زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا که قدرت بالایی در همه زمینه‌ها دارد، انتخاب کامل و بدون نقصی برای افراد است. بسیاری از جوانان، مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آمریکا را انتخاب می‌کنند و برخی افراد از روش‌هایی چون سرمایه‌گذاری و کاریابی و ازدواج و تولد استفاده می‌نمایند.

هزینه زندگی در آمریکا برای مهاجران، گران است و در صورتی که همه افراد خانواده مشغول به درآمدزایی شوند و یا دانشجویی که در این کشور تنهاست، از خانواده‌اش کمک بگیرد و سرکار برود و صرفه‌جویی کند، می‌تواند زندگی آرام و بی دغدغه‌ای داشته باشد. کاریابی در سطح معمولی و نه خاص، فقط برای دانشجویان و افرادی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند و اکنون در آن‌جا مستقر هستند، سخت نیست و می‌تواند در عرض یک روز انجام گیرد.

ورزش و هنر و فرهنگ در این کشور بسیار متنوع است و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور با اساتید مجرب و حرفه‌ای تجربه‌ای منحصر به فرد خواهد بود.
برای ایرانیان، مهاجرت تحصیلی به آمریکا با در دست داشتن پذیرش و یا اخذ بورسیه پیشنهاد می‌شود و روش‌های دیگر برای ورود به این کشور تقریبا سخت‌تر امکان‌پذیر است و این روزها با توجه به روابط بین کشورها، اقدام کردن برای دیگر روش‌ها، برایتان با مقداری ریسک همراه است و حتی مثلا خانمی که از کشور دیگر در آمریکا باردار باشد، قبل از زایمان، به کشور اصلی خود بازگردانده می‌شود و یا زوجی که ازدواج می‌کنند، دائما تحت کنترل هستند که ازدواجشان دروغین نباشد.  

هزینه زندگی در آمریکا

یکی از هزینه‌های سنگین برای ساکنین کشور آمریکا، هزینه مسکن است که بسیار مهم است. اغلب خانه‌ها در کشور آمریکا آپارتمانی و در چند طبقه هستند. هزینه‌ای که برای اجاره آپارتمان‌ها پرداخت می‌شود، باتوجه به مدت زمان اجاره و همین‌طور محل آپارتمان تعیین می‌شود. اگر شما بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در کشور آمریکا اجاره نمایید، باید بین ۵۰۰ الی ۸۰۰ دلار در ماه پرداخت نمایید.

هزینه یک غذای یک نفره در یک رستوران گران در کشور آمریکا ۱۵ دلار است و درصورتی‌که بخواهید یک کتانی خریداری نمایید، باید ۷۲.۵ دلار هزینه پرداخت کنید. هزینه یک شلوار در این کشور ۳۹ دلار است. پیراهن‌های تابستانی در این کشور ۳۸ دلار است و کفش چرم از ۸۱ دلار آغاز می‌شود. درصورتی‌که فرد بخواهد از باشگاه ورزشی استفاده نماید، باید ۴۱ دلار هزینه در نظر بگیرد. افراد برای یک ساعت کرایه زمین تنیس در این کشور، باید ۲۱ دلار هزینه در نظر بگیرند.

میانگین درآمد در آمریکا

ما در این بخش حداقل حقوق سالانه برای شغل‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. یک پزشک در کشور آمریکا در سال بیش از ۱۹۰ هزار دلار هزینه در بر دارد. مدیر داروخانه در این کشور بیش از ۱۴۵ هزار دلار درآمد دارد. داروساز در کشور آمریکا می‌تواند بین ۱۰۰ الی ۱۲۷ هزار دلار هزینه دریافت نماید. معمار سازمانی در این کشور بیش از ۱۱۵ هزار دلار هزینه دریافت می‌کند. مشاورهای سازمانی دارای ۱۱۶ هزار دلار درآمد هستند.

مدیران توسعه نرم افزاری در این کشور درصورتی‌که از نظر تخصص در وضعیت خوبی باشند، ۱۰۸ دلار حقوق دریافت می‌کنند. در رشته‌های مهندسی نرم‌افزار، در وضعیت نرمال، درآمدی بیش از ۱۰۷ هزار دلار در نظر گرفته می‌شود. پرستار متخصص در این کشور بیش از ۱۰۶ هزار دلار درآمد داشته و معمارهای نرم افزاری در این کشور بیش از ۱۰۵ هزار دلار در بر دارد. شما با درآمد حاصله می‌توانید به خرید ملک در کشور آمریکا در منطقه مشخص فکر کنید. مدیریت مهندسی در این کشور بیش از ۱۰۵ هزار دلار هزینه در بر دارد. مدیر کارخانجات با درآمد بیش از ۱۰۲ هزار دلار از دسته شغل‌های پر درآمد در این کشور محسوب می‌شوند. افرادی که در زمینه مشاوره فعالیت می‌کنند، کمتر از ۱۰۰ هزار دلار درآمد در سال داشته و به‌طورکلی این بودجه در وضعیت نرمال در نظر گرفته می‌شود.

افرادی که در زمینه مالیاتی در کشور آمریکا فعالیت می‌کنند، در لیست رتبه‌بندی شغل‌های پر درآمد در این کشور رتبه ۱۹ را دارند و از دسته موارد درآمدزا محسوب می‌شوند. خرید خانه در کشور آمریکا نیاز به بودجه مشخصی دارد. افرادی که در زمینه مکانیک در کشور آمریکا فعالیت دارند و به طراحی و ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها مشغول هستند، رتبه ۱۷ در بین مشاغل پردرآمد در کشور آمریکا را داشته و البته در لیست شغل‌های قدیمی قرار دارد.

میزان حقوق افراد در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۸ برای هر ساعت ۷.۲۵ دلار اعلام شده است این روال از چندین سال گذشته تا به امروز دیده می‌شود و تغییری در این مسیر صورت نگرفته است. در کشور آمریکا نوع درآمد به طور ثابت مشخص شده است. جدول‌بندی وجود دارد که بر اساس هر شغل یک تعرفه درآمدی در نظر گرفته شده است که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

یک پزشک در کشور آمریکا به‌طورکلی در سال بیش از ۱۹۰ هزار دلار هزینه در بر دارد. مدیر داروخانه در این کشور بیش از ۱۴۰ هزار دلار درآمد دارد. داروساز در کشور آمریکا می‌تواند بین ۱۰۰ الی ۱۲۷ هزار دلار هزینه دریافت نماید. معمار سازمانی در این کشور بیش از ۱۱۵ هزار دلار هزینه دریافت می‌کند. مشاورهای سازمانی دارای ۱۱۶ هزار دلار درآمد هستند.

قیمت برخی کالاهای اساسی در آمریکا

 • شیر بطری یک لیتری ۱٫۲ دلار
 • نان سفید ۵۰۰ گرمی دانه ای ۲٫۳ دلار
 • تخم مرغ بسته 12 تایی ۲ دلار
 • یک کیلوگرم پنیر ۷٫۲ دلار
 • یک کیلوگرم مرغ ۲ دلار
 • یک کیلوگرم پرتقال ۳٫۲ دلار
 • یک بوته کاهو ۱٫۵ دلار
 • یک کیلوگرم سیب زمینی ۲ دلار
 • یک کیلوگرم سیب ۳٫۱ دلار

حمل‌ونقل در آمریکا

شما برای حمل‌ونقل داخلی در این کشور نیاز به ۱.۹ دلار هزینه دارید. درصورتی‌که از بلیط‌های یک‌طرفه استفاده نمایید، هزینه شما ۲ دلار می‌شود. تاکسی‌ها در کشور آمریکا از ۲.۷ دلار آغاز می‌شوند و درصورتی‌که شما یک ساعت منتظر تاکسی بمانید، برای انتظار یک ساعته، ۲۶ دلار هزینه در نظر بگیرید. شما برای یک کیلومتر مسافت با تاکسی در کشور آمریکا باید به میزان ۱.۴ دلار هزینه در نظر بگیرید.

هزینه حمل‌ونقل در کشور آمریکا در وضعیت متوسط قرار دارد؛ به‌طوری‌که افراد، می‌توانند با هزینه‌ای کم منتقل شوند. اتوبوس‌ها در سه درجه‌بندی فعالیت می‌کنند. درجه اول آن عموماً از نظر نرخ کمی گران‌تر از درجه‌های دو و سه است. مترو در کشور آمریکا از تعرفه بسیار ارزان‌تری برخوردار است؛ به‌طوری‌که افراد می‌توانند به نتیجه خوبی در این زمینه دست یابند.

درصورتی‌که بلیط مترو را به صورت ماهانه خریداری نمایید، از طرح‌های تخفیف فصلی استفاده خواهید نمود. کشور آمریکا در زمینه حمل‌ونقل از جدیدترین سیستم‌های عبوری استفاده کرده است؛ به‌طوری‌که میزان خطرات جاده‌ای و ریلی در این کشور به حداقل خود رسیده است. قوانین رانندگی در این کشور بسیار مهم بوده و سرپیچی از قوانین مشکل‌ساز خواهد بود و جریمه‌های سنگینی در بر دارد.

فرهنگ آمریکا

فردگرایی در کشور آمریکا یک فرهنگ بسیار مهم است. در واقع در این کشور، اعتقاد زیادی به اولویت فردی وجود دارد. آمریکایی‌ها براساس رفتار و دستاوردهای خود، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در این کشور برای گروه‌های قومی و مذهبی و نوع نژاد افراد هیچ تفاوتی قائل نمی‌شوند و به طور کلی آزادی‌ها در وضعیت کل دیده می‌شود. آمریکایی‌ها به نظام اقتصادی بسیار اعتقاد دارند. در این کشور سرمایه‌گذاری‌های فردی به جای خانوادگی صورت می‌گیرد. افراد سرمایه‌گذار در کشور آمریکا از ارزش و احترام بالایی برخوردار هستند؛ اما به طور کلی نظام قضاوتی در این کشور دیده نمی‌شود. مدرنیته بخش مهمی از زندگی مردم کشور آمریکا است و این افراد، سنت‌های قدیمی را تبدیل به روال نو کرده‌اند. آن‌ها بین گذر زمان و همینطور آن‌چه به دست می‌آورند، برنامه‌ریزی درستی دارند و سعی می‌کنند که در سبک زندگی خود، بسیار به‌روز باشند.

در برخی از مناطق این کشور هنوز هم جشن‌های سنتی دیده می‌شود. مذهب‌گرایی در کشور آمریکا وجود دارد؛ به این معنی که مردم این کشور به وجود خدا اعتقاد دارند. این‌که مردم این کشور خدا را رد می‌کنند، یک شایعه است. نوع دین و مذهب و روش‌های دینی در کشور آمریکا، بسیار متفاوت از سایر بخش هاست. تفاوت‌های زیادی بین ایالت‌های مختلف این کشور دیده می‌شود. وجه اشتراک مردم به طور کلی در اعتقاد به خداست. مردم این کشور به برندهای مشهور بسیار علاقه دارند؛ به‌طوری‌که کالاهایی که از مارک خاصی هستند، در کشور آمریکا از ارزش بالایی برخوردار بوده و عموماً هزینه زیادی برای آن می‌شود. در این کشور اعتقاد به مد و مدگرایی وجود دارد. اغلب مردم کشور آمریکا یک زبانی هستند و به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این زبان به عنوان یک زبان رسمی در همه ادارات و مدارس دیده می‌شود.

هنر آمریکا

موسیقی، فیلم و تئاتر و رقص در کشور آمریکا از دسته هنرهای بسیار مشهور محسوب می‌شود. مردم این کشور در زمینه توصیف‌های هنری رشد خوبی داشته‌اند؛ به‌طوری‌که احیای موسیقی در کشور آمریکا به شیوه جدید صورت گرفته است و از الگوهایی جدید در هنر رقص استفاده شده است.درام در کشور آمریکا ریشه در بخش‌های بومی دارد. فیلم‌سازی در این کشور در وضعیت مستقلی قرار دارد.

جهانی شدن هنرهای نمایشی در کشور آمریکا به صورتی است که می‌تواند در صحنه‌سازی‌ها استفاده شود. موسیقی و تئاتر در کشور آمریکا دارای سبک‌های مختلفی است. جاز، بلوز و هیپ‌هاپ از دسته موسیقی‌های مهم در کشور آمریکا محسوب می‌شود. مردم این کشور علاقه زیادی به تئاتر دارند.  سینما و انیمیشن در کشور آمریکا رشد بالایی داشته است؛ به‌طوری‌که در فضای سه بعدی دنبال شده و توانسته بسیار ارزشمند پیش برود. در کشور آمریکا به طور کلی فضای درآمدزایی سینمایی چندین برابر شده است. هنرهای تجسمی و مجسمه‌سازی در کشور آمریکا به صورتی است که می‌تواند هنرمندان آمریکایی را ترغیب و موفق نماید. در واقع در این کشور، وسعت هنرهای تجسمی بیش از سایر هنرهاست و پیشرفت زیادی داشته است. معماری از دیگر هنرهای مهم در کشور آمریکا محسوب می‌شود که به شکل کاملاً منسجم پیش رفته و توانسته رشد خوبی داشته باشد. معماری در کشور آمریکا برای افرادی که قصد درآمدزایی خوبی دارند، گزینه مناسبی است. ادبیات کشور آمریکا در چند سال مشخص، رشد بی‌سابقه‌ای داشته است و مشهورترین چهره‌های شناخته شده در زمینه ادبیات، مربوط به این کشور است؛ به‌طوری‌که فرهنگ آن رشد خوبی داشته است.

ورزش در آمریکا

در زمینه ورزش، مردم کشور آمریکا به فوتبال‌های آمریکایی، بیس‌بال و بسکتبال بسیار اهمیت می‌دهند. از دیگر ورزش‌های بسیار رایج در این کشور، لاکراس است. فوتبال‌های آمریکایی هرساله در دو لیگ برگزار می‌شوند. این مسابقات به طور کلی دارای فضای برد و باخت زیادی است. بیس‌بال یکی از سه ورزش محبوب در کشور آمریکا محسوب می‌شود که در سطح بالایی برگزار می‌گردد. این بازی در لیگ برتر بیس‌بال کشور آمریکا دیده می‌شود. بسکتبال هرساله بین میلیون‌ها آدم برگزار می‌شود و در دو وضعیت حرفه‌ای پیش می‌رود.

از دیگر ورزش‌های کشور آمریکا می‌توان به والیبال اشاره نمود که بین بانوان بسیار مشهور است. این کشور در المپیک سابقه زیادی داشته است؛ به‌طوری‌که در بازی‌های المپیک، دومین کشور پر افتخار محسوب می‌شود.

هاکی روی یخ، اتومبیل رانی ، تنیس، شنا و گلف از ورزش‌های بسیار مهم در کشور آمریکاست که بین جوانان شهرت خاصی دارد.

رالی و تنیس از دسته ورزش‌های مسابقه‌ای در این کشور است که در طول سال، در فضای جشنواره‌ای برگزار می‌شود و برای تماشای عموم مردم با هزینه‌ای بسیار کم در نظر گرفته می‌شود.

خرافات در آمریکا

در ایالت ورمانت کشور آمریکا خانه‌هایی از قرن ۱۹ دیده می‌شود که دارای پنجره‌های شیبدار هستند. این پنجره‌ها به این دلیل است که جادوگران را از خانه دور نگاه دارد و در واقع شیب استفاد شده، به این خاطر است که جادوگر نتواند وارد خانه شود. در کشور آمریکا افراد برای اینکه یک تخم مرغ آب‌پز میل کنند، حتما باید علاوه بر سر آن، ته آن را هم بشکنند. در صورتی که این کار را نکنند، منتظر یک طوفان مهیج خواهند بود. این خرافات در کشور انگلیس هم دیده می‌شود. برخی از مردم کشور آمریکا از ۱۷ هر ماه می‌ترسند و این عدد برایشان خوف‌انگیز است؛ به‌طوری‌که مناسبت‌های مهم زندگی خود را هرگز در تاریخ ۱۷ قرار نمی‌دهند. در کشور آمریکا اگر بخواهید پنج شنبه و شنبه موهای خود را کوتاه کنید، دچار بدشانسی‌های بزرگی می‌شوید. این خرافات از سوی هندی‌ها وارد کشور آمریکا شده است.

به طور کلی شما در زمان شام حق ندارید آواز بخوانید. آواز خواندن با صدای بلند در حالی که غذا در دهان شماست، مشکل ساز خواهد شد. این روال نشان می‌دهد که شما خواهان مرگ برای همسایه خود هستید.

مردم این کشور اکنون زیاد اهل خرافات نیستند. موارد گفته شده بیشتر به افراد مسن این کشور مربوط است.

تشابهات فرهنگی آمریکا با ایران

ساعت کاری در کشور آمریکا مانند ایران از ۹ صبح الی ۵ عصر اعلام شده است که با توجه به روال کاری، این تایم تغییر می‌کند. حجم کار در کشور آمریکا بیشتر از ایران است و به طور کلی افراد به کار زیاد بسیار علاقه دارند. درآمد به دست آمده از این تایم کاری در کشور آمریکا ۳۵ درصد از ایران بیشتر است. مردم کشور آمریکا زمان بسیار مشخص و برنامه‌ریزی‌شده‌ای برای تفریح دارند؛ به‌طوری‌که بخش مهمی از هزینه زندگی آن‌ها مربوط به تفریحات است. میزان استرس زندگی در آمریکا به نسبت ایران کم‌تر و دلیل رفاه بیشتر درآمدزایی است. مردم خوش‌اخلاق‌تر هستند؛ اما میزان سختگیری‌های قانونی در کشور آمریکا زیاد است. مردم کشور آمریکا وعده ناهار را جدی نمی‌دانند و سعی می‌کنند صبحانه خوبی داشته باشند و سپس یک وعده عصرانه برای خود در نظر می‌گیرند. این روال در ایران کمتر دیده می‌شود و ایرانیان، تایم نیم ساعت الی یک ساعت را برای ناهار در نظر می‌گیرند. مردم کشور آمریکا مانند مردم ایران زمان خوبی را برای تعامل با خانواده سپری می‌کنند و سعی می‌کنند آغاز سال نو و همینطور اعیاد و جشن‌ها را در کنار خانواده خود باشند. استراحت‌های کوتاه مدت ۱۵ دقیقه‌ای کشور آمریکا بسیار رایج است؛ فعالیت در کشور آمریکا به طور روتین صورت می‌گیرد و الگوهای عامه‌پسندی در این زمینه دیده می‌شود؛ مردم کشور آمریکا خستگی کم‌تری به نسبت ایرانیان دارند و نرخ افسردگی در این کشور کم است.

موارد ممنوعه در آمریکا

 • در زمان کار باید بسیار جدی باشید و بدانید که برخی از انواع شوخی‌ها و یا ایجاد فضای رفتاری غیرکاری در ادارات در کشور آمریکا مشکل‌ساز است.
 • برای ارتباط با مردم در کشور آمریکا نباید صمیمیت خود را زیاد نشان دهید.
 • در این کشور توهین به مذهب و دین هر شخص یک جرم محسوب می‌شود.
 • هر نوع آزار و اذیت به کودکان مشکل‌ساز است و پیگرد قانونی دارد.
 • مردم کشور آمریکا به طور کلی سعی می‌کنند که به آرامی غذا بخورند؛ بنابراین سرعت در زمان صرف غذا در این کشور صورت خوبی ندارد.
 • افرادی که تابع این کشور نیستند، بدون مجوز نمی‌توانند کار کنند.

نکته: هیچ نوع ممنوعیتی در زمینه پوشش در کشور آمریکا وجود ندارد و هر نوع ممنوعیت جرم محسوب می‌شود و مردم آزاد در انتخاب لباس خود هستند؛ ولی پوشش صورت، مثل حجاب اسلامی، شک برانگیز است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آمریکا

امنیت کشور آمریکا در وضعیت کنترل شده قرار دارد و میزان جرم در این کشور کم‌تر از قبل است؛ اما هنوز دزدی‌های کوچک در کشور آمریکا دیده می‌شود. بهتر است در فضای شلوغ سعی کنید که کیف و یا جیب خود را محافظت نمایید. مردم آمریکا سعی می‌کنند که از ساده‌ترین روش‌ها برای ارتباط با شما استفاده نمایند؛ پس بهتر است تا زمانی که به فردی اعتماد ندارید، با او صمیمی نشوید. در برخی ایالت‌ها قوانین سخت تر و در برخی ایالت‌ها آسان‌تر است و حتی در ایالتی مثل تگزاس رد و بدل و خرید و فروش اسلحه شخصی تا حدی صورت می‌گیرد.

تشابهات قوانین آمریکا با ایران

قوانین آمریکا با ایران متفاوت است. در این کشور سخت گیری‌های زیادی دیده می‌شود. در رانندگی باید حواس فرد بسیار جمع باشد. عموماً در لیست قوانین آمریکا اینطور مشخص شده است که لباس‌های رسمی در محل کار بسیار مهم است. افرادی که لباس‌های رسمی به تن می‌کنند، از ارزش بالاتری برخوردار هستند. مردم آمریکا جویدن آدامس در طول کار را گزینه خوبی نمی‌دانند.

گواهینامه و خرید ماشین در آمریکا

گواهینامه آمریکا به صورتی است که می‌تواند حکم یک کارت شناسایی را برای شما داشته باشد. شما از این کارت به عنوان مدرک احراز هویت استفاده می‌کنید. شما برای اخذ گواهینامه رانندگی این کشور، نیاز به معاینه چشم، امتحان کتبی و امتحان عملی دارید و باید عکس بگیرید. هزینه‌ای که پرداخت می‌شود، به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند. فایل‌های کتابچه‌ای قوانین رانندگی را باید از سایت مربوطه دانلود کرده و مطالعه نمایید. نوع و شیوه اخذ گواهینامه با توجه به کلاس‌های غیر تجاری، تجاری و موتورسیکلت تقسیم بندی می‌شود. شما برای خرید ماشین در این کشور، باید به مشاوره‌های فروش ماشین معتبر مراجعه نمایید.

برخلاف بسیاری از موارد دیگر، خرید ماشین در این کشور زیاد سخت و گران نیست و براساس حقوقتان قسط‌ بندی شده و هرماه از آن کسر می‌گردد. 
شما با گواهینامه بین‌المللی فقط تا 6 ماه می‌توانید ماشین اجاره کنید؛ اما برای رانندگی بیشتر از 6 ماه و خرید ماشین باید در آمریکا دوره بگذرانید. 

نوع پوشش مردم آمریکا

پوشش در کشور آمریکا آزاد است. برخی از افراد از لباس‌های آزاد استفاده می‌کنند و برخی که اعتقاد دینی بالاتری دارند، از لباس‌های پوشیده استفاده می‌کنند. در جشن‌ها اغلب از لباس‌های شاین استفاده می‌شود. مردم کشور آمریکا به طور کلی به سبک لباس پوشیدن خود اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند که از برندهای خاص استفاده نمایند. در این کشور آرایش صورت کم‌تر از آرایش مو است. مردم کشور آمریکا به سلامت پوست و موی خود اهمیت می‌دهند.

لباس پوشیدن در کشور آمریکا آزاد است. هیچ قضاوتی از سوی افراد صورت نمی‌گیرد و هرکس طبق خواسته و علاقه خود گزینه مورد نظر را استفاده می‌کند. فرهنگ مردم کشور آمریکا به صورتی است که افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند. فرهنگ‌های اشتراکی در این کشور دسته بندی‌های مختلفی دارد. نوع پوشش در مدارس اغلب یک دست و یکسان است و از لباس‌های متفرقه استفاده نمی‌شود. این مورد در برخی از دانشگاه‌های کشور آمریکا دیده می‌شود و یک قانون مهم است.

در ادارات و شرکت‌ها از لباس‌های رسمی و کت و شلوار برای خانم‌ها و آقایان استفاده می‌شود و رعایت کردن آن توسط افراد شرکت بسیار مهم است.
 صورت شما باید قابل تشخیص باشد و حجاب اسلامی به علت دیده نشدن صورت به طور کامل، در بیشتر ایالت‌ها مورد تایید نیست و شک و شبهه‌های زیادی ایجاد می‌نماید. 

غذاهای آمریکا

همبرگر یکی از غذاهای بسیار خوش‌طعم در کشور آمریکا محسوب می‌شود. این غذا با گوشت تهیه می‌گردد و طعم کمی تند دارد. مردم کشور آمریکا به این غذا بسیار علاقه دارند. پای سیب از دیگر گزینه‌های خوش‌طعم در کشور آمریکا محسوب می‌شود و در دسرها و عصرانه‌ها از آن استفاده می‌شود. مردم این کشور پای سیب را با ادویه فراوان مصرف می‌کنند. لوبیای پخته کشور آمریکا یک نوع لوبیای فرانسوی است که دارای طعمی بسیار دل‌انگیز بوده و البته به روشی بسیار مدرن طبخ می‌شود.

 پنکیک دوغ در کشور آمریکا سال هاست که بخشی از غذای روزانه مردم محسوب شده است. این غذا به همراه کره، کمی شربت افراد و با گوشت نمک زده سرو می‌شود. هات داگ و فلافل از دیگر گزینه‌های بسیار خوش‌طعم در کشور آمریکا محسوب می‌شود. این غذا بسیار خوش‌طعم و مشهور است و کمی ذغالی طبخ می‌شود. استفاده از گوشت و سبزیجات در این غذا سبب طعم‌دهی بیشتر آن شده است. دونات‌های کشور آمریکا بسیار مشهور هستند و اغلب با کارامل‌‌های رنگی سرو می‌شوند. این دونات‌ها در سایزهای بزرگ عرضه می‌شوند و برای کودکان یک وعده غذایی عالی هستند. طعم دونات‌ها عالی بوده و از مواد مقوی در طبخ آن استفاده می‌شود.

ازدواج خارجی ها در آمریکا

در کشور آمریکا دو ویزای نامزدی و ازدواج دیده می‌شود. ویزای آمریکا (ویزای نامزدی) این کشور در مدت ۳ ماه الی یک سال و نیم در نظر گرفته می‌شود. ویزای نامزدی این کشور برای کسانی است که با یک شهروند آمریکایی نامزد کرده‌اند و قرار است با او ازدواج کنند. این ازدواج باید در وضعیت قانونی صورت بگیرد و با رضایت هر دو شخص باشد. فردی که فاقد ملیت آمریکایی است، پس از ورود به خاک این کشور، تنها ۹۰ روز زمان دارد که ازدواج خود را در وضعیت تأیید قرار دهد. سپس برای درخواست اقامت دائم این کشور افراد باید به مدت دو سال با هم زندگی کرده باشند و وضعیت زناشویی واقعی و درستی داشته باشد. درآمد فرد آمریکایی در اخذ اقامت کشور آمریکا از طریق ازدواج بسیار مهم است.

مراحلی که در این زمینه وجود دارد، به‌این‌صورت است که فرد ابتدا، پرونده تشکیل می‌دهد؛ سپس مدارک خود را صادر کرده و ارزیابی‌های لازم صورت می‌گیرد و سپس نوبت به ارزیابی مدارک لازم می‌رسد و این روال ۵ الی ۶ ماه زمان در بر می‌گیرد. در مرحله دوم مدارک به بهش NVC فرستاده می‌شود. این روال سبب می‌شود که ویزای نامزدی زودتر به نتیجه رسیده و صادر شود. در نهایت برای فرد زمان مصاحبه مشخص می‌شود و با او صحبت می‌کنند. در صورتی که زن و مرد به این نتیجه رسیده باشند که دیگر نمی‌توانند زندگی را با هم ادامه دهند یک نفر یا هر دو شخص می‌تواند درخواست طلاق دهد و به‌این‌ترتیب درخواست او و دلایل موجود بررسی شود. افراد باید یک دوره یک‌ساله را دور از هم زندگی کرده باشند و یا در یک خانه بوده، اما از نظر عاطفی در وضعیت مجزایی باشند. قوانین ازدواج و طلاق در کشور آمریکا به‌طورکلی سختگیرانه‌تر از سایر کشورها است.

امنیت مالی و اقتصادی در آمریکا

امنیت مالی کشور آمریکا در زمینه فرآوری‌های مواد غذایی بیش از ۷۵ درصد است؛ این کشور از بهترین و مجهزترین دستگاه‌های تولید مواد غذایی استفاده کرده است؛ به‌طوری‌که مواد غذایی تولید شده در این کشور ارگانیک هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند. امنیت اقتصادی در زمینه چوب بری در کشور آمریکا دیده می‌شود و بازتاب خوبی تا به امروز داشته است. سرمایه و بازار قوی در این زمینه به‌طورکلی در وضعیت نرمال قرار دارد؛ به‌طوری‌که بخش بزرگی از اقتصاد را در دست گرفته است. در زمینه مشاغل مدیریتی کشور آمریکا بسیار عالی عمل کرده است؛ به‌طوری‌که به میزان ۳۸ درصد از مشاغل اداری مدیریتی در این کشور گردش مالی بسیار گسترده‌ای را ایجاد کرده‌اند. نصب و تعمیرات در کشور آمریکا از دیگر روال‌های درآمدزایی خوب محسوب می‌شود و می‌تواند به نوبه خود بهترین شرایط کاری را فراهم سازد. مزرعه‌داری و جنگلداری در کشور آمریکا از دیگر پتانسیل‌های درآمدزایی محسوب می‌شود که می‌تواند گردش مالی گسترده‌ای را ایجاد نماید و به اقتصاد این کشور کمک کند. کالاهای سرمایه‌ای در این کشور ۲۵ درصد، کالاهای مصرفی ۲۳ درصد، لوازم صنعتی ۱۸ درصد، وسایل نقلیه موتوری و لوازم یدکی در کشور آمریکا ۱۴ درصد و خورد و خوراک و نوشیدنی ۵ درصد از روال سرمایه‌ای را شامل می‌شود که هر یک به نوبه خود ارزشمند هستند.

زندگی در آمریکا و شرایط کاری

برای یافتن شغل مورد نظر در کشور آمریکا افراد باید در یک زمینه مشخص کار کنند. یکی از روش‌های موجود در این زمینه مهندسی اعتبار سایت است. این شغل در کشور آمریکا رتبه بسیار بالایی دارد؛ به‌طوری‌که در لیست شغل‌های پر درآمد محسوب می‌شود. این شغل شانزدهمین رتبه در لیست شغل‌های پردرآمد را دارد و برای کشور آمریکا بسیار مهم است. این شغل یک شاخه جانبی از مهندسی نرم‌افزار محسوب می‌شود که مربوط به IT است. این شغل بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌تواند آینده خوبی را در بر بگیرد. مهندس آغاز و پایان پروژه از دیگر روش‌های مهندسی محسوب می‌شود که این افراد به کنترل هزینه‌های پروژه و همین‌طور برنامه‌ریزی‌های ممکن می‌پردازد. این برنامه‌ها در وضعیت پیش‌برنامه‌ریزی قرار دارد و سبب می‌شود که برنامه‌ریزی‌های اولیه به طور دقیق صورت بگیرد. این افراد بیش از ۱۰۰ هزار دلار درآمد دارند. مدیر توسعه کسب و کار یک شغل بسیار عالی برای کسانی است که قصد دارند با ویزای کسب و کار وارد کشور آمریکا شوند. این شغل در اهداف بلندمدت، یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود و می‌تواند بیش از ۱۰۰ هزار دلار هزینه در بر بگیرد.

شرایط اقامت در کشور آمریکا به‌طور دوره‌ای تغییر می‌کند. مدیریت ریسک از دیگر موارد جالب در کشور آمریکا است. در این کشور افراد یک بخش محوری را انتخاب می‌کنند و فعالیت‌های مختلفی صورت می‌گیرد تا میزان ریسک موجود، به‌طوردقیق ارزیابی شود. اخذ ویزای کار برای مدیریت ریسک به‌طورکلی در وضعیت خوبی قرار دارد و افراد می‌توانند نظر کارفرما را جلب نمایند. تجزیه و تحلیل و برنامه‌های مالی و سرمایه‌گذاری و همین‌طور تصمیمات مهم مالی از دسته موارد بسیار مهم محسوب می‌شود. مدیریت مالی به نوبه خود رتبه دوازده در بین شغل‌های پردرآمد در کشور آمریکا را دارد. حقوق پایه برای این افراد بیش از ۱۱۶ دلار در نظر گرفته شده است. 

حداقل حقوق در آمریکا

میزان حقوق افراد در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۸ برای هر ساعت ۷.۲۵ دلار اعلام شده است. این روال از چند سال گذشته تا به امروز دیده می‌شود و تغییری در این مسیر صورت نگرفته است. در کشور آمریکا نوع درآمد به طور ثابت مشخص شده است و جدول‌بندی وجود دارد که بر اساس هر شغل، یک تعرفه درآمدی در نظر گرفته شده است که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

کارگران در کشور آمریکا اگر از قرارداد استفاده نمایند، برای هر ساعت ۷.۲۵ دلار دریافت می‌کنند؛ درصورتی‌که سختی کار در نظر گرفته شود، این میزان ۹ دلار هزینه برآورد می‌شود. افرادی که در کشور آمریکا مشغول به طبابت هستند و پزشکی می‌خوانند، عموماً از درآمد بیش از ۵۸ دلار در هر ساعت برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که میزان درآمد در کشور آمریکا ۵۱ درصد از ایران بیشتر اعلام شده است. کار در کشور آمریکا شامل فضای درآمدزایی بالا است.

این‌طور که شواهد نشان می‌دهد، این کشور توانسته به رتبه خوبی در زمینه درآمدزایی دست یابد. مردم کشور آمریکا در زمینه‌های مختلف به رتبه خوبی رسیده‌اند و درآمد دارند. هزینه زندگی در کشور آمریکا به طور کلی ۲۶ درصد از ایران بیشتر است؛ اما با توجه به حقوق خوبی که در این کشور دیده می‌شود، مشخص است که افراد می‌توانند به درآمد خوبی دست یابند. شایان ذکر است که کار در کشور آمریکا با حقوق بالا نیاز به تخصص قوی دارد. کار در کشور آمریکا با حقوق بالا نیاز به سابقه و تجربه قوی دارد.

امنیت در آمریکا

ثبات سیاسی و اقتصادی در کشور آمریکا سبب شده است که در لیست کشورهای امن قرار بگیرد. این کشور به نوبه خود از نظر جرم و جنایت در وضعیت کنترل شده قرار دارد. در کشور آمریکا گردشگران به سادگی می‌توانند به بخش‌های مختلف کشور رفته و شرایط خوبی برای خود فراهم سازند.

سیستم‌های حمل‌ونقل در کشور آمریکا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد؛ به‌طوری‌که مردم این کشور بدون هیچ استرسی می‌توانند از قطارهای سریع‌السیر استفاده نمایند. سیستم حمل‌ونقل در کشور آمریکا پرسرعت است و از جدیدترین تکنولوژی‌های روز برای آن استفاده شده است.

میزان جرم و جنایت و اختلافات داخلی در کشور آمریکا در وضعیت کنترل شده قرار دارد؛ به‌طوری‌که در بخش‌های مختلف آن صلح برقرار است. بازدیدکنندگان در این کشور از امنیت کافی برخوردار هستند. مردم کشور آمریکا به مهاجران و توریست‌ها بسیار احترام می‌گذارند و سعی می‌کنند یک راهنمای بسیار حرفه‌ای باشند. 

اجاره خانه در آمریکا

در صورتی که قصد اجاره خانه در شهر واشنگتن دی سی کشور آمریکا را دارید باید بدانید که هزینه‌های موجود در این زمینه عموماً بالا هستند. یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود ۸۹۶ دلار اجاره خواهد داشت و در صورتی که یک آپارتمان یک خوابه بیرون از شهر اجاره نمایید هزینه اجاره شما در حدود ۷۰۰ دلار در نظر گرفته می‌شود.

اجاره‌ای که برای آپارتمان‌های سه خوابه در مرکز شهر در نظر گرفته می‌شود ۱۵۵۰ دلار است این در حالی است که همان آپارتمان در خارج از شهر هزینه‌ای معادل ۱۲۰۰ دلار دارد. افرادی که قصد دارند در کشور آمریکا خانه اجاره نمایند باید بدانند که درجه‌بندی منازل اغلب براساس متراژ است و همینطور منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است، اگر شما اصرار به اجاره خانه در پایتخت کشور آمریکا دارید باید بدانید که هزینه در نظر گرفته شده است در این مسیر از خرید یک خانه در حاشیه شهرهای دیگر بیشتر است پس نیاز به بودجه بالایی دارید.

اجاره‌ها در کشور آمریکا به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند به طوریکه در سال جدید شاهد رشد ۳ درصدی اجاره خانه در این کشور بوده ایم. آپارتمان‌ها در کشور آمریکا اغلب دارای سیستم تهویه هوا، ماشین ظرفشویی و مایکروویو است. برخی از آپارتمان‌ها دارای اینترنت رایگان هستند. آپارتمان‌ها در این کشور مبله نیستند در صورت مبله بودن هزینه بسیار افزایش خواهد داشت، به طوری که اجاره یک آپارتمان یک خوابه بین ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰۰ دلار برای هر ماه است. زندگی در کشور آمریکا هزینه‌های زیادی دارد. اگر شما بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در کشور آمریکا اجاره نمایید باید بین ۵۰۰ الی ۸۰۰ دلار در ماه پرداخت نمایید.

خرید ملک در آمریکا

افرادی که قصد خرید خانه در کشور آمریکا را دارند، ابتدا باید مشخص نمایند که کدام شهر برای زندگی در این کشور بهتر است و سپس می‌توانند ارزیابی نمایند که آیا بودجه کافی برای خرید خانه در آن منطقه را دارند یا خیر.

آپارتمان‌ها در کشور آمریکا اغلب با وسایل گرمایش و سرمایش به فروش می‌رسند؛ البته این گزینه برای ۸۰ درصد از آپارتمان‌ها است. قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر ۱۹۰۰ دلار است؛ در صورتی که خانه خارج از شهر باشد، هزینه ۱۲۰۰ دلاری برای هر متر مربع در نظر گرفته می‌شود. این تعرفه در وضعیت نرمال قرار دارد؛ به‌طوری‌که افراد اغلب باید بیش از این مقدار را برای خرید یک خانه خوب در نظر بگیرند. شهرک‌های نوساز در کشور آمریکا وجود دارد که دارای آپارتمان‌های ارزان‌قیمت برای فروش هستند و به این ترتیب یک گزینه بسیار عالی برای کسانی است که از نظر بودجه در وضعیت محدودی هستند. در زمان‌های مشخصی از سال، تعرفه‌ای که برای خرید خانه در بخش‌های مختلف این کشور در نظر گرفته می‌شود، ارزان‌تر و در وضعیت تخفیف است که این گزینه به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

ثبت شرکت در آمریکا

شما برای ثبت شرکت در آمریکا باید در ابتدا نام شرکت را انتخاب نمایید و نام انتخابی باید با فعالیت شرکت سازگار باشد. نام باید دارای معنی بوده و غیرتکراری باشد. عامل ثبت شرکت مرحله دوم است. عامل ثبت شرکت فرد با شرکتی است که باید آدرس درست از تشیکلات در طول دوره کسب و کار داشته باشد. در این روال امضا و اسنادی موجود است که می‌تواند مورد تأیید مقام حقوقی باشد.

هزینه ثبت شرکت در طول سال ۹۹ دلار است و در وضعیت تضمین قرار دارد. سپس نوبت به ارائه اسامی و آدرس افراد است. شماره شناسایی متقاضیان از دیگر بخش‌های مهم محسوب می‌شود. افراد باید حساب بانکی باز کنند. کاریابی در کشور آمریکا سخت است؛ اما ثبت شرکت یک انتخاب خوب است. افراد باید شماره امنیتی اجتماعی و شماره شناسایی پرداخت مالیات داشته باشند؛ زیرا این روال بسیار مهم است. گواهی احراز هویت از دیگر مواردی است که باید به‌طوردقیق ارسال شود. مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور آمریکا اسکن پاسپورت تمامی سهام‌داران و ارائه ترجمه رسمی از یک قبض رسمی است. مزایای ثبت شرکت در کشور آمریکا این است که در برخی از ایالت‌ها فقط نیاز به یک نفر است و در برخی از ایالت‌ها به ۳ نفر نیاز است. مدیران شرکت می‌توانند سهام‌دار نباشند. در برخی از ایالت‌ها روال مالیات بر درآمدی وجود ندارد. در برخی از ایالت‌ها نیاز به سرمایه اولیه ندارند. نیازی نیست که سهامداران با رئیس ارتباط داشته باشند. شرایط زندگی در کشور آمریکا به طور روتین تغییر می‌کند.

بیمه و تسهیلات درمانی در آمریکا

در کشور آمریکا مردم از سرویس‌های ملی سلامت برخوردار هستند. این سیستم شامل مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی است و به‌طورکلی در روال مالیاتی بسیار کم دیده می‌شود. قدرت خرید مرکزیت یافته در کشور آمریکا سبب شده است که هزینه‌هایی که برای خدمات بهداشتی در این کشور صورت می‌گیرد، کم‌تر از کشورهای دیگر باشد. سیستم بیمه در کشور آمریکا در وضعیت مراقبت‌های ویژه قرار دارد؛ به‌طوری‌که هزینه‌ها در یک دسته‌بندی مشخصی هستند.

اگر دقت کرده باشید، هزینه یک مرحله درمانی در کشور آمریکا چند برابر از کشورهای دیگر است و به این ترتیب نیاز به یک سیستم مالی قدرتمند است تا بتواند نتیجه بهتری حاصل نماید. دولت به کسب و کارهای خصوصی بیمه یک سری شرایط جدید داده است؛ به این ترتیب فضای درآمدزایی از نظر بیمه کنترل شده است. در کشور آمریکا افراد بر اساس توانایی پرداخت بیمه، تسهیلات بیمه دریافت می‌کنند. این روال به‌طورکلی برایشان سیستم‌های مراقبتی سلامت گسترده‌ای ایجاد می‌کند.

در سال ۲۰۱۶ در کشور آمریکا یک سیستم بهداشت و درمان مقرون‌به‌صرفه فراهم شده است؛ به‌طوری‌که بیمه‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد و سبب می‌شود که تسهیلات ارائه شده در وضعیت بهتری قدرت بگیرد؛ به‌طوری‌که شرایط برای عموم مردم مقرون‌به‌صرفه‌تر است. این نوع بیمه‌ها در یک روال پوشش‌دهی نسبی قرار دارد و شامل همه برنامه‌های دولت نمی‌شود. مالیات بردرآمد در کشور آمریکا از طریق بیمه، بخش بندی‌های مختلفی دارد. افرادی که از پرداخت بیمه سر بازمی‌زنند، جریمه‌های زیادی دریافت می‌کنند و به‌طورکلی در وضعیت به روزرسانی شده قرار دارند. صورت‌حساب‌ها، دوره‌ای در نظر گرفته شده است تا عموم مردم در پرداخت راحت‌تر باشند.

خدمات بانکی و مالی در آمریکا

سیستم بانکداری کشور آمریکا روز به روز در حال پیشرفت است. یکی از بانک‌های بسیار مشهور در کشور آمریکا، ولز فارگو است. این بانک تعداد خودپرداز کمی دارد؛ اما تعداد شعبه‌های مختلفی در ایالت متحده دارد. تعداد شعبات این بانک به بیش از ۶۲۰۰ شعبه رسیده است. در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین بانک اعلام شده بود. وزل فارگو یک مجموعه بزرگ از محصولات و خدمات سپرده‌گذاری محسوب می‌شود و در آن سیستم‌های وام و قابلیت‌های بانکداری موبایلی در وضعیت رقابتی قرار دارد. بانک آمریکا در لیست ده بانک برتر جهان قرار دارد. این بانک دارای فضای پیشنهادی وام و تسهیلات ارزشمندی برای مشتریان است. این بانک دارای ۱۶۱۰۰ دستگاه خودپرداز است و روال دریافت وجه را آسان کرده است.

بانک چیس، مانند سایر بانک‌های کشور آمریکا، دارای حساب‌های ۱۲ دلاری است. این بانک در مقایسه با سایر بانک‌ها هزینه بالایی دارد. بانک چیس طیف گسترده‌ای از تسهیلات را برای کاربران فراهم ساخته است و دارای ۵۳۰۰ شعبه و ۱۵۵۰۰ دستگاه است. سیتی بانک در زمینه کارت‌های دانشجویی، کارت‌های هدیه، کارت‌های تجاری و کارت‌های مسافرتی فعالیت می‌کند و دارای آپشن‌های مختلفی در زمینه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی ساختمان است. فرست میدوست بانک، در کشور آمریکا، یک موسسه مالی بدون حساب اولیه محسوب می‌شود. این بانک در برخی از مناطق خاص دارای شعبات زیادی است. فرست میدوست بانک بیش از ۵۹۰۰۰ دستگاه خودپرداز دارد. فرست نیاگارا بانک، بیشترین نرخ ماهانه را در بین بانک‌های برتر دارد.

این بانک بیش از ۴۰۰ شعبه دارد. گریت وست بانک، یک موسسه مالی در لیست ده بانک برتر کشور آمریکا است که هزینه صفر دارد. این بانک ۱۵۸ شعبه در بخش‌های غربی دارد. پی ان سی بانک، از دیگر بانک‌های مشهور در کشور آمریکا محسوب می‌شود که در زمینه حساب‌های کارگزاری، سهم و اوراق قرضه و آموزش و بیمه فعالیت می‌کند. این بانک رتبه بالایی در لیست حساب‌های پس‌انداز دارد. یو اس بانک، دارای درصدی بالاتر از میانگین ۱۲ ماه در نرخ است. این بانک دارای فضای گسترده‌ی خدمات سپرده، کارت‌های اعتباری و وام مسکن و خودرو است.

اقتصاد آمریکا

ایالت متحده آمریکا، بزرگترین اقتصاد دنیا را دارد؛ به‌طوری‌که تولید ناخالص این کشور در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۸.۵ تریلیون اعلام شده است. این کشور ۲۲ درصد از تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص داده است. دلار کشور آمریکا یک ارز مرجع به شمار می‌آید و مشخص است که اغلب مبادلات ارزی در دنیا با واحد این پول صورت می‌گیرد. در کشور آمریکا نرخ بیکاری متوسط است؛ اما رشد، در وضعیت ثابت قرار دارد.

کشور آمریکا دارای ذخایر عظیم طبیعی است؛ به‌طوری‌که دارای صنایع تولیدی با کیفیتی است. در این کشور روال سودآوری در زمینه تولید دیده می‌شود. کشور آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز در دنیا محسوب می‌شود. این کشور دومین تولیدکننده صنایع در جهان است. در بین ۵۰۰ شرکت مشهور در دنیا به تعداد ۱۲۷ شرکت در کشور آمریکا قرار دارد.

در بین شاغلان این کشور در حدود ۸۰ درصد در زمینه خدمات فعالیت دارند و در حدود ۱۹ درصد از افراد در بخش‌های صنعتی فعالیت می‌کنند و به میزان بیش از ۱ درصد از مردم در بخش‌های کشاورزی فعالیت می‌نمایند. سینمای کشور آمریکا رشد بالایی داشته است؛ به‌طوری‌که در فضای موسیقی توانسته یک گستره مالی بسیار ارزشمند ایجاد نماید. کشور آمریکا در زمینه پتروشیمی و فولاد توانسته رشد ۱۱ درصدی را برای خود فراهم سازد.

این کشور در زمینه وسایل نقلیه موتوری و همین‌طور صنایع ارتباطی به رشد خوبی رسیده است. کالاهای مصرفی کشور آمریکا به طور روتین تعیین می‌شوند. چوب بری در این کشور اقتصاد بزرگی را شامل می‌شود. کالاهای صادراتی در کشور آمریکا در زمینه انواع دستگاه و موتور و پمپ‌های قدرتمند است؛ به‌طوری‌که ۳۳ درصد از صادرات در همین زمینه دیده می‌شود. به میزان ۱۲ درصد از کالای مصرفی، برای صادرات در نظر گرفته می‌شود.

شایعات در مورد آمریکا

نژادپرستی یک شایعه در کشور آمریکا محسوب می‌شود و نباید باور شود.

 مردم این کشور بر اساس سواد و میزان روال اقتصادی شما برای شما ارزش قائل هستند و مذهب و اعتقاد دینی شما به طور کلی ارزشی ندارد؛ اما توهین به مذهب و اعتقادات دیگران ممنوع است. سنت‌ها در کشور آمریکا کم‌رنگ است و این‌که مردم کشور آمریکا سنتی هستند، یک شایعه محسوب می‌شود. به طور کلی در این کشور مدرنیته نقش مهمی دارد. این‌که بانوان باردار شب‌ها حق آمدن به خیابان را ندارند، یک شایعه بوده و هیچ قانونی این گزینه را تأیید نکرده است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در آمریکا

اول ژانویه در کشور آمریکا نخستین روز سال نو است. در این روز، مردم دور هم جمع می‌شوند و سعی به پایکوبی و شادی دارند. سومین دوشنبه ماه ژانویه در کشور آمریکا بسیار مشهور است؛ زیرا سال‌روز مارتین لوتر کینگ (رهبر جنبش حقوق مدنی) است. این روز برای مردم این کشور بسیار مهم است. ۱۲ فوریه سال‌روز تولد آبراهام لینکلن است که رییس جمهور سابق کشور آمریکا بوده است و کمک زیادی به رشد این کشور کرده است. ۵ ماه می‌ در کشور آمریکا یک جشن بزرگ به نام سینکو دومایو برگزار می‌شود. این جشن به پاس پیروزی مکزیک بر فرانسه صورت می‌گیرد. آخرین دوشنبه ماه می‌روز یادبود محسوب می‌شود. این روز برای کسانی‌که جان خود را در ارتش این کشور از دست داده‌اند، برگزار شده و سوگواری صورت می‌گیرد. ۴ ژوئیه روز استقلال کشور آمریکا است و از اهمیت زیادی برخوردار است.

اولین دوشنبه ماه سپتامبر در کشور آمریکا روز کارگر است و یک روز مهم و قدرشناسانه محسوب می‌شود.

۱۱ نوامبر در کشور آمریکا روز یادبود سربازان بازنشسته محسوب می‌شود. این روز به عنوان یک شکرگذاری بوده و مردم در این روز به شکرانه برداشت محصولات، جشنی برگزار می‌کنند. این جشن ریشه‌های اعتقادی دارد. ۲۵ دسامبر روز کریسمس است که یک جشن در آیین مسیحیت برای گرامیداشت زادروز مسیح است.

دین در آمریکا

مردم کشور آمریکا عمدتاً مسیحی هستند؛ البته نسبت به قبل، آمار مسیحیت در این کشور کاهش یافته است. ۷۴ درصد از مردم کشور آمریکا دین خود را مسیحیت اعلام کرده‌اند و در حدود ۵ درصد آن‌ها هم پیرو دین‌هایی غیر از مسیحیت هستند. به‌طورکلی به میزان ۴۸ درصد از مردم این کشور پروتستان هستند و ۲۳ درصد از مردم از مذهب کاتولیک پیروی می‌کنند و مذهب ۱ درصد از مردم کشور آمریکا مورمون است. در حدود ۲ درصد از مردم این کشور یهودی هستند. کم‌تر از یک درصد مسلمان در کشور آمریکا دیده می‌شود. بیش از ۲ درصد از مردم این کشور در ادیان دیگر هستند. به میزان ۱۸ درصد از مردم کشور آمریکا بی‌دین هستند و در وضعیت نامشخص قرار گرفته‌اند. مردم کشور آمریکا برای نقش دین در زندگی ارزش زیادی قائل هستند. در حدود ۵۳ درصد از مردم این کشور معتقدند که در زندگی، دین نقش بسیار مهم و ضروری دارد؛ به طوری‌که هنوز هم کلیساها در کشور آمریکا رونق خود را دارند. در دوره‌های قبل، ۷۰ درصد از مردم این کشور پای‌بند دین بوده‌اند که این روال تغییر کرده است.

تفریح در آمریکا

منابع طبیعی، جنگل‌ها، رودخانه‌ها و سواحل در کشور آمریکا در لیست تفریحات خوب این کشور به حساب می‌آید. در کشور آمریکا جنگل‌های زیادی وجود دارد که هر یک دارای جذابیت‌های مخصوص به خود هستند. طبیعت کشور آمریکا بسیار تمیز است. در فضای جنگلی این کشور غرفه‌سازی‌های گسترده‌ای صورت گرفته است؛ به‌طوری‌که فضاهای بسیار عالی برای جمع‌های خانوادگی محسوب می‌شود. ماهی‌گیری، از زمان‌های دور، جزء بخش‌های تفریحی در کشور آمریکا محسوب می‌شود و افرادی که به پیاده‌روی علاقه‌مند باشند، می‌توانند در یک فضای طولانی قدم بزنند و از آب و هوای عالی بهره‌مند شوند. جشن‌ها و دیسکو و بارها، از دیگر بخش‌های تفریحی کشور آمریکا محسوب می‌شوند که مناسبت‌های مختلفی دارند.

جشن کریسمس در کشور آمریکا بسیار عالی است. افراد لباس‌های تازه به تن می‌کنند و رقص و پایکوبی دارند. جشن‌ها از تفریحات بسیار مهیج در کشور آمریکا، به خصوص برای کودکان و نوجوانان، محسوب می‌شود. مراکز خرید و همینطور پارک‌های تفریحی و شهربازی‌ها در کشور آمریکا از دیگر گزینه‌های تفریحی محسوب می‌شوند که بخش مراکز خرید آن برای بانوان یک گزینه بسیار عالی است. اغلب مراکز خرید در این کشور دارای فضای بازی کودکانه بسیار پیشرفته است و کودکان می‌توانند از آن برخوردار شوند. در نظر داشته باشید که این کشور دارای فضای شهربازی بسیار گسترده‌ای است. ورزش و بدن‌سازی و دوچرخه‌سواری و همینطور فوتبال‌های آمریکایی در کشور آمریکا از دیگر بخش‌های مهم است. ورزش هم یک حرفه مهم در این کشور بوده و هم یک فضای تفریحی بسیار عالی محسوب می‌شود. دوچرخه‌سواری در این کشور رشد خوبی به نسبت سال‌های قبل داشته است. شایان ذکر است که حق تقدم دوچرخه‌سواری در کشور آمریکا به‌طورکلی با بانوان است.

آیا آمریکا کشوری مهاجر پذیر است ؟
بله. آمریکا یک کشور دارای مهاجر است و به خود می بالد و این کشور سابقه طولانی دارد که مردم را از سراسر جهان جذب کند.
هزینه زندگی در کشور آمریکا چگونه است ؟
هزینه زندگی در این کشور بسته به اینکه در منطقه شهری، روستایی یا حومه شهر زندگی می کنید متفاوت است.
میانگین قبوض ماهانه در ایالت کالیفرنیا چقدر است ؟
میانگین قبوض ماهانه در ایالت کالیفرنیا 237،13 دلار است.


3 دیدگاه برای “زندگی در آمریکا

 1. ناشناس گفته:

  سلام . ویزای گشت و گذار به منظور تفریحی و توریست ؛ طی چند ماه صادر می شه و باید چجوری گرفت؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، متاسفانه به علت شرایط موجود فعلی این امکان وجود ندارد. برای کسب اطلات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 021-43000021 تماس حاصل فرمایید. با تشکر تیم اعزام Go2tr.

 2. ناشناس گفته:

  سلام خدمت شما
  من دارای وضعیت مالی مناسبی هستم قصد اخذ ویزای توریستی بلند مدت آمریکا را دارم چه شرایطی برای این امر وجود دارد؟ با تشکر

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،کشور آمریکا برای ایرانیان ویزای توریستی بلند مدت صادر نمیکند.
  برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 3. Elmi گفته:

  میشه زیر 18 سال رفت توی هوم استی موند و مدرسه رفت و امکان کار هست؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  با سن زیر 18 سال شما نمی توانید مشغول به کار شوید و حداقل باید تا زمان دانشجو شدنتان صبر کنید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: زندگی
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021