x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا به نسبت سایر کشورها آسان‌تر است و به همین دلیل میزان مهاجرپذیری این کشور طی سال‌های اخیر در مقایسه با گذشته به مراتب بیشتر شده است. این کشور در سال 2018 توانست رتبه 7 در لیست مهاجرپذیری را به خود اختصاص دهد. سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های بسیار مطمئن برای اخذ ویزای کانادا محسوب می‌شود؛ اما میزان بودجه اولیه شما بسیار مهم است. عموماً خرید ملک و یا اجاره‌خانه در این کشور گران است که این امر باعث شده تا مهاجران به دنبال شهر‌های ارزان‌تر برای انتخاب محل زندگی خود باشند.

مقدمه

مقدمهبه‌طور ‌کلی نرخ بیکاری در کانادا، طی ده سال گذشته، روند کاهشی داشته است؛ این مسئله نشان می‌دهد که این کشور به نوبه خود توانسته در لیست کشورهای ایده‌آل از نظر کار قرار بگیرد. یافتن کارفرما در کانادا کار آسانی نیست؛ اما روش‌های دیگر از جمله خوداشتغالی یا به‌کارگیری تخصص‌های فردی می‌تواند روش‌های مناسبی برای مهاجرت محسوب شود. در نظر داشته باشید که اخذ ویزای این کشور بین 1 الی 9 ماه، بسته به نوع ویزای درخواستی، زمان نیاز دارد.

مهاجرت به کانادا در حال حاضر، بیشترین متقاضیان را در جهان به خود اختصاص داده است. رشد حدود 60 درصدی آمار مهاجران به این کشور، نشان‌دهنده شرایط مطلوب این کشور برای کار و زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید باید حتماً از امتیاز زبان انگلیسی(آیلتس) برخوردار باشید و همچنین علاوه بر تمکن مالی، مدرک تحصیلی یا مهارت شغلی عالی کسب کرده باشید. مهاجرت به کشور کانادا بدون داشتن شرایط فوق تقریباً غیرممکن است؛ مگر آن‌که فرد مهاجر از طریق ازدواج یا دعوتنامه خویشاوندان به این کشور مهاجرت کند که البته این روش مهاجرتی قوانین خاص خود را دارد.

لینک های مفید:

امتیاز مهاجرت به کانادا

مهاجرت شما به کانادا تحت تأثیر امتیاز شما در امتیازبندی مهاجرتی کانادا قرار خواهد گرفت که بر اساس 6 عامل اهدا می‌شود.

 1. توانایی‌های زبانی
 2. تحصیلات
 3. تجربه
 4. سن
 5. اشتغال ترتیب یافته در کانادا
 6. تطبیق‌پذیری

دانش انگلیسی و فرانسه به شما کمک می‌کند تا وارد بازار کار کانادا شوید. شما می‌توانید حداکثر 28 امتیاز را برای مهارت‌های زبانی خود که برای نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن ارزیابی‌شده‌اند به دست آورید.

آموزش - حداکثر 25 امتیاز

برای تحصیلات خود می‌توانید حداکثر 25 امتیاز مهاجرت کانادا را کسب کنید. اگر تحصیلات خارج از کشور دارید، باید گزارش ECA را از یک آژانس مجاز بگیرید. گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی، ارزیابی می‌کند که آیا مدرک تحصیلی / دیپلم‌های خارج از کشور شما با تحصیلات کانادا موافق است یا خیر.

تجربه - حداکثر 15 امتیاز

امتیاز مهاجرت به کانادا نیز برای تجربه کاری شما متحمل می‌شود. می‌توانید برای تعداد سال‌هایی که تمام‌وقت کارکرده‌اید و حداقل هفته‌ای 30 ساعت کارکنید، امتیاز کسب کنید. مقدار مساوی از کار پاره‌وقت نیز واجد شرایط است. به نقل از کانادا، شما می‌توانید حداکثر 15 امتیاز را برای این عامل به دست آورید.

سن - حداکثر 12 امتیاز

امتیازات سن به متقاضیان تعلق می‌گیرد. آن‌ها می‌توانند حداکثر 12 امتیاز کسب کنند. محاسبه سن از روزدریافت درخواست شما انجام می‌شود.

ترتیب کار در کانادا - حداکثر 10 امتیاز

همچنین می‌توانید امتیاز مهاجرت به کانادا را برای یک پیشنهاد شغلی با حداقل 1 سال فرم کارفرما در کانادا دریافت کنید. شما باید قبل از ارائه درخواست ورود به کانادا به‌عنوان کارگر ماهر فدرال، این پیشنهاد را دریافت کنید.

سازگاری - حداکثر 10 امتیاز

بر اساس تحصیلات، کار یا پیشنهاد شغلی ترتیب داده‌شده و اقوام شما در کانادا به شما امتیاز داده می‌شود. شریک زندگی یا همسر مشترک شما در صورت مهاجرت به کانادا با شما، می‌تواند امتیازات دیگری را نیز برای سازگاری ایجاد کند. برای هر مورد فقط یک‌بار می‌توانید امتیاز کسب کنید.

راه‌های بهبود نمره CRS شما

قرعه‌کشی Express Entry در فواصل منظم انجام می‌شود، بنابراین همیشه این شانس برای شما وجود دارد که قبل از درخواست قرعه‌کشی بعدی، نمره CRS خود را بهبود بخشید.

اگر نمره CRS موردنیاز خود را برآورده نمی‌کنید، همیشه می‌توانید راه‌هایی برای بهبود امتیاز خود پیدا کنید تا بتوانید امتیاز لازم را برای تأمین دعوت به درخواست (ITA) برای ویزای PR در قرعه‌کشی Express Expressry بعدی به دست آورید.

 در اینجا چند روش برای بهبود نمره CRS شما آورده شده است

 • نمره زبان خود را ارتقا دهید: اگر در آزمون‌های زبان مانند IELTS نمره خوبی کسب کنید، نمره CRS شما بهبود می‌یابد. به‌عنوان‌مثال، در آزمون زبان، اگر معیار زبان کانادایی (CLB) 9 را به دست آورید تا 136 امتیاز مستقیم به رتبه‌بندی CRS خود اضافه خواهید کرد. حضور در آزمون زبان در فرانسه نیز می‌تواند 24 امتیاز را به آن اضافه کند.
 • برای ویزای روابط عمومی PNP تحت برنامه استانی کاندیداها درخواست کنید: در صورت دریافت دعوت‌نامه، 600 امتیاز اضافی برای مشخصات Express Entry دریافت خواهید کرد.
 • دریافت پیشنهاد کار: یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی 200 امتیاز دیگر به شما می‌دهد.
 • دریافت تحصیلات در کانادا: در صورت تکمیل مدرک تحصیلی یا دیپلم در کانادا، می‌توانید 30 امتیاز اضافی دریافت کنید.
 • درخواست با همسرتان برای روابط عمومی: درخواست ویزای شما با همسرتان هر دو امتیاز اضافی را کسب می‌کند. مهارت زبان همسر شما 20 امتیاز خواهد بود، درحالی‌که سطح تحصیلات و تجربه کاری کانادا می‌تواند برای شما برای هر گروه 10 امتیاز کسب کند؛ بنابراین، این 40 امتیاز به نمره CRS شما اضافه می‌کند.
 • یک پیشنهاد شغلی تأییدشده توسط LMIA دریافت کنید: اگر یک پیشنهاد کاری را که توسط ارزیابی کار آزمایی بازار کار (LMIA) از کارفرمای در کانادا تشخیص داده‌شده است دریافت کنید، می‌توانید تا 600 امتیاز به رتبه‌بندی CRS خود اضافه کنید.
 • ادامه کار: اگر کمتر از سه سال سابقه کار تمام‌وقت دارید و اگر همچنان به کار خود ادامه دهید می‌توانید امتیاز خود را به نمره CRS خود اضافه کنید.

امتیاز موردنیاز PR روابط عمومی کانادا

شرایط لازم برای روابط عمومی کانادا 67 امتیاز از 100 است. برای درخواست ویزای PR خود باید حداقل 67 امتیاز را تحت ضوابط مختلف صلاحیت کسب کنید.

جدای از این، شما باید امتیاز لازم را در زیرسیستم جامع رتبه‌بندی یا CRS کسب کنید تا واجد شرایط قرعه‌کشی Express Entry که محبوب‌ترین برنامه مهاجرت کانادا است، باشید. به کاندیداهای موجود در استخر ورودی اکسپرس نمره 1200 CRS از 1200 امتیاز داده می‌شود. عواملی مانند سن، تجربه کار، سازگاری و غیره نمره CRS شمارا تعیین می‌کنند. نمره CRS با هر قرعه‌کشی Express Entry متفاوت خواهد بود.

سیستم امتیازدهی مهاجرت به کانادا

کانادا از یک سیستم امتیاز برای انتخاب نامزدهای مهاجرت پیروی می‌کند. داوطلبان باید حداقل 67 امتیاز را تحت معیارهای مختلف کسب کنند تا واجد شرایط درخواست ویزای روابط عمومی باشند. این معیارها شامل موارد زیر است:

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • توانایی زبانی
 • تطبیق‌پذیری
 • ترتیب کار
 • نمره CRS

جدای از این، سیستم جامع رتبه‌بندی یا CRS وجود دارد. این‌یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که برای نمره دادن و ارائه رتبه به داوطلبان در برنامه اکسپرس ورود استفاده می‌شود. زمینه‌های ارزیابی نمره شامل موارد زیر است:

 • مهارت‌ها
 • تحصیلات
 • توانایی زبانی
 • تجربه کاری
 • عوامل دیگر

قرعه‌کشی Express Entry هر دو هفته یک‌بار انجام می‌شود و از نمره CRS لازم برخوردار است. از داوطلبان با این نمره CRS دعوت می‌شود تا ویزای PR را درخواست کنند. نمره CRS معمولاً با هر ترسیم ورودی متفاوت است.

امتیاز برنامه کارگر ماهر فدرال کانادا

کانادا همواره از مهاجرانی با مهارت و تجربه کاری استقبال کرده و به توسعه اقتصادی کشور کمک خواهد کرد. برنامه ورود دولت فدرال اکسپرس کانادا مسیر مهاجرت را برای مهاجران فراهم می‌کند. سه برنامه ماهر مهاجرت اقتصادی کانادا به شرح زیر است:

 1. برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)
 2. برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)
 3. کلاس تجربه کانادا (CEC)

مهاجرانی که تحت برنامه مهاجرت فوق‌الذکر ثبت‌نام کرده‌اند، پروفایل آن‌ها توسط برنامه Express Entry اداره می‌شوند. سپس تمام پروفایل‌ها به کمک سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) در برنامه اکسپرس ارسال می‌شوند؛ اما در مرحله اول، برای اینکه بتوانند مشخصات خود را در برنامه ورود به سیستم Express بیان کنند، باید داوطلبان معیارهای واجد شرایط بودن را رعایت کنند.

اگر یک نامزد قادر به کسب 67 امتیاز یا بالاتر باشد، آن‌ها واجد شرایط برای استفاده در برنامه کارگر ماهر فدرال (FSPWP) هستند. در صورت عدم دسترسی به امتیاز 67، آن‌ها می‌توانند کارهایی مانند:

 • مهارت‌های زبان آن‌ها را بهبود بخشید
 • تکمیل مدرک، دیپلم یا گواهینامه دیگر
 • دریافت پیشنهاد شغلی از کانادا

اکسپرس ورود چیست؟

Express Entry یک سیستم مهاجرتی است که در تاریخ 1 ژانویه 2015 توسط مقامات مهاجرت کانادایی (IRCC) اجراشده و برنامه‌های کارمندان ماهر را تحت برنامه‌های اقتصادی فدرال مدیریت می‌کند. این شامل برنامه کارگر ماهر فدرال، برنامه ماهرانه فدرال، کلاس تجربه کانادا و بخش‌هایی از برنامه‌های انتخاباتی استان است.

ذینفعان انتظار دارند نزدیک به 30 قرعه‌کشی و بیش از 80،000 دعوت‌نامه صادرشده در سال 2020، با اکثر قرعه‌کشی‌های مربوط به نمرات CRS در حدود 470 را فراهم کنند تا مقامات مهاجرت کانادایی بتوانند سطح مهاجرت سالانه هدفمند سال 2020 را برآورده کنند.

حداقل الزامات

 • تجربه کار

متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار مداوم در شغلی داشته باشد که تحت سطح مهارت‌های طبقه‌بندی ملی حرفه‌ای (NOC) سطح 0، A یا B طبقه‌بندی می‌شود.

 • مهارت زبان
 • صلاحیت آموزشی
 • اثبات بودجه
 • سن

برای عوامل ذکرشده به داوطلبان امتیازاتی اعطا می‌شود. داوطلبان موظف‌اند 67 امتیاز از 100 را کسب کنند تا واجد شرایط درخواست FSWP شوند.

سیستم Express Entry از طریق یک فرآیند دومرحله‌ای برنامه‌های مربوط به اقامت دائم را مدیریت می‌کند:

اول، افراد ابراز علاقه خود را برای مهاجرت به کانادا با تکمیل یک پروفایل آنلاین که پس‌ازآن به‌صورت الکترونیکی نمایش داده می‌شوند تا مشخص شود که آیا فرد واجد شرایط دریافت برنامه کارگر ماهر فدرال، برنامه معاملات ماهر فدرال یا کلاس تجربه کانادا است یا خیر. افرادی که حداقل یکی از این برنامه‌ها معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشند، در برنامه ورود قرار می‌گیرند و بر اساس اطلاعات موجود در مشخصات خود، نسبت به معیارهای نمره دهی شفاف ازجمله عواملی مانند آموزش، نمره جامع سیستم رتبه‌بندی (CRS) به آن‌ها داده می‌شوند. توانایی زبان و تجربه کار نامزدها در برنامه بر اساس نمره CRS خود در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند.

معیارهای انتخابی واجد شرایط برای برنامه ماهر فدرال کارگر همچنین شامل نکات و الزامات خاص خود برنامه هستند که در زیر به‌تفصیل آمده است. دو برنامه دیگر (برنامه مهارت‌های تجاری فدرال و کلاس تجربه کانادا) به نظر نمی‌رسد که در معیارهای واجد شرایط بودن آن‌ها امتیاز داشته باشند، بنابراین ما در این گزارش الزامات مربوط به آن برنامه‌ها را لحاظ نکرده‌ایم.

 67 امتیاز ماشین‌حساب کانادا

اگر یک نامزد قادر به کسب 67 امتیاز یا بالاتر باشد، آن‌ها واجد شرایط برای استفاده در برنامه کارگر ماهر استانی (FSPWP) هستند. در صورت عدم دسترسی به امتیاز 67، آن‌ها می‌توانند کارهایی مانند:

 • مهارت‌های زبان آن‌ها را بهبود بخشید
 • تکمیل مدرک، دیپلم یا گواهینامه دیگر
 • دریافت پیشنهاد شغلی از کانادا

مهارت زبان (حداکثر 28 امتیاز)

کانادا جمعیتی از مجامع انگلیسی‌زبان دارد. بسیار مهم است که بتوانید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. این امتیازات بر اساس برگ خریدها: صحبت کردن، خواندن، گوش دادن و نوشتن به داوطلبان اهدا می‌شود.

برای برگزاری آزمون زبان، داوطلب برای اثبات دانش زبان خود می‌بایست از یک آزمون زبان تأییدشده استفاده کند. کانادا از معیار زبان کانادایی (CLB) برای زبان انگلیسی استفاده می‌کند.

داوطلب باید در هر 4 معیار تست زبان حداقل سطح CLB 7 را برای 1 زبان رسمی کسب کند. برای 2 زبان رسمی، نامزد باید حداقل سطح CLB 5 را داشته باشد.

آموزش (حداکثر 25 امتیاز)

اگر داوطلب در کانادا به مدرسه رفت، باید از دبیرستان کانادا دارای گواهی، دیپلم یا مدرک باشد. اگر تحصیلات توسط نامزد خارج از کانادا دنبال شود، آن‌ها باید یک ارزیابی اعتبار سنجی آموزشی (ECA) داشته باشند که ثابت کند میزان تحصیلات خارجی برابر است با گواهینامه، دیپلم یا مدرک کانادا از دبیرستان کانادا یا دوره متوسطه.

داوطلبان در هنگام درخواست باید اعتبار کانادایی یا اعتبار خارجی و گواهینامه ECA خود را درج کنند.

تجربه کار (حداکثر 15 امتیاز)

داوطلبان برای سال‌هایی که در انجام کار تمام‌وقت پرداخت‌شده تحت مهارت طبقه‌بندی ملی حرفه‌ای (NOC) از نوع 0، A یا B. امتیاز کسب می‌کنند.

چگونه NOC خود را پیدا کنیم؟

طبقه‌بندی مشاغل ملی (NOC) طبقه‌بندی همه مشاغل موجود در بازار کار کانادا است و از آن برای طبقه‌بندی کلیه مشاغل موجود در اقتصاد کانادا استفاده می‌شود. این کلیه جزئیات مربوط به شغل مانند وظایف، مهارت‌ها، استعدادها و تنظیمات کار برای مشاغل مختلف را نشان می‌دهد. از داوطلب خواسته می‌شود كه کد NOC خود را مشخص كند و برای هر شغلی كه لازم است در نمایه Express خود درج كند، ارسال كند.

مدت تجربه کار (در سال‌ها) حداکثر امتیاز اعطا می‌شود

 • 1 سال 9 امتیاز
 • 2-3 سال 11 امتیاز
 • 4-5 سال 13 امتیاز
 • 6 سال یا بیشتر 15 امتیاز
 • سن (حداکثر 12 امتیاز) امتیاز

امتیاز متقاضیان مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا عمدتاً با قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان، سال 2001 (IRPA) و قوانین و مقررات تابعه آن تنظیم می‌شود. مهاجرت به کانادا توسط آژانس خدمات مرزی کانادا که وظیفه اجرای مرزها، اجرای مهاجرت و خدمات گمرکی را بر عهده دارد، اداره می‌شود و مهاجرت، پناهندگان و تابعیت کانادا (IRCC) که "ورود مهاجران را تسهیل می‌کند، از پناهندگان محافظت می‌کند و برنامه‌ای را برای کمک به تازه‌واردان در اسکان در کانادا ارائه می‌دهد. علاوه بر این، قسمت 6 آئین‌نامه مهاجرت و حمایت از پناهندگان، برنامه‌ها را در دسته مهاجران طبقات اقتصادی تنظیم می‌کند.

پیش‌بینی می‌شود اکثر متقاضیانی که برایشان ITA در سال 2020 صادر می‌شوند، به نمره CRS در حدود 470 امتیاز نیاز داشته باشند، این امر باعث می‌شود تعداد قابل‌توجهی متقاضی بتوانند پذیرش دائم در کانادا را بدون پیشنهاد شغلی یا نامزدی تحت برنامه مهاجرتی استانی دریافت کنند. بااین‌وجود، تضمین پیشنهادی اشتغال بسیار توصیه می‌شود.

مشاوره مهاجرت به کانادا

روش‌ های مهاجرت به کانادا

روش‌ های مهاجرت به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به عنوان مثال یکی از روش‌های بسیار مهم مهاجرت به کانادا با هدف سرمایه‌گذاری است. این موضوع را به طور دقیق برای بار اول در این بخش بررسی می‌کنیم در نظر داشته باشید که به طور کلی افرادی که قصد سرمایه‌گذاری خرید ملک، ثبت شرکت و همینطور کار و کارآفرینی را دارند استان کبک را انتخاب می‌کنند در بخش‌های بعد توضیح داده می‌شود که چرا استان کبک یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود. در این استان پتانسیل سرمایه‌گذاری بسیار زیاد وجود دارد.

از دیگر روش‌های مهاجرت به کانادا می‌تواند کارآفرینی استانی باشد. استفاده از واژه استانی در این بخش عمدأ آمده است تا متوجه شوید هر یک از استان‌های این کشور شرایط مربوط به خود را برای کارآفرینی دارند و شرایط هرگز یکسان نخواهد بود. این گزینه مخصوص افرادی است که دارای تجربیات مدیریتی بسیار عالی در بخش‌های تجاری و همینطور کشاورزی هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص از دیگر روش‌های موجود است که البته در لیست مهاجرت‌های کاری قرار می‌گیرد. در این روش آنچه اهمیت دارد تخصص فرد و همینطور سواد وی است.

ویزای تحصیلی و دانشجویی از دیگر روش‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود که در لیست روش‌های سریع قرار می‌گیرد. اقامت در این روش موقتی است و مربوط به طول تحصیل افراد خواهد بود.

در صورت همراهی والدین ریسک پذیرش ویزا تا 100 درصد افزایش پیدا می‌کند و بهتر است بچه‌ها 12 سال به بالا باشند که مشکل حضانت نداشته باشند یعنی در دوران دبستان فقط در صورت داشتن اقوام درجه یک در کانادا می‌توان اقدام کرد.

همینطور روش‌های دیگر مانند ازدواج و تولد می‌تواند برای مهاجرت به کانادا مناسب باشد. پناهندگی به کانادا نیاز به بررسی پروسه‌های دقیق و حساس دارد و همینطور اقامت کانادا با اجاره‌خانه پروسه زمان‌بری است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 شریک بزرگ اقتصادی کانادا ایالت متحده آمریکا است و این موضوع سبب گردیده موسسات اقتصادی بسیاری در کانادا رشد کند. در همین راستا علاقه‌مندان بسیاری قصد دارند که با شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کانادا به بازار جهانی دست پیدا کنند. به طور کلی می‌توان گفت متقاضیان سرمایه‌گذاری در این کشور از طرق مختلف همانند خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه‌ای به بازار کانادا می‌توانند اقدام به سرمایه‌گذاری نمایند. اما در نهایت باید بررسی شود که کدام یک از روش‌های سرمایه‌گذاری منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا خواهد شد. برای انتخاب بهترین سرمایه‌گذاری در کانادا شما عزیزان می‌توانید با مطالعه قسمت ‌بعدی این مقاله با شرایط انواع سرمایه‌گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق بیشتر آشنا شوید.

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

کانادا یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای مهاجران سرمایه‌گذار است که مایل به جابجایی هستند. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در نظرسنجی‌های تطبیقی ​​عمده کشورهای صنعتی رتبه بالایی دارد. سرمایه‌گذاری در کانادا روش ایده ال برای تأمین اقامت دائم است. ما راه‌حل‌های جامع، مهاجرتی موقت، سرمایه‌گذاری و جابجایی را برای متقاضیان ارائه می‌دهیم.

محبوبیت اقامت کانادا توسط سرمایه‌گذاری

متقاضیان اقامت با سرمایه‌گذاری 74.4٪ تنها در سال گذشته افزایش‌ یافته است. مجوز کانادا با سرمایه‌گذاری، دیگر جزو موجودات معدودی نیست. برنامه‌های سرمایه‌گذاری مهاجرت کانادا اکنون سریع‌ترین روش اقامت در حال رشد قانون مهاجرت کانادا است زیرا مردم متوجه می‌شوند که اقامت توسط سرمایه‌گذاری تنها باعث اخذ اقامت نمی‌شود، بلکه می‌تواند بخشی از بسیاری از برنامه‌های شخصی و مالی مؤثر را نیز ایفا کند. کانادا برنامه‌های مهاجرتی مبتنی بر سرمایه‌گذاری مستقر و پرکاربرد را ارائه می‌دهد که دارای اقامت دائم هستند.

سیستم حکومتی کنفدراسیون کانادا و هنجارهای اجتماعی این کشور "جایگزین اروپایی" را برای سرمایه‌داری بی‌پرده ایالات‌متحده ارائه می‌دهد. کانادا مزایای اجتماعی به سبک اروپایی با سطح نسبتاً بالای مالیات و کیفیت زندگی بی‌نظیر ارائه می‌دهد. بر اساس الگوی کانادایی، مهاجران تجاری می‌توانند از مزایای یک برنامه مراقبت‌های بهداشتی ملی، آموزش ارزان‌قیمت و یک سیستم ملی بازنشستگی برخوردار شوند که درآمد سالانه قابل‌اندازه‌گیری را پس از بازنشستگی فراهم می‌کند.

مهاجرت تجاری با اخذ اقامت دائم در کانادا شامل برنامه سرمایه‌گذار مهاجرین کبک (QIIP)، برنامه کارآفرینی کبک، خود کبک، چندین برنامه کارآفرین نامزد استانی، برنامه آزمایشی سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار مهاجرین فدرال (IIVC) و برنامه آزمایشی فدرال است. درحالی‌که برنامه‌های مختلف کارآفرینی و خوداشتغالی با هدف افرادی باارزش خالص شخصی متوسط ​​انجام می‌شود که قصد ایجاد و اداره یک تجارت در کانادا را دارند، برنامه‌های سرمایه‌گذار مناسب افرادی باارزش خالص بالا است که مایل به انجام سرمایه‌گذاری منفعلانه با هیچ‌گونه تعهدی برای ایجاد یک تجارت نیست.

مزایای اقامت کانادا توسط سرمایه‌گذاری

 • مالیات بر مرگ یا وراثت
 • بدون مالیات بر درآمد جهانی
 • دارای رتبه‌بندی اقتصادی AAA
 • محیط تجاری مناسب
 • اعطا اقامت دائم - در هنگام ورود
 • محدودیتی در خرید ملک نیست
 • دقیقاً قانونی، حسابداری و سیاسی مانند انگلیس
 • قوانین سرمایه‌گذاری مؤثر مالیاتی
 • تابعیت دوگانه مجاز است
 • حداکثر محدودیت سنی نیست
 • دسترسی به آموزش رایگان
 • دسترسی به مدیکر
 • فرایند سریع و آسان برای تأمین اقامت دائم شما

الزامات شهروندی کانادا

سرمایه‌گذاران و اعضای خانواده آن‌ها که سه سال از چهار سال (1،095 روز) قبل از درخواست در کانادا زندگی کرده‌اند، دانش کافی از زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارند، سابقه کیفری ندارند و از حقوق و مسئولیت‌های آن‌ها آگاهی کسب کرده‌اند. تابعیت و همچنین درک تاریخ کانادا، ارزش‌ها، نمادها از موارد واجد شرایط درخواست تابعیت هستند.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

خرید ملک در کانادا با توجه به مناظر دیدنی، سبک زندگی آمریکایی و ثبات سیاسی حاکم بر جامعه جذابیت خوبی برای متقاضیان خارجی داشته است. نکته مهم دیگر اینکه بازار بین‌المللی ملک در کانادا هنوز جوان است و توانسته در سال‌های اخیر عملکرد خوبی داشته باشد. قوانین و مقررات خرید ملک در کانادا کاملا متفاوت است. بنابراین بسیار مهم است که خرید ملک در کانادا با تحقیقات قبلی صورت گیرد. خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت سرمایه‌گذار بر روی ملک نخواهد شد بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر قصد کسب اقامت و تابعیت کانادا را دارند بهتر است از طریق کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار نو و ایجاد اشتغال اقدام به مهاجرت نمایند.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

به طور کلی تمامی ایالات کشور کانادا، هر کدام حداقل دو روش سرمایه‌گذاری و کارآفرینی دارند اما محبوب‌ترین آن‌ها در ایالت بریتیش کلمبیا است. این ایالت در 14 مارس 2019 به تازگی روش جدیدی را به صورت آزمایشی اجرا کرده است. به صورت کلی دو روش محبوب در این استان مورد استفاده بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا، ثبت شرکت در آن است. شرکت‌هایی که در کانادا ثبت می‌شوند، یا در قالب فدرال مشغول فعالیت و تاسیس قرار می‌گیرند، و یا در زمره فعالیت‌های استانی. برای ثبت شرکت در کشور کانادا نیاز به مدارکی همچون طرح تجاری موفق دارد. سرمایه اولیه و روال استاندارد فعالیت تجاری از ملزومات ثبت هر نوع شرکت در کشور کانادا است. نکته قابل توجهی که باید به آن پرداخت این است که با ثبت شرکت توسط اتباع خارجی، آن‌ها صاحب اقامت نخواهند شد. به معنی دیگر برای دریافت اقامت کشور کانادا، صرف ثبت شرکت کمکی به شما نخواهد کرد.

سرمایه‌گذاری در استان کبک

در این بخش هدف اصلی ما سرمایه‌گذاری در استان کبک است. برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری سه روش وجود دارد که یک به یک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 1. شرط اول دارایی است که شما برای سرمایه‌گذاری در استان کبک باید برخوردار باشد. این دارایی می‌تواند شامل املاک، حساب‌ها و همینطور بیزینس باشد که حداقل رقم در نظر گرفته شده برای آن 2 میلیون دلار کانادا است و باید قصد ماندن در کبک را داشته باشند. در نظر داشته باشید افرادی که کمتر این مبلغ را دارند عموماً در روش سرمایه‌گذاری به مشکل بر می‌خورند. سرمایه‌گذاری در کانادا نیاز به بودجه بالایی دارد.
 2. دومین شرطی که برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در استان کبک دیده می‌شود دارا بودن حداقل دو سال سابقه بیزینسی است. فرد باید صاحب بیزنس بوده باشد و یا مدیر رده بالای بیزینسی باشد همینطور پروانه مطب پزشکی فعال در طول 5 سال اخیر قابل قبول خواهد بود.
 3. سومین شرط مطرح شده در این مسیر سپرده‌گذاری غیر قابل برگشت به مبلغ 250 هزار دلار کانادا در یکی از بانک‌های مورد تأیید استان کبک محسوب می‌شود و یا 1میلیون و 200 هزار دلار با بازگشت بدون سود بعد از 5 سال.
یک نکته مهم در این زمینه وجود دارد، ارقام اعلام شده در این مقاله طبق آخرین آمار به دست آمده است و مبرهن است که عدد و رقم به شکل روزانه تغییر می‌کند؛ بنابراین اگر قصد شما مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری است باید به روز‌ترین آمار موجود را مورد ارزیابی قرار دهید.

 شرط اصلی قصد اقامت داشتن در کبک است. افراد بعد از دریافت کارت پی آر یا همان اقامت دائم می‌توانند جا به جا بشن ولی نکته قابل توجه این که لندینگ یا فرود این افراد باید حتما در کبک باشه و تا زمان دریافت کارت اقامت باید در کبک بمانند که عموما 3 ماه زمان می‌برد. شرایط سنی, سطح زبان و سطح تحصیلات هم طبق جدول امتیازبندی حتما محاسبه می‌شود. شما برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری نیاز به مدرک تحصیلی و یا مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی ندارید.

 مزایای کشور کانادا برای سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در کانادا از جهات مختلف مورد بررسی بسیاری از افراد قرار می‌گیرد به همین دلیل سعی گردید در این قسمت به مزایای سرمایه‌گذاری در کانادا بپردازیم. کشور کانادا با توجه به توافق نامه‌هایی که با جامعه بین‌المللی دارد می‌تواند برای تمام سرمایه‌گذاران در این کشور سودمند باشد و افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور به بازار جهانی دست پیدا کنند.

از طرفی کارمزد‌ها و دستمزدهای کارگران و افراد ماهر در مقایسه با ایالات امریکا از هزینه‌های کمتری برخوردار است که این خود نکته مثبتی برای سرمایه‌گذاران است. علاوه بر آن کشور کانادا توانسته با به کار بردن سیاست‌های هوشمندانه مهاجرتی، بهترین و زبده‌ترین نیرو کار را به خود جذب کند که این امر موفقیت در کسب و کار و سرمایه‌گذاری را در این کشور با سود دو چندان رو برو خواهد کرد. برنامه سرمایه‌گذار مهاجرین کبک در سال 1986 تأسیس‌شده است. این برنامه به این منظور امکان‌پذیر است تا بازرگان و خانواده‌هایشان به‌عنوان اقامتگاه دائم به استان کبک کانادا وارد شوند. در عوض، بودجه تأمین‌شده از طریق این برنامه به یارانه‌ها در حمایت از مشاغل کوچک و متوسط ​​در کبک کمک می‌کند. این برنامه طی دو سال گذشته تحول قابل‌ توجهی را متحمل شده و فرآیند درخواست را برطرف کرده است.

  سرمایه گذاری در کانادا و مزایای آن
1 عضو G8 و NAFTA
2 محیط بدون پوشش با کنترل‌های دقیق محیطی.
3 سیستم مراقبت‌های بهداشتی در سطح جهانی، یکی از بهترین‌ها در جهان است.
4 سیستم مراقبت‌های بهداشتی در سطح جهانی، یکی از بهترین‌ها در جهان است.
5 تحمل فرهنگی، قومی و مذهبی که در قانون اساسی درج‌شده است.
6 یکی از امن‌ترین کشورها برای زندگی، کیفیت زندگی بالایی را ارائه می‌دهد.
7 یکی از باارزش‌ترین گذرنامه‌ها برای مسافرت‌های بین‌المللی.

 

سرمایه‌گذاری در کانادا در چه فرصت‌هایی را به ارمغان می‌آورد؟

 • سرمایه‌گذاری بدون ریسک: سرمایه‌گذاری 1،200،000 دلار کانادا توسط دولت کبک تضمین‌شده و پس از پنج سال به‌طور کامل بازگردانده می‌شود.
 • گزینه تأمین مالی: یا برای تأمین اعتبار سرمایه‌گذاری، یک‌بار هزینه ثابت پرداخت کنید. شما بدون در انتظار بازگشت بودجه خود ویزا را دریافت می‌کنید.
 • هزینه تخمینی برای شما: 200K پوند GBP.
 • کل خانواده در برنامه شما: تمام اعضای خانواده (همسر و فرزندان وابسته) در برنامه گنجانده‌ شده‌اند.

انواع سرمایه‌گذاری در کانادا

 • سرمایه‌گذاری کامل

متقاضیان انتخاب این گزینه باید حداقل 1.200،000 دلار CA را در یک سرمایه‌گذاری تضمین‌شده توسط دولت سرمایه‌گذاری کرده و آن را برای مدت 5 سال نگه دارند. در پایان این مدت، مبلغ کامل تضمین‌شده بدون بهره وجهی به سرمایه‌گذار بازگردانده می‌شود. این برنامه سرمایه‌گذاری کامل یا تأمین اعتبار از طریق مؤسسات مالی مجاز را تأمین می‌کند.

 • سرمایه‌گذاری مالی

بر اساس این گزینه، سرمایه‌گذاران مبلغ کمتری را پرداخت می‌کنند که برای تأمین اعتبار 1200 دلار وام 62 ماهه بسته‌شده از یک بانک منشور استفاده می‌شود. این وام بدون هیچ‌گونه هزینه اضافی و بدون ضمانت‌های اضافی از طرف متقاضی آغاز و بازپرداخت می‌شود.

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا

 • سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی
 • سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق ثبت یا خرید شرکت
 • سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق طرح استارتاپ
 • سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق برنامه استانی

مدارک لازم برای ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

 1. پاسپورت معتبر
 2. گواهی عدم سوءپیشینه
 3. گواهی آزمایش‌ها پزشکی
 4. تمکن مالی و گردش حساب ۴ سال گذشته
 5. سند ملکی
 6. جواز کسب‌وکار یا سهام شرکت در دو سال گذشته

سیستم مالیاتی کانادا

کانادا کمترین میزان مالیات برای سرمایه‌گذاری مشاغل جدید در G7 را دارد. جایگاه کانادا ازنظر سیستم مالیاتی ۱۳.۷ درصد است که کمترین میزان میان G7 بوده و از میانگین سازمان همکاری و توسعه جهانی نیز پایین‌تر است. نرخ مالیات بر درآمد کانادا با توجه به میزان درآمد متفاوت است. در این کشور افراد بر اساس درآمدشان مالیات می‌دهند و نه بر اساس شهروند بودنشان. افراد پردرآمد، بیشتر از افراد کم‌درآمد مالیات می‌پردازند. کانادا امکان تراست خارج از مرز را برای افرادی که به‌تازگی اقامت دائمی گرفته‌اند، فراهم می‌کند. تراست (کسب‌وکار) از اتحاد چند شرکت که کالایی مشابه به هم تولید می‌کنند و سهم عمده‌ای از بازار را در اختیار دارند به وجود آمده و در حقیقت سهام شرکت‌هایی که در آن عضو هستند را به‌صورت امانت نگه می‌دارد، امّا مالکیت سهام برای خود شرکت‌ها باقی می‌ماند. افرادی که اقامت کانادا را ندارند فقط بر اساس درآمد و سود سرمایه‌ای که در خاک این کشور کسب می‌کنند به دولت مالیات می‌پردازند. در کانادا خبری از عوارض ملک و عوارض وراثت نیست.

مهاجرت از طریق ازدواج کانادا

مهاجرت از طریق ازدواج کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نام دیگری که بر روی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج از سوی اداره مهاجرت کانادا گذاشته می‌شود " اسپانسر کردن همسر " است. در نظر داشته باشید که فرض اصلی این روش این است که ازدواج شما واقعی است و در زمان ازدواج با فرد کانادایی مجرد هستید، در نظر داشته باشید که یک سری شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مطرح است که باید بررسی شود:

1- فرد تنها در صورتی می‌تواند اقدام به اقامت دائم نماید که به مدت دو سال پیوسته با همسر کانادایی خود زندگی کرده باشد.

2- باید پیش از مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مشخص شود که فرد غیر کانادایی از پس هزینه‌های خود می‌آید یا خیر. در صورتی که پاسخ مثبت باشد نیاز به نامه‌های گردش مالی با مهر و امضا است و اگر غیر این باشد باید فرد کانادایی نامه‌ای ارائه دهد تا مشخص سازد از پس هزینه‌های زندگی برخواهد آمد. در نظر داشته باشید که هزینه‌های زندگی شامل خوراک و پوشاک، مسکن و اگر وی دانشجو است، هزینه‌های تحصیلی را در بر می‌گیرد. در نظر داشته باشید که مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی در این مسیر دیده می‌شود که بسیار مهم است.

3- آخرین آماری که در زمینه سن ازدواج به دست ما رسیده است 18 سال تمام است و وی نباید زندانی، ورشکسته و یا تحت پیگرد قانونی باشد.

دو نکته مهم در این زمینه وجود دارد اول اینکه اگر تفاوت سنی دو شخص بسیار زیاد باشد ،روند مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج کندتر می‌شود. تفاوت زبانی شدید در طول دو سال زندگی به طوری که فرد هیچ تلاشی برای یادگیری زبان نکرده باشد به این معنی که ازدواج در وضعیت صوری قرار دارد. در برخی از بررسی‌ها دیده شده است که متفاوت بودن دین دو نفر نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

مهاجرت از طریق تولد کانادا

مهاجرت از طریق تولد کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

باز هم نوبت به مهاجرت از طریق تولد رسید و سیستم خون و خاک مطرح است. در نظر داشته باشید که کانادا از دسته کشورهایی است که از سیستم حق خاک پیروی می‌کند وبرای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از این طریق را دارند بسیار مناسب است. نام دقیق‌تری که برای این روش دیده می‌شود jus soli است. طبق این قانون اگر فردی در قلمرو و یا خاک کشور دیگری متولد شود شهروند همان کشور می‌شود و می‌تواند از حقوق شهروندی استفاده نماید. کشورهای محدودی چنین شرایطی را مورد تأیید قرار داده‌اند؛ اما کانادا از دسته کشورهایی است که توانسته این رویه را به شکل دقیق و البته تخصصی پیش بگیرد. ما جدیدترین قوانین در این زمینه را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

در نظر داشته باشید که یکی از روش‌های موجود اخذ پاسپورت از طریق گردشگری تولد است. در این روش فرد به عنوان توریست وارد خاک این کشور شده است و فرزند خود را به دنیا می‌آورد به این ترتیب می‌توانید از طریق فرزند خود پاسپورت کشور دوم را اخذ نماید.

آیا باید پدر و مادر فرد متولد کانادایی باشند؟

بنابراین نیازی به کانادایی بودن پدر و مادر نبوده و کافی است فرزند در خاک این کشور متولد شود. حال یک موضوع دیگر را با هم مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. در نظر داشته باشید که فرزند کانادایی نمی‌تواند سبب شود که پدر و مادر کانادایی باشند. این روند به نوبه خود در لیست سخت‌گیری‌های جدید مهاجرت به کانادا از طریق تولد دیده می‌شود. در واقع فرزند شما برای کانادا مفید خواهد بود نه خود شما!

به این نکته دقت نمایید اگر شما در گردشگری تولد شرکت نمایید در زمان ورود به کانادا کسی از شما در خصوص بارداریتان نخواهند پرسید این در حالی است که اگر در زمان ورود متوجه شوند که شما از ویزای توریستی استفاده کرده‌اید تا فرزند خود را در این کشور به دنیا آورید؛ قطعاً با محدودیت همراه خواهید شد و سختگیری‌ها بیشتر می‌شود.

برای کسانی که قصد دارند به صورت غیر قانونی و بدون طی مراتب و به نوعی با کلک زدن به دولت کانادا این کار را انجام دهند، در مورد این موضوع سخت‌گیری‌های جدیدی اعمال شده که در صورتی که فرد در دوران بارداری بیش از 6 ماهه باردار باشد، اجازه پرواز نخواهد داشت، به دنیا آوردن فرزند در این کشور سخت‌تر از قبل شده است.

 امروزه بسیاری از خانواده‌ها از تمام کشورهای جهان تمایل دارند، فرزند خود را در کانادا به دنیا می‌آورند تا از این طریق از شرایط حقوق شهروندی برخوردار شده و فرزند آنها دارای تابعیت کانادا باشد. طبق قوانین مهاجرت کانادا، بدون توجه به تابعیت پدر و مادر، نوزادانی که در خاک کانادا به دنیا بیایند، شهروند کانادا محسوب می‌شوند و از تمام شرایط و تسهیلات برخوردار هستند. کودکانی که در کشور کانادا متولد می‌شوند از تمام امکانات آموزشی، رفاهی، خدمات درمانی، بیمه و غیره برخوردار هستند و آنچه را که نیاز داشته باشند به صورت مادام‌العمر در اختیار دارند. خدماتی که برای کودکان این کشور ارائه می‌شود برای نوزادانی که تابعیت کانادا را نیز به دست می‌آورند، یکسان در نظر گرفته شده است. قوانین مهاجرتی برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تولد فرزند بسیار ساده است. برای این کار کافی است مدارک لازم را در اختیار داشته باشید؛ به راحتی می‌توانید به کشور کانادا سفر کنید و فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید.

توجه داشته باشید که تولد فرزند در بیمارستان‌های کانادا هزینه‌هایی دارد که کم هم نیستند و برای اقدام از این طریق بهتر است ثابت کنید که اقوامی در کانادا دارید که برای نگهداری از شما به آن‌ها نیاز دارید.

مهاجرت پناهندگی کانادا

مهاجرت پناهندگی کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در همین ابتدای امر این نکته را تأکید می‌کنیم که هدف اصلی ما اصرار به مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی نبوده و همیشه معتقد هستیم که پناهندگی از دسته روش‌های بسیار دشوار محسوب می‌شود؛ علت اینکه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی پیشنهاد نمی‌شود چیست؟ بسیار آسان است. دقت کنید که از تعداد نوزده میلیون و پانصد هزار نفر پناهنده در دنیا تنهاد صد هزار نفر پذیرفته می‌شوند! این رقم نشان می‌دهد که پناهندگی یکی از بدترین روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود.

دولت کانادا در زمینه پناهندگی به کانادا دو گزینه را در نظر گرفته است: روش اول از طریق اسپانسر است و روش دوم از طریق کمک‌های دولتی است. پناهندگانی که به وسیله اسپانسرها حمایت می‌شوند، می‌توانند از خارج از خاک کانادا اقدام نمایند. مبرهن است که تمامی مخارج این افراد توسط اسپانسر پوشش داده می‌شود. هزینه‌‌های یک سال اول زندگی در این کشور توسط این افراد مورد پوشش قرار می‌گیرد.

در روش دوم اسپانسر وجود دارد و افراد به ناچار وارد خاک کانادا شده و در همان جا درخواست خود را اعلام می‌نمایند که خود به دو روش تقسیم می‌شود.

 • در روش اول فرد در همان لحظه ورود به خاک کانادا درخواست پناهندگی می‌دهد و فقط پانزده روز زمان در نظر گرفته می‌شود که مدارک افراد ثابت شود. مهاجرت از طریق un کانادا کار ساده‌ای نیست.
 • مورد دوم به این صورت است که فرد درخواست پناهندگی خود را به اداره مهاجرت کانادا اعلام می‌کند و باید مدارک خود را ارائه دهد. در این روش فرصت بسیار کم است و نیاز است که شخص در اداره مهاجرت حضور داشته باشد.
در کل به دلیل اینکه راه‌های زیادی برای مهاجرت قانونی به کانادا وجود دارد، دولت کانادا سعی دارد از هرگونه ورود مشکوک به پناهندگی جلوگیری کند و حتی به فرض اگر شخصی علی‌رغم تمام موانع به نوعی وارد کانادا شده باشد در پیدا کردن کار, کسب درآمد و ادامه زندگی قطعا به مشکل برخواهد خورد، چرا که اگر برنامه‌ای مناسب وی برای ورود به کانادا بود قطعا مجبور نبود از روش پناهندگی اقدام نماید.

مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا

مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در کانادا از روش‌های بسیار عالی مهاجرت محسوب می‌شود و در لیست سریع‌ترین روش‌های موجود قرار دارد. سفارت کانادا نوبت‌های خیلی طولانی ندارد و اگر مدارک و شرایط شما برای مهاجرت تحصیلی به این کشور آماده باشد؛ می‌توانید به راحتی وارد این کشور شوید. اساتید و دانشگاه‌های کانادا بسیار معتبر هستند و سطح علمی و تحصیلی بالایی در این کشور اعلام شده است. 

ونکوور و اونتاریو و بریتیش کلمبیا گران‌تر و ساسکاچوان و مونترال و کبک به مراتب برای تحصیل دانشجویان و زندگی مهاجران ارزان‌تر هستند. دانشجویان زیادی در این کشور تحصیل و کار می‌کنند و این کشور را سکوی پرتاب خوبی برای رفتن به آمریکا می‌دانند؛ اما توجه کنید که شما برای ورود به هیچ کشوری نباید یه سفارت بگویید که می‌خواهید از کشورشان به عنوان پل استفاده کنید و یا قصد ندارید بعد از تحصیل به کشور مبدا بازگردید.

توجه کنید که شما هرچند سال (بالای یکسال) که در این کشور تحصیل کنید؛ جز مدت اقامت شما به‌طور رسمی حساب می‌شود و بعد از اتمام آن اگر 1 سال در این کشور کارکنید pr دریافت کرده و می‌توانید اقامت دائم داشته باشید و به هر استانی که می‌خواهید بروید و در آنجا ساکن شوید. به همین دلیل استقبال از مهاجرت به این کشور بسیار بالا اعلام شده است. 

تحصیل پزشکی و پیراپزشکی در این کشور مستقیم نیست و نیاز دارد که در ابتدا شما به مدت 2 سال رشته‌ای در علوم پایه مثل زیست را بگذرانید و بعد وارد این رشته‌ها شوید. نمره آزمون mcat برای تحصیل در این رشته‌ها نیاز است. تحصیل در رشته مهندسی و فنی به نمره آزمون gre  نیاز دارد که عمدتا  gre general است و بسته به رشته می‌تواند gre subject مورد نیاز باشد. مدیریت به نمره آزمون  gmat نیاز دارد. 

کشور کانادا برای تحصیل گران است و بهتر است که برای تحصیل در این کشور بورسیه اخذ نمایید؛ که در ادامه درباره بورسیه‌ها توضیح مفصل داده‌ایم.

مراحل اخذ پذیرش کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی به این شکل است که در ابتدا باید فرم مربوط به هر دانشگاه را تکمیل نمایید. این فرم بخش‌های مختلفی دارد تا مشخص شود در کدام رشته و کدام شرایط بهتر خواهید بود. سپس باید فرم آپلود شود و زمان نیاز است تا نظر نهایی اعلام شود.

در نظر داشته باشید که در صورت پذیرش فرم اولیه از سوی دانشگاه برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌شود و اخذ ویزای تحصیلی آسان‌تر می‌شود.

مدارک لازم

برای ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا، باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 آیلتس و یا معادل آن در تافل را داشته باشید و اگر قرار است که به زبان فرانسوی در برخی مناطق کبک  تحصیل نمایید؛ باید مدرک تحصیلی فرانسوی B1 یا B2 (بسته به نظر دانشگاه) داشته باشید. کورس‌های زبان فرانسه در برخی دانشگاه‌های این کشور و به خصوص در کبک مشاهده شده است. برای مقطع ارشد و دکتری نمره آیلتس 6.5 به بالا و یا معادل آن در تافل مورد نیاز است و برای افرادی که می‌خواهند بورسیه دریافت نمایند 7 به بالا در آیلتس و یا معادلش در تافل مورد نیاز است. برای ورود به هر مقطع نیاز است که مدرک و ریز نمرات مقاطع قبلی ارائه شود. حداقل 2 مقاله isi برای مقطع دکترا لازم است. داشتن نمره بالای gre برای ورود به هر رشته‌ای به شما کمک زیادی برای اخذ بورسیه یا پذیرش خواهد کرد.

ارائه تمکن مالی به میزان شهریه سال اول و هزینه زندگی در حدود 10000 دلار برای سال اول الزامیست.

 

دانشگاه‌های laval و مونترال و university de quebec دوره‌های زبان فرانسه دارند و کلا تحصیل در این مناطق به زبان فرانسوی هم علاوه بر انگلیسی امکان دارد؛ اما زبان تحصیل تورنتو و ونکوور انگلیسی است.

بورسیه و تحصیل رایگان

به طور کلی در رابطه با همه بورسیه‌ها باید گفت که با توجه به اینکه اساتید و دانشگاه‌ها به‌طور محدود و گزیده به ایرانیان بورسیه می‌دهند؛ برای تحصیل در مقطع دکترا، باید حتما مقالات معتبر و ISI معتبر داشته باشید و رزومه خوب تحصیلی به شما کمک خواهد کرد. در صورت امکان حتما از اساتید خود تاییدیه‌های تحصیلی بگیرید .

یک موضوع بسیار مهم در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دیده می‌شود و این است که دانشگاه‌های دولتی، یک آزمون برگزار می‌کنند که در صورت پذیرش در آزمون با بورسیه به این کشور وارد خواهید شد و از آنجا که این کشور گران است؛ هزینه تحصیل شما بسیار کم می‌شود. شما می‌‌توانید در این کشور بدون نیاز به خروج، ویزای خود را تمدید نمایید.

بورسیه vanier

سالی 50000دلار کمک هزینه می‌دهد و از بورسیه‌های خوبیست که می‌توانید برای آن اقدام نمایید و نیاز است که 2 صفحه معیار شایستگی پر نمایید و بنابراین برای دریافت آن باید قوی باشید. 

اساتید در این کشور بودجه‌ای را سالانه دریافت می‌کنند که در حدود 60000دلار است و می‌توانند بین دانشجویان به عنوان فاند تقسیم کنند و به انتخاب خودشان هر مبلغی را به هر تعداد دانشجویی اختصاص دهند و یا صرف مسائل آزمایشگاهی و خرید وسائل مورد نیاز کاری و تحقیقی کنند. توجه کنید که این کمک هزینه در قبال کار شما برای استاد و بسته به صلاحیت شماست و بنابراین زمانی به شما تعلق می‌گیرد که 2 ماه در این کشور و در کنار استاد کار کنید و او به طور عملی با کار شما آشنا شود و مطمئن باشد که شما شایستگی کمک هزینه را دارید.

مدارس کانادا 

سیستم تحصیلی این کشور برای کبک 11 ساله است و برای برخی مناطق دیگر 12 ساله است که در هر دوحالت به 6 سال اول دوره elementary  و به 5 یا 6 سال دوم دوره secondary  گویند.

دانش آموزان زیر 18 سال که از کشور دیگری وارد کانادا می‌شوند؛ به قیم احتیاج دارند که برخی مدارس خودشان با هزینه 2000دلار قیم دانش آموز خواهند شد و پدر و مادر می‌توانند فرزندشان را در کانادا بگذراند و به کشور خود بازگردند. اگر شما به کانادا مهاجرت کرده باشید و بخواهید کودکتان را در مدرسه ثبت‌نام کنید؛ هزینه‌تان در کمترین حالت حدود 20000دلار و بیشترین حالت که مربوط به شهرهای گران‌تر مثل انتاریو و ونکوور است، می‌تواند 60000دلار هم باشد. توجه کنید که هزینه‌های دریافتی مدارس، شامل بیمه و شوتینگ زباله و استفاده از اینترنت و حمل و نقل و اجاره بهای محل سکونت و موارد اینچنینی هم شده است و boarding fee دانش‌آموز خارجی در مدارس شهرهای ارزان‌تر و گران‌تر با هم تفاوت دارند و مثلا 10000 یا 20000 دلار از 60000 دلار شهریه مدرسه در شهرهای گران، فقط مختص boarding fee است.

پدر و مادرها با سوپرویزا و در مهلت زمانی مشخص شده‌ای می‌توانند به کودکان خود سر بزنند و کودکان هم بسته به اینکه ویزایشان از سوی سفارت مولتیپل یا سینگل باشد؛ می‌توانند به کشور خود سفر کنند که برای کودکان و بیشتر دانشجویان مولتیپل صادر خواهد شد و از این بابت نگران نباشید.

 

دانش‌آموزان مقطع دهم کما فی‌السابق برخی از دروس را اجباری می‌گذرانند؛ اما نکته بسیار خوب این است که چند واحد از دروس آن‌ها به لحاظ موضوعی به انتخاب و اختیار خودشان بوده و باید آن درسی را بگذرانند که پیش‌نیاز دانشگاه آن‌ها باشد و البته در سال آخر و قبل از ورود به دانشگاه هم فقط و فقط زبان انگلیسی را به‌طور اجباری می‌گذرانند و بقیه دروس کاملا مرتبط با رشته انتخابی آن‌هاست. 

مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت کاری کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار باید شغل مناسب داشته باشید و ما سه روش مهم را در این بخش مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

 • روش اول این است که یک پیشنهاد شغلی داشته باشید، این روش به این شکل است که دعوتنامه‌ای از سوی یک کارفرما صادر می‌شود که در آن سمت کاری شما، حقوق موجود و همینطور شرایط کاری مشخص شده است. این روش به نوبه خود دشوار است و معمولاً یافتن کارفرما کار ساده‌ای نخواهد بود.
 • روش دوم مشهور به نیروی متخصص است. کشور کانادا از سال 2015 تا به امروز سیاست جدیدی در زمینه کار در نظر گرفته است به این معنی که این کشور برای مهاجرانی که دارای مهارت و یا تخصص در رشته و یا حرفه خاصی هستند طبق فاکتورهایی که از سوی دولت تعیین می‌شود، می‌توانند ویزای کار اخذ نمایید. در نظر داشته باشید که فرد باید به امتیاز مورد نظر در این روش دست یابد. این روش اکسپرس اینتری نام دارد. در نظر داشته باشید که افراد برای اخذ ویزای کاری از این طریق باید حداقل 67 امتیاز در آزمون مهاجرت تخصص کانادا اخذ نماید. نیاز به مدرک آیلتس با نمره 6 بوده و همینطور میزان پس‌انداز مشخصی نیاز است. کاریابی در کانادا دشوار است؛ همینطور هزینه اقامت در کانادا به چندین بخش تقسیم می‌شود. این روش همواره از روش‌های طولانی مدت بوده و سرنوشت پرونده تا 6 یا 7 سال هم نا مشخص باقی مانده.
 • خوداشتغالی سومین روش مهاجرت از طریق کار محسوب می‌شود که این روش برای هنرمندان و ورزشکاران یک انتخاب بسیار خوب محسوب می‌شود. این روش برای کسانی که حرفه‌ای هستند، بسیار عالی است. افرادی که متقاضیان این روش هستند باید توانایی ایجاد شغل برای خود را داشته باشند. این روش نیاز به مدرک زبان مشخصی ندارد.

اقامت کانادا برای ایرانیان نیاز به مشاوره‌های قوی دارد. شرایط مهاجرت به کانادا باید یک به یک بررسی شود. فرد باید دارای سابقه‌ی حداقل دو ساله در زمینه‌ای فرهنگی هنری و یا ورزشی باشد و در زمینه فعالیت خود سرآمد باشد و تمکن مالی کافی برای ایجاد کسب و کار در کانادا را داشته باشد.

مهاجرت از طریق همراه به کانادا

مهاجرت از طریق همراه به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همراه صرفا به خانواده درجه یک گفته می‌شود و برای فرزندان عموما شامل فرزندان زیر بیست و یک سال است.

اگر شما مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب کرده باشید، شرایطی برای شما فراهم می‌شود تا بتوانید برای همراه خود ویزا اخذ نمایید. ویزای سرمایه‌گذاری این کشور  سبب می‌شود که افراد بتوانند همسر و فرزندان خود را وارد این کشور نمایند. در صورتی که فرد اصلی اقامت دائم داشته باشد، فرد همراه می‌تواند در استان اولیه و یا هر استان دیگری زندگی و تحصیل نماید. در زمینه ویزای کاری عموماً ویزای همراه دیرتر صادر می‌شود. ویزای کارآفرینی که از دسته ویزاهای بسیار مهم کانادا است برای کسانی که ایده‌های تجاری دارند، بسیار عالی بوده و ویزای همراه را مورد پوشش قرار می‌دهد. برای اینکه فرد همراه بتواند برای اقامت دائم اقدام نماید نیاز است که فرد اولیه اقامت دائم داشته باشد. فرزندان کمتر از21سال در این روش می‌توانند از ویزای همراه استفاده نمایند؛ اما پس از21 سال بستگی شدید و دقیق به شرایط حاکم و نظر اصلی فرزند دارد.

به شما توصیه می‌کنیم همراهان کسانی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی دارند، تا طی شدن مراتب کامل ویزای تحصیلی شخص اصلی صبر کنند و بعد از آن برای ویزای همراه اقدام نمایند.(در صورت خوب نبودن شرایط دیپلماتیک)

سوپر ویزا چیست؟

گزینه دیگری که تحت عنوان سوپر ویزا به شما معرفی می‌کنیم در دسته ویزا‌های همراه قرار می‌گیرد؛ اما دارای تفاو‌هایی با ویزای همراه خواهد بود. این ویزا‌ها ویزاهای ده ساله است برای والدین شخصی که شغل ثابت و میزان مشخصی درآمد دارد؛ اما پدر و مادر فرد اجازه کار یا انجام تحصیل نخواهند داشت. این ویزا مشابه ویزای توریستی است.

مهاجرت توریستی به کانادا

مهاجرت توریستی به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چرا مهاجرت توریستی به کانادا دشوار است؟ با توجه به اینکه کانادا در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد؛ اما اینطور که مشخص شده است ویزای توریستی این کشور کمی دشوارتر از سایر گزینه‌ها است و علت آن عدم بازگشت افراد به کشور خودشان است. در نظر داشته باشید که در این روش مهاجرت به کانادا آنچه بسیار اهمیت دارد ارائه دعوتنامه است. ارائه دعوتنامه به این معنی است که فردی از اقوام و یا دوستان شما در کانادا زندگی می‌کند و شما قرار است به دیدار او بروید. در لیست قوانین ویزای توریستی کانادا گزینه‌‌ای به عنوان دعوتنامه دیده نمی‌شود؛ اما عملاً بدون داشتن دعوتنامه ورود به این کشور میسر نخواهد بود. یک نکته دیگر که باید مدنظر قرار دهید به این شکل است که شما باید بتوانید مدارکی ارائه دهید که نشان دهید قرار است به کشور خود بازگردید. در روز مصاحبه باید بتوانید ثابت کنید که علاقه‌ای به زندگی در کانادا ندارید و وابستگی شما به کشور خودتان بیشتر است.

از دیگر مدارکی که برای ویزای توریستی کانادا نیاز است، پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی و همینطور مدارک مالی مورد نظر است تا ثابت شود در طول دوره‌ای که در این کشور هستید از پس هزینه‌های خود بر خواهید آمد یا خیر. نامه عدم سوء پیشینه , کارت پایان خدمت برای آقایان , و مدارک اشتغال به کار و یا داشتن بیزینس هم از موارد لازم برای ارائه است. در نظر داشته باشید که اگر مدارک شما کامل باشد کمتر از یک ماه زمان برای صدور ویزای توریستی این کشور دیده می‌شود و می‌توانید به مدت سی روز در کانادا مشغول به گشت و گذار شوید.

دولت کانادا به علت زیاد بودن درخواست‌های ویزای توریستی کانادا، قوانینی بسیاری  در این زمینه برای ورود متقاضیان خارجی قرار داده است؛ البته در صورت آشنا بودن شما با این قوانین و تکمیل دقیق مدارک کار سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهید داشت. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا باید توسط خود متقاضیان یا از طریق نمایندگان قانونی، در یکی از سفارت‌های کانادا در کشورهای دیگر، مانند ترکیه، اتفاق بیفتد.

مهاجرت شرایط خاص

مهاجرت شرایط خاص | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اکسپرس اینتری

در ابتدا باید بگوییم که این روش یک روش مهاجرتی محسوب نمی‌شود و در واقع سیستمی بر اساس امتیاز است و بر اساس توانایی‌های متقاضیان مهاجرت به کانادا عمل می‌کند. در این روش سالانه چند قرعه‌کشی انجام شده و افرادی که بیشترین امتیاز را دریافت کنند، انتخاب می‌شوند. امتیاز برندگان در سال‌های گذشته افت داشته و از حدود 500 به 430 رسیده است.

مهاجرت کار‌آفرینی کبک

به بخش مهم و اساسی این مقاله یعنی مهاجرت کارآفرینی استان کبک رسیدیم. این بخش را به دقت مطالعه کنید. در نظر داشته باشید که استان کبک بهترین مقصد برای راه‌اندازی کسب و کار است. شما در ابتدا باید طرح تولیدی خود را ارائه دهید. نیازی به ارائه جزئیات نبوده و همین که مشخص شود از نظر اقتصادی موجب پیشرفت کشور می‌شود کافی خواهد بود. سپس نیاز به ثبت شرکت دارید و باید بودجه اولیه خود را در نظر بگیرید. ما در این بخش از رقم مشخصی استفاده نمی‌کنیم و علت آن شرایط متنوع برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی است. در نظر داشته باشید که شما با هر بودجه‌ای می‌توانید در این استان شروع به کارآفرینی نمایید شرایط کارگروهی به خوبی فراهم شده است. از طرفی اگر فرد از نظر کاری سابقه خوبی داشته باشد می‌تواند سرعت اخذ ویزای کارآفرینی این کشور را افزایش دهد.

یک موضوع دیگر در زمینه ویزای شرایط خاص این کشور برای دوره‌های زبان است که افراد می‌توانند با استفاده از این ویزا دو ترم را در این کشور به یادگیری زبان مورد نظر در کالج‌ها و یا موسسات بپردازند.

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا

راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا سرمایه‌گذاری است، در این روش اگر شما از نظر بودجه در وضعیت خوبی قرار داشته باشید در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید وارد خاک این کشور شده و پس از گذشت دوره مشخص شرایط برای ورود خانواده شما فراهم شده است.

 

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از دیگر روش‌های خوب محسوب می‌شود به این دلیل که در صورت وجود دعوت‌نامه از سوی دانشگاه صدور ویزا بسیار سریع خواهد بود. از دیگر روش‌های راحت برای ورود به این کشور ازدواج است که با فرد کانادایی صورت گرفته و سبب می‌شود که به سرعت بتوانید وارد خاک این کشور شوید. 

ویزای کاری

ما روش‌های کاری را به دلیل نیاز به کارفرما در وضعیت دشوار قرار داده‌ایم؛ اما شایان ذکر است اگر فردی از نظر تخصص در وضعیت خوبی قرار داشته باشد ویزای کاری وی به سادگی صادر می‌شود و مشکلی از این دست وجود ندارد. بنابراین اگر می‌خواهید نگاهی دقیق و درست به روش آسان مهاجرت به کانادا داشته باشید باید به خودتان نگاه کنید، همه چیز بستگی به شرایط شما دارد افرادی که از نظر تحصیل و سابقه کار ضعیف هستند؛ اما از بودجه خوبی برخوردارند، می‌توانند به سراغ مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه بروند این در حالی است که اگر فرد از نظر بودجه در وضعیت خوبی نباشد؛ اما از سطح علمی خوبی برخوردار باشد باید سعی کند به سراغ ویزای تحصیلی برود. ویزای کانادا طبق شرایط متفاوتی صادر می‌شود.

مهاجرپذیری کانادا

مهاجرپذیری کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کانادا در لیست کشورهایی قرار دارد که از نظر مهاجرت شرایط آسان‌تری را فراهم ساخته. در نظر داشته باشید که میزان مهاجرپذیری کانادا به نسبت سایر کشورها بیشتر است. حال می‌خواهیم جنبه‌های آماری مهاجرپذیر بودن کانادا را مورد ارزیابی قرار دهیم. در نظر داشته باشید که در سال 2014 این کشور در رده 17‌ام قرار داشت این در حالی است که در سال 2015 این رقم با رشد 25 درصدی همراه بود و شاهد رتبه 13 برای کشور کانادا بودیم. در سال 2020 اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور کانادا در رتبه 7 قرار دارد. ایرانیان عموماً کانادا را به عنوان مقصد اصلی مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. مهاجرت به کانادا در سال‌های 2017 الی 2020 رشد بسیار زیادی داشته است و در سال 2020 تخمین زده شده است که این کشور در رتبه سوم قرار بگیرد. دولت این کشور برای اتباع خارجی شرایط ورود بسیار عالی در نظر گرفته است. این موضوع با تغییر دولت ممکن است تغییر کند و دولت جاستین ترودو که از حذب لیبرال تبعیت می‌کند، سیاست جذب مهاجر را پیشه کرده؛ اما دولت‌های رقیب مانند حذب محافظه کار و دموکرات لزوما این نظر را ندارند.

مهاجرت به کانادا برای ایرانیان یک انتخاب عالی است.

 

میزان رضایت مهاجران کانادا

میزان رضایت مهاجران کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای بررسی دقیق میزان رضایت مهاجرت به کانادا سعی کرده‌ایم نگاه مقایسه‌ای داشته باشیم. قیمت خرید و اجاره خانه در کانادا گران است و در مقایسه ایران 21 درصد افزایش نرخ در این زمینه دیده می‌شود، بنابراین ایرانیان در کانادا برای اجاره‌خانه باید از بودجه خوبی برخوردار باشند.

تحصیل در کانادا از نظر هزینه بسیار ارزان و مناسب است و در مقایسه با ایران 5 درصد کاهش نرخ برای دانشگاه‌های دولتی در نظر گرفته شده است به این معنی که دولت این کشور کسانی که در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند را مورد پوشش مالی وسیعی قرار می‌دهد، رضایت در زمینه مهاجرت به کانادا با هدف تحصیل 78 درصد اعلام شده است.

درآمدزایی در کانادا عموماً سیر صعودی دارد و نرخ بیکاری در سال 2020 در این کشور با کاهش 4.1 درصدی همراه است و مبرهن است که در مقایسه با وضعیت نامناسب کار و درآمدزایی در ایران کانادا یک انتخاب عالی محسوب خواهند شد و از این نظر رضایت بیش از 90 درصد اعلام شده است. در نظر داشته باشید که شما برای کار و درآمدزایی در این کشور باید مهارت داشته باشید افرادی که حرفی برای گفتن ندارند، عموماً نمی‌توانند به شغل برسند و مهاجرت به کانادا بدون هدف منجر به بازگشت خواهد شد. شرایط اقامت در کانادا برای افراد مختلف متفاوت است.

در زمینه سرمایه‌گذاری در کانادا رضایت 99 درصد اعلام شده است و سرمایه شما اگر در مسیر صحیحی قرار بگیرد؛ قطعاً بیشتر خواهد شد. افرادی که این کشور را برای زندگی انتخاب کرده‌اند باید بدانند که هزینه حمل و نقل در کانادا کمی گران است و بهتر است که به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی خود را عادت نمایند.

در این کشور مقررات بسیار مهم است و افرادی که از مقررات سرپیچی می‌کنند دوره زمانی کوتاهی در کانادا خواهند ماند.

آمار مهاجران به کانادا

آمار مهاجران به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا دارید، اما نمی‌دانید آمار مهاجران ایرانی در این کشور به چه صورت است، می‌توانید این بخش را مطالعه نمایید. آمار ارائه شده برای سال 2020 است و قصد ما این است که جدیدترین اخبار در این زمینه ارائه شود. اغلب افرادی که کانادا را برای زندگی انتخاب می‌کنند با هدف تحصیل وارد این کشور شده‌اند و در سال 2020 آمار مهاجرت به این کشور با هدف تحصیل و ویزای تحصیلی بیش از 50 درصد است این آمار نشان می‌دهد که اغلب جوانان علاقمند زندگی و تحصیل در کانادا هستند؛ بنابراین سهم بزرگی از هدف مهاجرت به کانادا مربوط به تحصیل است این رقم از سال 2010 تا به امروز با سیر صعودی همراه بوده است. اقامت کانادا نیاز به بررسی‌های دقیق دارد.

یافتن شغل مناسب در کانادا کار ساده‌ای نیست؛ اما مهاجرت به کانادا با هدف کسب و کار دومین دلیل ورود به این کشور بوده و آمارها نشان می‌دهد که مهاجرت به کانادا با هدف کار بیش از 30 از مهاجران را پوشش داده است.

سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های بسیار آسان و مطمئن ورود به کشور کانادا است اما به دلیل نیاز به گردش مالی گسترده این روش نسبت به روش‌های دیگر از درصد کمتری برخوردار است و نرخ 17 درصدی برای مهاجرت به کانادا با هدف سرمایه‌گذاری گزارش شده است.

کانادا از دسته کشورهایی است که در زمینه ویزای توریستی کمی سخت‌گیرتر است و علت آن نیز مشخص است به هر حال اغلب کسانی که به کانادا سفر می‌کنند به بهانه گشت و گذار وارد خاک آن شده و دیگر خارج نمی‌شوند؛ بنابراین واضح است که صدور ویزای توریستی این کشور دشوار باشد. کار در کانادا به چندین پارت تقسیم می‌شود.

شهرهای مهاجر پذیر کانادا

شهرهای مهاجر پذیر کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش ما استان‌های مهم برای مهاجرت را اعلام می‌کنیم و منظور ما زندگی در مرکز این استان‌ها است.

وسیع‌ترین استان کانادا، استان کبک است. کبک بین استان‌های شرقی کانادا قرار دارد. مردم این استان به زبان فرانسه صحبت می‌کنند و البته در برخی از مناطق آن زبان انگلیسی دیده می‌شود. این استان در زمینه ویزای کاری و کارآفرینی و همینطور سرمایه‌گذاری گزینه خوبی است؛ اما شاید برای زندگی گزینه خوبی نباشد بافت استان کاملاً صنعتی است و از نظر دانشگاهی در وضعیت متوسط قرار دارد؛ اما در هر صورت در بین استان‌های کانادا، کبک یکی از مهاجرپذیرترین گزینه‌ها محسوب می‌شود.

پس از استان کبک، استان انتاریو و شهرهای اتاوا و تورنتو یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود و انتاریو پرجمعیت‌ترین استان در کشور کانادا محسوب می‌شود و در مهاجرت به کانادا عموماً اولویت دارد.

شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا از شهرهای بسیار مشهور در کانادا محسوب می‌شود و به نوبه خود موفق‌ترین استان در زمینه مهاجرت به شما می‌آید.

از نظر آب و هوا، شرایط امنیتی و همینطور کار و تحصیل این شهر یک انتخاب خوب برای ایرانیان است. در نظر داشته باشید که استان‌های منیتویا و سسکچوان از نظر مهاجرت رتبه کمتری دارند.

اقامت کانادا

اقامت کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت دائم در این کشور باید به سراغ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و ازدواج بروید. در هر صورت نیاز است که سه الی چهار سال در این کشور زندگی و فعالیت مفید داشته باشید. کسانی که خلاف قانون در کانادا زندگی کنند، نمی‌توانند به اقامت دائم فکر کنند. کسانی که در طول زندگی در کانادا دچار بیماری شوند که این کشور نتواند برای درمان این افراد نقش مهمی ایفا نمایند عموماً نمی‌توانند به نتیجه خوبی دست یابند. در نظر داشته باشید که اخذ اقامت کانادا برای کسانی که همه قوانین را به خوبی رعایت نمایند در طول سه الی 5 سال زندگی در این کشور ارائه می‌شود.

اخذ پاسپورت کانادا

اخذ پاسپورت کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پس از اخذ اقامت دائم این کشور می‌توانید برای اخذ پاسپورت اقدام نمایید. تمامی روند زندگی شما بررسی می‌شود و سپس به مدت مشخص زمان نیاز است تا بتوانید پاسپورت را اخذ نمایید.

در صورتی که فرم تقاضانامه گذرنامه ناقص و یا اشتباه پر شده باشد از دریافت پاسپورت این کشور محروم خواهید بود. در صورتی که در خارج از کانادا جرمی مرتکب شده باشد و در کانادا تحت تعقیب باشید نمی‌توانید پاسپورت این کشور را اخذ نمایید. در صورتی که گذرنامه فعلی وی هنوز باطل نشده باشد این مسیر به شکل درست دنبال نمی‌شود.

هر فرد پاسپورت جداگانه دریافت می‌کند و نمی‌توان پاسپورت کودک را به والدین اضافه نمود.

آخرین ویرایش: 2020-07-19 19:08:09 36,102

سوالات متداول

برای اقدام به اخذ ویزای توریستی پنج ساله کانادا چکار باید کرد؟

درصد رضایت افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند چه میزان است؟

چه دانشگاه هایی را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا پیشنهاد می کنید؟

نظرات

میشه لطف کنید در مورد مهاجرت کاری به عنوان پرستار سالمند، مطلب بگذارید؟

2019-04-15 10:34:17

سلام دوست عزیز: نظر شما را بررسی خواهیم کرد.با تشکر تیم اعزام GO2TR.

2020-05-30 14:23:33

سلام وخسته نباشید.من و همسرم قصدمحاجرت به کانادا رو داریم اما وکیل مناسب برای اینکار میدانمیکنیم.باچن تا وکیل صحبت کردیم .ولی مامیخواییم‌که زودتر کارامون‌اوکی بشه.لطفا شماهم مارو راهنمایی کنید.ممنون

2019-04-23 09:58:32

سلام دوست عزیز: برای پاسخ به سوال شما نیاز است اطلاعات بیشتری در مورد شرایط شما بدانیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید. قدران شما تیم GO2TR.

2020-05-28 13:12:38

میشه بگید مهاجرت کاری به کانادا بعنوان راننده تریلی به چه شکل هست؟

2020-01-26 16:43:14

با سلام. دولت کانادا اعلام نیاز به رانندگان تریلی با مهارت برای جا به جایی های با مسیر طولانی کرده است. شما می توانید به ثبت اطلاعات خود و انجام رویه های مشخص شده توسط دولت کانادا برای گرفتن اجازه کار و ویزای موقت در کانادا اقدام کنید. میانگین درآمد رانندگان در کانادا بین 55,000 تا 65,000 دلار کانادا است. برای اطلاعات بیشتر و اقدام برای این ویزا با ما تماس بگیرید. 021-42956 تیم اعزام GO2TR

2020-03-14 14:43:26

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها