x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
دانشگاه های برتر در استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های برتر در استرالیا

استرالیا پس از آمریکا در رده دوم پذیرش دانشجو در جهان قرار گرفته است. سطح علمی دانشگاه‌های این کشور بالاست و امکانات زندگی در آن ایده‌آل است. دانشگاه‌های استرالیا نسبت به دانشگاه‌های بسیاری از نقاط جهان در رده‌های بالاتری قرار دارند. ده دانشگاه برتر که با توجه به رده‌بندی‌های جهانی و ملاک‌هایی مانند سطح امکانات دانشجویی و... دسته بندی شده‌اند، در ادامه به شما معرفی می‌شوند.

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن رتبه اول در بین دانشگاه‌های ممتاز برای تحصیل در استرالیا را دارد. این دانشگاه در رتبه 41 در بین دانشگاه‌های جهان را دارد. افراد صاحب منصب زیادی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و دریافت 5 جایزه نوبل در کارنامه فارغ‌التحصیلان این دانشگاه دیده می‌شود. دانشکده‌های پزشکی، حقوق و مدرسه کسب و کار ملبورن از جمله موسساتی هستند که تحت پوشش این دانشگاه فعالیت می‌کنند. دانشگاه ملبورن دارای 14 دانشکده و موسسه آموزشی است که رشته‌های مختلف و در مقاطع مختلف را ارائه می‌دهند. 

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا یک رقیب جدی برای دانشگاه ملبورن در تصاحب جایگاه بهترین دانشگاه استرالیا محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال‌های قبل در بین 30 دانشگاه اول جهان بوده؛ اما متاسفانه در سال‌های اخیر این جایگاه را از دست داده است. فارغ‌التحصیلان دانشگاه ملی استرالیا شش جایزه نوبل را در کارنامه خود دارند. این دانشگاه دارای هفت دانشکده می‌باشد. 

دانشگاه کوییزلند

این دانشگاه جزو بزرگترین کالج‌های جهان است. این دانشگاه پنجمین دانشگاه قدیمی استرالیا است و در شهر بریزبین استرالیا واقع شده است. دانشگاه کوییزلند یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در استرالیا می‌باشد. این دانشگاه در رتبه 51 جهانی قرار دارد. دانشگاه کوییزلند دارای هفت دانشکده و شش موسسه تحقیقاتی است. افراد خبره زیادی در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

دانشگاه NSW

دانشگاه نیو ساوث ویلز در رتبه 45 جهان قرار دارد. این دانشگاه برنامه‌های مشترک زیادی با بیش از 200 دانشگاه در جهان دارد. به همین دلیل این دانشگاه یک مقصد مناسب برای دانشجویان از سراسر جهان است. رشته حسابداری در این دانشگاه بسیار مشهور است. همچنین در سال‌های اخیر این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه‌ها از نظر ارائه خدمات دانشجویی و رفاهی قرار گرفته است.

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش در ایالت ویکتوریاست و دارای 62000 دانشجو می‌باشد. این دانشگاه بزرگ 100 مرکز تحقیقاتی دارد و جزو معتبرترین دانشگاه‌های کشور استرالیا محسوب می‌‌شود. این دانشگاه در جایگاه 65 برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه دارای 10 دانشگاه می‌باشد.

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی قدیمی‌ترین دانشگاه استرالیا است. این دانشگاه در سال 1850 در شهری به همین نام تأسیس شده است. تا کنون پنج نفر از اساتید و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه موفق به اخذ جایزه نوبل شده‌اند و این موضوع باعث بالا رفتن اعتبار آن شده است. دانشگاه سیدنی جزو دانشگاه‌های بزرگ استرالیاست و دارای 16 دانشکده برای ارائه رشته‌های مختلف و در گرایش‌های متنوع می‌باشد. 

دانشگاه وسترن استرالیا

دانشگاه استرالیای غربی نیز جزو ده دانشگاه برتر این کشور محسوب می‌شود. دانشگاه وسترن استرالیا در نزدیکی شهر پرث قرار گرفته است. این دانشگاه دارای 9 دانشکده و بیش از 100 مرکز تحقیقاتی فعال می‌باشد. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه دو جایزه نوبل در کارنامه خود دارند و همچنین بسیاری از افراد مشهور استرالیا مانند سیاستمداران در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

دانشگاه آدلاید

این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی کشور استرالیا است و یکی از دانشگاه‌های مورد علاقه دانشجویان بین‌المللی است که قصد تحصیل در استرالیا را دارند. شهر آدلاید در استرالیای جنوبی واقع شده است؛ البته این دانشگاه دارای سه پردیس در سایر شهرهای استرالیا نیز می‌باشد. دانشگاه آدلاید دارای 5 دانشکده می‌باشد که در هرکدام از آن‌ها گرایش‌های مختلف رشته‌های گوناگون و در تمام مقاطع ارائه می‌شوند. در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه نام چهار برنده جایزه نوبل نیز به چشم می‌خورد.

علاوه بر دانشگاه‌هایی که نام بردیم؛ دانشگاه‌ صنعتی کوییزلند و دانشگاه صنعتی سیدنی نیز جزو ده دانشگاه برتر استرالیا دسته‌بندی می‌شوند. در این دانشگاه‌ها رشته‌هایی مانند گرایش‌های مختلف مهندسی، هنر و معماری و... در تمام مقاطع ارائه می‌شود. 

تحصیل در دانشگاه‌های برتر استرالیا می‌تواند موقعیت‌های بسیار خوبی برای آینده شغلی شما به ارمغان آورد.

مشاوره دانشگاه های برتر در استرالیا