uk
کشور انگلیس

مهاجرت به انگلیس

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

در سال 2014 ایرانیان زیادی در رده سنی 30 سال مهاجرت به کشور انگلیس را انتخاب کردند ، با اینکه مهاجرت به کشور انگلیس برای ایرانیان کار ساده‌ای نیست و برای اخذ اقامت باید دشواری‌های زیادی را پشت سر بگذارند اما باز هم شاهد هستیم که رقم مهاجرت به کشور انگلیس در بین مردم ایران با رشد 35 درصد در سال 2018 همراه بوده است. از نظر کاری میزان مهاجرت به این کشور با رضایت بیش از 99 درصد همراه است، در واقع مردمی که به کشور انگلیسی مهاجرت کرده‌اند می‌توانند از فرصت‌‌های شغلی بسیار متنوعی استفاده نمایند و به زبانی ساده‌تر هیچ نوع توانایی در این کشور بدون استفاده باقی نمی‌ماند، هر بخش از کار به دست یک شخص داده می‌شود و دولت کشور انگلیس به شغل‌های تیمی و گروهی بسیار تأکید دارد. در صورتی که مهاجرت به کشور انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اید باید بدانید که دو روش پیش روی شما است که باید با ارزیابی‌های مشخص بهترین گزینه را انتخاب نمایید. اولین روش به این صورت بوده که نیاز به مبلغ 200 هزار پوند اولیه دارد و ویزایی که به این روش تعلق می‌گیرد ویزای tier1 نام دارد. این ویزا برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی است که سرمایه‌های بزرگی بر پای تجارت در این کشور راه‌اندازی می‌کنند. فرد متقاضی مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی می‌تواند شریک و فرزند کمتر از 18 سال خود را اپلای نماید. در واقع همسر وی در لیست وابستگان او قرار می‌گیرد. شریک و فرزندان وی نیز می‌توانند به صورت جداگانه درخواست پناهندگی صادر نماید. برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید یک سری شرایط را رعایت نمایید. اول اینکه فرد قصد ترک انگلستان را پس از مدت اعتبار ویزا داشته باشد. فرد باید توانایی پوشش مالی خود و بستگان در طول سفر را داشته باشد. نیاز است که هزینه‌های برگشت را متقبل شود. در صورتی که یک فعالیت کاری ساده ( شرکت در کنفرانس و ... ) دارید می‌بایست مدرکی وجود داشته باشد تا به طور دقیق مشخص سازد که قرار است چه فعالیتی در این کشور صورت بگیرد. . ویزای توریستی عادی 6 ماه اقامت دارد و ویزای توریستی مولتی 2 ساله صادر می‌شود. توریستی مولتی در مدل 5 سال نیز وجود دارد. کار در کشور انگلیس با ویزای توریستی امکان پذیر نیست و شرایط اقامت در کشور انگلیس نیز برای ویزای توریستی کوتاه مدت است.
 

پس از جنگ جهانی دوم تا به امروز شاهد سیر مهاجرت به کشور انگلیس هستیم به طوری که این روند روز به روز در حال افزایش است. فرهنگ خوب مردم این کشور و سنت‌های فرا مرزی موجود سبب می‌شود که مردم در زمینه مهاجرت، کشور انگلیسی را انتخاب نمایند.

از سال 2012 بیشترین آمار مهاجرت به کشور انگلیس برای مردم کانادا بوده است به طوری که به میزان 90000 نفر در طی سال‌های مختلف از کانادا وارد انگلیس شده‌اند با توجه به اینکه شرایط زندگی در کانادا نیز در وضعیت خوب است اما باز هم مهاجرت به کشور انگلیس دیده می‌شود.

افراد میانسالی که مهاجرت به کشور انگلیس را انتخاب کرده‌اند با رضایت صد در صد همراه است که این رقم به نوبه خود یک شاهکار بزرگ است، علت این امر این است که وقتی رشد جمعیت جوان در کشور انگلیس بیشتر شود خدمت رسانی به افراد میانسال می‌تواند بیشتر و بهتر صورت بگیرد به این ترتیب در بین جامعه آماری افراد بالای 50 سال هیچ نوع عدم رضایتی دیده نمی‌شود.

از آنجایی که کشور انگلستان یکی از مطرح‌ترین کشورهای جهان در زمینه‌های سیاسی و رفاه اجتماعی و اقتصادی است میزان مهاجرت به کشور انگلیس افزایش یافته است و روش‌‌‌های مختلفی نیز برای مهاجرت به کشور انگلیس دیده می‌شود که هر یک بر اساس شرایط افراد می‌تواند گزینه جالبی به نظر برسد. 

 از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس از طریق ازدواج است که به نوبه خود دارای شرایط خاصی است. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به کشور انگلیس باید قوانین ازدواج به طور دقیق رعایت شود.

نوع دیگری از روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد که بودجه یک میلیون پوندی را در ابتدا می‌طلبد که به نوبه خود برای دسته افرادی که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند صادر می‌شود این سبک از ویزا به صورت طولانی مدت صادر می‌شود 

همانطور که در بخش روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس صحبت شد یکی از روش‌هایی که در نهایت می‌تواند اقامت این کشور را فراهم سازد ازدواج است. در صورتی که بخواهید با یک فرد که اقامت دائم انگلیس و یا حق شهروندی این کشور را دارد ازدواج کنید می‌توانید از طریق ویزای ازدواج که زیر مجموعه ویزای به که خانوادگی است وارد این کشور شوید.

اقامت انگلیس از طریق تولد به دو صورت اصل خاک و اصل خون صورت می‌گیرد. قوانین این کشور شباهت زیادی با قوانین ایران دارد.
 اگر نوزاد پس از سال 1983 در انگلیس متولد شده باشد می‌تواند اقامت این کشور را دریافت نماید. 

متقاضی پناهندگی به کشور انگلیس در ابتدا باید ثابت نماید که کشورش به او پناه نخواهد داد. مهاجرت به کشور انگلیس از طریق پناهندگی به این صورت است که فرد به محض ورود به خاک انگلستان می‌بایست درخواست خود را اعلام نماید. 

ویزای تحصیلی انگلستان tier4 عموماً به دانش آموزان و یا دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد که برای تحصیل در مدارس و کالج‌ها و همینطور دانشگاه‌ها به این کشور سفر نمایند.

سه ماه پیش از شروع کار باید ویزا دریافت نمایید و پس از اخذ ویزا سه هفته زمان دارید برای خروج از کشور تصمیم بگیرید.

مهاجرت به کشور انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری که به دو روش بوده و در بخش مربوطه به طور دقیق توضیح داده شده می‌تواند با ویزای همراه نیز صادر شود. 

ویزای توریستی به منظور گشت و گذار در کشور انگلیس صادر می‌شود و شامل بخش بندی‌های مختلفی است. برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید یک سری شرایط را رعایت نمایید. اول اینکه فرد قصد ترک انگلستان را پس از مدت اعتبار ویزا داشته باشد. فرد باید توانایی پوشش مالی خود و بستگان در طول سفر را داشته باشد. 

اقامت کشور انگلیس با اجاره خانه از دسته روش‌های ویژه است که کمی دشوار بوده اما خرید خانه در کشور انگلیس و گرفتن اقامت به مراتب آسان‌تر است.
 

در صورتی که پناهندگی به کشور انگلیس  را انتخاب کرده باشید شهر لندن می‌تواند کمی شانس شما را افزایش دهد.
 
 

 برای ثبت نام آنلاین نیاز به اسکن صفحه اول پاسپورت خود دارید و باید فرم درخواست وقت سفارت انگلیس تکمیل شود. نیاز است که در صورت وجود دعوتنامه اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی میزبان را صادر نمایید.

شما برای اخذ اقامت دائم این کشور نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید. از نظر تحصیلی در صورتی که ویزای سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده باشید داشتن مدرک لیسانس کفایت می‌کند.

پاسپورت کشور انگلیس عموماً 7 الی 10 سال پس از اقامت شما در این کشور صادر می‌شود. در این دوره باید ثابت نمایید که بیشترین زمان خود را در کشور انگلیس گذرانده‌اید، از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی هستید و کشور سود رسانده‌اید، جرمی مرتکب نشده‌اید، توانسته‌اید بهترین روش را برای اخذ پاسپورت انتخاب نمایید و به نوبه خود با مردم این کشور ارتباط خوبی دارید.

مطالب مرتبط