مشاوره رایگان:021 43000 021
canada
کشور کانادا

تحصیل در کانادا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشورهای آمریکای شمالی یکی از مهم‌ترین مقاصد برای مهاجرت ایرانیان هستند. افراد زیادی علاقه به کار و تحصیل در کانادا دارند چون شرایط زندگی در این کشور از وضع مطلوبی برخوردار است و از طرفی اقدامات نژادپرستانه در آن نسبت به ایالات متحده کم‌تر است، همچنین اقتصاد کانادا به شدت پویا است و احتمال بیکار ماندن در این کشور بسیار کم است. اما این موارد دلایل محکمی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیستند. به شما توصیه می‌کنیم یک جدول تهیه کنید و منفعت‌ها و ضررهای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی را یادداشت کنید؛ با این روش بهتر می‌توانید در این مورد تصمیم بگیرید. این مقاله صرفاً به بررسی جوانب تحصیل و زندگی در کانادا می‌پردازد و مورد بررسی قرار می‌گیرد. هدف از ارائه‌ی این مقاله بالا بردن سطح اطلاعات شما درباره‌ی تحصیل در کانادا است. تحقیق و مطالعه درباره‌ی کشورهایی که قصد تحصیل در آن‌ها را دارید، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک کند. در ضمن پیشنهاد می‌شود که برای مشورت به کارشناسان باتجربه در این زمینه مراجعه کنید؛ چرا که در این مقالات اطلاعات کلی درباره‌ی کشور کانادا ارائه شده است و بررسی شرایط شما به صورت اختصاصی و با توجه به رزومه و مدارک تحصیلی شما خالی از لطف نیست.

زمینه‌ی کار و پیشرفت در کشور کانادا تا حد زیادی وجود دارد و دانشجویان می‌توانند از موقعیت‌های مختلفی که برایشان فراهم می‌شود، نهایت استفاده را برای ساخت آینده‌ی خود ببرند. 

چه امکاناتی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟ هزینه‌های تحصیل برای رشته‌های مختلف چگونه است؟ آیا می‌توان در حین تحصیل کار کرد؟ آیا مدارک دانشگاه‌های کانادا در ایران و در سطح بین‌الملل معتبر است؟ و بسیاری از سوالات دیگر که شما در این مقاله پاسخشان را دریافت خواهید کرد.

بورسیه تحصیلی در کانادا به شکل مطلق به معنای تحصیل رایگان نخواهد بود. مطمئنا با شنیدن نام بورسیه تحصیلی ذهن شما سمت اسکالر شیپ و کمک های مالی برای تحصیل خواهد رفت.

اما بورسیه تحصیلی در کانادا به این معنا نیست. بورسیه در این کشور به منظور آسان کردن تحصیل و بی دغدغه بودن افراد در جریان تحصیل در این کشور است.

برای اینکه شرایط و لوازم بوسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا را بشناسیم باید همه جوانب را بررسی کنیم.

بورسیه تحصیلی در کانادا می تواند به برخی از موارد درسی یا تمام آن تعلق بگیرد این امر به سیاست های دانشگاه و بنیاد GAC مسئول ارائه و پشتیبانی بورسیه در امور دانشجویان بین الملل است  بستگی دارد.

نکته جالب این جاست که بورسیه در کانادا بر خلاف دیگر کشورها به رتبه ی علمی شما بستگی ندارد.

بلکه تعلق گرفتن آن بر مبنای تمکن مالی افراد است.

البته افرادی که از لحاظ علمی نخبه هستند اما توانایی پرداخت هزینه های دانشگاه و زندگی را ندارند می توانند از این بورسیه ها استفاده کنند.

 

 

اولین چیزی که در مورد تحصیل در کشورهای خارجه بررسی می‌شود، زبان این کشورها و میزان تسلط دانشجویان به این زبان است. هرکدام از ایالت‌های کانادا به زبان انگلیسی یا فرانسه صحبت می‌کنند و این دو، زبان‌های اصلی کشور کانادا به حساب می‌آیند.

در کشور کانادا بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است. این بورسیه‌های در سه دسته‌ی کلی Scholarships، grants و bursaries قرار می‌گیرند.

Scholarship یا fellowship  شامل بورسیه‌های در نظر گرفته شده برای دانشجویان بین‌المللی می‌شوند.

دانشگاه‌های کشور کانادا از سطح علمی بالایی برخوردارند. همچنین اکثر دانشجویان فارغ‌اتحصیل از این دانشگاه‌ها اگر قصد ادامه تحصیل نداشته باشند، به راحتی جذب بازار کار خواهند شد. این نکته حتی درباره‌ی کالج‌های کانادا نیز وجود دارد که یکی از مهم‌ترین نقاط قوت سیستم آموزشی کانادا است.

طبق آخرین رده‌بندی‌های جهانی، 26 دانشگاه از کانادا جزو بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. این رده بندی‌ها بر اساس موارد مختلفی مانند سطح علمی، میزان مهارت‌های دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی، میزان تحقیقات ارائه شده توسط دانشگاه و... انجام می‌شود. 

همان‌طور که پیش از این گفتیم، اولین مدرکی که برای تحصیل در کشورهای خارجی از جمله کانادا نیاز است، مدرک‌های زبان هستند. معمولاً لازم است دانشجویان نمره‌ی 6 به بالا در آزمون آیلتس کسب کنند، اما بهتر است شرایط دانشگاه مورد نظرتان را در این باره بررسی کنید.

برای رشته‌های غیر پزشکی، معمولاً شرایطی درباره‌‌ی رزومه‌ی تحصیلی دانشجو و نمرات و مقالات قرار داده می‌شود و آن‌ها برای اخذ پذیرش نیازی به دادن آزمون ورودی ندارند.

‌ارزیابی مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی یکی از لازمه‌های تحصیل در کشور کانادا است. البته انجام این مهم برای مهاجرت به این کشور نیز الزامی است. در این قسمت اقداماتی که باید برای معادل سازی مدرک انجام داد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

در ابتدا شما باید فرم درخواست را پر کنید. سپس مدارک شناسایی لازم را برای نهاد مربوطه ارسال کنید. در صورتی که قصد ارسال این مدارک به وسیله‌ی پست را دارید، باید کپی برابر اصل آن ارسال شود. در صورتی که نیاز به ارسال اصل مدارک باشد، وزارت مهاجرت از شما درخواست می‌کند.

‌دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در محل‌های مختلفی اقامت کنند. در این قسمت هر کدام از گزینه‌هایی که می‌توانید برای اقامت انتخاب کنید را به شما معرفی می‌کنیم و اطلاعاتی درباره‌ی آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهیم.

اولین مورد اقامتگاه‌های دانشجویی مانند خوابگاه‌ها یا خانه‌های شهری است. برخی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای دانشجویان خود، ساختمان‌هایی برای اقامت می‌سازند. این ساختمان‌ها یا داخل دانشگاه است یا محلی نزدیک به دانشگاه برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. خوابگاه‌ها ساختمان‌های بزرگی هستند که دارای ظرفیت تعداد زیادی از دانشجویان می‌باشند.

در همه‌ی کشورها تخفیفاتی برای دانشجویان در زمینه‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود.

فروشگاه‌ها و رستوران‌های متعددی در قبال ارائه‌ی کارت دانشجویی، تخفیف‌های خوبی به شما می‌دهند. این تخفیف‌ها تا حدی است که شما می‌توانید، پول باقیمانده را پس انداز کنید!

یکی دیگر از راه‌های گرفتن تخفیف از فروشگاه‌ها استفاده از کارت‌هایی مانند ISIC Canada و SPC بهره‌مند شوید. شما با پرداخت یک هزینه‌ی جزئی (بین 10 تا 20 دلار) می‌توانید این کارت‌ها را دریافت کنید و از تخفیف‌ها استفاده نمایید.

‌بسیاری از دانشجویان به این امید برای تحصیل به کشور کانادا می‌روند که بتوانند بخشی یا تمام هزینه‌های تحصیل خود را با انجام کارهای دانشجویی تأمین کنند. خوشبختانه این امکان در کانادا وجود دارد. شرایط کار دانشجویی را در قسمت بعدی بررسی می‌کنیم؛ اما مشاغلی که شما می‌توانید در آن‌ها مشغول به کار شوید را به طور کلی در این قسمت بررسی خواهیم کرد.

‌ابتدا بگذارید تعریفی از کار تمام وقت و پاره وقت در کانادا ارائه دهیم. کار تمام وقت کاری است که بیش از 30 ساعت در هفته وقت شما را بگیرد و کاری که کم‌تر از 30 ساعت در هفته باشد یک کار پاره وقت است. اولین چیزی که شما برای درخواست کار دانشجویی در کشور کانادا نیاز دارید، سین نامبر یا شماره‌ی تأمین اجتماعی می‌باشد. این شماره را باید بلافاصله پس از ورود به کشور کانادا دریافت کنید. در واقع سین نامبر نوع اقامت شما در کانادا را مشخص می‌کند

‌در ایالات مختلف کانادا شرایط متفاوتی برای بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان وجود دارد. شما طی تحصیل در کانادا باید بیمه‌ی سلامت داشته باشید. در برخی از ایالت‌ها این بیمه به صورت رایگان ارائه می‌شود. در منطقه‌هایی که بیمه‌ی سلامت دولتی وجود ندارد، لازم است دانشجویان خود را به وسیله‌ی شرکت‌های خصوصی بیمه کنند. در اکثر مواقع دانشگاه محل تحصیل این کار را برای شما انجام می‌دهد یا موسسه‌هایی که می‌توانید در آن‌ها بیمه شوید را به شما معرفی می‌کند. 

‌کانادا یک دموکراسی باز و موفق اقتصادی است که باعث می‌شود به افراد تازه وارد خدمات مالی و بانکی به بهترین نحو ممکن ارائه شود. کانادا دارای یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین بانکداری‌های جهان است.

بانک‌های مختلف تمایل به افتتاح حساب توسط مهاجران به ویژه دانشجویان و افرادی که برای کار به کانادا مهاجرت کرده‌اند دارند. هر بانک برای افراد تازه وارد بسته‌ها و خدمات ویژه‌ای را در نظر گرفته است که وابسته به نیازتان می‌توانید در بانک مورد نظر افتتاح حساب نمایید.

چنان‌چه قصد دارید پس از فارغ التحصیلی در کشور خودمان مشغول به کار شوید، لازم است از میزان اعتبار مدرک خود در ایران اطلاعاتی داشته باشید. دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در چهار دسته‌ی ممتاز، خوب، متوسط و ضعیف هستند که در ادامه آن‌ها را به ترتیب نام می‌بریم. لازم به ذکر است که مدرک شما در مراکز آموزشی که در دسته‌ی ضعیف قرار می‌گیرند؛ صرفاً تا مقطع کارشناسی بررسی می‌شود. 

همان‌ طور که پیش از این گفتیم؛ اگر قصد برگشت به ایران را دارید اعتبار مدارک از سوی ایران مهم‌ترین عاملی است که باید مورد توجه خود قرار دهید. در مورد دانشگاه‌های علوم پزشکی، سخت‌گیری‌های بیشتری برای تأیید مدارک اعمال می‌شود. در ادامه لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در کشور کانادا را برای شما ارائه می‌دهیم.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا
  • دانشگاه تورنتو
  • دانشگاه مک گیل
  • دانشگاه مک مستر
  • دانشگاه مونترال
  • دانشگاه آلبرتا
  •  

این که بخواهیم دانشگاه‌های برتر کانادا در یک لیست قرار دهیم و بین آن‌ها مقایسه انجام دهیم؛ هیچگاه نتیجه‌ی دقیقی به ما نخواهد داد. هر یک از دانشگاه‌ها وابسته به ملاک‌های مختلف در جایگاه‌های مختلفی قرار می‌گیرند. اما در این قسمت سعی ما بر این بوده‌است که یک مقایسه‌ی کلی بین دانشگاه‌ها انجام دهیم و عواملی مانند کیفیت رشته‌ها و محیط آموزشی، محل دانشگاه، محبوبیت و امکانات دانشگاه را مورد بررسی قرار دهیم.

پیش از این کمی در مورد نظام آموزشی کانادا صحبت کردیم. این نظام یکی از قوی‌ترین نظام‌های آموزشی دنیا است چرا که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی دارای مهارت و تخصص لازم برای ورود به بازار کار می‌شوند. اما در بسیاری از کشورها دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی صرفاً اطلاعات تئوری درباره‌ی رشته‌ی خود دارند و باید مدتی به کسب مهارت برای ورود به بازار کار بپردازند.

اولین چیزی که در تحصیل در کشور کانادا مورد نیاز است، مدرک زبان شما می‌باشد. برای اخذ پذیرش در دوره‌ی لیسانس لازم است معدل دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی شما بالاتر از 14 باشد. دانشجویانی که دوره‌ی پیش دانشگاهی را سپری نکرده‌اند به شرطی می‌توانند در دوره ی لیسانس پذیرش بگیرند که تعداد واحدهای مورد نظر دانشگاه را پیش از شروع دوران تحصیل دانشگاه بگذرانند. 

پذیرش گرفتن در مقطع کارشناسی ارشد ساده‌تر است و بسیاری از دانشگاه‌های کانادا به جذب دانشجویان در مقاطع فوق لیسانس و بالاتر می‌پردازند. حال اگر رزومه‌ی شما نیز قوی باشد و از ویژگی‌هایی مانند ارائه مقاله، معدل بالا، مدرک زبان با نمره‌ی خوب و سایر افتخارات علمی دیگر برخوردار باشید، کار شما برای اخذ پذیرش بسیار ساده‌تر خواهد بود. حدود 96 دانشگاه از دانشگاه‌های کشور کانادا دانشجویان کارشناسی ارشد را جذب می‌کنند. این دوره در کشور کانادا یک تا دو سال طول می‌کشد.

.کانادا به‌عنوان یک مقصد تحصیلی چند فرهنگی با جذابیت فزاینده‌اش، گزینه‌ای عالی به‌منظور تحصیل در مقطع دکترا برای شماست که از طریق ارائه‌ی گنجینه‌ای از فرصت‌های پژوهشی به شما در توسعه‌ی تخصصتان یاری می‌دهد. بیش از یک‌سوم کل پژوهش‌های کشور کانادا در دانشگاه‌های این کشور انجام می‌شود و این امر به‌اندازه‌ی میلیاردها دلار در اقتصاد کانادا نقش‌آفرینی می‌کند. شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا برای مقطع دکترا با توجه به دوره‌های آموزشی و دانشگاه‌های این کشور متفاوت است 

 

پزشکی در کشور کانادا و تحصیل در این رشته پرطرفدار و در عین حال پر درآمد، موضوع مورد بحث ما در این مقاله می‎باشد. تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا بسیار مورد توجه دانش‌آموزان و افرادی که خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستند می‎باشد. افراد مختلف که قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا را دارند سوالات زیادی در زمینه این رشته و موضوعات پیرامون برایشان پیش می‎آید و از آنجایی که تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا شرایط حقوقی خاصی را در پی خواهد داشت، لازم است تا از نکات مختلف پیرامون این موضوع به خوبی اطلاع داشته باشید. اگر شما قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا را دارید و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، می‎توانید مطالب موجود در این مقاله را مطالعه کرده و اطلاعات کافی در این زمینه را بدست آورید؛ پس با ما همراه باشید:

جایگاه پزشکی در کشور کانادا

در حال حاضر تحصیل در رشته‌هایی مانند دندانپزشکی و پزشکی در کشور کانادا با توجه به اینکه این رشته ها بازار کار بسیار خوبی دارند، طرفداران بسیاری پیدا کرده و هر ساله دانشجویان زیادی رویای مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی را در سر می‌پرورانند و برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند.

رشته دندانپزشکی در کشور کانادا هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا را به سمت خود جذب کرده و به آنها خدمات آموزشی و تحصیلی در سطح بالایی را ارائه می‌نماید. اساس و معیار پذیرش متقاضیان در رشته دندانپزشکی یا دیگر رشته‌ها در کشور کانادا دارای یکسری ضوابط و اصول مشخص می‎باشد که برای تمامی افراد که خواهان تحصیل در این کشور هستند کاملاً یکسان و برابر می‎باشد. در صورتی که شما قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا را دارید و در مورد این رشته و موضوعات پیرامون اطلاعات کافی ندارید می‎توانید این مقاله را به صورت تمام و کمال تا انتها مطالعه نموده و اطلاعات کافی در این زمینه را کسب نمایید:

 درباره کشور کانادا

افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا دارند باید از قوانین لازم جهت اقامت و تحصیل در کشور کانادا به خوبی اطلاع داشته و همچنین می‌توانند در این زمینه از موسسات مهاجرتی کمک بگیرند تا بتوانند به راحتی در یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های موجود در کشور کانادا به تحصیل در رشته دندانپزشکی بپردازند.

دوره‌ی تخصص پزشکی در کانادا سه سال طول می‌کشد. مدارس پزشکی در بین افراد برای تخصص پزشکی به دنیال دانشجویانی هستند که از رزومه‌ی تحصیلی خوبی برخوردار باشند و برای موفقیت در اخذ پذیرش لازم است به همه‌ی موارد از جمله نمره‌ی آزمون زبان، معدل پزشکی عمومی و مقالاتی که ارائه داده‌اید توجه کنید.

در کشور کانادا افراد می‌توانند تحصیلات دندانپزشکی خود را در 9 گرایش ادامه دهند. بهداشت دهان و دندان، ریشه‌درمانی، جراحی فک و دهان، پاتولوژی دهان، رادیولوژی فک و دهان، ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت، دندانپزشکی کودکان، پروتز دندان و لثه درمانی گرایش‌های این رشته برای تخصص هستند که 2 تا 4 سال به طول می‌انجامند.

علاوه بر رشته‌های پزشکی و پیرا پزشکی، سایر رشته‌ها نیز متقاضیان زیادی دارد. در ادامه به توضیحات مختصری درباره‌ی برخی از این رشته‌ها می‌پردازیم.

مهندسی نفت یکی از رشته‌های پر طرفدار متقاضیان می‌باشد. این رشته در دانشگاه‌ها بسیاری در بخش‌های مختلف زمین شناختی، مهندسی معدن و مهندسی تسهیلات نفت و گاز ارائه می‌شود. اعتبار مدرک مهندسی نفت در سطح جهانی بسیار بالا است و افراد می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور شغل پر‌درآمدی داشته باشندو اما از طرفی فضای رقابتی برای اخذ پذیرش زیاد است.

کانادا یکی از بهترین مناطق جهان برای زندگی است. ما همواره نام کانادا را در بین آمارها و لیست‌هایی که دارای سطح زندگی بالا و مردمان شاد می‌باشند، دیده‌ایم. دوران دانشجویی در این کشور می‌تواند یکی از شیرین‌ترین دوران زندگی شما باشد؛ تا جایی که تشویق به ادامه‌ی زندگی در این کشور شوید.

امنیت کشور کانادا بسیار بالا است و سازمان‌های نظامی و پلیس نظارت کامل روی تمام مناطق دارند و از بروز تمام اتفاقات تروریستی یا اقدامات سیاسی جلوگیری می‌کنند.

‌تعداد مهاجران ایرانی در کشور کانادا بسیار زیاد است و از این رو مدارس بومی و ایرانی نیز در ایالت‌های مختلف این کشور وجود دارد. بسیاری از پدر و مادرها دوست دارند فرزندانشان در یک مدرسه‌ی ایرانی درس بخوانند تا در میان هموطنانشان باشند.

مدارس ایرانی در مقاطع ابتدایی و متوسطه وجود دارند و در مقاطع متوسطه، رشته‌های متنوعی در آن‌ها ارائه می‌شود. البته لازم است به سن فرزندتان نیز توجه کنید. فرستادن فرزند شما برای تحصیل در مقاطع پیش از دانشگاه به کشور خارجی توصیه نمی‌شود و اگر اصرار زیادی بر این امر دارید، بهتر است او را تنها نفرستید.

به طور کلی تمام کشورهایی که دانشگاه‌های آن‌ها از اعتبار و سطح علمی بالایی باشد، امتیازات خاصی برای ارائه‌ی مقاله در نظر می‌گیرند به خصوص اگر در مقاله ایده‌های نوآورانه‌ای ارائه شده باشد. شما می‌توانید به کمک اساتید راهنمای دانشگاه خود به ارائه‌ی انواع مقاله‌ها و در انواع زمینه‌ها بپردازید. ارائه‌ی مقاله یک برگ برنده برای ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار برای شما خواهد بود و یکی از نقاط قوت رزومه‌ی تحصیلی شما محسوب می‌شود.

‌داشتن مدرک آزمون‌های بین‌المللی نیز یکی از نقاط قوت در رزومه‌ی تحصیلی شما محسوب می‌شود. با آوردن نام آزمون‌های بین‌المللی، ابتدا آزمون‌های زبان مختلف به ذهن ما خطور می‌کند. داشتن مدرک زبان برای تحصیل در کشورهای خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین رقابت‌های تئوری و عملی دیگری نیز در رشته‌های مختلف و در سطح بین‌الملل برگزار می‌شود که با شرکت در آن‌ها می‌توانید سطح مهارت و تجربه‌ی خود را بالا ببرید و با کسب رتبه در این رقابت‌ها از امتیازات و سوابق خوبی برخوردار شوید.

 

‌دانشگاه‌های کانادا همه ساله میزبان کنفرانس‌های علمی تحقیقاتی زیادی در زمینه‌های مختلف می‌باشند. چنان‌چه کنفرانسی که دارای موضوع متناسب با رشته‌ی شما می‌باشد، در دانشگاه شما یا یکی از دانشگاه‌های ایالتی که در آن زندگی می‌کنید برگزار شود، موقعیت بسیار خوبی برای شما فراهم خواهد شد. شما با ارائه‌ی مقاله در این کنفرانس‌ها می‌توانید مهارت‌ها و دانش خود را اثبات کنید و برای گرفتن اقامت دائم شرایط هموارتری ایجاد کنید.

‌در کشور کانادا جشن‌ها و تعطیلات رسمی وجود دارد که به دو دسته تقسیم می‌شود. مناسبت‌هایی که تعطیل رسمی هستند؛ در این مناسبت‌ها کار کردن یا ممنوع است یا اضافه کار محسوب شده و دارای دستمزد بیشتری است. برخی روزها نیز در گذشته جزو تعطیلات رسمی بوده‌اند که هنوز در برخی ایالت‌ها برخی افراد در این روزها کار نمی‌کنند.

دانشگاه آلبرتا کانادا یکی از پنج دانشگاه برتر کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه در شهر ادمونتون واقع شده و در سال ۱۹۰۸ میلادی ساخته شده است. دانشگاه همواره جزو یکصد و پنجاه دانشگاه برتر جهان رتبه‌بندی می‌گردد، از این‌رو دانشگاهی پیشرو و دارای اعتبار جهانی است. طبق سیستم رتبه‌بندی QS دانشگاه آلبرتا در سال جاری رتبه ۱۱۳ جهانی را کسب کرده است. دانشگاه نزدیک به ۳۳۰۰۰ دانشجو داشته و حدود ۳۶۵۰ استاد و مربی در آن مشغول به فعالیت هستند. دانشگاه یک دانشگاه جامع محسوب شده و دارای رتبه تحقیقاتی بالایی است. دانشگاه در زمینه‌های علوم انسانی، علوم پایه، رشته‌های هنری، کسب و کار، مهندسی و علوم بهداشتی و پزشکی دارای کیفیت بالایی است. دانشگاه آلبرتا دارای ۴۰۰ دوره و برنامه آموزشی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بوده و مشتمل بر ۱۸ دانشکده است. دانشگاه بیش از یک قرن سابقه و بیش از ۲۵۰.۰۰۰ فارغ التحصیل دارد. دانشجویان دانشگاه به دلیل کیفیت بالای آموزش و سطح علمی دانشگاه از آینده شغلی و تحصیلی برتری برخوردار هستند. دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون آلبرتا واقع شده است.

مطالب مرتبط

سلام من می خوام رشه IT رو بخونم می شه کمکم کنید تا بورسیه بگیرم

2019-02-05 06:16:41

سلام دوست عزیز: گرفتن بورسیه ی تحصیلی از کشور کانادا به دلیل بالا بودن شهریه ها مشکل است و نیاز به رزومه ی خیلی قوی دارد به شما پیشنهاد میکنم کشور های کم هزینه تر مانند ایتالیا ، آلمان و فرانسه(فرانسه نیاز به مدرک زبان ندارد) انتخاب کنید. برای اطلاعات بیششتر با شماره های :02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-24 01:32:17

سلام من میخواهم حقوق بخوانم کمک کنید تا بورسیه بیگیرم

2019-02-08 20:33:18

سلام دوست عزیز: به خاطر شهریه ی بالا بورسیه ی تحصیلی در هنگام ورود مخصوص دانشجویان برتر و با رزومه ی قوی است اما اگر موفق به کسب نمره ی+A بشوید، میتوانید از شهریه ی دانشگاه معاف شوید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-24 02:20:41

سلام خسته نباشین دختر من سال نهم متوسطه هست سال اینده انتخاب رشته داره ومعدلش بیسته وریاضی فیزیک رو انتخاب کرده که بره میخواستم بدونم اگر بخوام در خارج ا زکشور تحصیلاتش رو ادامه بده کی می تونم اقدام کنم وچه جوری اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

2019-02-13 06:24:18

سلام من می‌خواستم در رشته های علوم معماری درس بخونم البته به صورت بورسیه لطفا بهم کمک کنید

2019-02-15 12:38:35

سلام من مي خواهم در رشته زبان انگليسي دوره ماستري خود را ادامه بدهم لطفا كمكم كنيد در گرفتن بورسبه

2019-02-22 06:06:38

سلام. وقت بخیر. بنده در رشته برق قدرت درمقطع دکتری میخوام بورس بشم و البته بصورت رایگان. دوتامقاله داخلی دارم. لطفا راخنمایی بفرمایین چه کاری باید انجام بدم برا استارت و ادامه روند آن. ممنون و سپاس گذارم

2019-02-24 14:30:25

سلام خسته نباشید در کانادا میتوان شهریه ی دانشگاه رو از حقوق مشاغل دانشجویی پرداخت کرد؟؟؟

2019-06-09 16:38:54

با سلام دوست عزیز شهریه های دانشگاه ها به طور متوسط سالی12 تا 20 هزار دلار آمریکاست و شما 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید که حقوق آن ساعتی 10 دلار است و میتواند کمک هزینه ی تحصیلتان باشد.برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید: 02195119493 ارادتمند شما تیم اعزام go2tr

2019-06-11 03:19:51

من میخوام سال دوم هنرستان در رشته ی حسابداری رو شروع کنم . میخواستم بدونم از الان چه کارهایی میتونه برای بورسیه کمکم کنه و در چه مرحله ای از تحصیلم میتونم بورسیه شم و چطوری ؟ راجب رشته ام نتونستم متاسفانه در مقاله هایه شما اطلاعات زیادی رو پیدا کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید

2019-06-22 15:18:35

سلام دوست عزیز. تا مقطع فوق لیسانس شانس بورسیه شدن پایین است. شهریه ی دانشگاه ها معمولا ااز 3.000 دلار تا 20.000 دلار هست. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-06-30 02:53:32

سلام خسته نباشید ، بنده ترم سه مهندسی شیمی هستم با معدل الف، میخواستم اگ بشه همراهیم کنید و بگید که اگ بخوام بورسیه بگیرم باید تو این سه سال باقی مونده چ کارایی انجام بدم، و اینکه اگه بورسیه نشم با ۲۰ هزار دلار میتونم امیدوار باشم یا نه ،با تشکر

2019-07-26 14:03:46

سلام دوست عزیز: شرایط بورسیه گرفتن برای کشور کانادا کمی مشکل است و نیاز به رزومه ی قوی، نمره ی آیلتس باللا و مقاله های مورد تایید دارد.پیشنهاد ما به شما کشوریست که تحصیل در آن کم هزینه و رایگان باشد. متنند آلمان،ایتالیا،ترکیه و.... برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02195119493/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام go2tr.

2019-07-27 05:37:49

سلام خسته نباشید اگ کسی دانشجوی پزشکی باشه با مقاله و ایلتس خوب میتونه کانادا بورسیه رشته پزشکی بشه؟یا حتما باید اون دوره علوم پایه رو تو کانادا بگذرونه؟

2019-08-24 02:36:55

سلام دوست عزیز: شرایط شما نیاز به بررسی بیشتری دارد لطفا برای گرفتن اطلاعات دقیق و بررسی شرایطتان با شماره های:09981082046 /02195119493 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

2019-08-24 05:56:16

سلام. خسته نباشید . من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت بیمارستان هستم. دنبال یه کشور کم خرج اما معتبر برای تحصیل در رشته پزشکی میگردم. میشه به من کمک کنید؟؟

2019-09-25 04:34:48

سلام دوست عزیز: برای گرفتن مشاوره میتوانید با شماره های:02188875943/09981082046 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR.

2019-09-28 06:37:41