x
مشاوره مهاجرت:02143000021

تحصیل در چین

تحصیل در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در چین از مزیت های بسیاری برخوردار است. هنگامی که دانشجویان تصمیم به تحصیل در کشورهای خارجی می‌گیرند،بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. اما بسیاری از آن‌ها از این نکته غافلند که آسیای شرقی نیز دارای کشورهایی با امکانات زیاد برای تحصیل است.چین می‌تواند مقصد شما برای تحصیل باشد.این کشور پر جمعیت سیستم آموزشی قدرتمندی دارد و یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های محصولات مختلف در جهان می‌باشد. 

دانشگاه‌های چین در بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب هستند چرا که در عین بالا بودن سطح علمی آن‌ها،هزینه‌ی زیادی ندارند.چین یکی از قطب‌های اقتصادی دنیاست و به همین دلیل شما می‌توانید از موقعیت شغلی خوبی پس از فارغ‌‌التحصیلی بهره‌مند شوید.

تحصیل و امکان اعزام دانشجو به چین در میان کشورهای آسیایی در سالهای اخیر طرفداران زیادی دارد. دانشگاه های چین از لحاظ موقعیت و اعتبار در رنکینگ جهانی وضعیت مناسبی داشته و افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

نکته ی دیگری که در مسئله ی اعزام دانشجو به چین حائز اهمیت است پایین بودن هزینه ی تحصیل در این کشور است. یکی از دغدغه های اساسی دانشجویان بین المللی اعتبار مدرک ارائه شده از سوی دانشگاه های کشورهای مقصد است. لازم به ذکر است بدانید که مدرک احراز شده از دانشگاه های چین مورد تایید وزارت علوم در ایران و سایر کشورها است.

بررسی تحصیل و اعزام دانشجو به چین

چین در حال حاضر یکی از کشورهای بزرگ و تاثیر گذار در اقتصاد جهانی محسوب می شود، همچنین این کشور از لحاظ جمعیت جزء پرجمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می شود. این کشور در سالهای اخیر در دسته ی بزرگترین صادرکنندگان کالا در سطح جهان قرار گرفته است.

زبان رسمی مردم چین ماندارین است، دانشگاه های این کشور از لحاظ کیفیت هم سطح دانشگاه های کشورهای معتبر است. متقاضیان تحصیل بین المللی می توانند با تحصیل در این کشور تجربه ی جالبی را پشت سر خواهند گذاشت.

برای پذیرش از دانشگاه چین می توانید یک موسسه اعزام دانشجو را انتخاب کنید که در این زمینه تجربه ی بالایی داشته باشد. انتخاب موسسات با کیفیت باعث می شود که اموری مانند اخذ دعوتنامه و ویزای تحصیلی در فرآیندی آسان برای شما اتفاق بیافتد.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به چین

زبان تحصیل و تدریس در دانشگاه های چین به انگلیسی ارائه می شود. افرادی که قصد تحصیل در کشور چین دارند باید مدرک زبان انگلیسی را ارائه می دهد ضمن اینکه حداقل نمره باید 6 باشد.

لازم به ذکر است که بدانید امکان پذیرش و اعزام دانشجو به چین بدون مدرک انگلیسی نیز ممکن است. به این ترتیب که دانشجو باید قبل از شروع تحصیل در رشته ی مورد نظر خود ابتدا دوره های زبان انگلیسی را بگذرانند.

در کنار امکان تحصیل به زبان انگلیسی دانشگاه های کشور چین این امکان تحصیل به زبان ماندارین چینی را نیز فراهم کرده اند. تحصیل به زبان چینی مزایایی خاصی نیز به دنبال دارد که در درجه اول یادگیری و آشنایی با این زبان هست و دیگر مزیت آن نیز این است که تحصیل به زبان چینی باعث می شود که هزینه کمتری برای شهریه پرداخت کنند.

از دیگر مزایای اعزام دانشجو به چین این است که دانشگاه های چین برای ورودی نیاز به گذراندن دوره یا آزمون خاصی ندارند.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه های چین

اعزام دانشجو به چین در مقطع کارشناسی مانند سایر نقاط جهان به مدت چهار سال صورت می پذیرد و ارائه ی مدرک زبان انگلیسی تافل و آیلتس الزامی است.  شهریه در دانشگاه های این کشور نسبت به دیگر نقاط جهان بسیار مناسب بوده حدود تقریبی آن 1000 دلار است.

همچنین تحصیل در این مقطع محدودیت سنی داشته و افراد زیر 25 سال مجاز به تحصیل در این پایه هستند

کارشناسی ارشد نیز 2 تا 3 سال زمان برده و هزینه آن بین 3000 تا 5000 دلار است.

تحصیل در مقطع دکترا نیز مدت 2 تا 3 سال بوده و به زبان چینی و انگلیسی امکان پذیر است. هزینه تحصیل در این پایه نسبت به اعتبار دانشگاه های مختلف متغیر است.

در صورتی که می خواهید هزینه تحصیل شما کاهش پیدا کند تحصیل به زبان چینی را انتخاب کنید.

بورسیه تحصیلی و اعزام دانشجو به چین

یکی از سوالاتی که همواره در اعزام دانشجو به چین مطرح است، امکان تحصیل رایگان در این کشور است. امکان اخذ بورسیه در چین در همه مقاطع تحصیلی امکان پذیر است. اگر متقاضی تحصیل رایگان در چین هستید باید یک موسسه اعزام دانشجو متخصص در این زمینه را یافته و از آن ها کمک بگیرید.

دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور شامل خوابگاه و هزینه های تحصیلی می شود و دانشجویان می توانند به صورت رایگان به تحصیل پرداخته البته هزینه ی بورسیه نسبت به هر مقطع تحصیلی متفاوت است.

دانشگاه های چین

همان طور که قبلا اشاره کردیم دانشگاه های کشور چین جزو معتبرترین دانشگاه های دنیا هستند. خصوصا دانشکده های پزشکی که از درجه اعتبار بالایی برخوردار است. از دانشگاه های مطرح در این کشور می توانیم به دانشگاه دانشگاه شانگهای تانگ جایو، دانشگاه نانجینگ، دانشگاه فودان، دانشگاه پکن و دانشگاه سینگوا اشاره کرد.

فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در چین این امکان را دارند که در همه جای دنیا به فعالیت بپردازند.

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به کشور چین چیست

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به چین در درجه اول می تواند پایین بودن شهریه و امکان تحصیل در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی باشد.

از دیگر مزایای مهم امکان تحصیل رایگان و استفاده از بورسیه تحصیلی است. امکان پرداختن به کار در حین تحصیل از سال 2013 برای دانشجویان بین المللی وجود داشته و دانشجویان می توانند برای تامین هزینه های زندگی به کار بپردازند.

عدم نیاز به آزمون یا دروره خاص در هنگام پذیرش دانشگاه نیز از ویژگی ها تحصیل در چین می توان قلمداد کرد.

فهرست

تحصیل رایگان در چین

تحصیل رایگان در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در چین، کشور چین یکی از تمدن های قدیمی در دنیا با قدمتی 4000 ساله در حال حاضر یکی از مقاصد تحصیل برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود.

در حال حاضر با پیشرفت کشور چین دانشجویان زیادی از سراسر دنیا مثل آمریکا و اروپا به دانشگاه های کشور چین سرازیر شده اند. چین بعد از بریتانیا و ایالات متحده سومین رتبه در جذب دانشجویان بین المللی را دارد.

شرایط تحصیل رایگان در چین به وسیله ی بورسیه امکان پذیر است.

تحصیل رایگان در چین با کمک بورسیه تحصیلی

 

نکته قابل توجه در موضوع تحصیل رایگان در چین این است که این کشور اجازه ی کار دانشجویی را به دانشجویان در حال تحصیل نمی دهد. اگر چه بسیاری از دانشجویان خارجی در این کشور به کار مشغول هستند.

اما بیشتر مواقع تحصیل به زبان چینی این فرصت را از دانشجویان که به تحصیل بپردازند نخواهد داد

بورسیه تحصیلی در چین

بورسیه تحصیلی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قطعا یکی از راه های راحت کردن شرایط مهاجرت تحصیلی به هر کشوری اخذ بورسیه از دانشگاه های آن کشور است. بورسیه راهی مطمئن برای ادامه تحصیل راحت در هر کشوریست. چین به دلیل دارا بودن دانشگاه های معتبر بین المللی هر ساله مورد توجه متقاضیان زیادی قرار میگیرد به همین روی این کشور هر ساله تعرفه های جدید در زمینه بورسیه های مختلف ارائه می دهد که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می پردازیم.برخی از دانشگاه‌های کشور چین به طور اختصاصی شهریه‌ها و کمک هزینه‌هایی به دانشجویان اعطا می‌کنند.با وجود این‌که بسیاری از رشته‌ها برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود،اما تسلط کامل یا نسبی به زبان چینی نیز در اخذ بورسیه و کسب موقعیت‌های خوب شغلی یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می‌شود

اعتبار دانشگاه های چین و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های چین و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مهم ترین مسائلی که ذهن دانشجویان را برای انتخاب دانشگاه به خود مشغول می کند اعتبار آن دانشگاه است که قطعا یکی از مهم ترین نکته هاست. چین در سال‌های اخیر سعی در ارتقاء سطح کیفی دانشگاه های خود داشته و در این زمینه نیز موفق هم بوده.تعدادی از دانشگاه‌های چین و مدارک آن‌ها توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران تأیید شده‌اند که در قسمت‌های بعدی آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در چین

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مسائلی که شاید ذهن خیلی از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور را به خود مشغول کرده باشد آزمون های ورودی هر دانشگاه و به طور کل آزمون هاییست که هر دانشجو باید برای ورود به دانشگاه های آن کشور انجام دهد است. خوشبختانه چین در سال های اخیر رویکرد هایی اتخاذ کرده به بسیار به نفع دانشجویان بین اللملیست.دانشجویان بین‌المللی لزومی برای شرکت در آزمون‌های ورودی در هیچ رشته‌ای ندارند. دانشگاه‌های مختلف شرایط متنوعی نظیر سطح معدل، ریزنمرات، پایان نامه‌های مقاطع قبلی و... را ملاک پذیرش دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند که باید با توجه به دانشگاه مورد نظر شرایط را به طور اختصاصی بررسی کنید.

معادل سازی مدارک در چین

معادل سازی مدارک در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بدهی است که شما برای تحصیل در هر کشوری نیاز به معادل سازی مدارکی که از قبل اخذ کرده اید دارید. همه ی کشور ها رویکرد های متفاوتی با یک دیگر در این زمینه دارند شاید نزدیک به هم باشد اما متفاوت است.برای این که از کامل بودن مدارک مورد نیاز اطمینان حاصل کنید؛ می‌توانید به صورت اینترنتی با دانشگاه مورد نظر خود ارتباط بگیرید یا از مشتریان با تجربه در این زمینه راهنمایی بخواهید. در صورت نقص در مجموعه‌ی مدارک شما، روند پذیرش دچار اختلال خواهد شد.

خوابگاه در چین

خوابگاه در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور چین محل‌های اقامت مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد تا هم در کاهش هزینه‌های تحصیلی به آن‌ها کمک کرده باشد و هم آسایش آن‌ها برای تمرکز روی تحصیل و پژوهش فراهم باشد. دانشجویان در کشور چین می‌توانند در خوابگاه‌های موجود در دانشگاه‌ها و هتل‌های دانشگاهی اقامت کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند با کسب اجازه از دانشگاه خود، محل‌های اقامت خارج از دانشگاه را انتخاب کنند. در ادامه به بررسی شرایط و امکانات محل‌های اقامت مناسب برای دانشجویان می‌پردازیم.

امتیازات کارت دانشجویی در چین

امتیازات کارت دانشجویی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مهم ترین مسائلی که شاید کمتر دانشجویی به آن توجه کند امتیازات کارت دانشجوییست. شما با امتیازاتی این کارت به شما می دهد می توانید از خیلی از فروشگاه های تحفیف بگیرید و از خیلی از امکانات راسگاه استفاده کنید.توصیه‌ی ما این است که کارت دانشجویی خود را همواره همراه خود داشته باشید چرا که بسیاری از مراکز خرید و مراکز خدماتی مانند رستوران‌ها تخفیف‌هایی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری در این رابطه به شما بدهیم.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امکان اشتغال در حین تحصیل یکی از مواردیست که دانشجویان به آن بسیار توجه می کنند . و صد البته که مسئله بسیار مهمی هم می باشد. ما در ادامه برای شما مطالبی را جمع آوری کرده ایم تا در این باره به شما اطلاهات دقیق تری بدهیم.راه دیگری برای پیدا کردن مشاغل دانشجویی جست و جو در سطح شهر محل تحصیل شماست. بهتر است بیشتر به سراغ کارهایی بروید که چینی‌ها از پس انجام آن بر نمی‌آیند. از آن‌جایی که سطح دانش زبان انگلیسی چینی‌ها بسیار پایین است، تسلط به این زبان می‌تواند یک برگ برنده برای شما باشد.   

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در چین

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این که شما در کشوری که در آن می خواهید تحصیل کنید بتوانید تحصیل کنید یکی از مهم ترین گزینه هاییست که باید به آن توجه کنید. چین در سال های اخیر سعی در بهبود وضعیت کار دانشجویی برآمده است.متقاضیان کار پاره وقت دانشجویی باید شرایطی که در ادامه بیان می‌کنیم را برای اخذ مجوز داشته باشند؛ حداقل سن هجده، ویزای دانشجویی معتبر، پذیرش تحصیلی در مراکز آموزشی عالی، برگ معاینه و سلامت پزشکی مطابق با استانداردهای ارائه شده و عدم سوء پیشینه.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در چین

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اینکه بتوانید در هنگام تحصیل در هر کشوری آرامش داشته باشید و حداقل هزینه ها را به عنوان یک دانشجو بپردازید باید بیمه داشته باشید.  شرایط بیمه های دانشجویی و اخذ تحصیلات درمانی هر کشور متفاوت با کشور دیگر است اما تمامی کشور های برتر دنیا در زمینه تحصیل سعی در فراهم کردن شرایط مناسب برای دانشجویان دارند.در کشور چین شرکت‌های مختلفی به ارائه‌ی بیمه‌های دانشجویی می‌پردازند که شما می‌توانید با بررسی شرایط هرکدام، تحت پوشش بیمه‌ای با شرایط مناسب قرار بگیرید.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در چین

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

راه‌های متعددی برای انجام تراکنش‌های مالی بین ایران و چین وجود دارد. می‌توانید به وسیله‌ی اینترنت یا با مراجعه به بانک این تراکنش‌ها را انجام دهید. شما می‌توانید اطلاعات دقیق در این باره را از طریق مراجعه به سایت‌های اطلاع رسانی بانک‌های ایرانی و چینی و یا با مراجعه‌ی حضوری به شعب بانک‌ها به دست آورید. در ادمه با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق تری در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در چین

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داند حتما باید به این نکته توجه کنند که آیا دانشگاهی که در آن درس می خوانند یا مایل به درس خواندن هستند در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد یا خیر. حال این سوال مطرح می شود که آیا چین دانشگاه مورد تایید دارد یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید به شکا بگوییم که در ادامه مطلالبی جمع آوری کرده ایم که به طور کامل به معرفی این دانشگاه ها پرداخته است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داند حتما باید به این نکته توجه کنند که آیا دانشگاهی که در آن درس می خوانند یا مایل به درس خواندن هستند در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد یا خیر. حال این سوال مطرح می شود که آیا چین دانشگاه مورد تایید دارد یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که در ادامه مطلالبی جمع آوری کرده ایم که به طور کامل به معرفی این دانشگاه ها پرداخته است. در مورد مدارک پزشکی و معادل‌سازی آن‌ها در ایران سخت گیری‌های بیشتری اعمال می‌شود و دانشگاه‌های مورد تأیید دسته‌بندی ندارند. از آن جایی که تقاضای تحصیل خارج از کشور در رشته‌های پزشکی، پیرا پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است؛

دانشگاه های برتر در چین

دانشگاه های برتر در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور چین از دسته کشور های دانشجو پذیر است. این به این معناست که دانشگاه های های چین جزء دانشگاه های برتر دنیا هستند و دانشجویان زیادی هر ساله در صدد تحصیل در این کشورند و در این راه قدم بر میدارند. ما در ادامه مطلبی برای شما آماده کرده ایم که به طور جامع و کامل به معرفی این دانشگاه ها و شرایط اخذ پذیرش در آن ها می پردازد.در این قسمت ما تعدادی از دانشگاه‌های کشور چین را به شما معرفی کردیم. پیشنهادی که برای شما داریم این است که ملاک‌های خود را روی کاغذ بیاورید و متناسب با آن دانشگاه‌ها را رده‌بندی کنید و لیست مخصوص به خود را بنویسید. با وجود این لیست بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید در چه دانشگاهی تحصیل کنید.

نظام آموزشی چین

نظام آموزشی چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام آموزشی کشور چین جزء نظام های برتر دنیاست و هر ساله با جدید ترین متد های تدریس و آموزش سعی در بهتر شدن این نظام دارد. مقاطع بالاتر که با نام تحصیلات دانشگاهی شناخته می‌شود، از 18 سالگی آغاز می‌شود و شامل مدارس حرفه‌ای عالی که یک دوره‌ی دو تا سه ساله است، آکادمی فناوری که یک دوره‌ی سه ساله است و مقطع کارشناسی 4 ساله می‌شود. دانشجویان پس از آن می‌توانند در آزمون رکورد فارغ التحصیلی شرکت کنند و پس از کسب نمره‌ی قبولی وارد مقاطع بالاتر تحصیلات شوند و مدارک فوق لیسانس و بالاتر کسب کنند.

لیسانس در چین و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در چین

لیسانس در چین و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خیلی از دانشجویانی که کشور چین را برای تحصیل اتنخاب می کنند این کشور را به قصد گذراندن دوره کارشناسی برگزیده اند که البته باید به انتخاب آنها تبریک گفت.  سوالی که برای بسیاری مطرح می شود این است که دوره کارشناسی در این کشور چند سال است. هزینه تحصیل، دانشگاه های برتر این مقطع و .... در ادامه مطلبی جامع در همین رابطه اختیار کرده ایم که به شما در انتخاب هر چه بهتر دانشگاه کمک می کند.

فوق لیسانس در چین و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در چین

فوق لیسانس در چین و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خیلی از دانشجویانی که کشور چین را برای تحصیل اتنخاب می کنند این کشور را به قصد گذراندن دوره کارشناسی ارشد برگزیده اند که البته باید به انتخاب آنها تبریک گفت.  سوالی که برای بسیاری مطرح می شود این است که دوره کارشناسی ارشد در این کشور چند سال است. هزینه تحصیل، دانشگاه های برتر این مقطع و .... در ادامه مطلبی جامع در همین رابطه اختیار کرده ایم که به شما در انتخاب هر چه بهتر دانشگاه کمک می کند. مدارک لازم برای درخواست پذیرش در دوره‌ی فوق لیسانس ریز نمرات و مدرک و معدل دیلپم و لیسانس است. چنانچه مقاله‌ای ارائه داده‌اید یا طرح تحقیقاتی یا پژوهشی در نظر دارید نیز ضمیمه‌ی پرونده کنید. به یاد داشته باشید هرچه رزومه‌ی قوی‌تری ارائه دهید، شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش خواهید داشت.

دکترا در چین و شرایط اخذ پذیرش دکترا در چین

دکترا در چین و شرایط اخذ پذیرش دکترا در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خیلی از دانشجویانی که کشور چین را برای تحصیل اتنخاب می کنند این کشور را به قصد گذراندن دوره دکتری برگزیده اند که البته باید به انتخاب آنها تبریک گفت.  سوالی که برای بسیاری مطرح می شود این است که دوره دکتری در این کشور چند سال است. هزینه تحصیل، دانشگاه های برتر این مقطع و .... در ادامه مطلبی جامع در همین رابطه اختیار کرده ایم که به شما در انتخاب هر چه بهتر دانشگاه کمک می کند. دانشجوی دوره دکترای باید یک پایان نامه در حدود 120،000 لغت در طول دوره تحصیلی خود برای اخذ مدرک دکتری طی کند. پانل نظارت بر پایان نامه متشکل از 3 عضو هیات علمی دانشکده حقوق بین الملل، CUPL است. یک عضو خارج از دانشگاه نیز ممکن است برای پیوستن به پنل نظارت از طرف رئیس دانشکده انتخاب گردد. یک متقاضی باید حداقل 11 واحد درسی را برای فارغ التحصیلی بگذراند و پایان نامه خود را با موفقیت در مقابل 5 داور دفاع کند.

تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در پزشکی در این کشور آزمون ورودی ندارد و مدرک زبان نیز نمی‌خواهد. صرفاً رزومه‌ی تحصیلی شما برای پذیرش در این دانشگاه‌ها کفایت می‌کند. استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور حرفه‌ای در موفقیت شما برای گرفتن پذیرش در این رشته بسیار تأثیرگذار است.پزشکی در کشور چین شامل یک دوره‌ی شش ساله است که سه سال آن را آموزش و دو سال را کارآموزی در بیمارستان‌های تعیین شده توسط دانشگاه تشکیل خواهد داد. تعداد دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است و این بدان معناست که کشور چین در پذیرش دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های حساسی مانند پزشکی سخت گیری‌های خاص خود را دارد .45 دانشگاه از دانشگاه‌های علوم پزشکی این رشته را به زبان انگلیسی و برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور حرفه‌ای در موفقیت شما  و انتخاب دانشگاه مورد نظر  بسیار تأثیرگذار است رزومه‌ی تحصیلی شما برای پذیرش در این دانشگاه‌ها بسیار مهم و تاثیر گذار است و در این مقاله ما تحصیل پزشکی در چین را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

 

تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوره‌های پیش پزشکی و پیش دندانپزشکی در برخی از دانشگاه‌ها وجود دارند که شرکت در آن‌ها اختیاری است.شرایط تحصیل دندانپزشکی شبیه به تحصیل پزشکی است و در دانشگاه‌هایی که رشته‌ی پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، رشته‌ی دندان پزشکی نیز وجود دارد.این دوره نیز مانند پزشکی شش سال طول می‌کشد و شامل چهار سال آموزش و دو سال کارآموزی است. دوره‌های پیش پزشکی و پیش دندانپزشکی در برخی از دانشگاه‌ها وجود دارند که شرکت در آن‌ها اختیاری است.با وجود این که متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی و مدرک زبان وارد دانشگاه‌های چین برای تحصیل دندان‌پزشکی شوند؛ اما بدان معنا نیست که پذیرش در این دوره‌ها ساده است.دوره‌ی دندان پزشکی در کشور چین با نام لیسانس بهداشت و دهان شناخته می‌شود. در وهله‌ی اول سن شما که باید زیر 25 سال باشد و در مرحله‌ی رزومه‌ی تحصیلی شما و نمرات دروس اصلی زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی شانس پذیرش شما را تعیین می‌کند که در این مقاله بررسی می‌شود.

رشته های غیر پزشکی در چین

رشته های غیر پزشکی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

درست است چین در زمینه رشته های پزشکی کشور پیشرفته ای است. اما شاید کمتر کسی از این اطلاع داشته باشد که چین در زمینه رشته غیر پزشکی هم دانشگاه های برتر زیادی دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های مختلف و در گرایش‌ها و مقاطع مختلف وارد کشور چین می‌شوند. در ادامه به بررسی برخی از رشته‌های محبوب دانشجویان و شرایط تحصیل در این رشته‌ها می‌پردازیم. 

خطرات احتمالی برای دانشجویان در چین

خطرات احتمالی برای دانشجویان در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور چین دارای امکانات رفاهی و زندگی بسیاری است و به طور کلی می‌توان گفت هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. ساختمان‌های این کشور با امنیت بسیار بالایی ساخته شده است و درصد رخ دادن زلزله و طوفان نسبت به سایر کشورهایی مانند ژاپن کم‌تر است.  در ادامه بیشتر به توضیح این موضوع می پردازیم.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در چین

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارس ایرانی در کشورهای شانگهای و پکن وجود دارند و ایرانیان مقیم چین می‌توانند فرزندان خود را در تمام مقاطع در این مدارس ثبت نام کنند. این مدارس توسط سفارت ایران در چین تأسیس شده‌اند. دانش‌آموزان می‌توانند مطابق با آخرین تغییرات نظام آموزشی چین در مدارس بومی تحصیل کنند و برای ورود به دانشگاه‌ها آماده شوند.

چاپ مقالات علمی در چین و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در چین و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشوری مانند چین که برای پذیرش آزمون ورودی ندارد؛ رزومه‌ی تحصیلی پر رنگ‌تر خواهد شد. به همین دلیل هرچه رزومه‌ی قوی‌تری داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش خواهید داشت. یکی از مواردی که می‌تواند رزومه‌ی تحصیلی شما را تقویت کند و برای گرفتن پذیرش و ورود به بازار کار برگ برنده‌ی شما باشد، ارائه‌ی مقاله است.

شرکت در آزمون های بین المللی در چین

شرکت در آزمون های بین المللی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون‌های زبان مهم‌ترین آزمون‌های بین‌المللی هستند که برگزار می‌شوند. وجود نمره‌ی قبولی و مدرک این آزمون‌ها در پرونده‌ی تحصیلی شما مانند ارائه‌ی مقاله یک نقطه قوت برای شماست. جالب است بدانید که مردم کشور چین علیرغم پیشرفت‌های بزرگ اقتصادی، به زبان انگلیسی تسلط ندارند و به همین دلیل دانش کافی درباره‌ی این زبان، برگ برنده‌ای برای شما خواهد بود.

کنفرانس های علمی در چین

کنفرانس های علمی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کلیه‌ی کشورهایی که دارای دانشگاه‌های معتبر می‌باشند کنفرانس‌های علمی در رشته‌های متعدد برگزار می‌شود. چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. سعی کنید از برگزاری آخرین همایش‌های علمی در شهر محل تحصیل خود یا سایر شهرهای کشور چین اطلاع داشته باشید. از آن‌جایی که تعداد زیادی از این کنفرانس‌ها به صورت بین‌المللی برگزار می‌شوند، شرکت در آن‌ها و ارائه‌ی مقاله و موفقیت در پذیرش مقاله می‌تواند موقعیت‌های خوبی نه تنها در سطح چین، بلکه در کل کشورها برای شما فراهم کند.

جشن های دانشگاه ها در چین

جشن های دانشگاه ها در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همان‌طور که گفتیم کشور چین دارای آداب و رسوم سنتی بسیاری است که می‌توانید آثار آن‌ را در قسمت‌های مختلف فرهنگ و هنر این کشور مشاهده کنید. جشن‌های کشور چین معمولاً جشن‌هایی هستند که از نیاکان آنان به ارث رسیده‌اند و گرامی داشته می‌شوند. شرکت در این جشن‌ها و مراسم‌ها برای دانشجویان بین‌المللی جذابیت‌های زیادی دارد. جشن سال نوی چینی‌ها شباهت زیادی به جشن نوروز دارد. مردم پیش از فرا رسیدن سال نو خانه تکانی می‌کنند و در روزهای جشن لباس نو به تن می‌کنند.