x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به هلند

هلند، مهاجرت به سرزمین گل‌های لاله!


در مورد کشور هلند چه می‌دانیم؟

هلند، یکی از زیباترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به حساب می‌آید. این کشور که به سرزمین گل لاله و آسیاب بادی معروف است، در شمال غربی اروپا واقع شده است. هلند در همسایگی آلمان، بلژیک، بریتانیا قرار دارد. مساحت این کشور 41528 کیلومتر مربع است. حدود 17 میلیون نفر جمعیت دارد. مردم در این کشور، اغلب مسیحی هستند.

پایتخت این کشور، شهر زیبای آمستردام است. از شهرهای مهم هلند می‌توان به: روتردام، لاهه، اوترخت، هاگو، آیندهوون، تیلبورخ اشاره کرد. زبان رسمی مردم در این کشور، هلندی است.

شرایط مهاجرت به کشور هلند!

آیا هلند کشوری مهاجرپذیر است؟

هلند، یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپایی با شرایط زندگی و کار بسیار عالی است. طبیعت زیبا به همراه شرایط مناسب اقتصادی، اجتماعی، رفاه و امکانات فوق العاده باعث شده تا افراد زیادی، سالانه علاقه‌مند مهاجرت به این کشور باشند. این کشور جزو شادترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و همین موضوع از مهم‌ترین دلایلی است که مردم، هلند را برای مهاجرت انتحاب می‌کنند.

آمار مهاجران به هلند

مهاجرت به هلند در سال 2018 به نسبت سال 2017 با رشد 10 درصدی همراه بوده است، و جمعیت آن، حدود 81 هزار نفر افزایش پیدا کرده است، که دلیل اصلی این افزایش، مهاجران خارجی بوده‌اند، و همچنان تعداد مهاجران رو به افزایش است به طوریکه در سال گذشته 272.200 نفر به هلند نقل مکان کردند. در سال 2020، این کشور 16.000 هزار مهاجر داشته است. میانگین سنی مهاجران 43 سال بوده است. در ادامه با روش‌های مهاجرت به هلند بیشتر آشنا می‌شویم.

روش های مهاجرت به هلند

سالانه افراد زیادی به دلایل مختلف، تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. یکی از کشورهایی که مردم در سراسر جهان برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، هلند است. روش‌های مختلفی برای اخذ ویزای این کشور وجود دارد که می‌توان از ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی، تولد، همراه و پناهندگی نام برد.اما ما به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم زیرا خطرناک‌ترین روش موجود است.در ادامه به بررسی روش های مهاجرت به هلند می‌پردازیم.

مهاجرت تحصیلی

انتخاب هلند، برای تحصیل یک گزینه مناسب است زیرا دانشگاه‌های این کشور جزو دانشگاه‌های برتر اروپا و جهان به شمار می‌روند. دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، از سطح علمی بالایی برخوردارند، از این رو، اخذ اقامت تحصیلی این کشور، مورد توجه بسیاری از دانشجویان، در سراسر جهان قرار گرفته است.

تحصیل در هلند در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری به زبان انگلیسی و هلندی ارائه می‌شود.  دانشجویان برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های این کشور باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 یا مدرک زبان هلندی b1 داشته باشند. دانشجویان نسبت به مقطع تحصیلی می‌توانند به صورت پاره وقت از 10 الی 30ساعت در هفته کار کنند. شهریه دانشگاها، نسبت به مقطع تحصیلی، سالانه بین 15 تا 30 هزار یورو است.

متقاضی می‌تواند پس از تحصیل به مدت یک سال در هلند بماند و به دنبال کار باشد. در صورت یافتن کار و پرداخت مالیات پس از 5 سال می‌تواند اقامت دائم این کشو را به دست آورد. شخص با داشتن ویزای تحصیلی این کشور می‌تواند همراهان خود را نیز وارد خاک این کشور نماید.

مدارک برای ویزای تحصیلی هلند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • دو عکس
 • گواهی تولد
 • نسخه دانشگاهی
 • نامه رسمی از موسسه تحصیلی در هلند
 • طرح مطالعه کامل
 • اثبات مالی برای کل دوره تحصیل (حدود 870 یورو در ماه)
 • هزینه سفر و بیمه درمانی
 • هزینه درخواست ویزا (317یورو)
 • کپی برداری از کلیه اسناد اصلی
 • آزمایش سل(برای شهروندان برخی کشورها لازم است)
 • عکسهای کلیه اسناد اصلی
 • اطلاعات بیومتریک(به عنوان اثر انگشت و تصاویر)

مهاجرت کاری

مهاجرت از طریق کار به هلند، یکی دیگر از روش‌های موجود است که متقاضی می‌تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. در ادامه به روش‌های مهاجرت کاری در این کشور می‌پردازیم.

مجوز GVVA

 1. این نوع ویزای کاری که به آن سینگل یا واحد هم می‌گویند، برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا صادر می‌شود. متقاضی این ویزا باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای هلندی داشته باشد تا بتواند برای اخذ این ویزا اقدام نماید. مدت زمان این نوع ویزای کاری بیشتر از 3 ماه است.

مجوز مهاجر بسیار ماهر(نیروی متخصص)

 1. در این نوع ویزا کارفرمایان هلندی به دنبال متخصصان خارجی با استعداد هستند. کارفرمایان معمولا به متخصصان دارای شرایط زیر نیازمند هستند:
 • مهارت ها و تجربه هایی که نسبتا کمیاب هستند.
 • سطح تحصیلات عالی(حداقل کارشناسی)
 • چند سال سابقه کار 
 •  دارای تخصص( به عنوان مثال در فناوری، اطلاعات، مهندسی)

مهاجرت سرمایه‌گذاری

شخص برای سرمایه‌گذاری در هلند باید باید از نظرمالی شرایط بسیار خوبی داشته باشد. اگر تمامی مراحل به درستی طی شود به راحتی می‌توان با این روش اقامت دائم این کشور را به دست آورد.

 • ثبت شرکت
 • کارآفرینی
 • اوراق قرضه

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت: شخص با ثبت شرکت در این کشور می‌تواند بعد از 5 سال برای خود و همسر و فرزند زیر 18 سالش اقامت دائم را به دست آورد.

 • روش اول، شخص می‌تواند یک شرکت یا بیزینس فعال را خریداری کند و سپس آن را گسترش دهد.
 • روش دوم، شخص می‌تواند یک بیزینس یا فعالیت تجاری را از طریق ثبت شرکت راه اندازی کند. در این روش شخص باید ثابت کند فعالیت تجاری او براساس یک ایده نو و موثر بنا نهاده شده است. این فعالیت باید از طریق طرح تجاری اثبات شود. که در واقع برنامه سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی شرکت مورد نظر است.

ثبت شرکت در هلند به سه شکل امکان پذیر است:

 • شرکت سهامی عام ( حداقل سرمایه 45 هزار یورو)
 • شرکت سهامی خاص( حداقل سرمایه 20 هزار یورو)
 • افتتاح شعبه

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی: در این روش شخص باید ثابت کند که طرح او نوآوری دارد. همچنین شخص باید بتواند  1.250.000 یورو سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌گذار می‌تواند با این روش اقامت دائم هلند را به دست آورد.

سرمایه‌گذاری از طریق اوراق قرضه دولتی: این روش سرمایه‌گذاری در صندوق  دولت از طریق اوراق قرضه دولتی است. در این روش شخص باید منبع سرمایه خود را مشخص کند و بعد از انجام سرمایه‌گذاری شخص می‌تواند با اقامتی 3 ساله به صورت تمام وقت کار کند. در صورتی که این اقامت به 5 سال برسد منجر به اقامت دائم می‌شود.

ویزای استارت آپ هلند

ویزای استارت آپ به اجازه اقامت کارآفرینان مبتدی گفته می‌شود. برای دریافت این ویزا باید ثابت کنید دارای ایده‌ای نو هستید. ایده شما باید سودآور باشد. همچنین باید در هلند شخصی به عنوان اسپانسر با شما قرارداد منعقد کند. شما باید تجارت و ایده خود را در اتاق بازرگانی ثبت نمایید. باید تمکن مالی خوبی داشته باشید. در این حالت برای شما ویزای یک ساله صادر می‌شود.

 

 اگر فردی بخواهد بیشتر از 90 روز در کشور هلند بماند، باید اقامت طولانی مدت را کسب کند که به آن MVV می‌گویند.

اگر شخصی 5 سال در کشور هلند اقامت داشته باشد، می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند.

برای تعین وقت سفارت کشور هلند باید از 3 ماه قبل اقدام کرد.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره مهاجرت به هلند

مهاجرپذیری هلند

مهاجرپذیری هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 در سال 2018 مهاجرت به این کشور 10 درصد بیشتر از سال 2017 بوده است و این رقم به نوبه خود بسیار ارزشمند است.
 
 

آمار مهاجران به هلند

آمار مهاجران به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در نظر داشته باشید که اگر شما قصد مهاجرت به کشور هلند را دارید چه خوب است به زبان هلندی مسلط باشید در هر صورت آنچه بسیار مهم است ورود به کار است و شما برای ورود به کار باید به زبان مردم این کشور تسلط داشته باشید.
 یکی از دلایلی که سبب شده است آمار مهاجرت به کشور هلند بیشتر از پیش شود تقاضای نیرو در خدمات کارخانه‌ای است به این ترتیب افرادی که در ایران نمی‌توانند شغل خوبی داشته باشند در کشور هلند می‌توانند به سادگی وارد یک حرفه عالی شوند در نظر داشته باشید که شرایط شغلی در بخش حمل و نقل نیز بیش از پیش دیده می‌شود به این ترتیب ورود به بازار کارهای مربوط به حمل و نقل 
نیز بیشتر از پیش اعلام شده است.
 آمار مهاجرت به کشور هلند به نسبت سال‌های گذشته بیشتر است، یک دلیل آن عدم وجود کار در کشور ایران است، در کشور هلند نیز شرایط کاری آنطور که باید عالی نیست اما افراد در صورتی که تسلط به تخصصی داشته باشند می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند.
 افرادی که در زمینه تجارت به کشور هلند مهاجرت کرده‌اند در سال 2018 در حدود 25 درصد بیشتر از سال قبل است که این رقم بسیار ارزشمند بوده و می‌تواند نشان دهد مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه‌گذاری یک انتخاب بسیار عالی محسوب می‌شود.
 افرادی که در زمینه تحصیل به کشور هلند سفر کرده‌اند نیز در حدود 12 درصد بیشتر از سال گذشته است به طوری که اغلب افراد تحصیل در مقاطع دکترا در این کشور را یک گزینه بسیار عالی می‌دانند. خدمات شغلی در این کشور روز به روز در حال پیشرفت است و این گزینه نشان می‌دهد که هلند در لیست کشورهای بسیار قدرتمند قرار دارد. آمار مهاجرانی که کشور هلند را برای زندگی انتخاب کرده‌اند بیشتر از قبل است و این موضوع نشان می‌دهد که این کشور می‌تواند یک انتخاب بی‌نظیر محسوب شود. شرایط مهاجرت به هلند کمی عوض شده است به طوری که مهاجرت از طریق 
UN هلند امروزه پوشش بیشتری به نسبت سال‌های قبل دارد.
 
 

میزان رضایت مهاجران به هلند

میزان رضایت مهاجران به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از موارد مهم که سبب رضایت بسیاری از افرادی که به کشور هلند مهاجرت کرده‌اند زندگی شاد در این کشور است. در این کشور مردم سعی می‌کنند زندگی شادی داشته باشند ، فرزندان در محیط‌های بسیار شاد رشد می‌کنند هر ساله فستیوال‌های زیادی در این کشور برگزار می‌شود به طوری که روش‌های خوب برای دوری از کج خلقی ایجاد می‌شود. میزان رفاه در این کشور از دیگر گزینه‌های رضایت‌مندی افرادی است که به کشور هلند مهاجرت کرده‌اند. علت آن نیز مشخص است. به هر صورت در این کشور روال درآمدزایی و هزینه‌های زندگی بخش‌‌‌ بندی‌های درستی دارد و خبری از افزایش قیمت‌های عجیب و غریب نیست به این دلیل افراد به سادگی برای آینده خود برنامه‌ریزی می‌کنند و می‌توانند یک فضای زندگی خوب را به ارمغان آورند. در نظر داشته باشید که کشور هلند یک کشور پر از فرصت‌های تازه است. در برخی از زمان‌ها این کشور نیاز به کارگرهای تازه دارد و گاهاً نیرو فراخوان‌های کاری برای شغل‌های اداری می‌دهد، بعضاً شرایط برای ورود به رشته‌های فنی در این کشور بیشتر است و اینطور که مشخص شده است می‌توان فهمید که کشور هلند یک گزینه عالی برای زندگی محسوب می‌شود. در این کشور شرایط برای کارآفرینی بسیار عالی فراهم شده است به این ترتیب کسانی که با این هدف به کشور هلند سفر کرده‌اند اغلب می‌توانند بهترین شرایط را برای خود رقم بزنند. ساده سازی‌های زندگی در کشور هلند به سادگی دیده می‌شود به طوری که مردم این کشور از زرق و برق فراری هستند. قانون زندگی در کشور هلند به شکلی است که رضایت بیش از 73 درصد از مردم این کشور را به خود جلب کرده است. در این کشور کسب و کارهای کوچک نیز دیده می‌شود و مشخص است که افراد می‌توانند طبق توان خود یک فضای زندگی بسیار عالی داشته باشند. در نظر داشته باشید که شغل‌هایی مانند کشاورزی، تجارت، طراحی داخلی و همینطور شغل‌های مدیریتی در کشور هلند با رضایت 99 درصدی همراه هستند. سیستم مالیات در این کشور کاملاً حساب شده است. کشور هلند یک کشور بسیار عالی برای کسانی است که به آینده زندگی خود اهمیت زیادی می‌دهند.
 
 

راحت‌ترین روش مهاجرت به هلند

راحت‌ترین روش مهاجرت به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما در بین روش‌های مهاجرت به کشور هلند معتقد هستیم که روش‌های تجارتی و سرمایه‌گذاری و کار و تحصیل می‌تواند گزینه‌های خوبی باشد. اما هر یک از روش‌های گفته شده دارای شرایط مخصوص به خود هستند. به عنوان مثال شما برای اینکه بتوانید وارد بازار کاری این کشور شوید باید تا حدودی زبان هلندی را یاد بگیرید اما اینکه چرا ما این گزینه را در لیست روش‌های مهاجرت به کشور هلند قرار داده‌ایم دلیل دارد. یکی از دلایل این است که کشور هلند عضو اتحادیه اروپا است به این ترتیب شما با ورود به کار در این کشور می‌توانید به سادگی شرایط درآمدزایی بسیار خوبی برای خود فراهم سازید. یک مورد دیگر این است که اگر فرد بتواند در این کشور تحصیل خوبی را به اتمام برساند ورود به کار برای وی بسیار آسان‌تر می‌شود و می‌تواند در طول تحصیل خود نیز شرایط را برای یادگیری حرفه‌ای مشخص به سادگی فراهم سازد این اصل بارها دیده شده است که برخی از افراد ورود به بازار کار کشور هلند را دشوار می‌دانند اما باید بدانیم که شما برای ورود به بازار کار در هر کشوری باید تخصص داشته باشید. روش دیگری که می‌تواند برای اقامت دائم شما گزینه خوبی باشد سرمایه‌گذاری است که می‌تواند به طور سرمایه خالص و یا ترکیب با کارآفرینی باشد ما این مورد را در بخش مربوط به طور دقیق و مفصل توضیح می‌دهیم. هزینه اقامت در هلند با توجه به نوع سفر شما به این کشور تغییر می‌کند.
 

روش‌ های مهاجرت به هلند

روش‌ های مهاجرت به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور هلند ویزای کاری است. در این روش افراد می‌بایست یک دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما داشته باشند که البته مجاب نمودن کارفرما به نوبه خود کار ساده‌ای نیست. روش دیگر برای مهاجرت به کشور هلند سرمایه‌گذاری است در این روش شما باید 1250000 یورو هزینه اولیه داشته باشید. سرمایه‌گذار می‌بایست بتواند منبع پولی خود را به طور دقیق مشخص سازد اما نیازی به گزارش‌های حسابرسی نخواهد بود. سرمایه‌گذاری شما می‌تواند در بخش‌های خصوصی باشد و یا در یک فضای پروژه‌ای دولت سرمایه‌گذاری داشته باشید. اقامت هلند با اجاره خانه یکی از روش‌های بسیار عالی محسوب می‌شود شما می‌توانید خرید خانه در هلند و گرفتن اقامت را نیز در زیر مجموعه روش‌های سرمایه‌گذاری قرار دهید.
 روش دیگر برای مهاجرت به کشور هلند ازدواج است که در این روش باید با یک فرد هلند ازدواج واقعی داشته باشید، این پروسه به ظاهر آسان است اما سختگیری‌های عجیبی در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند کمی اوضاع را دشوار نماید.
 افرادی که می‌خواهند ادامه تحصیل داشته باشند مهاجرت به کشور هلند از طریق ویزای تحصیلی را انتخاب می‌کنند در این روش به سادگی شرایط برای زندگی شما فراهم می‌شود یک اصلی بسیار مهم برای مهاجرت به کشور هلند دیده می‌شود کسانی که قصد دارند به این کشور سفر نمایند باید بتوانند از نظر هزینه تحصیل برآورد هزینه درستی داشته باشند. تابعیت تولد از دیگر روش‌های اقامت این کشور محسوب می‌شود و در نهایت پناهندگی به هلند از طریق هلند نیز وجود دارد که روشی بسیار پیچیده و بعضاً خطرناک خواهد بود. کاریابی در هلند شاید کمی سخت باشد اما اقامت هلند برای ایرانیان از طریق کار با توجه به نیروی متخصص خوب می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.
 
 

مهاجرت سرمایه گذاری به هلند

مهاجرت سرمایه گذاری به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بخش قبل اشاره شد که یکی از روش‌های مهاجرت به کشور هلند سرمایه‌گذاری است که فرد می‌بایست دارایی معادل با 1250000 یورو داشته باشد. در این شرایط او می‌تواند اقامت موقت دریافت نماید و با تمدید آن به مدت 5 سال اقامت خود را تبدیل به یک اقامت دائم نماید. افرادی که در این کشور قصد ورود به کارآفرینی را دارند نیز باید از نظر سرمایه در وضعیت متوسط باشند و نیاز به رزومه تحصیلی، تجربه کاری، سابقه کاری و سوددهی خوب باشند. در نظر داشته باشید که طرح تجاری و سایر موارد گفته شده به طور دقیق ارزیابی شده و هر یک دارای امتیاز مربوط به خود هستند.
 حال می‌خواهیم مهاجرت به کشور هلند از طریق ثبت شرکت را بررسی کنیم. از سال 2008 تا به امروز یک سیستم امتیاز دهید در این کشور معرفی شده که برای افراد مستقل، صاحب کسب و کار و سرمایه‌گذار است. در این روش هر فرد بر اساس شرایط خود امتیاز‌بندی می‌شود. برای اینکه بتوانید شرکت خود را در کشور هلند به ثبت برسانید باید به این اطمینان برسید که شرایط اقامت شما در این کشور بلامانع است افرادی که اتباع کشورهای حوزه اتحادیه اروپا هستند و یا در حوزه اقتصادی اروپا باشند اجاره زندگی و کسب و کار در کشور هلند را دارد و سایر افراد باید مجوز 
MVV و TWV که برای اقامت و کار را دریافت نمایند.
 این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپای به دنبال جذب سرمایه‌گذار خارجی است. حداقل مبلغی که برای سرمایه‌گذاری در مسیر ثبت شرکت در کشور هلند دارید 35560 دلار است. در این روش شما باید بتوانید سرمایه خود را به طور دقیق به کار بگیرید. در ابتدای همین بخش در مورد سیستم امتیاز‌بندی این کشور صحبت شد در نظر داشته باشید که متقاضی می‌بایست حداقل 90 امتیاز از مجموع 100 امتیاز را داشته باشد. روال امتیاز‌بندی به این صورت است که در ابتدا تجربه شخصی وی ارزیابی می‌شود که شامل تحصیل او، تجربه کاری او، درآمد سالیانه او و تجربه کارآفرینی در سطح بالا است. مورد بعدی طرح تجاری است که باید به طور دقیق با آنالیز بازار و سازمان و بودجه در نظر گرفته شود. ارزش آفرینی برای اقتصاد هلند از دیگر موارد ارزش‌گذاری در این کشور محسوب می‌شود که شامل نوآوری، خلق موقعیت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری است. افرادی که دارای طرح تجاری که 5 فرصت کاری ایجاد می‌نماید ، هستند 10 امتیاز دریافت می‌کنند، افرادی که در مقطع فوق لیسانس تحصیل می‌کنند 30 امتیاز و افرادی که طراح تجاری بالایی داشته نیز 20 امتیاز خواهند داشت. در نظر بگیرید به طور کلی این کشور دارای فضای سرمایه‌گذاری بسیار عالی است که می‌تواند به رشد خوبی شما را برساند. ثبت شرکت در هلند می‌تواند شما را به پاسپورت این کشور برساند.
 
 
 
 

مهاجرت از طریق ازدواج به هلند

مهاجرت از طریق ازدواج به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌تواند بازده خوبی داشته باشد اما فرض بر این است که همه چیز واقعی باشد در صورت صوری بودن ازدواج قطعاً دچار مشکل خواهید شد و شانس شما برای ورود به این کشور برای همیشه از بین می‌رود. در این روش در صورتی که یک فرد با یک شهروند هلندی ازدواج کند و یا با او نامزد باید می‌تواند پس از گذشت زمان مشخصی اقامت دائم را اخذ می‌نماید. در این روش هدف از ازدواج باید مشخص باشد نیاز است که فرد بتواند ثابت نماید که در طول سه سال زندگی به مدت دو سال آن را با همسر خود در یک خانه زندگی کرده است. ازدواج باید حقیقی باشد.
 شرایط در این روش به این صورت است که حداقل سن قانونی برای ازدواج 18 سال است. متقاضی باید مجرد باشد ، در صورتی که همسر قبلی داشته و او فوت شده است باید گواهی فوت ارائه دهد. در صورت طلاق فرد باید مدارک قانونی ارائه دهد. ازدواج در این کشور در شهرداری و یا کلیساها صورت می‌گیرد. ثبت ازدواج در شهرداری ضروری است . برای ازدواج نیاز به حداقل 2 شاهد برای گواهی ازدواج است. شاهدان باید بالای 18 سال سن داشته باشند. شهرداری نمی‌تواند شاهد ارائه دهد. ملیت شاهدان مهم نیست. هر دو شخص ( زن و شوهر) باید گذرنامه معتبر داشته باشند. در این روش پس از سه سال شرایط به سادگی برای شما فراهم می‌شود و می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. یک اصل را در نظر داشته باشید که این کشور به نوبه خود در لیست کشورهای سخت‌گیر در زمینه ازدواج با تبعه خارجی و اخذ اقامت است.
 
 
 

مهاجرت از طریق تولد به هلند

مهاجرت از طریق تولد به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به اینکه تابعیت از طریق تولد بر اساس دو سیستم خاک و خون است باید ارزیابی نمود که کشور هلند در کدام گزینه قرار دارد. این کشور به طور کلی سیستم خون را برای تابعیت تولد در نظر گرفته است. در این سیستم پدر یا مادر فرد باید تابعیت این کشور را داشته باشند و مهم نیست که فرزند در لحظه تولد در خاک این کشور باشد. کشور هلند یک سری تبصره‌های خاص برای سیستم خاک نیز در نظر گرفته است در این روش اگر فرزند از پدر و مادر بدون تابعیت متولد شود. به مدت 5 سال در هلند زندگی خواهد نمود و سپس می‌تواند درخواست خود را برای اقامت این کشور اعلام نماید. در چنین شرایط دولت کشور هلند بررسی می‌کند که آیا او می‌تواند به سادگی در این کشور زندگی و اقامت داشته باشد یا خیر. در هر صورت کشور هلند سیستم تابعیت را بر اساس سیستم خون اعلام کرده است.

 هلند یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپایی است. برخی از خانواده ها تمایل دارند از طریق تولد فرزندانشان در کشور هلند، تابعیت و حقوق شهروندی این کشور به دست آورند. اگر فرزندی متعلق به پدر و مادر هلندی در کشور دیگری به دنیا بیاید تابعیت هلند را به طور خود به خود دارد. اگر فرد غیر هلندی با یک شهروند هلندی ازدواج کند به طور خود به خود از حقوق شهروندی برخوردار است و فرزند آنها تابعیت هلند را به دست می‌آورد.

برای مهاجرت از طریق تولد به کشور هلند باید قبل از زمان تولد فرزندان در این کشور حضور داشته باشید. مهمترین مدارک برای اخذ اقامت برای تولد فرزند در کشور هلند عبارت است از پاسپورت، مجوز اقامت موقت، اسناد ازدواج، مدارک هویتی، اسناد مالی و همچنین اسناد مربوط به تولد نوزاد. برای مهاجرت به کشور هلند از طریق تولد نیز باید از طریق موسسات معتبر اقدام گردد.

مهاجرت پناهندگی به هلند

مهاجرت پناهندگی به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق کنوانسیون بین‌المللی که در مورد پناهندگی دیده می‌شود که کشور هلند نیز شرایط برای پناهندگی را فراهم ساخته است. در این روش افراد می‌توانند طبق رعایت یک سری شرایط خاص وارد خاک این کشور شده و درخواست پناهندگی داشته باشند. اتباعی که به دنبال پناهندگی در کشور هلند هستند باید به اداره مهاجرت هلند مراجعه کرده و ثبت نام نمایند. پس از شناسایی نیاز است که به یک مرکز پذیرش منتقل شوید. یک مصاحبه اختصاصی صورت می‌گیرد در این روش پناه جویان باید توضیح دهند که چرا مهاجرت از طریق پناهندگی را انتخاب کرده‌اند. در این مصاحبه فرد می‌تواند آزادانه صحبت نماید اما سوالات پرسیده شده گاهی بسیار سخت است.
 اداره مهاجرت کشور هلند حساب پناه جو یعنی حقایق و اعتبار گفته‌های او را ارزیابی می‌دهد و سپس وضعیت امنیتی او در کشور مبدأ را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. در صورتی که مشخص شود پناه جو در شرایط بدی است و نیاز به محافظت دارد پناهندگی به وی داده می‌شود. در صورتی که دلایل برای پناهندگی کافی نباشد او باید به کشور مبدأ خود باز گردد. شهرداری باید در حدود 12 خفته برای پیدا کردن محل مناسب برای پناه جو زمان در نظر بگیرد. تا زمانی که برای وی محل مناسب وجود نداشته باشد او باید در کمپ‌های عمومی سکونت داشته باشد.
 کشور هلند در زمینه مهاجرت‌های پناهندگی یک سری ساختمان‌های دولتی خالی را در نظر گفته است تا فشار اجتماعی در این زمینه کمتر از قبل باشد. مبرهن است که شرایط اقامت در هلند با هدف پناهندگی از نظر بهداشت و امنیت بسیار سخت است. اقامت هلند یک شرایط بسیار عالی را شامل می‌شود در صورتی که از روش‌های درست ان پیش برود.
 پروسه انجام کارها نیز طولانی است. بارها دیده شده است که پس از چند سال هنوز نمی‌توانید مهاجرت به کشور هلند از طریق پناهندگی را به ثبت برسانید
 
 

مهاجرت تحصیلی‌ به هلند

مهاجرت تحصیلی‌ به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه‌های کشور هلند دارای سطح علمی بالایی هستند ، مراکز تحقیقاتی که در این کشور دیده می‌شود نیز دارای بهترین کیفیت برای تحصیل هستند و این روال به طور کلی با مزیت‌های زیادی همراه است. در نظر داشته باشید که تحصیل در کشور هلند در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا با زبان انگلیسی و آلمانی فراهم شده است. در این روش متقاضی می‌تواند مدرک دیپلم خود را برای سایر دانشگاه‌ها ارسال نماید. برای تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی نیاز است که مدرک زبان آیلتس با نمره 6 داشته باشید در صورت پایین‌تر بودن سطح زمان شما باید دوره‌های زبان را پیش از شروع دانشگاه را به خوبی پاس نمایید. در نظر داشته باشید که اگر فرد بخواهد در تحصیل به زبان آلمانی داشته باشد باید مدرک زبان آلمانی B1 داشته باشد. طول تحصیل کارشناسی 4 ساله است . متقاضی باید 8 الی 12 یورو هزینه برای تحصیل خود در نظر بگیرد. در نظر داشته باشید که او اجازه کار به شکل پاره وقت در حدود 10 است در هفته را دارد.
 تحصیل برای مقطع ارشد در کشور هلند عموماً با داشتن مدرک زبان زبان آیلتس با نمره 6 امکانپذیر است. طول دوره تحصیل 2 سال اعلام شده است و هزینه 12 الی 15 هزار یورویی برای آن در نظر گرفته شده است. متقاضی باید به صورت همزمان 20 ساعت در هفته کار کند. تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند نیاز به مدرک آیلتس با نمره بالای 6.5 دارد. طول تحصیل نیز 4 سال است و فرق برای پذیرش در این مقطع باید مقالات بین‌المللی و نمره و معدل خود از دوره‌های تحصیلی قبلی داشته باشد. متقاضی می‌تواند پس از تحصیل به مدت یک سال در کشور هلند بماند و به دنبال کار باشد. در صورت یافتن کار و پرداخت مالیات نیز شرایط برای اقامت دائم وی فراهم می‌شود. شما با داشتن ویزای تحصیلی این کشور می‌توانید همراهان خود را نیز وارد خاک این کشور نمایید و شرایط این گزینه برای شما به خوبی فراهم شده است. تحصیل در کشور هلند به طور دوره‌ای با رشد خوبی همراه است.
 
 

مهاجرت کاری هلند

مهاجرت کاری هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به کار در کشور هلند باید قوانین لازم را رعایت نمایید. داشتن دعوتنامه کاری بسیار مهم است. فرد باید بتواند قوانین و پروسه‌های لازم برای مهاجرت کاری کشور هلند را برای خود به ساده‌ترین شکل ممکن به پایان برساند.
 شرایط به این شکل است که کارفرما در ابتدا به مدت 3 ماه کار خود را در کشور هلند آگهی می‌کند در صورتی که به فرد مورد نظر نرسید باید سه ماه نیز آگهی خود ار در اتحادیه اروپا اعلام نماید. در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشد شرایط برای ورود به یک شغل خاص برای او فراهم می‌شود. در نظر داشته باشید که تمدید ویزای کاری کشور هلند به صورت سالانه فراهم شده است. شما برای کار در کشور هلند باید مجوزهای لازم داشته باشید. اولین مجوز 
GVVA است که اجاره می‌دهد به سادگی بتوانید وارد بخش کار این کشور شوید. مجوز دیگر اجاره کار نیرو متخصص است که نیاز به مشخص کردن تخصص شما دارد. گزینه بعد اجاره اقامت برای فارغ‌التحصیلان در هلند است و گزینه آخر نیز اجازه کار برای کارآفرینان محسوب می‌شود.
 ویزای 
GVVA مجوز اقامت در هلند است که با توجه به دعوتنامه کاری که برای شخص صادر می‌شود صورت می‌گیرد. این گزینه به این شکل است که کارفرما باید ثابت نماید که تمامی تلاش خود را کرده است که کارمن از داخل کشور هلند یا حوزه اروپا داشته باشد اما به نتیجه نرسیده و شما را انتخاب کرده است. این گزینه برای پناهجویان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.
 
 
 

مهاجرت از طریق همراه به هلند

مهاجرت از طریق همراه به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور هلند از طریق کار و سرمایه و تحصیل شرایط برای اقامت همراه نیز فراهم می‌شود به طوری که 1 سال از زندگی شما در این کشور گذشته باشد و شرایط کاری و سرمایه شما مشخص باشد تا بتوانید برای اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت کنید. در نظر داشته باشید که در این روش این شما هستید که شرایط را برای ورود همراه خود فراهم می‌سازید. ویزای همراه به طور کلی اجازه می‌دهد که همسر و فرزند شما وارد این کشور شود همسر شما اجازه کار ندارد اما فرزند شما می‌تواند به طور دقیق در مدارس و دانشگاه‌های این کشور تحصیل نمایند. کار در هلند برای همراه شما تنها در صورتی فراهم می‌شود که مجوز لازم را دریافت کرده باشد. شرایط اقامت در هلند به نسبت سال‌های قبل ساده‌تر شده است.
 

پیشرفتی که کشور هلند طی سال‌های اخیر داشته موجب شده تا این کشور مهاجران بسیاری را در خود جای دهد. وجود دانشگاه‌های معتبر در هلند موجب شده تا این کشور به‌عنوان نخستین گزینه از سوی متقاضیان جهت تحصیل انتخاب شود. دریافت ویزای همراه کشور هلند دارای شرایط و قوانین مختص به خود است که باید از سوی متقاضیان مدنظر قرار بگیرد و متناسب با آن متقاضیان ویزای همراه هلند را نیز درخواست نمایند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های هلند را دارند می‌توانند نسبت به دریافت ویزای همراه هلند برای همسر و یا فرزندان خود نیز اقدام نموده و آن‌ها را با خود به کشور هلند وارد کنند. البته دانشجویان متقاضی باید این نکته را در نظر داشته باشند به‌صورت هم‌زمان نمی‌توانند نسبت به دریافت ویزای همراه هلند اقدام نمایند و باید در خصوص هرکدام از اعضای خانواده به-صورت جداگانه اقدام نمود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای همراه هلند

متقاضیانی که تمایل دارند ویزای همراه هلند را دریافت کنند باید مدارکی را به سفارت هلند در کشور خود ارائه دهند تا موردبررسی قرار بگیرد. در صورت تائید مدارک ارائه شده متقاضیان امکان دریافت ویزای همراه هلند را داشته و می‌توانند به متقاضی اصلی در کشور هلند بپیوندند. مدارک لازم جهت دریافت ویزای همراه هلند عبارتنداز:

 •  ارائه گذرنامه اصل که دارای حداقل اعتبار ۳ ماه از تاریخ ورود به کشور هلند باشد
 •  ارائه فرم درخواست ویزا که به صورت کامل و بدون نقص تکمیل شده( متقاضیان می‌توانند فرم مربوطه را از سایت سفارت هلند دریافت کنند)
 •  ارائه مارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی دریافت ویزای همراه هلند
 •  ارائه دو قطعه عکس رنگی با سایز ۶ در ۴ که دارای پس‌زمینه سفید بوده و هیچ‌گونه روتوشی در خصوص آن انجام نشده است
 •  ارائه ویزاهایی که پیش‌تر دریافت شده به همراه کپی آن‌ها و مهر ورودوخروج
 •  ارائه نامه تمکن مالی و گردش مالی ۶ ماهه اخیر سپرده بانکی متقاضیان
 •  ارائه گواهی اشتغال به کار متقاضی که در آن اطلاعات کاملی همچون تاریخ استخدام، میزان حقوق دریافتی، فیش حقوقی و سمت متقاضی عنوان شده است
 • ارائه مدرکی که نشان‌دهنده اشتغال به کار متقاضی است
 •  ارائه مدارک بازنشستگی که مختص متقاضیان بازنشسته است

چنانچه فردی با یکی از اتباع و یا فردی که اقامت هلند را دارد نامزد کند می‌تواند نسبت به دریافت ویزای همراه کشور هلند نیز اقدام نماید. فردی که نامزد شهروند هلندی است با اخذ ویزای همراه هلند می‌تواند وارد کشور هلند شده و مراسم ازدواج خود را در این کشور برگزار کند. دریافت ویزای نامزدی برای فردی که قصد دارد از این طریق وارد کشور هلند شود دارای شرایط خاصی است که مهم‌ترین آن‌ها نداشتن هیچ‌گونه مشکل قانونی در امر ازدواج است.

افرادی مه قصد دارند با یکی از شهروندان هلندی ازدواج کنند می‌توانند ویزای همراه را دریافت کرده و مدارکی را ارائه دهند که ازدواج آن‌ها را به‌صورت رسمی ثابت می‌کند. تنها افرادی موفق به اخذ ویزای همراه هلند از طریق نامزدی با شهروند هلندی خواهند شد که ملیت هلندی ندارند و ازدواج آن‌ها نیز در کشور غیر از هلند صورت گرفته است.

چنانچه متقاضیان دریافت ویزای همراه هلند در کشور دیگری زندگی کرده و با شهروند هلندی ازدواج کرده باشند می‌توانند به‌عنوان همراه وارد کشور هلند شوند. البته باید شرایط و اصولی که در این خصوص وجود دارد مدنظر قرار دهند.


 
 

مهاجرت توریستی به هلند

مهاجرت توریستی به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر می‌خواهید به منظور گشت و گذار وارد کشور هلند شوید ویزای توریستی دریافت نمایید باید یعنی کنید دلیل شما از سفر مشخص باشد و ثابت کنید که می‌خواهید به کشور خود باز گردید. باید مدارک لازمی را ارائه دهید که این موضوع را تأیید نماید. در نظر داشته باشید که افراد باید ویزای توریستی کشور هلند به مدت 90 روز صادر می‌شود و فرد باید بلیط رفت و برگشت خود را نیز ارائه دهد. داشتن پروانه کاری و شرایطی از این قبیل به صدور این ویزا بسیار کمک می‌کند.
 
 

مهاجرت شرایط خاص به هلند

مهاجرت شرایط خاص به هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از شرایط خاصی که منجر به اقامت در کشور هلند می‌شود فضای کارآفرینی است در این روش فرد باید مدارک خوبی داشته باشد که ثابت نماید می‌تواند از پس شرایط کاری در این کشور بر آید. نیاز است که فرد بتواند ایده تجاری بسیار عالی ارائه دهد. فرد باید بتواند میزان سرمایه موجود خود را نیز اعلام نماید. در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور هلند به طور دوره‌ای تعیین می‌شود. اگر شما قصد دارید به منظور درمان یک بیماری وارد خاک این کشور شوید نیز شرایط برای شما فراهم است.
 
 

شهرهای مهاجر پذیر هلند

شهرهای مهاجر پذیر هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر آمستردام یکی از شهرهای بسیار قدرتمند در کشور هلند محسوب می‌شود و پایتخت این کشور است. این شهر به طور کلی محبوب‌ترین مقصد گردشگری محسوب می‌شود. این شهر دارای فضای تاریخی و بسیار منحصر به فرد است که می‌تواند در ذهن‌ها نقش ببندد.
 شهر روتردام یکی از شهرهای بسیار مهم محسوب می‌شود. این شهر بزرگ‌ترین بندر اروپا است و دومین بندر بزرگ جهان محسوب می‌شود. این شهر از نظر ایرانیان یک گزینه مهاجرپذیر بسیار عالی است. در نظر داشته باشید که شهر روتردام توانسته نظر جوانانی که کشور هلند را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند را جلب نماید.
 شهر لاهه سومین شهر بسیار ارزشمند برای زندگی محسوب می‌شود که دقیقاً در بخش غرب این کشور قرار دارد. این شهر دارای شرکت‌های مختلفی است و پایتخت اداری کشور هلند محسوب می‌شود. این شهر نیز برای ایرانیان یک گزینه بسیار خوب است.
 شهر آیندهوون یکی از شهرهای بسیار مهم در کشور هلند محسوب می‌شود، این شهر بسیار زیبا و مدرن است و از نظر صنعتی نیز در یک فضای بسیار عالی قرار دارد. این شهر در بخش جنوب شرقی کشور هلند قرار دارد.
 لیدن یک شهر دانشگاهی در کشور هلند محسوب می‌شود که اغلب افرادی که با هدف تحصیل وارد این شهر می‌شوند سعی می‌کنند به لیدن سفر نمایند. این شهر بسیار بزرگ است و دارای فضای گردشگری بسیار عالی دارد. خوشبختانه این شهر نیز در لیست شهرهای مهاجرپذیر قرار دارد. آلمیره یک شهر مهم در این کشور است اما تعداد مهاجر در آن کمتر دیده می‌شود.
 
 

اخذ ویزای هلند

اخذ ویزای هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ ویزای کشور هلند باید یک سری اصول را به طور دقیق ارزیابی نمایید در ابتدا باید از کامل بودن مدارک خود اطمینان داشته باشد نیاز است که نامه گردش مالی شما یک گزینه بسیار خوب باشد. ویزای هلند از دسته ویزاهایی است که می‌تواند در مدت کوتاه نیز صادر شود.  

اخذ اقامت هلند

اخذ اقامت هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که مهاجرت شما به این کشور با هدف ازدواج باشد و همه چیز به شکل دقیق و واقعی پیش برود شما در دوره سه ساله اقامت این کشور را اخذ خواهید نمود. در صورتی که وارد بازار کار شده باشید می‌توانید به سادگی پس از گذشت 5 سال شرایط را برای اخذ اقامت فراهم سازید. در نظر داشته باشید که ویزای سرمایه‌گذاری این کشور نیز طبق شرایط دقیق می‌تواند با اقامت دائم همراه باشد در هر صورت اقامت دائم این کشور می‌تواند در یک دوره 3 الی 5 سال زندگی در کشور هلند صورت بگیرد.
 
 
 

اخذ پاسپورت هلند

اخذ پاسپورت هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ پاسپورت کشور هلند باید سعی کنید در ابتدا بتوانید اقامت دائم داشته باشید. اقامت دائم برای کسانی که نتوانستند شرایط مالیاتی و قوانین این کشور را رعایت نمایند به سختی صادر می‌شود. شما با پاسپورت این کشور به سادگی می‌توانید مانند یک هلندی زندگی کنید، از خدمات بیمه استفاده کنید. سعی کنید از ساده‌ترین روال‌های درآمدزایی بهرمند شوید. یکی از شرط‌های بسیار مهم برای پاسپورت این کشور تسلط به زبان هلندی است.
 

آخرین ویرایش: 2020-04-03 17:29:19 12,169