تحصیل رایگان در خارج از کشور

تحصیل رایگان در خارج از کشور و استفاده از بورسیه‌های تحصیلی، جزو رویاهایی است که هر دانشجوی متقاضی برای تحصیل در خارج از کشور آرزوی آن را دارد. شهریه دانشگاه‌ها و هزینه‌های بالای زندگی در برخی از کشورهای خارجی و پیشرفته، متقاضیان را برای تحصیل رایگان در خارج تشویق می‌کند. اما در این میان هستند متقاضیانی که فکر می‌کنند، تحصیل در خارج هزینه‌های بسیار بالایی را دارد و تنها قشر مرفه جامعه می‌توانند برای تحصیل اقدام نمایند. اما خبر خوش موسسه مهاجرتی GO2TR برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور این است که، لزوما تحصیل در خارج از کشور مستلزم داشتن قدرت مالی بالا نیست و کشورهای پیشترفته زیادی در سراسر جهان وجود دارد که امکان تحصیل رایگان را برای متقاضیان فراهم می‌نماید. در این نوشتار که توسط تیم حرفه‌ای موسسه مهاجرتی GO2TR فراهم شده است، برای شما جزئیات تحصیل رایگان در خارج از کشور را بازگو می‌نماید.

تحصیل رایگان در کدام کشورها امکان پذیر است؟

پرونده‌های موفق گوتوتی آر، لیست ویزاهای افرادی که توسط این موسسه اقدام کرده‌اند.

تحصیل در خارج از کشور، به دانشجویان کمک می‌کند تا تجربه جهانی و چشم اندازهای جدیدی را برای فعالیت‌های آینده کسب کنند. هنگامی که شما برای تحصیل در یک کشور خارجی اقدام می‌کنید، دروازه‌ای برای تجارب فرهنگی، آداب و رسوم، زبان‌های جدید و همچنین فرصتی برای ایجاد دوستی و روابط مادام العمر باز می‌شود. افزایش مداوم شهریه‌ها در سراسر جهان باعث شده است که بسیاری از داوطلبان مشتاق، فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور را فراموش کنند زیرا تحصیل در خارج از کشور می‌تواند یک امر گران‌قیمت باشد که بسیاری از پس آن برنمی‌آیند. با این حال، بسیاری از کشورها در سراسر جهان وجود دارد که دانشجویان می‌توانند در خارج از کشور با شهریه رایگان یا کم تحصیل کنند. بعضی‌از کشورهای شمال اروپا امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می‌نمایند.

دیگر کشورها مانند: آلمان، فرانسه، استرالیا، بلژیک، یونان، ایتالیا، اسپانیا، اتریش و همچنین جمهوری چک هزینه بسیار کمی را برای تحصیل از دانشجویان می‌گیرند.

تحصیل ارزان در کشور آلمان

هزینه‌های پایین تحصیل در آلمان، همراه با اقتصاد قوی و سیستم مدرن آموزش عالی در این کشور، آلمان را از دید دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل، بسیار جذاب می‌کند. در اکثر دانشگاه‌های دولتی آلمان، هیچ هزینه‌ای مبنی‌بر تحصیل در مقطع کارشناسی وجود ندارد و این شرایط هم برای دانشجویان آلمانی و هم دانشجویان خارجی، صرف نظر از ملیتشان امکان‌پذیر است.

هزینه‌های اسم‌نویسی در دانشگاه‌های آلمان، حدود ۱۰۰-۳۵۰ یورو (۱۱۹-۴۱۷ دلار آمریکا) است. این مبلغ تقریباً در تمام برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی آلمان صدق می‌کند.

ایالت فدرال بادن-وورتمبرگ آلمان از ترم زمستانی ۲۰۱۷/۱۸ به بعد شهریه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا را برای هر ترم ۱۵۰۰ یورو در نظر گرفته است؛ که این میزان شهریه برای کلیه مقاطع (کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دیپلم و آزمون‌های ایالتی) است و شامل مقطع دکترا نمی‌شود.

آلمانی‌ها معتقدند که نباید با آموزش به عنوان یک محصول تجاری برخورد کرد زیرا، دسترسی آزاد به آموزش عالی رشد اقتصادی کشور و رفاه بیشتر مردم را تضمین می‌کند. بنابراین، دولت آلمان آموزش رایگان را در دانشگاه‌های دولتی ارتقا می‌دهد تا همه بتوانند به آموزش رایگان و با کیفیت دسترسی داشته باشند. اگر شما اهل خارج از اتحادیه اروپا هستید، قبل از ورود به کشور آلمان به اجازه اقامت نیاز خواهید داشت تا تحصیلات خود را در آلمان به پایان برسانید.

تقریباً ۳۰۰ دانشگاه دولتی در آلمان وجود دارد همچنین بیش‌از ۱۰۰۰ برنامه تحصیلی نیز وجود دارد به‌ همین دلیل گزینه‌های زیادی برای تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد.

دانشگاه‌های آلمان جهت تحصیل رایگان

پرونده‌های موفق گوتوتی آر، لیست ویزاهای افرادی که توسط این موسسه اقدام کرده‌اند.

در اینجا برای شما لیستی از برخی‌ دانشگاه‌های برتر آلمان که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به طور رایگان در آنها تحصیل کنند را فراهم کرده‌ایم.

رتبه QS

دانشگاه

۵۰

دانشگاه فنی مونیخ (Technical University of Munich (TUM))

۶۴

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ (Ludwig Maximilians University Munich (LMU))

۱۶۵

دانشگاه آخن (RWTH Aachen University)

۲۱۴

دانشگاه هامبورگ (Universität Hamburg)

۳۱۱

دانشگاه کلن (University of Cologne)

۳۲۲

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ (FAU Erlangen-Nürnberg)

۳۴۰

دانشگاه گوته فرانکفورت (Goethe University Frankfurt)

۳۹۳

دانشگاه رور بوخوم (Ruhr University Bochum)

۴۱۱

دانشگاه مونستر (University of Münster)

۸۰۱-۱۰۰۰

دانشگاه دویسبورگ اسن (University of Duisburg-Essen)

بورسیه‌های دانشگاه‌های آلمان

پرونده‌های موفق گوتوتی آر، لیست ویزاهای افرادی که توسط این موسسه اقدام کرده‌اند.

کشور آلمان در کنار تحصیل، بورسیه‌هایی را برای راحتی دانشجویان بین‌المللی در هزینه‌های تحصیلی‌شان در نظر گرفته است.

 • بورسیه‌های DAAD: خدمات تبادل آکادمیک آلمان (DAAD)، بورس تحصیلی زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌دهد.
 • بورسیه اراسموس: بزرگترین ارائه دهنده بورس تحصیلی برای تحصیل در اتحادیه اروپا اراسموس است. اراسموس، توسط کمیسیون اروپا هدایت می‌شود و هزینه‌های دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در اروپا تأمین می‌کند.

تحصیل رایگان در کشورهای شمال اروپا

کشورهای شمال اروپا مانند: فنلاند، ایسلند و نروژ خدمات تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی به‌ صورت رایگان و یا با هزینه‌های کم ارائه می‌دهند.

در ایسلند، هیچ گونه هزینه تحصیل در چهار دانشگاه‌های دولتی این کشور دریافت نمی‌شود، فقط هزینه ثبت نام که ۷۵۰۰۰ کرون (معادل ۶۰۰ دلار آمریکا) در سال است از دانشجویان گرفته می‌شود.

تحصیل رایگان در کشور نروژ

اگر شما علاقه‌مند به تحصیل در نروژ هستید نیازی به نگرانی در خصوص هزینه‌های تحصیلی نیست زیرا، دولت نروژ قانونی را تصویب کرده است که هیچ‌گونه هزینه‌ای از دانشجویان بین‌المللی دریافت نمی‌کند. دانشجویان فقط باید هزینه ترم، حدود ۶۰۰-۳۰۰ کرون (معادل ۳۵-۷۰ دلار آمریکا) را پرداخت کنند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در نروژ به صورت رایگان تحصیل کنند. دوره‌های تحصیلات تکمیلی، اعم از کارشناسی‌ارشد و دکترا در نروژ کاملاً رایگان است، به شرطی که شما به زبان نروژی تحصیل نمایید. بنابراین در صورت برنامه‌ریزی برای درخواست پذیرش از دانشگاه‌ها و مهاجرت به نروژ، بهتر است بلافاصله یادگیری زبان را شروع کنید. ۵ دانشگاه برتر نروژ به شرح زیر است:

 • دانشگاه اسلو (University of Oslo)
 • کالج دانشگاه برگن (Bergen University College)
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ (Norwegian University of Science and Technology)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromsø)
 • دانشگاه لایف سانس نروژ (Norwegian University of Life Sciences)

تحصیل ارزان در کشور فنلاند

کشور فنلاند برای دانشجویانی که خارج از منطقه اتحادیه اروپا (EEA) هستند، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، درخواست شهریه می‌نماید.

این شهریه بصورت سالانه است و نسبت به دانشگاه و برنامه تحصیلی دانشجو، بین ۴۰۰۰ یورو و ۱۸۰۰۰ یورو متفاوت است. آن دسته از دانشجویانی که به زبان فنلاندی مسلط هستند، می‌توانند به صورت رایگان در فنلاند تحصیل نمایند.

هزینه‌های تحصیل در مقطع دکترا برای همه دانشجویان صرف نظر از ملیت‌شان در کشور فنلاند رایگان است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در فنلاند مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

تحصیل در کشور فرانسه با هزینه کم

در فرانسه، از دانشجویان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EU/EEA) و سوئیس، حدود ۱۷۰ یورو (معادل تقریباً ۲۲۰ دلار آمریکا) در سال در مقطع کارشناسی شهریه دریافت می‌شود و دانشجویان بین‌المللی باید سالانه ۲۷۷۰ یورو (معادل تقریبا ۳ هزار و ۱۰۰ دلار آمریکا) برای مقطع کارشناسی بپردازند. دانشجویان در مقطع کارشناسی‌ارشد نیز باید سالانه ۳۷۷۰ یورو (معادل تقریبا ۴ هزار و ۱۰۰ دلار آمریکا) و در مقطع دکترا ۳۸۰ یورو (معادل تقریبا ۴۵۳ دلار آمریکا) بپردازند. در سال ۲۰۲۰ دولت فرانسه برای مقرون به صرفه بودن تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی، تصمیم گرفت که تعداد بورسیه‌های تحصیلی فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی را از ۷۰۰۰ به ۲۱.۰۰۰ در سال افزایش دهد.

متقاضیان باید بدانند که تحصیل در رشته‌ پزشکی در فرانسه به زبان فرانسوی بوده و رایگان است. همچنین دانشجویانی که به عنوان بخشی‌از برنامه‌های تبادل دانشجو بین دانشگاه‌ها برای تحصیل به فرانسه می‌آیند، از معافیت کل ثبت‌نام (مانند: برنامه تبادل اراسموس) برخوردار می‌شوند.

برای اینکه شانس بیشتری در تحصیل رایگان در فرانسه داشته باشید باید به زبان مادری این کشور که فرانسوی است تسلط داشته باشند زیرا، اکثر برنامه‌هایی که فرصت تحصیل رایگان در فرانسه را دارند به زبان مادری این کشور آموزش داده می‌شوند.

دانشگاه‌های فرانسه جهت تحصیل کم هزینه

براساس رتبه بندی جهانی QS، برترین کالج‌های پاریس جهت تحصیل به شرح زیر است.

رتبه QS

دانشگاه

۵۲      دانشگاه علوم و تحقیقات لترس پاریس (Paris Sciences et Lettres Research University (PSL))

۶۸

دانشکده اکول پلی تکنیک پاریس تچ (École Polytechnique (ParisTech))

۸۳

دانشگاه سوربن (Sorbonne University)

۸۶

دانشگاه پاریس ۱۱ جنوبی (11 Université Paris-Sud)
۲۴۲

دانشکده پاریس تچ پل (École des Ponts ParisTech)

۲۴۲

دانشگاه ساینس پو پاریس (Sciences Po Paris)
۲۶۱

دانشگاه دیدرو پاریس (Université Paris Diderot)

۲۹۰دانشگاه پانتئون -سوربن پاریس ۱ (1 Université Paris Panthéon-Sorbonne)

تحصیل کم هزینه در اتریش و بلژیک

اتریش یکی‌از کشورهایی است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با هزینه کم در آن تحصیل کنند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EU/EEA) باید هزینه‌هایی در حدود ۷۲۶ یورو (تقریبا ۸۱۵ دلار آمریکا) در هر ترم را پرداخت نمایند. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در بلژیک نسبتاً مقرون به صرفه و تقریبا ۴۱۷۵ یورو در سال است.

جهت اطلاعات بیشتر مقاله‌های تحصیل رایگان در اتریش، تحصیل در اتریش و تحصیل در بلژیک را مطالعه کنید.

تحصیل مقرون به صرفه در جمهوری چک و یونان

دانشجویانی که مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستند، به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه‌های تحصیل در چک می‌توانند از پس هزینه‌های آن برآیند. هزینه‌های تحصیل در این کشور، حدود ۴۰۰۰-۱۲.۰۰۰ یورو (معادل ۴۵۰۰-۱۳.۵۰۰ دلار آمریکا) در سال است. دانشجویانی که می‌توانند به زبان چكی صحبت كنند و مهارت‌های متوسطی در این زبان از خود نشان دهند، می‌توانند از طرح مطالعه رایگان استفاده كنند.

یونان یکی‌از کشورهایی است که، کمترین هزینه‌های تحصیلی در اتحادیه اروپا را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا، با هزینه تقریبی ۱۵۰۰ یورو (معادل تقریبا ۱۷۰۰ دلار در سال) می‌توانند در یونان به تحصیل بپردازند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در یونان کلیک کنید.

 تحصیل با هزینه کم در کشورهای ایتالیا و اسپانیا

دانشگاه‌های دولتی در ایتالیا به طور قابل توجهی ارزان هستند، و برای مقاطع کارشناسی سالانه بین ۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو (تقریبا ۱۰۱۵ تا ۴۵۰۰ دلار آمریکا) شهریه می‌گیرند. در اسپانیا نیز دانشجویان بین‌المللی می‌توانند، با هزینه ۷۵۰ تا ۲۱۰۰ یورو (تقریبا ۸۴۵ تا ۲۳۷۰ دلار آمریکا) در سال در موسسات دولتی به تحصیل بپردازند. این هزینه‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌تواند گرانتر شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌های مربوط به تحصیل در ایتالیا، تحصیل رایگان در ایتالیا، تحصیل در اسپانیا و تحصیل رایگان در اسپانیا را مطالعه کنید.

تحصیل ارزان در کشورهای استونی و لیتوانی

هزینه‌های تحصیل در استونی بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه شما متغییر خواهد بود. به طور کلی، هزینه‌های تحصیل از ۱۶۶۰ یورو تا ۷۵۰۰ یورو در سال برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متغیر است. (با چند استثناء گران‌قیمت مانند برنامه پزشکی که هزینه ۱۲.۰۰۰ یورو در سال است.) رشته‌های تحصیلی گران‌قیمت در کشور استونی شامل داروسازی، وکالت، مدیریت بازرگانی و علوم اجتماعی هستند. همچنین ممکن است برخی‌از دانشگاه‌ها شهریه بیشتری از دانشجویان خارج از منطقه اتحادیه اروپا (EEA) دریافت نمایند. اما در کنار این، برخی از دانشگاه‌ها نیز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند و می‌توانید به صورت رایگان به تحصیل بپردازید. در کشور لیتوانی نیز هزینه‌های تحصیلی در موسسات آموزش عالی، بستگی به رشته تحصیلی و مدت زمان تحصیل دارد. به طور متوسط، هزینه تحصیل در لیتوانی تقریبا بین ۱۰۰۰ تا ۵۳۰۰ یورو در سال برای مقطع کارشناسی، از ۲۲۰۰ تا ۶۵۰۰ یورو در سال برای مقطع کارشناسی‌ارشد و از ۷۱۰۰ تا ۸۵۰۰ یورو در سال برای مقطع دکترا است. در کنار این هزینه‌ها بورس‌های تحصیلی نیز برای دانشجویان ارائه می‌شود.

تحصیل ارزان در کشورهای روسیه و اوکراین

هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور روسیه سالانه حدود ۱۲۰۰ دلار آمریکا است، و در بعضی دانشگاه‌ها نیز این رقم از ۹۰۰ دلار نیز آغاز می‌شود. در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رایگان در روسیه کلیک کنید.

هزینه‌های تحصیل در اوکراین نیز در همه دانشگاه‌ها ۱۲۰۰-۵۰۰۰ دلار آمریکا است، که این مبلغ نسبت به رشته تحصیلی فرد متغییر است. تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین نسبت به زبان اوکراینی هزینه بالاتری در پی دارد. همچنین هزینه‌های تحصیل در رشته‌های مربوط به پزشکی، بالاتر از سایر رشته‌ها است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی ۴۰۰۰-۵۰۰۰ دلار آمریکا است.

تحصیل ارزان در تایوان

هزینه‌های تحصیل در تایوان در هر دانشگاه متفاوت است، و شهریه ها از ۸۵۰ تا ۱۵.۱۸۵ دلار آمریکا در سال است. شهریه دانشگاهی برای مقطع کارشناسی از ۱۳۱۲ تا ۸۹۵۹ دلار آمریکا، در مقطع کارشناسی‌ارشد از ۷۱۶تا ۱۸.۵۰۰ دلار آمریکا و در مقطع دکترا از ۸۳۵ تا ۸۳۵۵ دلار آمریکا است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تایوان نسبت به دانشگاه‌های خصوصی در این کشور ارزان‌تر است.

پرونده‌های موفق گوتوتی آر، لیست ویزاهای افرادی که توسط این موسسه اقدام کرده‌اند.

منبع

study abroad for free

مشاوره

جهت مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل رایگان در خارج و روند آن، لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. موسسه GO2TR در تمام مراحل قبل و بعد مهاجرت، خدمات گسترده‌ای نظیر انجام کار‌های اداری مربوط به اقامت شما، خدمات بیمه، سیمکارت و … ارائه می‌دهد و همواره در طول مسیر، کنار شما عزیزان خواهد بود.100 دیدگاه برای “تحصیل رایگان در خارج از کشور

 1. مهرداد گفته:

  سلام من 15 سالم هست. میخوام در مدارس کانادا تحصیل کنم بدون مدرک زبان چه سنی بهتره که زیر 18 سال باشم

  • pnayebian گفته:

   مهرداد جان سلام.
   از دقت و حسن توجه شما سپاسگزاریم.
   دوست عزیز شما در حال حاضر و با همین سن هم می‌توانید برای مدارس کشور کانادا اقدام نمایید و در نظر داشته باشید شما شانس بسیار خوبی جهت گرفتن پذیرش از مدارس کشور کانادا خواهید داشت.

 2. الناز گفته:

  من میخوام وقتی سال چهارم دبیرستانم تموم شد مهاجرت کنم و آنجا ادامه تحصیل بدم حداقل بودجه من چقدر باید باشه؟

  • pnayebian گفته:

   الناز جان سلام.
   از دقت و همراهی شما با خانوداه گوتوتی آر ممنونیم.
   هزینه تحصیل براساس هر دانشگاه، رشته و دانشگاه متغیر می باشد و شما برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید ابتدا کشور، رشته تحصیلی و دانشگاه را مشخص کرده و در مورد هزینه دقیق تحقیق بفرمایید. ضمن اینکه دوست عزیز شما به حداقل ۲۰ هزار یورو جهت مهاجرت تحصیلی نیاز دارید که به عنوان تمکن مالی داشته باشید.

 3. احسان گفته:

  سلام من مدرک کارشناسی فوریت های پزشکی دارم امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کشور هایی مانند المان هست؟

  • pnayebian گفته:

   احسان عزیز سلام.
   از همراهی شما با خانوداه گوتوتی آر سپاسگذاریم.
   دوست عزیز شما برای مقطع کارشناسی ارشد بخواهید در کشور آلمان اقدام کنید باید ابتدا زبان آلمانی را یاد بگیرید سپس مدرک تحصیلی لیسانس خود را اعتبار سنجی و معادل سازی کنید بعد جهت پذیرش اقدام نمایید

 4. سارا گفته:

  سلام. وقت بخیر. من30سالمه بتازگی تخصص رو تمام کردم و اکنون مشغول انجام طرح هستم. مدرک زبان ندارم. سرمایه حدود دو میلیارد دارم. برای مهاجرت بهمراه همسر و یک فرزند کدام کشور رو پیشنهاد میدید؟

  • pnayebian گفته:

   سارا جان سلام.
   از همراهی و دقت شما سپاسگزاریم.
   دوست عزیز شما شرایط تحصیلی مناسبی برای مهاجرت دارید. البته برای یک مهاجرت موفق نیاز هست میزان سرمایه خود را افزایش دهید. با توجه به اینکه شما یک خانواده سه نفره هستید هزینه های مهاجرت شما بیشتر از یک فرد تنها خواهد بود

 5. رضا گفته:

  سلام، ببخشید یک سوال برایم پیش آمده بود اینکه برای تحصیل در رشته برنامه نویسی کدام کشور را پیشنهاد می دهید؟ چین گزینه خوبی هست؟

  • pnayebian گفته:

   رضا جان سلام.
   از همراهی شما با خانواده گوتوتی آر ممنونیم.
   دوست عزیز برای انتخاب کشور لازم است شرایط شما بررسی شود. سن،سطح تحصیلات، سطح زبان و بودجه شما مهم است. کشورهای بسیار قدرتمندی در این حوزه وجود دارند نظیر امریکا، کانادا، انگلیس، سوئیس، اتریش، المان و …. چین هم کشور قوی در این حوزه است

 6. محمد گفته:

  میخواستم ببینم امکان این وجود داره که بدون گذراندن دوره‌ی کالج تو کشور مقصد وارد دانشگاه بشم و در مقطع لیسانس رشته خودم را ادامه بدم؟

  • pnayebian گفته:

   سلام دوست عزیز بله این امکان وجود دارد که مستقیم وارد دانشگاه شوید این امر وابسته به رزومه علمی شما و نظر دانشگاه است.

  • pnayebian گفته:

   مینا جان سلام.
   ممنونیم از همراهی با خانواده گوتوتی آر
   بهتر است حداقل 6 ماه تا حداکثر 1 سال زودتر جهت تکمیل فرآیند تحصیل در خارج از کشور زمان در نظر گرفته شود.

 7. راضیه گفته:

  آیا نیازی به ارتباط با اساتید دانشگاه های خارجی قبل از ارسال درخواست پذیرش وجود دارد ؟

  • pnayebian گفته:

   راضیه عزیز سلام.
   از همراهی شما با خانواده گوتوتی آر کمال تشکر را داریم.
   بله متقاضیان می بایست قبل از ارسال درخواست به دانشگاه مورد نظر خود با اساتید از طریق ایمیل در ارتباط باشند

 8. رویا گفته:

  سلام ببخشید چه کشورایی با زبان انگلیسی می تونم رایگان پزشکی بخونم؟

  • pnayebian گفته:

   رویا جان سلام.
   از همراهی خانوداه گوتوتی آر ممنونیم.
   یکی از کشور هایی که به شما این امکان را می دهد تا به زبان انگلیسی به تحصیل رایگان در رشته پزشکی بپردازید، ایتالیا می باشد.

 9. رامین گفته:

  سلام. اگر برای تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا اقدام کنیم.ایا همسرم به عنوان همراه باید مدرک زبان ارایه دهد؟

  • pnayebian گفته:

   رامین عزیز سلام.
   از دقت و همراهی شما سپاسگزاریم.
   بله. بهتر است ایشون مدرک A1 داشته باشند در اینصورت امتیاز مثبتی برای شما لحاظ می‌گردد.

 10. افشین گفته:

  سلام. اگر بخواهیم به زبان انگلیسی در مقطع ارشد در فرانسه تحصیل کنیم.هزینش چقدره؟تحصیل کارشناسی در آلمان چطور؟

  • pnayebian گفته:

   افشین عزیز سلام.
   ممنوین از همراهی خانواده گوتوتی آر.
   متاسفاته تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی رایگان نبوده و تقریبا سالاته 4هزاز یورو شهریه دانشگاه است.اما در برخی از رشته ها در آلمان به زبان انگلیسی رایگان است

  • pnayebian گفته:

   امیر جان سلام.
   ممنونی از همراهی خانوده گوتوتی آر
   خیر تحصیل در ترکیه به طور 100 درصدی رایگان نیست مگر اینکه شما بورسیه دانشگاهی در ترکیه را دریافت کرده باشید.
   باز اگر سوالی داشتید لطفا همینجا با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021