canada
کشور کانادا

مهاجرت به کانادا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

مهاجرت به کانادا به نسبت سایر کشورها آسان‌تر است. میزان مهاجرپذیری کانادا در سال‌های گذشته بیشتر از قبل شده است. این کشور در سال 2018 توانسته رتبه 7 در لیست مهاجرپذیری را به خود اختصاص دهد. سرمایه‌گذاری در کانادا از دسته روش‌های بسیار عالی محسوب می‌شود اما میزان بودجه اولیه شما بسیار مهم است.

عموماً خرید ملک و یا اجاره‌خانه در این کشور گران است و در این زمینه مهاجران نگران هستند که می‌توانند استان‌های ارزان‌تر را برای زندگی انتخاب نمایند. نرخ بیکاری در کانادا در سال 2018 در حدود 3 درصد کاهش یافته است و این رقم نشان می‌دهد که این کشور به نوبه خود توانسته در لیست کشورهای عالی از نظر کار قرار بگیرد. یافتن کارفرما در کانادا کار ساده‌ای نیست اما روش‌های دیگر خوداشتغالی و یا تخصص می‌تواند روش‌های مناسبی برای مهاجرت محسوب شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی اخذ ویزای این کشور بین 1 الی 9 ماه زمان بسته به نوع ویزای درخواستی اختصاص می‌دهد.

پناهندگی در کانادا به دو صورت اسپانسر و دولتی دیده می‌شود که هر دور روش پیچیدگی‌های مربوط به خود را داشته و نمی توان گفت که ساده هستند. در هر صورت این روش باید آخرین روش پیشنهادی قرار بگیرد

در این کشور شرایط برای تحصیل به خوبی فراهم است و فرد می‌تواند 20 ساعت در هفته مشغول به کار شود. ویزای همراه برای کسانی که از طریق ویزای تحصیلی و یا سرمایه‌گذاری وارد خاک این کشور شده‌اند فراهم شده است. برای تحصیل در کانادا باید مدرک آیلتس و یا مدرک فرانسوی داشته باشید. مهاجرت به کانادا شامل چندین روال مختلف است. مدارک لازم مهاجرت به کانادا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

کانادا در لیست کشورهایی قرار دارد که از نظر مهاجرت شرایط آسان‌تری را فراهم ساخته. در نظر داشته باشید که میزان مهاجرپذیری کانادا به نسبت سایر کشورها بیشتر است حال می‌خواهیم جنبه‌های آماری مهاجرپذیر بودن کانادا را مورد ارزیابی قرار دهیم.

اغلب افرادی که کانادا را برای زندگی انتخاب می‌کنند با هدف تحصیل وارد این کشور شده‌اند و در سال 2018 آمار مهاجرت به این کشور با هدف تحصیل و ویزای تحصیلی بیش از 50 درصد است این آمار نشان می‌دهد که اغلب جوانان علاقمند زندگی و تحصیل در کانادا هستند.

برای بررسی دقیق میزان رضایت مهاجرت به کانادا سعی کرده‌ایم نگاه مقایسه‌ای داشته باشیم. قیمت خرید و اجاره خانه در کانادا گران است و در مقایسه ایران 21 درصد افزایش نرخ در این زمینه دیده می‌شود بنابراین ایرانیان در کانادا برای اجاره‌خانه باید از بودجه خوبی برخوردار باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیز از دیگر روش‌های خوب محسوب می‌شود به این دلیل که در صورت وجود دعوت نامه از سوی دانشگاه صدور ویزا بسیار سریع خواهد بود.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به عنوان مثال یکی از روش‌های بسیار مهم مهاجرت به کانادا با هدف سرمایه‌گذاری است.

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری سه روش وجود دارد که یک به یک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شرط اول دارایی است که شما برای سرمایه‌گذاری در استان کبک باید برخوردار باشد.

نام دیگری که بر روی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج از سوی اداره مهاجرت کانادا گذاشته می‌شود " اسپانسر کردن همسر " است.

باز هم نوبت به مهاجرت از طریق تولد رسید و سیستم خون و خاک مطرح است. در نظر داشته باشید که کانادا از دسته کشورهایی است که از سیستم حق خاک پیروی می‌کند نام دقیق‌تری که برای این روش دیده می‌شود jus soli است.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از دیگر روش‌های بسیار عالی محسوب می‌شود و البته در لیست سریع‌ترین روش‌های موجود نیز قرار دارد در این روش فرد می‌تواند همزمان با تحصیل خود مشغول به کار شود.

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار باید شغل مناسب داشته باشید و ما سه روش مهم را در این بخش مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

در صورتی که فرد اصلی اقامت دائم داشته باشد فرد همراه می‌تواند در استان اولیه و یا هر استان دیگری زندگی و تحصیل نماید. در زمینه ویزای کاری عموماً ویزای همراه دیرتر صادر می‌شود.

در لیست قوانین ویزای توریستی کانادا گزینه‌‌ای به عنوان دعوتنامه دیده نمی‌شود اما عملاً بدون داشتن دعوتنامه ورود به این کشور میسر نخواهد بود.

یک موضوع دیگر در زمینه ویزای شرایط خاص این کشور برای دوره‌های زبان است که افراد می‌توانند با استفاده از این ویزا دو ترم را در این کشور به یادگیری زبان مورد نظر در کالج‌ها و یا موسسات بپردازند.

پس از استان کبک، استان انتاریو و شهرهای اتاوا و تورنتو یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود و انتاریو پرجمعیت‌ترین استان در کشور کانادا محسوب می‌شود و در مهاجرت به کانادا عموماً اولویت دارد.

برای اخذ ویزای کانادا باید سعی کنید قوانین موجود را گام به گام دنبال نمایید اول از هر چیز باید بدانیم که زمان درخواست ما بسیار مهم است در صورتی که در فصل‌های شلوغ سال درخواست ویزا دهید قطعاً زمان زیادی نیاز است تا وقت سفارت برای شما تعیین شود

برای اخذ اقامت دائم در این کشور باید به سراغ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و ازدواج بروید. در هر صورت نیاز است که سه الی چهار سال در این کشور زندگی و فعالیت مفید داشته باشید.

پس از اخذ اقامت دائم این کشور می‌توانید برای اخذ پاسپورت اقدام نمایید. تمامی روند زندگی شما بررسی می‌شود و سپس به مدت مشخص زمان نیاز است تا بتوانید پاسپورت را اخذ نمایید.

مطالب مرتبط

میشه لطف کنید در مورد مهاجرت کاری به عنوان پرستار سالمند، مطلب بگذارید؟

2019-04-15 01:34:17

سلام وخسته نباشید.من و همسرم قصدمحاجرت به کانادا رو داریم اما وکیل مناسب برای اینکار میدانمیکنیم.باچن تا وکیل صحبت کردیم .ولی مامیخواییم‌که زودتر کارامون‌اوکی بشه.لطفا شماهم مارو راهنمایی کنید.ممنون

2019-04-23 00:58:32