x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در بلغارستان

برخی از دانشگاه های کشور بلغارستان برای پذیرش در رشته پزشکی آزمون برگزار می کنند و برخی دیگر نیز بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. در هر صورت آزمونی که برگزار می شود به زبان انگلیسی بوده و بیشتر سوالات در زمینه زیست شناسی و شیمی است.

مدارک و مجوزهای تحصیلی پزشکی بسیاری از دانشگاه های بلغارستان مناسب هستند به عنوان مثال مدرک GDC و GMC از مدارک مهمی هستند که برای پذیرش در دانشگاه های بلغارستان استفاده می شود. آقایان در کشور بلغارستان علاقه زیادی به رشته های فنی و مهندسی دارند به طوریکه روز به روز به تعداد نیروهای مهندسی در این کشور افزوده می شود سیستم توریسم و گردشگری در کشور بلغارستان نیز به رشد خوبی رسیده است و مردم زیادی از دنیا وارد کشور بلغارستان می شوند. حقیقت این است که هنوز سیستم خوبی در زمینه مدیریت در کشور بلغارستان وجود ندارد. تئاتر و نمایش های کوتاه شهری نیز از دیگر بخش های درآمدزا در کشور بلغارستان محسوب می شود. در حال حاضر بیش از 11 هزار دانشجوی خارجی در کشور بلغارستان در حال تحصیل هستند و این نشان می دهد که وضعیت تحصیل در این کشور مناسب است. دانشگاه هایی در کشور بلغارستان وجود دارد که سطح تحصیل جهانی را دنبال می کنند و سعی می کنند دغدغه شهریه را در دانشجویان از بین ببرند. به عنوان مثال در کشور بلغارستان برخی از دانشگاه ها به دنبال نیروی تحصیلی قوی هستند و این موضوع سبب می شود که بسیاری از دانشجویان را بپذیرند. یکی از شرایط که برای تحصیل رایگان در کشور بلغارستان نیاز است داشتن رزومه تحصیلی خوب است. دانشگاه صوفیا سنت یکی از بهترین دانشگاه های کشور بلغارستان است که در شهر صوفیا قرار دارد و در رتبه بندی QS رتبه بین 651 الی 700 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه قدیمی بوده و بهترین مراکز تحقیقاتی در آن دیده می شود. هر ساله کنفرانس های متنوعی در این دانشگاه برگزار می شود که می تواند گزینه خوبی برای افراد باشد. تحصیل دندانپزشکی یک دوره 6 ساله است و به زبان انگلیسی تدریس صورت می گیرد. 11 ترم به میزان 5 سال و نیم در نظر گرفته می شود که شامل آکادمیک و آموزشی است. 6 ماه آخر به صورت کارآموزی در نظر گرفته می شود. در دو سال اول دوره آکادمیک تئوری های دندانپزشکی و همینطور مفاهیم پایه ای پزشکی تدریس می شود و همینطور آموزش های بیولوژیک نیز در نظر گرفته می شود.

مشاوره تحصیل در بلغارستان
فهرست

تحصیل رایگان در بلغارستان

تحصیل رایگان در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می دانیم شما هم به دنبال تحصیل رایگان در کشور بلغارستان هستید پس می خواهیم ساده ترین روشی که شما را به تحصیلی بدون هزینه یا با هزینه کم برسانیم.

در نظر داشته باشید که تحصیلات رایگان یعنی شما می بایست هزینه کمی برای شهریه دانشگاه پرداخت کنید اما نیاز دارید که هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهید پس باید دقت نمایید. هزینه تحصیل در کشور بلغارستان در رشته های معماری کمی گران است.

دانشگاه هایی در کشور بلغارستان وجود دارد که سطح تحصیل جهانی را دنبال می کنند و سعی می کنند دغدغه شهریه را در دانشجویان از بین ببرند. به عنوان مثال در کشور بلغارستان برخی از دانشگاه ها به دنبال نیروی تحصیلی قوی هستند و این موضوع سبب می شود که بسیاری از دانشجویان را بپذیرند. یکی از شرایطی که برای تحصیل رایگان در کشور بلغارستان نیاز است داشتن رزومه تحصیلی خوب است، حال رزومه تحصیلی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در ابتدا باید مدرک دیپلم با معدل بالا داشته باشید، معدل اعلام شده برای این کشور 15 است اما عملاً افرادی که بالای 16 هستند ورود به تحصیل رایگان دارند. چه خوب است حداقل یک بار در یکی از المپیادهای ریاضی شرکت کرده باشید حتی اگر امتیاز بالایی نداشته‌اید.

شما می بایست نمره درس ریاضی بالاتری داشته باشید از یاد نبرید که نمره درس ریاضی در این کشور به طور قطع می تواند یک اتفاق ایده آل باشد. ویزای تحصیلی کشور بلغارستان به طور کلی دارای دسته بندی های مشخصی است که می تواند نظام آموزشی کشور بلغارستان را نیز در بر بگیرد. دانشگاه های کشور بلغارستان هر یک اعتبار مخصوص به خود دارند و اعتبار دانشگاه های کشور بلغارستان می‌تواند در افزایش هزینه تحصیل در کشور بلغارستان تأثیرگذار باشد.

افرادی که در ایران در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان تحصیل کرده‌اند از دو ستاره بیشتر برای ورود به تحصیلات رایگان برخوردار هستند. کسانی که در کنکور سراسری ایران نتیجه خوبی کسب کرده اند به سادگی می توانند شانس خود را برای تحصیل رایگان در کشور بلغارستان افزایش دهند. چندین مورد را در نظر داشته باشید که مراقبت های پزشکی برای ورود به کشور بلغارستان بسیار مهم است. دانشگاه علوم زندگی در کشور بلغارستان شرایط تحصیل رایگان خوبی را نظر دارد و همینطور دانشگاه هایی که در زمینه علوم پایه فعالیت می کنند نیز از کاندیدای خوبی در زمینه تحصیل در کشور بلغارستان هستند. شما در ابتدا برای ثبت نام باید مبلغ مورد نظری پرداخت نمایید که البته بسیار ارزان و مناسب است.

بورسیه تحصیلی در بلغارستان

بورسیه تحصیلی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط بورسیه تحصیلی کشور بلغارستان برای سال 2020 بی نظیر است:

اولین نوع بورسیه تحصیلی در کشور بلغارستان به صورت scholarship است، این نوع بورسیه از سوی دانشگاه هایی ارائه می شود که افراد را تشویق به تحصیل می کند. برای اخذ این بورسیه نیاز است که شرایط تحصیلی خوبی داشته باشید. این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارزیابی می شود و شرایط ورود به این بورسیه به این صورت است که شما برای مقطع لیسانس نیاز است که معدل هر ترم خود را بالاتر از 3 ( از 4) کسب کنید. رده بندی های مالی برای این بورسیه متنوع است و به طور کلی در مقطع دکترا با پوشش مالی کاملی همراه است. اینطور که مشخص است وضعیت بورسیه های تحصیلی در کشور بلغارستان برای مقطع دکترا بسیار خوب است.

حقیقت این است که برای مقطع کارشناسی به این دلیل که همه ورودی‌ها دارای دروس یکسانی هستند به آنها کمک مالی تعلق نمی گیرد. در صورتی که دانشجوی کارشناسی دارای طرح تحصیلی مشخصی باشد و یا تزی در ذهن خود داشته باشید برخی از دانشگاه های همه هزینه های تحصیلی را پوشش می دهند. مشخص است که در این زمینه وضعیت تحصیلی بسیار مهم است.

یک نوع دیگر از بورسیه تحصیلی در کشور بلغارستان دیده می شود که award نام دارد که به نوعی به معنی جایزه تحصیلی است،این گزینه سختگیری های کمتری به نسبت روش قبلی دارد و دانشگاه مبلغی را به عنوان جایزه در اختیار فرد قرار می گیرد این جایزه بر اساس رزومه و شرایط تحصیلی فرد می تواند کم و زیاد باشد حقیقت این است که این هزینه نمی تواند کل هزینه دانشگاه را شامل شود اما یک الی دو ترم تحصیلی را مد نظر قرار می دهد و به حساب فرد واریز می‌شود. به طور کلی این جوایز تنها یک بار به فرد تعلق می گیرد.

این بورسیه بیشتر برای رشته های وابسته به پزشکی دیده می شود و شامل طرح خرید کتاب درسی نیز می باشد شرایط استفاده از این مبلغ آزاد است.

یک سری بورسیه های تحصیلی با تسهیلات خرید لپ تاپ و ... نیز در دانشگاه های معتبر کشور بلغارستان به خصوص دانشگاه صوفیا قرار دارد که می تواند گزینه خوبی برای شما محسوب شود.

اعتبار دانشگاه های بلغارستان و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های بلغارستان و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه صوفیا سنت یکی از بهترین دانشگاه های کشور بلغارستان است که در شهر صوفیا قرار دارد و در رتبه بندی QS رتبه بین 651 الی 700 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه قدیمی بوده و بهترین مراکز تحقیقاتی در آن دیده می شود. هر ساله کنفرانس های متنوعی در این دانشگاه برگزار می شود که می تواند گزینه خوبی برای افراد باشد.

دانشگاه صوفیا دارای یک بخش فنی است که به صورت جداگانه فعالیت می کند رتبه این دانشگاه نیز در رتبه بندی QS 762 اعلام شده است و دارای 14 دانشکده مختلف است. فضای تحصیلی در این بخش به طورکلی به زبان های فرانسوی و آلمانی تدریس صورت می گیرد.

دانشگاه خصوصی American یکی از دانشگاه های خصوصی بسیار عالی در کشور بلغارستان است که در رتبه بندی eeca توانسته رتبه 151 الی 200 را به خود اختصاص دهد و به طور کلی بهترین گزینه برای یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود. رقابت دانشگاهی این دانشگاه بسیار عالی بوده و دانشجویان بین المللی بیش از 39 کشور وارد این دانشگاه شده اند.

دانشگاه تراکیا از دیگر دانشگاه های خوب در کشور بلغارستان است که در رتبه بندی qs رتبه 892 را به خود اختصاص داده است در این دانشگاه از زبان بلغاری برای تحصیل استفاده می شود و یکی از دانشگاه های خوب برای افرادی است که قصد دارند با هزینه بسیار ارزان تحصیل کنند.

دانشگاه نوین بلغارستان در شهر صوفیا قرار دارد و به طور کلی پردیس آن در منطقه ای غربی است که به پارک طبیعی نزدیک است. این دانشگاه در رتبه بندی QS رتبه 1001 را کسب کرده است معماری این دانشگاه بی نظیر است و از فضای طبیعی بسیار عالی در آن استفاده شده است یکی از بهترین رشته های مورد تدریس در این دانشگاه اقتصاد است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در بلغارستان

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به دانشگاه های دولتی کشور بلغارستان نیاز به شرکت در آزمونی دارید که مهارت زبان انگلیسی و یا بلغاری شما را بررسی نماید. در صورتی که در این آزمون موفق شوید می توانید ثبت نام یک ساله در دوره های مقدماتی رایگان در کشور بلغارستان داشته باشید. برای مقطع لیسانس کمتر دیده می شود که آزمون های تعیین سطح علمی برگزار شود اما برای مقاطع بالاتر تحصیلی به خصوص در رشته های پزشکی نیاز است که فرد بتواند آزمون مورد نظر را به طور دقیق پشت سر بگذارد.

در آزمون مهارت زبانی کشور بلغارستان دو بخش مهم دیده می شود. بخش اول تسلط نسبی شما در زبان بلغاری است حتی اگر قرار باشد زبان انگلیسی را برای تحصیل انتخاب نمایید باید بتوانید به حداقل امتیاز در خصوص آزمون زبان بلغاری دست یابید. حقیقت این است که پاسخ به این سوالات چندان دشواری نداشته و سیستم تحصیل نیز به طور دقیق ارزیابی می شود. در بخش دوم مهارت شنیدار و گفتار و خواندن برای زبان انگلیسی در نظر گرفته می شود در این بخش ها نیاز است بتوانید به حداقل 60 امتیاز برسید. در نظر داشته باشید که آزمون های ورودی مقاطع مختلف در کشور بلغارستان دارای شرایط مخصوص به خود هستند. مهلت درخواست به دانشگاه ها در سال های مختلف ارزیابی می شود و اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد افراد می بایست در ابتدا از پس آزمون بر آیند. برخی از دانشگاه های خصوصی در کشور بلغارستان دارای آزمون های مخصوص به خود هستند که بسیار ساده بوده و عملکردهای مشخصی دارد اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد برای گذراندن این آزمون ها می بایست درخواست از دانشگاه داشته باشید حقیقت این است که هر یک از آزمون های دانشگاه های خصوصی با سوالات مخصوصی همراه هستند و تنها یک بخش آن مربوط به زبان است.

معادل سازی مدارک در بلغارستان

معادل سازی مدارک در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معادلسازی مدرک تحصیلی در کشور بلغارستان به این معنی است که تحصیلات دانشگاهی شما از نظر سطح ، مدت و محتوا با تحصیلات مشابه در سیستم آموزشی کشور بلغارستان مقایسه می شود. تیم های مربوطه تصمیم گیری می کنند که تحصیلات شما می تواند برای این کشور مورد قبول باشد یا خیر. در صورتی که پاسخ مثبت باشد نیاز است فضای تحصیلی مشخصی دنبال شود.

در ابتدا می بایست مدارک تحصیلی خود را بررسی نمایید تا مشخص شود که آیا دارای مدارک کافی برای تحصیل برخوردار هستید یا خیر. همینطور نیاز است که از سازمان رفاه و بهداشت ( در صورتی که رشته تحصیلی شما مربوط به پزشکی باشد) مجوز دریافت نمایید.

نیاز به پرداخت هزینه تا به اینجای کار وجود ندارد و شما تقاضای خود را به طور دقیق ارائه می دهید.

حال شرایط برای هر یک از رشته های تحصیلی تفاوت هایی دارد.

فرض کنید شما متخصص بینایی سنجی هستید و قرار است برای مدرک خود معادلسازی داشته باشید در چنین شرایطی می بایست در حوزه کاری خود یک سری مجوزهای لازم را دریافت نمایید مثلاً نیاز به مجوز تخصص در زمینه لنزهای تماسی دارید و باید حق تجویز لنزهای تماسی را نیز ارائه دهید. از طرفی به عنوان مثال قرار است در زمینه درمان قرینه چشم فعالیت نمایید پس می بایست مجوز لازم در زمینه حق معالجه درمانی را نیز ارائه دهید. مشخص است که معادل سازی از موضوعات بسیار مهمی است که باید به طور دقیق ارزیابی شود.

شما مدارک تحصیلی و فرم درخواست را ارائه می دهید و در نهایت یک سری دوره های پیش نیاز برای شما برگزار می شود و در نهایت نیز معادل سازی مدارک شما به طور دقیق فراهم می شود. ارسال درخواست به کشور بلغارستان با کد رهگیری همراه است و سازمان بهداشت و رفاه در زمینه معادل سازی مدارک تحصیلی سرویس های ویژه ای ارائه می دهد.

خوابگاه در بلغارستان

خوابگاه در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت خوابگاه های کشور بلغارستان بی نظیر است، امکانات بسیار ویژه ای در دانشگاه های این کشور در خصوص خوابگاهی دیده می شود که به طور حتم می تواند برای شما هم جالب باشد. خوابگاه ها در کشور بلغارستان به سه دسته مهم تقسیم شده اند:

دسته اول: خوابگاه های دولتی مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری

این خوابگاه ها رتبه اول در بین سری خوابگاه های کشور بلغارستان داشته و فضای استراحت بی نظیری را فراهم ساخته است. سرویس های این خوابگاه بسیار ایده آل است و دارای اتاق های دو تخته بسیار لوکس هستند. هر سوئیت دارای کتابخانه دنج بوده و دارای وضعیت تحصیلی خوبی است. مشخص است که سیستم بهداشت و همینطور خدمات درمانی مثل اورژانس نیز در این خوابگاه دیده می شود.

دسته دوم: خوابگاه های نیمه خصوصی زیر نظر دولت

این خوابگاه ها با هزینه نیم بها همراه هستند و فضای استفاده از آن نیز همانند گزینه قبل بوده و از تجهیزات خوبی برخوردار است این خوابگاه بیشتر برای مقطع لیسانس در نظر گرفته می شود و برای افرادی که رتبه های ممتاز تحصیلی دارند شرایط ویژه ای فراهم ساخته است به طور کلی این خوابگاه ها دارای فضای بازی و ورزشی ویژه ای هستند

دسته سوم : خوابگاه خصوصی

این خوابگاه با هزینه دانشجویان فراهم می شود، فضای امکاناتی در این سری از خوابگاه بی نظیر است. در حیاط این سری از خوابگاه ها فضای بازی بسیار وسیع به همراه پیست های دوچرخه سواری دیده می‌شود، زمین های مخصوص بسکتبال و فوتبال بخش مهمی از این خوابگاه‌هامحسوب می شود به طور کلی این سری از خوابگاه ها دارای فضای مطالعاتی خوبی هستند و همینطور دارای غذاخوری بزرگ و مجهز خواهند بود.

امتیازات کارت دانشجویی در بلغارستان

امتیازات کارت دانشجویی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که دارای کارت دانشجویی در کشور بلغارستان هستند از امتیاز خوبی در زمینه حمل و نقل شهری برخوردار هستند. اغلب تاکسی‌ها در کشور بلغارستان دارای کیلومتر شمار هستند که با استفاده از کارت های دانشجویی افراد می توانند به سادگی از شرایط خوبی در آن برخوردار شوند و تخفیف ویژه ای دریافت نمایند همینطور با استفاده از کارت های دانشجویی این شرایط فراهم می شود که افراد بتوانند یک وعده غذایی در ماه در رستوران های طرف قرارداد را رایگان صرف کنند.

استفاده از کارت دانشجویی در کشور بلغارستان به طور کلی در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی نیز استفاده می شود، شما با استفاده از کارت دانشجویی دانشگاه های مشهور در کشور بلغارستان می توانید از معاینه چشم با هزینه کم برخوردار شوید شرایط عکس برداری ارزان قیمت برای دندان نیز فراهم می شود. و همینطور بانوان باردار که در دانشگاه های کشور بلغارستان مشغول به تحصیل هستند می توانند به سادگی از کارت دانشجویی استفاده نمایند و از طرح های تخفیف ویژه ای برخوردار شوند.

هر ساله در کشور بلغارستان نمایشگاه کتاب زیادی نیز برگزار می‌شود که دارای بخش بندی های مشخصی است در این نمایشگاه ها افراد می‌توانند به سادگی به خرید کتاب بپردازند و با استفاده از کارت دانشجویی از تخفیف های ویژه استفاده نمایند. به طور کلی استفاده از کارت دانشجویی برای استفاده از طرح تخفیف بسیاری از موزه ها و همینطور مراکز تاریخی نیز دیده می شود. اینطور که مشخص است هر ساله یک سری بن خرید کالا برای دانشجویی دانشگاه صوفیا در نظر گرفته می شود که می تواند با استفاده از کارت دانشجویی فراهم شود.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای یافتن شغل دانشجویی مناسب در بلغارستان بهتر است در ابتدا وارد سایت های کاریابی شوید این سایت ها پیشنهادهای خوبی در زمینه مشاغل دانشجویی در اختیار شما قرار می دهند که می توانید از آن استفاده نمایید. برای یافتن مشاغل دانشجویی خوب در بلغارستان بهتر است در ابتدا تایم آزاد خود را بررسی نمایید. در صورتی که تایم آزاد شما زیاد باشد تدریس خصوصی بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.

تدریس خصوصی مناسب ترین شغل برای دانشجویان است و به طور کلی می‌تواند درآمد خوبی نیز داشته باشد. شما می توانید سیستم تدریس مجازی به صورت صوتی و تصویری راه اندازی کنید به این ترتیب روابط مجازی شما با دانشجویان نیز صورت می گیرد و به سادگی می توانید در وقت خود نیز صرفه جویی داشته باشید. در نظر داشته باشید که بسیاری از مردم این کشور به یادگیری مجازی علاقه دارند و آن را قبول می کنند.

در صورتی که در رشته ورزشی خاصی تمرکز دارید می توانید از آموزش‌های لازم در این زمینه استفاده نمایید به طور کلی مربی ورزشی در بلغارستان می تواند دوره های تحصیلی گسترده ای را پشت سر بگذارد و شرایط خوبی برای وی فراهم می شود تا بتواند رویکردهای ورزشی خود را به نتیجه برساند از یاد نبرید که به طور کلی انجام ورزش در بلغارستان درآمد خوبی دارد و می تواند آینده روشنی برای شما فراهم سازد.

دانشگاه شما گاهاً پیشنهادهای خوبی برای کار دارد می توانید در بخش کتابخانه یا سایت و همینطور دفتر نشریه و انتشارات وارد حوزه کاری شوید به این ترتیب انجام کارهای پژوهشی و آزمایشی برای شما به خوبی صورت می گیرد. به طور کلی پرداخت دستمزد در این زمینه نیز در وضعیت خوبی قرار دارد.

شما می توانید به سراغ شغل های بازاریابی تلفنی بروید البته در این زمینه بهتر است به زبان بلغاری تسلط داشته باشید. حقوق و مزایا در این زمینه بسیار زیاد است. شغل هایی مانند کار در رستوران و همینطور کار در سوپرمارکت نیز گزینه خوبی برای تحصیل در بلغارستان محسوب می شود.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در بلغارستان

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک شغل بسیار خوب در بلغارستان تبلیغات است و دولت سرمایه زیادی در بخش تبلیغات در نظر می گیرد. فضای تبلیغات در این کشور بیشتر به سمت موشن گرافیک می رود، ساخت تیزر های کوتاه و پویا از شغل‌های درآمدزا در بلغارستان محسوب می شود که حتی پس از دانشجویی نیز درامد خوبی به همراه دارد برای این کار تنها نیاز به یک لپ‌تاپ دارید که دانشگاه نیز در اختیار شما قرار می دهد مشخص است که به طور کلی اجازه کار دانشجویی در بلغارستان در سال های مختلف ارزیابی شده است و افراد می توانند در این زمینه رویکردهای مختلفی را ارزیابی نمایند.

از دیگر شغل های دانشجویی درآمدزا در بلغارستان ورود به بخش برنامه نویسی و پشتیبانی سایت است، برنامه نویسی از دسته شغل‌هایی است که در سال های اخیر به طور جدی دنبال می شود و شرکت های مختلف این سری از شغل ها را به طور دقیق ارزیابی می کنند.

کار ضمن تحصیل برای مقطع لیسانس در بلغارستان 10 ساعت است برای مقطع کارشناسی ارشد 15 ساعت و برای دکترا نیز 20 ساعت اعلام شده است. برای کار نیاز به اخذ مجوز دارید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در بلغارستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه دانشجویی بخش مهمی از سیاست های دانشگاهی محسوب می شود. این بیمه شامل درمان های سرپا و حوادث داخل دانشگاهی است. اینطورکه مشخص است این بیمه از سوی دولت مورد پوشش قرار می گیرد و قوانین بیمه ای خوبی برای آن در نظر گرفته می شود. به طور کلی قوانین بیمه دانشجویی در بلغارستان شامل شرایط خاصی است. افراد می توانند از طرح درمان بیش از 18 درصد استفاده نمایند به این ترتیب در صورت بروز هر نوع حادثه می توانید از پوشش بیمه ای استفاده نمایید.

بیمه پردازی در بلغارستان شامل پوشش درمان های خاص نیز است در نظر داشته باشید که به طور کلی سازمان بیمه بلغارستان اعلام کرده است که اگر بتوانید پوشش سرمایه بیمه را نیز وارد طرح پوشش خود نمایید می توانید از جزئیات بیمه ای آن نیز استفاده کنید. در خبرگزاری ها مشخص شده است که وضعیت بیمه ای در این کشور در سال‌های اخیر بهبود خواهد داشت و در سال 2020 شامل طرح پوشش بیماری های صعب العلاج نیز هستیم.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در بلغارستان

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بخش های بسیار عالی که در خدمات بانکی بلغارستان دیده می‌شود وجود سیستم های صدور وام آنی است، یعنی شما به محض اخذ کارت دانشجویی خود می توانید درخواست وام آنی داشته باشید این وام به صورت مشخصی صادر می شود و افراد برای اخذ آن می بایست در ابتدا سرمایه اندکی در بانک داشته باشند.

دانشجویان می توانند افتتاح حساب بانکی در بلغارستان داشته باشند و گشایش حساب بانکی نیز می تواند یک انتخاب عالی برای افرادی باشد که قصد دارند سرمایه خود را به گردش درآورند حقیقت این است که تسهیلات ارزی زیادی نیز در بلغارستان دیده می شود و مسیر برای صدور چک نیز فراهم شده است.

دانشجویان می توانند از سیستم اینترنتی خدمات بانکی نیز استفاده نمایند و تنوع بخشی در خدمات بانکی بلغارستان به طور کلی دسته‌بندی های زیادی دارد. مشخص است که خدمات بانکی در این کشور می توانند یک برگ برنده برای دانشجویان خارجی باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بلغارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گروه ب (خوب)


  • Sofia University St. kliment Ohridski صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد


  • Technical University of Gabrovo صرفاً رشته های فنی مهندسی


  • Technical University of Sofia صرفاً رشته های فنی مهندسی


  • University of Architecture, civil EngineeringGeodesy صرفاً رشته های معماری، عمران، مهندسی آب، اقتصاد مهندسی، ماشین ها و رشته های وابسته


  • University of Chemical TechnologyMetallurgy – Sofi رشته های مهندسی شیمی، مواد و متالورژِی


گروه ج (متوسط)
  • Sofia University St. kliment Ohridski (صرفاً در مقطع دکتری)
  • ST. CyrilSt. Methodius University of Veliko Turnovo (صزفاً تا مقطع کارشناسی ارشد)


دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در بلغارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه صوفیا در کشور بلغارستان با رتبه بندی " الف" مورد تأیید وزارت بهداشت اعلام شده است. فضای تحصیل پزشکی در این دانشگاه بی‌نظیر است.

دانشگاه های برتر در بلغارستان

دانشگاه های برتر در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه صوفیا یکی از بهترین دانشگاه های کشور بلغارستان است و به طور کلی معتبرترین دانشگاه در کشور بلغارستان محسوب می شود. این دانشگاه مشهور به تحقیقات تخصصی است و توانسته در زمینه علوم انسانی، علوم فقه، داروسازی و اقتصاد بسیار ایده آل ظاهر شود. این دانشگاه بیش از 21 هزار دانشجو دارد. در ابتدا 3 دانشکده در این دانشگاه دیده می شد اما امروزه 21 دانشکده در آن دیده می‌شود.

دانشگاه تراکیا در شهر استارا زاگورا قرار دارد و بخش جنوبی کشور بلغارستان واقع شده است. زبان تحصیل در این دانشگاه بلغاری است و از نظر هزینه بسیار ارزان قیمت است. بیش از 8200 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند و در رشته های علوم انسانی بسیار موفق ظاهر شده است. این دانشگاه دارای فضای تحصیلی خوبی است و می تواند برای کسانی که قصد دارند به سادگی وارد تحصیل در کشور بلغارستان شوند مناسب باشد.

دانشگاه نوین کشور بلغارستان در شهر صوفیا قرار دارد و پردیس دانشگاهی آن نیز در بخش غربی شهر واقع شده است . این دانشگاه به پارک ویتوشا نزدیک است و از دو ساختمان تشکیل شده است. در داخل این دانشگاه کتابخانه، آمفی تئاتر و همینطور باشگاه و مرکز پزشکی دیده می شود. در این دانشگاه یک کتابخانه بزرگ قرار دارد و بیش از 128 هزار کتاب نیز در کتابخانه دیده می شود. رشته های اقتصاد این دانشگاه بر سر زبان ها قرار داد.

دانشگاه پلودیو دارای 9 دانشکده است و از مهمترین مراکز علمی‌وفرهنگی محسوب می شود. رشته ادبیات روس در این دانشگاه شهرت زیادی دارد. از دیگر رشته های مجاز در این دانشگاه زیست شناسی، اقتصاد و علوم اجتماعی و همینطور ریاضی و فیزیک و زبان و ادبیات فلسفه است.

دانشگاه اقتصاد ملی و جهانی در کشور بلغارستان از دیگر دانشگاه‌های مشهور با قدمتی نزدیک به 100 سال است، بیشتر رشته‌های فنی در این دانشگاه پوشش داده شده است و دارای کیفیت تحصیلی بسیار ایده آلی است. فضای تحصیلی در این دانشگاه به صورت بین‌المللی اداره می شود.

دانشگاه آزاد وارنا یک دانشگاه خصوصی در کشور بلغارستان است که در سال 1991 افتتاح شده است و در رشته های اقتصاد، فقه و همینطور معماری گزینه بسیار عالی است. در این دانشگاه بیش از 12 هزار دانشجو تحصیل می کنند و دارای بیش از 20 برنامه برای دوره کارشناسی ارشد و 80 برنامه آموزشی برای مقطع لیسانس است. این دانشگاه دارای امکانات رفاهی و همینطور فضای دانشگاهی بی نظیری است. بورسیه های تحصیلی این دانشگاه بسیار عالی است.

نظام آموزشی بلغارستان

نظام آموزشی بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آموزش در بلغارستان بر مبنای سنت ها صورت می گیرد و نیازهای جامعه صنعتی برای تحصیل در بلغارستان به طور جدی دنبال می شود.

شبکه های گسترده ای از آموزش و پرورش در بلغارستان وجود دارد که سبب شده است کودکان تا سن 16 سالگی مجبور به تحصیل شوند مدارس در این کشور به صورت عمومی، حرفه ای و تخصصی و همینطور خصوصی و شبانه تقسیم بندی شده اند. موسسات آموزش عالی زیادی در بلغارستان دیده می شود که به صورت منظم و مرتبط و یا از راه دور فراهم شده است.

ساختار نظام آموزشی در بلغارستان در بخش ابتدایی به دو مقطع تشکیل شده است. آموزش مقدماتی از یک تا چهار و آموزش برای پیش متوسطه از 5 تا هفت سال شامل می شود. در واقع دانش آموز در نهایت مدرک مقطع چهارم را خواهد داشت. پایان آزمون دبستان در این کشور از طریق گواهی نامه در پایان سال هشتم نیز صورت می گیرد. آموزش متوسطه در این کشور چهار یا پنج سال پس از پایان دوره آموزش مقدماتی به طول می انجامد و سه نوع مدرسه برای تحصیل در نظر گرفته شده است.

مدارس متوسطه عمومی و همینطور مدارس فنی و حرفه ای مندرج به دریافت دیپلم هستند. همینطور در این کشور آموزش متوسطه تکمیلی غیر دانشگاهی برای یک دوره سه ساله پس از از پایان آموزش متوسطه شروع می شود و در نهایت مدرک تخصصی رشته های مختلفی نیز دیده می‌شود. پایان تحصیلات منوط به قبولی در امتحان دولتی است.

در آموزش دوره پیش از دانشگاه اجباری بوده و سن ورود 7 سالگی و سن اتمام نیز 18 سالگی اعلام شده است. دوره مقدماتی آموزش ابتدایی بر اساس نوع مدرسه انتخابی از یک تا 4 سال و همینطور از 7 تا 10 سال ارزیابی می شود. از 5 تا هشت سالگی نیز دوره متوسطه آغاز می‌شود. در این کشور بیش از 40 موسسه آموزشی دیده می شود که برای مقاطع مختلف تحصیلی فعالیت می کنند. سال تحصیلی در این کشور از اول اکتبر آغاز می شود و تا نیم سال تحصیلی پاییز و بهار ادامه‌دار است. برنامه های تحصیلی تمام وقت در این کشور به طور کلی شامل کنفرانس های متعددی می شود. مدت زمان آموزش در این کشور به طورکلی بین 5 الی 6 ساعت در روز است.

در این کشور کودکستان های زیادی دیده می شود که بتوانید توانایی کودکان را افزایش دهید به طور کلی آمادگی های تحصیلی در این کشور برای دوره های زمانی خاصی برگزار می شود حقیقت این است که شرایط مطلوب تحصیلی در بلغارستان نیز برای تربیت و آموزش کودکان در نظر گرفته می شود و به طور کلی اهداف آموزشی زیادی نیز در بلغارستان دیده می شود. جنبه های انسانی در یادگیری دروس در بلغارستان زیاد است و روابط متقابل عاطفی میان معلمان و کودکان در بلغارستان وجود دارد. آموزش و پرورش در بلغارستان به سمت کودک محوری پیشرفت داشته است و رشد و توسعه در این زمینه نیز صورت می گیرد.

لیسانس در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در بلغارستان

لیسانس در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل لیسانس در بلغارستان 4 سال زمان نیاز دارد و افراد می‌بایست پس از پایان تحصیل خود در آزمون نهایی شرکت کنند. افراد پس از اتمام مقطع تحصیلی لیسانس خود می توانند وارد بازار کار شوند و به طور کلی در رشته تحصیلی مورد نظر مهارت خود را افزایش دهند. همینطور آینده شغلی خوبی نیز برای افراد فراهم می شود. کیفیت تحصیل برای این مقطع خوب است و دروس به صورت تئوری و عملی به افراد آموزش داده می شود.

زبان تدریس در دانشگاه های بلغارستان برای مقطع لیسانس اغلب بلغاری اعلام شده است و البته افراد باید به زبان انگلیس نیز تسلط داشته باشند شما برای ورود به این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5 داشته باشید.

دوره لیسانس در بلغارستان به طور کلی دوره ای خوب برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد است، هرچه معدل شما در این بخش بیشتر باشد می توانید به نتیجه بهتری دست یابید. برای تحصیل در مقطع لیسانس در بلغارستان باید مدرک دیپلم داشته باشید و همینطور نیاز است که ریزنمرات خود را ارائه دهید.

شما نیاز به شرکت در آزمون مشخصی دارید که شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما دارای عملکرد مشخصی است و می تواند سطح علمی شما را مشخص نماید این آزمون دارای بخش های مختلفی است و به طور کلی برای این آزمون نیاز به شرکت در کلاس های تئوری نخواهید داشت. زبان تحصیلی در بلغارستان به طور کلی برای مقطع لیسانس تها در برخی از دانشگاه ها انگلیسی اعلام شده است و افرادی که قصد تحصیل با زبان انگلیسی دارند می بایست در آزمون مهارت سنجی شرکت نمایند. وضعیت تحصیل در بلغارستان به طور کلی بستگی به رشته تحصیلی و دانشگاه شما دارد و مشخص است که برای استفاده از بورسیه تحصیلی دانشگاه های بلغارستان می بایست رزومه خوبی داشته باشید.

هزینه های تحصیل برای مقطع لیسانس به نسبت فوق لیسانس و دکترا بیشتر است و دولت در این زمینه شرایط خوبی را مدنظر قرار داده است.

فوق لیسانس در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در بلغارستان

فوق لیسانس در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در بلغارستان در مقطع فوق لیسانس 2 سال زمان نیاز دارد و فرد می تواند به صورت نیمه وقت و یا پاره وقت مشغول به تحصیل شود. حقیقت این است که به طور کلی زبان تحصیل در این بخش بلغاری یا انگلیسی اعلام شده است و البته برخی از رشته ها مانند فلسفه به زبان آلمانی صورت می گیرد. کلاس های درسی در مقطع فوق لیسانس تنها برای ترم اول به صورت تئوری هستند و از ترم دوم فضای پژوهشی و عملی مشخص می شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد تحصیل برای مقطع فوق لیسانس در بلغارستان نیاز به داشتن رزومه تحصیلی خوب است، رزومه تحصیلی شما باید به صورتی باشد که نشان دهد صلاحیت لازم برای تحصیل در این مقطع را دارید. شما نیاز به ارائه مدرک دوره کارشناسی خود دارید و بهتر است معدل شما بالای 15 باشد. نیاز است که بتوانید ریز نمرات خوبی ارائه دهید. یک موضوع مهم را از یاد نبرید که کلاس های آموزشی در بلغارستان بیشتر در بخش مهارت های زبانی دیده می شود و در صورت بالا بودن نمرات دانشجو بورسیه های تحصیلی خوبی نیز مدنظر قرار می گیرد، مدارک زیر را برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس تهیه نمایید:

1- مدرک لیسانس و ریزنمرات

2- مدرک زبان آیلتس با نمره 6

3- مدرک زبان بلغاری ( در صورتی که تحصیل به زبان بلغاری را انتخاب کرده باشید)

4- مدرکی که نشان دهد تمکن مالی دارید

5- گواهی بیمه

6- گواهی که نشان دهد می توانید از پس پایان نامه انتخابی بر آیید

7- شما نیاز به یک استاد راهنما در زمینه طرح پژوهشی خود دارید

دکترا در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در بلغارستان

دکترا در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در بلغارستان در مقطع دکترا 3 سال به طول می انجامد، دانشجویان در این مقطع می توانند از دولت حقوق دریافت نمایند. برای ورود به مقطع دکترا باید رزومه علمی خوبی داشته باشید یکی از بخش های مهم در این بخش داشتن مهارت زبان آیلتس 6 است. برای ورود به دکترا آزمونی برگزار می شود که ساده و مروری بر دروس دوره کارشناسی ارشد است. این آزمون سطح شما را مشخص می نماید و یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. شما می توانید برای تحصیل در این مقطع چندین مورد مهم را در نظر داشته باشید:

بهتر است تزی که برای دکترا اعلام می کنید مکمل موضوع پایان نامه ارشد شما باشد به این ترتیب مسیر بهتری پیش روی شما قرار می‌گیرد. بهتر است بتوانید شرایط تحصیلی خود را خوب پیش ببرید یعنی سعی کنید به سراغ موضوعاتی بروید که نیاز روز بلغارستان است و می‌تواند به اقتصاد آن کمک نماید بهتر است سعی کنید اساتیدی را انتخاب نمایید که در زمینه موضوع انتخابی شما تسلط دارند در نظر داشته باشید که انتخاب استاد راهنمای خوب می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای پذیرش دکترا محسوب شود.

از سال دوم کار شما در فضای پژوهشی آغاز می شود و ابزارآلات کافی در اختیار شما قرار می گیرد چه خوب است بتوانید گزارش کاملی از فعالیت خود داشته باشید به این ترتیب رزومه تحصیلی خوبی خواهید داشت.

شما می توانید با شرکت در کلاس های آموزشی در بلغارستان از شرایط تحصیل خوبی برخوردار شوید و همینطور به صورت پاره وقت به شما اجازه تدریس نیز داده می شود.

یک موضوع برای پذیرش دکترا داشتن حداقل دو مقاله علمی است. مقالات علمی شما می بایست دارای امتیاز ثبت باشند. در صورتی که کتاب نوشته باشید و همینطور از سایر امتیازهای پژوهشی برخوردار باشید شرایط پذیرش شما بهتر خواهد بود.

داشتن طرح تحصیل برای مقطع دکترا بسیار مهم است و حداقل دو استاد باید آن را تأیید نمایند شما می بایست در نهایت دفاعیه خوبی ارائه دهید.

تحصیل پزشکی در بلغارستان

تحصیل پزشکی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دو مزیت مهم پذیرش پزشکی در دانشگاه های بلغارستان هزینه و امکانات است. در واقع پذیرش پزشکی در دانشگاه های بلغارستان آسان بوده و هزینه آن نیز ارزان و مقرون به صرفه است . دوره های پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی نیز صورت می گیرد و بزرگترین دغدغه دانشجویان در این زمینه حل شده است.

شما برای ورود به تحصیل پزشکی در بلغارستان می بایست تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید اما بسیاری از دانشگاه ها شرط ورود به این رشته را داشتن مدرک آیلتس یا تافل اعلام نکرده اند.

برخی از دانشگاه های بلغارستان برای پذیرش در رشته پزشکی آزمون برگزار می کنند و برخی دیگر نیز بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. در هر صورت آزمونی که برگزار می شود به زبان انگلیسی بوده و بیشتر سوالات در زمینه زیست شناسی و شیمی است.

مدارک و مجوزهای تحصیلی پزشکی بسیاری از دانشگاه های بلغارستان مناسب هستند به عنوان مثال مدرک GDC و GMC از مدارک مهمی هستند که برای پذیرش در دانشگاه های بلغارستان استفاده می شود.

هزینه تحصیل برای رشته پزشکی در بلغارستان ارزان و در حدود 7 الی 8 هزار یورو برای هر سال است که به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر است.

دوره پزشکی در این کشور 6 سال است و از 10 ترم تحصیلی تشکیل شده است. واحدهای 2 سال اول به صورت تئوری و دوره های پیش بالینی هستند و در سه سال بعد واحدهای بالینی و آزمایشگاهی آغاز می‌شود. پس از اتمام دوره 5 ساله دانشگاهی دانشجو می بایست یک دوره 310 را انترنی را بگذراند. دانشگاه صوفیه، استارا زاگورا، دانشگاه پزشکی پلودیو گزینه های خوبی برای تحصیل محسوب می شوند و به طورکلی نیازی به آزمون PLAB ندارند.

تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان

تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل دندانپزشکی یک دوره 6 ساله است و به زبان انگلیسی تدریس صورت می گیرد. 11 ترم به میزان 5 سال و نیم در نظر گرفته می شود که شامل آکادمیک و آموزشی است. 6 ماه آخر به صورت کارآموزی در نظر گرفته می شود.

در دو سال اول دوره آکادمیک تئوری های دندانپزشکی و همینطور مفاهیم پایه ای پزشکی تدریس می شود و همینطور آموزش های بیولوژیک نیز در نظر گرفته می شود. در سال سوم تا پنجم واحدهای بالینی اضافه می شود و همینطور جراحی و واحدهای تخصصی نیز اضافه می‌شود.

دوره های کارآموزی هم شامل کار با کودکان و همینطور جراحی های فک و صورت و پروتز است. دانشگاه صوفیه ( نیاز به آزمون ورودی انگلیسی دارد) ، پلودیو ( آزمون ورودی ندارد) ، وارنا ( نیاز به آزمون پایه زبان انگلیسی) از دانشگاه های معتبر دندانپزشکی در بلغارستان هستند.

مدارک لازم برای پذیرش در این رشته شامل :

فرم تکمیل شده پذیرش

ترجمه رسمی دیپلم و همینطور پیش دانشگاهی و ریزنمرات به زبان بلغاری

مدرک سلامت جسمی و روحی

پاسپورت با مدت زمان کافی و همینطور دو قطعه عکس است.

تخصص پزشکی در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در بلغارستان

تخصص پزشکی در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تخصص پزشکی در بلغارستان می بایست در یک آزمون ورودی مهارت زبان شرکت نمایید و باید امتیاز بالایی در آن کسب کنید. نیاز است که بتوانید در آزمون PLAB نیز شرکت کنید و می بایست شرایط خوبی برای تحصیل در این مقطع داشته باشید. تخصص پزشکی در بلغارستان 3 الی 5 سال زمان نیاز دارد و نیاز است که مدرک شما مورد تأیید GMC باشد. شهریه در این بخش در حدود 8000 هزار یورو است و زمان پذیرش برای تخصص پزشکی در بلغارستان در ماه اکتبر اعلام شده است. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت تخصص پزشکی در بلغارستان از موضوعات مهمی است که توسط دولت ارزیابی می شود و شهریه در این زمینه نیز رویکردهای مشخصی دارد. برخی از دانشگاه ها آزمون ورودی برای بخش تخصص زیست شناسی نیز در نظر می گیرند که البته آسان است.

تخصص دندانپزشکی در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در بلغارستان

تخصص دندانپزشکی در بلغارستان و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان به طور کلی در زمینه ارتودنسی ، پروتز و همینطور جراحی فک و صورت انجام می شود. در پایان دوره‌های 6 ساله دندانپزشکی فرد می تواند در آزمون مشخصی شرکت نماید و پس از آن اجازه طبابت داشته باشد. حد نصابی که در این زمینه وجود دارد می تواند شامل پذیرش در مقطع حرفه ای شود.

نیاز است که در آزمون ORE شرکت کنید و همینطور مدارک مورد تأیید GDC است، اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد برای ورود به این بخش نیاز است که در ابتدا در آزمون تسلط به زبان انگلیسی نیز شرکت کرده باشید تخصص دندانپزشکی در بلغارستان نیز به طور کلی از سه سال تا 5 سال اعلام شده است.

رشته های غیر پزشکی در بلغارستان

رشته های غیر پزشکی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور بلغارستان علاقه زیادی به مد و فشن دارند، در این کشور فشن شو های زیادی برگزار می شود و دولت نیز سرمایه گذاری خوبی در این راستا داشته است، بانوان در کشور بلغارستان اغلب به دنبال طراحی های مشخصی در زمینه لباس هستند و از این رو تحصیلی در زمینه طراحی مو و لباس در کشور بلغارستان بسیار دیده می شود. بورسیه تحصیلی کشور بلغارستان در رشته های متنوعی دیده می شود و شرایط بورسیه تحصیلی کشور بلغارستان در سال های اخیر پیشرفت داشته است.

آقایان در کشور بلغارستان علاقه زیادی به رشته های فنی و مهندسی دارند به طوریکه روز به روز به تعداد نیروهای مهندسی در این کشور افزوده می شود. سیستم توریسم و گردشگری در کشور بلغارستان نیز به رشد خوبی رسیده است و مردم زیادی از دنیا وارد کشور بلغارستان می شوند. حقیقت این است که هنوز سیستم خوبی در زمینه مدیریت در کشور بلغارستان وجود ندارد و ثبت شرکت در این کشور با مشکلاتی روبرو است. در آخرین ارزیابی که به دست ما رسیده است وضعیت موسیقی و همینطور هنر های مربوط به موسیقی در کشور بلغارستان رشد خوبی دارد و مشخص است که رشته های نفت و خلبانی نیز از گزینه های به روز و ارزشمند هستند. در این کشور فضای تحصیلی خوبی دیده می شود. تحصیل در کشور بلغارستان بسیار ارزان است و سیستم کتابخانه ای بسیار عالی و همینطور شهریه دانشگاه‌های کشور بلغارستان نیز بسیار ارزان قیمت و مناسب هستند. دانشگاه صوفیا کشور بلغارستان شرایط بورسیه کشور بلغارستان را برای عموم افراد خارجی فراهم ساخته است.

بسیاری از دانشجویان خارجی در کشور بلغارستان علاقه به تحصیل در زمینه سینما دارند و فیلم های درام زیادی در این کشور ساخته می‌شود و اغلب بازیگران فیلم های این کشور از بانوان هستند سینما بخش مهمی از گردش سرمایه در کشور بلغارستان محسوب می شود. تئاتر و نمایش های کوتاه شهری نیز از دیگر بخش های درآمدزا در کشور بلغارستان محسوب می شود. در حال حاضر بیش از 11 هزار دانشجوی خارجی در کشور بلغارستان در حال تحصیل هستند و این نشان می دهد که وضعیت تحصیل در این کشور مناسب است.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در بلغارستان

خطرات احتمالی برای دانشجویان در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور بلغارستان در ابتدا رابطه خوبی با افراد خارجی ندارند در این شرایط به طور کلی می بایست رویکردهای مشخصی در نظر گرفته شود و شاید نیاز باشد در ابتدا کمی محتاط باشید و به کسی اعتماد نکنید.

مردم کشور بلغارستان از صمیمی شدن زیاد خوششان نمی آید و شاید برای چنین فردی مشکل ایجاد نمایند.

در دانشگاه حواستان به کیف و وسایل باارزش باشد.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در بلغارستان

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرسه MSA یکی از مدارس مهم و ارزشمند در کشور بلغارستان است که توانسته مسیر تحصیل خوبی برای مقطع دبیرستان ایجاد نماید. فضای تحصیل در این مدرسه به طور کلی شامل بخش بندی های متنوعی است اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت تحصیل در این مدرسه به طور کلی برای کسانی که قصد ورود دانشگاه دارند فراهم شده است.

چاپ مقالات علمی در بلغارستان و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در بلغارستان و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای چاپ مقالات علمی در کشور بلغارستان نیاز است که در ابتدا چندین مورد را مدنظر قرار دهید.

اول اینکه شما می بایست موضوعی را انتخاب نمایید که واجد شرایط تحصیل در آن هستید به این ترتیب فضای برای گسترش آن فراهم می‌شود.

مورد بعدی برای تحصیل در کشور بلغارستان داشتن سیستم تحصیلی مشخصی است که می بایست ارزیابی کنید در برخی از کنفرانس ها اعلام می شود که افراد می بایست در مقطع مشخصی باشند تا اجازه ارائه مقاله داشته باشند. مشخص است که فضای تحصیلی در کشور بلغارستان به طور کلی در چندین بخش مختلف ارزیابی می شود.

نیاز است که موضوع شما در قالب نمونه کار جدید باشد و از نوشتن مقالات گردآوری شده و یا SURVEY فاصله بگیرید. با چاپ مقاله در کشور بلغارستان می توانید چندین موضوع مهم را در نظر داشته باشید.

شرکت در آزمون های بین المللی در بلغارستان

شرکت در آزمون های بین المللی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر ساله در دانشگاه صوفیا کشور بلغارستان آزمون های بین المللی در زمینه زیست شناسی، فیزیک و همینطور مهارت های زبان انگلیس انکلیسی و بلغاری فراهم می شود که با شرکت در آن ورود به دانشگاه برای شما آسانتر خواهد بود. مشخص است که شرکت در آزمون های بین‌المللی در کشور بلغارستان می تواند پلی برای رسیدن به رشته مورد نظر شما باشد.

کنفرانس های علمی در بلغارستان

کنفرانس های علمی در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس برق و تکنولوژی مدار منطقی یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که قصد دارند رزومه قوی در رشته برق داشته باشند محل برگزاری این کنفرانس در دانشگاه صوفیا و در سال 2020 است.

کنفرانس هدفمندسازی پنل های ساختاری در نمای بیرونی ساختمان برای گروه معماری و عمران

کنفرانس بین المللی برنامه نویسی پایه ساختار داخلی منازل برای گروه کامپیوتر

کنفرانس اتمی سازی مولکول های زیستی در علم فیزیک برای رشته های علوم پایه

جشن های دانشگاه ها در بلغارستان

جشن های دانشگاه ها در بلغارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشن گل رز در کشور بلغارستان از جشن های جالبی است که در دانشگاه‌های مختلفی برگزار می شود و به طور کی از دسته جشن های دیدنی و بی نظیر است. کشور بلغارستان بزرگترین تولید کننده گل رز و روغن رز در کل قاره اروپا محسوب می شود. این جشن به طور‌کلی با حضور بانوان زیادی همراه است.

آخرین ویرایش: 2019-06-08 14:46:44 2,789