x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا در نیم‌کره غربی زمین قرار دارد. این کشور در شمال قاره آمریکا واقع شده است. شبه جزیره آلاسکا در بخش شمال شرق کشور آمریکاست. پایتخت کشور آمریکا شهر زیبای واشنگتن دی سی است که مربوط به هیچ ایالتی نیست. این کشور از نظر جمعیت سومین رتبه را دارد و از نظر وسعت رتبه 4 را در بین کشور‌های جهان به خود اختصاص داده. کشور آمریکا دارای ذخایر عظیم طبیعی بوده؛ به‌طوری‌که دارای صنایع تولیدی با کیفیتی است. در این کشور روال سودآوری در زمینه تولید دیده می‌شود. کشور آمریکا بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت و گاز در دنیا محسوب می‌شود. این کشور دومین تولیدکننده صنایع در جهان است. در بین 500 شرکت مشهور در دنیا، حدود 127 شرکت در کشور آمریکا قرار دارد. بین شاغلان این کشور، حدود 80 درصد در زمینه خدمات فعالیت دارند و حدود 19 درصد از افراد، در بخش‌های صنعتی کار می‌کنند. بیش از 1 درصد از مردم این کشور، در بخش‌های کشاورزی فعالیت می‌نمایند.

در ادامه با ما باشید تا درباره شرایط زندگی در آمریکا بیشتر بخوانید. در این راستا می‌توانید از مشاوران ما در GO2TR کمک بگیرید.

مقدمه

مقدمه

زندگی در کشور زیبا و وسیع آمریکا که قدرت بالایی در همه زمینه‌ها دارد، انتخاب کامل و بدون نقصی برای افراد است. بسیاری از جوانان، مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آمریکا را انتخاب می‌کنند و برخی افراد از روش‌هایی چون سرمایه‌گذاری و کاریابی و ازدواج و تولد استفاده می‌نمایند. هزینه زندگی در کشور آمریکا برای مهاجران، گران است و در صورتی که همه افراد خانواده مشغول به درآمدزایی شوند و یا دانشجویی که در این کشور تنهاست، از خانواده اش کمک بگیرد و سرکار برود و صرفه جویی کند، می‌تواند زندگی آرام و بی دغدغه‌ای داشته باشد. کاریابی در سطح معمولی و نه خاص، فقط برای دانشجویان و افرادی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند و اکنون در آن‌جا مستقر هستند، سخت نیست و می‌تواند در عرض یک روز انجام گیرد.

ورزش و هنر و فرهنگ در این کشور بسیار متنوع است و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور با اساتید مجرب و حرفه‌ای تجربه‌ای منحصر به فرد خواهد بود.

 

برای ایرانیان، مهاجرت تحصیلی به آمریکا با در دست داشتن پذیرش و یا اخذ بورسیه پیشنهاد می‌شود و روش‌های دیگر برای ورود به این کشور تقریبا سخت‌تر امکان‌پذیر است و این روزها با توجه به روابط بین کشورها، اقدام کردن برای دیگر روش‌ها، برایتان با مقداری ریسک همراه است و حتی مثلا خانمی که از کشور دیگر در آمریکا باردار باشد، قبل از زایمان، به کشور اصلی خود بازگردانده می‌شود و یا زوجی که ازدواج می‌کنند، دائما تحت کنترل هستند که ازدواجشان دروغین نباشد.  

مشاوره زندگی در آمریکا
فهرست

حداقل حقوق در آمریکا

حداقل حقوق در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان حقوق افراد در کشور آمریکا در سال 2018 برای هر ساعت 7.25 دلار اعلام شده است. این روال از چند سال گذشته تا به امروز دیده می‌شود و تغییری در این مسیر صورت نگرفته است. در کشور آمریکا نوع درآمد به طور ثابت مشخص شده است و جدول بندی وجود دارد که بر اساس هر شغل، یک تعرفه درآمدی در نظر گرفته شده است که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. کارگران در کشور آمریکا اگر از قرارداد استفاده نمایند، برای هر ساعت 7.25 دلار دریافت می‌کنند؛ درصورتی‌که سختی کار در نظر گرفته شود، این میزان 9 دلار هزینه برآورد می‌شود. افرادی که در کشور آمریکا مشغول به طبابت هستند و پزشکی می‌خوانند، عموماً از درآمد بیش از 58 دلار در هر ساعت برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که میزان درآمد در کشور آمریکا 51 درصد از ایران بیشتر اعلام شده است. کار در کشور آمریکا شامل فضای درآمدزایی بالا است. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد، این کشور توانسته به رتبه خوبی در زمینه درآمدزایی دست یابد. مردم کشور آمریکا در زمینه‌های مختلف به رتبه خوبی رسیده‌اند و درآمد دارند. هزینه زندگی در کشور آمریکا به طور کلی 26 درصد از ایران بیشتر است؛ اما با توجه به حقوق خوبی که در این کشور دیده می‌شود، مشخص است که افراد می‌توانند به درآمد خوبی دست یابند. شایان ذکر است که کار در کشور آمریکا با حقوق بالا نیاز به تخصص قوی دارد. کار در کشور آمریکا با حقوق بالا نیاز به سابقه و تجربه قوی دارد.
 
 
 
 

میانگین درآمد در آمریکا

میانگین درآمد در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما در این بخش حداقل حقوق سالانه برای شغل‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.
 یک پزشک در کشور آمریکا در سال بیش از 190 هزار دلار هزینه در بر دارد. مدیر داروخانه در این کشور بیش از 145 هزار دلار درآمد دارد. داروساز در کشور آمریکا می‌تواند بین 100 الی 127 هزار دلار هزینه دریافت نماید. معمار سازمانی در این کشور بیش از 115 هزار دلار هزینه دریافت می‌کند. مشاورهای سازمانی دارای 116 هزار دلار درآمد هستند. مدیران توسعه نرم افزاری در این کشور درصورتی‌که از نظر تخصص در وضعیت خوبی باشند، 108 دلار حقوق دریافت می‌کنند. در رشته‌های مهندسی نرم افزار، در وضعیت نرمال، درآمدی بیش از 107 هزار دلار در نظر گرفته می‌شود. پرستار متخصص در این کشور بیش از 106 هزار دلار درآمد داشته و معمارهای نرم افزاری در این کشور بیش از 105 هزار دلار در بر دارد. شما با درآمد حاصله می‌توانید به خرید ملک در کشور آمریکا در منطقه مشخص فکر کنید.
 مدیریت مهندسی در این کشور بیش از 105 هزار دلار هزینه در بر دارد. مدیر کارخانجات با درآمد بیش از 102 هزار دلار از دسته شغل‌های پر درآمد در این کشور محسوب می‌شوند. افرادی که در زمینه مشاوره فعالیت می کنند، کمتر از 100 هزار دلار درآمد در سال داشته و به‌طورکلی این بودجه در وضعیت نرمال در نظر گرفته می‌شود. افرادی که در زمینه مالیاتی در کشور آمریکا فعالیت می‌کنند، در لیست رتبه بندی شغل‌های پر درآمد در این کشور رتبه 19 را دارند و از دسته موارد درآمدزا محسوب می‌شوند. خرید خانه در کشور آمریکا نیاز به بودجه مشخصی دارد.
 
 افرادی که در زمینه مکانیک در کشور آمریکا فعالیت دارند و به طراحی و ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها مشغول هستند، رتبه 17 در بین مشاغل پر درآمد در کشور آمریکا را داشته و البته در لیست شغل‌های قدیمی قرار دارد.

میزان حقوق افراد در کشور آمریکا در سال 2018 برای هر ساعت 7.25 دلار اعلام شده است این روال از چندین سال گذشته تا به امروز دیده می‌شود و تغییری در این مسیر صورت نگرفته است. در کشور آمریکا نوع درآمد به طور ثابت مشخص شده است. جدول‌بندی وجود دارد که بر اساس هر شغل یک تعرفه درآمدی در نظر گرفته شده است که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. یک پزشک در کشور آمریکا به‌طورکلی در سال بیش از 190 هزار دلار هزینه در بر دارد. مدیر داروخانه در این کشور بیش از 140 هزار دلار درآمد دارد. داروساز در کشور آمریکا می‌تواند بین 100 الی 127 هزار دلار هزینه دریافت نماید. معمار سازمانی در این کشور بیش از 115 هزار دلار هزینه دریافت می‌کند. مشاورهای سازمانی دارای 116 هزار دلار درآمد هستند.
 
 
 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آمریکا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای یافتن شغل مورد نظر در کشور آمریکا افراد باید در یک زمینه مشخص کار کنند. یکی از روش‌های موجود در این زمینه مهندسی اعتبار سایت است. این شغل در کشور آمریکا رتبه بسیار بالایی دارد؛ به‌طوری‌که در لیست شغل‌های پر درآمد محسوب می‌شود. این شغل شانزدهمین رتبه در لیست شغل‌های پردرآمد را دارد و برای کشور آمریکا بسیار مهم است. این شغل یک شاخه جانبی از مهندسی نرم افزار محسوب می‌شود که مربوط به IT است. این شغل بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌تواند آینده خوبی را در بر بگیرد.
 مهندس آغاز و پایان پروژه از دیگر روش‌های مهندسی محسوب می‌شود که این افراد به کنترل هزینه‌های پروژه و همین‌طور برنامه‌ریزی‌های ممکن می‌پردازد. این برنامه‌ها در وضعیت پیش‌برنامه‌ریزی قرار دارد و سبب می‌شود که برنامه‌ریزی‌های اولیه به طور دقیق صورت بگیرد. این افراد بیش از 100 هزار دلار درآمد دارند. مدیر توسعه کسب و کار یک شغل بسیار عالی برای کسانی است که قصد دارند با ویزای کسب و کار وارد کشور آمریکا شوند. این شغل در اهداف بلندمدت، یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود و می‌تواند بیش از 100 هزار دلار هزینه در بر بگیرد. شرایط اقامت در کشور آمریکا به‌طور دوره‌ای تغییر می‌کند.
 مدیریت ریسک از دیگر موارد جالب در کشور آمریکا است. در این کشور افراد یک بخش محوری را انتخاب می‌کنند و فعالیت‌های مختلفی صورت می‌گیرد تا میزان ریسک موجود، به‌طوردقیق ارزیابی شود. اخذ ویزای کار برای مدیریت ریسک به‌طورکلی در وضعیت خوبی قرار دارد و افراد می‌توانند نظر کارفرما را جلب نمایند.
 تجزیه و تحلیل و برنامه‌های مالی و سرمایه‌گذاری و همین‌طور تصمیمات مهم مالی از دسته موارد بسیار مهم محسوب می‌شود. مدیریت مالی به نوبه خود رتبه دوازده در بین شغل‌های پردرآمد در کشور آمریکا را دارد.
حقوق پایه برای این افراد بیش از 116 دلار در نظر گرفته شده است.  
 

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از هزینه‌های سنگین برای ساکنین کشور آمریکا، هزینه مسکن است که بسیار مهم است. اغلب خانه‌ها در کشور آمریکا آپارتمانی و در چند طبقه هستند. هزینه‌ای که برای اجاره آپارتمان‌ها پرداخت می‌شود، باتوجه‌ به مدت زمان اجاره و همین‌طور محل آپارتمان تعیین می‌شود. اگر شما بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در کشور آمریکا اجاره نمایید، باید بین 500 الی 800 دلار در ماه پرداخت نمایید. هزینه یک غذای یک نفره در یک رستوران گران در کشور آمریکا 15 دلار است و درصورتی‌که بخواهید یک کتانی خریداری نمایید، باید 72.5 دلار هزینه پرداخت کنید. هزینه یک شلوار در این کشور 39 دلار است. پیراهن‌های تابستانی در این کشور 38 دلار است و کفش چرم از 81 دلار آغاز می‌شود. درصورتی‌که فرد بخواهد از باشگاه ورزشی استفاده نماید، باید 41 دلار هزینه در نظر بگیرد. افراد برای یک ساعت کرایه زمین تنیس در این کشور، باید 21 دلار هزینه در نظر بگیرند.
هزینه یک غذای یک نفره در یک رستوران گران در کشور آمریکا 15 دلار است. درصورتی‌که بخواهید یک کتانی خریداری نمایید، باید 72.5 دلار هزینه پرداخت کنید. هزینه یک شلوار در این کشور 39 دلار است.
 
 

قیمت برخی کالاهای اساسی در آمریکا

قیمت برخی کالاهای اساسی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • شیر بطری یک لیتری ۱٫۲ دلار
 •  نان سفید ۵۰۰ گرمی دانه ای ۲٫۳ دلار
 •  تخم مرغ بسته 12 تایی ۲ دلار
 •   یک کیلوگرم پنیر ۷٫۲ دلار
 •  یک کیلوگرم مرغ ۲ دلار
 •  یک کیلوگرم پرتقال ۳٫۲ دلار
 •  یک بوته کاهو ۱٫۵ دلار
 •   یک کیلوگرم سیب زمینی ۲ دلار
 •   یک کیلوگرم سیب ۳٫۱ دلار
   

اقتصاد در آمریکا

اقتصاد در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ایالت متحده آمریکا، بزرگترین اقتصاد دنیا را دارد؛ به‌طوری‌که تولید ناخالص این کشور در سال 2018 بیش از 18.5 تریلیون اعلام شده است. این کشور 22 درصد از تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص داده است. دلار کشور آمریکا یک ارز مرجع به شمار می‌آید و مشخص است که اغلب مبادلات ارزی در دنیا با واحد این پول صورت می‌گیرد. در کشور آمریکا نرخ بیکاری متوسط است؛ اما رشد، در وضعیت ثابت قرار دارد.
 کشور آمریکا دارای ذخایر عظیم طبیعی است؛ به‌طوری‌که دارای صنایع تولیدی با کیفیتی است. در این کشور روال سودآوری در زمینه تولید دیده می‌شود. کشور آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز در دنیا محسوب می‌شود. این کشور دومین تولیدکننده صنایع در جهان است. در بین 500 شرکت مشهور در دنیا به تعداد 127 شرکت در کشور آمریکا قرار دارد. در بین شاغلان این کشور در حدود 80 درصد در زمینه خدمات فعالیت دارند و در حدود 19 درصد از افراد در بخش‌های صنعتی فعالیت می‌کنند و به میزان بیش از 1 درصد از مردم در بخش های کشاورزی فعالیت می‌نمایند. سینمای کشور آمریکا رشد بالایی داشته است؛ به‌طوری‌که در فضای موسیقی توانسته یک گستره مالی بسیار ارزشمند ایجاد نماید. کشور آمریکا در زمینه پتروشیمی و فولاد توانسته رشد 11 درصدی را برای خود فراهم سازد. این کشور در زمینه وسایل نقلیه موتوری و همین‌طور صنایع ارتباطی به رشد خوبی رسیده است. کالاهای مصرفی کشور آمریکا به طور روتین تعیین می‌شوند. چوب بری در این کشور اقتصاد بزرگی را شامل می‌شود. کالاهای صادراتی در کشور آمریکا در زمینه انواع دستگاه و موتور و پمپ‌های قدرتمند است؛ به‌طوری‌که 33 درصد از صادرات در همین زمینه دیده می‌شود. به میزان 12 درصد از کالای مصرفی، برای صادرات در نظر گرفته می‌شود.
 
 
 

امنیت مالی و اقتصادی در آمریکا

امنیت مالی و اقتصادی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت مالی کشور آمریکا در زمینه فرآوری‌های مواد غذایی بیش از 75 درصد است؛ این کشور از بهترین و مجهزترین دستگاه‌های تولید مواد غذایی استفاده کرده است؛ به‌طوری‌که مواد غذایی تولید شده در این کشور ارگانیک هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند.
 امنیت اقتصادی در زمینه چوب بری در کشور آمریکا دیده می‌شود و بازتاب خوبی تا به امروز داشته است. سرمایه و بازار قوی در این زمینه به‌طور‌کلی در وضعیت نرمال قرار دارد؛ به‌طوری‌که بخش بزرگی از اقتصاد را در دست گرفته است.
 در زمینه مشاغل مدیریتی کشور آمریکا بسیار عالی عمل کرده است؛ به‌طوری‌که به میزان 38 درصد از مشاغل اداری مدیریتی در این کشور گردش مالی بسیار گسترده‌ای را ایجاد کرده‌اند. نصب و تعمیرات در کشور آمریکا از دیگر روال‌های درآمدزایی خوب محسوب می‌شود و می‌تواند به نوبه خود بهترین شرایط کاری را فراهم سازد.
 مزرعه‌داری و جنگلداری در کشور آمریکا از دیگر پتانسیل‌های درآمدزایی محسوب می‌شود که می‌تواند گردش مالی گسترده‌ای را ایجاد نماید و به اقتصاد این کشور کمک کند.
 کالاهای سرمایه‌ای در این کشور 25 درصد، کالاهای مصرفی 23 درصد ، لوازم صنعتی 18 درصد، وسایل نقلیه موتوری و لوازم یدکی در کشور آمریکا 14 درصد و خورد و خوراک و نوشیدنی 5 درصد از روال سرمایه‌ای را شامل می‌شود که هر یک به نوبه خود ارزشمند هستند.
 
 

امنیت در آمریکا

امنیت در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبات سیاسی و اقتصادی در کشور آمریکا سبب شده است که در لیست کشورهای امن قرار بگیرد. این کشور به نوبه خود از نظر جرم و جنایت در وضعیت کنترل شده قرار دارد. در کشور آمریکا گردشگران به سادگی می‌توانند به بخش‌های مختلف کشور رفته و شرایط خوبی برای خود فراهم سازند. سیستم‌های حمل و نقل در کشور آمریکا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد؛ به‌طوری‌که مردم این کشور بدون هیچ استرسی می‌توانند از قطارهای سریع‌السیر استفاده نمایند. سیستم حمل و نقل در کشور آمریکا پرسرعت است و از جدیدترین تکنولوژی‌های روز برای آن استفاده شده است. میزان جرم و جنایت و اختلافات داخلی در کشور آمریکا در وضعیت کنترل شده قرار دارد؛ به‌طوری‌که در بخش‌های مختلف آن صلح برقرار است. بازدیدکنندگان در این کشور از امنیت کافی برخوردار هستند. مردم کشور آمریکا به مهاجران و توریست‌ها بسیار احترام می‌گذارند و سعی می‌کنند یک راهنمای بسیار حرفه‌ای باشند.
 
 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آمریکا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر یکی از بستگان نزدیک فرد متقاضی در کشور آمریکا بوده و اقامت دائم یا شهروندی این کشور را داشته باشد، فرد متقاضی می‌تواند مهاجرت از طریق خانواده را انتخاب کند. مهاجرت از طریق خانواده در کشور آمریکا به این صورت است که یا همسر او باید شهروند آمریکا باشد یا والدین او در این کشور اقامت داشته باشند. فرد باید فرزند خوانده یک شهروند آمریکایی باشد. افرادی که مهاجرت به کشور آمریکا از طریق مهاجرت را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند به سادگی اقامت این کشور را به دست آورند. در نظر داشته باشید که در این روش به‌طورکلی شما باید روش سرمایه‌گذاری مشخصی را دنبال نمایید و بتوانید در روش مشخص شده به رتبه خوبی دست یابید. شایان ذکر است که همسر و فرزند شما در این کشور به مدت سه سال اول در کشور آمریکا نمی‌توانند کار کنند. شرایط تحصیل برای آن‌ها فراهم می‌شود.
 برای اقامت دائم کشور آمریکا باید در ابتدا سعی کنید اقامت موقت خود را در وضعیت دائم وارد نمایید؛ یعنی باید مدتی که در کشور آمریکا زندگی می‌کنید، شرایط را به سمت اقامت دائم پیش ببرید و اگر در شغل خاصی هستید، بیشتر تلاش کنید تا سود بیشتری ایجاد شود و اگر سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اید، روال مالیاتی را به‌طوردقیق دنبال نمایید. در نظر داشته باشید که سابقه مثبت مهاجرتی شما در این مسیر، می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و شما را به نتیجه برساند.
 

ازدواج خارجی ها در آمریکا

ازدواج خارجی ها در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور آمریکا دو ویزای نامزدی و ازدواج دیده می‌شود. ویزای نامزدی این کشور در مدت 3 ماه الی یک سال و نیم در نظر گرفته می‌شود. ویزای نامزدی این کشور برای کسانی است که با یک شهروند آمریکایی نامزد کرده‌اند و قرار است با او ازدواج کنند. این ازدواج باید در وضعیت قانونی صورت بگیرد و با رضایت هر دو شخص باشد. فردی که فاقد ملیت آمریکایی است، پس از ورود به خاک این کشور، تنها 90 روز زمان دارد که ازدواج خود را در وضعیت تأیید قرار دهد. سپس برای درخواست اقامت دائم این کشور افراد باید به مدت دو سال با هم زندگی کرده باشند و وضعیت زناشویی واقعی و درستی داشته باشد. درآمد فرد آمریکایی در اخذ اقامت کشور آمریکا از طریق ازدواج بسیار مهم است.
 مراحلی که در این زمینه وجود دارد، به‌این‌صورت است که فرد ابتدا، پرونده تشکیل می‌دهد؛ سپس مدارک خود را صادر کرده و ارزیابی‌های لازم صورت می‌گیرد و سپس نوبت به ارزیابی مدارک لازم می‌رسد و این روال 5 الی 6 ماه زمان در بر می‌گیرد. در مرحله دوم مدارک به بهش
NVC فرستاده می‌شود. این روال سبب می‌شود که ویزای نامزدی زودتر به نتیجه رسیده و صادر شود. در نهایت برای فرد زمان مصاحبه مشخص می‌شود و با او صحبت می‌کنند.
 در صورتی که زن و مرد به این نتیجه رسیده باشند که دیگر نمی‌توانند زندگی را با هم ادامه دهند یک نفر یا هر دو شخص می‌تواند درخواست طلاق دهد و به‌این‌ترتیب درخواست او و دلایل موجود بررسی شود. افراد باید یک دوره یک ساله را دور از هم زندگی کرده باشند و یا در یک خانه بوده، اما از نظر عاطفی در وضعیت مجزایی باشند. قوانین ازدواج و طلاق در کشور آمریکا به‌طورکلی سختگیرانه تر از سایر کشورها است.
 
 
 

اجاره خانه در آمریکا

اجاره خانه در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد اجاره خانه در شهر واشنگتن دی سی کشور آمریکا را دارید باید بدانید که هزینه های موجود در این زمینه عموماً بالا هستند. یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود 896 دلار اجاره خواهد داشت و در صورتی که یک آپارتمان یک خوابه بیرون از شهر اجاره نمایید هزینه اجاره شما در حدود 700 دلار در نظر گرفته می شود. اجاره ای که برای آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر در نظر گرفته می شود 1550 دلار است این در حالی است که همان آپارتمان در خارج از شهر هزینه ای معادل 1200 دلار دارد. افرادی که قصد دارند در کشور آمریکا خانه اجاره نمایند باید بدانند که درجه بندی منازل اغلب بر اساس متراژ است و همینطور منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است، اگر شما اصرار به اجاره خانه در پایتخت کشور آمریکا دارید باید بدانید که هزینه در نظر گرفته شده است در این مسیر از خرید یک خانه در حاشیه شهرهای دیگر بیشتر است پس نیاز به بودجه بالایی دارید. اجاره ها در کشور آمریکا به صورت دوره ای تغییر می کند به طوریکه در سال جدید شاهد رشد 3 درصدی اجاره خانه در این کشور بوده ایم. آپارتمان ها در کشور آمریکا اغلب دارای سیستم تهویه هوا، ماشین ظرفشویی و مایکروویو است. برخی از آپارتمان ها دارای اینترنت رایگان هستند. آپارتمان ها در این کشور مبله نیستند در صورت مبله بودن هزینه بسیار افزایش خواهد داشت، به طوری که اجاره یک آپارتمان یک خوابه بین 1000 الی 15000 دلار برای هر ماه است. زندگی در کشور آمریکا هزینه های زیادی دارد.
 
اگر شما بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در کشور آمریکا اجاره نمایید باید بین 500 الی 800 دلار در ماه پرداخت نمایید.

خرید ملک در آمریکا

خرید ملک در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که قصد خرید خانه در کشور آمریکا را دارند، ابتدا باید مشخص نمایند که کدام شهر برای زندگی در این کشور بهتر است و سپس می‌توانند ارزیابی نمایند که آیا بودجه کافی برای خرید خانه در آن منطقه را دارند یا خیر. آپارتمان‌ها در کشور آمریکا اغلب با وسایل گرمایش و سرمایش به فروش می‌رسند؛ البته این گزینه برای 80 درصد از آپارتمان‌ها است. قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر 1900 دلار است؛ در صورتی که خانه خارج از شهر باشد، هزینه 1200 دلاری برای هر متر مربع در نظر گرفته می‌شود. این تعرفه در وضعیت نرمال قرار دارد؛ به‌طوری‌که افراد اغلب باید بیش از این مقدار را برای خرید یک خانه خوب در نظر بگیرند. شهرک‌های نوساز در کشور آمریکا وجود دارد که دارای آپارتمان‌های ارزان‌قیمت برای فروش هستند و به این ترتیب یک گزینه بسیار عالی برای کسانی است که از نظر بودجه در وضعیت محدودی هستند. در زمان‌های مشخصی از سال، تعرفه‌ای که برای خرید خانه در بخش‌های مختلف این کشور در نظر گرفته می‌شود، ارزان‌تر و در وضعیت تخفیف است که این گزینه به نوبه خود بسیار ارزشمند است.
 
 

ثبت شرکت در آمریکا

ثبت شرکت در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ثبت شرکت در کشور آمریکا باید در ابتدا نام شرکت را انتخاب نمایید و نام انتخابی باید با فعالیت شرکت سازگار باشد. نام باید دارای معنی بوده و غیرتکراری باشد. عامل ثبت شرکت مرحله دوم است. عامل ثبت شرکت فرد با شرکتی است که باید آدرس درست از تشیکلات در طول دوره کسب و کار داشته باشد. در این روال امضا و اسنادی موجود است که می‌تواند مورد تأیید مقام حقوقی باشد. هزینه ثبت شرکت در طول سال 99 دلار است و در وضعیت تضمین قرار دارد. سپس نوبت به ارائه اسامی و آدرس افراد است. شماره شناسایی متقاضیان از دیگر بخش‌های مهم محسوب می‌شود. افراد باید حساب بانکی باز کنند. کاریابی در کشور آمریکا سخت است؛ اما ثبت شرکت یک انتخاب خوب است.
 افراد باید شماره امنیتی اجتماعی و شماره شناسایی پرداخت مالیات داشته باشند؛ زیرا این روال بسیار مهم است. گواهی احراز هویت از دیگر مواردی است که باید به‌طوردقیق ارسال شود.
 مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور آمریکا اسکن پاسپورت تمامی سهام‌داران و
ارائه ترجمه رسمی از یک قبض رسمی است. مزایای ثبت شرکت در کشور آمریکا این است که در برخی از ایالت‌ها فقط نیاز به یک نفر است و در برخی از ایالت‌ها به 3 نفر نیاز است. مدیران شرکت می‌توانند سهام‌دار نباشند. در برخی از ایالت‌ها روال مالیات بر درآمدی وجود ندارد. در برخی از ایالت‌ها نیاز به سرمایه اولیه ندارند. نیازی نیست که سهامداران با رئیس ارتباط داشته باشند. شرایط زندگی در کشور آمریکا به طور روتین تغییر می‌کند.
 
 

انواع ویزا و انواع اقامت در آمریکا

انواع ویزا و انواع اقامت در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش قصد داریم که در مورد مهم‌ترین انواع ویزای کشور آمریکا صحبت کنیم. ویزای کشور آمریکا از نوع B یک نوع ویزای غیرمهاجرتی است که خود شامل سه نوع مختلف است. نوع اول آن در وضعیت موقت تجاری است که برای شرکت در کنفرانس و دریافت مشاوره جهت ثبت شرکت صورت می‌گیرد.
 نوع دوم از این ویزا برای گشت و گذار بوده و به‌منظور دیدار با آشنایان و یا شرکت در کنفرانس در نظر گرفته می‌شود. نوع دیگر آن برای افرادی است که قصد دارند به منظور کار کوتاه وارد این کشور شوند.
 
شما برای تحصیل در کشور آمریکا نیاز به ویزای دانشجویی دارید و برای دریافت آن باید فرم 20 را پر نمایید. شما نیاز به گواهی SEVP دارید. ویزای دانشجویی خود شامل سه نوع مختلف است. ویزای گروه F برای افرادی است که دوست دارند به ادامه تحصیل در مقطعی در دانشگاه بپردازند. انواع دیگر این ویزا به عنوان ویزای همراه است و یک نوع که بدون محدودیت سنی است برای پایه‌های اول تا فوق دکترا در نظر گرفته می‌شود.
 
از دیگر روش‌های اخذ ویزای کشور آمریکا ازدواج است که باید در فضای واقعی صورت گرفته و به‌صورتی پیش‌برود که افراد از پس هزینه‌های زندگی برآیند. کسانی‌که با هدف کار وارد کشور آمریکا می‌شوند، عموماً باید از ویزای کسب و کار یا تخصص این کشور استفاده نمایند. ویزای کار کشور آمریکا عموماً بین 6 ماه الی یک سال صادر می‌شود.
 
 
افرادی که مهاجرت به کشور آمریکا با سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند، باید از نظر گردش مالی در وضعیت خوبی باشند و سعی کنند در روال مالیاتی به درآمد خوبی دست یابند.
 
 
 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آمریکا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور آمریکا مردم از سرویس‌های ملی سلامت برخوردار هستند. این سیستم شامل مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی است و به‌طورکلی در روال مالیاتی بسیار کم دیده می‌شود. قدرت خرید مرکزیت یافته در کشور آمریکا سبب شده است که هزینه‌هایی که برای خدمات بهداشتی در این کشور صورت می‌گیرد، کم‌تر از کشورهای دیگر باشد. سیستم بیمه در کشور آمریکا در وضعیت مراقبت‌های ویژه قرار دارد؛ به‌طوری‌که هزینه‌ها در یک دسته‌بندی مشخصی هستند. اگر دقت کرده باشید، هزینه یک مرحله درمانی در کشور آمریکا چند برابر از کشورهای دیگر است و به این ترتیب نیاز به یک سیستم مالی قدرتمند است تا بتواند نتیجه بهتری حاصل نماید. دولت به کسب و کارهای خصوصی بیمه یک سری شرایط جدید داده است؛ به این ترتیب فضای درآمدزایی از نظر بیمه کنترل شده است. در کشور آمریکا افراد بر اساس توانایی پرداخت بیمه، تسهیلات بیمه دریافت می‌کنند. این روال به‌طورکلی برایشان سیستم‌های مراقبتی سلامت گسترده‌ای ایجاد می‌کند. در سال 2016 در کشور آمریکا یک سیستم بهداشت و درمان مقرون‌به‌صرفه فراهم شده است؛ به‌طوری‌که بیمه‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد و سبب می‌شود که تسهیلات ارائه شده در وضعیت بهتری قدرت بگیرد؛ به‌طوری‌که شرایط برای عموم مردم مقرون‌به‌صرفه‌تر است. این نوع بیمه‌ها در یک روال پوشش‌دهی نسبی قرار دارد و شامل همه برنامه‌های دولت نمی‌شود. مالیات بردرآمد در کشور آمریکا از طریق بیمه، بخش بندی‌های مختلفی دارد. افرادی که از پرداخت بیمه سر باز‌می‌زنند، جریمه‌های زیادی دریافت می‌کنند و به‌طورکلی در وضعیت به روز رسانی شده قرار دارند. صورت‌حساب‌ها، دوره‌ای در نظر گرفته شده است تا عموم مردم در پرداخت راحت‌تر باشند.
 
 

خدمات بانکی و مالی در آمریکا

خدمات بانکی و مالی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم بانکداری کشور آمریکا روز به روز در حال پیشرفت است. یکی از بانک‌های بسیار مشهور در کشور آمریکا، ولز فارگو است. این بانک تعداد خودپرداز کمی دارد؛ اما تعداد شعبه‌های مختلفی در ایالت متحده دارد. تعداد شعبات این بانک به بیش از 6200 شعبه رسیده است. در سال 2016 به عنوان بهترین بانک اعلام شده بود. وزل فارگو یک مجموعه بزرگ از محصولات و خدمات سپرده‌گذاری محسوب می‌شود و در آن سیستم‌های وام و قابلیت‌های بانکداری موبایلی در وضعیت رقابتی قرار دارد.
 بانک آمریکا در لیست ده بانک برتر جهان قرار دارد. این بانک دارای فضای پیشنهادی وام و تسهیلات ارزشمندی برای مشتریان است. این بانک دارای 16100 دستگاه خودپرداز است و روال دریافت وجه را آسان کرده است.
 بانک چیس، مانند سایر بانک‌های کشور آمریکا، دارای حساب‌های 12 دلاری است. این بانک در مقایسه با سایر بانک‌ها هزینه بالایی دارد. بانک چیس طیف گسترده‌ای از تسهیلات را برای کاربران فراهم ساخته است و دارای 5300 شعبه و 15500 دستگاه است.
 سیتی بانک در زمینه کارت‌های دانشجویی، کارت‌های هدیه، کارت‌های تجاری و کارت‌های مسافرتی فعالیت می‌کند و دارای آپشن‌های مختلفی در زمینه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی ساختمان است.
 فرست میدوست بانک، در کشور آمریکا، یک موسسه مالی بدون حساب اولیه محسوب می‌شود. این بانک در برخی از مناطق خاص دارای شعبات زیادی است. فرست میدوست بانک بیش از 59000 دستگاه خودپرداز دارد.
 فرست نیاگارا بانک، بیشترین نرخ ماهانه را در بین بانک‌های برتر دارد. این بانک بیش از 400 شعبه دارد.
 گریت وست بانک، یک موسسه مالی در لیست ده بانک برتر کشور آمریکا است که هزینه صفر دارد. این بانک 158 شعبه در بخش‌های غربی دارد.
 پی ان سی بانک، از دیگر بانک‌های مشهور در کشور آمریکا محسوب می‌شود که در زمینه حساب‌های کارگزاری، سهم و اوراق قرضه و آموزش و بیمه فعالیت می‌کند. این بانک رتبه بالایی در لیست حساب‌های پس‌انداز دارد.
 یو اس بانک، دارای درصدی بالاتر از میانگین 12 ماه در نرخ است. این بانک دارای فضای گسترده‌ی خدمات سپرده، کارت‌های اعتباری و وام مسکن و خودرو است.
 
 

 
 
 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آمریکا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق پیمان‌های مشترک نوشته شده بین کشورهای بزرگ دنیا، کشور آمریکا رتبه بالایی دارد؛ به‌طوری‌که افراد با داشتن پاسپورت این کشور اجازه دارند که به سایر کشورها بدون داشتن مجوز خاصی سفر نمایند. کشور آمریکا اعلام کرده است که روال‌های بیمه و هزینه‌ای در این زمینه را به طور دقیق و جدی پوشش می‌دهد و اجازه سفر به کشورهای بیشتری را فراهم می‌سازد.
 
 

تشابهات فرهنگی آمریکا با ایران

تشابهات فرهنگی آمریکا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ساعت کاری در کشور آمریکا مانند ایران از 9 صبح الی 5 عصر اعلام شده است که با توجه به روال کاری، این تایم تغییر می‌کند. حجم کار در کشور آمریکا بیشتر از ایران است و به طور کلی افراد به کار زیاد بسیار علاقه دارند. درآمد به دست آمده از این تایم کاری در کشور آمریکا 35 درصد از ایران بیشتر است. مردم کشور آمریکا زمان بسیار مشخص و برنامه‌ریزی‌شده‌ای برای تفریح دارند؛ به‌طوری‌که بخش مهمی از هزینه زندگی آن‌ها مربوط به تفریحات است. میزان استرس زندگی در کشور آمریکا به نسبت ایران کم‌تر و دلیل رفاه بیشتر درآمدزایی است. مردم خوش‌اخلاق‌تر هستند؛ اما میزان سختگیری‌های قانونی در کشور آمریکا زیاد است.
 مردم کشور آمریکا وعده ناهار را جدی نمی‌دانند و سعی می‌کنند صبحانه خوبی داشته باشند و سپس یک وعده عصرانه برای خود در نظر می‌گیرند. این روال در ایران کمتر دیده می‌شود و ایرانیان، تایم نیم ساعت الی یک ساعت را برای ناهار در نظر می‌گیرند.
 مردم کشور آمریکا مانند مردم ایران زمان خوبی را برای تعامل با خانواده سپری می‌کنند و سعی می‌کنند آغاز سال نو و همینطور اعیاد و جشن‌ها را در کنار خانواده خود باشند. استراحت‌های کوتاه مدت 15 دقیقه ای کشور آمریکا بسیار رایج است؛ به‌طوری‌که افراد سعی می‌کنند این دوره را ساده‌تر دنبال نمایند. فعالیت در کشور آمریکا به طور روتین صورت می‌گیرد و الگوهای عامه‌پسندی در این زمینه دیده می‌شود؛ به‌طوری‌که به هیچ عنوان از کیفیت فعالیت کاسته نمی‌شود. مردم کشور آمریکا خستگی کم‌تری به نسبت ایرانیان دارند و نرخ افسردگی در این کشور کم است.
 
 
 

اعیاد و تعطیلات رسمی در آمریکا

اعیاد و تعطیلات رسمی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اول ژانویه در کشور آمریکا نخستین روز سال نو است. در این روز، مردم دور هم جمع می‌شوند و سعی به پایکوبی و شادی دارند. سومین دوشنبه ماه ژانویه در کشور آمریکا بسیار مشهور است؛ زیرا سال‌روز مارتین لوتر کینگ (رهبر جنبش حقوق مدنی) است. این روز برای مردم این کشور بسیار مهم است.
 12 فوریه سال‌روز تولد آبراهام لینکلن است که رییس جمهور سابق کشور آمریکا بوده است و کمک زیادی به رشد این کشور کرده است.
 5 ماه می در کشور آمریکا یک جشن بزرگ به نام سینکو دومایو برگزار می‌شود. این جشن به پاس پیروزی مکزیک بر فرانسه صورت می‌گیرد.
 آخرین دوشنبه ماه می روز یادبود محسوب می‌شود. این روز برای کسانی‌که جان خود را در ارتش این کشور از دست داده‌اند، برگزار شده و سوگواری صورت می‌گیرد.
 4 ژوئیه روز استقلال کشور آمریکا است و از اهمیت زیادی برخوردار است.

اولین دوشنبه ماه سپتامبر در کشور آمریکا روز کارگر است و یک روز مهم و قدرشناسانه محسوب می‌شود.

 11 نوامبر در کشور آمریکا روز یادبود سربازان بازنشسته محسوب می‌شود. این روز به عنوان یک شکرگذاری بوده و مردم در این روز به شکرانه برداشت محصولات، جشنی برگزار می‌کنند. این جشن ریشه‌های اعتقادی دارد.
 25 دسامبر روز کریسمس است که یک جشن در آیین مسیحیت برای گرامیداشت زادروز مسیح است.
 
 
 

دین در آمریکا

دین در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور آمریکا عمدتاً مسیحی هستند؛ البته نسبت به قبل، آمار مسیحیت در این کشور کاهش یافته است. 74 درصد از مردم کشور آمریکا دین خود را مسیحیت اعلام کرده‌اند و در حدود 5 درصد آن‌ها هم پیرو دین‌هایی غیر از مسیحیت هستند. به‌طورکلی به میزان 48 درصد از مردم این کشور پروتستان هستند و 23 درصد از مردم از مذهب کاتولیک پیروی می‌کنند و مذهب 1 درصد از مردم کشور آمریکا مورمون است. در حدود 2 درصد از مردم این کشور یهودی هستند. کم‌تر از یک درصد مسلمان در کشور آمریکا دیده می‌شود. بیش از 2 درصد از مردم این کشور در ادیان دیگر هستند. به میزان 18 درصد از مردم کشور آمریکا بی‌دین هستند و در وضعیت نامشخص قرار گرفته‌اند.
 مردم کشور آمریکا برای نقش دین در زندگی ارزش زیادی قائل هستند. در حدود 53 درصد از مردم این کشور معتقدند که در زندگی، دین نقش بسیار مهم و ضروری دارد؛ به طوری‌که هنوز هم کلیساها در کشور آمریکا رونق خود را دارند. در دوره‌های قبل، 70 درصد از مردم این کشور پای‌بند دین بوده‌اند که این روال تغییر کرده است.
 
 
 

تفریح در آمریکا

تفریح در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

منابع طبیعی، جنگل ها، رودخانه ها و سواحل در کشور آمریکا در لیست تفریحات خوب این کشور به حساب می‌آید. در کشور آمریکا جنگل‌های زیادی وجود دارد که هر یک دارای جذابیت‌های مخصوص به خود هستند. طبیعت کشور آمریکا بسیار تمیز است. در فضای جنگلی این کشور غرفه‌سازی‌های گسترده‌ای صورت گرفته است؛ به‌طوری‌که فضاهای بسیار عالی برای جمع‌های خانوادگی محسوب می‌شود. ماهی‌گیری، از زمان‌های دور، جزء بخش‌های تفریحی در کشور آمریکا محسوب می‌شود و افرادی که به پیاده‌روی علاقه‌مند باشند، می‌توانند در یک فضای طولانی قدم بزنند و از آب و هوای عالی بهره‌مند شوند.
 جشن‌ها و دیسکو و بارها، از دیگر بخش‌های تفریحی کشور آمریکا محسوب می‌شوند که مناسبت‌های مختلفی دارند. جشن کریسمس در کشور آمریکا بسیار عالی است. افراد لباس‌های تازه به تن می‌کنند و رقص و پایکوبی دارند. جشن‌ها از تفریحات بسیار مهیج در کشور آمریکا، به خصوص برای کودکان و نوجوانان، محسوب می‌شود.
 مراکز خرید و همینطور پارک‌های تفریحی و شهربازی‌ها در کشور آمریکا از دیگر گزینه‌های تفریحی محسوب می‌شوند که بخش مراکز خرید آن برای بانوان یک گزینه بسیار عالی است. اغلب مراکز خرید در این کشور دارای فضای بازی کودکانه بسیار پیشرفته است و کودکان می‌توانند از آن برخوردار شوند. در نظر داشته باشید که این کشور دارای فضای شهربازی بسیار گسترده‌ای است.
 ورزش و بدن‌سازی و دوچرخه‌سواری و همینطور فوتبال‌های آمریکایی در کشور آمریکا از دیگر بخش‌های مهم است. ورزش هم یک حرفه مهم در این کشور بوده و هم یک فضای تفریحی بسیار عالی محسوب می‌شود. دوچرخه‌سواری در این کشور رشد خوبی به نسبت سال‌های قبل داشته است. شایان ذکر است که حق تقدم دوچرخه‌سواری در کشور آمریکا به‌طورکلی با بانوان است.
 
 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آمریکا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای حمل و نقل داخلی در این کشور نیاز به 1.9 دلار هزینه دارید. درصورتی‌که از بلیط‌های یک‌طرفه استفاده نمایید، هزینه شما 2 دلار می‌شود. تاکسی‌ها در کشور آمریکا از 2.7 دلار آغاز می‌شوند و درصورتی‌که شما یک ساعت منتظر تاکسی بمانید، برای انتظار یک ساعته، 26 دلار هزینه در نظر بگیرید. شما برای یک کیلومتر مسافت با تاکسی در کشور آمریکا باید به میزان 1.4 دلار هزینه در نظر بگیرید. هزینه حمل و نقل در کشور آمریکا در وضعیت متوسط قرار دارد؛ به‌طوری‌که افراد، می‌توانند با هزینه‌ای کم منتقل شوند. اتوبوس‌ها در سه درجه‌بندی فعالیت می‌کنند. درجه اول آن عموماً از نظر نرخ کمی گران‌تر از درجه‌های دو و سه است. مترو در کشور آمریکا از تعرفه بسیار ارزان‌تری برخوردار است؛ به‌طوری‌که افراد می‌توانند به نتیجه خوبی در این زمینه دست یابند. درصورتی‌که بلیط مترو را به صورت ماهانه خریداری نمایید، از طرح‌های تخفیف فصلی استفاده خواهید نمود. کشور آمریکا در زمینه حمل و نقل از جدیدترین سیستم‌های عبوری استفاده کرده است؛ به‌طوری‌که میزان خطرات جاده‌ای و ریلی در این کشور به حداقل خود رسیده است. قوانین رانندگی در این کشور بسیار مهم بوده و سرپیچی از قوانین مشکل‌ساز خواهد بود و جریمه‌های سنگینی در بر دارد.
 
 

فرهنگ آمریکا

فرهنگ آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فردگرایی در کشور آمریکا یک فرهنگ بسیار مهم است. در واقع در این کشور، اعتقاد زیادی به اولویت فردی وجود دارد. آمریکایی‌ها براساس رفتار و دستاوردهای خود، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در این کشور برای گروه‌های قومی و مذهبی و و نوع نژاد افراد هیچ تفاوتی قائل نمی‌شوند و به طور کلی آزادی‌ها در وضعیت کل دیده می‌شود.
 آمریکایی‌ها به نظام اقتصادی بسیار اعتقاد دارند. در این کشور سرمایه‌گذاری‌های فردی به جای خانوادگی صورت می‌گیرد. افراد سرمایه‌گذار در کشور آمریکا از ارزش و احترام بالایی برخوردار هستند؛ اما به طور کلی نظام قضاوتی در این کشور دیده نمی‌شود.
 مدرنیته بخش مهمی از زندگی مردم کشور آمریکا است و این افراد، سنت‌های قدیمی را تبدیل به روال نو کرده‌اند. آن‌ها بین گذر زمان و همینطور آن‌چه به دست می‌آورند، برنامه‌ریزی درستی دارند و سعی می‌کنند که در سبک زندگی خود، بسیار به‌روز باشند. در برخی از مناطق این کشور هنوز هم جشن‌های سنتی دیده می‌شود.
 مذهب‌گرایی در کشور آمریکا وجود دارد؛ به این معنی که مردم این کشور به وجود خدا اعتقاد دارند. این‌که مردم این کشور خدا را رد می‌کنند، یک شایعه است. نوع دین و مذهب و روش‌های دینی در کشور آمریکا، بسیار متفاوت از سایر بخش هاست. تفاوت‌های زیادی بین ایالت‌های مختلف این کشور دیده می‌شود. وجه اشتراک مردم به طور کلی در اعتقاد به خداست.
 مردم این کشور به برندهای مشهور بسیار علاقه دارند؛ به‌طوری‌که کالاهایی که از مارک خاصی هستند، در کشور آمریکا از ارزش بالایی برخوردار بوده و عموماً هزینه زیادی برای آن می‌شود. در این کشور اعتقاد به مد و مدگرایی وجود دارد.
 اغلب مردم کشور آمریکا یک زبانی هستند و به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این زبان به عنوان یک زبان رسمی در همه ادارات و مدارس دیده می‌شود.
 

هنر آمریکا

هنر آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسیقی، فیلم و تئاتر و رقص در کشور آمریکا از دسته هنرهای بسیار مشهور محسوب می‌شود. مردم این کشور در زمینه توصیف‌های هنری رشد خوبی داشته‌اند؛ به‌طوری‌که احیای موسیقی در کشور آمریکا به شیوه جدید صورت گرفته است و از الگوهایی جدید در هنر رقص استفاده شده است.درام در کشور آمریکا ریشه در بخش‌های بومی دارد. فیلم‌سازی در این کشور در وضعیت مستقلی قرار دارد. جهانی شدن هنرهای نمایشی در کشور آمریکا به صورتی است که می‌تواند در صحنه‌سازی‌ها استفاده شود. موسیقی و تئاتر در کشور آمریکا دارای سبک‌های مختلفی است. جاز، بلوز و هیپ‌هاپ از دسته موسیقی‌های مهم در کشور آمریکا محسوب می‌شود. مردم این کشور علاقه زیادی به تئاتر دارند.  سینما و انیمیشن در کشور آمریکا رشد بالایی داشته است؛ به‌طوری‌که در فضای سه بعدی دنبال شده و توانسته بسیار ارزشمند پیش برود. در کشور آمریکا به طور کلی فضای درآمدزایی سینمایی چندین برابر شده است.
هنرهای تجسمی و مجسمه‌سازی در کشور آمریکا به صورتی است که می‌تواند هنرمندان آمریکایی را ترغیب و موفق نماید. در واقع در این کشور، وسعت هنرهای تجسمی بیش از سایر هنرهاست و پیشرفت زیادی داشته است.
معماری از دیگر هنرهای مهم در کشور آمریکا محسوب می‌شود که به شکل کاملاً منسجم پیش رفته و توانسته رشد خوبی داشته باشد. معماری در کشور آمریکا برای افرادی که قصد درآمدزایی خوبی دارند، گزینه مناسبی است.
ادبیات کشور آمریکا در چند سال مشخص، رشد بی‌سابقه‌ای داشته است و مشهورترین چهره‌های شناخته شده در زمینه ادبیات، مربوط به این کشور است؛ به‌طوری‌که فرهنگ آن رشد خوبی داشته است.
 
 

ورزش در آمریکا

ورزش در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در زمینه ورزش، مردم کشور آمریکا به فوتبال‌های آمریکایی، بیس‌بال و بسکتبال بسیار اهمیت می‌دهند. از دیگر ورزش‌های بسیار رایج در این کشور، لاکراس است. فوتبال‌های آمریکایی هرساله در دو لیگ برگزار می‌شوند. این مسابقات به طور کلی دارای فضای برد و باخت زیادی است.
 بیس‌بال یکی از سه ورزش محبوب در کشور آمریکا محسوب می‌شود که در سطح بالایی برگزار می‌گردد. این بازی در لیگ برتر بیس‌بال کشور آمریکا دیده می‌شود.
 بسکتبال هرساله بین میلیون‌ها آدم برگزار می‌شود و در دو وضعیت حرفه‌ای پیش می‌رود.

از دیگر ورزش‌های کشور آمریکا می‌توان به والیبال اشاره نمود که بین بانوان بسیار مشهور است. این کشور در المپیک سابقه زیادی داشته است؛ به‌طوری‌که در بازی‌های المپیک، دومین کشور پر افتخار محسوب می‌شود.

هاکی روی یخ، اتومبیل رانی ، تنیس، شنا و گلف از ورزش‌های بسیار مهم در کشور آمریکاست که بین جوانان شهرت خاصی دارد.

رالی و تنیس از دسته ورزش‌های مسابقه‌ای در این کشور است که در طول سال، در فضای جشنواره‌ای برگزار می‌شود و برای تماشای عموم مردم با هزینه‌ای بسیار کم در نظر گرفته می‌شود.
 
 

خرافات در آمریکا

خرافات در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ایالت ورمانت کشور آمریکا خانه‌هایی از قرن 19 دیده می‌شود که دارای پنجره‌های شیبدار هستند. این پنجره‌ها به این دلیل است که جادوگران را از خانه دور نگاه دارد و در واقع شیب استفاد شده، به این خاطر است که جادوگر نتواند وارد خانه شود.
 در کشور آمریکا افراد برای اینکه یک تخم مرغ آب‌پز میل کنند، حتما باید علاوه بر سر آن، ته آن را هم بشکنند. در صورتی که این کار را نکنند، منتظر یک طوفان مهیج خواهند بود. این خرافات در کشور انگلیس هم دیده می‌شود.
 برخی از مردم کشور آمریکا از 17 هر ماه می‌ترسند و این عدد برایشان خوف‌انگیز است؛ به‌طوری‌که مناسبت‌های مهم زندگی خود را هرگز در تاریخ 17 قرار نمی‌دهند.
 در کشور آمریکا اگر بخواهید پنج شنبه و شنبه موهای خود را کوتاه کنید، دچار بدشانسی‌های بزرگی می‌شوید. این خرافات از سوی هندی‌ها وارد کشور آمریکا شده است.

به طور کلی شما در زمان شام حق ندارید آواز بخوانید. آواز خواندن با صدای بلند در حالی که غذا در دهان شماست، مشکل ساز خواهد شد. این روال نشان می‌دهد که شما خواهان مرگ برای همسایه خود هستید.

مردم این کشور اکنون زیاد اهل خرافات نیستند. موارد گفته شده بیشتر به افراد مسن این کشور مربوط است.
 
 

شایعات در مورد آمریکا

شایعات در مورد آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نژادپرستی یک شایعه در کشور آمریکا محسوب می‌شود و نباید باور شود.

 مردم این کشور بر اساس سواد و میزان روال اقتصادی شما برای شما ارزش قائل هستند و مذهب و اعتقاد دینی شما به طور کلی ارزشی ندارد؛ اما توهین به مذهب و اعتقادات دیگران ممنوع است.
 سنت‌ها در کشور آمریکا کم‌رنگ است و این‌که مردم کشور آمریکا سنتی هستند، یک شایعه محسوب می‌شود. به طور کلی در این کشور مدرنیته نقش مهمی دارد.
 این‌که بانوان باردار شب‌ها حق آمدن به خیابان را ندارند، یک شایعه بوده و هیچ قانونی این گزینه را تأیید نکرده است.
 
 
 

موارد ممنوعه در آمریکا

موارد ممنوعه در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در زمان کار باید بسیار جدی باشید و بدانید که برخی از انواع شوخی‌ها و یا ایجاد فضای رفتاری غیرکاری در ادارات در کشور آمریکا مشکل‌ساز است.
 برای ارتباط با مردم در کشور آمریکا نباید صمیمیت خود را زیاد نشان دهید.
 در این کشور توهین به مذهب و دین هر شخص یک جرم محسوب می‌شود.
 هر نوع آزار و اذیت به کودکان مشکل‌ساز است و پیگرد قانونی دارد.
 مردم کشور آمریکا به طور کلی سعی می‌کنند که به آرامی غذا بخورند؛ بنابراین سرعت در زمان صرف غذا در این کشور صورت خوبی ندارد.
 افرادی که تابع این کشور نیستند، بدون مجوز نمی‌توانند کار کنند. 

هیچ نوع ممنوعیتی در زمینه پوشش در کشور آمریکا وجود ندارد و هر نوع ممنوعیت جرم محسوب می‌شود و مردم آزاد در انتخاب لباس خود هستند؛ ولی پوشش صورت، مثل حجاب اسلامی، شک برانگیز است. 
 
 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آمریکا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت کشور آمریکا در وضعیت کنترل شده قرار دارد و میزان جرم در این کشور کم‌تر از قبل است؛ اما هنوز دزدی‌های کوچک در کشور آمریکا دیده می‌شود. بهتر است در فضای شلوغ سعی کنید که کیف و یا جیب خود را محافظت نمایید. مردم آمریکا سعی می‌کنند که از ساده‌ترین روش‌ها برای ارتباط با شما استفاده نمایند؛ پس بهتر است تا زمانی که به فردی اعتماد ندارید، با او صمیمی نشوید.
 در برخی ایالت‌ها قوانین سخت تر و در برخی ایالت‌ها آسان‌تر است و حتی در ایالتی مثل تگزاس رد و بدل و خرید و فروش اسلحه شخصی تا حدی صورت می‌گیرد.
 

تشابهات قوانین آمریکا با ایران

تشابهات قوانین آمریکا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین آمریکا با ایران متفاوت است. در این کشور سخت گیری‌های زیادی دیده می‌شود. در رانندگی باید حواس فرد بسیار جمع باشد. عموماً در لیست قوانین آمریکا اینطور مشخص شده است که لباس‌های رسمی در محل کار بسیار مهم است. افرادی که لباس‌های رسمی به تن می‌کنند، از ارزش بالاتری برخوردار هستند. مردم آمریکا جویدن آدامس در طول کار را گزینه خوبی نمی‌دانند.
 
 

گواهینامه و خرید ماشین در آمریکا

گواهینامه و خرید ماشین در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گواهینامه آمریکا به صورتی است که میJواند حکم یک کارت شناسایی را برای شما داشته باشد. شما از این کارت به عنوان مدرک احراز هویت استفاده می‌کنید. شما برای اخذ گواهینامه رانندگی این کشور، نیاز به معاینه چشم، امتحان کتبی و امتحان عملی دارید و باید عکس بگیرید. هزینه‌ای که پرداخت می‌شود، به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند. فایل‌های کتابچه‌ای قوانین رانندگی را باید از سایت مربوطه دانلود کرده و مطالعه نمایید.
 نوع و شیوه اخذ گواهینامه با توجه به کلاس‌های غیر تجاری، تجاری و موتورسیکلت تقسیم بندی می‌شود. شما برای خرید ماشین در این کشور، باید به مشاوره‌های فروش ماشین معتبر مراجعه نمایید.

برخلاف بسیاری از موارد دیگر، خرید ماشین در این کشور زیاد سخت و گران نیست و براساس حقوقتان قسط‌بندی شده و هرماه از آن کسر می‌گردد. 

 

شما با گواهینامه بین‌المللی فقط تا 6 ماه می‌توانید ماشین اجاره کنید؛ اما برای رانندگی بیشتر از 6 ماه و خرید ماشین باید در آمریکا دوره بگذرانید. 


 
 
 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آمریکا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به علت فعال نبودن سفارت آمریکا در ایران، می‌توانید به سفارت آمریکا در کشورهای ارمنستان و ترکیه مراجعه کنید؛ اما با توجه به جریان‌های سیاسی کشورها و به‌منظور جلوگیری از سفر بیهوده و مراجعه نابه‌جا، توصیه می‌کنیم که قبل از هر اقدامی، از شماره تماس ما و مشاوره‌های مستقیم در GO2TR استفاده نمایید.
 
 

نوع پوشش مردم آمریکا

نوع پوشش مردم آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوشش در کشور آمریکا آزاد است. برخی از افراد از لباس‌های آزاد استفاده می‌کنند و برخی که اعتقاد دینی بالاتری دارند، از لباس‌های پوشیده استفاده می‌کنند. در جشن‌ها اغلب از لباس‌های شاین استفاده می‌شود. مردم کشور آمریکا به طور کلی به سبک لباس پوشیدن خود اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند که از برندهای خاص استفاده نمایند. در این کشور آرایش صورت کم‌تر از آرایش مو است. مردم کشور آمریکا به سلامت پوست و موی خود اهمیت می‌دهند. لباس پوشیدن در کشور آمریکا آزاد است. هیچ قضاوتی از سوی افراد صورت نمی‌گیرد و هرکس طبق خواسته و علاقه خود گزینه مورد نظر را استفاده می‌کند. فرهنگ مردم کشور آمریکا به صورتی است که افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند. فرهنگ‌های اشتراکی در این کشور دسته بندی‌های مختلفی دارد. نوع پوشش در مدارس اغلب یک دست و یکسان است و از لباس‌های متفرقه استفاده نمی‌شود. این مورد در برخی از دانشگاه‌های کشور آمریکا دیده می‌شود و یک قانون مهم است.

در ادارات و شرکت‌ها از لباس‌های رسمی و کت و شلوار برای خانم‌ها و آقایان استفاده می‌شود و رعایت کردن آن توسط افراد شرکت بسیار مهم است.

 

 صورت شما باید قابل تشخیص باشد و حجاب اسلامی به علت دیده نشدن صورت به طور کامل، در بیشتر ایالت‌ها مورد تایید نیست و شک و شبهه‌های زیادی ایجاد می‌نماید. 


 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آمریکا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آمریکا در نیم‌کره غربی زمین قرار دارد. این کشور در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است. به طور کلی کشور آمریکا 48 ایالت هم‌جوار دارد که جدا از هم هستند. شبه جزیره آلاسکا در بخش شمال شرق کشور آمریکا قرار دارد. پایتخت کشور آمریکا شهر زیبای واشنگتن دی سی است که مربوط به هیچ ایالتی نیست. این کشور از نظر جمعیت سومین رتبه را دارد و از نظر وسعت رتبه 4 را دارد. از نظر نژاد، به نوبه خود، متنوع‌ترین نژادهای دنیا را شامل می‌شود. کشور آمریکا از سمت شرق با اقیانوس آرام و از سمت شمال با کشور کانادا هم‌مرز است. آمریکا از سمت جنوب با مکزیک همسایه است. بخشی از رشته کوه‌های راکی در بخش غرب کشور آمریکا قرار دارد. رودخانه میسی‌سیپی بزرگ‌ترین و البته مهم‌ترین رودخانه در بخش رودخانه آمریکای شمالی محسوب می‌شود. وسعت کشور آمریکا 9826630 کیلومتر مربع است. به میزان 470 هزار کیلومتر آن، جزایر پراکنده است.
 کشور آمریکا وسعت زیادی دارد و از نظر جغرافیایی دارای پراکندگی‌های فراوانی است و بر این اساس، آب و هوای این کشور متنوع و البته نیمه‌استوایی است. زمستان‌های ملایمی دارد و تابستان‌های آن گرم و با رطوبت زیاد همراه است. آب و هوای کشور آمریکا در ماه دسامبر بسیار مرطوب است. به طور کلی این کشور تابستان‌های بسیار خنکی در بخش‌های شمال غربی مجاور اقیانوس آرام دارد. در مجموع آب و هوای کشور آمریکا معتدل است و در برخی از مناطق میزان گرما زیاد است. در بخش فلوریدا آب و هوا گرمسیری است. در ساحل کالیفرنیا شاهد آب و هوای مدیترانه‌ای هستیم. در بخش آلاسکا شاهد هوای قطبی و سردسیر هستیم. جنوب این کشور آب و هوایی خشک دارد.
 
 
 

غذاهای آمریکا

غذاهای آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همبرگر یکی از غذاهای بسیار خوش‌طعم در کشور آمریکا محسوب می‌شود. این غذا با گوشت تهیه می‌گردد و طعم کمی تند دارد. مردم کشور آمریکا به این غذا بسیار علاقه دارند.
 پای سیب از دیگر گزینه‌های خوش‌طعم در کشور آمریکا محسوب می‌شود و در دسرها و عصرانه‌ها از آن استفاده می‌شود. مردم این کشور پای سیب را با ادویه فراوان مصرف می‌کنند.
 لوبیای پخته کشور آمریکا یک نوع لوبیای فرانسوی است که دارای طعمی بسیار دل‌انگیز بوده و البته به روشی بسیار مدرن طبخ می‌شود.

 پنکیک دوغ در کشور آمریکا سال هاست که بخشی از غذای روزانه مردم محسوب شده است. این غذا به همراه کره، کمی شربت افراد و با گوشت نمک زده سرو می‌شود.
 هات داگ و فلافل از دیگر گزینه‌های بسیار خوش‌طعم در کشور آمریکا محسوب می‌شود. این غذا بسیار خوش‌طعم و مشهور است و کمی ذغالی طبخ می‌شود. استفاده از گوشت و سبزیجات در این غذا سبب طعم‌دهی بیشتر آن شده است.
 دونات‌های کشور آمریکا بسیار مشهور هستند و اغلب با کارامل‌‌های رنگی سرو می‌شوند. این دونات‌ها در سایزهای بزرگ عرضه می‌شوند و برای کودکان یک وعده غذایی عالی هستند. طعم دونات‌ها عالی بوده و از مواد مقوی در طبخ آن استفاده می‌شود.
 مغزها و همینطور پودر کاکائو، بخش مهمی از طعم‌دهی دونات‌ها محسوب می‌شود. این غذا به نوبه خود بسیار خوش‌طعم و دل‌انگیز است.
 
 

آخرین ویرایش: 2020-07-01 12:09:04 13,502

نظرات

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها