x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه های برتر در انگلیس

تحصیل در انگلیس تقاضای زیادی از طرف دانشجویان سراسر جهان دارد و این امر نشانه‌ای برای سطح بالای علمی و اعتبار مدارک این کشور در بین‌الملل است.

لیست دانشگاه های برتر انگلیس 

دانشگاه‌های این کشور همواره درلیست QS از رتبه‌های خوبی برخوردار بوده‌اند و تعدادی از آن‌ها در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. البته در این کشور دانشگاه‌هایی وجود دارد که در دنیا حرف اول را می‌زنند و پذیرش گرفتن در آن‌ها آرزوی هر دانشجوی نمونه‌ای است. در ادامه به معرفی ده دانشگاه برتر برای تحصیل در انگلیس می‌پردازیم.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج دارای رتبه اول در بین دانشگاه‌های کشور انگلیس است. این دانشگاه در رتبه بندی QS در دنیا در جایگاه ششم قرار گرفته است. دانشگاه کمبریج در سال 1209 تاسیس شد و یکی از اولین دانشگاه‌های جهان است. این دانشگاه در حال حاضر حدود 19000 دانشجو در مقاطع مختلف رشته‌های مختلف و با گرایش‌های متنوع دارد.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد بلافاصله پس از دانشگاه کمبریج قرار گرفته است و در رتبه هفتم جهانی است. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان است. افراد بسیار موفقی در جهان هستند که فارغ التحصیلی از دانشگاه آکسفورد را در رزومه‌ی خود دارند؛ از جمله‌ی این افراد می‌توان به 27 نخست وزیر بریتانیا، 30 رهبر بین‌المللی و 69 برنده جایزه نوبل اشاره کرد. استیون هاوکینگ یکی از مشهورترین فارغ‌التحصیلان دانشگاه آکسفورد است. 

دانشگاه کالج لندن

 دانشگاه کالج لندن به دانشگاه جهانی لندن نیز شناخته می‌شود. این لقب به سبب تنوع در فضای باز و فضای پذیرش دانشجویان بین‌‌المللی به این دانشگاه تعلق گرفته است. بیش از 15500 دانشجو از بین 38900 دانشجویان بین‌المللی انگلیس در دانشگاه کالج لندن تحصیل می‌کنند.

کالج امپریال لندن

کالج سلطنتی لندن نیز دنباله‌ی دانشگاه‌های کشور انگلیس در رتبه‌بندی QS را ادامه داده و امسال در رتبه هشتم دنیا قرار گرفته است؛ البته کالج سلطنتی آخرین دانشگاهی است که در بین ده دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و لیست چهارتایی را خاتمه می‌دهد. در کالج سلطنتی لندن روی توسعه‌ی مهارت‌های عملی و فناوری بر پایه‌ی اطلاعات علمی تمرکز می‌شود.

کالج کینگ لندن

دانشگاه کینگ لندن انگلیس در رتبه 23 جهان قرار گرفته است؛ البته این موقعیت را با دانشگاه ادینبورگ به صورت مشترک دارد. نقطه قوت کالج کینگ لندن در ارائه‌ی رشته‌ی پزشکی است. در این دانشگاه، رشته‌های دیگری نیز تدریس می‌شوند که عبارتند از پرستاری، مامایی و افراد تحصیل کرده در این رشته‌ها از اعتبار خوبی در سطح جهانی برخوردارند.

دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ به عنوان بهترین دانشگاه در اسکاتلند شناخته‌ می‌شود. همان طور که گفتیم رتبه 23 دنیا به طور مشترک به دو دانشگاه ادینبورگ و کینگ تعلق گرفته است. نام مستعار دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه آتن شمالی است. این دانشگاه یکی از چهار دانشگاه برتر انگلیس برای پروژه‌های تحقیقاتی است.

دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر در سال 2018 رتبه29 در سطح جهانی را کسب کرده است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در انگلیس محسوب می‌شود که 40,490 دانشجو از 167 کشور جهان در آن تحصیل می‌کنند. حدود دو سوم از بودجه‌ی پژوهشی کشور انگلیس به دانشگاه منچستر تعلق می‌گیرد و امور پژوهشی در این دانشگاه در رشته‌های مختلف از رونق خوبی برخوردارند. دانشگاه منچستر دارای 25 جایزه نوبل در بین دانشگاه‌های دیگر است.

دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن در رتبه  لیست رتبه‌بندیQS  قرار گرفته است. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی روی مباحث علوم اجتماعی تمرکز دارد و ارائه‌ی این رشته‌ها در گرایش‌های مختلف، نقطه قوت این دانشگاه است. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن  به طور میانگین 7500 تا 10880 دانشجوی بین‌المللی دارد که در گرایش‌های مختلف، رشته‌های این دانشگاه و در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند.

دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول انگلیس در رتبه 44 ام جهان قرار گرفته است. دانشگاه بریستول یکی از دانشگاه‌های عضو گروه راسل است. این دانشگاه حدود  23590 دانشجو در رشته‌های مختلف و مقاطع مختلف دارد.

دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک که دهمین دانشگاه کشور انگلیس است در رتبه 57 جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در حومه‌ی شهر کوانتوری انگلیس قرار گرفته است. نقطه‌ی قوت دانشگاه وارویک بهره‌مندی از بهترین استادان و هیئت علمی‌های قدرتمند در حوزه‌های تخصصی خود است.

مشاوره دانشگاه های برتر در انگلیس
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 2,426 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021