مهاجرت به سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال اروپا است که همواره یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت محسوب می‌شود. کشور سوئد از سال‌های پیشین سابقه درخشانی در جذب مهاجران داشته است و همواره یکی از مهاجرپذیرترین کشورها و مقاصد اصلی مردم دنیا برای مهاجرت بوده است. در این مقاله مؤسسه مهاجرتی گوتوتی آر مهاجرت به سوئد، راه های اخذ اقامت سوئد و همچنین تمام روش‌ های مهاجرت به کشور سوئد مورد بحث‌وبررسی قرار خواهد گرفت.

مقدمه

سوئد یک کشور اروپایی در شمال اروپا است که طبق آمار به دست آمده، جمعیت پادشاهی سوئد بیش از 10 میلیون نفر و سوئدی زبان رسمی این کشور است. جای تعجب نیست که بسیاری از مردم از سرتاسر دنیا می‌خواهند  که به این کشور مهاجرت کنند و برای لذت بردن از سبک زندگی شمال اروپا به سوئد رو می‌آورند.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به سوئد هستید، فقط کافی است با ما همراه باشید تا با مزایای مهاجرت به سوئد آشنا شوید.

روش‌ های مهاجرت به سوئد

انواع روش‌ های مهاجرت به سوئد عبارت‌اند از:

 • مهاجرت کاری به سوئد
 • مهاجرت توریستی به سوئد
 • مهاجرت به سوئد از طریق تولد
 • مهاجرت به سوئد از طریق همراه
 • مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سوئد از طریق شرایط خاص
 • مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت کاری به سوئد

برای کاریابی در کشور سوئد و مهاجرت کاری به این کشور نیاز است که دارای شرایط ایدئالی باشید و در واقع تخصص و مهارت شما باید به کارفرما ثابت شود. در نظر داشته باشید در این روش باید پیش از مهاجرت از روش‌های مجازی و مکاتبه‌ای به کارفرمایان ارتباط بگیرند.

آژانس اشتغال عمومی سوئد که با نام «Arbetsförmedlingen» شناخته می‌شود از افراد خارجی که به‌دنبال کار در سوئد هستند پشتیبانی می‌کند و اطلاعات، مشاوره و پشتیبانی را ارائه می‌دهد. در این بین بسیاری از سایت‌های کاریابی در سوئد وجود دارند که به‌صورتِ خصوصی اداره می‌شوند. این وب‌سایت‌ها معمولا شامل لیست‌های شغلی (غالباً به زبان سوئدی) هستند که می‌توانید سی وی CV خود را در آن بارگذاری کنید. پس از یافتن شغل موردِعلاقه خود، روند درخواست به‌طورکلی شامل ارسال CV و نامه شخصی است. متقاضیانی که مناسب‌ترین گزینه محسوب می‌شوند ، سپس به مرحله مصاحبه دعوت می‌شوند.

درصورتی‌که با کارفرمایی صحبت کردید و درخواست برای مصاحبه صورت گرفت باید از طریق روش‌های موقت به این کشور بروید. ویزای کار به کسانی که قصد تحقیق در دانشگاه‌های این کشور دارند تعلق می‌گیرد. اولین ویزای کاری این کشور 3 ماهه است که قابلیت تمدید دارد.

میانگین درآمد در کشور سوئد 47.485 کرون سوئد است اما حدود 25 درصد از افراد در این کشور ماهیانه حدود 23.620 کرون یا کمتر حقوق دریافت می‌کنند. در زمینه‌های مختلف بسته به نوع کار و تخصص افراد دستمزد ساعتی‌شان متغیر است.

زمینه‌های کاری زیر برای کشور سوئد بیشتر مورد نیاز هستند: 

 • ماما
 • پزشک
 • پرستار
 • دندان‌پزشک
 • دبیر دبیرستان
 • آموزگار دوره ابتدایی
 • تعمیرکار ماشین‌آلات
 • مشاغل فنی و مهندسی
 • تعمیرکار خودرو و کامیون
 • راهنمای متخصص آموزشی
 • مشاغل فنی متعدد ساختمان
 • مربی کودکستان و راهنمای اوقات فراغت

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌ گذاری

کشور سوئد یکی از با ثبات‌ترین و امن‌ترین مکان‌ها ازنظرِ سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است و مرکز توجه فرصت‌های شغلی بسیاری است. اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور سوئد را دارید، باید توجه داشته باشید که مبلغی حدود ۱۰۰۰۰ دلار برای سرمایه‌گذاری در این کشور داشته باشید. در ابتدای امر، به منظور ثبت شرکت باید زمینه فعالیت خود را در قالب بیزینس پلن و یا طرح تجاری به دولت عرضه نمایید و در صورت موافقت دولت با طرح تجاریتان، می‌توانید شرکت را به ثبت رسانده و فعالیت اقتصادی خود را آغاز کنید.

به‌منظور تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم، این شرکت باید فعال باشد و مالیات آن پرداخت شود و تنها در این صورت است که بعد از گذشت چند سال می‌توانید درخواست اقامت دائم و در نهایت تابعیت پاسپورت نمایید.

اقامت سوئد از طریق تحصیل

اقامت سوئد از طریق تحصیل

سطح آموزش، رنک بالای دانشگاه‌های سوئد و سیستم آموزشی این کشور همیشه موردتوجه دانشجویان بین‌الملل قرار گرفته است. دانشجویانی که قصد ادامه‌تحصیل در سوئد را دارند، می‌توانند در زمان فراغت از تحصیل به‌مدت ۶ ماه در این کشور اقامت گزینند و به جست‌وجوی کار مشغول گردند. افرادی که بتوانند در این مدت استخدام شوند و توانایی ورود به کار را داشته باشند؛ می‌توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد

تحصیل در مقطع لیسانس در سوئد

تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد شامل یک دوره 3 ساله است که یکی از نقاط مثبت برای ادامه‌تحصیل در این کشور، تحصیل به زبان سوئدی و انگلیسی است و دانشجویان با داشتن آیلتس ۶.۵ می‌توانند به مقطع کارشناسی وارد شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ‌ارشد در سوئد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

مقطع کارشناسی ارشد در سوئد شامل یک دوره 1 الی 2 ساله است و بنا به دوره انتخابی و رشته تحصیلی، داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است.

تحصیل در مقطع دکتری در سوئد

تحصیل در مقطع دکتری در سوئد

تحصیل در مقطع دکتری بین ۳ الی ۵ سال به طول می‌انجامد که در مدت زمان تحصیل، دانشجویان می‌توانند کارهای پژوهشی و علمی انجام دهند. تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی و هم به زبان سوئدی امکان‌پذیر است که بسته به رشته‌های تحصیلی متقاضیان دارد.

بورسیه تحصیلی در سوئد و کمک هزینه تحصیل در سوئد به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌گردد که این بورسیه‌ها در دو نوع بورسیه‌های دولتی و بورسیه‌های دانشگاهی و موسسات، در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

مهاجرت شرایط خاص به سوئد

مهاجرت شرایط خاص به سوئد

افرادی که از بیماری خاصی رنج می‌برند و قصد دارند که دوره‌های درمانی خود را در این کشور بگذرانند باید مدارک پزشکی لازم را تهیه نموده و وقت سفارت بگیرند و مدارک را آماده کنند و درخواست ویزای اضطراری دهند و زمانی که موافقت شد می‌توانند برای در مان به این کشور عازم شوند. عموماً تمامی کارها در کمتر از 10 روز کاری صورت می‌گیرد و درصورتی‌که زمان مهم باشد حتی در کمتر از یک هفته این روال به نتیجه می‌رسد.

مهاجرت توریستی به سوئد

مهاجرت توریستی به سوئد

برای اخذ ویزای توریستی این کشور در ابتدا باید فرم آنلاین درخواست ویزا را تکمیل و ارسال نموده و یک نسخه چاپی از آن را خودتان داشته باشید. پاسپورت و مدارک هویتی مربوط به سفر شما باید تنظیم شود. گذرنامه باید تا سه ماه اعتبار داشته باشید و البته نیاز است که برنامه‌ریزی دقیق در این مسیر صورت بگیرد.

پاسپورت باید باید دو برگ سفید داشته باشد. افراد باید دو عکس تمام رخ در اندازه‌های موجود در گذرنامه داشته باشند. در نظر داشته باشید که تصویر شما باید با چهره عادی شما سازگاری داشته باشد و رسید بانکی پرداخت پول از دیگر مواردی است که باید رعایت شود و افراد باید بتوانند گردش مالی خوبی ارائه دهند.

برای ویزای توریستی نیاز است که بلیط رفت و برگشت اخذ شود و نیاز است که مشخص شود که در هتل و یا منزل شخص خاصی اقامت دارید. در نظر داشته باشید که بیمه مسافرتی از دیگر گزینه‌های مهم برای مهاجرت به کشور سوئد از طریق ویزای توریستی این کشور است. شرایط مهاجرت به کشور سوئد کمی بهتر از قبل شده است. اقامت کشور سوئد برای ایرانیان طبق روش‌های مختلف فراهم شده است.

مهاجرت از طریق همراه به سوئد

افرادی که مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل و کار و سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند می‌توانند ویزای همراه برای اقوام خود کسب نمایند. در نظر داشته باشید که ورود به این کشور از طریق ویزای همراه کار ساده‌ای نیست و باید یک سری اصول به‌طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد. اولین گزینه بسیار مهم در این مسیر داشتن برگه گردش مالی عالی است.

در نظر داشته باشید که در برگه شما باید مشخص شده باشد که می‌توانید تا یک سال اول زندگی از پس هزینه‌های خود برآیید. درصورتی‌که از مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنید می‌توانید پس از گذشته 4 ماه سرمایه‌گذاری و زندگی در کشور سوئد درخواست ویزای همراه داشته باشید.

این گزینه برای ویزای کار نیاز به دو دوره سه ماهه (در مجموع شش ماه) داشته و پس از این دوره می‌توانید درخواست خود را برای ویزای همراه ارائه دهید. همسر شما پس از یک سال زندگی در سود می‌تواند وارد بازار کار شود و فرزند شما از همان ابتدا در این کشور می‌تواند از شرایط تحصیل خود برخوردار شود. یک نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به کشور سوئد از طریق همراه وجود دارد و آن سابقه فعالیت شما در دوره‌ای که به تنهایی در این کشور زندگی می‌کردید است.

سوئد در لیست پیمان شینگن قرار دارد و با داشتن ویزای شینگن این کشور می‌توانید به سایر کشورهای عضو این پیمان سفر کنید.

شمابه عنوان اعضای خانواده می‌توانید برای اجازه ویزای همراه دانشجویی تقاضا کنید درصورتی‌که:

 • شما یک گذرنامه معتبر داشته باشید.
 • شما قصد دارید در سوئد با فردی که برای تحصیل در سوئد سفر کرده است، زندگی کنید.
 • شما حمایت خود را برای مدت زمانی که درخواست برای اجازه اقامت دارید تنظیم کرده اید.
 • فردی که در سوئد تحصیل می کند، دارای اجازه اقامت سوئد برای تحصیل در دانشگاه یا کالج داشته باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج به سوئد

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج است. در نظر داشته باشید که در این روش در ابتدا دو شخص ( سوئدی و غیر سوئدی) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا مشخص شود که سابقه جرم نداشته باشند. شرایط سنی برای ازدواج در این کشور بالای 18 سال است. در نظر داشته باشید که افراد نباید بیش از 30 سال تفاوت سنی داشته باشند.

بزرگتر بودن زن از مرد مهم نیست. در این شرایط وقتی یک فرد با یک شهروند سوئدی ازدواج می‌دهد یک اقامت دو ساله موقت دریافت می‌کند در طول این دو سال بارها و بارها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که ازدواج این شخص در وضعیت نرمال پیشرفته و با هم زندگی می‌کنند یا خیر. اگر بتوانید طول این مدت به زبان سوئدی تسلط پیدا کنید شانس شما افزایش خواهد یافت و می‌توانید برای اقامت دائم در این کشور درخواست دهید.

درصورتی‌که مشخص شود ازدواج شما صوری بوده است برای همیشه از کشور سوئد بیرون می‌شوید و اقامت شما لغو می‌شود. قوانین جدید کشور سوئد در این زمینه بسیار سختگیرانه است و حتی بررسی‌های صورت می‌گیرد که مشخص شود در طول دو سال زندگی اختلافی داشته‌اید یا خیر و یا عمق اختلاف شما چقدر بوده است.

مهاجرت از طریق تولد به سوئد

اطلاعاتی که در این بخش ارائه می‌شود آخرین آماری است که در سال 2018 به دست ما رسیده و بسیار مهم است. سیستم تولد در کشور سوئد مبنی بر خون است. درصورتی‌که مادر، یک شهروند سوئدی باشد و پس از ماه ژوئیه 1979 در این کشور به عنوان یک شهروند شناخته شده باشد، فرزند به دنیا آمده، تابعیت سوئد خواهد داشت. درصورتی‌که پدر، یک شهروند سوئدی باشد، فارغ از اینکه فرزند در کدام کشور به دنیا آمده و اگر ثابت شود پدر در سوئد زندگی می‌کند، فرزند، تابعیت سوئدی خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که اگر یک فرزند در کشوری غیر از سوئد از پدر یا مادر سوئدی متولد شده باشد و پیش از 18 سالگی ازدواج پدر و مادر به ثبت رسیده باشد، تابعیت فرزند سوئدی می‌شود ( در کشور سوئد می‌توانید بدون ازدواج رسمی صاحب فرزند شوید). سیستم خاک در این کشور تنها برای پدر و مادری که تابعیت ندارند دیده می‌شود و البته یک سری شرایط سختگیرانه دارد که با توجه به هر شخص و خانواده تعیین می‌شود.

در کشور سوئد تابعیت دوگانه مجاز است. تابعیت دوگانه به این معنی است که شما شهروند بیش از یک کشور باشید. اگر شما به یک شهروند سوئدی تبدیل شوید و تابعیت دیگری داشته باشید می‌توانید تابعی قبلی خود را حفظ نمایید. افرادی که دارای تابعیت دوگانه هستند می‌توانند در چند کشور کار کنند و امکان استفاده از مزایای اجتماعی بیش از یک کشور را دارند؛ مثلا حقوق بازنشستگی از هر دو کشور دریافت می‌کنند. امکان مالکیت و همین طور مستغلات برای این افراد نیز فراهم می‌شود و امکان سفر یا اقامت به چند کشور را دارند. سوئد در این زمینه سختگیری‌های خود را کم‌تر کرده است.

 سوئد یکی از کشورهای ثروتمند و مرفه اروپا است. بسیاری از خانواده‌ها علاقه دارند فرزندان خود را در کشور سوئد به دنیا آورند تا از آن طریق بتوانند مشمول تابعیت و حقوق شهروندی شوند. گرفتن تابعیت از کشور سوئد از طریق تولد فرزند، فرایندی پیچیده دارد؛ به دلیل اینکه مسائل و موضوعات مهم حقوق و بین‌الملل برای اتباع خارجی در میان است. طبق قوانین مهاجرتی کشور سوئد اگر فرزندان پس از سال ۲۰۱۵ در هر یک از نقاط شهر کشور سوئد متولد شده باشند یک شهروند سوئدی محسوب می‌شوند؛ همچنین اگر پدر و مادر سوئدی فرزند خود را خارج از این کشور به دنیا آورند، فرزند آن‌ها دارای تابعیت سوئد است.

برای دریافت اطلاعات در خصوص جزئیات اخذ اقامت برای مهاجرت از طریق تولد حتما باید از طریق موسسات حقوق و مهاجرتی معتبر اقدام کنید.

مسکن و محل زندگی در سوئد

کشور سوئد همواره یکی از کشورهای مهاجرپذیر و مقصد اصلی مردم دنیا برای مهاجرت است؛ اما یکی از دغدغه‌های اصلی افراد متقاضی برای مهاجرت به کشور سوئد برآورد کردن هزینه‌های زندگی در این کشور خواهد بود. ممکن است یافتن یک محل خوب برای زندگی در کشور سوئد کمی دشوار و نیازمند هزینه‌های بالاتری باشد.

لازم به ذکر است عوامل زیادی ازجمله نوع مسکن می‌تواند در تخمین زدن و برآورد کردن هزینه‌های آن نقش داشته باشند.

مدارک لازم جهت مهاجرت به سوئد

افراد برای مهاجرت به کشور سوئد باید فرم رایگان درخواست روادید داشته باشند؛ همچنین دو قطعه عکس پرسنلی نیاز است. توجه داشته باشید گذرنامه باید 3 ماه اعتبار از زمان ترک حوزه شینگن داشته باشد و همچنین فرد متقاضی باید اجاره اقامت داشته باشد. به همراه داشتن اصل و کپی شناسنامه متقاضی بسیار مهم است و باید به زبان انگلیسی و سوئدی ترجمه نمایید.

مهاجرت پناهندگی به سوئد

تمامی درخواست‌های پناهندگی برای سوئد به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که چرا به سراغ پناهندگی آمده‌اید. پناهندگی به‌طورکلی برای کسانی است که دچار ترس از آزار و اذیت و حتی تهدید به مرگ هستند. این روال می‌تواند بر اساس مذهب و ملیت فرد باشد و عقاید سیاسی در این زمینه بسیار دخالت دارد. در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور سوئد از طریق پناهندگی کار دشوار و پرخطری است و عموماً به میزان بیش از 76 درصد از درخواست‌ها رد می‌شود. 

درصورتی‌که شما در کشور خود مرتکب جرم شده‌اید و دولت سوئد این تشخیص را دهد که برای کشور سوئد مشکل و خطر ایجاد می‌کنید با درخواست شما موافقت نمی‌شود. درصورتی‌که قبلاً درخواست پناهندگی داده باشید و واجد شرایط نبوده‌اید درخواست شما مورد تأیید قرار نمی‌گیرد. درصورتی‌که فرد قبلاً درخواست داده است اما پشیمان شده و درخواست خود را پس گرفته است درخواست مجدد او رد می‌شود.

پناهندگی برحسب نژاد یکی از روش‌هایی است که انتخاب می‌شود و فرد بر اساس نژادش در کشور مبدأ مورد آزار و اذیت قرار گرفته. این گزینه در کشور سوئد تنها به میزان 3 درصد قابل قبول است. پناهندگی به کشور سوئد از طریق کشور سوئد کار ساده‌ای نیست. پناهندگی بر اساس مذهب در این کشور به نسبت سایر گزینه‌ها بیشتر بوده؛ چون کشور سوئد در زمینه مذهب بی‌طرف است. بهتر است از روش مهاجرت از طریق un کشور سوئد دوری کنید. مقررات دوبلین شامل این کشور هم می‌شود که در واقع حمایت از پناهجویان است.

در کل باید گفت تحت هیچ شرایطی ما این روش را به شما توصیه نمی‌کنیم. 

ویزای کار سوئد و بررسی شرایط آن

کشور سوئد یکی از قانون مدارترین و مرفه‌ترین کشورهای جهان است و به دلیل شرایط زندگی بسیار خوبی که دارد؛ مردم زیادی را از ایران و سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. همواره مهاجرت کاری به سوئد، برای مخاطبین بسیار سوال برانگیز است؛ به این دلیل که مهاجرت کاری با شرایط بسیاری از افراد همخوانی زیادی دارد.

کار در سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق کار، نیازمند Job offer یا پیشنهاد شغلی است. متقاضیان می‌توانند با دریافت پیشنهاد شغلی، مجوز لازم برای ورود به این کشور و اقامت کاری خود را به دست آورند. در این راستا متقاضیان می‌توانند بعد از ۴ سال کار و پرداخت مالیات در سوئد، درخواست اقامت دائم دهند. قوانین مبارزه با تبعیض در سوئد تضمین می‌کند که با هر شخص، بدون درنظر گرفتن جنسیت، سن، قومیت یا معلولیت به یک شکل رفتار می‌شود.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای کار سوئد

 • برای مجوز کار، شما باید یک پیشنهاد شغلی به صورت رسمی و از سمت یک کارفرمای سوئدی دریافت نمایید.
 • در این پیشنهاد شغلی، باید میزان حقوق ذکر شده باشد که حداقل آن باید ماهیانه ۱۳۰۰۰ کرون باشد.
 • متقاضیان باید از یک گذرنامه معتبر برخوردار باشند.

راحت‌ترین روش مهاجرت به سوئد

با توجه به اینکه هزینه زندگی در کشور سوئد بالا است یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری است. البته اینکه کدام روش برای شما راحت‌تر است بستگی به خودتان دارد؛ به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید تحصیلات دانشگاهی را ادامه دهید ویزای تحصیلی برای شما بهترین گزینه خواهد بود و  این در حالی است که اگر یک فرد از نظر کار و تخصص در وضعیت حرفه‌ای است مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار می‌تواند برای او راحت‌ترین باشد.

دقت نمایید که روش‌های دیگری برای ورود به این کشور وجود دارد که هر یک دارای قوانین مخصوص به خود هستند؛ اما به دلیل هزینه‌های بالا در این کشور افرادی که مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب نموده‌اند می‌توانند ساده‌تر ویزا اخذ کرده و پس از مهاجرت شرایط سختی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به کشور سوئد باید از یک مشاور خوب استفاده نمایید. مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج با یک سری قوانین جدید همراه است و کشور سود برای این که جلوی ازدواج‌های تقلبی را بگیرد سعی نموده است که روش‌های جدید وضع نماید که در بخش مربوطه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

میزان رضایت مهاجران به سوئد

میزان رضایت مهاجرت به کشور سوئد روز به روز در حال پیشرفت است. کشور سوئد یکی از تمیزترین کشورهای جهان برای زندگی محسوب می‌شود و چون ایرانیان به نظافت بسیار اهمیت می‌دهد از این نظر این کشور را مورد تأیید قرار داده اند در این کشور می‌توانید اکسیژن خالص تنفس کنید.

کشور سوئد پایین سطح مذهبی را در بر گرفته است و این ویژگی سبب می‌شود که میزان رضایت در خصوص مهاجرت به کشور سوئد افزایش یابد؛ به این معنی که اگر فرزند شما از مذهب خاصی است هیچ تفاوتی بین مذهب او با مذهب فرد سوئدی در نظر گرفته نمی‌شود و به‌طورکلی به این موضوع هیچ ترتیب اثری داده نمی‌شود.

میانگین سرعت اینترنت در کشور سوئد بی‌نظیر است و این موضوع سبب شده است که کسب و کارهای اینترنتی در این کشور رشد بالایی داشته باشد. در نظر داشته باشید که سوئد از نظر هزینه کشور گران‌قیمتی است. مردمی که مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کرده‌اند باید بدانند که در این کشور مجبور به پرداخت مالیات زیادی هستند. مراقبت‌های بهداشتی در در سوئد کاملاً رایگان صورت می‌گیرد و دولت تمامی شرایط درمانی و بهداشتی را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

در کشور سوئد از ماه اکتبر تا مارس یعنی به میزان حدود 6 ماه خورشید طلوع نمی‌کند البته هنوز آماری مبنی بر نارضایتی افرادی که مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کرده‌اند در این زمینه دیده نمی‌شود.

یافتن خانه در سوئد کمی دشوار است و شاید نیاز به هزینه‌های بالاتری داشته باشد. در زمینه رضایت مهاجران به کشور سوئد جمع‌بندی می‌کنیم. در زمینه بهداشت و رفاه و حقوق شهروندی میزان رضایت بیش از 90 درصد است. شرایطی مانند سرمای بیش از حد و گرانی مسکن در کشور سوئد میزان رضایت کمتر از 70 را به خود اختصاص داده است.

آمار مهاجران به سوئد

از سال 2001 جرقه اصلی مهاجرت به کشور سوئد در بین مردم زده شد؛ به‌طوری‌که در سال 2002 شاهد افزایش عجیب تعداد مهاجران به این کشور بوده‌ایم، به‌این‌ترتیب دولت کشور سوئد تصمیم گرفت که به همکاری «منطقه شنگن» ملحق شود. به این معنا که تمام افرادی که در حوزه شنگن هستند بدون داشتن گذرنامه بتوانند در مرزهای بین‌المللی داشته باشد.

در سال 2006 شاهد مهاجرت بیش از 163000 هزار نفر به کشور سوئد بودیم که رقم بسیار عجیب و البته ارزشمندی است در حدود 55 درصد از این افراد مرد بودند. به فاصله ده سال یعنی در سال 2016 آمار مهاجرت به کشور سوئد به بیش از دو برابر رسید و در این بین بانوان 44 درصد از مهاجران بودند.

در نظر داشته باشید که آخرین آماری که در خصوص مهاجرت به کشور سوئد به دست ما رسیده است به این صورت است که بخش‌های مرکزی کشور سوئد بیشتر برای مهاجرت انتخاب می‌شود و یکی از دلایل مهم آن مساعد بودن آب‌وهوا به نسبت مناطق سردتر است.

مهاجرپذیری سوئد

کشور سوئد از آن دسته کشورهای اسکاندیناوی است که در طول سال تعداد زیادی از مردم آن را به‌عنوان مقصدی برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. در این کشور رفاه و امکانات بسیار خوبی وجود دارد ازجمله شرایط کار و زندگی افراد که همیشه در حال پیشرفت است.

شهرهای مهاجر پذیر سوئد

شهرهای مهاجر پذیر سوئد عبارت‌اند از:

 • مالمو «Malmö»

شهر مالمو یکی از شهرهای مدرن و بزرگ سوئد محسوب می‌شود که با طراحی و معماری پیشرفته خود به یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در کشور سوئد تبدیل شده است. شهر مالمو طی 20 سال گذشته، به‌ویژه در بخش تجارت، دستخوش تحولات عظیمی شده و شرکت‌های کوچک و متوسط در این شهر ​​جای خود را به صنایع بزرگ داده‌اند.

 • اوپسالا «Uppsala»

شهر اوپسالا از دیگر شهرهای بزرگ سوئد محسوب می‌شود؛ اما بافت قدیمی آن سبب شده است که گزینه خوبی برای دانشجویان نباشد، در نظر داشته باشید که به‌طورکلی شرایط این شهر برای مهاجرت دشوار است.

 • گوتنبرگ «Gothenburg»

گوتنبرگ یکی از شهرهای بسیار عالی برای تحصیل محسوب می‌شود و این شهر درزمینۀ تحصیلی رتبه اول در سوئد را به خود اختصاص داده است.

 • استکهلم «Stockholm»

استکهلم، پایتخت و بزرگترین شهر سوئد است که در محل تلاقی دریاچه مالار (Mälaren) و خلیج نمک (Saltsjön) روبه‌روی خلیج فنلاند واقع شده است. استکهلم به‌دلیل موقعیت مکانی و همچنین جاذبه‌های گردشگری خود به‌عنوانِ یکی از زیباترین پایتخت های جهان شناخته می‌شود.

 • لوند «Lund»

شهر لوند از دیگر شهرهای خوب برای زندگی در سوئد برای ایرانیان است. این شهر در بخش جنوبی قرار گرفته است و دارای ک دانشگاه مرکزی گسترده است. در این دانشگاه بیش از 90000 دانشجو تحصیل می‌کند. این شهر از طریق قطار به شهرهای مهم و اصلی سوئد به راحتی وصل شده و دو ساعت تا گوتنبرگ فاصله دارد.

به‌طورکلی سولنا، مالمو، اوپسالا، لوند، وستروس و اومئو از شهرهای ارزان‌قیمت برای کار و زندگی و استکهلم گران‌تر است.

اقامت سوئد

شما باید کد ملی این کشور را دریافت نمایید تا بتوانید از مزایای شهروندی مثل افتتاح حساب و خرید و فروش خودرو بهره‌مند شوید. درصورتی‌که در زمان ورود به سوئد اجازه اقامت دائم داشته باشید؛ مدت اقامت شما از زمان ورود ارزیابی می‌شود. درصورتی‌که درخواست اقامت شما رد شد می‌توانید یک درخواست جدید صادر نمایید.

اخذ پاسپورت سوئد

دقت نمایید که اگر شما دارای اجازه موقت در کشور سوئد برای تحصیل و یا گردش هستید در این زمان اقامت شما در لیست دائم قرار نمی‌گیرد. درصورتی‌که شما اقامت دائم این کشور را اخذ نموده باشید تحت شرایط خاصی می‌توانید اقامت خود را به شهروندی ثبت نمایید. سه سال باید از اقامت دائم شما گذشته باشد تا بتوانید برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهید. در مورد پناهندگی در صورتی شما ملیت مشخصی ندارید باید 4 سال در سوئد زندگی کرده باشید تا به توانید برای اقامت درخواست دهید.

منابع

مشاوره

خبر خوب ما به شما این است که نیازی نیست در نوبت‌های طولانی سفارت منتظر بمانید و یا اینکه نگران زمان باشید؛ فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت، امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم سازند.
ارزیابی
برای ارزیابی، با موسسه ما تماس بگیرید.
برای مهاجرت به کشور سوئد ابتدا باید از چه راهی شروع کنم ؟
اولین گام برای مهاجرت به این کشور شناخت روش های مهاجرت برای ورود به کشور سوئد است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.
مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای سوئد چند روز است ؟
مطابق اعلام سفارت سوئد، زمان لازم برای رسیدگی به درخواست ویزا معمولا از 15 روز تا ماکسیمم 30 روز کاری است.
بهترین روش برای مهاجرت به کشور سوئد کدام است ؟
به طور کلی ویزای کار سوئد، تحصیل در دانشگاه های سوئد و سرمایه گذاری در این کشور از بهترین راه های مهاجرت به سوئد است.


14 دیدگاه برای “مهاجرت به سوئد

 1. ناشناس گفته:

  با سلام خدمت.استم بدونم اگر بخوام اقدام کنم برا پناهندگی اجتماعی باید چیکار کنم؟! ممنون از شما

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز: مهاجرت از طریق پناهندگی راهی غیرقانونی و بسیار دشوار است. ما به شما توصیه می کنیم با مشاوران متخصص ما در زمینه ی مهاجرت تماس بگیرید تا با توجه به شرایط شما، پیشنهاد مناسب را ارائه دهند. لطفا با ما در تماس باشید 02143000021 داخلی 76. با تشکر تیم اعزام GO2TR.

 2. ناشناس گفته:

  با سلام من جوشکار هستم ایا میشود با مدارک جوشکاری فنی حرفه ای جهت سوئد اقدام کرد اگر بله لطفا راهنمایی کنید ممنون ۰۹۱۷۸۷۷۹۵۷۷

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

 3. ناشناس گفته:

  سلام
  دکترای معماری
  سابقه کار خوب . دارای چند مقاله و کتاب آیا برای مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار میتوان اقدام کرد

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، کشور سوئد دارای استاندارد های بالایی برای جذب نیروی متخصص است. برای بررسی دقیق شرایط و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 4. ناشناس گفته:

  با سلام، بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته بازرگانی و دارای 16 سال سابقه کار مفید در این زمینه هستم. ممکنه راهنمایی بفرمایید 09123003507

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای ارائه پاسخ دقیق به پرسش شما به اطلاعات دقیق تری نیازمندیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی G02TR.

 5. ناشناس گفته:

  سلام من فیزیوتراپ هستم و ۹ سال هست که اینجا مطب دارم و کار میکنم،آیلتس ۶ دارم و گردش مالیمم خوبه،۳۲ سالمه،خواستم ببینم میتونم برای کار در سوئد اقدام کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ:
  سلام وقت بخیر،
  به طور کلی اقدام برای کار در کشورهایی مثل سوئد کمی دشوارهست اما با توجه به سابقه ی کار خوبی که شما دارید از شانس خوبی برخوردار هستید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی می توانید با 02143000021 تماس حاصل فرمایید.قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 6. ناشناس گفته:

  با سلام . بنده راننده تریلر و همچنین اتوبوس هستم و مدت ۹ سال سابقه رفت و آمد به اتحادیه اروپا رو دارم و چندین ویزای شنگن در پاسپورتم موجود است . آیا برای شغل من میتوان درخواست ویزای شغلی و اقامت سوئد رو کرد ؟؟ ممنونم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  به طور کلی برای مشاغلی مثل رانندگی تریلر شما نیاز به مدرک و سابقه ی رانندگی بین المللی دارید،شما از امتیاز سابقه کار بین المللی برخوردار هستید که امتیاز بسیار مثبتی محسوب می شود،چنانچه مدرک نیز داشته باشید به نظر می رسد مشکل خاصی وجود نداشته باشد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 7. ناشناس گفته:

  سلام .برای تحصیلات دوره ی کارشناسی آیا گذراندن دوره ی سربازی در ایران لازم است؟ یا می توان از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، شما باید حتما دوره ی سربازی را برای این مقطع بگذرانید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره ی 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go 2tr

 8. ناشناس گفته:

  سلام من 21 سالمه و دانشجوي دوره کارشناسي مهندسي پزشکي دانشگاه صنعتي سهند هستم آيا مهاجرت در اين سن و شرايط براي من ممکن هست؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  بستگی به نوع مهاجرت شما به این کشور دارد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 9. فرامرز قربانی گفته:

  سلام
  بنده مدت ۲۵ سال کار خیاطی انجام داده ام و تو این حرفه اشراف کامل دارم .
  البته دارای مدرک مربیگزی ورزش.داوری و کسب عنوان در رشته ورزشی کاراته هستم
  برای مهاجرت به کشور سوئد راهنمایی میخواستم
  تشکر

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  شما برای مهاجرت کاری به کشور سوئد باید دارای مدرک لیسانس بوده باشید و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره ۰۲۲۴۳۰۰۰۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما،هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 10. سبزیان گفته:

  سلام
  من متاهل هستم و آرایشگر مردانه و هم سابقه کار با دستگاه تزریق پلاستیک دارم ، دوستی دارم ساکن سوئد ، چگونه میشود درخواست برای پذیرش داد

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  شما باید از طرف دوستتان یک پیشنهاد کاری رسمی دریافت کنید و برای مهاجرت اقدام کنید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.

 11. Hamed گفته:

  آیا مشاوره حضوری هم دارید میشه آدرس موسسه رو بذارید برای اون دسته آدما که میخوان اطمینان بیشتری حاصل کنند

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  بله مشاوره حضوری هم داریم،آدرس دفتر تهران:
  خیابان گاندی شمالی، رو به روی کلانتری پلاک 32
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 12. محمدحسین حبیبی گفته:

  سلام
  من یک ساله که با خانومی که در سوئد زندگی میکنه از قرار ازدواج گذاشتیم و شدیدا به هم علاقمندیم، من قبلا ازدواج کردم و حاصل ازدواج قبلیم دختری 6 ساله است که با من زندگی میکند و حضانتش رو دادگاه به من داده است، توی این وضعیت کرونایی هیچ اقدامی نتونستیم بکنیم برای مهاجرت من و فرزندم به سوئد چون شرایط ازدواجی خیلی سخت شده، سوالم اینه که من برای اینکه زودتر بتونم برم کنار همسرم چه کاری بهتره که انجام بدم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  شما و شخص موردنظر باید ازدواج رسمی انجام بدین که لازمه گرفتن ویزای توریستی و سفر ایشون به ایران هست که در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا همچین امکانی وجود نداره.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما ، هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 13. آرشام گفته:

  سلام وقت به خیر.مهندسی عمران خوندم یک سال سابقه کار با بیمه دارم و دو سال هم در یک دفتر کار کردم بیمه ندارم اما نامه دارم.در زمینه های مختلف ساختمان تخصص دارم.چطور میتونم مهاجرت کنم؟!ایا این رشته مورد تاییدشون هست؟!

  • امیرحسین حسینی گفته:

   سلام همراه عزیز GO2TR،
   بله این رشته مورد تایید کشور ها می باشد و با اطلاعاتی که شما دادین بهترین روش، مهاجرت کاری می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی مورد شما با موسسه به شماره (43000021-021) تماس بگیرید.
   قدردان از پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: مهاجرت