china
کشور چین

تحصیل در چین

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- تحصیل در کشور چین - go2tr

هنگامی که دانشجویان تصمیم به تحصیل در کشورهای خارجی می‌گیرند،بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. اما بسیاری از آن‌ها از این نکته غافلند که آسیای شرقی نیز دارای کشورهایی با امکانات زیاد برای تحصیل است.چین می‌تواند مقصد شما برای تحصیل باشد.این کشور پر جمعیت سیستم آموزشی قدرتمندی دارد و یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های محصولات مختلف در جهان می‌باشد. 

دانشگاه‌های چین در بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب هستند چرا که در عین بالا بودن سطح علمی آن‌ها،هزینه‌ی زیادی ندارند.چین یکی از قطب‌های اقتصادی دنیاست و به همین دلیل شما می‌توانید از موقعیت شغلی خوبی پس از فارغ‌‌التحصیلی بهره‌مند شوید.

امروزه کشور چین برای جذب دانشجویان مستعد و تبدیل آن‌ها به متخصصان کارکشته در زمینه‌های مختلف،امکانات و تسهیلات زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است.در این مقاله به طور کامل به بررسی وضعیت تحصیل و زندگی در کشور چین می‌پردازیم.

دانشجویان همچنین می‌توانند با انجام کارهای دانشجویی هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین نمایند.

 

بورسیه اتحادیه اروپا: این بورسیه تنها به دانشجویان اهل کشورهای اتحادیه اروپا تعلق می‌گیرد و در تمام مقاطع به دانشجویان اعطا می‌شود.

تعدادی از دانشگاه‌های چین و مدارک آن‌ها توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران تأیید شده‌اند که در قسمت‌های بعدی آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

خبر خوب این است که آزمون گائوکائو تنها برای دانشجویان چینی است.

برای این که از کامل بودن مدارک مورد نیاز اطمینان حاصل کنید؛ می‌توانید به صورت اینترنتی با دانشگاه مورد نظر خود ارتباط بگیرید یا از مشتریان با تجربه در این زمینه راهنمایی بخواهید.

کشور چین محل‌های اقامت مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد تا هم در کاهش هزینه‌های تحصیلی به آن‌ها کمک کرده باشد و هم آسایش آن‌ها برای تمرکز روی تحصیل و پژوهش فراهم باشد.

توصیه‌ی ما این است که کارت دانشجویی خود را همواره همراه خود داشته باشید چرا که بسیاری از مراکز خرید و مراکز خدماتی مانند رستوران‌ها تخفیف‌هایی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند.

راه دیگری برای پیدا کردن مشاغل دانشجویی جست و جو در سطح شهر محل تحصیل شماست. بهتر است بیشتر به سراغ کارهایی بروید که چینی‌ها از پس انجام آن بر نمی‌آیند.

دقت داشته باشید که ساعات کار مجاز برای دانشجویان بین‌ المللی در کشور چین 20 ساعت در طول هفته می‌باشد. 

 

 

بیمه‌ی مسافرت: این بیمه برای دانشجویانی که مدت اقامت آن‌ها کم‌تر از شش ماه است، مناسب می‌باشد.

راه‌های متعددی برای انجام تراکنش‌های مالی بین ایران و چین وجود دارد. می‌توانید به وسیله‌ی اینترنت یا با مراجعه به بانک این تراکنش‌ها را انجام دهید.

پیش از این که به کشور خارجی برای تحصیل بروید باید تکلیف آینده‌ی خود یعنی زمان بعد از فارغ‌التحصیلی را مشخص کنید.

شما پس از تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌توانید با گذراندن چند واحد محدود در دانشگاه‌های ایران پس از اخذ مدرک، مشغول به انجام طبابت شوید.

در این قسمت ما تعدادی از دانشگاه‌های کشور چین را به شما معرفی کردیم. پیشنهادی که برای شما داریم این است که ملاک‌های خود را روی کاغذ بیاورید و متناسب با آن دانشگاه‌ها را رده‌بندی کنید و لیست مخصوص به خود را بنویسید.

مقاطع بالاتر که با نام تحصیلات دانشگاهی شناخته می‌شود، از 18 سالگی آغاز می‌شود و شامل مدارس حرفه‌ای عالی که یک دوره‌ی دو تا سه ساله است، آکادمی فناوری که یک دوره‌ی سه ساله است و مقطع کارشناسی 4 ساله می‌شود.

زمان پذیرش دانشگاه‌های چین در مقطع لیسانس دو بار در سال و در ماه‌های ژانویه و سپتامبر است. 

مدارک لازم برای درخواست پذیرش در دوره‌ی فوق لیسانس ریز نمرات و مدرک و معدل دیلپم و لیسانس است. چنانچه مقاله‌ای ارائه داده‌اید یا طرح تحقیقاتی یا پژوهشی در نظر دارید نیز ضمیمه‌ی پرونده کنید.

چین به یک کشور محبوب برای تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل شده است، که دلایل متفاوتی دارد از جمله کیفیت بالای آموزش و پرورش، اقتصاد در حال رشد مستمر، هزینه‌های پایین زندگی و فرصت اکتشاف در کشور چین و فرهنگ غنی این کشور برخی از این موارد است. برنامه دکترا در چین می‌تواند یک تجربه با ارزش علمی، حرفه ای برای شما باشد.

تحصیل در پزشکی در این کشور آزمون ورودی ندارد و مدرک زبان نیز نمی‌خواهد. صرفاً رزومه‌ی تحصیلی شما برای پذیرش در این دانشگاه‌ها کفایت می‌کند. استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور حرفه‌ای در موفقیت شما برای گرفتن پذیرش در این رشته بسیار تأثیرگذار است.پزشکی در کشور چین شامل یک دوره‌ی شش ساله است که سه سال آن را آموزش و دو سال را کارآموزی در بیمارستان‌های تعیین شده توسط دانشگاه تشکیل خواهد داد. تعداد دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است و این بدان معناست که کشور چین در پذیرش دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های حساسی مانند پزشکی سخت گیری‌های خاص خود را دارد .45 دانشگاه از دانشگاه‌های علوم پزشکی این رشته را به زبان انگلیسی و برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور حرفه‌ای در موفقیت شما  و انتخاب دانشگاه مورد نظر  بسیار تأثیرگذار است رزومه‌ی تحصیلی شما برای پذیرش در این دانشگاه‌ها بسیار مهم و تاثیر گذار است و در این مقاله ما تحصیل پزشکی در چین را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

 

دوره‌های پیش پزشکی و پیش دندانپزشکی در برخی از دانشگاه‌ها وجود دارند که شرکت در آن‌ها اختیاری است.شرایط تحصیل دندانپزشکی شبیه به تحصیل پزشکی است و در دانشگاه‌هایی که رشته‌ی پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، رشته‌ی دندان پزشکی نیز وجود دارد.این دوره نیز مانند پزشکی شش سال طول می‌کشد و شامل چهار سال آموزش و دو سال کارآموزی است. دوره‌های پیش پزشکی و پیش دندانپزشکی در برخی از دانشگاه‌ها وجود دارند که شرکت در آن‌ها اختیاری است.با وجود این که متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی و مدرک زبان وارد دانشگاه‌های چین برای تحصیل دندان‌پزشکی شوند؛ اما بدان معنا نیست که پذیرش در این دوره‌ها ساده است.دوره‌ی دندان پزشکی در کشور چین با نام لیسانس بهداشت و دهان شناخته می‌شود. در وهله‌ی اول سن شما که باید زیر 25 سال باشد و در مرحله‌ی رزومه‌ی تحصیلی شما و نمرات دروس اصلی زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی شانس پذیرش شما را تعیین می‌کند که در این مقاله بررسی می‌شود.

تحصیل در رشته‌ی توریسم در کشوری که همه ساله از آمار خوبی در میزبانی از توریست‌های کشورهای مختلف دارد، می‌تواند در موفقیت شما بسیار تأثیرگذار باشد. برای همین تحصیل در رشته‌ی توریسم در کشور چین موفقیت آفرین است.

بهتر است پیش از مسافرت به این کشور تمام جوانب و شرایط زندگی را بررسی کنید تا با هیچ اتفاق غیر منتظره‌ای مواجه نشوید.

چنانچه دانشجویان محصل در این مدارس در طول دوره‌ی تحصیل مشمول خدمت سربازی شوند، مدرسه اقدامات لازم جهت اثبات اشتغال به تحصیل را انجام می‌دهد.

در این مرحله مقاله‌ی شما علاوه بر این‌که برای خودتان رتبه‌ها و موقعیت‌های خوبی فراهم می‌کند، برای دانشگاه و استاد راهنما نیز امتیازاتی به ارمغان می‌آورد. 

شرکت در این آزمون‌ها معمولاً به شرایط اولیه‌ای نیاز دارد که شما به سادگی قادر به تأمین آن‌ها هستید. 

در کلیه‌ی کشورهایی که دارای دانشگاه‌های معتبر می‌باشند کنفرانس‌های علمی در رشته‌های متعدد برگزار می‌شود. چین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در این مقاله اطلاعاتی درباره‌ی کلیات زندگی و تحصیل در چین ارائه شد. برای بررسی شرایط به صورت اختصاصی می‌توانید از یک مشاوره‌ی حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه راهنمایی بگیرید.