x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به سوئد

بررسی شرایط مهاجرت به سوئد

در سال 2018 ایرانیان زیادی کشور سوئد را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند. این روال به‌دلیل شرایط کار و درآمدزایی بسیارخوب در سوئد است، که باوجود هوای بسیار سرد این کشور بازهم مانع از جذب مهاجران نمی‌شود. شرایط مهاجرت به سوئد از زمانی آغاز شد که این کشور برای ارتقا سطح و کیفیت کار و اقتصاد خود به دنبال تکمیل کادر کاری در شغل‌های مختلف شد؛ به‌این‌ترتیب مردم کشورهای ترکیه، ایران، یونان و ایتالیا به کشور سوئد جذب شدند.

در این مقاله متقاضیان مهاجرت به سوئد می‌توانند با همراهی متخصصان و کارشناسان موسسه مهاجرتی گوهران تیام آرتا، دررابطه‌با شرایط، هزینه‌ها، روش‌ها و راه‌های مهاجرت به سوئد به‌صورت کامل مطلع شوند.

مسکن و محل زندگی در سوئد

کشور سوئد همواره یکی از کشورهای مهاجرپذیر و مقصد اصلی مردم دنیا برای مهاجرت است؛ اما یکی از دغدغه‌های اصلی افراد متقاضی برای مهاجرت به کشور سوئد برآورد کردن هزینه‌های زندگی در این کشور خواهد بود. ممکن است یافتن یک محل خوب برای زندگی در کشور سوئد کمی دشوار و نیازمند هزینه‌های بالاتری باشد. لازم به ذکر است عوامل زیادی ازجمله نوع مسکن می‌تواند در تخمین زدن و برآورد کردن هزینه‌های آن نقش داشته باشند.

انواع روش‌های مهاجرت به کشور سوئد

جمعیت سوئد بالغ‌بر 10 میلیون نفر است که آمار مهاجرت در این کشور بسیار جالب است. انواع روش‌های مهاجرت به کشور سوئد را می‌توان به‌صورت ویزای تحصیلی، ویزای کاری و سرمایه‌گذاری (ثبت شرکت در سوئد) دسته‌بندی کرد.

اگر می‌خواهید از طریق ثبت شرکت به سوئد مهاجرت کنید، باید یک سری شرایط و قوانین را مدنظر قرار دهید. این شرایط عبارت‌اند از: افراد متقاضی باید به زبان سوئدی و انگلیسی مسلط باشند و همچنین گردش مالی، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است باید بتوانید از پس هزینه‌های خود و خانوادتان در طول دوسال اول مهاجرت به سوئد برآیید.

در نظر داشته باشید بیش از یک‌سوم جمعیت این کشور در شهرهای استکهلم، گوتنبرگ و مالمو زندگی می‌کنند. پناهندگی برحسب نژاد، یکی از روش‌هایی است که فرد بر اساس نژادش در کشور مبدأ، ممکن است مورد آزارواذیت قرار گیرد. پناهندگی در کشور سوئد تنها به میزان 3 درصد قابل‌قبول است. توجه داشته باشید که پناهندگی به کشور سوئد کار ساده‌ای نخواهد بود.

شرایط شهرهای سوئد برای زندگی مهاجران

شاید برایتان جالب باشد بدانید میزان رضایت مردم سوئد در زمینه بهداشت، رفاه و حقوق شهروندی بیش از 90 درصد است، شرایطی مانند سرمای بیش از حد و گرانی مسکن در کشور سوئد میزان رضایت کمتر از 70 را به خود اختصاص داده است. شاخص ایمنی در کشور سوئد 54 اعلام شده است و شاخص‌های مراقبت‌های بهداشتی 72 است. شاخص آب‌وهوا، متوسط و هزینه زندگی نیز متوسط است.

مدارک لازم جهت مهاجرت به سوئد

افراد برای مهاجرت به کشور سوئد باید فرم رایگان درخواست روادید داشته باشند؛ همچنین دو قطعه عکس پرسنلی موردنیاز است. توجه داشته باشید گذرنامه باید 3 ماه اعتبار از زمان ترک حوزه شینگن داشته باشد و همچنین فرد متقاضی می‌بایست اجاره اقامت داشته باشد. به همراه داشتن اصل و کپی شناسنامه متقاضی بسیار مهم است و باید به زبان انگلیسی و سوئدی ترجمه نمایید.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره مهاجرت به سوئد

مهاجرپذیری سوئد

مهاجرپذیری سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور سوئد از دسته کشورهایی است که در طول سال تعداد زیادی از مردم آن را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. سوئد از کشورهای منطقه اسکاندیناوی است. در این کشور رفاه رتبه بالایی دارد. شرایط کار و زندگی همیشه در حال پیشرفت است. سوئد یکی از مهاجرپذیرترین قطب‌های اروپا محسوب می‌شود. این کشور در بخش شمالی اروپا قرار دارد و از سمت شرق با فنلاند هم مرز است از سمت جنوب با دانمارک و از سمت جنوب غریب با دریای بالتیک مرز مشترک دارد. پایتخت کشور سوئد شهر اساست. مردم این کشور به زبان سوئدی صحبت می‌کنند و کمتر دیده می‌شود که کسی به زبان انگلیسی صحبت کند به همین دلیل می‌توانید در کلاس‌های زبان سوئدی این کشور شرکت نمایید. یک نکته جالب در خصوص این کشور است که تابستان‌های کشور سوئد به دلیل داشتن عرض جغرافیایی می‌تواند به مدت 24 ساعت در روشنایی روز به سر ببرد. جمعیت سوئد بالغ بر 10 میلیون نفر است که آمار مهاجرت در این کشور بسیار جالب است. در نظر داشته باشید که بیش از یک سوم جمعیت این کشور در شهرهای استکهلم ،گوتنبرگ و مالمو زندگی می‌کنند. شرایط مهاجرت به کشور سوئد از زمانی آغاز شد که این کشور برای ارتقای سطح و کیفی کار و اقتصاد خود به دنبال تکمیل کادر کاری در شغل‌های مختلف شد به این ترتیب مردم کشور‌های ترکیه، ایران، یونان و ایتالیا به سوئد جذب شوند.

آمار مهاجران به سوئد

آمار مهاجران به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از سال 2001 جرقه اصلی برای مهاجرت به کشور سوئد در بین مردم زده شد به طوری که در سال 2002 شاهد افزایش عجیب تعداد مهاجران به این کشور بودیم به این ترتیب دولت کشور سوئد تصمیم گرفت که به همکاری شنگن ملحق شود. به این معنی که تمام افرادی که در منطقه شینگن هستند بدون داشتن گذرنامه بتوانند در مرزهای بین‌المللی داشته باشد.

در سال 2006 شاهد مهاجرت بیش از 163000 هزار نفر به کشور سوئد بودیم که رقم بسیار عجیب و البته ارزشمندی است در حدود 55 درصد از این افراد مرد بودند. به فاصله ده سال یعنی در سال 2016 آمار مهاجرت به کشور سوئد به بیش از دو برابر رسید و در این بین بانوان 44 درصد از مهاجران بودند. در سال 2018 ایرانیان زیادی مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کردند این روال به دلیل شرایط کار و درآمدزایی خوب در سوئد است که با وجود هوای بسیار سردی که در این کشور وجود دارد باز هم مانع از مهاجرت به کشور سوئد نمی‌شود. روش‌های مهاجرت به کشور سوئد متنوع است و هر یک از روش‌های موجود به نوبه خود از ارزش بالایی برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که آخرین آماری که در خصوص مهاجرت به کشور سوئد به دست ما رسیده است به این صورت است که بخش‌های مرکزی کشور سوئد بیشتر برای مهاجرت انتخاب می‌شود و یکی از دلایل مهم آن مساعد بودن آب و هوا به نسبت مناطق سردتر است.

میزان رضایت مهاجران به سوئد

میزان رضایت مهاجران به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان رضایت مهاجرت به کشور سوئد روز به روز در حال پیشرفت است. کشور سوئد یکی از تمیزترین کشورهای جهان برای زندگی محسوب می‌شود و چون ایرانیان به نظافت بسیار اهمیت می‌دهد از این نظر این کشور را مورد تأیید قرار داده اند در این کشور می‌توانید اکسیژن خالص تنفس کنید.

کشور سوئد پایین سطح مذهبی را در بر گرفته است و این ویژگی نیز سبب می‌شود که میزان رضایت در خصوص مهاجرت به کشور سوئد افزایش یابد. به این معنی که اگر فرزند شما از مذهب خاصی است هیچ تفاوتی بین مذهب ا با مذهب فرد سوئدی در نظر گرفته نمی‌شود و به طور کلی به این موضوع هیچ ترتیب اثری داده نمی‌شود.

میانگین سرعت اینترنت در کشور سوئد بی‌نظیر است و این موضوع سبب شده است که کسب و کارهای اینترنتی در این کشور رشد بالایی داشته باشد. در نظر داشته باشید که سوئد از نظر هزینه کشور گران قیمتی است. مردمی که مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کرده‌اند باید بدانند که در این کشور مجبور به پرداخت مالیات زیادی هستند.

مراقبت‌های بهداشتی در در سوئد کاملاً رایگان صورت می‌گیرد و دولت تمامی شرایط درمانی و بهداشتی را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

در کشور سوئد از ماه اکتبر تا مارس یعنی به میزان حدود 6 ماه خورشید طلوع نمی‌کند البته هنوز آماری مبنی بر نارضایتی افرادی که مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کرده‌اند در این زمینه دیده نمی‌شود.

یافتن خانه در سوئد کمی دشوار است و شاید نیاز به هزینه‌های بالاتری داشته باشد. در زمینه رضایت مهاجرت به کشور سوئد یک جمع‌بندی می‌کنیم، در زمینه بهداشت و رفاه و حقوق شهروندی میزان رضایت بیش از 90 درصد است شرایطی مانند سرمای بیش از حد و گرانی مسکن در کشور سوئد میزان رضایت کمتر از 70 را به خود اختصاص داده است.

راحت‌ترین روش مهاجرت به سوئد

راحت‌ترین روش مهاجرت به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به اینکه هزینه زندگی در کشور سوئد بالا است یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری است. البته اینکه کدام روش برای شما راحت‌تر است بستگی به خودتان دارد. به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید تحصیلات دانشگاهی را ادامه دهید ویزای تحصیلی برای شما بهترین گزینه خواهد بود، این در حالی است که اگر یک فرد از نظر کار و تخصص در وضعیت حرفه‌ای است مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار می‌تواند برای وی راحت‌ترین باشد.

دقت نمایید که روش‌های دیگری نیز برای ورود به این کشور وجود دارد که هر یک دارای قوانین مخصوص به خود هستند اما به دلیل هزینه‌های بالا در این کشور افرادی که مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب نموده‌اند می‌توانند ساده‌تر ویزا اخذ کرده و پس از مهاجرت شرایط سختی برای آنها ایجاد نمی‌شود. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به کشور سوئد باید از یک مشاور خوب استفاده نمایید. مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج با یک سری قوانین جدید همراه است و کشور سود برای اینکه جلوی ازدواج‌های تقلبی را بگیرد سعی نموده است که روش‌های جدید وضع نماید که در بخش مربوطه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

روش‌ های مهاجرت به سوئد

روش‌ های مهاجرت به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل است. در نظر داشته باشید که این روش به نوبه خود برای کسانی که به ادامه تحصیل و پس از آن به شغل مناسب فکر می‌کنند یک گزینه بسیار عالی خواهد بود. بیشتر رشته‌های تحصیلی در سوئد به زبان رسمی تدریس می‌شود.

از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج است که باید به طور دقیق و طبق قوانین جدید مشخص شود که ازدواج صورت گرفته واقعی و غیر صوری است در چند سال اخیر مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج در لیست روش‌های دشوار قرار دارد.

مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری مانند تمام کشورهای دیگر بخش بندی‌های مخصوص به خود دارد. عده‌ای می‌توانند به سراغ ثبت شرکت بروند و عده‌ای روش‌های شراکتی را انتخاب نمایند در هر صورت این روال می‌بایست به طور دقیق و اصولی فراهم شود.

مهاجرت به کشور سوئد از طریق ویزای کاری یا به صورت ارسال دعوتنامه از سوی کارفرما و یا به صورت جذب در یک آگهی صورت می‌گیرد که هر دو روش دارای سختی‌های مربوط به خود هستند و آنچه سبب برد شما می‌شود تخصص بالا و سابقه کار اجرایی مفید است. اقامت کشور سوئد با اجاره خانه به خودی خود میسر نیست اما خرید خانه در کشور سوئد و گرفتن اقامت این کشور شرایط جدیدی را شامل می‌شود .

چندین نوع دیگر از ویزای این کشور وجود دارد برای شرایط خاص مثل درمان پزشکی، مسابقات و همینطور کارآفرینی صادر می‌شود که هر یک به نوبه خود دارای شرایط مشخصی هستند.

مهاجرت سرمایه گذاری به سوئد

مهاجرت سرمایه گذاری به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از ابتدای مقاله تا به اینجا بارها در زمینه مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری صحبت شد در این بخش نگاه ریزبینانه تر به این موضوع خواهیم داشت تا به طور دقیق متوجه شویم که مهاجرت به کشور سوئد از طریق ثبت شرکت و سرمایه به چه صورتی است. در این روش ما باید حداقل 150 هزار یورو سرمایه داشته باشید ( این آمار برای اواخر سال 2017 است و برای سال 2018 قطعاً میزان سرمایه اولیه تا 200 هزار یور افزایش داشته است.) این مبلغ را می‌توانید به صورت یکجا وارد این کشور کرده و یا کم کم انتقال دهید. یک سوال مهم مبنی بر اینکه اگر کار مورد نظر نیاز به سرمایه کمتر از این مقدار باشد تکلیف چیست؟ پاسخ این است که رقم گفته حداقل رقم است و باید لحاظ شود حتی اگر کار شما نیاز به سرمایه کمتری داشته باشد. در این روش شما پس از 3 الی 4 سال می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. برای انتقال پول در ابتدا در این کشور یک حساب بانکی ایجاد کرده و پول را به صورت یک جار و یا پارت به پارت واریز می‌کنید.

آیا از شرایط ثبت شرکت در کشور سوئد اطلاع دارید؟ اگر می‌خواهید مهاجرت به کشور سوئد از طریق ثبت شرکت داشته باشید باید یک سری شرایط و قوانین را مدنظر قرار دهید. اول اینکه افراد باید به زبان سوئدی و انگلیسی مسلط باشند، مورد دوم به این شکل است که گردش مالی شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد باید بتوانید از پس هزینه‌های خود و خانوادتان در طول دو سال اول برآیید. برای ثبت شرکت در این کشور در ابتدا باید اثبات کنید که مسئول و گرداننده اصلی شرکت شما هستید. باید از طریقی مستند ثابت شود که در زمینه فعالیت انتخابی تجربه کافی دارید. ویزای کشور سوئد از طریق سرمایه سریع‌تر صادر می‌شود.

برای ثبت شرکت در کشور سوئد باید به دنبال سهامداران مختلفی باشید و روند کاری شما به صورتی خصوصی و یا با سرمایه‌گذاری پولی صورت می‌گیرد. سرمایه‌گذاری پولی به میزان 50000 کرون سوئد در نظر گرفته شده است. دقت نمایید که ثبت شرکت در سوئد روش‌های مختلفی دارد و باید پیش از شروع کار بدانید که هدف اصلی شما کدام است

روش های مختلفی برای ثبت شرکت در این کشور وجود دارد از جمله تعاونی مشارکتی یا تعاونی با مسئولیت محدود و شرکت با سهامی خاص و عام و انحصاری و موسسات اقتصادی. 

 

مهاجرت از طریق ازدواج به سوئد

مهاجرت از طریق ازدواج به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج است. در نظر داشته باشید که در این روش در ابتدا دو شخص ( سوئدی و غیر سوئدی) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا مشخص شود که سابقه جرم نداشته باشند. شرایط سنی برای ازدواج در این کشور بالای 18 سال است. در نظر داشته باشید که افراد نباید بیش از 30 سال تفاوت سنی داشته باشند .

بزرگتر بودن زن از مرد مهم نیست. در این شرایط وقتی یک فرد با یک شهروند سوئدی ازدواج می‌دهد یک اقامت دو ساله موقت دریافت می‌کند در طول این دو سال بارها و بارها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که ازدواج این شخص در وضعیت نرمال پیشرفته و با هم زندگی می‌کنند یا خیر. اگر بتوانید در طول این مدت به زبان سوئدی تسلط پیدا کنید شانس شما افزایش خواهد یافت و می‌توانید برای اقامت دائم در این کشور درخواست دهید. در صورتی که مشخص شود ازدواج شما صوری بوده است برای همیشه از کشور سوئد بیرون می‌شوید و اقامت شما لغو می‌شود. قوانین جدید کشور سوئد در این زمینه بسیار سختگیرانه است و حتی بررسی‌های صورت می‌گیرد که مشخص شود در طول دو سال زندگی اختلافی داشته‌اید یا خیر و یا عمق اختلاف شما چقدر بوده است.

مهاجرت از طریق تولد به سوئد

مهاجرت از طریق تولد به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اطلاعاتی که در این بخش ارائه می‌شود آخرین آماری است که در سال 2018 به دست ما رسیده است و بسیار مهم است.

سیستم تولد در کشور سوئد مبنی بر خون است. در صورتی که مادر یک شهروند سوئدی باشد و پس از ماه ژوئیه 1979 در این کشور به عنوان یک شهروند شناخته باشد فرزند به دنیا آمده تابعیت سوئد خواهد داشت.

در صورتی که پدر یک شهروند سوئدی باشد فراغ از اینکه فرزند در کدام کشور به دنیا آمده در صورتی که ثابت شود پدر در سوئد زندگی می‌کند فرزند تابعیت سوئدی خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که اگر یک فرزند در کشوری غیر از سوئد از پدر یا مادر سوئدی متولد شده باشد و پیش از 18 سالگی ازدواج پدر و مادر به ثبت رسیده باشد تایعت فرزند سوئدی می‌شود. ( در کشور سوئد می‌توانید بدون ازدواج رسمی صاحب فرزند شوید)

سیستم خاک در این کشور تنها برای پدر و مادری که تابعیت ندارند دیده می‌شود و البته یک سری شرایط سختگیرانه دارد که با توجه به هر شخص و خانواده تعیین می‌شود.

در کشور سوئد تابعیت دوگانه مجاز است. تابعیت دوگانه به این معنی است که شما شهروند بیش از یک کشور باشید. اگر شما به یک شهروند سوئدی تبدیل شوید و تابعیت دیگری نیز داشته باشید می‌توانید تابعی قبلی خود را حفظ نمایید. افرادی که دارای تابعیت دوگانه هستند می‌توانند در چندین کشور کار کنند، امکان استفاده از مزایای اجتماعی بیش از یک کشور را دارند. مثالاً حقوق بازنشستگی از هر دو کشور دریافت می‌کنند.

امکان مالکیت و همینطور مستغلات برای این افراد نیز فراهم می‌شود و امکان سفر یا اقامت به چندین کشور را دارند. سوئد در این زمینه سختگیری‌های خود را کمتر کرده است.

 سوئد یکی از کشورهای ثروتمند و مرفه اروپا است. بسیاری از خانواده‌ها علاقه دارند فرزندان خود را در کشور سوئد به دست می آورند تا از آن طریق بتوانند مشمول تابعیت و حقوق شهروندی شوند. گرفتن تابعیت از کشور سوئد از طریق تولد فرزند، فرایندی پیچیده دارد، به دلیل اینکه مسائل و موضوعات مهم حقوق و بین الملل برای اتباع خارجی در میان است. طبق قوانین مهاجرتی کشور سوئد اگر فرزندان پس از سال ۲۰۱۵ در هر یک از نقاط شهر کشور سوئد متولد شده باشند یک شهروند سوئدی محسوب می شود.

همچنین اگر پدر و مادر سوئدی فرزند خود را خارج از این کشور به دنیا آورند، فرزند آنها دارای تابعیت سوئد می باشد. برای دریافت اطلاعات در خصوص جزئیات اخذ اقامت برای مهاجرت از طریق تولد حتما باید از طریق موسسات حقوق و مهاجرتی معتبر اقدام کنید.

مهاجرت پناهندگی به سوئد

مهاجرت پناهندگی به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تمامی درخواست‌های پناهندگی برای سوئد به صورت جداگانه مورد ارزیابی تا مشخص شود که چرا به سراغ پناهندگی آمده‌اید. پناهندگی به طور کلی برای کسانی است که دچار ترس از آزار و اذیت و حتی تهدید به مرگ هستند. این روال می‌تواند بر اساس مذهب و ملیت فرد باشد و عقاید سیاسی در این زمینه بسیار دخالت دارد.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور سوئد از طریق پناهندگی کار دشواری است و عموماً به میزان بیش از 76 درصد از درخواست‌ها رد می‌شود. 

در صورتی که شما در کشور خود مرتکب جرم شده‌اید و دولت سوئد این تشخیص را دهد که برای کشور سوئد نیز مشکل و خطر ایجاد می‌کند با درخواست شما موافقت نمی‌شوید.

در صورتی که قبلاً درخواست پناهندگی داده باشید و واجد شرایط نبوده‌اید درخواست شما مورد تأیید قرار نمی‌گیرد. در صورتی که فرد قبلاً درخواست داده است اما پشیمان شده و درخواست خود را پس گرفته است درخواست مجدد وی رد می‌شود.

پناهندگی در حسب نژاد یکی از روش‌هایی است که فرد بر اساس نژادش در کشور مبدأ مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد این گزینه در کشور سوئد تنها به میزان 3 درصد قابل قبول است. پناهندگی به کشور سوئد از طریق کشور سوئد کار ساده‌ای نیست.

پناهندگی بر اساس مذهب در این کشور به نسبت سایر گزینه‌ها بیشتر بوده چون کشور سوئد در زمینه مذهب بی‌طرف است.بهتر است از روش مهاجرت از طریق un کشور سوئد دوری کنید.

مقررات دوبلین شامل این کشور هم نیز میشود که حمایت پناهجویان میباشد

به طور کلی این روش توصیه نمیگردد.

مهاجرت تحصیلی‌ به سوئد

مهاجرت تحصیلی‌ به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل از دیگر روش‌هایی است ک می‌تواند بسیار ارزشمند محسوب می‌شود. در این روش برای درخواست اجازه اقامت در این کشور باید 3 ماه زودتر درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال نمایید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شد باید هزینه اولیه تحصیلی پرداخت شود. در صورتی که بخواهید اجازه اقامت این کشور را داشته باشید باید پس از تحصیل در کشور سوئد باقی بمانید ( برای این کار یا می‌توانید از ویزای کار استفاده نمایید و یا به سراغ روش‌های سرمایه‌گذاری بروید) در صورتی که فرد کشور سوئد را ترک کند نمی‌تواند برای اخذ اقامت ان امیدوار باشد.

داشتن گذرنامه برای دوره‌ای که در سوئد زندگی می‌کنید بسیار مهم است و گذرنامه باید معتبر باشد. مجوز اقامت برای تحصیلات دانشگاهی در این کشور حداقل دو ترم اعتبار دارد. آخرین اجازه اقامت در این کشور برای تحصیلات دانشگاهی باید مهر و امضا شده باشد.

توانایی مالی برای مهاجرت به کشور سوئد در از طریق تحصیل بسیار مهم است. افراد می‌بایست سیاست بیمه جامع معتبر در این کشور را داشته باشند.شرایط اقامت در کشور سوئد تغییر می‌کند. به عنوان مثال اداره مهاجرت کشور سوئد یک سری قوانین جدید در زمینه تحصیل گذاشته است.

در صورتی که تمامی مدارک شما حاضر باشد به مدت کمتر از سه ماه می‌توانید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایید. در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل از دسته روش‌هایی است که می‌تواند برای شما قابل قبول باشد. تحصیل در کشور سوئد بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر است اما داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 می‌تواند یک برگه برنده محسوب شود. شما در طول تحصیل در این کشور می‌توانید به مدت 10 الی 30 ساعت مشغول به کار شوید.

کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلستان دانشگاه های معتبر و رتبه دار کشور سوئد را به رسمیت میشناسند پس شما میتوانید با مدرک تحصیلی خود باز هم از سوئد به دیگر کشورها مراجعه نمایید و جویای کار شوید.

تمکن مالی شما برای روش های مختلف و بسته به زمان متفاوت میباشد اما مثلا در اخذ ویزای تحصیلی شما برای 1 سال در حدود 81000کرون برای گواهی تمکن مالی میخواهید.

مهاجرت کاری سوئد

مهاجرت کاری سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که شما تحصیلات خود را در ایران گذرانده باشید و بخواهید مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار داشته باشید نیاز به یک دعوتنامه دارید که باید از سوی یک کارفرمای معتبر در سوئد ارسال شود. در واقع در این مسیر تا زمانی که کارفرمایی نباید تا مسئولیت فرد متقاضی را به عهده نگیرد نمی‌توان مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار را انتخاب نمود. کار در کشور سوئد بستگی به میزان تخصص شما دارد.

برای کاریابی در کشور سوئد نیاز است که دارای شرایط ایده‌آلی باشید در واقع مهارت شما باید به کارفرما ثابت شود. در نظر داشته باشید در این روش باید پیش از مهاجرت از روش‌های مجازی و مکاتبه‌ای به کارفرمایان ارتباط بگیرند. مهاجرت به کشور سوئد بدون داشتن پشتوانه مالی و بدون دعوتنامه کارفرما توصیه نمی‌شود. یک سری وب سایت‌های کاریابی در این کشور وجود دارد که می‌تواند برای شما بسیار خوب باشد. در نظر داشته باشید مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار ساده نیست و نیاز است که از تخصص بالایی برخوردار باشید تا بتوانید به نتیجه مطلوبی دست یابید. برای اقامت این کشور باید به مدت سه سال در سوئد کار کنید و شرایط کاری شما سنجیده شود سپس می‌توانید برای اقامت این کشور درخواست دهید.

در صورتی که با کارفرمایی صحبت کردید و درخواست برای مصاحبه صورت گرفت باید از طریق روش‌های موقت به این کشور بروید. ویزای کار به کسانی که قصد تحقیق در دانشگاه‌های این کشور دارند نیز تعلق می‌گیرد. اولین ویزای کاری این کشور 3 ماهه است که قابلیت تمدید دارد.

میانگین درآمد در کشور سوئد 47.485 کرونای سوئد است اما حدود 25 درصد از افراد در این کشور ماهیانه حدود 23.620 کرونا یا کمتر حقوق دریافت می کنند. در زمینه های مختلف بسته به نوع کار و تخصص افراد دستمزد ساعتی شان متغیر است.

زمینه های کاری زیر برای کشور سوئد بیشتر مورد نیاز میباشد: 

 

 • حرفه های کامپیوتری
 • مربی کودکستان و راهنمای اوقات فراغت
 • آموزگار دوره ابتدایی
 • دبیر دبیرستان
 • پزشک
 •  بهیار و پرستار
 • راهنمای متخصص آموزشی
 • دندان پزشک
 • کمک دندان پزشک
 • کمک پرستار
 • مشاغل فنی و مهندسی 
 • تعمیرکار خودرو و کامیون
 • تعمیرکار ماشین آلات
 • راننده اتوبوس
 • راننده ی قطار
 • کارور دستگاه های CNC
 • آشپز
 • مشاغل فنی متعدد ساختمان

مهاجرت از طریق همراه به سوئد

مهاجرت از طریق همراه به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل و کار و سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند می‌توانند ویزای همراه برای اقوام خود کسب نمایند در نظر داشته باشید که ورود به این کشور از طریق ویزای همراه کار ساده‌ای نیست و باید یک سری اصول به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد. اولین گزینه بسیار مهم در این مسیر داشتن برگه گردش مالی عالی است. در نظر داشته باشید که در برگه شما باید مشخص شده باشد که می‌توانید تا یک سال اول زندگی از پس هزینه‌های خود برآیید. در صورتی که از مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنید می‌توانید پس از گذشته 4 ماه سرمایه‌گذاری و زندگی در کشور سوئد درخواست برای ویزای همراه داشته باشید. این گزینه برای ویزای کار نیاز به دو دوره سه ماهه (در مجموع شش ماه) داشته و پس از این دوره می‌توانید درخواست خود را برای ویزای همراه ارائه دهید. همسر شما پس از یک سال زندگی در سود می‌تواند وارد بازار کار شود و فرزند شما از همان ابتدا در این کشور می‌تواند از شرایط تحصیل خود برخوردار شود. یک نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به کشور سوئد از طریق همراه وجود دارد و آن سابقه فعالیت شما در دوره‌ای که به تنهایی در این کشور زندگی می‌کردید است.

سوئد در لیست پیمان شینگن قرار دارد و با داشت ویزای شینگن این کشور می‌توانید به سایر کشورهای عضو این پیمان سفر کنید.

شمابه عنوان اعضای خانواده می توانید برای اجازه ویزای همراه دانشجویی تقاضا کنید در صورتیکه :

 • فردی که در سوئد تحصیل می کند، دارای اجازه اقامت سوئد برای تحصیل در دانشگاه یا کالج داشته باشد.
 • شما یک گذرنامه معتبر داشته باشید.
 • شما حمایت خود را برای مدت زمانی که درخواست برای اجازه اقامت دارید تنظیم کرده اید.
 • شما قصد دارید در سوئد با فردی که برای تحصیل در سوئد سفر کرده است، زندگی کنید.

مهاجرت توریستی به سوئد

مهاجرت توریستی به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای توریستی این کشور در ابتدا باید فرم آنلاین درخواست ویزا را تکمیل و ارسال نموده و یک نسخه چاپی از آن را خودتان داشته باشید. پاسپورت و مدارک هویتی مربوط به سفر شما باید تنظیم شود. گذرنامه باید تا سه ماه اعتبار داشته باشید و البته نیاز است که برنامه‌ریزی دقیق در این مسیر نیز صورت بگیرد. پاسپورت باید باید دو برگ سفید داشته باشد. افراد باید دو عکس تمام رخ در اندازه‌های موجود در گذرنامه داشته باشند. در نظر داشته باشید که تصویر شما باید با چهره عادی شما سازگاری داشته باشد و رسید بانکی پرداخت پول از دیگر مواردی است که باید رعایت شود و افراد باید بتوانند گردش مالی خوبی ارائه دهد.

برای ویزای توریستی نیاز است که بلیط رفت و برگشت اخذ شود و نیاز است که مشخص شود که در هتل و یا منزل شخص خاصی اقامت دارید در نظر داشته باشید که بیمه مسافرتی نیز از دیگر گزینه‌های مهم برای مهاجرت به کشور سوئد از طریق ویزای توریستی این کشور است. شرایط مهاجرت به کشور سوئد کمی بهتر از قبل شده است. اقامت کشور سوئد برای ایرانیان طبق روش‌های مختلف فراهم شده است.

مهاجرت شرایط خاص به سوئد

مهاجرت شرایط خاص به سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که از بیماری خاصی رنج می‌برند و قصد دارند که دوره‌های درمانی خود را در این کشور بگذرانند باید مدارک پزشکی لازم را تهیه نموده و وقت سفارت بگیرند و مدارک را آماده کنند و درخواست ویزای اضطراری دهند و زمانیکه موافقت شد میتوانند برای در مان به این کشور عازم شوند. عموماً تمامی کارها در کمتر از 10 روز کاری صورت می‌گیرد و در صورتی که زمان مهم باشد حتی در کمتر از یک هفته این روال به نتیجه می‌رسد. در نظر داشته باشید که یک نوع ویزای دیگر با عنوان ویزای کارآفرینی برای کشور سوئد وجود دارد که این ویزا دارای شرایط مخصوص به خود است شایان ذکر است که افرادی که دارای ایده‌های درآمدزایی خوبی هستند و ایده‌های ان توجیه اقتصادی دارد می‌توانند از این ویزا استفاده نمایند. محققان و پژوهشگران نیز می‌توانند برای ادامه پژوهش خود به سراغ ویزای کاری بروند که البته در لیست ویزای کاری ویژه قرار می‌گیرد. ویزای مربوط به مسابقات بین‌المللی نیز برای کشور سوئد صادر می‌شود.

شهرهای مهاجر پذیر سوئد

شهرهای مهاجر پذیر سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر مالمو یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در کشور سوئد محسوب می‌شود. این شهر دارای مناظر جذاب و مردمی بسیار دوست داشتنی است. در این شهر شما می‌توانید ملک‌های اجاره‌ای با قیمت مناسب پیدا نمایید و هزینه زندگی در این شهر متوسط است و و قیمت اجاره خانه در این شهر نیز به نسبت شهرهای شمالی بهتر و به نسبت شهرهای جنوبی گران‌تر است.

شاخص ایمنی در این شهر متوسط است و شاخص آب و هوا بالا اعلام شده است. برای خرید خانه در این شهر نیاز به پرداخت هزینه متوسط دارید.

استکهلم از دیگر شهرهای خوب برای زندگی در کشور سوئد محسوب می‌شود. شاخص ایمنی در این شهر 54 اعلام شده است و شاخص‌های مراقبت‌های بهداشتی 72 است. شاخص آب و هوا متوسط است و هزینه زندگی نیز متوسط است. قیمت ملک در این شهر بسیار بالا است.

گوتنبرگ یکی از شهرهای بسیار عالی برای تحصیل محسوب می‌شود. این شهر در زمینه تحصیلی رتبه اول در سوئد را به خود اختصاص داده است.

شهر لوند از دیگر شهرهای خوب برای زندگی در سوئد برای ایرانیان است. این شهر در بخش جنوبی قرار گرفته است و دارای ک دانشگاه مرکزی گسترده است. در این دانشگاه بیش از 90000 دانشجو تحصیل می‌کند. این شهر از طریق قطار به شهرهای مهم و اصلی سوئد به راحتی وصل شده و دو ساعت تا گوتنبرگ فاصله دارد. شهر لوند از استکهلم 4 ساعت فاصله دارد.

شهر اوپسالا از دیگر شهرهای بزرگ سوئد محسوب می‌شود اما بافت قدیمی آن سبب شده است که گزینه خوبی برای دانشجویان محسوب نشود. در نظر داشته باشید که این شهر به طور کلی برای مهاجرت دشوار است.به طور کلی سولنا،مالمو،اوپسالا،لوند،وستروس و اومئو از شهرهای ارزان قیمت برای کار و زندگی و استکهلم گران تر است.

اخذ ویزای سوئد

اخذ ویزای سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش یک سری نکات برای اخذ ویزای کشور سوئد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. برای اخذ ویزای سوئد در ابتدا باید فرم درخواست ویزا پر شود. به سفارتخانه تحویل داده شود. این فرم از طریق وب سایت‌ها سفارتخانه تهیه می‌شود.

کودکان کمتر از 12 سال می‌بایست تمام مدارک را توسط والدین خود ارائه دهد. تعیین وقت سفارت برای این کشور رایگان است. شما در زمان ورود به اداره کنسولی نمی‌توانید تبلت ، تلفن همراه و رایانه‌های شخصی را به همراه ببرید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کشور سوئد از قرار زیر است. افراد باید فرم رایگان درخواست را داشته باشند. دو قطعه عکس پرسنلی نیاز است. گذرنامه باید 3 ماه اعتبار از زمان ترک حوزه شینگن داشته باشد. افراد می‌بایست اجاره اقامت داشته باشند. اصل و کپی شناسنامه متقاضی بسیار مهم است و باید ترجمه به زمان انگلیسی و سوئدی صورت بگیرد. اصل و کپی مدارک شغلی باید به زبان سوئدی و یا انگلیسی باشد. افراد باید ضمانت مالی ارائه دهند. پرینت گردش سه ماه آخر حساب جاری بسیار مهم است. افراد باید سند ملکی داشته باشند. اصل و کپی بیمه مسافرتی بسیار مهم است.

تمکن مالی شما برای روش های مختلف و بسته به زمان متفاوت میباشد اما مثلا در اخذ ویزای تحصیلی شما برای 1 سال در حدود 81000کرون برای گواهی تمکن مالی میخواهید.

اخذ اقامت سوئد

اخذ اقامت سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای دریافت اقامت سوئد به صورت دائم ملزم هستید برای مدت 2 سال کار کنید و برای تبدیل شدن یک شهروند سوئدی باید به مدت زمان طولانی در این کشور زندگی نمایید. به طور کلی باید ویزای سوئد را دریافت نمایید و پس از آن به مدت 5 سال در این کشور اقامت موقت داشته باشید در صورتی که تمام این دوره را در سوئد زندگی کرده باشید به شما اقامت دائمی ارائه می‌شود. شما باید کد ملی این کشور را دریافت نمایید تا بتوانید از مزایای شروندی مثل افتتاح حساب و خرید و فروش خودرو بهره مند شوید. در صورتی که در زمان ورود به سوئد اجازه اقامت دائم داشته باشید مدت اقامت شما از زمان ورود ارزیابی می‌شود. در صورتی که درخواست اقامت شما رد شد می‌توانید یک درخواست جدید صادر نمایید.

شما از راه هایی چون سرمایه گذاری و ثبت شرکت و کاریابی میتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید

تمکن مالی شما برای روش های مختلف و بسته به زمان متفاوت میباشد اما مثلا در اخذ ویزای تحصیلی شما برای 1 سال در حدود 81000کرون برای گواهی تمکن مالی میخواهید.

اخذ پاسپورت سوئد

اخذ پاسپورت سوئد | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دقت نمایید که اگر شما دارای اجازه موقت در کشور سوئد برای تحصیل و یا گردش هستید در این زمان اقامت شما در لیست دائم قرار نمی‌گیرد. در صورتی که شما اقامت دائم این کشور را اخذ نموده باشید تحت شرایط خاصی می‌توانید اقامت خود را به شهروندی ثبت نمایید. سه سال باید از اقامت دائم شما گذشته باشد تا بتوانید برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهید. در مورد پناهندگی در صورتی شما ملیت مشخصی ندارید باید 4 سال در سوئد زندگی کرده باشید تا به توانید برای اقامت درخواست دهید.

آخرین ویرایش: 2020-04-03 18:05:48 9,416