازد. جذب سریع دانشجویان توسط بازار کار در کانادا ناشی از این سیستم آموزشی در دانشگاه‌ها است.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه‌های برتر در کانادا

دانشگاه مک گیل نیز جزو ده دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه در سال 1821  توسط آقای جیمز مک‌گیل تأسیس شده است. سطح علمی دانشگاه مک‌گیل بسیار بالا است و معمولاً در رتبه‌بندی‌ها در بین 20 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. این دانشگاه دارای 300 ساختمان و 39500 دانشجو است. دانشگاه مک گیل تمایل زیادی به پذیرش دانشجویان مستعد به خصوص در دوره‌ی دکترا دارد و ازاین‌رو در چند سال اخیر تعداد بورسیه‌های تحصیلی خود را افزایش داده است.

 

در همین رابطه بخوانیم

توجه داشته باشید که دانشگاه مک گیل نتایج آزمون‌های تافل،IB، AP، ACT، SAT و آیلتس را به صورت الکترونیکی دریافت می‌کند.

دانشگاه یورک

دانشگاه‌های برتر در کانادا

دانشگاه یورک (سایت) در سال ۱۹۵۹ در انتاریوی کانادا آغاز به کار کرد. این دانشگاه سومین دانشگاه بزرگ در کاناداست. تحصیل در دانشگاه یورک، آرزوی بسیاری از دانشجویان خارجی بوده و متقاضیان بی‌شماری از سرتاسر دنیا برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه یورک اقدام می‌کنند. این دانشگاه دارای جمعیت دانشجویی ۴۶۴۰۰ نفر در مقطع کارشناسی و ۵۹۰۰ در مقطع تحصیلات تکمیلی است. یورک در شهر تورنتو واقع شده است و شهرت بسیار خوبی در زمینه‌ی انجام تحقیقات دارد؛ حتی برخی از پژوهش‌های ناسا در این دانشگاه انجام می‌شود.

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه‌های برتر در کانادا

دانشگاه ساسکاچوان در شهر ساسکاتون کانادا واقع شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است که در سال 1907 تأسیس شده است. این دانشگاه شهریه‌ی نسبتاً مناسبی دارد. تمرکز اساتید و سیاست‌های آموزشی در دانشگاه ساسکاچوان بیشتر بر افزایش مهارت دانشجو است و ازاین‌رو دوره‌های عملی بسیاری برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. دانشکده‌ی کسب و کار این دانشگاه نسبت به سایر دانشکده‌ها از شهرت بیشتری برخوردار است. طی سال‌های اخیر دانشجویان ایرانی بسیاری در دانشگاه ساسکاچوان کانادا مشغول به تحصیل شده‌اند و جزو دانشجویان موفق این دانشگاه بوده‌اند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه‌های برتر در کانادا

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (سایت) که با عنوان مان شناخته می‌شود، دانشگاه جامعی است و در شهر سینت جانز در ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1925 تأسیس شده و از سطح علمی بالایی برخوردار است. یکی از نقاط قوت این دانشگاه، وجود شعبه‌هایی خارج از کاناداست که این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که پس از طی کردن سال اول تحصیل خود در کانادا به سایر کشورها مانند امریکا یا انگلیس برای ادامه تحصیل بروند.

دانشگاه مموریال در زمینه‌های آموزشی، مهندسی، بازرگانی، زمین‌شناسی و دارو یکی از جامع‌ترین دانشگاه‌های کانادا است. همچنین این دانشگاه با بیش از ۱۸۰۰۰ دانشجو، بزرگ‌ترین دانشگاه در آتلانتیک کانادا است. بیش از ۱۱۰۰ استاد و ۲۳۰۰ کارمند در ۴ پردیس دانشگاه مموریال مشغول فعالیت هستند. دانشگاه مموریال عضو انجمن جهانی دانشگاه‌ها است.

دانشگاه کوئینز

دانشگاه‌های برتر در کانادا

دانشگاه کوئینز (اینجا) در شهر کینگستون استان آنتاریو در شرق کشور کانادا واقع شده است. این دانشگاه که جزو، بهترین دانشگاه کانادا است. در سال 1841 تأسیس شده است. دانشگاه کوئینز یک مرکز دولتی است و جزو اولین دانشگاه‌هایی است که بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان خود اعطا کرده است. همچنین هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه و هزینه‌های زندگی در آنتاریو نسبت به سایر ایالت‌های کانادا مناسب‌تر است. رشته‌های مهندسی، حقوق، پزشکی، علوم سیاسی و جغرافیا از رشته‌هایی هستند که در این دانشگاه شهرت دارند.

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه‌های برتر در کانادا

دانشگاه دالهاوزی (اینجا) در استان نوا اسکوشیا کانادا، با سه شعبه در هالیفاکس در سال ۱۸۱۸ توسط جورج رامسی تاسیس و به نام او، نام‌گذاری شد. نکته جالب توجه این است که بدانید این دانشگاه اولین کلاس خود را در سال ۱۸۳۸ برگزار کرد، تا آن زمان به‌‌خاطر مشکلات مالی به‌طور پراکنده  فعالیت نمود. سرانجام این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ از طریق قانون‌گذاری استانی که حکم ادغام این دانشگاه با دانشگاه فنی نوا اسکوشیا را داده بود، نام خود را به‌طور رسمی به << دانشگاه دالهاوزی >>  تغییر داد. این دانشگاه  جزو دانشگاه‌های برتر کانادا است که مدارک ارائه شده در آن هم توسط وزارت علوم و هم توسط وزارت بهداشت تأیید شده است.

در این قسمت ده دانشگاه برتر کانادا را به شما معرفی کردیم؛ اما باز هم تأکید می‌کنیم که این لیست صرفاً بر اساس یک مقایسه‌ی کلی انجام شده است. شما می‌توانید چنین لیستی را بر اساس ملاک‌هایی که برای تحصیل در کانادا در نظر دارید، تهیه کنید.

مشاوره دانشگاه‌های برتر در کانادا
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 3,961 نمایش

نظرات

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز اگر امکان دارد درباره رشته میکروبیولوژی در مقطع دکترا برای بورسیه در کشور کانادا و و دانشگاه های معتبر و هزینه انها یک توضیح در پستاتون بزارید ممنون میشم از شما

2020-01-08 18:21:12

با سلام. حتما در برنامه کاری قرار خواهیم داد. شما می توانید برای دریافت مستقیم اطلاعات با ما تماس بگیرید. 021-42956 تیم اعزام GO2TR

2020-03-17 12:48:05

با سلام. حتما در برنامه کاری قرار خواهیم داد. شما می توانید برای دریافت مستقیم اطلاعات با ما تماس بگیرید. 021-42956 تیم اعزام GO2TR

2020-03-17 12:48:05

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021