x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در فنلاند

فنلاند یک کشور زیبا و قدرتمند در منطقه اسکاندیناوی است که در بخش شمال اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر زیبای هلسینکی است. این کشور از نظر صنعتی، قدرت زیادی داشته و از نظر مساحت، رتبه 8 در اروپا را دارد. کشور فنلاند از سمت شمال با نروژ، از سمت شرق با روسیه و از سمت غرب با سوئد هم مرز است. در صورتی که فرد از نظر مهارت در وضعیت پایین باشد دستمزد وی 19.80.00 یورو و در صورتی که مهارت بالا داشته باشد دستمزد وی حدودا 4250.00 یورو در ماه برآورد می‌شود. میزان بهره‌وری در کشور فنلاند بر اساس نقاط شاخص 107.80 است. طبق آمار به‌دست آمده، هزینه زندگی یک خانواده در کشور فنلاند برای هر ماه حدودا 1700.00 یورو است. کشور فنلاند یک کشور گران قیمت است و هزینه زندگی در این کشور بالا است. با ثبت شرکت در کشور فنلاند، شما می‌توانید از اقامت صد در صد این کشور برخوردار شوید. در واقع ثبت شرکت در کشور فنلاند نیازی به شریک محلی ندارد و شما در این روش می‌توانید اقامت طولانی داشته باشید؛ پس از سه سال شرایطی فراهم می‌شود که درخواست اقامت دائم صورت بگیرد و پس از 5 سال اجازه دارید که درخواست اخذ پاسپورت این کشور را ارائه دهید.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در فنلاند
فهرست

حداقل حقوق در فنلاند

حداقل حقوق در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور فنلاند، حدود 7.00 اعلام شده است؛ این رقم در چندین سال گذشته در بدترین حالت، حدود 19 درصد بوده است. در این کشور، حدود 2538.00 هزار نفر شاغل هستند که رقم بسیار خوبی است و رشد 59 درصدی داشته است. آمارها نشان می‌دهد که نرخ مشارکت نیروی کار در کشور فنلاند نیز 66.10 درصد اعلام شده است و نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور، حدود 1.40 درصد است. طبق جدیدترین اخبار، دستمزد در هر ماه 3480.00 یورو اعلام شده است که بر اساس تولید، خدمات مهارت بالا و پایین دسته‌بندی می‌شود. نرخ بیکاری جوانان حدود 20.40 درصد است، دستمزد در تولید در کشور فنلاند بر اساس نقاط شاخص حدود 102.40 است. سن بازنشستگی در این کشور، هم برای آقایان و هم برای بانوان، 63 سال اعلام شده است. دز این کشور در صورتی که فرد از نظر مهارت در وضعیت پایین باشد دستمزد وی 19.80.00 یورو و در صورتی که مهارت بالا داشته باشد دستمزد وی حدودا 4250.00 یورو در ماه برآورد می‌شود. بهره‌وری در کشور فنلاند بر اساس نقاط شاخص به طور کلی 107.00 است. طبق آمار ها، هزینه زندگی یک خانواده در کشور فنلاند ماهیانه 1700.00 یورو اعلام شده است و در صورتی که فرد به تنهایی زندگی کند هزینه وی 1160.00 یورو در هر ماه خواهد بود. در حال حاضر در کشور فنلاند، حدود 2068.90 هزار نفر استخدام تمام وقت هستند که نسبت به 17 سال گذشته این رقم 2 برابر شده است و خوشبختانه شاهد رشد بالایی در این زمینه هستیم. طبق آخرین ارزیابی ‌ها، نمودار اقتصادی این کشور، رشد صعودی داشته است و این موضوع در حقوق و دستمزد افراد نیز دیده می‌شود. 

میانگین درآمد در فنلاند

میانگین درآمد در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور فنلاند هر ساله لیست شغل های بسیار مورد نیاز و اندکی مورد نیاز را اعلام می‌کند؛ همان‌طور که از نام شغل ها مشخص است، لیست اول به شغل هایی اختصاص می‌یابد که کشور فنلاند نیاز فوری به آن دارد و لیست دوم مربوط به شغل هایی است که نیازی کمتری به آن‌ها وجود دارد. در صورتی که شما بتوانید در یکی از شغل های لیست اول پذیرش شوید، حقوق شما مانند یک شهروند کشور فنلاند ارزیابی می‌شود. یکی از شغل های بسیار مهم در کشور فنلاند، تعمیر و تجهیزات برق و لوازم الکترونیکی است؛ این شغل از دسته شغل هایی است که شاید نیروی کار مورد نیاز آن در داخل کشور فنلاند نیز وجود داشته باشد، اما نیروی کار ماهر در این زمینه کم دیده می‌شود و درآمد این شخص در فنلاند نسبت به درآمد شخصی در همین شغل در ایران، حدود 29 درصد بیشتر است.

برنامه نویسی و کار های مربوط به آی‌تی و سخت افزار، از دیگر شغل های پر درآمد در کشور فنلاند محسوب می‌شوند؛ درآمد این شغل ها در فنلاند، 2 برابر ایران است. شایان ذکر است که کشور فنلاند، یکی از کشورهایی است که امکانات مالی خوبی برای کارآفرینی فراهم ساخته و کسانی که به قصد ثبت شرکت و یا ایجاد کار، کشور فنلاند را انتخاب کرده‌اند در این زمینه بسیار موفق هستند. توجه داشته باشید که کشور فنلاند، یک کشور گران‌قیمت است و هزینه زندگی در این کشور بالا است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فنلاند

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور فنلاند، عضو شینگن است و سیستم رفاه اجتماعی مناسبی در آن حاکم است. این کشور از نظر اقتصادی در ثبات مشخصی است و امکان کاریابی و همین‌طور تحصیل رایگان نیز در دانشگاه های آن وجود دارد. برای مهاجرت به کشور فنلاند روش های زیادی پیش روی افراد است که برخی از آنها به اقامت دائم این کشور ختم می‌شوند. کشور فنلاند یک کشور صنعتی است و تولیدات لوازم برقی و مهندسی در این کشور رونق زیادی دارد؛ بیکاری در کشور فنلاند رو به کاهش است و مشخص است که از دسته کشورهای قدرتمند در زمینه ایجاد شغل و کارآفرینی محسوب می‌شود؛ با این حال یافتن شغل در کشور فنلاند، کار ساده ای نیست؛ روال به این صورت است که دولت کشور فنلاند آگهی کاری خود را در کشور فنلاند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعلام می‌کند و آگهی در مجموع به مدت 6 ماه در معرض دید عمومی قرار می‌گیرد؛ در صورتی که نیروی متخصص در این زمینه یافت نشد، کارفرما اجازه دارد که فرد مورد نظر خود را از سایر کشورها انتخاب نماید. این روش گاهاً بسیار دشوار است و شاید افراد کمی شانس پذیرش در این روش را داشته باشند. اغلب مشاغل مهندسی از نظر کیفیت به هم مشابه هستند و شما برای ورود به این بخش ها باید مهارت بالایی داشته باشید، در غیر این صورت از سوی کارفرما پذیرش نمی‌شوید. شایان ذکر است که اغلب مشاغل در کشور فنلاند بر اساس مهارت شما درآمد‌گذاری شده‌اند. حقوق رشته برق نسبت به سایر رشته های مهندسی بیشتر است. فنلاند، جهت کار در این کشور، ویزای یک ساله موقت برای افراد صادر می‌کند و سپس ویزای مورد نظر به مدت دو بار تمدید می‌شود؛ در صورتی که روال کاری در وضعیت صحیحی پیش برود و شما در شغل مورد نظر به مهارت بالا برسید، اجازه دارید که اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

کار در فنلاند

یکی از کشورهای پرطرفدار برای اقامت و کار، کشور فنلاند است. یافتن کار در کشور فنلاند نیاز به آموزش زبان فنلاندی دارد. این کشور به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است و از سطح رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار می باشد. برای یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور می توانید از طریق آگهی های استخدامی، درخواست خود را برای کارفرما ارسال کرده و چنانچه بتوانید پذیرش آنان یا دعوتنامه دریافت کنید، می‌توانید برای دریافت ویزای کار در فنلاند اقدام کنید. بهترین موقعیت های کاری در این کشور اغلب خدماتی و یا شرکتی هستند. اگر به عنوان دانشجو به این کشور سفر کنید می توانید به عنوان پژوهشگر در فنلاند مشغول به کار شوید.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در فنلاند

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور فنلاند یک کشور گران قیمت و لوکس برای زندگی است و این موضوع نیز سبب شده است که اغلب افراد، روش سرمایه گذاری را جهت ورود به کشور فنلاند انتخاب کنند. در این‌جا به چند نمونه از هزینه‌های زندگی در این کشور می‌پردازیم:

هزینه آب و برق و گاز مصرفی در کشور فنلاند در یک آپارتمان 85 متری، حدود 133.32 یورو برای هر ماه تعیین شده است. تعرفه ای که برای یک دقیقه مکالمه با تلفن اعتباری در نظر گرفته شده‌، 0.07 یورو است. شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور فنلاند باید 14.00 یورو هزینه پرداخت کنید، در صورتی که علاقه به باشگاه های ورزشی و تناسب اندام دارید، هزینه شما در این بخش برای یک ماه، حدود 32.42 یورو برآورد شده است. شما همچنین برای اجاره یک ساعت زمین تنیس در این کشور، باید 23.68 یورو پرداخت کنید. 

در صورتی که شما بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران گران قیمت در کشور فنلاند میل کنید، باید 12.00 یورو هزینه کنید؛ حال اگر بخواهید برای دو نفر، سه وعده غذا در یک رستوران معمولی را لحاظ کنید هزینه شما 60.00 یورو می‌شود.

شما برای خرید یک بلیط یک‌طرفه حمل و نقل عمومی، باید 2.80 یورو هزینه در نظر داشته باشید، هزینه تاکسی یک کیلومتری در این کشور 1.40یورو تعیین شده است، هزینه تاکسی برای یک ساعت انتظار در کشور برزیل 47.04 یورو و هزینه ی تاکسی مبدا، 6.00 یورو ارزیابی شده است.

شما برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور باید حدود 79.76 یورو هزینه در نظر بگیرید؛ این در حالی است که هزینه خرید یک دست لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای در این کشور 30.90 یورو تعیین شده است.

هزینه خرید یک جفت کفش نایک در کشور برزیل 323.2279.45 یورو است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در فنلاند

قیمت برخی کالاهای اساسی در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک بطری شیر یک لیتری 0.95 یورو

یک قرص نان 500 گرمی 1.81 یورو

یک شانه تخم مرغ 12 تایی1.98 یورو 

یک بسته پنیر محلی 1 کیلوگرمی 6.52 یورو

یک کیلوگرم سیب 2.10 یورو

یک کیلو گرم پرتقال 1.66 یورو

یک کیلو گرم سیب زمینی 0.88 یورو

یک عدد کاهو 2.04 یورو

یک پاکت سیگار 7.40 یورو 

اقتصاد در فنلاند

اقتصاد در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور فنلاند، یکی از کشورهای توسعه یافته صنعتی و یکی از کشورهایی است که سعی در ریشه کن کردن فقر دارد که تا امروز بسیار موفق بوده است.

در کشور فنلاند سیستم های مالیاتی نقش بسیار مهمی دارند و بسیار سنگین‌اند؛ به‌طوری‌که 30 درصد از بودجه دولت از مالیات به دست می‌آید که البته 80 درصد آن‌ها به صورت مستقیم و 20 درصد به صورت غیر مستقیم هستند. در نظر داشته باشید که اقتصاد کشور فنلاند یک اقتصاد دو سویه است؛ یعنی اگر شما مالیات بیشتری پرداخت نمایید، درآمد و رفاه اجتماعی شما بیشتر می‌شود. مردم کشور فنلاند در  رفاه کامل مالی زندگی می‌کنند و کاهش بودجه های اقتصادی در این کشور بسیار کم دیده می‌شود. رشد تولید ناخالص اقتصاد در کشور فنلاند به طور کلی بیش از 5 درصد بوده است و این رقم نشان می‌دهد که کشور فنلاند سعی دارد که تولیدات داخلی را جزو منابع درآمدزایی خود قرار دهد. تولید ناخالص داخلی در کشور فنلاند، یک بخش بسیار مهم اقتصادی در این کشور محسوب می‌شود

این کشور در زمینه کشاورزی، صنعت و خدمات نیز رشد بالایی داشته است؛ روال های تجاری و داد و ستد های اقتصادی و مالی در کشور فنلاند از دیگر بخش های سودآور این کشور هستند. صادرات این کشور بیشترشامل ماشین آلات صنعتی و یا مواد شیمیایی می‌شود. آهن آلات و کاغذ و خمیر کاغذ نیز جزو محصولات صادراتی این کشور هستند. مواد غذایی ارگانیک از دسته محصولات وارداتی کشور فنلاند محسوب می‌شود. شرکای اصلی تجاری این کشور، آلمان، سوئد، روسیه و ایلات متحده آمریکا هستند. از بخش های قدرتمند اقتصادی کشور فنلاند، می‌توان به رشد تکنولوژی در این کشور نیز اشاره کرد. 

رتبه کشور فنلاند در زمینه بهداشت و درمان بسیار بالا بوده است و این موضوع سبب شده است که این کشور سود خوبی از تسهیلات بیمه ای به‌دست آورد. 

امنیت مالی و اقتصادی در فنلاند

امنیت مالی و اقتصادی در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک های کشور فنلاند یکی امن‌ترین فضاها برای سرمایه‌گذاری هستند؛ در کشور فنلاند فضا برای سرمایه گذاری های کلان، به دو بخش تقسیم شده است؛ دسته اول سرمایه گذاری های روتین و دسته دوم سرمایه گذاری های کم اما پیوسته است. در این کشور سرمایه گذاری های صنعتی رشد خوبی داشته است  سرمایه‌گذاری های کلان در زمینه‌ی آموزشی نیز به سود بالایی رسیده‌اند.

در کشور فنلاند، پارچه، الیاف و خمیر کاغذ از نظر کیفیت رتبه بالایی دارند. 

شایان ذکر است که اگر شما سرمایه های مستقیمی در پروژه های دولتی کشور فنلاند در نظر بگیرید، می‌توانید به نتیجه خوبی برسید. این کشور سیاست های مشخصی در زمینه مالیاتی داشته و در این زمینه امنیت بالایی دارد. در نظر داشته باشید که این کشور توانسته برای سال آینده یعنی 2020 بهترین ساختار اقتصادی بنیادی را برنامه‌ریزی کند.

امنیت در فنلاند

امنیت در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور فنلاند، یک کشور آرام و امن است. علاو بر امنیت اجتماعی، امنیت اقتصادی و کاری در این کشور به چشم می‌خورد؛ یعنی شما از لحاط کاری نیز نگرانی‌ای نخواهید داشت و در طول روز هفت ساعت و نیم در یک فضای بسیار آرام مشغول به کار خواهید بود.

در این کشور شما امنیت و سلامت جسمی بالایی دارید، هوای بسیار تمیز کشور فنلاند از دیگر ویژگی های مثبت این کشور است. نبودن ترافیک زیاد در این کشور، خطراتی که در مسیر حمل و نقل دیده می‌شود را نیز بسیار کمتر از قبل کرده است.

مردم کشور فنلاند، بسیار آرام و متواضع هستند، احترام بین مردم این کشور بسیار مهم بوده و قوانین زیادی بر پایه احترام شکل گرفته است. همچنین در این کشور، تناسب ایده‌آلی بین هزینه‌ها و درآمد دیده می‌شود و این موضوع سبب شده است که میزان دزدی در کشور فنلاند بسیار کم شود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فنلاند

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت برای خود و برای همراه در کشور فنلاند یکی از موضوعات پر سوال محسوب می شود که جا دارد به طور دقیق ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که شما برای اقامت در این کشور باید در ابتدا از نظر بودجه وضعیت خوبی داشته باشید حقیقت این است که اقامت در کشور فنلاند بدون داشتن بودجه مناسب بسیار دشوار و مشکل ساز است و شاید هرگز نتواند نتیجه خوبی را شکل دهد. ارزیابی ها نشان می دهد که اخذ اقامت برای همراه در کشور فنلاند از دسته مواردی است که می تواند بسیار ایده آل باشد. همراه در کشور فنلاند می تواند توسط یکی از اقوام درجه یک خود ورود نماید.

مراحل اقامت در کشور فنلاند را ارزیابی می‌کنیم:

در مرحله اول افراد ویزای متناسب با هدف خود را اخذ می‌کنند؛ توجه داشته باشید که اخذ ویزای این کشور کار چندان ساده‌ای نیست.

سپس شرایط شما پس از یک دوره زندگی (حداقل 3 ساله) در کشور فنلاند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؛ در صورتی که از نظر مالی و امنیتی وضعیت خوبی داشته باشید، می‌توانید به سادگی اقامت این کشور را اخذ کنید.

لازم به ذکر است که اخذ اقامت برای همراه نیاز به نامه تمکن مالی دارد. اقامت در کشور فنلاند به سه بخش تقسیم شود: اقامت موقت، اقامت دائم و اخذ پاسپورت، این سه مورد با هم فرق داشته و از نظر زمانی و پیچیدگی؛ اخذ پاسپورت  بسیار دشوارتر از سایرین است.

ازدواج خارجی ها در فنلاند

ازدواج خارجی ها در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ازدواج با یک فرد از تبعه کشور فنلاند باید سه دسته مدارک ارائه دهید:

دسته اول شامل مدارک هویتی ، پاسپورت ، شناسنامه ، عکس و سند ازدواج است. 

دسته دوم مدارکی هستند که همسر متقاضی در کشور فنلاند دارد که شامل برگه‌های شهرداری و برگه های مالیاتی است. 

دسته سوم مدارکی است که واقعی بودن ازدواج را مشخص نماید که شاید این مرحله کمی دشوار باشد. این مدارک می‌تواند پرینت شماره تلفن باشد و یا عکس های مشترکی که در طول نامزدی گرفته شده است، توجه داشته باشید که این موضوع از سوی مأموران سفارت بسیار دقیق ارزیابی می‌شود.

زمانی که با یک فرد از تبعه کشور فنلاند ازدواج نمایید، به شما یک کارت اقامت موقت داده می‌شود؛ پس از 4 سال زندپی مشترک با همسرتان، اجازه دارید که درخواست اقامت دائم دهید؛ در این زمان توصیه می‌شود که به زبان فنلاندی نیز مسلط شوید تا شانس شما در اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور، بالا رود. از نظر قضایی نیز نباید مرتکب جرمی شده باشید. عموما پس از 10 سال زندگی در این کشور، افراد می‌توانند جهت اخذ پاسپورت فنلاند اقدام کنند که البته اگر بچه دار شده باشند، این مدت به 5 سال تقلیل می‌یابد.

ازدواج با یک فرد از تبعه کشور فنلاند، باید واقعی باشد و نیاز است که واقعی بودن به طور دقیق ثابت شود، فراموش نکنید که دولت این کشور در این زمینه سخت گیری های زیادی دارد. مورد بعدی ارائه نامه تمکن مالی از سوی همسر شما در کشور فنلاند است که بسیار مهم است. همسر شما باید از نظر کاری و مالی بتواند از پس هزینه های زندگی شما  در این کشور، بر‌آید و بتواند مسکن و هزینه یک سال اول زندگی را به صورت نقدی تامین کند.


اجاره خانه در فنلاند

اجاره خانه در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد داشته باشید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر هلسینکی اجاره نمایید، نیاز به هزینه 911.15 برای هر ماه دارید، عموماً آپارتمان ها مبله هستند و وسایل اصلی زندگی نیز در این آپارتمان ها دیده می‌شود.

در صورتی که قصد داشته باشید یک آپارتمان یک خوابه در حومه شهر اجاره کنید، باید 730.60 یورو هزینه کنید.

اگر بخواهید یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر اجاره کنید هزینه شما حدود 1.644.17 یورو برای هر ماه و هزینه اجاره‌ی همین آپارتمان در حومه شهر، ماهیانه تقریبا 1.195.14 یورو خواهد بود. توجه داشته باشید که در سطح شهر خانه هایی وجود دارد که از نظر کیفیت و اقامت وضعیت خوبی دارند اما در لیست خانه های اشتراکی قرار گرفته‌اند. خانه های اشتراکی در این کشور، به خانه هایی گفته می‌شود که در طول روز اجاره داده می‌شوند و شب ها گزینه خوبی برای استراحت هستند؛ این خانه ها برای اقامت موقت افراد بوده و از نظر هزینه نسبت به سایر گزینه‌ها ارزان‌تر است. به طور کلی اجاره آپارتمان در کشور فنلاند بر اساس موقعیت جغرافیایی، میزان امکانات و مساحت آن‌ها ارزیابی می‌شود و کسانی که به امکانات متوسط قانع باشند، می‌توانند در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند.

خرید ملک در فنلاند

خرید ملک در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور فنلاند یکی از روش های سرمایه گذاری محسوب می‌شود که اگر از نظر قیمت و موقعیت و مساحت، خانه در وضعیت مطلوبی باشد، پس از دوره ای به اقامت دائم افراد بسیار کمک می‌کند. شما برای خرید ملک در کشور فنلاند برای هر متر مربع در مرکز شهر باید 6.992.63 یورو هزینه در نظر داشته باشید، این هزینه در حومه شهر،3.951.76 یورو خواهد بود. هزینه‌ها برای خرید خانه در فنلاند، باتوجه به متراژ و امکانات تعیین می‌شوند و مراحل خرید خانه در این کشور به این صورت است که شما مبلغی را در ابتدا به عنوان پیش پرداخت ارائه می‌دهید و مابقی را در سال های بعد به عنوان مبلغ اضافه در نظر می‌گیرید؛ در نظر داشته باشید که این آپارتمان ها در ابتدا به نام شما سند نمی‌خورند.

ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ثبت شرکت در کشور فنلاند، در ابتدا باید فرم مرطوبه را تکمیل نمایید؛ این فرم به طور دقیق شرایط، هدف و میزان بودجه شما را مشخص می‌سازد. نیاز است که پلان بیزینسی شما به دولت کشور فنلاند ارائه شود و سپس باید منتظر بمانید که طرح اقتصادی شما مورد تأیید دولت فنلاند قرار بگیرد؛ در نظر داشته باشد که وقت سفارت این کشور مرحله دوم است و نیاز است که در این مرحله سوال و جواب صورت بگیرد. یک مرحله دیگر، پیش پرداخت است؛ این مرحله برای کسانی است که قصد دارند تجارتی در کشور فنلاند راه اندازی نمایند.

با ثبت شرکت در کشور فنلاند، شما می‌توانید از اقامت صد در صد این کشور برخوردار شوید؛ در واقع ثبت شرکت در کشور فنلاند نیازی به شریک محلی ندارد و شما در این روش می‌توانید اقامت طولانی داشته باشید. شما پس از 3 سال اقامت موقت و کار با درآمد بالا در این کشور، اجازه ی در خواست اقامت دائم و پس از 5 سال اجازه درخواست پاسپورت کشور فنلاند را دارید که به‌وسیله آن می‌توانید حساب شخصی داشته باشید و این موضوع می‌تواند به گردش مالی شما کمک زیادی بکند؛ به تبع آن/ف شما اجازه دارید که برندینگ مخصوص به خود را داشته باشید و درنتیجه شرکت شما از نظر مارک تجاری به رتبه خوبی می‌رسد. 

دولت کشور فنلاند اعلام کرده است که اگر فرد از نظر طرح اقتصادی قوی باشد اما از نظر اقتصادی وضعیت ضعیفی داشته باشد، به او وام هایی با بهره کم داده می‌شود؛ به این ترتیب ثبت شرکت کمی آسان‌تر می‌شود.

انتخاب نام شرکت نیز بسیار مهم است؛ نام شرکت باید کوتاه، با معنی و همین‌طور متناسب با هدف شرکت باشد و از استفاده از نام های تکراری باید پرهیز شود. طرح توجیه اقتصادی برای حساب های بانکی بسیار مهم است و نیاز است که افراد آخرین مدرک تحصیلی خود را نیز ارائه دهند.

شما برای ثبت شرکت در کشور فنلاند نیاز به اوراق بهادار دارید، همین‌طور شرکت شما نیاز به حسابرس خبره دارد. ثبت شرکت به روش های انفرادی نیز در این کشور صورت می‌گیرد.


انواع ویزا و انواع اقامت در فنلاند

انواع ویزا و انواع اقامت در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ انواع ویزا در کشور فنلاند، باید در ابتدا هدف گذاری دقیقی داشته باشید؛ هدف گذاری شما باید به شکلی باشد که نتیجه بخش واقع شود. انواع ویزای کشور فنلاند شامل سرمایه گذاری، کار ، تحصیل ، ازدواج  و کارآفرینی است.

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور فنلاند نیاز به سرمایه خوبی دارید. برای کار در کشور فنلاند باید از نظر سابقه کاری وضعیت خوبی داشته باشید و برای خرید ملک در این کشور نیز باید از نظر مالی وضعیت خوبی داشته باشید. تحصیل در کشور فنلاند نیاز به پذیرش در یکی از دانشگاه های مشهور دارد و همین‌طور باید از نظر سواد و علم نیز وضعیت شما قابل قبول باشد.

در کشور فنلاند ویزای سرمایه گذاری در کمتر از یک ماه صادر می‌شود و ویزای کار این کشور بر اساس میزان سابقه کاری و ... صورت می‌گیرد.

ویزای ازدواج در کشور فنلاند، در صورتی که واقعی و با تمکن مالی درست صورت بگیرد، می‌تواند در کمتر از سه ماه صادر شود. کارآفرینی در کشور فنلاند نیاز به طرح توجیهی اقتصادی دارد و حدود 2 ماه زمان نیاز است که طرح اقتصادی شما ارزیابی شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم فنلاند

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه و تسهیلات درمانی در کشور فنلاند بسیار مهم است. بیمه در این کشور برای کودکان از مزایای بالایی برخوردار است؛ به طوری که افراد می‌توانند کودکان خود را از بدو تولد بیمه کنند و چشم و گوش و دندان و وضعیت جسمی آن‌ها را به طور دقیق ارزیابی کنند. تسهیلات درمانی در کشور فنلاند بسیار مهم است و دولت این کشور سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه صورت داده است. افراد برای دریافت درمان و تسهیلات بیمه‌ای در این کشور باید در ماه مبلغ مشخصی را در نظر بگیرند.


در صورتی که برای کار به کشور فنلاند می‌روید، می‌توانید از خدمات درمانی بخش عمومی این کشور استفاده نمایید؛ خدمات درمان در کشور فنلاند به زبان های فنلاندی و سوئدی صورت می‌گیرد. در این کشور، بیمه‌ای در بخش های بهداشت و توانبخشی، مراقبت های درمانی اتباع خارجی، مراقبت های درون و برون مرزی و همین‌طور اصطلاحات پزشکی و درمانی وجود دارد. خدمات درمانی عمومی شامل درمانگاه، پزشکی عمومی، پرستاری و .. است. منابع مالیاتی نیز در این زمینه بسیار دیده می‌شود. در درمانگاه های دولتی شرایط برای درمان دهان و دندان دیده نمی‌شود.

خدمات بانکی و مالی در فنلاند

خدمات بانکی و مالی در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم فنلاند امن ترین بانک های جهان را دارند و علت رشد اقتصادی در این کشور نیز وجود همین فضای امنیتی است. برخی از بانک های این کشور برای افتتاح حساب برای ساکنان غیر دائمی در این کشور سخت‌گیری هایی دارند که مشکل ساز خواهد بود. تعدادی بانک های مخصوص مهاجران در فنلاند دیده می‌شود که اجازه می‌دهد بتوانید امکانات پرداخت آنلاین و موبایل و قبوض را نیز فراهم سازید. امکان احراز هویت و گرفتن کارت های مالیاتی نیز در این بانک‌ها وجود دارد. 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در فنلاند

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاسپورت فنلاند رتبه 3 را به خود اختصاص داده است و به شما اجازه می‌دهد با داشتن پاسپورت این کشور به 165 کشور بزرگ دنیا سفر داشته باشید. فنلاند از دسته کشورهایی است که سهولت رفت و آمد را به سادگی فراهم ساخته است.

تشابهات فرهنگی فنلاند با ایران

تشابهات فرهنگی فنلاند با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
  • یک فرهنگ جالب مردم فنلاند این است که در انتخاب کلمات خود بسیار دقت می‌کنند و معتقد هستند که کلام باید از سکوت با ارزش تر باشد.
  • مردم کشور فنلاند بسیار وطن پرست هستند؛ این رفتار در بین مردم ایران نیز دیده می‌شود.
  • مردم کشور فنلاند مانند ایران به ورزش اهمیت زیادی می‌دهند و غرور زیادی در رشته های ورزشی مختلف دارند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در فنلاند

اعیاد و تعطیلات رسمی در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


1 ژانویه در فنلاند، روز آغاز سال نو است. در این تاریخ کل کشور تعطیل شده و افراد مشغول به خواندن دعای سال جدید می‌شوند.

 6 ژانویه در فنلاند روز صبح بخیر است. صبح بخیر در فنلاند به روزی گفته می‌شود که افراد سعی می‌کنند صبحانه را با هم صرف کنند که البته هدف اصلی این روز دور هم جمع شدن است.

14 فوریه در فنلاند روز ولنتاین است، در این روز مردم به عزیزان خود گل و شیرینی و هدیه می‌دهند.

30 آوریل در فنلاند مشهور به شب زنده داری است و مشخص است که در این روز افراد می بایست در کنار هم جمع شده و ساعات خوشی را بگذرانند.

 1 نوامبر در فنلاند روز پرستار و تعطیل رسمی است و تعطیلی این روز به پاس تشکر از زحمات پرستاران است.

25 دسامبر در فنلاند روز کریسمس نام دارد که عید مردم این کشور است.

دین در فنلاند

دین در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حدود 70 درصد از جمعیت کشور فنلاند مسیحی لوتری، 1 درصد افراد مسیحی ارتدوکس، 27 درصد بی دین بوده و گرایش به سایر ادیان در این کشور کمتر از 1 درصد است.

تفریح در فنلاند

تفریح در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فنلاند از دسته کشورهای سردسیر جهان است بنابراین تفریح در این کشور بیشتر جنبه ورزش های زمستانی دارد. زمستان در این کشور وسیع است و خانه ها و فضای برفی موجود اجازه اسکی روی یخ را فراهم می‌سازد.

پارک ملی نوکسیو یکی از پارک های فنلاند است که با ورود به آن ابرها را زیر پای خود احساس می‌کنید.

کواوولا در تابستان از دیگر دیدنی های فنلاند محسوب می‌شود، کواولا یک مزرعه طلایی رنگ است که حیوانات زیادی در آن زندگی می‌کنند؛ بازدید از این منطقه بسیار دل انگیز بوده و منطقه‌ای زیبا برای عکس برداری به شمار می‌آید.

جنگل های فنلاند در غروب آفتاب از دیگر دیدنی های این کشور زیبا محسوب می‌شود.

در فنلاند اتاقک های شیشه ای زیبایی وجود دارد، این اتاقک ها اغلب به صورتی طراحی شده‌اند که بخش های بیرونی آن‌ هر یک دارای زاویه های مشخصی هستند. این اتاقک ها بسیار گرم بوده و برای مسافرانی که قصد اقامت کوتاه در فنلاند دارند بسیار عالی است.

قلعه باستانی هام در فنلاند از قلعه های دیدنی در این کشور است که دارای فضای آبی بسیار دل انگیزی بوده و جزو تفریحات بسیار جذاب در فنلاند محسوب می‌شود.

مراکز تجاری کشور فنلاند نیز بسیار زیبا و خوش رنگ هستند و مشخصا بازدید از این مراکز تجاری می‌تواند شما را فضای مدرن فنلاند آشنا نماید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در فنلاند

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای حمل و نقل در کشور فنلاند نیاز به تهیه بلیط دارید و معمولا از پول نقد در این کشور استفاده نمی‌شود.

در این کشور اگر شما بخواهید بلیط یک طرفه روزانه خریداری کنید باید حدود 2.80 یورو هزینه در نظر بگیرید؛ اگر بخواهید در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید، می‌توانید از بلیط ماهانه به ارزش 54.85 یورو نیز استفاده کنید. جابجایی با تاکسی در کشور فنلاند به اندازه یک کیلومتر 1.40 یورو و جابه‌جایی با تاکسی با یک ساعت انتظار، 47.04 یورو هزینه خواهد داشت. قیمت یک لیتر بنزین در فنلاند، 1.54 یورو تعیین شده است. کشور فنلاند یک کشور مطمئن در زمینه حمل و نقل شهری است.

فرهنگ فنلاند

فرهنگ فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم فنلاند بسیار علاقه دارند که در مورد کشورشان صحبت شود و در این زمینه آماده پاسخ دهی هستند

· در بین مردم فنلاند بی ادبی و یا استفاده از کلمات نامناسب اصلاً دیده نمی‌شود.

هنر فنلاند

هنر فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ماکت سازی یکی از هنرهای مشهور در فنلاند است که اغلب در رشته های معماری دیده می‌شود. ساخت ماکت ساختمان های این کشور به شکل سه بعدی و چند بعدی، از نظر زیبایی در دنیا شهرت دارد. بانوان در فنلاند به این هنر علاقه بیشتری دارند.

در فنلاند تئاتر و نمایش‌های گروهی و خیابانی بسیار دیده می‌شود و به بخشی از فرهنگ این کشور تبدیل شده است.

ادبیات و شعرخوانی از دیگر بخش های هنری پرطرفدار در فنلاند هستند .

ورزش در فنلاند

ورزش در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


سونا یکی از ورزش های ابداع شده توسط مردم فنلاند است؛ این ورزش که در دنیا شهرت دارد، توانسته در جنبه های مفهومی و تئوریک نیز وارد شود.

خرافات در فنلاند

خرافات در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم این کشور خرافات زیادی درمورد کلمات دارند و برخی از کلمات را در برخی از زمان ها استفاده نمی‌کنند زیرا معتقد هستند که برایشان مرگ  به همراه خواهد داشت. 

مردم خرید خانه در کشور فنلاند را با دعا آغاز می‌کنند.

شایعات در مورد فنلاند

شایعات در مورد فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینکه بانوان در فنلاند وارد پست های مهم سیاسی نمی‌شوند دروغ است. در فنلاند نگرش‌های مرد سالارانه دیده نمی‌شود و نباید شایعات در این زمینه را باور کنید.

موارد ممنوعه در فنلاند

موارد ممنوعه در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور فنلاند حق ندارید کسی را به خاطر زبان و یا لهجه‌ای که دارد مسخره کنید، این کار یک بی‌احترامی بزرگ محسوب شده و مؤاخذه می‌شوید.

در این کشور حق ندارید کودکان را مجبور به کار کنید؛ آنها باید تحصیل کنند.

کار در کشور فنلاند به صورت غیر قانونی جرم محسوب می‌شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم فنلاند

خطرات احتمالی برای افراد مقیم فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطر خاصی برای افراد وجود ندارد.

تشابهات قوانین فنلاند با ایران

تشابهات قوانین فنلاند با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

احوال‌پرسی در فنلاند عموماً با دست دادن و ارتباط چشمی آغاز می‌شود؛ این موضوع در ایران نیز وجود دارد.

در فرهنگ غذاخوری مردم فنلاند استفاده از گوشت بسیار مهم است.

گواهینامه و خرید ماشین در فنلاند

گواهینامه و خرید ماشین در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید یک ماشین در فنلاند، باید در ابتدا معاینه فنی را بگذرانید؛ فرقی نمی‌کند ماشین شما صفر باشد و یا دست دوم در هر صورت باید معاینه فنی داشته باشد. همچنین نیاز است که یک مکانیک خبره نیز آن را مورد ارزیابی قرار دهد. اخذ گواهینامه نیز در فنلاند نیاز به آزمون عملی و تئوری دارد.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در فنلاند

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آدرس سفارت فنلاند در تهران ، خیابان میرزاپور ، خیابان حدادیان ، پلاک 2 است.

نوع پوشش مردم فنلاند

نوع پوشش مردم فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

. در این کشور حجاب آزاد است اما به دلیل برودت هوا استفاده از لباس های پوشیده بسیار دیده می‌شود.

 .افراد معمولا از لباس های پشمی بزرگ استفاده می‌کنند و اغلب کاپشن های بادی به تن دارند 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی فنلاند

جغرافیا و شرایط آب و هوایی فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فنلاند یک کشور زیبا و قدرتمند در منطقه اسکاندیناوی است که در بخش شمال اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر زیبای هلسینکی است. این کشور از نظر صنعتی قدرت زیادی دارد و از نظر مساحت، دارای رتبه 8 در اروپاست. فنلاند از سمت شمال با نروژ، از سمت شرق با روسیه و از سمت غرب با سوئد هم مرز است.

کشور فنلاند، تابستان های ملایمی دارد اما زمستان های آن سرد است. در فصل زمستان در مناطق شمالی این کشور، خورشید تا 2 ماه طلوع نمی‌کند. فصل زمستان این کشور برای اسکی سواری بسیار مناسب است.

ماه‌های ژوئن تا آگوست بهترین زمان برای سفر به این کشور محسوب می‌شود و هوا آفتابی و مناسب است.

این کشور از نظر زمانی، حدود یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

غذاهای فنلاند

غذاهای فنلاند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ماهی دودی یکی از خوش‌طعم ترین غذاهای کشور فنلاند محسوب می‌شود که به وفور در بازار یافت شده و به صورت کبابی نیز سرو می‌شود. این غذا بسیار اشتها آور است.

شاه ماهی بالتیک از دیگ غذاهای معروف در فنلاند است که برای تهیه آن از خمیر های مخصوصی استفاده شده و در کره سرخ می‌شود. این غذا به صورت چیپسی است و با سیب زمینی های کوچک سرو می‌شود.

مردم این کشور به گوشت گوزن بسیار علاقه دارند. گوشت گوزن یکی از غنی ترین منابع پروتئینی محسوب می‌شودو سرشار از امگا 3، امگا 6 و روی است.

پای کارلین از سنتی‌ترین غذاهای فنلاند است، این غذا از نان های کوچک و پوره سیب زمینی تهیه می شود و در آن از ریشه سبزیجات نیز استفاده می‌شود. 

فرنی به عنوان یک وعده صبحانه در فنلاند محسوب می‌شود که با کره و مارمالاد سرو می‌شود. فرنی با میوه های خشک شده، آجیل، شکر، خامه و برنج سیاه تهیه می‌شود.

پای بلوبری یک غذا با ساور کریم و یا ماست است که به عنوان دسر استفاده می‌شود؛ این غذا اغلب خشک و بیسکوییتی شکل است.

کالاکوکو یا پای ماهی از غذاهای لای فویل پیچیده شده در فنلاند است که در فر گذاشته می‌شود و در آن از اسلایس های نان گرم و سرد استفاده می‌شود.

تمشک وحشی در جنگل های شمالی کشور فنلاند یافت می‌شود و مزه ترشی دارد؛ این تمشک ها که سرشار از آنتی اکسیدان هستند، اغلب نارنجی رنگ بوده و برای دسر از آن‌ها استفاده می‌شود. 

آخرین ویرایش: 2019-05-18 13:29:32 8,701