x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

مهاجرت به سوئیس

سوئیس از جمله کشورهایی است که هر شخص برای مهاجرت به آن فکر می‌کند. می‌توان مهاجرت به سوئیس را در سال 2020 از گزینه‌های اول مهاجرتی در اروپا دانست.

آمار بیکاری در سوئیس در سال 2020 تنها 0.09% و تورم نیز 1.2% است نتیجتا زندگی در این کشور تجربه مطلوبی برای همگان خواهد بود. باید توجه داشت کشوری چون سوئیس با اقتصادی قوی، شرایط مهاجرتی متفاوتی با دیگر کشورها دارد.

نکته‌ای که به طور معمول باید مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشور سوئیس قرار بگیرد، میانگین بالای هزینه‌های زندگی در این کشور است. افرادی که به تازگی قصد ورود به این کشور را دارند در ابتدا اقامتی سخت خواهند داشت. راه‌های اقامت سوئیس از طریق دیگر نظیر تولد، ازدواج، کار و سرمایه گذاری، تحصیل امکان پذیر است.

مقدمه

یکی از محبوب‌ترین کشورهای مهاجرپذیر در اروپا کشور سوئیس است. شرایط امنیت شهری و رفاهی برای یک زندگی ایده‌آل در کشور سوئیس مهم است. با توجه به اینکه اقتصاد سوئیس از ثبات و رونق خوبی برخوردار است، متقاضیان مهاجرت به این کشور درصد زیادی را به خود اختصاص داده است. کشور سوئیس یک کشور مرفه و ثروتمند به شمار می‌آید و جزو بیست و پنجمین کشوری است که به حوزه شینگن پیوسته است.

برای مهاجرت به کشور سوئیس نیاز به دریافت ویزای مخصوص دارید، ویزای نوع C و ویزای نوع D برای افراد صادر می‌شود، با استفاده از ویزای نوع C که یک ویزای کوتاه مدت است، فرد متقاضی مهاجرت، به این کشور مجاز است تا سه ماه در این کشور حضور داشته باشد.

ویزای نوع D یک ویزای بلند مدت برای اقامت در سوئیس محسوب می‌شود؛ افرادی که قصد دریافت ویزای نوع  D را دارند حتماً باید ابتدا ویزای کوتاه مدت دریافت کرده و پس از طی مراحل، ویزای بلند مدت را برای مهاجرت به سوئیس و اقامت در این کشور دریافت کنند. مهاجرت به کشور سوئیس از طریق دریافت ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی و همچنین ازدواج امکان‌پذیر است.

اگر افراد بتوانند در کشور سوئیس یک ملک خریداری کنند، می‌توانند به این کشور مهاجرت نمایند. ویزای نوع B برای افرادی مناسب است که از کشورهایی غیر از کشورهای اروپایی قصد مهاجرت به سوئیس را دارند. مهاجرت به کشور سوئیس از طریق ازدواج نیز امکان پذیر است. اگر پدر و مادر و یا اقوام شما تابعیت کشور سوئیس را داشته باشند و حداقل به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشند، می‌توانید از طریق آن‌ها ویزای سوئیس را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنید.

انواع راه‌های مهاجرت به سوئیس 

 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق ازدواج و نامزدی
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

این روش‌هایی است که به طور کلی مهاجرت از طریق آن‌ها صورت می‌پذیرد. 

در رابطه با پناهندگی می‌توان گفت برای افرادی مناسب است که جانشان در آن کشور در خطر است. یعنی طبق تعریف قانون از نظر امنیت جانی در خطر هستند. لذا روش پناهندگی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

راحت‌ترین روش مهاجرت

راحت‌ترین روش مهاجرت

بارها دیده می‌شود که فرد متخصص نیز پس از ده سال نمی‌تواند پاسپورت این کشور را اخذ نماید. کشور سوئیس یک کشور ثروتمند است، بنابراین برای مهاجرت به یک کشور ثروتمند بهترین روش سرمایه‌گذاری خواهد بود. در این روش نیازی نیست که افراد حتماً شرکتی تأسیس نمایند افراد می‌توانند تجارت راه اندازی کنند و یا سرمایه‌ای را در اختیار دولت این کشور قرار دهند در هر صورت مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایهٰ‌گذاری یک گزینه بی‌نظیر محسوب می‌شود، روشی بسیار سریع و قدرتمند است که سبب می‌شود بتوانید همراهان خود را نیز وارد خاک این کشور نمایید.

روش دیگری که می‌تواند روال مهاجرت به کشور سوئیس را آسان‌تر نماید کسب و کار و تخصص است. تخصص یعنی شما می‌توانید حرفی برای زدن داشته باشید که دیگر مردم این کشور ندارند. یعنی می‌توانید به سادگی وارد مرحله حرفه‌ای شوید. قطعاً نیاز به نمونه کار دارید، نمونه کارهای غیر تکراری، نمونه کارهایی که بتواند کارفرما را در جایش میخکوب کند. بله مجاب کردن کارفرما سخت است خیلی سخت است اما اگر به خودمان مطمئن باشیم قطعاً می‌شود.

افرادی که با یک فرد سوئیسی ازدواج می‌کنند نیز می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن اقامت این کشور را اخذ کنند اما چون این گزینه به نسبت سایر گزینه‌ها درصد کمتری دارد ما آن را آخر از هر چیز اعلام کرده‌ایم. در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور سوئیس می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند تحصیل خوبی داشته باشند نیز یک گزینه بسیار خوب است. اما نیاز است که از پس هزینه تحصیل در این کشور برآییم. کاریابی در سوئیس برای کسانی که تخصص خوبی ندارند دشوار است. اداره مهاجرت سوئیس اعلام کرده است که اقامت سوئیس برای ایرانیان در سال‌های اخیر آسان‌تر از قبل است به طوری‌که هزینه اقامت در سوئیس نیز کمتر شده است. لطفا مهاجرت از طریق UN سوئیس را یک گزینه آسان ندانید، این گزینه پیچیدگی‌های زیادی دارد.

روش‌ های مهاجرت سوئیس

روش‌ های مهاجرت سوئیس

ما روش‌های مهاجرت به کشور سوئیس را بر اساس سرمایه به دو دسته تقسیم کرده‌ایم. روش‌های سرمایه‌گذاری و روش‌های غیر سرمایه‌گذاری، در نظر داشته باشید که اگر شما مهاجرت به کشور سوئیس را با هدف سرمایه‌گذاری انتخاب کرده باشید باید بدانید که در این کشور سرمایه‌گذاری در وضعیت بسیار عالی قرار دارد به طوری‌که در روش‌های سرمایه گذاری شما بودجه‌ای را وارد این کشور می‌کنید، کشور با بودجه شما کار می‌کند و گردش مالی محسوب می‌شود یعنی شما به سرمایه این کشور کمک کرده‌اید و بودجه شما برای شما باقی مانده است حال پس از گذشت زمان مشخصی می‌توانید ضمن دریافت بودجه خود اقامت این کشور را داشته باشید.

روش‌های مهاجرت به کشور سوئیس به روش غیر سرمایه‌گذاری به این معنی نیست که شما نیاز به هیچ پولی ندارید. در نظر داشته باشید که اگر یک فرد از نظر کسب و کار بسیار عالی است و قصد دارد در این کشور مشغول به کار شود نیازی نیست که پولی در اختیار سوئیس قرار دهد، او کار می‌کند و یک فرد خدمت رسان به کشور سوئیس محسوب می‌شود و حقوق دریافت می‌کند، همینطور فردی که قرار است ویزای تحصیلی کشور سوئیس را اخذ نماید سرمایه‌گذاری در هیچ یک از روش‌های موجود ندارد اما هزینه دانشگاه و زندگی او باید پرداخت شود. بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایط بودجه خود یک فضای مهاجرتی بسیار عالی در کشور سوئیس ایجاد کنید. مورد دیگر این است که مهاجرت به کشور سوئیس از طریق ازدواج در لیست روش‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. البته شاید کمی عجیب به نظر برسد اما در صورتی که تبعه سوئیسی از گردش مالی خوبی برخوردار نباشد عملاً مهاجرت به کشور سوئیس از طریق ازدواج برای شما فراهم نمی‌شود و دچار مشکل خواهید شد.اقامت سوئیس با خرید خانه به نوبه خود از دسته مواردی است که می‌تواند بسیار به نتیجه برسد افرادی که خرید خانه در سوئیس و گرفتن اقامت را انتخاب کرده‌اند می‌توانند به سادگی فضای زندگی خوبی برای خود ایجاد کنند.

مهاجرپذیری سوئیس

مهاجرپذیری سوئیس

در این مقاله هدف اصلی ما این است که با یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه مهاجرت آشنا شویم. کشور سوئیس از دسته کشورهایی است که توانسته بهترین فضای مهاجرتی را برای ایرانی ها و سایر مردم دنیا فراهم سازد. میزان جرم در کشور سوئیس بسیار کم است و این روال سبب می‌شود که میزان مهاجرت به سوئیس بیشتر از قبل باشد. در نظر داشته باشید که این کشور توانسته پس از افزایش قدرت اقتصادی خود روال مهاجرپذیری را بیشتر از قبل نماید. کشور سوئیس در ابتدا از نظر کار و درآمدزایی رتبه خوبی نداشت اما از سال 2012 روالی در این کشور حاکم شده است که می‌تواند درآمدزایی را به بهترین شکل ممکن به نتیجه برساند. در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری در کشور سوئیس بسیار کم است به طوری‌که ورود به کسب و کار در این کشور دیگر به سختی قبل نیست. در نظر داشته باشید که دستمزد بالا در کشور سوئیس می‌تواند روز به روز به میزان آمار مهاجران این کشور اضافه نماید. اینطور که مشخص است کشور سوئیس یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه‌های مختلف محسوب می‌شود. در این کشور امنیت مالی بسیار قوی دیده می‌شود. به طوری‌که اگر شما با هدف کسب و کار و سرمایه‌گذاری وارد کشور سوئیس شده باشید قطعاً می‌توانید به درآمد خوبی دست یابید. سیستم بانکی در این کشور نیز روز به روز پیشرفت داشته است. آمارها حاکی از این است که این کشور شرایط را برای ورود سرمایه و نیروی کاری متخصص بیشتر از قبل کرده است به طوری‌که رتبه مهاجرپذیری کشور سوئیس بیشتر از قبل شده است. در نظر داشته باشید این کشور در سال 2018 توانست مسیر را برای مهاجرت با هدف تحصیل نیز هموارتر نماید و اینطور که مشخص است کشور سوئیس یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه‌های مختلف محسوب می‌شود. شایان ذکر است که حمل و نقل عمومی در این کشور بسیار عالی است و همه این موارد سبب می‌شود که روز به روز به تعداد مهاجران به کشور سوئیس افزوده شود.

اخذ ویزا

اخذ ویزا

برای ورود به کشور سوئيس شما باید نامه گردش مالی خوبی ارائه دهید تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ نمایید. افرادی که از نظر بودجه در وضعیت خوبی نیستند بهتر است از تخصص خود در زمینه کسب و کار مطمئن باشند در غیر این صورت شرایط برای اخذ ویزای کشور سوئیس برای شما فراهم نمی‌شود و حتی اگر بتوانید ویزای این کشور را دریافت نمایید قطعاً دچار مشکل خواهید شد. مهاجرت به سوئیس می‌تواند برای کسانی که شرایط لازم برای ثبت شرکت در سوئیس را دارند یک گزینه خوب باشد.

 

اقامت سوئیس

اقامت سوئیس

برای مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور راه‌های متعددی وجود دارد. تفاوت اقامت با تابعیت در این است که در اقامت دائم، شما از تمامی حقوق شهروندی مثل تحصیل رایگان، کار، سرمایه گذاری، بیمه و غیره، همانند اتباع سوئیس، بهره‌مند می‌شوید و تنها تفاوت آن با تابعیت و داشتن پاسپورت، منصب سیاسی و حق رای است.

نکته مهم برای مهاجرت به سوئیس و اخذ پاسپورت سوئیس این است که عموما سخت‌گیری بیشتری اعمال می‌شود و شما زمانی می‌توانید درخواست پاسپورت این کشور را بدهید که با شرایط این کشور منطبق شده باشید.

در واقع شما باید با آداب و رسوم این کشور آشنا شده و به زبان این کشور در حد A2 برای مهارت نوشتاری و B1 برای صحبت کردن مسلط شوید و به قوانین اجتماعی این کشور کاملا آشنا گردید و در مدت اقامت خود هیچ گونه جرمی مرتکب نشده و امنیت داخلی و خارجی این کشور را تهدید نکرده باشید.

عموما بعد از گذشت 10 سال از مهاجرت به سوئیس و اقامت شما در این کشور، می‌توانید تقاضای پاسپورت این کشور را بدهید.

بهترین روش‌های اخذ اقامت

 • اقامت سوئیس از طریق کار
 • اقامت سوئیس از طریق تحصیل
 • اقامت سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری
 • اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 • اقامت سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت سوئیس از طریق پناهندگی

اقامت کاری

مهاجرت کاری یکی از شیوه‌های اخذ اقامت سوئیس است. در حال حاضر، تنها روش مهاجرت کاری به سوئیس، یافتن کارفرمایی معتبر در این کشور و اخذ پیشنهاد شغلی از این کارفرماست. به‌طور کلی، شرایط اشتغال به کار در سوئیس برای شهروندان اتحادیه اروپا راحت‌تر است و آن‌ها با محدودیت‌های افراد بیگانه تبعه کشورهای خارج از اتحادیه مواجه نیستند. در این راستا، لازم است هماهنگی‌های فرآیند استخدام فرد با مقامات دولت سوئیس انجام شود. در واقع، کارفرما موظف است که شغل مورد نظر را ابتدا در سوئیس و سپس در اتحادیه اروپا آگهی نماید و در صورت عدم پیدا شدن نیروی کاری مورد نیاز، در کل اتحادیه می‌توان نیروی مورد نظر را به کار گرفت. به علاوه، از سال ۲۰۱۷، سهیمه‌بندی برای جذب نیروهای خارجی در نظر گرفته شده است.

در واقع، بر اساس این تقسیم‌بندی، ۳۰۰۰ سهمیه، برای مجوز B (مجوز کار بلند مدت) و ۴٫۵۰۰ سهمیه، برای مجوز L (مجوز کار بلند مدت) در نظر گرفته شده است.

اقامت تحصیلی

شرایط مناسب تحصیل در سوئیس و کیفیت بالای آموزش در این کشور، موجب شده است که مهاجرت تحصیلی، یکی از راه‌های اخذ اقامت سوئیس محسوب شود که مورد توجه متقاضیان بسیاری در سرتاسر دنیاست. آموزش اجباری در سوئیس ۹ ساله است و زبان‌های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانیایی، از زبان‌های آموزش در سوئیس محسوب می‌شوند. طبق نظام آموزشی سوئیس، توجه ویژه‌ای به دانش آموزان بین‌المللی می‌شود. کودکان در دو سال ابتدایی در مهدکودک آموزش می‌بینند و بعد، در سن ۴ سالگی، به مدرسه می‌روند. قوانین آموزشی سوئیس، بسته به کانون مورد نظر متغیر است و اصولاً، بسته به رشد فردی کودکان در مورد مناسب بودن سن آن‌ها، برای شروع مدرسه، تصمیم گیری می‌شود. بنابراین، تحصیل در مدارس، یکی از راه‌های اخذ اقامت سوئیس محسوب می‌شود و دانش آموزان معمولاً می‌توانند در فاصله زمانی نیمه آگوست تا نیمه سپتامبر وارد مدارس شوند.

اخذ پاسپورت

اخذ پاسپورت

 در نظر داشته باشید افرادی که اقامت دائم کشور سوئیس را دارند یعنی برای آن‌ها اقامت نوع C صادر شده است آن‌ها دسترسی به اشتغال دارند و شرایط کاری برایشان فراهم می‌شود. حق تحصیل در این کشور را دارند و در صورتی که دولت کمک هزینه تحصیلی در نظر بگیرد از آن برخوردار می‌شوند، می‌توانند به سادگی اقدام به خرید ملک و خانه داشته باشد و سایر مزایای رفاهی و کمک‌های اجتماعی کشور سوئیس نیز برایشان فراهم می‌شود. افرادی که پاسپورت کشور سوئیس را اخذ کرده‌اند می‌توانند به سادگی حق رأی داشته باشند و حق کار در دفاتر دولتی را دارند به این ترتیب شرایط برای این افراد بهتر از افرادی است که اقامت دائم دارند. مبرهن است که اخذ پاسپورت این کشور به طور کلی پروسه زمان‌بر بوده و شاید بیش از 10 سال زمان برای آن در نظر گرفته شود.

آمار مهاجران سوئیس

آمار مهاجران سوئیس

آمار مهاجرانی که به کشور سوئیس مهاجرت کرده‌اند و هدف اصلی آن‌ها از مهاجرت سرمایه‌گذاری است روز به روز بیشتر می‌شود. یک دلیل مهم این است که در این کشور سیستم‌های بانکی بسیار قوی دیده می‌شود و شما با خیال راحت می‌توانید گردش مالی خوبی داشته باشید. مورد بعدی این است که امنیت مالی در این کشور زیاد است یعنی مطمئن خواهید بود که سرمایه شما هرگز دچار مشکل نمی‌شود و مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری همیشه با سود بالایی همراه است. یعنی شما می‌توانید در زمان کم به ساده‌ترین شکل ممکن به اقامت این کشور دست یابید. مورد بعدی که در آمار مهاجرت به کشور سوئیس بسیار پر رنگ است، ورود به این کشور از طریق کسب و کار است.  نرخ دستمزد این کشور بالا است و ایرانیانی که از نظر تخصص در وضعیت بسیار بالایی هستند در مهاجرت به کشور سوئیس قطعاً به رتبه خوبی خواهند رسید. یک موضوع دیگر که بررسی آن می‌تواند بسیار جالب باشد سیستم تحصیل در کشور سوئیس است که سبب شده است جوانان این کشور را برای تحصیل انتخاب نمایند. سیستم تحصیل در این کشور روز به روز پیشرفته‌تر است یعنی شما می‌توانید در یک شرایط کاملاً عالی مشغول به تحصیل و کار شوید و آمار افرادی که مهاجرت به کشور سوئیس از طریق کسب و کار را انتخاب کرده‌اند روز به روز بیشتر می‌شود. در نظر داشته باشید که این کشور به نوبه خود توانسته ساده ترین روال تحصیل را پیش روی افراد قرار دهد.

میزان رضایت مهاجران سوئیس

میزان رضایت مهاجران سوئیس

افرادی که مهاجرت به کشور سوئیس را از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده‌اند بیش از 86 درصد راضی هستند، این کشور از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه تجارت استفاده می‌کند و سرمایه شما می‌تواند یک بخش بسیار مهم برای این کشور محسوب شود. مورد بعدی این است که کشور سوئیس بسیار تمیز است. یعنی نظافت در کشور سوئیس به صورتی است که بیش از 99 درصد از افرادی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند از شرایط نظافتی این کشور رضایت دارند. هوای کشور سوئیس بسیار تمیز است و اقامت کشور سوئیس برای ایرانیان یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود و این افراد بسیار با شرایط هوایی کشور سوئیس سازگار هستند.

در نظر داشته باشید که سیستم حمل و نقل عمومی در کشور سوئیس بسیار کارآمد است به این ترتیب افراد می‌توانند با هزینه‌ای کم و مناسب از وسایل حمل و نقل این کشور بهرهمند شوند. افرادی که از نظر تخصص در وضعیت خوبی هستند قطعاً در کشور سوئیس به رتبه خوبی دست می‌یابند. این کشور به نوبه خود توانسته بهترین شرایط کاری را برای جوانان متخصص فراهم سازد.

در نظر داشته باشید که نرخ مالیات در کشور سوئیس کم است و از دیگر دلایلی که سبب شده است مردم مهاجرت به کشور سوئیس را انتخاب نمایند نیز نرخ مالیات کم محسوب می‌شود. در واقع این کشور نرخ مالیات خود را در وضعیت کنترل شده قرار داده است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد خدمات شهری در کشور سوئیس به طور روتین تغییر کرده است و مشخص است که این کشور توانسته رشد خوبی در این زمینه داشته باشد میزان رضایت از خدمات شهری بالای 79 درصد اعلام شده است.

 

شهرهای مهاجر پذیر سوئیس

شهرهای مهاجر پذیر سوئیس

زوریخ یک شهر بسیار عالی است این شهر به نوبه خود یکی از مقصدهای گردشگری بسیار قدرتمند در این کشور محسوب می‌شود. ایرانیان در مهاجرت به کشور سوئیس اغلب دوست دارند در این شهر زندگی نمایند. در نظر داشته باشید که زوریخ یک شهر فرهنگی است. در آن 50 موزه وجود دارد و می‌تواند برای هنردوستان یک گزینه عالی باشد. 

ژنو از دیگر شهرهای بسیار عالی برای مهاجرت به کشور سوئیس محسوب می‌شود و به پایتخت صلح شهرت دارد. این شهر بسیار زیباست و دارای فضای پارک بسیار عالی است. در نظر داشته باشید که در این شهر قایق‌های مختلفی برای حرکت بر روی رودخانه‌ها وجود دارد.

لوزان از دیگر شهرهایی است که به نوبه خود ارزش مهاجرت بسیار زیادی دارد. این کشور دومین شهر بزرگ در کنار رودخانه ژن است. در این شهر قایقرانی یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این شهر دارای نویسندگان بسیار مشهوری است. یافتن کار در سوئیس در شهرهای گفته شده آسان‌تر از سایر شهرها است. به طوری‌که شرایط اقامت در سوئیس نیز به نسبت ساده‌تر شده است.

زرمات از دیگر شهرهای کوچکی است که در بین اسکی بازها بسیار مشهور است این شهر زیبا در فصل زمستان از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. این شهر به نوبه خود شهر پیاده بوده و خبری از ماشین در آن نیست. زرمات در بین مردم ایران شهرت کمتری دارد.

مهاجرت تحصیلی‌ سوئیس

مهاجرت تحصیلی‌ سوئیس

 هزینه تحصیل در کشور سوئیس به نسبت سایر کشورها بالاتر است اما اعتبار مدارکی که ارائه می‌شود و قطعاً ورود به بازار کار بسیار عالی خواهد بود. دوره‌های کارشناسی در این کشور به زبان فرانسوی یا آلمانی برگزار می‌شود و نیاز است که فرد تسلط بر زبان داشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر دوست دارید به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل نمایید باید مدرک زبان آیلتس بالای 6.5 داشته باشید. ورود به رشته‌های تحصیلی خاص مثل هنر و همینطور پزشکی نیاز به شرکت در آزمون مشخصی دارد. افراد ضمن تحصیل با داشتن مجوز کار می‌توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند.

مهاجرت کاری سوئیس

مهاجرت کاری سوئیس

از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور سوئیس کسب و کار است. در هر صورت ورود به بازار کار در کشور سوئیس نیاز به مجاب کردن یک کارفرما است. کار در کشور سوئیس در ابتدا سه ماه آگهی می‌شود و در صورت نبود فرد مورد نظر سه ماه نیز در وضعیت حوزه اروپا به آگهی می‌رسد. در صورتی که باز هم هیچ داوطلبی متقاضی دریافت شغل نبود کارفرما اجازه پذیرش نیروی کار بین‌المللی را می‌دهد. در نظر داشته باشید که داشتن مدارک تحصیلی بالا، سابقه کاری خوب و همینطور تسلط به زبان رسمی این کشور می‌تواند فرآیند اخذ ویزای این کشور را با سرعت بیشتر پیش ببرید. اما به هر حال ورود به کار در این کشور پروسه‌ای زمان‌بر است و شاید آن‌طور که باید نتوان به شغل خوبی برسید.

کشور سوئیس یکی از بزرگترین و قدرتمندترین قطب‌های اقتصادی در دنیا محسوب می‌شود. این کشور به نوبه خود توانسته نرخ بیکاری را تا حد زیادی کمتر نماید. ویزای جستجوی کار کشور سوئیس یک مجوز طولانی مدت محسوب می‌شود که اجازه می‌دهد به مدت 6 ماه پس از ورود به خاک این کشور برای یافتن شغل مورد نظر خود زمان داشته باشید.

افرادی که ویزای کار کشور سوئیس را اخذ کرده‌اند پس از سه دوره کار می‌توانند همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود را همراه خود ببرند. در نظر داشته باشید که شما با هر ویزایی غیر از ویزای کار در کشور سوئیس اجازه اشتغال ندارید. افرادی که مهاجرت از طریق تحصیل را انتخاب کرده‌اند برای کار نیاز به مجوز دارند.

مهاجرت توریستی به سوئیس

مهاجرت توریستی به سوئیس

 در نظر داشته باشید که ویزای کشور سوئیس از نوع ویزای کوتاه محسوب می‌شود این ویزا اعتبار 90 روزه دارد و در طول 6 ماه صادر می‌شود. این ویزا برای افراد بالای 12 سال صادر می‌شود. در نظر داشته باشید که شما برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید مصاحبه بگذرانید همینطور باید نامه گردش مالی داشته باشید که نشان دهد می‌توانید از پس هزینه زندگی خود برآیید. مدارک لازم برای مصاحبه در کشور سوئیس به طور دوره‌ای تغییر می‌کند.

مهاجرت سرمایه گذاری سوئیس

مهاجرت سرمایه گذاری سوئیس

ثبت شرکت در کشور سوئیس می‌تواند به صورت انفرادی مسئولیت محدود، سهامی خاص یا نمایندگی‌های شعبه‌های شرکت‌های خارجی باشد. بستگی دارد که هدف شما از ثبت شرکت در این کشور چیست و بودجه شما چقدر است.

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما باید چندین سهامدار معرفی نمایید. این گزینه برای سرمایه‌گذاری‌های کوچک بسیار عالی است. شما نیاز به سرمایه اولیه 20000 فرانک دارید و این مبلغ باید به طور کامل در اختیار قرار بگیرد. البته پس از ثبت شرکت در یکی از بانک‌ها قابل استفاده خواهد بود. برای این نوع شرکت‌ها باید حداقل دو نفر به عنوان سرپرست مشخص شوند. یکی از آن‌ها باید مقیم کشور سوئیس باشد. فرقی نمی‌کند ملیت سهام‌دار چیست.

ثبت شرکت در سهامی خاص افراد به دنبال ایجاد یک شرکت بسیار بزرگ هستند و قصد دارند که یک یا چندین سهامدار را وارد این گزینه نمایند، در این روال می‌توان گفت که نام برخی از افراد پنهان است. یکی از مدیران باید مقیم کشور سوئیس باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز در این روش 10000 فرانک است. نیمی از این مبلغ می‌بایست در بانک قرار بگیرد.

در صورتی که از نظر مالی در دو وضعیت قبلی قرار ندارید و یا مسئولیت دو گزینه پیشین را زیاد می‌دانید، می‌توانید به سراغ تأسیس شعبه و یا نمایندگی بروید. در این روش باید یک شرکت در کشور سوئیس وجود داشته باشد که شما به عنوان شعبه با نماینده او انتخاب شوید. در این کشور باید میزان گردش مالی و اساسنامه شرکت به طور دقیق مشخص شود. در این روش میزان سرمایه اولیه مشخصی وجود دارد اما نیاز است که یک مدیر مقیم کشور سوئیس وجود داشته باشد. تمام اموری که در شعبه انجام می‌شود زیر نظر شرکت اصلی است. تمام قراردادها باید در شرکت اصلی در ابتدا به تأیید برسد.

مراحل ثبت شرکت در کشور سوئیس به شکل مختصر دنبال می‌کنیم: در ابتدا باید نام تجاری شرکت مشخص باشد، باید طرح توجیهی از فعالیت شرکت فراهم شود. نیاز است که پرینت حساب بانکی ارائه شود و باید اساسنامه وجود داشته باشد. نیاز است که سابقه کار مرتبط مشخص شود. باید نام مدیر و مشخصات او به طور دقیق مشخص شود و همینطور باید آدرس شرکت و سهامداران نیز قید شود.

مهاجرت از طریق همراه سوئیس

مهاجرت از طریق همراه سوئیس

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق همراه یعنی یکی از اعضای خانواده شما در این کشور زندگی می‌کند و می‌خواهد برای شما اقامت بگیرد. در این روش باید پول خوبی داشته باشید، یعنی باید فردی که تبعه این کشور است گردش مالی خوبی ارائه دهد همینطور نیاز است که شما گواهی مالی یا کاری داشته باشید که نشان دهد گردش مالی خوبی دارید. در نظر داشته باشید که به طور کلی مهاجرت به کشور سوئیس از طریق همراه شاید برای هر کسی گزینه جالبی محسوب نشود و سختگیری‌های گسترده‌ای داشته  باشد اما از دسته روش‌های قانونی است و به نتیجه می‌رسد.

مهاجرت از طریق ازدواج سوئیس

مهاجرت از طریق ازدواج سوئیس

مهاجرت به کشور سوئیس به طور کلی از طریق ازدواج نیز فراهم شده است. در این روش اگر فردی با یکی از اتباع این کشور ازدواج نماید می‌تواند برای تحصیل یا اخذ تابعیت و اقامت تقاضا دهد. در نظر داشته باشید که باید 5 سال از اقامت موقت شما گذشته باشد و البته سه سال را با همسرتان زندگی کرده باشید.  باید ثابت نمایید که به نحوه زندگی در کشور سوئیس عادت کرده‌اید، باید مطیع قانون سوئیس باشید. افراد باید برای امنیت داخلی و خارجی سوئیس هیچ خطری ایجاد نکنند. در صورتی که با تبعه کشور سوئیس ازدواج کرده‌اید اما در خارج از این کشور زندگی می‌کنید باید حداقل 6 سال گذشته باشد تا بتوانید درخواست اقامت خود را به ثبت برسانید.

در نظر داشته باشید که اگر در طول زندگی در این کشور صاحب فرزند شوید شرایط برای اقامت شما بسیار ساده تر از قبل می‌شود و می‌توانید پس از دو سال درخواست خود را اعلام کنید. اینطور که مشخص شده است مهاجرت به کشور سوئیس از طریق ازدواج یک روش بسیار آسان است اما کمتر دیده می‌شود که فردی یک ازدواج واقعی را به نتیجه برساند و اغلب افرادی که مهاجرت به کشور سوئیس از طریق ازدواج را انتخاب کرده‌اند در یک مسیر صوری قرار دارند. در نظر داشته باشید که در این روال سن شما باید بیش از 18 سال باشد و باید از نظر سلامت جسمی و روانی در وضعیت بسیار خوبی قرار داشته باشد.

مهاجرت از طریق تولد سوئیس

مهاجرت از طریق تولد سوئیس

کشور سوئیس از سیستم خون پیروی می‌کند به طوری که یک نوزاد به شرطی تبعه این کشور خواهد بود که پدر یا مادر او در این کشور به دنیا آمده باشد. در نظر داشته باشید که اگر فرزند خواندگی  نیز صورت بگیرد باز هم فرزند شرایط تابعیت این کشور را خواهد داشت.

مهاجرت پناهندگی سوئیس

مهاجرت پناهندگی سوئیس

در روش پناهندگی شما پس از ورود به کشور سوئیس باید درخواست خود را اعلام نمایید. به این ترتیب در صورتی که درخواست شما ارزیابی شود به شما اجازه موقت این کشور از نوع N داده می‌شود با این مجوز افراد به مدت سه ماه اجازه کار ندارند این اقامت تا شش ماه تمدید می‌شود. در صورتی که تحت شرایط خاصی باشید می‌توانید نوع درخواست را ارائه دهید.

اجاره اقامت از نوع S برای کسانی است که نیازمند به کمک هستند. در این روش در صورت بروز هر نوع تغییر آدرس باید به مقامات اطلاع داده شود. این افراد اجازه ندارند که از مرز این کشور خارج شوند. پناهندگی به سوئیس برای کسانی که قصد دارند به درآمد خوبی دست یابند به طور دقیق فراهم شده است یعنی شرایط به طوری است که باید همه قوانین به شکل صحیحی دنبال شود تا به نتیجه برسد.

مهاجرت شرایط خاص سوئیس

مهاجرت شرایط خاص سوئیس

دولت کشور سوئیس به طور کلی در طرح آزمایشی خود در سال‌های ۲۰۱۸ الی ۲۰۲۰ شرایط ویژه‌ای را برای افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی نیستند فراهم ساخته است، فرض اولیه بر این است که از نظر تجربه و تبحر و تخصص در وضعیت خوبی هستند. در این روال فرد می‌تواند یک ویزای جستجوی کار 18 ماه اعتبار اخذ نماید به این ترتیب وارد خاک کشور سوئیس می‌شود و به دنبال کار می‌گردد، او می‌تواند با کارفرمایان ملاقات داشته باشد می‌تواند به سادگی رزومه خود را ارائه دهد و به این ترتیب یافتن شغل مورد نظر برای او آسان‌تر از سایر روش‌ها می‌شود. در نظر داشته باشید که شما برای یافتن شغل مورد نظر باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشید یعنی تسلط شما در این زبان بسیار مهم است. کارفرمایان در این کشور به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و در صورتی که نتوانید با آن‌ها ارتباط بگیرید کارتان بسیار سخت می‌شود. پس از اینکه شغل مورد نظر را پیدا کردید قراردادی تنظیم می‌شود که میزان حقوق شرایط شغلی شما مشخص شود به این ترتیب می‌توانید به سادگی ویزای خود را تبدیل به ویزای کار نمایید و شرایط مهاجرت به کشور سوئیس از طریق ویزای کار برای شما فراهم می‌شود.

مشاوره مهاجرت به سوئیس
آخرین ویرایش: ‏1 روز پیش - 20,262 نمایش

نظرات

چجوری میشه اقامت نوع s رو گرفت؟ هزینش چقده ؟

2019-06-06 09:47:15

سلام دوست عزیز. اگر منظورتون ویزای توریستی هست ما توریستی کار نمیکنیم. میتوانید برای راهنمایی بیشتر با تیم متخصص ما تماس بگیرید: 02143000021 قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2019-07-02 10:45:30

سلام دوست عزیز. اگر منظورتون ویزای توریستی هست ما توریستی کار نمیکنیم. میتوانید برای راهنمایی بیشتر با تیم متخصص ما تماس بگیرید: 02143000021 قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2019-07-02 10:45:30

اگر شخصی که در سوئیسه و اقامت N داشته باشه با خانواده ی خود که در یونان هستند پیوند زده باشد چقدر طول میکشه که روندش انجام بشه

2019-08-05 16:03:16

سلام دوست عزیز ما در زمینه پناهندگی فعالیت نمی کنیم و به شما هم توصیه نمی کنیم قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2020-06-06 06:10:10

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱