usa
کشور آمریکا

زندگی در آمریکا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشور آمریکا در نیمکره غربی زمین قرار دارد، این کشور در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است. شبه جزیره آلاسکا در بخش شمال شرق کشور آمریکا قرار دارد. پایتخت کشور آمریکا شهر زیبای واشنگتن دی سی است که مربوط به هیچ ایالتی نیست. این کشور از نظر جمعیت سومین رتبه را دارد و از نظر وسعت رتبه 4 را دارد. میزان حقوق افراد در کشور آمریکا در سال 2018 برای هر ساعت 7.25 دلار اعلام شده است این روال از چندین سال گذشته تا به امروز دیده می شود و تغییری در این مسیر صورت نگرفته است. در کشور آمریکا نوع درآمد به طور ثابت مشخص شده است، جدول بندی وجود دارد که بر اساس هر شغل یک تعرفه درآمدی در نظر گرفته شده است که می تواند بسیار کمک کننده باشد. یک پزشک در کشور آمریکا به طور کلی در سال بیش از 190 هزار دلار هزینه در بر دارد. مدیر داروخانه در این کشور بیش از 140 هزار دلار درآمد دارد. داروساز در کشور آمریکا می تواند بین 100 الی 127 هزار دلار هزینه دریافت نماید. معمار سازمانی در این کشور بیش از 115 هزار دلار هزینه دریافت می کند. مشاورهای سازمانی دارای 116 هزار دلار درآمد هستند. مدیریت ریسک از دیگر موارد جالب در کشور آمریکا است. در این کشور افراد یک بخش محوری را انتخاب می کنند و فعالیت های مختلفی صورت می گیرد تا میزان ریسک موجود به طور دقیق ارزیابی شود. اخذ ویزای کار برای مدیریت به طور کلی در وضعیت خوبی قرار دارد و افراد می توانند نظر کارفرما را جلب نمایند.اگر شما بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در کشور آمریکا اجاره نمایید باید بین 500 الی 800 دلار در ماه پرداخت نمایید. هزینه یک غذای یک نفره در یک رستوران گران در کشور آمریکا 15 دلار است در صورتی که بخواهید یک کتانی خریداری نمایید باید 72.5 دلار هزینه پرداخت کنید. هزینه یک شلوار در این کشور 39 دلار است. کشور آمریکا دارای ذخایر عظیم طبیعی است به طوریکه دارای صنایع تولیدی با کیفی است. در این کشور روال سودآوری در زمینه تولید دیده می شود. کشور آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز در دنیا محسوب می شود. این کشور دومین تولیدکننده صنایع در جهان است. در بین 500 شرکت مشهور در دنیا به تعداد 127 شرکت در کشور آمریکا قرار دارد. در بین شاغلان این کشور در حدود 80 درصد در زمینه خدمات فعالیت دارند و در حدود 19 درصد از افراد نیز در بخش های صنعتی فعالیت می کنند به میزان بیش از 1 درصد از مردم نیز در بخش های کشاورزی فعالیت می‌کنند.
  

شایان ذکر است که کار در کشور آمریکا با حقوق بالا نیاز به تخصص قوی دارد. کار در کشور آمریکا با حقوق بالا نیاز به سابقه و تجربه قوی دارد.
 
 
 
 

 افرادی که در زمینه مکانیک در کشور آمریکا فعالیت دارد و به طراحی و ساخت و راه اندازی دستگاه ها مشغول هستند رتبه 17 در بین مشاغل پر درآمد در کشور آمریکا را داشته و البته در لیست شغل های قدیمی قرار دارد. 

 تجزیه و تحلیل و برنامه های مالی و سرمایه گذاری و همینطور تصمیمات مهم مالی از دسته موارد بسیار مهم محسوب می شود. مدیریت مالی به نوبه خود رتبه دوازده در بین شغل های پر درآمد در کشور آمریکا را دارد. حقوق پایه برای این افراد بیش از 116 دلار در نظر گرفته شده است.
 

در صورتی که فرد بخواهد از باشگاه ورزشی استفاده نماید باید 41 دلار هزینه در نظر بگیرد. افراد برای یک ساعت کرایه زمین تنیس در این کشور باید 21 دلار هزینه در نظر بگیرند.
 
 

      شیر بطری یک لیتری ۱٫۲ دلار

ایالت متحده آمریکا بزرگترین اقتصاد دنیا را دارد به طوری که تولید ناخالص این کشور در سال 2018 بیش از 18.5 تریلیون اعلام شده است. این کشور 22 درصد از تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص داده است. 

 مزرعه داری و جنگلداری در کشور آمریکا نیز از دیگر پتانسیل های درآمدزایی محسوب می شود که می تواند گردش مالی گسترده ای را ایجاد نماید و به اقتصاد این کشور کمک کند.

بازدیدکنندگان در این کشور از امنیت کافی برخوردار هستند. مردم کشور آمریکا به مهاجران و توریست ها بسیار احترام می گذارند و سعی می کنند یک راهنماگر بسیار حرفه ای باشند.
 

مهاجرت از طریق خانواده در کشور آمریکا به این صورت است که یا همسر وی باید شهروند آمریکا باشد، یا والدین او در این کشور اقامت داشته باشند.

در کشور آمریکا دو ویزای نامزدی و ازدواج دیده می شود. ویزای نامزدی این کشور در مدت 3 ماه الی یک سال و نیم در نظر گرفته می شود. ویزای نامزدی این کشور برای کسانی است که با یک شهروند آمریکایی نامزد کرده اند و قرار است با او ازدواج کنند.

در صورتی که قصد اجاره خانه در شهر واشنگتن دی سی کشور آمریکا را دارید باید بدانید که هزینه های موجود در این زمینه عموماً بالا هستند. یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود 896 دلار اجاره خواهد داشت و در صورتی که یک آپارتمان یک خوابه بیرون از شهر اجاره نمایید هزینه اجاره شما در حدود 700 دلار در نظر گرفته می شود.

افرادی که قصد خرید خانه در کشور آمریکا را دارد در ابتدا باید مشخص نمایند که کدام شهر برای زندگی در این کشور بهتر است. سپس می توانند ارزیابی نمایند که آیا بودجه کافی برای خرید خانه در آن منطقه را دارند یا خیر.

 افراد باید شماره امنیتی اجتماعی و شماره شناسایی پرداخت مالیات داشته باشند، این روال بسیار مهم است. گواهی احراز هویت از دیگر مواردی است که باید به طور دقیق ارسال شود.

در این بخش قصد داریم در مورد مهمترین انواع ویزای کشور آمریکا صحبت کنیم. . ویزای کشور آمریکا از نوع b یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که خود شامل سه نوع مختلف است.

الیات بردرآمد در کشور آمریکا از طریق بیمه، بخش بندی های مختلفی دارد.

این بانک رتبه بالایی در لیست حساب های پس انداز دارد.
 یو اس بانک دارای درصدی بالاتر از میانگین 12 ماه در نرخ است. این بانک دارای فضای گسترده ای خدمات سپرده، کارت های اعتباری و وام مسکن و خودرو است.

طبق پیمان های مشترک نوشته شده بین کشورهای بزرگ دنیا ، کشور آمریکا رتبه بالایی دارد .

مردم کشور آمریکا وعده ناهار را جدی نمی دانند و سعی می کنند صبحانه خوبی داشته باشند و سپس یک وعده عصرانه برای خود در نظر می گیرند، این روال در ایران کمتر دیده می شود و ایرانیان تایم نیم ساعت الی یک ساعت را برای ناهار در نظر می گیرند.

اول ژانویه در کشور آمریکا نخستین روز سال نو است. در این روز مردم به طور کلی دور هم جمع می شوند و سعی به پایکوبی و شادی دارند. سومین دوشنبه ماه ژانویه در کشور آمریکا بسیار مشهور است به طوریکه سالروز مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش حقوق مدنی محسوب می شود. 

 مردم کشور آمریکا برای نقش دین در زندگی ارزش زیادی قائل هستند. در حدود 53 درصد از مردم این کشور معتقدند که در زندگی دین نقش بسیار مهم و ضروری دارد.

 ورزش و بدنسازی و دوچرخه سواری و همینطور فوتبال های آمریکایی در کشور آمریکا از دیگر بخش های مهم است. ورزش هم یک حرفه مهم در این کشور بوده و هم یک فضای تفریحی بسیار عالی محسوب می شود.

شما برای حمل و نقل داخلی در این کشور نیاز به 1.9 دلار هزینه دارید در صورتی که از بلیط های یک طرفه استفاده نمایید هزینه شما 2 دلار می شود. تاکسی ها در کشور آمریکا از 2.7 دلار آغاز می شود، در صورتی که شما یک ساعت منتظر تاکسی بمانید برای انتظار یک ساعته 26 دلار هزینه در نظر می‌گیرید. 

 آمریکایی ها به نظام اقتصادی بسیار اعتقاد دارند. در این کشور سرمایه گذاری های فردی به جای خانوادگی صورت می گیرد. افراد سرمایه گذار در کشور آمریکا از ارزش و احترام بالایی برخوردار هستند، اما به طور کلی نظام قضاوتی در این کشور دیده نمی شود.

 ادبیات کشور آمریکا در چند سال مشخص رشد بی سابقه ای داشته است و مشهورترین چهرهای شناخته شده در زمینه ادبیات مربوط به این کشور است به طوریکه فرهنگ آن رشد خوبی داشته است.
 

در زمینه ورزش مردم کشور آمریکا به فوتبال های آمریکایی، بیسبال و بسکتبال بسیار اهمیت می دهند. از دیگر ورزش های بسیار رایج در این کشور لاکراس است.

در ایالت ورمانت کشور آمریکا خانه هایی از قرن 19 دیده می شود که دارای پنجره های شیبدار است. این پنجره ها به این دلیل است که جادوگران را از خانه دور نگاه دارد. در واقع شیب استفاد شده به این خاطر است که جادوگر نتواند وارد خانه شود.

نژادپرستی یک شایعه در کشور آمریکا محسوب می‌شود و نباید باور شود.

هیچ نوع ممنوعیتی در زمینه پوشش در کشور آمریکا وجود ندارد و هر نوع ممنوعیت جرم محسوب می شود، مردم آزاد به انتخاب لباس خود هستند.

امنیت کشور آمریکا در وضعیت کنترل شده قرار دارد، میزان جرم در این کشور کمتر از قبل است، اما هنوز دزدی های کوچک در کشور آمریکا بسیار دیده می‌شود. 

قوانین آمریکا با ایران متفاوت است در این کشور سخت گیری های زیادی دیده می‌شود. در رانندگی باید حواس فرد بسیار جمع باشد.

گواهینامه آمریکا به صورتی است که می تواند حکم یک کارت شناسایی را برای شما داشته باشد. شما از این کارت به عنوان مدرک احراز هویت استفاده می کنید.

با توجه به جریان های سیاسی موجود بین ایران و آمریکا برای اطلاع از شرایط سفارت ایران و آمریکا از مشاوره های مستقیم استفاده نمایید.
 
 

پوشش در کشور آمریکا آزاد است. برخی از افراد از لباس های آزاد استفاده می کنند و برخی که اعتقاد دینی بالاتری دارند از لباس های پوشیده استفاده می کنند، در جشن ها اغلب از لباس های شاین استفاده می شود. 

 کشور آمریکا وسعت زیادی دارد و از نظر جغرافیایی نیز دارای پراکندگی های فراوانی است. به این ترتیب آب و هوای این کشور نیز متنوع است. آب و هوای این کشور نیمه استوایی است.

 دونات های کشور آمریکا بسیار مشهور هستند و اغلب با کارامل های رنگی سرو می شود، این دونات ها در سایز های بزرگی عرضه می شود و برای کودکان یک وعده غذایی عالی است، طعم دونات ها عالی بوده و از مواد مقوی در طبخ آن استفاده می شود.

مطالب مرتبط