۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
مشاوره رایگان
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

مقصدت رو از بین ۱۹۰+ کشور جستجو کنید

مهاجرت به سوئد

کشور سوئد ازجمله کشورهایی است که امید به زندگی در آن بسیار بالا است. براساس آماری که توسط بانک جهانی ارائه شده است، مردم این کشور آینده روشنی را برای خود متصور شده‌اند. بهتر است بدانید کشور سوئد همواره یکی از مهاجرپذیرترین کشورها و مقاصد اصلی مردم دنیا برای مهاجرت بوده است.

مقدمه

در سال 2018 ایرانیان زیادی کشور سوئد را به‌عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کرده‌اند. این روال به‌دلیل شرایط کار و درآمدزایی بسیارخوب در سوئد است که حتی باوجود هوای سرد این کشور بازهم مانع از جذب مهاجران نمی‌شود. شرایط مهاجرت به سوئد از زمانی آغاز شد که این کشور برای ارتقا سطح و کیفیت کار و اقتصاد خود به دنبال تکمیل کادر کاری در شغل‌های مختلف شد؛ به‌این‌ترتیب مردم کشورهای ترکیه، ایران، یونان و ایتالیا به کشور سوئد جذب شدند.

در این مقاله متقاضیان مهاجرت به سوئد می‌توانند با همراهی متخصصان و کارشناسان موسسه مهاجرتی GO2TR، دررابطه‌با شرایط، هزینه‌ها، روش‌ها و راه‌های مهاجرت به سوئد به‌صورت کامل مطلع شوند.

روش‌ های مهاجرت به سوئد

جمعیت سوئد بالغ‌بر 10 میلیون نفر است که آمار مهاجرت در این کشور بسیار جالب است. انواع روش‌های مهاجرت به کشور سوئد را می‌توان به‌صورت ویزای تحصیلی، ویزای کاری و سرمایه‌گذاری (ثبت شرکت در سوئد) دسته‌بندی کرد. اگر می‌خواهید از طریق ثبت شرکت به سوئد مهاجرت کنید، باید یک سری شرایط و قوانین را مدنظر قرار دهید. این شرایط عبارت‌اند از: افراد متقاضی باید به زبان سوئدی و انگلیسی مسلط باشند و همچنین گردش مالی، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است باید بتوانید از پس هزینه‌های خود و خانوادتان در طول دوسال اول مهاجرت به سوئد برآیید.

در نظر داشته باشید بیش از یک‌سوم جمعیت این کشور در شهرهای استکهلم، گوتنبرگ و مالمو زندگی می‌کنند. پناهندگی برحسب نژاد، یکی از روش‌هایی است که فرد بر اساس نژادش در کشور مبدأ، ممکن است مورد آزارواذیت قرار گیرد. پناهندگی در کشور سوئد تنها به میزان 3 درصد قابل‌قبول است. توجه داشته باشید که پناهندگی به کشور سوئد کار ساده‌ای نخواهد بود.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت به سوئد را دارید و از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور می‌خواهید اقامت دریافت کنید؛ باید توجه داشته باشید که باید مبلغی حدود ۱۵۰۰۰۰ دلار برای سرمایه‌گذاری در این کشور داشته باشید. در ابتدای امر، به منظور ثبت شرکت باید زمینه فعالیت خود را در قالب بیزینس پلن و یا طرح تجاری به دولت عرضه نمایید و در صورت موافقت دولت با طرح تجاریتان، می‌توانید شرکت را به ثبت رسانده و فعالیت اقتصادی خود را آغاز کنید. 

به منظور تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم، این شرکت باید فعال باشد و مالیات آن پرداخت شود و تنها در این صورت است که بعد از گذشت چند سال می‌توانید درخواست اقامت دائم و در نهایت تابعیت پاسپورت نمایید.

اقامت سوئد از طریق تحصیل

سطح آموزش و رنک بالای دانشگاه‌های سوئد و سیستم آموزشی آن همیشه مورد توجه دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته است. دانشجویانی که قصد تحصیل در سوئد را دارند؛ می‌توانند در زمان فراغت از تحصیل به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت گزینند و به جستجوی کار مشغول گردند. افرادی که بتوانند در این مدت استخدام شوند و توانایی ورود به کار را داشته باشند؛ می‌توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند.

تحصیل در مقطع لیسانس 

مقطع کارشناسی شامل یک دوره ۴ ساله است. یکی از نقاط مثبت برای تحصیل در سوئد، تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور است. دانشجویان با داشتن آیلتس ۶.۵ می‌توانند به مقطع کارشناسی وارد شوند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس 

مقطع کارشناسی ارشد در سوئد شامل یک دوره ۲ ساله است و بنا به دوره انتخابی و رشته تحصیلی، داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است.

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری بین ۳ الی ۵ سال به طول می‌انجامد که در مدت زمان تحصیل، دانشجویان می‌توانند کارهای پژوهشی و علمی انجام دهند. تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی و هم به زبان سوئدی امکان‌پذیر است که بسته به رشته‌های تحصیلی متقاضیان دارد.

بورسیه تحصیلی در سوئد و کمک هزینه تحصیل در سوئد به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌گردد که این بورسیه‌ها در دو نوع بورسیه‌های دولتی و بورسیه‌های دانشگاهی و موسسات، در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

مهاجرت شرایط خاص به سوئد

افرادی که از بیماری خاصی رنج می‌برند و قصد دارند که دوره‌های درمانی خود را در این کشور بگذرانند باید مدارک پزشکی لازم را تهیه نموده و وقت سفارت بگیرند و مدارک را آماده کنند و درخواست ویزای اضطراری دهند و زمانی که موافقت شد می‌توانند برای در مان به این کشور عازم شوند. عموماً تمامی کارها در کمتر از 10 روز کاری صورت می‌گیرد و در صورتی که زمان مهم باشد حتی در کمتر از یک هفته این روال به نتیجه می‌رسد.

در نظر داشته باشید که یک نوع ویزای دیگر با عنوان ویزای کارآفرینی برای کشور سوئد وجود دارد که این ویزا دارای شرایط مخصوص به خود است. شایان ذکر است که افرادی که دارای ایده‌های درآمدزایی خوبی هستند و ایده‌های آن‌ها توجیه اقتصادی دارد می‌توانند از این ویزا استفاده نمایند. محققان و پژوهشگران می‌توانند برای ادامه پژوهش خود به سراغ ویزای کاری بروند که البته در لیست ویزای کاری ویژه قرار می‌گیرد. ویزای مربوط به مسابقات بین‌المللی برای کشور سوئد صادر می‌شود.

مهاجرت توریستی به سوئد

برای اخذ ویزای توریستی این کشور در ابتدا باید فرم آنلاین درخواست ویزا را تکمیل و ارسال نموده و یک نسخه چاپی از آن را خودتان داشته باشید. پاسپورت و مدارک هویتی مربوط به سفر شما باید تنظیم شود. گذرنامه باید تا سه ماه اعتبار داشته باشید و البته نیاز است که برنامه‌ریزی دقیق در این مسیر صورت بگیرد.

پاسپورت باید باید دو برگ سفید داشته باشد. افراد باید دو عکس تمام رخ در اندازه‌های موجود در گذرنامه داشته باشند. در نظر داشته باشید که تصویر شما باید با چهره عادی شما سازگاری داشته باشد و رسید بانکی پرداخت پول از دیگر مواردی است که باید رعایت شود و افراد باید بتوانند گردش مالی خوبی ارائه دهند.

برای ویزای توریستی نیاز است که بلیط رفت و برگشت اخذ شود و نیاز است که مشخص شود که در هتل و یا منزل شخص خاصی اقامت دارید. در نظر داشته باشید که بیمه مسافرتی از دیگر گزینه‌های مهم برای مهاجرت به کشور سوئد از طریق ویزای توریستی این کشور است. شرایط مهاجرت به کشور سوئد کمی بهتر از قبل شده است. اقامت کشور سوئد برای ایرانیان طبق روش‌های مختلف فراهم شده است.

مهاجرت از طریق همراه به سوئد

افرادی که مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل و کار و سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند می‌توانند ویزای همراه برای اقوام خود کسب نمایند. در نظر داشته باشید که ورود به این کشور از طریق ویزای همراه کار ساده‌ای نیست و باید یک سری اصول به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد. اولین گزینه بسیار مهم در این مسیر داشتن برگه گردش مالی عالی است.

در نظر داشته باشید که در برگه شما باید مشخص شده باشد که می‌توانید تا یک سال اول زندگی از پس هزینه‌های خود برآیید. در صورتی که از مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنید می‌توانید پس از گذشته 4 ماه سرمایه‌گذاری و زندگی در کشور سوئد درخواست ویزای همراه داشته باشید.

این گزینه برای ویزای کار نیاز به دو دوره سه ماهه (در مجموع شش ماه) داشته و پس از این دوره می‌توانید درخواست خود را برای ویزای همراه ارائه دهید. همسر شما پس از یک سال زندگی در سود می‌تواند وارد بازار کار شود و فرزند شما از همان ابتدا در این کشور می‌تواند از شرایط تحصیل خود برخوردار شود. یک نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به کشور سوئد از طریق همراه وجود دارد و آن سابقه فعالیت شما در دوره‌ای که به تنهایی در این کشور زندگی می‌کردید است.

سوئد در لیست پیمان شینگن قرار دارد و با داشتن ویزای شینگن این کشور می‌توانید به سایر کشورهای عضو این پیمان سفر کنید.

شمابه عنوان اعضای خانواده می توانید برای اجازه ویزای همراه دانشجویی تقاضا کنید در صورتی که:

 • شما یک گذرنامه معتبر داشته باشید.
 • شما قصد دارید در سوئد با فردی که برای تحصیل در سوئد سفر کرده است، زندگی کنید.
 • شما حمایت خود را برای مدت زمانی که درخواست برای اجازه اقامت دارید تنظیم کرده اید.
 • فردی که در سوئد تحصیل می کند، دارای اجازه اقامت سوئد برای تحصیل در دانشگاه یا کالج داشته باشد.

مهاجرت کاری سوئد

کار در سوئد

در صورتی که شما تحصیلات خود را در ایران گذرانده باشید و بخواهید مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار داشته باشید نیاز به یک دعوت‌نامه دارید که باید از سوی یک کارفرمای معتبر در سوئد ارسال شود. در واقع در این مسیر تا زمانی که کارفرمایی مسئولیت فرد متقاضی را به‌عهده نگیرد، نمی‌توان مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار را انتخاب نمود. کار در کشور سوئد بستگی به میزان تخصص شما دارد.

برای کاریابی در کشور سوئد نیاز است که دارای شرایط ایده‌آلی باشید در واقع مهارت شما باید به کارفرما ثابت شود. در نظر داشته باشید در این روش باید پیش از مهاجرت از روش‌های مجازی و مکاتبه‌ای به کارفرمایان ارتباط بگیرند. مهاجرت به کشور سوئد بدون داشتن پشتوانه مالی و بدون دعوتنامه کارفرما توصیه نمی‌شود.

یک سری وب‌سایت‌های کاریابی در این کشور وجود دارد که می‌تواند برای شما بسیار خوب باشد. در نظر داشته باشید مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار ساده نیست و نیاز است که از تخصص بالایی برخوردار باشید تا بتوانید به نتیجه مطلوبی دست یابید. برای اقامت این کشور باید به مدت سه سال در سوئد کار کنید و شرایط کاری شما سنجیده شود سپس می‌توانید برای اقامت این کشور درخواست دهید.

در صورتی که با کارفرمایی صحبت کردید و درخواست برای مصاحبه صورت گرفت باید از طریق روش‌های موقت به این کشور بروید. ویزای کار به کسانی که قصد تحقیق در دانشگاه‌های این کشور دارند تعلق می‌گیرد. اولین ویزای کاری این کشور 3 ماهه است که قابلیت تمدید دارد.

میانگین درآمد در کشور سوئد 47.485 کرونای سوئد است اما حدود 25 درصد از افراد در این کشور ماهیانه حدود 23.620 کرونا یا کمتر حقوق دریافت می‌کنند. در زمینه های مختلف بسته به نوع کار و تخصص افراد دستمزد ساعتی‌شان متغیر است.

زمینه‌های کاری زیر برای کشور سوئد بیشتر مورد نیاز هستند: 

 • حرفه‌های کامپیوتری
 • مربی کودکستان و راهنمای اوقات فراغت
 • آموزگار دوره ابتدایی
 • دبیر دبیرستان
 • پزشک
 •  بهیار و پرستار
 • راهنمای متخصص آموزشی
 • دندان‌پزشک
 • کمک دندان‌پزشک
 • کمک پرستار
 • مشاغل فنی و مهندسی 
 • تعمیرکار خودرو و کامیون
 • تعمیرکار ماشین آلات
 • راننده اتوبوس
 • راننده‌ی قطار
 • کارور دستگاه های CNC
 • آشپز
 • مشاغل فنی متعدد ساختمان

مهاجرت تحصیلی‌ به سوئد

مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل از دیگر روش‌هایی است ک می‌تواند بسیار ارزشمند محسوب می‌شود. در این روش برای درخواست اجازه اقامت در این کشور باید 3 ماه زودتر درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال نمایید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شد باید هزینه اولیه تحصیلی پرداخت شود. در صورتی که بخواهید اجازه اقامت این کشور را داشته باشید باید پس از تحصیل در کشور سوئد باقی بمانید ( برای این کار یا می‌توانید از ویزای کار استفاده نمایید و یا به سراغ روش‌های سرمایه‌گذاری بروید). در صورتی که فرد کشور سوئد را ترک کند نمی‌تواند برای اخذ اقامت آن امیدوار باشد.

داشتن گذرنامه برای دوره‌ای که در سوئد زندگی می‌کنید بسیار مهم است و گذرنامه باید معتبر باشد. مجوز اقامت برای تحصیلات دانشگاهی در این کشور حداقل دو ترم اعتبار دارد. آخرین اجازه اقامت در این کشور برای تحصیلات دانشگاهی باید مهر و امضا شده باشد. توانایی مالی برای مهاجرت به کشور سوئد در از طریق تحصیل بسیار مهم است. افراد باید سیاست بیمه جامع معتبر در این کشور را داشته باشند.

شرایط اقامت در کشور سوئد تغییر می‌کند. به عنوان مثال اداره مهاجرت کشور سوئد یک سری قوانین جدید در زمینه تحصیل گذاشته است.

در صورتی که تمامی مدارک شما حاضر باشد به مدت کمتر از سه ماه می‌توانید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایید. در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل از دسته روش‌هایی است که می‌تواند برای شما قابل قبول باشد. تحصیل در کشور سوئد بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر است اما داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 می‌تواند یک برگه برنده محسوب شود. شما در طول تحصیل در این کشور می‌توانید به مدت 10 الی 30 ساعت مشغول به کار شوید.

کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلستان دانشگاه‌های معتبر و رتبه دار کشور سوئد را به رسمیت می‌شناسند؛ پس شما می‌توانید با مدرک تحصیلی خود باز هم از سوئد به دیگر کشورها مراجعه نمایید و جویای کار شوید.

تمکن مالی شما برای روش های مختلف و بسته به زمان متفاوت است؛ اما مثلا در اخذ ویزای تحصیلی شما برای 1 سال در حدود 81000کرون برای گواهی تمکن مالی می‌خواهید.

مهاجرت از طریق ازدواج به سوئد

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج است. در نظر داشته باشید که در این روش در ابتدا دو شخص ( سوئدی و غیر سوئدی) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا مشخص شود که سابقه جرم نداشته باشند. شرایط سنی برای ازدواج در این کشور بالای 18 سال است. در نظر داشته باشید که افراد نباید بیش از 30 سال تفاوت سنی داشته باشند.

بزرگتر بودن زن از مرد مهم نیست. در این شرایط وقتی یک فرد با یک شهروند سوئدی ازدواج می‌دهد یک اقامت دو ساله موقت دریافت می‌کند در طول این دو سال بارها و بارها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که ازدواج این شخص در وضعیت نرمال پیشرفته و با هم زندگی می‌کنند یا خیر. اگر بتوانید طول این مدت به زبان سوئدی تسلط پیدا کنید شانس شما افزایش خواهد یافت و می‌توانید برای اقامت دائم در این کشور درخواست دهید.

در صورتی که مشخص شود ازدواج شما صوری بوده است برای همیشه از کشور سوئد بیرون می‌شوید و اقامت شما لغو می‌شود. قوانین جدید کشور سوئد در این زمینه بسیار سختگیرانه است و حتی بررسی‌های صورت می‌گیرد که مشخص شود در طول دو سال زندگی اختلافی داشته‌اید یا خیر و یا عمق اختلاف شما چقدر بوده است.

مهاجرت از طریق تولد به سوئد

اطلاعاتی که در این بخش ارائه می‌شود آخرین آماری است که در سال 2018 به دست ما رسیده و بسیار مهم است. سیستم تولد در کشور سوئد مبنی بر خون است. در صورتی که مادر، یک شهروند سوئدی باشد و پس از ماه ژوئیه 1979 در این کشور به عنوان یک شهروند شناخته شده باشد، فرزند به دنیا آمده، تابعیت سوئد خواهد داشت. در صورتی که پدر، یک شهروند سوئدی باشد، فارغ از اینکه فرزند در کدام کشور به دنیا آمده و اگر ثابت شود پدر در سوئد زندگی می‌کند، فرزند، تابعیت سوئدی خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که اگر یک فرزند در کشوری غیر از سوئد از پدر یا مادر سوئدی متولد شده باشد و پیش از 18 سالگی ازدواج پدر و مادر به ثبت رسیده باشد، تابعیت فرزند سوئدی می‌شود ( در کشور سوئد می‌توانید بدون ازدواج رسمی صاحب فرزند شوید). سیستم خاک در این کشور تنها برای پدر و مادری که تابعیت ندارند دیده می‌شود و البته یک سری شرایط سختگیرانه دارد که با توجه به هر شخص و خانواده تعیین می‌شود.

در کشور سوئد تابعیت دوگانه مجاز است. تابعیت دوگانه به این معنی است که شما شهروند بیش از یک کشور باشید. اگر شما به یک شهروند سوئدی تبدیل شوید و تابعیت دیگری داشته باشید می‌توانید تابعی قبلی خود را حفظ نمایید. افرادی که دارای تابعیت دوگانه هستند می‌توانند در چند کشور کار کنند و امکان استفاده از مزایای اجتماعی بیش از یک کشور را دارند؛ مثلا حقوق بازنشستگی از هر دو کشور دریافت می‌کنند. امکان مالکیت و همین طور مستغلات برای این افراد نیز فراهم می‌شود و امکان سفر یا اقامت به چند کشور را دارند. سوئد در این زمینه سختگیری‌های خود را کم‌تر کرده است.

 سوئد یکی از کشورهای ثروتمند و مرفه اروپا است. بسیاری از خانواده‌ها علاقه دارند فرزندان خود را در کشور سوئد به دنیا آورند تا از آن طریق بتوانند مشمول تابعیت و حقوق شهروندی شوند. گرفتن تابعیت از کشور سوئد از طریق تولد فرزند، فرایندی پیچیده دارد؛ به دلیل اینکه مسائل و موضوعات مهم حقوق و بین‌الملل برای اتباع خارجی در میان است. طبق قوانین مهاجرتی کشور سوئد اگر فرزندان پس از سال ۲۰۱۵ در هر یک از نقاط شهر کشور سوئد متولد شده باشند یک شهروند سوئدی محسوب می‌شوند؛ همچنین اگر پدر و مادر سوئدی فرزند خود را خارج از این کشور به دنیا آورند، فرزند آن‌ها دارای تابعیت سوئد است.

برای دریافت اطلاعات در خصوص جزئیات اخذ اقامت برای مهاجرت از طریق تولد حتما باید از طریق موسسات حقوق و مهاجرتی معتبر اقدام کنید.

مسکن و محل زندگی در سوئد

کشور سوئد همواره یکی از کشورهای مهاجرپذیر و مقصد اصلی مردم دنیا برای مهاجرت است؛ اما یکی از دغدغه‌های اصلی افراد متقاضی برای مهاجرت به کشور سوئد برآورد کردن هزینه‌های زندگی در این کشور خواهد بود. ممکن است یافتن یک محل خوب برای زندگی در کشور سوئد کمی دشوار و نیازمند هزینه‌های بالاتری باشد.

لازم به ذکر است عوامل زیادی ازجمله نوع مسکن می‌تواند در تخمین زدن و برآورد کردن هزینه‌های آن نقش داشته باشند.

شرایط شهرهای سوئد برای مهاجران

شاید برایتان جالب باشد بدانید میزان رضایت مردم سوئد در زمینه بهداشت، رفاه و حقوق شهروندی بیش از 90 درصد است، شرایطی مانند سرمای بیش از حد و گرانی مسکن در کشور سوئد میزان رضایت کمتر از 70 را به خود اختصاص داده است. شاخص ایمنی در کشور سوئد 54 اعلام شده است و شاخص‌های مراقبت‌های بهداشتی 72 است. شاخص آب‌وهوا، متوسط و هزینه زندگی در این کشور متوسط است.

مدارک لازم جهت مهاجرت به سوئد

افراد برای مهاجرت به کشور سوئد باید فرم رایگان درخواست روادید داشته باشند؛ همچنین دو قطعه عکس پرسنلی نیاز است. توجه داشته باشید گذرنامه باید 3 ماه اعتبار از زمان ترک حوزه شینگن داشته باشد و همچنین فرد متقاضی باید اجاره اقامت داشته باشد. به همراه داشتن اصل و کپی شناسنامه متقاضی بسیار مهم است و باید به زبان انگلیسی و سوئدی ترجمه نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در GO2TR در ارتباط باشید. 

مهاجرت پناهندگی به سوئد

تمامی درخواست‌های پناهندگی برای سوئد به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که چرا به سراغ پناهندگی آمده‌اید. پناهندگی به‌طور کلی برای کسانی است که دچار ترس از آزار و اذیت و حتی تهدید به مرگ هستند. این روال می‌تواند بر اساس مذهب و ملیت فرد باشد و عقاید سیاسی در این زمینه بسیار دخالت دارد. در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور سوئد از طریق پناهندگی کار دشوار و پرخطری است و عموماً به میزان بیش از 76 درصد از درخواست‌ها رد می‌شود. 

در صورتی که شما در کشور خود مرتکب جرم شده‌اید و دولت سوئد این تشخیص را دهد که برای کشور سوئد مشکل و خطر ایجاد می‌کنید با درخواست شما موافقت نمی‌شود. در صورتی که قبلاً درخواست پناهندگی داده باشید و واجد شرایط نبوده‌اید درخواست شما مورد تأیید قرار نمی‌گیرد. در صورتی که فرد قبلاً درخواست داده است اما پشیمان شده و درخواست خود را پس گرفته است درخواست مجدد او رد می‌شود.

پناهندگی برحسب نژاد یکی از روش‌هایی است که انتخاب می‌شود و فرد بر اساس نژادش در کشور مبدأ مورد آزار و اذیت قرار گرفته. این گزینه در کشور سوئد تنها به میزان 3 درصد قابل قبول است. پناهندگی به کشور سوئد از طریق کشور سوئد کار ساده‌ای نیست. پناهندگی بر اساس مذهب در این کشور به نسبت سایر گزینه‌ها بیشتر بوده؛ چون کشور سوئد در زمینه مذهب بی‌طرف است. بهتر است از روش مهاجرت از طریق un کشور سوئد دوری کنید. مقررات دوبلین شامل این کشور هم می‌شود که در واقع حمایت از پناهجویان است.

در کل باید گفت تحت هیچ شرایطی ما این روش را به شما توصیه نمی‌کنیم. 

ویزای کار سوئد و بررسی شرایط آن

کشور سوئد یکی از قانون مدارترین و مرفه‌ترین کشورهای جهان است و به دلیل شرایط زندگی بسیار خوبی که دارد؛ مردم زیادی را از ایران و سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. همواره مهاجرت کاری به سوئد، برای مخاطبین بسیار سوال برانگیز است؛ به این دلیل که مهاجرت کاری با شرایط بسیاری از افراد همخوانی زیادی دارد.

کار در سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق کار، نیازمند Job offer یا پیشنهاد شغلی است. متقاضیان می‌توانند با دریافت پیشنهاد شغلی، مجوز لازم برای ورود به این کشور و اقامت کاری خود را به دست آورند. در این راستا متقاضیان می‌توانند بعد از ۴ سال کار و پرداخت مالیات در سوئد، درخواست اقامت دائم دهند. قوانین مبارزه با تبعیض در سوئد تضمین می‌کند که با هر شخص، بدون درنظر گرفتن جنسیت، سن، قومیت یا معلولیت به یک شکل رفتار می‌شود.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای کار سوئد

 • برای مجوز کار، شما باید یک پیشنهاد شغلی به صورت رسمی و از سمت یک کارفرمای سوئدی دریافت نمایید.
 • در این پیشنهاد شغلی، باید میزان حقوق ذکر شده باشد که حداقل آن باید ماهیانه ۱۳۰۰۰ کرون باشد.
 • متقاضیان باید از یک گذرنامه معتبر برخوردار باشند.

راحت‌ترین روش مهاجرت به سوئد

با توجه به اینکه هزینه زندگی در کشور سوئد بالا است یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری است. البته اینکه کدام روش برای شما راحت‌تر است بستگی به خودتان دارد؛ به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید تحصیلات دانشگاهی را ادامه دهید ویزای تحصیلی برای شما بهترین گزینه خواهد بود و  این در حالی است که اگر یک فرد از نظر کار و تخصص در وضعیت حرفه‌ای است مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار می‌تواند برای او راحت‌ترین باشد.

دقت نمایید که روش‌های دیگری برای ورود به این کشور وجود دارد که هر یک دارای قوانین مخصوص به خود هستند؛ اما به دلیل هزینه‌های بالا در این کشور افرادی که مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب نموده‌اند می‌توانند ساده‌تر ویزا اخذ کرده و پس از مهاجرت شرایط سختی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به کشور سوئد باید از یک مشاور خوب استفاده نمایید. مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج با یک سری قوانین جدید همراه است و کشور سود برای این که جلوی ازدواج‌های تقلبی را بگیرد سعی نموده است که روش‌های جدید وضع نماید که در بخش مربوطه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

میزان رضایت مهاجران به سوئد

میزان رضایت مهاجرت به کشور سوئد روز به روز در حال پیشرفت است. کشور سوئد یکی از تمیزترین کشورهای جهان برای زندگی محسوب می‌شود و چون ایرانیان به نظافت بسیار اهمیت می‌دهد از این نظر این کشور را مورد تأیید قرار داده اند در این کشور می‌توانید اکسیژن خالص تنفس کنید.

کشور سوئد پایین سطح مذهبی را در بر گرفته است و این ویژگی سبب می‌شود که میزان رضایت در خصوص مهاجرت به کشور سوئد افزایش یابد؛ به این معنی که اگر فرزند شما از مذهب خاصی است هیچ تفاوتی بین مذهب او با مذهب فرد سوئدی در نظر گرفته نمی‌شود و به‌طور کلی به این موضوع هیچ ترتیب اثری داده نمی‌شود.

میانگین سرعت اینترنت در کشور سوئد بی‌نظیر است و این موضوع سبب شده است که کسب و کارهای اینترنتی در این کشور رشد بالایی داشته باشد. در نظر داشته باشید که سوئد از نظر هزینه کشور گران‌قیمتی است. مردمی که مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کرده‌اند باید بدانند که در این کشور مجبور به پرداخت مالیات زیادی هستند. مراقبت‌های بهداشتی در در سوئد کاملاً رایگان صورت می‌گیرد و دولت تمامی شرایط درمانی و بهداشتی را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

در کشور سوئد از ماه اکتبر تا مارس یعنی به میزان حدود 6 ماه خورشید طلوع نمی‌کند البته هنوز آماری مبنی بر نارضایتی افرادی که مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کرده‌اند در این زمینه دیده نمی‌شود.

یافتن خانه در سوئد کمی دشوار است و شاید نیاز به هزینه‌های بالاتری داشته باشد. در زمینه رضایت مهاجران به کشور سوئد جمع‌بندی می‌کنیم. در زمینه بهداشت و رفاه و حقوق شهروندی میزان رضایت بیش از 90 درصد است. شرایطی مانند سرمای بیش از حد و گرانی مسکن در کشور سوئد میزان رضایت کمتر از 70 را به خود اختصاص داده است.

آمار مهاجران به سوئد

از سال 2001 جرقه اصلی مهاجرت به کشور سوئد در بین مردم زده شد؛ به‌طوری‌که در سال 2002 شاهد افزایش عجیب تعداد مهاجران به این کشور بوده‌ایم، به‌این‌ترتیب دولت کشور سوئد تصمیم گرفت که به همکاری «منطقه شنگن» ملحق شود. به این معنا که تمام افرادی که در حوزه شنگن هستند بدون داشتن گذرنامه بتوانند در مرزهای بین‌المللی داشته باشد.

در سال 2006 شاهد مهاجرت بیش از 163000 هزار نفر به کشور سوئد بودیم که رقم بسیار عجیب و البته ارزشمندی است در حدود 55 درصد از این افراد مرد بودند. به فاصله ده سال یعنی در سال 2016 آمار مهاجرت به کشور سوئد به بیش از دو برابر رسید و در این بین بانوان 44 درصد از مهاجران بودند. در سال 2018 ایرانیان زیادی مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کردند این روال به دلیل شرایط کار و درآمدزایی خوب در سوئد است که با وجود هوای بسیار سردی که در این کشور وجود دارد باز هم مانع از مهاجرت به کشور سوئد نمی‌شود. روش‌های مهاجرت به کشور سوئد متنوع است و هر یک از روش‌های موجود به نوبه خود از ارزش بالایی برخوردار هستند.

در نظر داشته باشید که آخرین آماری که در خصوص مهاجرت به کشور سوئد به دست ما رسیده است به این صورت است که بخش‌های مرکزی کشور سوئد بیشتر برای مهاجرت انتخاب می‌شود و یکی از دلایل مهم آن مساعد بودن آب و هوا به نسبت مناطق سردتر است.

مهاجرپذیری سوئد

کشور سوئد از آن دسته کشورهای اسکاندیناوی است که در طول سال تعداد زیادی از مردم آن را به‌عنوان مقصدی برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. در این کشور رفاه و امکانات بسیار خوبی وجود دارد ازجمله شرایط کار و زندگی افراد که همیشه در حال پیشرفت است.

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور استکهلم است و مردم آن به زبان سوئدی صحبت می‌کنند؛ بهتر است بدانید کمتر دیده می‌شود که کسی به زبان انگلیسی صحبت کند به همین دلیل می‌توانید در کلاس‌های زبان سوئدی این کشور شرکت نمایید. نکته جالب‌توجه دررابطه‌با کشور سوئد تابستان‌های آن است که به‌دلیل داشتن عرض جغرافیایی می‌تواند به مدت 24 ساعت در روشنایی روز به سر برد.

شهرهای مهاجر پذیر سوئد

 • شهر مالمو یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در کشور سوئد محسوب می‌شود. این شهر دارای مناظر جذاب و مردمی بسیار دوست داشتنی است. در این شهر شما می‌توانید ملک‌های اجاره‌ای با قیمت مناسب پیدا نمایید و هزینه زندگی در این شهر متوسط است و قیمت اجاره خانه در این شهر به نسبت شهرهای شمالی بهتر و به نسبت شهرهای جنوبی گران‌تر است.
 • شاخص ایمنی در این شهر متوسط است و شاخص آب و هوا بالا اعلام شده است. برای خرید خانه در این شهر نیاز به پرداخت هزینه متوسط دارید.
 • استکهلم از دیگر شهرهای خوب برای زندگی در کشور سوئد محسوب می‌شود. شاخص ایمنی در این شهر 54 اعلام شده است و شاخص‌های مراقبت‌های بهداشتی 72 است. شاخص آب و هوا متوسط است و هزینه زندگی نیز متوسط است. قیمت ملک در این شهر بسیار بالا است.
 • گوتنبرگ یکی از شهرهای بسیار عالی برای تحصیل محسوب می‌شود. این شهر در زمینه تحصیلی رتبه اول در سوئد را به خود اختصاص داده است.
 • شهر لوند از دیگر شهرهای خوب برای زندگی در سوئد برای ایرانیان است. این شهر در بخش جنوبی قرار گرفته است و دارای ک دانشگاه مرکزی گسترده است. در این دانشگاه بیش از 90000 دانشجو تحصیل می‌کند. این شهر از طریق قطار به شهرهای مهم و اصلی سوئد به راحتی وصل شده و دو ساعت تا گوتنبرگ فاصله دارد. شهر لوند از استکهلم 4 ساعت فاصله دارد.
 • شهر اوپسالا از دیگر شهرهای بزرگ سوئد محسوب می‌شود؛ اما بافت قدیمی آن سبب شده است که گزینه خوبی برای دانشجویان نباشد. در نظر داشته باشید که این شهر به‌طور کلی برای مهاجرت دشوار است.

به‌طور کلی سولنا، مالمو، اوپسالا، لوند، وستروس و اومئو از شهرهای ارزان‌قیمت برای کار و زندگی و استکهلم گران‌تر است.

 

اقامت سوئد

شما باید کد ملی این کشور را دریافت نمایید تا بتوانید از مزایای شهروندی مثل افتتاح حساب و خرید و فروش خودرو بهره‌مند شوید. در صورتی که در زمان ورود به سوئد اجازه اقامت دائم داشته باشید؛ مدت اقامت شما از زمان ورود ارزیابی می‌شود. در صورتی که درخواست اقامت شما رد شد می‌توانید یک درخواست جدید صادر نمایید.

اخذ پاسپورت سوئد

اخذ پاسپورت سوئد

دقت نمایید که اگر شما دارای اجازه موقت در کشور سوئد برای تحصیل و یا گردش هستید در این زمان اقامت شما در لیست دائم قرار نمی‌گیرد. در صورتی که شما اقامت دائم این کشور را اخذ نموده باشید تحت شرایط خاصی می‌توانید اقامت خود را به شهروندی ثبت نمایید. سه سال باید از اقامت دائم شما گذشته باشد تا بتوانید برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهید. در مورد پناهندگی در صورتی شما ملیت مشخصی ندارید باید 4 سال در سوئد زندگی کرده باشید تا به توانید برای اقامت درخواست دهید.

مشاوره

خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت‌های طولانی سفارت منتظر بمانید و یا اینکه نگران زمان باشید؛ فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت، امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم سازند.
مشاوره مهاجرت به سوئد
آخرین ویرایش: ‏4 هفته پیش - 28,905 نمایش

سوالات متداول

برای مهاجرت به کشور سوئد ابتدا باید از چه راهی شروع کنم ؟

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای سوئد چند روز است ؟

بهترین روش برای مهاجرت به کشور سوئد کدام است ؟

نظرات

با سلام من جوشکار هستم ایا میشود با مدارک جوشکاری فنی حرفه ای جهت سوئد اقدام کرد اگر بله لطفا راهنمایی کنید ممنون ۰۹۱۷۸۷۷۹۵۷۷

2020-07-04 15:42:49

سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-07-05 11:52:44

سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-07-05 11:52:44

با سلام خدمت.استم بدونم اگر بخوام اقدام کنم برا پناهندگی اجتماعی باید چیکار کنم؟! ممنون از شما

2019-04-14 17:37:05

سلام دوست عزیز: مهاجرت از طریق پناهندگی راهی غیرقانونی و بسیار دشوار است. ما به شما توصیه می کنیم با مشاوران متخصص ما در زمینه ی مهاجرت تماس بگیرید تا با توجه به شرایط شما، پیشنهاد مناسب را ارائه دهند. لطفا با ما در تماس باشید 02143000021 داخلی 76. با تشکر تیم اعزام GO2TR.

2020-06-07 12:17:52

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط