x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
دانشگاه های برتر در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های برتر در کانادا

این که بخواهیم دانشگاه‌های برتر کانادا در یک لیست قرار دهیم و بین آن‌ها مقایسه انجام دهیم؛ هیچگاه نتیجه‌ی دقیقی به ما نخواهد داد. هر یک از دانشگاه‌ها وابسته به ملاک‌های مختلف در جایگاه‌های مختلفی قرار می‌گیرند. اما در این قسمت سعی ما بر این بوده‌است که یک مقایسه‌ی کلی بین دانشگاه‌ها انجام دهیم و عواملی مانند کیفیت رشته‌ها و محیط آموزشی، محل دانشگاه، محبوبیت و امکانات دانشگاه را مورد بررسی قرار دهیم.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه در شهر ونکوور واقع شده است. حدود 52970 دانشجو در این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند. در این دانشگاه علاوه بر آموزش‌های لازم، مهارت‌هایی که دانشجویان برای ورود به بازار کار و تجارت نیاز دارند را نیز کسب می‌کنند. در این دانشگاه همچنین پژوهش‌های زیادی در رشته‌های علوم اقتصاد و علوم اجتماعی انجام می‌شود.

دانشگاه تورنتو

دومین دانشگاه کانادا است. دانشکده‌ی مدیریت این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی است که در سال 1827 افتتاح شده است. رشته‌های مدیریت کسب و کار و تجارت رونق زیادی در این دانشگاه دارد. دانشگاه تورنتو در سایر رشته‌ها مانند رشته‌ی مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر دارای سطح علمی بالایی می‌باشد.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه بعدی این فهرست می‌باشد. این دانشگاه در رشته‌های مهندسی و علوم پزشکی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و یکی از بهترین دانشگاه‌هاست. این دانشگاه دارای 11 دانشکده است که در آن‌ها چیزی بالغ بر 400 دوره برگزار می‌شود. دانشگاه آلبرتا دارای مراکز کارآفرینی دارد که هدف از تشکیل آن طی کردن دوره‌های کارآموزی دانشجویان و ایجاد فرصت آشنایی با موقعیت‌های شغلی برای آنان است.

دانشگاه آلبرتا نیز یکی از دانشگاه‌های عالی در کشور کاناداست. این دانشگاه دارای محیطی سرسبز و زیباست که دوران تحصیل را برای دانشجویان خاطره‌انگیز می‌کند. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه از سطح علمی بالایی برخوردارند. اما نکته‌ای که در مورد دانشگاه آلبرتا وجود دارد، هزینه‌های نسبتاً بالای آن برای تحصیل می‌باشد.

دانشگاه وسترن آنتاریو

در رتبه‌ی بعدی قرار می‌گیرد. تنوع رشته‌ها در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه بسیار زیاد است. این دانشگاه دارای 82 مرکز آموزشی در ایالت آنتاریو می‌باشد. دانشگاه وسترن دارای مراکز کارآفرینی نیز هست. کیفیت آموزش در این مراکز به گونه‌ای است که دانشجو در دو سال اول با تمام جوانب آشنا می‌شود و برای وی انگیزه‌هایی ایجاد می‌شود و در دو سال دوم به کسب مهارت در رشته‌ی مورد نظر می‌پردازد. جذب سریع دانشجویان توسط بازار کار در کانادا ناشی از این سیستم آموزشی در دانشگاه‌هاست.

دانشگاه مک گیل

نیز جزو ده دانشگاه برتر کانادا است. این دانشگاه در سال 1821 تأسیس شده است. سطح علمی دانشگاه مک گیل بسیار بالا است و معمولاً در رتبه‌بندی‌ها در بین 20 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. این دانشگاه دارای 21 دانشکده می‌باشد که در 300 زمینه‌ی مختلف مدرک ارائه می‌دهد. دانشگاه مک گیل تمایل زیادی به پذیرش دانشجویان مستعد به خصوص در دوره‌ی دکترا دارد و از این رو در چند سال اخیر تعداد بورسیه‌های تحصیلی خود را افزایش داده است.

دانشگاه یورک

رتبه‌ی بعدی دانشگاه‌ها به این دانشگاه تعلق می‌گیرد. این دانشگاه در شهر تورنتو واقع شده است و شهرت بسیار خوبی در زمینه‌ی انجام تحقیقات دارد. حتی برخی از پژوهش‌های ناسا نیز در این دانشگاه انجام می‌شود.

دانشگاه ساسکاچوان

در شهر سسکتون کانادا واقع شده است نیز یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است که در سال 1907 تأسیس شده است. این دانشگاه شهریه‌ی نسبتاً مناسبی دارد. تمرکز اساتید و سیاست‌های آموزشی در دانشگاه ساسکاچوان بیشتر بر افزایش مهارت دانشجو است و از این رو دوره‌های عملی بسیاری برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. دانشکده‌ی کسب و کار این دانشگاه نسبت به سایر دانشکده‌ها از شهرت بیشتری برخوردار است.

دانشگاه نیوفاندلند

تنها دانشگاه موجود در ایالتی به همین نام است. این دانشگاه در سال 1925 تأسیس شده است و از سطح علمی بالایی برخوردار است. یکی از نقاط قوت این دانشگاه، وجود شعبه‌هایی خارج از کاناداست که این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که پس از طی کردن سال اول تحصیل خود در کانادا به سایر کشورها مانند امریکا یا انگلیس برای ادامه تحصیل بروند.

دانشگاه کوئینز

این دانشگاه در استان آنتاریوی کانادا واقع شده است. این دانشگاه که بهترین دانشگاه شرق کشور کانادا می‌باشد در سال 1841 تأسیس شده است. دانشگاه کوئینز یک مرکز دولتی است و جزو اولین دانشگاه‌هایی است که بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان خود اعطا کرده است. همچنین هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه و هزینه‌های زندگی در آنتاریو نسبت به سایر ایالت‌های کانادا مناسب‌تر است. رشته‌های مهندسی، حقوق، پزشکی، علوم سیاسی و جغرافیا از رشته‌هایی هستند که در این دانشگاه شهرت دارند.

دانشگاه دالهوزی

در ساحل شرقی کانادا و در شهر هالیفکس واقع شده است. این دانشگاه نیز جزو دانشگاه‌های برتر کانادا می‌باشد که مدارک ارائه شده در آن هم توسط وزارت علوم و هم توسط وزارت بهداشت تأیید شده است.

در این قسمت ده دانشگاه برتر کانادا را به شما معرفی کردیم؛ اما باز هم تأکید می‌کنیم که این لیست صرفاً بر اساس یک مقایسه‌ی کلی انجام شده است. شما می‌توانید چنین لیستی بر اساس ملاک‌هایی که برای تحصیل در کانادا در نظر دارید، تهیه کنید.

 

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور کانادا
مشاوره دانشگاه های برتر در کانادا