x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در خارج

مزایای تحصیل در خارج

تحصیل در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

در حال حاضر دانشگاه های بسیار خوبی در سطح ایران وجود دارند که امکان تحصیل با کیفیت را برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده اند؛ اما تعدادی از دانشجویان ایرانی به دلایلی مانند عدم قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر، نیاز به امکانات علمی و رفاه تحصیلی بیش تر، تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا و تضمین کاریابی بهتر در هرجای دنیا پس از فارغ التحصیلی مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند.

در چند سال گذشته به علت اعمال تحریم های مختلف و افزایش نرخ دلار، ادامه تحصیل در بسیاری از کشورهای دنیا به امری دشوار تبدیل شده است. به همین دلیل سعی کردیم در این مطلب انواع راه هایی که به کمک آن ها می توانید به صورت رایگان در کشورهایی مثل آلمان، فنلاند، نروژ، ترکیه و... به تحصیل بپردازید را با هم بررسی کنیم. همچنین به انواع برنامه های تبادل دانشجو مانند اراسموس، مولانا، بولونیا و... را نیز پرداختیم.

یکی دیگر از راه هایی که به کمک آن می توانید شانس اخذ ویزای تحصیلی را افزایش دهید، پر بار کردن رزومه ی تحصیلی خود با ارایه ی مقالات علمی و شرکت در کنفرانس های بین المللی است، در این مطلب شما را با نکاتی که باید برای شرکت در کنفرانس های بین المللی و نوشتن مقالات علمی بدانید، آشنا می کنیم. از دیگر موضوعاتی که در ادامه درباره ی آن ها صحبت خواهیم کرد می توان به: انواع بورس تحصیلی و شرایط اخذ آن، بیمه ی دانشجویی، کار دانشجویی، خدمات مالی و بانکی برای دانشجویان و مشکلات پیش رو، دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در کشورهای ترکیه، آلمان، فنلاند، نروژ و فرانسه، معادل سازی مدارک، اکسچنج استیودنت یا طرح های تبادل دانشجو و... اشاره کرد.

انتخاب کشور مناسب و دانشگاه های با کیفیت برای ادامه تحصیل کار بسیار دشواری است و نیازمند صبر، پشتکار و تحقیقات بسیار زیاد است. همانطور که تحصیل در دانشگاه های معتبر خارجی می تواند رشد علمی شما را به همراه داشته باشد، گرفتار شدن در دام موسسات آموزشی بی کیفیت و غیر مجاز چیزی به جز به هدر رفتن سرمایه و وقت شما ندارد. در نهایت امیدواریم این فرآیند را با موفقیت پشت سر بگذارید و اسیر تبلیغات بیهوده ی بسیاری از شرکت های مهاجرتی نشوید

بررسی آزمون های ورودی در کشورهای مختلف دنیا

بررسی آزمون های ورودی در کشورهای مختلف دنیا | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

برای ورود به دانشگاه در کشورهای مختلف باید مطابق با قوانین آن کشور عمل کرد. برای مثال ورود به دانشگاه در بسیاری از کشورها نیازمند شرکت در آزمون نیست و تنها با سوابق تحصیلی می توان در آن ها مشغول به تحصیل شد. اما بسیاری از برترین دانشگاه های دنیا شرایط ویژه ای را برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته اند که از جمله ی آن ها می توان به آزمون ها ورودی اشاره کرد.

در این مطلب قصد داریم بعضی از مطرح ترین آزمون های ورودی دنیا در کشورهای آمریکا، کانادا و ترکیه در مقاطع گوناگون را با هم بررسی کنیم؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به سایر کشورهای دنیا را دارید، پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا با شرایط این کشورها بیش تر آشنا شوید.

آزمون های ورودی کانادا

در همین رابطه بخوانید :

 آزمون های ورودی ترکیه

در همین رابطه بخوانید :

 نگاهی به ساختار مدارس ایرانی در کشورهای مختلف

 نگاهی به ساختار مدارس ایرانی در کشورهای مختلف | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

یکی از معضلاتی که بسیاری از خانواده های ایرانی با آن دست و پنجه نرم می کنند، انتخاب مدرسه ی مناسب برای فرزندانشان است. قضیه از جایی پیچیده تر می شود که گاهی بسیاری از ایرانیان مجبور می شوند برای مدت زمان مشخصی در کشوری خارجی اقامت داشته باشند و عملا در این زمان کوتاه امکان هماهنگی با سیستم آموزشی و یادگیری زبان برای دانش آموز وجود ندارد.

در این موارد بهترین راه ثبت نام در مدارس ایرانی است که خوشبختانه در بیش تر کشورهای دنیا مشغول به فعالیت هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با مدارس ایرانی و سیستم آموزشی آن ها آشنا کنیم و در نهایت مدارس ایرانی کشور ترکیه را با هم به عنوان نمونه بررسی کنیم و در نهایت لیستی از مدارس ایرانی چند کشور را ارائه کنیم؛ بنابراین اگر دغدغه ی اصلی این روزهای شما چگونگی تحصیل در مدارس ایرانی خارج از کشور است، پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 سیستم آموزشی در مدارس ایرانی خارج از کشور

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، ایرانیان بسیاری وجود دارند که مجبورند برای مدت زمان کوتاهی در کشور دیگری اقامت داشته باشند یا بنا به هر دلیلی دوست دارند فرزندانشان مطابق با نظام آموزشی ایران به تحصیل بپردازند. در گذشته مشکلات بسیار زیادی برای این دسته از افراد وجود داشت تا اینکه مدارس ایرانی به عنوان یک راه حل بسیار خوب در بسیاری از کشورهای دنیا افتتاح شد. در حال حاضر می توانید در بیش تر شهرهای اصلیِ کشورهای گوناگون، مدارس ایرانی مختلفی را پیدا کنید.

سیستم آموزشی در مدارس ایرانی در شهرهای گوناگون، مطابق با سیستم آموزشی ایران است و همه ی این مدارس زیر نظر سازمان آموزش و پرورش فعالیت می کنند.زبان آموزشی در مدارس ایرانی ، فارسی است و آغاز و پایان سال تحصیلی مطابق با کشورمان است؛ یعنی سال تحصیلی مدارس ایرانی از مهر آغاز و در خرداد ماه به پایان می رسد.

مدارس ایرانی می تواند گزینه ی مناسبی برای افرادی باشد که هنوز به زبان کشور محل اقامتشان تسلط ندارند و می خواهند به آرامی با فرهنگ این کشور آشنا شوند. همچنین افرادی که قصد اقامت موقت و بازگشت به ایران را دارند، می توانند این دسته از مدارس را انتخاب کنند تا در صورت بازگشت به کشور دچار دردسر نشوند.

همانطور که اشاره کردیم نظام آموزشی مدارس ایرانی در سایر کشورهای دنیا، دقیقا مطابق با ایران است، بر همین اساس دانش آموزان از بدو ورود به مدرسه 12 سال تحصیلی را می گذرانند و به این نظام 6-3-3 می گویند که در حال حاضر در بیش از 120 کشور دنیا در حال اجرا است. بر این اساس دانش آموزان 6 سال در دوره ی ابتدایی، 3 سال در دوره ی متوسطه اول و3 سال در دوره ی متوسطه ی دوم مشغول به تحصیل می شوند و پس از پایان متوسطه ی دوم می توانند وارد دانشگاه شوند. نکته جالب توجه دیگری که درباره ی مدارس ایرانی در سایر کشورهای دنیا وجود دارد، این است که این مدارس نیز در حال حاضر هم پای مدارس داخل کشور هوشمندسازی شده اند و آموزش در آن ها به شیوه ی جدید و هوشمند انجام می شود. در نهایت می توانیم بگوییم با تحصیل در مدارس ایرانی کشورهای گوناگون دنیا، دیگر نگران عدم تطبیق دانش آموزان با سیستم های آموزشی مختلف نباشید و مطمئن باشید آموزش در داخل کشور و مدارس ایرانی خارج از کشور هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد.

 لیست مدارس ایرانی در کشورهای مختلف

 لیست مدارس ایرانی در کشورهای مختلف | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

در حال حاضر بیش از 13 هزار دانش آموز در 56 کشور دنیا در مدارس ایرانی مشغول به تحصیل هستند و این آمار نشانگر این است که مدارس ایرانی در چند سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته اند. اما متاسفانه تغییرات نرخ ارز مشکل بزرگی که در چند وقت گذشته گریبانگیر این مدارس شده است. با توجه به اینکه بودجه ی این مدارس به صورت مستقیم، توسط وزارت آموزش و پرورش تامین می شود و بالا رفتن قیمت دلار و سقوط ارزش ریال، بسیاری از مدارس ایرانی با مشکل کمبود بودجه مواجه شده اند و این عامل می تواند در آینده ای نزدیک باعث تعطیلی بسیاری از این مدارس شود. در هر صورت امیدواریم این مشکل در آینده ای نزدیک حل شود. در نهایت مدارس ایرانی راه حل بسیار مناسبی برای همه ی افرادی است که می خواهند در خارج از کشور مطابق با نظام آموزشی ایران به تحصیل بپردازند. همچنین ذکر این نکته ضروری است که مدارس ایرانی تنها متعلق به ایرانیان نیست و دانش آموزان سایر کشورها در صورتی که مایل به تحصیل به زبان فارسی باشند، می توانند در این مدارس ثبت نام کنند. همچنین داشتن اقامت برای ثبت نام در مدارس ایرانی در همه ی کشورها الزامی است.

 بیمه ی دانشجویی و تحصیلات درمانی برای دانشجویان خارج از کشور

یکی از اصلی ترین چالش هایی که بسیاری از دانشجویان در هنگام مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی با آن رو به رو هستند، انتخاب بیمه ی درمانی مناسب است. با توجه به اینکه در حال حاضر یکی از اصلی ترین شرایط برای تحصیل در خارج از کشور، بیمه شدن در کشور مورد نظر است؛ بنابراین لازم است، پیش از هرگونه اقدامی بیمه ی مناسبی را پیدا کرده و به سرعت بیمه شوید.

در این مطلب قصد داریم همه ی اطلاعات لازم درباره ی بیمه ی دانشجویی، موارد تحت پوشش را توضیح دهیم در نهایت بیمه ی دانشجویی در چند کشور را با هم بررسی کنیم؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به سایر کشورهای دنیا را دارید، پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا با این نوع از بیمه بیش تر آشنا شوید.

بیمه دانشجویی

روش های مختلفی برای بیمه ی دانشجویی وجود دارد که در ادامه درباره ی هرکدام از آن ها به صورت مفصل توضیح خواهیم داد، با این حال توجه به این نکته ضروری است که پیش از هر کاری بهتر است وب سایت دانشگاه مورد نظر خود را به دقت چک کنید و مطابق با پروتکل های دانشگاه عمل کنید، زیرا در مواردی دیده شده است که دانشجویان هزینه ی بالایی برای بیمه شدن توسط یک شرکت کرده اند و بعدها متوجه شدند این بیمه نه از سوی دانشگاه و نه از سوی کشور مقصد، هیچ گونه اعتباری ندارد.

پیشنهاد بعدی ما این است که اگر دانشگاه محل تحصیل شما شرایط ویژه ای برای بیمه ی دانشجویی در نظر گرفته است و علاوه بر آن شما را در انتخاب نوع بیمه آزاد گذاشته است، بهتر است مطابق با دستورالعمل آن عمل کنید، زیرا این کار پروسه ی گیج کننده ی بیمه شدن را برای شما بسیار راحت می کند.

 بیمه ی دانشجویی مسافرتی

اگر می خواهید به منظور دریافت ویزای تحصیلی به خارج از کشور مراجعه کنید و یا می خواهید برای چند ماه به عنوان فرصت مطالعاتی در کشوری دیگر اقامت داشته باشید، باید از بیمه ی دانشجویی مسافرتی استفاده کنید. جالب است بدانید در حال حاضر داشتن بیمه ی مسافرتی دانشجویی یکی از شرایط لازم برای اجازه ی اقامت موقت در کشور مقصد است. به عبارت دیگر اگر بیمه نباشید نمی توانید ادامه ی پروتکل مهاجرت تحصیلی خود را کامل کنید. شرکت های ایرانی بسیاری بیمه ی دانشجویی ارائه می دهند که همه ی آن ها هزینه ی بخشی از حوادثی که ممکن است برای شما اتفاق بیافتد را تامین می کنند. در پایان ذکر این نکته ضروری است که پیش از اقدام برای دریافت بیمه ی دانشجویی سفر، مطمئن باشید که کشور مقصد خدمات ارائه شده توسط شرکت ایرانی را قبول می کند یا خیر.

 بیمه ی دانشجویی

 حالا اگر بخواهید برای چند سال به عنوان دانشجو در کشوری دیگر مشغول به تحصیل شوید، باید چه کنید؟ در این مورد، دو راه پیش روی شما است که در ادامه به صورت مختصر درباره ی آن ها توضیح خواهیم داد.

 •  اولین راه این است که در کشور خود یا سایر کشور های دیگر بیمه شوید. برای مثال اگر بیمه دانشجویی آمریکا را داشته باشید، می توانید از آن در آلمان یا بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی نیز استفاده کنید. همچنین شرکت های بیمه ی بسیاری در ایران وجود دارند که می توانید از طریق آن ها بیمه ی دانشجویی دریافت کنید. توجه داشته باشید که پیش از هرکاری بررسی کنید شرکت بیمه ی ایرانی و خدمات آن توسط  کشور مقصد معتبر شناخته می شود یا نه.
 • راه دوم این است که پس از پذیرفته شدن در دانشگاه ، بیمه ی دانشجویی خود را از یک شرکت خارجی دریافت کنید. برای این کار باید در ابتدا در دانشگاه پذیرفته شوید و بعد شرایط دیگری مثل افتتاح حساب بانکی ، ثبت نام خوابگاه، ثبت نام در شهرداری و... را داشته باشید.

توجه داشته باشید که معمولا بیمه هایی که توسط شرکت های خارجی ارائه می شود، مواردی از جمله خدمات دندانپزشکی و روان شناسی را نیز تحت پوشش قرار می دهند. در نهایت ذکر این نکته ضروری است بیش تر بیمه نامه های ایرانی محدودیت 92 روزه دارند، به این معنا که بیمه نامه ی شما تنها 92 روز اعتبار دارد مگر اینکه پیش از اتمام این 92 روز یک بار به کشور مراجعه کنید و دوباره به کشور محل تحصیل خود بازگردید.

 موارد تحت پوشش بیمه دانشجویی

با توجه به نوع بیمه ی دانشجویی، خدمات و تسهیلات درمانی ارائه شده متفاوت است اما در ادامه لیستی از خدماتی که بیش تر بیمه های دانشجویی آن ها را تحت پوشش قرار میدهند را با هم بررسی می کنیم.

 •  پرداخت هزینه های بستری، جراحی، بیمارستان و داروخانه در زمان حوادث و بیماری هایی که در طول سفر برای فرد ایجاد می شود.
 •  پرداخت هزینه های مرتبط به بخش دارویی
 •  پذیرش و یا انتقال فرد بیمه شده از بیمارستان به داخل کشور
 •  پرداخت هزینه های مرتبط به دعاوی حقوقی
 •  راهنمایی و کمک رسانی در سرقت یا مفقود شدن مدارک
 •  بهره مندی از اتاق های شخصی در صورت امکان
 •  انتقال پیام های فوری و اضطراری فرد بیمه شده

 خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان

 خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان

ادامه تحصیل در خارج از ایران، رویای شیرینی است که بسیاری برای رسیدن به آن همه ی تلاش خود را می کنند. اما برای زندگی در کشوری دیگر باید هزینه های زیادی را متحمل شوید که پرداخت آن ها تنها از طریق ارز فیزیکی ممکن نیست. از سوی دیگر بسیاری از دانشجویان برای تامین مخارج زندگی، در کشور مقصد مشغول به کار می شوند. همه ی این موارد اهمیت خدمات بانکی و مالی را برای دانشجویان بیش از پیش می کند. در این مطلب قصد داریم شما را با همه ی خدمات بانکی و مالی که به عنوان یک دانشجو مجاز به انجام آن هستید، آشنا می کنیم. پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف دنیا را دارید، پیشنهاد می کنیم در این مطلب با ما همراه باشید. دانشجویانی که ایران را به قصد ادامه تحصیل در سایر کشورها ترک می کنند، در بیش تر مواقع آنقدر هیجان زده و سردرگم هستند که فراموش می کنند برای زندگی در کشوری دیگر نیاز به آشنایی با خدمات بانکی و مالی دارند. در گذشته ای نه چندان دور خانواده ها می توانستند همه ی هزینه های زندگی دانشجو را به سادگی تامین کنند؛ بنابراین دانشجویان اندکی در حین تحصیل به کار مشغول می شدند و نیاز به انجام خدمات بانکی را عملا احساس نمی کردند. تا این که با اعمال تحریم های بانکی این مساله شکل جدی تری به خود گرفت، به طوری که در حال حاضر خدمات بانکی و مالی از اصلی ترین معضلات بسیاری از دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور و خانواده هایشان تبدیل شده است.

 خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان

از جمله خدمات دولتی که به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور ارائه می شود می توان به صدور گذرنامه رایگان، مهر خروج از کشور برای خود و افراد درجه یک خانواده، تخفیف در بلیط هواپیما و... اشاره کرد. البته تا چند ماه گذشته یکی از مهم ترین تسهیلاتی که به این دسته از دانشجویان ارائه می شد، ارز دانشجویی با نرخ دولتی بود که در چند ماه گذشته با نوسانات بازار ارز و تغییرات بنیادین در سیاست های ارزی دولت، در حال حاضر در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. در چند سال گذشته به‌منظور سهولت پرداخت هزینه‌های تحصیلی در خارج از کشور، به دانشجویان ارز دولتی ارائه می‌شد و دانشجویان پس از تشکیل پرونده در وزارت علوم می‌توانستند با مراجعه به بانک‌ها هر ساله به میزان مشخصی، ارز دانشجویی دریافت نمایند. با ملتهب شدن بازار ارز در نیمه‌ی اول سال 97، دولت سیاست‌های جدیدی را در پیش گرفت که بر طبق آن‌ها ارائه‌ی ارز دانشجویی توسط بانک‌ها صورت نمی گرفت و مسئولیت آن به صرافی ها واگذار شد و ارائه ی ارز دانشجویی عملاً در هاله ای از ابهام قرار گرفت، در حال حاضر با همه ی اعتراض هایی که دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به این سیاست های جدید داشته اند، بانک مرکزی تنها به ابلاغ بخشنامه ای در 20 مرداد 97 قناعت کرد که بر اساس بندی از آن ارز دولتی به دانشجویانی که مشغول به تحصیل هستند و تنها تا پایان شهریور ماه 97، تعلق گرفت. در هر حال به نظر می رسد در روزهای پیش رو با این روند بسیاری از دانشجویان جدیدالورود و دانشجویان شاغل به تحصیل، با توجه به افزایش سرسام‌آور نرخ دلار، با مشکل مواجه خواهند شد. با این اوصاف بهترین راه برای تامین هزینه های زندگی در خارج از ایران، اشتغال در حین تحصیل و دریافت حقوق به دلار یا ارز رایج کشور مقصد است. به همین دلیل و دلایل دیگری مثل پرداخت اجاره بها و انجام سایر خدمات مالی از جمله پرداخت قبوض، خرید و... بهتر است پس از اینکه به عنوان دانشجو در کشور موردنظرتان مشغول به تحصیل شدید، نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام کنید. البته افتتاح حساب بانکی برای ایرانی ها مشکلاتی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور

 افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور

اگر برای ادامه تحصیل برای مدت زمانی در یکی از کشورهای خارجی اقامت دارید، باید حساب بانکی افتتاح کنید تا بتوانید اموری مثل پرداخت شهریه، پرداخت اجاره بها، دریافت حقوق و... را به سادگی انجام دهید. اما اگر برای فرصت مطالعاتی چند ماهه به کشور دیگری مراجعه کرده اید و نیازی به پرداخت اجاره بها یا دریافت حقوق ندارید، اصولا نیازی به باز کردن حساب بانکی و طی کردن پروسه ی طولانی آن نیست. متاسفانه در چند وقت اخیر به علت تحریم های بانکی ایرانیان، گزارشاتی از سوی شهروندان ایرانی در کشورهای مختلف دنیا ارائه شده است که مطابق آن بعضی از بانک ها از افتتاح حساب برای ایرانیان سر باز زده اند. بعضی از این موانع با رایزنی ها حل شده است، با این وجود هنوز هم بعضی از بانک ها قوانین سفت و سختی را برای ایرانیان در نظر گرفته اند.در هر صورت اگر بخواهید در شرایط عادی در کشورهای گوناگون دنیا به عنوان یک دانشجو حساب بانکی افتتاح کنید باید مدارک زیر را به نزدیک ترین بانک به محل تحصیل تان ببرید و نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام کنید. این مدارک در کشورهای گوناگون متغیر است اما به صورت استاندارد شامل:

 • مدارک اثبات هویت (پاسپورت)
 • ویزای تحصیلی یا کاری معتبر
 • نامه ای از دانشگاه که نشان دهنده ی ثبت نام شما در آن باشد
 • شواهدی دال بر داشتن نشانی محل زندگی در آن کشور (که معمولا یک قرارداد اجاره است)  و یا اگر هنوز در آپارتمانی زندگی نمی کنید، مدارکی که نشان دهد برای مدتی در آن کشور زندگی خواهید کرد (که معمولا این شواهد در قالب نامه ای از دانشگاه ارائه می شود.)

در نهایت توجه به نکات زیر در هنگام افتتاح حساب بانکی در کشورهای گوناگون دنیا الزامی است:

 1.  امور بانکی و مالی در بسیاری از کشورهای اروپایی در داخل بانک انجام می شود، به همین دلیل به شما توصیه ی اکید می کنیم تا در نزدیک ترین شعبه ی بانکِ نزدیک به محل تحصیل یا اقامت خود حساب بانکی باز کنید تا مجبور نباشید برای انجام امور بانکی در هوای غیرقابل پیشبینی و ترافیک سرسام آور بسیاری از کشورهای اروپایی، مسافت بسیار زیادی را طی کنید.
 2.  اگر به زبان کشور محل تحصیل تان تسلط کافی ندارید، پیشنهاد می کنیم برای تسریع امور، حتما به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید، در غیر این صورت از یکی از افراد بومی مطمئن کمک بگیرید.
 3.  فرآیند افتتاح حساب در بسیاری از کشورهای دنیا، فرآیند پیچیده ای است و زمان زیادی می برد؛ بنابراین صبر و حوصله و همکاری شما با ماموران بانک می تواند تاثیر به سزایی در راحت شدن این فرآیند داشته باشد.

بررسی امکان تحصیل رایگان در کشورهای مختلف دنیا

بررسی امکان تحصیل رایگان در کشورهای مختلف دنیا

با توجه به افزایش بی سابقه ی قیمت دلار و سقوط ارزش ریال در چند وقت گذشته، تامین هزینه های تحصیل از سوی دانشجویان و خانواده های آن ها به شدت دشوار شده است و به همین دلیل بسیاری از متقاضیان تحصیل در سایر کشورهای دنیا به دنبال امکان تحصیل رایگان هستند. در هر روی این امکان در بعضی از کشور های دنیا وجود دارد و متقاضیان می توانند بدون نیاز به دریافت بورس های تحصیلی در بعضی از مطرح ترین دانشگاه های دنیا مشغول به تحصیل شوند. در این مطلب قصد داریم شما را با بعضی از مطرح ترین کشورهای دنیا که در آن ها امکان تحصیل رایگان بدون دریافت بورس تحصیلی وجود دارد، آشنا کنیم؛ بنابراین اگر به دنبال تحصیل رایگان در برترین دانشگاه های اروپایی هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 آشنایی با انواع بورس تحصیلی

 آشنایی با انواع بورس تحصیلی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در بسیاری از کشورهای دنیا، بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در کشورهای خارجی، مایل به دریافت بورس تحصیلی هستند، از این رو تصمیم گرفتیم در این مطلب شما را با انواع بورس تحصیلی و شرایط استفاده از آن ها آشنا کنیم.

بورس های تحصیلی

برای دریافت بورس تحصیلی راه های زیادی وجود دارد اما پیشنهاد می کنیم در هنگام فرستادن درخواست پذیرش در دانشگاه های گوناگون، درخواست بورسیه شدن را نیز بفرستید تا در صورت کامل بودن مدارک و داشتن همه ی شرایط لازم، بتوانید از بورس تحصیلی استفاده کنید. در ادامه ی این مطلب شما را با انواع بورس تحصیلی آشنا خواهیم کرد.

 انواع بورس تحصیلی

 بورس تحصیلی در ازای انجام فعالیت

(در این نوع از بورس تحصیلی شما در ازای کاری که برای دانشگاه یا اساتید انجام می دهید، به صورت ماهیانه حقوق دریافت می کنید. این حقوق هم می تواند از سوی دانشگاه پرداخت شود و هم از سوی اساتید)

 • دانشجویان مقاطع دکتری و فوق لیسانس می توانند بیش ترین بهره را از این نوع بورس تحصیلی ببرند. بر همین اساس دانشجویانی که این بورس را دریافت می کنند را به دو دسته تقسیم می کنند.

الف- دستیار تحقیق (Research Assistantship)

 • دستیار تحقیق یا RA افرادی هستند که در ازای کار در آزمایشگاه یا کمک به اساتید در حوزه های مختلفی مثل نوشتن مقاله، کتاب، انجام تحقیقات و... حقوق مشخصی از سوی استاد دریافت می کنند.
 • دستیاران تحقیق بیش تر از میان دانشجویان دکتری انتخاب می شوند اما در مواردی دیده شده دانشجویان فوق لیسانس نیز موفق شدند، این عنوان را کسب نمایند.
 • برای دریافت این بورس تحصیلی پیشنهاد می کنیم اساتیدی را انتخاب کنید که زمینه ی کاری آن ها شبیه به علایق و زمینه ی کاری شما باشد تا بتوانید در پست دستیار تحقیق فعالیت داشته باشید و حقوق دریافت کنید.

ب- دستیار تدریس (Teaching Assistantship)

 • دستیار تدریس یا TA همان استاد حمل تمرین در ایران است. این افراد از میان دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد انتخاب می شوند و وظیفه ی آن ها برگزاری کلاس های حل تمرین و رفع اشکال، تصحیح اوراق امتحانی و... است.
 • دستیار تدریس به صورت ماهیانه از طرف دانشگاه حقوق دریافت می کند. از جمله شرایطی که می توانید با داشتن آن موقعیت دستیار تدریس را به خود اختصاص دهید می توان به تسلط و اشراف کامل به زبان انگلیسی به ویژه محاورات روزمره و برخورداری از دانش علمی اشاره کرد.
 • در نهایت با کسب این عناوین می توانید به صورت ماهیانه حقوق دریافت کنید و به سادگی هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

بورس تحصیلی بدون انجام فعالیت

الف- وام (Loan)

 • دانشجویان می توانند در طول دوران تحصیل از نهادهای مختلف دولتی، تقاضای دریافت وام کنند. این وام ها شرایط بازپرداخت گوناگونی دارند و همواره برای تامین هزینه های شهریه به دانشجو اعطا می شود و مستقیما به حساب دانشگاه واریز می شوند.
 • توجه داشته باشید که برای دریافت وام باید یک ضامن معتبر داشته باشید که در شهر محل تحصیل شما ساکن باشد و شهروند رسمی کشور محل تحصیل تان محسوب شود.

ب- بورس تحصیلی Scholarship

 • نوعی کمک بلاعوض از سوی دانشگاه است که برای تامین هزینه های تحصیل، اقامت و... به دانشجویانی با سوابق علمی درخشان اعطا می شود و برای تداوم داشتن آن، شرایط ویژه ای از جمله بالا بودن معدل دانشجو در طول ترم های تحصیل، نیاز است.

ج- کمک هزینه تحصیلی Grant

 • کمک هزینه بلاعوضی است که در طول دوران تحصیل از سوی سازمان های خصوصی، دولتی یا مردم نهاد به دانشجویان در هر سال تحصیلی اعطا می شود.
 • توجه داشته باشید که هر سازمان شرایط ویژه ای را برای دریافت این بورس تحصیلی در نظر می گیرد.

د- کمک هزینه تحصیلی Fellowship

 • کمک هزینه ی تحصیلی است که بیش تر به دانشجویان دوره ی دکتری و در مواردی کارشناسی ارشد تعلق می گیرد.
 • این بورس تحصیلی مخصوص دانشجویان و گروه های است که بر روی پروژه های تحقیقاتی کار می کنند و هر سال تمدید می شود. توجه داشته باشید که فلوشیب هم می توان از سوی دانشگاه اعطا شود و هم از جانب بعضی از نهادهای خصوصی و خیریه؛ بنابراین اگر بتوانید در دوران تحصیلی خود بر روی پروژه های تحقیقاتی کار کنید، می توانید از این بورس تحصیلی استفاده کنید.

ه- کمک هزینه تحصیلی Award

 • این کمک هزینه ی تحصیلی در مواردی به شما اعطا خواهد شد که به واسطه ی انجام فعالیتی خاص، شایسته ی تقدیر شناخته شوید، برای مثال شرکت در انواع مسابقات علمی، فرهنگ و هنری و کسب رتبه در آن ها می تواند این بورس تحصیلی را برای شما به همراه بیاورد.
 • تفاوت جالب این بورس تحصیلی با انواع دیگر این است که به صورت مستقیم به حساب شما واریز می شود و نیازی نیست حتما آن را برای تحصیل خرج کنید.
 • در نهایت ذکر این نکته ضروری است که مقدار کمک هزینه تحصیلی Award چندان زیاد نیست.

و- کمک هزینه تحصیلی Waiver

 • با دریافت این بورس تحصیلی تنها از بخشی از هزینه های دانشگاه و شهریه معاف خواهید شد. برای مثال با این بورس تحصیلی می توانید هزینه های خوابگاه یا یک واحد درسی را پرداخت کنید.
 • شرایط دریافت این بورس تحصیلی متناسب با مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه شما متفاوت است؛ بنابراین اگر برای پرداخت بخشی از شهریه در شرایط اضطراری قرار گرفتید، می توانید از این بورس تحصیلی استفاده کنید.

 بورس تحصیلی در شرایط اضطراری

 • الف- کمک هزینه مربوط به معلولیت‌ها یا بیماری‌های خاص
 • این بورس تحصیلی همان طور که از نام آن مشخص است برای سهولت تحصیل افراد دارای معلولیت های جسمی و ذهنی، اعطا می شود.
 • از جمله ی این معلولیت ها بیماری ها می توان به نابینایی، ناشنوایی، ناتوانی در حرکت و بیماری های خاصی نظیر ایدز و... اشاره کرد.
 • ب- کمک هزینه مهارت‌های خاص
 • در صورتی که در کنار تحصیل، مهارت خاصی دارید، می توانید از این بورس تحصیلی استفاده کنید. از جمله ی این مهارت ها می توان به مهارت های هنری، توانایی نواختن ساز و مهارت های ویژه در رشته های ورزشی مختلف اشاره کرد.
 • هدف از اعطای این بورس تحصیلی، تشویق دانشجویان به انجام مهارت هایی است که به آن ها علاقه مند و در آن تخصص دارند.
 • ج- کمک هزینه Financial Need
 • این کمک هزینه ی تحصیلی به دانشجویان کوشا و مستعدی تعلق می گیرد که توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی خود را به هیچ عنوان ندارند، برای استفاده از این کمک هزینه تحصیلی، باید اثبات کنید توانایی مالی پرداخت شهریه یا سایر هزینه های اقامتی خود را ندارید.
 • د- کمک هزینه ی مخصوص بانوان
 • این بورس تحصیلی همان طور که از نام آن مشخص است تنها به بانوان اعطا خواهد شد و هدف آن تشویق زنان به ادامه تحصیل در شاخه های گوناگون است؛ بنابراین همه ی خانم ها با مهارت های گوناگون می توانند از این بورس تحصیلی استفاده کنند.
 • در نهایت برای پرداخت شهریه و سایر هزینه های دانشگاه می توانید از انواع بورس تحصیلی که در بالا درباره آن ها توضیح دادیم استفاده کنیم، با این حال راه های دیگری نیز برای تامین هزینه‌های زندگی و شهریه در کشورهای خارجی وجود دارد، یکی از این راه ها گذراندن دوران کارورزی است.
 • شما به عنوان یک دانشجو می توانید در مراکز مختلف برای یادگیری امور عملی رشته ی خود مشغول به کار شوید و حقوق دریافت کنید. توجه داشته باشید که در حال حاضر پیدا کردن کار متناسب با رشته ی تحصیلی تان یا همان کارورزی بسیار دشوار است و همه ی دانشجویان تنها مجازند در هفته ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند، همچنین دانشجویانی که به عنوان TA و RA مشغول به کار هستند، تنها می تواند در تابستان به عنوان کارورز مشغول به فعالیت شوند.
 • بسیاری از دانشجویان برای تامین شهریه، در حین تحصیل به کارهای دیگری نیز مشغول می شوند. به این دسته از مشاغل، کار دانشجویی می گویند که به عنوان شغل نیمه وقت تلقی می شوند و دانشجویان از پرداخت مالیات نیز معاف هستند. در این باره در مقالات پیشین به صورت مفصل توضیح دادیم.
 • در نهایت در صورتی که مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید، می توانید از بورس های تحصیلی متنوعی استفاده کنید تا تقریبا به صورت رایگان در کشورهای دیگر به عنوان دانشجو مشغول به تحصیل شوید.

 چاپ مقالات علمی و تاثیر آن در اخذ ویزای تحصیلی

 مقاله ی علمی چیست؟ | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

یکی از مهم ترین امتیازاتی که به کمک آن می توان به سادگی نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرد، چاپ مقالات علمی در ژورنال های معتبر دنیا است. در این مطلب قصد داریم درباره ی مقالات علمی و تاثیر آن در اخذ ویزای تحصیلی صحبت کنیم؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف دنیا را دارید، پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

مقاله علمی

ژورنال های بسیاری در سر تا سر دنیا برای چاپ مقالات علمی وجود دارند، با این حال تعداد انگشت شماری از آن ها معتبر هستند و تحقیقات علمی بسیاری به آن ها ارجاع داده می شوند. در هر صورت از دانشجویان فوق لیسانس انتظار می رود توانایی نگارش مقالات علمی را کسب کنند و بتوانند حداقل یک مقاله را در ژورنال های معتبر به چاپ برسانند، با این کار علاوه بر این که رزومه ی تحصیلی قوی می سازند و امکان پذیرش آن ها در مقطع دکتری در برترین دانشگاه های دنیا، بیش تر می شود، شانس بیش تری برای ادامه تحصیل در سایر کشورهای دنیا را دارند. در واقع یکی از اصلی ترین شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشورهای دیگر دنیا داشتن رزومه ی قوی و مقالات علمی در ژورنال های معتبر است.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که کم تر پیش می آید که مسئولین دانشگاه پیش از پذیرش مقالات شما را مطالعه کرده و بر اساس بار علمی آن نسبت به پذیرش شما تصمیم گیری کنند، بلکه چند فاکتور برای آن ها اهمیت بسیاری دارد: تعداد مقالات چاپ شده، اعتبار ژورنال هایی که در آن ها مقاله را به چاپ رساندید و تعداد ارجاعاتی که به مقاله ی شما داده شده است.

بررسی صحت آمار افزایش مقالات علمی و تاثیر آن

بررسی صحت آمار افزایش مقالات علمی و تاثیر آن

اگر پیگیر اخبار باشید، حتما خبرهایی مبنی بر افزایش تعداد مقالات ISI توسط پژوهشگران ایرانی به گوشتان خورده است. اما این آمار تا چه اندازه درست است و اصولا افزایش تعداد مقالات می تواند تضمین کننده ی رشد علمی کشورمان باشد یا نه؟

برای پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که این آمار با واقعیت فرسنگ ها فاصله دارد. این روزها اگر سری به خیابان انقلاب بزنید، زمزمه ی پایان نامه و مقاله ی ISI را از هر گوشه می شنوید، همین امر نشان دنده ی این است که بخشی از مقالات چاپ شده در ژورنال های معتبر جعلی هستند و افرادی برای نگارش آن ها پول پرداخت کرده اند! از سوی دیگر در حال حاضر به علت جو رقابتی ایجاد شده برای مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور و تاثیر چاپ مقالات در تسریع این فرآیند، ولع بسیار عجیبی برای چاپ مقاله در ژورنال های مختلف دنیا به وجود آمده است.

با همه ی این اوصاف با این که ایران از لحاظ چاپ مقاله در ژورنال ها و پایگاه های مختلف رتبه ی بسیار خوبی در سطح دنیا دارد، با این وجود به هیچ عنوان رشد علمی مطلوبی ندارد و میزان ارجاع به مقالات ایرانی به شدت کم است. در نهایت مطمئن باشید پذیرش شما در دانشگاه تنها بخشی از پروسه ی پیچیده ای است که پیش روی شما قرار دارد، گام مهم بعدی سطح علمی و توانایی تحقیقاتی شما است؛ بنابراین خودتان دست به کار شوید و نسبت به نوشتن مقالات علمی اقدام کنید تا بتوانید رزومه ی پرباری را برای خود بسازید.

مزایای چاپ مقاله برای دانشجویان

در ادامه بعضی از مزایای چاپ مقاله برای دانشجویان را با هم بررسی می کنیم:

 •  پذیرش راحت تر در مقطع دکتری
 •  گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان
 •  استخدام راحت تر در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی
 •  پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
 •  امکان ادامه تحصیل در مقطع، رشته و دانشگاه دلخواه در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون ورودی
 •  امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان
 • شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع
 •  امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا
 •  ایجاد شدن احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات
 •  نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی
 •  ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها
 •  عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان
 • بررسی کنفرانس های علمی مطرح دنیا و لزوم شرکت در آن ها

کنفرانس های علمی

چرا شرکت در کنفرانس های علمی؟ | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

در ادامه بعضی دیگر از مزایای شرکت در کنفرانس های علمی مطرح دنیا را با هم بررسی می کنیم:

 •  ارائه‌ی مقالات در کنفرانس های علمی مطرح می تواند زمینه ساز ارتقا سطح علمی و تعامل مناسب شما و صاحب نظران و اساتید رشته ی شما را به صورت موثری پدید آورد، با این کار می توانید ایرادات کار خود را برطرف کرده و رزومه ی موثرترین را بسازید.
 •  می توانید پروپوزال ها و تز های خود را در کنفرانس های علمی گوناگون ارائه دهید و با این کار زمینه ی پخته تر شدن طرح ها و ایده های خود را با رایزنی با اساتید مختلف، به وجود آورید.
 •  در همه ی کنفرانس ها کارگاه ها و کلاس های جنبی عموما توسط اسپانسرهای برگزار می شود، که هدف از برگزاری آن ها ضمن آشنایی بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان با محصولات و خدمات ارائه شده، آشنایی آن ها با جدیدترین متدهای روز دنیا است؛ بنابراین با شرکت در این کارگاه ها می توانید دانش علمی خود را به صورت شگفت انگیز افزایش دهید و از آموخته های خود در محیط کار و محافل آکادمیک استفاده کنید.
 •  می توانید مقالات خود را با صرف هزینه و زمان بسیار کمی در ژورنال ها و نشریات کنفرانس های علمی به چاپ برسانید، همچنین می تواند در کنفرانس های علمی مختلف پوسترهای تحقیقاتی به چاپ برسانید.
 •  فرصت present مقالات خود را در محافل علمی با حضور اساتید و داوران و کارشناسان و فعالان تجاری و تحقیقاتی جهانی بدست آورید.
 •   فرصت review خوردن مقالات خود را در یک محیط علمی رایگان از سوی اساتید حرفه ای کنفرانس کسب کنید.
 •  با شرکت در کنفرانس های علمی، فرصت آشنایی با کارشناسان و نویسندگان مقالات را به دست می آورید و می توانید از آن ها برای ویرایش مقالات یا همکاری های مشترک کمک بگیرید.

در هر صورت شرکت در مقالات علمی فواید بسیاری دارد که حداقل آن ها افزایش دایره ی ارتباطات و آشنایی با برترین ها در حوزه کاری و تحصیلی شما است؛ پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی یا ارتقای شغلی را دارید، شرکت در کنفرانس های علمی را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

 انواع راه هایی که می توانید در یک کنفرانس علمی شرکت کنید

  انواع راه هایی که می توانید در یک کنفرانس علمی شرکت کنید | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

به عنوان شرکت کننده ی عادی

به این معنا که قرار است تنها به عنوان شنونده در کنفرانس حضور داشته باشید و قصد انجام هیچ فعالیت دیگری را در طول کنفرانس ندارید. برای اینکه در کنفرانس های علمی به عنوان شنونده حضور داشته باشید باید درخواست خود مبنی بر حضور در کنفرانس را ارسال کرده و مبلغ مورد نظر برای شرکت در کنفرانس را نیز واریز کنید. اگر می خواهید در کنفرانس های خارجی شرکت کنید، هیچ تضمینی مبنی بر پذیرش درخواست شما از سوی سفارت وجود ندارد؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم دبیرخانه ی کنفرانس های علمی را با درخواست ارائه ی پوستر یا مقالات مجاب کنید که حضور شما در کنفرانس می تواند مفید باشد، با این کار ویزای شما نیز راحت تر صادر می شود.

 شرکت به عنوان اسپانسر

از آنجایی که برگزاری یک کنفرانس علمی هزینه های زیادی را در برمی گیرد؛ بنابراین بیش تر این کنفرانس ها اسپانسرهایی دارند که اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که فعالیت آن ها در راستای فعالیت های کنفرانس قرار دارد.اسپانسرها معمولا در کنفرانس های علمی به عنوان سخنران حضور پیدا می کنند یا کارگاه های جنبی برگزار می کنند؛ بنابراین اگر می خواهید در کنفرانس های علمی به عنوان اسپانسر حضور داشته باشید، پیشنهاد می کنیم با دبیرخانه ی کنفرانس در تعامل باشید و نهایتا به توافق برسید.

 چاپ مقالات در ژورنال کنفرانس های بین المللی

یکی از راه هایی که می توانید مقالات خود را به چاپ برسانید و تجربه های علمی خود را با سایرین به اشتراک بگذارید، چاپ مقاله در ژورنال های کنفرانس های علمی است.

این کار می تواند در زمان بسیار کوتاه و هزینه‌ی کمی انجام شود و رزومه ی تحصیلی قوی را برای شما فراهم کند.

 چاپ پوستر در کنفرانس های علمی

شما می مانید به عنوان یک پژوهشگر، نتایج فعالیت های علمی خود را در قالب یک پوستر در کنفرانس های مطرح دنیا به چاپ برسانید. این کار نیز می تواند تاثیر به سزایی در پر بار کردن رزومه ی تحصیلی شما داشته باشد، بنابراین پیشنهاد می کنیم پوستر خود را برای کنفرانس های علمی مطرح دنیا بفرستید و از فرصتی که در اختیار شما قرار می دهند، نهایت استفاده را بکنید.

 دریافت accept letter

برای این کار نیازی به پرداخت هزینه های شرکت در کنفرانس و دریافت روادید و امثالهم ندارید. حتی نیاز نیست که هزینه انتشار مقاله در ژورنال کنفرانس را پرداخت کنید. کافی است از کنفرانس بخواهید تا در نامه ای، تایید پذیرش مقاله را به شما اطلاع دهد.

در رزومه خود می توانید این نامه را ضمیمه کرده و به آن ارجاع دهید. توجه داشته باشید که صرف تایید مقاله ای در یک کنفرانس بین المللی بدون انتشار آن، امتیاز خاصی برای رزومه شما در فرآیند پذیرش رقابتی محسوب نخواهد شد.

 شرکت در کارگاه ها

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، اسپانسرهای مختلفی در کنار کنفرانس های علمی، اقدام به برگزاری کارگاه های جنبی می کنند، شما می توانید با شرکت در این کارگاه ها سطح مهارتی و علمی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید. معمولا کارگاه های خوبی در زمینه پزشکی و مهندسی در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود.

 بررسی روند معادل سازی مدارک

 معادل سازی مدارک برای مهاجرت به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

تحصیل و کار در خارج از کشور، یکی از رویاهایی است که بسیاری برای رسیدن به آن تلاش های زیادی می کنند. یکی از نخستین گام ها برای پذیرفته شدن در کشورهای خارجی، معادل سازی مدارک است. معادل سازی مدارک به این معنا است که مدارک تحصیلی شما  از جانب کشور مقصد  مورد پذیرش قرار می گیرد.

فایل‌های قابل دانلود

معروف ترین مدارس ایرانی دنیادانلود معروف ترین مدارس ایرانی دنیا - 808.36 کیلوبایت
در ادامه لیستی از بعضی از معروف ترین مدارس ایرانی دنیا را با هم بررسی می کنیم:

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سوالات متداول

اکسچنج استیودنت چیست و چه مزایایی دارد؟

شرکت در کنفرانس های علمی چه مزایایی دارد ؟

 چگونه زمان برگزاری کنفرانس های علمی را بدانیم ؟

 معادل سازی مدارک چیست و چگونه انجام می شود؟

 مقاله ی علمی چیست؟

 بورس تحصیلی چیست ؟

 بیمه ی دانشجویی چیست و چه فوایدی دارد ؟

طرح اکسچنج استیودنت فارابی چیست؟

 چگونه به تحصیل رایگان در سایر کشورهای دنیا بپردازیم؟

 اکسچنج استیودنت چیست؟

مشاوره تحصیل در خارج
فهرست

رشته فیزیوتراپی در خارج

رشته فیزیوتراپی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فیزیوتراپی یکی از رشته های دانشگاهی در زیر مجموعه علوم تجربی است و در دانشکده‌های پیراپزشکی دانشگاه ها به تدریس این رشته پرداخته می‌شود.

فیزیوتراپی از دو واژه فیزیک و تراپی مشتق شده است و به معنی درمان فیزیک و ساختار  بدن انسان است. در اثر عوامل مختلفی چون تصادف، عمل جراحی، نقص های مادرزادی، عدم استفاده صحیح از اندام های بدن در هنگام کار کردن و ورزش کردن، آسیب های ورزشی، نقص ایمنی اکتسابی مانند بیماری های ام اس، سکته مغزی بیماری های شایع مانند آرتروز گردن، بیماری های مربوط به مفاصل، بیماری های مربوط به ماهیچه ها و غیره ممکن است فرد دچار نقص در ساختار فیزیک خود شود.

 در برخی از موارد مانند آرتروز ها، سندروم مچ درد و کشیدگی تاندون ها فرد با درد زیادی نیز رو به رو می‌شود، که به کمک فیزیوتراپی بخش عمده ای از مشکلات وی ممکن است حل شود. فیزیوتراپیست کسی هست که با استفاده از روش های درمانی، قوانین فیزیکی، ماساژ و با استفاده از الکتروتراپی به کمک این بیماران آمده و به بیماران کمک می‌کند که توان بدنی از دست رفته خود را دوباره باز یابند.

 

رشته ژنتیک در خارج

رشته ژنتیک در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته ژنتیک یکی از  زیر شاخه های رشته علوم تجربی به شمار می رود که در چند سال اخیر به سبب پیشرفت های علمی قابل توجهی که در رشته زیست شناسی سلولی مولکولی و ژنتیک صورت گرفته، اقبال به این رشته افزایش قابل توجهی یافته است. اگر بخواهیم به طور کلی در مورد رشته ژنتیک و مباحثی که در این رشته مطرح می شود؛ بحث کنیم می توانیم بگوییم که این رشته نحوه ی انتقال صفات از والد به اولاد را به طور مفصل شرح می دهد. آشنایی با ژن ها، شرایط بیان ژن‌ها، نقش محیط در بیان ژن یا اپی ژنتیک، همانند سازی کروموزوم ها، کراسینگ اور و نوترکیبی ژن ها که باعث تفاوت در نسل ها و صفات فرزندان یک والد می شود، شناخت انواع بیماری های ژنتیکی، نحوه ی جلوگیری از بروز بیماری های ژنتیکی، درمان بیماری های ژنتیکی، مباحث مربوط به ژن درمانی، درمان بیماری هایی چون سرطان، درمان بیماری های ناشناخته و بیماری های بدون درمان چون ایدز، نحوه ی تغییر بیان ژن ها، انتقال ژن و تولید باکتری ها و جانداران دورگه و بسیاری از مباحث جدید و علمی دیگر جزء رشته جذاب و بی‌بدیل ژنتیک هستند

رشته حقوق در خارج

رشته حقوق در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته حقوق پرکاربردترین و پرطرفدارترین رشته در گروه علوم انسانی محسوب می شود که بسیاری از دانش آموزان نخبه برای تحصیل در این رشته وارد رشته علوم انسانی می شوند. این رشته به بررسی تمامی روابط اجتماعی که بین انسان ها و حکومت ها برقرار است می پردازد، در واقع رشته ی حقوق بن مایه‌ی اصلی مقرارت و قوانین یک کشور بوده و بدون وجود آن با یک جامعه ی ناهنجار و جنگل وار روبرو می‌شویم. یک دانشجوی رشته حقوق با قوانینی که مربوط به روابط بین فردی است، آشنا شده و بعد از فراگیری این قوانین می تواند برای احقاق حق افراد تلاش نماید. روابط بین افراد یک جامعه مختلف بوده و با توجه به روابطی که بین انسان ها برقرار است، حقوقی نیز بر این روابط حاکم خواهد بود که یک حقوقدان می تواند افراد را از قوانین بین روابط به خوبی آگاه نماید. مثلا رابطه ی بین دو فرد در یک جامعه اگر رابطه ی تجاری باشد، برای آگاهی از نحوه ی معامله ی صحیح با یکدیگر باید با قوانین حقوق تجارت آشنایی داشته باشند. برای آشنایی با حقوق ارث باید افراد با حقوق مدنی آشنایی داشته باشند.

رشته زیست شناسی در خارج

رشته زیست شناسی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

علم زیست شناسی ، یک علم طبیعی است که موجودات زنده را بررسی می‌کند . در رشته ی زیست‌شناسی به مطالعه ی دقیق تر زندگی موجودات زنده ، ساختار بدنی ، فرآیندهای شیمیایی ، فعل و انفعالات مولکولی، مکانیسم های فیزیولوژیکی ، توسعه و تکامل آن ها می‌پردازیم . زیر رده‌های رشته ی زیست شناسی از جمله زیست شناسی نظری از روش های ریاضی برای تدوین مدل های کمی استفاده می‌کند و زیست‌شناسی تجربی آزمایش های تجربی را برای تایید اعتبار نظریه های زیست شناسی نظری انجام می‌دهد . در زیست شناسی تجربی بررسی می‌کنیم که مکانیسم های اساسی حیات چگونه رخ می‌دهد و چگونه طی 4 میلیارد سال سیستم‌های اولیه ی حیات پیچیده شدند و پیشرفت کردند و تکامل امروزی را پدید آوردند .

زیست شناسی شاخه های بسیار متعددی دارد . بسیاری از آنها قدمتی 100 ساله دارند و بعضی از آنها امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و زندگی مدرن به وجود آمده‌اند . شاخه هایی از جمله  ؛ جانورشناسی، گیاه شناسی ، میکروبیولوژی ، ژنتیک ، بیوشیمی و اکولوژی .

رشته معماری در خارج

رشته معماری در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معماری تلفیقی از هنر و دانش است و به همین دلیل جزو رشته های محبوب در جهان می باشد. رشته معماری شاخه های گوناگونی دارد. معماری از مهارت های مربوط به ساخت و ساز ساختمان متمایز است. در حقیقت در رشته معماری دانشجویان با مباحث زیبایی شناختی و کاربردی ساخت و ساز آشنا می شوند.

رشته هنرهای نمایشی در خارج

رشته هنرهای نمایشی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنرهای نمایشی از رشته های بسیار محبوب به شمار می رود. تحصیل در این رشته شما را برای رفتن بر روی صحنه و اجرا کردن آماده می‌سازد. رشته هنرهای نمایشی در دانشگاه های بسیاری تدریس می‌شود. بهتر است با دانشگاه های برتر این رشته بیشتر آشنا شوید و فرصت تحصیل در این دانشگاه ها را از دست ندهید.  

رشته پزشکی در خارج

رشته پزشکی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر ساله افراد زیادی برای ورود به دانشکده های پزشکی با یکدیگر رقابت می کنند. این رشته از رشته های پرطرفدار در سراسر جهان می باشد. تحصیل در رشته پزشکی ممکن است 7 سال یا بیشتر به طول بینجامد. اکثر دانشگاه های جهان برای پذیرش دانشجو در این رشته آزمون عملی برگزار می کنند.

رشته مهندسی کامپیوتر در خارج

رشته مهندسی کامپیوتر در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته مهندسی کامپیوتر یک رشته کاربردی در سراسر جهان است. علوم و دانش کامپیوتر از اساسی ترین نیازهای دنیای امروز است. رشته مهندسی کامپیوتر بسیار گستره می باشد و شاخه ها و گرایش های های متنوعی دارد. با تحصیل در این رشته دانشجویان با مفاهیم و کاربرد سیستم های کامپیوتری آشنایی پیدا می کنند.

رشته دندانپزشکی در خارج

رشته دندانپزشکی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پردرآمد می باشد و دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند آینده حرفه ای درخشانی را در پیش رو خواهند داشت. دوره تحصیلی این رشته ممکن است کمی طولانی تر از رشته های دیگر باشد اما دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی به سرعت در حرفه خود مشغول به کار شوند و درآمد بسیار خوبی کسب کنند.

رشته داروسازی در خارج

رشته داروسازی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته‌­ی داروسازی فرد می­تواند ماده مؤثر یک ترکیب را شناسایی کرده و پس از آن فرموله کند یعنی آن را به فرمی تبدیل کند که برای بیمار قابل مصرف باشد مانند قرص، کپسول، شربت، تزریق، شیاف، زیر زبانی، جویدنی و غیره. در نهایت نیز در این رشته اثرات مصرف داروی مورد نظر در بدن بیمار و تأثیر آن بر روند پیشرفت بیماری یا حذف آن بررسی می­گردد.

رشته مهندسی برق در خارج

رشته مهندسی برق در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل مهندسی برق در خارج از کشور یقینا آرزوی هر فردی است که برای دست یافتن به آن تلاش بسیار زیادی را می­طلبد. اما در کنار تلاش گفته شده لازم است تا نسبت به رشته­ی مورد نظر مانند مهندسی برق، آشنایی کامل داشته باشید و تمامی جوانب را به خوبی سنجیده باشید.

رشته پرستاری در خارج

رشته پرستاری در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل پرستاری در خارج از کشور یقینا آرزوی هر فردی است که دستیابی به آن، تلاش بسیار زیادی را می طلبد. اما در کنار تلاش گفته شده لازم است تا نسبت به رشته‌ی پرستاری، آشنایی کامل داشته باشید و تمامی جوانب را به خوبی سنجیده باشید. در این مقاله به هر آنچه در مورد پرستاری در خارج نیاز دارید دست خواهید یافت.

رشته اقتصاد در خارج

رشته اقتصاد در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

علم اقتصاد که در واقع شاخه­ای از علوم اجتماعی به حساب می­آید به انگلیسی Economics نامیده می­شود و از واژه­ی یونانیِ οἰκονομία (اُیکُنُمیا) گرفته شده است که خود متشکل از دو بخش οἶκος (اُیکُس به معنی خانواده) و νόμος (نُمُس به معنی قانون یا روش) است و به صورت کلی به معنای قواعد خانه (منظور خانوار)است.

تعاریف گوناگونی از علم اقتصاد ارائه گردیده که تعاریف اولیه­ی آن به اواسط قرن هجدهم بر می­گردد و تا آن زمان از تعاریف فلاسفه­ی یونان مانند افلاطون و ارسطو استفاده می­کردند و از آن به عنوان علم مدیریت خانواده یاد می­شده است.

با گذشت زمان، علم اقتصاد به تعاریف جامع­تری دست یافت به صورتی که پدر علم اقتصاد، آدام اسمیت، از آن به عنوان تحقیق در ماهیت و علل ثروت ملت­ها یاد می­کند. اما امروزه تعریف جامعی یا حداقل جامع­تری از علم اقتصاد ارائه گردیده که بر اساس این تعریف: اقتصاد علمی است که در واقع بین نیازهای نامحدود و عوامل تولیدی که کمیاب بوده و موارد مصرف متعددی نیز دارند، ارتباط برقرار کرده و آنها را مطالعه می­کند.

 

رشته بینایی سنجی در خارج

رشته بینایی سنجی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بینایی سنجی که شاخه­ای از علوم تجربی و زیر گروه پزشکی محسوب می­گردد در اصطلاح انگلیسی Optometry نامیده می­شود و نباید آن را با چشم پزشکی اشتباه گرفت. در بینایی سنجی کاری که انجام می­شود نهایتا منجر به بهداشت و سلامت چشم و بینایی آن می­گردد.

افرادی که در رشته­ی بینایی سنجی مشغول به تحصیل می­گردند، پس از فراغت از تحصیل به آنها اپتومتریست گفته شده و قادر هستند تا در زمینه­های مختلف مرتبط با چشم مانند تشخیص و ساخت عینک­های طبی، دریافت سابقه­ی مشکلات بینایی، ارزیابی شدت بینایی، میزان اختلال دید دوچشمی، غربالگری، تطبیق حرکات چشمان، ارزیابی داده­های معاینات، ساخت لنزهای تماسی، تشخیص نیاز چشم به لنز، معاینه­ی غدد چشمی و پلک­ها، تشخیص اختلالات چشم­ها مانند لوچی و تنبلی، درمان چشم­ها به روش غیر دارویی، درمان کم بینایی با کمک وسیله­های کمک کننده­ی بینایی، سنجش میدان بینایی، انجام توپوگرافی یا مکان نگاری از چشم و... فعالیت داشته باشند.  

اگر بخواهیم تاریخچه­ی اُپتومتری را بررسی کنیم، منابع مختلف اظهارات متنوعی را در زمینه­ی ساخت و کشف عینک بیان می­کنند چرا که اولین بار با ساخت عینک این علم کم کم مطرح شد و نهایتا توانست در قرن 21 به پذیرش همگان برسد.

رشته مدیریت در خارج

رشته مدیریت در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدیریت توانایی‌است که هر کسی از پس آن بر نمی آید و کمتر کسی وجود دارد که بتواند اوضاع را به طور درست مدیریت کرده و در مواقع حساس توانایی تصمیم گیری درست را داشته باشد.

با رشته خلبانی در خارج بیشتر آشنا شویم

با رشته خلبانی در خارج بیشتر آشنا شویم | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته خلبانی جزء رشته های پرطرفدار محسوب می شود که به دلیل جذابیت های زیادی که دارد، بسیاری از افراد شیفته‌ی آن می‌شوند. خلبانی یکی از گرایش های مهم رشته هوانوردی است. خلبان که نام دیگر آن آویاتور یا پیلوت یا سکاندار است به کسی گفته می‌شود که هدایت یک وسیله‌ی هوایی مانند هلیکوپتر، هواپیمای مسافربری، هواپیمای جنگنده یا نظامی یا پاراگلایدر را بر عهده دارد، و به شغل خلبان، خلبانی می گویند.

پرستیژ بالای اجتماعی همراه با خطر و استرس در خلبانی آمیخته شده و فرد خلبان فردی است که مسئولیت زیادی بر دوش داشته و مسئول جان ده ها انسان در هر پرواز خواهد بود، به همین سبب رشته خلبانی به توانمندی های خاصی نیاز دارد و با قاطعیت می توان گفت که سالم ترین و دقیق ترین افراد یک جامعه خلبانان هستند. در تعریف شغل خلبانی به نوع وسیله‌ی هوایی که فرد سکاندار هدایت آن را بر عهده دارد، اشاره‌ای نشده است و این بدان معناست که فارغ از نوع وسیله که می‌تواند هلیکوپتر، هواپیمای باربری یا مسافربری یا جنگنده باشد، فرد سکاندار خلبان است.

رشته شنوای سنجی در خارج

رشته شنوای سنجی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شنوایی سنجی یکی از رشته های نوین پیراپزشکی است که در دهه های اخیر با استقبال بی نظیر دانشجویان مواجه شده است. در واقع امروزه این رشته به عنوان یکی از رشته های پرطرفدارشناخته می‌شود که آینده بسیار درخشانی را دارد . همانطور که می‌دانید برقراری ارتباط ، جوهره تجربه انسانی است ، اما کم شنوایی مانعی نامرئی در برقراری ارتباط است و در واقع  شنوایی یکی از مهم ترین حواس پنجگانه بشر به شمار می‌رود که در کار و زندگی اش تاثیرات مهمی را دارد.آیا برای کمک به مردم در شنیدن و تسهیل ارتباطات آن ها اشتیاق دارید؟ پس می‌توانید به عنوان رشته تحصیلی خود در دانشگاه ، رشته شنوایی سنجی ، یا به طور کلی‌تر شنوایی شناسی را انتخاب کرده و به هدف خود که کمک به افراد برای بهتر شنیدن است‌، برسید. علاوه‌بر اینکه شما می‌توانید به افراد بسیاری در رابطه با شنوایی کمک کنید‌، آینده روشن این رشته نیز به درآمد زایی و موفقیت شما کمک خواهد کرد.

رشته مهندسی مکانیک در خارج

رشته مهندسی مکانیک در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهندسی مکانیک یکی از محبوب ترین رشته ها در دنیا به شمار می‌رود که سالانه دانشجویان زیادی به تحصیل در این رشته می‌پردازند. در واقع رشته مهندسی مکانیک یکی از قدیمی ترین رشته‌های دانشگاهی دنیا به شمار می‌رود که پیشرفت در این رشته تحولات عظیمی را در زندگی امروزه ما به وجود آورده است. مهندسین مکانیک ،همه چیزهایی که ما در زندگی به کار می بریم را آسان تر ، ایمن تر و بادوام تر می‌کنند. آن ها از دانش خود در زمینه ریاضیات و فیزیک استفاده می‌کنند تا از منظر تحلیلی به جهان نگاه کنند. در واقع می‌توانیم بگوییم که مهندسین مکانیک یاد می‌گیرند که راه حل ها را به طور جدی ارزیابی کنند و گزینه‌های بهتری را جایگزین یا ابداع نمایند. این امر باعث می‌شود که رشته مهندسی مکانیک ، یک ارتباط ضروری و لازم بین توسعه فناوری و جامعه باشد.

رشته سینما در خارج

رشته سینما در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان بسیاری در سراسر جهان علاقه‌مند به تحصیل در رشته سینما هستند. دانشجویانی که در بهترین دانشگاه‌های سینما تحصیل می‌کنند، آینده حرفه‌ای و کاری بسیار درخشانی خواهند داشت. با تحصیل در دانشگاه‌های برتر رشته سینما، دانشجویان تجربیات بسیار ارزشمندی را کسب می‌کنند و از موقعیت‌های حرفه‌ای و کاری بسیار خوبی بهره مند می‌شوند. دانشگاه‌های برتر سینما، گرایش های متنوع این رشته را در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهند. برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های رشته سینما در جهان، دانشجویان باید دارای استعداد هنری و دانش زبانی قابل قبول باشند. موسسه های مهاجرتی و اعزام دانشجوی معتبر می‌توانند دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته سینما را برای اخذ پذیرش راهنمایی کنند و از بهترین دانشگاه های جهان برای آن ها پذیرش بگیرند.

رشته فیزیولوژی ورزشی در خارج

رشته فیزیولوژی ورزشی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قطعا برای شما این سوال ایجاد شده است که رشته فیزیولوژی ورزشی چیست ؟رشته نامبرده از جمله محبوب ترین رشته ها به جهت تحصیل در ایران و خارج ایران است. در واقع فیزیولوژی ورزشی شامل کلیه فرآیندهای مکانیکی ، فیزیکی و شیمیایی است که در بدن انجام می شود. رشته فیزیولوژی ورزشی با استفاده از این دانش ، برنامه های ورزشی مؤثر را برای توانبخشی و رهایی از درد و ناراحتی ارائه می نماید. علاوه بر موارد ذکر شده متخصصین فیزیولوژی ورزشی  برای درمان بسیاری از مشکلات مزمنی که برای سلامتی ایجاد می شود،درمانی در نظر دارند. اغلب ورزشکاران برای کمک به درمان جراحات ، بیمارییا شرایطی که پزشکان تشخیص داده‌اند نیاز به مراجعه به یک متخصص دارند، به فیزیولوژیست های ورزشیارجاع داده می شوند.

اگر به نحوه پاسخ بدن به ورزش و تمرین علاقه مند هستید ، پس فیزیولوژی ورزشی می تواند برای شما یک پیشنهاد حرفه ای مناسب باشد.

به عنوان یک فیزیولوژیست ورزشی ، شما در مورد چگونگی واکنش و انطباق افراد با فعالیت های عضلانی تحقیق خواهید کرد و از مهارت ها و دانش شما برای بهبود عملکرد و سطح آمادگی بدن یا کمک به پیشگیرییا درمان بیماری استفاده می کند.

 

رشته موسیقی در خارج

رشته موسیقی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته موسیقی یکی از رشته های پر طرفدار میان افراد جوامع متفاوت است و در ایران این مساله نیز مستثنی نیست. موسیقی نقش مهمی در زندگی بسیاری از مردم بازی می‌کند. بسیاری از افراد به موسیقی علاقمند هستند  و برخی تصمیم می‌گیرند که در رشته موسیقیبه تحصیل ادامه دهند ، برای اینکه بتوانید در رشته موسیقیادامه تحصیل دهید ، در ابتدا باید بدانیم تعریف رشته موسیقیبرای یک رشته دانشگاهی چیست؟ و اینکه آیا شما می‌توانید در کشور های دیگر به تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات آکادمیک رشته موسیقی بپردازید ؟

موسیقی در همه جای دنیا وجود دارد و در واقع به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زندگی همه افراد به شمار می‌رود. در واقع ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در تمام طول روز با موسیقی در ارتباط هستیم و  این بخشی از زندگی همه ماست. چه به صورت حرفه ای در آن نقش بازی کنیم ، چه به صورت فعالانه به آن گوش کنیم ، یا فقط به طور عبوری آن را بشنویم.موسیقی طیف وسیعی از فعالیت ها را در بر می‌گیرد.

 

با توجه به این مساله بسیاری از افراد علاقه دارند تا این رشته را به صورت حرفه ای و آکادمیک دنبال نمایند و به تحصیل در رشته موسیقی بپردازند. افراد در رشته موسیقیبیش از اجرا و گوش دادن ، درگیر موسیقی هستند ، آنها به آموزش آهنگسازی ، تنظیم ، ضبط ، بررسی ، اجرا و مطالعه می‌پردازند و رشته موسیقی به دانشجویان این رشته کمک می‌نماید تا موسیقی را با عمق و وسعت بیشتری درک نمایند. بسیاری از دوره های درسی رشته موسیقیبا هدف پرورش مهارت های دانشجویان در همه این زمینه ها انجام می‌شود.

 

آزمون آیلتس - IELTS

آزمون آیلتس - IELTS | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون آیلتس یا IELTS (International English Language Testing System)، آزمونی بین المللی در زمینه­ی زبان انگلیسی است که در زمره‌ی پرطرفدارترین و معتبرترین مدارک زبان انگلیسی در دنیا قرار دارد. با این آزمون می­توانید ثابت کنید که سطح زبان انگلیسی شما تا چه حدی است.

مرکز آزمون آیلتس در کشور انگلستان قرار داشته و به کمک 3 نهاد ESOL دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان آموزشی IDP استرالیا هر سال برگزار می­شود. شرکت در این آزمون با اهدافی نظیر تحصیل، مهاجرت و کار انجام می­گیرد که در 142 کشور جهان معتبر است.

هر سال تعداد افرادی که در آزمون آیلتس شرکت می­کنند با رشد 15 درصدی همراه است که در سرتاسر جهان دارای بیش از هزار مرکز آزمون است. اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که مایل به شرکت در این آزمون هستید پیشنهاد می­کنیم که به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید تا هر آنچه در مورد آزمون آیلتس باید بدانید را کسب کنید. با ما همراه باشید

آزمون تافل

آزمون تافل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون تافل یا TOEFL (Test of English as a Foreign Language) به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی است، آزمونی بین المللی در زمینه­ی زبان انگلیسی است که در زمره­ی پرطرفدارترین و معتبرترین مدارک زبان انگلیسی در دنیا قرار دارد. با این آزمون می­توانید ثابت کنید که سطح زبان انگلیسی شما تا چه حدی است.

مرکز آزمون تافل در کشور آمریکا قرار داشته و به کمک نهاد یا مؤسسه­ی غیر انتفاعی ای تی اس یا ETS (Educational Testing Service) در هر سال برگزار می­شود و از اواخر سال 2005 میلادی نیز توسط Sylvan Learning Systems به صورت اینترنتی نیز اجرا می­شود. لازم به ذکر است که این دو نهاد در ایالات متحده­ی آمریکا واقع است.

شرکت در این آزمون با اهدافی نظیر تحصیل، مهاجرت و کار انجام می­گیرد که در بیش از 130 کشور جهان و 8500 دانشگاه و مؤسسه در سرتاسر جهان معتبر است.

هر سال تعداد افرادی که در آزمون تافل شرکت می­کنند رو به افزایش است که در سرتاسر جهان دارای بیش از هزار مرکز آزمون است.

آزمون تافلدانلود آزمون تافل - 240.85 کیلوبایت
نمونه سوالات آزمون تافل

آزمون یوس ( YOS )

آزمون یوس ( YOS ) | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون یوس یا YOS که مخفف کلمه­ی Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı است، آزمونی است که هر سال از سمت دانشگاه­های کشور ترکیه، خصوصی و دولتی برگزار می­گردد که مختص دانشجویان بین المللی یا خارجی یا به عبارت دیگر مختص دانشجویان غیر بومی است که قصد داشته باشند در کشور ترکیه و در مقطع لیسانس رشته­های دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، مهندسی و علوم انسانی به زبان ترکیه­ای تحصیل کنند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان بر اساس نتایج آزمون YOS اقدام نماید. دانشجویانی که در آزمون YOS نمره­ی قبولی را کسب کنند علاوه بر دارا بودن مجوز ادامه تحصیل در رشته­های یاد شده، شهریه­ی تحصیلی کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

آزمون YOS تا سال 2010 به صورت سراسری و توسط نظام آموزشی این کشور برگزار می­شد و نتایج نیز توسط همان سازمان سنجش اعلام می­گردید اما از سال 2012، طبق قوانین مصوب شده، این آزمون به صورت جداگانه توسط هر دانشگاه برگزار می­گردد. لذا دانشجویان ابتدا باید دانشگاه خود را انتخاب کرده و با توجه به تاریخ مقرر شده توسط دانشگاه، در آزمون YOS شرکت نمایند.

آزمون sat

آزمون sat | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون SAT یا سات که مخفف عبارت Scholastic Aptitude Test است برای آن دسته از افرادی است که در کلاس 11 یا 12 دبیرستان قرار دارند و قصد دارند وارد دانشگاه شوند، که با این آزمون عیار مهارت­های آموخته شده و نحوه­ی بکارگیری آنها در دانشگاه سنجیده می­شود.

آزمون SAT برای دانشجویان انگلیسی زبانی که قصد ورود به دانشگاه­هایی همچون آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و نروژ و دیگر کشورها را داشته باشند برگزار می­گردد. این آزمون در کشور آمریکا و اولین بار در سال 1926 توسط مؤسسه­ی غیرانتفاعی College Board پایه گذاری شده و توسط سرویس آزمون تحصیلی یا ETS (Educational Testing Service) مدیریت می­گردد.

این آزمون برای تمامی افراد با هدف تحصیلی و حداقل سن 17 تا 18 که مدرک دیپلم داشته باشند بسیار مفید است و جنبه­ی سنجش تحصیلی دارد.

هر سال تعداد افرادی که در آزمون SAT شرکت می­کنند رو به افزایش است که در سرتاسر جهان دارای بیش از هزار مرکز آزمون است.

آزمون SATدانلود آزمون SAT - 372.04 کیلوبایت
نمونه سوال های آزمون SAT در سه بخش (بخش۱)
آزمون SATدانلود آزمون SAT - 4.78 مگابایت
نمونه سوال های آزمون SAT در سه بخش (بخش۲)
آزمون SATدانلود آزمون SAT - 268.33 کیلوبایت
نمونه سوال های آزمون SAT در سه بخش (بخش۳)

آزمون gre

آزمون gre | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون GRE یا (Graduate Record Examination) به معنای آزمونی برای سوابق افراد فارغ التحصیل است، آزمونی بین المللی در زمینه­ی سنجش منطق و توانایی­های تحلیلی است که در زمره­ی پرطرفدارترین و معتبرترین مدارک تحصیلی در دنیا قرار دارد. با این آزمون می­توانید ثابت کنید که سطح آموزه­های تحصیلی شما تا چه حدی است.

مرکز آزمون GRE در کشور آمریکا قرار داشته و به کمک نهاد یا مؤسسه­ی غیر انتفاعی ای تی اس یا ETS (Educational Testing Service) در هر سال برگزار می­شود.

شرکت در این آزمون با هدف شرکت در مقاطع فوق لیسانس، دکتری و بالاتر از آن در کشورهای آمریکا و در بیش از 160 کشور جهان و هزاران دانشگاه و مؤسسه در سرتاسر جهان معتبر است.

هر سال تعداد افرادی که در آزمون GRE شرکت می­کنند رو به افزایش است که در سرتاسر جهان دارای بیش از هزار مرکز آزمون است. اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که مایل به شرکت در این آزمون هستید پیشنهاد می­کنیم که به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید تا هر آنچه در مورد آزمون GRE باید بدانید را کسب کنید. با ما همراه باشید.

رشته مهندسی هوا فضا

رشته مهندسی هوا فضا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهندسی هوا و فضا چیست؟

برای پاسخ به این سوال و در ادامه هر چیزی که شما نیاز به دانستن آن در مورد حرفه ی هوا و فضا دارید با جزئیات بیان می‌شود.

مهندسی هوا و فضا یکی از جدید ترین شاخه های مهندسی است که در قرن 19 ام فعالیت این حرفه با اولین آزمایش بر روی نیروی پرواز آغاز شد، مهندسان هوا فضا طراحان هواپیما ها ، فضاپیما‌ها و موشک ها هستند، علاوه بر این آنها نمونه های اولیه را مورد آزمایش قرار می‌دهند تا عملکرد محصول ساخته شده مطابق با طرح برنامه ریزی شده باشد و از نحوه فعالیت آن اطمینان حاصل شود. این متخصصین همچنین قطعات (شامل موتور ها ، بال ها، قاب های هوایی، وسایل فرود، سیستم های کنترل و ابزار) این صنایع را طراحی می‌کنند.

با پیشرفت فناوری مهندسی هوا و فضا به دو تخصص تقسیم شد:

تخصص اول مهندسی هوانوردی که شامل طراحی هواپیما هایی از قبیل هواپیما های سبک تر از هوا، هواپیما های بدون سر نشین، هواپیما های ثابت و جت ها و همچنین بالگرد ها است.

 

آزمون imat

آزمون imat | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون IMAT که مخفف کلمه­ی International Medical Admissions Test می­باشد، آزمونی است که هر سال از سمت دانشگاه­های کشور ایتالیا، خصوصی و دولتی برگزار می­گردد که مختص دانشجویان بین المللی یا خارجی و همچنین بومی است که قصد داشته باشند در کشور ایتالیا و در مقطع لیسانس و بالاتر رشته­های دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، جراحی و رشته­های مرتبط با آن تحصیل کنند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان بر اساس نتایج آزمون IMAT اقدام نماید. دانشجویانی که در آزمون IMAT نمره­ی قبولی را کسب کنند علاوه بر دارا بودن مجوز ادامه تحصیل در رشته­های یاد شده، شهریه­ی تحصیلی کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

آزمون IMAT توسط وزارت آموزش، تحقیقات و فناوری دانشگاه­های ایتالیا یا MIUR و با همکاری مراکز و سازمان آموزشی مانند ATS یا Admissions Testing Service و همچنین به کمک پذیرش کنندگان کمبریج در هر سال برگزار می­گردد. از جمله آزمون­های بسیار معتبر کشور ایتالیا که در سطح بین المللی و در حدود 20 کشور دنیا برگزار می­گردد همین آزمون IMAT است.

آزمون imatدانلود آزمون imat - 2.37 مگابایت
نمونه سوال های آزمون imat

آزمون gmat

آزمون gmat | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون GMAT یا (Graduate Management Admission Test) به معنای آزمونی برای سنجش مهارت­های شفاهی، کمّی و قدرت تحلیلی فارغ‌التحصیلان مقطع لیسانس و مشتاق به ادامه تحصیل در رشته­ی MBA، MPA، اقتصاد، امور مالی، حسابداری و غیره است که در زمره­ی پرطرفدارترین و معتبرترین مدارک تحصیلی در دنیا قرار دارد. با این آزمون می­توانید ثابت کنید که سطح آموزه­های تحصیلی شما تا چه حدی است.

مرکز آزمون GMAT در کشور آمریکا قرار داشته و به کمک نهاد یا مؤسسه­ی غیرانتفاعی GMAC یا  (Graduate Management Admission Council) در هر سال برگزار می­شود.

شرکت در این آزمون با هدف شرکت در مقاطع فوق لیسانس، دکتری و بالاتر از آن در کشورهای آمریکا و در بیش از 114 کشور جهان و بیش از 2300 دانشگاه و مؤسسه در سرتاسر جهان معتبر است.

هر سال تعداد افرادی که در آزمون GMAT شرکت می­کنند رو به افزایش است که در سرتاسر جهان دارای بیش از هزار مرکز آزمون است. اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که مایل به شرکت در این آزمون هستید پیشنهاد می­کنیم که به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید تا هر آنچه در مورد آزمون GMAT باید بدانید را کسب کنید. با ما همراه باشید.

 

آزمون alevel

آزمون alevel | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون A Level که معادل عبارت Advanced Level به معنای سطح پیشرفته است مختص دانش آموزان دبیرستانی بومی کشور انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و  همچنین دانش آموزان خارجی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه­­های سطح بالای این کشور را داشته باشند، که برای موضوعات درسی خاص به این افراد ارائه می­شود. مدت زمانی که این دوره طول می­کشد حدود 2 سال است که اصطلاحا به سال اول آن AS و به سال دوم آن A2 گفته می­شود و با این حساب حداقل سن برای ورود به دوره­ی آزمون A Level، 16 سال تمام است.

این دوره به صورتی است که دانش آموز در سال اول (AS) 4 درس مرتبط با رشته­ی تحصیلی خود در دانشگاه آینده، انتخاب می­کند به عنوان مثال اگر قصد ادامه تحصیل در رشته­های پزشکی را داشته باشد دروسی مانند زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات را انتخاب خواهد کرد و در سال دوم یا A2 نیز همین دروس را مجدد انتخاب خواهد نمود.

آزمون dap

آزمون dap | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون DAP که مخفف کلمه­ی Demande d'Admission Préalable است، آزمونی است که هر سال از سمت دانشگاه­های کشور فرانسه، خصوصی و دولتی برگزار می­گردد که مختص دانشجویان بین المللی یا خارجی یا به عبارت دیگر مختص دانشجویان غیر بومی است که قصد داشته باشند در کشور فرانسه و در مقطع لیسانس سال­های اول و دوم و یا در رشته­ی معماری در هر مقطعی به زبان فرانسوی تحصیل کنند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان بر اساس نتایج آزمون DAP اقدام نماید. دانشجویانی که در آزمون DAP نمره­ی قبولی را کسب کنند علاوه‌بر دارا بودن مجوز ادامه تحصیل در رشته­های یاد شده، شهریه­ی تحصیلی کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

این آزمون توسط وزارت آموزش و تحصیلات عالی فرانسه، وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه، دانشگاه­ها و مدارس معماری، سفارتخانه­ها و CIEP یا مرکز بین المللی مطالعات آموزشی طراحی و برگزار می­گردد.

آزمون ales

آزمون ales | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون ALES که مخفف کلمه­ی Akademik personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı است، آزمونی است که هر سال از سمت دانشگاه­های کشور ترکیه، خصوصی و دولتی برگزار می­گردد که مختص دانشجویان بین المللی یا خارجی و دانشجویان بومی است که قصد داشته باشند در کشور ترکیه و در مقطع فوق لیسانس و دکتری هر رشته­ای به جز رشته­های پزشکی و همچنین اخذ پذیرش مربی به زبان ترکیه­ای تحصیل کنند و یا دانشجویان بومی که قصد داشته باشند در خارج از کشور ترکیه، در مراکز و مؤسساتی که مورد تأیید کشور ترکیه هستند به تحصیل بپردازند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان براساس نتایج آزمون ALES اقدام نماید. دانشجویانی که در آزمون ALES نمره­ی قبولی را کسب کنند علاوه بر دارا بودن مجوز ادامه تحصیل در رشته­های یاد شده، شهریه­ی تحصیلی کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

آزمون ALES سالی دو بار در کشور ترکیه برگزار می­گردد که سازمان آموزش عالی ترکیه یا YÖK و OSYM یا سازمان مسئول گزینش و جایگزینی دانشجویان، مسئولیت برگزاری آزمون را بر‌عهده دارند که تحت نظارت دانشگاه­های پذیرنده نیز هست.

رشته طراحی داخلی در خارج

رشته طراحی داخلی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته طراحی داخلی یکی از بهترین و محبوب ترین رشته‌های تحصیلی در سراسر جهان است. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تا برای پیشرفت تحصیلی و همچنین برای یافتن موقعیت‌های شغلی مناسب، در یکی از بهترین دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل کنند. اکثر دانشگاه های برتر جهان رشته طراحی داخلی را برای دانشجویان علاقه مند ارائه می‌دهند و نگاه ویژه ای به این رشته تحصیلی دارند. دانشجویانی که قصد دارند برای تحصیل در این رشته از یکی از دانشگاه‌های معتبر خارجی پذیرش بگیرند باید به موسسه های مهاجرتی و اعزام دانشجو مراجعه کنند تا از شرایط اخذ پذیرش در این رشته اطلاعات کافی کسب کنند. یک موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو معتبر می‌تواند شما را در مسیر اخذ پذیرش و ادامه تحصیلی در خارج از کشور همراهی و راهنمایی کند. در ادامه به بررسی رشته طراحی داخلی می پردازیم.

آزمون sts

آزمون sts | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون STS، آزمونی بومی کشور آمریکا است و مخفف عبارت Safety Trained Supervisor بوده که برگزار کننده­ی آن BCSP یا Board of Certified Safety Professionalsاست که محل برگزاری آن نیز در شهر ایندیاناپلیس واقع در ایالت ایندیانای آمریکا است.

هر سال تمام کسانی که متقاضی کار در کشور آمریکا، چه دانشجو و فارغ التحصیل بومی و چه غیر بومی در زمینه­های نظارت و بررسی جنبه­های محیط کاری از نظر سلامت و ایمنی باشند، در مقیاس­های کوچک و صنعتی، باید در آزمون STS شرکت کنند و پس از کسب نمره­ی حد نصاب وارد مرحله­ی عملی آزمون شده و در صورتی که سازمان­های داخلی آمریکا تأیید کنند می­توانند مشغول به کار شوند.

آزمون STS، آزمونی سخت و طاقت فرسا بوده و افرادی که این مدرک را کسب می­کنند از دانش و فن تخصصی بالایی برخوردار هستند اما باز هم این آزمون تأیید کننده­ی کامل شایستگی و توانایی یک فرد نیست و تنها سعی می­کند تا نحوه­ی آموزش دیدن فرد در طی تحصیل، تجربه، تحقیق و مدیریت و نظارت او را بسنجد.

اگر شما نیز قصد کار در کشور آمریکا در زمینه­های یاد شده را دارید، قطعا باید در آزمون فوق که امری اجباری است شرکت کرده و نمره­ی قبولی را کسب کنید.

آزمون توس

آزمون توس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون TUS که مخفف کلمه­ی TıptaUzmanlıkSınavıاست، آزمونی است که هر سال از سمت دانشگاه­های کشور ترکیه، خصوصی و دولتی و سازمان­های OSYM و YÖK برگزار می­گردد که مختص دانشجویان بین‌المللی یا خارجی و بومی است که قصد داشته باشند در کشور ترکیه و در مقاطع عالی رشته­های دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی و شیمی به جز زیست شناسی تخصص کسب کنندو به عبارتی دوره­ی دستیاری را بگذرانند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان براساس نتایج آزمون TUS اقدام نماید.

نتایج این آزمون برای دانشگاه­های مختلف بسته به رشته­ی انتخابی بسیار مهم است و از معتبرترین آزمون­های داخلی کشور ترکیه برای متقاضیان تحصیل پزشکی است که قصد گذراندن دوره­ی دستیاری و تحصیل به زبان ترکی را داشته باشند. اگر شما نیز قصد دارید در رشته­های یاد شده در کشور ترکیه به تحصیل و کسب علم بپردازید در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با این آزمون آشنا گردید.

آزمون دوس

آزمون دوس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون DUS که مخفف کلمه­ی Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavıاست، آزمونی است که هر سال از سمت دانشگاه­های کشور ترکیه، خصوصی و دولتی و سازمان­های OSYM برگزار می­گردد که مختص دانشجویان بین‌المللی یا خارجی و بومی است که قصد داشته باشند در کشور ترکیه و در مقاطع عالی رشته­های دندانپزشکی تخصص کسب کنند و به عبارتی دوره­ی فوق لیسانس و دکتری را بگذرانند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان بر اساس نتایج آزمون DUS اقدام نماید.

این آزمون مختص کسانی است که از قبل نمره­­ی قبولی را در آزمون­های ALES و KPSS کسب کرده باشند و اکنون در آزمون DUS می­توانند ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که تا سال 2012 کسانی که نمره­ی قبولی آزمون ALES را داشتند نیاز به شرکت در آزمون دیگری نداشته و مستقیما وارد دانشگاه انتخابی خود می­شدند اما از سال 2012 آزمون DUS جایگزین آن شد و به طور رسمی کشور ترکیه پذیرای دانشجویان بین المللی برای رشته­ی دندانپزشکی گردید.

آزمون tcf

آزمون tcf | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون TCF که مخفف کلمه­ی Test de connaissance du français است، آزمونی است که هر ماه از سمت دانشگاه­های کشور فرانسه، خصوصی و دولتی برگزار می­گردد که مختص دانشجویان بین المللی یا خارجی یا به عبارت دیگر مختص دانشجویان غیر بومی است که قصد داشته باشند در کشور فرانسه و در مقطع لیسانس به زبان فرانسوی در رشته­های مختلف تحصیل کنند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته شده برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان براساس نتایج آزمون TCF اقدام نماید. دانشجویانی که در آزمون TCF نمره­ی قبولی را کسب کنند علاوه بر دارا بودن مجوز ادامه تحصیل در رشته­های یاد شده، شهریه­ی تحصیلی کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

این آزمون توسط وزارت آموزش و تحصیلات عالی فرانسه، وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه، دانشگاه­ها، سفارتخانه­ها و CIEP یا مرکز بین المللی مطالعات آموزشی طراحی و برگزار می­گردد. هدف اصلی این آزمون سنجش میزان تسلط به زبان فرانسوی در شما است. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارید و تمامی جوانب مربوطه را به دقت سنجیده­اید، بهتر است این مقاله را از دست ندهید و به طور کامل با این آزمون آشنایی پیدا کنید.

رشته مهندسی عمران در خارج

رشته مهندسی عمران در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهندسی عمران طراحی و ساخت بناهای عمومی از قبیل سدها، پل‌ها و سایر پروژه های بزرگ زیرساختی است. مهندسی عمران یکی از قدیمی ترین شاخه‌های مهندسی است و قدمت آن به زمانی که مردم برای اولین بار زندگی در سکونت گاه‌های دائمی را آغاز کرده‌اند و شروع به شکل دادن به محیط های خود برای پاسخگویی به نیازهای خود می کنند، بازمی گردد.

مهندسان اولیه دیوارها، جاده ها، پل ها، سدها را ساختند. آنها حفر چاه های آبیاری و خاکریزی ها را انجام دادند. از زمانی که گروه های بیشتری از مردم زندگی خود را در شهرها آغاز کردند، مهندسی عمران رو به توسعه و پیشرفت گام نهاد.

رشته مهندسی عمران قدیمی ترین رشته مهندسی است. این کار به محیط ساخته شده می پردازد و می توان تاسیس این رشته را به اولین باری که شخصی در بالای سر خود سقف قرار داده یا یک تنه درخت را در وسط رودخانه گذاشته است تا بتواند راحت تر به آن طرف رودخانه برود نسبت داد.

 

رشته گرافیک در خارج

رشته گرافیک در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته گرافیک یکی از رشته‌های جذاب تحصیلی در مقطع دانشگاه است. هر ساله دانشجویان زیادی رشته گرافیک را به عنوان رشته تحصیلی خود در دانشگاه انتخاب می‌کنند. تحصیل در این رشته هنری موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی را برای دانشجویان این رشته فراهم می‌کنند. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند برای تحصیل در رشته گرافیک از یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور پذیرش بگیرند. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر سراسر جهان رشته گرافیک را در مقاطع تحصیلی مختلف برای علاقه‌مندان به این رشته ارائه می‌دهند. اکثر این دانشگاه‌ها از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کنند. تحصیل در رشته گرافیک در دانشگاه‌های برتر خارج از کشور شرایط خاص خود را دارد. بهتر است دانشجویان برای آشنا شدن با شرایط تحصیل در دانشگاه‌های خارجی و نحوه اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها، به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو معتبر مراجعه کنند و از آن‌ها مشاوره تحصیلی بگیرند.

 

رشته طراحی لباس در خارج

رشته طراحی لباس در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در چند سال اخیر رشته طراحی لباس به یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی تبدیل شده است. هر ساله دانشجویان زیادی در این رشته فارغ التحصیل می‌شوند و به دنیای مد و فشن وارد می‌شوند. جذاب بودن صنعت مد و فشن باعث شده تا افراد زیادی جذب رشته طراحی لباس شوند. این رشته دارای شاخه‌ها و گرایش‌های بسیار متنوعی است. دانشجویانی که می‌خواهند در این رشته تحصیل کنند باید ذهن پویایی داشته باشند تا بتوانند طرح‌های شگفت انگیزی را خلق کنند. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور در رشته طراحی لباس تحصیل کنند. دانشجویان علاقه مند می‌توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو معتبر مراجعه کنند و درباره نحوه اخذ پذیرش در رشته طراحی لباس اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 طراحی لباس نوعی هنر است که نقش بسیار مهمی را در تولید انواع پوشاک دارد. طراحی لباس باید هم کاربردی و هم از نظر زیبایی شناختی متناسب و چشم نواز باشد. طراحی لباس هنر کار با پارچه ها، انواع سبک ها، رنگ ها ، بریدگی ها و روش ها برای طراحی و تولید پوشاک است. طراحی لباس ارتباط مستقیمی با طراحی مد و فشن دارد و حتی در بسیاری از دانشگاه‌ها این دو رشته با یکدیگر ادغام می‌گردند و با نام رشته طراحی مد و لباس ارائه می‌شوند. در اکثر دانشگاه‌های خارجی رشته طراحی لباس تحت عنوان (fashion design) یا (apparel design) ارائه می‌شود.

رشته روانشناسی در خارج

رشته روانشناسی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امروزه رشته روانشناسی به یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در سراسر جهان تبدیل شده است. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تحصیلات دانشگاهی خود در رشته روانشناسی را در یکی از دانشگاه های معتبر خارجی ادامه دهند. دانشگاه های بسیار زیادی در جهان رشته روانشناسی را در مقاطع تحصیلی مختلف و با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می‌دهند. دانشجویانی که قصد دارند از یکی از دانشگاه های معتبر جهان در رشته روانشناسی پذیرش بگیرند باید به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو مراجعه کنند تا با شرایط تحصیل در رشته روانشناسی در دانشگاه های خارج از کشور آشنایی پیدا کنند. در ادامه به بررسی رشته روانشناسی می‌پردازیم.

رشته تربیت بدنی در خارج

رشته تربیت بدنی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته تربیت بدنی جزء رشته های پرطرفدار در ایران و جهان است. دوستداران ورزش و سلامتی به این رشته علاقه زیادی دارند. تربیت بدنی جزء رشته های میان‌ رشته‌ای بوده بدین معنی که چندین علوم مختلف را این رشته دربر می‌گیرد. دانشجویی که در رشته تربیت بدنی تحصیل می کند یکسری از دروس مربوط به رشته علوم تربیتی را گذرانده و و برای تربیت افراد در رشته تربیت بدنی آماده می‌شود. واحد های مربوط به علوم تربیتی به دانشجوی این رشته کمک می‌کند تا بتواند به نحو صحیح آموزش دهد و بتواند واکنش ها را به درستی تحلیل نماید. واحدهای مربوط به روانشناسی یک سری دیگر از واحدهای درسی است؛ که دانشجوی رشته تربیت بدنی برای آشنایی بیشتر با روح و ذهن انسان این واحدها را پاس می‌نماید. یک سری دیگر از واحدها مربوط به واحدهای علوم ورزشی است، که دانشجوی رشته تربیت بدنی این واحدها را به صورت عملی و تئوری پشت سر می‌گذارد با توجه به توضیحات ذکر شده می‌توان عنوان کرد که رشته تربیت بدنی تلفیقی از سه رشته علوم تربیتی روانشناسی و علوم ورزشی است.

 

رشته طراحی صنعتی در خارج

رشته طراحی صنعتی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته طراحی صنعتی یکی از بهترین رشته های تحصیلی در سراسر جهان محسوب می‌شود. بسیاری از دانشجویان رشته طراحی صنعتی تمایل دارند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند و در یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان در این رشته، تحصیل کنند. تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌تواند باعث پیشرفت علمی و تحصیلی دانشجویان شود. اکثر دانشگاه‌های معتبر جهان رشته طراحی صنعتی را ارائه می‌دهند و دانشجویانی که دارای سابقه تحصیلی خوبی هستند می‌توانند برای اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها اقدام کنند. البته اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی شرایط خاص خود را دارد و بسیاری از دانشجویان با پروسه اخذ پذیرش آشنایی ندارند. بنابراین بهتر است دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو معتبر مراجعه کنند و از آن ها مشاوره بگیرند.

 

رشته صنایع در خارج

رشته صنایع در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهندسی صنایع یکی از زیرشاخه‌های رشته ریاضی و فیزیک است که با شرکت در کنکور گروه ریاضی و فیزیک می‌توان در این رشته ادامه تحصیل داد. مهندسی صنایع نسبت به بسیاری از رشته‌های مهندسی بازار کار بهتری داشته و علت آن امکان کار کردن در محیط های مختلف است. مهندسی صنایع از قرن نوزدهم با گسترش کارخانجات و انقلاب صنعتی متولد شد. افزایش کیفیت محصولات، مدیریت اصولی کارخانجات، تحلیل و تفسیر درست کارهای علمی، هدفمند کردن و مدیریت منابع انسانی به منظور بهره وری بیشتر از نیروی انسانی در کارخانجات، کاهش ضایعات در کارخانه و کمک به محیط زیست، نظم دهی و اصولی شدن فعالیت‌ها در واحدهای صنعتی، کاهش مشکلات واحدهای صنعتی، کنترل فرآیند تولید، بهره برداری صحیح از ماشین آلات صنعتی از هدف‌های پایه گذاری رشته مهندسی صنایع هستند.

رشته شهرسازی در خارج

رشته شهرسازی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته شهرسازی از رشته های مهندسی زیر شاخه گروه ریاضی و فیزیک می باشد که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. رشته شهرسازی در واقع رشته میان رشته ای بوده بدین معنا که از تلفیق علوم مختلف چون علوم انسانی، هنر، علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی شکل گرفته است. دانشجویان رشته شهرسازی با مفاهیمی چون زیبایی شناسی، روانشناسی محیط، رنگ شناسی، قانون استفاده از رنگ ها، فرهنگ و تاریخ، مردم شناسی، جامعه شناسی، اقتصاد شهری و مدیریت امور شهری آشنا می‌شوند.

در گذشته های دور زمانی که هنوز تمدن ها شکل نگرفته بودند، انسان ها در حاشیه رودخانه ها شروع به سکونت کردند، با گذشت زمان انسان ها متوجه شدند که تراکم نشینی باعث می شود بهتر بتوانند نیازهای یکدیگر را برطرف کنند، از این رو در حاشیه رودخانه ها شهرهای جدید شکل گرفته اند و تمدن ها پدید آمدند.

آزمون آلفا تست

آزمون آلفا تست | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون Alpha Test که آزمون مختص کشور ایتالیا می‌باشد از نام انتشاراتی به همین نام گرفته شده که از سال 1987 در میلان مسئول برگزاری و انتشار منابع مرتبط با این آزمون می‌باشد. آزمونی است که هر سال از سمت دانشگاه­های کشور ایتالیا، خصوصی و دولتی برگزار می‌گردد که مختص دانشجویان بین المللی یا خارجی و همچنین بومی است که قصد داشته باشند در کشور ایتالیا و در مقطع لیسانس و بالاتر رشته‌های دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، جراحی و رشته‌های مرتبط با آن و همچنین معماری تحصیل کنند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان بر اساس نتایج آزمون Alpha Test اقدام نماید. دانشجویانی که در آزمون Alpha Test نمره‌ی قبولی را کسب کنند علاوه بر دارا بودن مجوز ادامه تحصیل در رشته‌های یاد شده، شهریه‌ی تحصیلی کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

آزمون ucat

آزمون ucat | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون UCAT که مخفف عبارت University Clinical Aptitude Test است برای آن دسته از افرادی است که در کلاس 11 یا 12 دبیرستان قرار دارند و قصد دارند برای مقطع لیسانس رشته­های پزشکی، دندانپزشکی و کلیه­های رشته­های مرتبط با سلامت و بهداشت وارد دانشگاه­های انگلستان شوند، که با این آزمون عیار مهارت­های آموخته شده و نحوه­ی بکارگیری آنها در دانشگاه سنجیده می‌شود. البته قبلا به آن UKCAT گفته می­شد که تغییر نام داده اما محتوای آزمون هیچ فرقی نکرده است.

این آزمون برای تمامی افراد با هدف تحصیلی و حداقل سن 17 تا 18 که مدرک دیپلم داشته باشند بسیار مفید است و جنبه­ی سنجش تحصیلی دارد. همچنین آزمون UCAT در کنار عملکرد سال آخر دانشجو در دبیرستان و مصاحبه که توسط برخی دانشگاه­ها انجام می­شود یکی از معیارهای اصلی پذیرش متقاضیان است.

رشته مهندسی پزشکی در خارج

رشته مهندسی پزشکی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهندسی پزشکی یا مهندسی زیست پزشکی یکی از رشته‌های مهندسی زیر شاخه گروه علوم ریاضی است که دانشجویان این رشته مباحث مهندسی مربوط به رشته پزشکی را دنبال می‌کنند؛ در واقع این رشته پلی بین رشته‌های مهندسی و رشته پزشکی است.

قطعاً برای همه شما واضح است که پزشکان بدون استفاده از تجهیزات پزشکی امکان معالجه و تشخیص بیماری‌ها را ندارند. بدون شک پیشرفت علم پزشکی مرهون پیشرفت علوم مهندسی پزشکی است ، به احتمال زیاد نام ربات‌های جراح را شنیده‌اید ربات‌هایی که دستیاران پزشک بوده و به پزشکان در عمل‌های جراحی کمک زیادی می‌کند وجود ربات‌های جراح باعث شده است تا پزشکان به جای برش‌های عمیق که با خونریزی زیاد و تخریب بافت‌ها همراه است حفره‌های کوچک را به کمک ربات‌های جراح ایجاد کرده و عمل جراحی را در مدت زمان کمتر و با دقت بیشتر و با خونریزی کمتر به انجام برسانند.

ژاپن و آمریکا در تولید ربات‌های پرستار، کمک پرستار، دستیار پزشک و ربات‌های جراح پیشرفت خوبی نموده‌اند، یکی از معضلات بیماران و بیمارستان‌ها حمل و نقل و جابجایی بیمارانی است که توانایی حرکت ندارند، مانند بیمارانی که قطع نخاع شده‌اند و یا بیمارانی که عمل دیسک کمر را انجام داده‌اند، ربات ریبا یکی از ربات‌های بسیار پر کاربرد است که در بیمارستان‌های ژاپن وظیفه حمل و نقل بیماران را بر عهده دارد.

آزمون mcat

آزمون mcat | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون MCAT از جمله آزمون­های بین‌المللی در زمینه­ی کسب جواز ورود به دانشگاه­های پذیرنده­ی رشته­های پزشکی در دانشگاه­های آمریکا و کانادا برای دانشجویان بومی و بین‌المللی می­باشد که هر سال در طی زمان­های مشخص توسط سازمان مربوطه اقدام به برگزاری می­گردد.

آزمون MCAT در واقع مخفف عبارت Medical College Admission Test بوده و بیش از 90 سال آزمون معتبر در این زمینه است که سازمان برگزار کننده­ی آن نیز AAMC یا Association of American Medical College است.

دانشگاه­ها و مؤسسات معتبر کشورهای آمریکا و کانادا برحسب نمره­ی قبولی شما در آزمون MCAT و سابقه­ی تحصیلی شما اقدام به پذیرش خواهند نمود که بهتر است زمانی که کاملا برای این آزمون آماده هستید اقدام به ثبت نام در زمان معین شده نمایید.

اگر شما نیز قصد شرکت در آزمون MCAT را دارید ولی نسبت به این آزمون اطلاعات کافی ندارید در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا به طور کامل با آن آشنا شوید تا بتوانید با شناختی کامل نسبت به شرکت در آن اقدام کنید. با ما همراه باشید.

آزمون mcatدانلود آزمون mcat - 346.49 کیلوبایت
نمونه سوال های آزمون mcat

آزمون m-course

آزمون m-course | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون M Course که در واقع شاید بهتر است که بگوییم دوره­ی آمادگی ورود به دانشگاه­های آلمان در زبان آلمانی به M-Kurs معروف است که حرف M معرف کلمه­ی Medizin یا همان Medicine (پزشکی) است. این دوره در واقع، برای آمادگی متقاضیان با زبان آلمانی و دروس مورد تحصیل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، میکروبیولوژی، بیوشیمی، دامپزشکی و غیره در دانشگاه­های آلمان است که توسط Studienkolleges برگزار می­شود و هر کالج برنامه­ی خود را دارد.

کسانی که دانشجوی بین المللی هستند و مدرک دیپلم معتبر و مورد تأیید سیستم آموزش آلمان را ندارند و یا قبولی کنکور سراسری کشور خود را دارند ولی در دانشگاه شرکت نکرده­اند و قصد ادامه تحصیل در آلمان را داشته باشند باید در کالج­های این کشور (دولتی یا خصوصی) اقدام به گذراندن دوره­ی یک ساله یا 6 ماهه­ی آزمون M Course را کنند.

آزمون t-course

آزمون t-course | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون T Course که در واقع شاید بهتر است که بگوییم دوره­ی آمادگی ورود به دانشگاه­های آلمان در زبان آلمانی به T-Kurs معروف است که حرف T معرف کلمه­ی Technisch یا همان Technical (فنی) است. این دوره در واقع، برای آمادگی متقاضیان با زبان آلمانی و دروس مورد تحصیل رشته­های فنی و حرفه­ای، انفورماتیک، علوم طبیعی و علوم کامپیوتر و غیره در دانشگاه­های آلمان است که توسط Studienkolleges برگزار می­شود و هر کالج برنامه­ی خود را دارد.

کسانی که دانشجوی بین المللی هستند و مدرک دیپلم معتبر و مورد تأیید سیستم آموزش آلمان را ندارند و یا قبولی کنکور سراسری کشور خود را دارند ولی در دانشگاه شرکت نکرده­اند و قصد ادامه تحصیل در آلمان را داشته باشند باید در کالج­های این کشور (دولتی یا خصوصی) اقدام به گذراندن دوره­ی یک ساله یا 6 ماهه­ی آزمون T Course را دارند.

برای این منظور افراد پس از تکمیل مدارک و اخذ ویزا از سفارت آلمان نسبت به اخذ پذیرش براساس مدارک و سابقه­ی تحصیلی و مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 (بسته به نوع کالج) در کالج­های آلمان اقدام می­کنند. توصیه­ی ما در این مرحله این است که هنگام اخذ پذیرش کالج، کالجی را انتخاب کنید که دانشگاه آن، رشته­ی تحصیلی مدنظر شما را نیز داشته باشد در غیر این صورت باید برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی آلمان در رشته­ی انتخابی خود وارد شهر دیگری شوید که مسائل و مشکلات خاص خود را به همراه دارد.

رشته مهندسی کشاورزی در خارج

رشته مهندسی کشاورزی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سراسر جهان رشته مهندسی کشاورزی جزو رشته های برتر تحصیلی در مقطع دانشگاهی می‌باشد. هر ساله افراد بسیار زیادی رشته مهندسی کشاورزی را به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب می‌کنند. برترین دانشگاه های جهان رشته مهندسی کشاورزی را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌دهند. دانشگاه های آمریکا، اروپا و برخی از دانشگاه های آسیا جزو بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی می‌باشند. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در یکی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور تحصیلات خود را در رشته مهندسی کشاورزی ادامه دهند. تحصیل در دانشگاه های معتبر خارجی مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل رقابت برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی در رشته مهندسی کشاورزی بسیار بالاست.

رشته حسابداری در خارج

رشته حسابداری در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امروزه رشته حسابداری تبدیل به یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در سراسر جهان شده است. هر ساله دانشجویان زیادی رشته حسابداری را به عنوان رشته تحصیلی خود در دانشگاه انتخاب می‌کنند. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در یکی از دانشگاه‌های معتبر خارجی تحصیل کنند تا بتوانند از موقعیت‌های تحصیلی و کاری شگفت‌انگیزی بهره‌مند شوند. اکثر دانشگاه های برتر و معتبر خارجی رشته حسابداری را در مقاطع و گرایش‌های مختلف با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می‌دهند و دانشجویان علاقمند در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند در این دانشگاه‌ها در رشته حسابداری تحصیل کنند. اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی شرایط خاص خود را دارد. دانشجویانی که قصد دارند از یکی از دانشگاه‌های خارجی در رشته حسابداری پذیرش بگیرند می‌توانند به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو مراجعه نمایند تا با شرایط تحصیل در خارج از کشور آشنا شوند. در ادامه به بررسی تحصیل در رشته حسابداری می‌پردازیم.

 

رشته مهمانداری هواپیما در خارج

رشته مهمانداری هواپیما در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تمام دانشجویان تحصیل در خارج از کشور یک تجربه شگفت‌انگیز است. رشته مهمانداری هواپیما در بسیاری از موسسات آموزشی و دانشگاه‌های خارج از کشور ارائه می‌شود. افرادی که قصد دارند در این رشته فعالیت کنند، می‌توانند مدرک مهمانداری هواپیما را از یک موسسه یا دانشگاه خارجی معتبر دریافت کنند و سپس در شرکت های هواپیمایی معتبر بین‌المللی مشغول به کار شوند. دانشگاه‌های معتبر خارجی دارای سیستم آموزشی بسیار انعطاف پذیری هستند و به همین دلیل دانشجویان بین المللی می‌توانند به راحتی دانش و مهارت‌های خود را در این دانشگاه‌ها و موسسات گسترش دهند. تحصیل در دانشگاه‌های برتر خارجی مزایای بسیار زیادی دارد. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در یکی از دانشگاه‌های برتر خارجی تحصیلات خود را ادامه دهند اما با روش های اخذ پذیرش تحصیلی آشنایی ندارند. افرادی که قصد دارند در دوره‌های آموزشی مهمانداری هواپیما ثبت نام کنند و از موسسات آموزشی یا دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرند می‌توانند یه یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو معتبر مراجعه کنند تا با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آشنا شوند.

پیمان و معاهده بولونیا

پیمان و معاهده بولونیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سطح علمی و تحصیلات کشور ها از جمله عواملی است که تاثیر مستقیمی در پیشرفت یک جامعه دارد؛ بنابراین افزایش کیفیت آموزشی و تربیت دانش آموختگان کارآمد از جمله اهداف بسیاری از کشورهای دنیا است.

کشورهای اروپایی نیز در تمام این سال ها در این زمینه پیشرو بودند و گام های مهمی در راستای ارتقای کیفیت آموزشی جهان برداشته اند. یکی از این گام های مهم، قرارداد بولونیا است

رشته نقاشی

رشته نقاشی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته های هنری مانند نقاشی در کشورهای خارجی از اهمیت و ارزش بسیار زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان هنر تمایل دارند در یک دانشگاه معتبر خارجی تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیل در دانشگاه های خارجی معتبر دارای مزیت های بسیاری است. تحصیل در دانشگاه‌های تراز اول و معتبر می‌تواند باعث پیشرفت تحصیلی دانشجو شود. همچنین افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های برتر جهان اخذ می‌کنند از موقعیت های شغلی بهتری برخودار خواهند بود. رشته نقاشی در اکثر دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور ارائه می‌شود. دانشجویانی که با روش های اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر خارجی آشنایی ندارند می‌توانند به یک موسسه مهاجرتی و یا اعزام دانشجو معتبر مراجعه کنند تا با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر خارجی در رشته نقاشی بیشتر آشنا شوند. در ادامه به بررسی رشته نقاشی در خارج از کشور خواهیم پرداخت.

بورسیه اراسموس

بورسیه اراسموس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آنجایی که این طرح بسیار موفق عمل کرد، اتحادیه ی اروپا تصمیم گرفت این برنامه را در دیگر کشورهای دنیا هم گسترش دهد و موجبات پیشرفت علمی بسیاری از نقاط دنیا از جمله کشورهای در حال توسعه را فراهم کند. این برنامه تحت عنوان اراسموس موندوس در سال 2006 اجرا شد و کشورهایی نظیر ایران و ترکیه نیز در آن شرکت کردند.

به صورت کلی با توجه به برنامه اراسموس موندوس دانشگاه های عضو این برنامه می توانند با توجه به قوانین به تبادل دانشجو و اساتید با یکدیگر بپردازند، این دانشجویان بورسیه هستند و به همین دلیل هزینه های نسبتا کمی را برای ادامه تحصیل متحمل می شوند. همچنین ذکر این نکته ضروری است که استفاده از طرح اراسموس به معنای ثبت نام در دانشگاه مقصد نیست، بلکه دانشجویان تنها می توانند برای مدت مشخصی از فرصت های ارائه شده در کشور مقصد استفاده کنند و پس از اتمام این دوره باید به ایران بازگردند. البته با توجه به اینکه دانشجویان در محیط قرار می گیرند، بی شک امکان جذب آن ها ساده تر است.

طرح بورسیه و انتقال دانشجو مولانا

طرح بورسیه و انتقال دانشجو مولانا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در چند سال گذشته دانشگاه های ترکیه از کیفیت بسیار خوبی برخوردار شده اند و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. به همین منظور طرحی به نام مولانا به وجود آمده است که دانشگاه های ایران و ترکیه به واسطه ی آن به تبادل دانشجو با یکدیگر می پردازند.

از جمله مفاد این طرح اکسچنج استیودنت می توان به همکاری های علمی و پژوهشی نظیر تبادل دانشجو، تبادل استاد، اجرای طرح های مشترک پژوهشی، برگزاری کارگاه ها و سمینارهای علمی و... اشاره کرد.

در حال حاضر برنامه ی اکسچنج استیودنت مولانا در بیش تر دانشگاه های ایران برگزار می شود که از جمله ی آن ها می توان به دانشگاه تهران، دانشگاه تبریز و... اشاره کرد؛ بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید، پیشنهاد می کنیم با استفاده از طرح اکسچنج استیودنت مولانا ، ابتدا یک دوره ی کوتاه را در دانشگاه های این کشور بگذرانید و سپس برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

آزمون DAT

آزمون DAT | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

آزمون DAT که مخفف عبارت Dental Admission Test هست، آزمونی ورودی برای رشته­های دندانپزشکی در آمریکا و کانادا بوده که توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا یا ADA (مخفف American Dental Association) طراحی و برگزار می­گردد و مراکز برگزاری آزمون نیز توسط Prometric تعیین می­گردند.

آزمون DAT هر سال در کشور آمریکا برگزار می­گردد و برای این کشور نیز معتبر است هر چند کشور کانادا نیز در برخی دانشگاه‌های خود نتایج این آزمون را قبول دارد ولی بیشتر فرم کانادایی این آزمون مورد قبول خواهد بود که فقط در این کشور برگزار گردد.

معمولا به دانشجویانی که در مقطع لیسانس باشند توصیه می­شود تا در سال دوم یا سوم خود در این آزمون شرکت کنند که مطالب شیمی و زیست عمومی در ذهن آنها تازگی دارد. با این حال این آزمون زمان­های برگزاری متفاوتی نیز خواهد داشت.

آزمون PTE

آزمون PTE | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون PTE که مخف عبارت Pearson Test of English است، توسط مؤسسه­­ای به همین نام (ناشر انتشارات Longman) اولین بار در دانشگاه لندن در سال 1982 برگزار گردید، که هم اکنون در استرالیا و سرتاسر جهان (بیش از 200 مرکز آزمون) برگزار می­گردد. هدف از برگزاری آن سنجش میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی است، تا در صورت مهاجرت و مطالعه در خارج از کشور، مخصوصا استرالیا نمرات آن مورد ارزیابی قرار گیرد. یکی از اهداف اصلی این آزمون نیز برای کسانی است که قصد دریافت ویزای استرالیا یا نیوزیلند را داشته باشند، که قبولی در آزمون PTE شرط اصلی است.

آزمون PTE در سه نوع Academic و General و Young Learners هر سال برگزار می­شود. به دلیل تفاوت­های جزئی این سه با یکدیگر و کاربرد بسیار گسترده­ی Academic نسبت به نوع General و Young Learners، به بررسی نوع Academic خواهیم پرداخت و در انتها به بررسی تفاوت­های این دو خواهیم پرداخت.

به منظور مطالعه و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، می­توانید علاوه بر PTE، آزمون­های دیگری مانند IELTS، OET، TOEFL iBT و CAE را انتخاب کنید، اما بسیاری از افراد هستند که هنوز PTE را انتخاب می­کنند؛ چرا که هم نتایج آن زودتر منتشر می­شود (در نتیجه می­توانید سریع­تر برای ویزا اقدام کنید)، هم کاملا به صورت کامپیوتری برگزار می­گردد، در نتیجه میزان خطای انسان را صفر می­کند. به علاوه رزرو کردن آن کاملا ساده است.

آزمون ACT

آزمون ACT | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون ACT یکی از معروف­ترین و معتبرترین آزمون­های داخلی آمریکاست که در مقایسه با آزمونی مانند SAT از اعتبار بسیار بیشتری برخوردار است؛ هرچند هنوز کالج­ها و دانشگاه­هایی هستند که آزمون SAT را نسبت به آزمون ACT ترجیح بدهند. البته این آزمون در برخی از کشورهای دیگر نیز برگزار می­گردد، ولی در تمامی تاریخ­های برگزاری، دارای مرکز آزمون نخواهند بود.

این آزمون هر سال توسط مؤسسه­ی غیرانتفاعی ACT (مخفف عبارت: American College Testing) با هدف معیاری برای سنجش قدرت و عیار علمی دانش آموزان دبیرستانی به منظور فارغ التحصیل شدن و ورود به دانشگاه­ها برگزار می­گردد. تخمین زده می­شود هر سال بیش از 2 میلیون شرکت کننده را به خود می­بیند و مختص دانش‌آموزان بومی آمریکاست، هرچند دانش آموزان بین المللی نیز که قصد ورود به دانشگاه­های آمریکا را پس از مقطع دبیرستان داشته باشند می­توانند در این آزمون شرکت کنند.

البته باید در نظر داشته باشید که علاوه بر نمرات آزمون ACT، معدل دروس دبیرستان برحسب GPA، توصیه نامه، ارزیابی شخصی و غیره نیز تأثیرگذار هستند و در کل تعیین خواهند کرد که واجد شرایط برای ورود به دانشگاه برای مقطع لیسانس هستید یا خیر.

در ادامه به بیان جزئیات دقیق آزمون ACT خواهیم پرداخت تا بیشتر با آن آشنا شویم.

آزمون LSAT

آزمون LSAT | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون LSAT که از سال 1948 تا کنون انجام می­گیرد، از جمله آزمون­های ارزیابی متقاضیان تحصیل در رشته­ی حقوق برای دانشگاه­های آمریکا و کاناداست که مخفف عبارت Law School Admission Test می­باشد و توسط مرکز LSAC هر سال برگزار می­گردد که مخفف Law School Admission Council می­باشد. البته در کنار نمره­ی این آزمون متقاضیان تحصیل در رشته­ی حقوق می­توانند نمره­ی GPA خود را نیز ارائه کنند تا با رزومه­ و نمرات خوب خود بتوانند در دانشگاه­های بهتری پذیرش بگیرند.

این آزمون چند سالی است که 6 بار در سال برگزار می­گردد و محدودیت سنی خاصی نیز برای آن تعریف نشده و در واقع هر کس که متقاضی تحصیل در رشته­ی حقوق در دانشگاه­های آمریکا و کانادا باشد باید در این آزمون شرکت نماید. پس از شرکت در آزمون، متقاضی باید در سازمان CAS یا Credential Assembly Service با هزینه­ی 195 دلار ثبت نام کند تا از طریق آن بتواند برای پذیرش در دانشگاه­ها اقدام کند.

همچنین دانشگاه­های آمریکا و کانادا که متقاضی جذب چنین متقاضیانی هستند باید توسط مرکز برگزاری آزمون یعنی LSAC و کانون وکلای آمریکا یا ABA  مخفف عبارت American Bar Association، به تأیید رسیده باشند.

آزمون PCAT

آزمون PCAT | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون PCAT که مخفف عبارت The Pharmacy College Admission Test است به معنای تست پذیرش کالج داروسازی که عمدتا برای کانادا و تعدادی از دانشگاه­ها و مدارس داروسازی آمریکا به کار می­رود. این آزمون از سال 1974 توسط AACP یا The American Association of Colleges of Pharmacy یا انجمن آمریکایی دانشکده­های داروسازی با همکاری Pearson VUE برگزار می­گردد که مؤسسه­ی پیرسون وظیفه­ی آماده سازی مراکز برگزاری آزمون و ثبت نام متقاضیان را در این زمینه بر عهده داشته و انجمن AACP نیز وظیفه­ی ثبت نام متقاضیان را بر عهده دارد.

AACP شامل کلیه­ی دانشکده­ها و مدارس مورد تأیید شورای تأیید آموزش داروسازی یا Accreditation Council for Pharmacy Education است که به همراه مؤسسه­ی پیرسون وظیفه­ی برگزاری آزمون به منظور تست مهارت­های مورد نیاز و مهم متقاضیان تحصیل داروسازی در کشور کانادا در مقطع فوق لیسانس از طریق آزمون PCAT را بر عهده دارند.

در ادامه به بررسی کلیه­ی موارد آزمون PCAT می­پردازیم که کلیه­ی متقاضیان شرکت در این آزمون باید از آنها اطلاع داشته باشند

رشته مدیریت پروژه در خارج

رشته مدیریت پروژه در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته مدیریت پروژه یک رشته تحصیلی محبوب و پرطرفدار است. دانشجویان بسیار زیادی تمایل دارند برای تحصیل در رشته مدیریت پروژه از یک دانشگاه معتبر خارجی پذیرش یا بورسیه تحصیلی بگیرند. تحصیل در خارج از کشور دارای مزیت‌های بسیار زیادی است. دانشجویانی که در دانشگاه‌های خارجی تحصیل می‌کنند از موقعیت های تحصیلی و شغلی بسیار خوبی بهره‌مند می‌شوند. مدرک تحصیلی اخذ شده از یک دانشگاه معتبر خارجی دارای ارزش و اعتبار بسیار زیادی است. برای افرادی که مدرک تحصیلی خود را از یک دانشگاه معتبر اخذ کرده باشند، موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی در سراسر جهان وجود دارد زیرا مدرک تحصیلی آن ها در سطح بین المللی دارای اعتبار است. داوطلبانی که قصد دارند برای تحصیل در رشته مدیریت پروژه از دانشگاه‌های معتبر خارجی پذیرش بگیرند می‌توانند به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو مراجعه کنند و با شرایط اخذ پذیرش در رشته مدیریت پروژه آشنا شوند. در ادامه به بررسی رشته مدیریت پروژه در خارج می‌پردازیم.

آشنایی بیشتر با رشته علوم آزمایشگاهی 2020

آشنایی بیشتر با رشته علوم آزمایشگاهی 2020 | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته علوم آزمایشگاهی جزء یکی از محبوب ترین رشته‌های علوم پزشکی است. دانشجویان بسیار زیادی تمایل دارند در یکی از برترین دانشگاه‌های جهان در رشته علوم آزمایشگاهی تحصیل کنند و مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان اخذ کنند. بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان رشته علوم آزمایشگاهی را با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می‌دهند. تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل هر ساله دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. اکثر داوطلبانی که قصد دارند در یکی از دانشگاه‌های خارجی در رشته علوم آزمایشگاهی تحصیل کنند، با شرایط اخذ پذیرش آشنایی ندارند. این افراد می‌توانند با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو معتبر با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر خارجی آشنا شوند. در ادامه به معرفی و بررسی رشته علوم آزمایشگاهی در خارج می‌پردازیم.

همه چیز در باره آزمون OAT

همه چیز در باره آزمون OAT | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون OAT مخفف عبارت Optometry Admission Test است که برای ورود به رشته­های چشم پزشکی در آمریکا و کانادا است که توسط ASCO (Association of Schools and College of Optometry) و AOA یا American Optometric Association هر سال برگزار می­شود. ضمن اینکه تعیین مراکز برگزاری آزمون OAT نیز توسط شرکت آمریکایی Prometric مشخص می­شوند.

آزمون OAT هر سال در کشورهای آمریکا و کانادا برگزار می­شود که برای 20 دانشگاه و کالج چشم پزشکی آمریکا و برخی دانشگاه‌های کانادا مخصوصا واترلو و تورنتو مورد پذیرش است. معمولا بهترین زمانی که برای متقاضیان تحصیل چشم پزشکی در آمریکا و کانادا توصیه شده در سال دوم یا سوم مقطع لیسانس است تا نسبت به مطالب دروسی مانند شیمی عمومی، شیمی آلی، زیست شناسی و فیزیک اشراف کامل داشته باشند.

در این مقاله به طور کامل با آزمون OAT و کلیه­ی مسائل پیرامون آن آشنا خواهید شد تا با آگاهی کامل نسبت به آن اقدام کنید.

رشته ادبیات انگلیسی در خارج

رشته ادبیات انگلیسی در خارج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته ادبیات انگلیسی یکی از محبوب ترین رشته های علوم انسانی در سراسر جهان است. دانشجویان بسیاری تمایل دارند برای تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی از یکی از دانشگاه های معتبر خارجی پذیرش اخذ کنند. تحصیل در دانشگاه های معتبر و تراز اول جهان مزایای بسیار زیادی دارد. دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند، می‌توانند از امکانات آموزشی بسیار زیادی بهره‌مند شوند. هچنین دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه های معتبر جهان اخذ کنند، موقعیت‌های تحصیلی و شغلی بسیار خوبی را پیش رو خواهند داشت. به همین دلیل هر ساله دانشجویان بسیار زیادی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر جهان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. بسیاری از دانشگاه های جهان رشته ادبیات انگلیسی را ارائه می‌دهند. دانشجویانی که قصد دارند در رشته ادبیات انگلیسی از یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور پذیرش بگیرند، می‌توانند به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو مراجعه کنند و از شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ادبیات انگلیسی مطلع شوند. در ادامه به بررسی رشته ادبیات انگلیسی می‌پردازیم.

صفر تا صد آزمون USMLE

صفر تا صد آزمون USMLE | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون USMLE آمریکا که مخفف عبارت United States medical Licensing Examination است، برای ورود به دوره­های تخصصی پزشکی برای کسانی که دوره­ی پزشکی عمومی را به اتمام رسانده باشند تا مجوز کسب کنند، توصیه می‌شود. این آزمون هم اکنون زیر نظر بیش از 80 نهاد از جمله FSMB یا Federation of State Medical Board یا بورد پزشکی دولت آمریکا، NBME یا The National Board of Medical Examiners یا انجمن ملی آزمون دهندگان پزشکی آمریکا، ECFMG یاEducational Commission for Foreign Medical Graduates یا کمیسیون آموزشی برای دانش آموختگان پزشکی خارجی برگزار می­گردد، که ECFMG مسئولیت تأیید مدارک تحصیلی متقاضیان را بر عهده دارد.

آزمون USMLE در تمام طول سال برگزار می‌شود و دارای اجزای مختلفی است که هر کدام بازه­های زمانی برگزاری خود را دارند. در صورتی که فرد متقاضی نتواند در این آزمون نمره­ی قبولی کسب کند، جواز طبابت و ورود به دوره­ی تخصصی پزشکی به وی داده نخواهد شد.

صفر تا صد آزمون CAE

صفر تا صد آزمون CAE | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون CAE مخفف عبارت Certified in Advanced English است که برای آن دسته از دانشجویان بین المللی برگزار می­شود که مایل باشند با محک سطح زبان خود و دریافت مدرک زبان در سطح C1 سطح تحصیلی بالاتری را به اثبات برسانند و حتی در دریافت ویزای تحصیلی برای دانشگاه­هایی با قوانین سخت گیرانه مخصوصا در آمریکا کار به مراتب راحت­تری داشته باشند.

آزمون CAE توسط مرکز ESOL دانشگاه کمبریج برگزار شده و یکی از چندین نوع آزمونی است که توسط این مرکز در هر ماه از سال برگزار و در سرتاسر دنیا نیز دارای اعتبار است. آزمون CAE به دلیل اینکه برای تعیین سطح زبان انگلیسی است در موارد آزمون هر 4 ماده­ی زبان انگلیسی را در اختیار دارد و با تعداد بالای شرکت کنندگان و طراحی­های اصولی، آزمونی نسبتا سخت را رقم زده است.

چنانچه قصد دارید در آزمون CAE در هر جایی از جهان که حضور دارید شرکت نمایید، پیشنهاد می­کنیم این مقاله را از دست ندهید چرا که از سطح انتظارات شما بسیار بالاتر بوده و به تمامی سؤالات شما طبق آخرین آپدیت سال 2020 پاسخ خواهد داد.

همه چیز در مورد آزمون AP

همه چیز در مورد آزمون AP | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون AP که مخفف عبارت Advanced Placement می­باشد توسط مؤسسه­ی College Board برگزار شده و مختص دانشجویان بومی کانادا و آمریکا و بین المللی است که قصد داشته باشند در حین تحصیل در دبیرستان معمولا در انتهای سال دهم یا یازدهم و یا سال آخر در دوره و سپس آزمون AP شرکت کنند تا برای برخی از دانشگاه­هایی که این نمره را در مراحل پذیرش خود مقداری تأثیر می­دهند رزومه­ی قوی­تری داشته باشند.

با این حال شرکت در این دوره و آزمون برای هیچ کس اجباری نیست و با وجود قابل ارائه بودن نمرات آزمون AP در 60 کشور دنیا و هزاران دانشگاه و مؤسسه، ولی همه­ی آنها نیازی به این نمره ندارند و چنانچه به این نمره هم اهمیتی بدهند از دانشجویان متقاضی در توضیحات روند پذیرش در سایت خود، نمی­خواهند که در آزمون AP شرکت کنند.

با این حال چنانچه قصد دارید که در آزمون AP با 38 فرم برگزاری آشنا شوید این مقاله تمامی سؤالات شما را جواب خواهد داد با اینکه پرداختن کامل به تمامی 38 نوع فرم برگزاری آزمون AP عملا ممکن نیست به بیان ویژگی­های کلی و مشترک خواهیم پرداخت و در مواردی که اختلافی وجود داشته باشد با ذکر چند نمونه یادآور خواهیم شد در غیر این صورت هیچ تفاوتی وجود نخواهد داشت.

با رشته هنرهای اسلامی در خارج بیشتر آشنا شویم - 2020

با رشته هنرهای اسلامی در خارج بیشتر آشنا شویم - 2020 | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته هنرهای اسلامی یکی از رشته های محبوب هنری است و دانشجویان بسیار زیادی در سراسر جهان رشته هنرهای اسلامی را به عنوان رشته تحصیلی خود در دانشگاه انتخاب می‌کنند. اکثر دانشجویان تمایل دارند در یک دانشگاه معتبر خارجی تحصیل کنند و به همین دلیل هر ساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. تعداد زیادی از دانشگاه‌های معتبر جهان رشته هنرهای اسلامی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهند و دانشجویان بین المللی که قصد دارند در این رشته تحصیل کنند، می‌توانند از این دانشگاه‌ها پذیرش تحصیلی بگیرند. بسیاری از دانشجویان بین الملللی با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته هنرهای اسلامی آشنا نیستند. این افراد می‌توانند با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی یا موسسه اعزام دانشجو با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آشنا شوند. در ادامه به معرفی و بررسی رشته هنرهای اسلامی می‌پردازیم.

هر چیزی که در مورد رشته مهنسی مواد در خارج نمیدانیم - 2020

هر چیزی که در مورد رشته مهنسی مواد در خارج نمیدانیم - 2020 | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهندسی مواد یک رشته میان رشته ای است که تلفیقی از علوم فیزیک، شیمی، ریاضی و مهندسی و علم مواد می‌باشد و زیر شاخه رشته ریاضی و فیزیک می باشد. رشته مهندسی مواد یک رشته جوان محسوب شده و به مشخصات و ساختار فیزیکی مواد می‌پردازد. رشته مهندسی مواد در دو شاخه متالوژی و سرامیک در دوره کارشناسی ارائه می شود که هر گرایش آن در حوزه خاص خود مواد را بررسی می نماید. به طور کلی رشته مهندسی مواد در خصوص نحوه کنار هم قرار گیری مواد و ترکیب مواد و عناصر مختلف بحث می‌کند. این رشته مهندسی به طور دقیق مشخصات مواد را بررسی کرده و در خصوص بهتر شدن مواد از لحاظ کاربرد و خواص تحقیق می‌کند. مهندسی مواد صرفاً به بررسی مشخصات فلزات و سرامیک ها نمی پردازد بلکه در این شاخه‌ی مهندسی تمامی مواد از قبیل سرامیک ها، کامپوزیت ها، بیومواد و پلیمر ها رسانا ها و نیمه رسانا ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

از رشته تغذیه چه میدانید؟ - 2020

از رشته تغذیه چه میدانید؟ - 2020 | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته علوم تغذیه از رشته های بسیار پرطرفدار در زیر شاخه علوم تجربی می‌باشد که دانشجویان این رشته جزو دانشجویان وزارت بهداشت محسوب می‌شوند. در رشته علوم تغذیه نحوه صحیح مصرف مواد غذایی و میزان دقیق مصرف مواد خوراکی، تاثیر مواد خوراکی برجسم، تاثیر مواد مختلف خوراکی بر روح و روان مورد بررسی قرار می‌گیرد. شاید شنیده باشید که اکثر بیماری ها ناشی از تغذیه غیر صحیح می‌باشد؛ بیماری هایی چون چربی خون و کلسترول بالا، کبد چرب، دیابت، فشار خون، ناراحتی های قلبی و عروقی، بیماری های گوارشی مانند زخم معده و بیماری های روده‌ای بیماری هایی می‌باشند که در اثر تغذیه ناصحیح گریبانگیر انسان در طول مدت زندگی می‌شوند. متخصصان رشته علوم تغذیه آگاهی های لازم را در سطح جامعه برای تغذیه صحیح بالا می‌برند تا آمار مبتلایان به این بیماری ها کاهش پیدا کند.

رشته علوم تغذیه صرفا رشته‌ای که در خصوص بیماری های ناشی از تغذیه غیر صحیح مطالعه می‌کند؛ نمی‌باشد بلکه این رشته در خصوص درمان بسیاری از بیماری ها با کمک تغذیه نیز بحث می کند. همان طور که می دانیم بیماری دیابت و کبد چرب یک بیماری بسیار پر عارضه می‌باشد که در صورت عدم رعایت رژیم غذایی صحیح، بیماری افراد پیشرفت کرده و دچار مرگ خاموش می‌شوند. متخصصان علوم تغذیه با رژیم های غذایی مخصوص کمک می نمایند که بیماران از پیشرفت بیماری خود جلوگیری کرده و حتی در بسیاری از موارد بیماری خود را درمان نمایند.

صفر تا صد آزمون CPE

صفر تا صد آزمون CPE | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون CPE مخفف عبارت Certified of Proficiency in English است که مختص دانشجویان بین المللی است که بخواهند با دریافت مدرکی معادل سطح C2 زبان انگلیسی مهارت کامل و فوق العاده بالای خود را به اثبات برسانند که نه تنها در زمینه­های شغلی و تحصیلی مختلف بلکه در زمینه­ی دریافت ویزای تحصیلی نیز بسیار کمک کننده خواهد بود. لذا وقتی شما این مدرک را نشان می­دهید هیچ دانشگاه و پروسه­ای نمی­تواند به سطح زبان شما ایراد بگیرد.

سطح آزمون CPE طبق چارت CEFR یا چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان­ها (Common European Framework of Reference for Languages) به عنوان سطح C2 تعیین گردیده که یکی از آزمون­های کمبریج و البته سخت­ترین نوع آن حتی در جهان محسوب می­شود که هر سال در 7 ماه به دو فرم کاغذی و کامپیوتری توسط ESOL کمبریج برگزار می­گردد.

صفر تا صد آزمون HPAT

صفر تا صد آزمون HPAT | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون HPAT که مخفف عبارت Health Profession Admission Test است از جمله آزمون­هایی است که در کشور ایرلند و به منظور سنجش توانایی­های لازم و مهارت­های مورد نیاز دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته­ی پزشکی هر سال برگزار می­شود. متولی برگزاری این آزمون سازمان ACER یا Australian Council for Educational Research است.

این آزمون برای برخی از دانشگاه­های کشور ایرلند برای ورود به مقطع لیسانس و مقطع فوق لیسانس برای دانشگاه لیمریک مورد نیاز است. با اینکه اعتبار جهانی ندارد ولی چنانچه متقاضی تحصیل پزشکی در کشور ایرلند باشید حتما باید در آزمون HPAT شرکت کنید که نحوه­ی محاسبه­ی قبولی در آن نیز مقداری پیچیده است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

آزمون HPAT در دسته­ی آزمون­های پزشکی لوکال قرار می­گیرد و بسیار سخت است که در ادامه با تمام جزئیات آن آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

هر آنچه در رابطه با آزمون BMAT لازم است بدانیم

هر آنچه در رابطه با آزمون BMAT لازم است بدانیم | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون BMAT مخفف عبارت BioMedical Admissions Test است که برای ورود به رشته­های پزشکی، دندانپزشکی و زیست پزشکی مورد استفاده قرار می­گیرند و هر سال تحت تاریخ­های مشخصی توسط سازمان Cambridge Assessment Admissions Testing که جزئی از دانشگاه کمبریج است برگزار می­گردد.

در این آزمون که متقاضیان برای مقاطع مختلف لیسانس و فوق لیسانس رشته­های یاد شده شرکت می­کنند می­توانند نمره­ی آزمون BMAT خود را به برخی از دانشگاه­های کشورهای انگلستان، هلند، اسپانیا، مجارستان، قزاقستان، کرواسی، لهستان، رومانی، روسیه، ایتالیا، سنگاپور، تایلند و مالزی ارائه کنند تا در صورتی که با معیارهای آنها مطابقت داشت بتوانند پذیرش دانشگاه مربوطه را کسب کنند.

آزمون BMAT از لحاظ شیوه­ی برگزاری و برخی مسائل مرتبط با آن دارای پیچیدگی­هایی است که از زمان­ برگزاری متفاوت آن نشأت می­گیرد که در ادامه­ی این مطلب به بررسی دقیق آنها خواهیم پرداخت. با این حال این آزمون از جمله آزمون­های معتبر ورودی پزشکی دنیا محسوب می­گردد که شرکت در آن برای ورود به پزشکی در کشورهای فوق تحت رشته­های یاد شده ضروری است. در ادامه­ی این مطلب به بیان ریز جزئیات آزمون BMAT خواهیم پرداخت.

هر آنچه در رابطه با آزمون UKCAT لازم است بدانیم

هر آنچه در رابطه با آزمون UKCAT لازم است بدانیم | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون UKCAT مخفف عبارت The UK Clinical Aptitude Test برای آن دسته از متقاضیانی که برای تحصیل در رشته­های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه­های کشور انگلستان را نشانه گرفته­اند و می­خواهند برای مقطع لیسانس این رشته­ها اقدام کنند که برای این منظور باید در سال آخر دبیرستان باشند یا فارغ التحصیل این مقطع شده باشند چرا که از نمرات این آزمون فقط می­توان برای سال تحصیلی پیش رو استفاده کرد.

در آزمون UKCAT با توجه به سوابق تحصیلی که دارید و آموزه­هایی که داشته­اید باید به سؤالات جواب دهید تا در این زمینه­ها به خوبی محک بخورید و در کنار رزومه­ی تحصیلی و معدل GPA مقطع دبیرستان و بسته به صلاحدید دانشگاه­های انگلستان، عملکرد شما در مصاحبه، برای درخواست پذیرش شما تصمیم گیری خواهد شد. آزمون UKCAT اکنون در حدود 130 کشور جهان برگزار می­گردد که بیش از هزار مرکز آزمون خواهد شد و در 30 دانشگاه انگلستان مورد پذیرش است. ضمنا مراکز آزمون نیز از طریق مؤسسه­ی Pearson VUE مشخص می­شوند.

توجه داشته باشید که آزمون UKCAT برای کشورهای نیوزیلند و استرالیا با نام UCAT ANZ شناخته می­شوند که در این مطلب برگزاری و اعتبار آن را برای دانشگاه­های انگلستان بررسی می­کنیم. برای دریافت اطلاعات کامل این مطلب را از دست ندهید.

صفر تا صد رشته جغرافیا

صفر تا صد رشته جغرافیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته جغرافیا یکی از مهم ترین و کاربردی ترین رشته های تحصیلی در سراسر جهان می باشد. اکثر دانشگاه های معتبر جهان رشته جغرافیا را در گرایش ها و مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهند. بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند برای تحصیل در رشته جغرافیا از دانشگاه های معتبر جهان پذیرش تحصیلی اخذ کنند. تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان مزایای بسیار زیادی دارد. مدارک تحصیلی اخذ شده از این دانشگاه ها در سراسر جهان دارای ارزش و اعتبار می باشند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در یک دانشگاه معتبر خارجی تحصیل کنند. داوطلبانی که قصد دارند برای تحصیل در رشته جغرافیا از دانشگاه های معتبر خارجی پذیرش تحصیلی اخذ نمایند می توانند با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی یا موسسه اعزام دانشجو با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر جهان آشنا شوند. در ادامه به معرفی و بررسی رشته جغرافیا می پردازیم.

همه چیز در رابطه با رشته دامپزشکی

همه چیز در رابطه با رشته دامپزشکی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته دامپزشکی جزو زیر شاخه گروه علوم تجربی می باشد و بعد از پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی این رشته پرطرفدارترین رشته علوم تجربی می باشد. رشته دامپزشکی به شناخت، درمان و پیشگیری بیماری های حیوانات می پردازد؛ البته لازم است این نکته را بیان کنیم که بر خلاف تصور بسیاری از افراد رشته دامپزشکی فقط به مباحث مربوط به بیماری های حیوانات نمی پردازد؛ بلکه این رشته به مباحث مربوط به بیماری های مشترک انسان و دام نیز پرداخته و راهکارهایی را برای کنترل و پیشگیری از این بیماری ها می‌دهد.

دامپزشکان در واقع پزشک حیوانات بوده و به بررسی وضعیت سلامتی حیوانات می پردازند. جراحی، درمان آسیب های پوستی حیوانات، شناسایی بیماری های حیوانات و ارائه راه حل برای درمان و کنترل بیماری های آنها، داروشناسی و تجویز دارو برای بیماری های حیوانات نمونه ای از مهارت های دامپزشکان می باشد.

بسیاری از بیماری ها مانند بیماری مالاریا و تب زرد از حیوانات و جانوران به انسان ها منتقل می شود؛ دامپزشکان با ارائه راهکارهایی می‌توانند به درمان کنترل و پیشگیری از این بیماری ها کمک شایانی نمایند.

همه چیز در رابطه با آزمون GAMSAT

همه چیز در رابطه با آزمون GAMSAT | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون GAMSAT مخفف عبارت The Graduate Medical School Admission که توسط نهاد یا سازمان استرالیایی ACER یا شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (Australian Council for Education Research) برگزار می­گردد مختص متقاضیانی است که بخواهند به منظور ورود به مقاطع تحصیلی فوق لیسانس رشته­های پزشکی، دندانپزشکی، چشم پزشکی در کشورهای استرالیا، ایرلند و انگلستان ادامه تحصیل بدهند.

این آزمون ابتدا در کشور استرالیا برگزار شد و رفته رفته تمامی دانشگاه­های آن شرط ورود به رشته­های گفته شده را قبولی در آزمون GAMSAT قرار دارند و در طی سالیان بعد، کشورهای ایرلند و انگلستان نیز اضافه شدند. این آزمون در سطح بالایی برگزار می­گردد و آمادگی برای آن ضمن مطالعات زیاد نیازمند آگاهی کامل نسبت به تمامی جنبه­های آزمون GAMSAT نیز هست که در این مطلب به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

صفر تا صد آزمون EMS

صفر تا صد آزمون EMS | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون EMS یا Emergency Medical Services به معنای خدمات پزشکی اورژانسی، آزمونی است که برای مهارت سنجی دانشجویان پزشکی است که حیطه­ی کاری آنها شامل مراقبت­ از بیمار قبل از رسیدن به بیمارستان و در آمبولانس است مثل پایدارسازی وضعیت بیمار، درمان و انتقال به بیمارستان با کمک آمبولانس یا هلیکوپتر کاملا مجهز به تجهیزات پزشکی است.

با کمک آزمون EMS کاملا داوطلب را می­سنجند که آیا در شرایط اورژانسی و سخت می­تواند تصمیمات خوبی بگیرد یا خیر؟ هوش هیجانی وی چقدر بالاست؟ تا چه میزان در شرایط اورژانسی و خیلی حساس می­تواند منطقی عمل کند؟ و حتی در برخی کشورهای اروپایی و حتی آمریکا برای تصمیم گیری حیاتی رانندگان نیز از آزمون EMS کمک می­گیرند.

آزمون EMS توسط The American Board of Emergency Medicine یا به اختصار ABEM برگزار می­گردد که مسئول صدور گواهینامه­ها به متقاضیان قبول شده نیز هست و مراکز آزمون نیز توسط سازمان Pearson VUE مشخص می­گردند.

توجه داشته باشید که محتوای آزمون EMS توسط 8 پزشک کاملا متخصص و برگزیده­ی سال آمریکا طراحی و ویرایش می­شوند و کلیه­ی مسائل پیرامون آن را بر عهده دارند. همچنین گواهینامه­های پایان آزمون هم توسط ABMS مشخص می­گردد که به چه کسانی باید تعلق بگیرد.

صفر تا صد آزمون UMAT

صفر تا صد آزمون UMAT | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون UMAT مخفف عبارت The Undergraduate Medicine and Health Sciences Admission Test یا آزمون پذیرش مقطع لیسانس علوم پزشکی و سلامت که در کشور استرالیا و چند کشور دیگر برگزار می­گردد و متولی برگزاری آن نیز ACER یا Australian Council for Education Research یا شورای تحقیقات آموزشی استرالیا است.

همانطور که از اسم آزمون مشخص است مختص کسانی است که قصد داشته باشند برای مقطع لیسانس در کشور استرالیا، نیوزیلند و انگلستان به تحصیل در رشته­های پزشکی، دندانپزشکی و کلیه­ی رشته­های مرتبط با حوزه­ی بهداشت و سلامت بپردازند که شرکت در آزمون UMAT بسیار ضروری است و پذیرش بدون آن غیر ممکن است.

در این مطلب قصد داریم به طور کامل آزمون UMAT را بررسی کنیم تا با کلیه­ی مسائل و موضوعات پیرامون آن آشنا شوید تا چنانچه قصد تحصیل در رشته­های فوق در کشورهای یاد شده را داشتید بتوانید به راحتی در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. با ما همراه باشید.

آزمون TestDaf

آزمون TestDaf | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون TestDaf مخفف عبارت آلمانی Test Deutsch als FremdSprache و معادل عبارت انگلیسی Test of German as a Foreign Language برای کسانی است که قصد داشته باشند در کشور آلمان در دانشگاه­هایی که رشته­های تحصیلی خود را به زبان آلمانی ارائه کرده و تدریس می­کنند و یا اینکه اگر قصد کار در این کشور را داشته باشید الزامی است و حتما باید در آن شرکت کنید.

آزمون TestDaf توسط مؤسسه­ای به همین نام یعنی TestDaf برگزار گردیده و سؤالات آن طراحی می­شود و معادل مدرک B2 تا C1 آلمانی است که به هر میزان عملکرد بهتری داشته باشید نمره­ی بالاتری کسب خواهید کرد و اعتبار خود را بیشتر بالا خواهید برد و موقع پذیرش کاری یا تحصیلی و همچنین اخذ ویزای کاری و تحصیلی نیز کار به مراتب ساده­تری خواهید داشت.

توجه داشته باشید که آزمون TestDaf با اینکه در سرتاسر دنیا برگزار می­گردد اما فقط در کشور آلمان مورد قبول است و آزمون زبان این کشور محسوب شده و طبیعتا زبان طراحی سؤالات نیز آلمانی است. در ادامه­ی این مطلب نکات جامع و کاملی را پیرامون این آزمون مطرح خواهیم کرد تا قبل از شرکت در آن، اطلاعات کاملی پیرامون آن داشته باشید و سپس برای آن برنامه ریزی کرده و به منظور ثبت نام اقدام نمایید.

صفر تا صد آزمون DELE

صفر تا صد آزمون DELE | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون DELE به اسپانیایی مخفف The Diplomas de Español como Lengua Extranjera به انگلیسی معادل Diplomas of Spanish as Foreign Language یا دیپلم زبان خارجی اسپانیایی برای کسانی است که می­خواهند در کشور اسپانیا یا کشورهایی که به زبان اسپانیایی صحبت می­کنند تحصیل کرده یا در آنجا کار کنند.

آزمون DELE از سال 1989 توسط مؤسسه­ی سروانتس یا Instituto Cervantes و به کمک همکاری با دانشگاه سالامانکا تدوین و برگزار می­گردد تا میزان تسلط متقاضیان را نسبت به زبان اسپانیایی بسنجند. مدرک قبولی این آزمون توسط وزارت آموزش، فرهنگ و ورزش کشور اسپانیا اعطا می­گردد و در 6 سطح مختلف (A1, A2, B1, B2, C1, C2) در هر سال شاهد اجرای آن هستیم. برای گرفتن مدرک آزمون DELE تمامی متقاضیان باید بدون استثناء در هر 6 سطح شرکت کرده باشند و نمره­ی قبولی دریافت کنند.

متقاضیان بومی و بین المللی می­توانند در آزمون DELE شرکت کنند و هیچ تفاوتی نخواهد کرد. در ادامه به شرح بیشتر و دقیق­تر کلیه­ی جزئیات این آزمون می­پردازیم تا به طور کامل قبل از هرگونه اقدام و برنامه ریزی با آن آشنا شوید.

 

آخرین ویرایش: 2020-04-04 21:03:49 17,336