x
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا برای برخی از دانشجویان در اولویت اول قرار دارد و برای برخی دیگر نیز جزء اولویت‌های مهم دسته بندی می‌شود. اما برای یک انتخاب عاقلانه تحقیقات و بررسی‌های زیادی لازم است. ما در این مقاله شرایط تحصیل در کشور آمریکا را زیر ذره بین خود قرار داده‌ایم تا اطلاعات جامع مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار دهیم. البته بهتر است به این اطلاعات بسنده نکنید و درباره‌ی شرایط تحصیل در رشته مورد نظرتان در آمریکا نیز تحقیقاتی انجام دهید.

آمریکا یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی محسوب می‌شود. آمریکا چهارمین کشور بزرگ دنیا است. واشنگتن پایتخت این کشور است. تحصیل در آمریکا زمینه‌های شغلی زیادی برای شما فراهم می‌کند و جایی است که به خوبی می‌توانید نتیجه زحمات خود را ببینید. همچنین در این کشور تفریحات زیادی وجود دارد که زندگی و دوران دانشجویی را برای شما بسیار لذت بخش می‌کند. دانشگاه‌های این کشور از اعتبار خوبی برخوردارند و تمام افرادی که به تحصیل در آمریکا می‌پردازند، می‌توانند موقعیت‌های شغلی خوبی برای آینده خود فراهم کنند. هزینه زندگی در آمریکا تقریبا بالاست اما دانشجویان می‌توانند با انجام کار دانشجویی بخشی از هزینه‌های خود را تأمین کنند. بهتر است برای تحصیل در آمریکا پشتوانه مالی داشته باشید.

اعزام دانشجو به امریکا سالهای زیادی است که بسیار جذاب و مورد توجه است. کشور امریکا نسبت به دیگر کشورها متقاضیان بیشتری برای تحصیلات در سطح بین المللی دارد. یکی از دلایل انتخاب این گزینه امکانات و سطح علمی بسیار بالای دانشگاه های امریکا است.

سیستم آموزشی در این کشور بسیار پیشرفته است و فارغ التحصیلان رشته های مختلف در این کشور نسبتبه سایر کشورها از تخصص و تجربه ی بالاتری برخوردار هستند. برای آشنایی با شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به امریکا می توانید یک موسسه اعزام دانشجو معتبر را انتخاب کنید.

ایالات متحده امریکا که معمولا با نام امریکا شناخته می شود ار 50 ایالت تشکیل شده و حکومت این کشور 325 میلیدوم نفری به شکل جمهوری فدرال است. این کشور از لحاظ وسعت جزو 17 کشور پهناور جهان محسوب می شود.

اولین دانشگاه امریکا که ویرجینیا نام دارد در سال 1819 توسط توماس جفرسون تاسیس شد و در حال حاضر نیز یکی از بهترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود.

بهترین روش مهاجرت

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در آمریکا وجود دارد؟

آیا امکان کار در حین تحصیل در آمریکا وجود دارد؟

شرایط اقامت پس از تحصیل در آمریکا چگونه است؟

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو در امریکا به چه صورت است؟

شرایط آزمون های ورودی در دانشگاه های مختلف آمریکا!

هزینه تحصیل و زندگی در امریکا به چه صورت است؟

مزایای تحصیل در امریکا چیست؟

بورسیه های تحصیلی در امریکا چگونه است؟

مشاوره تحصیل در آمریکا
فهرست

تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه‌های کشور آمریکا به دو دسته دانشگاه‌های ایالتی و دانشگاه‌های خصوصی دسته بندی می‌شوند. هزینه تحصیلی در دانشگاه‌های ایالتی پایین تر از دانشگاه‌های خصوصی است، اما به طور کلی باید گفت امکان تحصیل در آمریکا به صورت کاملاً رایگان وجود ندارد، تنها راهی که وجود دارد این است که شما  با تأمین شرایط مورد نیاز دانشگاه‌های این کشور از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی در نظر گرفته شده که تعدادشان کم نیست بهره‌مند شوید. اگر دارای گرین کارت آمریکا هستید، بخت با شما یار بوده و هزینه‌های تحصیل شما با سایر دانشجویان بسیار متفاوت خواهد بود. اما اگر قصد دارید از دانشگاه‌های آمریکا پذیرش بگیرید، باید شرایطی مانند معدل بالا، نمره زبان خوب و... را برای استفاده از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی تأمین کنید. درباره شرایط دریافت بورسیه و انواع بورسیه‌ها در کشور آمریکا در قسمت بعدی توضیحات بیشتری ارائه می‌شود. 

بورسیه تحصیلی در آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بورسیه‌های تحصیلی می‌توانند تنها به عنوان یک کمک هزینه باشند یا این که هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش دهند تا شما نیاز به کار کردن نداشته باشید. این بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان ممتاز با معدل بالا ارائه می‌شود. همچنین دانشجویانی که بین مقاطع تحصیلی آن‌ها وقفه نباشد، در اولویت دریافت بورسیه‌های تحصیلی قرار دارند. برای این منظور دانشگاه‌های آمریکا برای مقاطع مختلف، شرط سنی قرار داده‌‌اند. نمره بالا آزمون زبان یکی از شروط لازم برای اخذ بورسیه تحصیل در آمریکا است ولی کافی نیست. 

اعطای بورسیه در دوران کارشناسی نسبت به مقاطع بالاتر رونق کم‌تری دارد و بورسیه‌های تحصیلی معمولا به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا داده می‌شوند. از دیگر فاکتورهایی که به عنوان برگ برنده برای اخذ بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود می‌توان به ارائه مقالات و چاپ آن‌ها در مجلات معتبر بین المللی، شرکت و کسب مقام در مسابقات علمی مرتبط با رشته تحصیلی و ثبت اختراع اشاره کرد. هرچه رزومه و مدارکی که ارائه می‌دهید، قوی‌تر باشد، میزان درصد این که بورسیه‌ دریافت ‌کنید بیشتر خواهد بود. 

یکی از راه‌های اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا برای دوران کارشناسی این است که پس از پایان این دوره آنقدر قدرتمند باشید که تحصیلات خود را مستقیماً در مقطع دکترا ادامه دهید و از بورسیه‌های تحصیلی بهره‌مند شوید. بورسیه‌های تحصیلی در این روش به صورت پاداش به شما اعطا می‌شوند و یا برای انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در نظر گرفته می‌شوند. 

درخواست برای بورسیه‌ تحصیلی در مقطع فوق لیسانس بسیار زیاد است و به همین دلیل بین دانشجویان برای گرفتن بورسیه تحصیل در آمریکا رقابت وجود دارد. در این جا نیز رزومه تحصیلی و کاری شما به کمکتان خواهد آمد. همچنین اگر دانشجو دارای ایده‌ای جدید در رابطه با حل یک مشکل یا ایده‌ی علمی داشته باشد، از شانس بیشتری برای دریافت پاداش و بورسیه‌های تحصیلی برخوردار خواهد بود. 

اگر رزومه قوی ندارید، با تلاش زیاد و پذیرش گرفتن در آمریکا می‌توانید یک فرصت دوباره برای خود فراهم کنید و در دانشگاه‌های این کشور بدرخشید تا بتوانید از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنید و همچنین آینده روشنی برای خود رقم بزنید.

اعتبار دانشگاه های آمریکا و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های آمریکا و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صحبت درباره اعتبارات علمی دانشگاه‌های آمریکا ممکن است مدت‌ها زمان ببرد. آمریکا یکی از بهترین کشورها در آموزش‌های علمی و پرورش متخصصان در زمینه‌های مختلف است  و دانشگاه‌های آن در سطح بین الملل معتبر هستند. همچنین دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه‌های خوبی در جهان هستند و برخی از آن‌ها در جایگاه‌های بالای لیست بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارند.

همانطور که می‌دانید پذیرش گرفتن برای تحصیل در آمریکا کار ساده‌ای نیست و این خود دلیلی بر کیفیت بالای دانشگاه‌های این کشور است که تنها دانشجویان ممتاز و واجد شرایط را می‌پذیرد. برخی از دانشگاه‌های این کشور در ارائه برخی از رشته‌ها حرف اول را می‌زنند و بسیاری از افراد از کشورهای خارجی برای تحصیل در این رشته‌ها به آمریکا سفر می کنند. 

دانشجویانی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، به راحتی می‌توانند از کشورهای برتر دنیا برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرند و حتی شغل مناسب خود را در سطح بین المللی پیدا کنند. 

اعتبار یک دانشگاه به موارد مختلفی بستگی دارد و نیاز است که به صورت دقیق و جزئی مورد بررسی قرار بگیرد. در این قسمت به طور کلی درباره دانشگاه‌های آمریکا و اعتبار آن‌ها در سطح جهانی صحبت شد. اعتبار این دانشگاه‌ها و مدارک آن‌ها در ایران وجهان نیز در ادامه  مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در آمریکا

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی برای تحصیل در آمریکا نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی نخواهد داشت. آزمون زبان، یکی از آزمون‌هایی است که برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا لزوما باید در آن‌ها شرکت کنید. برخی از دانشگاه‌های آمریکا برای پذیرش در برخی از رشته‌های خود از دانش آموزان مدرک آزمون SAT را درخواست می‌کنند، می‌توان از این آزمون به عنوان آزمون ورودی دانشگاه‌ها یاد کرد. این آزمون برای ارزیابی استعدادها و اطلاعات دانشجو در زمینه‌های ریاضی، انشاء و مهارت‌های خواندن است. بیشتر دانشگاه‌های ممتاز مدرک این آزمون را درخواست می‌کنند. در ضمن هرچه نمره شما در این آزمون بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی خواهید داشت. 

به طور کلی باید گفت شرط معدل و رزومه تحصیلی برای ورود به دانشگاه‌ها و تحصیل در آمریکا الزامی است.

برخی از رشته‌های تحصیلی در بعضی از دانشگاه‌ها به ویژه در دانشگاه‌های ممتاز دارای مصاحبه حضوری یا آنلاین نیز هستند.  این مصاحبه‌ها در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا با قدرت بیشتری برگزار می‌شود. لازم است پیش از اقدام برای اخذ پذیرش، اطلاعات کاملی درباره شرایط پذیرش در رشته مورد نظر و دانشگاه مورد نظر خود به دست آورید.

همچنین دانشجویان متقاض تحصیل پزشکی و دندانپزشکی باید در آزمون ورودی MCAT شرکت کنند و نمره قبولی بگیرند. این آزمون برای ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا و کانادا برگزار می‌شود.

معادل سازی مدارک در آمریکا

معادل سازی مدارک در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه WES که نام آن مخفف world education service است، موسسه‌ای است که وظیفه معادل سازی مدارک برای تحصیل در آمریکا را بر عهده دارد. این موسسه دارای کارمندانی از سراسر جهان است  و پایگاه داده بسیار وسیعی دارد که با توجه به آن مدارک متقاضیان  از تمام جهان برای تحصیل در آمریکا را معادل سازی می‌کند. شما با ارسال این مدارک از ارزش مدرک خود در کشور آمریکا مطلع می‌شوید و به طور دقیق خواهید فهمید که مدرک شما با مدرک کدام یک از سطوح تحصیلی در آمریکا برابری می‌کند.  برای این که بتوانید از خدمات WES بهره ‌مند شوید، لازم است ابتدا درخواست خود را در سامانه این موسسه ثبت کنید و هزینه مورد نیاز را پرداخت کنید.  پس از آن از طریق سامانه یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد. با توجه به کد رهگیری و به ترتیب خواسته شده توسط موسسه، مدارک خود را آپلود کنید. پس از آن موسسه WES مدارک شما را ارزیابی خواهد کرد و به دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر شما ارسال می‌کند.  شما می‌توانید هزینه مورد نیاز را از طریق کارت‌های اعتباری و یا مستر کارت پرداخت کنید. 

دقت کنید که مدارکی که برای موسسه WES ارسال می‌کنید،  باید توسط مترجم‌های معتبر به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. در ضمن مدارک شما باید دارای مهر تایید از مراکز مربوطه مانند اداره آموزش پرورش (برای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی) یا دانشگاه باشد. 

اگر مدرک دیپلم شما دوازده ساله نیست، مانند افرادی که در مدارس فنی و حرفه‌ای تحصیل کرده‌اند، لازم است ابتدا در ایران دوره فوق دیپلم را سپری کنید و سپس برای اخذ پذیرش در آمریکا اقدام نمایید. 

خوابگاه در آمریکا

خوابگاه در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

محل اقامت برای دوره‌ی تحصیلی در آمریکا یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید پیش از سفر به این کشور مشخص شود. البته اگر قصد دارید به صورت آنلاین خوابگاه یا مسکن رزرو کنید،  بهتر است قرارداد کوتاه‌ مدت ببندید تا در صورت وجود مشکل بتوانید به راحتی جا به جا شوید.  مکان‌های مختلفی برای اقامت دانشجویان در آمریکا در نظر گرفته شده است. بهتر است در سال‌های اول تحصیل خود در این کشور در اقامتگاه‌هایی که دانشگاه برای شما در نظر گرفته است، سکونت کنید تا برای آشنایی بیشتر با محل زندگی و پیدا کردن دوستان جدید، فرصت داشته باشید.  مسکن‌های دانشجویی در کشور آمریکا به چند دسته تقسیم می‌شوند. 

هال دانشجویی: هال دانشجویی یا کالج هال اقامتگاه‌هایی هستند که معمولاً داخل دانشگاه‌ها یا در محلی نزدیکی آن‌ها قرار دارند. اجاره بهای این نوع اقامتگاه نسبت به سایر اقامتگاه‌ها پایین‌تر است. اتاق‌های کالج هال دو نفره یا سه نفره هستند و دارای سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه مشترک است. برخی از کالج‌ هال‌ها دارای سلف نیز است و دانشجویان می‌توانند غذای خود را مقرون به صرفه‌تر از همه جا تهیه کنند. کالج هال خصوصی نیز یکی از انواع کالج هال است که شامل اجاره بهای بیشتری می‌شود. اتاق‌های این کالج هال‌ها یک نفره است و از امکانات بیشتری نسبت به کالج هال عمومی برخوردار است. برخی از کالج هال‌های خصوصی دارای سرویس بهداشتی و حمام مجزا برای هر واحد است و برخی از آن‌ها دارای یک سرویس مشترک برای چند اتاق است. 

اقامتگاه‌های خصوصی: پس از گذشت چند ترم اول می‌توانید به اقامتگاه‌های خصوصی بروید. حتی ممکن است شما در کالج هال دوستانی پیدا کنید و به همراه یکدیگر آپارتمان اجاره کنید. اجاره بهای آپارتمان در آمریکا نسبتاً بالاست و البته در شهرهای مختلف، متفاوت است. اجاره بها در واشنگتن و نیویورک بسیار بیشتر است. شما می‌توانید این آپارتمان‌ها را با قراردادهای یک ماهه تا یک ساله اجاره کنید. در اکثر مواقع دانشجویان مقاطع بالاتر مانند دکترا یا دانشجویانی که به همراه خانواده خود زندگی می‌کنند، اقدام به اجاره آپارتمان‌های شخصی می‌کنند. شما می‌توانید این اقامتگاه‌ها را به عنوان یک دانشجوی مسافر یا به صورت اقامتگاه خانوادگی اجاره نمایید. 

نکاتی وجود دارد که بهتر است پیش از اجاره محل اقامت به آن‌ها دقت کنید. اگر می‌خواهید یک آپارتمان اجاره کنید، بهتر است محلی در نزدیکی دانشگاه خود را انتخاب کنید،  تا هزینه‌ی زیادی صرف رفت و آمد به دانشگاه نکنید. بهتر است درباره محله ‌ای که در آن اقامت می‌کنید پرس و جو کنید و پیش از عقد قرارداد از امکانات موجود در اطراف ساختمان مورد نظر مطلع شوید. 

 

 

امتیازات کارت دانشجویی در آمریکا

امتیازات کارت دانشجویی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این که بگوییم کارت دانشجویی کشور آمریکا دارای مزیت خاصی است،  حرف اشتباهی است. به طور کلی در آمریکا و در تمام کشورها خدمات و تخفیفاتی به دانشجویان ارائه می‌شود و کشور آمریکا از این قاعده مستثنی نیست. این تخفیفات بیشتر در غذاخوری‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و بارها وجود دارند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از کارت دانشجویی در بلیط موزه‌ها و یا تفریحات مختلف تخفیف بگیرید. ممکن است در حین خرید از یک فروشگاه بتوانید از تخفیف‌های خوبی بهره‌مند شوید.  پس حتما در همه جا ذکر کنید که دانشجو هستید و کارت دانشجویی خود را به همراه داشته باشید. 

ممکن است دانشگاه شما بن‌های تخفیف یا کارت‌های تخفیف برخی از مراکز را نیز به شما ارائه دهد. موارد این چنینی بیشتر برای دانشجویان مقیم خوابگاه در نظر گرفته می‌شوند و لازم است همواره پیگیر آن‌ها از ادارات مربوطه در دانشگاه خود باشید.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همان‌طور که گفتیم هزینه تحصیل در آمریکا بالاست و همین امر بسیاری از دانشجویان را به فکر کار کردن می‌اندازد. شما پس از ورود به کشور آمریکا تا مدتی مجاز به کار در محیط بیرون نیستید و صرفا می‌توانید در دانشگاه ، کار دانشجویی قبول کنید.

دانشگاه فرصت‌های شغلی مختلفی را به دانشجویان خود در نظر می‌گیرد. شما می‌توانید در بوفه‌ها و رستوران‌ها مشغول به کار شوید،  لابراتوار کامپیوتر باشید یا در کتابخانه کار کنید. همچنین برخی از دانشجویان می‌توانند توسط اداره حراست و امنیت دانشگاه شاغل شوند و دستمزد دریافت کنند. 

بیرون از دانشگاه فرصت‌های شغلی بیشتری وجود دارد که پس از شش ماه می‌توانید با اخذ مجوزهای لازم در آن‌ها مشغول به کار شوید. آگهی‌های استخدام به صورت کاغذی یا اینترنتی، پرس و جو از دوستان و آشنایان و همچنین استفاده از اطلاعات اساتید دانشگاه می‌تواند به شما کمک کند شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید. شما می‌توانید در تابستان به صورت تمام وقت کار کنید. اگر دارای تخصص خاصی باشید نیز می‌توانید متناسب با تخصص خود در این کشور مشغول به کار شوید.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در آمریکا

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پیش از هرچیز باید مشخص کنیم که انجام کار دانشجویی نمی‌تواند پاسخگوی تمام هزینه‌های شما برای زندگی و تحصیل در آمریکا باشد و لازم است یک پشتوانه مالی داشته باشید. در آمریکا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر دانشجویان می‌توانند به صورت نیمه وقت به انجام کار دانشجویی بپردازند. نکته‌ای که وجود دارد این است که دانشجویان در شش ماه اول تحصیل در آمریکا مجاز به کار در محیط بیرون از دانشگاه نیستند. 

حین تحصیل در آمریکا بهتر است خیلی به فکر کار کردن در بیرون از دانشگاه نباشید، چرا که کار در این کشور تنها باعث کسب درآمد خواهد بود و عملا جز این نتیجه‌ای نخواهد داشت. اما اگر روی موضوعی مانند دریافت بورسیه‌های تحصیلی به خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تمرکز کنید، علاوه بر اینکه می‌توانید بخش اعظم هزینه‌های خود را تأمین کنید در دانشگاه دارای اعتبار خواهید بود و حتی می‌تواند برای آینده شغلی و تحصیلی شما بسیار مفید واقع شود. 

اما اگر قصد دارید حتما کار کنید لازم است شماره بیمه اجتماعی خود را به کارفرما ارائه دهید. کلیه مجوزها و اطلاعات لازم با این شماره ثبت می‌شود و نام شما به عنوان یک شخص شاغل در اداره مالیات آمریکا ثبت خواهد شد. در آمریکا شما مجاز به داشتن یک شغل پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته هستید. حتی اگر در با چند کارفرما کار کنید، باید دقت کنید که ساعات کاری شما از این میزان  تجاوز نکند. 

 

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آمریکا

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه نیز یکی از اولویت‌های شما به محض ورود به آمریکاست. شما می‌توانید در حین تحصیل در آمریکا از خدمات بیمه و درمان در این کشور برخوردار شوید. هزینه‌های درمان به صورت خصوصی در آمریکا بسیار زیاد است.

اینکه شما تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار گیرید، وظیفه دانشگاه شما در آمریکاست. شما باید به محض ثبت نام در دانشگاه بیمه شوید و شماره بیمه تأمین اجتماعی خود را دریافت کنید. به طور کلی شما هزینه بیمه خود را به همراه شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنید. پس اگر موفق به اخذ بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی شوید، هزینه بیمه درمانی شما نیز توسط بورسیه‌ای که دریافت می‌کنید پرداخت می‌شود. 

نکته‌ ای که باید به آن توجه شود این است که بیمه‌های دانشگاه‌ها، عمومی هستند و شامل هزینه‌های درمان‌های تخصصی مانند چشم پزشکی و دندانپزشکی نمی‌شوند. اگر قصد دارید تحت پوشش بیمه‌ ای قرار بگیرید که شامل این نوع هزینه‌ها نیز باشد، باید با شرکت‌های بیمه قرارداد ببندید. این شرکت‌ها معمولاً به دانشجویان تخفیف می‌دهند و شما می‌توانید با شرکتی که خدماتی متناسب با نیاز شما ارائه می‌دهد قرارداد ببندید و تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. 

بیمه‌های دانشجویی نیز انواع مختلفی دارند که با توجه به خدمات ارائه شده، دارای قیمت‌های مختلفی نیز هستند. به همین دلیل لازم است از مفاد کامل بیمه‌ نامه ‌ای که دانشگاه شما ارائه می‌دهد، اطلاع کافی داشته باشید. معمولاً در تمام بیمه‌ نامه‌ها شما موظف به پرداخت بخش کوچکی از هزینه‌های درمانی هستید. این امر شامل تمام درمان‌ها حتی ویزیت پزشک می‌شود.  

 

 

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در آمریکا

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معمولاً در کشور آمریکا هیچ گونه خدمات نقدی وجود ندارد و همه چیز به صورت آنلاین و با استفاده از دستگاه پوز و ATM و کارت‌های بانکی انجام می‌شود. دانشجویان مشغول به تحصیل در آمریکا می‌توانند در روز اول ورود خود به این کشور با استفاده از مدارک شناسایی خود مانند پاسپورت یا ویزای تحصیل در آمریکا اقدام به افتتاح حساب کنند. بانک‌های مختلف آمریکا خدمات متنوعی به دانشجویان ارائه می‌دهند.

دانشجویان در کشور آمریکا می‌توانند حساب جاری یا پس انداز داشته باشند. حساب جاری، حسابی است که می‌توانید به وسیله آن کلیه تراکنش‌های مالی خود را انجام دهید. می‌توانید یک حساب پس انداز نیز داشته باشید تا مبالغ اضافی از پول خود را در آن نگهداری کنید. البته سود زیادی به پول شما در حساب‌های پس انداز تعلق نمی‌گیرد و عملاً هیچ تفاوتی با حساب جاری ندارد. اما اگر پول زیادی با خود دارید، نگهداری آن در چند حساب کار عاقلانه‌ ای است. 

کارت‌های اعتبار در آمریکا نیز انواع مختلفی دارند. کارت‌های اعتباری مختلف، خدمات متنوعی را به شما می‌دهند و شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید به ازای خرید بالاتر از مقداری خاص، تخفیف دریافت کنید. کارت‌های اعتباری discover it، discover it student cash back، journey، barclayring master card و... از جمله کارت‌های اعتباری آمریکا هستند که خدمات خوبی به دانشجویان ارائه می‌دهند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وزارت علوم ایران دانشگاه‌های مورد تأیید خود در کشور آمریکا را در لیستی دقیق ارائه داده است و آن‌ها را در سه دسته متوسط، خوب و ممتاز دسته بندی کرده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در آمریکا

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پیش از این که برای تحصیل در آمریکا اقدام کنید، لازم است به آینده خود پس از فارغ التحصیلی نیز فکر کنید. اگر قصد دارید به ایران بازگردید لازم است در دانشگاهی تحصیل کنید که مورد تأیید وزارت بهداشت باشد تا بتوانید به راحتی وارد بازار کار شوید و در معادل سازی مدرک خود دچار مشکل نشوید. دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت در لیست زیر ارائه شده‌اند.

 

دانشگاه های برتر در آمریکا

دانشگاه های برتر در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مقایسه بین دانشگاه‌های آمریکا کار ساده‌ای نیست. علاوه بر دانشگاه‌هایی که در بالا معرفی شد، دانشگاه‌های شیکاگو، پرینستون و کرنل نیز جزو بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در آمریکا محسوب می‌شوند.

 

نظام آموزشی آمریکا

نظام آموزشی آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم آموزشی آمریکا یکی از انعطاف‌ پذیرترین سیستم‌های آموزشی در سراسر جهان است. تنوع موسسات آموزشی و مدارس به قدری در این کشور زیاد است که افراد می‌توانند به روش آموزشی دلخواه خود، تخصص مورد علاقه‌شان را کسب کنند و وارد بازار کار شوند.

موسسات آموزشی این کشور از استانداردهای خاصی پیروی نمی‌کنند و هرکدام قوانین مخصوص به خود را دارند. این قوانین با استفاده از نظرسنجی‌های مردم منطقه وضع می‌شود.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آمریکا به دو دسته دانشگاه‌های خصوصی و مدارس ایالتی تقسیم‌بندی می‌شود. دانشگاه‌های خصوصی دارای شهریه بیشتری نسبت به دانشگاه‌های ایالتی هستند. دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه می‌توانند واحدهای ارائه شده را انتخاب کنند و پس از قبولی در تعداد واحد تعیین شده می‌توانند فارغ التحصیل شوند. 

 

 

لیسانس در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در آمریکا

لیسانس در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اولین شرط برای پذیرش گرفتن در تمام مقاطع تحصیلی در آمریکا تسلط کامل به زبان انگلیسی و کسب نمره خوب در آزمون‌های زبان انگلیسی به خصوص آزمون تافل خواهد بود. باید رشته مورد نظر خود را بررسی کنید تا در صورت نیاز در آزمون SAT نیز شرکت کنید. سعی کنید تا جایی که می‌توانید نمرات خوبی در دوره‌ی دبیرستان و پیش دانشگاهی به دست آورید. توجه کنید که حتما باید دیپلم شما 12 ساله باشد. دوره لیسانس در آمریکا نیز مانند ایران به دو صورت پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر است. دوره لیسانس در آمریکا چهار سال طول می‌کشد.

بهتر است هرچه سریع‌تر پس از گرفتن مدرک پیش دانشگاهی خود برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا اقدام کنید، چرا که پیوستگی دوره‌های تحصیلی در آمریکا بسیار مهم است. 

 

 

فوق لیسانس در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در آمریکا

فوق لیسانس در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رقابت برای تحصیل در آمریکا در دوره فوق لیسانس بسیار زیاد است و به همین دلیل لازم است معدل مقاطع قبلی شما بالا باشد. برای پذیرش در دوره فوق لیسانس در رشته مورد نظر در آمریکا باید مدرک کارشناسی شما مرتبط باشد،  برای مثال اگر قصد تحصیل در رشته‌ی معماری را دارید، باید مدرک لیسانس شما مربوط به معماری باشد یا مدارکی ارائه دهید که شما یک کارشناس در رشته معماری هستید. مدرک زبان نیز یکی از شرایط لازم برای تحصیل در دوره فوق لیسانس است.

برای پذیرش گرفتن کارشناسی ارشد و تحصیل در آمریکا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • ویزای تحصیل در آمریکا
 • مدارک تحصیلی معادلسازی شده توسط WES
 • توصیه‌ نامه از طرف سه یا چهار استاد دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی
 • رزومه تحصیلی
 • مدارک زبان و آزمون‌های تعیین شده توسط دانشگاه مانند GMAT و...
 • انگیزه نامه

دکترا در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در آمریکا

دکترا در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 آمریکا  با در دست داشتن رتبه اول در تحصیلات آکادمیک،شرایط فوق العاده‌ای را برای دانشجویان به خصوص دانشجویان دکترا فراهم کرده است. به همین علت بسیاری از افراد آمریکا را برای تحصیل  انتخاب می‌کننداین کشور در مقایسه با اروپا علاوه بر موضوعات تحصیلی و علمی به گسترش طرز تفکر دانشجویان نیز اهمیت ویژه ای می‌دهد . بیش از ۱۷۰۰ موسسه آموزشی به ارائه رشته‌های گسترده‌ای در تمام مقاطع تحصیلی پرداخته و بیش از ۷۵ درصد از ۲۰ دانشگاه برتر در این کشور واقع شده اند. جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کشور آمریکا دانشجویان باید در آزمون های تخصصی شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند. البته این نمره قبولی در نظر دانشگاه‌های مختلف، متفاوت خواهد بود و دانشگاه‌‌های با رتبه بالا، نمره‌های قبولی بالاتری را مد نظر دارند که این امر رقابت بین دانشجویان را سخت تر می‌نماید.

 مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های آمریکا به قرار زیر می‌باشند:

مدارک تحصیلی و ریز نمرات:

معمولا دو تا سه نسخه از ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی لازم هستند. این مدارک باید در پاکت هایی مهر و موم شده از سوی دانشگاه در کشور خود به آدرس دانشگاه مقصد در آمریکا پست شود. این مدارک تحصیلی باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. دانشجویان سال اخر که هنوز فارغ التحصیل نشده اند و متقاضی تحصیل دکترا در آمریکا هستند ، می توانند نامه ای از سوی دانشگاه با کارنامه موقت به دانشگاه ارسال کنند تا کارهای پذیرش اولیه انجام شوند. البته برای پذیرش قطعی باید مدرک تحصیلی و ریز نمرات نهایتا به دانشگاه ارائه شود.

دوره ی دکترا معمولا از سه تا چهار ترم تمام وقت متشکل از کلاسهای پیشرفته که معمولا در سمینار‌های کوچک برگذار می‌شوند است. دانشجویان باید امتحانات کتبی یا شفاهی قبل از شروع پایان نامه را بگذرانند . پایان نامه در دوره ی دکترا عموما یکسال یا بیشتر طول می‌کشد که به اندازه ی یک کتاب باید نگاشته شود. پس از اتمام پایان نامه و دفاعیه در حضور کمیته‌ی سه تا پنج نفری از اساتید، دانشجویان مدرک دکترا دریافت می‌کنند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا معمولا بین 3 تا 15 نفر است. به دلیل محدودیت پذیرش تعداد دانشجو، پرونده‌هایی مورد توجه قرار می‌گیرند که از شرایط مناسب‌تری نسبت به سایر پرونده‌ها برخوردار باشند.

اخذ پذیرش مقطع دکتری بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست . شما باید دارای مدرک زبان باشید و تسلط به زبان انگلیسیخود را ثابت کنید بخصوص برای رشته‌هایی کهدانشجو به عنوان دستیار تحقیقاتی و یا دستیار تدریس از همان ابتدا مشغول به کار می‌شود.

نکته: امکان دریافت کمک هزینه ی تحصیلی و همچنین کمک هزینه برای زندگی برای دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه‌های آمریکا وجود دارد. لازم به ذکر است بعضی از رشته‌ها از سوی دانشگاه یا مراکز تحقیقاتی همکار با دانشگاه حمایت مالی می‌شوند که در این صورت هزینه‌ی زندگی و تحصیل شما کامل پرداخت خواهد شد که گاهی تا چهل هزار دلار سالانه، به شما اهدا خواهد شد.

پس از انتخاب دانشگاه و شهر محل تحصیل باید داوطلب مدارک زیر را تهیه کند:

داشتن مدرک کارشناسی با معدل بالای 15

داشتن مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالای 16

توصیه نامه از اساتید دانشگاه یا اگر در مرکز پژوهشی مشغول به کار بوده اید از رئیس مرکز پژوهشی ( حداقل دو توصیه نامه)که صلاحیت ،توانایی و علاقه ی شما را تایید کند.

اظهار نامه ی شخصی مرتبط با رشته ی ای که در آن می خواهید درس بخوانید.

مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)

مدرک GRE با نمره ی700 (Quantitative: 700, Verbal: 350, Writing: 3.5 )

بخاطر داشته باشید که برای اخد بورسیه در دوره ی دکتری موارد زیر دارای اهمیت به سزایی هستند:

دارا بودن مقاله های علمی و پژوهشی در نشریات بین المللی، که نشان دهنده ی اندیشه ی برتر و مهارت های تحلیل و نوشتاری شما باشد.

ارتباط با اساتید برتر دانشگاه محل تحصیل ،برای گرفتن توصیه نامه ی مناسب که نشان دهد استاد مربوطه شما را کاملا می شناسد و توانایی های شما را تایید می کند.

شرکت در کنفرانس های بین المللی و در صورت امکان ارائه مقاله .


تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آن‌جایی که دانشکده‌های پزشکی کشور آمریکا به سختی متقاضیان بین‌المللی را پذیرش می‌کنند، بهتر است درخواست خود را از طریق انجمن آمریکایی دانشکده‌های پزشکی ارائه دهند.پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا از سطح بالای علمی برخوردار است و رقابت شدیدی برای تحصیل در آمریکا وجود دارد. دوره پزشکی در بین سه تا هفت سال به طول می‌انجامد و این زمان وابسته به گرایشی است که شما برای تحصیل انتخاب می‌کنید.دانشجویان برای ورود به رشته پزشکی باید دارای مدرک لیسانس باشند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی عبارت است از:

 • مدرک کارشناسی تأیید شده توسط WES
 • مدرک زبان و مدرک قبولی آزمون MCAT
 • انگیزه‌ نامه
 • و....
 • که در این مقاله بررسی می‌شود

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در آمریکا در رشته دندانپزشکی نیز کار سختی است چرا که دانشجویان بین المللی به سختی می‌توانند پذیرش بگیرند.  دقت کنید که توصیه نامه‌ها تأثیر زیادی در شانس پذیرش شما خواهند داشت،  پس سعی کنید از اساتیدی که توانایی‌های شما را می‌شناسند و می‌توانند توصیه نامه خوبی برای شما بنویسند، درخواست کنید.برای تحصیل در آمریکا باید ابتدا در مقطع کارشناسی در یک رشته مرتبط تحصیل کنید. شرایط این دوره‌ها برای هر دانشگاه متفاوت است و لازم است از طریق وب سایت دانشگاه مورد نظر خود اطلاعاتی کسب کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش گرفتن در دوره دندانپزشکی عبارتند:

 • ویزای تحصیل در آمریکا
 • مدرک زبان
 • مدرک آزمون MCAT
 • و...
 • که در این مقاله بررسی می‌شود

تخصص پزشکی در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در آمریکا

تخصص پزشکی در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اینکه بتوانید به تحصیل در آمریکا برای تخصص پزشکی بپردازید، ابتدا باید دوره‌های رزیدنتی را سپری کنید. شما باید در آزمون‌های مختلف شرکت کنید تا صلاحیت خود را برای تحصیل تخصص پزشکی به مرحله اثبات برسانید. در ابتدا شما باید در آزمون USMLE پذیرش بگیرید. پس از آن اطلاعات پزشکی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. این آزمون در ایالت‌های مختلف برگزار می‌شود و سالانه سه بار در سال است. در صورت قبول نشدن می‌توانید در نوبت بعدی آزمون شرکت کنید.

دوره تخصص پزشکی بین 3 تا 5 سال طول می‌کشد و پس از آن شما به یک متخصص کاردان تبدیل خواهید شد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در تخصص پزشکی در آمریکا عبارتند از:

 • ویزای تحصیل در آمریکا
 • مدرک زبان
 • مدرک قبولی در آزمون USMLE و آزمون اطلاعات پزشکی
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • معرفی نامه
 • انگیزه نامه

تخصص دندانپزشکی در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در آمریکا

تخصص دندانپزشکی در آمریکا و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوره‌های تخصص دندانپزشکی در آمریکا بین دو تا شش سال طول می‌کشد. برای پذیرش گرفتن در مقطع تخصص و تحصیل در آمریکا باید مدرک دندانپزشکی عمومی خود را معادل سازی کرده باشید. تخصص شامل دوره‌های رزیدنتی و کارآموزی است. تخصص دندانپزشکی در آمریکا بسیار رقابتی است و تنها دانشجویان ممتاز و با استعداد می‌توانند وارد دانشگاه‌های این کشور شوند و به تحصیل در آمریکا بپردازند. دوره‌های تخصص دندانپزشکی شامل گرایش‌های بهداشت عمومی دهان، اندودنتیکس، آسیب شناسی دهان و فک و صورت، رادیولوژی، جراحی، ارتودنسی و ارتوپدی دندانی، دندانپزشکی کودکان، پریودنتیکس و پروتز‌های دندانی خواهد بود. پس از پایان دوره تحصیلی خود در مقطع تخصص دندانپزشکی و شرکت در آزمون‌های تئوری و عملی می‌توانید مدرک خود را دریافت کنید و به عنوان یک متخصص حرفه‌ای مشغول به طبابت شوید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ  پذیرش در تخصص دندانپزشکی نیز مانند تخصص پزشکی است.

رشته های غیر پزشکی در آمریکا

رشته های غیر پزشکی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضیان برای تحصیل در آمریکا در رشته‌های مختلفی اقدام می‌کنند. در این قسمت به بررسی پرطرفدارترین رشته‌ها در آمریکا می‌پردازیم.

مهندسی نفت یکی از رشته‌هایی است که در دانشگاه‌های ممتاز ایران ارائه می‌شود،  اما متأسفانه به دلیل تحریم‌های این کشور علیه ایران، دانشجویان ایرانی امکان اخذ ویزای تحصیل در آمریکا برای این رشته را ندارند.

رشته خلبانی یکی از رشته‌هایی است که با کیفیت بسیار زیاد در آمریکا ارائه می‌شود. این آموزش‌ها که شامل دوره‌های مختلف تئوری، عملی و تجربی است باعث می‌شود کارآموزان به خلبانان حرفه‌ای تبدیل شوند.

امکان تحصیل در گرایش‌های مختلف رشته هنر مانند موسیقی، سینما، طراحی لباس و جواهر و معماری در آمریکا وجود دارد. آکادمی‌ها و دانشکده‌های هنر به تدریس گرایش‌های مختلف در این زمینه می‌پردازند و هنرمندان حرفه‌ای تربیت می‌کنند. 

از دیگر رشته‌های پر طرفدار در آمریکاست و در گرایش‌های مختلف مانند سخت افزار، نرم افزار، هوش مصنوعی، رباتیک و... ارائه می‌شود.

شما می‌توانید در رشته‌های دیگری که از رونق خوبی در آمریکا برخوردارند به تحصیل در آمریکا بپردازید. از جمله‌ی این رشته‌ها می‌توان به توریسم، حقوق، مدیریت و... اشاره کرد.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در آمریکا

خطرات احتمالی برای دانشجویان در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آمریکا کشوری است که دارای امنیت بسیار بالایی است. با وجود اینکه روابط بین ایران و آمریکا خوب نیست، اما این موضوع باعث نمی‌شود که در این کشور خطری شما را تهدید کند. تنها مشکلی که ممکن است برای شما به وجود آید این است که گشت‌های پلیس تنها به بهانه‌های مختلف بخواهند شما را تفتیش کنند. این موضوع تنها در مواقعی که در فرودگاه یا مکان‌هایی مانند آن هستید، ممکن است رخ دهد. 

از طرف دیگر اقتصاد آمریکا از ثبات خوبی برخوردار است و سیاست‌های آمریکا به گونه‌ای نیست که اعتراضات گسترده به دنبال داشته باشد. اما جانب احتیاط را رعایت کنید و از حضور در تجمع‌های اعتراض آمیز شدیدا پرهیز کنید تا مورد برخورد نژادپرستانه برخی از مامورین آمریکا قرار نگیرید.

نکته دیگری که در این باره وجود دارد، این است که شهریه و هزینه زندگی شما باید تأمین شود و برای این کار نمی‌توانید به کار دانشجویی یا بورسیه‌های تحصیلی تکیه کنید. لازم است حتما یک پشتوانه مالی داشته باشید تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری کنید.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در آمریکا

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در آمریکا مدارس فارسی زبان به ندرت یافت می‌شوند. در برخی از ایالت‌ها که دانش آموزان ایرانی دارد، در آخر هفته‌ها به بچه‌ها زبان فارسی آموزش داده می‌شود. این دسته از مدارس تنها در مقطع ابتدایی و متوسطه دوره اول وجود دارند. در اکثر مواقع پدر و مادرها خودشان زبان فارسی را به فرزندانشان آموزش می‌دهند و آن‌ها را برای تحصیل به مدارس عادی در آمریکا می‌فرستند.

شما می‌توانید لیست ایالت‌هایی که دارای مدارس فارسی زبان هستند را در اینترنت و با پرس و جو از اداره‌های آموزش و پرورش پیدا کنید.

چاپ مقالات علمی در آمریکا و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در آمریکا و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همانطور که پیش از این گفتیم، پذیرش گرفتن در آمریکا کار ساده‌ای نیست و اولویت با افرادی است که رزومه تحصیلی قوی دارند. برای همین شما باید روی مواردی مانند ارائه مقاله یا چاپ آن در نشریه‌های علمی معتبر تمرکز کنید. ارائه مقاله علمی تنها برای پذیرش گرفتن مفید نیست و می‌تواند یک نقطه مثبت برای شغل آینده یا روند ادامه تحصیل شما باشد. 

اگر در دوره تحصیلی خود نیز مقاله ارائه دهید، مورد تشویق و حمایت دانشگاه قرار می‌گیرید و می‌توانید راحت ‌تر از قبل بورسیه تحصیلی دریافت کنید. از آن‌جایی که ارائه مقاله از سوی شما برای دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید نیز امتیازاتی دارد، مورد تشویق و حمایت دانشگاه قرار می‌گیرید. 

 

 

شرکت در آزمون های بین المللی در آمریکا

شرکت در آزمون های بین المللی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون‌های بین المللی نیز از دیگر فاکتورهایی هستند که می‌توانند رزومه تحصیلی شما را تقویت کنند. آزمون‌های زبان مهم‌ترین آزمون‌های بین المللی هستند. برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا باید در این آزمون‌های بین المللی شرکت کنید و نمره قبولی بگیرید. آزمون‌ها و رقابت‌های بین المللی دیگری مانند المپیادهای علمی نیز وجود دارند که شرکت در آن‌ها می‌تواند یکی از مواردی باشد که باعث می‌شود به راحتی در آمریکا پذیرش بگیرید. اگر این رقابت‌ها جزو المپیادهای علمی محسوب شود، علاوه بر افزایش شانس پذیرش شما باعث می‌شود که در آینده نیز بتوانید برای ورود به بازار کار از آن استفاده کنید.

حتی اگر در این رقابت‌ها و آژمون‌های بین المللی مقامی کسب نکنید،  شرکت در آن‌ها تجربه خوبی خواهد بود و باعث افزایش سطح علمی شما به میزان قابل توجهی خواهد شد. 

 

 

کنفرانس های علمی در آمریکا

کنفرانس های علمی در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس‌های مختلف یکی از بهترین محل‌ها برای ارائه مقالات شما هستند. به خصوص اگر این کنفرانس در دانشگاه شما برگزار شود. شما در این کنفرانس‌ها می‌توانید با افراد بسیار زیادی آشنا شوید و حتی ممکن است بتوانید شغل مناسب خود را پیدا کرده و موفق به اخذ اقامت دائم در آمریکا شوید. تحصیل در آمریکا این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که در کنفرانس‌هایی شرکت کنید که از سطح علمی بالایی برخوردارند و با این کار دانش خود را افزایش دهید و به یک متخصص در رشته تحصیلی‌تان تبدیل شوید. کنفرانس‌هایی که در کشور آمریکا برگزار می‌شوند دارای موضوعات جدید و خلاقانه‌ای هستند و به طور کلی زمینه‌های مختلف را پوشش می‌دهند. این تنوع در موضوعات باعث می‌شود بتوانید در زمینه مورد علاقه خود تحقیق کنید. 

کنفرانس‌هایی که اخیرا در کشور آمریکا برگزار شده‌ است، عبارتند از: کنفرانس بین المللی مواد هسته‌ای، کنفرانس بین المللی ورزش و جامعه، کنفرانس پلی فنول، کنفرانس توسعه و حمل و نقل، کنفرانس تحقیقات رفتاری سفر و... . همانطور که مشاهده می‌کنید این کنفرانس‌ها طیف عظیمی از موضوعات را در بر می‌گیرند.

جشن های دانشگاه ها در آمریکا

جشن های دانشگاه ها در آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از جذاب ترین قسمت‌های این مقاله توضیح درباره جشن‌های مختلفی است که در کشور آمریکا برگزار می‌شود. برخی از این جشن‌ها که بیشتر جنبه رسمی دارند در دانشگاه‌ها نیز برگزار می‌شوند.

اولین جشن در آمریکا نیز مانند تمام کشورهای مسیحی جشن آغاز سال نو و تولد مسیح خواهد بود.

در آمریکا روز تولد آبراهام لینکن نیز تعطیل است و روز تولد جرج واشنگتن نیز به عنوان روز رئیس جمهور شناخته می‌شود و جزء تعطیلات رسمی است. 

سال نو چینی از دیگر جشن‌هایی است که در آمریکا برگزار می‌شود و تاریخ آن وابسته به تقویم قمری چینی است.

بزرگترین لیگ قهرمانی فوتبال آمریکا که با نام سوپر باول شناخته می‌شود، از دیگر تعطیلات این کشور است. در این روز همه مردم به تماشای بازی فوتبال تیم مورد علاقه شان می‌پردازند.

جشن ولنتاین از جشن‌های نام آشنای آمریکاست. این روز در آمریکا به عنوان روز عشق تعطیل است. 

روز سنت پارتیک روزی است که در آن رژه و جشن ایرلندی برگزار می‌شود. در این روز مردم به کافه‌ها می‌روند. از دیگر رسوم این جشن پوشیدن لباس‌‌های سبز رنگ است. 

از دیگر جشن‌هایی که در این روز در کشور آمریکا برگزار می‌شود می‌توان به جشن شکرگزاری، روز عید پاک، روز یادبود، روز جانباز، روز کارگر، جشن هالووین و... اشاره کرد.

شرکت در این جشن‌ها علاوه بر این که شما را با فرهنگ مردم آمریکا آشنا می‌کند، باعث می‌شود بیشتر به آن‌‌ها نزدیک شوید و خاطرات خوبی از دوران تحصیل خود بسازید. در کشور آمریکا می‌توانید بهترین دوران زندگی خود را تجربه کنید.

دانشگاه MIT آمریکا

دانشگاه MIT آمریکا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه فناوری ماساچوست که به اختصار دانشگاه ام آی تی آمریکا نیز نامیده می‌شود، برترین دانشگاه جهان بشمار می‌رود. دانشگاه در کمبریج ایالت ماساچوست واقع شده و در سال ۱۸۶۱ میلادی توسط ویلیام بارتون راجرز پایه‌گذاری گردید. انستیتو تکنولوژی ماساچوست یکی از برترین و مهم‌ترین مراکز علمی و تحقیقاتی جهان به ویژه در زمینه علوم پایه و مهندسی به شمار می‌رود. بسیاری از افراد و شخصیت‌های مهم و برجسته جهانی جزو دانش‌آموختگان دانشگاه ام آی تی بشمار می‌روند. دانشگاه ماساچوست آمریکا تا کنون 90 بار جایزه نوبل، ۵9 بار جایزه ملی آمریکا در علوم و ۲۹ مرتبه جایزه ملی آمریکا در تکنولوژی و نوآوری را توسط محققان و پژوهشگران خود بدست آورده است. موسسه فناوری ماساچوست یک دانشگاه خصوصی بوده و بیش از ۱۱.۰۰۰ دانشجو دارد. این موسسه دانش و تکنولوژی پیشرفته در علوم پایه و تکنولوژی را به دانشجویان خود منتقل نموده و با انواع کمک هزینه‌ها و بودجه‌های تحقیقاتی، در جهت ساخت دنیایی بهتر برای زندگی قدم بر می‌دارد. در ابتدای شروع فعالیت، انستیتو تکنولوژی ماساچوست محلی برای گرد آمدن دوستداران علوم مختلف و تلاش برای حل مشکلات جوامع بود.