x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

زندگی در نروژ

کشور نروژ یکی از بهترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌رود و جزء کشورهای ثروتمند و البته گران قیمت در اروپا محسوب می‌شود. اقتصاد نروژ از زمان انقلاب صنعتی تا به امروز پیشرفت بسیار زیادی داشته است. مردم از زندگی در این کشور رضایت بالایی دارند و امید به زندگی در نروژ بسیار زیاد است. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا اطلاعات کاملی از زندگی در این کشور در اختیار شما قرار دهیم.

مقدمه

زندگی در نروژ

نروژ که در شمال غربی اروپا در شبه جزیره حوزه اسکاندیناوی واقع شده است؛ یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته‌ در اروپا محسوب می‌شود. همان طور که گفته شد؛ اقتصاد این کشور پیشرفت خوبی داشته است و در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد؛ به همین جهت مردم در این کشور از امکانات رفاهی و تفریحی فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند؛ از این رو زندگی در نروژ آرزوی بسیاری از افراد در سراسر جهان است. برای مهاجرت به نروژ و زندگی در این کشور نیاز است که کمی با کشور نروژ آشنا شویم.

نروژ در همسایگی سوئد، فنلاند، روسیه قرار دارد. شهر اسلو پایتخت این کشور محسوب می‌‌شود. زبان رسمی در این کشور، زبان نروژی است؛ اما اکثر مردم در این کشور می‌توانند به زبان انگلیسی هم صحبت کنند. نروژ حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد. در این کشور 83 درصد مردم، مسیحی هستند. واحد پول در نروژ، کرون نروژ است. حتی برای سفر به نروژ برای مدت کوتاهی هم خوب است که آشنایی اندکی با این کشور داشته باشید. در ادامه به طور کامل به این کشور، هزینه ها، قوانین و به طور کل زندگی در نروژ می‌پردازیم.

 از مهم‌ترین شهر‌های این کشور می‌توان از برگن، باروم، استاوانگر، تروندهیم نام برد.
نروژ یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین کشورها برای زندگی است.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با مشاوران ما در go2tr تماس حاصل فرمایید.

جغرافیای نروژ

جغرافیای نروژ

نروژ در غرب شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. این کشور از نظر مساحت، یک چهارم ایران است. نروژ در نیمکره اروپای شمالی قرار دارد و از جمله کشورهایی است که امید به زندگی در آن بالا است. پایتخت نروژ شهر اسلو است. جمعیت نروژ بالغ بر 5 میلیون نفر است. یکی از شهرهای بسیار مهم نروژ، شهر برگن است که دارای دیدنی های زیادی است. این کشور یک کشور کوهستانی محسوب می‌شود که آب و هوای سردی دارد؛ در این کشور شاهد تغییر دمای شدید هوا هستیم.

بخش‌های جنوبی نروژ نسبت به سایر بخش ها، آب و هوای معتدل‌تری دارد؛ بخش‌های شمالی این کشور، هوایی سرد و یخبندان دارد و دما در این قسمت از منفی 4 تا 17 درجه زیر صفر خواهد بود. در نظر داشته باشید که در بخش شمالی نروژ 6 ماه شب و شش ماه روز است. نروژ دارای جنگل‌های انبوه است و چوب درختان در این کشور منبع درآمد خوبی برای اقتصاد است. کشور نروژ یک کشور گردشگری محسوب می‌شود و آگوست بهترین ماه برای بازدید از دیدنی‌های این کشور زیبا است. طبیعت نروژ در فصل تابستان بسیار زیبا است.

مساحت کشور نروژ 385155 کیلومتر مربع اعلام شده و حدودا 70 درصد از خاک این کشور را سرمای شدید پوشانده است به طوریکه غیر قابل سکونت است. 

اختلاف زمانی نروژ با ایران 2 ساعت و نیم عقب تر اعلام شده است. مردم کشور نروژ به زبان نروژی صحبت می‌کنند و واحد پول این کشور کرون است.

در صورتی که به دنبال ورزش های برفی در نروژ هستید، بهترین دوران برای سفر شما فصل زمستان است؛ این کشور بهترین فضای بازی های زمستانی را فراهم ساخته است.

برای زندگی در نروژ به طور کامل با این کشور آشنا شوید.

حداقل حقوق

حداقل حقوق

نرخ بیکاری در کشور نروژ در حال حاضر، براساس سایت ons.gov.uk حدود 3.9 درصد اعلام شده است. کشور نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته آمار افراد شاغل را افزایش داده و به 2711.00 هزار نفر برساند. اکنون در این کشور، تعداد افراد بیکار نسبت به سال‌های گذشته بسیار کم‌تر است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور نروژ 69.90 درصد اعلام شده است و نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور نیز تنها 1درصد است که بسیار ناچیز است. میزان بهره‌وری در این کشور بر اساس نقاط شاخص، حدود 121.08 اعلام شده است. در این کشور، حدود 68400.00 پست خالی شغلی دیده می‌شود؛ رشد دستمزد در بیشترین حالت خود 8 درصد بوده است. دستمزد در تولید در کشور نروژ 103.90 تعیین شده است. بانوان و آقایان در کشور نروژ در سن 62 سالگی بازنشست می‌شوند. ارزیابی‌ها نشان می‌‌دهد که این کشور میزان دستمزد برای هر ماه را 45380.00 کرون اعلام داشته است. نرخ تغییر شغل در نروژ 0.50 درصد است. حدود 1916.10هزار نفر د این کشور در استخدام تمام وقت شده‌اند. نروژ یکی از کشور‌هایی است که توانسته رشد اقتصادی خود را در زمینه اشتغال‌زایی پیش ببرد. در این کشور حقوق افراد بر اساس مهارت آن‌ها تعیین می‌شود و کسانی که مهارت بیشتری دارند، اغلب می‌توانند درآمد بهتری داشته باشند. حقیقت این است که نروژ، لیستی از شغل‌هایی که در سال جدید می‌خواهد را در ابتدای سال اعلام می‌کند و این موضوع می‌تواند ورود به کار در کشور نروژ را کمی آسان‌تر کند. میزان حقوق در کشور نروژ چهارچوب‌های مشخصی دارد؛ به این صورت که سن فرد و نوع شغل در حقوق نهایی لحاظ می‌شود. از یاد نبرید که در کشور نروژ شما برای رسیدن به حقوق خوب، باید بر بستن قرارداد تأکید داشته باشید.

کشور نروژ یکی از کشورهایی است که در زمینه حداقل حقوق، به نفع کارگران و کارمندان عمل کرده است و رضایت در زمینه شغلی در این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر است.

میانگین درآمد

میانگین درآمد

بهتر است پیش از اینکه به سراغ ویزای کاری کشور نروژ بروید، نگاهی به مشاغل و میزان درآمد هر شغل داشته باشید؛ این روال سبب می‌شود که ارزیابی شما دقیق‌تر باشد و نتیجه خوبی را فراهم سازد؛ از یاد نبرید که نروژ از دسته کشورهایی است که توانسته مسیر ورود به شغل را برای افراد بازتر نماید و در این زمینه بسیار موفق بوده است. در حال حاضر دولت این کشور اعلام داشته است که نیاز به پزشک، پرستار و داروساز دارد و افرادی که در این رشته‌ها تحصیل کرده‌اند و یا دوست دارند در این زمینه کار کنند، به سادگی جذب می‌شوند.

مهندسانی که در زمینه راه آهن کار می‌کنند، از نظر درآمد، وضعیت خوبی دارند. ریاضی و رشته‌های مشابه ریاضی و معماری در این کشور، از درآمد خوبی برخوردارند.

در ارزیابی‌های صورت گرفته در زمینه کار در کشور نروژ، این‌طور مشخص شده است که در سال 2020 این کشور نیاز به افراد متخصص در زمینه انبارداری دارد و در این زمینه اطلاعیه‌های کار زیادی نیز ارائه می‌شود. یک انباردار در این کشور 31 درصد بیشتر از انباردار در ایران درآمد دارد. در نظر داشته باشید افرادی که در زمینه تبلیغات و همین‌طور محیط‌های گرافیکی فعالیت می‌کنند، در این کشور می‌توانند به حقوق خوبی دست یابند؛ در نروژ شرایط خوبی برای چنین افرادی فراهم شده است و خوشبختانه در داخل این کشور نیروی متخصص کمی در زمینه‌های گرافیکی دیده می‌شود؛ پس این یک برگ برنده برای کسانی است که قصد دارند به درآمد خوبی دست یابند. شرایط مهاجرت به کشور نروژ روز به روز بهتر می‌شود. سابقه‌های کاری مرتبط در این کشور بر اساس بودجه‌های مشخصی ارزیابی می‌شوند و تجربه‌های کاری می‌تواند فضای خوبی در زمینه ایجاد شغل فراهم سازد.

میانگین درآمد در کشور نروژ 56 درصد بیشتر از ایران تعیین شده است این در حالی است که هزینه زندگی در نروژ 26 درصد از ایران بیشتر است. 

 

کار و ویزای کاری

کار و ویزای کاری

اخذ اجازه کار در کشور نروژ از سوی دولت این کشور کار چندان دشواری نیست؛ حال اگر سابقه کاری شما بالاتر باشد این مسیر برای شما هموارتر است. برای کاریابی در این کشور باید بررسی‌های مشخصی صورت بگیرد. در این کشور فضای کاریابی به صورت روتین شکل گرفته و دیگر سختی‌های گذشته در این زمینه دیده نمی‌شود.

ویزای کار در کشور نروژ به صورت یک ویزای پیشنهاد شغلی است که مربوط به رشته تحصیلی شما بوده و فرد باید پیش از اینکه ویزای کار این کشور را درخواست دهد، جهت یافتن شغل مورد نظر خود دقت نماید و شغلی که با تخصص او سازگار است را انتخاب کند؛ سپس پیشنهادی از سوی کارفرما ارائه می‌شود که او می‌تواند توسط این پیشنهاد، ویزای کاری یک سال کشور نروژ را اخذ نماید. او اجازه دارد تا 5 سال، هر ساله ویزای خود را تمدید کند. در نظر داشته باشید که در این زمینه آن‌چه بسیار مهم است؛ سابقه کاری شما است. پس از سه سال کار در کشور نروژ، می‌توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید؛ درخواست شما ارزیابی شده و مشخص می‌شود که آیا شرایط ادامه زندگی در نروژ را دارید یا خیر.

در نظر داشته باشید که سایت‌های کاریابی زیادی هستند که برای یافتن شغل مناسب در کشور نروژ برای شما فراهم شده‌اند، این سایت‌ها به شما کمک می‌کند که شغل‌هایی که شانس بیشتری برای شما دارد را پیدا کنید.

ویزای جستجوی کار از دیگر گزینه های پیش‌روی افراد است به این صورت که شما می‌توانید به مدت 6 ماه در این کشور مشغول به یافتن شغل مورد نظر خود شوید، در طول این مدت می‌توانید با کارفرمایان زیادی صحبت کنید و به این ترتیب شرایط شما برای یافتن شغل مورد نظرتان کمی بهتر می‌شود. در نظر داشته باشید که با داشتن ویزای کار کشور نروژ، اجازه دارید به سادگی همسر و فرزندان خود را با خود همراه کنید.

برای داشتن ویزای کاریابی کشور نروژ، باید مدارکی دال بر داشتن نوع مهارت خاص شما در رشته مورد داشته باشید. باید از نظر تخصص نیز در وضعیت خوبی باشید.

سابقه کاری در این مسیر اهمیت زیادی دارد؛ در واقع فرد باید حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشد.

داشتن مدرک تحصیلی می‌تواند از دیگر شرایط تعیین کننده برای ورود به کار در کشور نروژ باشد؛ به طور کلی در این زمینه مدرک تحصیلی لیسانس بسیار مهم است یعنی با تکیه بر دیپلم، شانس شما برای ورود به کار در این کشور بسیار پایین می‌آید.

داشتن تمکن مالی از دیگر بخش‌هایی است که برای اخذ ویزای کار این کشور بسیار مهم است؛ در واقع میزان بودجه شما باید به اندازه‌ای باشد که از پس هزینه‌های زندگی بر‌آیید و همچنین بتوانید با حقوق کم نیز زندگی خوبی داشته باشید.

موجودی شما برای اخذ ویزای کار کشور نروژ، قطعاً ارزیابی می‌شود و باید مبلغ مشخصی را پوشش دهد.

 

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها

هزینه زندگی با سبک زندگی شما رابطه مستقیمی دارد و به طور متوسط میزان درآمد و هزینه در هر یک از شهرهای کشور نروژ با هم فرق دارد. این کشور یکی از کشورهای ثروتمند در دنیا است و البته در لیست کشورهای گران قیمت قرار دارد. هزینه زندگی در نروژ قطعاً ارزان نخواهد بود. فرض کنید شخصی بخواهد شهر اسلو را برای زندگی انتخاب نماید؛ در این صورت به میزان 36 درصد مالیات باید به دولت این کشور پرداخت کند. در صورتی که فرد مجرد باشد، نیاز به 10 هزار کرون هزینه زندگی در این کشور دارد. حال اگر فرد بخواهد در این شهر خانه اجاره نماید باید در ماه حدود 5 هزار کرون هزینه برای اجاره منزل در نظر داشته باشد. اینترنت نامحدود در این کشور در ماه 466 کرون است. متوسط هزینه‌های رفت و آمد در این کشور ماهیانه حدود 600 کرون ارزیابی شده است و سایر هزینه‌های جانبی در این کشور حدود 600 کرون است.

هزینه تحصیل در این کشور شامل کتاب و جزوات و منابع دانشگاهی تقریبا 1500 الی 2000 کرون در نظر گرفته شده و هزینه‌های اجاره خوابگاه بین 3500 الی 4000 کرون است و هزینه خورد و خوراک نیز در کشور نروژ بین 3500 الی 4000 کرون تعیین شده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی

قیمت برخی کالاهای اساسی

برای زندگی در نروژ باید با قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور نروژ آشنا باشید، قیمت‌ها براساس سایت numbeo به شرح زیر است:

 • برنج (1کیلوگرم) 25.12 کرون نروژ
 • شیر(بطری 1 لیتری) 17.57 کرون نروژ
 • تخم مرغ (بسته 12تایی) 37.11 کرون نروژ
 • پنیر محلی(1 کیلوگرم) 103.12 کرون نروژ
 • قرص نان سفید تازه(500 گرم) 25.12 کرون نروژ
 • سینه مرغ (بدون استخوان و بدون پوست1 کیلوگرم) 116.53 کرون نروژ
 • گوشت گاو (1 کیلوگرم)234.83 کرون نروژ
 • سیب(1کیلوگرم) 26.78 کرون نروژ
 • موز (1 کیلوگرم) 23.53 کرون نروژ
 • پرتقال(1 کیلوگرم) 24.38 کرون نروژ
 • گوجه(1 کیلوگرم) 32.59 کرون نروژ
 • سیب زمینی (1 کیلوگرم) 19.47 کرون نروژ
 • پیاز (1 کیلوگرم) 20.74 کرون نروژ
 • کاهو(1 سر) 20.56 کرون نروژ
 • آب (بطری 1.5 لیتری) 21.15 کرون نروژ
 • پاکت سیگار (مارلبورو) 116.00 کرون نروژ
قیمت های بالا به صورت حدودی ذکر شده است و در سایت معرفی شده؛ می توانید پایین ترین تا بالاترین قیمت را برای هرکدام از کالا ها مشاهده کنید.

 

امنیت مالی و اقتصادی نروژ

امنیت مالی و اقتصادی نروژ

در این کشور امنیت اقتصادی خوبی در فضای بانکداری دیده می‌شود؛ ارزیابی‌ها نشان داده است که اقتصاد در این کشور دسته‌بندی‌های مشخصی دارد و دولت این کشور توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مطمئن در زمینه اقتصادی و بانکی، رشد خوبی فراهم سازد. در این کشور نظام اقتصادی و همچنین توانگری خوبی دیده می‌شود و مشخص است که مردم کشور نروژ، اغلب سعی می‌کنند سرمایه‌گذاری‌های وسیعی در زمینه ثبت شرکت داشته باشند.

اقتصاد این کشور بر اساس تجهیزات مختلف ارزیابی شده و فضای اقتصادی خوبی در این کشور فراهم شده است. این کشور توانسته برای افرادی که قصد دارند سرمایه‌گذاری به صورت مستقیم داشته باشد؛ فضای اقتصادی خوبی ایجاد کند. ساخت و ساز در نروژ از نظر اقتصادی رتبه بالایی دارد؛ این کشور اقتصاد کل خود را چند منظوره اعلام کرده است و همه چیز برای سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و مالی فراهم است. اقتصاد این کشور براساس میزان تولید و شرایط صادرات دسته‌بندی می‌شود و در بخش خدمات، این کشور به امنیت اقتصادی خوبی رسیده است.

 کشور نروژ رتبه دوم را در صنعت در سال 2011 به خود اختصاص داده است.

اقتصاد

اقتصاد

کشور نروژ یک کشور بسیار ثروتمند است و رفاه اقتصادی بالایی در آن دیده می‌شود.

این کشور چهارمین درآمد سرانه در جهان را دارا است.

اقتصاد کشور نروژ رشد چشمگیری از زمان انقلاب صنعتی تا به امروز داشته است. اقتصاد این کشور بسیار وابسته به منابع طبیعی آن است. در این کشور رکن اصلی اقتصادی در مسیر نفت خام و گاز طبیعی و معدن و آب شیرین دیده می‌شود. از دیگر بخش‌های مهم اقتصادی کشور نروژ، صنایع پتروشیمی است؛ صنایع پتروشیمی در این کشور شامل اکتشاف و استخراج است. این کشور یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های غیرخاورمیانه‌ای نفت و گاز طبیعی در دنیا است. 

کشاورزی در کشور نروژ رونق بالایی دارد. به طور کلی کشور نروژ یکی از آزادترین کشورها در زمینه سرمایه گذاری است.

این کشور توانسته بخش های صنعتی خود را به رشد بیش از 77 درصد برساند.

کشور نروژ توسط دریا احاطه شده است و به این ترتیب بسیاری از مردم کشور نروژ به ماهیگیری مشغول می‌شوند؛ چرخه‌های اقتصادی از طریق صادرات آبزیان این کشور نیز به رشد خوبی رسیده است.

در این کشور حدود 3 درصد از اقنصاد کشور را، کشاورزی، و پس از آن 21.1 درصد را صنعت شکل می‌دهد؛ اما بزرگترین سهم اقتصادی در این کشور  از خدمات (76 درصد) حاصل می‌شود. در نظر داشته باشید که محصولات وارداتی در کشور نروژ، ماشین آلات ، تجهیزات و مواد شیمیایی هستند. هزینه زندگی در نروژ به طور کلی از ایران بیشتر است.

از صادرات نروژ می‌توان به گوشت گاو، شیر و سایر فراورده‌های دامی اشاره کرد.

درحالی‌که اغلب کشورهای نفت‌خیز دنیا درآمدهای حاصل از فروش نفت خام خود را صرف هزینه‌های جاری می‌کنند؛ نروژ مشغول پس‌انداز کردن پول حاصل از فروش نفت خام و گاز در یک صندوق مستقل است. ارزش منابع مالی این صندوق حدود ۹۰۰ میلیارد دلار برآورد شده‌است و خود صندوق، معادل یک درصد مجموع سهام جهانی را در اختیار دارد. منابع این صندوق به اندازه‌ای است که اگر سهم هر شهروند نروژی با کرون، واحد پول آن کشور، محاسبه و پرداخت شود، همه آن‌ها میلیونر می‌شوند.

بر پایه فهرست منتشره از طرف بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، نروژ چهارمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه است. نروژ به نسبت جمعیت بزرگترین تولیدکننده غیر خاورمیانه‌ای نفت و گاز طبیعی جهان است.

به دلیل رونق بالای کشاورزی در این کشور، امروزه نروژ به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. کشف نفت و گاز از سواحل جنوبی نروژ واقع در دریای شمال در اواخر دهه ۶۰ میلادی اقتصاد نروژ را به یکباره متحول کرد. صادرات عمده نروژ را نفت تشکیل می‌دهد. از دیگر صادرات نروژ می‌توان به گوشت گاو، شیر و سایر فراورده‌های دامی اشاره کرد.

شاخص آزادی اقتصادی در این کشور برابر ۳/۷۴ بوده که بیانگر یکی از آزادترین کشورها در بحث سرمایه گذاری است.

امنیت در نروژ

امنیت در نروژ

برای زندگی در نروژ نیاز است که؛ با قوانین زندگی در این کشور آشنا شوید. قانون در نروژ آنقدر مهم است که گاهاً یک آشغال ریختن ساده می‌تواند شما را به زندان بیاندازد؛ پس پیشنهاد می‌شود؛  قانون در این کشور را جدی بگیرید. به طور کلی در کشور نروژ هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند؛ بانوان در کشور نروژ از نظر امنیتی در یک فضای بسیار ایمن هستند.

 

اینطور که مشخص شده است امنیت در کشور نروژ دسته‌بندی‌های مشخصی دارد و در صورتی که فردی مسائل امنیتی این کشور را به درستی رعایت نکند؛ قطعاً آسیب خواهد دید.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در نروژ

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در نروژ

برای اخذ اقامت کشور نروژ، باید سعی کنید یکی از روش‌هایی که با شرایط شما سازگارتر است را انتخاب کنید؛ اما اگر قصد دارید همسر و فرزندان خود را با خود همراه نمایید، باید کمی دقیق‌تر باشید. نروژ یک از کشور‌های اروپایی است که از شرایط پیشرفته و به‌روز تحصیلی و کاری بهره می‌برد، پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما با دقت راه‌های اخذ اقامت این کشور را بررسی کنید.

مقدمه

هر فرد با داشتن اقامت کشور نروژ قادر است به ۱۱۳ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کند و این ویژگی را می‌توان یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت اقامت این کشور قلمداد کرد، ضمن این که دسترسی به کشور‌های اروپایی بسیار کم‌هزینه خواهد بود و زمان کم‌تری می‌برد؛ علاوه بر این ها شخص با زندگی در نروژ در حال تجربه‌ی زندگی در یک کشور جهان اولی است.

چگونه اقامت نروژ را به‌دست آوریم؟

در صورتی که بتوانید با ویزای کار به کشور نروژ ورود داشته باشید، شرایط برای شما به‌طور دقیق فراهم می‌شود. شما با هر ویزایی که به کشور نروژ ورود کنید، باید حداقل 6 ماه ( گاهاً یک سال) در این کشور اقامت داشته باشید و در طول یک سال شرایط شما ارزیابی می‌شود؛ در صورتی که همه چیز درست باشد به سادگی این امکان را خواهید داشت که برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزا دهید. چندین نکته در این زمینه وجود دارد که بررسی می‌کنیم:

شما باید از نظر مالی وضعیتی خوبی داشته باشید؛ در این مورد اغلب سرمایه نقد شما بررسی می‌شود و در صورتی که قرار است همسر و فرزندان خود را  همراه کنید، بهتر است این موضوع را جدی بگیرید؛ حقیقت این است که کشور نروژ یک کشور گران قیمت است و شما بدون داشتن سرمایه کافی به زودی مجبور به ترک این کشور خواهید شد.

به‌طور کلی، اقامت دائم کشور نروژ، پس از 5 سال تمدید ویزای مداوم در این کشور ارائه می‌شود.
مورد دیگر، سابقه‌ی کاری شما است که بسیار مورد اهمیت قرار گرفته و بررسی می‌شود.
کشور نروژ از دسته کشورهایی است که می‌تواند یک فضای خوب گردشگری را مهیا سازد و در این کشور، همه چیز برای زندگی‌های مدرن فراهم شده است.

ازدواج خارجی ها در نروژ

ازدواج خارجی ها در نروژ

پیش از اینکه ویزای ازدواج کشور نروژ صادر شود؛ نیاز است که شرایط ازدواج به طور دقیق فراهم شود.

 • اول اینکه باید مدرکی دال بر هویت قانونی فرد خارجی ارائه شود و این موضوع نیاز به ارائه پاسپورت معتبر دارد.
 • ازدواج باید واقعی باشد و  بدون هیچ نوع سوء نیتی شکل بگیرد؛ این موضوع نیاز به اثبات دارد و بسیار مهم است.
 • ازدواج باید داوطلبانه باشد و هردو رضایت کاملی داشته باشند و هیچ نوع اجبار یا تحمیلی در این زمینه وجود نداشته باشد.
 • شخص نباید ممنوع‌الورود به کشور نروژ باشد و این موضوع از طریق ارزیابی های شهروندی بررسی می‌شود.
 • هیچ یک از دو طرف در حین ازدواج نباید متأهل باشند؛ و در صورتی که از ازدواج قبل صاحب فرزند هستند؛ می‌بایست تمام مراحل قانونی و تقسیمات اموال به طور دقیق طی شود.

در نظر داشته باشید که شما برای ازدواج با یک فرد از تبعه این کشور و زندگی در نروژ باید از نظر مالی، در  وضعیت خوبی باشید. تمکن مالی در این مسیر بسیار مهم بوده و در صورتی که فرد از تبعه این کشور از نظرمالی و مسکن دچار مشکل باشد؛ عملاً ازدواج شما پر از ریسک خواهد بود.شما پس از 3 سال زندگی مشترک با همسر خود، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کشور نروژ اقدام کنید.

شما پس از 3 سال زندگی مشترک با همسر خود، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کشور نروژ اقدام کنید. 

 

اجاره خانه

اجاره خانه

برای زندگی در نروژ بسیار مهم است که از قیمت اجاره خانه‌ها در این کشور اطلاع داشته باشید. قیمت اجاره‌ها به شهری که زندگی می‌کنید؛ بسیار وابسته است. متراژ و امکانات منزل نیز در این امر بسیار مهم هستند؛ به عنوان مثال، شما برای اجاره‌ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اسلو،براساس سایت numbeo باید ماهیانه 10.577.64کرون کنار بگذارید؛ این در حالی است که اگر قصد اجاره‌ی آپارتمانی 3 خوابه در مرکز این شهر را داشته باشید، هزینه‌ی شما به 17.080.80کرون افزایش می‌یابد؛ اما اگر به دنبال کم کردن هزینه‌های خود هستید، می‌توانید به سراغ خانه‌های خارج از مرکز شهر بروید؛ به‌طور حدودی هزینه اجاره‌ی ماهیانه‌ی خانه‌ای با یک اتاق خواب در خارج از مرکز شهر، 8.155.61 کرون و اتاقی با 3 اتاق با وضعیت مکانی مشابه، 13.374.05 کرون است.

این کشور یک سری خانه های ارزان نیز برای دانشجویان در نظر دارد که می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که از نظر هزینه، وضعیت خوبی ندارند اما دوست دارند مستقل باشند.

خرید ملک

خرید ملک

اگر شما برای زندگی در نروژ می‌خواهید که خانه‌ای را خریداری کنید، باید بدانید که، شما به عنوان یک خارجی، هیچ محدودیتی در خرید خانه در این کشور نخواهید داشت؛ اتفاقا دولت این کشور یک سری وام جهت خرید خانه نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 

 

به عنوان مثال شما برای خرید خانه‌ای در مرکز شهر اسلو، برای هر متر مربع، باید 59.998.5کرون و برای خرید خانه‌ای در خارج از مرکز این شهر، برای هر متر مربع حدودا  42.090.7کرون در نظر داشته باشید.

ثبت شرکت

ثبت شرکت

به طور کلی سه نوع ثبت شرکت در کشور نروژ دیده می‌شود که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود است. راه اندازی و ثبت شرکت محدود خصوصی در کشور نروژ، از مواردی است که بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد

این نوع شرکت‌ها برای اهداف کوچک با میزان بودجه کمتر هستند؛ برای آغاز آن بهتر است به اندازه 30 هزار کرون سرمایه اولیه وجود داشته باشد؛ این پول حدود 4 هزار یورو است. در نظر داشته باشید که شما برای ثبت شرکت در این کشور از نوع خصوصی، می‌بایست یک سهام‌دار داشته باشید و شرکت شما نیاز به هیئت سرپرستی دارد. در نظر داشته باشید که حدود پنجاه درصد از اعضای این شرکت می‌بایست مقیم نروژ باشند.

در صورتی که هدف شما بزرگتر است؛ می‌بایست قالب‌های استانداردی از شرکت‌های محدود عمومی داشته باشید؛ میزان سرمایه‌ای که در این مسیر نیاز است بیش از 1 میلیون کرون است که می‌تواند به‌صورت اشتراکی نیز صورت بگیرد؛ این نوع شرکت نیز نیاز به حداقل یک سهام‌دار دارد و البته باید 50 درصد از اعضای این شرکت مقیم نروژ باشند.

مزایای ثبت شرکت در کشور نروژ، این است که شما اجازه دارید به تمام اروپا دسترسی داشته باشید، پس از یک سال می‌توانید برای خود و خانواده خود اقامت کشور نروژ را اخذ نمایید؛ پس از 3 سال می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید؛ می‌توانید حساب بانکی افتتاح کنید و امکان درخواست پاسپورت کشور نروژ پس از 5 سال برای شما وجود دارد.

ثبت شرکت در این کشور یکی از بی‌خطرترین روش‌ها است. شرکت‌های بزرگ در نروژ اجازه می‌دهند که افراد سرمایه‌گذار خارجی، به عنوان نماینده شرکت مادر در کشور نروژ مشغول به کار شوند.

شرکت‌های خصوصی در کشور نروژ یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسب و کار های کوچک هستند.

انتخاب نام مناسب برای ثبت شرکت در نروژ بسیار مهم است ؛ نام نباید تکراری باشد و نباید از اسامی غیر ضروری انتخاب شده باشد؛ شایان ذکر است کشور نروژ، از بهترین کشورهایی است که فضای سرمایه‌گذاری‌های مطلق را فراهم ساخته است.

انواع ویزا و انواع اقامت در نروژ

انواع ویزا و انواع اقامت در نروژ

اقامت دائم نروژ از چه طریقی صورت می‌گیرد و انواع راه‌های مهاجرت به نروژ چیست؟این‌ها مسائلی است که قصد داریم در ادامه به آن‌ها بپردازیم. لازم به ذکر است که نروژ شرایط خوبی را از طریق کار و تحصیل در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و به‌طور کلی در زمینه‌های مختلف کاری و همینطور برخی از رشته‌های دانشگاهی ظرفیت بالایی برای پذیرش مهاجر ارائه داده است.

مقدمه

دولت نروژ هم مثل هر کشور دیگه‌ای سالانه لیست انواع ویزا را برای ورود به این کشور ارائه می‌کند. ما در ادامه قصد داریم که انواع راه‌ها و ویزا‌های ارائه شده را مورد بررسی قرار دهیم؛ اما باید در نظر داشته باشید که سفارت و دانشگاه‌های کشور نروژ نیاز به نمرات بالا در ازمون‌های تافل و یا آیلتس دارند و حداقل ۶.۵ در ایلتس و نمره بالای ۹۰ در تافل بسیار به شما کمک خواهد کرد.

ویزای سرمایه گذاری

شما برای مهاجرت به کشور نروژ می‌توانید ویزای سرمایه گذاری داشته باشید. ویزای سرمایه گذاری از نوع ثبت شرکت در کشور نروژ در سه شاخه تقسیم شده است و عموماً نوع شرکت خصوصی می‌تواند بهترین گزینه محسوب شود. در نظر داشته باشید که این نوع شرکت ها، اغلب برای سرمایه های کم و یا متوسط گزینه خوبی هستند.

ویزای کاری

ویزای کار کشور نروژ سبب می‌شود که افراد بتوانند با سابقه کاری خود به سادگی به کشور نروژ وارد شوند. ویزای کار این کشور می‌تواند برای جوانانی که حرفه خاصی دارند بهترین گزینه باشد.

ویزای ازدواج

نوع دیگر ویزای کشور نروژ، ویزای ازدواج است؛ در این ویزا شرایط خاصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و کسانی که از این ویزا استفاده می‌کنند، می‌توانند به اقامت دائم کشور نروژ امیدوار باشند؛ در اخذ این ویزا، ارائه‌ی نامه تمکن مالی اهمیت بالایی دارد.

ویزای کارآفرینی

ویزای کارآفرینی می‌تواند برای نخبگان گزینه خوبی باشد. این ویزا برای شرایطی است که افراد می‌توانند با ارائه یک طرح کاری کلی، شرایط خوبی برای خود فراهم سازند. از یاد نبرید که ویزای کارآفرینی کشور نروژ از دسته ویزاهایی است که می‌تواند امکان اقامت دائم را در صورت داشتن طرح توجیه اقتصادی، به سادگی، فراهم کند.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کشور نروژ را جدی بگیرید! دانشگاه های کشور نروژ بسیار وسیع و ایده‌آل هستند. در این کشور، فضا برای اخذ ویزای تحصیلی به چندین شکل دیده می‌شود و مبرهن است که دولت کشور نروژ در زمینه صدور ویزای تحصیلی شرایط خوبی را ایجاد کرده است.

شما با اخذ ویزای تحصیلی کشور نروژ می‌توانید وارد فضای کار و درآمدزایی شوید. 

بیمه و تسهیلات درمانی نروژ

بیمه و تسهیلات درمانی نروژ

نظام بهداشت و درمان در کشور نروژ به طور کلی رایگان اعلام شده است. در نظر داشته باشید که برای زندگی در نروژ در این کشور شما مبلغی را به عنوان سقف بیمه سالانه پرداخت می‌کنید که می‌توانید از تمام شرایط بیمه‌ای استفاده کنید. البته شما برای این‌که بتوانید از خدمات دندانپزشکی نیز استفاده کنید؛ می‌بایست هزینه اضافه‌تری پرداخت کنید. 

 

 

در نظام بهداشت نروژ، شرایط درمانی خوبی دیده می‌شود.
نروژ یکی از کشورهایی است که به چشم و بینایی و شنوایی سنجی اهمیت می‌دهد.

 

 

خدمات بانکی و مالی نروژ

خدمات بانکی و مالی نروژ

خدمات بانکی در نروژ نسبت به سایر کشورها وضعیت بهتری دارد. نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته وضعیت بانکداری را به نفع سرمایه‌گذاران خارجی پیش ببرد. خدمات بانکی در این کشور برای مسلمانان شرایط خوبی را لحاظ کرده است.

 

 

 

برای زندگی در نروژ برای خرید خانه و ماشین به خارجیان وام داده می‌شود.

ویزای مشترک نروژ

ویزای مشترک نروژ

افراد با داشتن پاسپورت نروژ می‌توانند به 166 کشور بدون ویزا رفت و آمد داشته باشند.

 

 

 

 

 

در این کشور شرایط برای اخذ پاسپورت پس از 7 الی 10 سال زندگی به طور دقیق فراهم شده است.

تشابهات فرهنگی نروژ با ایران

تشابهات فرهنگی نروژ با ایران

مردم ایران برای زندگی در نروژ نیاز است که با فرهنگ‌های مردم نروژ و شباهت‌ها و تفاوت‌های این کشور با ایران آشنا شوند.

 • یکی از فرهنگ‌های مشترک ایران و نروژ آداب و رسوم احوال‌پرسی در این کشور است که به صورت ارتباط چشمی و دست دادن است.
 • دعوت شدن به مهمانی در نروژ اغلب به صورت تماس تلفنی صورت می‌گیرد؛ چیزی که در ایران نیز رواج دارد.
 • کار در کشور نروژ نیز از قوانین مشابه ایران برخوردار است.

اعیاد و تعطیلات رسمی نروژ

اعیاد و تعطیلات رسمی نروژ

مهاجرین برای زندگی در نروژ لازم است که با تعلیلات رسمی این کشور آشنا شوند. از جمله اعیاد تعیلات رسمی در نروژ به شرح زیر است:

 • 1ژانویه در نروژ روز سال نو محسوب می‌شود، در این تاریخ مردم نروژ سعی می‌کنند دور هم جمع شوند و برای خوشبختی جوانان دم بخت و سلامتی بیماران دعا کنند. 
 • 6 فوریه در نروژ روز ملی است؛ این روز تعطیل رسمی است اما با مناسبت های شهری همراه نیست.
 • 21 فوریه در نروژ تولد پادشاه هارالد است، در این تاریخ افراد سعی می‌کنند به تاریخ کشور نروژ، گذری بزنند.
 • 8 می در نروژ روز آزادی است، در این روز افراد سعی می‌کنند دور هم جمع شوند و درخواست خود مبنی بر آزادی بیشتر را اعلام نمایند.
 • 7 ژوئن روز اتحادیه استقلال در نروژ به شمار می‌رود؛ در این روز در جوامع شهری، یک سری مراسم سخنرانی برگزار می‌شود.
 • 24 دسامبر شب کریسمس در نروژ است و بهترین جشن در این کشور را به خود اختصاص می‌دهد؛ در این شب مردم لباس های شب نما با رنگ های نارنجی و سفید و سبز به تن می‌کنند و در خیابان ها مشغول به پایکوبی و شادی می‌شوند.
 • 31 دسامبر در نروژ، شب سال نو است، در این شب افراد به منزل بزرگان فامیل می‌روند و خود را برای یک دورهمی خوب آماده می‌کنند.

 

دین

دین

دین رسمی مردم نروژ مسیحی است. در این کشور حدودا 3 درصد  از مردم به دین اسلام گرایش دارند و مراکز شیعه زیادی دیده می‌شود.

 

 

 

 

 

مذهب کشور نروژ، آزاد بوده و هر کس خود می‌تواند انتخاب کند به چه دینی اعتقاد داشته باشد.

تفریح

تفریح

مهاجرین زمانی که تصمیم بگیرند که زندگی در نروژ را انتخاب کنند؛ نیاز است که حتما با مکان‌های تفریحی این کشور آشنا شوند.

 • پارک ویگلند، یک نمایشگاه دائمی از آثار مجسمه ساز برجسته نروژی، گوستاو ویگلند است. این پارک شهرت زیادی دارد و دارای موزه و کافه و فروشگاه‌های بی‌نظیری است. این پارک توانسته در یک مدت طولانی رتبه بالایی در گردشگری را برای خود فراهم سازد.
 • موزه کشتی واکینگ‌ها یکی از دیدنی‌های نروژ است که بین گردشگران ایرانی، از شهرت زیادی برخوردار است؛ این موزه، قایق و کشتی‌های غول پیکر زیادی داشته و بیشتر جنبه‌ی تاریخی دارد.
 • کلیسای اورنس یکی از مشهورترین کلیساهای نروژ محسوب می‌شود که زمان ساخت آن به قرن 12 باز می‌گردد؛ این کلیسا بسیار زیبا طراحی شده و دارای محیطی بکر است.
 • موزه اسکی هولمنکولن قدیمی‌ترین موزه و پیست اسکی این کشور بوده و از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری برای توریست‌ها است. این موزه بر روی بام یک ساختمان قرار دارد.
 • بریگن از دیگر محله‌های قدیمی در نروژ است که دارای ساختمان‌های رنگارنگ و رستوران و کافه‌های متنوع است. این محله قدیمی در نروژ، برای بازدید‌های گروهی بسیار جذاب است.
جزیره لوفوتن یکی از دیدنی‌های عجیب در نروژ است که دارای فضای عالی غذاخوری برای توریست‌ها است؛ در این جزیره می‌توانید بر روی تپه‌های شنی غذا سرو کنید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن

هنگام زندگی در نروژ حتما با وسایل نقیله این کشور و هزینه‌های آن آشنا شوید. برای اینکه از هزینه حمل و نقل در نروژ اطلاع دقیق‌تری داشته باشید؛ مثال‌های عددی در این بخش لحاظ کرده‌ایم.

 • شما برای بلیط یکطرفه، 36.00 کرون و برای گذر ماهیانه، 736 کرون باید در نظر داشته باشید.
 • تعرفه‌ای که برای مبدا تاکسی در نظر گرفته می‌شود 85.00 کرون، تاکسی در وضعیت یک کیلومتری 14.00 کرون و تاکسی انتظار یک ساعته نیز دارای تعرفه معمولی 458.00 کرون است.
هزینه‌ی بنزین در کشور نروژ برای یک لیتر حدود 15.63 کرون است.

فرهنگ

فرهنگ

آشنایی با فرهنگ این کشور یکی از مهم ترین مسائل برای زندگی در نروژ است.

 • نظام خانواده در نروژ بسیار مهم و قابل احترام است.
 • زنان در نروژ مانند آقایان مشغول تجارت و کار هستند و از حقوق برابر با آقایان برخوردار هستند؛ در این کشور به بانوان خانه دار حقوق داده می‌شود‌.
 • در نروژ برابری و مساوات بسیار مهم است، اصول دموکراتیک در این کشور دیده می‌شود که فرهنگ و پایه و اساس خوبی دارد. مردم این کشور بسیار مهربان هستند و به مدرک تحصیلی شما بسیار اهمیت می‌دهند.
 • مردم نروژ علاقه زیادی به سادگی دارند و تجمل و تظاهر در این کشور به ندرت دیده می‌شود. صداقت و وفاداری از ویژگی‌های بارز نروژی ها است.
 • در این کشور برای خوشامدگویی، افراد با هم دست می‌دهند و ارتباط چشمی برقرار می‌کنند.
 • مردم این کشور بسیار خودمانی و ساده هستند ؛ به طور کلی سادگی در بین مردم نروژ یک اصل مهم است.
 • گل و هدیه در نروژ یک موضوع بسیار مهم در مهمانی رفتن است و شما برای اینکه بتوانید ارتباط خوبی با میزبان برقرار کنید؛ باید این مورد را رعایت نمایید.
در نروژ به حقوق زنان بسیار اهمیت می‌دهند و جایگاه زنان دراین کشور بیشتر از جایگان مردان است.

هنر

هنر

ادبیات در نروژ بسیار مهم است به طوریکه اغلب بانوان در نروژ سعی می‌کنند به شعرخوانی مشغول باشند؛ این کشور در زمینه نقاشی و موسیقی نیز رشد خوبی داشته است.

ورزش

ورزش

ورزش‌های زمستانی در نروژ بیشترین شهرت را دارند؛ به عنوان مثال در این کشور اسکی‌های نوردیک یکی از ورزش‌های ابداعی محسوب می‌شود که طرفداران زیادی دارد.

اسکی پرش، اسکی تلمارک و اسکیت سرعت از دیگر ورزش‌هایی است که در نروژ دیده می‌شود؛ این ورزش ها به رتبه های جهانی نیز رسیده‌اند.

 

 

 برای زندگی در نروژ حتما با ورزش های مهم این کشور آشنا شوید.

خرافات

خرافات

از جمله خرافات در زندگی در نروژ به شرح زیر است:

در نروژ اگر می‌خواهید به کسی گل هدیه دهید، بهتر است با دست راست خود گل را به سمت فرد بگیرید. در نظر داشته باشید هدیه دادن گل در این کشور یک امتیاز مهم محسوب می‌شود؛ اما اگر با دست چپ داده شود، معنی خوبی ندارد.

مردم کشور نروژ خرافات را به میزان زیادی کمتر کرده‌اند؛ اما هنوز اعدادی مانند 7 و 13 در این کشور اعداد بدیمن محسوب می‌شوند و معنی خوبی ندارند.

مردم برای خرید ملک در کشور نروژ در ابتدا دعا می‌کنند.

در قوانین خرید خانه در این کشور خرافات زیادی دیده می‌شود.

 

 

شایعات

شایعات

 هنگام زندگی در نروژ با شایعاتی روبرو می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می توان اشاره کرد به :

 • این‌که مردم کشور نروژ قانونمند هستند به معنی بد اخلاقی آن‌ها نیست؛ مردم این کشور بسیار مهربان هستند.
 • در نروژ استفاده از نان و سیب زمینی زیاد دیده می‌شود؛ اما به این معنی نیست که آن‌ها چیز دیگری نمی‌خورند.
 • در این کشور عدم سرو ناهار شایعه ای بیش نیست؛ مردم نروژ سعی می‌کنند ناهار را در یک وعده کوچک سرو کنند.
در قوانین خرید خانه در این کشور، خرافات زیادی دیده می‌شود.

 

موارد ممنوعه نروژ

موارد ممنوعه نروژ

 از موارد ممنوع هنگام زندگی در نروژ به صورت زیر است:

 • در کشور نروژ شام خوردن پس از ساعت 8 شب بسیار کم دیده می‌شود.
 • مردم نروژ در کسب و کار بسیار وقت شناس هستند و تأخیر در این کشور ممنوع است و نوعی بی‌احترامی تلقی می‌شود.
 • مردم کشور نروژ همیشه سعی می‌کنند نوع پوشش خود را هماهنگ شده انتخاب کنند؛ استفاده از رنگ‌های عجیب در این کشور ممنوع است.
 • شرایط اقامت در کشور نروژ برای افراد خلافکار بسیار دشوار است و موارد ممنوع زیادی وجود دارد.
 • در این کشور در زمان صرف غذا صحبت در مورد کار ممنوع است.
 • اجاره خانه در شهر اسلو  این کشور، نباید از یک حداقل سرمایه تعیین شده کمتر باشد.
در صورتی که حرفه خاصی ندارید؛ کار در کشور نروژ با حقوق بالا جرم محسوب می‌شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم

خطرات احتمالی برای افراد مقیم

کشور نروژ یک کشور بسیار امن است و نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین اعلام شده است.

 

 

 

 

 

در صورتی که حرفه خاصی ندارید؛ کار در کشور نروژ با حقوق بالا جرم محسوب می‌شود.

تشابهات قوانین نروژ با ایران

تشابهات قوانین نروژ با ایران

یکی از قوانین بسیار مهم و مشترک با ایرانیان این است که مردم نروژ پیش از میزبان شروع به صرف غذا نمی‌کنند.

در این کشور قوانین کلامی در زمینه کاری مشابه ایران است.

 

 

 

هنگام زندگی در نروژ خوب است که شباهت قوانین نروژ با ایران را مورد برسی قرار دهید.

 

 

 

گواهینامه و خرید ماشین در نروژ

گواهینامه و خرید ماشین در نروژ

اگر بخواهید هنگام زندگی در نروژ برای دریافت گواهینامه اقدام کنید که مراحل آن به شرح زیر است:

 • باید در یکی از آموزشگاه‌های رانندگی این کشور ثبت نام نمایید.
 • شما باید ساعت مشخصی از آموزش عملی رانندگی در نروژ را بگذرانید که اغلب در شهر و جاده و ... صورت می‌گیرد؛ این موضوع بستگی به تشخیص مربی دارد.
 • رانندگی در شب و آشنایی با خطرات آن از دیگر بخش های موجود است؛ نیاز است که در برف و یخ و شرایط جاده لغزنده رانندگی داشته باشید.
 • ایمنی در رانندگی و آموزش کمک‌های اولیه به صورت عملی و تئوری فراهم می‌شود.
 • در نهایت نیاز به رانندگی طولانی مدت در جاده خواهید داشت.
 • در صورتی که همه این مراحل را پشت سر گذاشتید و آزمون عملی و تئوری شما به موفقیت به پایان رسید؛ می‌توانید گواهینامه این کشور را دریافت کنید.

یکی از موضوعات بسیار مهم در رانندگی در نروژ، یادگیری حداقل سرعت رانندگی است؛ در واقع شما باید سرعت خود را از یک حدی کمتر نکنید. در نظر داشته باشید که در نروژ جاده‌ها باریک و اغلب کوهستانی هستند و مسیر‌های پر پیچ و خم نیز در این کشور زیاد دیده می‌شود؛ پس شما باید سعی کنید در رانندگی مسائل مختلفی را رعایت کنید.

جریمه رانندگی در نروژ بسیار بالا است؛ در این کشور سختگیری‌های زیادی در زمینه رانندگی دیده می‌شود؛ و همه مردم در این کشور باید سعی کنند قوانین به روز و جدید را بررسی و رعایت کنند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در نروژ

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در نروژ

آدرس سفارت نروژ در تهران، فرمانیه ،نبش خیابان سنبل پلاک 54 قرار دارد.

 

 

 

 

 

کنسولگری ایران در شهر اسلو قرار دارد و زمان کاری از 8 صبح تا 14 اعلام شده است؛ برخی از روزها این تایم به 16 ساعت می‌رسد. 

 

نوع پوشش مردم

نوع پوشش مردم

مردم کشور نروژ از لباس‌های ساده استفاده می‌کنند و لباس‌های مجلل در این کشور بسیار کم دیده می‌شود؛ به طور کلی در این کشور تجمل‌گرایی یک امتیاز منفی است.

نروژ از دسته کشورهایی است که حجاب را آزاد دانسته است؛ اما مردم این کشور اغلب ساده پوشی را می‌پسندند.

 

 

برای زندگی در نروژ بهتر است که با حجاب این کشور آشنا شوید.

 

غذاهای نروژ

غذاهای نروژ

یکی از مسائل مهم برای زندگی در نروژ آشنایی با غذاهای این کشور است. از جمله مهم ترین غذاهای این کشور به شرح زیر است:

 • پنیر قهوه‌ای یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در نروژ است. این پنیرها با ماده قهوه‌ای طعم دهی شده و برش های نازکی بر روی آن‌ها زده می‌شود.
 • خاویارهای تیوبی از دسته غذاهای آماده و زود حاضر در نروژ هستند که طعم بسیار خوبی دارند. این غذاها برای کوهنوردی و طبیعت بسیار مناسب هستند.
 • مردم نروژ علاقه زیادی به ترشی شاه ماهی دارند؛ این ترشی با ماهی‌های آب پز، دودی و کبابی و سرخ شده تهیه می‌شود و در رستوران های نروژ عرضه می‌شود. این غذا با سس‌های سرکه‌ای ساده و سس گوجه و خردل سرو می‌شود.
 • کلاد بری نوعی دسر در این کشوراست شود که در آن از خامه و تمشک استفاده می‌شود و در تابستان طرفداران زیادی دارد.
 • وافل نروژی به قطعه‌های خوشمزه قلبی گفته می‌شود که با مربا سرو شده و ترد و برشته هستند. این وافل‌ها اغلب از آرد و آب و تخم مرغ و شکر تهیه می‌شود.
 • مردم کشور نروژ علاقه زیادی به سالمون دارند؛ این ماهی هم به صورت نمکی و هم به صورت دودی و در هوای سرد سرو می‌شود و طعم دل‌انگیزی دارد. 
 • مردم کشور نروژ به هات داگ نیز علاقه دارند؛ این غذا در این کشور، سنتی بوده و در دکه‌های اغذیه‌ای نروژ به فروش می‌رسد. از این غذا در شب‌های کریسمس استفاده می‌شود.
 • لفشا یکی از غذاهای سنتی نروژ است که در تعطیلات کریسمس استفاده می‌شود و از خمیرهای آردی و یا سیب زمینی و کره پخته در آن استفاده می‌شود. 
لوتیفسک خوراک ماهی ژله‌ای است که بسیار معروف است؛ این غذا در رستوران‌های گران قیمت نروژ سرو شده و از ماهی‌های دریایی قدیمی تهیه می‌شود؛ لوتیفسک غذایی بسیار خوش طعم است و دستور طبخ پیچیده‌ای دارد.
مشاوره زندگی در نروژ
آخرین ویرایش: ‏4 ماه پیش - 15,155 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱