ثبت شرکت در خارج

در این مقاله به بررسی شرایط ثبت شرکت در خارج، هزینه های ثبت شرکت خارج، مدارک مورد نیاز و سایر موارد مهم می پردازیم. افراد به دلایل مختلفی اقدام به ثبت شرکت در خارج از کشور می‌کنند. این کار مزایای متعددی دارد. قوانین بسیاری از کشورها، برای صاحبان شرکت‌ها اجازه اقامت صادر می‌کند. با ثبت شرکت در یک کشور خارجی امکان افتتاح حساب بانکی بین‌المللی را به دست خواهید آورد و می‌توانید به بازارهای بین‌المللی وارد شوید. با ثبت شرکت در خارج از کشور ممکن است بتوانید از معافیت مالیاتی یا طرح‌های تشویقی دیگری که برای صادرات در نظر گرفته‌شده است استفاده کنید. ثبت شرکت در یک کشور خارجی می‌تواند فرصتی را برای گسترش حقوق مالکیت معنوی و ثبت در دیگر بازارها فراهم کند.

درباره ثبت شرکت در خارج

نیازها ممکن است بین کشورها متفاوت باشد. برخی از کشورها ممکن است نیاز به سرمایه بالاتری داشته باشند، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است نیاز به دفتر مرکزی داشته باشند. بررسی کنید که آیا کشور موردنظر با شرایط شما همخوانی دارد. ورود به مشاغل جدید چون مدیریت شرکت هیجان‌انگیز و وحشتناک است. ازیک‌طرف، سرانجام رئیس کسب‌وکار خودخواهید بود. از طرف دیگر، شما در حال حاضر یک لیست از برنامه‌ها دارید که باید قبل از شروع کار باید تیک بزنید تا مطمئن شوید که همه‌چیز به‌آرامی شروع می‌شود.

درحالی‌که کار برای شخص دیگری این مسئولیت‌ها را کاهش می‌دهد، صاحب استارت اپ همه این فشارها را تحمل می‌کند. نه‌تنها این، همه کشورها قوانین، مقررات و الزامات مختلفی را برای پیشرفت و راه‌اندازی یک شرکت تجاری دارند.

در دنیای امروز، بازرگانان بین‌المللی و صاحبان مشاغل بزرگ اقدام به ثبت شرکت در خارج از کشور کرده‌اند اما ثبت شرکت در خارج نیاز به شناخت عمیق از کشور مقصد است. هر شرکتی که در خارج از کشور ثبت شود، باید حتما دارای نام و مشخصات باشد. قبل از ثبت شرکت خدمات و یا محصولاتی که قرار است توسط شرکت ارائه شود مشخص کنید. ثبت هر شرکتی در کشورهای خارجی نیاز به نیروی مورد نیاز دارد. بین الزامات تحمیل‌شده به یک شرکت از یک کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا و شرکت‌های کشورهای دیگر تفاوت‌هایی وجود دارد.

منطقه اقتصادی اروپا (EEA) متشکل از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، (اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد، قبرس، جمهوری چک، استونی، مجارستان، لتونی، لیتوانی، مالت، لهستان، اسلواکی، اسلوونی و رومانی) به علاوه ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ.

از نکات مثبت و از جمله مزایای ثبت شرکت در اروپا افتتاح حساب بانکی بین‌المللی همچون IBAN و  SWIFT  است که باعث سهولت در امور مربوط به تبادلات ارزی بدون نیاز به صرافی و یا محدودیت به جهت تحریم‌ها است.

از مزایای دیگر تأسیس شرکت در کشورهای اروپایی و ایجاد فرصت‌های کاری می‌توان به تسریع روند پروسه مهاجرت اشاره کرد با تأسیس شرکت در کشورهای اروپایی می‌توانید برای تمامی اعضای خانواده خود اقامت دریافت کنید.

شماره محل ثبت‌نام مشاغل تحت شرکت‌های قبلي اعمال بر اساس قانون شرکت‌ها در سال 2014 قطع شده است. هيچ قانوني براي اين نوع ثبت‌ها توسط شرکت‌هاي خارجي در قانون مقرر نشده است. فرصتی برای ثبت‌نام به عنوان شعبه‌ای وجود دارد که محل کار آن شرکت با مسئولیت محدود خارجی است و معیارهای ثبت شعبه را رعایت می‌کند؛ اما درجایی که محل کار یک شرکت با مسئولیت نامحدود خارجی است، گزینه‌ای برای ثبت‌نام در CRO وجود ندارد. در هر سناریو، این شرکت‌ها ممکن است به تجارت و تجارت خود ادامه دهند.

طبق قانون شرکت‌های تجاری بر هفت بخش هستند:

 • شرکت سهامی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف
حتماً لازم نیست شرکت شما به شکل حقوقی مدل‌های فوق‌الذکر باشد و می‌توان در قالب موسسه یا موارد دیگری شخصیت حقوقی را تشکیل داد؛ اما چنانچه موضوع گردهمایی ما برای یک فعالیت اقتصادی پایدار باشد، گریزی از ثبت به یکی از شرکت‌های بالا نیست.

هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت بسته به خدمات مورد نیاز شما متفاوت است، برای راه‌اندازی یک شرکت محدود در خارج از کشور یک قیمت رقابتی متناسب با نیازهای فردی وجود دارد. نرخ مالیات شرکت‌ها برای یک شرکت محدود اروپا در حال حاضر 12.5٪ است که از پایین‌ترین نرخ در اروپا است.

قبل از تکمیل ثبت شرکت می‌توانید برای اثبات هویت (ترجیحاً گذرنامه) و دو سند اثبات آدرس (اسناد بانکی، قبوض ابزار، اسناد مالیاتی) را برای مدیران و سهامداران شرکت جدید تهیه کنید. این همه بخش از دستورالعمل AMLD5 از اتحادیه اروپا است.

بانک‌های خارجی حساب‌های تجاری را به نام تجارت شما برای افراد غیر مقیم باز می‌کنند، اما اغلب آن‌ها درخواست می‌کنند شخصاً با مدیر شرکت ملاقات کنند. بانک‌های خارجی همچنین خواهان دیدن مدارک شرکت از جمله گواهی ثبت شرکت شما هستند.

ثبت شرکت یکی از شرایط لازم جهت شروع یک تجارت و سرمایه‌گذاری است که صاحبان کسب‌وکار می‌بایست پیش از هر اقدامی نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایند. 

ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در خارجاگر شغلی دارید و می‌خواهید به یک کشور اروپایی دیگر گسترش پیدا کنید، می‌توانید با ثبت یک شرکت اروپایی به هدف خود برسید. این شرکت اروپایی – که به‌عنوان SE (به زبان لاتین Societas Europea) نیز شناخته می‌شود – نوعی شرکت با مسئولیت محدود است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از یک مجموعه قوانین واحد، تجارت خود را در کشورهای مختلف اروپایی انجام دهید.

ثبت شرکت در خارج

نحوه راه‌اندازی یک شرکت اروپایی

بسته به وضعیت شما چهارراه برای راه‌اندازی یک شرکت اروپایی وجود دارد:

 • ادغام (برای تشکیل یک شرکت اروپایی) شرکت‌های با مسئولیت محدود عمومی حداقل 2 شرکت از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا
 • تشکیل یک شرکت هلدینگ اروپایی شرکت‌های با مسئولیت محدود دولتی یا خصوصی حداقل 2 شرکت از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا یا شرکت‌های شرکت‌کننده حداقل 2 سال یک شرکت تابعه یا شعبه در کشور دیگری در اتحادیه اروپا داشته‌اند.
 • تشکیل شرکت‌های تابعه اروپا، شرکت‌ها یا سایر نهادهای قانونی حداقل 2 نهاد از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا هستند یا نهادهای شرکت‌کننده حداقل به مدت 2 سال یک شرکت تابعه یا شعبه در کشور دیگری در اتحادیه اروپا داشتند
 • تبدیل یک شرکت با مسئولیت محدود دولتی شرکتی که حداقل 2 سال در یک کشور اتحادیه اروپا دارای یک شرکت تابعه است.

کشورهای رتبه برتر اروپایی برای ثبت شرکت

ثبت شرکت در خارج

 • دانمارک

دانمارک با تنظیم ساده و موقعیت ایدئال در قلب اروپا به‌عنوان بهترین کشور جهان برای تجارت در سراسر مرزها رتبه‌بندی شده است. این کشور همچنین برای جواز ساخت‌وساز در رتبه چهارم، در رتبه ششم برای رفع پرداخت بدهی، نهمین برای پرداخت مالیات و یازدهم برای ثبت املاک برتری دارد. البته دانمارک به داشتن برخی از بهترین استانداردهای زندگی در جهان اشاره می‌شود.

 • جورجیا

جورجیا به‌عنوان دومین کشور ساده جهان برای شروع یک تجارت و همچنین بهترین برای حمایت از سرمایه‌گذاران اقلیت است. این کشور برای ثبت املاک در رتبه هشتم و برای اجرای قراردادها در رده چهارم قرار دارد. با داشتن میراث فرهنگی اروپایی و موقعیت در مرز آسیا، برای تجارت بین‌قاره‌ای نیز ایدئال است.

 • نروژ

نروژ سومین کشور برتر جهان برای اجرای قراردادها و پنجمین برای جلوگیری از ورشکستگی است. نروژ هفت مورد از هشت عامل رتبه‌بندی دیگر در بین 30 کشور برتر دنیا قرارگرفته است و این‌یک موقعیت همه‌جانبه است. این کشور همچنین یک کشور بسیار ثروتمند و باثبات است و دارای معیارهای آموزش عالی و زیرساخت‌های به‌خوبی توسعه‌یافته است.

 • انگلستان

انگلستان به‌عنوان یک کشور ازنظر فرهنگی مشابه با ایالات‌متحده که دارای پایین‌ترین نرخ مالیات شرکت‌ها در G20 است، مناسب است. انگلیس به دلیل حمایت از سرمایه‌گذاران و همچنین به خاطر برخورد با پروانه ساخت کشور مناسبی برای شروع یک تجارت است. درحالی‌که Brexit برخی از دلایل عدم اطمینان را معرفی کرده است، اما همچنان یک موقعیت جغرافیایی جذاب و مقصد تجاری محسوب می‌شود.

 • مقدونیه شمالی

مقدونیه شمالی گام‌های بلندی را برای جذب سرمایه‌گذاری برداشته باشد و اکنون مکانی عالی برای گسترش مشاغل است. این کشور که به‌تازگی در شبه‌جزیره بالکان قرار دارد، برای حمایت از سرمایه‌گذاران اقلیت، برای دریافت اعتبار و برای رسیدگی به پروانه ساخت‌وساز، هفتمین کشور است. این کشور یک کشور نسبتاً فقیر است، اما این می‌تواند مزایایی برای ثبت شرکت با بودجه کنم باشد.

کشورهای دیگر (فرانسه، هلند، کشور پرتغال، فنلاند، بریتانیا، آلمان، ایرلند، بریتانیا، سوئد) به ترتیب برای ثبت شرکت در اروپا در رده‌های دیگر قرار دارند. البته این فقط نمای کلی از محبوب‌ترین کشورها برای ثبت شرکت است و ممکن است دقیقاً با برنامه‌ها شما مطابقت نداشته باشد. از ماهیت محصول گرفته تا صنعت یا بودجه شما، عوامل متعددی وجود دارد که در کدام کشور اروپایی برای شروع یک تجارت فعالیت می‌کنید.

تجارت اروپا یک‌نهاد واحد نیست. اروپا از شرکت‌های بزرگی مانند Vodafone، BP، Unilever، زیمنس و L’Oreal و همچنین 23 میلیون شرکت کوچک یا کمتر ناشناخته تشکیل‌شده است. بنگاه‌های کوچک و متوسط ​​(SME) غالباً به‌عنوان ستون فقرات اقتصاد اروپا شناخته می‌شوند. آن‌ها حدود 99٪ كل بنگاه‌های اتحادیه اروپا را نشان می‌دهند و آخرین آمار منتشرشده از یورو ستات نشان می‌دهد كه 9 از 10 بنگاه اقتصادی در اتحادیه اروپا كمتر از 10 نفر را استخدام می‌کنند.

ثبت شرکت در آسیا

 • ثبت شرکت در امارات: امروزه بسیاری از مردم سراسر دنیا امارات را به‌عنوان مکانی مناسب به‌منظور راه‌اندازی کسب‌وکار بین‌المللی خودارزیابی می‌کنند به‌خصوص در مناطق آزاد تجاری زیرا در آن مناطق شرکت‌ها مجبور به پرداخت مالیات نیست و همچنین غیربومی‌ها می‌توانند مالکیت 100% داشته باشند. با ثبت شرکت بین‌المللی خود در امارات می‌توانید کسب‌وکار خود را در سطح جهانی با هویتی کاملاً بین‌المللی گسترش داده و از مزایای آن جهت افزایش سود شرکت برخوردار شوید.
 • ثبت شرکت در تاجيكستان: اين قانون شرايط كلي حقوقي، اقتصادي و اجتماعي سرمایه‌گذاری خارجي را در جمهوري تاجيكستان مشخص می‌نماید. هدف از اين قانون تأمین حمايت مساوي از حقوق، منافع و اموال يك سرمایه‌گذار صرف‌نظر از شكل اموالش و تضمين اجراي مؤثر اقتصاد جمهوري تاجيكستان بر اساس چارچوب اقتصاد مبتني بر بازار است.
 • ثبت شرکت در چین: با توجه به رشد بازار تولیدی جمهوری خلق چین به صورتی فزاینده و تمایل بیش‌ازپیش بازرگانان و شرکت‌های ایرانی به برقراری رابطه تجاری و ایجاد پایگاهی مطابق با حقوق تجاری به رسمیت شناخته‌شده توسط دولت چین در خاک این کشور، شرکت پارس تاکان خدمات متنوع خود را درزمینهٔ ثبت شرکت در چین معرفی می‌کند.
 • ثبت شرکت در عمان: شامل اخذ اقامت ممتاز 2 ساله عمان است به همراه ثبت شرکت که اقامت ممتاز 2 ساله عمان قابلیت تردد در حاشیه خلیج‌فارس را دارد بدون ویزا و به همراه برچسب ویزای 2 ساله یک ID کارت 2 ساله به متقاضی داده می‌شود که قابلیت افتتاح حساب بانکی شخصی در بانک‌های لوکال و بین‌المللی را دارد.
 • ثبت شرکت در مالزی: حداقل به ۲ سهام‌دار و عضو هیئت‌مدیره نیاز دارد طبق مقررات SSM سازمان شرکت‌های مالزی برای ثبت حداقل به یک نفر مقیم احتیاج است. طبق قوانین مالزی هر شرکت ثبت‌شده موظف است حسابرسی سالیانه خود را هر ۱۲ ماه انجام دهد و سود و زیان خود را اعلام کند.
 • ثبت شرکت در هنگ‌کنگ: يكي از مناطق تجاري مدرن امروز شرق آسيا شبه جزاير هنگ‌کنگ است كه با تلاش و برنامه‌ریزی بسيار در حال پيشرفت درزمینهٔ تجاري است. هنگ‌کنگ اگرچه از ديرباز به‌عنوان يك محل تبادل تجاري محسوب می‌شده است اما امروز با رويكرد مدرن، خود را به‌عنوان يكي از مراكز مهم تجاري ازلحاظ مسائل ترانزيت و بانكي قرار داده است.

مراحل ثبت شرکت در خارج

افتتاح یک شرکت با سرمایه‌گذاری خارجی در بازار جهانی می‌تواند بسیار پیچیده به نظر برسد. به‌طورمعمول توصیه می‌شود برای طی این مسیر به تنهایی اقدام نکنید، به‌خصوص بدون داشتن مهارت خوب در زبان کشور مقصد و همچنین بدون آشنایی با شبکه. فضای کسب‌وکار برای شرکت‌های تحت رهبری بازار بین‌المللی بی‌نظیر است، ولی امکان دارد کشور هدف شما از هر کشور دیگری پیچیده‌تر و بحث‌برانگیز باشد. تصور می‌کنم شما قبلاً از تعریف استراتژی عبور کرده‌اید، شما یک برنامه تجاری 3 تا 5 ساله تعریف کرده‌اید و هزینه‌های تنظیم شده خود را با جزئیات تجزیه‌وتحلیل کرده‌اید. همچنین، من امیدوارم که شما در حال حاضر تجزیه‌وتحلیل مقایسه‌ای در مناسب‌ترین مکان برای راه‌اندازی شرکت خود انجام دهید. ثبت شرکت در هر کشوری مراحل مخصوص و مدارک مخصوصی نیاز دارد و لازم است قبل از اقدام قوانین کشور مقصد را با دقت بررسی کنید.

10 مرحله برای ثبت یک شرکت در خارج از کشور وجود دارد:

 1. ارسال نام شرکت و مشخصات شخصی خود برای پیش ثبت‌نام
 2. تصویب و اخذ تصویب از وزارت تجارت کشور مربوطه
 3. دامنه تجارت خود را انتخاب کنید
 4. مدارک خود را برای به دست آوردن مصوبات دولت کشور مربوطه مرتب کنید

این اسناد بسته به دامنه و موقعیت مکانی شما می‌تواند متفاوت باشد. این لیست شامل موارد زیر است:

 • نام شرکت که ابتدا لازم است از قبل ثبت‌نام کنید
 • آدرس حقوقی شرکت جدید (که باید متناسب با حوزه فعالیت شما باشد و نمی‌تواند یک دفتر مشترک با یک شرکت دیگر باشد)
 • نمودار سازمانی شرکت؛
 • اساسنامه (همچنین اهداف شما در مورد بازگشت سود شرکت را توضیح می‌دهد).
 • مبلغ سرمایه ثبت‌شده (توجه داشته باشید که امروز هیچ آستانه سرمایه‌ای ثبت‌شده برای افتتاح یک شرکت جدید وجود ندارد)
 • امکان‌سنجی (خصوصاً برای شرکت‌های تولیدکننده).
 • ثبت‌نام در دفتر امنیت عمومی
 • ثبت‌نام در اداره امور خارجه ارز
 • حساب بانکی پایه و حساب سرمایه خارجی شرکت خود را باز کنید؛ سرمایه خود را تزریق کنید
 • در دفتر امور مالیاتی ثبت‌نام کنید و دستگاه مالیات خود را تنظیم کنید
 • یک حسابدار و صندوقدار استخدام کنید
 • تهیه دفترچه کارکنان برای کارمندان خود

بسته به صحت صنعت و اسناد شما، این روند به طور کلی بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد.

درهرصورت بعضی از مدارک کلی موردنیاز خواهد بود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری
 • فرم مخصوص برای ثبت شرکت بین‌المللی باید تکمیل و به انگلیسی ترجمه شود.
 • ارائه اطلاعیه تأسیس شرکت و اطلاعیه آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی و حقیقی که در روزنامه‌ها چاپ‌شده است.
 • درخواستی کتبی اداره ثبت علائم تجاری با ذکر نام کشور موردنظر
 • ارائه مدارک شناسایی مدیران و صاحبان حق امضای شرکت شامل کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری -در ایران باید به رؤیت مسئول مربوطه برسد و کپی آن برای ثبت در پرونده تحویل داده شود.
 • پرداخت هزینه
 • تهیه معرفی‌نامه روی سربرگ شرکت که مدیران و صاحبان حق امضا آن را امضا کرده باشند و مهر شرکت روی آن درج‌شده باشد.
 • ارائه وکالت‌نامه دادگستری درصورتی‌که مراحل ثبت توسط یک وکیل انجام می‌شود لازم است

برای راه اندازی یک شرکت تجاری در خارج از کشور نیازی به سرمایه آنچنانی نیست اما باید دارای 2 دارنده سهمیه باشد. انتقال سهمیه‌ها در دفتر ثبت تجارت انجام می‌شود. برای مثال برای راه اندازی شرکت LDA اگر بیشتر از یک سال دارای سهمیه باشد توسط یک Unipessoal Lda کاهش پیدا کند.

ثبت شرکت Sociedade Anónima (SA)

سرمایه این شرکت 50000 یورو است. که برای شروع کار باید حداقل 30% آن را پرداخت کرد. این سرمایه توسط سهام آزاد پرداخت می‌شود و تعداد سهامداران در این شرکت حداقل باید پنج نفر باشند تا بتوانند از عهده آن بربیایند. این شرکت بیشترین تقاضا را از طرف مردم دارد و تمامی حساب‌های آن توسط یک حسابدار بسیار ماهر انجام می‌شود. تمامی فعالیت‌های شرکتSA تنظیم شده است. اگر شرکتی قصد دارد در بورس اوراق سهامدار جز اولین‌ها باشد باید تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌هایش بر طبق برنامه‌ای خاص و جدی باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در خارج 

ثبت شرکت در هر کشوری مراحل مخصوص و مدارک مخصوصی نیاز دارد و لازم است قبل از اقدام قوانین کشور مقصد را با دقت بررسی کنید. درهرصورت بعضی از مدارک کلی موردنیاز خواهد بود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری
 • فرم مخصوص برای ثبت شرکت بین‌المللی باید تکمیل و به انگلیسی ترجمه شود.
 • ارائه اطلاعیه تأسیس شرکت و اطلاعیه آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی و حقیقی که در روزنامه‌ها چاپ‌شده است.
 • درخواستی کتبی اداره ثبت علائم تجاری با ذکر نام کشور موردنظر
 • ارائه مدارک شناسایی مدیران و صاحبان حق امضای شرکت شامل کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری -در ایران باید به رؤیت مسئول مربوطه برسد و کپی آن برای ثبت در پرونده تحویل داده شود.
 • پرداخت هزینه
 • تهیه معرفی‌نامه روی سربرگ شرکت که مدیران و صاحبان حق امضا آن را امضا کرده باشند و مهر شرکت روی آن درج‌شده باشد.
 • ارائه وکالت‌نامه دادگستری درصورتی‌که مراحل ثبت توسط یک وکیل انجام می‌شود لازم است

ثبت شرکت در کشور های مختلف

ثبت شرکت در روسیه

طبق آیین نامه رسمی در روسیه باید فرم قانونی و نام افرادی که قصد تجارت در شرکت را دارند ثبت شود. بعد از این مرحله لازم است که دفتر ثبت معین شود. مرحله دیگر این است که محدوده فعالیت شرکت را مشخص و ثبت کنند. هم‌چنین لازم است که میزان سرمایه شرکت را تعیین کرد و طبق قانون روسیه سرمایه شرکت با روبل حساب می‌شود. بعد از مراحل باید یک جلسه عمومی برگزار شود. برگزاری این شرکت موجب می‌شود سوالات متداولی که برای کارکنان و سرمایه گذاران پیش می‌آید پرسیده و جواب داده شود. این سوالات می‌تواند شامل موارد زیر باشند:

1_  رسیدن به نتیجه‌ای ثابت و مشخص در خصوص مقالات شرکت

2_ انتخاب افرادی برای قسمت‌های مدیریت

3_ تعیین یک حسابدار مطمئن و کاردان

بعد از انجام دادن تمام این کارها لازم است که این اسناد به دست شرکت ترجمه سپرده شود تا تمامی آن را به زبان روسی ترجمه کند و در آخر آن را در شرکت ثبت اسناد به طور رسمی و قانونی ثبت و ضبط کنند.

ثبت شرکت در سنگاپور

سهامدارهای شرکت سنگاپور باید حداکثر 50 نفر باشند. که این تعدا می‌تواند هم جز افراد بومی و هم خارجی باشند. سرمایه‌ای که باید به شرکت پرداخت شود حداقل 1 دلار است. البته باید دانست در هر زمانی سرمایه گذاران می‌توانند میزان سرمایه را افزایش دهند. قانونی که برای مدیریت وجود دارد این است: کسانی که مدیریت شرکت را بر عهده دارند می‌توانند هم جز افراد سنگاپور باشند هم افراد خارجی. البته باید در نظر داشت حداقل یکی از افراد مدیریت سنگاپوری باشند.این فرد باید دارای گذرنامه سنگاپور باشد یا به طور دائم در این کشور زندگی کرده باشد. در هر کشوری که شرکتی ثبت می‌شود اولین کار این است که برای آن شرکت منشی قابل اعتمادی استخدام کنند. دبیر شرکت سنگاپور باید ساکن سنگاپور باشد. هم‌چنین آدرس ثبت شده شرکت باید آدرسی در خود سنگاپور باشد و لازم است که نام شرکت قبل از اینکه شرکت به ثبت دفتری برسد تعیین شده باشد.

ثبت شرکت در کشور چین

از نظر سرمایه گذاری و اقتصادی کشور چین یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان است. این کشور به عنوان مرکز اقتصاد بین‌الملل شناخته می‌شود و دارای رشد سریع و نفوذ زیادی است. چین می‌تواند سرمایه گذاران خارجی را جذب کند. اگر کسی تمایل داشته باشد در این کشور شرکتی افتتاح کند در واقع بهترین اقتصاد را برای آینده خود انتخاب کرده است.

شرکت‌های مختلف در چین

1_   WFOEیکی از ساختارهای مهم در چین است.

2_ شرکت سرمایه گذاری که مختص افراد با تجربه است.

4_  شرکت‌هایی مخصوص کارآفرین‌های متوسط

5_ شرکت‌های خصوصی که در شرایط ویژه‌ای می‌تواند به شرکت دولتی نیز تبدیل شوند

6_ دفترهای نمایندگی برای افرادی که می‌خواهند بازار کار را از ابتدا شروع کنند

ثبت شرکت در امارات متحده عربی

دلایل زیادی وجود دارند که ثابت می‌کنند ثبت شرکت در این کشور می‌تواند سودمند باشد از جمله آنها می‌تواند شامل تغییر دادن ساختار کلی تجارت در جان و بهینه سازی و تنوع در تجارت و سرمایه گذاری باشد.

مراحلی که برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی لازم است شامل موارد زیر هستند:

1_ انتخاب فردی به عنوان صلاح دید که کارآمد و کاردان باشد

2_ نوشتن فرمی قانونی و رسمی

3_ نوشتن اعضا و ساختار شرکت در این فرم که شامل: سرمایه گذاران، مدیریت، دبیر، حسابدار و…

4_ انتخاب و تعیین شرکتی که مراحل قانونی در آن اجرا شود

کارآفرینانی که قصد ثبت شرکت در کشورهای خارجی دارند باید بدانند که به هیچ وجه نمی‌شود مالیات را نادیده گرفت. در صورت نپرداختن مالیات ممکن است عواقب سختی برای شرکت خود به بار آورند. هم‌چنین بهتر است که با وکیل‌ها و افراد مطمئنی در این باره مشورت کنند. زیرا می‌توانند به خوبی درباره آینده شرکت و تجارت اطلاعات دقیقی کسب کنند. زیرا افرادی که برای اولین بار اقدام به ثبت شرکت در خارج از کشور می‌کنند قطعا سوالات مختلفی خواهند داشت. و کارشناسان مجرب می‌توانند جوابگوی تمام سوالات باشند.

ثبت شرکت در استرالیا

 1. ساختار تجارت خود را انتخاب کنید.

ساختاری که برای تجارت خود انتخاب می‌کنید بسیار مهم است، زیرا تأثیر مستقیمی بر مواردی از قبیل:

 • سطح کنترل شما
 • مقدار مالیاتی که باید بپردازید
 • تعهدات نظارتی
 • الزامات بهداشتی و ایمنی در محیط کار
 • میزان مسئولیت شخصی که متحمل می‌شوید

ساختار ثبت شرکت در استرالیا

 • معامله‌گر تنها: این‌زمانی است که شخصی (معمولاً خودتان) را به‌عنوان تنها مالک بخش تجاری ثبت می‌کنید. این بدان معناست که شما مسئولیت کلیه جنبه‌های قانونی اجرای کار را دارید، اما شما حق دارید افرادی را استخدام کنید تا برای شما کار کنند.
 • شرکت: این‌یک تجارت اقتصادی یا نهادی است که یک حقوقی جداگانه در اختیار سهامداران خود دارد.
 • مشارکت: مشارکت زمانی است که بیش از یک شخص و یا نهادها یک تجارت را با هم اداره کنند، اما به شکل یک شرکت نیستند.
 • اعتماد: یک مؤسسه است که دارایی، درآمد و یا درآمدهای دیگری را به سود شخص ثالث در اختیار دارد.
 1. یک نوع تجارت را انتخاب کنید.

با داشتن ساختار، می‌توانید نوع مشاغل موردنظر خود را بهتر بشناسید. هر صنعت مجموعه متفاوتی از تعهدات قانونی و الزامات نظارتی دارد، بنابراین انتخاب نوع تجارت متناسب با صنعت شما بسیار مهم است. تعداد بی‌شماری از انواع تجاری وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید و برخی از انواع اصلی آن عبارت‌اند از:

 • یک تجارت آنلاین
 • یک حق رأی دادن
 • پیمانکار مستقل
 1. درخواست شماره تجارت استرالیا (ABN) کنید و نام کاربری خود را ثبت کنید.

شما به‌طور قانونی نمی‌توانید یک شرکت در استرالیا راه‌اندازی کنید، مگر اینکه صاحب ABN شوید. این‌یک شماره 11 رقمی است که تنها برای تجارت شما بی‌نظیر است و به‌عنوان شناسه دولتی برای تجارت فعالیت می‌کند.

پس از گرفتن ABN، می‌توانید:

 • نام تجاری خود را ثبت کنید
 • کسب‌وکار خود را برای مواردی مانند سفارش کالا و خدمات یا ارسال فاکتور از سایر نمادها مشخص کنید
 • مالیات مطالبات مانند مالیات کالاها و خدمات (GST)
 • از اعتبار برای مواردی مانند کمک‌هزینه انرژی خودداری کنی
 1. نام دامنه خود را ثبت کنید.

شما فقط می‌توانید این مرحله را بعد از اطمینان از نام کسب‌وکار و ABN خود انجام دهید، زیرا فقط اگر یک شغل ثبت‌نام‌شده در استرالیا هستید، فقط می‌توانید یک آدرس.com.au را دریافت کنید. نام دامنه‌ای که شما انتخاب می‌کنید باید به‌نوعی به تجارت شما مرتبط باشد و پیدا کردن و تشخیص آن برای مشتریان آینده آسان باشد.

5- منبع تأمین اعتبار خود را مشخص کنید.

اگر شما ثبت یک شرکت جدید هستید، بنابراین جریان پول نگرانی اصلی شما خواهد بود. شما می‌توانید بهترین برنامه تجاری دنیا را داشته باشید، اما اگر پول‌ندارید، فایده‌ای ندارد. با این کار، مهم است که بدانیم چه منابعی در دسترس است تا دوره رشد اولیه بسیار آسان‌تر شود.

 1. پشته نرم‌افزار خود را انتخاب کنید.

از آنجا که شروع به ثبت شرکت خود می‌کنید، تصمیمات بسیار زیادی در این زمینه اتخاذ خواهید کرد. یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها انتخاب استراتژیک نرم‌افزاری است که می‌تواند زندگی شما را در مقیاس گذاری آسان‌تر کند.

درحالی‌که انتخاب دقیق نرم‌افزار شما بستگی به نوع مشاغلی که ایجاد می‌کنید بسیار وابسته است (یک شرکت SaaS به ابزارهای کمی متفاوت از کافی‌شاپ نیاز دارد)، ابزارهای مختلفی وجود دارد که برای هر شغلی در نظر دارد.

تقریباً هر شرکت باید از CRM برای ردیابی اطلاعات مهم مشتری در یک مخزن مرکزی، یک نرم‌افزار حسابداری یا حسابداری استفاده کند تا امور مالی را به ترتیب حفظ کند و از یک ابزار تحلیلی برای اندازه‌گیری رشد تجارت استفاده کند.
 1. ثبت مالیات صحیح

همان‌طور که در این گفته آمده است: “تنها یقین‌های موجود در زندگی مرگ و مالیات است.” متأسفانه، درصورتی‌که شغلی را در استرالیا شروع کردید نیز صادق است – برای جلوگیری از هرگونه پیامد قانونی احتمالی، باید مالیات‌های صحیح را ثبت کنید. مالیاتی که باید برای آن ثبت‌نام کنید به نوع شرکتی که ثبت می‌کنید بستگی دارد.

ثبت شرکت در آمریکا

به‌طورکلی هیچ‌گونه محدودیتی در مالکیت خارجی شرکتی که در ایالات‌متحده تشکیل‌شده وجود ندارد. مراحل ثبت شرکت برای شهروند خارجی، همانند ساکن ایالات‌متحده است. لازم نیست شهروند ایالات‌متحده باشید یا حتما کارت سبز برای داشتن یک شرکت یا LLC داشته باشید.

بدون مستندات مناسب نمی‌توان در ایالات‌متحده مشغول به کار شد حتی اگر یک شرکت یا LLC داشته باشید. برای شرکت یا LLC در ایالات‌متحده بدون ویزای کاری معتبر مجاز نیست. اگر می‌خواهید برای شغلی که در اختیاردارید کارکنید، باید ویزا بگیرید.

ویزای ایالات‌متحده

 • ویزای E-1: دارنده ویزای E-1 فقط مجاز به فعالیت‌هایی است که برای هنگام صدور ویزا تأییدشده است. برای اخذ ویزای E-1، باید شهروند کشوری باشید که ایالات‌متحده با آن پیمان تجارت و ناوبری را حفظ می‌کند. دارنده ویزای E-1 موظف است با توجه به تجارت قانونی کالاها، خدمات و بانکی، ارزش قابل‌توجهی را برای شرکت خود ایجاد کند. هیچ محدودیتی برای میزان تجارت که باید انجام شود وجود ندارد، اگرچه ایالات‌متحده بیشتر بر تعداد معاملات بیش از ارزش کل تجارت واقعی تأکید می‌کند. ویزای E-1 همچنین اعضای خانواده (همسر قانونی و فرزندان مجرد زیر 21 سال) را در برمی‌گیرد.
 • ویزای سرمایه‌گذار پیمان E-2: ویزای E-2 به شما امکان می‌دهد تا به داخل و خارج از ایالات‌متحده سفر کنید و به‌طور قانونی در تجارت مشغول به کار باشید. E-2 همچنین به شما امکان می‌دهد تا بستگان، همسرتان و سایر افراد وابسته (فرزندان) زیر 21 سال را به خود اختصاص دهید. بیشتر کشورها در مقایسه با ویزاهای E-1 تحت معاهدات ویزای سرمایه‌گذاری E-2 واجد شرایط هستند.
 • ویزای شغلی EB-5 یا ویزای اقامت دائم: ویزای EB-5 گسترده است. شرط‌های اساسی برای اخذ ویزای EB-5 این است که شما باید حداقل 180000 دلار در یک تجارت ایالات‌متحده سرمایه‌گذاری کنید و 10 کار برای کارگران آمریکایی بیش از 2 سال ایجاد کنید. بر اساس سرمایه‌گذاری خود، شما واجد شرایط دریافت کارت سبز برای خود، همسرتان و فرزندان زیر 21 سال هستید. اگر در شرکتی که در یک منطقه اشتغال هدفمند (TEA) قرار دارد، سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید این میزان را نصف (900000 دلار) کاهش دهید. مناطقی که واجد شرایط مناطق TEA باشند، مناطقی با بیکاری زیاد هستند
 • ویزاهای انتقال چندملیتی L-1: ویزا L-1 شرکت‌های خارجی را قادر می‌سازد تا کارمندان دانش مدیریتی، اجرایی و تخصصی را به یک شرکت تابعه، وابسته یا شعبه‌ای که حداقل یک سال در شرکت خارجی کارکرده‌اند منتقل کنند. اگر شرکت خارجی بخواهد شعبه، شرکت وابسته یا شرکت تابعه جدید ایالات‌متحده را افتتاح کند، قوانین مهاجرت امکان انتقال یک کارمند مدیریتی یا اجرایی را برای باز کردن و مدیریت نهاد جدید ایالات‌متحده از طریق مرحله اولیه راه‌اندازی فراهم می‌کند.

اقامت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در خارج

قوانین بسیاری از کشورها، برای صاحبان شرکت‌ها اجازه اقامت صادر می‌کند. معمولاً این کار برای رونق یافتن تجارت انجام می‌شود. به همین دلیل دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت، یکی از روش‌های مهاجرت است. هزینه این نوع اقامت از ویزای سرمایه‌گذاری کمتر خواهد بود.

اگر شما صاحب کسب‌وکار هستید و به دنبال فرصتی مناسب برای گسترش کسب‌وکار خود و هم چنین اجازه‌ی اقامت برای خود و خانواده‌تان هستید، می‌توانید از طریق ایجاد شعبه‌ی شرکت در خارج از کشور و هم چنین دفتر نمایندگی اقدام کنید.

در طول 3 ماه اول اقامت در کشور جدید، شما نمی‌توانید برای یک سند اقامت که تأییدکننده حق اقامت شما در آنجا است، درخواست کنید- اگرچه در برخی کشورها ممکن است مجبور شوید حضور خود را پس از ورود گزارش دهید.

پس از 3 ماه در کشور جدید، ممکن است لازم باشد که محل اقامت خود را نزد مقامات مربوطه (اغلب شهرداری یا ایستگاه پلیس محلی) ثبت کنید و یک گواهی ثبت‌شده برای شما صادر می‌شود. هنگامی‌که شما ثبت‌نام می‌کنید، یک گواهی ثبت دریافت خواهید کرد. این گواهی حق زندگی شما را در کشوری جدید تأیید می‌کند.

گواهی ثبت شما باید بلافاصله صادر شود و هزینه آن بیشتر از هزینه کارت‌های هویت ملی اتباع نیست. این گواهی ثبتی باید به طور نامحدود معتبر باشد (لازم نیست تمدید شود)، هرچند تغییر آدرس ممکن است لازم باشد به مقامات محلی گزارش شود.

اگر شما ملزم به ثبت هستید، ممکن است برای عدم انجام این کار جریمه شوید، اما ممکن است همچنان در کشور زندگی کنید و برای انجام ندادن تنها این کار نمی‌توانید اخراج شوید.

در بسیاری از کشورها، شما باید همیشه این گواهی و کارت هویت ملی یا گذرنامه خود را حمل کنید. اگر آن‌ها را در خانه بگذارید، ممکن است جریمه شوید اما برای این کار نمی‌توانید اخراج شوید.

در اکثر کشورهای اروپایی، می‌توانید پس از 5 سال اقامت موقت برای اقامت دائمی درخواست کنید، البته، استثنائات وجود دارد که بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری می‌توانید گذرنامه منظم را ظرف شش ماه تا یک سال دریافت کنید.

هم اکنون یکی از بهترین کشورها جهت اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، کشور لهستان است، واقع‌شدن این کشور در کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه و شرایط راحت صدور اقامت بدون دردسر از مزایای این کشور است.

هزینه ثبت شرکت در خارج

هزینه ثبت شرکت در کشورهای مختلف متفاوت است. باید هزینه‌ای را که توسط اداره ثبت شرکت‌های بین‎المللی کشور میزبان تعیین‌شده است پرداخت کنید و رسید آن برای ثبت در پرونده ارائه کنید.

برای ثبت شرکت در ارمنستان شما باید عددی در حدود ۶۰۰ دلار برای ثبت شرکت پرداخت کرد. برای ثبت شرکت در ترکیه این رقم تا ۳۵۰۰ دلار بالا خواهد رفت. البته اگر بخواهید با ثبت شرکت در ترکیه اقامت نیز دریافت کنید باید رقم ۴۰۰۰ دلار نیز برای این هزینه‌ها در نظر بگیرید. گزینه دیگر شما اقدام برای ثبت شرکت در اروپا است. بدین منظور شما می‌توانید با ثبت شرکت در لیتوانی که یک کشور اروپایی است با هزینه‌ی پایین‌تر نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا صاحب شرکت رسمی خود شوید. شما برای ثبت شرکت در لیتوانی باید ۳۵۰۰ یورو هزینه در نظر داشته باشید. برای ثبت شرکت در چین درصورتی‌که متقاضی اقامت را بخواهد باید سرمایه ثبتی‌اش 160000 دلار باشد و در صورت درخواست اقامت می‌تواند 20 درصد آن 160000 دلار را پرداخت کند.

مشاوره

جهت ثبت شرکت در خارج از ایران و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت با هدف تجاری هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی
برای ارزیابی ، با موسسه ما تماس بگیرید.


1 دیدگاه برای “ثبت شرکت در خارج

 1. Avatar
  yake گفته:

  من میخوام یک مغازه در کشور چک راه اندازی کنم آیا باید شرکت راه اندازی کنم؟آیا کشور چک برای اینکار مناسب تر است یا اتریش؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  راه اندازی مغازه و ثبت شرکت دو مقوله متفاوت است. جهت ثبت شرکت باید بیزینس پلن قوی ارایه دهید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما ، هلدینگ مهاجرتی Go2tr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو ثبت شرکت
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱