x
مشاوره:021 43000 021

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا در نیمکره غربی زمین قرار دارد، این کشور در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است. شبه جزیره آلاسکا در بخش شمال شرق کشور آمریکا قرار دارد. پایتخت کشور آمریکا شهر زیبای واشنگتن دی سی است که مربوط به هیچ ایالتی نیست. این کشور از نظر جمعیت سومین رتبه را دارد و از نظر وسعت رتبه 4 را دارد. میزان حقوق افراد در کشور آمریکا در سال 2018 برای هر ساعت 7.25 دلار اعلام شده است این روال از چندین سال گذشته تا به امروز دیده می شود و تغییری در این مسیر صورت نگرفته است. در کشور آمریکا نوع درآمد به طور ثابت مشخص شده است، جدول بندی وجود دارد که بر اساس هر شغل یک تعرفه درآمدی در نظر گرفته شده است که می تواند بسیار کمک کننده باشد. یک پزشک در کشور آمریکا به طور کلی در سال بیش از 190 هزار دلار هزینه در بر دارد. مدیر داروخانه در این کشور بیش از 140 هزار دلار درآمد دارد. داروساز در کشور آمریکا می تواند بین 100 الی 127 هزار دلار هزینه دریافت نماید. معمار سازمانی در این کشور بیش از 115 هزار دلار هزینه دریافت می کند. مشاورهای سازمانی دارای 116 هزار دلار درآمد هستند. مدیریت ریسک از دیگر موارد جالب در کشور آمریکا است. در این کشور افراد یک بخش محوری را انتخاب می کنند و فعالیت های مختلفی صورت می گیرد تا میزان ریسک موجود به طور دقیق ارزیابی شود. اخذ ویزای کار برای مدیریت به طور کلی در وضعیت خوبی قرار دارد و افراد می توانند نظر کارفرما را جلب نمایند.اگر شما بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در کشور آمریکا اجاره نمایید باید بین 500 الی 800 دلار در ماه پرداخت نمایید. هزینه یک غذای یک نفره در یک رستوران گران در کشور آمریکا 15 دلار است در صورتی که بخواهید یک کتانی خریداری نمایید باید 72.5 دلار هزینه پرداخت کنید. هزینه یک شلوار در این کشور 39 دلار است. کشور آمریکا دارای ذخایر عظیم طبیعی است به طوریکه دارای صنایع تولیدی با کیفی است. در این کشور روال سودآوری در زمینه تولید دیده می شود. کشور آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز در دنیا محسوب می شود. این کشور دومین تولیدکننده صنایع در جهان است. در بین 500 شرکت مشهور در دنیا به تعداد 127 شرکت در کشور آمریکا قرار دارد. در بین شاغلان این کشور در حدود 80 درصد در زمینه خدمات فعالیت دارند و در حدود 19 درصد از افراد نیز در بخش های صنعتی فعالیت می کنند به میزان بیش از 1 درصد از مردم نیز در بخش های کشاورزی فعالیت می‌کنند.
  

حداقل حقوق در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- حداقل حقوق در آمریکا - go2tr

شایان ذکر است که کار در کشور آمریکا با حقوق بالا نیاز به تخصص قوی دارد. کار در کشور آمریکا با حقوق بالا نیاز به سابقه و تجربه قوی دارد.
 
 
 
 

میانگین درآمد در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- میانگین درآمد در آمریکا - go2tr

 افرادی که در زمینه مکانیک در کشور آمریکا فعالیت دارد و به طراحی و ساخت و راه اندازی دستگاه ها مشغول هستند رتبه 17 در بین مشاغل پر درآمد در کشور آمریکا را داشته و البته در لیست شغل های قدیمی قرار دارد. 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آمریکا - go2tr

 تجزیه و تحلیل و برنامه های مالی و سرمایه گذاری و همینطور تصمیمات مهم مالی از دسته موارد بسیار مهم محسوب می شود. مدیریت مالی به نوبه خود رتبه دوازده در بین شغل های پر درآمد در کشور آمریکا را دارد. حقوق پایه برای این افراد بیش از 116 دلار در نظر گرفته شده است.
 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آمریکا - go2tr

در صورتی که فرد بخواهد از باشگاه ورزشی استفاده نماید باید 41 دلار هزینه در نظر بگیرد. افراد برای یک ساعت کرایه زمین تنیس در این کشور باید 21 دلار هزینه در نظر بگیرند.
 
 

قیمت برخی کالاهای اساسی در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور آمریکا - go2tr

      شیر بطری یک لیتری ۱٫۲ دلار

اقتصاد در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- اقتصاد در آمریکا - go2tr

ایالت متحده آمریکا بزرگترین اقتصاد دنیا را دارد به طوری که تولید ناخالص این کشور در سال 2018 بیش از 18.5 تریلیون اعلام شده است. این کشور 22 درصد از تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص داده است. 

امنیت مالی و اقتصادی در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- امنیت مالی و اقتصادی در آمریکا - go2tr

 مزرعه داری و جنگلداری در کشور آمریکا نیز از دیگر پتانسیل های درآمدزایی محسوب می شود که می تواند گردش مالی گسترده ای را ایجاد نماید و به اقتصاد این کشور کمک کند.

امنیت در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- امنیت در آمریکا - go2tr

بازدیدکنندگان در این کشور از امنیت کافی برخوردار هستند. مردم کشور آمریکا به مهاجران و توریست ها بسیار احترام می گذارند و سعی می کنند یک راهنماگر بسیار حرفه ای باشند.
 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آمریکا - go2tr

مهاجرت از طریق خانواده در کشور آمریکا به این صورت است که یا همسر وی باید شهروند آمریکا باشد، یا والدین او در این کشور اقامت داشته باشند.

ازدواج خارجی ها در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- ازدواج خارجی ها در آمریکا - go2tr

در کشور آمریکا دو ویزای نامزدی و ازدواج دیده می شود. ویزای نامزدی این کشور در مدت 3 ماه الی یک سال و نیم در نظر گرفته می شود. ویزای نامزدی این کشور برای کسانی است که با یک شهروند آمریکایی نامزد کرده اند و قرار است با او ازدواج کنند.

اجاره خانه در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- اجاره خانه در آمریکا - go2tr

در صورتی که قصد اجاره خانه در شهر واشنگتن دی سی کشور آمریکا را دارید باید بدانید که هزینه های موجود در این زمینه عموماً بالا هستند. یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود 896 دلار اجاره خواهد داشت و در صورتی که یک آپارتمان یک خوابه بیرون از شهر اجاره نمایید هزینه اجاره شما در حدود 700 دلار در نظر گرفته می شود.

خرید ملک در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- خرید ملک در آمریکا - go2tr

افرادی که قصد خرید خانه در کشور آمریکا را دارد در ابتدا باید مشخص نمایند که کدام شهر برای زندگی در این کشور بهتر است. سپس می توانند ارزیابی نمایند که آیا بودجه کافی برای خرید خانه در آن منطقه را دارند یا خیر.

ثبت شرکت در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- ثبت شرکت در آمریکا - go2tr

 افراد باید شماره امنیتی اجتماعی و شماره شناسایی پرداخت مالیات داشته باشند، این روال بسیار مهم است. گواهی احراز هویت از دیگر مواردی است که باید به طور دقیق ارسال شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- انواع ویزا و انواع اقامت در آمریکا - go2tr

در این بخش قصد داریم در مورد مهمترین انواع ویزای کشور آمریکا صحبت کنیم. . ویزای کشور آمریکا از نوع b یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که خود شامل سه نوع مختلف است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آمریکا - go2tr

الیات بردرآمد در کشور آمریکا از طریق بیمه، بخش بندی های مختلفی دارد.

خدمات بانکی و مالی در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- خدمات بانکی و مالی در آمریکا - go2tr

این بانک رتبه بالایی در لیست حساب های پس انداز دارد.
 یو اس بانک دارای درصدی بالاتر از میانگین 12 ماه در نرخ است. این بانک دارای فضای گسترده ای خدمات سپرده، کارت های اعتباری و وام مسکن و خودرو است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو-ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آمریکا- go2tr

طبق پیمان های مشترک نوشته شده بین کشورهای بزرگ دنیا ، کشور آمریکا رتبه بالایی دارد .

تشابهات فرهنگی آمریکا با ایران

موسسه اعزام دانشجو- تشابهات فرهنگی آمریکا با ایران - go2tr

مردم کشور آمریکا وعده ناهار را جدی نمی دانند و سعی می کنند صبحانه خوبی داشته باشند و سپس یک وعده عصرانه برای خود در نظر می گیرند، این روال در ایران کمتر دیده می شود و ایرانیان تایم نیم ساعت الی یک ساعت را برای ناهار در نظر می گیرند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- اعیاد و تعطیلات رسمی در آمریکا - go2tr

اول ژانویه در کشور آمریکا نخستین روز سال نو است. در این روز مردم به طور کلی دور هم جمع می شوند و سعی به پایکوبی و شادی دارند. سومین دوشنبه ماه ژانویه در کشور آمریکا بسیار مشهور است به طوریکه سالروز مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش حقوق مدنی محسوب می شود. 

دین در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- دین در آمریکا - go2tr

 مردم کشور آمریکا برای نقش دین در زندگی ارزش زیادی قائل هستند. در حدود 53 درصد از مردم این کشور معتقدند که در زندگی دین نقش بسیار مهم و ضروری دارد.

تفریح در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- تفریح در آمریکا - go2tr

 ورزش و بدنسازی و دوچرخه سواری و همینطور فوتبال های آمریکایی در کشور آمریکا از دیگر بخش های مهم است. ورزش هم یک حرفه مهم در این کشور بوده و هم یک فضای تفریحی بسیار عالی محسوب می شود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آمریکا - go2tr

شما برای حمل و نقل داخلی در این کشور نیاز به 1.9 دلار هزینه دارید در صورتی که از بلیط های یک طرفه استفاده نمایید هزینه شما 2 دلار می شود. تاکسی ها در کشور آمریکا از 2.7 دلار آغاز می شود، در صورتی که شما یک ساعت منتظر تاکسی بمانید برای انتظار یک ساعته 26 دلار هزینه در نظر می‌گیرید. 

فرهنگ آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- فرهنگ آمریکا - go2tr

 آمریکایی ها به نظام اقتصادی بسیار اعتقاد دارند. در این کشور سرمایه گذاری های فردی به جای خانوادگی صورت می گیرد. افراد سرمایه گذار در کشور آمریکا از ارزش و احترام بالایی برخوردار هستند، اما به طور کلی نظام قضاوتی در این کشور دیده نمی شود.

هنر آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- هنر آمریکا - go2tr

 ادبیات کشور آمریکا در چند سال مشخص رشد بی سابقه ای داشته است و مشهورترین چهرهای شناخته شده در زمینه ادبیات مربوط به این کشور است به طوریکه فرهنگ آن رشد خوبی داشته است.
 

ورزش در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- ورزش در آمریکا - go2tr

در زمینه ورزش مردم کشور آمریکا به فوتبال های آمریکایی، بیسبال و بسکتبال بسیار اهمیت می دهند. از دیگر ورزش های بسیار رایج در این کشور لاکراس است.

خرافات در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- خرافات در آمریکا - go2tr

در ایالت ورمانت کشور آمریکا خانه هایی از قرن 19 دیده می شود که دارای پنجره های شیبدار است. این پنجره ها به این دلیل است که جادوگران را از خانه دور نگاه دارد. در واقع شیب استفاد شده به این خاطر است که جادوگر نتواند وارد خانه شود.

شایعات در مورد آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- شایعات در مورد آمریکا - go2tr

نژادپرستی یک شایعه در کشور آمریکا محسوب می‌شود و نباید باور شود.

موارد ممنوعه در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- موارد ممنوعه در آمریکا - go2tr

هیچ نوع ممنوعیتی در زمینه پوشش در کشور آمریکا وجود ندارد و هر نوع ممنوعیت جرم محسوب می شود، مردم آزاد به انتخاب لباس خود هستند.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای افراد مقیم کشور آمریکا - go2tr

امنیت کشور آمریکا در وضعیت کنترل شده قرار دارد، میزان جرم در این کشور کمتر از قبل است، اما هنوز دزدی های کوچک در کشور آمریکا بسیار دیده می‌شود. 

تشابهات قوانین آمریکا با ایران

موسسه اعزام دانشجو- تشابهات قوانین آمریکا با ایران - go2tr

قوانین آمریکا با ایران متفاوت است در این کشور سخت گیری های زیادی دیده می‌شود. در رانندگی باید حواس فرد بسیار جمع باشد.

گواهینامه و خرید ماشین در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- گواهینامه و خرید ماشین در آمریکا - go2tr

گواهینامه آمریکا به صورتی است که می تواند حکم یک کارت شناسایی را برای شما داشته باشد. شما از این کارت به عنوان مدرک احراز هویت استفاده می کنید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آمریکا - go2tr

با توجه به جریان های سیاسی موجود بین ایران و آمریکا برای اطلاع از شرایط سفارت ایران و آمریکا از مشاوره های مستقیم استفاده نمایید.
 
 

نوع پوشش مردم آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- نوع پوشش مردم آمریکا - go2tr

پوشش در کشور آمریکا آزاد است. برخی از افراد از لباس های آزاد استفاده می کنند و برخی که اعتقاد دینی بالاتری دارند از لباس های پوشیده استفاده می کنند، در جشن ها اغلب از لباس های شاین استفاده می شود. 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- جغرافیا و شرایط آب و هوایی آمریکا - go2tr

 کشور آمریکا وسعت زیادی دارد و از نظر جغرافیایی نیز دارای پراکندگی های فراوانی است. به این ترتیب آب و هوای این کشور نیز متنوع است. آب و هوای این کشور نیمه استوایی است.

غذاهای آمریکا

موسسه اعزام دانشجو- غذاهای آمریکا - go2tr

 دونات های کشور آمریکا بسیار مشهور هستند و اغلب با کارامل های رنگی سرو می شود، این دونات ها در سایز های بزرگی عرضه می شود و برای کودکان یک وعده غذایی عالی است، طعم دونات ها عالی بوده و از مواد مقوی در طبخ آن استفاده می شود.