x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه های برتر در آمریکا

کشور آمریکا دارای دانشگاه‌های بسیار زیادی است که از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردارند. در این قسمت ده تا از برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در آمریکا را به شما معرفی می‌کنیم و مختصر توضیحی درباره آن‌ها ارائه می‌دهیم.

دانشگاه هاروارد

این دانشگاه مدت‌هاست در بین ده دانشگاه برتر دنیا جای گرفته است. این دانشگاه خصوصی است و در شهر کمبریج ایالت ماساچوست واقع شده است و دارای 10 دانشکده و 11 واحد آکادمیک است. 

دانشگاه استنفورد

این دانشگاه یکی از ثروتمندترین دانشگاه‌های آمریکا محسوب می‌شود و تقریبا همیشه در بین ده دانشگاه برتر جهان و پس از دانشگاه هاروارد قرار دارد. دانشگاه استنفورد در نزدیکی سانفرانسیسکو بنا شده است. داستان تأسیس این دانشگاه بسیار جالب است و توسط زوجی برای یادبود فرزندشان ساخته شده است.

دانشگاه MIT

این دانشگاه نیز در ماساچوست و در شهر کمبریج قرار دارد و جزو برترین دانشگاه‌های دنیاست. دانشگاه MIT دارای 5 دانشکده و 1 کالج است. فارغ التحصیلان این دانشگاه سابقه بسیار درخشانی در دریافت جوایز نوبل، مدال‌های بین المللی و المپیادهای علمی دارند.

دانشگاه کلمبیا

این دانشگاه که 14 دانشکده دارد نیز یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکاست و نخبه‌های زیادی را تربیت کرده است. دانشگاه کلمبیا در نیویورک ساخته شده است و پنجمین دانشگاه قدیمی آمریکا محسوب می‌شود.

دانشگاه برکلی

دانشگاه برکلی یکی از پرهزینه ‌ترین دانشگاه‌ها در آمریکا است،  اما در مقابل بورسیه‌های تحصیلی بسیاری به دانشجویان ارائه می‌دهد. به طوریکه بیش از 50 درصد از دانشجویان مقاطع مختلف می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه استفاده کنند. شخصیت‌های مشهوری چون دکتر چمران در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

مقایسه بین دانشگاه‌های آمریکا کار ساده‌ای نیست. علاوه بر دانشگاه‌هایی که در بالا معرفی شد، دانشگاه‌های شیکاگو، پرینستون و کرنل نیز جزو بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در آمریکا محسوب می‌شوند.

 

مشاوره دانشگاه های برتر در آمریکا
آخرین ویرایش: ‏5 ماه پیش - 2,340 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱