x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در فرانسه

در بین مقصدهای مورد نظر دانشجویان برای مهاجرت‌ تحصیلی، کشورهای اروپایی با استقبال بیشتری نسبت به سایر کشورها رو‌به‌رو هستند. دلیل این امر شرایط زندگی در اروپا و سطح علمی بالا در دانشگاه‌های این قاره است. کشور فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و در عین حال از قدرت اقتصادی خوبی برخوردار است؛ به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. در این مقاله به بررسی تمام شرایط تحصیل در این کشور می‌پردازیم.

مقدمه

مهاجرت به فرانسه با هدف تحصیل می‌تواند از روش‌های مناسب محسوب شود. در نظر داشته باشید که فرانسه به طور کلی در لیست کشورهای دشوار از نظر صدور ویزا قرار دارد و نیاز است که مدارک لازم در این زمینه به خوبی فراهم شود. این که کدام کشور برای مهاجرت تحصیلی گزینه‌ مناسبی است باید  اعتبار مدرک، سطح کیفی دانشگاه‌ها، شرایط زندگی و... بررسی شوند تا شما بتوانید تصمیم صحیحی در این باره اتخاذ کنید. فرانسه می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد. در این مقاله قصد داریم شرایط و تمام موضوعات مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور برای دانشجویان تمام مقاطع بررسی کنیم.

میزان رضایت افراد در زمینه تحصیلی در شهرهای مختلف فرانسه بیش از 90 درصد اعلام شده است. سرویس‌های پزشکی و خدمات بهداشتی در این کشور نیز رتبه بالای 89 درصد از رضایت را به خود اختصاص داده است. کشور فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و در عین حال از قدرت اقتصادی خوبی برخوردار است؛ به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. 

شرایط تحصیل در فرانسه چگونه است؟

مقدمه

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای گردشگری جهان شناخته می‌شود. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و پس از آلمان، دومین کشور پر جمعیت اروپایی محسوب می‌شود. فرانسه یکی از زیباترین کشورهای گردشگری جهان شناخته می‌شود و سبک زندگی مرفه و لوکس را برای ساکنین شهرهای مختلف کشور فراهم کرده است. اقیانوس اطلس شمالی در سمت غرب کشور فرانسه قرار دارد که باعث شده است زیباترین مناظر طبیعی در شهرهای ساحلی این منطقه به وجود بیایند. این کشور از سمت شرق با کشورهای سوئیس، ایتالیا، و آلمان همسایه است و از شمال شرقی به بلژیک راه دارد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و پس از آلمان، دومین کشور پر جمعیت اروپایی محسوب می‌شود.

از جمله شهر‌هایی که اخذ پذیرش در کالج‌های آن برای ایرانیان راحت است استراسبورگ و لوتوس است، که این شهر‌ها از نظر هزینه زندگی در حد متوسطی قرار دارند و شما برای زندگی در این شهر‌ها حداقل به 800 یورو ماهیانه نیاز دارید. استراسبورک به مرز آلمان بسیار نزدیک است و هفتمین شهر بزرگ فرانسه محسوب می‌شود؛ موقعیت جغرافیایی این شهر در حدفاصل ارتباطات بین المللی با قدمتی اروپایی، مشرف به رودخانه راین به این شهر اهمیت بی بدیل می‌بخشد. با توجه به تمامی این خصوصیات شهر استراسبورگ به عنوان مرکز قانون گذاری اروپا برگذیده شده است. این شهر قریب 48000 دانشجو دارد که 39000 تن از آن ها در دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل هستند.

لازم به ذکر است که دریافت راحت ویزای تحصیلی کالج‌های استراسبورک سبب شده امروزه ایرانیان زیادی به فرانسه مهاجرت کنند.

 

مهاجرت به فرانسه به خصوص در شهر‌های شمالی و مرکزی در سال 2019 با رشد خوبی همراه بوده و میزان رضایت افراد در زمینه تحصیلی در شهر‌های مختلف فرانسه بیش از 90% اعلام شده است و شرایط درآمدزایی در این کشور نیز با رضایت بالایی دیده می‌شود، اگر بتوانید بعد از تحصیل به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار شوید، می‌توانید به اقامت این کشور برسید.

افرادی که قصد دارند به منظور تحصیل در فرانسه وارد این کشور شوند، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزا همراه به شکل همزمان اخذ نمایند.
فرانسه از معدود کشورهایی است که کلیه‌ی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز آموزشی مورد تأیید وزارت و فرهنگ آموزش عالی آن، به تأیید وزارت بهداشت ایران رسیده است.

 

برای اخذ ویزای فرانسه و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اعزام دانشجو و تحصیل در فرانسه با مشاورین موسسه حقوقی GO2TR تماس حاصل فرمایید.

در همین رابطه بخوانید:

بهترین روش مهاجرت

صفحات مهم تحصیل در فرانسه

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد؟

آیا امکان کار در حین تحصیل در فرانسه وجود دارد؟

شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه چگونه است؟

مشاوره تحصیل در فرانسه

بورسیه تحصیلی در فرانسه

بورسیه تحصیلی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل رایگان فرانسه می‌توانید از شرایطی که دولت این کشور برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد، استفاده کنید. برخی از دانشگاه‌ها نیز تحت شرایط خاص و تنها برای رشته‌های مشخصی برنامه‌هایی مانند بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در نظر می‌گیرند و تخفیفاتی در هزینه‌های آموزشی برای آن‌ها قائل می‌شوند که در ادامه درباره‌ی آن‌ها صحبت می‌کنیم.

 • دانشگاه تکنولوژی فرانسه دوره‌ی کارشناسی بیومکانیک و بیوتکنیک را در دو سال ارائه می‌دهد که هزینه‌ی تحصیل برای هر سال چیزی حدود 250 یورو می‌باشد. 
 • دانشگاه اقتصاد پاریس نیز در مقطع کارشناسی ارشد و با هدف تربیت تبدیل دانشجویان به کارشناسانی حرفه‌ای در زمینه‌ی طراحی، توسعه و ارزیابی سیاست‌ها تخفیف‌هایی در دوره‌های آموزشی خود ارائه می‌دهد. به این صورت که این دوره‌ها دو سال زمان می‌برد و هزینه‌ برای هر سال 250 یورو در نظر گرفته می‌شود.
 • دانشگاه لیون از دیگر دانشگاه‌هایی است که برای دانشجویان خود بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد. دانشگاه لیون برای دانشجویان ممتازی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، بورسیه‌ای به مبلغ هشتصد یورو در هر ماه و برای یک سال تحصیلی در نظر گرفته است.
 • بورسیه تحصیلی موسسه گرنوبل به دانشجویانی که پروژه یا پژوهش خاصی به دانشگاه ارائه می‌دهند، اعطا می‌شود. مبلغ این بورسیه پنج هزار یورو برای هر ترم است.
 • دانشگاه علوم پو به محصلان ممتاز این دانشگاه تعلق می‌گیرد. این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. مبلغ آن برای دانشجویان کارشناسی سه هزار تا دوازده هزار یورو و برای دانشجویان فوق لیسانس نیز مبلغی بالغ بر 5 هزار تا 16 هزار یورو در نظر گرفته شده است. این بورسیه به دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به فرانسه آمده‌‌اند تعلق می‌گیرد.

علاوه بر دانشگاه‌ها بورسیه‌های تحصیلی دیگری نیز برای تحصیل در فرانسه وجود دارد که در ادامه معرفی می‌کنیم.

 • بورسیه‌ی ایل دو فرانسه نیز از دیگر بورسیه‌های در نظر گرفته شده توسط دولت این کشور است. این بورسیه به دانشجویان کارشناسی که سن آن‌ها بالای 30 سال است، ارائه می‌شود. کمک‌ هزینه‌ی تحصیلی این بورسیه ده هزار یورو برای یک سال تحصیلی (ده ماه) می‌باشد و افراد با استفاده از این بورسیه می‌توانند در دانشگاه‌های شهر پاریس تحصیل کنند.
اولین بورسیه، بورسیه‌ی تحصیلی ایفل است. این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است. افرادی که در مقطع فوق لیسانس این بورسیه را کسب می‌کنند، 1100 یورو کمک هزینه‌ی تحصیلی و دانشجویان دکترا 1400 یورو کمک هزینه‌ی تحصیلی دریافت می‌کنند. همچنین دانشجویانی که در اخذ این بورسیه موفق شده‌اند، می‌توانند از تخفیفاتی برای سفرهای بازگشت به وطن، سفرهای تفریحی و خدمات درمانی استفاده کنند. بورسیه‌ی ایفل از طرف وزارت خارجه‌ی فرانسه به دانشجویان بین‌الملل پرداخت می‌شود.
 • بورسیه‌ای موسوم به بورسیه‌ی ANS lion برای دانشجوهای ممتاز بین‌الملل در نظر گرفته می‌شود. مبلغ این بورسیه هزار یورو برای یک سال تحصیلی است و به دانشجویان رشته‌های علوم، هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی اعطا می‌شود.
 • بورسیه‌ی Insead از دیگر بورسیه‌های فرانسه است که بر اساس شایستگی، ملیت، جنسیت، رزومه‌ی قوی، حوزه‌های مطالعات قبلی و... به دانشجویان داده می‌شود. مبلغ این بورسیه چیزی بین پنج هزار تا بیست و پنج هزار یورو در سال است.
بورسیه‌ی دیگری دقیقا با شرایط بورسیه‌ی Insead وجود دارد. این بورسیه صرفاً در اختیار دانشجویان رشته‌ی MBA قرار می‌گیرد. مبلغ و شرایط اعطای بورسیه عیناً مانند قبل می‌باشد.

اعتبار دانشگاه های فرانسه و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های فرانسه و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اعتبار دانشگاه‌های فرانسه نیز مانند سایر دانشگاه‌های اتحادیه‌ی اروپا دارای سطح بالایی است. 31 موسسه و دانشگاه در کشور فرانسه وجود دارد که در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرند. مدرک بسیاری از دانشگاه‌های این کشور از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردار است و شما با اخذ این مدارک می‌توانید در سطح بین‌الملل مشغول به کار یا ادامه‌ تحصیل شوید.

چنانچه قصد دارید پس از اتمام دوره‌ی تحصیلات به ایران بازگردید، لازم است مطمئن شوید که مدرک شما توسط وزارت علوم یا وزارت بهداشت تأیید می‌شود.

لازم است پیش از آغاز به تحصیل، اهداف آینده‌ی خود را تعیین کنید. قصد ادامه تحصیل دارید، قصد اشتغال و کسب اقامت در فرانسه را دارید یا می‌خواهید به ایران بازگردید. این موارد کمک می‌کنند تا تصمیم‌گیری کنید که اعتبار مدرک در دانشگاه‌های فرانسه چقدر برای شما اهمیت دارد. 

در رتبه‌ بندی‌های مختلف، ملاک‌های متنوعی در نظر گرفته می‌شود و به همین دلیل در این رتبه‌بندی‌ها دانشگاه‌ها در جایگاه‌های مختلفی قرار می‌گیرند. اما نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که معمولاً دانشگاه‌های نمونه در رنک‌بندی‌ QS دارای جایگاه‌های خوبی هستند. دانشگاه اکول نرمال سوپریور اولین دانشگاه فرانسه است که در محله‌ی لاتین پاریس قرار دارد و دارای رتبه‌ی 43 جهانی می‌باشد. در قسمت‌های بعدی مقاله برترین دانشگاه‌های کشور فرانسه و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در فرانسه

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اولین موردی که برای تحصیل در فرانسه باید حل شود، تسلط به زبان این کشور است. در دوره‌ی کارشناسی تمام دروس به زبان فرانسه ارائه می‌شوند و در مقاطع بالاتر نیز تعداد محدودی از دروس در تعدادی از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. بنابراین تسلط به زبان فرانسه در تحصیل در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور کلی در فرانسه برای رشته‌های غیرپزشکی آزمون ورودی برگزار نمی‌شود؛ اما برای اطمینان بهتر است شرایط دانشگاه مقصد را به طور اختصاصی بررسی نمایید. البته دانشجویانی که قصد پذیرش گرفتن برای کارشناسی ارشد را دارند لازم است در آزمون TCF که توسط سفارت فرانسه در تهران برگزار می‌شود شرکت کنند.

رشته‌های فنی و مهندسی برای قبولی باید حداقل نمره‌ی B1 و رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی باید حداقل نمره‌ی B2 کسب کنند.

متقاضیان ورود به رشته‌های مرتبط با طب مانند پزشکی باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنند. در واقع پس از ارائه‌ی مدارک و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه، دانشجویان سال اول تحصیل را به انجام مطالعات پیش پزشکی و سلامت بگذرانند. پس از آن باید در آزمون ورودی شرکت کنند و در صورتی که نمره‌ی قبولی کسب کنند می‌توانند به طور رسمی تحصیلات پزشکی خود را آغاز نمایند.

معادل سازی مدارک در فرانسه

معادل سازی مدارک در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوره‌های آموزش عالی در فرانسه مانند دیگر کشورهای اروپا بر اساس لیسانس، مستر و دکترا است. این سیستم کمک می‌کند که انتقال دانشجو بین تمام کشورهای اتحادیه‌ی اروپا ساده‌تر انجام شود و از طرفی پذیرش دانشجویان سایر مناطق جهان نیز به همین روش صورت می‌گیرد.

جالب است بدانید که در فرانسه چیزی تحت عنوان معادل ‌سازی مدارک تحصیلی وجود ندارد. هر موسسه یا دانشگاه برای پذیرش دانشجو طبق امکانات و شرایطی که برای رشته‌های مختلف دارد، معیارهایی را برای پذیرش دانشجویان در نظر می‌گیرد. اما ارائه‌ی مدارکی مانند مقالات، تزهای ارشد و دکترا و مدارک زبان می‌تواند در افزایش احتمال پذیرش شما موثر باشد.

ارتباط گرفتن با اساتید یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند در تسریع روند پذیرش شما کمک‌ کننده باشد. در واقع شما با استاد راهنما درباره‌ی موضوع پروژه یا تز دوره‌ی تحصیلی قبلی خود صحبت می‌کنید و او راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد. همچنین اساتید راهنما توصیه نامه‌ای به شما می‌دهند که آن‌ را به همراه انگیزه‌ نامه و سایر افتخارات علمی هنگام ثبت نام پیوست می‌کنید. چنان‌چه موفق به پیدا کردن اساتید مربوطه نشدید، می‌توانید با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کنید و خلاصه‌ای از مقالات یا پروژه‌ی خود ارائه دهید، آن‌ها اساتیدی که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند را معرفی خواهند کرد.

خوابگاه در فرانسه

خوابگاه در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پس از بررسی شرایط دانشگاه‌ها و امکانات آموزشی مراکز، محل اسکان دانشجو حائز اهمیت است. کشور فرانسه گزینه‌های متنوعی برای اسکان دانشجویان بین‌الملل در اختیار دارد. اولین محل برای اسکان دانشجویان بین‌الملل خوابگاه‌های دانشجویی است. دانشجویان می‌توانند متناسب با امکانات مالی که در اختیار دارند و با در نظر گرفتن اجاره‌ بهای خوابگاه‌ها در آن‌ها اسکان بیابند. معمولاً همه‌ی دانشگاه‌های فرانسه خوابگاه‌هایی را برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند و اطلاعاتی در این باره روی سایت خود قرار داده‌اند. برای کسب اطلاعات اختصاصی دانشگاه خود می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

اجاره بهای خوابگاه‌ها چیزی در حدود 250 تا 350 یورو در ماه است و ممکن است شهریه‌ی یک تا دو ماه به صورت ودیعه در ابتدای اقامت از شما گرفته شود.

گزینه‌ی دیگر پیش روی دانشجویان اجاره‌ی مسکن دانشجویی است. در فرانسه افرادی هستند که قصد دارند خانه‌ی خود را به دانشجویان اجاره دهند؛ مثلا افراد بازنشسته‌ای که دوست دارند در جوار دانشجویان پر جنب و جوش زندگی کنند. اجاره‌ی خانه‌ها برای افرادی که به صورت موقت در فرانسه اقامت دارند، گزینه‌ی بسیار خوبی است. 

در فرانسه،  کلیه دانشجویان با هر ملیت، می‌توانند از کمک ویژه دولت برای هزینه مسکن بهره‌مند شوند. فرانسه تنها کشور اروپایی است که چنین کمک‌هایی را اعمال می‌کند. 

دانشجویان خارجی می توانند همسان دانشجویان فرانسوی از این کمک ها که به منظور کاهش هزینه نسبتا بالای اجاره بها در فرانسه اختصاص یافته است، بهره مند شوند. این کمک بر مبنای میزان اجاره بها و درآمد دانشجو محاسبه می شود بنا بر این به صورت اتوماتیک به همه تعلق نمی گیرد و میزان آن هم مورد به مورد محاسبه می گردد. 

برای استفاده از کمک هزینه مسکن  باید دارای سه شرط زیرباشید :

 • مسکن دراختیارتان باشد تا بتوانید نشانی خود و میزان اجاره بها را اعلام کنید.
 • حتما دارای بیمه اجتماعی اجباری دانشجویی باشید
 • دارای یک حساب بانکی در فرانسه باشید چرا که کمک هزینه هر ماه به حساب ذینفع واریز می‌شود. 

در صورتی که با یک نفر یا بیشتر همخانه هستید، همگی می توانند از کمک هزینه اجاره استفاده کنند در صورتی که نام کلیه مستاجران در اجاره نامه قید شده باشد. هر مستاجر باید تقاضای جداگانه تنظیم کند. اما در مورد زوج ها تنظیم تنها یک تقاضانامه کافی است. 

تقاضای کمک هزینه اجاره به صورت مستقیم و آنلاین در سایت اینترنتی صندوق کمک هزینه خانوادگی (CAF) ،  ظرف سه ماه پس از نقل مکان به مسکن مورد نظرانجام می شود.

 

امتیازات کارت دانشجویی در فرانسه

امتیازات کارت دانشجویی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرانسه کارت دانشجویی علاوه بر این که دانشجو بدون شما را اثبات می‌کند، می‌تواند در سایر مواقع نیز به کارتان بیاید. برای مثال بسیاری از مراکز وجود دارند که می‌توانید با ارائه‌ی کارت دانشجویی خود، از تخفیفات آن ها بهره‌مند شوید. شما با استفاده از کارت دانشجویی می‌توانید از برخی از مکان‌های تفریحی و تاریخی پاریس یا سایر شهرهای فرانسه به صورت رایگان یا با هزینه‌ی بسیار کم بازدید کنید. 

همچنین ممکن است دانشگاه شما بلیط‌های تخفیف دار برای حمل و نقل به شما بدهد. دانشجویان با تهیه‌ی کارت مخصوص می‌توانند از تخفیف خاصی در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و قطار استفاده کنند. 

فرانسه کشوری است که می‌تواند دانشجویان بسیار شادی داشته باشد! زندگی در فرانسه به درس محدود نمی‌شود؛ گردش در فرانسه می‌تواند بهترین تجربه برای دانشجویان این کشور باشد؛ به خصوص این‌ که می‌توانند با ارائه‌ی کارت دانشجویی از تخفیفاتی نیز بهره‌مند شوند. دانشجویان فرانسه به راحتی و با هزینه‌های نه چندان زیاد می‌توانند به سایر کشورهای اتحادیه‌ی اروپا نیز سفر کنند و از دوران تحصیل خود نهایت لذت را ببرند. 

در فرانسه فستیوال‌های زیادی برگزار می‌شود که می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند؛ فستیوال فیلم، فستیوال موسیقی و فستیوال شکلات از فستیوال‌هایی هستند که در فرانسه برگزار می‌شوند.

 

مشاغل دانشجویی فرانسه

مشاغل دانشجویی فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی برای اقامت در فرانسه هستند می‌توانند در حین تحصیل، به انجام کار نیز بپردازند تا بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را کسب کنند. دانشجویان می‌توانند به کارهای پاره وقتی مانند کار در رستوران‌ها و کافه‌ها و نگهداری از نوزادها و... بپردازند. همچنین دانشجویان می‌توانند با بستن قراردادهای موقت در مراکز آموزشی مشغول به کار شوند. البته یک دانشجو تا زمانی می‌تواند به کار مشغول شود که به روند تحصیلی وی آسیبی وارد نشود. به همین دلیل کار در حین تحصیل دارای محدودیت زمانی است؛ اما دانشجویان می‌توانند در تعطیلات خود به صورت تمام وقت کار کنند. 

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی تا شش ماه فرصت دارند تا در یک کار تمام وقت استخدام شوند یا مشغول به انجام یک شغل در فرانسه شوند؛ در این صورت می‌توانند ویزای کاری دریافت کنند و تا مدتی که مشغول به کار هستند در فرانسه اقامت داشته باشند.
فرانسه دارای آژانس‌های کاریابی می‌باشد که شما می‌توانید با مراجعه به آن‌ها و ثبت نام و ارائه‌ی اطلاعاتی درباره‌ی تجربه‌ها و مهارت‌هایتان در لیست بمانید تا در صورت پیدا شدن شغل مناسب شما، با شما تماس گرفته شود.

جست و جو در اینترنت نیز می‌تواند در یافتن کار پاره وقت دانشجویی به شما کمک کند. شما می‌توانید به کارهای نظیر تولید محتوا، ترجمه و طراحی سایت به صورت مجازی مشغول به کار شوید. از محاسن مشاغل اینترنتی این است که شما در محل اقامت خود به انجام کار می‌پردازید و می‌توانید از سایر کشورها مانند ایران کار پذیرش نمایید.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در فرانسه

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همان‌ طور که در قسمت قبل گفتیم، زمان کاری برای دانشجویان محدود است و آن‌ها در دوره‌ی تحصیل می‌توانند حداکثر تا 20 ساعت در هفته کار کنند. البته برای کار در دوران تعطیلات محدودیتی وجود ندارد و امکان اشتغال تمام وقت برای دانشجویان وجود دارد.

برای این که بتوانید به صورت موقت استخدام شوید یا بتوانید به کار در حین تحصیل بپردازید باید ابتدا مجوز کسب کنید. دانشجو باید شخصاً به دفتر وزارت کار، اشتغال و آموزش حرفه‌ای مراجعه کند و درخواست خود را ارائه دهد. مدارک مورد نیاز برای گرفتن مجوز کارت دانشجویی عبارتند از؛ گذرنامه، ویزا یا اجازه‌ نامه‌ی اقامت، کارت دانشجویی دوران تحصیل جاری، تأیید وابستگی مرکز علمی خود به سازمان تأمین اجتماعی فرانسه، قرارداد کاری و نوع پیشه، پاکت تمبر شده با نام و آدرس متقاضی و فرم درخواست کار پر شده توسط متقاضی. لازم به ذکر است که در قرارداد کاری ارائه شده لازم است ماهیت قرارداد، صلاحیت، جریمه، تاریخ شروع و پایان کار، آدرس محل کار و ساعات کاری در طول روز مشخص شده باشد.

دانشجویان دوره ی کارآموزی به عنوان کارمند محسوب نمی‌شوند؛ اما به کارآموزانی که دوره‌ی آن‌ها بیش از دو ماه زمان می‌گیرد و کار دانشجویان مرتبط با رشته‌ی تحصیلی آن‌ها است، باید حقوق پرداخت شود. البته در برخی از شرکت‌های فرانسوی کارآموزانی که موفق به کسب تجربه‌های با ارزش می‌شوند و به یک نیروی کار حرفه‌ای تبدیل می‌شوند را به عنوان نیروی دائمی استخدام می‌کند و این افراد پس از پایان دوره‌ی تحصیل به عنوان کارمند در فرانسه اقامت می‌کنند. 

اطلاعات دوره‌های کارآموزی معمولاً توسط مراکز آموزشی مربوط یا مراکز کاریابی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد؛ بنابراین اگر تمایل به شرکت در این دوره‌ها دارید، می‌توانید از طریق دانشگاه خود پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

 

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در فرانسه

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط بیمه و هزینه‌های درمانی نیز از دیگر مسائلی است که تکلیف آن باید پیش از آغاز به تحصیل مشخص شود. در کشور فرانسه بیمه‌ی عمومی وجود دارد که شامل 70 درصد از هزینه‌های ویزیت پزشک و داروها می‌شود. یعنی ۷۰ درصد به صورت رایگان و با پرداخت ماهیانه ۱۰.۷ یورو ماهیانه بیمه ۱۰۰ درصدی می شود.

البته شما هنگام مراجعه به پزشک باید تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید و پس از مدتی شرکت بیمه مبلغ را طبق قرارداد به حساب شما واریز خواهد کرد. لازم به ذکر است که بیمه‌ی عمومی تنها هزینه‌های درمانی در دندانپزشکی را قبول می‌کند و سایر هزینه‌ها به عهده‌ی خودتان است. شما برای این که تحت پوشش بیمه‌ی عمومی قرار بگیرید، هیچ پولی پرداخت نخواهید کرد. این بیمه برای تمام افرادی که در فرانسه زندگی می‌کنند، رایگان است. تنها کافی است در روزهای اول اقامت خود با در دست داشتن مدارک خود مانند ویزای تحصیلی، به اداره‌های مربوط مراجعه کنید و تحت پوشش بیمه‌ی عمومی قرار بگیرید.

بیمه‌های تکمیلی انواع دیگری از بیمه‌های موجود در فرانسه هستند. شرکت‌های ارائه دهنده‌ی این دسته از بیمه‌ها دارای بسته‌های متنوعی هستند که می‌توانید متناسب با نیازتان بسته را انتخاب کنید. این بسته‌ها بیشتر در هزینه‌های دندانپزشکی و چشم پزشکی با یکدیگر متفاوتند. چنان‌چه شما تحت حمایت بیمه‌های تکمیلی باشید، سی درصد باقیمانده از هزینه‌ی درمان خود را نیز دریافت خواهید کرد. در واقع ابتدا شما هزینه‌ی پزشک را پرداخت می‌کنید؛ پس از طی شدن روند قانونی، بیمه‌ی عمومی هفتاد درصد از مبلغ درمان را به حساب شما واریز خواهد داد و شما رسیدی دریافت خواهید کرد. این رسید را به شرکت ارائه دهنده‌ی بیمه‌ی تکمیلی خود ارسال می‌کنید و پس از تأیید رسید، سی درصد باقیمانده‌ی هزینه از طرف بیمه‌ی تکمیلی عودت خواهد شد. 

 

 

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در فرانسه

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

عملیات بانکی بین‌المللی و انواع تراکنش‌ها در فرانسه نیز مانند سایر کشورها انجام می‌شود و دانشجویان می‌توانند با استفاده از حساب‌های مخصوص، با کشورهای دیگر تراکنش‌های مالی انجام دهند. امروزه برای انجام تراکنش‌های بین‌المللی نیاز نیست حتما به بانک‌ها مراجعه کنید و می‌توانید با استفاده از نرم افزارهای تلفن همراه مانند پی‌پال خدمات بانکی و مالی خود را انجام دهید.

توصیه می‌کنیم پیش از خارج شدن از ایران، به بانک پشتیبان حساب خود مراجعه کنید و از امکاناتی که برای خدمات بانکی بین‌المللی مشتریان در نظر گرفته‌اند، مطلع شوید.

نظام آموزشی فرانسه

نظام آموزشی فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ساختار نظام آموزشی این کشور بر دو پایه‌ی پایداری و پویایی مورد بررسی قرار می‌گیرد. کشور فرانسه در حال حاضر دارای سیزده میلیون محصل است. دوره‌های تحصیلی در فرانسه شامل آموزش پیش دبستانی، دوره‌ی ابتدایی، دوره‌ی متوسطه، دوره‌ی لیسانس، دوره‌ی فوق لیسانس، دکترا و... می‌باشد. البته بسیاری از دانشگاه‌های فرانسه پس از لیسانس دوره‌ای تحت عنوان دوره‌ی مستر را ارائه می‌دهند و پس از آن دانشجویان می‌توانند وارد مقطع فوق لیسانس شوند.

تعدادی از مدارس موجود در فرانسه به آموزش‌های حرفه‌ای و تکنولوژیک می‌پردازند. دانش‌آموزان این کشور به کمک مشاوران تحصیلی رشته‌ی خود را انتخاب می‌کنند. بسیاری از آنان در مقطع متوسطه از شاخه‌ی عمومی تحصیلات جدا شده و به فراگیری رشته‌ای خاص و مهارت‌های مربوط به آن می‌پردازند.

در فرانسه 83 دانشگاه وجود دارد. این دانشگاه‌ها دارای رشته‌های متنوعی با گرایش‌های مختلف هستند.

نمی‌توان گفت که نظام آموزش عالی در کشور فرانسه یک نظام بدون نقص است. مشکلاتی اعم از عدم توانایی در اعطای کمک هزینه‌های مفید تحصیلی به دانشجویان وجود دارد؛ این مشکلات به این دلیل به وجود آمده است که اعطای این کمک هزینه‌ها به ارگان‌های مختلفی واگذار شده است و به همین دلیل میزان نظارت و نظم در این بخش کاهش یافته است؛ البته دولت فرانسه در صدد حل این مشکل برآمده است و به مرور زمان وظیفه‌ی اعطای بورس‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی به یک سازمان مشخص سپرده می‌شود.

مشکل دیگری که وجود دارد این است که تنها 40 درصد از جوانان فرانسه پس از پایان دوره‌ی متوسطه وارد دانشگاه می‌شوند و از این تعداد تنها 69 درصد آن‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند. از این رو دانشگاه‌های فرانسه به ارائه‌ی گروه‌های متنوع از رشته‌های مختلف پرداخته است و همچنین به پذیرش دانشجوهای بین‌الملل می‌پردازد.

یک گروه از مراکز آموزشی فرانسه موسسه‌‌های فنی دانشگاهی هستند و به ارائه‌ی آموزش‌های تخصصی و فنی در رشته‌های مختلف می‌پردازند. این موسسات علاوه بر این که به دانشگاه‌ها مربوط هستند، در ارتباط نزدیک با صنایع و تجارت نیز می‌باشند و دانشجویان بخشی از دوران تحصیل خود را به عنوان کارآموز به کسب تجربه‌ در زمینه‌ی تحصیلی خود سپری می‌کنند. 

 

 

لیسانس در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در فرانسه

لیسانس در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دروس دوره‌ی لیسانس در کشور فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می‌شوند و برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مختلف این کشور لازم است مدرک تسلط به زبان فرانسه را ارائه دهید. دوره‌ی تحصیلی لیسانس در فرانسه حدود سه تا چهار سال تحصیلی به طول می‌انجامد. یکی از سخت‌ترین کارها برای آغاز به تحصیل در فرانسه اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. معمولاً دانشجویان پس از مقطع لیسانس و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر وارد کشور فرانسه می‌شوند. به همین دلیل چنان‌چه قصد تحصیل در مقطع لیسانس در کشور فرانسه را دارید، به این توضیحات بسنده نکنید و به بررسی شرایط دانشگاه مورد نظرتان بپردازید. حتی ممکن است لازم باشد شما با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کنید و شرایط پذیرش گرفتن در آن را بپرسید. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید در ارتباط به درخواست پذیرش در دوره‌ی لیسانس به ‌آن توجه کنید، زمان درخواست است. نتیجه‌ی ارسال درخواست در زمان مناسب، بررسی سریع‌تر توسط کارشناسان مربوط در کشور فرانسه و شانس بیشتر برای پذیرش پیش از تکمیل ظرفیت خواهد بود. همچنین اگر پس از پایان زمان در نظر گرفته شده برای ثبت درخواست اقدام کنید، با مشکلات بسیاری نظیر تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها یا تأخیر در بررسی مدارک مواجه خواهید شد. مدرک زبان فرانسه و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از مدارک لازم برای ثبت درخواست هستند. بیشترین درخواست‌های پذیرش لیسانس در کشور فرانسه در رشته‌های داروسازی، هنر، زبان فرانسه، روانشناسی و... است. این رشته‌ها از نظر ادامه تحصیل و بازار کار برای اقامت پس از تحصیل در کشور فرانسه موقعیت‌های خوبی برای شما به ارمغان می‌آورند. 

 application fee برای ثبت درخواست و بررسی مدارک لازم است هزینه‌ای نیز تحت عنوان 

نیز پرداخت کنید. 

 

 

فوق لیسانس در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در فرانسه

فوق لیسانس در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پذیرش و ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس مرسوم‌تر از پذیرش گرفتن در دوره‌ی لیسانس است و شرایط آن نیز ساده‌تر می‌باشد. چنان‌چه دارای معدل بالا و رزومه‌ی قوی باشید می‌توانید به سادگی از بهترین دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید. از آن‌جایی که دروس مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می‌شوند، ارائه‌ی مدرک زبان انگلیسی برای برخی از دانشگاه‌ها الزامی است. از طرفی تسلط بر زبان فرانسه برای تحصیل و اقامت در این کشور به شدت توصیه می‌شود، چون سطح دانش مردم فرانسه در زبان انگلیسی در وضعیت مناسبی قرار ندارد! 

پس از اجرای تغییرات در روند پذیرش دانشجو که از سال 2015 اجرایی شده است، دانشجویان لزوماً باید از طریق وب سایت campus france اقدام به تشکیل پرونده‌ی تحصیلی کنند. برای پذیرش گرفتن در این دوره نیز زمان ارسال درخواست از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از اوایل آذر ماه تا اواسط اردیبهشت ماه سال بعد ارسال شود. هر چه زمان ارسال درخواست شما زودتر باشد، با مشکلات کم‌تری رو به رو خواهید شد و احتمال اخذ پذیرش افزایش می‌یابد. زمان پاسخ به درخواست‌ها معمولاً از خرداد تا مرداد است و در سایت campus france اعلام می‌شود.

دوره‌ی فوق لیسانس دو سال طول می‌کشد و در برخی از دانشگاه‌های فرانسه این دوره به دو قسمت مستر یک و مستر دو تقسیم بندی می‌شود. دوره‌ی مستر دو خود به دو گرایش Recherche و  Professionnel تقسیم‌بندی می‌شود که تنها دانشجویان گرایش اول می‌توانند تحصیلات خود را در مقطع دکترا ادامه دهند.

دکترا در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش دکترا در فرانسه

دکترا در فرانسه و شرایط اخذ پذیرش دکترا در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل دکترا در فرانسه بطور معمول در بازه سه الی چهار سال بطول می‌انجامد و شخصی که در این مقطع در حال تحصیل باشد معمولا دانشجو خطاب نمی‌شود و به عنوان یک محقق شناخته می‌شود. در این کشور بیش از ۳۰۰ دانشگاه موجود است که تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه را ارائه می‌دهند و با ۱۲۰۰ مرکز تحقیقاتی در ارتباط می‌باشند تا محققان را به اهداغ تحقیقاتی خود نزدیک نمایند. مراکز پرورش دانشجویان دکتری تحت حمایت دانشگاه ها است و این همکاری در ادامه راه تحقیقات نیز ادامه خواهد داشت. در ارتباط با اخذ مدرک دکتری یکی از موارد بسیار مورد اهمیت ارائه مقالات بین المللی با ارزش علمی بالا میباشند. نظام آموزشی فرانسه در سطح بالای علمی قرار دارد و از این رو تحصیل در کشور فرانسه ، مخصوصا تحصیل دکترا در فرانسه نیاز به پشتکار بسیار زیاد متقاضی دکتری در فرانسه دارد.نکته قابل توجه در این کشور برنده شدن ۴ جایزه نوبل است و این نشانه سطح یالای علمی این کشور است. تحصیل دکترا در فرانسه با توجه به شهریه بسیار پایین در مقطع دکتری برای بسیاری از متقاضیان بسیار جذاب است.

کشور فرانسه با ۲۸۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی و با داشتن ۱۲% از جمعیت دانشجویی این کشور، رتبه چهارم را پس از آمریکا، انگلستان و استرالیا در دنیا دارد. از این تعداد ۲۵۰۰۰ دانشجو در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند. بیشتر متقاضیان از اروپا است اما سایر کشور ها مانند؛ مراکش، چین، الجزیره، تونس و سنگال نیز دانشجواین فراوانی در فرانسه دارند. در دانشگاه‌های دولتی هزینه دانشگاه و بیمه اجتماعی و اقامتی برای تمامی دانشجویان یکسان است. بطور معمول این دانشگاه ها قرارداد‌های همکاری بسیاری به موسسات تحقیقاتی چه در این کشور و چه در دیگر کشور‌ها را دارند.  

در کشور فرانسه بیش از ۸۳ دانشگاه دولتی موجوداست که مکانیزم تضمین کیفیت بسیار دقیقی دارند و ورود به این دانشگاه ها نیاز به سابقه تحصیلی و علمی بسیار بالایی دارد. دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیل دکترا در فرانسه در این دانشگاه ها شانس بسیار بالایی در حضور در سازمان های تحقیقاتی با بودجه دولتی مانند CNRS و INSERM را دارند.

تحصیل دکترا در فرانسه در مقایسه با سایر کشور ها بسیار مقرون به صرفه است. در مراکز عالی دولتی، تحصیل دکترا در فرانسه بر عهده دولت است و اکثر هزینه ها توسط دولت پوشش داده می‌شود. البته در سوی دیگر دانشگاه های خصوصی می‌باشند که دارای هزینه تحصیلی به نسبت بالایی می باشند.نکته قابل توجه در مقاطع پایین تر، بیمه درمانی رایگان برای دانشجویان تا سن ۲۰ سال میباشد و برای دانشجویان بالای ۲۰ سال هزینه ای برابر با ۲۰۰ یورو در سال خواهد داشت که باز هم این هزینه بسیار مقرون به صرفه است.

رشته های غیر پزشکی در فرانسه

رشته های غیر پزشکی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرانسه تنها مقصد دانشجویان علاقمند به پزشکی و دندان‌پزشکی نیست. در این کشور بسیاری از رشته‌ها مانند شاخه‌های مهندسی، شاخه‌های هنر و علوم پایه نیز از اعتبار خوبی برخوردار است. در ادامه توضیحاتی درباره‌ی برخی از رشته‌ها ارائه می‌شود.

درکشور فرانسه چهار دانشگاه انسرب، انگرز، اورلینز و فری برگ رشته‌ی نفت را ارائه می‌دهند که از اعتبارات خوبی در سطح جهانی برخوردار است. همچنین دانشجویان ممتاز این رشته می‌توانند در همین کشور مشغول به کار شده و اقامت دائم بگیرند.

شما می‌توانید در دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه به تحصیل در رشته‌ی خلبانی بپردازید. در این دانشکده کلیه رشته‌های مربوط ارائه می‌شوند. خلبانی و هوافضا از پر طرفدارترین رشته‌های این دانشگاه هستند.

کشور فرانسه یکی از بهترین محل‌ها برای تحصیل در رشته‌های مختلف هنری می‌باشد. در این کشور انواع هنرها مانند موسیقی، معماری، سینما، طراحی لباس و جواهر و... رواج دارد و دانشکده‌های آموزشی این رشته‌ها نیز از رونق بسیار خوبی برخوردارند.

انواع زمینه‌های رشته‌های مهندسی مانند عمران، کامپیوتر، برنامه نویسی و... نیز در دانشگاه‌های بسیاری در این کشور ارائه می‌شود. البته نکته‌ای که درباره‌ی تحصیل در این دانشگاه‌ها وجود دارد این است که پیش از ثبت درخواست تحصیلی خود از اعتبار مدرک آن و تأیید آن از طرف وزارت علوم اطمینان حاصل کنید.

حقوق در کشور فرانسه

کشور فرانسه از مقصدهای محبوب در بین دانشجویان سراسر جهان محسوب می‌شود. خوشبختانه امکان تحصیل رایگان در این کشور فراهم است. همچنین هزینه زندگی در فرانسه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر بوده و برای دانشجویان تسهیلات زیادی نیز در نظر گرفته شده است.

دانشجویان می‌توانند در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند؛ هزینه اقامت در این خوابگاه ها بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه است. البته باید خاطر نشان نمود که کمک هزینه مسکن به دانشجویان تعلق گرفته و دانشگاه ماهانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو به هر دانشجو می‌پردازد. دانشجویان بعد از اینکه به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه های فرانسه انتخاب شدند به آنها کارت دانشجویی تعلق می‌گیرد، دانشجویانی که دارای کارت دانشجویی باشند می‌توانند از بلیط های تخفیف دار برای حمل و نقل عمومی استفاده کرده و هزینه ایاب و ذهاب را به طور چشمگیری کاهش دهند. دانشجویان خارجی در فرانسه از بیمه کامل برخوردار بوده و هزینه های درمانی آنها مبالغی اندک است.

دانشجویان در هنگام ورود به کشور فرانسه می‌توانند به وزارت کار اشتغال و آموزش حرفه ای مراجعه کرده و تقاضای کار دانشجویی نمایند. دانشجویان می‌توانند در هفته ۲۰ ساعت کار مشغول شده و بخشی از هزینه های زندگی خود در فرانسه را تامین نمایند. دوره های زبان در کشور فرانسه برگزار شده که این دوره‌ها در مراکز دولتی ۱۶ ساعت در هفته بوده که هر ترم آن حدود هزار تا ۲ هزار یورو شهریه دارد. هزینه دوره های زبان در مراکز آموزشی خصوصی حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در ماه است و بعد از گذراندن دوره های زبان می‌توانید مشغول به کار شوید.

اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید بهتر است به زبان فرانسوی مسلط شوید و بعد از تسلط به زبان فرانسوی اقدام به اخذ بورسیه نمایید؛ زیرا تحصیل به زبان فرانسوی در فرانسه بوده و دانشگاه های انگلیسی زبان شهریه دریافت می کنند این شهریه می تواند تا ۸۰۰۰ یورو در سال نیز باشد. برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان باید دارای مدرک ایلتس ۶ و یا تافل ۸۱ باشید.

هزینه زندگی در فرانسه با توجه به سبک زندگی و نوع شهر می تواند متفاوت باشد. برای داشتن یک زندگی مرفه در شهر پاریس به ماهانه مبلغی حدود 2000 یورو احتیاج خواهید داشت؛ اما برای یک زندگی دانشجویی در شهرهای کوچک تر ماهانه به مبلغی حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو احتیاج پیدا خواهید کرد.

هزینه خورد و خوراک در فرانسه ماهان مبلغی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو است. هزینه اجاره مسکن در فرانسه با توجه به نوع شهر و نوع آپارتمان می‌تواند متفاوت باشد اما مبلغی بین 500 تا 1300 یورو میانگین آن است. بعد از اخذ ویزا، ویزای شما گارانتی شده و می توانید بعد از مدت ۵ سال اقامت در فرانسه، شهروند فرانسه شوید.

هنرهای اسلامی در فرانسه

فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در اروپا به شمار می‌رود. کشور فرانسه دارای جاذبه های فرهنگی و گردشگری بسیار زیادی است و به همین دلیل تحصیل در چنین کشوری برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب به نظر می‌رسد. دانشجویانی که در دانشگاه‌های فرانسه تحصیل می‌کنند، می‌توانند در طول دوره تحصیلی از زندگی در یک کشور توریستی لذت ببرند و در طول دوره تحصیلی از اماکن دیدنی فرانسه بازدید کنند. دانشگاه‌های فرانسه سطح علمی بالایی دارند و جزء برترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شوند. کشور فرانسه دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان است. دانشگاه‌های فرانسه برنامه‌های آموزشی بسیار باکیفیتی در رشته های تحصیلی مختلف ارائه می‌دهد. دانشگاه‌های فرانسه پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر جهان هستند. مناسب بودن هزینه تحصیل در فرانسه این کشور را به یک مقصد تحصیلی محبوب در جهان تبدیل کرده است. هر ساله بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل مناسب بودن هزینه های تحصیل در فرانسه این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند. برخی از دانشگاه‌های فرانسه رشته هنرهای اسلامی و گرایش های آن را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهند. دانشجویانی که قصد دارند برای دوره کارشناسی از دانشگاه‌های فرانسه پذیرش اخذ کنند باید به زبان فرانسوی مسلط باشند. در دانشگاه‌های فرانسه زبان تحصیل در مقطع کارشناسی، زبان فرانسوی است و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری زبان تحصیل اغلب انگلیسی است. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه درمقطع کارشناسی2770 یورو در سال، در مقطع کارشناسی ارشد 3770 یورو در سال و در مقطع دکتری 380 یورو در سال می باشد. به علاوه میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کشور فرانسه 1000 تا 1500 یورو در ماه است.

جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه:

 • اجاره بها خوابگاه: 150 تا 600 یورو در ماه
 • خورد و خوراک: 300 یورو در ماه

ادبیات انگلیسی در فرانسه

فرانسه مقصدی جذاب برای دانشجویان در سراسر جهان است. بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند تحصیلات دانشگاهی خود را در کشور فرانسه ادامه دهند. دانشگاه های فرانسه به دلیل کیفیت آموزشی بالا دارای شهرتی جهانی هستند. فرانسه دارای 3500 موسسه آموزش عالی است. دانشگاه های فرانسه نقش مهمی در پیشرفت علم و فرهنگ داشته اند. در سال های اخیر، فرانسه تلاش زیادی برای جذب دانشجویان بین المللی انجام داده است. امروزه دانشجویان بین المللی زیادی در دانشگاه های فرانسه در رشته های مختلف تحصیل می‌کنند. به طور کلی دانشجویانی که در دانشگاه های فرانسه تحصیل می کنند، از کیفیت برنامه های آموزشی دانشگاه خود راضی هستند. دانشگاه های فرانسه طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را ارائه می‌دهند. رشته ادبیات انگلیسی در اکثر دانشگاه های فرانسه ارائه می شود. در دانشگاه های فرانسه زبان تحصیل در مقطع کارشناسی فرانسوی می باشد و داوطلبانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنند باید به زبان فرانسوی مسلط باشند. اغلب دانشگاه های فرانسه در مقاطع تحصیلات تکمیلی برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانشگاه های دولتی فرانسه دارای شهریه مناسبی می باشند. هزینه تحصیل در دانشگاه فرانسه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی2770 یورو در سال، در مقطع کارشناسی ارشد 3770 یورو در سال و در مقطع دکتری فقط 380 یورو در سال می‌باشد. همچنین میانگین هزینه زندگی یک دانشجو در کشور فرانسه حدود 1000 تا 1500 یورو در ماه است.

جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه:

  • اجاره بها خوابگاه: 150 تا 600 یورو در ماه
  • خورد و خوراک: 300 یورو در ماه
  • حمل و نقل عمومی: 30 یورو در ماه

هنر های نمایشی در فرانسه

رشته هنرهای نمایشی و گرایش های آن در فرانسه از جایگاه بسیار بالایی برخوردار هستند. کالج ها و دانشگاه های بسیاری رشته های هنرهای نمایشی را در فرانسه تدریس می‌کنند. هزینه زندگی در فرانسه بسیار بالاست اما بسیاری از دوستداران هنر رویای تحصیل در فرانسه را در سر دارند. وجود اساتید و هنرمندان بزرگ در دانشگاه های فرانسه، باعث پیشرفت هنرهای نمایشی در این کشور شده است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی  دولتی در فرانسه حدود 190 یورو، در مقطع کارشناسی ارشد دولتی 260 یورو و در مقطع دکترا نیز 396 یورو در سال خواهد بود. هزینه خورد و خوراک در فرانسه برای یک فرد به طور معمول 200 تا 300 یورو در ماه است. بلیط اتوبوس و مترو حدود 1 الی7/1 یورو خواهد بود. هزینه زندگی در ماه حداقل  ۵۰۰ یورو است.

رشته ژنتیک در کشور فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی به شمار می رود که محبوب بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان بوده و بسیاری از دانشجویان برای اخذ بورسیه برای این کشور اقدام می‌کنند.

تحصیل در فرانسه به صورت رایگان بوده و جزء کشورهایی است که هزینه زندگی در آن پایین خواهد بود.

تحصیل رایگان، هزینه زندگی مقرون به صرفه، پیشرفت بالای علم، زیبایی و پیشینه فرهنگی منحصر به فرد از مهمترین دلایلی است که باعث شده دانشجویان برای این کشور اقدام نمایند.

شما می توانید برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای این کشور اقدام نمایید اما توجه داشته باشید، کسانی که میخواهند برای مقطع کارشناسی برای فرانسه اقدام نمایند ویزا به آنها تعلق نخواهد گرفت؛ بنابراین بهتر است که دوره کارشناسی را در ایران گذرانده و در مقاطع بالاتر جهت اخذ بورسیه تحصیلی برای فرانسه اقدام نمایید.

زبان تحصیل در کشور فرانسه فرانسوی و انگلیسی است دانشگاه‌های کمی هستند که به زبان انگلیسی در کشور فرانسه تدریس می نمایند؛ بنابراین کسانی که برای ادامه تحصیل قصد دارند که به فرانسه مهاجرت نمایند بهتر است که مدرک زبان فرانسوی خود را اخذ نمایند. زبان فرانسوی و تسلط به زبان فرانسوی از امتیازهایی محسوب می‌شود که می‌تواند شانس شما را برای قبولی در دانشگاه های فرانسه بالا برد.

اگر به زبان فرانسوی تسلط ندارید می توانید برای دانشگاه‌های انگلیسی زبان دانشگاه های فرانسه اقدام نمایید. می توانید به فرانسه سفر کرده  و به مدت یک یا دو سال دوره‌های زبان را در کشور فرانسه در دانشگاه سوربن گذرانده و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کرده و برای تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسه اقدام نمایید.

اگر برای مقطع کارشناسی به فرانسه مهاجرت کرده اید بدانید که هزینه تحصیل در هر سال ۱۹۰ یورو است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هر سال ۲۶۲ یورو و برای مقطع دکترا برای هر سال ۳۹۶ یورو خواهد بود.

اگر رشته ژنتیک پزشکی را برای تحصیل در کشور فرانسه انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که هزینه تحصیل در این کشور سالانه ۴۵۲ یورو است.

کیفیت بالای آموزش و اعتبار مدارک تحصیلی فرانسه در حد بسیار بالایی است.

 اگر شما به طور متوالی ۷ سال در کشور فرانسه بمانید، می‌توانید به عنوان شهروند اقامت این کشور را اخذ نمایید. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه سه سال در مقطع کارشناسی ارشد دو سال و مدت تحصیل در مقطع دکترا در کشور فرانسه۳ تا ۵ سال را شامل می شود. دانشجویانی که قصد دارند در رشته ژنتیک در فرانسه تحصیل نمایند می‌توانند برای دانشگاههای استراسبورگ و سوربن اقدام نمایند. دانشگاه سوربن رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش ژنتیک، بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی سلولی و سلول های بنیادی، زیست تراپی، زیست شناسی تکامل و سیستمی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

معماری در فرانسه

هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در رشته معماری دانشگاه‌های فرانسه را انتخاب می کنند. رشته معماری در فرانسه از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است. کشور فرانسه دارای بناهای دیدنی با معماری های شگفت انگیز است. از این رو دانشجویان معماری می توانند با مشاهده ساختمان‌ها و بناها بر دانش معماری خود بیفزایند. زبان تحصیل در کشور فرانسه در مقطع کارشناسی فرانسوی و در مقاطع ارشد و دکتری عمدتا انگلیسی است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه برای دانشجویان غیر اروپایی بیشتر خواهد بود. هزینه تحصیل در رشته معماری در دانشگاه‌های دولتی فرانسه بدین گونه است: مقطع کارشناسی 2770 یورو در سال - مقطع کارشناسی 3770 یورو در سال - مقطع دکتری 380 یورو در سال

 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه از 3000 تا 20000 یورو در سال متغیر است.
 • هزینه زندگی در فرانسه در شهری بزرگ و توریستی مانند پاریس بسیار بالا است. هزینه زندگی یک دانشجو در فرانسه به طورمیانگین 850 تا 1000 یورو در ماه است.

جزئیات هزینه های زندگی در فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی:

 • اجاره بها خوابگاه: 150 تا 600 یورو در ماه
 • خورد و خوراک: 300 یورو در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 30 یورو در ماه

رشته جغرافیا در فرانسه

برای بسیاری از دانشجویان جهان فرانسه یک مقصد تحصیلی محبوب و جذاب می باشد. جاذبه های فرهنگی و گردشگری این کشور باعث جذب دانشجویان بین المللی از نقاط مختلف جهان شده است. دانشگاه های فرانسه سطح علمی بالایی دارند و جزو معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان می باشند. از این رو هر ساله دانشجویان بسیار زیادی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه با یکدیگر رقابت می کنند. اکثر دانشگاه های فرانسه رشته جغرافیا را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند. در دانشگاه های فرانسه زبان تحصیل در مقطع کارشناسی زبان فرانسوی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری زبان تحصیل اغلب انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر مناسب می باشد. میانگین هزینه تحصیل در رشته جغرافیا در دانشگاه های فرانسه در مقطع کارشناسی2770 یورو در سال، در مقطع کارشناسی ارشد 3770 یورو در سال و در مقطع دکتری فقط 380 یورو در سال می باشد. به علاوه میانگین هزینه زندگی یک دانشجو در کشور فرانسه حدود 1000 تا 1500 یورو در ماه است.

جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه:

  • اجاره بها خوابگاه: 150 تا 600 یورو در ماه
  • خورد و خوراک: 300 یورو در ماه
  • حمل و نقل عمومی: 30 یورو در ماه

رشته مدیریت در فرانسه

دانشگاه های کشور فرانسه از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند. تحصیل در کشور فرانسه مزیت‌های زیادی دارد. شهریه مناسب یکی از مزیت های تحصیل در دانشگاه های فرانسه محسوب می‌شود. هزینه تحصیل در فرانسه در مقایسه با کشورهای دیگری همچون آمریکا و انگلیس بسیار مناسب‌تر است. هزینه تحصیل در رشته مدیریت در دانشگاه های دولتی کشور فرانسه برای دانشجویان غیر اروپایی 2770 یورو در سال در مقطع کارشناسی، 3770 یورو در سال در مقطع کارشناسی ارشد و 380 یورو در سال در مقطع دکتری است.

جزئیات هزینه های زندگی در فرانسه:

 • اجاره بها خوابگاه: 150 تا 400 یورو در ماه
 • خورد و خوراک: 300 یورو در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 51 یورو در ماه

خطرات احتمالی برای دانشجویان در فرانسه

خطرات احتمالی برای دانشجویان در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اتحادیه‌ی اروپا یکی از امن‌ترین مناطق جهان هستند. همه‌ی ما فرانسه را به عنوان یک کشور آرام و رویایی می‌شناسیم و این شناخت بی‌دلیل نیست. دانشجویان بسیاری از اتحادیه‌ی اروپا و سایر کشورهای جهان برای تحصیل به فرانسه می‌آیند. چنان‌چه به طور کلی به این مسئله نگاه کنیم، کشور فرانسه محلی کم خطر برای زندگی است. اما ممکن است دانشجویان با مشکلات اختصاصی مانند عدم توانایی تأمین هزینه رو به رو شوند که برای پیشگیری لازم است دانشجویان به این نکته توجه کنند که زندگی در فرانسه کم هزینه نیست و پیش از سفر به این کشور باید میزان هزینه‌ها را تخمین بزنند و محل اسکان خود را مشخص کنند تا با مشکل مواجه نشوند.

مدارس فرانسه

مدارس فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرانسه یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اروپایی است که در غرب آن قرار دارد. پایتخت آن شهر پاریس و زبان رسمی مردم فرانسوی است. این کشور یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای اروپایی است که هرساله تعداد زیادی از مردم جهان برای گردش، مهاجرت و زندگی به آنجا سفر می‌کنند.

شاید شما هم از دسته افرادی باشید که قصد مهاجرت به فرانسه را داشته باشید و دوست دارید فرزندتان را برای تحصیل به کشور فرانسه بفرستید. در این مقاله درباره سیستم آموزشی فرانسه، انواع مدارس و دانشگاه‌های آن صحبت خواهیم کرد.

مسلماً اولین مزیت زندگی و تحصیل در فرانسه تسلط به زیان فرانسوی خواهد بود. این امر باعث می‌شود که فرزند شما در آینده بتواند به‌راحتی وارد دانشگاه‌های معتبر فرانسه شده و مدارک معتبر درزمینهٔ های پزشکی، مهندسی و هنری را به دست بیاورد؛ اما سؤالی که پیش می‌آید این است که هزینه تحصیل و اقامت در فرانسه چقدر است و آیا شما می‌توانید این هزینه‌ها را تأمین کنید.

درباره سیستم آموزشی مدارس فرانسه

سیستم آموزشی فرانسه یکی از قوی‌ترین و معتبرترین دستگاه‌های آموزشی دنیا است. این سیستم با به به‌کارگیری سیستم معلم محور و سنتی توانسته است به نتایجی خوبی در تعلیم و تربیت دست یابد.

آموزش اجباری در فرانسه بین 6 تا 16 سالگی بوده که رایگان و غیرمذهبی است؛ معمولاً با فرستادن بچه‌ها به مهدکودک در قبل از دبستان آغاز می‌شود. در فرانسه چهار مرحله آموزش وجود دارد که شامل مهدکودک، دبستان یا ابتدایی، کلژ (متوسطه) و لیس (دبیرستان) است. سال تحصیلی در فرانسه از سپتامبر تا ژوئیه است و هرسال پنج دوره تعطیلات رسمی برای بچه‌ها در نظر گرفته‌شده است.

ساعات کاری مدارس 24 تا 28 ساعات در هفته است اما دانش‌آموزانی که برای کنکور آماده می‌شوند ممکن است مجبور شوند تا 40 ساعت هم به مدرسه بروند. بچه‌ها معمولاً دو وقت استراحت و یک ساعت و نیم وقت ناهار در روز دارند.

برای اطلاعات بیشتر به لینک منبع مراجعه کنید.

مدارس خصوصی

مدارس خصوصی در فرانسه ازجمله مدارس معتبری هستند که دارای برنامه‌ها درسی منظم و بسیار جدی‌تر از مدارس دولتی هستند. مدارس خصوصی بودجه کمی از دولت دریافت می‌کنند و دانش آموزان باید شهریه پرداخت کنند. فضای کلاس‌ها در مدارس خصوصی کوچک‌تر و تعداد دانش آموزان کمتر است. شباهتی که مدارس دولتی و خصوصی دارند این است که معلمان همه در استخدام دولت بوده و برنامه درسی تمام مدارس یکسان است.

مدارس بین‌المللی در فرانسه

بسیاری از مدارس بین‌المللی در فرانسه هستند که از سطح بالای آموزشی برخوردار بوده و هرساله میزبان دانش آموزان خارجی و مهاجر در فرانسه هستند. این مدارس برای تمام مقاطع تحصیلی از مهدکودک تا دبیرستان در دسترس بوده و به دو زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می‌کنند.

بسیاری از مدارس نیز به زبان انگلیسی هستند و معمولاً پذیرای دانش آموزان ژاپنی، فرانسوی، عراقی، روسی، سوئدی و ... هستند. برنامه‌های درسی در مدارس بین‌المللی متفاوت است برخی مدارس از سیستم آموزشی آمریکا و انگلیس پیروی کرده و نوع دیپلمی که ارائه می‌دهند دیپلم آمریکایی است. برخی دیگر از مدارس از شیوه تدریس بین‌المللی فرانسه پیروی می‌کنند که امکان پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه را فراهم می‌کنند.

شهریه مدارس بین‌المللی ممکن است بسیار بالا باشد قبل از انتخاب مدرسه موردنظر بهتر است با مشاوران و وکلای مهاجرت به اروپا مشورت لازم را انجام دهید.

مدارس برجسته بین‌المللی:

 • مدرسه بین‌المللی بوردو
 • مدرسه بین‌المللی نیس
 • مدرسه بین‌المللی بنار
 • مدرسه بین‌المللی تولوز
 • مدرسه اروپایی استراسبورگ

اقدام برای پذیرش در مدارس بین‌المللی فرانسه

با توجه به استقبال زیاد ازاین‌گونه مدارس و وجود فهرست‌های انتظار طولانی‌مدت بهتر است هر چه سریع‌تر برای ثبت‌نام در این مدارس اقدام کنید. البته بعضی از این مدارس امکان ثبت‌نام میان‌دوره را نیز میسر کرده‌اند. برای ثبت‌نام و اطلاع از شرایط مدرسه می‌توانید به وب‌سایت مدرسه مراجعه کرده و یا تماس بگیرید.

دانشگاه‌های دولتی فرانسه

بیش از 80 دانشگاه دولتی در فرانسه وجود دارد که بودجه دولتی دریافت می‌کنند و شهریه چندانی از دانشجویان نمی‌گیرند. زبان تدریس در دانشگاه‌ها به زبان فرانسوی است و شامل رشته‌های فنی و مهندسی، پزشکی، علوم پایه و علوم انسانی می‌شود.

دانشگاه‌های فرانسه دارای رتبه‌های بالای بین‌المللی هستند. برخی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه که برای دانش آموزان بین‌المللی مناسب هستند شامل:

تحصیل در مدارس فرانسه برای دانش آموزان ایرانی

اگر شما علاقه‌مند هستید که به فرانسه مهاجرت کنید و در نظر دارید که فرزند شما در فرانسه به تحصیلات خود ادامه دهد می‌توانید در تمامی مقاطع از پیش‌دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان ثبت‌نام کنید.

تدریس در مدارس دولتی به زبان فرانسه بوده و در مدارس بین‌المللی به چند زبان فرانسه و انگلیسی انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید فرزند خود را در مدارس شبانه‌روزی ثبت‌نام کنید که در این صورت باید هزینه‌های خوابگاه، تغذیه و ...را نیز مدنظر داشته باشید.

هزینه سالانه این مدارس بین 4000 تا 12000 یورو در سال است و مدارسی همچون چولت، الیورون، ردز و نانت از بهترین مدارس شبانه‌روزی فرانسه هستند.

تحصیل رایگان در مدارس فرانسه

فرانسه نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته این امکان را فراهم کرده است که دانش آموزان بااستعداد بتوانند از بورسیه تحصیلی بهره‌مند شوند. البته این بورسیه‌ها فقط شامل هزینه‌های تحصیلی شده و هزینه‌های اقامت و زندگی را در برنمی‌گیرد.

ویزای همراه والدین

دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند اغلب سن پایین‌تر از 18 سال دارند و خانواده تمایل دارند که همراه فرزند خود در فرانسه اقامت داشته باشند. دولت فرانسه این امکان را فراهم کرده است که والدین متناسب با سال‌های تحصیلی فرزندشان در فرانسه اقامت داشته باشند. این ویزای طولانی‌مدت بعد از پایان تحصیلات به پایان می‌رسد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانش‌آموزی از فرانسه

بعد از تحقیق و بررسی و انتخاب مدرسه مناسب و تسلط نسبی به زبان فرانسه ابتدا باید با مدرسه موردنظر مکاتبه کنید تا پذیرش یا دعوت‌نامه را از مسئولین مدرسه اخذ کنید. بعد از دریافت نامه پذیرش به همراه مدارک ذیل به سفارت فرانسه مراجعه کرده تا ویزای دانش‌آموزی برای شما صادر شود.

 • گذرنامه دانش‌آموز
 • اجازه‌نامه کتبی والدین برای تحصیل
 • ترجمه ریزنمرات سال‌های قبل
 • عکس مناسب
 • گذرنامه والدین برای اخذ ویزای همراه
 • ارائه مدرک تسلط به زبان فرانسه

پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه

دانش‌آموز بعد از پایان تحصیلات باید از فرانسه خارج‌شده و از کشور خودش برای پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه اقدام کند. اگر بورسیه مشروط داشته باشد باید در همان رشته ادامه تحصیل بدهد و در غیر این صورت باید دانشگاه و رشته موردنظر خود را انتخاب کند. برای ورود به دانشگاه‌های معتبر فرانسه لازم است که در آزمون ورودی شرکت کرده و حدنصاب قبولی را اخذ کنید.

تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه‌های فرانسه

قبولی در رشته‌های پزشکی کار آسانی نبوده و هزینه‌های زیادی در بردارد. برای ورود به رشته‌های پزشکی باید در آزمون پزشکی شرکت کرد و دولت فرانسه برای کسانی که دارای رتبه‌های برتر در آزمون باشند امکان تحصیلات رایگان را در نظر گرفته است.

اقامت در فرانسه بعد از پایان تحصیلات

بعد از پایان هر مقطع اقامت دانش‌آموز به پایان می‌رسد و برای مقاطع بالاتر باید اقامت خود را تمدید کند. به‌عنوان‌مثال بعد از پایان دوره ابتدایی، ویزای دانش‌آموزی باطل‌شده و برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه باید برای دریافت ویزا دوباره اقدام کرد. بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، متقاضی می‌تواند در فرانسه به دنبال کار بگردد و بعد از استخدام و به دست آوردن سابقه کاری می‌تواند اقامت فرانسه را کسب کرده و پاسپورت فرانسوی اخذ کند.

مشاوره

جهت تحصیل در فرانسه و آشنایی با انواع مدارس و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به فرانسه اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

 

چاپ مقالات علمی در فرانسه و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در فرانسه و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ارائه‌ی مقالات علمی به خصوص در زمینه‌های نوین در همه‌ی نقاط جهان از اهمیت بالایی برخوردار است. مقاله‌های علمی علاوه بر این که امتیاز بسیار بزرگی در رزومه‌ی تحصیلی دانشجویان محسوب می‌شوند، در رتبه‌ی علمی دانشگاه نیز تأثیر دارند و اساتید راهنمای دانشجویان ارائه دهنده‌ی مقاله نیز از امتیازاتی برخوردار می‌شوند.

ارائه‌ی یک یا چند مقاله در زمینه‌های مختلف رزومه‌ی شما را قوی می‌کند و شانس شما برای گرفتن پذیرش در بهترین دانشگاه‌های فرانسه افزایش می‌یابد. از طرفی اگر دانشجوی فرانسه باشید و مقاله ارائه دهید نیز می‌توانید از تشویق‌هایی که دانشگاه برای شما در نظر می‌گیرد، استفاده کنید. 

 

 

شرکت در آزمون های بین المللی در فرانسه

شرکت در آزمون های بین المللی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی دیگر از اقداماتی که برای تقویت رزومه‌ی شما مفید است، شرکت و کسب مقام در آزمون‌های بین‌المللی مختلف در زمینه‌های مختلف است.

پیش از هرچیز توجه کنید که آزمون‌های زبان مهم‌ترین آزمون‌هایی هستند که شما باید برای اخذ پذیرش در آن‌ها شرکت کنید و مدرک آن را به همراه درخواست خود ارسال نمایید.

پس از آن می‌توانید از طریق سایت‌های علمی تحقیقاتی در زمینه‌ی رشته‌ی خود از زمان آزمون‌ها و رقابت‌های عملی بین‌المللی مطلع شوید و با شرکت و کسب مقام در آن‌ها علاوه بر کسب تجربه، یک امتیاز مثبت در کارنامه‌ی خود ثبت کنید.

 

 

کنفرانس های علمی در فرانسه

کنفرانس های علمی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور فرانسه همه ساله میزبان بسیاری از کنفرانس‌های بین‌المللی و کنفرانس‌های اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد. این امر یک امتیاز مثبت برای دانشجویان این کشور محسوب می‌شود چرا که می‌توانند با ارائه‌ی مقاله فرصت‌های زیادی برای اشتغال به دست آورند و رزومه‌ای قوی ارائه دهند. کنفرانس‌های بین‌المللی با موضوعات ارتباط از راه دور، مهندسی داده، کاتالیزور و مهندسی شیمی، حقوق و علوم سیاسی و فستیوال‌های فیلم و موسیقی از جمله برنامه‌هایی هستند که در سال اخیر در کشور فرانسه برگزار شده‌اند.

جشن های دانشگاه ها در فرانسه

جشن های دانشگاه ها در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرانسه کشوری است که جشن‌های ملی بسیاری دارد که این جشن‌ها در دانشگاه‌ها نیز گرامی داشته می‌شوند. دانشجویان می‌توانند علاوه بر استفاده از برنامه‌های دانشگاه به شهر محل تحصیل خود رفته و از جشن‌ها لذت ببرند.

اولین جشن در فرانسه جشن آغاز سال نوی میلادی است که اکثر ما درباره‌ی مراسم‌ها و تعطیلات این جشن اطلاعاتی داریم.

پنج روز پس از جشن آغاز سال نو، جشن شاهان است. در این جشن علاوه بر پایکوبی مراسم‌ جالبی نیز اجرا می‌شود که شما نیز می‌توانید در کنار دوستان خود این مراسم را انجام دهید.

تعطیلات زمستانی مدارس به مدت دو هفته از 14 فوریه آغاز خواهد شد. این یک جشن برای دانش‌آموزان است.

جشن کارناوال یکی از جشن‌هایی است که مرکز آن شهر نیس در فرانسه است. این مراسم در روز عید پاک برگزار می‌شود. عید پاک نیز جشنی مذهبی است که همیشه در روز یکشنبه است و دوشنبه‌ی بعد از آن نیز یکی از تعطیلات رسمی در فرانسه است.

14 ژوئیه روز ملی فرانسه و تعطیل رسمی است. در این روز رژه‌ی بزرگ نظامی در خیابان شانزه‌لیزه برگزار می‌شود. 

اوت ماه تعطیلات تابستانی است که علاوه بر مراکز آموزشی بسیاری از شرکت‌ها، کارخانه‌ها و مغازه‌ها نیز به تعطیلات تابستانی می‌روند. همچنین روز 15 این ماه روز معراج حضرت مریم و تعطیل رسمی است.

جشن مردگان یکی دیگر از تعطیلات رسمی فرانسه می‌باشد. در این روز مردم به جشن و پایکوبی می‌پردازند و معتقدند ارواح عزیزانشان برای دیدار آن‌ها به خانه‌هایشان می‌آیند و برای همین هدایا و خوراکی‌های لذیذ روی یک میز می‌چینند و به شادمانی می‌پردازند.
 
 

 

آخرین ویرایش: 2020-05-13 19:28:22 25,307

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها