sweden
کشور سوئد

مهاجرت به سوئد

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - مهاجرت به کشور سوئد - go2tr

در سال 2018 ایرانیان زیادی مهاجرت به کشور سوئد را انتخاب کردند این روال به دلیل شرایط کار و درآمدزایی خوب در سوئد است که با وجود هوای بسیار سردی که در این کشور وجود دارد باز هم مانع از مهاجرت به کشور سوئد نمی‌شود. شرایط مهاجرت به کشور سوئد از زمانی آغاز شد که این کشور برای ارتقای سطح و کیفی کار و اقتصاد خود به دنبال تکمیل کادر کاری در شغل‌های مختلف شد به این ترتیب مردم کشور‌های ترکیه، ایران، یونان و ایتالیا به سوئد جذب شند. یافتن خانه در سوئد کمی دشوار است و شاید نیاز به هزینه‌های بالاتری داشته باشد. در زمینه رضایت مهاجرت به کشور سوئد یک جمع‌بندی می‌کنیم، در زمینه بهداشت و رفاه و حقوق شهروندی میزان رضایت بیش از 90 درصد است شرایطی مانند سرمای بیش از حد و گرانی مسکن در کشور سوئد میزان رضایت کمتر از 70 را به خود اختصاص داده است. اگر می‌خواهید مهاجرت به کشور سوئد از طریق ثبت شرکت داشته باشید باید یک سری شرایط و قوانین را مدنظر قرار دهید. اول اینکه افراد باید به زبان سوئدی و انگلیسی مسلط باشند، مورد دوم به این شکل است که گردش مالی شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد باید بتوانید از پس هزینه‌های خود و خانوادتان در طول دو سال اول برآیید. جمعیت سوئد بالغ بر 10 میلیون نفر است که آمار مهاجرت در این کشور بسیار جالب است. در نظر داشته باشید که بیش از یک سوم جمعیت این کشور در شهرهای استکهلم، گوتنبرگ و مالمو زندگی می کنند. پناهندگی بر حسب نژاد یکی از روش‌هایی است که فرد بر اساس نژادش در کشور مبدأ مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد این گزینه در کشور سوئد تنها به میزان 3 درصد قابل قبول است. پناهندگی به کشور سوئد کار ساده‌ای نیست. استکهلم از دیگر شهرهای خوب برای زندگی در کشور سوئد محسوب می‌شود. شاخص ایمنی در این شهر 54 اعلام شده است و شاخص‌های مراقبت‌های بهداشتی 72 است. شاخص آب و هوا متوسط است و هزینه زندگی نیز متوسط است. قیمت ملک در این شهر بسیار بالا است. افراد برای مهاجرت به کشور سوئد باید فرم رایگان درخواست روادید داشته باشند. دو قطعه عکس پرسنلی نیاز است. گذرنامه باید 3 ماه اعتبار از زمان ترک حوزه شنگن داشته باشد. فرد متقاضی می‌بایست اجاره اقامت داشته باشد. اصل و کپی شناسنامه متقاضی بسیار مهم است و باید ترجمه به زمان انگلیسی و سوئدی صورت بگیرد. برای مهاجرت به کشور سوئد باید همه چیز به طور دقیق رعایت شود.

سوئد از کشورهای منطقه اسکاندیناوی است.

در سال 2006 شاهد مهاجرت بیش از 163000 هزار نفر به کشور سوئد بودیم که رقم بسیار عجیب و البته ارزشمندی است در حدود 55 درصد از این افراد مرد بودند.

یافتن خانه در سوئد کمی دشوار است و شاید نیاز به هزینه‌های بالاتری داشته باشد.

مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج با یک سری قوانین جدید همراه است و کشور سود برای اینکه جلوی ازدواج‌های تقلبی را بگیرد سعی نموده است که روش‌های جدید وضع نماید که در بخش مربوطه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج است که باید به طور دقیق و طبق قوانین جدید مشخص شود که ازدواج صورت گرفته واقعی و غیر صوری است در چند سال اخیر مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج در لیست روش‌های دشوار قرار دارد.

برای ثبت شرکت در کشور سوئد باید به دنبال سهامداران مختلفی باشید و روند کاری شما به صورتی خصوصی و یا با سرمایه‌گذاری پولی صورت می‌گیرد.

قوانین جدید کشور سوئد در این زمینه بسیار سختگیرانه است و حتی بررسی‌های صورت می‌گیرد که مشخص شود در طول دو سال زندگی اختلافی داشته‌اید یا خیر و یا عمق اختلاف شما چقدر بوده است.

سیستم خاک در این کشور تنها برای پدر و مادری که تابعیت ندارند دیده می‌شود و البته یک سری شرایط سختگیرانه دارد که با توجه به هر شخص و خانواده تعیین می‌شود.

پناهندگی در حسب نژاد یکی از روش‌هایی است که فرد بر اساس نژادش در کشور مبدأ مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد این گزینه در کشور سوئد تنها به میزان 3 درصد قابل قبول است.

در صورتی که تمامی مدارک شما حاضر باشد به مدت کمتر از سه ماه می‌توانید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایید.

در صورتی که با کارفرمایی صحبت کردید و درخواست برای مصاحبه صورت گرفت باید از طریق روش‌های موقت به این کشور بروید.

سوئد در لیست پیمان شینگن قرار دارد و با داشت ویزای شینگن این کشور می‌توانید به سایر کشورهای عضو این پیمان سفر کنید.

افراد باید دو عکس تمام رخ در اندازه‌های موجود در گذرنامه داشته باشند.

افرادی که از بیماری خاصی رنج می‌برند و قصد دارند که دوره‌های درمانی خود را در این کشور بگذرانند باید مدارک پزشکی لازم را تهیه نموده و درخواست ویزای اضطراری دهند، عموماً تمامی کارها در کمتر از 10 روز کاری صورت می‌گیرد و در صورتی که زمان مهم باشد حتی در کمتر از یک هفته این روال به نتیجه می‌رسد.

شهر لوند از دیگر شهرهای خوب برای زندگی در سوئد برای ایرانیان است. این شهر در بخش جنوبی قرار گرفته است و دارای ک دانشگاه مرکزی گسترده است.

کودکان کمتر از 12 سال می‌بایست تمام مدارک را توسط والدین خود ارائه دهد.

در صورتی که در زمان ورود به سوئد اجازه اقامت دائم داشته باشید مدت اقامت شما از زمان ورود ارزیابی می‌شود. در صورتی که درخواست اقامت شما رد شد می‌توانید یک درخواست جدید صادر نمایید.

دقت نمایید که اگر شما دارای اجازه موقت در کشور سوئد برای تحصیل و یا گردش هستید در این زمان اقامت شما در لیست دائم قرار نمی‌گیرد.

مطالب مرتبط