مشاوره رایگان:021 43000 021
china
کشور چین

تحصیل در چین

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- تحصیل در کشور چین - go2tr

هنگامی که دانشجویان تصمیم به تحصیل در کشورهای خارجی می‌گیرند،بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. اما بسیاری از آن‌ها از این نکته غافلند که آسیای شرقی نیز دارای کشورهایی با امکانات زیاد برای تحصیل است.چین می‌تواند مقصد شما برای تحصیل باشد.این کشور پر جمعیت سیستم آموزشی قدرتمندی دارد و یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های محصولات مختلف در جهان می‌باشد. 

دانشگاه‌های چین در بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب هستند چرا که در عین بالا بودن سطح علمی آن‌ها،هزینه‌ی زیادی ندارند.چین یکی از قطب‌های اقتصادی دنیاست و به همین دلیل شما می‌توانید از موقعیت شغلی خوبی پس از فارغ‌‌التحصیلی بهره‌مند شوید.

امروزه کشور چین برای جذب دانشجویان مستعد و تبدیل آن‌ها به متخصصان کارکشته در زمینه‌های مختلف،امکانات و تسهیلات زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است.در این مقاله به طور کامل به بررسی وضعیت تحصیل و زندگی در کشور چین می‌پردازیم.

تحصیل رایگان در چین، کشور چین یکی از تمدن های قدیمی در دنیا با قدمتی 4000 ساله در حال حاضر یکی از مقاصد تحصیل برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود.

در حال حاضر با پیشرفت کشور چین دانشجویان زیادی از سراسر دنیا مثل آمریکا و اروپا به دانشگاه های کشور چین سرازیر شده اند. چین بعد از بریتانیا و ایالات متحده سومین رتبه در جذب دانشجویان بین المللی را دارد.

شرایط تحصیل رایگان در چین به وسیله ی بورسیه امکان پذیر است.

تحصیل رایگان در چین با کمک بورسیه تحصیلی

 

نکته قابل توجه در موضوع تحصیل رایگان در چین این است که این کشور اجازه ی کار دانشجویی را به دانشجویان در حال تحصیل نمی دهد. اگر چه بسیاری از دانشجویان خارجی در این کشور به کار مشغول هستند.

اما بیشتر مواقع تحصیل به زبان چینی این فرصت را از دانشجویان که به تحصیل بپردازند نخواهد داد

قطعا یکی از راه های راحت کردن شرایط مهاجرت تحصیلی به هر کشوری اخذ بورسیه از دانشگاه های آن کشور است. بورسیه راهی مطمئن برای ادامه تحصیل راحت در هر کشوریست. چین به دلیل دارا بودن دانشگاه های معتبر بین المللی هر ساله مورد توجه متقاضیان زیادی قرار میگیرد به همین روی این کشور هر ساله تعرفه های جدید در زمینه بورسیه های مختلف ارائه می دهد که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می پردازیم.برخی از دانشگاه‌های کشور چین به طور اختصاصی شهریه‌ها و کمک هزینه‌هایی به دانشجویان اعطا می‌کنند.با وجود این‌که بسیاری از رشته‌ها برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود،اما تسلط کامل یا نسبی به زبان چینی نیز در اخذ بورسیه و کسب موقعیت‌های خوب شغلی یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می‌شود

یکی از مهم ترین مسائلی که ذهن دانشجویان را برای انتخاب دانشگاه به خود مشغول می کند اعتبار آن دانشگاه است که قطعا یکی از مهم ترین نکته هاست. چین در سال‌های اخیر سعی در ارتقاء سطح کیفی دانشگاه های خود داشته و در این زمینه نیز موفق هم بوده.تعدادی از دانشگاه‌های چین و مدارک آن‌ها توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران تأیید شده‌اند که در قسمت‌های بعدی آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

یکی از مسائلی که شاید ذهن خیلی از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور را به خود مشغول کرده باشد آزمون های ورودی هر دانشگاه و به طور کل آزمون هاییست که هر دانشجو باید برای ورود به دانشگاه های آن کشور انجام دهد است. خوشبختانه چین در سال های اخیر رویکرد هایی اتخاذ کرده به بسیار به نفع دانشجویان بین اللملیست.دانشجویان بین‌المللی لزومی برای شرکت در آزمون‌های ورودی در هیچ رشته‌ای ندارند. دانشگاه‌های مختلف شرایط متنوعی نظیر سطح معدل، ریزنمرات، پایان نامه‌های مقاطع قبلی و... را ملاک پذیرش دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند که باید با توجه به دانشگاه مورد نظر شرایط را به طور اختصاصی بررسی کنید.

بدهی است که شما برای تحصیل در هر کشوری نیاز به معادل سازی مدارکی که از قبل اخذ کرده اید دارید. همه ی کشور ها رویکرد های متفاوتی با یک دیگر در این زمینه دارند شاید نزدیک به هم باشد اما متفاوت است.برای این که از کامل بودن مدارک مورد نیاز اطمینان حاصل کنید؛ می‌توانید به صورت اینترنتی با دانشگاه مورد نظر خود ارتباط بگیرید یا از مشتریان با تجربه در این زمینه راهنمایی بخواهید. در صورت نقص در مجموعه‌ی مدارک شما، روند پذیرش دچار اختلال خواهد شد.

کشور چین محل‌های اقامت مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد تا هم در کاهش هزینه‌های تحصیلی به آن‌ها کمک کرده باشد و هم آسایش آن‌ها برای تمرکز روی تحصیل و پژوهش فراهم باشد. دانشجویان در کشور چین می‌توانند در خوابگاه‌های موجود در دانشگاه‌ها و هتل‌های دانشگاهی اقامت کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند با کسب اجازه از دانشگاه خود، محل‌های اقامت خارج از دانشگاه را انتخاب کنند. در ادامه به بررسی شرایط و امکانات محل‌های اقامت مناسب برای دانشجویان می‌پردازیم.

یکی از مهم ترین مسائلی که شاید کمتر دانشجویی به آن توجه کند امتیازات کارت دانشجوییست. شما با امتیازاتی این کارت به شما می دهد می توانید از خیلی از فروشگاه های تحفیف بگیرید و از خیلی از امکانات راسگاه استفاده کنید.توصیه‌ی ما این است که کارت دانشجویی خود را همواره همراه خود داشته باشید چرا که بسیاری از مراکز خرید و مراکز خدماتی مانند رستوران‌ها تخفیف‌هایی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری در این رابطه به شما بدهیم.

امکان اشتغال در حین تحصیل یکی از مواردیست که دانشجویان به آن بسیار توجه می کنند . و صد البته که مسئله بسیار مهمی هم می باشد. ما در ادامه برای شما مطالبی را جمع آوری کرده ایم تا در این باره به شما اطلاهات دقیق تری بدهیم.راه دیگری برای پیدا کردن مشاغل دانشجویی جست و جو در سطح شهر محل تحصیل شماست. بهتر است بیشتر به سراغ کارهایی بروید که چینی‌ها از پس انجام آن بر نمی‌آیند. از آن‌جایی که سطح دانش زبان انگلیسی چینی‌ها بسیار پایین است، تسلط به این زبان می‌تواند یک برگ برنده برای شما باشد.   

این که شما در کشوری که در آن می خواهید تحصیل کنید بتوانید تحصیل کنید یکی از مهم ترین گزینه هاییست که باید به آن توجه کنید. چین در سال های اخیر سعی در بهبود وضعیت کار دانشجویی برآمده است.متقاضیان کار پاره وقت دانشجویی باید شرایطی که در ادامه بیان می‌کنیم را برای اخذ مجوز داشته باشند؛ حداقل سن هجده، ویزای دانشجویی معتبر، پذیرش تحصیلی در مراکز آموزشی عالی، برگ معاینه و سلامت پزشکی مطابق با استانداردهای ارائه شده و عدم سوء پیشینه.

برای اینکه بتوانید در هنگام تحصیل در هر کشوری آرامش داشته باشید و حداقل هزینه ها را به عنوان یک دانشجو بپردازید باید بیمه داشته باشید.  شرایط بیمه های دانشجویی و اخذ تحصیلات درمانی هر کشور متفاوت با کشور دیگر است اما تمامی کشور های برتر دنیا در زمینه تحصیل سعی در فراهم کردن شرایط مناسب برای دانشجویان دارند.در کشور چین شرکت‌های مختلفی به ارائه‌ی بیمه‌های دانشجویی می‌پردازند که شما می‌توانید با بررسی شرایط هرکدام، تحت پوشش بیمه‌ای با شرایط مناسب قرار بگیرید.

راه‌های متعددی برای انجام تراکنش‌های مالی بین ایران و چین وجود دارد. می‌توانید به وسیله‌ی اینترنت یا با مراجعه به بانک این تراکنش‌ها را انجام دهید. شما می‌توانید اطلاعات دقیق در این باره را از طریق مراجعه به سایت‌های اطلاع رسانی بانک‌های ایرانی و چینی و یا با مراجعه‌ی حضوری به شعب بانک‌ها به دست آورید. در ادمه با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق تری در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داند حتما باید به این نکته توجه کنند که آیا دانشگاهی که در آن درس می خوانند یا مایل به درس خواندن هستند در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد یا خیر. حال این سوال مطرح می شود که آیا چین دانشگاه مورد تایید دارد یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید به شکا بگوییم که در ادامه مطلالبی جمع آوری کرده ایم که به طور کامل به معرفی این دانشگاه ها پرداخته است.

کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داند حتما باید به این نکته توجه کنند که آیا دانشگاهی که در آن درس می خوانند یا مایل به درس خواندن هستند در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد یا خیر. حال این سوال مطرح می شود که آیا چین دانشگاه مورد تایید دارد یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که در ادامه مطلالبی جمع آوری کرده ایم که به طور کامل به معرفی این دانشگاه ها پرداخته است. در مورد مدارک پزشکی و معادل‌سازی آن‌ها در ایران سخت گیری‌های بیشتری اعمال می‌شود و دانشگاه‌های مورد تأیید دسته‌بندی ندارند. از آن جایی که تقاضای تحصیل خارج از کشور در رشته‌های پزشکی، پیرا پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است؛

کشور چین از دسته کشور های دانشجو پذیر است. این به این معناست که دانشگاه های های چین جزء دانشگاه های برتر دنیا هستند و دانشجویان زیادی هر ساله در صدد تحصیل در این کشورند و در این راه قدم بر میدارند. ما در ادامه مطلبی برای شما آماده کرده ایم که به طور جامع و کامل به معرفی این دانشگاه ها و شرایط اخذ پذیرش در آن ها می پردازد.در این قسمت ما تعدادی از دانشگاه‌های کشور چین را به شما معرفی کردیم. پیشنهادی که برای شما داریم این است که ملاک‌های خود را روی کاغذ بیاورید و متناسب با آن دانشگاه‌ها را رده‌بندی کنید و لیست مخصوص به خود را بنویسید. با وجود این لیست بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید در چه دانشگاهی تحصیل کنید.

نظام آموزشی کشور چین جزء نظام های برتر دنیاست و هر ساله با جدید ترین متد های تدریس و آموزش سعی در بهتر شدن این نظام دارد. مقاطع بالاتر که با نام تحصیلات دانشگاهی شناخته می‌شود، از 18 سالگی آغاز می‌شود و شامل مدارس حرفه‌ای عالی که یک دوره‌ی دو تا سه ساله است، آکادمی فناوری که یک دوره‌ی سه ساله است و مقطع کارشناسی 4 ساله می‌شود. دانشجویان پس از آن می‌توانند در آزمون رکورد فارغ التحصیلی شرکت کنند و پس از کسب نمره‌ی قبولی وارد مقاطع بالاتر تحصیلات شوند و مدارک فوق لیسانس و بالاتر کسب کنند.

خیلی از دانشجویانی که کشور چین را برای تحصیل اتنخاب می کنند این کشور را به قصد گذراندن دوره کارشناسی برگزیده اند که البته باید به انتخاب آنها تبریک گفت.  سوالی که برای بسیاری مطرح می شود این است که دوره کارشناسی در این کشور چند سال است. هزینه تحصیل، دانشگاه های برتر این مقطع و .... در ادامه مطلبی جامع در همین رابطه اختیار کرده ایم که به شما در انتخاب هر چه بهتر دانشگاه کمک می کند.

خیلی از دانشجویانی که کشور چین را برای تحصیل اتنخاب می کنند این کشور را به قصد گذراندن دوره کارشناسی ارشد برگزیده اند که البته باید به انتخاب آنها تبریک گفت.  سوالی که برای بسیاری مطرح می شود این است که دوره کارشناسی ارشد در این کشور چند سال است. هزینه تحصیل، دانشگاه های برتر این مقطع و .... در ادامه مطلبی جامع در همین رابطه اختیار کرده ایم که به شما در انتخاب هر چه بهتر دانشگاه کمک می کند. مدارک لازم برای درخواست پذیرش در دوره‌ی فوق لیسانس ریز نمرات و مدرک و معدل دیلپم و لیسانس است. چنانچه مقاله‌ای ارائه داده‌اید یا طرح تحقیقاتی یا پژوهشی در نظر دارید نیز ضمیمه‌ی پرونده کنید. به یاد داشته باشید هرچه رزومه‌ی قوی‌تری ارائه دهید، شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش خواهید داشت.

خیلی از دانشجویانی که کشور چین را برای تحصیل اتنخاب می کنند این کشور را به قصد گذراندن دوره دکتری برگزیده اند که البته باید به انتخاب آنها تبریک گفت.  سوالی که برای بسیاری مطرح می شود این است که دوره دکتری در این کشور چند سال است. هزینه تحصیل، دانشگاه های برتر این مقطع و .... در ادامه مطلبی جامع در همین رابطه اختیار کرده ایم که به شما در انتخاب هر چه بهتر دانشگاه کمک می کند. دانشجوی دوره دکترای باید یک پایان نامه در حدود 120،000 لغت در طول دوره تحصیلی خود برای اخذ مدرک دکتری طی کند. پانل نظارت بر پایان نامه متشکل از 3 عضو هیات علمی دانشکده حقوق بین الملل، CUPL است. یک عضو خارج از دانشگاه نیز ممکن است برای پیوستن به پنل نظارت از طرف رئیس دانشکده انتخاب گردد. یک متقاضی باید حداقل 11 واحد درسی را برای فارغ التحصیلی بگذراند و پایان نامه خود را با موفقیت در مقابل 5 داور دفاع کند.

تحصیل در پزشکی در این کشور آزمون ورودی ندارد و مدرک زبان نیز نمی‌خواهد. صرفاً رزومه‌ی تحصیلی شما برای پذیرش در این دانشگاه‌ها کفایت می‌کند. استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور حرفه‌ای در موفقیت شما برای گرفتن پذیرش در این رشته بسیار تأثیرگذار است.پزشکی در کشور چین شامل یک دوره‌ی شش ساله است که سه سال آن را آموزش و دو سال را کارآموزی در بیمارستان‌های تعیین شده توسط دانشگاه تشکیل خواهد داد. تعداد دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است و این بدان معناست که کشور چین در پذیرش دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های حساسی مانند پزشکی سخت گیری‌های خاص خود را دارد .45 دانشگاه از دانشگاه‌های علوم پزشکی این رشته را به زبان انگلیسی و برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور حرفه‌ای در موفقیت شما  و انتخاب دانشگاه مورد نظر  بسیار تأثیرگذار است رزومه‌ی تحصیلی شما برای پذیرش در این دانشگاه‌ها بسیار مهم و تاثیر گذار است و در این مقاله ما تحصیل پزشکی در چین را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

 

دوره‌های پیش پزشکی و پیش دندانپزشکی در برخی از دانشگاه‌ها وجود دارند که شرکت در آن‌ها اختیاری است.شرایط تحصیل دندانپزشکی شبیه به تحصیل پزشکی است و در دانشگاه‌هایی که رشته‌ی پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، رشته‌ی دندان پزشکی نیز وجود دارد.این دوره نیز مانند پزشکی شش سال طول می‌کشد و شامل چهار سال آموزش و دو سال کارآموزی است. دوره‌های پیش پزشکی و پیش دندانپزشکی در برخی از دانشگاه‌ها وجود دارند که شرکت در آن‌ها اختیاری است.با وجود این که متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی و مدرک زبان وارد دانشگاه‌های چین برای تحصیل دندان‌پزشکی شوند؛ اما بدان معنا نیست که پذیرش در این دوره‌ها ساده است.دوره‌ی دندان پزشکی در کشور چین با نام لیسانس بهداشت و دهان شناخته می‌شود. در وهله‌ی اول سن شما که باید زیر 25 سال باشد و در مرحله‌ی رزومه‌ی تحصیلی شما و نمرات دروس اصلی زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی شانس پذیرش شما را تعیین می‌کند که در این مقاله بررسی می‌شود.

درست است چین در زمینه رشته های پزشکی کشور پیشرفته ای است. اما شاید کمتر کسی از این اطلاع داشته باشد که چین در زمینه رشته غیر پزشکی هم دانشگاه های برتر زیادی دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های مختلف و در گرایش‌ها و مقاطع مختلف وارد کشور چین می‌شوند. در ادامه به بررسی برخی از رشته‌های محبوب دانشجویان و شرایط تحصیل در این رشته‌ها می‌پردازیم. 

کشور چین دارای امکانات رفاهی و زندگی بسیاری است و به طور کلی می‌توان گفت هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. ساختمان‌های این کشور با امنیت بسیار بالایی ساخته شده است و درصد رخ دادن زلزله و طوفان نسبت به سایر کشورهایی مانند ژاپن کم‌تر است.  در ادامه بیشتر به توضیح این موضوع می پردازیم.

مدارس ایرانی در کشورهای شانگهای و پکن وجود دارند و ایرانیان مقیم چین می‌توانند فرزندان خود را در تمام مقاطع در این مدارس ثبت نام کنند. این مدارس توسط سفارت ایران در چین تأسیس شده‌اند. دانش‌آموزان می‌توانند مطابق با آخرین تغییرات نظام آموزشی چین در مدارس بومی تحصیل کنند و برای ورود به دانشگاه‌ها آماده شوند.

در کشوری مانند چین که برای پذیرش آزمون ورودی ندارد؛ رزومه‌ی تحصیلی پر رنگ‌تر خواهد شد. به همین دلیل هرچه رزومه‌ی قوی‌تری داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش خواهید داشت. یکی از مواردی که می‌تواند رزومه‌ی تحصیلی شما را تقویت کند و برای گرفتن پذیرش و ورود به بازار کار برگ برنده‌ی شما باشد، ارائه‌ی مقاله است.

آزمون‌های زبان مهم‌ترین آزمون‌های بین‌المللی هستند که برگزار می‌شوند. وجود نمره‌ی قبولی و مدرک این آزمون‌ها در پرونده‌ی تحصیلی شما مانند ارائه‌ی مقاله یک نقطه قوت برای شماست. جالب است بدانید که مردم کشور چین علیرغم پیشرفت‌های بزرگ اقتصادی، به زبان انگلیسی تسلط ندارند و به همین دلیل دانش کافی درباره‌ی این زبان، برگ برنده‌ای برای شما خواهد بود.

در کلیه‌ی کشورهایی که دارای دانشگاه‌های معتبر می‌باشند کنفرانس‌های علمی در رشته‌های متعدد برگزار می‌شود. چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. سعی کنید از برگزاری آخرین همایش‌های علمی در شهر محل تحصیل خود یا سایر شهرهای کشور چین اطلاع داشته باشید. از آن‌جایی که تعداد زیادی از این کنفرانس‌ها به صورت بین‌المللی برگزار می‌شوند، شرکت در آن‌ها و ارائه‌ی مقاله و موفقیت در پذیرش مقاله می‌تواند موقعیت‌های خوبی نه تنها در سطح چین، بلکه در کل کشورها برای شما فراهم کند.

همان‌طور که گفتیم کشور چین دارای آداب و رسوم سنتی بسیاری است که می‌توانید آثار آن‌ را در قسمت‌های مختلف فرهنگ و هنر این کشور مشاهده کنید. جشن‌های کشور چین معمولاً جشن‌هایی هستند که از نیاکان آنان به ارث رسیده‌اند و گرامی داشته می‌شوند. شرکت در این جشن‌ها و مراسم‌ها برای دانشجویان بین‌المللی جذابیت‌های زیادی دارد. جشن سال نوی چینی‌ها شباهت زیادی به جشن نوروز دارد. مردم پیش از فرا رسیدن سال نو خانه تکانی می‌کنند و در روزهای جشن لباس نو به تن می‌کنند.

مطالب مرتبط