x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش، طرق گوناگون اخذ اقامت در کشور اتریش و هر آنچه که باید در رابطه با انوع ویزای اتریش بدانید، در این نوشتار با رویکردی تخصصی و علمی بررسی می‌گردد. مهاجرت به اتریش در سال‌های اخیر بسیار با استقبال بسیار خوبی رو به رو شده است و علاقه مندان مهاجرت به اتریش همواره با سوالاتی از این قبیل مواجه می شوند که روش‌های مهاجرت به اتریش کدامند؟ این روش‌ها را می توان به صورت خلاصه به تحصیل در اتریش، کار در اتریش، سرمایه گذاری در اتریش و … تقسیم بندی کرد. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را به صورت کامل بررسی نمایید تا اطلاعات بیشتری را در باب روش‌های مهاجرت به اتریش به دست آورید.

مقدمه

مقدمه

اتریش در قلب اروپای مرکزی قرار دارد و از نظر رفاهی در وضعیت قابل توجهی است. افراد زیادی سالانه در سراسر جهان تصمیم به مهاجرت به اتریش می‌گیرند. کشور اتریش توانسته در سال‌های اخیر در زمینه‌های مختلف مهاجران زیادی را به خود جذب کند. هرساله افراد زیادی تمایل دارند که برای تحصیل، کار و زندگی، وارد کشور اتریش شوند. اتریش، کشوری پیشرفته، ثروتمند و غنی ازنظرِ فرهنگی است که در قلب قاره سبز اروپا جای گرفته است. اتریش، کشوری است که به‌لحاظ سطح بالای رفاهی و اجتماعی، امنیت اجتماعی، رشد اقتصادی بالا، نرخ پایین بیکاری، موازنه مثبت بین درآمد و هزینه زندگی، سیستم آموزشی با کیفیت و رایگان… در سطح نسبتاً بالایی قرار گرفته است.

کشور اتریش همواره در لیست 20 اقتصاد برتر جهان قرار دارد. شاخص GDP (تولید ناخالص داخلی) در سال 2018 برای این کشور 286.5 میلیارد دلار تعیین شده است که نسبت به سال‌های گذشته با رشد 3 درصدی همراه بوده است. تورم در این کشور کمتر از 2 درصد است و تنها 6 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

اتریش از نظر صنعتی، تجاری، علمی، هنری در جهان جایگاه بسیار بالایی دارد و این کشور به علت شرایط رفاهی مناسبی که برای مهاجران ایجاد کرده است افراد زیادی را به خود جذب می‌کند؛ اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم اطلاعات جامع و کاملی را در مورد روش‌های مهاجرت به اتریش در اختیار شما قرار دهیم.

در همین رابطه بخوانید:

مشاوره مهاجرت به اتریش

مهاجرپذیری اتریش

مهاجرپذیری اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وین شهر بزرگ کشور اتریش با حدود 2 میلیون نفر جمعیت رتبه 7 در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است. بیشترین مهاجرت به وین صورت می‌گیرد. شرایط زندگی در این شهر به نسبت سایر شهرهای کشور اتریش آسان‌تر است. فرهنگ مردم کشور اتریش بسیار غنی است و این امر سبب شده است که این کشور در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار بگیرد. اینطور که مشخص شده است آب و هوای کشور اتریش بسیار عالی بوده و سبب می‌شود که مردم به سادگی این کشور را برای زندگی انتخاب نمایند. شایان ذکر است که رتبه مهاجرپذیری کشور اتریش در سال‌های اخیر 19 درصد رشد داشته و یکی از دلالی بسیار مهم ان وجود وضعیت رفاه بسیار عالی در کشور اتریش محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این کشور به‌نوبۀ خود در زمینه‌های مختلف نیاز به نیرو دارد و همین موضوع در سال 2018 سبب جذب بیشتر نیروی کار در کشور اتریش شده است.

در سال‌های پیش از 2010 اتریش کشور مهاجرپذیری نبود اما امروز با افزایش روند صنعتی در کشور اتریش دیده می‌شود که این کشور نیز به‌نوبۀ خود توانسته رتبه خوبی در مهاجرپذیری به خود اختصاص دهد.

آمار مهاجران به اتریش

آمار مهاجران به اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیشترین کسانی که به کشور اتریش مهاجرت می‌کنند آلمانی‌ها هستند و یکی از دلایلی که مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می‌کنند همین است. زندگی در کشور اتریش بیش از 90 درصد شباهت به زندگی در آلمان و سوئیس دارد و این مردم به‌طور کلی دارای فرهنگ‌های مشابه با هم هستند. کشور اتریش هشتمین مقصد گردشگری در دنیا محسوب می‌شود و کوهستان‌ها و جنگل‌های پر از دریاچه در این کشور سبب شده است که به یکی از بهترین کشورهای گردشگری در دنیا تبدیل شود. ایرانیان زیادی در سال 2017 کشور اتریش را برای مهاجرت انتخاب نموده‌اند و یکی از دلایل آن آب و هوای بسیار عالی در این کشور است.

کشور اتریش به علت نظام اقتصادی سوسیالیستی خود از سطح زندگی بسیار بالایی برای شهروندان استفاده می‌کند. این کشور در لیست کشورهای بسیار ثروتمند قرار دارد و این موضوع سبب شده است که با رشد مهاجرت به اتریش روبرو باشیم در کشور اتریش صنعت توریسم بسیار رونق دارد و عموماً کسانی که قصد دارند در این کشور زندگی نمایند در ابتدا از طریق ویزای گردشگری وارد خاک اتریش شده و اطلاعات دقیقی در زمینه کسب و کار و زندگی در کشور اتریش بدست می‌آورند سپس روال اخذ ویزای بلند مدت و اقامت در کشور اتریش فراهم می‌شود.

میزان رضایت مهاجران به اتریش

میزان رضایت مهاجران به اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش هشتمین مقصد گردشگری در دنیا محسوب می‌شود و کوهستان‌ها و جنگل‌های پر از دریاچه در این کشور سبب شده است که به یکی از بهترین کشورهای گردشگری در دنیا تبدیل شود. ایرانیان زیادی در سال 2017 کشور اتریش را برای مهاجرت انتخاب نموده‌اند و یکی از دلایل آن آب و هوای بسیار عالی در این کشور می‌باشد. این کشور در لیست کشورهای بسیار ثروتمند قرار دارد و این موضوع سبب شده است که با رشد رضایتمندی مهاجران اتریش روبرو باشیم.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد که در بخش بعد به‌طور دقیق توضیح داده شده است؛ اما آمارها نشان می‌دهد که هر ساله تعداد زیادی از افراد به منظور تحصیل وارد خاک کشور اتریش می‌شوند و مشخص است که ویزای تحصیلی یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به اتریش است. حقیقت این است که کشور اتریش از نظر شهریه دانشگاهی بسیار منصفانه رفتار می‌کند و سهم بزرگی از شهریه دانشگاهی از سوی دولت پرداخت می‌شود. افرادی که ویزای این کشور را دریافت کرده‌اند به سادگی می‌توانند وارد خاک کشور خود شده و یا همراهانی را با خود ببرند.

راحت‌ترین روش مهاجرت به اتریش

راحت‌ترین روش مهاجرت به اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد که در بخش بعد به‌طور دقیق توضیح داده شده است؛ اما آمارها نشان می‌دهد که هر ساله تعداد زیادی از افراد به منظور تحصیل وارد خاک کشور اتریش می‌شوند و مشخص است که ویزای تحصیلی یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به اتریش است. حقیقت این است که کشور اتریش از نظر شهریه دانشگاهی بسیار منصفانه رفتار می‌کند و سهم بزرگی از شهریه دانشگاهی از سوی دولت پرداخت می‌شود. افرادی که ویزای این کشور را دریافت کرده‌اند به سادگی می‌توانند وارد خاک کشور خود شده و یا همراهانی را با خود ببرند. در صورتی که قصد ادامه تحصیل دارید و از بودجه کمی برخوردار هستید مهاجرت به اتریش یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما محسوب می‌شود.

افرادی که قصد تحصیل در اتریش را ندارند اما از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند می‌توانند مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب نمایید در این روش شما می‌توانید برای اعضای خانواده خود نیز اقامت بگیرید و یکی دیگر از روش‌های بسیار آسان برای مهاجرت به اتریش محسوب می‌شود.

روش‌ های مهاجرت به اتریش

روش‌ های مهاجرت به اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • همانطور که در بخش قبل توضیح داده شد یکی از روش‌های مهاجرت به اتریش اخذ ویزای دانشجویی است. در نظر داشته باشید که هزینه اقامت در اتریش متغیر است.
 • روش‌های سرمایه‌گذاری اگر به درستی دنبال شود از دیگر گزینه‌های مناسب محسوب می‌شود.
 • افراد می‌توانند با خرید ملک به روال اقامتی خود بیشتر کمک نمایند.
 • ازدواج با یک فرد اتریشی نیز از دیگر روش‌های پیش روی شما محسوب می‌شود. اقامت تولد کشور اتریش از گزینه دیگر می‌باشد. مهاجرت به اتریش دارای روال متفاوتی است.
 • افرادی که دارای ایده‌های ناب در زمینه کارآفرینی هستند و در فضای هنری و ورزشی فعالیت حرفه‌ای دارند می‌توانند مسیر مهاجرت به اتریش را برای خود بازتر نمایند.
شایان ذکر است که کشور اتریش به نوبه خود توانسته بهترین شرایط اقامتی را فراهم سازد. در بخش‌های بعد به‌طور دقیق هر یک از روش‌های مهاجرت به اتریش را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

 

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اتریش نرخ مالیات بسیار کم است و به طور کلی یکی از روش‌های بسیار عالی مهاجرت به اتریش ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری است. شما برای سرمایه گذاری در اتریش نیاز به 50 هزار یورو بودجه داردی و شما می‌توانید در این روش به سادگی در زمانی کوتاه پاسپورت کشور اتریش را اخذ کرده و تابعیت آن را اخذ نمایید؛ البته یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن هم اثبات منبع پول شماست و باید ثابت شود که شما به چه روش قانونی توانسته‌اید این میزان پول را کسب نمایید. در زمان بررسی شرایط شما پول در وضعیت بلوکه قرار می‌گیرد و پس از این که بررسی‌های لازم صورت گرفت مبلغ مورد نظر وارد پروژه‌های دولتی کشور اتریش می‌شود و به شما اجازه داده می‌شود که برای خود و همسر و فرزندان خود پاسپورت کشور اتریش را اخذ نمایید.

ثبت شرکت در کشور اتریش در انواع مختلفی دیده می‌شود که مسئولیت محدود بهترین گزینه است و نیاز به بودجه کمتری دارد. در نظر داشته باشید که در روش سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت باید به مدت یک سال از تأسیس شما بگذرد و مشخص شود که سود کشور در وضعیت قابل قبولی است تا برای شما شرایط اقامت به طور دقیق صادر شود در غیر این صورت در اخذ پاسپورت کشور اتریش دچار مشکل خواهید شد.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می‌توانید با ازدواج با یک فرد اتریشی اقدام به مهاجرت به اتریش نمایید. یکی از شرایط بسیار مهم در این زمینه شرایط سنی بالای 18 سال است و این مورد باید برای هر دو شخص اعمال شود. افراد باید مدارک شناسایی و هویتی داشته باشند و باید ثابت شود که ازدواج شما در وضعیت واقعی صورت می‌گیرد و صوری نیست. مدرک می‌بایست به صورت مستند به سفارت اتریش ارائه شود. شما می‌توانید سند ازدواج و همینطور اسنادی که نشان دهد قبلا با هم در ارتباط واقعی بوده‌اید را لحاظ نمایید.

پس از گذشت 3 سال زندگی در کشور اتریش می‌توانید درخواست خود را برای اقامت دائم این کشور اعلام نمایید. در نظر داشته باشید که به مدت 5 سال از 6 سال باید با هم در یک خانه زندگی کرده باشید و زندگی شما در وضعیت مستمر قرار گرفته باشد. ابتدا اقامت شما در وضعیت موقت قرار دارد و در صورتی که قصد کار در این کشور را دارید می‌توانید از کارت قرمز و یا سفید قرمز پلاس استفاده نمایید.

در صورتی که در مدت 6 ساله شخصی که متقاضی دریافت شهروندی کشور اتریش است کمتر از 5 سال در این کشور اقامت (حضور فیزیکی) داشته است طبق آخرین قانونی که از کشور اتریش به دست ما رسیده است وی پس از ده سال اقامت قانونی اجازه تابعیت این کشور را خواهد داشت در نظر داشته باشید که در نهایت در زمان صدور پاسپورت کشور اتریش وضعیت زبان آلمانی شما و همین طور وضعیت سیاسی شما به‌طور دقیق مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج باید واقعی باشد این نکته بسیار مهم است. از دیگر موضوعاتی که در مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج مهم است نامه‌ای مبنی بر گردش مالی 6 ماه اخیر است و باید مشخص شود که شما می‌توانید در این کشور از پس هزینه زندگی خود بر آیید.

مهاجرت به اتریش از طریق تولد

مهاجرت به اتریش از طریق تولد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق آمار مستقیم از سیستم تابعیت تولد در کشور اتریش اینطور مشخص شده است که اگر نوزادی دارای یک یا هر دو والدی اتریشی باشد خودش شهروند این کشور خواهد بود. در نظر داشته باشید که اخذ تابعیت در کشور اتریش بر اساس هر دو سیستم خاک و خون صورت می‌گیرد که شرایط مربوط به خود را دارد.

اگر والدین کودک متولد شده در کشور اتریش پیش از تولد او ازدواج قانونی کرده باشند فرزند تابعیت این کشور را دریافت می‌کند. در صورتی که والدین پیش از تولد فرزند به صورت قانونی ازدواج نکرده باشند مادر باید پیش از تولد تابعیت اتریشی داشته باشد. در صورتی که مادر دارای تابعیت خارجی است اما پدر اتریشی است و قبل از اینکه نوزاد به سن قانونی برسد پدر و مادر با هم به شکل رسمی ازدواج کرده باشند فرزند مشروع بوده و بعد از 14 سالگی می‌تواند برای دریافت ملیت اتریشی اقدام نماید. مهاجرت به اتریش از طریق تولد از نظام خاصی تبعیت می‌کند.

دقت نمایید که در قانون اساسی کشور اتریش دو ملیتی پذیرفته نمی‌شود. در صورتی که پدر و مادر فرزند هیچ یک اتریشی نباشد اما فرزند در این کشور متولد شود و تا 10 سالگی در کشور اتریش زندگی نماید می‌تواند برای تابعیت این کشور درخواست دهد.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هر صورت ما اصل قانون را به جا می‌آوریم و توصیه می‌کنیم که مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را آخرین گزینه قرار دهید و یا به‌طور کلی به سراغ این روش نروید.

برای درخواست پناهندگی در کشور اتریش باید در ابتدا سوابق متقاضی در زمینه دوبلین به طور دقیق ارزیابی شود؛ دوبلین یعنی فرد قبلاً در کشور دیگری پناهنده نشده باشد و یا درخواست پناهندگی خود را در کشور دیگری نداده باشد دقت نمایید که این موضوع بسیار مهم است و در صورتی که مشخص شود شما قبلاً درخواست پناهندگی به کشور دیگری داده‌اید برای همیشه از لیست خارج خواهید شد.

در صورتی که فرد بتواند مرحله اول را به خوبی پشت سر بگذارد باید در یکی از مرکز پذیرش کشور اتریش درخواست وی مورد ارزیابی قرار بگیرد. در این دوره فرد می‌تواند در یکی از اردوگاه‌های پناهندگان اتریشی اقامت نماید. در نظر داشته باشید که شما می‌بایست به محض ورود به کشور اتریش درخواست خود را حتی از اداره پلیس اعلام نمایید در غیر این صورت به عنوان یک مهاجر در وضعیت غیر قانونی ( قاچاق ) قرار می‌گیرید و بازداشت خواهید شد. در صورتی که در اداره پلیس درخواست خود را اعلام نمایید افسر مربوطه باید چمدان و ساک خود شما را به طور دقیق ارزیابی نماید تا مشخص شود که از نظر امنیتی مشکلی ایجاد خواهید کرد یا خیر.

چرا مهاجرت از طریق پناهندگی بسیار پیچیده است؟

 یک سری سوالات از فرد متقاضی پرسیده می‌شود و باید مشخص شود که چرا کشور خود را ترک کرده است و برای چه کشور اتریش را انتخاب کرده است. بهتر است پاسخ شما در وضعیت خلاصه شده قرار بگیرد. پاسخ‌ها مکتوب هستند و همیشه یک سند بزرگ محسوب می‌شود.

دقت نمایید که اگر تمامی مراحل تا به اینجا به درستی صورت بگیرد وارد مرحله دوبلین سه می‌شوید و باید از این مرحله به درستی خارج شوید. در صورتی که در آخرین مرحله با درخواست وی مخالفت شد او به مدت یک هفته زمان اعتراض دارد و پرونده وی مجدداً ارزیابی می‌شود.

در نظر داشته باشید در صورتی که پرونده فرد به صورتی باشد که نیاز به دوبلین سه نباشد به وی کارت سفید داده می‌شود و این کارت نشان می‌دهد که پرونده شما برای پناهندگی در کشور اتریش در وضعیت رسیدگی قرار گرفته است. در نهایت یک جلسه مصاحبه برگزار می‌شود و بهتر است که علت دقیق پناهندگی مشخص شود.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما  برای تحصیل در اتریش نیاز به مدرک دانشگاه سراسری همان رشته مورد نظر و نامه ثبت نام دانشگاه دارید. تا قبل از سال 2018 افرادی که مدرک دانشگاه آزاد داشتند می‌توانستد دوباره در کشور اتریش در مقطع لیسانس تحصیل کنند؛ اما در حال حاضر این امکان نیز وجود ندارد و شرایط مهاجرت از طریق  تحصیل به اتریش را سخت کرده است.

 

 

افراد با مدرک دانشگاه آزاد می‌توانند در کشور دیگری مستری بخوانند سپس برای اتریش اقدام کنند.

تحصیل در اتریش به زبان آلمانی است و شما برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید یک دوره 1 تا 2 ساله زبان آلمانی بگذرانید و مدت زمان تحصیل شما هم 4 تا 5 سال است. بعد از اتمام دوره تحصیلی ویزای 12 ماهه جست و جو کار با هزینه ماهیانه 2400 یورو به شما تعلق می‌گیرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش:

 • مدارک تحصیلی قبلی
 • مدرک دیپلم
 • ریزنمرات
 •  ترجمه مدارک گفته شده همراه رزومه تحصیلی بالا در صورت وجود
شما در طول تحصیل در این کشور می‌توانید به سادگی وارد بازار کار شوید و دوره‌های کارآموزی را بگذرانید. در نظر داشته باشید که بین 10 الی 30 ساعت کار ضمن تحصیل برای افراد مشخص شده است که میزان قابل قبولی خواهد بود.

مهاجرت کاری اتریش

مهاجرت کاری اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش عضو پیمان شینگن است و این روال سبب شده است که بسیاری از افراد مهاجرت به اتریش را انتخاب نمایند. در نظر داشته باشید که یافتن کار در کشور اتریش ساده نیست. باید بتوانید امتیاز لازم را از سیستم امتیازدهی اتریش اخذ نمایید. فرد برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیاز به حداقل 70 امتیاز دارد، این امتیاز براساس سن، مدرک تحصیلی ، سابقه‌کاری ، پژوهش‌های مختلف و مدرک زبان است؛ به عنوان مثال اگر شما 40 ساله هستید و مدرک تحصیلی شما کارشناسی است و در رشته تحصیلی خود سابقه‌ کاری اجرایی مفیدی داشته باشید شانس خوبی برای پذیرش ویزای کار این کشور دارید و برای شما یک  ویزای 6 ماهه جستجوی کار صادر می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد که در کشور اتریش به دنبال شغل مورد نظر خود باشید و پس از اینکه شغل مورد نظر را یافتید و قرارداد بسته شد می‌توانید از ویزای کار 1 ساله استفاده نمایید و در این دوره یک ساله می‌توانید خانواده خود را همراه ببرید. پس از گذشت حدود 4 الی 5 سال کار و زندگی در کشور اتریش در صورتی که مالیات خود را به‌طور کامل پرداخت کرده باشید می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

افرادی که به دنبال شغل مورد نظر در کشور اتریش هستند می‌توانند از طریق سایت‌های کاریابی نیز اقدام نمایند در سایت‌های کاریابی فضایی فراهم شده است تا بتوانید رزومه خود را آپلود نمایید و به سادگی به کارفرمایان وصل شوید.

در این رابطه بخوانید:

مهاجرت به اتریش از طریق همراه

مهاجرت به اتریش از طریق همراه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به اتریش از طریق همراه باید یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت و همینطور تحصیلی را انتخاب نمایید. در صورتی که فرد بتواند یک کسب و کار دقیق و با توجیه اقتصادی در این کشور راه‌اندازی نماید شرایط برای مهاجرت به اتریش بهتر برای همراهان وی فراهم می‌شود. در این مسیر باید یک سری اصول به طور دقیق ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که در ابتدا فرد اصلی باید به اتریش رفته و به مدت 6 ماه الی 1 سال در این کشور زندگی کند و پس از گذشت این دوره در صورتی که روال قانونی سفر برای او تبدیل به اقامت شد می‌تواند برای همراهان خود ویزای همراه دریافت نماید.

 در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده باشد به وی اجازه داده می‌شود که به طور دقیق و قانونی در همان ابتدا برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود ویزای همراه دریافت نماید، همسر و فرزند شما می‌توانند در مدت اعلام شده در این کشور زندگی کنند و در صورت اخذ مجوز کار از سوی دولت این کشور همسر شما اجازه کار خواهد داشت. در صورت دریافت ویزا همراه فرزند شما می‌تواند در مدارس و دانشگاه‌های این کشور تحصیل نماید.

در نظر داشته باشید که فرد اصلی می‌بایست نامه گردش مالی ارائه دهد و مشخص شود که در مهاجرت به اتریش از پس هزینه‌های خود و همسر و فرزند خود برخواهد آمد.

مهاجرت توریستی به اتریش

مهاجرت توریستی به اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به اتریش با هدف گشت و گذار شما نیاز به ویزای کوتاه مدت دارید که نام اصلی آن ویزای توریستی است. ویزای توریستی کشور اتریش اغلب از نوع یک بار ورود است به این معنی که شما یک بار وارد خاک این کشور می‌شوید و در صورت خروج مجدداً نیاز به اخذ ویزا دارید. در این بین باید چندین موضوع را رعایت نمایید. با داشتن این ویزا به هیچ عنوان حق تحصیل و کار در  اتریش را نخواهید داشت و در صورتی که این موضوع دیده شود قطعاً با شما برخورد می‌شود؛ بنابراین خوب است که قوانین را رعایت نمایید. 

باید در طول دوره‌ای که  مهاجرت به اتریش از طریق ویزای توریستی دارید به قوانین موجود در کشور پایبند باشید، طبق زمان اعلام شده کشور را ترک کنید و به کشور خود بازگردید. برای اخذ ویزای گردشگری اتریش باید دلایلی وجود داشته باشد که نشان دهد دوست دارید به کشور خود باز گردید به این ترتیب چه خوب است که بتوانید تمامی دلایل لازم را مبذول نمایید.

از یاد نبرید که ارائه سابقه‌کاری و یا تحصیلی در کشور خودتان می‌تواند یکی از مدارک بسیار خوب محسوب شود.

در صورتی که یکی از اقوام و یا دوستان شما در کشور اتریش زندگی می‌کند چه خوب است که برای شما دعوتنامه ارسال شود به این ترتیب هدف از گشت و گذار شما مشخص می‌شود و در این مسیر موفق‌تر خواهید بود.

مهاجرت شرایط خاص به اتریش

مهاجرت شرایط خاص به اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که قصد دارند با هدف کارآفرینی وارد خاک اتریش شوند باید به سراغ مهاجرت به اتریش "از طریق شرایط خاص" بروند. در این روش شما ایده‌ای در ذهن خود دارید که می‌دانید برای کشور اتریش سود‌آور است و نیاز به یک طرح کلی دارید که دولت این کشور را متوجه سازد که ایده شما می‌تواند سبب رشد بیشتر کشور شود؛ سپس در مدتی مشخص به شما زمان داده می‌شود تا ایده خود را ثبت کرده و شروع به کار کنید. بارها دیده شده است که در صورت کمبود بودجه کشور اتریش خود می‌پذیرد که بخشی از هزینه موجود را در وضعیت وام تقبل نماید. در این مسیر به مدت 1 سال الی 2 سال در اتریش ایده شما در وضعیت اجرا قرار می‌گیرد و نمودار درآمدزایی آن از لحظه شروع تا مدت مشخص ارزیابی می‌شود در صورتی که روال سودآور بوده به شما اجازه داده می‌شود که درخواست اقامت نمایید از یاد نبرید که شما برای مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی باید بتوانید یک استارت‌آپ خوب مشخص سازید و ایده شما تکراری نباشد.

البته یک سری ویزای دیگر در مدل‌های ضروری برای این کشور در نظر گرفته شده است که برای درمان‌های پزشکی کاربرد دارد. در این روش شما باید مدارک پزشکی خود را همراه نامه مهر و امضا شده از پزشک تحویل سفارت دهید. برای شما ویزای اضطراری صادر می‌شود و این ویزا کوتاه مدت است و پس از تمام دوره درمان فرد باید به کشور خود باز گردد؛ در صورتی که درمان ادامه‌دار بود امکان تمدید ویزا در کشور اتریش برای شما فراهم می‌شود.

شهرهای مهاجر پذیر اتریش

شهرهای مهاجر پذیر اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اتریش 76 شهر وجود دارد. مشخص است هزینه‌های زندگی در هر یک از شهرهای این کشور با هم فرق می‌کند. در برخی از شهرها هزینه زندگی بالاتر است و به طبع امکانات بیشتری دیده می‌شود و در برخی دیگر از شهرهای این کشور شاهد ارزان بودن هزینه‌های زندگی هستیم. ایرانیان در مهاجرت به اتریش سعی می‌کنند در ابتدا به سراغ شهرهای ارزان قیمت بروند و این موضوع سبب می‌شود که در یک دوره زمانی خاص بتوانند رشد بهتری کنند و سپس به شهرهای مدرن این کشور نقل‌مکان نمایند.

سه شهر گراتس، وین و لینتس از شهرهای ارزان در مهاجرت به اتریش محسوب می‌شود و در این شهرها ایرانیان زیادی مشغول به کار و فعالیت هستند.

زالتسبورگ

زالتسبورگ از شهرهای پرجمعیت در کشور اتریش است که به نوبه خود یک شهر قدیمی بوده و در بخش شمال آلپ قرار دارد. این شهر دارای فضای تاریخی و گیاهی بسیار زیادی است و می‌تواند برای کسانی که قصد دارند با فرهنگ این کشور بیشتر آشنا شوند یک گزینه خوب محسوب شود. ایرانیان این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند؛ اما شاید از نظر هزینه در لیست شهرهای گران‌قیمت قرار بگیرد.

اینسبروک

اینسبروک از شهرهای بسیار زیبا در اتریش محسوب می‌شود؛ اما کمتر کسی این شهر را برای مهاجرت انتخاب می‌کند. این شهر در یک دره بزرگ قرار گرده است و به نوعی دارای فضای شهری کمی عجیب است. شاید یکی از دلایلی که ایرانیان به این شهر مهاجرت نمی‌کنند، وجود آب و هوای عجیب و غریبی است که دارد. این شهر یکی از زیباترین شهرهای اتریش است و پیشنهاد می‌کنیم که اگر مهاجرت به اتریش را انتخاب کرده‌اید گشت و گذاری در این شهر داشته باشید.

اخذ اقامت اتریش

اخذ اقامت اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ اقامت اتریش، جزء پرطرف‌دارترین برنامه‌های اعزام در مهاجرت به اروپا است؛ اتریش کشوری بسیار غنی ازنظرِ فرهنگی است. شاید برایتان جالب باشید بدانید که اتریش، مدت‌ها پایتخت فرهنگی اروپا بوده است. این کشور، دستاوردهای بسیار درخشانی درزمینۀ معماری اسلامی، ادبیات، نقاشی و خصوصاً موسیقی به دنیا عرضه داشته است و همچنین، جاذبه‌های گردشگری بسیار بی‌نظیری را در قلب خود جای داده است. اخذ اقامت اتریش، از طریق روش‌های متعدد، برای افراد متقاضی امکان‌پذیر است، در این مقاله، با ما همراه باشید تا تمامی راه‌های به‌روز و قوانین اقامتی اتریش را برای شما عزیزان، مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

انواع اقامت در اتریش

اقامت کشور اتریش، در دو نوع موقت و دائم وجود دارد. افرادی که ویزای توریستی این کشور را انتخاب کرده‌اند؛ اقامت موقت داشته و کسانی که با اخذ ویزای کار و سرمایه‌گذاری وارد خاک این کشور شده‌اند؛ می‌توانند از شرایط اقامت دائم بهره‌مند شوند. مهاجرت به اتریش، درصورتی‌که قانونی طی شود، منجر به اخذ سریع اقامت دائم این کشور می‌شود.

اقامت دائم اتریش

فرایند کلی اقامت دائم اتریش از طریق سرمایه‌گذاری، به این صورت است که پس از  گرفتن تاییدیه از «AMS» به فرد متقاضی مجوز اقامت موقت اتریش داده می‌شود. برنامه اقامت به این صورت است که در ابتدا کارت اقامت موقت ۲ ساله و پس از آن یک ۳ ساله به فرد متقاضی اعطا می‌شود.

پس از ۵ سال اقامت موقت در اتریش، اقامت دائم فرد، قطعی خواهد شد و میتواند پس از ۱ سال بعد در کشور اتریش و ۲ سال بعد در کشور آلمان درخواست پاسپورت و تابعیت بدهد.

اقامت موقت اتریش

 یکی از راه‌های اخذ اقامت اتریش، از طریق کار است. از سال ۲۰۱۱ به بعد، برای مهاجرانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند و به‌منظور کار و اخذ اقامت به اتریش مهاجرت می‌کنند؛ کارت قرمز سفید قرمز «Red-White-Red Card» صادر می‌شود. نکته جالب‌توجه در رابطه با اتریش این است که برای اخذ ویزای این کشور، الزاماً نیاز به پیشنهاد کار ندارید؛ بلکه درصورتی‌که در سیستم امتیازبندی، امتیازات لازم را کسب کنید، می‌توانید ویزای 6 ماهه جست‌وجوی کار را دریافت کنید. متقاضیان اقامت موقت کشور اتریش، باید دارای حقوق و درآمد ثابت و منظم باشند که فرد متقاضی را از دریافت وام یا کمک‌های مالی دولتی، بی‌نیاز می‌کند.

دو موضوع مهم درزمینۀ اقامت کشور اتریش وجود دارد:

اولین موضوع این است که شما در طول مدتی که با ویزای مشخص در اتریش زندگی کرده‌اید، ثابت کرده باشید که شرایط زندگی در اتریش را دارید؛ نکته دوم این است که برای تمدید ویزای خود، تمامی مسائل را رعایت کرده باشید؛ به این ترتیب، به نتیجه خوبی دست خواهید یافت و شرایط شما عالی خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران حاذق و مجرب موسسه مهاجرتی GO2TR تماس حاصل فرمایید.

اخذ پاسپورت اتریش

اخذ پاسپورت اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت اتریش در ابتدا باید اقامت دائم داشته باشید نیاز است که تا حد زیادی با زبان مردم این کشور آشنا باشید. شرایط زندگی شما و میزان درآمد در طول 5 الی 10 سال سنجیده می‌شود و باید مشخص شود که:

 • آیا از بیماری خاصی رنج می‌برید یا خیر؟
 •  آیا به اموال عمومی در این کشور آسیبی رسانده‌اید یا خیر؟
 • آیا شرایط اخذ پاسپورت کشور اتریش را دارید یا خیر؟

مهاجرت به اتریش نیاز به یک هدف مشخص و ابزارهای مهمی دارد که باید به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد.

ساده‌ترین روش مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل است که پس از مدتی می‌توانید وارد شغل مشخصی شوید و پس از آن با اخذ ویزای کار این کشور و روال تمدید به سادگی پاسپورت اتریش را به دست آورید.
آخرین ویرایش: 2020-07-08 08:34:20 15,591

سوالات متداول

آیا مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

ایا می‌توان از طریق ویزا کاری بطور مستقیم به اقامت کشور اتریش رسید؟

نظرات

سلام آیا مدرک تحصیلی ما در اتریش ارزش دارن؟؟؟

2020-01-26 13:23:15

با سلام، مدرک تحصیلی شما بسته به رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید باید بررسی شود. در صورتی که دانشگاه شما در لیست تائیدیه های مراجع اتریش نبود، مجموعه ما می تواند مدارک شما را برای تائید و معادل سازی برای مراجع اتریش ارسال کند. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. 021-42956 تیم اعزام GO2TR

2020-03-14 14:47:38

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها