x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کشور عمان

قدمت سلطنتی کشور عمان به 14 هزار سال پیش می‌رسد و رویکرد باستانی این کشور بسیار ارزشمند است. این کشور از سمت شمال غرب با امارات متحده، از سمت غرب با عربستان صعودی و از سمت جنوب با یمن همسایه است. در سال 1507 کشور عمان تحت اشغال پرتغال قرار گرفت. بزرگترین شهر و پایتخت عمان مسقط نام دارد. نوع حکومت در این کشور سلطنت مطلقه است و زبان رسمی در بین مردم نیز عربی اعلام شده است. مساحت عمان 309.501 کیلومتر مربع است. واحد پول عمان ریال است و این کشور از نظر زمانی نیم ساعت از ایران عقب تر است.

برای زندگی در عمان نیاز ایست این کشور را بیشتر را بشناسید. وضعیت موازنه‌های تجاری در این کشور 709 است؛ اینطور که مشخص است وضعیت واردات و صادرات در نیز به ترتیب 691.90 ریال عمان و 1197.30 ریال عمان است، گردش سرمایه در ابتدا رشد 17 درصدی داشته است اما امروزه به میزان 47 درصد بیشتر از سال‌های گذشته ارزیابی شده است. وضعیت تولید نفت خام در کشور عمان 970.00 بی بی ال ارزیابی شده است، مشخص است که شاخص تروریسم در این کشور 0.00 است. پرستاری و راه‌سازی از گزینه‌های مهم درآمدزایی در این کشور محسوب می‌شوند و دولت در این راستا با کمبود نیرو مواجه شده است. دولت کشور عمان اعلام کرده است که برای فناوری اطلاعات و شغل برنامه نویسی در سال 2019 تقاضای نیرو دارد و افرادی که در این زمینه تسلط دارند در این کشور مورد حمایت دولت قرار می‌گیرند. مدیریت پروژه از دیگر شغل‌های مناسب محسوب می‌شود. وضعیت ارتباطات صمیمانه دو کشور ایران و عمان سبب شده است که مسیر تجاری و اقتصادی به طور دقیق ارزیابی شود. این کشور، اقتصادی قوی در زمینه صادرات نفتی و همینطور محصولات کشاورزی و ماهیگیری دارد؛ به طور کلی پارچه و صنعت توریسم در کشور عمان در سال‌های اخیر تغییرات خوبی داشته است.

حدود 91 درصد از مردم این کشور با سواد هستند. مشخص است که مسقط از زیباترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود و می‌تواند جهت ورود به فضای کار، یک انتخاب مناسب باشد. امنیت جاده‌ای در کشور عمان از موضوعاتی است که بارها مورد پرسش و پاسخ قرار گرفته است. شبکه‌های جاده‌ای در این کشور به خوبی نگهداری می‌شود و مسیرهای شهری اصلی و بزرگراه‌ها روشن و پر نور هستند.

استانداردهای جاده‌ای و روشنایی در عمان در شهرهای فرعی نیز رویت شده است و جاده ها در شهر های فرعی رشد خوبی داشته‌اند.

 

 

مشاوره زندگی در کشور عمان
فهرست

حداقل حقوق در عمان

حداقل حقوق در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور عمان در ابتدا 15.80 درصد اعلام شده بود اما پس از دوره ای مشخص بالاترین نرخ بیکاری در این کشور حدود 19.80 درصد اعلام شد و اکنون این رقم حدود 16 است، این موضوع نشان می دهد که وضعیت کاری در کشور عمان بسیار ضعیف است. به طور کلی رسیدن به یک شغل مناسب در کشور عمان در سال های اخیر بسیار دشوار شده است و مشخص است که میزان درآمدزایی در این کشور بر اساس مهارت ارزیابی شده است. جمعیت کشور عمان به طور کلی بیش از 4 و نیم میلیون نفر اعلام شده است و حداقل دستمزد در این کشور نیز 400.00 ریال کشور عمان در ماه اعلام شده است. وضعیت درآمدزایی در کشور عمان به صورت روتین پیش رفته و مشخص است که ارزش های فعلی در این کشور می‌تواند رویکرد اقتصادی مشخصی داشته باشد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد وضعیت درآمدزایی در کشور عمان در چند سال اخیر تنها 3 درصد رشد داشته است. وضعیت موازنه های تجاری در کشور عمان 709 است؛ اینطور که مشخص است وضعیت واردات و صادرات در کشور عمان نیز به ترتیب 691.90 ریال عمان و 1197.30 ریال عمان است، گردش سرمایه در کشور عمان در ابتدا رشد 17 درصدی داشته است اما امروزه به میزان 47 درصد بیشتر از سال های گذشته ارزیابی شده است. وضعیت تولید نفت خام در کشور عمان 970.00 بی بی ال ارزیابی شده است، مشخص است که شاخص تروریسم در این کشور 0.00 است. حقیقت این است که سیستم خرید فروش در کشور عمان نیز بر اساس سرمایه گذاری های مستقیم خارجی بیش از 12 درصد پیشرفت داشته است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد تقویم اقتصادی کشور عمان در چند سال اخیر وضعیت خوب گردشگری این کشور را نشان می‌دهد و مشخص است که نمودار اقتصادی در این کشور رتبه های مشخصی را طی کرده است. ارزش های فعلی در کشور عمان نیز بر اساس میزان سرمایه های مشخص دنبال شده است. وضعیت بودجه های دولتی در این کشور در طول زمان تغییرات زیادی داشته است. بدهی دولت به تولید ناخالص داخلی 39.90 درصد ارزیابی شده است. وضعیت بودجه دولت در این کشور 9.00- درصد است. ارزش بودجه های دولت در کشور عمان نیز 257.00- میلیون ریال عمان است. هزینه های دولتی در این کشور 5571.60 میلیون ریال عمان و بدهی های دولت، 11150.60 میلیون ریال عمان است.

میانگین درآمد در عمان

میانگین درآمد در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یافتن شغل مناسب در کشور عمان یکی از مسائل بسیار مهم محسوب می‌شود، افراد می‌بایست رزومه شغلی قوی داشته باشند و تسلط به زبان انگلیسی نیز از موضوعات بسیار مهم به شمار می‌رود. هر ساله دولت کشور عمان در زمینه صنایع نفت و گاز تقاضای نیروی کار می‌کند. این کشور به طور کلی در زمینه پزشکی و همینطور دندانپزشکی به رتبه خوبی رسیده است. پرستاری و راه سازی از دیگر گزینه های مهم درآمدزایی در کشور عمان محسوب می‌شود و دولت در این راستا با کمبود نیرو مواجه شده است. دولت کشور عمان اعلام کرده است که برای فناوری اطلاعات و شغل برنامه نویسی نیز در سال 2019 تقاضای نیرو دارد و افرادی که در این زمینه تسلط دارند ورود به شغل مناسبی در این کشور خواهند داشت. مدیریت پروژه از دیگر شغل های مناسب در کشور عمان محسوب می‌شود و رویکردهای مدیریتی در این کشور نیز در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. یک معلم در کشور عمان می‌تواند از نظر درآمدی از یک معلم در ایران 23 درصد بیشتر درآمد داشته باشد؛ این رویه برای یک مدرس زبان نیز دیده می‌شود. افرادی که تحصیل نکرده‌اند اما در زمینه‌ی خدمات ساختمانی و صنعتی و یا برق کاری و جوشکاری به مهارت بالایی رسیده‌اند می‌توانند به درآمد خوبی دست یابند. در کشور عمان نیروی کاری در زمینه تعمیرات کولر بسیار کم است و دولت سعی دارد وضعیت درآمدزایی در این راستا را بهتر از قبل نماید. کار در هتل و همینطور کار در رستوران از دیگر شغل های مناسب در کشور عمان محسوب می‌شود؛ یک جوشکار صنعتی در این کشور می‌تواند تا 50 درصد بیشتر از یک جوشکار در ایران درآمدزایی داشته باشد. حقیقت این است که وضعیت درآمدزایی در کشور عمان در سال های اخیر بیشتر از قبل شده است. در این کشور نیاز به نیروی راننده اتومبیل نیز وجود دارد و طراح دکوراسیون نیز از شغل های مهم محسوب می‌شود. مهندسی صنایع و نجاری از دیگر گزینه هایی است که برای کار در کشور عمان می‌تواند یک امتیاز خوب محسوب شود. کارفرمایان هر ساله در جذب ردیف های شغلی اعلام شده دست به کار شده و سعی می‌کنند مسیر ورود کاری به کشور عمان را بازتر نماید؛ در این راستا بسیار مهم است که ارزش اقتصادی مشخصی نیز مدنظر قرار بگیرد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در عمان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط کار در کشور عمان رویکردهای مشخصی دارد. اشخاصی که با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز، وارد کشور عمان می‌شوند، باید به این نکته توجه کنند که تسهیلات زیاد و مناسبی از قبیل مسکن، هزینه‌ی ایاب و ذهاب و بیمه به کارمندان در این کشور ارائه می‌شود. بعد از اخذ ویزای کار کشور عمان، می‌توانید اجازه اقامت به مدت دو سال در این کشور را داشته باشید. ساعت‌های کاری بین 40 الی 48 ساعت در هفته گزارش شده است و تعطیلات آخر هفته در عمان، جمعه و شنبه ارزیابی شده است. از جمله مزایای کار در کشور عمان، این است که مالیات بر درآمد وجود ندارد و تنها قسمت بسیار کمی از درآمد کارکنان به بخش بیمه خدمات اجتماعی تعلق می‌گیرد. وضعیت ارتباطات صمیمانه دو کشور ایران و عمان سبب شده است که مسیر تجاری و اقتصادی به طور دقیق ارزیابی شود. این کشور اقتصاد قوی در زمینه صادرات نفتی و همینطور محصولات کشاورزی و ماهیگیری دارد و به طور کلی پارچه و صنعت توریسم نیز در کشور عمان در سال های اخیر تغییرات مشخصی داشته است. حدود 91 درصد از مردم این کشور با سواد هستند، مشخص است که مسقط از زیباترین شهرهای کشور عمان محسوب می‌شود و می‌تواند جهت ورود به کار، یک انتخاب مناسب باشد. نرخ جرم و جنایت در کشور عمان تنها 1 درصد اعلام شده است و در لیست کشورهای امن خاورمیانه در طول 5 سال گذشته ارزیابی می‌شود. حدود 2 میلیون نفر از مردم کشور عمان خارجی هستند و تنوع فرهنگی زیاد مسیر کسب و کار در کشور عمان را باز گذاشته است. واحد پول کشور عمان، ریال اعلام شده است. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور عمان از قرار زیر است: در ابتدا باید فرم درخواست ویزا را پر کنید، نیاز است که عکس گذرنامه ای داشته باشید، باید اصل و کپی مدارک هویتی را نیز ارائه دهید، افراد باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند و همینطور می‌بایست گواهی سلامت پزشکی نیز از سوی افراد ارائه شود. استخدام مهندسین در کشور عمان به طور جدی دنبال می‌شود و دولت سعی کرده شرایط جذب مهارت را بهتر ارزیابی نماید. اینطور که مشخص است، وضعیت جستجوی کار در کشور عمان برای کسانی که در زمینه پزشکی فعالیت می‌کنند، بهتر از سال های گذشته است.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در عمان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه‌ی صرف 1 وعده‌ی غذایی در کشور عمان برای یک رستوران ارزان قیمت 2.50 ریال ارزیابی شده است، شما برای صرف 3 وعده غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط، باید 10.00 ریال هزینه در نظر داشته باشید. هزینه ای که برای یک عدد ساندویچ مک دونالد در این کشور در نظر گرفته می‌شود 2.50 ریال است. افرادی که علاقه به باشگاه تناسب اندام دارند، در ماه باید 20.95 ریال هزینه مدنظر قرار دهند. شما برای اجاره باشگاه تنیس در این کشور برای یک ساعت آخر هفته می‌بایست 10.11ریال هزینه در نظر داشته باشید. برای دیدن فیلم در یکی از سینماهای این کشور، باید بلیطی به ارزش 3.50 ریال تهیه کنید. شما برای خرید یک جفت کفش نایک باید 27.52 ریال هزینه در نظر داشته باشید. اینطور که مشخص است شما برای یک زندگی متوسط در کشور عمان باید بودجه مشخصی را مدنظر داشته باشید. به طور متوسط هزینه‌ی اجاره‌ی آپارتمانی یک خوابه در کشور عمان در مرکز شهر 244.34 ریال و همین آپارتمان در خارج از مرکز شهر، 167.93 ریال ارزیابی شده است. در این کشور، هزینه عمومی برای برق و گرمایش و همینطور خنک کننده آب و زباله برای یک آپارتمان 95 متری، حدود 20.04 ریال اعلام شده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در عمان

قیمت برخی کالاهای اساسی در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور عمان به شرح زیر است: شیر (1 لیتر) 0.58 ﷼ نان سفید تازه (500 گرم) 0.41 ﷼ برنج (سفید)، (1 کیلوگرمی) 0.70 ﷼ تخم مرغ (12) 0.99 ﷼ پنیر محلی (1 کیلویی) 2.52 ﷼ سینه مرغ (بدون پوست)، (1 کیلو گرمی) 2.11 ﷼ گوشت گاو (1 کیلوگرم) 2.90 ﷼ سیب (1 کیلوگرم) 0.87 ﷼ موز (1 کیلوگرم) 0.57 ﷼ پرتقال (1 کیلوگرم) 0.65 ﷼ گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 0.56 ﷼ سیب زمینی (1 کیلوگرم) 0.41 ﷼ پیاز (1 کیلوگرم) 0.38 ﷼ کاهو (1 سر) 0.65 ﷼ آب (بطری 1.5 لیتر) 0.21 ﷼ سیگار (پک 20 تایی) 1.20 ﷼

اقتصاد در عمان

اقتصاد در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور عمان به طور کلی 81.682 میلیارد دلار ارزیابی شده است. وضعیت بیکاری در کشور عمان حدود 16 درصد ارزیابی شده است. نرخ تورم در این کشور، 0.00 است. کشور عمان مانند سایر همسایگان خود به منابع نفت دسترسی دارد. به طور کلی این کشور حدود 890 هزار بشکه نفت در روز تولید می‍کند. در این کشور منابعی از گاز نیز وجود دارد. محصولات صادراتی در کشور عمان شامل نفت و کالاهای ترانزیتی است و همینطور آهن آلات و منسوجات از دسته محصولات صادراتی است که به کشورهای چین، کره جنوبی و همینطور ژاپن صادر می‌شود. صادرات از کشور عمان به آفریقای جنوبی و تایوان نیز وجود دارد. کشور عمان در زمینه محصولات وارداتی نیز فعالیت درستی داشته است، واردات به کشور عمان بیشتر در زمینه کالاهای تولید کارخانه ای و همینطور تجهیزات حمل و نقل دیده می‌شود. این کشور در سال های جدید در زمینه احشام زنده نیز بسیار خوب ظاهر شده است و بیشتر واردات از آمریکا، آلمان و هند به کشور عمان صورت می‌گیرد. وضعیت اقتصادی کشور عمان برای سال 2020 به طور کلی در لاین مشخصی دنبال می‌شود. طرح اقتصادی کشور عمان به طور جدی دنبال شده است و دولت سعی دارد وابستگی اقتصادی خود به نفت را کاهش دهد. در کشور عمان اقتصاد بیشتر در مسیر سرمایه گذاری های خارجی دیده می‌شود و دولت مسیر سرمایه گذاری های خارجی در این کشور را باز نگه داشته است. دولت کشور عمان اعلام کرده که به سرمایه گذاران خارجی مالکیت صد در صد داده می‌شود، افراد می‌توانند از وام های کلان با بهره‌ی کم استفاده کنند و شرایط اعطای وام به سرمایه گذاران کشور عمان روز به روز بیشتر می‌شود. در کشور عمان معافیت های گمرکی برای سرمایه گذاری دیده می‌شود و به طور کلی وارد کردن تجهیزات صنعتی نیز بسیار مهم است، معافیت های گمرکی برای وارد کردن مواد اولیه کارخانه ای کشور عمان به طور جدی دنبال شده است. ارائه بیمه اعتبارات صادراتی از طریق ضمانت نامه های صادراتی نیز دیده می‌شود و آژانس های مالی در این کشور رشد بهتری نسبت به سال های گذشته داشته‌اند. ورود کشور عمان به سازمان تجارت جهانی و همینطور توافق نامه های تجارتی آزاد در این کشور سبب می‌شود که تأثیر مثبتی بر روی اقتصاد کشور عمان دیده شود. اقتصاد کشور عمان یکی از با ثبات ترین کشورهای GCC محسوب می‌شود و نرخ تورم در این کشور 0 است. اینطور که مشخص است که میزان مازاد بودجه در کشور عمان در سال های اخیر نیز تأیید شده است. اقتصاد کشور عمان در سال 2016 به میزان 6.6 درصد رشد داشته است. تحلیل گران اقتصادی در کشور عمان در زمینه بازارهای نفتی به نتیجه خوبی رسیده‌اند و مشخص است که ریسک کاهش ناگهانی قیمت نفت در کشور عمان سبب شده است که ثبات اقتصادی به طور جدی دنبال شود. شاخص های نوآوری در کشور عمان حدود 8.3 درصد اعلام شده است. این کشور توانسته میانگین نوآوری خود را به 26.3 درصد برساند و در این راستا به نتیجه خوبی خواهد رسید. اجاره خانه در شهر مسقط کشور عمان از نظر اقتصادی کمی گران است. در کشور عمان دسترسی به منابع مالی بسیار آسان است و به طور کلی در کنار بانک های تجاری، موسسه های مالی زیادی دیده می‌شود که در تأمین مالی طرح های اقتصادی عملکرد خوبی دارند.

امنیت مالی و اقتصادی در عمان

امنیت مالی و اقتصادی در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور عمان در ابتدا 0.90- درصد بوده و پس از مدتی به 12.00 درصد رسیده است. اینطور که مشخص است وضعیت تولید ناخالص داخلی 79.29 میلیارد دلار است و مشخص است که سیستم خرید و فروش در کشور عمان در سال های اخیر تغییراتی داشته است. تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در کشور عمان، 28481.60 میلیون ریال ارزیابی شده و تشکیل سرمایه‌ی ثابت ناخالص در کشور عمان،7847.70 میلیون ریال عمان برآورد شده است. تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در این کشور، 670.20 میلیون ریال عمان اعلام شده است. اینطور که مشخص است ساخت و ساز در کشور عمان نیز در ابتدا 21 درصد بوده و سپس 22 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت در کشور عمان نیز 171.00 میلیون ریال عمان برآورد شده است. تولید ناخالص داخلی از اداره امور عمومی در کشور عمان نیز به 37 درصد رسیده است، تولید ناخالص داخلی از خدمات نیز در وضعیت 14 درصدی دارد و مشخص است که سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور 16 درصد بیشتر است. وضعیت خدمات رفاهی در کشور عمان با رتبه 56 درصدی خود ثابت باقی مانده است. تغییرات موجودی انبار در کشور عمان، 993.80 میلیون ریال عمان اعلام شده و وضعیت سرعت اینترنت در کشور عمان 4927.03 کیلوبایت بر ثانیه است. اینطور که مشخص شده است آدرس آی پی ها نیز رشد خوبی در وضعیت اقتصادی ایجاد کرده است، رتبه های رقابتی نیز از 61.00 به 47.00 رسیده است. وضعیت ثبت خودرو در این کشور 14 درصد بیشتر از قبل شده است و تولید الکتریسیته نیز 3042.90 گیگاوات بر ساعت است. نرخ مالیات شرکت در کشور عمان در ابتدا 12.00 بوده که امروزه این نرخ در وضعیت 15.00 درصد دیده می‌شود. نرخ مالیات درآمد شخصی 0 اعلام شده و کشور عمان در زمینه نرخ مالیات بر فروش نیز رقم ثابت 0 را نگه داشته است.

امنیت در عمان

امنیت در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور عمان یکی از کشورهای امن در دنیا محسوب می‌شود اما هنوز دزدی های کوچک در این کشور دیده می‌شود و به طور کلی مهاجران باید حواس خود را بیشتر جمع کنند و از وسایل با ارزش خود محافظت کنند. امنیت جاده ای در کشور عمان از موضوعاتی است که بارها مورد پرسش و پاسخ قرار گرفته است. شبکه های جاده ای در این کشور به خوبی نگهداری می‌شوند و مسیرهای شهری اصلی و بزرگراه ها نیز روشن و پر نور هستند. استانداردهای جاده‌ای و روشنایی در کشور عمان در شهرهای فرعی نیز رویت شده است و جاده ها در بخش های فرعی رشد خوبی داشته‌اند؛ البته همچنان مسافرت های شبانه در کشور عمان سختی های زیادی دارد و افراد باید مراقب باشند. افراد در کشور عمان برای رانندگی و داشتن امنیت می‌بایست نکات زیادی را مورد توجه قرار دهند. قوانین ترافیکی در این کشور بسیار دیده می‌شود. کشور عمان، مدام در معرض طوفان است و این موضوع نیز در لاین امنیت می‌بایست ارزیابی شود. این کشور تحت تأثیر گردباد و طوفان های گرمسیری است و به طور کلی جاری شدن سیل، موضوغی است که امنیت جاده‌های این کشور را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد. طوفان های ساحلی در نزدیکی مرزهای ساحلی و همینطور بستر رودخانه ها نیز رویت می‌شوند.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در عمان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ اقامت کشور عمان می‌توانید سرمایه گذاری را انتخاب نمایید؛ سرمایه گذاری در کشور عمان می‌تواند مسیر ثبت شرکت و یا خرید ملک را در پیش بگیرد، به طور کلی در این کشور رویکردهای اقتصادی مشخصی دیده می‌شود اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد افراد برای سرمایه گذاری در کشور عمان باید حداقل سی درصد از هزینه اولیه را پرداخت نمایند. شرایط اخذ اقامت کشور عمان نیز در سال های اخیر تغییرات مشخصی داشته است. به عنوان مثال در 5 سال گذشته افراد با خرید ملک در کشور عمان در هر منطقه ای مسیر خود برای اقامت را باز می‌گذاشتند اما امروزه خرید ملک در کشور عمان از موضوعاتی است که نیاز به دقت بالایی دارد چرا که دولت تنها بخش های مشخصی را برای خرید و فروش ملک اعلام داشته است. شرایط اخذ اقامت کشور عمان برای ویزای همراه به این صورت است که شرایط مالی فرد اصلی بسیار مهم است و باید ثابت شود که وی از نظر کاری رتبه خوبی در کشور عمان دارد. پس از یک سال شرایط برای اخذ ویزای همراه همسر و فرزندانتان وی نیز فراهم می‌شود؛ به این ترتیب مسیر اقامتی در کشور عمان رویکردهای مشخصی دارد. دولت کشور عمان نشان داده است که اقامت در این کشور می‌تواند هم به صورت موقت و هم دائم باشد و کافی است افراد بتوانند مسیر اقامتی درستی داشته باشند. اقامت کشور عمان به طور کلی در سه بخش دیده می‌شود: کار، سرمایه‌گذاری و ازدواج. اقامت از طریق کار روشی خوب برای افرادی است که مهارت کاری بالایی دارند و هر چه این مهارت بیشتر باشد روند اقامت زودتر پیش خواهد رفت. گزینه دیگر، اقامت از طریق سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌گذاری در کشور عمان می‌تواند هم به صورت خرید و فروش باشد و هم در لاین ثبت شرکت پیش برود. و روش سوم نیز ازدواج است که سبب می‌شود فرد تبعه کشور عمان با ارسال دعوت نامه ای مسیر مهاجرت برای فرد اصلی را باز بگذارد، در هر صورت بسیار مهم است که واقعی بودن ازدواج ثابت شود.

ازدواج خارجی ها در عمان

ازدواج خارجی ها در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای ازدواج کشور عمان می‌تواند یکی از روش های خوب محسوب شود. با ویزای ازدواج این کشور، شرایطی برای شما فراهم می‌شود که بتوانید به سادگی اقامت این کشور را فراهم سازید، البته که قوانین و مراحل مشخصی در این زمینه نیاز است. حداقل سن ازدواج در کشور عمان 20 سالگی است و در کمتر از این سن، ازدواج رویکرد واقعی نخواهد داشت. در مراسم ازدواج در کشور عمان نیاز به دو شاهد است و همینطور اگر افراد از قبل ازدواج کرده باشند می‌بایست تکلیف ازدواج گذشته مشخص شده باشد. توجه داشته باشید که برای ازدواج در کشور عمان باید تابعیت کشور خود را ترک کنید. مدارکی که برای دریافت ویزای ازدواج کشور عمان نیاز است از این قرار است که افراد باید سند گواهی تولد داشته باشند، مجرد بودن طرفین بسیار مهم است، نیاز است که فرم های لازم برای ازدواج تکمیل شود، نیاز به حضور در این کشور، در حداقل 14 روز قبل از مراسم ازدواج است، ازدواج باید واقعی باشد و فرد از تبعه کشور عمان باید از نظر مالی وضعیت خوبی داشته باشد. ازدواج در این کشور می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم عمان شود.

اجاره خانه در عمان

اجاره خانه در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجاره خانه در کشور عمان بستگی به مکان ( در مرکز شهر و یا خارج از مرکز شهر )، نوع منزل، متراژ، نوع امکانات رفاهی و ... خانه دارد. در برخی از مناطق کشور عمان اجاره ها وضعیت پایدار دارند، به طور کلی در صورتی که بخواهید یک آپارتمان 1 خوابه در مناطق مرکزی شهر، اجاره کنید باید 241.92 ریال عمان هزینه مدنظر قرار دهید، این در حالی است که اجاره‌ی خانه‌ای با همین امکانات در خارج از مرکز شهر، 166.31 ریال هزینه در پی خواهد داشت. شما برای اجاره‌ی خانه‌ای 3 خوابه در مرکز شهر در کشور عمان، باید حدود 415.25 ریال هزینه کنید، توجه داشته باشید که برای اجاره‌ی همین خانه در خارج از مرکز شهر در کشور عمان، باید هزینه‌ای حدود 279.75 ریال را مد نظر قرار دهید. اجاره برای خانه های ویلایی با سه تخت خواب در کشور عمان از 350 ریال کشور عمان آغاز شده و تا 1750 ریال این کشور ادامه دار است.

خرید ملک در عمان

خرید ملک در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ملک در کشور عمان نیاز است که رویکردهای مشخصی ارزیابی شود. در این کشور وام مسکن نیز در نظر گرفته می‌شود. نرخ بهره و وام مسکن در کشور عمان نیز رتبه های مشخصی دارد. بانک مرکزی در این کشور نرخ بهره وام شخصی را حدود 6 درصد اعلام کرده است. هزینه‌ی اجاره مسکن در مسقط کشور عمان در سال 2018 حدود 5 الی 7 درصد کاهش داشته است. در این کشور صاحب خانه اجازه دارد هر سه سال اجاره را افزایش دهد. بانک های بین‌المللی کشور عمان وام های خرید خانه را ارائه می‌دهند، البته هر بانک سیاست های مخصوص به خود را دارد. خارجیان این امکان را دارند که تا 80 درصد از پوشش ارزش خانه های خود را دریافت نمایند که حدود 25 سال به طول می‌انجامد. نرخ بهره در این کشور از 7 درصد آغاز می شود. شما باید حدود سه درصد هزینه ثبت نام، و همینطور سه درصد هزینه تمبر را ارزیابی کنید. خرید خانه در کشور عمان در یک مجموعه لوکس نیز امکان پذیر است و وام 70 درصدی به آن تعلق می‌گیرد، البته قیمت‌ها برای خرید بسیار بالا هستند و به طور کلی باید از نظر هزینه ای دقت نمایید. هیچ میزان مالیات ارزش افزوده و یا مالیات بر درآمد حاصل از خرید ملک در کشور عمان وجود ندارد، شما این امکان را دارید که طرح خریداری کنید و به سپرده گذاری منظم نیز دست یابید. در کشور عمان هیچ هزینه یا مالیات دولتی برای فروشنده لحاظ نمی‌شود.

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور عمان فضای اقتصادی خوبی دارد و سیستم سرمایه گذاری و ثبت شرکت بخش مهمی از اقتصاد کشور عمان را تشکیل می‌دهد. مزایای ثبت شرکت در کشور عمان از قرار زیر است: افراد می‌توانند از طریق ثبت شرکت در کشور عمان به اقامت این کشور دست یابند، این امکان فراهم می‌شود که افراد افتتاح حساب بانکی داشته باشند، کشور عمان دارای سه منطقه آزاد تجاری برای ثبت شرکت و نواحی صنعتی زیادی است. ثبت شرکت در کشور عمان با مسئولیت محدود نیاز به پرداخت مالیات تکلیفی دارد، سود سهام باید ارزیابی شود و نیاز به ارزیابی اموال و مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود. هزینه های نیروی کاری و همینطور هزینه های ثانویه که برای دفتر کار در کشور عمان دیده می‌شود از دبی بسیار کمتر است. قوانین ثبت شرکت در کشور عمان از قرار زیر است: فرد ایرانی 70 درصد و فرد عمانی 30 درصد از سهام را دارا است. طرف عمانی طبق قراردادی که با فرد ایرانی دارد، هیچ حق دخالتی در مدیریت و سود شرکت نخواهد داشت، او تنها به دریافت پولی به صورت ماهانه و سالانه اکتفا می‌کند و همینطور حق ندارد که به فعالیت های تجاری ورود داشته باشد. افراد خارجی بدون اخذ گواهی تجارت نمی‌توانند در کشور عمان ثبت شرکت داشته باشند، گواهی تجارت از وزارت بازرگانی و صنایع اخذ می‌شود. گواهی فعالیت های تجاری در عمان از سوی سازمان های تجاری صادر شده و به فاراد تعلق می‌گیرد که سرمایه موجودی آن‌ها کمتر از 150 هزار ریال ارزیابی شده است. سرمایه گذاران خارجی مجوز 100 درصد مشارکت در پروژه های پیشرفته اقتصادی را دارند، این پروژه ها توسط شورای ملی تأیید می‌شوند، حداقل سرمایه مورد نیاز در این زمینه 500 هزار ریال است. تنها هزینه سالیانه برای مالک ایرانی شرکت هزینه اسپانسر عمانی است، مالیات سالیانه برای شرکت ها 0 درصد اعلام شده است. پروانه شرکت ها هر 5 سال یک بار تمدید می‌شود. مراحل ثبت شرکت در کشور عمان از قرار زیر است: در ابتدا باید برنامه تجارت یا بیزینس پلن برای ثبت شرکت نوشته شود. نیاز است که سپرده گذاری سرمایه شرکت در بانک صورت بگیرد، مدت زمانی که برای این کار نیاز است یک روز است و هیچ هزینه ای در قبال آن اخذ نمی‌شود. ثبت شرکت باید صورت بگیرد که 7 روز زمان نیاز دارد. ثبت شرکت در اداره مالیاتی این کشور 1 روز بوده و هزینه ای نخواهد داشت. برای افتتاح حساب در کشور عمان باید پاسپورت، مدرک تجاری، اساسنامه و همینطور مدارکی مبنی بر اثبات اسکان در کشور عمان داشته باشید.

انواع ویزا و انواع اقامت در عمان

انواع ویزا و انواع اقامت در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ ویزای کاری یکی از روش های اقامتی کشور عمان محسوب می‌شود، به این ترتیب افراد برای اخذ ویزای کاری باید مهارت کافی داشته باشند و همینطور می‌بایست سعی کنند نظر یک کارفرما را جلب کنند. پرداخت مالیات کم و همینطور فضای کاری خوب در کشور عمان سبب شده است که مسیر برای اخذ ویزای کاری باز باشد. قوانین ورود مهاجر به کشور عمان سختگیرانه تر از قبل شده است. در این کشور نیروی کار متخصص و حرفه ای دیده می‌شود، البته دولت هنوز هم به نیروی کاری حرفه ای نیاز دارد. کار در کشور عمان با حقوق بالا در مسیر تحقیق و پژوهش وجود دارد. ویزای سرمایه گذاری کشور عمان در زمینه ثبت شرکت دیده می‌شود، در این زمینه فرد یک ویزای دو ساله دریافت می‌کند و می‌بایست مدارک لازم را ارائه دهد، نیاز است که یک قطعه عکس رنگی داشته باشید و نیاز به اسکن رنگی گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار است. مورد بعدی، ویزای تحصیلی کشور عمان است. این کشور دارای موقعیت تحصیلی خوبی است و حوزه های تحصیلی در کشور عمان پیشرفت خوبی داشته است، کیفیت تحصیل بالا یکی از مسائل بسیار مهمی است که سبب می‌شود افراد به سراغ ویزای تحصیلی کشور عمان بروند. یادگیری دروس ریاضی، علوم و کامپیوتر در کشور عمان از گزینه های بسیار عالی محسوب می‌شود. افراد برای تحصیل در این کشور باید آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات را ارائه دهند. نیاز است که گواهی سلامت پزشکی در نظر گرفته شود و یک حساب بانکی برای اثبات پشتوانه مالی فرد نیز باید ارزیابی شود. ویزای ازدواج کشور عمان از دیگر گزینه هایی است که می‌تواند منجر به اقامت این کشور شود، در این زمینه شرایط سنی و مالی بسیار مهم است و نیاز به سند گواهی تولد نیز خواهد بود. با ویزای توریستی کشور عمان می‌توانید در این کشور گشت و گذار داشته باشید. ویزای توریستی کشور عمان در مدل های 10 روزه عادی، 10 روز فوری، یک ماهه توریستی عادی، یک ماه توریستی فوری و همینطور ویزای 21 روزه شرایط خاص وجود دارد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم عمان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صنعت بیمه در کشور عمان یک سری نقاط قوت و یک سری نقاط ضعف دارد. اول از هر چیز این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ نوع خطر جدی‌ای کشور عمان را تهدید نمی‌کند و رهبری و سلطنت در این کشور رتبه مشخصی دارد و وضعیت ثبات و امنیت نیز به طور دقیق دیده می‌شود. در بیمه کشور عمان سطح بالای زندگی لحاظ می‌شود و وضعیت مالیات بر درآمد ارزیابی نمی‌شود. وضعیت بیمه ای در کشور عمان در سال های جدید بیشتر در لاین سرمایه گذاری دیده شده است؛ حقیقت این است که سیستم اقتصادی در کشور عمان سبب شده است که مردم به فکر آینده اقتصادی باشند و در مسیر پس انداز حرکت نمایند. بیمه های درمانی در کشور عمان نیز رویکردهای مشخصی دارند.

خدمات بانکی و مالی در عمان

خدمات بانکی و مالی در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از اهداف مهم اقتصادی و ثبت شرکت در کشور عمان افتتاح حساب بانکی است. ما لیستی از مهمترین بانک های کشور عمان را در زیر اعلام کرده‌ایم: · بانک العز‌الاسلامی (Alizz Islamic Bank) · بانک مسقط (Muscat Bank) · بانک ملی عمان (National Bank of Oman) · بانک عمان العربی (Oman Arab Bank) · بانک ظفار (Dhofar Bank) · بانک الاهلی (Alahli Bank) · بانک HSBC عمان · بانک نزوی (Nizwa Bank) · بانک صحار (Sohar Bank) در بین بانک های اعلام شده تنها بانک HSBC برای افرادی که پاسپورت ایرانی دارند حساب باز نمی‌کند. بانک های عمان در مسیر نقل و انتقال پول، تجارت و همینطور خدمات سرمایه گذاری با خارجیان ارتباط درستی دارند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در عمان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به لیست رتبه‌بندی پاسپورت‌های جهان در سال 2019، پاسپورت عمان دارای جایگاه 52ام و هم‌رده‌ی کشورهایی همچون قزاقستان، تایلند و بولیوی است. پاسپورت کشور عمان، امکان سفر بدون ویزا (VFS) به 84 کشور جهان را فراهم می‌کند. پاسپورت عمان، در سال‌های قبل، جایگاه پایین تری را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده بود که در سال 2019 با قرار گرفتن در جایگاه 52، رتبه آن ارتقاء یافته است.

تشابهات فرهنگی عمان با ایران

تشابهات فرهنگی عمان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم عمان مانند مردم ایران، فرهنگ و روش زندگیشان تا حد زیادی بر پایه دین اسلام قرار گرفته است. تلاش برای کسب روزی حلال در این کشور بسیار رایج است مانند ایران و مردم سعی می‌کنند به فرهنگ هم احترام بگذارند. حجاب در عمان نیز همانند ایران اهمیت زیادی دارد. مردم عمان لباس ملی به تن می‌کنند در این زمینه ایرانیان نیز از لباس های سنتی خود استفاده می‌کنند. به طور کلی بانوان در عمان در اجتماع حضور دارند و در مشاغل دولتی سهم زیادی دارند. در فرهنگ عمان وارد شدن با کفش اصلاً پسندیده نیست و باید کفش ها قبل از ورود به خانه در آورده شوند. این موضوع در ایران نیز دیده می‌شود. مردم عمان بسیار مؤدب هستند و این موضوع در آداب و رسوم ایرانیان نیز دیده می‌شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در عمان

اعیاد و تعطیلات رسمی در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تنها تعطیلات رسمی در کشور عمان، روزهای 18 نوامبر و 19 نوامبر است. 18 نوامبر در عمان روز ملی محسوب می‌شود که برای مردم این کشور روزی بسیار مهم است و عموما در این روز، مردم سعی می‌کنند در جشن های مختلف شرکت کنند و شاد باشند. 19 نوامبر نیز روز تولد قابوس محسوب می‌شود که این روز نیز در تقویم کشور عمان، تعطیل رسمی است.

دین در عمان

دین در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور عمان به زبان عربی صحبت می‌کنند و البته انگلیسی و فارسی نیز در این کشور دیده می‌شود. 99 درصد از مردم عمان مسلمان هستند و سایرین اغلب هندو هستند. به طور کلی اسلام دین رسمی این کشور است و شیعیان سومين گروه مذهبی این کشور را تشکیل می‌دهند و در سیاست و اقتصاد از نفوذ بالایی برخوردارند. از آنجا که قانون اساسی عمان آزادی دینی را برای همه ساکنان عمان ضمانت کرده است، شیعیان هر ساله مراسم عزاداری امام حسین(ع) را در مساجد و حسینیه‌ها بر پا می‌کنند. مراسم تعزیه و سینه‌زنی در بین شیعیان این کشور رواج دارد و حتی گفته می‌شود سلطان "قابوس" پادشاه عمان، برای مراسم تعزیه، از اصطبل سلطنتی به شیعیان اسب می‌دهد.

تفریح در عمان

تفریح در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خانه اپرای سلطنتی در عمان یک شاهکار محسوب می‌شود، معماری این بخش آنقدر زیباست که قطعاً می‌تواند برای شما ارزشمند باشد. این خانه یک چشم انداز بی‌نظیر به 100 سال گذشته دارد. خانه اپرای عمان در شهر مقسط عمان قرار دارد. در سال 2018 این مکان میزبان نمایشی از گروه باله امریکایی بوده است و همینطور فضای بی نظیری در زمینه نمایش های فرهنگی و موزیکال دارد. بازدید از مسجد بزرگ سلطان قابوس از دیگر دیدنی های عمان است. این مسجد شاهکار معماری مدرن اسلامی است و دومین فرش بزرگ ایرانی در سراسر دنیا را در دل خود جای داده است. این فرش، زمانی بزرگترین فرش جهان محسوب می‌شده است. بازدید از این مسجد سبب می‌شود که از زیباترین و بزرگترین چلچراغ های دنیا دیدن کنید و همینطور با فضای هنری بسیار خاصی آشنا شوید. موزه ملی عمان از دیگر تفریحات ارزشمند محسوب می‌شود معماری این موزه مدرن است و در آن اشیایی نگهداری می‌شود که با معماری موزه در تضاد است. بازدید از این موزه در سفرهای خانوادگی یک انتخاب بی نظیر است. در سفر خود به عمان سری به قصر و العالم بزنید. این قصر از زیباترین کاخ های دنیا محسوب شده و دارای رنگ و معماری بی نظیری است. این بنا بیش از 200 سال قدمت دارد و در حال حاضر یکی از قصرهای اقامتی زیبا در کشور عمان محسوب می‌شود. این کاخ زیبا دارای آب نماهای طلایی رنگ بوده و به صورت خاصی بازسازی شده است. بازدید از این قصر می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. زیبایی این کاخ در طول شب به دلیل نورپردازی موجود بسیار ارزشمند است. تا زمانی که در مسقط هستید از ورزش های آبی غافل نشوید. گردشگران می‌توانند از تمامی ورزش های آبی این بخش دیدن کنند. قایق سواری، غواصی و تماشای دلفین ها از ورزش های محبوب این بخش محسوب می‌شود. بازدید از منطقه الموج بسیار زیبا و خاص است، این منطقه در امتداد یک خطر ساحلی وسیع قرار دارد و میزبان سرگرمی‌های متعددی برای گردشگران است. در این منطقه فروشگاه های فراوان و رستوران های دیدنی زیادی وجود دارد. مسیر های آبی داخلی و لنگرگاه ها نیز بخش های مهمی از این منطقه محسوب می‌شوند. همچنین فضای سبز گسترده ای در این منطقه وجود دارد. غار مجلس الجن یکی از عجیب ترین و دیدنی های غارهای جهان است که دومین غار عمیق محسوب می‌شود. این غار به طور کلی دارای فضای داخلی عجیب و کمی ترسناک است. عمق غار بین 120 الی 150 متر ارزیابی شده است. قلعه نخل از دیگر دیدنی های عمان است و در شهرستان نخل قرار دارد، این قلعه در منطقه باطنه قرار گرفته است و از جاذبه های دیدنی عمان محسوب می‌شود. این قلعه روی تپه بلندی در پایه کوه حجر غربی قرار دارد. قلعه رفصه یکی از مشهورترین قلعه های شهرستان صور محسوب می‌شود و نقش مهمی در نظارت و حفاظت از منطقه دارد. بازدید از طبیعت صلاله بسیار روح نواز است، صلاله مرکز استان ظفار محسوب می‌شود و از دو منطقه خشک کوهستانی در بخش شمال و همینطور از بخش های جنگلی در جنوب تشکیل شده است. بازار مطرح یکی از قدیمی ترین بازارهای جهان عرب است و در گذشته تنها یک بازار کوچک محسوب می‌شده است. اکثر کالاهای وارداتی به این بازار در قالب سنتی و سوغاتی هستند. گشت و گذار در این بازار نیز می‌تواند بسیار جذاب و ارزشمند باشد. این منطقه به طور کلی دارای مناظر دیدنی و شگفت انگیزی است و دارای سازه های قدیمی و زیبا است. استخر طبیعی بیمه به طور کلی در زمینه تفریح و زمین شناسی به رشد خوبی رسیده است و خاصیت آب درمانی داشته و برای پوست بی نظیر است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در عمان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم این کشور علاقه زیادی به استفاده از ماشین شخصی دارند اما به طور کلی کمتر کسی در این کشور ماشین شخصی می‌خرد و بیشتر افراد از وسایل نقلیه عمومی و تاکسی ها استفاده می‌کنند! اجاره ی ماشین نیز در عمان بسیار دیده می‌شود. هزینه استفاده از اتومبیل های شخصی در عمان گران است و این موضوع سبب شده است که بسیاری از مهاجران خارجی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند. تاکسی در عمان گزینه خوبی است اما تاکسی ها در این کشور تاکسی متر ندارند و رانندگان بیشتر از کرایه واقعی را از مسافران طلب می‌کنند. برای افرادی که قصد صرفه جویی در عمان دارند، استفاده از اتوبوس، گزینه بسیار خوبی است. اتوبوس ها اغلب به صورت عمومی و با رنگ های مشخص دسته بندی شده‌اند. استفاده از قطار در عمان نیز برای مسافت های طولانی گزینه خوبی است، سفر به صحار و دبی توسط قطار صورت می‌گیرد.

فرهنگ عمان

فرهنگ عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم عمان مهربان هستند، آنها اکثر اوقات سعی می‌کنند لبخند به لب داشته باشند. در این کشور زندگی رنگ و بویی تازه دارد و مردم سعی می‌کنند زندگی خود را بر پایه کار و فعالیت مشخصی پیش ببرند. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد در فرهنگ عمان زندگی به شکل روتینی پیش رفته است. مردم در این کشور به یادگیری زبان اهمیت می‌دهند و به ورزش نیز توجه خاصی دارند

برخلاف بسیاری از کشورهای عربی، زنان در عمان بیشتر در اجتماع فعالیت می‌کنند و در مشاغل دولتی و تجاری پست‌هایی برابر با همکاران مردشان دارند، آن ها همچنین اجازه رانندگی دارند.
اگر به خانه یک عمانی دعوت شدید، هرگز با کفش وارد نشوید.
در این کشور مراقب باشید که پیش از عکس گرفتن از مردم و یا متعلقات آن ها اجازه بگیرید. هر چند که عمانی ها بسیار مردم مودبی هستند و اشتباهات میهمانانشان را به رویشان نمی‌آورند، اما بهتر است که بازدیدکنندگان به قوانین و آداب و رسوم آن ها احترام بگذرانند.

هنر عمان

هنر عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم عمان علاقه زیادی به خطاطی دارند و اغلب خوش خط هستند، نوشتن آیه های قرآنی به شکل مختلف بخشی از فرهنگ و هنر مردم عمان محسوب می‌شود. بانوان علاقه زیادی به نقاشی با قلم های سیاه دارند و آقایان نیز معتقد هستند که هنر در عمان ارزش مخصوص به خود را دارد. آقایان به هنر نوازندگی اهمیت می‌دهند و موسیقی های سنتی عمان در دنیا شهرت دارد. زیورآلات طلا و نقره، خنجرهای معروف عمانی، پارچه‌های دست‌باف، فرش و سبد از جمله صنایع دستی این کشور است.

ورزش در عمان

ورزش در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فوتبال و بسکتبال از ورزش های مهم عمان است، به طور کلی ورزش های تیمی در این کشور اهمیت زیادی دارد، در این کشور بانوان به سراغ قایق رانی می‌روند و آقایان سعی می‌کنند حتما ورزش را بخش ثابت زندگی خود قرار دهند. اینطور که مشخص است ورزش در عمان در مسابقات رده بالا نیز دیده شده است و گاها ورزشکاران عمانی در مسابقات جهانی خوش درخشیده‌اند.

خرافات در عمان

خرافات در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرافات در عمان بسیار دیده می‌شود مردم معتقد هستند که در روزهای مذهبی نباید مجالس شادی برگزار شود و برنامه‌های خود را در چنین تاریخ هایی لغو می‌کنند. آن‌ها عدد 13 را نحس می‌دانند، و معتقد هستند که زندگی در این کشور باید بر اساس جریانات دینی پیش برود بنابراین دین را سر لوحه ی زندگی خود قرار داده‌اند.

شایعات در مورد عمان

شایعات در مورد عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR شایعات در عمان در زمینه های حمل و نقل و امنیت وجود دارد که غیر واقعی است، کیفیت حمل و نقل در کشور عمان هیچ مشکلی ندارد و وضعیت جاده‌ای نیز در این کشور به بهترین نحو ممکن پیش رفته است. شرایط زندگی در کشور عمان اصلاً نامناسب نیست و کیفیت زندگی بسیار بالاست.

موارد ممنوعه در عمان

موارد ممنوعه در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در این کشور مراقب باشید که پیش از عکس گرفتن از مردم و یا متعلقات آن ها حتما اجازه بگیرید. هر چند که عمانی ها بسیار مردم مودبی هستند و اشتباهات میهمانانشان را به رویشان نمی‌آورند، اما بهتر است که بازدیدکنندگان به قوانین آن‌ها احترام بگذرانند. در عمان بدون اجازه با کفش وارد نشوید زیرا با کفش وارد شدن به خانه در عمان، رایج نیست و مردم کفش های خود را قبل از ورود به خانه در می‌آورند. کسی را به اسم کوچک صدا نزنید، احترام در این کشور بسیار مهم است و افراد زود صمیمی نمی‌شوند و احترام را رعایت می‌کنند. توجه داشته باشید که در این کشور سرپیچی از قوانین راهنمایی و رانندگی تبعات بدی به همراه دارد. توهین به مقدسات در این کشور ممنوع است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم عمان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مواظب کیف پول و وسایل با ارزش خود باشید زیرا در این کشور هنوز هم دزدی های کوچک دیده می‌شود. در آدرس پرسیدن حواستان را جمع کنید و سعی کنید از افراد قابل اطمینان و یا با استفاده از اپلیکیشن های مسیریاب راه خود را بیابید. توجه داشته باشید که در مسیر اجاره و یا خرید ملک بهتر است از مشاورین املاک در این کشور کمک بگیرید زیرا همیشه افراد سودجویی وجود دارند که سعی دارند از نا وارد بودن افراد مهاجر سوء استفاده کنند.

تشابهات قوانین عمان با ایران

تشابهات قوانین عمان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یکی از بخش های تشابه قوانین عمان و ایران در مسیر رانندگی و اخذ گواهینامه است. قوانین کار در کشور عمان از نظر زمانی با ایران مشابه است هرچند که کاریابی در کشور عمان از ایران بسیار آسانتر است. شما برای خرید خانه در کشور عمان نیاز به طی کردن مسیر قانونی دارید. شرایط اقامت در کشور عمان به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد و افراد باید هزینه زندگی در کشور عمان را ارزیابی نمایند.

گواهینامه و خرید ماشین در عمان

گواهینامه و خرید ماشین در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR مسیر اخذ گواهینامه در عمان بسیار مشابه با ایران اما در ابعادی سختگیرانه تر است. خرید خودرو در عمان بسیار گران است و از این رو افراد به رغم علاقه‌ی بالای خود به خرید ماشین، سعی می‌کنند ماشین اجاره کنند و یا از وسایل نقلیه‌ی عمومی که به صرفه تر است استفاده نمایند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در عمان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت عمان در ایران، تهران، خیابان آفریقا قرار دارد.

نوع پوشش مردم عمان

نوع پوشش مردم عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانوان در عمان حجاب کامل دارند، لباس های بلند به تن می‌کنند و سر خود را می‌پوشانند، دست و پا نیز پوشانده می‌شود و از لباس های نازک و بدن نما نیز استفاده نمی‌شود. پوشش در عمان بر اساس اسلام و رویکردهای مذهبی است.

مردم عمان لباس ملی‌شان را به تن می‌کنند. زن‌ها پیراهن‌های بلند با تزئینات مختلف یا گاهی اوقات لباس های مخصوص قبایلشان را به تن می‌کنند و مردان دشداشه‌های بلند سفید با نوعی عمامه که به دور سر می‌پیچند که با یک کلاه کوچک نوک تیز تکمیل می‌شود.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی عمان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قدمت عمان به 14 هزار سال پیش برمی‌گردد و رویکرد باستانی این کشور بسیار ارزشمند است. عمان از سمت شمال غرب با امارات متحده، از سمت غرب با عربستان صعودی، از سمت جنوب با یمن همسایه است. در سال 1507 کشور عمان تحت اشغال پرتغال قرار گرفت. بزرگترین شهر و پایتخت عمان مسقط نام دارد. نوع حکومت در این کشور سلطنت مطلقه است و زبان رسمی در بین مردم نیز عربی اعلام شده است. مساحت عمان 309.500 کیلومتر مربع اعلام شده است. واحد پول عمان ریال است و از نظر زمانی نیم ساعت از ایران عقب تر است. بر اساس وضعیت آب و هوایی، این کشور دارای هوای گرم است این موضوع در سواحل دریا بیشتر نیز دیده می‌شود. آب و هوا در مناطق شمالی این کشور گرم و مرطوب و برای بخش های دیگر گرم و خشک اعلام شده است. میزان بارندگی در عمان کم است. عمان بزرگ است و وسعت سرزمین آن سبب شده است که آب و هوای مشخصی نداشته باشد. در نواحی ساحلی ریزش باران کم است و در مناطق جنوبی این کشور هوای معتدل گرم دیده می‌شود. میزان بارندگی در عمان در فصل بهار و تابستان نسبتاً زیاد اعلام شده است. در بخش های مرکزی و شمالی نیز هوا گرم و سوزان است. بهترین زمان سفر به عمان پاییز و زمستان است و ماه های نوامبر تا مارس گزینه های خوبی برای سفر به عمان هستند. دمای هوا به طور کلی 25 درجه اعلام شده است و نور خورشید نیز در این کشور برای تابستان زیاد است. عمان دومین کشور بزرگ در شبه جزیره عربستان محسوب می‌شود. بلندترین قله عمان کوه حجر است. مناطق کوهستانی عمان برای صخره نوردی گزینه خوبی است و به طور کلی صخره های زیادی در این کشور در زمینه باستانی دیده می‌شود. پذیرایی با قهوه یکی از سنت های مهمان نوازانه در عمان محسوب می‌شود و به طور کلی در رستوران های این کشور غذاهای عربی و هندی و شرقی و اروپایی زیاد دیده می‌شود. برای گشت و گذارهای شهری در شهر مسقط یا شهرهای دیگر می‌توانید از اپ های مشخصی استفاده نمایید. وضعیت بیمارستانی و همینطور دارو و درمان در عمان خوب است و از جدیدترین وسایل پزشکی در این راستا استفاده شده است. عمان دارای کلینیک های بهداشتی بسیار ویژه ای بوده و همینطور وضعیت آب و آشامیدنی در این کشور نیز هیچ مشکلی ندارد

غذاهای عمان

غذاهای عمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شوا یک نوع گوشت گریل شده در عمان است و برای مناسبت های ویژه استفاده می‌شود. برای پخت شوا باید زمان زیادی در نظر گرفته شود. مردم کشور عمان روز اول عید گوشت را تهیه می‌کنند و روز دوم و سوم آن را می‌خورند. برای تهیه شوا نیاز به ادویه های خاصی است و به طور کلی این غذا در برگ درخت موز و نخل پیچیده می‌شود و داخل تنوری سنگی قرار می‌گیرد. برای پخت این غذا به یک الی دو روز زمان نیاز است . نان عمانی از دیگر غذاهای خوش طعم در عمان محسوب می‌شود که به صورت ضخیم و دایره ای شکل تهیه شده است و گاهاً ترد و نازک نیز طراحی می‌شود. این نان به طور کلی در نانوایی ها نیز برای فروش استفاده می‌شود. مشکاک مانند کباب در ایران است و از گوشت گوسفند تهیه می‌شود و به طور کلی در ادویه های خاصی خوابانده می‌شود. لبن به معنی شیر ترش است و در عمان بسیار استفاده می‌شود، البته ایرانیان فکر می‌کنند لبن همان دوغ است که این تصور اشتباه است. این نوشیدنی با هل و نعناع تهیه می‌شود و به طور کلی طعم خوبی دارد. هریس یک نوع غذای خاص با گندم و گوشت است و با سس مخلوط می‌شود. مشوی از خوشمزه ترین غذاهای عمان است که از شیر کباب تهیه می‌شود و در ادویه های سنتی غلطانده می‌شود، در این غذا از سس لیوم استفاده می‌شود. مجبوس که برخی آن را مکبوس صدا می‌کند یک غذای بسیار خوش طعم از ترکیب برنج و گوشت است، این غذا به طور کلی با زعفران و سبزیجات و گوشت و مرغ طعم دار می‌شود و از ادویه های مختلفی برای تهیه آن استفاده می‌شود. برای تهیه این غذا از پیاز و سیر نیز استفاده می‌کنند. مردم عمان علاقه زیادی به حلوا دارند و حلوا بخش مهمی از غذای عمان محسوب می‌شود. این خوراکی سفت بوده و به صورت ضخیم تهیه می‌شود و اغلب به رنگ قهوه ای بوده و به عنوان یک دسر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پخت این حلوا از تخم و مرغ و عسل و شکر نیز استفاده می‌شود. این حلوای خوش طعم در ظرف بزرگ سرو می‌شود و از گلاب برای طعم دهی بهتر آن نیز استفاده می‌شود. حلوا در عمان برای مهمانان بسیار ارزشمند است و علاقه مردم عمان به حلوا بسیار زیاد است. استفاده از مغزها در داخل حلوا بیشتر برای مراسم ختم دیده می‌شود. این غذا طعم بی نظیری دارد و می‌تواند یک عصرانه ایده‌آل باشد.

آخرین ویرایش: 2020-06-05 15:10:55 25,662