netherland
کشور هلند

تحصیل در هلند

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- تحصیل در کشور هلند - go2tr

در این مقاله تحصیل در هلند مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر قصد تحصیل در خارج را دارید، حتما ملاک‌های زیادی برای انتخاب کشور مقصد و دانشگاه در نظر دارید. بهتر این است که لیستی از ملاک‌های مورد نظر خود بنویسید و پس از آن کشورها را با توجه به ملاک‌ها در یک لیست قرار دهید. این کار به شما کمک می‌کند که بهترین تصمیم را اتخاذ کنید و بهترین کشور را برای تحصیل انتخاب کنید. کمک گرفتن از یک مشاور با تجربه در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. 

 هلند یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که مدام نام آن را در بین مرفه‌ترین کشورهای جهان مشاهده می‌کنیم. کشور هلند از کشورهای جزو شینگن می‌باشد . تحصیل در هلند در رشته‌های مرتبط با صنعت و کشاورزی و گردشگری از رونق خوبی برخوردار است و به سبب پیشرفت این کشور در این زمینه‌ها دانشجویان بسیاری برای تحصیل در آن تقاضا می‌دهند. دانشجویان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی در هلند کار پیدا کنند و به عنوان شهروند این کشور اقامت دائم بگیرند و این موضوع نیز از دیگر دلایلی است که دانشجویان جذب این کشور می‌شوند.

هلند یک کشور توریستی است و پایتخت آن آمستردام است. تحصیل در هلند می‌تواند یکی از لذت بخش‌ترین دوران زندگی شما باشد. شما می‌توانید از تفریحات بسیار جذابی حین تحصیل در هلند بهره‌مند شوید و این موضوع باعث کاهش خستگی و افزایش انرژی شما خواهد شد. 

بیایید تحصیل در هلند را زیر ذره‌بین خود قرار دهیم و اطلاعاتی کلی درباره کار و تحصیل و شرایط زندگی دانشجویی در این کشور به شما ارائه دهیم. در پایان این مقاله شما اطلاعات کلی درباره هلند خواهید داشت و می‌توانید انتخاب کنید که هلند مقصد مناسبی برای شماست یا خیر.

تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه در هلند امکان پذیر نیست و دانشجویان می‌توانند با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های دانشجویی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را کاهش دهند.

برای این که بتوانید بورسیه‌های تحصیلی هلند را دریافت کنید باید دارای معدل بالا دوره‌های قبلی و حین تحصیل در هلند باشید. نمره مدرک زبان و پژوهش‌ها و مقالات ارائه شده در دریافت این بورسیه‌های تحصیلی تأثیرگذار هستند.

از بین دانشگاه‌های کشور هلند حدود 15 دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر جهان دسته‌بندی شده‌اند.

به طور کلی برای تحصیل در هلند رزومه تحصیلی و نمرات آزمون زبان شما اهمیت دارد و برای ورود به دانشگاه‌های این کشور نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی نخواهید داشت.

معادل سازی مدارک برای تحصیل در هلند مانند سایر کشورهای اروپایی است و استثنایی ندارد. برای ورود به دوره کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشید.

ممکن است دانشگاه برای اقامت دانشجویان پیشنهادهایی داشته باشد و آپارتمان‌ها و مسکن‌های دانشجویی را به آن‌ها معرفی کند. علاوه بر آن در هلند آژانس‌های مسکن نیز وجود دارند که می‌توانند در قبال دریافت هزینه‌ای نه چندان زیاد به شما در یافتن منزل مناسب کمک کنند.

همانطور که پیش از این ذکر کردیم؛ تحصیل در هلند تنها به درس خواندن محدود نمی‌شود و شما می‌توانید تجربه چند سال زندگی شاد را داشته باشید.

بسیاری از دانشجویان حین تحصیل در هلند به انجام کار دانشجویی رو می‌آورند تا بتوانند تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین کنند.

در هلند نیز مانند بسیاری از کشورها دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل را دارند. برای این که بتوانید به کار حین تحصیل در هلند بپردازید، باید ویزای تحصیل در هلند با اعتبار بیش از شش ماه داشته باشید.

برای این که تحت پوشش بیمه قرار بگیرید، ابتدا باید ثبت نام دانشگاه را انجام دهید و ویزای تحصیل در هلند را دریافت کنید. پس از آن باید مجوز اقامت خود را از موسسه ind دریافت کنید.

در هلند نیز بیشتر خرید‌ها از طریق کارت‌های بانکی و دستگاه‌های کارتخوان و خودپرداز صورت می‌گیرد و از این نظر نیز مشکلی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در هلند وجود نخواهد داشت.

هرچه در گروه‌های بالاتری تحصیل کنید، برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار راحت‌تر خواهید بود.

به دلیل حساسیت‌های بیشتر وزارت بهداشت و کم‌تر بودن تعداد دانشکده‌های پزشکی نسبت به سایر دانشگاه‌ها در هلند، تعداد دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت کم‌تر است.

بررسی دانشگاه‌ها و انتخاب بهترین دانشگاه یک امر نسبی است و وابسته به ملاک‌هایی است که شما در نظر گرفته‌اید. به همین دلیل شما می‌توانید لیستی منحصر به خود را تهیه کنید و دانشگاه‌های برتر هلند را از نظر خود به دست آورید.

بسیاری از کشورهای جهان نظام آموزشی هلند را جزو نظام‌های آموزشی برتر دنیا می‌دانند تا جایی که بررسی رازهای موفقیت این نظام آموزشی می‌پردازند.

دوره لیسانس در هلند 3 تا 4 سال طول می‌کشد.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد وابسته به رشته تحصیلی بین یک تا دو سال تحصیلی طول می‌کشد. البته ممکن است شما مجبور باشید یک ترم بیشتر برای ارائه پایان نامه یا پژوهش خود در هلند بمانید.

 کشور هلند یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل دکترا در رشته‌های مختلف است. چرا که دانشگاه‌های این کشور دارای سابقه علمی خوبی هستند و اساتید بسیار با تجربه‌ای در دانشگاه‌های ممتاز هلند مشغول به تدریس هستند. 

تحصیل در هلند در رشته پزشکی مانند سایر رشته‌ها دارای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد پزشکی هرکدام سه سال طول می‌کشد و پس از آن نیز باید یک سال را به عنوان کارآموز در هلند فعالیت کنید.نکته‌ای که درباره تحصیل در هلند در رشته پزشکی وجود دارد این است که برای ورود به این رشته نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارید. با وجود این که می‌توانید در دوره کارشناسی پزشکی به زبان انگلیسی درس بخوانید، باید به زبان هلندی نیز مسلط باشید. دانشجویان هلندی و اتحادیه اروپا در اولویت بالاتر پذیرش در دانشگاه‌های هلند قرار دارند. برای همین باید دارای رزومه تحصیلی قوی و معول بالایی باشید تا بتوانید به تحصیل در هلند در رشته پزشکی بپردازید.

شرایط تحصیل در هلند در رشته دندانپزشکی نیز مانند تحصیل در رشته پزشکی است.  شما باید در دور‌ه‌های لیسانس و فوق لیسانس دندانپزشکی شرکت کنید و پس از آن یک سال آموزش عملی یا به عبارتی آموزش کلینیکی خواهید داشت.پذیرش گرفتن در دوره دندانپزشکی در هلند نیز برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا به دلیل نبودن آزمون ورودی  کار سختی است و باید جزو دانشجویان ممتاز باشند تا بتوانند در دانشگا‌ه‌های این کشور در رشته دندانپزشکی تحصیل کنند.از آن جایی که تقاضای دانشجویان بریتانیایی برای تحصیل در هلند زیاد است، دوره لیسانس دندانپزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود اما برای این که بتوانید با بیماران خود ارتباط برقرار کنید، لازم است که به زبان هلندی نیز مسلط باشید

پس از این که کارشناسی ارشد پزشکی را دریافت کردید می‌توانید وارد دوره تخصص پزشکی شوید و تحصیلات خود را در هلند ادامه دهید. مدرک پزشکی عمومی تعداد زیادی از دانشگاه‌های ایران معادل فوق لیسانس پزشکی در هلند می‌باشد و به همین دلیل می‌توانند مستقیم وارد رشته پزشکی شوند.

دوره کارشناسی ارشد دندانپزشکی در هلند همان تخصص دندانپزشکی است. تقریبا تمام دانشجویانی که به تحصیل در هلند در رشته دندانپزشکی مشغول هستند وارد مقطع کارشناسی ارشد می‌شوند و به همین دلیل شرایط همچنان رقابتی است.

امروزه رشته کامپیوتر یکی از پرتقاضاترین رشته‌هاست چون دارای بازار کار و تنوع شغلی بسیاری است. شما می‌توانید در کشور هلند از بورسیه‌های تحصیلی که به دانشجویان رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر ارائه می‌شود، استفاده کنید.

صحبت درباره خطر برای دانشجویانی که مشغول به تحصیل در کشور هلند هستند خنده دار است! این کشور در بین کشورهایی دسته‌بندی می‌شود که سطح زندگی بالایی دارند.

بسیاری از والدین ایرانی قصد دارند که فرزندان خود را به مدارس ایرانی در هلند بفرستند. اما مدارس هلند به اندازه کافی دارای اعتبار می‌باشند و تقریبا کسی در این کشور به ایرانی بودن مدارس فکر نمی‌کند.

در کشوری که برای ورود به دانشگاه‌های آن نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارید، متقابلا باید رزومه تحصیلی قدرتمندی ارائه دهید. یکی از مواردی که باعث تقویت رزومه تحصیلی شما می‌تود ارائه مقالات علمی و چاپ آن‌ها در مجلات معتبر است.

آزمون زبان هلندی مهمترین آزمون بین‌المللی است که در این کشور برگزار می‌شود. شرکت در این آزمون‌ برای دانشجویان یک برگ برنده مهم محسوب می‌شود.

در کشورهای پیشرفته کنفرانس‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف و مرتبط با رشته‌های گوناگون برگزار می‌شود. دانشجویانی که مشغول به تحصیل در هلند هستند نیز از این موهبت برخوردارند و می‌توانند در این کنفرانس‌ها شرکت کنند.

یکی از بزرگترین جشنواره‌های دنیا جشن موقرمز‌ها در هلند است. این جشن در هفته آخر سپتامبر برگزار می‌شود و افراد موقرمز از سراسر جهان به هلند می‌آیند.

مطالب مرتبط