x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل در کشور قبرس شمالی - go2Tr

در کشور قبرس شمالی، به خاطر داشتن  آب و هوای معتدل، و نزدیکی فرهنگ و زندگی کشور قبرس به ایران و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل نسبت به تحصیل در اروپا، بسیاری از دانشجویان ایرانی مشتاق تحصیل در این کشور هستند.

این کشور سه دانشگاه  دارد که هر سه رتبه بالایی را در سطح بین الملل دارند و از نظر آموزشی در درجه بالایی قرار دارند به همین خاطر قبرس شمالی  به یک کشور دانشگاهی مشهور شده است. دارای دانشگاه‌هایی مثل دانشگاه آمریکایی گیرنه ، دانشگاه ‌emuو دانشگاه خاور نزدیک است که هر سال تعداد زیادی دانشجو خواستار ادامه تحصیل در این کشور هستند و با این هدف به کشور قبرس شمالی سفر می‌کنند. یکی از امن ترین کشور های دنیا در زمینه تحصیل برای دانشجویان و اتباع خارجی کشور قبرس شمالی است که رتبه یک جهانی را به خود اختصاص داده است. وجود شرایط مناسب و نبودن اختلافات سیاسی از مهم ترین دلایل امنیت تحصیلی در این کشور به حساب می آید   و در سال 2016براساس تحقیقات انجام شده این کشور رتبه 1 جهان در زمینه امنیت پیاده روی در روز و رتبه 2 را در پیاده روی در شب را به خود اختصاص داده است. همه این موارد مزایای تحصیل در این کشور است که باعث می شود در مهر و بهمن دانشجویان زیادی از ایران به قصد تحصیل به قبرس شمالی سفر کنند. و طبق  مقررات این کشور خانواده دانشجوبان می‌توانند تا هر زمان که می خواهند همراه دانشجو در این کشور زندگی کنند و هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. در قبرس شمالی تمام دانشجویان ایرانی از بورس های 50 درصدی برخوردار هستند. دانشجویان ایرانی در این کشور به حدی زیاد است که در بعضی از دانشگاه ها رستوران های ایرانی برای ایرانیان وجود دارد که حتی دانشجویان قادر هستند با کارت بانکی ایرانی از خدمات آن ها استفاده کنند.

شرایط اعزام دانشجو به قبرس شمالی چیست؟ تحصیل در سطح بین المللی از دیر باز طرفداران بسیاری داشته است. قصد داریم شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس شمالی را که در حال حاضر یکی از گزینه های پر طرفدار در مقوله تحصیل بین المللی را مورد بررسی قرار دهیم.

کشور قبرس به شکل جزیره ای در شرق دریای مدیترانه است که از دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تشکیل شده است. قسمت ترک نشین این جزیره به قبرس شمالی معروف است زبان رسمی در این کشور یونانی و ترکی است.

تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی مزایایی زیادی دارد از این رو افراد زیادی سالانه متقاضی تحصیل در این کشور هستند. نکته ی مهم در تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس انتخاب یک موسسه اعزام دانشجو معتبر است که شرایط را برای افراد شفاف سازی نماید.

شرایط اعزام دانشجو به قبرس شمالی چیست

برای آشنایی با شرایط اعزام دانشجو به قبرس شمالی باید بدانید که دانشگاه های این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. دانشگاه های دولتی قبرس شمالی برای پذیرش دانشجویان خارجی آزمون های ورودی در نظر گرفته اند که دانشجویان ملزم به گذراندن آن هستند. اگر به دنبال پذیرش آسان در دانشگاه های این کشور هستید می توانند از گزینه دانشگاه های خصوصی استفاده کنند.

زبان تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی انگلیسی است لازم است که دانشجویان خارجی برای تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی مسلط باشند. تنها دانشگاه که زبان یونانی در آن زبان تحصیل است دانشگاه قبرس است. دوره های زبان یونانی در این دانشگاه برای آشنایی دانشجویان با زبان یونانی وجود دارد.

مقاطع تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس شمالی

امکان اعزام دانشجو به قبرس شمالی در سه پایه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. مدت زمان تحصیل در پایه ی کارشناسی 4 سال کارشناسی ارشد 1 تا دوسال و دکترا 3 تا 4 سال است که شامل پایان نامه نیز می شود.

بورسیه تحصیلی و اعزام دانشجو به قبرس شمالی

اگر متقاضی تحصیل رایگان در قبرس شمالی هستید می توانید از بورسیه تحصیلی در این کشور استفاده کنید.

  • بورسیه تحصیلی بر اساس معدل این بورسیه که با توجه به معدا دیپلم و لیسانس سنجیده می شود مخصوص افرادی است که معدل آن ها بالای 15 باشد. این افراد می توانند از بورسیه 50 درصدی برخوردار شوند. در صورتی که معدل آن ها کمتر از 15 باشد می توانند از کمک هزینه های 25 درصدی استفاده کنند.
  • از دیگر انواع بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی بورسیه ورزشی است. این کمک هزینه افرادی را پوشش می دهد که در یک رشته ی ورزشی مدال کسب کرده باشد. این فرد باید در یک تیم ورزشی عضو باشد. این شهریه باعث می شود که افراد از پرداخت شهریه تحصیلی معاف باشند و در برخی موارد هزینه ای به عنوان هزینه حقوق، مسکن و مخارج زندگی پرداخت می شود.
  • یکی دیگر از بورسیه تحصیلی که در اعزام دانشجو به قبرس شمالی بورسیه فامیلی است که در صورتی به افراد تعلق می گیرد که 2 نفر از اعضای خانواده آن ها در دانشگاه EMU تحصیل کنند. این بورسیه ده درصد هزینه های تحصیل را پوشش می کند.

مقررات کار دانشجویی در قبرس شمالی

قبرس از نظر مساحت کوچک است و از نظر اقتصادی وابسته به ترکیه است. یافتن کار برای دانشجویان در این کشور کمی سخت است و لی غیر ممکن نیست. دانشجویان می توانند برای مرتفع کردن هزینه های زندگی به مشاغلی در محیط دانشگاه پرداخته و در ازای هر ساعت کار 2 دلار دریافت کنند.

امکان پرداختن به کار در بیرون از دانشگاه نیز وجود دارد که شامل کار کردن در رستوران ها، بوتیک ها و سوپر مارکت ها به کار مشغول شوند. درآمد این افراد حدود 600 دلار در ماه است.

رشته های پرطرفدار و اعزام دانشجو به قبرس شمالی

اعزام دانشجو به قبرس شمالی در رشته های پزشکی، داندنپزشکی و داروسازی از محبوبیت بالایی برخوردار است. دانشگاه های قبرس با دانشگاه های ترکیه همکاری نزدیکی داشته به نحوی که دانشجویان رشته پزشکی بخشی از تحصیل خود را در دانشگاه های معتبر ترکیه می گذرانند.

یکی از معتبرترین دانشگاه های قبرس در زمینه پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی است که با 30 سال سابقه است.

زبان تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی انگلیسی است. این دانشگاه با 90 دانشگاه معتبر در سراسر دنیا ارتباط دارد.

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس شمالی

اولین گزینه در مزایایی اعزام دانشجو به قبرس شمالی امنیت بالای اجتماعی است که در این کشور زیاد است درصد جرم جنایت در قبرس پایین است. از دیگر مزایای تحصیل در قبرس شمالی تحصیل به زبان انگلیسی است همچنین هزینه های زندگی در این کشور پایین است و امکان تحصیل رایگان و استفاده از بورسیه های تحصیلی نیز برای دانشجویان خارجی وجود دارد. یکی دیگر از مزایایی تحصیل در قبرس شمالی برای ایرانیان کوتاه بودن بعد مسافت است.

 

تحصیل رایگان در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل رایگان در قبرس شمالی - go2TR

تحصیل رایگان در قبرس شمالی، در حال حاضر قبرس شمالی به علت شرایط مناسب تحصیلی مقصد تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا شده است.

یکی از دلایل جذب دانشجویان خارجی در این کشور نوپا ارائه تحصیل رایگان در قبرس شمالی است. حال این سوال پیش می آید آیا تحصیل رایگان در قبرس شمالی امکان پذیر است. یکی از مزایایی تحصیلی در کشور قبرس شمالی این است که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار پایین تر و معقول تر از دیگر کشورهای اروپایی است.

تحصیل رایگان در قبرس شمالی

قبرس شمالی جزیره ای مدیترانه ای و تاریخی است. قبرس شمالی بخش مسلمان و ترک نشین قبرس است که دانشگاه مدیترانه ی شرقی معتبر ترین دانشگاه آن است. تحصیل رایگان در قبرس شمالی با بورسیه امکان پذیر است.

قبرس شمالی دارای سه دانشگاه معتبر است که در رنکینگ جهانی دارای اعتبار هستند. یکی از مزیت های تحصیل در قبرس کم بودن هزینه های تحصیل در این کشور همچنین از لحاظ بعد مسافت به ایران نزدیک تر است.

 

بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی - go2TR

انواع بورسیه تحصیلی در کشور قبرس شمالی وجود دارد  که بر اساس رزومه و سابقه تحصیلی دانشجویان به آنها داده می‌شود و دانشجویانی که می توانند در دانشگاه های این کشور پذیرفته شوند می‌توانند از مزایای این بورسیه بهره‌مند شوند که دو نوع بورسیه ارائه می شود.که به بورس کامل و بورس جزئی مشهور هستند.

بورس کامل: شامل هزینه شهریه تحصیل در این کشور است که هزینه خوابگاه به همراه 200 دلار در 12ماه و کمک‌هزینه ای برای سکونت پرداخت خواهد شد.

اعتبار دانشگاه های قبرس شمالی و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو - اعتبار دانشگاه های قبرس شمالی و انتقال به کشور های دیگر - go2TR

 در اکثر دانشگاه‌های این کشور  به خصوص دانشگاه‌هایی که به عنوان  بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی معرفی شده‌اند، به خاطر داشتن  امکانات و  کیفیت آموزشی بالا و حضور اساتید درجه یک ، در جامعه علمی اروپا و امریکا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند به همین دلیل می توانند از دانشگاه‌های قبرس به تمام دانشگاه‌های کشورهای اروپایی اعم از  آلمان، آمریکا و کانادا دانشجو ترانسفر کنند

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - آزمون های ورودی مقاطع مختلف در قبرس شمالی - go2TR

برای ورود و پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی در همه‌ی دانشگاه‌های قبرس الزامی برای برگزاری آزمون نیست .

معادل سازی مدارک در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - معادل سازی مدارک در قبرس شمالی - go2TR

 کلیه مدارک علمی ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه‌های آزاد و علمی کاربردی و دانشگاه‌های دولتی ایران، از نظر وزارت علوم قبرس شمالی قابل تأیید هستند و نیازی به  معادل‌سازی  برای تحصیل در این کشور ندارند.

خوابگاه در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - خوابگاه در قبرس شمالی - go2TR

برای دانشجویانی که قصد دارند در دوره ای که به تحصیل در این کشور مشغول هستند  در خود دانشگاه سکونت داشته باشند خوابگاه‌ها و سوئیت‌های دانشگاهی با هزینه بسیار مناسب وجود دارد.از مزایای اقامت در دانشگاه علاوه بر امنیت و دسترسی آسان به کلاس‌ ها می توان به  دسترسی سریع به تمام امکانات دانشگاه مثل رستوران‌ها و امکانات ورزشی در فضای باز نام برد که در اغلب دانشگاه‌های قبرس شمالی این خدمات ارائه می‌شود.

امتیازات کارت دانشجویی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - امتیازات کارت دانشجویی در قبرس شمالی - go2TR

 استفاده از کارت‌های دانشجویی شامل استفاده از تخفیف عمومی برای تمام دانشجویان در قبرس شمالی نمی شود. ولی در مورد بعضی امکانات و خدمات برای دانشجویان به خصوص دانشجویان تازه وارد تخفیف هایی ارائه می شود. به عنوان مثال حمل و نقل  از فرودگاه به اغلب دانشگاه‌ها برای دانشجویان تازه وارد رایگان است.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو - مشاغل دانشجویی - go2TR

شغل‌های  دانشجویی در طی تحصیل  می‌توان از  کار در محیط‌های دانشگاهی مثل کتابخانه‌ها، بخش‌های فرهنگی، بخش کامپیوتر دانشگاه و آزمایشگاه‌ها، کافه‌تریاها و رستوران‌های دانشگاه و مراکز اداری و ورزشی، تا کار در بیرون از دانشگاه، مثل کافه‌ها، رستوران‌ها و غیره، بسته به شرایط و خواست دانشجو و فرصت‌های موجود، نام برد.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در قبرس شمالی - go2TR

دانشجویان کلیه مقاطع که مشغول تحصیل در این کشور هستند  می‌توانند  به صورت پاره‌وقت و به صورت فصلی، کار کنند و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تأمین نمایند. این امکان، شامل 20 ساعت اجازه کار در هفته، در طول سال تحصیلی 38 ساعت در هفته در طول تعطیلات تابستان و سایر تعطیلات می‌شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در قبرس شمالی - go2TR

دانشگاه‌ها در قبرس شمالی دارای بیمه‌ها و تسهیلات درمانی برای دانشجویان خود در دوره تحصیل هستند. بنابراین تمامی دانشجویانی که در دانشگاه‌های قبرس شمالی پذیرفته شده اند، از همان ابتدای ورود به طور خودکار تحت پوشش بیمه‌های درمانی دانشجویی قرار می‌گیرند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در قبرس شمالی - go2TR

تمام دانشجویانی که مشغول تحصیل در کشور قبرس هستند می‌توانند بعد از ثبت نام خود در دانشگاه، حساب بانکی خود را در بانک‌های قبرس افتتاخ نمایند. برای افتتاح حساب دانشجویان به مدارکی نظیر فرم تأییدیه اشتغال یا Student certificate به تحصیل نیاز است که می‌توانند آن را  از اداره آموزش دانشگاه دریافت نمایند، همچنین پاسپورت و برگه‌ای از محل سکونت دانشجو که اگر خوابگاه باشد، می‌توانند از مدیریت خوابگاه دریافت کنند و اگر دارای منزل شخصی هستند می‌توانند از صاحب منزل این برگه را درخواست کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس شمالی - go2TR

Eastern Mediterranean University

(فقط تا کارشناسی ارشد)Near East University

(فقط تا کارشناسی ارشد)University of Cyprus

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس شمالی - go2TR

 

قبرس شمالی هیچ دانشکاه مورد تایید وزارت بهداشت ندارد

دانشگاه های برتر در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های برتر در قبرس شمالی - go2TR

یکی از معتبرترین دانشگاه‌های قبرس شمالی که قدمتی 37 ساله دارد که درشهر فاماگوستا قرار دارد. این دانشگاه با داشتن دانشکده‌ها و و همچنین 20هزار دانشجو از 106 کشور مختلف در سطح بالای اروپا بوده و همچنین از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ایران معتبر هستند.

دانشگاه مدیترانه شرقی در وب سایت معتبر (Webometrics) در بین 500 دانشگاه برتر اروپا معرفی شده و ‌رتبه جهانی این دانشگاه 1345 است

نظام آموزشی قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور قبرس شمالی - go2TR

نظام آموزشی  در چهار بخش تعریف می‌شود:

  1. آموزش پیش‌دبستانی: دوره‌ای که توسط مراکز پیش‌دبستانی و مهدکودک‌ها برای کودکان بین 3 تا 6 ساله ارائه می‌شود.
  2. آموزش ابتدایی: این دوره تحصیلی در قالب دو مرحله ارائه‌ می‌شود؛ مرحله اوّل (دبستان) برای گروه سنّی 7 تا 12 سال طراحی شده و به مدّت 5 سال ادامه دارد و به صورت رایگان و اجباری است.

لیسانس در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - لیسانس در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در قبرس شمالی - go2TR

متقاضیان در مقطع کارشناسی برای اخذ پذیرش باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند و نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و افرادی که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند می‌توانند در ابتدا در دوره های زبان که در قبرس برگزار می‌شود شرکت کنند و پس از کسب حد نصاب لازم دوره اصلی خود را شروع نمایند.

فوق لیسانس در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - فوق لیسانس در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در قبرس شمالی - go2TR

به طور کلّی چهار دانشگاه دانشگاه نیکوزیا، دانشگاه خاور نزدیک (دانشگاه NEU)، دانشگاه آمریکایی گیرنه (دانشگاه GAU) و دانشگاه مدیترانه شرقی (دانشگاه EMU)، مشهورترین دانشگاه‌های قبرس شمالی در زمینه اخذ پذیرش دانشجویان متقاضی در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد هستند. دانشگاه‌های قبرس شمالی دوره‌های فوق لیسانس را به دو صورت ارائه می‌دهند : یکی دوره فوق لیسانس با پایان‌نامه و دیگری دوره فوق‌لیسانس بدون پایان‌نامه.

دکترا در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - دکترا در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در قبرس شمالی - go2TR

یکی از کشورهایی که در  بین دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره دکترای سایر کشورها طرفداران بسیاری دارد قبرس شمالی است. در دوره دکترا برای دانشجویان بین‌المللی شرایط خاصی دارد. برای تحصیل دکتری در قبرس مستلزم دارا بودن مدارک خاصی است.  شرایط سنّی نیز برای تحصیل دکتری در قبرس شمالی  اهمیت دارد.

تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل پزشکی در قبرس شمالی - go2TR

امکان استفاده از بورسیه برای این دوره در قبرس شمالی وجود ندارد.طول دوره تحصیل در رشته پزشکی 6 سال است که 3 سال ابتدایی آن در دانشگاه EMU قبرس شمالی و 3 سال نهایی آن در دانشگاه مرمره ترکیه برگزار می‌شود و لازم به ذکر است که هر دو دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران هستند. نکته بسیار مهم و شایان توجّه این است که حتماً باید معدل 3 سال اوّل تحصیل در دانشگاه قبرس بالای 14 باشد تا برای پذیرش دانشجو در دانشگاه مرمره ترکیه مشکلی ایجاد نشود.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی - go2TR

در رشته دندانپزشکی با توجّه به جذابیت‌های خود این کشور و همچنین شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس  می‌توانست گزینه‌ای مطلوب برای ایرانیان شناخته شود، امّا به علت اینکه مدارک دانشگاه‌های قبرس از دید وزارت بهداشت ایران معتبر و قابل ارزشیابی نیستند، طبیعتاً کسی زمان و پول خود را صرف تحصیل دندانپزشکی در قبرس نمی‌کند.در حال حاضر دانشگاه‌های خاور نزدیک (NEU) و دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) و دانشگاه اروپایی (EUC) قبرس شمالی، دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره‌های دندانپزشکی در قبرس شمالی هستند .

رشته های غیر پزشکی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - رشته های غیر پزشکی در قبرس شمالی - go2TR

رشته نفت جهت اطلاع متقاضیان تحصیل در رشته نفت، دانشگاه فنی قبرس شمالی، معتبرترین دانشگاه این منطقه در ارائه رشته مهندسی نفت و گاز است. مأموریت گروه مهندسی نفت و گاز طبیعی این است که برای آموزش دانشجویان در راستای عمل حرفه‌ای خود در حفاری، تولید و مهندسی مخزن، موضوعاتی در زمینه منابع نفت و گاز زیرزمینی برای پیشرفت دانش و فناوری که اساس مهندسی نفت شکل گرفته است و همچنین برای پیدا کردن راه حل برای مسائل ملّی، بین‌المللی، اجتماعی و زیست محیطی مربوط به صنعت نفت اقدام به فعالیت می‌کند.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - خطرات احتمالی برای دانشجویان در قبرس شمالی - go2TR

یکی از امن ترین کشور های دنیا در زمینه تحصیل برای دانشجویان و اتباع خارجی کشور قبرس شمالی است که رتبه یک جهانی را به خود اختصاص داده است. وجود شرایط مناسب و نبودن اختلافات سیاسی از مهم ترین دلایل امنیت تحصیلی در این کشور به حساب می آید

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در قبرس شمالی - go2TR

در قبرس شمالی نیز  همانند ایران مدارس دولتی و خصوصی متفاوتی زیر نظر وزارت آموزش این کشور مشغول به کار هستند و در همه این مدارس تدریس به زبان‌های ترکی و انگلیسی انجام می‌شود. با این حال مدارس انگلیسی زبانی در قبرس وجود دارند که در آن‌ها کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه شده و دانش‌آموزان زبان ترکی را به عنوان یکی از دروس در کنار سایر درس‌ها پاس می‌کنند.

چاپ مقالات علمی در قبرس شمالی و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو - چاپ مقالات علمی در قبرس شمالی و تاثیر آن - go2TR

شرکت در آزمون های بین المللی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - شرکت در آزمون های بین المللی در قبرس شمالی - go2TR

به منظور تحصیل در مقطع دکترا، به مدرک زبان معتبر بین‌المللی نیاز است.  مؤسساتی نظیر بریتیش کانسیل (شورای بین‌المللی سازمان بریتانیا) در قبرس، برگزارکننده انواع آزمون‌های بین‎المللی زبان IELTS، تافل و آزمون‌های ورودی حرفه‌ای و دانشگاه‌های موسیقی هستند.  

کنفرانس های علمی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - کنفرانس های علمی در قبرس شمالی - go2TR

دانشگاه‌ها و مراکز علمی شهرهای نیکوزیا، فاماگوستا و کیرنیا، به صورت دوره‌ای مجموعاً میزبان 15 رویداد مهم علمی در قالب همایش‌ها، کنفرانس‌ها و کنگره‌ها در حوزه‌های مختلف علمی هستند که برخی از آن‌ها عبارتند از:کنگره بین‌المللی پرستاری (ICON)- در حوزه بهداشت و درمان و پزشکی در کیرنیاسمینار Physics Day-

جشن های دانشگاه ها در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - جشن های دانشگاه ها در قبرس شمالی - go2TR

تحصیل به دلایل بسیاری یک دوره‌ی دلپذیر و راحت است و علاوه بر زیبایی‌های این منطقه، هرساله در فصل بهار، در طول ماه‎های آوریل و می، دانشگاه‌های قبرس شمالی جشن‌ها و جشنواره‌های سالانه خود را برگزار می‌کنند و کلیه دانشجویان به شرکت در این مراسم تشویق می‌شوند.

دانشگاه near east

دانشگاه near east - موسسه مهاجرتی GO2TR

انتخاب مقصدی مناسب همواره یکی از چالش‌های اساسی برای کسانی است که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند. دانشگاه Near East در قبرس شمالی که در سال 1988 برپا شده، در یکی از زیبا ترین جزایر مدیترانه واقع شده است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های خاورمیانه در سطح بین‎المللی شناخته می‎شود. این دانشگاه واقع در شهر نیکوزیا در بخش ترک نشین قبرس شمالی است. برای رسیدن به‌این مجموعه دانشگاهی کافی است تنها چند کیلومتر از شهر نیکوزیا خارج شوید.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که همواره آوازه‌ی تحصیل در قبرس به گوشتان رسیده است و از چگونگی تحصیل در این جزیره زیبا بی‌اطلاع هستید، در ادامه‌این مقاله با ما همراه باشد تا با رشته ها و امکانات موجود در دانشگاه Near East و موقعیت‌هایی که در اختیار دانشجویان می‌گذارد آشنا شوید.