x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در هلند

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل در کشور هلند - go2tr

در این مقاله تحصیل در هلند مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر قصد تحصیل در خارج را دارید، حتما ملاک‌های زیادی برای انتخاب کشور مقصد و دانشگاه در نظر دارید. بهتر این است که لیستی از ملاک‌های مورد نظر خود بنویسید و پس از آن کشورها را با توجه به ملاک‌ها در یک لیست قرار دهید. این کار به شما کمک می‌کند که بهترین تصمیم را اتخاذ کنید و بهترین کشور را برای تحصیل انتخاب کنید. کمک گرفتن از یک مشاور با تجربه در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. 

 هلند یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که مدام نام آن را در بین مرفه‌ترین کشورهای جهان مشاهده می‌کنیم. کشور هلند از کشورهای جزو شینگن می‌باشد . تحصیل در هلند در رشته‌های مرتبط با صنعت و کشاورزی و گردشگری از رونق خوبی برخوردار است و به سبب پیشرفت این کشور در این زمینه‌ها دانشجویان بسیاری برای تحصیل در آن تقاضا می‌دهند. دانشجویان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی در هلند کار پیدا کنند و به عنوان شهروند این کشور اقامت دائم بگیرند و این موضوع نیز از دیگر دلایلی است که دانشجویان جذب این کشور می‌شوند.

هلند یک کشور توریستی است و پایتخت آن آمستردام است. تحصیل در هلند می‌تواند یکی از لذت بخش‌ترین دوران زندگی شما باشد. شما می‌توانید از تفریحات بسیار جذابی حین تحصیل در هلند بهره‌مند شوید و این موضوع باعث کاهش خستگی و افزایش انرژی شما خواهد شد. 

بیایید تحصیل در هلند را زیر ذره‌بین خود قرار دهیم و اطلاعاتی کلی درباره کار و تحصیل و شرایط زندگی دانشجویی در این کشور به شما ارائه دهیم. در پایان این مقاله شما اطلاعات کلی درباره هلند خواهید داشت و می‌توانید انتخاب کنید که هلند مقصد مناسبی برای شماست یا خیر.

تحصیل رایگان در هلند

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل رایگان در هلند - go2tr

تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه در هلند امکان پذیر نیست و دانشجویان می‌توانند با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های دانشجویی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را کاهش دهند.

بورسیه تحصیلی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- بورسیه تحصیلی در هلند - go2tr

برای این که بتوانید بورسیه‌های تحصیلی هلند را دریافت کنید باید دارای معدل بالا دوره‌های قبلی و حین تحصیل در هلند باشید. نمره مدرک زبان و پژوهش‌ها و مقالات ارائه شده در دریافت این بورسیه‌های تحصیلی تأثیرگذار هستند.

اعتبار دانشگاه های هلند و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو- اعتبار دانشگاه های هلند و انتقال به کشور های دیگر - go2tr

از بین دانشگاه‌های کشور هلند حدود 15 دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر جهان دسته‌بندی شده‌اند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در هلند

موسسه اعزام دانشجو- آزمون های ورودی مقاطع مختلف در هلند - go2tr

به طور کلی برای تحصیل در هلند رزومه تحصیلی و نمرات آزمون زبان شما اهمیت دارد و برای ورود به دانشگاه‌های این کشور نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی نخواهید داشت.

معادل سازی مدارک در هلند

موسسه اعزام دانشجو- معادل سازی مدارک در هلند - go2tr

معادل سازی مدارک برای تحصیل در هلند مانند سایر کشورهای اروپایی است و استثنایی ندارد. برای ورود به دوره کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشید.

خوابگاه در هلند

موسسه اعزام دانشجو- خوابگاه در هلند - go2tr

ممکن است دانشگاه برای اقامت دانشجویان پیشنهادهایی داشته باشد و آپارتمان‌ها و مسکن‌های دانشجویی را به آن‌ها معرفی کند. علاوه بر آن در هلند آژانس‌های مسکن نیز وجود دارند که می‌توانند در قبال دریافت هزینه‌ای نه چندان زیاد به شما در یافتن منزل مناسب کمک کنند.

امتیازات کارت دانشجویی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- امتیازات کارت دانشجویی در هلند - go2tr

همانطور که پیش از این ذکر کردیم؛ تحصیل در هلند تنها به درس خواندن محدود نمی‌شود و شما می‌توانید تجربه چند سال زندگی شاد را داشته باشید.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو- مشاغل دانشجویی - go2tr

بسیاری از دانشجویان حین تحصیل در هلند به انجام کار دانشجویی رو می‌آورند تا بتوانند تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین کنند.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در هلند - go2tr

در هلند نیز مانند بسیاری از کشورها دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل را دارند. برای این که بتوانید به کار حین تحصیل در هلند بپردازید، باید ویزای تحصیل در هلند با اعتبار بیش از شش ماه داشته باشید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در هلند

موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در هلند - go2tr

برای این که تحت پوشش بیمه قرار بگیرید، ابتدا باید ثبت نام دانشگاه را انجام دهید و ویزای تحصیل در هلند را دریافت کنید. پس از آن باید مجوز اقامت خود را از موسسه ind دریافت کنید.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در هلند

موسسه اعزام دانشجو- خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در هلند - go2tr

در هلند نیز بیشتر خرید‌ها از طریق کارت‌های بانکی و دستگاه‌های کارتخوان و خودپرداز صورت می‌گیرد و از این نظر نیز مشکلی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در هلند وجود نخواهد داشت.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در هلند

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در هلند - go2tr

هرچه در گروه‌های بالاتری تحصیل کنید، برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار راحت‌تر خواهید بود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در هلند

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در هلند - go2tr

به دلیل حساسیت‌های بیشتر وزارت بهداشت و کم‌تر بودن تعداد دانشکده‌های پزشکی نسبت به سایر دانشگاه‌ها در هلند، تعداد دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت کم‌تر است.

دانشگاه های برتر در هلند

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های برتر در هلند - go2tr

بررسی دانشگاه‌ها و انتخاب بهترین دانشگاه یک امر نسبی است و وابسته به ملاک‌هایی است که شما در نظر گرفته‌اید. به همین دلیل شما می‌توانید لیستی منحصر به خود را تهیه کنید و دانشگاه‌های برتر هلند را از نظر خود به دست آورید.

نظام آموزشی هلند

موسسه اعزام دانشجو- نظام آموزشی کشور هلند - go2tr

بسیاری از کشورهای جهان نظام آموزشی هلند را جزو نظام‌های آموزشی برتر دنیا می‌دانند تا جایی که بررسی رازهای موفقیت این نظام آموزشی می‌پردازند.

لیسانس در هلند و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در هلند

موسسه اعزام دانشجو- لیسانس در هلند و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در هلند - go2tr

دوره لیسانس در هلند 3 تا 4 سال طول می‌کشد.

فوق لیسانس در هلند و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در هلند

موسسه اعزام دانشجو- فوق لیسانس در هلند و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در هلند - go2tr

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد وابسته به رشته تحصیلی بین یک تا دو سال تحصیلی طول می‌کشد. البته ممکن است شما مجبور باشید یک ترم بیشتر برای ارائه پایان نامه یا پژوهش خود در هلند بمانید.

دکترا در هلند و شرایط اخذ پذیرش دکترا در هلند

موسسه اعزام دانشجو- دکترا در هلند و شرایط اخذ پذیرش دکترا در هلند - go2tr

 کشور هلند یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل دکترا در رشته‌های مختلف است. چرا که دانشگاه‌های این کشور دارای سابقه علمی خوبی هستند و اساتید بسیار با تجربه‌ای در دانشگاه‌های ممتاز هلند مشغول به تدریس هستند. 

تحصیل پزشکی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل پزشکی در هلند - go2tr

تحصیل در هلند در رشته پزشکی مانند سایر رشته‌ها دارای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد پزشکی هرکدام سه سال طول می‌کشد و پس از آن نیز باید یک سال را به عنوان کارآموز در هلند فعالیت کنید.نکته‌ای که درباره تحصیل در هلند در رشته پزشکی وجود دارد این است که برای ورود به این رشته نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارید. با وجود این که می‌توانید در دوره کارشناسی پزشکی به زبان انگلیسی درس بخوانید، باید به زبان هلندی نیز مسلط باشید. دانشجویان هلندی و اتحادیه اروپا در اولویت بالاتر پذیرش در دانشگاه‌های هلند قرار دارند. برای همین باید دارای رزومه تحصیلی قوی و معول بالایی باشید تا بتوانید به تحصیل در هلند در رشته پزشکی بپردازید.

تحصیل دندانپزشکی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل دندانپزشکی در هلند - go2tr

شرایط تحصیل در هلند در رشته دندانپزشکی نیز مانند تحصیل در رشته پزشکی است.  شما باید در دور‌ه‌های لیسانس و فوق لیسانس دندانپزشکی شرکت کنید و پس از آن یک سال آموزش عملی یا به عبارتی آموزش کلینیکی خواهید داشت.پذیرش گرفتن در دوره دندانپزشکی در هلند نیز برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا به دلیل نبودن آزمون ورودی  کار سختی است و باید جزو دانشجویان ممتاز باشند تا بتوانند در دانشگا‌ه‌های این کشور در رشته دندانپزشکی تحصیل کنند.از آن جایی که تقاضای دانشجویان بریتانیایی برای تحصیل در هلند زیاد است، دوره لیسانس دندانپزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود اما برای این که بتوانید با بیماران خود ارتباط برقرار کنید، لازم است که به زبان هلندی نیز مسلط باشید

تخصص پزشکی در هلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- تخصص پزشکی در هلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در هلند - go2tr

پس از این که کارشناسی ارشد پزشکی را دریافت کردید می‌توانید وارد دوره تخصص پزشکی شوید و تحصیلات خود را در هلند ادامه دهید. مدرک پزشکی عمومی تعداد زیادی از دانشگاه‌های ایران معادل فوق لیسانس پزشکی در هلند می‌باشد و به همین دلیل می‌توانند مستقیم وارد رشته پزشکی شوند.

تخصص دندانپزشکی در هلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- تخصص دندانپزشکی در هلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در هلند - go2tr

دوره کارشناسی ارشد دندانپزشکی در هلند همان تخصص دندانپزشکی است. تقریبا تمام دانشجویانی که به تحصیل در هلند در رشته دندانپزشکی مشغول هستند وارد مقطع کارشناسی ارشد می‌شوند و به همین دلیل شرایط همچنان رقابتی است.

رشته های غیر پزشکی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- رشته های غیر پزشکی در هلند - go2tr

امروزه رشته کامپیوتر یکی از پرتقاضاترین رشته‌هاست چون دارای بازار کار و تنوع شغلی بسیاری است. شما می‌توانید در کشور هلند از بورسیه‌های تحصیلی که به دانشجویان رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر ارائه می‌شود، استفاده کنید.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در هلند

موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای دانشجویان در هلند - go2tr

صحبت درباره خطر برای دانشجویانی که مشغول به تحصیل در کشور هلند هستند خنده دار است! این کشور در بین کشورهایی دسته‌بندی می‌شود که سطح زندگی بالایی دارند.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در هلند - go2tr

بسیاری از والدین ایرانی قصد دارند که فرزندان خود را به مدارس ایرانی در هلند بفرستند. اما مدارس هلند به اندازه کافی دارای اعتبار می‌باشند و تقریبا کسی در این کشور به ایرانی بودن مدارس فکر نمی‌کند.

چاپ مقالات علمی در هلند و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو- چاپ مقالات علمی در هلند و تاثیر آن - go2tr

در کشوری که برای ورود به دانشگاه‌های آن نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارید، متقابلا باید رزومه تحصیلی قدرتمندی ارائه دهید. یکی از مواردی که باعث تقویت رزومه تحصیلی شما می‌تود ارائه مقالات علمی و چاپ آن‌ها در مجلات معتبر است.

شرکت در آزمون های بین المللی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- شرکت در آزمون های بین المللی در هلند - go2tr

آزمون زبان هلندی مهمترین آزمون بین‌المللی است که در این کشور برگزار می‌شود. شرکت در این آزمون‌ برای دانشجویان یک برگ برنده مهم محسوب می‌شود.

کنفرانس های علمی در هلند

موسسه اعزام دانشجو- کنفرانس های علمی در هلند - go2tr

در کشورهای پیشرفته کنفرانس‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف و مرتبط با رشته‌های گوناگون برگزار می‌شود. دانشجویانی که مشغول به تحصیل در هلند هستند نیز از این موهبت برخوردارند و می‌توانند در این کنفرانس‌ها شرکت کنند.

جشن های دانشگاه ها در هلند

موسسه اعزام دانشجو- جشن های دانشگاه ها در هلند - go2tr

یکی از بزرگترین جشنواره‌های دنیا جشن موقرمز‌ها در هلند است. این جشن در هفته آخر سپتامبر برگزار می‌شود و افراد موقرمز از سراسر جهان به هلند می‌آیند.