x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در قبرس شمالی

در کشور قبرس شمالی، به خاطر داشتن  آب و هوای معتدل، و نزدیکی فرهنگ و زندگی کشور قبرس به ایران و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل نسبت به تحصیل در اروپا، بسیاری از دانشجویان ایرانی مشتاق تحصیل در این کشور هستند. این کشور سه دانشگاه  دارد که هر سه رتبه بالایی را در سطح بین الملل دارند و از نظر آموزشی در درجه بالایی قرار دارند به همین خاطر قبرس شمالی  به یک کشور دانشگاهی مشهور شده است. دارای دانشگاه‌هایی مثل دانشگاه آمریکایی گیرنه ، دانشگاه ‌emuو دانشگاه خاور نزدیک است که هر سال تعداد زیادی دانشجو خواستار ادامه تحصیل در این کشور هستند و با این هدف به کشور قبرس شمالی سفر می‌کنند. یکی از امن ترین کشور های دنیا در زمینه تحصیل برای دانشجویان و اتباع خارجی کشور قبرس شمالی است که رتبه یک جهانی را به خود اختصاص داده است. وجود شرایط مناسب و نبودن اختلافات سیاسی از مهم ترین دلایل امنیت تحصیلی در این کشور به حساب می آید   و در سال 2016براساس تحقیقات انجام شده این کشور رتبه 1 جهان در زمینه امنیت پیاده روی در روز و رتبه 2 را در پیاده روی در شب را به خود اختصاص داده است. همه این موارد مزایای تحصیل در این کشور است که باعث می شود در مهر و بهمن دانشجویان زیادی از ایران به قصد تحصیل به قبرس شمالی سفر کنند. و طبق  مقررات این کشور خانواده دانشجوبان می‌توانند تا هر زمان که می خواهند همراه دانشجو در این کشور زندگی کنند و هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. در قبرس شمالی تمام دانشجویان ایرانی از بورس های 50 درصدی برخوردار هستند. دانشجویان ایرانی در این کشور به حدی زیاد است که در بعضی از دانشگاه ها رستوران های ایرانی برای ایرانیان وجود دارد که حتی دانشجویان قادر هستند با کارت بانکی ایرانی از خدمات آن ها استفاده کنند.

 

 

بهترین روش مهاجرت

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در قبرس شمالی وجود دارد؟

آیا امکان کار در حین تحصیل در قبرس شمالی وجود دارد؟

شرایط اقامت پس از تحصیل در قبرس شمالی چگونه است؟

تحصیل در قبرس شمالی چه مزیتی دارد؟

رشته های پرطرفدار و اعزام دانشجو به قبرس شمالی کدام هستند؟

مقررات کار دانشجویی در قبرس شمالی چیست؟

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کدام است؟

شرایط عمومی اعزام دانشجو به قبرس شمالی چیست؟

مشاوره تحصیل در قبرس شمالی
فهرست

تحصیل رایگان در قبرس شمالی

تحصیل رایگان در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در قبرس شمالی، در حال حاضر قبرس شمالی به علت شرایط مناسب تحصیلی مقصد تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا شده است.

یکی از دلایل جذب دانشجویان خارجی در این کشور نوپا ارائه تحصیل رایگان در قبرس شمالی است. حال این سوال پیش می آید آیا تحصیل رایگان در قبرس شمالی امکان پذیر است. یکی از مزایایی تحصیلی در کشور قبرس شمالی این است که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار پایین تر و معقول تر از دیگر کشورهای اروپایی است.

تحصیل رایگان در قبرس شمالی

قبرس شمالی جزیره ای مدیترانه ای و تاریخی است. قبرس شمالی بخش مسلمان و ترک نشین قبرس است که دانشگاه مدیترانه ی شرقی معتبر ترین دانشگاه آن است. تحصیل رایگان در قبرس شمالی با بورسیه امکان پذیر است.

قبرس شمالی دارای سه دانشگاه معتبر است که در رنکینگ جهانی دارای اعتبار هستند. یکی از مزیت های تحصیل در قبرس کم بودن هزینه های تحصیل در این کشور همچنین از لحاظ بعد مسافت به ایران نزدیک تر است.

 

بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی

بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انواع بورسیه تحصیلی در کشور قبرس شمالی وجود دارد  که بر اساس رزومه و سابقه تحصیلی دانشجویان به آنها داده می‌شود و دانشجویانی که می توانند در دانشگاه های این کشور پذیرفته شوند می‌توانند از مزایای این بورسیه بهره‌مند شوند که دو نوع بورسیه ارائه می شود.که به بورس کامل و بورس جزئی مشهور هستند.

بورس کامل: شامل هزینه شهریه تحصیل در این کشور است که هزینه خوابگاه به همراه 200 دلار در 12ماه و کمک‌هزینه ای برای سکونت پرداخت خواهد شد.

بورس جزئی: شامل 200 دلار در 12ماه و کمک‌هزینه ای برای سکونت است.

مدارکی که جهت درخواست هریک از بورس‌های تحصیلی باید توسط دانشجو ارائه شود عبارتند از:

 2 قطعه عکس

کپی پاسپورت

گواهی دانشجویی (برای دانشجویان کارشناسی)

 و همچنین فتوکپی از مدارک دوره‌های قبل همراه با ترجمه رسمی تأییدشده که به زبان ترکی یا انگلیسی باشد، به همراه رونوشت دیگر سوابق تحصیلی الزامی است. (ریز نمرات همراه با رزومه شامل مقالات چاپ شده و مقام‌های علمی و فعالیت‌های ویژه در زمینه رشته تحصیلی و غیره هم لازم است).

طبق قوانین این کشور  دکترا شامل بورس تحصیلی نمی‌شود، اما  دانشجویان دکترا برای تامین بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود می‌توانند به استادیاری مشغول شوند. البته هزینه  دانشگاه برای مقطع دکترا در کشور قبرس پایین تر از هزینه‌های تحصیل در این مقطع، در کشور ایران است. همچنین طبق قراردادی که  بین ایران و قبرس بسته شده است، تمام دانشجویان ایرانی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند از بورسیه50 درصد تخفیف شهریه در قبرس شمالی استفاده کنند. دانشجویانداروسازی نیز بر اساس معدل خود می‌تواننداز بورسیه 25درصد تا 50 درصد استفاده کنند.

اعتبار دانشگاه های قبرس شمالی و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های قبرس شمالی و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 در اکثر دانشگاه‌های این کشور  به خصوص دانشگاه‌هایی که به عنوان  بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی معرفی شده‌اند، به خاطر داشتن  امکانات و  کیفیت آموزشی بالا و حضور اساتید درجه یک ، در جامعه علمی اروپا و امریکا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند به همین دلیل می توانند از دانشگاه‌های قبرس به تمام دانشگاه‌های کشورهای اروپایی اعم از  آلمان، آمریکا و کانادا دانشجو ترانسفر کنند و دانشجویان می‌توانند با معادل سازی بعضی از واحد درسی در دانشگاه های دیگر به راحتی ادامه تحصیل دهند و همچنین امکان گرفتن انتقالی در رشته‌هایی غیرپزشکی و در رشته‌های پزشکی و داروسازی در زمان تحصیل در کشور قبرس شمالی براساس  شرایط خاصی به دانشگاه‌های کشور ایران نیز وجود دارد.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در قبرس شمالی

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود و پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی در همه‌ی دانشگاه‌های قبرس الزامی برای برگزاری آزمون نیست .

 

معادل سازی مدارک در قبرس شمالی

معادل سازی مدارک در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کلیه مدارک علمی ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه‌های آزاد و علمی کاربردی و دانشگاه‌های دولتی ایران، از نظر وزارت علوم قبرس شمالی قابل تأیید هستند و نیازی به  معادل‌سازی  برای تحصیل در این کشور ندارند.

خوابگاه در قبرس شمالی

خوابگاه در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای دانشجویانی که قصد دارند در دوره ای که به تحصیل در این کشور مشغول هستند  در خود دانشگاه سکونت داشته باشند خوابگاه‌ها و سوئیت‌های دانشگاهی با هزینه بسیار مناسب وجود دارد.از مزایای اقامت در دانشگاه علاوه بر امنیت و دسترسی آسان به کلاس‌ ها می توان به  دسترسی سریع به تمام امکانات دانشگاه مثل رستوران‌ها و امکانات ورزشی در فضای باز نام برد که در اغلب دانشگاه‌های قبرس شمالی این خدمات ارائه می‌شود. استفاده از کتابخانه‌، باشگاه‌های دانشجویی و مراکز سرگرمی و همچنین معاشرت با دانشجویان اکثر کشورهای دنیا که می‌توان با  فرهنگ مختلف آشنا شد از مزایای دیگر سکونت در دانشگاه است.

و اگر دانشجویانی تمایل دارند که در خارج از دانشگاه  اقامت داشته باشند، می توانند در آپارتمان‌های اجاره‌ای و خوابگاه‌های خصوصی که در تمام شهرهای بزرگ قبرس شمالی وجود دارد اقامت کنند و  قیمت آن‌ها براساس این که در چه محلّی و با چه امکاناتی که ارائه می شود باشند متغیر است.

امتیازات کارت دانشجویی در قبرس شمالی

امتیازات کارت دانشجویی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 استفاده از کارت‌های دانشجویی شامل استفاده از تخفیف عمومی برای تمام دانشجویان در قبرس شمالی نمی شود. ولی در مورد بعضی امکانات و خدمات برای دانشجویان به خصوص دانشجویان تازه وارد تخفیف هایی ارائه می شود. به عنوان مثال حمل و نقل  از فرودگاه به اغلب دانشگاه‌ها برای دانشجویان تازه وارد رایگان است. همچنین خود دانشگاه‌ها خدماتی مثل وسایل حمل و نقل رایگان و استفاده از تخفیف‌های دانشجویی در مورد هزینه‌های انتشارات یا وعده های غذایی رایگان را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. همچنین کلیه دانشجوها در دوره تحصیل در این کشور تحت پوشش بیمه درمانی هستند و از پرداخت هزینه‌های درمانی معاف هستند. در مورد استفاده دانشجویان از   بازدید از موزه‌ها و دیگر خدمات علمی و تفریخی به دانشجویان   در قبرس شمالی، اطلاع درستی در دسترس نیست ولی ممکن است چنین خدماتی به صورت دوره‌ای وجود داشته باشد. همچنین کارت دانشجویی در بعضی  از دانشگاه‌های قبرس شمالی،  به عنوان کارت بانکی نیز قابل استفاده برای خرید در خود قبرس شمالی خواهد بود.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شغل‌های  دانشجویی در طی تحصیل  می‌توان از  کار در محیط‌های دانشگاهی مثل کتابخانه‌ها، بخش‌های فرهنگی، بخش کامپیوتر دانشگاه و آزمایشگاه‌ها، کافه‌تریاها و رستوران‌های دانشگاه و مراکز اداری و ورزشی، تا کار در بیرون از دانشگاه، مثل کافه‌ها، رستوران‌ها و غیره، بسته به شرایط و خواست دانشجو و فرصت‌های موجود، نام برد.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در قبرس شمالی

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی  در قبرس شمالی، به اندازه هزینه‌های تحصیل و دانشگاه، نسبتاً متعادل و مناسب است. طبق یک سرشماری متوسط جمع هزینه‌های زندگی برای دانشجویان بین‌المللی در قبرس شمالی، ماهانه حدود 350 الی 600 دلار خواهد بود.

دانشجویان کلیه مقاطع که مشغول تحصیل در این کشور هستند  می‌توانند  به صورت پاره‌وقت و به صورت فصلی، کار کنند و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تأمین نمایند. این امکان، شامل 20 ساعت اجازه کار در هفته، در طول سال تحصیلی 38 ساعت در هفته در طول تعطیلات تابستان و سایر تعطیلات می‌شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در قبرس شمالی

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه‌ها در قبرس شمالی دارای بیمه‌ها و تسهیلات درمانی برای دانشجویان خود در دوره تحصیل هستند. بنابراین تمامی دانشجویانی که در دانشگاه‌های قبرس شمالی پذیرفته شده اند، از همان ابتدای ورود به طور خودکار تحت پوشش بیمه‌های درمانی دانشجویی قرار می‌گیرند. در ضمن، قبرس شمالی به هزینه‌های مقرون به صرفه و کیفیت بالای خدمات درمانی مشهور بوده است و دارای شبکه‌ی توسعه‌یافته‌ای از خدمات و امکانات درمانی دولتی و کلینیک‌های خصوصی است.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در قبرس شمالی

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تمام دانشجویانی که مشغول تحصیل در کشور قبرس هستند می‌توانند بعد از ثبت نام خود در دانشگاه، حساب بانکی خود را در بانک‌های قبرس افتتاخ نمایند. برای افتتاح حساب دانشجویان به مدارکی نظیر فرم تأییدیه اشتغال یا Student certificate به تحصیل نیاز است که می‌توانند آن را  از اداره آموزش دانشگاه دریافت نمایند، همچنین پاسپورت و برگه‌ای از محل سکونت دانشجو که اگر خوابگاه باشد، می‌توانند از مدیریت خوابگاه دریافت کنند و اگر دارای منزل شخصی هستند می‌توانند از صاحب منزل این برگه را درخواست کنند. پس از آن دانشجو می‌تواند در یکی از بانک‌ها  درخواست افتتاح حساب و کارت عابر بانک کند. از مزیت‌های افتتاح حساب بانکی در دوره ای که دانشجو هستند این است که خانواده  دانشجو می‌تواند به حساب فرزند خود که به تحصیل در این کشور مشغول است پول واریز کند.

و همچنین کارت های دانشجویی تمام دانشجویان در دانشگاه های این کشور دارای حساب بانکی است که دانشجویان می‌توانند پول های خود را در آن  نگهداری کنند، خدمات این کارت‌ها توسط کوپ بانک قبرس ارائه می‌شود  اما کارت‌های کوپ بانک نیز مشکلاتی هم دارند، بطور مثال امکان انتقال پول از ایران به قبرس توسط این کارت‌ها امکان پذیر نیست و یا این کارت‌ها امکان خریدهای اینترنتی و استفاده تحت عنوان کردیت کارت را ندارند.

در کشور قبرس شمالی بانک‌های متعددی وجود دارد که افرادی که مشغول تحصیل هستند، می‌تواننددر یکی از این بانک‌ها حساب باز کنند. اکثر بانک‌های قبرس شمالی  دارای خدمات کردیت کارت نیز هستند. این امکان برای دانشجویانی است که قصد خریدهای  اینترنتی بین المللی را دارند. معتبرترین بانک برای افتتاح حساب بین‌المللی که دارای کردیت کارت هستند، «ایش بانک» است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس شمالی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

Eastern Mediterranean University

(فقط تا کارشناسی ارشد)Near East University

(فقط تا کارشناسی ارشد)University of Cyprus

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس شمالی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قبرس شمالی هیچ دانشکاه مورد تایید وزارت بهداشت ندارد

دانشگاه های برتر در قبرس شمالی

دانشگاه های برتر در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از معتبرترین دانشگاه‌های قبرس شمالی که قدمتی 37 ساله دارد که درشهر فاماگوستا قرار دارد. این دانشگاه با داشتن دانشکده‌ها و و همچنین 20هزار دانشجو از 106 کشور مختلف در سطح بالای اروپا بوده و همچنین از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ایران معتبر هستند.

دانشگاه مدیترانه شرقی در وب سایت معتبر (Webometrics) در بین 500 دانشگاه برتر اروپا معرفی شده و ‌رتبه جهانی این دانشگاه 1345 است

نظام آموزشی قبرس شمالی

نظام آموزشی قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام آموزشی  در چهار بخش تعریف می‌شود:

  1. آموزش پیش‌دبستانی: دوره‌ای که توسط مراکز پیش‌دبستانی و مهدکودک‌ها برای کودکان بین 3 تا 6 ساله ارائه می‌شود.
  2. آموزش ابتدایی: این دوره تحصیلی در قالب دو مرحله ارائه‌ می‌شود؛ مرحله اوّل (دبستان) برای گروه سنّی 7 تا 12 سال طراحی شده و به مدّت 5 سال ادامه دارد و به صورت رایگان و اجباری است. مرحله دوّم (معادل دوره راهنمایی)، 3 سال به طول می‌انجامد و این دوره هم برای همه نوجوانان این سنین، رایگان و اجباری است.
  3.  در دوره متوسطه: برنامه آموزشی طراحی شده برای گروه سنّی 16 تا 18 سال است که دوره آن 3ساله بوده و توسط مدارسی معروف بهLyceés  و هنرستان‌ها ارائه می‌شود. هنرستان‌ها و مدارس فنّی‌حرفه‌ای شامل Lyceésهای بازرگانی، مدارس آموزش‌های فنّی، هنرستان‌های کشاورزی، مدارس پرستاری و مامایی، گردشگری و هتلداری و مدارس آموزش تهیه غذا (کیترینگ) می‌شوند.
  4.  در مقطع عالی: تحصیلات سطح کارشناسی (به استثنای داروسازی، دندانپزشکی و داروسازی) معمولاً 4 سال به طول می‌انجامد و توسط 8 مؤسسه آموزش عالی (دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه اروپایی Lefke، دانشگاه امریکایی Grine، دانشگاه فنّی استانبول/پردیس قبرس شمالی، دانشگاه خاور نزدیک، مرکز فنّی خاورمیانه/پردیس قبرس شمالی، دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا، دانشگاه ترکی کیبری سوسیال بیلیمر، دانشگاه سیتی آیلند، دانشگاه امریکایی قبرس، دانشگاه کیرنیا و دانشگاه علوم قبرس) ارائه می‎شود.

 

لیسانس در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در قبرس شمالی

لیسانس در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضیان در مقطع کارشناسی برای اخذ پذیرش باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند و نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و افرادی که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند می‌توانند در ابتدا در دوره های زبان که در قبرس برگزار می‌شود شرکت کنند و پس از کسب حد نصاب لازم دوره اصلی خود را شروع نمایند. شرط سنّی پذیرش در مقطع لیسانس در قبرس شمالی حداکثر 30 سال خواهد بود.

فوق لیسانس در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در قبرس شمالی

فوق لیسانس در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلّی چهار دانشگاه دانشگاه نیکوزیا، دانشگاه خاور نزدیک (دانشگاه NEU)، دانشگاه آمریکایی گیرنه (دانشگاه GAU) و دانشگاه مدیترانه شرقی (دانشگاه EMU)، مشهورترین دانشگاه‌های قبرس شمالی در زمینه اخذ پذیرش دانشجویان متقاضی در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد هستند. دانشگاه‌های قبرس شمالی دوره‌های فوق لیسانس را به دو صورت ارائه می‌دهند : یکی دوره فوق لیسانس با پایان‌نامه و دیگری دوره فوق‌لیسانس بدون پایان‌نامه. طول دوره کارشناسی ارشد با پایان‌نامه به مدّت 2 سال و به زبان انگلیسی است که متقاضیان با مدرک زبان با نمره ۵ و ۶ می‌توانند وارد مقطع کارشناسی شوند.مدارک مورد نیاز جهت درخواست پذیرش شامل این موارد هستند: کپی شناسنامه (تمام صفحات)کپی پاسپورت (صفحه اول و اعتبار)سه قطعه عکس ۴*۳کپی مدرک لیسانس با ریز نمرات در مقطع فوق لیسانسکپی سوابق کار- پروژه- تحقیق و غیرهکپی مدرک زبانپر نمودن فرم مربوطه جهت تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشدسه برگ معرفی نامه‌ی اساتیدرزومه کامل

دکترا در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در قبرس شمالی

دکترا در قبرس شمالی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از کشورهایی که در  بین دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره دکترای سایر کشورها طرفداران بسیاری دارد قبرس شمالی است. در دوره دکترا برای دانشجویان بین‌المللی شرایط خاصی دارد. برای تحصیل دکتری در قبرس مستلزم دارا بودن مدارک خاصی است.  شرایط سنّی نیز برای تحصیل دکتری در قبرس شمالی  اهمیت دارد.

دوره دکتری ، حداقل سه سال زمان می‌برد. این دوره در اکثر کورس‌ها با ارائه پایان‌نامه به اتمام خواهد رسید. دانشجویان مقطع دکتری در قبرس شمالی در مدّت زمان تحصیل خود علاوه بر کسب درآمد از پروژه‌هایشان می‌توانند با فعالیت در بخش‌های آموزشی  و مطالعاتی دانشگاه محل تحصیل خود، درآمد کسب کنند. در قبرس شمالی امکان کاریابی در مقطع دکتری بر خلاف سایر کشور ها شرایط آسان‌تری دارد و از این رو دانشجویان بسیاری، همه‌ساله خواهان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در این کشور هستند.  تعدادی از بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده کورس دکتری در قبرس شمالی عبارتند از: دانشگاه EMU یا مدیترانه شرقی، دانشگاه GAU امریکا در قبرس شمالی یا گیرنه، دانشگاه NEU یا خاور نزدیک، دانشگاه نیکوزیا و دانشگاه یوروپین.

مدارکی که باید جهت اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه‌های قبرس از طریق سیستم آنلاین پذیرش هر دانشگاه ارائه شوند عبارتند از:

اسکن ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و  ریز نمرات آن‌ها

اسکن ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات آن

اسکن ترجمه دانشنامه کارشناسی ارشد و ریز نمرات آن

مدارک دوره‌هایی که گذرانده‌اید

اسکن پاسپورت و ترجمه شناسنامه 

 رزومه علمی و حرفه‌ای شما

نمره تست آزمون ورودی

پرداخت هزینه پذیرش اوّلیه

حداقل دو تا سه توصیه‌نامه از اساتید خود

نمونه کارها، تألیفات و مقالات شما

نامه پذیرش استاد

تست انگلیسی زبان

برای درخواست پذیرش باید مدرک مربوط به مهارت‌های زبان انگلیسی خود را ارائه کنید.

گواهی هایی که توسط دانشگاه‌های قبرس پذیرفته شده است عبارتند از:

TOEFL

IELTS

CAE یا  CPE 

تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

تحصیل پزشکی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امکان استفاده از بورسیه برای این دوره در قبرس شمالی وجود ندارد.طول دوره تحصیل در رشته پزشکی 6 سال است که 3 سال ابتدایی آن در دانشگاه EMU قبرس شمالی و 3 سال نهایی آن در دانشگاه مرمره ترکیه برگزار می‌شود و لازم به ذکر است که هر دو دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران هستند. نکته بسیار مهم و شایان توجّه این است که حتماً باید معدل 3 سال اوّل تحصیل در دانشگاه قبرس بالای 14 باشد تا برای پذیرش دانشجو در دانشگاه مرمره ترکیه مشکلی ایجاد نشود.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در رشته دندانپزشکی با توجّه به جذابیت‌های خود این کشور و همچنین شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس  می‌توانست گزینه‌ای مطلوب برای ایرانیان شناخته شود، امّا به علت اینکه مدارک دانشگاه‌های قبرس از دید وزارت بهداشت ایران معتبر و قابل ارزشیابی نیستند، طبیعتاً کسی زمان و پول خود را صرف تحصیل دندانپزشکی در قبرس نمی‌کند.در حال حاضر دانشگاه‌های خاور نزدیک (NEU) و دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) و دانشگاه اروپایی (EUC) قبرس شمالی، دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره‌های دندانپزشکی در قبرس شمالی هستند .

رشته های غیر پزشکی در قبرس شمالی

رشته های غیر پزشکی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته نفت جهت اطلاع متقاضیان تحصیل در رشته نفت، دانشگاه فنی قبرس شمالی، معتبرترین دانشگاه این منطقه در ارائه رشته مهندسی نفت و گاز است. مأموریت گروه مهندسی نفت و گاز طبیعی این است که برای آموزش دانشجویان در راستای عمل حرفه‌ای خود در حفاری، تولید و مهندسی مخزن، موضوعاتی در زمینه منابع نفت و گاز زیرزمینی برای پیشرفت دانش و فناوری که اساس مهندسی نفت شکل گرفته است و همچنین برای پیدا کردن راه حل برای مسائل ملّی، بین‌المللی، اجتماعی و زیست محیطی مربوط به صنعت نفت اقدام به فعالیت می‌کند.رشته خلبانی دانشگاه کیرنیا، دارای یک دپارتمان وسیع هوافضا است و برای متقاضیان که به این رشته علاقه‌مند هستند، شرایط دانشکده هوافضای دانشگاه کیرنیا برای پذیرش دانشجویان خلبانی از این قرار است:قد متقاضیانی که برای این رشته درخواست می‌دهند باید بین 165 تا 190 سانتیمتر باشد و اضافه وزن متقاضی نباید بیش از 5 کیلوگرم باشد. متقاضی نباید لرزش اعضای بدن و لکنت زبان داشته باشد.متقاضیانی که مایل به امضای قرارداد تضمین استخدام هستند، نباید بیش از 21 سال سن داشته باشند.آموزش این رشته به زبان انگلیسی است. برای آن دسته از دانشجویانی که از سطح حرفه ای انگلیسی برخوردار نیستند، یک برنامه مدرسه آمادگی انگلیسی برای یک یا دو دوره تحصیلی انجام می‌شود. برنامه تحصیلی آمادگی انگلیسی در برنامه درسی و برنامه کارشناسی نیست.همانطور که بعضی مراحل آموزش عملی یادگیری در محل و مؤسسات بخش‌های خصوصی و دولتی انجام می‌شود، یک تحقیق امنیتی برای هر دانش‌آموزی که در حال تحصیل در این بخش است، انجام می‌شود. دانشجویانی که نتایج تحقیقات امنیتی آن‌ها منفی است و کسانی که از قوانین، شرایط و الزامات این برنامه اطاعت نمی‌کنند، مجاز به ادامه تحصیل در این بخش نیستند.متقاضی تحصیل در این رشته، باید گزارش بهداشتی درجه 1 را که توسط مراکز پزشکی تأیید یا تأیید شده توسط SHGM صادر شده باشد، به دست آورد و باید با موفقیت از آزمون تست شخصیت و ترجیحات (PAPI) گذشته باشد.با توجه به مقررات مجوز پرواز خلبان پرواز (SHY-1)، در طول دوره آموزش، دانشجو مسئول هر گونه شرایطی است که ممکن است منجر به رد صلاحیت یا اخراج از آموزش‌های پرواز یا سایر برنامه‌ها باشد. مطابق با الزامات مقرره مجوز پرواز خلبان پرواز (SHY-1)، اگر وضعیت سلامت متقاضی برای تبدیل شدن به یک خلبان پرواز مناسب نباشد، متقاضی در بخش مربوطه ثبت نمی‌شود و اگر متقاضی قبلا ثبت‌نام کرده باشد این بخش، به بخش دیگری منتقل خواهد شد. متقاضیان کشورهای خارجی باید یک گزارش بهداشتی از یک مؤسسه معتبر و رسمی را و یا گزارش بهداشتی از یک مؤسسه بهداشتی که توسط SHGM تأیید شده باشد را ارسال کنند.رشته هنر و سینمارشته کارشناسی هنرهای گرافیکی در یکی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی دردانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی است. زیرا در جامعه امروزی با پیشرفت و نزدیک شدن ارتباط تنگاتنگ بین رشته‌ای ارتباطات با علوم کامپیوتری، علم چندرسانه‌ای و گرافیک با سرعت چشم‌گیری در حال گسترش و پیشرفت است و به همین دلیل است که علم سیستم‌های مولتی مدیا و گرافیک به عنوان موضوعی کاملاً جدید در عرصه ارتباطات تبدیل شده است. هدف از ایجاد شرایط تحصیل در رشته هنرهای گرافیکی، گسترش علم سیستم‌های مولتی مدیا و پرورش دانشجویان خبره در علم طراحی و تولید به وسیله کار عملی ویژه بر اساس زمینه هنری است. رشته کارشناسی هنرهای گرافیک در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس یک رشته تحصیلی است که مدت زمان آن چهارساله است و شامل ۳۶ درس با مجموع ۱۲۵ واحد درسی می‌باشد. دانشجویان رشته هنرهای گرافیک قبرس ملزم به گذراندن و شرکت در ۵ دوره اجباری در دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، و همچنین گذراندن ۳ دوره آمادگی تحصیلی و ۷ درس انتخابی دانشکده می‎باشند. از آن‌جا که زمینه هنرهای گرافیکی، زمینه‌ای بسیار گسترده و وسیع بوده و شاخه‌های متعددی دارد، دانشکده ارتباطات و رسانه قبرس برنامه این رشته تحصیلی را به سه شاخه اصلی تقسیم کرده است: طراحی گرافیک، طراحی وب و گرافیک انیمیشن. همچنین دانشجویان فرصت استفاده از مهارت‌های لازم را از طریق عکاسی، فیلمبرداری تجربی، دوره‌های طراحی ویدئو و صوتی و همچنین در استودیوی تلویزیون (شبکه صدا و سیمای دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس) ارائه می‌دهند.دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس/ هدف دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ارائه آموزش‌های هنری به همراه مهارت های عملی به دانشجویان وهمچنین تقویت خلاقیت دانشجویاناست. دانشکده با برگزاری دوره‌های تخصصی مختلف قصد دارد دانشجویانی پرورش دهد تا بتوانند با انجام پروژه‌های خاص ویژه در زمینه صنعت ارتباطات و رسانه و ارائه کیفیت بالا را با استفاده از رسانه‌های دیجیتال در زمینه‌های خاص مانند تلویزیون، ویدئو، سینما، انیمیشن با تبدیل فناوری ارتباطات جدید انجام دهند. با توجه به موضوعات ذکر شده، ویژگی بارز و اصلی دانشکده ارتباطات و رسانه، فارغ التحصیل شدن دانشجویانی است که دارای مهارت های چند بعدی و تکمیل شده، و همچنین افرادی است که قادر به مقابله با چالش‌های موجود در صنعت هنرهای گرافیک است.رشته کامپیوتررشته کارشناسی مهندسی کامپیوتردر دانشگاه شرقی مدیترانه قبرس شمالی از جمله رشته‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. و تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در قبرس این رشته را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. این رشته در مقطع کارشناسی در قالب برنامه چهارساله، همراه با دوره‌های پایه در زمینه نرم‌افزارهای کامپیوتری، سخت افزار و شبکه‎های کامپیوتری، نرم افزارهای مهندسی کامپیوتر و ارائه دروس انتخابی متعدد از جمله ریاضیات، فیزیک، انگلیسی، اقتصاد، کسب و کار و علوم اجتماعی برای ارائه به دانش‌آموزان به منظور یادگیری غنی و عمیق و کسب تجربه در زمینه‌های متعدد ارائه شده است. برنامه آموزشی رشته مهندسی کامپیوتر برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی، به طور منظم به روز شده و با توجه به استانداردهای بین المللی طراحی شده است. هدف اصلی این رشته، آشنا نمودن هرچه بیشتر دانشجویان با پیشرفت‌های حوزه مهندسی کامپیوتر و در عین حال تقویت مهارت‌های یادگیری برای زندگی است. همچنین، پرورش متخصصان سخت‌افزارها و نرم افزارهای کامپیوتری که دارای دانش عمیق در سیستم های کامپیوتری، سخت افزار و نرم افزار و کسانی که می‌توانند دانش تئوری خود را با ساخت طرح های جدید به کار اندازند . برای دستیابی به این هدف دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه EMU مجهز به پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا و سیستم‌های پیشرفته کامپیوتری مجهز به اینترنت پرسرعت ۱۰۰ مگابیت است.رشته داروسازیاین رشته در دانشگاه مدیترانه شرقی شامل دو برنامه است که به ترتیب دوره داروسازی پنج ساله و دوره داروسازی 6 ساله، دانشجویان دوره پنج ساله در هنگام فارغ التحصیلی مدرک لیسانس دریافت می‌کنند و امکان کار در ایران برای آن‌ها فراهم نخواهد بود، ولی دانشجویان دوره 6 ساله در انتها مدرک دکترای داروسازی دریافت خواهند کرد که مورد تأیید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بوده و فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند با مدرک خود در کشور ایران فعالیت کنند. برنامه 6 ساله داروسازی خود شامل دو برنامه است؛ یکی برنامه 6 سال در قبرس شمالی و دیگری برنامه سه سال در قبرس شمالی و سه سال مابقی در ایران، اما توجّه کنید که طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان این برنامه صرفاً برای دانشجویان غیرایرانی می باشد و دانشجویان ایرانی فقط می‌توانند در برنامه 6 سال در قبرس شمالی شرکت کنند. اما متأسفانه برخی از نمایندگان به دروغ و برای منافع خود قول انتقال به ایران را به متقاضیان می دهند. اما دقت کنید که چنین چیزی وجود خارجی ندارد.رشته‌های مهندسیدانشگاه شرق نزدیک با یک دپارتمان جامع مهندسی یکی از پرطرفدارترین و معتبرترین دانشگاه‌ها در حوزه رشته‌های مهندسی است.به طور مثال رشته مهندسی عمران دانشگاه مدیترانه شرقی، فرصتی مناسب برای دانشجویان فراهم می‎‌آورد تا واجد شرایط برای ادامه تحصیلات و تحقیقات‌شان در سطح پیشرفته در گرایش‌های مختلف این رشته باشند. توجه و تمرکز اصلی دپارتمان، بر روی نیازهای پژوهشی ملی و منطقه ای است. دروس این رشته درگرایش‌های تخصصی مصالح ساختمانی، مدیریت و تکنولوژی ساخت و ساز، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی هیدرولیک، مهندسی سازه، و مهندسی حمل و نقل ارائه می شود. دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه، دارای آزمایشگاه های مجهز در زمینه مصالح ساختمانی، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی سازه و مهندسی حمل و نقل است. از جمله گرایش‌های پژوهشی در این دپارتمان می‌توان به مصالح و مواد ساختمانی تعمیر و نگهداری بتن، بتن تقویت شده با الیاف تکنیک های بهبود اندازه گیری، خواص حرارتی بتن سبک و ملات بلوک های ساختمان، فوم بتن، سنگ های طبیعی ساختمان: خواص مهندسی، بتن خود تحکیم، طرح اختلاط با مواد محلی و تست غیرمخرب بتن اشاره نمود.رشته هوافضاتحصیل در این رشته در دپارتمان هوافضای دو دانشگاه کیرنیا و مدیترانه شرقی قبرس شمالی ارائه می‌شود. شرایط آن در بخش خلبانی گفته شد.رشته معماریدانشکده معماری قبرس دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس EMU، فعالیت خود را از سال ۱۹۹۱ زیر نظر دانشکده فنی مهندسی تحت عنوان دپارتمان معماری اغاز نمود و در سال ۱۹۹۷ تحت عنوان دانشکده معماری و معماری داخلی فعالیت خود را گسترده‌تر نمود. و امروزه این دانشکده خود دارای سه دپارتمان تحت عنوان معماری، معماری داخلی و طراحی صنعتی است که در مقاطع مختلف شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان در آن به تحصیل مشغول هستند. به طوریکه تعداد ۵۸۴ نفر دانشجوی دوره کارشناسی و۱۸۸ نفر دانشجوی دوره کارشناسی ارشد و دکترا در دپارتمان معماری، تعداد ۳۱۴ نفر دانشجوی کارشناسی و ۳۰ دانشجوی دوره کارشناسی ارشد و دکترا در دپارتمان معماری داخلی دارد؛ این بدین معنی است که دانشکده معماری دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس EMU تعداد ۱۱۱۶ نفر دانشجو در رشته های معماری و معماری داخلی دارد. دانشکده معماری قبرس در دانشکده معماری دانشگاه مدیترانه شرقی از برجسته‌ترین دانشکده‌های معماری جهان است که رنکینگ بسیار عالی دارد. متقاضیان می‌توانند برای اخذ پذیرش در این دانشکده اقدام کنند. برای پذیرش در دوره کارشناسی رشته‌های دانشکده معماری دانشگاه EMU داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی الزامی نیست و متقاضیان می‌توانند با دشتن مدرک دیپلم برای پذیرش اقدام کنند. بورسیه برای رشته‌های این دانشکده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد بصورت تضمینی ارائه می‌شود. لازم به ذکر است دانشکدهمعماری قبرستعداد زیادی دانشجو از کشور ایران دارد که در مقاطع مختلف به تحصیل مشغول هستند.رشته حقوقاین رشته در دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه اروپای، دانشگاه مدیترانه شرقی و نیکوزیای قبرس شمالی تدریس می‌شود که متقاضیان تحصیل در این رشته می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این دانشگاه‌ها مراجعه فرمایند.رشته مدیریتاین رشته در گرایش‌های مختلف و در کلیه مقاطع در دانشگاه‌های قبرس شمالی تدریس می‌شود و از اعتبار بین‌المللی خوبی برخوردار است. از این رو یکی از پراستقبال‌ترین رشته‌ها به ویژه برای متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل بوده است.رشته توریسمتحصیل در رشته کارشناسی توریسم به زبان انگلیسی است. علاوه بر این، دانشجویان در دو سال اول تحصیل خود دوره‌های انگلیسی را با هدف بهبود زبان انگلیسی و اصطلاحات مربوط به این بخش در نظر می‌گیرند. به غیر از انگلیسی، برنامه دانشکده توریسم شامل آموزش و ایجاد فرصت جهت یادگیری زبان خارجی دوم مانند آلمانی، فرانسوی یا روسی است. دانشجویان از طریق دوره‌های انتخابی نیز فرصت یادگیری زبان سوم را فراهم می‌کنند. در پایان دانشجویان به منظور کارآموزی به هتل‌ها و یا موسسات طرف قرارداد دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مراجعه می‌کنند تا دوره کارآموزی خود را در محیط حرفه‌ای واقعی سپری کنند تا با چالش‌های شغلی رشته خود بیشتر آشنا شده و آنها را لمس کنند.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در قبرس شمالی

خطرات احتمالی برای دانشجویان در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از امن ترین کشور های دنیا در زمینه تحصیل برای دانشجویان و اتباع خارجی کشور قبرس شمالی است که رتبه یک جهانی را به خود اختصاص داده است. وجود شرایط مناسب و نبودن اختلافات سیاسی از مهم ترین دلایل امنیت تحصیلی در این کشور به حساب می آید   و در سال 2016براساس تحقیقات انجام شده این کشور رتبه 1 جهان در زمینه امنیت پیاده روی در روز و رتبه 2 را در پیاده روی در شب را به خود اختصاص داده است.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در قبرس شمالی

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در قبرس شمالی نیز  همانند ایران مدارس دولتی و خصوصی متفاوتی زیر نظر وزارت آموزش این کشور مشغول به کار هستند و در همه این مدارس تدریس به زبان‌های ترکی و انگلیسی انجام می‌شود. با این حال مدارس انگلیسی زبانی در قبرس وجود دارند که در آن‌ها کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه شده و دانش‌آموزان زبان ترکی را به عنوان یکی از دروس در کنار سایر درس‌ها پاس می‌کنند.تحصیل در مدارس مبتنی بر استانداردهای جهانی بوده و فارغ‌التحصیلان می‌توانند به دلیل اعتبار جهانی این مدارس، به راحتی از دانشگاه‌های خوب دنیا پذیرش بگیرند. 

در قبرس شمالی مدارس فارسی‌زبان وجود ندارد. ولی مدارس انگلیسی زبان در شهرهای فاماگوستا و کیرنیا، جمعاً حدود 2هزار دانش‌آموز موفق ایرانی دارند و اکثر این دانش‌آموزان در ابتدای ورود به این مدارس، با زبانی جز زبان فارسی آشنایی نداشته‌اند. مدارس در قبرس در ماه سپتامبر بازگشایی می‌شوند. معمولا اکثر مدارس برای دانش‌آموزان بین‌المللی خود، کلاس‌های زبان فوق برنامه دارند که این کلاس‌ها در تابستان هم برقرار است. دانش‌آموزان خارجی باید در تابستان قبل از شروع تحصیل  با و زبان انگلیسی آشنا شوند و  سپس دانش‌آموزان ایرانی به راحتی می‌توانند با محیط خود را هماهنگ کنند.

چاپ مقالات علمی در قبرس شمالی و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در قبرس شمالی و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این خصوص مطلب متمرکزی یافت نشد و برای تحقیق بیشتر نیاز به فرصت بیشتری بود.

شرکت در آزمون های بین المللی در قبرس شمالی

شرکت در آزمون های بین المللی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به منظور تحصیل در مقطع دکترا، به مدرک زبان معتبر بین‌المللی نیاز است.  مؤسساتی نظیر بریتیش کانسیل (شورای بین‌المللی سازمان بریتانیا) در قبرس، برگزارکننده انواع آزمون‌های بین‎المللی زبان IELTS، تافل و آزمون‌های ورودی حرفه‌ای و دانشگاه‌های موسیقی هستند.  همچنین مرکز آزمون IELTS شهر کیرنیا، از مشهورترین مراکز برگزاری این آزمون بین‌المللی است که می‌تواند از جانب مؤسسه‌ی نامبرده، آزمون آیلتس را برگزار نماید.

کنفرانس های علمی در قبرس شمالی

کنفرانس های علمی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه‌ها و مراکز علمی شهرهای نیکوزیا، فاماگوستا و کیرنیا، به صورت دوره‌ای مجموعاً میزبان 15 رویداد مهم علمی در قالب همایش‌ها، کنفرانس‌ها و کنگره‌ها در حوزه‌های مختلف علمی هستند که برخی از آن‌ها عبارتند از:کنگره بین‌المللی پرستاری (ICON)- در حوزه بهداشت و درمان و پزشکی در کیرنیاسمینار Physics Day- در خصوص رویدادهای چندرشته‌ای علم فیزیک در فاماگاستاکنگره بین‌المللی بحث‌های روز اجتماعی (CUDES) در حوزه محیط زیست و زیست‌شناسی- نیکوزیاکنفرانس بین‌المللی اقتصاد کاربردی و مالی (ICOAEF) در حوزه اقتصاد- کیرنیانشست ایمنی دریایی در حوزه علوم زیستی و زیست‌شناسی- کیرنیاکنفرانس سالانه Othello's Island در حوزه ادبیات و علوم انسانی- نیکوزیاو غیره...

جشن های دانشگاه ها در قبرس شمالی

جشن های دانشگاه ها در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل به دلایل بسیاری یک دوره‌ی دلپذیر و راحت است و علاوه بر زیبایی‌های این منطقه، هرساله در فصل بهار، در طول ماه‎های آوریل و می، دانشگاه‌های قبرس شمالی جشن‌ها و جشنواره‌های سالانه خود را برگزار می‌کنند و کلیه دانشجویان به شرکت در این مراسم تشویق می‌شوند. در طول این جشنواره‌ها، معمولاً رژه‌هایی برگزار می‌شود که دانشجویان بتوانند در آن‌ها با آداب و لباس‌های بومی خود حضور پیدا کنند و فرهنگ خود را در قالب این رویدادها، با استفاده از رقص‌های سنّتی، غذاها و محبوب‌ترین جنبه‌های ملّت و سرزمین‌شان به دیگران معرّفی کنند. در پایان جشنواره‌ها و کارناوال هم به عنوان حسن ختام برنامه، مهمانی‌هایی برای دانشجویان برگزار می‌شود.

دانشگاه near east

دانشگاه near east | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انتخاب مقصدی مناسب همواره یکی از چالش‌های اساسی برای کسانی است که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند. دانشگاه Near East در قبرس شمالی که در سال 1988 برپا شده، در یکی از زیبا ترین جزایر مدیترانه واقع شده است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های خاورمیانه در سطح بین‎المللی شناخته می‎شود. این دانشگاه واقع در شهر نیکوزیا در بخش ترک نشین قبرس شمالی است. برای رسیدن به‌این مجموعه دانشگاهی کافی است تنها چند کیلومتر از شهر نیکوزیا خارج شوید.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که همواره آوازه‌ی تحصیل در قبرس به گوشتان رسیده است و از چگونگی تحصیل در این جزیره زیبا بی‌اطلاع هستید، در ادامه‌این مقاله با ما همراه باشد تا با رشته ها و امکانات موجود در دانشگاه Near East و موقعیت‌هایی که در اختیار دانشجویان می‌گذارد آشنا شوید.

 

با دانشگاه قبرس شمالی بیشتر آشنا شویم

با دانشگاه قبرس شمالی  بیشتر آشنا شویم | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۹۷۹ میلادی راه اندازی شده است. دانشگاه با ۸۹۰ هکتار در شهر فاماگوستا قرار دارد. دانشگاه معتبرترین دانشگاه قبرس شمالی محسوب می شود و از زیر ساخت های توسعه یافته برخوردار است. دانشگاه دارای حدود ۲۰.۰۰۰ دانشجو بوده که از ۱۰۶ کشور مختلف جهان برای تحصیل به قبرس آمده‌اند. زبان تدریس در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی ترکی استانبولی و انگلیسی است. دانشگاه محلی است که با آموزشهای خود دانشجویان بین‌المللی را برای ورود به بازار کار جهانی آماده کرده و آنها را افرادی خلاق با مهارتهای کارآفرینی پرورش می‌دهد. این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه های بین المللی، انجمن دانشگاه‌های اروپایی، جامعه دانشگاه های مدیترانه و فدراسیون دانشگاه‌های جهان اسلام است. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی تنها دانشگاه در منطقه است که موفق به دریافت جایزه ABET در زمینه مهندسی شده است. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی در سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ میلادی طبق سیستم رتبه بندی دانشگاه‌های برتر جهان در رده ۸۰۰ – ۶۰۱ قرار گرفته است. دانشگاه مدیترانه شرقی تنها دانشگاه قبرس شمالی است که جزء دانشگاه های برتر جهان جای گرفته است. سیستم رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان موسوم به تایمز نیز برای سال ۲۰۲۰ میلادی دانشگاه را در رده ۱۰۰۰ – ۸۰۱ دانشگاه های معتبر جهان ارزیابی نموده است. همچنین دانشگاه جزء ۲۰۰ دانشگاه جدید و جوان برتر جهان نامیده می‌شود. دانشگاه اولین دانشگاه برتر قبرس شمالی بوده و جزء ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه نیز شمرده می‌شود.

آخرین ویرایش: 2019-04-20 08:59:27 9,180