x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

مهاجرت به انگلیس

پادکست مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلستان در سال 2020 با توجه به موقعیت اقتصادی و شرایط اجتماعی این کشور میان افراد زیادی در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد. انگلستان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در دنیاست که سالانه هزاران نفر با هدف کار، تحصیل، گردش و زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهاجرت به این کشور بسته به شرایط روش‌های متعدد و هدف هر فرد است.

مقدمه

مهاجرت به انگلیس

بازار کار و عوامل اقتصادی، محرک اصلی مهاجرت بین‌المللی به انگلستان محسوب می‌شود. بازار کار انگلستان مهاجران را هم از کشورهای EU و هم از کشورهای غیر EU به طرف خود جذب می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که رشد اقتصادی انگلستان و تقاضا برای نیروی کار با مهارت، رو به افزایش است. در حال حاضر کار دلیل اصلی مهاجرت به انگلستان است.

حدود ۲۲۶۰۰۰ نفر جهت کار به انگلستان مهاجرت کرده‌اند،پس از آن مهاجرت تحصیلی به انگلستان در رتبه دوم قرار دارد.

مهاجرت تحصیلی

کشور انگلیس از گذشته در ارائه خدمات تحصیلی معروف بوده است. تحصیل در انگلستان هزینه‌ای معادل ۱۸۰۰۰ هزار تا ۴۰۰۰۰ هزار پوند است، که این قیمت بستگی به مقطع و رشته تحصیلی دارد. اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور کار ساده‌ای نیست. 

 توجه : طبق قوانین اداره مهاجرت انگلستان شما باید سه ماه قبل از شروع ترم تحصیلی خود برای دریافت ویزای tier 4 اقدام نمایید. برای دریافت ویزای tier4، می‌بایست ۳۲۸ پوند پرداخت کنید، همچنین پرداخت هزینه بیمه با شما است. 

مهاجرت کاری

برای کار در این کشور باید ویزای tier2 دریافت کنید، اولین شرط برای اخذ ویزای کار انگلستان داشتن یک دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایی در انگلستان است. برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا تصمیم به کار در این کشور را دارند، قوانین خاصی از جانب اداره کار و اداره مهاجرت انگلستان وضع شده است. شغلی که به شما پیشنهاد می‌شود باید تخصصی باشد و از طریق کارهای معمولی نمی‌توان ویزای کار انگلستان را کسب کرد.

مهاجرت سرمایه گذاری

درحال حاضر اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان در قالب ۳ نوع ویزا قابل انجام است، که به شرح زیر است:

  • ویزای start up : باید یک طرح تجاری یا بیزینس پلن خلاق و نوآورانه ارائه دهید. انگلستان لیستی از موسسات مورد تایید که شامل دانشگاه‌ها یا مراکز تجاری حامی کارآفرینی ارائه داده است، که طرح تجاری شما باید مورد حمایت این موسسات قرار بگیرد. علاوه بر این شما باید در سطح B2 به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و در ۹۰ روز گذشته حداقل ۹۴۵ پوند در حساب بانکی خود داشته باشید، این نوع ویزا به مدت ۲ سال صادر می‌شود و قابل تمدید نیست.
  • ویزای Innovator : برای اخذ این ویزا شما باید یک طرح خلاقانه ارائه دهید که مورد حمایت موسسات مورد تایید انگلستان قرار بگیرد. برای اجرای طرح خود نیز باید حداقل مبلغ ۵۰۰۰۰ پوند در کشور انگلستان سرمایه‌گذاری کنید. این ویزا به مدت ۳ سال اعتبار دارد و می‌توانید برای ۳ سال دیگر تمدید کنید، محدودیتی در تعداد دفعات تمدید این ویزا وجود ندارد. پس از ۳ سال زندگی در این کشور می‌توانید اقامت دائم کشور انگلستان را دریافت کنید.

مهاجرت پناهندگی به انگلیس

مهاجرت پناهندگی به انگلیس

ما هیچوقت این گزینه را پیشنهاد نمی‌کنیم. به این دلیل که اصلا راه عقلانی نیست. متقاضی پناهندگی به کشور انگلیس در ابتدا باید ثابت نماید که کشورش به او پناه نخواهد داد. مهاجرت به کشور انگلیس از طریق پناهندگی به این صورت است که فرد به محض ورود به خاک انگلستان باید درخواست خود را اعلام نماید. در غیر این صورت با درخواست وی موافقت نمی‌شود. در صورتی که پیش از رسیدن به بریتانیا در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا درخواست داده باشید درخواست مجدد شما برای انگلیس فوراً رد می‌شود. فرد متقاضی مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی می‌تواند شریک و فرزند کمتر از 18 سال خود را اپلای نماید. در واقع همسر وی در لیست وابستگان او قرار می‌گیرد. ما باز هم ذکر می‌کنیم که این راه را اصلا پیشنهاد نمی‌کنیم. شریک و فرزندان وی نیز می‌توانند به صورت جداگانه درخواست پناهندگی صادر نماید.
 تحت یک سری شرایط ممکن است پاسخ به درخواست پناهندگی در انگلیس بیش از 6 ماه طول بکشد در نظر داشته باشید که مدارک شما باید به وضعیت تأیید برسد و بتوانید در مصاحبه به طور دقیق شرکت نمایید. در نظر داشته باشید که در ابتدا باید به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید و بتوانید اقامت دائم آن را کسب نمایید.
 
 
 

اخذ پاسپورت انگلیس

اخذ پاسپورت انگلیس

تسلط شما به زبان انگلیس و زبان‌های محلی نیز می‌تواند یک کمک کننده عالی باشد..قوانین کیفری و مالیاتی در کشور انگلیس بسیار مهم است و به طور کلی تا زمانی که پرونده باز دارید نمی‌توانید برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایید. انگلستان یکی از پر ثبات‌ترین کشور از نظر اقتصادی و نظام اجتماعی است و بر این اصل بسیار پایبند است.
 
 

اخذ اقامت انگلیس

اخذ اقامت انگلیس

پایتخت کشور انگلستان شهر لندن است. انگلستان، زیرمجموعه بریتانیای کبیر بوده که توانسته است در سال‌های متوالی، بیشترین میزان پذیرش مهاجر برای اقامت انگلستان را به خود اختصاص دهد. انگلستان یکی از باثبات‌ترین کشورهای جهان از نظر سیاست است.

راه‌های زیادی برای مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت انگلستان وجود دارد که در این مقاله آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

مقدمه

شما برای اخذ اقامت دائم کشور انگلیس نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید. از نظر تحصیلی در صورتی که ویزای سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده باشید، داشتن مدرک لیسانس کفایت می‌کند. برای اخذ اقامت دائم این کشور، باید دوره‌های اخذ ویزا و اقامت موقت را بگذرانید که با توجه به نوع ویزا عموماً بین سه الی شش سال زمان را به خود اختصاص می‌دهد. اقامت دائم این کشور با شهروندی فرق دارد و نباید اشتباه گرفته شود. یک نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به کشور انگلیس وجود دارد و آن این است که اگر شما قصد دارید بدون اقامت موقت به صورت یک بار از اقامت دائم استفاده نمایید، باید تمامی جوانب را به درستی ارزیابی نمایید. اقامت کشور انگلیس در سال‌های اخیر افزایش یافته است؛ به طوری که مهاجرت به کشور انگلیس برای کار رونق گرفته است. در طول اقامت موقت در این کشور، افراد باید بتوانند از نظر قانونی تمامی قوانین را رعایت نمایند. 

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلیس

برای اقامت دائم کشور انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری، باید سرمایه‌ی ۲ میلیون پوندی داشته باشید که این سرمایه ترجیحا به صورت اوراق قرضه دولتی، سهام یا وام انجام پذیر است. سرمایه‌گذار در این کشور اجازه ندارد که سرمایه خود را در بانک سپرده‌گذاری کند و یا مسکن خریداری کند. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری به خود شخص و خانواده او اعطا می‌شود. لازم به ذکر است که هرچه میزان سرمایه شما بیشتر باشد، زمان دریافت اقامت دائم کمتر خواهد بود.

برای مثال :

اگر ۲ میلیون پوند داشته باشید، بعد از ۵ سال اقامت خود را دریافت می‌کنید و اگر ۵ میلیون پوند داشته باشید، بعد از ۳ سال و اگر ۱۰ میلیون پوند داشته باشید، بعد از ۲ سال می‌توانید اقامت دائم کشور انگلستان را دریافت کنید. 

 لازم به ذکر است که برای دریافت این نوع اقامت نیاز به ویزای tire 1 انگلستان است.

 

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلیس

متقاضی ویزای ازدواج، باید به سفارت انگلستان در کشور خود مراجعه کند و درخواست خود را، به همراه کلیه مدارک ازدواج، برای اقامت و شهروندی همسر خود ارائه دهد. اقامت این کشور از طریق ازدواج، نیازمند این است که شما ثابت کنید که با هم حداقل به مدت ۱۸ ماه ارتباط دارید و صرفا قصد شما از ازدواج، گرفتن اقامت انگلستان نبوده است. باید توجه داشته باشید که نوع ویزای ازدواج، مدت زمان ویزا و شرایط آن متفاوت است. با دریافت ویزا، اجازه کار، تحصیل و زندگی در خاک انگلستان را بدست می‌آورید و طی مدت ۵ سال، می‌توانید به اقامت دائم انگلستان دست‌یابید.

 

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلیس

به دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه لندن که در رتبه‌های بالا در رنکینگ جهانی قرار دارند، از سراسر دنیا درخواست‌های زیادی برای تحصیل در انگلستان وجود دارد. تمام مهاجران تحصیلی به انگلستان، باید ویزای تحصیلی tier 4 را برای اقامت انگلستان از طریق تحصیل دریافت کنند.

 

اقامت انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلیس

ویزای کار کشور انگلستان برای اشخاصی است که یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این کشور داشته ‌باشند. مدت زمان ویزای tier 2 انگلستان نهایتا پنج سال و ۱۴ روز است که شما می‌توانید ۵ سال دیگر آن را تمدید کنید و پس از ۵ سال، اقامت دائم کشور انگلستان را به دست آورید.

در همین رابطه بخوانید:

  • دعوتنامه کاری حاوی یک پیشنهاد کاری مکتوب با حقوق مناسب از یک کارفرمای انگلیسی است.
  • دانش متوسط متقاضی به زبان انگلیسی
  • پرینت حساب بانکی ۹۰ روز اخیر متقاضی به مبلغ حداقل ۹۴۵ پوند سپرده ثابت

 

 

شهرهای مهاجر پذیر انگلیس

شهرهای مهاجر پذیر انگلیس

 مناطق جنوب شرقی درکشور انگلیس نیز از دیگر مقاصد محبوب برای مهاجران خارجی محسوب می‌شود این بخش نزدیک به یک و نیم میلیون جمعیت را به خود اختصاص داده است. بخش شرقی انگلیس با جمعیت 635000 نفر از دسته مناطق مهاجرپذیر این کشور محسوب می‌شود. مناطق لوترن و بوستون از دیگر مناطق مهاجرپذیر این کشور هستند و تنها 17 درصد از مردم این مناطق در انگلیس متولد شده‌اند و الباقی خارجی هستند. بوستون شرقی‌ترین شهر اروپایی است که بیشترین میزان پاسپورت‌های غیر اتحادیه اروپا را شامل می‌شود. شهر ولز از دسته شهرهایی است که کمترین میزان مهاجر را داشته و بیش از 90 درصد از مردم این شهر بومی هستند این شهر از نظر آب و هوا برای ایرانیان گزینه خوبی محسوب نمی‌شود. در نظر داشته باشید که ایرانیانی که قصد دارند مهاجرت به کشور انگلیس از طریق تحصیل را انتخاب نمایند باید به سراغ شهرهایی بروند که از نظر فرهنگ و امکانات تحصیلی با آن‌ها سازگار است. ثبت شرکت در کشور انگلیس در شهر لندن یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود در صورتی که پناهندگی به کشور انگلیس  را انتخاب کرده باشید شهر لندن می‌تواند کمی شانس شما را افزایش دهد.
 
 

مهاجرت شرایط خاص به انگلیس

مهاجرت شرایط خاص به انگلیس

در صورتی که قصد شرکت در یک رویداد ورزشی دارید باید از ویزای شرایط خاص استفاده نمایید. در صورتی که هنرمند و یا بازیگر یا موسیقی‌دان هستید باید سعی کنید از ویزای مربوطه استفاده نمایید افرادی که قصد انجام عمل جراحی در این کشور را دارند می‌توانند از ویزای اضطراری این کشور استفاده نمایند. افرادی که قصد انجام تست PLAB را دارند نیز از ویزای کوتاه مدت استفاده می‌کنند. در صورتی که قصد دارید برای شروع کسب و کار وارد این کشور برای کسب اطلاعات اولیه می‌توانید از ویزای توریستی خاص استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که ویزای کارآفرین آینده کشور انگلستان یکی از نمونه‌های بسیار مهم برای مهاجرت به کشور انگلیس محسوب می‌شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد کسب و کارهای مختلفی در این کشور وجود دارد که می‌تواند برای جوانان یک انتخاب عالی محسوب شود. اقامت کشور انگلیس با اجاره خانه از دسته روش‌های ویژه است که کمی دشوار بوده اما خرید خانه در کشور انگلیس و گرفتن اقامت به مراتب آسان‌تر است.
 
 

مهاجرت توریستی به انگلیس

مهاجرت توریستی به انگلیس

ویزای توریستی به منظور گشت و گذار در کشور انگلیس صادر می‌شود و شامل بخش بندی‌های مختلفی است. برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید یک سری شرایط را رعایت نمایید. اول اینکه فرد قصد ترک انگلستان را پس از مدت اعتبار ویزا داشته باشد. فرد باید توانایی پوشش مالی خود و بستگان در طول سفر را داشته باشد. نیاز است که هزینه‌های برگشت را متقبل شود. در صورتی که یک فعالیت کاری ساده ( شرکت در کنفرانس و ... ) دارید می‌بایست مدرکی وجود داشته باشد تا به طور دقیق مشخص سازد که قرار است چه فعالیتی در این کشور صورت بگیرد. نیاز است مدارکی صادر شود که به طور دقیق ثابت نماید رفت و برگشت فرد یک امر ضروری است و هرگز قصد ماندن در این کشور را ندارد. در نظر داشته باشید که ارائه مدارکی که سابقه کاری شما را نشان دهد می‌تواند یک گزینه بسیار عالی محسوب شود. مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی این کشور نیاز است از قرار زیر است:
 1-  پاسپورت که باید حداقل یک برگه سفید داشته باشد و اعتبار آن بیش از 3 ماه باشد.
 2- مدرکی که نشان دهد از نظر مالی در وضعیت خوبی هستید. لیست تراکنش‌های مالی در 6 ماه گذشته باید ارائه شود.
 3-   تمامی موارد باید ترجمه شود.
 4-  در صورتی که برگه دعوتنامه موجود است باید ارائه دهید
 5-  درآمد سالانه فرد باید تعیین شود.
 6- آدرس و شماره تلفن افراد باید مشخص باشد.
 7-  سابقه‌کاری و یا کارت بازرگانی بسیار مهم است.
 8- برگه‌ای که نشان دهد قرار است برای چه فعالیتی به این کشور سفر کنید
 9- شناسنامه و کارت ملی به همراه دو قطعه عکس

مهاجرت از طریق همراه به انگلیس

مهاجرت از طریق همراه به انگلیس

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری که به دو روش بوده و در بخش مربوطه به طور دقیق توضیح داده شده می‌تواند با ویزای همراه نیز صادر شود. در این روش فرد اصلی باید به میزان 200 هزار پوند بودجه اولیه داشته باشد و نیاز است که بودجه وی در وضعیت بالقوه قرار بگیرد، همراه او که همسر و فرزند کمتر از 18 سال است باید از نظر قانونی ممنوع الخروج نباشد و بتواند یک سری مدارک لازم برای مهاجرت به کشور انگلیس را تنظیم نماید. همراه فرد تا یک سال اول نمی‌تواند در این کشور کار کند و باید برگه‌ای برای اثبات وضعیت مالی از سوی فرد اصلی و یا همسر وی ارائه شود. این ویزا در صورتی که در روند صحیح تمدید قرار بگیرد تبدیل به اقامت دائم خواهد شد. 

مهاجرت کاری انگلیس

مهاجرت کاری انگلیس

 ویزای کار کشور انگلستان از دسته ویزا‌هایی است که به صورت دائم محسوب می‌شود که برای افرادی که از نظر شغلی و تخصص در رده بالایی هستند بسیار عالی خواهد بود. این ویزا به صورت طولانی مدت صادر می‌شود و در حوزه‌های فناوری اطلاعات و یا حسابداری و همینطور تدریس گزینه‌‌های خوبی است. در نظر داشته باشید که رشته‌های مراقبت‌های بهداشتی نیز در این دسته قرار می‌گیرد و می‌تواند با درآمد خوبی همراه باشد. در نظر داشته باشید که یک لیست از شغل‌های مختلف است که شغل شما می‌بایست در شغل‌های این لیست وجود داشته باشید در واقع این لیست نشان می‌دهد که کشور انگلیس در کدام یک از شغل‌ها با کمبود نیرو مواجه است. در ابتدا شغل‌ها در داخل منطقه اقتصادی اروپا معرفی می‌شود و در صورتی که هنوز جای خالی باقی نمانده باشد افراد می‌توانند شانس بیشتری داشته باشند. کاریابی در کشور انگلیس از طریق سایت‌های معتبر نیز امکان پذیر است.
 نوع دیگر مهاجرت به کشور انگلیس از طریق کار وجود دارد به این ترتیب که یک اسپانسر و یا کارفرما وجود دارد که مجوز کار را برای فرد متقاضی صادر می‌نماید. پیشنهاد شغلی وی در ابتدا برای افراد داخل بریتانیا بوده و در صورتی که به حد نصاب نشد به مهاجران ابلاغ می‌شود. . در طول سال به میزان 20000 نفر می‌توانند از این نوع ویزا استفاده نمایند. سه ماه پیش از شروع کار باید ویزا دریافت نمایید و پس از اخذ ویزا سه هفته زمان دارید برای خروج از کشور تصمیم بگیرید. مدت اقامت شما برای کشور انگلیس به تاریخ درج شده بر روی ویزا که عموماً 5 سال است و یا تاریخ گواهی اسپانسری بستگی دارد. هزینه اقامت در کشور انگلیس بر اساس شهری که در ان زندگی می‌کنید و سبک زندگی فرد مشخص می‌شود. در صورتی که مهاجرت از طریق 
un کشور انگلیس را انتخاب کرده باشید هزینه‌های زندگی فرق خواهد نمود.
 
 

مهاجرت تحصیلی‌ به انگلیس

مهاجرت تحصیلی‌ به انگلیس

ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 عموماً به دانش آموزان و یا دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد که برای تحصیل در مدارس و کالج‌ها و همینطور دانشگاه‌ها به این کشور سفر نمایند. برای اپلای این نوع ویزا شما باید یک برگه پذیرش تحصیلی CAS داشته باشید و بهتر است که این گواهی از سوی دانشگاه‌های تحت لیسانس Tier4 صادر شود. طبق قانون این کشور فرد باید به مدت حداقل 15 ساعت در هفته به تحصیل بپردازد و باید ثابت کند که می‌تواند از پس مخارج زندگی و همینطور محل اقامت خود برآید. در نظر داشته باشید که این دانشگاه‌های کشور انگلیس شرایط پرداخت شهریه برای ترم‌های مختلف وجود دارد و این روند اجازه می‌دهد که هزینه‌های زندگی شما نیز در وضعیت نرمال قرار بگیرد. افرادی که مهاجرت به کشور انگلیس از طریق تحصیل را انتخاب کرده‌اند می‌توانند به میزان 10 الی 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. به طور کلی و طبق جدیدترین قوانینی که برای مهاجرت به کشور انگلیس دیده می‌شود ویزای دانشجویی این کشور دارای اعتبار چندین بار ورود و خروج است. در نظر داشته باشید که به طور کلی در بین ایرانی‌ها بیش از 75 درصد ویزای تحصیلی را برای مهاجرت به کشور انگلیس انتخاب می‌کنند. پس از تحصیل می‌توانید به مدت 6 ماه در این کشور دنبال کار باشید و پس از یافتن شغل مورد نظر خود می‌توانید برای ویزای کار اقدام نمایید و پس از گذشت یک دوره مشخص می‌توانید برای اقامت این کشور اقدام نمایید. اداره مهاجرت کشور انگلیس جدیدترین شرایط مهاجرت به کشور انگلیس را ساده‌تر از قبل اعلام کرده است.
 
 

مهاجرپذیری انگلیس

مهاجرپذیری انگلیس

پس از جنگ جهانی دوم تا به امروز شاهد سیر مهاجرت به کشور انگلیس هستیم به طوری که این روند روز به روز در حال افزایش است. فرهنگ خوب مردم این کشور و سنت‌های فرا مرزی موجود سبب می‌شود که مردم در زمینه مهاجرت، کشور انگلیسی را انتخاب نمایند. این کشور رتبه بالایی در میزان مهاجرپذیر بودن به خود اختصاص داده است است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد برخی از کشورها بیشترین آمار مهاجرت به کشور انگلیس را به خود اختصاص داده‌اند که بخش بعد به طور دقیق در این زمینه صحبت می‌کند. در سال 2014 ایرانیان زیادی در رده سنی 30 سال مهاجرت به کشور انگلیس را انتخاب کردند ، با اینکه مهاجرت به کشور انگلیس برای ایرانیان کار ساده‌ای نیست 
 
 
 

مهاجرت از طریق تولد به انگلیس

مهاجرت از طریق تولد به انگلیس

اقامت انگلیس از طریق تولد به دو صورت اصل خاک و اصل خون صورت می‌گیرد. قوانین این کشور شباهت زیادی با قوانین ایران دارد.
 اگر نوزاد پس از سال 1983 در انگلیس متولد شده باشد می‌تواند اقامت این کشور را دریافت نماید. یک شرط اصلی در این بین شهروند بودن پدر یا مادر وی و یا هر دو مورد است. در این زمینه در ابتدا یک فرم به نام 
form MN1 پر شده و به اداره مهاجرت این کشور تحویل داده می‌شود.
 در صورتی که والدین فرزند هر دو شهروند بریتانیا باشند و پیش از تولد فرزند اقامت دائم داشته باشد فرزند به طور خودکار تابعیت این کشور را خواهد داشت و نیازی به درخواست نیست.
 در صورتی که والدین تابعیت انگلیسی نداشته باشند و فرزند در خاک این کشور به دنیا آید برای اخذ تابعیت انگلیسی فرزند ، او باید تا ده سالگی در این کشور زندگی کند و با به صورت محدود از کشور خارج شود. در واقع به ازای هر سال فرد می‌تواند 90 روز بیرون از کشور انگلستان باشد. 

در این شرایط باید form T پر شود و به اداره مهاجرت انگلیس تحویل داده شود.در صورتی که یکی از والدین تا پیش از ده سالگی فرزند اقامت این کشور را اخذ کرده باشد می‌تواند برای فرزند خود نیز اقدام نماید. یک نکته مهم وجود دارد در صورتی که پدر فرزند انگلیسی باشد اما مادر وی انگلیسی نباشد نیاز به پر نمودن یک فرم Form UKM است.
 
 

 
 

 

مهاجرت از طریق ازدواج به انگلیس

مهاجرت از طریق ازدواج به انگلیس

همانطور که در بخش روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس صحبت شد یکی از روش‌هایی که در نهایت می‌تواند اقامت این کشور را فراهم سازد ازدواج است. در صورتی که بخواهید با یک فرد که اقامت دائم انگلیس و یا حق شهروندی این کشور را دارد ازدواج کنید می‌توانید از طریق ویزای ازدواج که زیر مجموعه ویزای  خانوادگی است وارد این کشور شوید. شما باید ثابت کنید که به مدت حداقل 18 ماه با هم در ارتباط هستید برای اینکار چندین روش وجود دارد. اول این که به  صورت رسمی ازدواج کرده‌اید، نامزده هستید و قصد ازدواج دارید و در نهایت حداقل دو سال با هم زندگی مشترک دارید. در صورتی که هنوز در وضعیت نامزد هستید باید به صورت مستند ثابت نمایید که تا 6 ماه پس از وارد شدن به بریتانیا ازدواج خود را ثبت می‌کنید. در صورتی که فرد قبلاً ازدواج کرده باشد باید گواهی طلاق و یا فوت همسر قبلی خود را نیز ارائه دهد. از طرف دیگر باید ثابت نمایند که با شخص دیگری در ارتباط نیستند.
 در صورتی که همسر شما دارای اقامت موقت انگلستان است و یا یکی از ویزاهای 
point-based را دارد روال کاری فرق می‌کند در این روش شما باید در ابتدا به عنوان یکی از وابستگان همراه او اقدام نمایید و پس از اینکه مدت زمان لازم سپری شد شریک شما به اقامت دائم خود خواهد رسید. شما می‌توانید ویزای خود را به ویزای ازدواج نیز تبدیل نمایید و پس از دوره‌ای اقامت دائمی بگیرید.
 میزان درآمد لازم برای اخذ ویزای ازدواج این کشور 18600 پوند در سال است. در صورتی که صاحب فرزند شوید باید میزان درآمد 22400 پوند در سال باشد. در واقع به ازای هر بچه در سال 2400 پوند به مبلغ اصلی اضافه خواهد شد. تا زمانی که ازدواج شما رسمی نشده باشد نمی‌توانید در این کشور کار کنید و تنها به میزان 33 ماه اقامت در این کشور به شما داده می‌شود.
 
 
 

مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس

مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس

در صورتی که مهاجرت به کشور انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اید باید بدانید که دو روش پیش روی شما است که باید با ارزیابی‌های مشخص بهترین گزینه را انتخاب نمایید. اولین روش به این صورت بوده که نیاز به مبلغ 200 هزار پوند اولیه دارد و ویزایی که به این روش تعلق می‌گیرد ویزای tier1 نام دارد. این ویزا برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی است که سرمایه‌های بزرگی بر پایه تجارت در این کشور راه اندازی می‌کنند. سرمایه‌گذاری در یکی از روال‌های تجاری نیز در همین لیست قرار دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور انگلیس در صورتی که یک پلن کاری تأیید شده از سوی یکی از ارگان‌های معتبر این کشور داشته باشد می‌توانند این ویزا را دریافت نمایند. ویزای tier1 برای افراد محدودی که دارای استعداد به خصوص در زمینه‌های کاری مشخصی هستند نیز صادر می‌شود. نوع دیگری از روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد که بودجه یک میلیون پوندی را در ابتدا می‌طلبد که به نوبه خود برای دسته افرادی که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند صادر می‌شود این سبک از ویزا به صورت طولانی مدت صادر می‌شود در نظر داشته باشید که روش اول مهاجرت به کشور انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانید برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود ویزای همراه همزمان نیز درخواست نمایید که یکی از بهترین مزایای این ویزا محسوب می‌شود.
 
 

روش‌ های مهاجرت به انگلیس

روش‌ های مهاجرت به انگلیس

یکی از روش‌های بسیار مهم برای مهاجرت به کشور انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری است که دارای حداقل بودجه مورد نظر بوده و یک سری قوانین مخصوص به خود دارد. این ویزا به صورت ترکیبی برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در این کشور صادر می‌شود و عموماً شرایط آن در هر سال با تغییراتی هر چند جزئی همراه است.
 از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس از طریق ازدواج است که به نوبه خود دارای شرایط خاصی است. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به کشور انگلیس باید قوانین ازدواج به طور دقیق رعایت شود. کار و تخصص از دیگر نوع مهاجرت به کشور انگلیس محسوب می‌شود که با هدف مشخصی همراه است در نظر داشته باشید که کاریابی در این کشور نیاز به بررسی‌های دقیقی دارد و شاید کار ساده‌ای نباشد.
 تحصیل نیز به نوبه خود از دسته روش‌های خوب مهاجرت به کشور انگلیس است که با مزایای زیادی همراه است و تمام کسانی که این روش را انتخاب می‌کنند شانس بیشتری در ورود به بازار کار این کشور دارند، ویزای تحصیلی انگلیس در وضعیت مالتی قرار دارد و می‌تواند چندین بار ورود و خروج را برای آن در نظر گرفت. یک موضوع بسیار مهم در زمینه مهاجرت به کشور انگلیس نیز با شرایط خاص مانند کارآفرینی و یا فعالیت‌های استارت آپی وجود دارد که قوانین این سری ویزا به نوبه خود دستخوش تغییرات است.
 
 

راحت‌ترین روش مهاجرت به انگلیس

راحت‌ترین روش مهاجرت به انگلیس

از آنجایی که کشور انگلستان یکی از مطرح‌ترین کشورهای جهان در زمینه‌های سیاسی و رفاه اجتماعی و اقتصادی است میزان مهاجرت به کشور انگلیس افزایش یافته است و روش‌‌‌های مختلفی نیز برای مهاجرت به کشور انگلیس دیده می‌شود که هر یک بر اساس شرایط افراد می‌تواند گزینه جالبی به نظر برسد. این کشور 50 میلیون جمعیت دارد و بزرگ‌ترین کشور بریتانیای کبیر محسوب می‌شود. طبق آماری که به دست ما رسیده است، سیستم تحصیلی پیشرفته در کشور انگلیس به صورتی است که یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس به وسیله ویزای تحصیلی خواهد بود. پایتخت انگلیس بیشترین میزان مهاجران تحصیلی را به خود اختصاص می‌دهد این روش به دلیل عدم نیاز به هزینه بالا از دسته روش‌های بسیار عالی برای مهاجرت به کشور انگلیس محسوب می‌شود و می‌تواند برای جوانانی که به دنبال آینده تحصیلی خوبی هستند بهترین گزینه باشد.
 
 

میزان رضایت مهاجران به انگلیس

میزان رضایت مهاجران به انگلیس

از نظر کاری میزان مهاجرت به این کشور با رضایت بیش از 99 درصد همراه است، در واقع مردمی که به کشور انگلیسی مهاجرت کرده‌اند می‌‌توانند از فرصت‌های شغلی بسیار متنوعی استفاده نمایند و به زبانی ساده‌تر هیچ نوع توانایی در این کشور بدون استفاده باقی نمی‌ماند، هر بخش از کار به دست یک شخص داده می‌شود و دولت کشور انگلیس به شغل‌های تیمی و گروهی بسیار تأکید دارد. رشد اقتصادی در انگلستان طبق استانداردهای لازم پیش می‌رود و این روند نیز موجب رضایت 80 درصدی مهاجرت به کشور انگلیس است.
 
افراد میانسالی که مهاجرت به کشور انگلیس را انتخاب کرده‌اند با رضایت صد در صد همراه است که این رقم به نوبه خود یک شاهکار بزرگ است، علت این امر این است که وقتی رشد جمعیت جوان در کشور انگلیس بیشتر شود خدمت رسانی به افراد میانسال می‌تواند بیشتر و بهتر صورت بگیرد به این ترتیب در بین جامعه آماری افراد بالای 50 سال هیچ نوع عدم رضایتی دیده نمی‌شود.
 شرایط بازنشستگی در کشور انگلیس بسیار عالی است به طوری که افراد پس از بازنشستگی نیازی به کار کردن مجدد ندارند. این روند در نظام پرداخت مالیات نیز دیده می‌شود در نظر داشته باشید که سیاست‌های مالیاتی در کشور انگلیس به نسبت سایر مناطق بهتر اعلام شده است.

 
 

آمار مهاجران به انگلیس

آمار مهاجران به انگلیس

از سال 2012 بیشترین آمار مهاجرت به کشور انگلیس برای مردم کانادا بوده است به طوری که به میزان 90000 نفر در طی سال‌های مختلف از کانادا وارد انگلیس شده‌اند با توجه به اینکه شرایط زندگی در کانادا نیز در وضعیت خوب است اما باز هم مهاجرت به کشور انگلیس دیده می‌شود. با ورود افراد کانادایی به این کشور یک سری سیاست‌های فرهنگی جدید صورت گرفت که به نفع اتباع خارجی شد و به این ترتیب جمهوری ایرلند نیز مهاجرت به کشور انگلیس را انتخاب نمود. با ورود مردم ایرلند به کشور انگلستان یک سری ناملایمی‌ها مبنی بر حملات تروریستی ایجاد شد اما به سرعت به وضعیت آرامش رسید. کشور انگلیس بسیار قانونمند بوده و با تیم‌های قانون شکن قطعاً برخورد جدی خواهد بود.
 هندی‌ها نیز مهاجرت به کشور انگلیس را یک انتخاب خوب می‌دانند به طوری که در سه سال اخیر اینطور به نظر می‌رسد که مردم هندوستان به کشور انگلیس مهاجرت کرده‌اند و عموماً ترتیب مهاجرت این افراد به شکل خانوادگی است. یکی از دلایلی که هندی‌ها مهاجرت به کشور انگلیس را انتخاب کردند فضای کثیف کشور خودشان بود به طوری که بیماری‌های مختلف شایع شده بود به این ترتیب با گذراندن شرایط سخت‌گیرانه کشور انگلیس به میزان 75 درصد از متقاضیان هندی توانستند مهاجرت به کشور انگلیس را به نفع خود نمایند.
 یک بررسی نیز بر روی مردم ایران صورت گرفته است، در سال 2015 درصد کمی از مردم ایران مهاجرت به کشور انگلیس را انتخاب کردند علت آن عدم صدور ویزا برای این مردم بود و سختگیری‌های کشور انگلیس در این زمینه بسیار طولانی بود به طوری که پس از گذشت یک دوره طولانی مدت و افزایش تعداد درخواست‌ها از سوی مردم ایران قوانین مهاجرت به کشور انگلیس تغییر کرده و کمی آسان‌تر از قبل شد به طوری که در سال 2018 شاهد آمار شگقت انگیزی در زمینه مهاجرتی به این کشور هستیم. 
 
 

مشاوره مهاجرت به انگلیس
آخرین ویرایش: ‏1 هفته پیش - 31,506 نمایش

سوالات متداول

بهترین روش مهاجرت به انگلیس چیست؟

برای مهاجرت به انگلیس نیاز به استخدام وکیل مهاجرتی است؟

نظرات

میخواستم در مورد مهاجرت به انگلستان راهنمایی بفرمایید

2020-02-11 08:13:03

سلام دوست عزیز، بسته به نحوه مهاجرت شرایط متفاوت می باشد.برای اطلاعات بیشتر با شماره های 02143000021تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2020-05-03 09:04:31

سلام دوست عزیز، بسته به نحوه مهاجرت شرایط متفاوت می باشد.برای اطلاعات بیشتر با شماره های 02143000021تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2020-05-03 09:04:31

درود برشما ممنون میشم اگر صفر تا صد مهاجرت پناهندگی جهت بنده و همسر و فرزندم و برآورد هزینه رو بفرمایید

2019-08-20 19:42:22

سلام دوست عزیز : مهاجرت از راه پناهندگی علاوه بر غیرقانونی بودن آن، راهی بسیار اشتباه برای تغییر سبک زندگی و آینده خود در دیگر کشورهاست. پیشنهاد می کنیم با مشاورین ما تماس بگیرید تا جهت انتخاب راه قانونی و آسان تر برای خود و خانواده تان شما را راهنمایی کنند. 02143000021 داخلی 76.با تشکر تیم اعزام GO2TR.

2020-05-30 15:27:45

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021