دانشگاه های برتر آمریکا

در این مقاله در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا، معرفی دانشگاه‌های برتر، بهترین دانشگاه‌های پزشکی، اخذ پذیرش و هزینه تحصیل و رتبه بندی دانشگاه‌های برتر آمریکا توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

۱۸۱ دانشگاه و کالج ایالات‌متحده در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد و بنابراین هرکجا بخواهید در ایالات‌متحده تحصیل کنید، فاصله با یک دانشگاه برتر دور نخواهد بود. تقریباً تمام ایالت‌ها و حدود ۱۳۰ شهر در بهترین لیست دانشگاه‌های ایالات‌متحده حضور دارند.

با تحصیل در ایالات‌متحده آمریکا هزاران موسسه و برنامه تحصیلی و همچنین فرصتی برای گسترش افق فرهنگی خود با تجربه زندگی در دانشگاه‌های آمریکا خواهید داشت. همچنین می‌توانید با درگیر شدن در تنوع گسترده باشگاه‌ها و سازمان‌های پیشنهادی، ازجمله ورزش، CV خود را تقویت کنید.

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های برتر امریکا

ایالات‌متحده بیش از ۲۵۰ دانشگاه و کالج دارد که در آخرین رتبه‌بندی آموزش عالی ایجادشده توسط Times Higher Education، US News و TopUniversities ذکرشده است.  در زیر برخی از مراحل و رویکردهای انتخاب دانشگاه و اطمینان از داشتن آنچه را که برای پذیرش لازم است:

 1. رشته‌های محبوب مدرک در ایالات‌متحده

در هر دانشگاه در ایالات‌متحده، می‌توانید یک برنامه تحصیلی متناسب با نیازهای خود یا موردعلاقه خود پیدا کنید. در اینجا برخی از گزینه‌های مختلفی که می‌توانید انتخاب کنید وجود دارد:

 • مدارک MBA
 • کارشناسی ارشد مدیریت رسانه
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد مهندسی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی

در اینجا چند دانشگاه برتر ایالات‌متحده وجود دارد که باید برای تحصیل در خارج از کشور جستجو کنید:

 • مدرسه هاروارد کندی
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه بوفالو، دانشکده مهندسی
 • دانشگاه ایالتی کالیفرنیا نورتریج
 • دانشگاه راجر ویلیامز
 • دانشگاه سانتا کلارا

همچنین می‌توانید مدرک کارشناسی ارشد آنلاین را از دانشگاه‌های مستقر در ایالات‌متحده انتخاب کنید. در اینجا فقط چند نمونه ذکرشده است:

 • دانشگاه والدن
 • دانشگاه آنلاین کترینگ
 1. آماده شوید تا درخواست دهید
 • اکثر دانشگاه ها به شما این امکان را می‌دهند که مستقیماً در وب‌سایت‌های خود اقدام کنید.
 • هنگام مراجعه به دانشگاه‌های آمریکا حتماً الزامات را با دقت بخوانید. برخی از آن‌ها به آزمون‌های استاندارد (به‌عنوان‌مثال GRE، GMAT، MCAT، LSAT) نیاز دارند و برخی دیگر به‌عنوان بخشی از روند درخواست، اسناد مختلف (نوشتن نمونه‌ها، نمونه کارها، لیست اختراعات ثبت‌شده) را درخواست می‌کنند.
 • بیشتر دانشجویان برای افزایش شانس پذیرش به ۳-۵ دانشگاه مراجعه می‌کنند.
 • هزینه درخواست دانشگاه معمولاً بسته به دانشگاه بین ۷۵ تا ۱۰۰ دلار است. اگر در پرداخت هزینه پذیرش خود مشکلی دارید، مستقیماً با دانشگاه یا برنامه تماس بگیرید.
 • دانشجویان غیر آمریکایی ممکن است ملزم به ارائه مدرکی باشند که مهارت‌های انگلیسی‌زبان آن‌ها برای شرکت در کلاس‌ها مهارت کافی دارد. حتماً گواهینامه‌های TOEFL iBT، IELTS Academic، PTE Academic یا C1 Advanced خود را در دسترس داشته باشید.
 • ایالات‌متحده در حال حاضر سیستم درخواست برای همه دانشگاه‌ها را ندارد. دانشجویان داخلی و خارجی باید مستقیماً از طریق دانشگاه اقدام کنند. از پیوندهای موجود در وب‌سایت‌های دانشگاه استفاده کنید و دستورالعمل‌ها را با دقت دنبال کنید.
 1. الزامات زبان برای برنامه‌های دانشگاه ایالات‌متحده

برای اطمینان از اینکه می‌توانید به‌طور مؤثر کلاس‌های خود را یاد بگیرید و شرکت کنید، باید نشان دهید که مهارت کافی انگلیسی‌زبان را برای درخواست پذیرش در دانشگاه‌های ایالات‌متحده دارید. حداقل نمرات بستگی زیادی به برنامه و دانشگاه دارد. بیشتر دانشگاه‌های ایالات‌متحده یکی از این آزمون‌ها را می‌پذیرند:

 • آیلتس آکادمیک (خدمات تست زبان بین‌المللی انگلیسی)
 • TOEFL iBT (آزمون انگلیسی به‌عنوان یک زبان خارجی)
 • PTE Academic (آزمون پیرسون انگلیسی)
 • C1 Advanced (قبلاً با نام Cambridge English Advanced شناخته می‌شد)

شرایط دانشگاه و برنامه را دو بار بررسی کنید تا حداقل نمره‌ای که از متقاضیان انتظار دارند را ببینید.

 1. مدارک موردنیاز دانشگاه

دانشگاه‌ها و برنامه‌های مختلف به مدارک مختلف احتیاج دارند. بااین‌حال، این مواردی است که شما در صورت درخواست یک دانشگاه در ایالات‌متحده به‌احتمال‌زیاد به آن‌ها نیاز خواهید داشت:

 • کارنامه یا سوابق نمرات (دبیرستان و / یا دانشگاه)
 • خلاصه سوابق کاری
 • نمرات آزمون (SAT، ACT، GRE، GMAT)
 • اثبات مهارت انگلیسی‌زبان
 • انگیزه نامه یا بیانیه هدف
 • هزینه درخواست
 • عکس پاسپورت
 1. مهلت درخواست دانشگاه در ایالات‌متحده

اگر متقاضی دریافت مدرک کارشناسی (کارشناسی) در ایالات‌متحده هستید، دانشگاه ها معمولاً دو مهلت درخواست – پذیرش زودرس و پذیرش منظم را ارائه می‌دهند.

 • اگر متقاضی پذیرش پاییز هستید، مهلت اولیه برای اکتبر تا نوامبر خواهد بود.
 • اگر متقاضی پذیرش بهار هستید، مهلت پذیرش منظم بین فوریه و مارس همان سال خواهد بود.

اگر متقاضی دریافت مدرک تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) هستید، مهلت درخواست دانشگاه آمریکایی شما به ترمی که در آن ثبت‌نام می‌کنید بستگی دارد (بهار یا پاییز).

 • اگر متقاضی پذیرش پاییز هستید، مهلت شما می‌تواند از ژانویه تا مارس باشد.
 • اگر متقاضی پذیرش بهار هستید، مهلت شما احتمالاً بین جولای و سپتامبر، سال قبل است.

این مهلت‌ها بسته به اینکه در چه برنامه‌ای متقاضی هستید یا در کدام دانشگاه می‌خواهید شرکت کنید، می‌توانند به‌شدت متفاوت باشند. اگر از مهلت صحیح مطمئن نیستید حتماً با خود دانشگاه تماس بگیرید.

 1. مراحل نهایی پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه

اگر شهروند آمریکا نیستید، برای درخواست ویزای دانشجویی F-1 باید از نامه پذیرش خود استفاده کنید. برای درخواست کمک مالی و بورسیه حتماً کمی وقت بگذارید. همچنین می‌توانید برای کمک به تأمین مالی تحصیلات خود در خارج از کشور، بورس تحصیلی Studyportals را بررسی کنید. بررسی کنید آیا دانشگاهی که برای آن اقدام کرده‌اید برای تأمین موقعیت خود در آنجا نیاز به هزینه ثبت‌نام دارد. پیروزی خود را برای پذیرش در دانشگاه رؤیاهای خود جشن بگیرید!

فهرست کامل دانشگاه‌های برتر امریکا

دانشگاه های برتر آمریکا

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۷۴۶ تأسیس‌شده است. رتبه‌بندی دانشگاه پرینستون در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۱ است. شهریه و هزینه‌های آن ۵۳.۸۹۰ دلار است. پرینستون، در میان قدیمی‌ترین کالج‌های ایالات‌متحده، در شهر آرام پرینستون، نیوجرسی واقع شده است. پرینستون در داخل محوطه دانشگاه تاریخی پوشیده از پیچک خود، چندین رویداد، فعالیت و سازمان را ارائه می‌دهد. دانشجویان دریکی از شش دانشکده مسکونی زندگی می‌کنند که یک جامعه مسکونی و همچنین خدمات ناهارخوری ارائه می‌دهند. پرینستون شامل برنامه‌های تحصیلات تکمیلی دارای رتبه‌بندی عالی از طریق دانشکده امور عمومی و بین‌المللی وودرو ویلسون و دانشکده مهندسی و علوم کاربردی است. یک جنبه منحصربه‌فرد از برنامه دانشگاهی پرینستون این است که دانشجویان مقطع کارشناسی موظف به نوشتن یک پایان‌نامه ارشد هستند، یا برای دانشجویان در برخی از بخش‌های مهندسی، یک پروژه مستقل را انجام می‌دهند. از فارغ‌التحصیلان برجسته می‌توان به رئیس‌جمهور ایالات‌متحده، وودرو ویلسون، مدل / بازیگر بروک شیلدز و بانوی اول سابق میشل اوباما اشاره کرد.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۶۳۶ تأسیس‌شده است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۶۷۵۵ نفر ثبت‌نام می‌کند، رتبه‌بندی دانشگاه هاروارد در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۱ است. شهریه و هزینه‌های آن ۵۴.۰۰۲ دلار است.

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۷۵۴ تأسیس شد. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۶۲۴۵ نفر ثبت‌نام می‌کند، رتبه دانشگاه کلمبیا در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۳ است. شهریه و هزینه‌های آن ۶۴.۳۸۰ دلار است. کلمبیا که در شهر نیویورک واقع شده است، دارای سه دانشکده کارشناسی – کالج کلمبیا، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی بنیاد Fu و دانشکده مطالعات عمومی – و همچنین تعدادی از مدارس تحصیلات تکمیلی و حرفه‌ای، ازجمله مدرسه عالی کسب‌وکار، معلمان است. کالج، دانشکده حقوق و کالج پزشکان و جراحان. این دانشگاه همچنین دارای دانشکده پزشکی دندانپزشکی و دانشکده روزنامه‌نگاری فارغ‌التحصیل موردتوجه است. پردیس اصلی دانشگاه کلمبیا در Upper West Side از منهتن در شهر نیویورک واقع در محله Morningside Heights واقع شده است. مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا – خانه دانشکده‌های پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و بهداشت عمومی – در شمال منهتن در محله ارتفاعات واشنگتن واقع شده است. کلمبیا طیف وسیعی از فعالیت‌های دانشجویی را ارائه می‌دهد، ازجمله 28 فصل یونان. بیش از ۹۰٪ دانشجویان در دانشگاه زندگی می‌کنند. کلمبیا به کالج زنان بارنارد، حوزه علمیه اتحادیه و حوزه علمیه یهودیان آمریکا وابسته است. جان جی، پدر موسس و اولین رئیس دادگاه عالی و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق، از فارغ‌التحصیلان برجسته هستند. کلمبیا همچنین جوایز پولیتزر را نیز اداره می‌کند.

موسسه فناوری ماساچوست

انستیتوی فناوری ماساچوست یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۸۶۱ تأسیس‌شده است. کل دانشجو در مقطع کارشناسی ۴۵۳۰ نفر ثبت‌نام می‌کند،رتبه‌بندی موسسه فناوری ماساچوست در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۴ است. شهریه و هزینه‌های آن ۵۳.۸۱۸ دلار است. از فارغ‌التحصیلان برجسته می‌توان به Buzz Aldrin، فضانورد آپولو ۱۱، کوفی عنان، دبیر کل اسبق سازمان ملل و بن برنانکه، رئیس سابق بانک فدرال رزرو اشاره کرد.

دانشگاه ییل

دانشگاه ییل یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۷۰۱ تأسیس‌شده است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۶۰۹۲ نفر ثبت‌نام می‌کند، رتبه دانشگاه ییل در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۴ است. شهریه و هزینه‌های آن ۵۷۷۰۰ دلار است. دانشگاه ییل، ​​واقع در نیوهون، کانکتیکات، به دلیل برنامه‌های نمایشی و موسیقی عالی که با سازمان‌های دانشجویی مانند Yale Whiffenpoofs، یک گروه معروف cappella و انجمن دراماتیک Yale به خارج از کلاس می‌رسد، مشهور است. یل بولداگ ها در لیگ پیچک رقابت می‌کنند و به دلیل رقابت با هاروارد مشهور هستند. دانش‌آموزان مأموریت دارند دریکی از ۱۴ کالج مسکونی در مدت حضور خود در ییل زندگی کنند. هر دانشکده یک رئیس و رئیس دارد که در دانشکده زندگی می‌کنند و در سالن‌های غذاخوری با دانشجویان غذا می‌خورند. مراکز فرهنگی فضایی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند تا حس هویت فرهنگی را در دانشگاه ایجاد کنند. ییل از دانشکده تحصیلات تکمیلی هنر و علوم و ۱۲ مدرسه حرفه‌ای تشکیل‌شده است. در مدارس حرفه‌ای، دانشکده حقوق با رتبه برتر و دانشکده مدیریت، دانشکده پزشکی، دانشکده هنر و دانشکده پرستاری دارای رتبه عالی هستند. دانشکده درام، دانشکده جنگلداری و مطالعات محیطی و مدرسه الهیات نیز دارای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی بسیار خوبی هستند. ییل رکورد قدیمی‌ترین مجله طنز دانشگاهی در کشور است. دویت هال یک سازمان چتری مستقل است که خدمات و فعالیت دانشجویی را در جامعه نیو هیون و فراتر از آن تقویت می‌کند. ییل به خاطر انجمن‌های مخفی‌اش مشهور است که مشهورترین آن‌ها Skull and Bones Society است که دارای اعضایی چون جورج دبلیو بوش و جان کری و انجمن پیمایشی و کلید است. از فارغ‌التحصیلان برجسته ییل می‌توان به مریل استریپ بازیگر برنده جایزه، باب وودوارد روزنامه‌نگار تحریریه و سردبیر واشنگتن‌پست و ادوارد نورتون بازیگر اشاره کرد.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۸۸۵ تأسیس‌شده است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۶۹۹۶ نفر ثبت‌نام می‌کند، رتبه‌بندی دانشگاه استنفورد در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۶ است. شهریه و هزینه‌های آن ۵۶۱۶۹ دلار است. از فارغ‌التحصیلان برجسته استنفورد می‌توان به رئیس‌جمهور سابق ایالات‌متحده هربرت هوور، مدافع تالار مشاهیر NFL جان الوی، بازیگر زن سیگورنی ویور و گلف باز تایگر وودز اشاره کرد که به‌طور مشترک در استنفورد بازی می‌کرد.

دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۸۹۰ تأسیس‌شده است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۶۷۳۴ نفر ثبت‌نام می‌کند، رتبه‌بندی دانشگاه شیکاگو در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۶ است. شهریه و هزینه‌های آن ۵۹۲۹۸ دلار است. دانشگاه شیکاگو، واقع در هاید پارک، زندگی غنی در دانشگاه را در یک محیط شهر بزرگ ارائه می‌دهد. علاوه بر کالج، این دانشگاه دارای دوره‌های تحصیلات تکمیلی است که شامل دانشکده عالی کسب‌وکار Booth، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی پریتزکر و دانشکده مطالعات سیاست‌های عمومی هریس است. شیکاگو مارون ها دارای ۱۸ تیم NCAA Division III است که در انجمن دوومیدانی دانشگاه با یکدیگر رقابت می‌کنند و دارای برنامه‌های بسکتبال و کشتی قوی هستند. دانشجویان تازه‌وارد باید در محوطه دانشگاه زندگی کنند و بیش از ۵۰٪ از دانشجویان برتر کلاس ماندن در دانشگاه را انتخاب می‌کنند. دانشجویان داخل دانشگاه در خوابگاه خود قرار می‌گیرند که به‌عنوان اجتماعات گره‌خورده خدمت می‌کنند و از حمایت‌های تحصیلی و اجتماعی برخوردار هستند. این دانشگاه بیش از ۴۵۰ سازمان دانشجویی را ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند از بین بیش از ۵۰ رشته و ۴۰ خردسال – مانند تاریخ یا مطالعات زیست‌محیطی – را انتخاب كنند و در طول تحصیل در خارج از كشور از یونان، چین و فرانسه بازدید کرده‌اند. این دانشگاه ۹۱ نفر از برندگان جایزه نوبل را در ردیف خود دارد. دانشگاه شیکاگو به دلیل موقعیت مکانی و همچنین برنامه‌های سخت‌افزاری دانشگاهی و غنی‌سازی شناخته‌شده است. باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق، 12 سال در دانشکده حقوق دانشگاه شیکاگو تدریس کرد.

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۷۴۰ تأسیس‌شده است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۱۰.۰۱۹ نفر ثبت‌نام می‌کند، رتبه‌بندی دانشگاه پنسیلوانیا در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۸ است. شهریه و هزینه‌های آن ۶۰.۰۴۲ دلار است. دانشگاه پنسیلوانیا واقع در فیلادلفیا توسط بنیامین فرانکلین تأسیس شد. دانشگاه پنسیلوانیا بیش از ۲۵ رشته NCAA Division I دارند که در لیگ پیچک رقابت می‌کنند و به دلیل گروه‌های موفق بسکتبال و لاکراس شناخته می‌شوند. پن مسکن در بیش از ۱۰ خانه کالج ارائه می‌دهد، اما بسیاری از دانشجویان در آپارتمان‌ها و خانه‌های موجود در خارج از دانشگاه زندگی می‌کنند. بیش از ۲۵ درصد از دانشجویان در زندگی یونانی دخیل هستند که تقریباً ۵۰ برادری و اخلاقی را در برمی‌گیرد. این مدرسه همچنین تعدادی از باشگاه‌ها و سازمان‌ها را در برمی‌گیرد، از گروه‌های نمایشی مانند کلوپ رقص لاتین و بالروم گرفته تا نشریات دانشجویی مانند Penn Politic Review. پن از طریق گروه‌های خدمات اجتماعی و حمایت از نزدیک با منطقه غرب فیلادلفیا همکاری می‌کند. پن دارای ۱۲ مدرسه است: پنج پیشنهاد تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد و هفت مورد تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهند. برنامه‌های تحصیلات تکمیلی رتبه‌بندی پن شامل دانشکده وارتون، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده حقوق و دانشکده پزشکی است. از دیگر برنامه‌های قابل‌توجه تحصیلات تکمیلی پن می‌توان به دانشکده طراحی و دانشکده پزشکی دندانپزشکی اشاره کرد. پن، اگرچه سکولار است، اما با داشتن هیلل برای دانشجویان یهودی، مرکز کاتولیک پن نیومن و بورس مسیحیان InterVarsity دارای یک زندگی مذهبی قوی است. بیش از ۲۵۰۰ دانشجو هرساله در برنامه‌های مطالعاتی بین‌المللی که در بیش از ۵۰ کشور جهان ارائه می‌شود شرکت می‌کنند. فارغ‌التحصیلان برجسته پن شامل خواننده جان لجند، شاعر ویلیام کارلوس ویلیامز و رئیس‌جمهور دونالد ترامپ هستند

موسسه فناوری کالیفرنیا

انستیتوی فناوری کالیفرنیا یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۸۹۱ تأسیس‌شده است. کل دانشجو در مقطع کارشناسی ۹۳۸ نفر ثبت‌نام می‌کند، رتبه‌بندی موسسه فناوری کالیفرنیا در بهترین کالج‌های سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ملی، شماره ۹ است. شهریه و هزینه‌های آن ۵۶.۸۶۲ دلار است. Caltech، با تمرکز بر علوم و مهندسی، در پاسادنا، کالیفرنیا، تقریباً ۱۱ مایلی شمال شرقی لس‌آنجلس واقع شده است. زندگی اجتماعی و آکادمیک در کلتک در ۱۱ محل اقامت و خانه دانشجویی متمرکز است که این مدرسه آن‌ها را “گروه‌های زندگی خودگردان” توصیف می‌کند. خانه‌های دانشجویی شامل یک سنت تحسین‌شده Caltech است: شام‌هایی که توسط پیشخدمت‌های دانشجویی برگزار می‌شود. فقط دانشجویان تازه‌وارد باید در محوطه دانشگاه زندگی کنند، اما بیش از ۸۰٪ دانش‌آموزان در تمام چهار سال در خانه خود باقی می‌مانند. Caltech Beavers دارای تعدادی تیم NCAA Division III است که در کنفرانس ورزشی بین کالجیتی کالیفرنیای جنوبی شرکت می‌کنند. جدایی‌ناپذیر از زندگی دانشجویی، کد افتخار است که حکم می‌کند “هیچ عضوی از جامعه کالتک نباید از هیچ عضوی دیگر از جامعه کالتک استفاده ناعادلانه بکند.” Caltech علاوه بر تحصیلات کارشناسی، برنامه‌های کارشناسی ارشد برتر را در رشته‌های مهندسی و علوم ازجمله زیست‌شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم زمین، ریاضیات و فیزیک ارائه می‌دهد. Caltech با دریافت کمک‌هزینه‌های مالی از مؤسساتی مانند ناسا، بنیاد ملی علوم و وزارت بهداشت و خدمات انسانی و غیره، مقدار قابل‌توجهی از تحقیقات را انجام می‌دهد. نزدیک به 90 درصد دانشجویان دوره کارشناسی درحالی‌که مدرک خود را می‌گیرند در تحقیق شرکت می‌کنند. Caltech سنت قوی شوخی با موسسه فناوری ماساچوست، یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر علم و فناوری را حفظ می‌کند. شرکت‌هایی مانند Intel، Compaq و Hotmail توسط فارغ‌التحصیلان Caltech تأسیس شد. فرانک کاپرا کارگردان مشهور سینما نیز از کالتک فارغ‌التحصیل شد.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی آمریکا

دانشگاه های برتر پزشکی

اگر می‌خواهید دریکی از بهترین مدارس پزشکی در ایالات‌متحده شرکت کنید، لیست زیر دانشگاه‌هایی را توصیف می‌کند که اغلب خود را در رده‌های بالای رتبه‌بندی ملی قرار می‌دهند. دانشگاه‌های ذکرشده در اینجا (به ترتیب حروف الفبا) مدرک دکترای پزشکی (M.D) و همچنین Ph.D را ارائه می‌دهند. در پزشکی و همه رشته‌ها دارای اعتبار، دانشکده، امکانات و امکانات بالینی عالی هستند. به خاطر داشته باشید که هر فهرستی از مدارس برتر دارای سوگیری و محدودیت‌هایی است و بهترین دانشکده پزشکی برای تخصص و اهداف شغلی شما ممکن است در اینجا وجود نداشته باشد. در کل، ایالات‌متحده ۱۵۵ موسسه معتبر اعطاکننده MD را دارد.

دانشگاه دوک

دانشگاه دوک در دورهام، کارولینای شمالی، مدت‌هاست که خانه یک دانشکده پزشکی بسیار مشهور است. ۲۴۰۰ عضو هیئت‌علمی و بالینی این دانشکده با تحقیقات ۷۴۰ میلیون دلاری هرساله با هزینه حمایت از تحقیقات، فرهنگ تحقیقات پیشرفته را ایجاد کرده‌اند. برنامه درسی دوک بر رهبری تأکید دارد و آموزش‌های سنتی به مدت سه سال متراکم می‌شوند تا دانش‌آموزان این فرصت را داشته باشند که علایق فردی خود را دنبال کنند. دانش‌آموزان از زمان تشخیص تا زمان ترخیص بیماران را می‌بینند و گاهی اوقات در پیگیری و ویزیت در منزل شرکت می‌کنند.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد به‌طورمعمول در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد و دانشکده پزشکی هاروارد نیز به همان اندازه خوب عمل می‌کند. دانشکده پزشکی با یک کلاس معمولی از ۱۶۵ دانشجو و بیش از ۹۰۰۰ دانشکده تمام‌وقت، دارای نسبت چشمگیر ۱۳ به ۱ دانشکده به دانشجو است. موقعیت این مدرسه در کمبریج، ماساچوست، آن را نیز در نزدیکی بسیاری از بیمارستان‌های عالی بوستون قرار می‌دهد. اخبار ایالات‌متحده اغلب هاروارد را در رده‌بندی رتبه‌بندی دانشکده‌های پزشکی قرار می‌دهد و دانشکده در چندین تخصص نیز رتبه ۱ را کسب می‌کند: زنان و زایمان، زنان، روان‌پزشکی و رادیولوژی. دانشگاه هاروارد بیش از بسیاری از مؤسسات برای حمایت از دانشجویان پزشکی خود تلاش می‌کند. بورس تحصیلی معمولی حدود ۵۰.۰۰۰ دلار در سال است و دانشجویان با متوسط ​​بدهی وام در حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار فارغ‌التحصیل می‌شوند. این ممکن است بدهی زیادی به نظر برسد، اما میانگین آن کمتر از تعداد قابل‌توجهی از دانشکده‌های پزشکی است.

دانشگاه جان هاپکینز

دانشگاه جان هاپکینز مدت‌هاست که درزمینهٔ های بهداشتی در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد شهرت زیادی دارد. دانشکده پزشکی جان هاپکینز رتبه ۱ را در اخبار ایالات‌متحده برای بیهوشی، داخلی، رادیولوژی و جراحی کسب کرد. دانشکده پزشکی ۲۳۰۰ عضو هیئت‌علمی تمام‌وقت را در خود جای‌داده است و دانشجویان با نسبت ۵ به ۱ دانشکده به دانشجو پشتیبانی می‌شوند. بسیاری از دانشجویان مدرک دو یا ترکیبی مانند M.D./M.B.A و M.D.Ph.D را دنبال می‌کنند. تحقیقات در جان هاپکینز جدی است. دانشکده پزشکی که در بالتیمور، مریلند واقع شده است، ۹۰۲ آزمایشگاه تحقیقاتی را در خود جای‌داده است و دانشکده‌ها و فارغ‌التحصیلان هاپکینز دارای ۲۵۰۰ اختراع ثبت‌شده و نزدیک به ۱۰۰ شرکت با ارتباط با دانشکده پزشکی هستند.

دانشکده پزشکی و علوم کلینیک مایو

دانشکده پزشکی Alix کلینیک Mayo که در راچستر، مینه سوتا واقع شده است، خود را در نزدیکی رده‌های بالای رتبه‌بندی دانشکده‌های پزشکی می‌بیند. این مدرسه می‌تواند دارای نسبت ۳.۴ به ۱ دانشکده به دانشجو باشد که به پشتیبانی کلاس‌های کوچک و روابط قوی آموزشی کمک می‌کند. کلینیک مایو نیز یک نیروگاه تحقیقاتی است و بیش از ۸۰٪ دانشجویان دکترای علوم پزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند که یک مقاله تحقیقاتی را در یک ژورنال بررسی‌شده منتشر کرده‌اند. آموزش بالینی محدود به پردیس اصلی مینه سوتا نیست. کلینیک مایو دارای پردیس‌های اضافی در ققنوس، آریزونا و جکسونویل، فلوریدا و همچنین بیش از ۷۰ مرکز پزشکی کوچک‌تر در سراسر غرب میانه است. همه دانش‌آموزان با یک گواهی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی فارغ‌التحصیل می‌شوند و گزینه‌های درجه‌دو زیادی را نیز پیدا خواهید کرد: دانش‌آموزان می‌توانند یک مدرک دکترا را با مدرک انفورماتیک بهداشت، ارتباطات جمعی، مدیریت بازرگانی، مهندسی زیستی، حقوق و غیره ترکیب کنند.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد که در منطقه خلیج کالیفرنیا واقع شده است، به‌طور مداوم در نزدیکی بالاترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های ملی قرار دارد و دانشکده پزشکی آن اغلب در ۱۰ رتبه برتر قرار دارد. روان‌پزشکی، رادیولوژی و جراحی همه در ۱۰ مورد برتر هستند. تحقیق مطمئناً در استنفورد از اولویت‌های اصلی است و دانشکده پزشکی دکترای بسیار بیشتری دارد. دانش‌آموزان از دانشجویان M.D. ۳۸۱ میلیون دلار بودجه NIH این مدرسه نشان‌دهنده بالاترین میزان دلار تحقیقاتی برای هر محقق در هر مدرسه در كشور است. استنفورد همچنین از داشتن ۷ برنده جایزه نوبل که در حال حاضر در دانشکده هستند و همچنین ۳۷ عضو آکادمی ملی علوم مفتخر است.

دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو

ممکن است شما تاکنون نام دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو را نشنیده باشید زیرا این مدرسه منحصراً محل تحصیل برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است. نه پردیس UC دیگر همه دارای جمعیت لیسانس زیادی هستند. دانشکده پزشکی UCSF، بااین‌حال، یکی از بهترین‌ها در کشور است و بسیاری از تخصص‌های آن در ۳ اخبار برتر ایالات‌متحده آمریکا قرار دارد: بیهوشی، داخلی، زنان و زایمان و رادیولوژی. پزشکی خانوادگی، اطفال، روان‌پزشکی و جراحی نیز دارای رتبه بالایی هستند. این دانشگاه به تنوع دانشجویان و برنامه درسی آینده‌نگر و نوآورانه خود افتخار می‌کند. دانشجویان پزشکی فرصت‌های بالینی و اقامتی زیادی دارند. دانشکده پزشکی هشت سایت مهم را در هر دو منطقه Fresno و San Francisco Bay اشغال کرده است. پذیرش بسیار انتخابی است، با یک کلاس ورودی ۱۴۹ دانش‌آموز از یک واحد متقاضی ۸.۰۷۸. دانش‌آموزان به‌طور متوسط ​​در صدک ۹۳ در MCAT هستند.

دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس

دانشکده پزشکی دیوید گفن در UCLA به‌طور منظم در میان ۱۰ دانشکده برتر پزشکی در ایالات‌متحده ظاهر می‌شود و این دانشگاه رتبه ۶ را برای تحقیقات و رتبه ۵ را برای مراقبت های اولیه در اخبار ایالات‌متحده کسب کرد. به‌عنوان یک موسسه عمومی، دانشجویان در ایالت متوجه می‌شوند که شهریه حدود ۱۲۰۰۰ دلار کمتر از افراد خارج از کشور است. دانشجویان تقریباً با نسبت ۴ به ۱ دانشکده به دانشجو پشتیبانی می‌شوند. دانشکده پزشکی ترکیبی از MD / Ph.D را ارائه می‌دهد. مدرک تحصیلی برای دانشجویان علاقه‌مند و کسانی که می‌خواهند حرفه‌ای در مدیریت پزشکی داشته باشند ممکن است به M.D./M.B.A مشترک جذب شوند. برنامه از طریق همکاری با دانشکده مدیریت UCLA Anderson. ازآنجاکه پزشکی یک‌رشته در حال تحول سریع است، دانشکده در مرحله طراحی و ارزیابی یک برنامه درسی جدید برای کلاس ورود به سال ۲۰۲۰ است.

دانشگاه میشیگان

دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان به‌طور مداوم در رتبه‌بندی اخبار ایالات‌متحده به‌خوبی عمل می‌کند: شماره ۶ برای مراقبت های اولیه، داخلی، زنان و زایمان و جراحی. شماره ۳ برای پزشکی خانوادگی؛ شماره ۷ برای بیهوشی؛ و شماره ۸ برای رادیولوژی. دانشکده هرسال حدود ۱۷۰ پزشک فارغ‌التحصیل می‌کند و دانشجویان پزشکی با نسبت ۴ به ۱ دانشکده به دانشجو پشتیبانی می‌شوند. دانشجویان از طریق سه بیمارستان دانشگاه میشیگان و ۴۰ مرکز بهداشتی در سراسر ایالت فرصت‌های زیادی برای تمرین مراقبت از بیمار دارند. به‌عنوان یک مزیت اضافی، خانه دانشگاه Ann Arbor اغلب در میان بهترین شهرهای کالج کشور قرار دارد. با شهریه کمتر از ۴۰۰۰۰ دلار برای دانشجویان داخل دانشگاه و بیش از سه‌چهارم دانشجویانی که از کمک مالی برخوردار می‌شوند، دانشگاه میشیگان یکی از برنامه‌های کم‌هزینه در این لیست است. بااین‌حال، پذیرش بسیار انتخابی است، با ۷۵۳۳ برنامه فقط ۴۴۵ مصاحبه.

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشکده پزشکی پرلمن دانشگاه پنسیلوانیا که در فیلادلفیا غربی واقع شده است، سالانه ۸۱۴ میلیون دلار تحقیق با حمایت مالی به ارمغان می‌آورد، بنابراین جای تعجب نیست که این دانشکده در شماره ۳ برای تحقیق در رتبه‌بندی اخبار ایالات‌متحده قرار گرفت. بسیاری از تخصص‌ها نیز در ردیف 5 مورد برتر قرار می‌گیرند، ازجمله جایگاه ۱ برای کودکان. این دانشکده نزدیک به ۸۰۰ دانشجوی پزشکی و ۶۰۰ دانشجوی دکترا را در خود جای‌داده است. دانشجویان و پرلمن دارای نسبت دانشکده به دانشجو ۴.۵ به ۱ است. رتبه‌بندی به کنار، پرلمن همچنین تمایز به‌عنوان اولین دانشکده پزشکی کشور را دارد و اولین بیمارستان آموزشی است. دانشکده پزشکی در سال ۱۷۶۵ تأسیس شد و یک رهبر جهانی در علوم نوآورانه و پیشرفته است.

دانشگاه واشنگتن

دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن ۹۵٪ از متقاضیان خود را از شمال غربی ایالات‌متحده جذب می‌کند، اما این دانشکده شهرت ملی زیادی دارد. اخبار ایالات‌متحده، پزشکی UW را برای مراقبت های اولیه و پزشکی خانوادگی شماره ۲ و برای تحقیق در رتبه ۱۲ قرار داده است. این مدرسه به ویژگی‌های فعال، عملی، گروه كوچك و كلینیكی كل برنامه درسی خود افتخار می‌کند. پزشکی UW نقش خود را در منطقه جدی می‌گیرد و دانشجویان آن فرصت‌های زیادی برای خدمت به مردم از واشنگتن، وایومینگ، آلاسکا، مونتانا و آیداهو دارند. فرصت‌های آموزش بالینی در ۶۰ سایت ابتدایی و همچنین ۱۲۰ سایت که بخشی از برنامه فرصت‌های غیرمستقیم روستایی هستند در دسترس است – یک تجربه غوطه‌وری چهارهفته‌ای که دانشجویان می‌توانند بین سال‌های اول و دوم خود به پایان برسانند.

دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس یکی از مدارسی است که ملت را در تلاش برای دسترسی بیشتر دانشکده پزشکی راهنمایی می‌کند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد کرد تا نیمی از دانشجویان پزشکی خود بتوانند بدون شهریه شرکت کنند. دانشجویان دیگر می‌توانند بورسیه‌های جزئی دریافت کنند. این خبر خوب مالی برای مدرسه‌ای است که U.S. News رتبه ۲ را برای مراقبت های اولیه و پزشکی خانواده دارد. دانشجویان دانشکده پزشکی به ۴۹ سایت بالینی ازجمله دو بیمارستان آموزشی بسیار معتبر دانشکده دسترسی دارند: بیمارستان بارنز-یهودی و بیمارستان کودکان سنت لوئیس. تحقیقات در مدرسه نیز بسیار زیاد است و سالانه نزدیک به ۴۵۰ میلیون دلار بودجه NIH دارد.

                                             بهترین دانشگاه‌های پزشکی آمریکا بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS 2020
رتبهدانشگاه
۱Harvard University
۲University of Oxford
۳University of Cambridge
۴Stanford University
۵Johns Hopkins University
۵Karolinska Institute
۷University of California, Los Angeles (UCLA)
۸UCL (University College London)
۹Yale University
۱۰Imperial College London
۱۰University of California, San Francisco (UCSF)

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های امریکا

این مراحلی است که باید برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی انجام دهید:

 1. با دفتر پذیرش بین‌المللی در دانشگاه‌ها تماس بگیرید
 2. مدارکی که برای درخواست دانشگاه‌های ایالات‌متحده لازم است

در آمریکا، هیچ نهاد نظارتی مرکزی مانند UCAS که فرآیند درخواست را نادیده بگیرد، وجود ندارد. هر درخواست به‌صورت جداگانه از طریق درگاه اختصاصی دانشگاه انجام می‌شود. با دفتر پذیرش بین‌المللی آن‌ها تماس بگیرید تا دوباره اطلاعات صحیح و صلاحیت دانشجوی بین‌المللی را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که شما برای ورود به دانشگاه اقدام می‌کنید. ارتباط زودهنگام با دفتر بین‌المللی فقط موفقیت شما را افزایش می‌دهد زیرا نشان می‌دهد شما فعال و مشتاق یک موقعیت تحصیلی هستید. برنامه‌ها را می‌توان به‌صورت آنلاین یا از طریق پست تکمیل کرد، اما ما گزینه اول را توصیه می‌کنیم – هزینه کمتری برای شما دارد و پیگیری آن آسان‌تر است. روند درخواست از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود، اما به‌طورکلی، آن‌ها یک سری اسناد مشخص را می‌خواهند. همان‌طور که قبلاً گفتیم، هر دانشگاه فهرستی از مدارک خاص خود را دارد که برای تکمیل مراحل درخواست به آن‌ها نیاز دارد، اما موارد استانداردی وجود دارد که دانشگاه آمریکایی احتمالاً درخواست می‌کند. الزامات مشترک برای درخواست‌های دانشگاه در آمریکا:

 • مقاله
 • منابع حداقل دو معلم
 • اگر انگلیسی‌زبان مادری شما نیست، یک مدرک زبان انگلیسی دریافت کنید (TOEFL)
 • معرفی‌نامه نوشته‌شده توسط یک معلم مشخص‌شده است
 • آزمون SAT / ACT

نکاتی درباره نوشتن مقاله پذیرش دانشگاه: مقاله پذیرش دانشگاه شما اساساً نسخه بیانیه شخصی UCAS در ایالات‌متحده است – نامه‌ای که برای دانشگاه می‌نویسید تا آن‌ها را متقاعد کند که برای دوره موردنظر خود مناسب هستید. مقاله پذیرش یکی از بهترین راه‌ها برای تمایز دادن شما از سایر دانشجویان بین‌المللی در هنگام اقدام به دانشگاه‌های آمریکا است. این موقعیت را با اطلاعات عمومی هدر ندهید. در پاسخ به درخواست‌های دانشگاه، نشان دهید که چقدر به موضوع خود متعهد هستید. در صورت امکان، سعی کنید فعالیت‌های فوق‌برنامه‌ای را که برای حمایت از اهداف شغلی خود انجام می‌دهید، ذکر کنید (به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید مطالعات تئاتر انجام دهید، می‌توانید حتی به نمایشنامه‌هایی که در کلوپ تئاتر محلی یا مدرسه در آن شرکت کرده‌اید اشاره‌کنید) و اگر کار داوطلبانه، تدریس خصوصی یا استعدادهای موسیقی دارید، حتماً این موارد را نیز درج کنید. درنهایت، شما باید هدف خود را درج کنید تا هرگونه اطلاعات مرتبط را که نشان می‌دهد شما فردی کاملاً توانا و کاملاً مناسب هستید که کالج‌های آمریکا بسیار مایل به ارائه مکانی برای آن هستند، قرار دهید.

 1. در آزمون SAT / ACT قبول شوید.

SAT و ACT آزمون کالج آمریکایی، آزمون‌های استانداردی است که برای پذیرش دانشگاه در ایالات‌متحده استفاده می‌شود و دانش شما را در موضوعات اصلی مانند ریاضیات، انگلیسی و علوم اندازه‌گیری می‌کند. برای اخذ پذیرش دانشگاه باید در هر دو آزمون قبول شوید، بنابراین آزمونی که می‌روید کاملاً به خود شما بستگی دارد. SAT روی ریاضیات و انگلیسی متمرکز است درحالی‌که ACT شامل ریاضیات، انگلیسی و علوم است، بنابراین فکر کنید کدام رشته‌ها بیشتر به برنامه شما مربوط می‌شوند. اگر در حال گذراندن مدرک علمی-پایه مانند پزشکی، مهندسی یا شیمی هستید، به شما توصیه می‌کنیم ACT را انجام دهید. امتیازات هر آزمون به مدت پنج سال معتبر هستند. مهلت ثبت‌نام برای ACT و SAT به‌طورکلی پنج هفته قبل از تاریخ آزمون است و هزینه شرکت در آزمون‌ها حدود ۷۵ پوند است

 1. در مورد مهلت و هزینه‌های درخواست دانشگاه تحقیق کنید

هر دانشگاه تاریخ مهلت خاص خود را دارد، اما توجه داشته باشید که مهلت ثبت‌نام برای دانشگاه‌های آمریکا عموماً در ابتدای ژانویه است. متأسفانه، هر درخواست دانشگاه برای شما هزینه دارد. باز هم مانند تاریخ مهلت، هزینه‌ها متفاوت است اما معمولاً بین ۵۵ تا ۷۰ پوند است.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر آمریکا

دانشگاه های برتر آمریکا

درحالی‌که ایالات‌متحده محبوب‌ترین مقصد جهان برای دانشجویان بین‌المللی است، درعین‌حال گران‌ترین گزینه‌ها است. بااین‌حال، گرچه هزینه‌های اصلی تحصیل در ایالات‌متحده ممکن است دلهره‌آور باشد که اغلب شامل یک‌رشته اعداد پنج‌رقمی است بهتر است که قبل از تصمیم‌گیری، همه حقایق مربوط به هزینه‌ها و گزینه‌های بودجه را بررسی کنید. هنگام ارزیابی هزینه‌های تحصیل در ایالات‌متحده، معمولاً می‌توان بین “قیمت برچسب” – نرخ منتشرشده – و مبلغی که دانشجویان پس از در نظر گرفتن منابع مختلف بودجه و کمک مالی، پرداخت می‌کنند، تشخیص داد. برخلاف سایر کشورها، به‌ندرت اتفاق می‌افتد که دانشجویان آمریکایی مبلغ کامل شهریه را پرداخت کنند. در سال ۲۰۱۵/۱۶، ۸۵ درصد دانشجویان دوره کارشناسی تمام‌وقت دانشگاه‌های چهارساله در ایالات‌متحده نوعی کمک مالی دریافت کرده‌اند، ازجمله ۸۳ درصد دانشجویان کالج‌های دولتی و ۸۹ درصد کالج‌های غیرانتفاعی خصوصی. شهریه ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا به شرح زیر است: ۵۹.۴۳۰ دلار دانشگاه کلمبیا

 • ۵۷.۰۰۶ دلار دانشگاه شیکاگو
 • ۵۶.۳۸۲ دلار دانشگاه تافتس
 • ۵۶.۲۲۵ دلار دانشگاه کالیفرنیای جنوبی
 • ۵۵.۹۶۰ دلار دانشگاه دوک
 • دلار ۵۵.۶۵۶ دانشگاه براون
 • ۵۵.۵۸۴ دلار دانشگاه پنسیلوانیا
 • ۵۵.۴۶۵ دلار کارنگی ملون
 • ۵۵.۴۶۴ دلار کالج بوستون
 • ۵۵.۳۹۵ دلار دانشگاه Brandeis 35

رتبه‌بندی بین‌المللی Qs دانشگاه‌های آمریکا

درحالی‌که دانشگاه‌های آمریکا در سایر رتبه‌بندی‌های جهانی حضور دارند، این رتبه‌بندی جدید از یک روش کاملاً جدید استفاده می‌کند، دانشگاه ها را نه‌تنها بر اساس عملکرد تحقیقاتی و افزایش حقوق، بلکه تأثیر اجتماعی آن‌ها و تلاش‌هایی که برای حمایت از ۱۷ ایالات‌متحده انجام می‌دهند، ارزیابی می‌کند. جدول QS ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا به شرح زیر است:

QS ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا
رتبه QSدانشگاهموقعیت
۱Harvard UniversityCambridge, MA
۲Stanford UniversityStanford, CA
۳Massachusetts Institute of Technology (MIT)Cambridge, MA
۴University of California, Berkeley (UCB)Berkeley, CA
۵Columbia UniversityNew York, NY
۶University of California, Los Angeles (UCLA)Los Angeles, CA
۶Yale UniversityNew Haven, CT
۸University of PennsylvaniaPhiladelphia, PA
۹Princeton UniversityPrinceton, NJ
۱۰Cornell UniversityIthaca, NY

منابع

مشاوره

برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا با مشاورین متخصص ما در GO2TR تماس بگیرید.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید