norway
کشور نروژ

زندگی در نروژ

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - زندگی در کشور نروژ - Go2tR

کشور نروژ در غرب شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. این کشور از نظر مساحت یک چهارم ایران است. نروژ در نیمکره اروپای شمالی قرار دارد و از دسته کشورهایی است که امید به زندگی در آن بالا است. پایتخت نروژ، شهر اسلو است. این کشور دارای یک نوار طولانی مرزی با سوئد بوده و و از شمال شرق با فنلاند و روسیه هم مرز است. جمعیت نروژ بالغ بر 5 میلیون نفر است. یکی از شهرهای بسیار مهم نروژ، شهر برگن است که دارای دیدنی های زیادی است. میزان بهره وری در این کشور بر اساس نقاط شاخص، حدود 124.00 اعلام شده است که رقم خوبی است. در کشور نروژ، حدود 68400.00 پست خالی شغلی دیده می‌شود. ویزای کار در کشور نروژ به صورت یک ویزای پیشنهاد شغلی است که مربوط به رشته تحصیلی فرد بوده و او می‌بایست پیش از اینکه ویزای کار این کشور را درخواست دهد، در جهت یافتن شغل مورد نظر خود دقت نماید و شغلی که با تخصص وی سازگار است انتخاب کند، سپس پیشنهادی از سوی کارفرما ارائه می‌شود که وی می‌تواند توسط این پیشنهاد، ویزای کار یک سال کشور نروژ را اخذ نماید، او اجازه دارد تا 5 سال ، هر سال ویزای خود را تمدید کند. هزینه تحصیل در این کشور شامل کتاب و جزوات و منابع دانشگاهی، حدودا 1500 الی 2000 کرون در نظر گرفته شده است، هزینه های اجاره خوابگاه در این کشور بین 3500 الی 4000 کرون است و هزینه خورد و خوراک نیز در کشور نروژ بین 3500 الی 4000 کرون تعیین شده است. کشاورزی در کشور نروژ رونق بالایی دارد. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. کشف نفت و گاز از سواحل جنوبی کشور نروژ آغاز شده و امروزه این کشور صادرات عمده‌ای در زمینه نفت دارد. کشور نروژ یکی از آزادترین کشورها در زمینه سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

نرخ بیکاری در کشور نروژ در حال حاضر، حدود 3.9 درصد اعلام شده است. کشور نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته آمار افراد شاغل را افزایش داده و به 2711.00 هزار نفر برساند. اکنون در این کشور، تعداد افراد بیکار نسبت به سال های گذشته بسیار کم‌تر است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور نروژ 69.90 درصد اعلام شده است و نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور نیز تنها 1درصد است که بسیار ناچیز است. میزان بهره وری در این کشور بر اساس نقاط شاخص، حدود 121.08 اعلام شده است. در کشور نروژ، حدود 68400.00 پست خالی شغلی دیده می‌شود؛ رشد دستمزد در بیشترین حالت خود در کشور نروژ 8 درصد بوده است. دستمزد در تولید در کشور نروژ 103.90 تعیین شده است. بانوان و آقایان در کشور نروژ در سن 62 سالگی بازنشست می‌شوند. ارزیابی ها نشان می‌‌دهد که کشور نروژ میزان دستمزد برای هر ماه را 45380.00 کرون اعلام داشته است. نرخ تغییر شغل در کشور نروژ 0.50 درصد است. حدود 1916.10هزار نفر در کشور نروژ استخدام تمام وقت شده‌اند. کشور نروژ یکی از کشور هایی است که توانسته رشد اقتصادی خود را در زمینه اشتغال‌زایی پیش ببرد. در این کشور حقوق افراد بر اساس مهارت آن‌ها تعیین می‌شود و کسانی که مهارت بیشتری دارند، اغلب می‌توانند درآمد بهتری داشته باشند. حقیقت این است که کشور نروژ، لیستی از شغل هایی که در سال جدید می‌خواهد را در ابتدای سال اعلام می‌دارد و این موضوع می‌تواند ورود به کار در کشور نروژ را کمی آسان تر کند. میزان حقوق در کشور نروژ چهارچوب های مشخصی دارد؛ به این صورت که سن فرد و نوع شغل نیز در حقوق نهایی لحاظ می‌شود. از یاد نبرید که در کشور نروژ شما برای رسیدن به حقوق خوب، باید بر بستن قرارداد تأکید داشته باشید. کشور نروژ یکی از کشورهایی است که در زمینه حداقل حقوق، به نفع کارگران و کارمندان عمل کرده است و رضایت در زمینه شغلی در این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر است.


بهتر است پیش از اینکه به سراغ ویزای کاری کشور نروژ بروید، نگاهی به مشاغل و میزان درآمد هر شغل داشته باشید این روال سبب می‌شود که ارزیابی شما دقیق‌تر باشد و نتیجه خوبی را فراهم سازد؛ از یاد نبرید که کشور نروژ از دسته کشورهایی است که توانسته مسیر ورود به شغل را برای افراد بازتر نماید و در این زمینه بسیار موفق بوده است. در حال حاضر دولت کشور نروژ اعلام داشته است که نیاز به پزشک، پرستار و داروساز دارد و افرادی که در این رشته ها تحصیل کرده‌اند و یا دوست دارند در کشور نروژ در این زمینه کار کنند، به سادگی جذب می‌شوند.

مهندسانی که در زمینه راه آهن کار می‌کنند نیز از نظر درآمد، وضعیت خوبی دارند. ریاضی و رشته های مشابه ریاضی و معماری نیز در این کشور از درآمد خوبی برخوردارند.

در ارزیابی های صورت گرفته در زمینه کار در کشور نروژ، این‌طور مشخص شده است که در سال 2020 این کشور نیاز به افراد متخصص در زمینه انبارداری دارد و در این زمینه اطلاعیه های کار زیادی نیز ارائه می‌شود. یک انباردار در این کشور 31 درصد بیشتر از انباردار در ایران درآمد دارند. در نظر داشته باشید افرادی که در زمینه تبلیغات و همین‌طور محیط های گرافیکی فعالیت می‌کنند، در کشور نروژ می‌توانند به حقوق خوبی دست یابند؛ در این کشور شرایط خوبی برای چنین افرادی فراهم شده است و خوشبختانه در داخل این کشور نیروی متخصص کمی در زمینه های گرافیکی دیده می‌شود پس این یک برگ برنده برای کسانی است که قصد دارند به درآمد خوبی در کشور نروژ دست یابند. شرایط مهاجرت به کشور نروژ روز به روز بهتر می‌شود. سابقه های کاری مرتبط در این کشور بر اساس بودجه های مشخصی ارزیابی می‌شوند و تجربه های کاری می‌تواند فضای خوبی در زمینه ایجاد شغل فراهم سازد. میانگین درآمد در کشور نروژ 56 درصد بیشتر از ایران تعیین شده است این در حالی است که هزینه زندگی در این کشور 26 درصد از ایران بیشتر است. 


اخذ اجازه کار در کشور نروژ از سوی دولت این کشور کار چندان دشواری نیست؛ حال اگر سابقه کاری شما بالاتر باشد این مسیر برای شما هموارتر است. برای کاریابی در کشور نروژ باید بررسی های مشخصی صورت بگیرد. در این کشور فضای کاریابی به صورت روتین شکل گرفته و دیگر سختی های گذشته در این زمینه دیده نمی‌شود.

ویزای کار در کشور نروژ به صورت یک ویزای پیشنهاد شغلی است که مربوط به رشته تحصیلی شما بوده و فرد می‌بایست پیش از اینکه ویزای کار این کشور را درخواست دهد باید در جهت یافتن شغل مورد نظر خود دقت نماید و شغلی که با تخصص وی سازگار است انتخاب کند؛ سپس پیشنهادی از سوی کارفرما ارائه می‌شود که وی می‌تواند توسط این پیشنهاد، ویزای کاری یک سال کشور نروژ را اخذ نماید، او اجازه دارد تا 5 سال ، هر ساله ویزای خود را تمدید کند. در نظر داشته باشید که در این زمینه آنچه بسیار مهم است، سابقه کاری شما است. پس از سه سال کار در کشور نروژ می‌توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید؛ درخواست شما ارزیابی شده و مشخص می‌شود که آیا شرایط ادامه زندگی در این کشور را دارید یا خیر.

در نظر داشته باشید که سایت های کاریابی زیادی هستند که برای یافتن شغل مناسب در کشور نروژ برای شما فراهم شده‌اند، این سایت ها به شما کمک می‌کند که شغل هایی که شانس بیشتری برای شما دارد را پیدا کنید.

ویزای جستجوی کار از دیگر گزینه های پیش روی افراد است به این صورت که شما می‌توانید به مدت 6 ماه در این کشور مشغول به یافتن شغل مورد نظر خود شوید، در طول این مدت می‌توانید با کارفرمایان زیادی صحبت کنید و به این ترتیب شرایط شما برای یافتن شغل مورد نظرتان کمی بهتر می‌شود. در نظر داشته باشید که با داشتن ویزای کار کشور نروژ، اجازه دارید به سادگی همسر و فرزندان خود را با خود همراه کنید.

برای داشتن ویزای کاریابی کشور نروژ، باید مدارکی دال بر داشتن نوع مهارت خاص شما در رشته مورد داشته باشید. باید از نظر نخصص نیز در وضغیت خوبی باشید.

سابقه کاری در این مسیر اهمیت زیادی دارد، در واقع فرد باید حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشد.

داشتن مدرک تحصیلی می‌تواند از دیگر المان های تعیین کننده برای ورود به کار در کشور نروژ باشد؛ به طور کلی در این زمینه مدرک تحصیلی لیسانس بسیار مهم است یعنی با تکیه بر دیپلم، شانس شما برای ورود به کار در این کشور بسیار پایین می‌آید.

داشتن تمکن مالی از دیگر بخش هایی است که برای اخذ ویزای کار کشور نروژ بسیار مهم است، در واقع میزان بودجه شما باید به اندازه‌ای باشد که از پس هزینه های زندگی بر‌آیید و همچنین بتوانید با حقوق کم نیز زندگی خوبی داشته باشید. پس موجودی شما برای اخذ ویزای کار کشور نروژ، قطعاً ارزیابی می‌شود و باید مبلغ مشخصی را پوشش دهد.

 

 

 

هزینه زندگی با سبک زندگی شما رابطه مستقیمی دارد و به طور متوسط میزان درآمد و هزینه در هر یک از شهرهای کشور نروژ با هم فرق دارد. کشور نروژ یکی از کشورهای ثروتمند در دنیا است و البته در لیست کشورهای گران قیمت نیز قرار دارد، هزینه زندگی در این کشور قطعاً ارزان نخواهد بود. فرض کنید شخصی بخواهد شهر اسلو را برای زندگی انتخاب نماید، در این صورت به میزان 36 درصد مالیات باید به دولت این کشور پرداخت کند. در صورتی که فرد مجرد باشد، نیاز به 10 هزار کرون هزینه زندگی در این کشور دارد. حال اگر فرد بخواهد در این شهر خانه اجاره نماید باید در ماه حدود 5 هزار کرون هزینه برای اجاره منزل در نظر داشته باشد. اینترنت نامحدود در این کشور در ماه 466 کرون است. متوسط هزینه های رفت و آمد در این کشور ماهیانه حدود 600 کرون ارزیابی شده است و سایر هزینه های جانبی در این کشور حدود 600 کرون است. هزینه تحصیل در این کشور شامل کتاب و جزوات و منابع دانشگاهی تقریبا 1500 الی 2000 کرون در نظر گرفته شده و هزینه های اجاره خوابگاه بین 3500 الی 4000 کرون است و هزینه خورد و خوراک نیز در کشور نروژ بین 3500 الی 4000 کرون تعیین شده است.

 • قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور نروژ به شرح زیر است:
 • برنج (1کیلوگرم) 25.12 کرون نروژ
 • شیر(بطری 1 لیتری) 17.57 کرون نروژ
 • تخم مرغ (بسته 12تایی) 37.11 کرون نروژ
 • پنیر محلی(1 کیلوگرم) 103.12 کرون نروژ
 • قرص نان سفید تازه(500 گرم) 25.12 کرون نروژ
 • سینه مرغ (بدون استخوان و بدون پوست1 کیلوگرم) 116.53 کرون نروژ
 • گوشت گاو (1 کیلوگرم)234.83 کرون نروژ
 • سیب(1کیلوگرم) 26.78 کرون نروژ
 • موز (1 کیلوگرم) 23.53 کرون نروژ
 • پرتقال(1 کیلوگرم) 24.38 کرون نروژ
 • گوجه(1 کیلوگرم) 32.59 کرون نروژ
 • سیب زمینی (1 کیلوگرم) 19.47 کرون نروژ
 • پیاز (1 کیلوگرم) 20.74 کرون نروژ
 • کاهو(1 سر) 20.56 کرون نروژ
 • آب (بطری 1.5 لیتری) 21.15 کرون نروژ
 • پاکت سیگار (مارلبورو) 116.00 کرون نروژ

کشور نروژ یک کشور بسیار ثروتمند است و رفاه اقتصادی بالایی که در آن دیده می‌شود.

اقتصاد کشور نروژ رشد چشمگیری از زمان انقلاب صنعتی تا به امروز داشته است. اقتصاد این کشور بسیار وابسته به منابع طبیعی آن است. در این کشور رکن اصلی اقتصادی در مسیر نفت خام و گاز طبیعی و معدن و آب شیرین دیده می‌شود. از دیگر بخش های مهم اقتصادی کشور نروژ، صنایع پتروشیمی است؛ صنایع پتروشیمی در این کشور شامل اکتشاف و استخراج است. این کشور یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های غیرخاورمیانه‌ای نفت و گاز طبیعی در دنیا است. 

کشاورزی در کشور نروژ رونق بالایی دارد. به طور کلی کشور نروژ یکی از آزادترین کشورها در زمینه سرمایه گذاری است.

این کشور توانسته بخش های صنعتی خود را به رشد بیش از 77 درصد برساند.

کشور نروژ توسط دریا احاطه شده است و به این ترتیب بسیاری از مردم کشور نروژ به ماهیگیری مشغول می‌شوند، چرخه های اقتصادی از طریق صادرات آبزیان این کشور نیز به رشد خوبی رسیده است.

در این کشور حدود 3 درصد از اقنصاد کشور را، کشاورزی، و پس از آن 21.1 درصد را صنعت شکل می‌دهد؛ اما بزرگترین سهم اقتصادی در کشور نروژ از خدمات (76 درصد) حاصل می‌شود. در نظر داشته باشید که محصولات وارداتی در کشور نروژ، ماشین آلات ، تجهیزات و مواد شیمیایی هستند. هزینه زندگی در کشور نروژ به طور کلی از ایران بیشتر است.


در این کشور امنیت اقتصادی خوبی در فضای بانکداری دیده می‌شود؛؛ ارزیابی ها نشان داده است که اقتصاد در کشور نروژ دسته‌بندی های مشخصی دارد و دولت این کشور توانسته با ایجاد زیرساخت های مطمئن در زمینه اقتصادی و بانکی، رشد خوبی فراهم سازد. در این کشور نظام اقتصادی و همچنین توانگری خوبی دیده می‌شود و مشخص است که مردم کشور نروژ، اغلب سعی می‌کنند سرمایه گذاری های وسیعی در زمینه ثبت شرکت داشته باشند. اقتصاد کشور نروژ بر اساس تجهیزات مختلف ارزیابی شده و فضای اقتصادی خوبی در این کشور فراهم شده است. این کشور توانسته برای افرادی که قصد دارند سرمایه گذاری به صورت مستقیم داشته باشد نیز فضای اقتصادی خوبی ایجاد کند. ساخت و ساز در کشور نروژ از نظر اقتصادی رتبه بالایی دارد، این کشور اقتصاد کل خود را چند منظوره اعلام کرده است و همه چیز برای سرمایه گذاری های اقتصادی و مالی فراهم است.اقتصاد کشور نروژ بر اساس میزان تولید و شرایط صادرات دسته‌بندی می‌شود و در بخش خدمات، این کشور به امنیت اقتصادی خوبی رسیده است؛ این کشور رتبه دوم را در صنعت در سال 2011 به خود اختصاص داده است.

قانون در کشور نروژ آنقدر مهم است که گاهاً یک آشغال ریختن ساده می‌تواند شما را به زندان بیاندازد، پس پیشنهاد می‌شود قانون در این کشور را جدی بگیرید. به طور کلی در کشور نروژ هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند؛ بانوان در کشور نروژ از نظر امنیتی در یک فضای بسیار ایمن هستند. اینطور که مشخص شده است امنیت در کشور نروژ دسته‌بندی های مشخصی دارد و در صورتی که فردی مسائل امنیتی کشور نروژ را به درستی رعایت نکند قطعاً آسیب خواهد دید.

برای اخذ اقامت کشور نروژ، باید سعی کنید یکی از روش هایی که با شرایط شما سازگارتر است را انتخاب کنید؛ اما اگر قصد دارید همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه نمایید، باید کمی دقیق تر باشید در این مسیر اغلب سرمایه گذاری و همینطور خرید ملک می‌تواند به شما کمک زیادی کند. در صورتی که بتوانید با ویزای کار به کشور نروژ ورود داشته باشید نیز شرایط براای شما به طور دقیق فراهم می‌شود. شما با هر ویزایی که به کشور نروژ ورود کنید باید حداقل 6 ماه ( گاهاً یک سال) در این کشور اقامت داشته باشید و در طول یک سال شرایط شما ارزیابی می‌شود، در صورتی که همه چیز درست باشد به سادگی این امکان را خواهید داشت که برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست اقامت دهید. چندین نکته در این زمینه وجود دارد که بررسی می‌کنیم:

شما باید از نظر مالی وضعیتی خوبی داشته باشید؛ در این مورد اغلب سرمایه نقد شما بررسی می‌شود و در صورتی که قرار است همسر و فرزندان خود را نیز همراه کنید، بهتر است این موضوع را جدی بگیرید؛ حقیقت این است که کشور نروژ یک کشور گران قیمت است و شما بدون داشتن سرمایه کافی به زودی مجبور به ترک این کشور خواهید شد.

مورد دیگر سابقه‌ی کاری شما است که بسیار مورد اهمیت قرار گگرفته و بررسی می‌شود. اقامت دائم کشور نروژ پس از 5 سال ارائه می‌شود.

کشور نروژ از دسته کشورهایی است که می‌تواند یک فضای خوب گردشگری را نیز مهیا سازد و در این کشور، همه چیز برای زندگی های مدرن فراهم شده است.

اقامت دائم کشور نروژ با پاسپورت این کشور تفاوت دارد.


پیش از اینکه ویزای ازدواج کشور نروژ صادر شود، نیاز است که شرایط ازدواج به طور دقیق فراهم شود.

اول اینکه باید مدرکی دال بر هویت قانونی فرد خارجی ارائه شود و این موضوع نیاز به ارائه پاسپورت معتبر دارد،

ازدواج باید واقعی باشد و  بدون هیچ نوع سوء نیتی شکل بگیرد؛ این موضوع نیاز به اثبات دارد و بسیار مهم است.

ازدواج باید در وضعیت رضایی و داوطلبانه باشد و هیچ نوع اجبار یا تحمیلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

شخص نباید ممنوع‌الورود به کشور نروژ باشد و مممنوعلورود به کشور نروژ باشدئدتدتدمو این موضوع از طریق ارزیابی های شهروندی بررسی می‌شود.

هیچ یک از دو طرف در حین ازدواج نباید متأهل باشند؛ و در صورتی که از ازدواج قبل صاحب فرزند هستند، می‌بایست تمام مراحل قانونی و تقسیمات اموال به طور دقیق طی شود.

در نظر داشته باشید که شما برای ازدواج با یک فرد از تبعه کشور نروژ باید از نظر مالی، در  وضعیت خوبی باشید. تمکن مالی در این مسیر بسیار مهم بوده و در صورتی که فرد از تبعه کشور نروژ از نظرمالی و مسکن دچار مشکل باشد، عملاً ازدواج شما پر از ریسک خواهد بود؛ در هر صورت پس از 3 سال زندگی مشترک با همسر خود، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کشور نروژ اقدام کنید. اجاره خانه در کشور نروژ بستگی به شهری که قرار است در آن زندگی کنید دارد؛ متراژ و امکانات منزل نیز در این امر بسیار مهم هستند؛ به عنوان مثال، شما برای اجاره‌ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اسلو، باید ماهیانه 11.791.67 کرون کنار بگذارید؛ این در حالی است که اگر قصد اجاره‌ی آپارتمانی 3 خوابه در مرکز این شهر را داشته باشید، هزینه‌ی شما به 19.998.26 کرون افزایش می‌یابد؛ اما اگر به دنبال کم کردن هزینه های خود هستید، می‌توانید به سراغ خانه های خارج از مرکز شهر بروید، به‌طور حدودی هزینه اجاره‌ی ماهیانه‌ی خانه ای با یک اتاق خواب در خارج از مرکز شهر، 9.466.67 کرون و اتاقی با 3 اتاق با وضعیت مکانی مشابه، 15.684.21 کرون است.

این کشور یک سری خانه های ارزان نیز برای دانشجویان در نظر دارد که می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که از نظر هزینه، وضعیت خوبی ندارند اما دوست دارند مستقل باشند.

شما به عنوان یک خارجی، هیچ محدودیتی در خرید خانه در این کشور نخواهید داشت؛ اتفاقا دولت این کشور یک سری وام جهت خرید خانه نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان مثال شما برای خرید خانه‌ای در مرکز شهر اسلو، برای هر متر مربع، باید 76.544.88 کرون و برای خرید خانه‌ای در خارج از مرکز این شهر، برای هر متر مربع حدودا  55.730.77 کرون در نظر داشته باشید.

به طور کلی سه نوع ثبت شرکت در کشور نروژ دیده می‌شود که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود است. راه اندازی و ثبت شرکت محدود خصوصی در کشور نروژ، از مواردی است که بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد

این نوع شرکت ها برای اهداف کوچک با میزان بودجه کمتر هستند؛ برای آغاز آن بهتر است به اندازه 30 هزار کرون سرمایه اولیه وجود داشته باشد؛ این پول حدود 4 هزار یورو است. در نظر داشته باشید که شما برای ثبت شرکت در کشور نروژ از نوع خصوصی، می‌بایست یک سهام‌دار داشته باشید و شرکت شما نیاز به هیئت سرپرستی دارد. در نظر داشته باشید که حدود پنجاه درصد از اعضای این شرکت می‌بایست مقیم کشور نروژ باشند.

در صورتی که هدف شما بزرگتر است، می‌بایست قالب های استانداردی از شرکت های محدود عمومی داشته باشید؛ میزان سرمایه‌ای که در این مسیر نیاز است بیش از 1 میلیون کرون است که می‌تواند به‌صورت اشتراکی نیز صورت بگیرد. این نوع شرکت نیز نیاز به حداقل یک سهام‌دار دارد و البته باید 50 درصد از اعضای این شرکت مقیم کشور نروژ باشند.

مزایای ثبت شرکت در کشور نروژ، این است که شما اجازه دارید به تمام اروپا دسترسی داشته باشید، پس از یک سال می‌توانید برای خود و خانواده خود اقامت کشور نروژ را اخذ نمایید؛ پس از 3 سال می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید، می‌توانید حساب بانکی افتتاح کنید و امکان درخواست پاسپورت کشور نروژ پس از 5 سال برای شما وجود دارد.

ثبت شرکت در کشور نروژ یکی از بی‌خطرترین روش‌ها است. شرکت های بزرگ در کشور نروژ اجازه می‌دهند که افراد سرمایه گذار خارجی، به عنوان نماینده شرکت مادر در کشور نروژ مشغول به کار شوند.

شرکت های خصوصی در کشور نروژ یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسب و کار های کوچک هستند.

انتخاب نام مناسب برای ثبت شرکت در کشور نروژ بسیار مهم است ؛ نام نباید تکراری باشد و نباید از اسامی غیر ضروری انتخاب شده باشد؛ شایان ذکر است کشور نروژ، از بهترین کشورهایی است که فضای سرمایه گذاری های مطلق را فراهم ساخته است.

شما برای مهاجرت به کشور نروژ می‌توانید ویزای سرمایه گذاری داشته باشید، ویزای سرمایه گذاری از نوع ثبت شرکت در کشور نروژ در سه شاخه تقسیم شده است و عموماً نوع شرکت خصوصی می‌تواند بهترین گزینه محسوب شود. در نظر داشته باشید که این نوع شرکت ها اغلب برای سرمایه های کم و یا متوسط گزینه خوبی هستند.

ویزای کار کشور نروژ سبب می‌شود که افراد بتوانند با سابقه کاری خود به سادگی به کشور نروژ وارد شوند. ویزای کار این کشور می‌تواند برای جوانانی که حرفه خاصی دارند بهترین گزینه باشد.

نوع دیگر ویزای کشور نروژ، ویزای ازدواج است؛ در این ویزا شرایط خاصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و کسانی که از این ویزا استفاده می‌کنند می‌توانند به اقامت دائم کشور نروژ امیدوار باشند؛ در اخذ این ویزا، ارائه‌ی نامه تمکن مالی اهمیت بالایی دارد.

ویزای کارآفرینی می‌تواند برای نخبگان گزینه خوبی باشد، این ویزا برای شرایطی است که افراد می‌توانند با ارائه یک طرح کاری کلی، شرایط خوبی برای خود فراهم سازند، از یاد نبرید که ویزای کارآفرینی کشور نروژ از دسته ویزاهایی است که می‌تواند امکان اقامت دائم را در صورت داشتن طرح توجیه اقتصادی، به سادگی فراهم کند.ویزای تحصیلی کشور نروژ را جدی بگیرید! دانشگاه های کشور نروژ بسیار وسیع و ایده‌آل هستند، در این کشور، فضا برای اخذ ویزای تحصیلی به چندین شکل دیده می‌شود و مبرهن است که دولت کشور نروژ در زمینه صدور ویزای تحصیلی شرایط خوبی را ایجاد کرده است. شما با اخذ ویزای تحصیلی کشور نروژ می‌توانید وارد فضای کار و درآمدزایی شوید 
نظام بهداشت و درمان در کشور نروژ به طور کلی رایگان اعلام شده است. در نظر داشته باشید که در این کشور شما مبلغی را به عنوان سقف بیمه سالانه پرداخت می‌کنید که می‌توانید از تمام شرایط بیمه‌ای استفاده کنید. البته شما برای این‌که بتوانید از خدمات دندانپزشکی نیز استفاده کنید، می‌بایست هزینه اضافه تری پرداخت کنید. 

در نظام بهداشت نروژ، شرایط درمانی خوبی دیده می‌شود. نروژ یکی از کشورهایی است که به چشم و بینایی و شنوایی سنجی اهمیت می‌دهدخدمات بانکی در نروژ نسبت به سایر کشورها وضعیت بهتری دارد. نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته وضعیت بانکداری را به نفع سرمایه گذاران خارجی نیز پیش ببرد. خدمات بانکی در نروژ برای مسلمانان شرایط خوبی را لحاظ کرده است. در این کشور برای خرید خانه و ماشین به خارجیان وام داده می‌شود.


افراد با داشتن پاسپورت نروژ می‌توانند به 166 کشور بدون ویزا رفت و آمد داشته باشند. در این کشور شرایط برای اخذ پاسپورت پس از 7 الی 10 سال زندگی به طور دقیق فراهم شده است.


یکی از فرهنگ های مشترک ایران و نروژ آداب و رسوم احوال‌پرسی در این کشور است که به صورت ارتباط چشمی و دست دادن است.

دعوت شدن به مهمانی در نروژ اغلب به صورت تماس تلفنی صورت می‌گیرد؛ چیزی که در ایران نیز رواج دارد.

کار در کشور نروژ نیز از قوانین مشابه ایران برخوردار است.

1 ژانویه در نروژ روز سال نو محسوب می‌شود، در این تاریخ مردم نروژ سعی می‌کنند دور هم جمع شوند و برای خوشبختی جوانان دم بخت و سلامتی بیماران دعا کنند. 

6 فوریه در نروژ روز ملی است؛ این روز تعطیل رسمی است اما با مناسبت های شهری همراه نیست.

21 فوریه در نروژ تولد پادشاه هارالد است، در این تاریخ افراد سعی می‌کنند به تاریخ کشور نروژ، گذری بزنند.

8 می در نروژ روز آزادی است، در این روز افراد سعی می‌کنند دور هم جمع شوند و درخواست خود مبنی بر آزادی بیشتر را اعلام نمایند.

7 ژوئن روز اتحادیه استقلال در نروژ به شمار می‌رود؛ در این روز در جوامع شهری، یک سری مراسم سخنرانی برگزار می‌شود.

24 دسامبر شب کریسمس در نروژ است و بهترین جشن در این کشور را به خود اختصاص می‌دهد؛ در این شب مردم لباس های شب نما با رنگ های نارنجی و سفید و سبز به تن می‌کنند و در خیابان ها مشغول به پایکوبی و شادی می‌شوند.

31 دسامبر در نروژ، شب سال نو است، در این شب افراد به منزل بزرگان فامیل می‌روند و خود را برای یک دورهمی خوب آماده می‌کنند.


دین رسمی مردم نروژ مسیحی است. در این کشور حدودا 3 درصد  از مردم به دین اسلام گرایش دارند و مراکز شیعه زیادی دیده می‌شود. مذهب کشور نروژ، آزاد بوده و هر کس خود می‌تواند انتخاب کند به چه دینی اعتقاد داشته باشد.


پارک ویگلند، یک نمایشگاه دائمی از آثار مجسمه ساز برجسته نروژی ،گوستاو ویگلند است. این پارک شهرت زیادی دارد و دارای موزه و کافه و فروشگاه های بی نظیری است. این پارک توانسته در یک مدت طولانی رتبه بالایی در گردشگری را برای خود فراهم سازد.

موزه کشتی واکینگ ها یکی از دیدنی های نروژ است که بین گردشگران ایرانی، از شهرت زیادی برخوردار است؛ این موزه، قایق و کشتی های غول پیکر زیادی داشته و بیشتر جنبه‌ی تاریخی دارد.


کلیسای اورنس یکی از مشهورترین کلیساهای نروژ محسوب می‌شود که زمان ساخت آن به قرن 12 باز می‌گردد؛ این کلیسا بسیار زیبا طراحی شده و دارای محیطی بکر است.

موزه اسکی هولمنکولن قدیمی ترین موزه و پیست اسکی این کشور بوده و از محبوب ترین مکان های گردشگری برای توریست ها است. این موزه بر روی بام یک ساختمان قرار دارد.


بریگن از دیگر محله های قدیمی در نروژ است که دارای ساختمان های رنگارنگ و رستوران و کافه های متنوع است. این محله قدیمی در نروژ، برای بازدید های گروهی بسیار جذاب است.

جزیره لوفوتن یکی از دیدنی های عجیب در نروژ است که دارای فضای عالی غذاخوری برای توریست ها است، در این جزیره می‌توانید بر روی تپه های شنی غذا سرو کنید.

برای اینکه از هزینه حمل و نقل در نروژ اطلاع دقیق تری داشته باشید، مثال های عددی در این بخش لحاظ کرده‌ایم. شما برای بلیط یکطرفه، 36.00 کرون و برای گذر ماهیانه، 736 کرون باید در نظر داشته باشید.

تعرفه‌ای که برای مبدا تاکسی در نظر گرفته می‌شود 85.00 کرون، تاکسی در وضعیت یک کیلومتری 14.00 کرون و تاکسی انتظار یک ساعته نیز دارای تعرفه معمولی 458.00 کرون است. هزینه‌ی بنزین در کشور نروژ برای یک لیتر حدود 15.63 کرون است.

نظام خانواده در نروژ بسیار مهم و قابل احترام است. شما برای تشکیل خانواده در نروژ نیاز به ازدواج ندارید

زنان در نروژ مانند آقایان مشغول تجارت و کار هستند و از حقوق برابر با آقایان برخوردار هستند؛ در این کشور به بانوان خانه دار حقوق داده می‌شود‌.

در نروژ برابری و مساوات بسیار مهم است، اصول دموکراتیک در نروژ دیده می‌شود که فرهنگ و پایه و اساس خوبی دارد. مردم این کشور بسیار مهربان هستند و به مدرک تحصیلی شما بسیار اهمیت می‌دهند.

مردم نروژ علاقه زیادی به سادگی دارند و تجمل و تظاهر در این کشور به ندرت دیده می‌شود. صداقت و وفاداری از ویژگی‌های بارز نروژی ها است.

در این کشور برای خوشامدگویی، افراد با هم دست می‌دهند و ارتباط چشمی برقرار می‌کنند.

مردم این کشور بسیار خودمانی و ساده هستند ؛ به طور کلی سادگی در بین مردم نروژ یک اصل مهم است.


گل و هدیه در نروژ یک موضوع بسیار مهم در مهمانی رفتن است و شما برای اینکه بتوانید ارتباط خوبی با میزبان برقرار کنید، باید این مورد را رعایت نمایید.

ادبیات در نروژ بسیار مهم است به طوری که اغلب بانوان در نروژ سعی می‌کنند به شعرخوانی مشغول باشند؛ این کشور در زمینه نقاشی و موسیقی نیز رشد خوبی داشته است.

ورزش های زمستانی در نروژ بیشترین شهرت را دارند، به عنوان مثال در این کشور اسکی های نوردیک یکی از ورزش های ابداعی محسوب می‌شود که طرفداران زیادی دارد.

اسکی پرش، اسکی تلمارک و اسکیت سرعت از دیگر ورزش هایی است که در نروژ دیده می‌شود؛ این ورزش ها به رتبه های جهانی نیز رسیده‌اند.

در نروژ اگر می‌خواهید به کسی گل هدیه دهید، بهتر است با دست راست خود گل را به سمت فرد بگیرید؛ در نظر داشته باشید هدیه دادن گل در این کشور یک امتیاز مهم محسوب می‌شود اما با دست چپ داده شود، معنی خوبی ندارد.

مردم کشور نروژ خرافات را به میزان زیادی کمتر کرده‌اند اما هنوز اعدادی مانند 7 و 13 در این کشور اعداد بد یمن محسوب می‌شوند و معنی خوبی ندارند.

مردم برای خرید ملک در کشور نروژ در ابتدا دعا می‌کنند. در قوانین خرید خانه نیز در این کشور خرافات زیادی دیده می‌شود.این‌که مردم کشور نروژ قانونمند هستند به معنی بد اخلاقی آن ها نیست ، مردم این کشور بسیار مهربان هستند.

در نروژ استفاده از نان و سیب زمینی زیاد دیده می‌شود اما به این معنی نیست که آن‌ها چیز دیگر نمی‌خورند.

در این کشور عدم سرو ناهار شایعه ای بیش نیست؛ مردم نروژ سعی می‌کنند ناهار را در یک وعده کوچک سرو کنند.

دعوت ها در نروژ به صورت کلامی صورت می‌گیرد اما این موضوع به معنی مرسوم نبودن دعوت در این کشور نخواهد بود.


در کشور نروژ شام خوردن پس از ساعت 8 شب بسیار کم دیده می‌شود.

مردم نروژ در کسب و کار بسیار وقت شناس هستند و تأخیر در این کشور ممنوع است و نوعی بی‌احترامی تلقی می‌شود.

مردم کشور نروژ همیشه سعی می‌کنند نوع پوشش خود را هماهنگ شده انتخاب کنند؛ استفاده از رنگ های عجیب در این کشور ممنوع است.

شرایط اقامت در کشور نروژ برای افراد خلافکار بسیار دشوار است و موارد ممنوع زیادی وجود دارد.

در این کشور در زمان صرف غذا صحبت در مورد کار ممنوع است.

اجاره خانه در شهر اسلو کشور نروژ، نباید از یک حداقل سرمایه تعیین شده کمتر باشد.

در صورتی که حرفه خاصی ندارید، کار در کشور نروژ با حقوق بالا جرم محسوب می‌شود.

کشور نروژ یک کشور بسیار امن است و نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین اعلام شده است.

یکی از قوانین بسیار مهم و مشترک با ایرانیان این است که مردم نروژ پیش از میزبان شروع به صرف غذا نمی‌کنند.

در این کشور قوانین کلامی در زمینه کاری نیز مشابه ایران است.


برای دریافت گواهینامه باید در یکی از آموزشگاه های رانندگی این کشور ثبت نام نمایید.

شما باید ساعت مشخصی از آموزش عملی رانندگی در نروژ را بگذرانید که اغلب در شهر و جاده و ... صورت می‌گیرد این موضوع بستگی به تشخیص مربی دارد.

رانندگی در شب و آشنایی با خطرات آن از دیگر بخش های موجود است. نیاز است که در برف و یخ و شرایط جاده لغزنده رانندگی داشته باشید.

ایمنی در رانندگی و آموزش کمک های اولیه به صورت عملی و تئوری فراهم می‌شود

در نهایت نیاز به رانندگی طولانی مدت در جاده خواهید داشت.

در صورتی که همه این مراحل را پشت سر گذاشتید و آزمون عملی و تئوری شما به موفقیت به پایان رسید، می‌توانید گواهینامه این کشور را دریافت کنید.

یکی از موضوعات بسیار مهم در رانندگی در نروژ، یادگیری حداقل سرعت رانندگی است؛ در واقع شما باید سرعت خود را از یک حدی کمتر نکنید. در نظر داشته باشید که در نروژ جاده ها باریک و اغلب کوهستانی هستند و مسیر های پر پیچ و خم نیز در این کشور زیاد دیده می‌شود پس شما باید سعی کنید در رانندگی مسائل مختلفی را رعایت کنید.

جریمه رانندگی در نروژ بسیار بالا است؛ در کشور نروژ سختگیری های زیادی در زمینه رانندگی دیده می‌شود و همه مردم در این کشور باید سعی کنند قوانین به روز و جدید را بررسی و رعایت کنند.

آدرس سفارت نروژ در تهران، فرمانیه ،نبش خیابان سنبل پلاک 54 قرار دارد

کنسولگری ایران در شهر اسلو قرار دارد و زمان کاری از 8 صبح تا 14 اعلام شده است برخی از روزها این تایم به 16 نیر می‌رسد. 


مردم کشور نروژ از لباس های ساده استفاده می‌کنند و لباس های مجلل در این کشور بسیار کم دیده می‌شود، به طور کلی در این کشور تجمل گرایی یک امتیاز منفی است.

نروژ از دسته کشورهایی است که حجاب را آزاد دانسته است اما مردم این کشور اغلب ساده پوشی را می‌پسندند.


نروژ در غرب شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. این کشور از نظر مساحت، یک چهارم ایران است. نروژ در نیمکره اروپای شمالی قرار دارد و از جمله کشورهایی است که امید به زندگی در آن بالا است. پایتخت نروژ شهر اسلو است. جمعیت نروژ بالغ بر 5 میلیون نفر است. یکی از شهرهای بسیار مهم نروژ، شهر برگن است که دارای دیدنی های زیادی است. کشور نروژ یک کشور کوهستانی محسوب می‌شود که آب و هوای سردی دارد؛ در این کشور شاهد تغییر دمای شدید هوا هستیم.

بخش های جنوبی نروژ نسبت به سایر بخش ها، آب و هوای معتدل تری دارد، بخش های شمالی این کشور، هوایی سرد و یخبندان دارد و دما در این قشمت از منفی 4 تا 17 درجه زیر صفر خواهد بود. در نظر داشته باشید که در بخش شمالی نروژ 6 ماه شب است و شش ماه روز. نروژ دارای جنگل های انبوه است و چوب درختان در این کشور منبع درآمد خوبی برای اقتصاد است. کشور نروژ یک کشور گردشگری محسوب می‌شود و آگوست بهترین ماه برای بازدید از دیدنی های این کشور زیبا است. طبیعت نروژ در فصل تابستان بسیار زیبا است.

مساحت کشور نروژ 385155 کیلومتر مربع اعلام شده و حدودا 70 درصد از خاک کشور نروژ را سرمای شدید پوشانده است به طوری غیر قابل سکونت است. 

اختلاف زمانی نروژ با ایران 2 ساعت و نیم عقب تر اعلام شده است. مردم کشور نروژ به زبان نروژی صحبت می‌کنند و واحد پول این کشور کرون است.

در صورتی که به دنبال ورزش های برفی در نروژ هستید، بهترین دوران برای سفر شما فصل زمستان است؛ این کشور بهترین فضای بازی های زمستانی را فراهم ساخته است.

پنیر قهوه‌ای یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در نروژ است. این پنیرها با ماده قهوه‌ای طعم دهی شده و برش های نازکی بر روی آن‌ها زده می‌شود.

خاویارهای تیوبی از دسته غذاهای آماده و زود حاضر در نروژ هستند که طعم بسیار خوبی دارند. این غذاها برای کوهنوردی و طبیعت بسیار مناسبند.

مردم نروژ علاقه زیادی به ترشی شاه ماهی دارند، این ترشی با ماهی های آب پز، دودی و کبابی و سرخ شده تهیه می‌شود و در رستوران های نروژ عرضه می‌شود. این غذا با سس های سرکه ای ساده و سس گوجه و خردل سرو می‌شود.

کلاد بری نوعی دسر در نروژ است شود که در آن از خامه و تمشک استفاده می‌شود و در تابستان طرفداران زیادی دارد.

وافل نروژی به قطعه های خوشمزه قلبی گفته می‌شود که با مربا سرو شده و ترد و برشته هستند. این وافل ها اغلب از آرد و آب و تخم مرغ و شکر تهیه می‌شود.

مردم کشور نروژ علاقه زیادی به سالمون دارند؛ این ماهی هم به صورت نمکی و هم به صورت دودی و در هوای سرد  سرو می‌شود و طعم دل انگیزی دارد. 

مردم کشور نروژ به هات داگ نیز علاقه دارند؛ این غذا در این کشور، سنتی بوده و در دکه های اغذیه ای نروژ به فروش می‌رسد. از این غذا در شب های کریسمس استفاده می‌شود.

لفشا یکی از غذاهای سنتی نروژ است که در تعطیلات کریسمس استفاده می‌شود و از خمیرهای آردی و یا سیب زمینی و کره پخته در آن استفاده می‌شود. 

لوتیفسک خوراک ماهی ژله ای است که بسیار معروف است، این غذا در رستوران های گران قیمت نروژ سرو شده و از ماهی های دریایی قدیمی تهیه می‌شود؛ لوتیفسک غذایی بسیار خوش طعم است و دستور طبخ پیچیده‌ای دارد.


مطالب مرتبط