x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در چین

تحصیل در چین از مزیت‌های بسیاری برخوردار است. هنگامی که دانشجویان تصمیم به تحصیل در کشورهای خارجی می‌گیرند، بیشتر، کشورهای اروپایی و آمریکا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند؛ اما بسیاری از آن‌ها از این نکته غافلند که آسیای شرقی دارای کشورهایی با امکانات زیاد و هزینه کم، برای تحصیل است. چین، کشوری پر‌جمعیت است که سیستم آموزشی و اقتصادی قدرتمندی دارد و به‌دلیل بالا بودن سطح علم، یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های محصولات مختلف در جهان است. یکی از دغدغه‌های اساسی دانشجویان بین‌المللی، اعتبار مدرک ارائه شده از سوی دانشگاه‌های کشورهای مقصد است؛ در‌این‌رابطه لازم است بدانید که مدرک احراز شده از دانشگاه‌های چین، مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید وزارت بهداشت ایران و سایر کشورهاست.

مقدمه

مقدمه

دانشگاه‌های چین در بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب هستند؛ چرا‌که علاوه بر بالا بودن سطح علمی دانشگاه، هزینه‌ی زیادی هم ندارند. چین یکی از قطب‌های اقتصادی دنیاست و به‌همین‌دلیل شما می‌توانید از موقعیت شغلی خوبی پس از فارغ‌‌التحصیلی در آن‌جا بهره‌مند شوید. دانشگاه‌های چین از لحاظ موقعیت و اعتبار در رنکینگ جهانی وضعیت مناسبی دارند و افراد زیادی را به خود جلب کرده‌اند.

 

 

 

طول دوره تحصیل کارشناسی در چین 3الی4سال و برای ارشد 2سال و برای دکترا بین 3 تا5 سال گزارش شده؛ که البته طول مدت این زمان، بستگی به رشته تحصیلی شما و تلاش خودتان هم دارد. خبر خوب اینکه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در بیشتر رشته ها و دانشگاه‌ها وجود دارد و مثلا شما اگر در رشته پزشکی و دندان‌پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنید، فقط و فقط برای ورود به کار مجبور به یادگیری زبان چینی هستید.

همان طور که قبلا اشاره کردیم، دانشگاه های کشور چین جزو معتبرترین دانشگاه‌های دنیا هستند؛ خصوصا دانشکده‌های پزشکی که از درجه اعتبار بالایی برخوردارند. از دانشگاه‌های برتر چین، می توانیم به دانشگاه شیان جیائوتونگ، دانشگاه شانگهای تانگ جایو، دانشگاه نانجینگ، دانشگاه فودان، دانشگاه پکن و دانشگاه سینگوا اشاره کنیم.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور چین به‌علت سطح علمی بالا این امکان را دارند که در همه جای دنیا راحت و سریع به کار و فعالیت بپردازند.

برای تحصیل در چین، در مقطع لیسانس، باید نمره آیلتس 5.5 و در برخی رشته‌ها و دانشگاه‌ها، برای مقطع ارشد هم با نمره 5.5 یا 6 آیلتس می‌توانید اقدام کنید. نمره آیلتس 6یا 6.5 به بالا برای مقطع دکترا نیاز است و البته توجه کنید که شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر درباره این نمرات فرق دارد و معادل این نمره در تافل، از سوی برخی دانشگاه‌ها، پذیرفته خواهد شد. داشتن مدرک زبان چینی برای دانشگاه‌های انگلیسی زبان نیاز نیست؛ اما برای کم شدن هزینه‌هایتان، به شما کمک می‌کندو می‌توانید در کشور چین هم این دوره را بگذرانید.

داشتن نمره های gmat و gre و امثال این‌ها و مقالات isi(حداقل 2تا)، به شما برای اخذ کمک‌هزینه‌ها و بالا بردن شانس رقابتتان کمک خواهد کرد و شرط همه دانشگاه‌ها نیست؛ به همین دلیل می‌توان گفت که دانشگاه‌های این کشور، در حالت عادی، سختگیر نیستند و به همین علت دانشجویان زیادی به مهاجرت به چین برای تحصیل علاقه دارند. 

هزینه دانشگاه در این کشور در صورتی‌که بورسیه نباشید و از امکان تحصیل رایگان برخوردار نباشید، در مقطع لیسانس بین 10000تا41000یوآن است و در مقطع ارشد بین 20000تا60000یوآن و در مقطع دکترا بین 11000تا51000یوآن و این بازه بستگی به رشته و دانشگاه انتخابی شما دارد. 

هزینه خوابگاه‌ و خوردوخوراک و رفت‌و‌آمد دانشجو در این کشور در ماه حدود 600دلار است و بسته به امکانات، نوسان کوچکی در این رقم مشاهده خواهد شد. چنانچه شما قصد اجاره خانه مشترک با کسی را داشته باشید، کوچک‌ترین خانه‌ها در غرب این کشور(غرب این کشور ارزان‌تر است)، 200.300 دلار در ماه به هزینه‌ای که گفته شد اضافه می‌کند. 

تحصیل به زبان چینی ارزان‌تر از تحصیل به زبان انگلیسی است و در دریافت کمک‌هزینه‌های تحصیلی موثر است.

با داشتن 5یا6هزار دلار در سال، به عنوان یک دانشجو، می‌توانید زندگی در چین را تجربه نمایید. اگر بخواهید در خانه بمانید و از خوابگاه استفاده نکنید، در کمترین حالت و برای کوچکترین خانه در قسمت ارزان این کشور، تقریبا 2000 دلار، به 5یا6 هزار دلار سالانه‌تان اضافه می‌گردد.

اگر دانشجو هستید، تا 20 ساعت در هفته، در این کشور اجاز کار دارید؛ اما در کل برای کاریابی در دوران دانشجویی باید به زبان چینی مسلط باشید و کمتر می‌توانید با زبان انگلیسی در این کشور کار کنید و با مردم در ارتباط باشید و به همین علت، کاریابی برای دانشجویان در این کشور کمی سخت است و بهتر است که از سوی خانواده خود هم حمایت شوند؛ هرچندکه هزینه‌های زندگی در این کشور زیاد گران نیست و به نسبت بسیاری از کشورها، زندگی در آن مقرون به صرفه است.

برای کار در این کشور، حتما باید مجوز دریافت نمایید و نمی‌توانید بدون اجازه از اداره مربوطه فعالیت نمایید؛ زیرا انجام این کار، عملی غیرقانونی محسوب می‌شود. 

بهترین روش مهاجرت

مشاوره تحصیل در چین

اعتبار دانشگاه های چین و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های چین و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اعتبار مدرک تحصیلی و امکان یافتن موقعیت‌های خوب شغلی در انتخاب کشور و دانشگاه مقصد نقش مهمی ایفا می‌کند. کشور چین در تلاش است که مراکز معتبر و متعدد علمی برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی ایجاد کند. بسیاری از رشته‌ها در کشور چین به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. کشور چین برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان، بازار کار را تأمین می‌کند. 

مدرک دانشگاه‌های چین در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی دارای اعتبار بوده و شما با ارا‌ئه‌ی آن‌ها می‌توانید در یک شغل پردرآمد استخدام شوید. دولت چین با کشورهایی نظیر ایالات متحده،انگلستان، فرانسه،ژاپن و حدود 60 کشور دیگر قراردادهایی مبنی بر تأیید اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه‌های چینی در این کشورها منعقد کرده است.

تعدادی از دانشگاه‌های چین و مدارک آن‌ها توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران تأیید شده‌اند که در قسمت‌های بعدی آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در چین

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مشاغل دولتی در چین از اعتبار بالایی برخوردارند و رقابت بر سر آن بسیار زیاد است. این مشاغل معمولاً در اختیار افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، قرار می‌گیرد و به همین سبب، رقابت برای ورود به دانشگاه‌های چین آسان نیست و باید نمره‌ی قبولی در آزمون گائوکائو کسب کنید. آزمون گائوکائو معادل کنکور در ایران است. این آزمون 9 ساعته طی دو یا سه روز برگزار می‌شود. در استان‌های مختلف شیوه‌ی برگزاری این آزمون متفاوت است و دروسی که در آزمون وجود دارد، در طول زمان تغییر می‌کند. این آزمون بسیار سخت است و رقابت تنگاتنگی بین متقاضیان ورود به دانشگاه وجود دارد. خبر خوب این است که آزمون گائوکائو تنها برای دانشجویان چینی است. 

دانشجویان بین‌المللی لزومی برای شرکت در آزمون‌های ورودی در هیچ رشته‌ای ندارند. دانشگاه‌های مختلف، شرایط متنوعی نظیر سطح معدل، ریزنمرات، پایان نامه‌های مقاطع قبلی و... را ملاک پذیرش دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند که باید با توجه به دانشگاه مورد نظر شرایط را به طور اختصاصی بررسی کنید. البته برای ورود به دانشگاه‌های چین محدودیت سنی وجود دارد؛ متقاضیان دوره‌ی کارشناسی باید دارای حداکثر 25 سال سن، کارشناسی ارشد 35 سال و دکترا 40 سال باشند تا بتوانند برای پذیرش اقدام کنند.

معادل سازی مدارک در چین

معادل سازی مدارک در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای معادل سازی مدارک در کشور چین باید مثل سایر کشورها عمل کنید. مدارک شما باید ترجمه و معادل سازی شوند و به دانشگاه مورد نظر در کشور چین ارسال شوند؛ البته همیشه در طول زمان تغییراتی در جزئیات پروسه‌ی معادل سازی مدارک به وجود می‌آید که لازم است از آن‌ها اطلاع داشته باشید. 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های مختلف در چین متفاوت است و لازم است شرایط دانشگاه به صورت انحصاری بررسی شود.

در اولین گام شما باید مهر تأیید اداره‌ی آموزش و پرورش استان و مدرسه‌ی خود را برای مدرک دیپلم و ریزنمرات مقطع متوسطه دریافت کنید. همچنین یک کپی برابر اصل از مدارک خود باید از این مراکز بگیرید. مهر تأیید تحصیلات دانشگاهی و کپی برابر اصل مدارک از طرف دانشگاه محل تحصیل شما ارائه می‌شود. پس از آن باید به دارالترجمه‌های رسمی مراجعه کنید و مدارک تحصیلی و شناسایی خود را ترجمه کنید. حال نوبت به فرم درخواست پذیرش است. اکثر دانشگاه‌ها از شما یک انگیزه‌نامه درخواست می‌کنند که در آن باید درباره‌ی علایق تحصیلی خود و علت انتخاب کشور چین برای تحصیل توضیحاتی ارائه دهید. تحصیل در مقاطع بالاتر نیازمند یک معرفی نامه است که باید ضمیمه‌ی مدارک شما باشد.

برای این که از کامل بودن مدارک مورد نیاز اطمینان حاصل کنید؛ می‌توانید به صورت اینترنتی با دانشگاه مورد نظر خود ارتباط بگیرید یا از مشتریان با تجربه در این زمینه راهنمایی بخواهید. در صورت نقص در مجموعه‌ی مدارک شما، روند پذیرش دچار اختلال خواهد شد.

خوابگاه در چین

خوابگاه در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور چین محل‌های اقامت مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد تا هم در کاهش هزینه‌های تحصیلی به آن‌ها کمک کرده باشد و هم آسایش آن‌ها برای تمرکز روی تحصیل و پژوهش فراهم باشد. دانشجویان در کشور چین می‌توانند در خوابگاه‌های موجود در دانشگاه‌ها و هتل‌های دانشگاهی اقامت کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند با کسب اجازه از دانشگاه خود، محل‌های اقامت خارج از دانشگاه را انتخاب کنند. در ادامه به بررسی شرایط و امکانات محل‌های اقامت در چین برای دانشجویان می‌پردازیم.

خوابگاه‌ها اقامتگاه‌هایی هستند که در دانشگاه یا جایی در نزدیکی آن واقع شده‌اند و شامل اتاق‌های یک نفره، دو نفره و اتاق‌های لوکس دسته بندی می‌شوند. اتاق‌های خوابگاه‌های چین آشپزخانه ندارند و در انتهای هر سالن یا هر طبقه وجود دارد. اتاق‌های این خوابگاه‌ها، معمولاً دارای سرویس‌های بهداشتی مستقل هستند.

برخی از دانشگاه‌ها دارای ساختمان‌هایی در سطح هتل نیز می‌باشند که این ساختمان‌ها از امکانات بیشتری مانند آشپزخانه در هر اتاق و اتاق‌های لوکس برخوردارند. 

از امکانات معمول تمام خوابگاه‌های کشور چین می‌توان به تعداد مناسب کمد، سیستم‌های تهویه و گرمایشی و خنک کننده، اینترنت رایگان و... اشاره کرد. 

معمولاً خوابگاه‌هایی که بیرون از دانشگاه‌ها هستند، به صورت خصوصی اداره می‌شوند و امکانات بیشتری دارند. برای مثال در ازای پرداخت هزینه‌ی بیشتر ،می‌توانید از استخر و باشگاه استفاده کنید.

دانشجویانی که قصد اقامت در خوابگاه ندارند می‌توانند منزل یا آپارتمان اجاره کنند. البته در صورت سکونت در املاک شخصی هزینه‌های زندگی دانشجویی افزایش چشم‌گیری خواهد داشت. برای همین توصیه می‌شود اگر در دانشگاه شما خوابگاه وجود دارد، از آن استفاده کنید. 

 

 

امتیازات کارت دانشجویی در چین

امتیازات کارت دانشجویی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همانطور که پیش از این گفتیم، چین یکی از کم‌هزینه‌ترین کشورهای خارجی برای تحصیل است. همه‌ جای دنیا برای دانشجویان تخفیفاتی ارائه می‌شود که می‌توانند با پرداخت پول کم‌تر از همان خدمات استفاده کنند.

اولین موضوعی که مورد توجه واقع می‌شود، حمل و نقل عمومی است. دانشجویان می‌توانند با دریافت بلیط‌های دانشجویی که هزینه‌ی کم‌تر از معمول دارند، به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بپردازند.

توصیه‌ی ما این است که کارت دانشجویی خود را همواره همراه خود داشته باشید؛ چرا که بسیاری از مراکز خرید و مراکز خدماتی، مانند رستوران‌ها ،تخفیف‌هایی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. به طور دقیق نمی‌توان گفت که شما می‌توانید در چه زمینه‌هایی و برای استفاده از چه تخفیف‌هایی از کارت دانشجویی خود استفاده کنید و پس از مدتی زندگی در شهرهای چین می‌توانید بفهمید در چه مواقعی می‌توانید برای تخفیف از کارت دانشجویی خود استفاده کنید.

مشاغل دانشجویی چین

مشاغل دانشجویی چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از دانشجویان، برای تأمین همه یا بخشی از هزینه‌های تحصیل خودشان به دنبال کار دانشجویی هستند. چنان‌چه به زبان چینی مسلط باشید، امکان پیدا کردن کار برای شما بسیار ساده‌تر خواهد شد. کشور چین، دارای جمعیت زیاد و بازار کار بسیار بزرگی است. در صورتی که موفق به پیدا کردن یک کار پاره وقت متناسب با رشته‌ی تحصیلی خود شوید، می‌توانید شانس خود را برای گرفتن اقامت دائم و کار در کشور چین افزایش دهید. 

یکی از روش‌های پیدا کردن کار دانشجویی ثبت نام در وب‌سایت‌های مربوط به این موضوع است، هرچه رزومه‌ی قوی‌تری داشته باشید، شغل بهتری پیدا خواهید کرد. در این وب‌سایت‌ها شغل‌هایی در تمام زمینه‌ها وجود دارد که متناسب با اولویت بندی شما، فرصت‌های شغلی به شما معرفی خواهند شد. 

معمولاً مشاغل آموزشی و تدریس تقاضای زیادی در چین دارند و حقوقی که از این راه به دست می‌آید می‌تواند مخارج زندگی شما را تأمین نماید.

راه دیگری برای پیدا کردن مشاغل دانشجویی جست و جو در سطح شهر محل تحصیل شماست. بهتر است بیشتر به سراغ کارهایی بروید که چینی‌ها از پس انجام آن بر نمی‌آیند. از آن‌جایی که سطح دانش زبان انگلیسی چینی‌ها بسیار پایین است، تسلط به این زبان می‌تواند یک برگ برنده برای شما باشد.   

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در چین

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در چند سال اخیر وزارت آموزش و پرورش چین اجازه‌ی کار پاره وقت در حین تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. مهم‌ترین مدرکی که باید برای کسب مجوز کار پاره وقت داشته باشید، ویزای دانشجویی است.

متقاضیان کار پاره وقت دانشجویی باید شرایطی که در ادامه بیان می‌کنیم را برای اخذ مجوز داشته باشند؛ حداقل سن هجده، ویزای دانشجویی معتبر، پذیرش تحصیلی در مراکز آموزشی عالی، برگ معاینه و سلامت پزشکی مطابق با استانداردهای ارائه شده و عدم سوء پیشینه.

دقت کنید که پس از کسب مجوز و شروع کار دانشجویی دقت لازم را برای پیروی از قوانین کارفرما و محیط های کاری داشته باشید؛ در غیر این صورت ممکن است مجوز شما باطل شود و با مشکلات بسیاری در روند ادامه تحصیل خود مواجه شوید. سرپیچی از قوانین کارفرما، عدم تأمین الزامات شغلی کارفرما، کار بیش از ساعات مجاز تعیین شده توسط دانشگاه، اشتغال در واحدهایی غیر از واحدهای مجاز، ارائه‌ی اطلاعات کاذب و مدارک جعلی، آسیب رسیدن به روند تحصیل دانشجو و عدم رعایت مقررات کار دانشجویی از عواملی است که باعث ابطال مجوز کار شما خواهد شد.

دقت داشته باشید که ساعات کار مجاز برای دانشجویان بین‌ المللی در کشور چین 20 ساعت در طول هفته است. 

 

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در چین

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه‌های دانشجویی یکی از شرایط پذیرش دانشگاه‌های کشور چین است. شما پیش از اقدام برای ثبت نام در دانشگاه‌ها و به محض ورود به این کشور باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. دانشگاه‌ها معمولاً خرید بیمه‌ی عمر را به شما پیشنهاد می‌دهند. چنانچه دوره‌ی تحصیل شما در کشور چین بیش از شش ماه طول می‌کشد، الزام خرید بیمه جدی‌تر خواهد بود. 

بیمه‌هایی که دانشجویان می‌توانند تحت پوشش آن‌ها قرار گیرند، به سه دسته تقسیم می‌شود:

بیمه‌ی مسافرت: این بیمه برای دانشجویانی که مدت اقامت آن‌ها کم‌تر از شش ماه است، مناسب می‌باشد. 

بیمه‌ی اورژانسی: این بیمه برای دانشجویان دارای اقامت طولانی تر که از سلامت جسمی کامل برخوردارند، مناسب است. این بیمه، تنها، هزینه‌های اورژانسی را پرداخت خواهد کرد.

بیمه‌ی بهداشتی دانشجویی: چنان‌چه بخواهید هزینه‌های درمانی خود را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهید، باید از این نوع استفاده نمایید. هزینه‌ی بیمه‌ی بهداشتی نسبت به سایر بیمه‌ها بیشتر است.

در کشور چین، شرکت‌های مختلفی به ارائه‌ی بیمه‌های دانشجویی می‌پردازند که شما می‌توانید با بررسی شرایط هرکدام، تحت پوشش بیمه‌ای با شرایط مناسب قرار بگیرید.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در چین

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نحوه‌ی انجام تراکنش‌های مالی بین‌المللی در کشور چین که دارای یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیاست، بسیار ساده است. نکته‌ای که وجود دارد این است که شما باید به محض ورود به کشور چین یک حساب بانکی برای انجام تراکنش‌های داخل کشور خود مانند واریز حقوق کار دانشجویی، واریز شهریه‌ها و دریافت کارت‌های بانکی برای خرید باز کنید. بانک‌های مختلف شرایط متنوع و امکانات متعددی برای انواع حساب‌های خود در نظر گرفته‌اند که انتخاب آن به نیاز افتتاح کننده‌ی حساب بستگی دارد؛ بنابراین، لازم است که پس از انجام کارهای اداری و اخذ پذیرش در دانشگاه و گرفتن ویزای اقامتی خود، برای باز کردن یک حساب بانکی اقدام کنید. 

راه‌های متعددی برای انجام تراکنش‌های مالی بین ایران و چین وجود دارد؛ مثلا، می‌توانید به وسیله‌ی اینترنت یا با مراجعه به بانک، این تراکنش‌ها را انجام دهید. شما می‌توانید اطلاعات دقیق در این باره را از طریق مراجعه به سایت‌های اطلاع رسانی بانک‌های ایرانی و چینی و یا با مراجعه‌ی حضوری به شعب بانک‌ها به دست آورید. 

نظام آموزشی چین

نظام آموزشی چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور چین پرجمعیت‌ترین کشور جهان است و باید دارای یک نظام آموزشی فوق‌العاده قدرتمند باشد تا بتواند نیاز جامعه را پاسخ گوید. شرایط ورود به دانشگاه برای اهالی این کشور بسیار سخت است و همین امر باعث می‌شود افراد شایسته و مستعد وارد دانشگاه‌ها شوند و مابقی وارد بازار کار در زمینه‌های دیگر شوند. در کشور چین مدرک‌گرایی وجود ندارد و شاید یکی از دلایل قدرت اقتصادی این کشور همین موضوع باشد. 

کلیه‌ی افرادی که در چین متولد می‌شوند باید نه سال در مدارس و در مقاطع ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند. این یک قانون اجباری برای چینی‌هاست. پس از آن دانش‌‌آموزان خودشان انتخاب می‌کنند که ادامه تحصیل دهند یا وارد بازار کار شوند. افرادی که ادامه تحصیل را انتخاب می‌کنند وارد مدارس ارشد می‌شوند تا برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها آماده شوند. 

مقاطع بالاتر که با نام تحصیلات دانشگاهی شناخته می‌شود، از 18 سالگی آغاز می‌شود و شامل مدارس حرفه‌ای عالی که یک دوره‌ی دو تا سه ساله است، آکادمی فناوری که یک دوره‌ی سه ساله است و مقطع کارشناسی 4 ساله می‌شود. دانشجویان پس از آن می‌توانند در آزمون رکورد فارغ التحصیلی شرکت کنند و پس از کسب نمره‌ی قبولی وارد مقاطع بالاتر تحصیلات شوند و مدارک فوق لیسانس و بالاتر کسب کنند.

 

 

لیسانس در چین و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در چین

لیسانس در چین و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طول دوران تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور چین چهار سال است. رشته‌های مختلف در این مقطع و در بسیاری از دانشگاه‌های چین، به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، لازم است که پیش از ثبت درخواست پذیرش، زبان تدریس رشته‌ی مورد نظر در دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید. کشور چین از معدود کشورهایی است که ارائه‌ی مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه‌ها نیاز ندارد و صرفاً به عنوان یک امتیاز مثبت برای بورسیه‌های تحصیلی محسوب می‌شود؛ البته رزومه‌ی تحصیلی شما و معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن‌ها برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور مهم است. 

زمان پذیرش دانشگاه‌های چین در مقطع لیسانس، دو بار در سال و در ماه‌های ژانویه و سپتامبر است. 

فوق لیسانس در چین و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در چین

فوق لیسانس در چین و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوران فوق لیسانس در کشور چین در رشته‌های مختلف معمولاً دو ساله است. رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های چینی به زبان‌های چینی و انگلیسی ارائه می‌شوند. شما معمولاً به خاطر زبان دچار محدودیت نخواهید شد؛ چرا که در دانشگاه‌های مختلف این کشور، رشته‌ها به زبان‌ انگلیسی وجود دارند. 

شما برای اخذ پذیرش در دوره‌ی کارشناسی ارشد، می‌توانید بدون مدرک زبان اقدام کنید؛ اما، توجه داشته باشید، این که ارائه‌ی مدرک زبان اجباری نیست، به معنای عدم لزوم تسلط شما به این زبان نیست. چنان‌چه بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، تسلط شما، یکی از شرایط لازم برای موفقیت است.

مدارک لازم برای درخواست پذیرش در دوره‌ی فوق لیسانس ریز نمرات و مدرک و معدل دیلپم و لیسانس است. چنانچه، مقاله‌ای ارائه داده‌اید یا طرح تحقیقاتی یا پژوهشی در نظر دارید، ضمیمه‌ی پرونده کنید. به یاد داشته باشید که هرچه رزومه‌ی قوی‌تری ارائه دهید، شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش خواهید داشت.

 

 

دکترا در چین و شرایط اخذ پذیرش دکترا در چین

دکترا در چین و شرایط اخذ پذیرش دکترا در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چین به یک کشور محبوب برای تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل شده است که دلایل متفاوتی دارد؛ از جمله، کیفیت بالای آموزش و پرورش، اقتصاد در حال رشد مستمر، هزینه‌های پایین زندگی و فرصت اکتشاف در کشور چین و فرهنگ غنی این کشور. برنامه دکترا در چین، می‌تواند یک تجربه با ارزش علمی و حرفه ای برای شما باشد.

برای یک برنامه دکترا در چین، متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته مربوطه را داشته باشند. برنامه درسی بسته به برنامه و دانشگاه متفاوت است؛ اما به طور کلی، از داوطلبان انتظار می‌رود که در امتحانات، ترم، سمینارها، پژوهش و پایان نامه یا رساله شرکت کند. پایان نامه یا رساله باید سهم قابل توجهی در رشته تحصیلی و رشد جامعه داشته باشد. مدرک دکترا در چین، به‌طور‌معمول می‌تواند بین سه تا شش سال به طول بینجامد. برخی از رشته‌های محبوب برای مطالعه دکترا در چین عبارت از تجارت بین المللی، اقتصاد بین الملل، روانشناسی، فیزیک، امور مالی شرکت، علم مدیریت، و جامعه شناس است.

دانشجوی دوره دکترای باید یک پایان نامه در حدود 120،000 لغت در طول دوره تحصیلی خود، برای اخذ مدرک دکتری، طی کند. پانل نظارت بر پایان نامه متشکل از3 عضو هیات علمی دانشکده حقوق بین الملل، CUPL است. یک عضو خارج از دانشگاه هم ممکن است که برای پیوستن به پنل نظارت از طرف رئیس دانشکده انتخاب گردد. یک متقاضی باید حداقل 11 واحد درسی را برای فارغ التحصیلی بگذراند و پایان نامه خود را با موفقیت در مقابل 5 داور دفاع کند.

با توجه به تخصص و دانشگاه انتخابی، شهریه برای یک برنامه دکترا می‌تواند بین 17،000 یوان و 27،000 یوان متفاوت باشد که به صورت سالانه این هزینه دریافت می‌گردد؛ در حالی که این هزینه می‌تواند برای سایر رشته ها (علوم، تکنولوژی، کشاورزی، پزشکی، ورزش)، از 18،500 یوان تا 54000 یوان در سال باشد.

 

رشته های غیر پزشکی در چین

رشته های غیر پزشکی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های مختلف و در گرایش‌ها و مقاطع مختلف وارد کشور چین می‌شوند. در ادامه به بررسی برخی از رشته‌های محبوب دانشجویان و شرایط تحصیل در این رشته‌ها می‌پردازیم. 

رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های کشور چین از رونق خوبی برخوردارند و شما می‌توانید با کسب پذیرش از دانشگاه‌های ممتاز این کشور پس از فارغ‌التحصیلی، در یک شغل پر درآمد مشغول به کار شوید. مهندسی نفت، مهندسی کامپیوتر و سایر گرایش‌های مهندسی در این کشور به پذیرش دانشجو می‌پردازند.

هنر، یکی از رشته‌های مورد علاقه‌ی دانشجویان بین‌المللی است. تحصیل در گرایش‌های مختلف هنر در کشور چین، می‌تواند برای شما جذاب باشد؛ چرا که فرهنگ سنتی این کشور بسیار غنی است و همین امر، در تدریس رشته‌های هنری تأثیر گذاشته است. در واقع شما می‌توانید با تحصیل در گرایش‌های مختلف هنر در کشور چین تلفیقی از هنر مدرن و سنتی را یاد بگیرید. پر‌طرفدار‌ترین گرایش‌های هنر در بین دانشجویان متقاضی موسیقی، معماری، سینما و طراحی لباس و جواهر است.

رشته‌ی مهندسی هوافضا، از دیگر رشته‌های پر طرفدار در بین دانشجویان می‌باشد که در دانشگاه‌های ممتاز چین با مدارم معتبر ارائه می‌شود. برای تحصیل در این رشته شما می‌توانید با دیپلم ریاضی فیزیک و ریزنمرات و معدل خوب پذیرش بگیرید.

داروسازی پس از پزشکی و دندانپزشکی مورد استقبال دانشجویان بین‌المللی واقع شده است. این رشته همراه با سایر رشته‌های علوم پزشکی در بسیاری از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و مدرک آن از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردار است.

تحصیل در رشته‌ی توریسم در کشوری که همه ساله از آمار خوبی در میزبانی از توریست‌های کشورهای مختلف برخوردار است، می‌تواند در موفقیت شما بسیار تأثیرگذار باشد؛ برای همین، تحصیل در رشته‌ی توریسم در کشور چین موفقیت آفرین است.

حقوق در کشور چین

کشور چین جزء کشورهایی است که در سال های اخیر، مورد توجه کسانی که قصد مهاجرت دارند، واقع شده است. هزینه پایین زندگی، اقتصاد قوی، رشد علمی چشمگیر، از مهمترین دلایل مهاجرت به چین است.

زبان تحصیل این کشور چینی و انگلیسی بوده و رشته حقوق در تمامی مقاطع در دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شود. دانشگاه جیلین چین، دانشگاه شانگهای چین، دانشگاه پکن چین، از جمله دانشگاه های مورد توجه در رشته حقوق هستند. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا چینی، سلامت کامل جسمی، عدم سابقه کیفری، از جمله شرایطی است که در هنگام اخذ ویزای چین باید دارا باشید.

شرایط تحصیل در چین با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد؛ به عنوان مثال، برای پذیرش در دانشگاه پکن چین در رشته حقوق باید یک رزومه ۸۰۰ کلمه ای به زبان چینی یا انگلیسی، یک توصیه نامه و ۲ توصیه نامه از اساتید، ریز نمرات ترجمه شده به زبان چینی یا انگلیسی، مدرک لیسانس ترجمه شده به زبان چینی یا انگلیسی، مدرک زبان، پایان نامه ۱۵۰۰ کلمه ای به زبان انگلیسی یا چینی تهیه کرده و این مدارک را به دانشگاه ارسال کرده و منتظر جواب اخذ پذیرش باشید.

هزینه تحصیل در چین با توجه به شرایط می‌تواند متفاوت باشد؛ اما در مقطع کارشناسی متوسط هزینه ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار، در مقطع ارشد ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار و در مقطع دکترا بطور متوسط 6 هزار دلار است. دانشجویان می‌توانند به مدت ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار شده و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تأمین نمایند. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ چین مانند پکن و شانگهای ماهانه حدود ۴ هزار و ۵۰۰ یوان و زندگی در شهرهای کوچک تر ماهانه حدود ۳۰۰۰ یوان چین است.

هنرهای اسلامی در چین

چین یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در آسیا است. دانشگاه‌های چین سطح علمی بسیار بالایی دارند و جزء بهترین دانشگاه‌های آسیا و جهان هستند. هر ساله، بسیاری از دانشجویان بین المللی از نقاط مختلف جهان، برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین با یکدیگر رقابت می‌کنند. یکی از دلایل محبوبیت کشور چین در بین دانشجویان بین المللی مناسب بودن شهریه دانشگاه‌ها و کیفیت بالای برنامه های آموزشی است. افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های چین تحصیل کنند، باید به زبان چینی مسلط باشند؛ زیرا در دانشگاه‌های چین زبان تحصیل در مقطع کارشناسی زبان چینی است. اکثر دانشگاه‌های چین، برای دانشجویان بین‌المللی خود، کلاس‌های آموزش زبان چینی برگزار می‌کنند و دانشجویان می‌توانند با شرکت در این کلاس ها زبان چینی را یاد بگیرند. در اکثر دانشگاه‌های چین، زبان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، زبان انگلیسی است. به طور کلی، هزینه تحصیل و زندگی در چین بسیار مناسب است. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های چین حدود 50000 یوآن در سال است. به علاوه، متوسط هزینه زندگی دانشجویی در چین 5000 تا 7000 یوآن در ماه است.

جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در چین:

 • اجاره بها خوابگاه: 1000 تا 3000 یوآن در ماه
 • خورد و خوراک: 1400 یوآن در ماه
 • حمل و نقل: 105 یوآن در ماه

ادبیات انگلیسی در چین

چین یکی از مهم ترین مقاصد تحصیلی در آسیاست. دانشگاه های چین به دلیل شهریه مناسب و کیفیت آموزشی بالا مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته‌اند. کشور چین دارای تعداد زیادی دانشگاه معتبر با تراز علمی بالاست. اکثر دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های چین تحصیل می کنند، شهروند یکی از کشورهای آسیایی هستند. دانشگاه های چین، برنامه های آموزشی بسیار متنوعی را در رشته های تحصیلی مختلف ارائه می‌دهد. رشته ادبیات انگلیسی، در بسیاری از دانشگاه‌های چین در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می شود. یکی از مزیت های تحصیل در چین هزینه مناسب تحصیل و زندگی در این کشور است و همچنین بسیاری از دانشگاه ها و موسسات دولتی، به دانشجویان مستعد، کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. دولت چین بورسیه های سخاوتمندانه‌ای را برای دانشجویان كشورهای در حال توسعه فراهم می كند و سالانه معادل 300 میلیون دلار بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا می‌کند. دانشجویان باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های چین به زبان چینی تسلط داشته باشند. در دانشگاه های چین، زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، زبان انگلیسی است. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های چین حدود 50000 یوآن در سال است؛ همچنین هزینه زندگی دانشجویی در چین به طور متوسط 5000 تا 7000 یوآن در ماه است.

جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در چین:

  • اجاره بها خوابگاه: 1000 تا 3000 یوآن در ماه
  • خورد و خوراک: 1400 یوآن در ماه
  • حمل و نقل: 105 یوآن در ماه

رشته ژنتیک در چین

در سال‌های اخیر مهاجرت به کشور چین به طور قابل توجهی افزایش یافته است که از دلایل آن می‌توان به اقتصاد پر قدرت چین، اعتبار بالای دانشگاه های چین، کیفیت آموزشی بالا و هزینه پایین زندگی در این کشور اشاره کرد.

تعداد زیادی از دانشگاه های چین (حدود 190 دانشگاه) مورد تایید وزارت علوم کشور ایران بوده و در نتیجه می توانید با خیال راحت اقدام به خواست پذیرش برای دانشگاه های چین نمایید.

یکی از سوالات بسیاری که در خصوص تحصیل در کشور چین مورد پرسش قرار می گیرد این است که زبان تحصیل در کشور چین چه زبانی خواهد بود؟

زبان تحصیل در کشور چین با توجه به مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد؛ به عنوان مثال در مقطع تحصیلی کارشناسی دانشجو باید به زبان چینی تسلط کامل داشته باشد و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیازی به دانستن زبان چینی نبوده و دروس به صورت انگلیسی و چینی تدریس می‌شود. بنابراین اگر دانشجو به زبان چینی تسلط نداشته باشد جای نگرانی وجود ندارد و دانشجو در صورت دارا بودن سایر شرایط مانند معدل بالا، رزومه ی قوی، مهارت بالا در تکنیک های فنی دروس تخصصی و تسلط به زبان انگلیسی به راحتی می تواند برای مقطع ارشد و دکتری در رشته های مختلف اقدام به اخذ بورسیه نماید.

یکی از دلایل رغبت دانشجویان برای مهاجرت به چین پیدا کردن کار راحت در این کشور است شما بعد از اتمام تحصیل به راحتی می‌توانید در این کشور در حیطه رشته خود یک شغل مناسب پیدا کنید و نظر کارفرمایان را به راحتی جلب نمایید.

دانشگاه ژیجیانگ چین از دانشگاه های معتبر و مناسب برای رشته ی ژنتیک پزشکی به شمار می رود. رشته ژنتیک پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس شده و دانشجویان در هر ترم تحصیلی ۴ واحد هم زبان چینی می گذرانند و بعد از دوره تحصیل خود می توانند تا حدودی به زبان چینی مسلط شوند.

دانشگاه ژیجیانگ چین در جهان رتبه ۱۶۵ را دارد و جزء ۲۵  دانشگاه برتر دانشگاه های آسیا است و در نتیجه جزء بهترین دانشگاه های جهان محسوب می شود.  

علاقه مندان به ژنتیک در صورتی که نتوانند برای ژنتیک اقدام نمایند، می توانند برای رشته بیوشیمی، جنین شناسی، بافت شناسی، ایمونولوژی، میکروبیولوژی، پاتوفیزیولوژی و اپیدمیولوژی که مقاربت زیادی با رشته ژنتیک دارد، برای تحصیل در دانشگاه ژیجیانگ چین اقدام نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین یک تا دو سال، در مقطع دکترا سه سال و در مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال طول خواهد کشید. هزینه تحصیل در کشور چین برای مقطع کارشناسی حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در سال، برای مقطع کارشناسی ارشد هزینه تحصیل حدود 4500 تا 5000 دلار و برای مقطع دکترا در حدود 9000 هزار دلار است. دانشجویانی که برای تحصیل به چین می‌روند برای کاهش هزینه‌های خود می توانند در هفته ۱۰ تا 30 ساعت را مشغول کار دانشجویی شوند و از طریق درآمد آن بتوانند کمک هزینه‌ای را برای خود پس انداز نماید.

هزینه زندگی در چین نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته و اروپایی بسیار پایین بوده و تقریباً نصف است. اگر بخواهیم به طور کلی هزینه زندگی در کشور چین را بر حسب تومان بیان کنیم، برای یک زندگی متعادل، هر فرد، ماهانه حدود یک میلیون تومان نیاز دارد؛ البته این هزینه ی زندگی بوده و هزینه ی تحصیل جدا پرداخت می شود.

معماری در چین

کشور چین در زمینه دانش معماری پیشرفت فوق العاده ای داشته است. دانشگاه چینهوا از برترین دانشگاه های چین و آسیا است. این دانشگاه جزء ده دانشگاه برتر معماری در جهان است. زبان تحصیل در دانشگاه های چین چینی و انگلیسی است. هزینه تحصیل در رشته معماری در این دانشگاه 52880 یوان چین در سال است که معادل7500 دلار در سال خواهد بود. هزینه زندگی در چین به طور متوسط 4220 یوآن تا 7000 یوآن در ماه است.

جزئیات هزینه های زندگی در چین برای دانشجویان بین المللی:

 • اجاره بها خوابگاه: 1000 تا 2800 یوآن در ماه
 • خورد و خوراک: 1400 یوآن در ماه
 • حمل و نقل: 105 یوآن در ماه

رشته جغرافیا در چین

چین یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در آسیا و جهان است. دانشگاه های چین به دلیل ارائه برنامه های آموزشی با کیفیت دارای شهرتی جهانی هستند. دانشگاه های چین طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می دهند. زبان تحصیل در دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی، زبان چینی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، زبان تحصیل اغلب زبان انگلیسی است. اکثر دانشگاه های چین رشته جغرافیا را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهند. بسیاری از دانشگاه های چین برای دانشجویان بین المللی خود کمک هزینه های مالی در نظر گرفته اند و به دانشجویان مستعد بورسیه تحصیلی اعطا می کنند. هزینه تحصیل و زندگی در چین در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا، بسیار مناسب می باشد. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های چین حدود 50000 یورو در سال است و همچنین هزینه زندگی دانشجویی در چین به طور متوسط 5000 تا 7000 یورو در ماه.

جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در چین:

 • اجاره بها خوابگاه: 1000 تا 3000 یورو در ماه
 • خورد و خوراک: 1400 یورو در ماه
 • حمل و نقل: 105 یورو در ماه

خطرات احتمالی برای دانشجویان در چین

خطرات احتمالی برای دانشجویان در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چین پر جمعیت‌ترین کشور جهان است و برای کنترل و مدیریت جامعه باید تدابیر امنیتی بسیار قدرتمندی داشته باشد تا بتواند این جمعیت را در زمینه‌های مختلف کنترل کند.

کشور چین دارای امکانات رفاهی و زندگی بسیاری است و به طور کلی می‌توان گفت هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. ساختمان‌های این کشور با امنیت بسیار بالایی ساخته شده است و درصد رخ دادن زلزله و طوفان نسبت به سایر کشورهایی مانند ژاپن کم‌تر است. 

نکته‌ای که وجود دارد، این است که بررسی کنید که می‌توانید به تنهایی در این کشور زندگی کنید. مردمان کشور چین پیرو ادیان مختلف هستند و بسیاری از آن‌ها، از دین خاصی پیروی نمی‌کنند؛ به همین دلیل شما آزاد خواهید بود که پیروی دین خود باشید و با پوشش دلخواه خود در کلاس‌های درسی حاضر شوید و از این نظر، محدودیتی وجود نخواهد داشت. 

بهتر است پیش از مسافرت به این کشور تمام جوانب و شرایط زندگی را بررسی کنید تا با هیچ اتفاق غیر منتظره‌ای مواجه نشوید.

 

 

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در چین

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارس ایرانی در کشورهای شانگهای و پکن وجود دارند و ایرانیان مقیم چین می‌توانند فرزندان خود را در تمام مقاطع در این مدارس ثبت نام کنند. این مدارس توسط سفارت ایران در چین تأسیس شده‌اند. دانش‌آموزان می‌توانند مطابق با آخرین تغییرات نظام آموزشی چین در مدارس بومی تحصیل کنند و برای ورود به دانشگاه‌ها آماده شوند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این مدارس عبارتند از؛ اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی با تایید آموزش و پرورش منطقه، ترجمه شده به زبان انگلیسی و تائید شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران؛ اصل و کپی ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی با تایید آموزش و پرورش منطقه، ترجمه شده به زبان انگلیسی و تائید شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران؛ اصل و کپی گذرنامه معتبر، عکس 3در 4 پشت نویسی شده و ارسال مدارک به بخش school's international admissions office

چنانچه دانشجویان محصل در این مدارس در طول دوره‌ی تحصیل مشمول خدمت سربازی شوند، مدرسه، اقدامات لازم جهت اثبات اشتغال به تحصیل را انجام می‌دهد. این مدارس برای دریافت ویزای تحصیلی به شما کمک نمی‌کنند. شما می‌توانید با ارائه درخواست به این مدارس، در شهریه‌ها تخفیف بگیرید.

اگر می‌خواهید فرزند خود را به تنهایی برای تحصیل به یک کشور خارجی بفرستید، لازم است که تمام جوانب را بررسی و مشخص کنید تا هنگام گذراندن دوره‌ی تحصیل خود دچار مشکل نشود. 

 

 

چاپ مقالات علمی در چین و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در چین و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشوری مانند چین که برای پذیرش، آزمون ورودی نیاز ندارد؛ رزومه‌ی تحصیلی پر رنگ‌تر خواهد شد. به همین دلیل هرچه رزومه‌ی قوی‌تری داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش خواهید داشت. یکی از مواردی که می‌تواند رزومه‌ی تحصیلی شما را تقویت کند و برای گرفتن پذیرش و ورود به بازار کار، برگ برنده‌ی شما باشد، ارائه‌ی مقاله است. چنانچه، یک مقاله در یکی از نشریات معتبر علمی چاپ کنید، با استقبال دانشگاه‌هایی که برای آن‌ها درخواست ارسال کرده‌اید، مواجه می‌شوید.

شما در حین تحصیل در کشور چین، می‌توانید مقاله ارائه کنید. در این مرحله، مقاله‌ی شما، علاوه بر این‌که برای خودتان رتبه‌ها و موقعیت‌های خوبی فراهم می‌کند، برای دانشگاه و استاد راهنما هم امتیازاتی به ارمغان می‌آورد. معمولاً دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که مقاله ارائه‌ می‌دهند تشویق‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرند و شانس آن‌ها برای کسب بورسیه‌ها و کمک هزینه‌هایی که تمام هزینه‌ی تحصیل آن‌ها را تأمین کند تا حدود زیادی افزایش خواهد یافت.

شرکت در آزمون های بین المللی در چین

شرکت در آزمون های بین المللی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون‌های زبان، مهم‌ترین آزمون‌های بین‌المللی هستند که برگزار می‌شوند. وجود نمره‌ی قبولی و مدرک این آزمون‌ها در پرونده‌ی تحصیلی شما، مانند ارائه‌ی مقاله، یک نقطه قوت برای شماست. جالب است بدانید که مردم کشور چین، علیرغم پیشرفت‌های بزرگ اقتصادی، به زبان انگلیسی تسلط ندارند و به همین دلیل دانش کافی درباره‌ی این زبان، برگ برنده‌ای برای شما خواهد بود.

در کشور چین رقابت‌های عملی و تئوری در زمینه‌های مختلف برگزار می‌شود که شرکت در آن‌ها و کسب مقام در آن‌ها باعث می‌شود که شانس خود را برای دریافت بورسیه‌ها افزایش دهید. با شرکت در این آزمون‌ها ممکن است بتوانید موقعیت شغلی خوبی کسب کنید. 

برای اطلاع از نحوه‌ی برگزاری آزمون‌های بین‌المللی در رشته‌های مختلف، می‌توانید از اساتید مربوطه یا اداره‌ی دانشگاه خود اطلاعاتی کسب کنید. این رقابت‌ها معمولاً به صورت دوره‌ای در دانشگاه‌های معتبر شهرهای مختلف کشورهای دنیا برگزار می‌شوند و شما می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. شرکت در این آزمون‌ها معمولاً به شرایط اولیه‌ای نیاز دارد که شما به سادگی قادر به تأمین آن‌ها هستید. 

 

 

کنفرانس های علمی در چین

کنفرانس های علمی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کلیه‌ی کشورهایی که دارای دانشگاه‌های معتبر هستند، کنفرانس‌های علمی در رشته‌های متعدد برگزار می‌کنند. چین هم از این قاعده مستثنی نیست. سعی کنید از برگزاری آخرین همایش‌های علمی در شهر محل تحصیل خود یا سایر شهرهای کشور چین اطلاع داشته باشید. از آن‌جایی که تعداد زیادی از این کنفرانس‌ها به صورت بین‌المللی برگزار می‌شوند، شرکت در آن‌ها و ارائه‌ی مقاله و موفقیت در پذیرش مقاله می‌تواند موقعیت‌های خوبی نه تنها در سطح چین، بلکه در کل کشورها برای شما فراهم کند.

این کنفرانس‌ها در گرایش‌ها و موضوعات مختلف همه‌ی رشته‌ها برگزار می‌شوند و شما این شانس را دارید که تحقیقات و پژوهش‌های خود را در زمینه‌های دلخواهتان ارائه دهید و مورد استقبال افراد صاحب نظر قرار بگیرید. 

جشن های دانشگاه ها در چین

جشن های دانشگاه ها در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همان‌طور که گفتیم، کشور چین دارای آداب و رسوم سنتی بسیاری است که می‌توانید آثار آن‌ را در قسمت‌های مختلف فرهنگ و هنر این کشور مشاهده کنید. جشن‌های کشور چین معمولاً جشن‌هایی هستند که از نیاکان آنان به ارث رسیده‌اند و گرامی داشته می‌شوند. شرکت در این جشن‌ها و مراسم‌ها برای دانشجویان بین‌المللی جذابیت‌های زیادی دارد. 

جشن سال نوی چینی‌ها شباهت زیادی به جشن نوروز دارد. مردم پیش از فرا رسیدن سال نو خانه تکانی می‌کنند و در روزهای جشن لباس نو به تن می‌کنند. در روز سال نو مردم به درب خانه‌های خود فانوس‌های سرخ آویز می‌کنند و اشعار دو بیتی می‌نویسند. آتش بازی و پایکوبی، از دیگر مراسمی است که در این روزها برگزار می‌شود.

در روز آخر تعطیلات بهاره، جشنواره‌ی فانوس‌ها برگزار می‌شود که یکی معروف‌ترین فستیوال‌های چین است. این جشن، یکی از دیدنی‌ترین جشنواره‌های دنیا محسوب می‌شود. در این روز، در سراسر کشور چین، فانوس‌هایی با اشکال مختلف و عجیب به آسمان فرستاده می‌شوند و مردم همزمان به جشن و پایکوبی می‌پردازند.

یکی دیگر از جشن‌های مهم کشور چین، جشن نیمه پاییز است که هر ساله در تاریخ پانزدهم آگوست سال قمری برگزار می‌شود. در روز جشن نیمه پاییز، قرص ماه کامل می‌شود که در این کشور نمادی از تجدید دیدار است؛ بنابراین، روز جشن نیمه پاییز را جشن تجدید دیدار نیز می‌نامند. این جشن سنتی، آداب و رسوم خاص خود را دارد. تقدیر از ماه و خوردن کیک ماه، از مراسم‌های این جشن است.

مسابقه‌ی قایق اژدها، از دیگر جشن‌های سالانه‌ی کشور چین است. در این جشن، دو قایق با هم به رقابت می‌پردازند و مردم معتقد هستند که قایقی که برنده شود، برای هم محل‌های خود خوشبختی و برکت می‌برد. 

جشن ولنتاین، در چین گرامی داشته می‌شود. این جشن با نام جشن دو هفته، شناخته می‌شود و بیشتر، مورد علاقه‌ی زوج‌های جوان است. 

جشن نظافت مقبره‌ها که با نام "روز روشنایی محض" شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین جشن‌های سنتی در کشور چین است. این جشن در روزهای چهارم، پنجم یا ششم آوریل برگزار می‌شود. در روز روشنایی محض، مردم به زیارت مقبره نیاکان خود می‌روند و برای عزیزان از دست رفته خود سوگواری می‌کنند، عود روشن می‌کنند و به دیگران غذا و سکه‌های کاغذی هدیه می‌دهند. نظافت و غبارزدایی از مقبره‌های عزیزان از دست رفته، از دیگر کارهایی است که مردم در این روز انجام می‌دهند؛ علف‌های هرز اطراف مقبره‌ها را می‌کنند و قبرها را گردگیری می‌کنند و سپس آن‌ها را باگل تزیین می‌کنند. مردم در این روز، زمین را پاک می‌کنند و با قربانی کردن به اموات خود ادای احترام می‌نمایند.

در این مقاله، اطلاعاتی درباره‌ی کلیات تحصیل و نحوه زندگی مردم در چین ارائه شد؛ اما، برای بررسی شرایط به صورت اختصاصی، می‌توانید از یک مشاوره‌ی حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه راهنمایی بگیرید. به این توجه کنید که محل تحصیل شما، نقش مهمی در آینده‌ی شغلی و درآمد شما ایجاد خواهد کرد؛ به همین دلیل در انتخاب آن باید حساسیت و دقت زیادی خرج کنید.

آخرین ویرایش: 2020-07-01 12:13:16 17,799

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در چین وجود دارد؟

آیا امکان کار در حین تحصیل در چین وجود دارد؟

شرایط اقامت پس از تحصیل در چین چگونه است؟

نظرات

سلام خسته نباشید من شماره ثبتتون رو میخواستم

2019-08-20 10:44:10

سلام دوست عزیز.شماره ثبت ما 46044 هست.ممنون از همراهی شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-06-07 11:17:32

سلام هزینه تحصیل در چین چقدره

2019-09-20 10:20:03

سلام دوست عزیز : بسته به دانشگاه شما از 3000 دلار تا 35000 دلار در سال متفاوت است.با تشکر تیم اعزام GO2TR.

2020-05-31 16:07:45

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها