دانشگاه های برتر انگلیس

در این مقاله در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس، معرفی دانشگاه‌های برتر، بهترین دانشگاه‌های پزشکی، اخذ پذیرش و هزینه تحصیل و رتبه بندی دانشگاه‌های برتر انگلیس توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

تحصیل در انگلیس تقاضای زیادی از طرف دانشجویان سراسر جهان دارد و این امر نشانه‌ای برای سطح بالای علمی و اعتبار مدارک این کشور در بین‌الملل است.

دانشگاه های برتر انگلیس

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلیس

شرایط ورود به دانشگاه انگلستان بسته به نوع دوره‌ای که درخواست می‌کنید، سطح علمی، ملیت و دانشگاهی که برای آن درخواست می‌کنید متفاوت است. این عمدتاً به این دلیل است که دانشگاه‌ها مجاز به تعیین شرایط ورود به سیستم بر اساس ترجیحات خود یا سیاست‌های داخلی خود هستند.

شرایط ورود به دانشگاه برای ارزیابی مناسب بودن شما برای دوره مدرکی که درخواست می‌کنید، ایجادشده است. در غیر این صورت روند درخواست بسیار به انطباق با شرایط ورود بستگی دارد و بنابراین بخشی است که باید بیشتر به آن توجه کنید.

در اینجا شرایط اصلی ورود به دانشگاه انگلستان وجود دارد:

 • صلاحیت‌ها و نمرات
 • آزمون‌های ورودی.
 • مهارت زبانی.
 • اسناد شناسایی
 • تجربه و منابع.
 • مصاحبه‌ها
 • شرایط اضافی ورود

صلاحیت‌ها و نمرات

اولین معیارهایی که باید در دانشگاه‌های انگلستان کسب کنید، مدارک تحصیلی و نمرات تحصیلات قبلی است. بسته به سطح علمی دوره انتخابی شما، مدارک و نمرات موردنیاز ممکن است متفاوت باشد. این مسئولیت به عهده دانشگاه است؛ بنابراین قبل از شروع درخواست باید با آن‌ها تماس بگیرید و از آن‌ها بپرسید که شرایط دقیق چیست. ازآنجاکه اکثر دانشگاه‌های انگلستان بسیار رقابتی هستند، از شما انتظار می‌رود که دارای مدارج بالاتر و مدارک موردتوجه باشید.

آزمون‌های ورودی

اکثر دانشگاه‌های انگلستان برای فیلتر کردن بهترین داوطلبان از همه متقاضیان، آزمون ورودی می‌گیرند. اگر نمره بالایی کسب کنید، پذیرفته می‌شوید.

به‌طور کلی، اهداف انجام این آزمون‌ها دو مورد است:

 1. انتخاب بهترین دانش آموزان،
 2. ارزیابی مناسب بودن متقاضیان خارجی که از سیستم آموزشی خارج از کشور موفق به کسب صلاحیت شده اند.

در این آزمون‌ها، شما در مورد مفاهیم اصلی و درزمینهٔ مطالعه که می‌خواهید در یک دوره شرکت کنید و همچنین از موضوعات نزدیک به رشته شما امتحان گرفته می‌شود.

ممکن است بعد از آزمون بازخوردی راجع به نقاط قوت خود دریافت کنید و بر اساس آن، بتوانید در مورد انتخاب رشته خود پیشنهادهایی را دریافت کنید. مطمئناً نیازی به گفتن نیست که تا زمانی که دانشگاه‌های انگلستان تعداد زیادی درخواست پذیرش دارند، این آزمون‌ها سخت است و بنابراین شما باید به‌صورت فشرده آنچه لازم است، یاد بگیرید.

مهارت زبانی

اگر بومی نیستید و زبان اول شما انگلیسی نیست، برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های انگلستان باید مهارت زبان عالی داشته باشید. دانشگاه‌های انگلستان برای دانش‌آموزانی است که می‌توانند به‌طور مستقل با مواد تدریس شده در سخنرانی‌ها ارتباط برقرار کرده و درک کنند و درنتیجه در تحصیل خود موفق شوند.

آزمون‌های استاندارد انگلیسی مختلفی در دانشگاه‌های انگلستان پذیرفته‌شده است. IELTS بیشتر در انگلستان رایج است؛ زیرا دانشگاهیان انگلیس آن را طراحی کرده اند؛ اما سایر آزمون‌های استاندارد مانند TOEFL یا UCLES نیز پذیرفته‌شده اند. هنگام شرکت دریکی از این امتحانات، اطمینان حاصل کنید که نمره بالایی کسب می‌کنید زیرا تسلط به زبان نه‌تنها شرط ادامه کار با برنامه است بلکه به برنامه شما امتیاز می‌دهد.

اسناد شناسایی

طبیعتاً، همانند هر نوع درخواست دیگر، درخواست دانشگاه شما باید حاوی یک سند ID باشد. به عبارت ساده، هر سندی که به‌نوعی شما را شناسایی کند، قابل‌قبول است. معمولاً برای این بخش کپی شناسنامه شخصی یا عکس گذرنامه شما لازم است.

تجارب و منابع

ازآنجاکه دانشگاه‌های انگلستان دارای رتبه‌های برتر و بسیار انتخابی هستند، تعداد مکان‌های موجود در اکثر اوقات محدود و در مقایسه با تعداد متقاضیان ورودی بسیار کم است. به همین ترتیب، اسناد اضافی برای تقسیم استعدادهای برجسته از متقاضیان بسیار خوب موردنیاز است. عمدتاً این امر از طریق ارجاع و تجارب مرتبط ارائه‌شده قبلاً حاصل می‌شود.

پذیرش از این اسناد به‌عنوان مدرکی استفاده می‌کند که شما صلاحیت علمی و حرفه‌ای لازم را برای موفقیت در دوره انتخابی خود دارید. زمانی که شما در آن تجربه خاص می گذرانید، نقشی که بر عهده دارید و ارتباط آن تجربه درزمینهٔ حرفه‌ای شما سه عامل اصلی است که نمره را در این بخش تعیین می‌کند.

مصاحبه‌ها

مصاحبه‌ها اغلب به‌عنوان شرط ورود به دانشگاه‌های انگلستان نیست. به‌نوعی، مصاحبه آخرین مرحله پردازش درخواست دانشگاه شما است. در طول یک مصاحبه، ممکن است کمیسیون علاقه‌مند باشد که انگیزه‌ها و اهداف شما و مطابقت آن‌ها با دوره‌های موردنظر را از نزدیک ببیند.

معمولاً در صورت وجود تعداد زیادی دانشجو برای تعداد محدودی از مکان‌های موجود، هیئت پذیرش برای انتخاب بهترین داوطلبان باید به روش‌های دیگری اعتماد کند. به همین ترتیب، مصاحبه‌ها در دانشگاه‌های بسیار معتبر بیشتر رایج است.

 مصاحبه‌ها می‌توانند از طریق اسکایپ به‌صورت آنلاین برگزار شوند.

الزامات اضافی

در شرایط خاص، دانشگاه مجاز است که شرایط اضافی را بر دوش شما بگذارد. این اسناد اضافی در بیشتر مواقع شامل نامه‌های انگیزشی یا اظهارات شخصی استY اما سایر اسناد ممکن است شامل چکاب سلامتی، مالی و کیفری باشد.

در یک انگیزه نامه، انگیزه شخصی خود را در مورد برنامه دوره، نقاط قوت و اهداف خود برای آینده توصیف می‌کنید. اگرچه ممکن است یک نیاز اضافی باشد، اهمیت آن برای پذیرش شما بسیار تعیین‌کننده است.

متقاضیانی که اهدافشان کاملاً واضح است و دقیقاً می‌دانند از مدرک خود چه می‌خواهند، از فیلتر پذیرش به‌راحتی رد می‌شوند؛ بنابراین، شما باید تلاش کنید یک نامه انگیزشی درخشان تهیه کنید که به‌طور دقیق و مؤثر مشخصات منحصربه‌فرد شما را ارائه دهد تا شانس شما برای پذیرش را افزایش دهد.

اسناد و مدارک

قبل از ارسال درخواست دانشگاه، اسناد و تشریفات زیادی وجود دارد که شما باید تکمیل کنید و همه آن‌ها تمرکز زیادی دارند.

بعلاوه، شرایط ورود بسته به عوامل مختلفی مانند ملیت، سطح علمی یا نوع دوره‌ای که می‌خواهید ثبت‌نام کنید، تغییر می‌کند. در پایان، اگر یک سند یا یک امضا وجود داشته باشد، بدون تأمل و تفکر، درخواست شما رد می‌شود.

فهرست کامل دانشگاه‌های برتر انگلیس

دانشگاه های برتر انگلیس

دانشگاه آکسفورد به سلطنت خود به‌عنوان برترین دانشگاه انگلستان برای سال 2021 ادامه می‌دهد. این موسسه نخبگان از رتبه‌بندی سال گذشته یک مکان افت کرده است و اکنون پنجمین دانشگاه برتر جهان است، درحالی‌که رقیب دانشگاه کمبریج در رده هفتم است.

درمجموع 90 دانشگاه انگلستان در رتبه‌بندی دانشگاه QS World 2021 وجود دارد – شش دانشگاه بیشتر از سال گذشته. چهار مورد از این مؤسسات با 10 موسسه برتر در 50 رتبه برتر جهانی قرار می‌گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 10 دانشگاه برتر انگلیس به ادامه مطلب مراجعه کرده و نتایج کامل رتبه‌بندی دانشگاه QS World 2021 را در اینجا مشاهده کنید.

10) دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک که در سال جاری در جایگاه دهم انگلیس باقی‌مانده است، همچنین برای یک سال دیگر در رتبه 62 جهانی است. موفقیت آن‌ها در رتبه‌بندی عمدتاً به چشم‌انداز جهانی دانشگاه بستگی دارد که تقریباً نمرات کاملی را در دانشکده‌های بین‌المللی و شاخص‌های رتبه‌بندی دانشجویان بین‌المللی کسب می‌کند.

9) دانشگاه بریستول

رتبه نهم در انگلستان دانشگاه بریستول است که بااین‌وجود 9 رتبه در رده‌بندی جهانی امسال کاهش‌یافته و به مکان 58 رسیده است. این دانشگاه در تمام شاخص‌های رتبه‌بندی، به‌ویژه برای شهرت دانشگاهی که در رتبه 74 جهانی است، نمرات بالایی کسب می‌کند.

8) دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)

در جایگاه هشتم انگلستان، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) قرار دارد که امسال با پنج پله سقوط رتبه 49 جهانی – اولین دانشگاه انگلیس در 10 دانشگاه برتر ما است که به 50 دانشگاه برتر جهانی می‌رسد. LSE رتبه‌بندی شده است هفتم در جهان برای دانشجویان بین‌المللی که آن را به متنوع‌ترین دانشگاه انگلیس در رتبه‌بندی ما تبدیل کرده است.

7) King’s College London )KCL)

در جایگاه هفتم در انگلیس امسال نیز King’s College London (KCL) است که با کسب دو مقام در رده‌بندی جهانی به مقام سی و یکم می‌رسد. یکی از چهار دانشگاه مستقر در لندن در 10 دانشگاه برتر انگلستان، KCL در همه شاخص‌ها، به‌ویژه شهرت دانشگاهی که در میان 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد، نمرات چشمگیری کسب می‌کند.

6) دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر امسال با کسب مقام 27 مشترک در رتبه‌بندی جهانی در رده ششم انگلیس قرار دارد. کارفرمایان به‌خصوص به دانشجویان فارغ‌التحصیل منچستر نگاه می‌کنند – این دانشگاه در رتبه 21 جهانی برای شاخص شهرت کارفرما قرار دارد.

5) دانشگاه ادینبورگ

با کسب رتبه پنجم در انگلستان و باقی ماندن در رتبه 20 بهترین دانشگاه جهان، دانشگاه ادینبورگ است – تنها موسسه اسکاتلندی در 10 انگلیس برتر. این امتیاز به‌خصوص برای شهرت علمی و شهرت کارفرمایی، رتبه 25 و 31 جهان به ترتیب برای این شاخص‌ها.

4) کالج دانشگاهی لندن (UCL)

UCL (کالج دانشگاهی لندن) که فقط در یک مکان در سه گروه برتر انگلستان غایب است، امسال دو رتبه را در رتبه‌بندی جهانی کاهش می‌دهد و به رتبه دهم می‌رسد. بالاترین نمره آن را می‌توان در شاخص شهرت دانشگاهی یافت که در آن سیزدهم جهان است.

3) کالج امپریال لندن

با کسب مقام مدال برنز در انگلستان، کالج امپریال لندن، بالاترین رتبه دانشگاه در پایتخت است. این یک مقام جهانی در سال جاری به مقام هشتم صعود می‌کند و برای شهرت علمی مقام نهم جهانی را کسب می‌کند.

2) دانشگاه کمبریج

طبق معمول، نبرد بین دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج برای کسب مقام اول در رتبه‌بندی انگلستان است. یک‌بار دیگر، کمبریج در مکان دوم قرار دارد و در جهان رتبه هفتم را دارد. بااین‌حال، کمبریج ازنظر شهرت علمی و کارفرمایی بالاترین رتبه دانشگاه در انگلستان است و در رتبه دوم جهانی برای این شاخص‌ها قرار دارد.

1) دانشگاه آکسفورد

امسال نیز با کسب مقام اول در انگلیس دانشگاه آکسفورد است که یک رتبه در رتبه‌بندی جهانی به رتبه پنجم می‌رسد. آکسفورد با کسب نمرات بالا در بین تمام شاخص‌ها، ازنظر نسبت دانشکده به دانشجو (رتبه هشتم) و استنادات به ازای هر دانشکده (رتبه 44)، بالاترین رتبه در مدرسه انگلستان است.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی انگلیس

دانشگاه های برتر انگلیس

پنج دانشگاه برتر برای مطالعات بالینی و علوم بهداشتی در انگلستان به شرح زیر هستند:

 1. دانشگاه آکسفورد

پزشکی در دانشگاه آکسفورد یک دوره سنتی است که به مراحل پیش بالینی و بالینی تقسیم می‌شود.

در چند سال اول، دانش آموزان به‌صورت تئوری با کمترین تماس با بیمار آموزش می‌بینند. در سال‌های بعدی دوره، آن‌ها با گذراندن زمان بسیار بیشتری در بیمارستان جان رادکلیف، به مرحله بالینی منتقل می‌شوند.

هرساله حدود 150 دانشجو در این دوره پذیرش می‌شوند و 30 نفر دیگر در دوره تحصیلات تکمیلی که تحصیلات پزشکی را فقط در چهار سال متراکم می‌کند.

این دانشگاه دارای دو کتابخانه اصلی برای پزشکی و مطالعات بالینی است، یکی منابع برای عناصر پیش بالینی دوره و دیگری با تمرکز بر مراقبت‌های بهداشتی.

آکسفورد علاوه بر دوره متمایز، تجربه زندگی در دانشگاه را که در آن رویدادهای اجتماعی و آموزش‌های کوچک برگزار می‌شود، به دانشجویان ارائه می‌دهد.

 1. دانشگاه هاروارد

دانشکده پزشکی تحصیلات تکمیلی دانشگاه هاروارد سه ماموریت دارد:

 • آموزش،
 • تحقیق،
 • ارائه مراقبت‌های بالینی.

این دانشکده در سال 1782 تاسیس شد و سومین دانشکده قدیمی پزشکی در ایالات متحده است.

دانشکده این دانشکده همچنین در سایر بخش‌های علوم در هاروارد تدریس می‌کند و همچنین در بخش‌های بالینی برخی از بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه کار می‌کند.

چهار بیمارستان اصلی آموزشی در سراسر منطقه بوستون وجود دارد.

هاروارد یادگیری مبتنی بر مسئله را به برنامه درسی وارد کرده است. همچنین یک برنامه تخصصی وجود دارد که هرساله فقط 30 متقاضی را می‌پذیرد که بر تحقیقات زیست پزشکی متمرکز است.

دانشجویان پزشکی در هاروارد به یکی از پنج جوامعی که به نام فارغ‌التحصیلان نام‌گذاری شده اند، تعلق دارند. دانش آموزان در گروه های کوچک جامعه کار می‌کنند، در مسابقات ورزشی شرکت می‌کنند و در رویدادهای اجتماعی شرکت می‌کنند.

 1. دانشگاه کمبریج

مانند دانشگاه آکسفورد، دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی پزشکی در دانشگاه کمبریج ثبت‌نام کنند.

فارغ‌التحصیلان همچنین چندین گزینه برای تحصیل پزشکی دارند، یا در یک برنامه کارشناسی ارشد تسریع شده یا نسخه فشرده دوره‌های پیش بالینی و بالینی.

در دوره‌های پزشکی شش نفر متقاضی وجود دارد و به‌طور کلی حدود 260 نفر پذیرفته می‌شوند.

نیمی از فارغ‌التحصیلان دوره‌های پزشکی کمبریج پزشکان عمومی می‌شوند و تقریباً همه در NHS انگلیس کار می‌کنند.

ورود به مدرک پزشکی به مدارک عالی و نمره بالا در آزمون BMAT نیاز دارد.

دانشجویان کمبریج، به‌ویژه دانشجویان پزشکی، دارای یک برنامه شلوغ، تحصیلات دست و پا زدن، رویدادهای اجتماعی دانشگاه و انواع فعالیت‌های تفریحی هستند.

 1. کالج امپریال لندن

برنامه پزشکی در کالج امپریال لندن طیف وسیعی از رویکردهای آموزشی را ارائه می‌دهد، از کلاسهای نظری سنتی گرفته تا تجربه ابتکاری و عملی.

برخلاف سایر دانشگاه‌های سنتی انگلیس، از همان ترم اول، دانشجویان مستقیماً با بیماران تماس دارند.

شش سال صلاحیت کارشناسی پزشکی علاوه بر MBBS، دارای یک لیسانس علوم است.

مانند آکسفورد و کمبریج، دوره‌های امپریال نیز بسیار علمی است و نه‌تنها بر روی عمل بالینی بلکه بر تکنیک های تحقیق تأکید دارد.

شرایط ورود زیاد است بیشتر دانشجویان پذیرفته‌شده نمرات برتر شیمی، زیست‌شناسی و موضوع سوم را کسب می‌کنند و در آزمون BMAT نمره بالایی کسب می‌کنند. روند درخواست شامل مصاحبه نیز است.

امپریال یکی از بین‌المللی ترین مؤسسات در انگلستان است؛ اما هرساله فقط چند دانشجوی خارج از کشور در برنامه پزشکی پذیرفته می‌شوند.

 1. دانشگاه استنفورد

دانشکده تحصیلات تکمیلی در دانشگاه استنفورد برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویانی که مایل به ادامه آموزش پزشکی خود هستند ارائه می‌دهد.

شش برنده جایزه نوبل، 31 عضو آکادمی ملی علوم و 42 عضو موسسه پزشکی از اعضای هیئت علمی فعلی این دانشکده هستند.

محققان پزشکی استنفورد در حال تحقیق درزمینه های مختلفی از جمله سرطان، ایمونولوژی، ژنتیک و علوم اعصاب هستند.

این مدرسه همچنین با داشتن یک مرکز اختصاصی برای کودکان، مراقبت‌های بهداشتی را برای بزرگسالان و کودکان فراهم می‌کند.

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های انگلیس

آیا فکر کرده‌اید که برای یک دانشگاه بین‌المللی در انگلستان، یکی از محبوب ترین مقصد تحصیلات آکادمیک در جهان اقدام کنید؟

اگر پاسخ مثبت است، ما یک راهنمای آسان و پرکاربرد با اطلاعات کلیدی ایجاد کرده ایم که به شما کمک می‌کند تا با موفقیت از مراحل درخواست برای دانشگاه رؤیایی خود در انگلیس عبور کنید.

موضوعات محبوب در انگلستان

رشته های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای تحصیل در انگلستان انتخاب کنید.

در اینجا تنها چند مورد از محبوب ترین گزینه‌ها وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • کارشناسی ارشد علوم بهداشتی در انگلستان
 • کارشناسی ارشد مطالعات زبان در انگلستان
 • کارشناسی ارشد طراحی در انگلستان
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در انگلستان
 • کارشناسی ارشد مدیریت زیست محیطی در انگلستان
 • کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل در انگلستان

چند دانشگاه برتر انگلیس:

 • دانشگاه پورتسموث
 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه ناتینگهام
 • دانشگاه متروپولیتن لندن
 • دانشگاه هرتفوردشایر

همچنین می‌توانید دانشگاه‌های بیشتری را که دارای مدرک کارشناسی ارشد آنلاین هستند را بررسی کنید:

 • دانشگاه گلاسکو آنلاین
 • دانشگاه ناتینگهام ترنت
 • دانشگاه استون
 • دانشگاه آردن
 • دانشگاه اسکس آنلاین
 • دانشگاه حقوق

نکات زیر را حتما مطالعه نمایید:

 1. اطمینان حاصل کنید که درجه مناسب را انتخاب کرده اید. لیسانس و فوق لیسانس انگلیس بسیار تخصصی هستند و به علایق مختلف دانشجویان پاسخ می‌دهند.
 2. هزینه‌های تحصیل در دوره را در نظر بگیرید:

دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و EEA (منطقه اقتصادی اروپا) شهریه کامل را در دانشگاه‌های انگلستان پرداخت می‌کنند. همچنین دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA واجد شرایط دریافت وام و کمک‌هزینه نخواهند بود.

دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA قبلاً هزینه‌های مشابه شهروندان انگلیس را پرداخت می‌کردند؛ اما سال 2020 (و نیمه اول 2021) آخرین سالی است که آن‌ها از این مزیت و همچنین گزینه درخواست وام دانشجویی برخوردار می‌شوند. بعد از Brexit درباره شهریه در انگلیس بیشتر بدانید.

 1. واجد شرایط بودن بورس تحصیلی خود را بررسی کنید. برای تحصیل در انگلستان بورسیه تحصیلی پیدا کنید. همچنین می‌توانید برای کمک به تأمین مالی تحصیلات خود در خارج از کشور، بورس تحصیلی Studyportals را بررسی کنید.

4- شرایط ورود به دانشگاه را بررسی کنید، به‌خصوص اگر نیاز به شرکت در هر آزمون زبانی مانند آیلتس یا تافل دارید، کشف کنید.

5- در نظر داشته باشید یک مشاور باتجربه را استخدام کنید تا شما را در روند درخواست راهنمایی کند.

دانشجوی لیسانس

تمام برنامه‌های کاربردی برای مدرک لیسانس در انگلستان با استفاده از وب سایت برنامه UCAS (خدمات پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها) ارسال می‌شوند. اکثر دانشگاه‌ها فقط درخواست شما را از طریق سیستم UCAS می‌پذیرند.

این مراحل آسان را برای اعمال از طریق UCAS دنبال کنید:

 • ثبت‌نام کنید و برنامه خود را در وب سایت UCAS ایجاد کنید
 • برای حداکثر پنج برنامه در همان دانشگاه یا دانشگاه‌های مختلف انگلستان اقدام کنید
 • اطلاعات شخصی کامل
 • مدارک تحصیلی قبلی را درج کنید
 • اطلاعات مالی اضافه کنید
 • بیانیه شخصی بنویسید

برخی از دانشگاه‌ها ممکن است نیاز به آزمون‌های اضافی مانند UCAT یا BMAT برای پزشکی یا LNAT برای مدرک حقوق داشته باشند

قبل از ارسال نسخه نهایی، می‌توانید برنامه خود را ذخیره کرده و هر چند بار که دوست دارید به آن برگردید.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی:

 1. دانشجویان ارشد و دکتری آینده می‌توانند مستقیماً در دانشگاه انتخابی خود ثبت‌نام کنند. اکثر دانشگاه‌ها به شما اجازه می‌دهند درخواست خود را در طول سال ارسال کنید؛ اما برخی از دوره‌های تحصیلات مهلت مشخصی دارند. بهتر است با دانشگاه منتخب خود تماس بگیرید تا از جزئیات خاصی در مورد روند درخواست فارغ‌التحصیلان آن‌ها مطلع شوید.
 2. از طریق سیستم UKPASS اقدام کنید. شما می‌توانید تمام مشخصات خود را به‌صورت آنلاین پر کرده و اسناد موردنیاز مانند کپی گذرنامه و گواهینامه‌های کارشناسی قبلی خود را اسکن و بارگذاری کنید.

3- برای برنامه‌های دکترا، معمولاً از متقاضیان انتظار می‌رود که یک استاد راهنما مناسب از دانشگاه انتخاب کنند.

شرایط زبان برای برنامه دانشگاه انگلستان

در دانشگاه‌های انگلستان، تعداد زیادی مدرک تدریس شده به زبان انگلیسی دارید که می‌توانید انتخاب کنید. به همین دلیل، مگر اینکه از کشوری انگلیسی زبان آمده باشید، باید مدارک مهارت پیشرفته زبان انگلیسی را ارائه دهید.

آزمون‌های زبان پذیرفته‌شده عبارتند از:

 • آیلتس آکادمیک
 • TOEFL iBT
 • C1 پیشرفته
 • PTE Academic

مدارک موردنیاز دانشگاه

همراه با اطلاعات شخصی خود، باید مدارک فتوکپی شده‌ای را که هویت و سوابق تحصیلی شما را تأیید می‌کند، ارائه دهید.

اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • شناسنامه
 • گذرنامه، کارت شناسایی ملی
 • در صورت نیاز نامه‌های مرجع
 • مدارک شایستگی انگلیسی
 • کپی گواهینامه‌های مدرک / دیپلم
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • همچنین متقاضیان تحصیلات تکمیلی ممکن است ملزم به ارائه پیشنهاد تحقیق شوند

بیشتر یا همه نسخه‌های سند باید توسط یک مرجع حرفه‌ای تأیید شوند که صحت آن‌ها را تأیید می‌کند. اگر سند / بیانیه‌ای به زبان انگلیسی نباشد، ترجمه رسمی محضری ممکن است لازم باشد.

در برخی موارد، دانشگاه‌ها ممکن است مدارک اضافی را پس از ارسال درخواست خود درخواست کنند. برای جلوگیری از تأخیر یا مهلت از دست رفته، مدارک خود را با زمان کافی پیش ارسال کنید.

مهلت درخواست دانشگاه در انگلستان

در اینجا برخی از مهم‌ترین مهلت‌هایی که باید در هنگام درخواست دانشگاه در انگلستان در نظر بگیرید:

 • اواسط ماه اکتبر: مهلت برای تمام دوره‌های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی
 • اواسط ژانویه: مهلت UCAS برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA. دانشگاه‌های با رده بالا برنامه‌های کارشناسی را پس از مهلت درخواست UCAS نمی‌پذیرند
 • پایان ماه ژوئن: مهلت برای دانشجویان بین‌المللی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا / EEA

بسیاری از دانشگاه‌ها مهلت‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی (به‌ویژه برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی) دارند. مهلت‌های مشخص دانشگاه را در وب سایت های دانشگاه بررسی کنید

تحصیل در انگلستان به معنای چند مرحله اضافی پس از مراحل درخواست است:

 1. بیمه درمانی خود را تکمیل کنید. اگر اهل یک کشور اتحادیه اروپا / EEA هستید، می‌توانید از کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) استفاده کنید. اگر بیمه درمانی معتبر نباشد، برای پوشش آن باید ماهانه 80-160 یورو بپردازید.
 2. اگر از خارج از اتحادیه اروپا / EEA می‌آیید برای ویزای دانشجویی انگلستان اقدام کنید.
 3. ممکن است لازم باشد ظرف هفت روز پس از ورود به انگلیس در ایستگاه پلیس ثبت‌نام کنید (این تنها در صورتی لازم است که برچسب ویزا در گذرنامه شما “ثبت پلیس” باشد)
 4. برخی از دانشگاه‌های انگلستان قبل از ورود به انگلستان، لازم است قبل از ثبت‌نام آنلاین در وب سایت دانشگاه اقدام کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلیس

دانشگاه های برتر انگلیس

هزینه‌های تحصیل در انگلستان اغلب محل بحث و مناقشه است، در سال های اخیر قیمت‌ها برای دانشجویان داخلی (انگلستان / اتحادیه اروپا) افزایش‌یافته است. اکنون، دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا در دانشگاه‌های انگلیس موظف به پرداخت حداکثر 9،250 پوند (13،050 دلار آمریکا) در سال هستند.

شهریه بین‌المللی دوره کارشناسی به‌طور قابل توجهی متفاوت است، از حدود 10000 پوند (14130 دلار آمریکا) شروع می‌شود و برای مدارک پزشکی تا 38000 پوند (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر می‌رود (منبع: Survey University of Redding Survey).

در تمام سطوح، مقاطع تحصیلی علوم انسانی و اجتماعی کمترین هزینه را دارند، در حالیکه دوره‌های آزمایشگاهی و بالینی به‌طور قابل توجهی گران تر هستند، اما وقتی این هزینه‌ها را با متوسط ​​هزینه زندگی در انگلیس ترکیب کنید، حدود 12200 پوند (16950 دلار آمریکا) در هر سال، دشوار است که دریابید تحصیل در انگلستان بدون هزینه زیادی برای شما امکان‌پذیر است.

متوسط ​​هزینه کل تحصیل در انگلیس حداقل 22200 پوند (31380 دلار آمریکا) در سال تخمین زده می‌شود که تحصیل در لندن به‌طور قابل توجهی گران تر است.

گرچه این هزینه‌ها ممکن است دلهره‌آور باشد، به یاد داشته باشید که بیشتر دانشگاه‌های انگلستان برنامه‌های کوتاه‌تری را در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده ارائه می‌دهند (سه سال برای دوره کارشناسی متوسط ​​به‌جای چهار و یک سال برای کارشناسی ارشد به‌جای دو)، بنابراین ممکن است قادر به پرداخت هزینه‌ها و هزینه‌های زندگی یک ساله از کل بودجه شما است.

هزینه زندگی دانشجویان در انگلستان

شرایط فعلی ویزای دانشجویی انگلستان پیش‌بینی می‌کند که برای هرماه که می‌خواهید در انگلستان در خارج از لندن بمانید حداقل 1015 پوند (1435 دلار آمریکا) در حساب بانکی خود داشته باشید. این مبلغ سالانه 12 هزار و 180 پوند (17200 دلار) است.

اگر می‌خواهید در لندن تحصیل کنید، باید بودجه قابل توجهی بیشتر – حداقل 1265 پوند (1800 دلار آمریکا) در ماه، معادل 15180 پوند (21500 دلار آمریکا) در سال، اختصاص دهید.

وقتی اینجا هستید، می‌توانید با بهره‌گیری از تخفیف‌های دانشجویی، هزینه زندگی در انگلیس را مقرون‌به‌صرفه تر کنید – به‌عنوان مثال، دانشجویان در لندن می‌توانند یک کارت عکس 18+ Student Oyster دریافت کنند، به شما 30 درصد کارت مسافرتی و اتوبوس / تراموا می‌دهد. بلیط های فصلی و دانشجویان در سراسر کشور می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای ناچیز برای کارت اضافی NUS اقدام کنند.

محل اقامت

اکثر دانشجویان قبل از اینکه در سال‌های بعدی خود به خانه‌های شخصی اجاره ای بروند، در سال اول خود در سالن های محل زندگی دانشگاه زندگی می‌کنند. بسیاری از دانشگاه‌ها سالن های محل سکونت خود را ارائه می‌دهند.

بیشترین تفاوت در هزینه‌های زندگی در لندن در مقایسه با بقیه بریتانیا در اجاره است، دانشگاه کالج لندن (UCL) هزینه خوابگاه را 8037 پوند (11400 دلار آمریکا) در سال تحصیلی (نه ماه / 39 هفته) تخمین زده است. بااین‌وجود، ممکن است بتوانید در سالن‌های دانشگاه اقامتگاه ارزان‌تری پیدا کنید یا یک سهم مساوی داشته باشید.

سایر هزینه‌های متوسط ​​زندگی در انگلیس

هزینه غذای هفتگی حدود 30 پوند / 42 دلار برای شما هزینه خواهد داشت و یک وعده غذایی در یک میخانه یا رستوران می‌تواند حدود 12 پوند / 17 دلار باشد.

بسته به دوره خود، شما احتمالاً حداقل 30 پوند در ماه برای کتاب و سایر مطالب دوره صرف خواهید کرد.

صورتحساب تلفن همراه شما احتمالاً حداقل 15 پوند / 22 دلار در ماه است.

هزینه عضویت در سالن بدنسازی تقریباً 32 پوند / 45 دلار در ماه است، اما ممکن است بتوانید تخفیف دانشجویی بگیرید.

یک شب معمولی (در خارج از لندن) در کل حدود 30 پوند / 42 دلار هزینه دارد

ازنظر سرگرمی، اگر می‌خواهید در اتاق خود تلویزیون تماشا کنید، به مجوز تلویزیون نیاز دارید – این مبلغ 147 پوند (107 دلار آمریکا) در سال است. هزینه بلیط سینما تقریباً 10 پوند / 14 دلار است.

بسته به عادت‌های هزینه‌ای خود، ممکن است هرماه 35-55 پوند (49-77 دلار آمریکا) یا غیره هزینه کنید.

در دانشگاه‌های بودجه عمومی انگلیس دو سطح شهریه وجود دارد:

 • هزینه‌های دانشجویان داخلی (از جمله دانشجویان اتحادیه اروپا)
 • هزینه‌های دانشجویان بین‌المللی.

برای دانشجویان خانگی، مؤسسات در انگلیس برای برنامه‌های کارشناسی حداکثر 9،250 پوند (13،050 دلار آمریکا) در سال می‌توانند، هزینه کنند. در ولز، حداکثر هزینه 9000 پوند (12700 دلار آمریکا) است، درحالی‌که در ایرلند شمالی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی حداکثر 4،160 پوند (برای دانشجویان ایرلند شمالی) و برای دانشجویان سایر نقاط انگلیس حداکثر 9،250 پوند است.

در اسکاتلند، مدرک کارشناسی برای دانشجویان اسکاتلند و اتحادیه اروپا به‌طور رایگان است. این به لطف یارانه آژانس جوایز دانشجویی اسکاتلند (SAAS) است. SAAS همچنین برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی خانگی وام شهریه تا 5،500 پوند (7،770 دلار آمریکا) ارائه می‌دهد.

شهریه تحصیلات تکمیلی، بسته به دانشگاه و موضوع، به‌طور قابل توجهی متفاوت است. دانشجویان داخلی ممکن است بتوانند مقداری بودجه را از یکی از شورای تحقیقاتی انگلستان، خود دانشگاه یا از طریق یک برنامه حمایت مالی شغلی دریافت کنند.

هزینه‌های تحصیل در انگلیس – دانشجویان بین‌المللی

برای دانشجویان بین‌المللی، هزینه‌های کارشناسی برای 2017/18 برای دوره‌های مبتنی بر سخنرانی در حدود 10000 پوند (14130 دلار آمریکا) شروع می‌شود و برای یک مدرک برتر پزشکی در مقطع کارشناسی، 38000 پوند (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر است. شما می‌توانید 10 دانشگاه مقرون‌به‌صرفه برای دانشجویان کارشناسی بین‌المللی را در اینجا مشاهده کنید.

در سطح تحصیلات تکمیلی، هزینه‌های بین‌المللی برای برنامه‌های مبتنی بر کلاس در سال 2017/18 از حدود 11،000 پوند (15،545 دلار آمریکا) شروع شد و تا 32،000 £ (45200 دلار آمریکا) افزایش یافت. برای برنامه‌های مستقر در آزمایشگاه، متوسط ​​هزینه‌های سالانه از 12000 پوند (16،940 دلار آمریکا) تا 27200 پوند (38400 دلار آمریکا) متغیر است. می‌توانید مقرون‌به‌صرفه ترین دانشگاه‌های انگلیس برای تحصیلات تکمیلی بین‌المللی را در اینجا مشاهده کنید.

بورس تحصیلی انگلیس

دانشجویان خانگی (انگلستان / اتحادیه اروپا) برای تأمین هزینه‌های تحصیل در انگلستان واجد شرایط دریافت وام، کمک‌هزینه و سایر اشکال بودجه هستند که بسته به موقعیت مکانی متفاوت است. درحالی‌که وام‌های دانشجویی برای دانشجویان خانگی معمولاً هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد، وام اضافی برای تأمین هزینه‌های زندگی در انگلستان اغلب از مبلغ واقعی موردنیاز کمتر است.

در سال تحصیلی 2017/18، حداکثر وام زندگی برای دانشجویان خارج از لندن 8430 پوند انگلیس (11900 دلار پوند) و برای کسانی که در لندن تحصیل می‌کنند حداکثر 11002 پوند (15500 دلار آمریکا) بود. در هر دو حالت، این مبلغ ممکن است چند هزار پوند از هزینه‌های زندگی سالانه شما کم باشد.

دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خصوصی انگلستان (که فقط سه دانشگاه وجود دارد) هنوز هم می‌توانند برای اکثر دوره‌ها و همچنین وام‌های نگهداری و کمک‌هزینه‌های نگهداری برای وام شهریه درخواست دهند. بااین‌حال، وام شهریه ممکن است کل مبلغ را پوشش ندهد.

طیف وسیعی از بورس های تحصیلی برای تحصیل در انگلستان نیز توسط دولت، دانشگاه‌های فردی، سازمان‌های مستقل و خیریه‌های مختلف ارائه می‌شود. وب سایت آموزش انگلستان مروری بر بورس های تحصیلی موجود در شورای بریتانیا و سایر سازمان‌ها را ارائه می‌دهد. همچنین لازم است بررسی کنید که بورسیه ها و طرح‌های حمایتی از دولت و سازمان‌های دیگر در کشور خود در دسترس هستند.

بورس تحصیلی برجسته انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی شامل موارد زیر است:

 • بورس های تحصیلی Chevening – بورس های تحصیلی انگلیس با بودجه دولتی برای دانشجویان برجسته با توانایی رهبری از سراسر جهان برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های معتبر انگلستان آزاد است.
 • بورسیه های تحصیلی مارشال – بورس تحصیلی برای دانشجویان پردرآمد آمریکایی برای تحصیل در انگلستان.
 • بورس تحصیلی و بورسیه های مشترک‌المنافع – بورس های تحصیلی انگلیس که توسط دولت‌های عضو به شهروندان سایر کشورهای مشترک‌المنافع ارائه می‌شود.

بورسیه های تحصیلی انگلستان به‌طور گسترده‌تری در مقطع کارشناسی ارشد در دسترس هستند و تعداد نسبتاً کمی برای دانشجویان دوره کارشناسی ارائه می‌شود. بااین‌حال، همیشه با دانشگاه انتخابی خود تماس بگیرید؛ زیرا اغلب دانشجویان استثنایی در مقطع کارشناسی پشتیبانی می‌شوند.

رتبه‌بندی بین‌المللی Qs دانشگاه‌های انگلیس

دانشگاه

رتبه در انگلیس

رتبه در جهان

University of Oxford

1

5

University of Cambridge

2

7

Imperial College London

3

8

UCL (University College London)

4

10

University of Edinburgh

5

20

The University of Manchester

6

27=

King’s College London (KCL)

7

31=

London School of Economics and Political Science (LSE)

8

49

University of Bristol

9

58

The University of Warwick

10

62

منابع

مشاوره

برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر انگلیس با مشاورین متخصص ما در GO2TR تماس بگیرید.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


2 دیدگاه برای “دانشگاه های برتر انگلیس

 1. ناشناس گفته:

  سلام من بخوام برم کمکم میکنید؟ و شرایط قراردادتون؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، شرایط شما باید توسط متخصص بررسی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 2. ناشناس گفته:

  سلام ببخشید میخواستم شرایط دانشگاه بریستول رو میخواستم بدونم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای کسب اطلاعات در این مورد میتوانید با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل