x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا به نسبت سایر کشورها آسان‌تر است. میزان مهاجرپذیری کانادا در سال‌های گذشته بیشتر از قبل شده است. این کشور در سال 2018 توانسته رتبه 7 در لیست مهاجرپذیری را به خود اختصاص دهد. سرمایه‌گذاری در کانادا از دسته روش‌های بسیار عالی محسوب می‌شود اما میزان بودجه اولیه شما بسیار مهم است. عموماً خرید ملک و یا اجاره‌خانه در این کشور گران است و در این زمینه مهاجران نگران هستند که می‌توانند استان‌های ارزان‌تر را برای زندگی انتخاب نمایند. نرخ بیکاری در کانادا در سال 2020 در حدود 3 درصد کاهش یافته است و این رقم نشان می‌دهد که این کشور به نوبه خود توانسته در لیست کشورهای عالی از نظر کار قرار بگیرد. یافتن کارفرما در کانادا کار ساده‌ای نیست اما روش‌های دیگر خوداشتغالی و یا تخصص می‌تواند روش‌های مناسبی برای مهاجرت محسوب شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی اخذ ویزای این کشور بین 1 الی 9 ماه زمان بسته به نوع ویزای درخواستی اختصاص می‌دهد.

پناهندگی در کانادا به دو صورت اسپانسر و دولتی دیده می‌شود که هر دور روش پیچیدگی‌های مربوط به خود را داشته و نمی توان گفت که ساده هستند. در هر صورت این روش باید آخرین روش پیشنهادی قرار بگیرد در این کشور شرایط برای تحصیل به خوبی فراهم است و فرد می‌تواند 20 ساعت در هفته مشغول به کار شود. ویزای همراه برای کسانی که از طریق ویزای تحصیلی و یا سرمایه‌گذاری وارد خاک این کشور شده‌اند فراهم شده است. برای تحصیل در کانادا باید مدرک آیلتس و یا مدرک فرانسوی داشته باشید. مهاجرت به کانادا شامل چندین روال مختلف است. مدارک لازم مهاجرت به کانادا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قوانین مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا در حال حاضر، بیشترین متقاضیان را در جهان به خود اختصاص داده است. رشد حدود 60 درصدی آمار مهاجران به این کشور، نشان دهنده شرایط عالی کانادا برای کار و زندگی می باشد. اگر افراد قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشند باید حتماً از امتیاز زبان انگلیسی برخوردار بوده و همچنین علاوه بر تمکن مالی، مدرک تحصیلی یا مهارت شغلی عالی کسب کرده باشند. مهاجرت به کشور کانادا بدون داشتن شرایط فوق تقریباً غیر ممکن است مگر آنکه فرد مهاجر از طریق ازدواج یا دعوتنامه خویشاوندان به این کشور مهاجرت کند؛ که البته این روش مهاجرتی نیز قوانین خاص خود را دارد.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور کانادا

سوالات متداول

برای اقدام به اخذ ویزای توریستی پنج ساله کانادا چکار باید کرد؟

درصد رضایت افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند چه میزان است؟

چه دانشگاه هایی را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا پیشنهاد می کنید؟

مشاوره مهاجرت به کانادا

مهاجرپذیری کانادا

مهاجرپذیری کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کانادا در لیست کشورهایی قرار دارد که از نظر مهاجرت شرایط آسان‌تری را فراهم ساخته. در نظر داشته باشید که میزان مهاجرپذیری کانادا به نسبت سایر کشورها بیشتر است حال می‌خواهیم جنبه‌های آماری مهاجرپذیر بودن کانادا را مورد ارزیابی قرار دهیم. در نظر داشته باشید که در سال 2014 این کشور در رده 17 ام قرار داشت این در حالی است که در سال 2015 این رقم با رشد 25 درصدی همراه بود و شاهد رتبه 13 برای کشور کانادا بودیم. در سال 2020 اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور کانادا در رتبه 7 قرار دارد. ایرانیان عموماً کانادا را به عنوان مقصد اصلی مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. مهاجرت به کانادا در سال‌های 2017 الی 2020 رشد بسیار زیادی داشته است در سال 2020 تخمین زده شده است که این کشور در رتبه سوم قرار بگیرد. دولت این کشور برای اتباع خارجی شرایط ورود بسیار عالی در نظر گرفته است.این موضوع با تغییر دولت ممکن است تغییر کند و دولت جاستین ترودو که از حذب لیبرال تبعیت میکند سیاست جذب مهاجر را پیشه کرده اما دولت های رقیب مانند حذب محافظه کار و دموکرات لزوما این نظر را ندارند.

مهاجرت به کانادا برای ایرانیان یک انتخاب عالی است.

 

آمار مهاجران به کانادا

آمار مهاجران به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا دارید اما نمی‌دانید آمار مهاجران ایرانی در این کشور به چه صورت است می‌توانید این بخش را مطالعه نمایید. آمار ارائه شده برای سال 2020 است و قصد ما این است که جدیدترین اخبار در این زمینه ارائه شود. اغلب افرادی که کانادا را برای زندگی انتخاب می‌کنند با هدف تحصیل وارد این کشور شده‌اند و در سال 2020 آمار مهاجرت به این کشور با هدف تحصیل و ویزای تحصیلی بیش از 50 درصد است این آمار نشان می‌دهد که اغلب جوانان علاقمند زندگی و تحصیل در کانادا هستند بنابراین سهم بزرگی از هدف مهاجرت به کانادا مربوط به تحصیل است این رقم از سال 2010 تا به امروز با سیر صعودی همراه بوده است. اقامت کانادا نیاز به بررسی‌های دقیق دارد.

یافتن شغل مناسب در کانادا کار ساده‌ای نیست اما مهاجرت به کانادا با هدف کسب و کار دومین دلیل ورود به این کشور بوده و آمارها نشان می‌دهد که مهاجرت به کانادا با هدف کار بیش از 30 از مهاجران را پوشش داده است.

سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های بسیار آسان و مطمئن ورود به کشور کانادا است اما به دلیل نیاز به گردش مالی گسترده این روش نسبت به روش‌های دیگر از درصد کمتری برخوردار است و نرخ 17 درصدی برای مهاجرت به کانادا با هدف سرمایه‌گذاری گزارش شده است. کانادا از دسته کشورهایی است که در زمینه ویزای توریستی کمی سخت‌گیرتر است و علت آن نیز مشخص است به هر حال اغلب کسانی که به کانادا سفر می‌کنند به بهانه گشت و گذار وارد خاک آن شده و دیگر خارج نمی‌شوند بنابراین واضح است که صدور ویزای توریستی این کشور دشوار باشد. کار در کانادا به چندین پارت تقسیم می‌شود.مهاجرت به کانادا می تواند آسان باشد کافی است همه چیز در نظر گرفته شود.

میزان رضایت مهاجران به کانادا

میزان رضایت مهاجران به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای بررسی دقیق میزان رضایت مهاجرت به کانادا سعی کرده‌ایم نگاه مقایسه‌ای داشته باشیم. قیمت خرید و اجاره خانه در کانادا گران است و در مقایسه ایران 21 درصد افزایش نرخ در این زمینه دیده می‌شود بنابراین ایرانیان در کانادا برای اجاره‌خانه باید از بودجه خوبی برخوردار باشند.

تحصیل در کانادا از نظر هزینه بسیار ارزان و مناسب است و در مقایسه با ایران 5 درصد کاهش نرخ برای دانشگاه‌های دولتی در نظر گرفته شده است به این معنی که دولت این کشور کسانی که در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند را مورد پوشش مالی وسیعی قرار می دهد رضایت در زمینه مهاجرت به کانادا با هدف تحصیل 78 درصد اعلام شده است.

درآمدزایی در کانادا عموماً سیر صعودی دارد و نرخ بیکاری در سال 2020 در این کشور با کاهش 4.1 درصدی همراه است و مبرهن است که در مقایسه با وضعیت نامناسب کار و درآمدزایی در ایران کانادا یک انتخاب عالی محسوب خواهند شد و از این نظر رضایت بیش از 90 درصد اعلام شده است. در نظر داشته باشید که شما برای کار و درآمدزایی در این کشور باید مهارت داشته باشید افرادی که حرفی برای گفتن ندارند عموماً نمی‌توانند به شغل برسند و مهاجرت به کانادا بدون هدف منجر به بازگشت خواهد شد.شرایط اقامت در کانادا برای افراد مختلف متفاوت است.

در زمینه سرمایه‌گذاری در کانادا رضایت 99 درصد اعلام شده است و سرمایه شما اگر در مسیر صحیحی قرار بگیرد قطعاً بیشتر خواهد شد. افرادی که این کشور را زندگی انتخاب کرده‌اند باید بدانند که هزینه حمل و نقل در کانادا کمی گران است و بهتر است که به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی عادت نمایند. در این کشور مقررات بسیار مهم است و افرادی که از مقررات سرپیچی می‌کنند دوره زمانی کوتاهی در کانادا خواهند ماند. اقامت در کانادا و ثبت شرکت در کانادا نیاز به سرمایه خوبی دارد.

راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا

راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در خصوص کشورهای دیگر راحت‌ترین روش مهاجرت توریستی اعلام می‌شود اما برای کانادا این رویه کمتر دیده می‌شود علت آن نیز در بخش قبلی مورد بررسی قرار گرفت. راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا سرمایه‌گذاری است، در این روش اگر شما از نظر بودجه در وضعیت خوبی قرار داشته باشید در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید وارد خاک این کشور شده و پس از گذشت دوره مشخص شرایط برای ورود خانواده شما نیز فراهم شده است.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیز از دیگر روش‌های خوب محسوب می‌شود به این دلیل که در صورت وجود دعوت نامه از سوی دانشگاه صدور ویزا بسیار سریع خواهد بود. از دیگر روش‌های راحت برای ورود به این کشور ازدواج است که با فرد کانادایی صورت گرفته و سبب می‌شود که به سرعت بتوانید وارد خاک این کشور شوید. 

ما روش‌های کاری را به دلیل نیاز به کارفرما در وضعیت دشوار قرار داده‌ایم اما شایان ذکر است اگر فردی از نظر تخصص در وضعیت خوبی قرار داشته باشد ویزای کاری وی به سادگی صادر می‌شود و مشکلی از این دست وجود ندارد. بنابراین اگر می‌خواهید نگاهی دقیق و درست به روش آسان مهاجرت به کانادا داشته باشید باید به خودتان نگاه کنید، همه چیز بستگی به شرایط شما دارد افرادی که از نظر تحصیل و سابقه کار ضعیف هستند اما از بودجه خوبی برخوردارند می‌توانند به سراغ مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه بروند این در حالی است که اگر فرد از نظر بودجه در وضعیت خوبی نباشد اما از سطح علمی خوبی برخوردار باشد باید سعی کند به سراغ ویزای تحصیلی برود. ویزای کانادا طبق شرایط متفاوتی صادر می‌شود.

روش‌ های مهاجرت به کانادا

روش‌ های مهاجرت به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به عنوان مثال یکی از روش‌های بسیار مهم مهاجرت به کانادا با هدف سرمایه‌گذاری است. یک اصل را به طور دقیق برای بار اول در این بخش بررسی می‌کنیم در نظر داشته باشید که به طور کلی افرادی که قصد سرمایه‌گذاری خرید ملک، ثبت شرکت و همینطور کار و کارآفرینی را دارند استان کبک را انتخاب می‌کنند در بخش‌های بعد توضیح داده می‌شود که چرا استان کبک یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود. در این استان پتانسیل سرمایه‌گذاری بسیار زیاد وجود دارد.

از دیگر روش‌های مهاجرت به کانادا می‌توانید کارآفرینی استانی باشد. استفاده از واژه استانی در این بخش عمدأ آمده است تا متوجه شوید هر یک از استان‌های این کشور شرایط مربوط به خود را برای کارآفرینی دارند و شرایط هرگز یکسان نخواهد بود. این گزینه مخصوص افرادی است که دارای تجربیات مدیریتی بسیار عالی در بخش‌های تجاری و همینطور کشاورزی هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص از دیگر روش‌های موجود است که البته در لیست مهاجرت‌های کاری قرار می‌گیرد. در این روش آنچه اهمیت دارد تخصص فرد و همینطور سواد وی است.

ویزای تحصیلی و دانشجویی از دیگر روش‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود که در لیست روش‌های سریع نیز قرار می‌گیرد. اقامت در این روش موقتی است و مربوط به طول تحصیل افراد خواهد بود.

در صورت همراهی والدین ریسک پذیرش ویزا تا 100 درصد افزایش پیدا میکند و بهتر است بچه ها 12 سال به بالا باشند که مشکل حضانت نداشته باشند یعنی در دوران دبستان فقط در صورت داشتن اقوام درجه یک در کانادا میتوان اقدام کرد.

همینطور روش‌های دیگر مانند ازدواج و تولد نیز می‌تواند برای مهاجرت به کانادا مناسب باشد. پناهندگی به کانادا از طریق  نیاز به بررسی پروسه‌های دقیق و حساس دارد و همینطور اقامت کانادا با اجاره‌خانه نیز پروسه زمان‌بری است.

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش هدف اصلی ما سرمایه‌گذاری در استان کبک است ( بررسی تمامی استان ها از حوصله مقاله خارج است و ما پرطرفدارترین استان را در نظر گرفته‌ایم).

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری سه روش وجود دارد که یک به یک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شرط اول دارایی است که شما برای سرمایه‌گذاری در استان کبک باید برخوردار باشد. این دارایی می‌تواند شامل املاک، حساب‌ها و همینطور بیزینس باشد که حداقل رقم در نظر گرفته شده برای آن 2میلیون دلار کانادا است و باید قصد ماندن در کبک را داشته باشند.در نظر داشته باشید افرادی که کمتر این مبلغ را دارند عموماً در روش سرمایه‌گذاری به مشکل بر می‌خورند. سرمایه‌گذاری در کانادا نیاز به بودجه بالایی دارد.

دومین شرطی که برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در استان کبک دیده می‌شود دارا بودن حداقل دو سال سابقه بیزینسی است. فرد می‌بایست صاحب بیزنس بوده باشد و یا مدیر رده بالای بیزینسی باشد همینطور پروانه مطب پزشکی فعال در طول 5 سال اخیر نیز قابل قبول خواهد بود.

سومین شرط مطرح شده در این مسیر سپرده‌گذاری غیر قابل برگشت به مبلغ 250 هزار دلار کانادا در یکی از بانک‌های مورد تأیید استان کبک محسوب می‌شود و یا 1میلیون و 200 هزار دلار با بازگشت بدون سود بعد از 5 سال.

یک نکته مهم در این زمینه وجود دارد، ارقام اعلام شده در این مقاله طبق آخرین آمار به دست آمده است و مبرهن است که عدد و رقم به شکل روزانه تغییر می‌کند بنابراین اگر قصد شما مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری است باید به روز‌ترین آمار موجود را مورد ارزیابی قرار دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری مزایای مختلفی دارد که بررسی آن خالی از لطف نیست.

: شرط اصلی قصد اقامت داشتن در کبک است. افراد بعد از دریافت کارت پی آر یا همان اقامت دائم میتونن جا به جا بشن ولی نکته قابل توجه این که لندینگ یافرود این افراد باید حتما در کبک باشه و تا زمان دریافت کارت اقامت باید در کبک بمانند که عموما 3 ماه زمان میبرد.

شرایط سنی , سطح زبان و سطح تحصیلات هم طبق جدول امتیاز بندی حتما محاسبه میشود. شما برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری نیاز به مدرک تحصیلی و یا مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی ندارید. خرید خانه در کانادا و اخذ اقامت نیاز به بودجه خوبی دارد.

مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا

مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نام دیگری که بر روی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج از سوی اداره مهاجرت کانادا گذاشته می‌شود " اسپانسر کردن همسر " است. در نظر داشته باشید که فرض اصلی این روش این است که ازدواج شما واقعی است و در زمان ازدواج با فرد کانادایی مجرد هستید در نظر داشته باشید که یک سری شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مطرح است که باید بررسی شود:

1- فرد تنها در صورتی می تواند اقدام به اقامت دائم نماید که به مدت دو سال پیوسته با همسر کانادایی خود زندگی کرده باشد.

2- باید پیش از مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مشخص شود که فرد غیر کانادایی از پس هزینه های خود می‌آید یا خیر در صورتی که پاسخ مثبت باشد نیاز به نامه‌های گردش مالی با مهر و امضا است و اگر غیر این باشد باید فرد کانادایی نامه‌ای ارائه دهد تا مشخص سازد از پس هزینه‌های زندگی برخواهد آمد. در نظر داشته باشید که هزینه‌های زندگی شامل خوراک و پوشاک، مسکن و اگر وی دانشجو است هزینه‌های تحصیلی را نیز در بر می‌گیرد. در نظر داشته باشید که مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی نیز در این مسیر دیده می‌شود که بسیار مهم است.

3- آخرین آماری که در زمینه سن ازدواج به دست ما رسیده است 18 سال تمام است و وی نباید زندانی، ورشکسته و یا تحت پیگرد قانونی باشد

دو نکته مهم در این زمینه وجود دارد اول اینکه اگر تفاوت سنی دو شخص بسیار زیاد باشد روند مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج کندتر می‌شود. تفاوت زبانی شدید در طول دو سال زندگی به طوری که فرد هیچ تلاشی برای یادگیری زبان نکرده باشد به این معنی که ازدواج در وضعیت صوری قرار دارد. در برخی از بررسی‌ها دیده شده است که متفاوت بودن دین دو نفر نیز می‌تواند مشکل ساز باشد.

 

مهاجرت از طریق تولد به کانادا

مهاجرت از طریق تولد به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

باز هم نوبت به مهاجرت از طریق تولد رسید و سیستم خون و خاک مطرح است. در نظر داشته باشید که کانادا از دسته کشورهایی است که از سیستم حق خاک پیروی می‌کند نام دقیق‌تری که برای این روش دیده می‌شود jus soli است. طبق این قانون اگر فردی در قلمرو و یا خاک کشور دیگری متولد شود شهروند همان کشور می‌شود و می‌تواند از حقوق شهروندی استفاده نماید. کشورهای محدودی چنین شرایطی را مورد تأیید قرار داده‌اند اما کانادا از دسته کشورهایی است که توانسته این رویه را به شکل دقیق و البته تخصصی پیش بگیرد. ما جدیدترین قوانین در این زمینه را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

در نظر داشته باشید که یکی از روش‌های موجود اخذ پاسپورت از طریق گردشگری تولد است. در این روش فرد به عنوان توریست وارد خاک این کشور شده است و فرزند خود را به دنیا می‌آورد به این ترتیب می‌توانید از طریق فرزند خود پاسپورت کشور دوم اخذ نماید.

بنابراین نیازی به کانادایی بودن پدر و مادر نبوده و کافی است فرزند در خاک این کشور متولد شود. حال یک موضوع دیگر را با هم مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. در نظر داشته باشید که فرزند کانادایی نمی‌تواند سبب شود که پدر و مادر کانادایی باشند. این روند به نوبه خود در لیست سخت‌گیری‌های جدید مهاجرت به کانادا از طریق تولد دیده می‌شود. در واقع فرزند شما برای کانادا مفید خواهد بود نه خود شما!

به این نکته دقت نمایید اگر شما در گردشگری تولد شرکت نمایید در زمان ورود به کانادا کسی از شما در خصوص بارداریتان نخواهند پرسید این در حالی است که اگر در زمان ورود متوجه شوند که شما از ویزای توریستی استفاده کرده‌اید تا فرزند خود را در این کشور به دنیا آورید قطعاً با محدودیت همراه خواهید شد و سختگیری‌ها بیشتر می‌شود.

اگر در مورد این موضوع سخت گیری های جدید اعمال شده که در صورتی که فرد در دوران بارداری بیش از 6 ماهه باردار باشد اجازه پرواز نخواهد داشت. و اگر زیر 6 ماه باشد به دلیل محدودیت حق حضور در کانادا که فقط 6 ماه است به دنیا آوردن فرزند در این کشور سخت تر از قبل شده.

 امروزه بسیاری از خانواده ها از تمام کشورهای جهان تمایل دارند فرزند خود را در کانادا به دنیا می آورند تا از این طریق از شرایط حقوق شهروندی برخوردار شده و فرزند آنها دارای تابعیت کانادا باشد. طبق قوانین مهاجرت کانادا، بدون توجه به تابعیت پدر و مادر، نوزادانی که در خاک کانادا به دنیا بیایند شهروند کانادا محسوب می شود و از تمام شرایط و تسهیلات برخوردار می باشد. کودکانی که در کشور کانادا متولد می شوند از تمام امکانات آموزشی، رفاهی، خدمات درمانی، بیمه و غیره برخوردار هستند و آنچه را که نیاز داشته باشند به صورت مادام العمر در اختیار دارند. خدماتی که برای کودکان این کشور ارائه می‌شود برای نوزادانی که تابعیت کانادا را نیز به دست می آورند یکسان در نظر گرفته شده است.

قوانین مهاجرتی برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تولد فرزند بسیار ساده است. برای این کار کافی است مدارک لازم را در اختیار داشته باشید؛ به راحتی می توانید به کشور کانادا سفر کنید و فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید.

مهاجرت پناهندگی به کانادا

مهاجرت پناهندگی به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در همین ابتدای امر این نکته را تأکید می‌کنیم که هدف اصلی ما اصرار به مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی نبوده و همیشه معتقد هستیم که پناهندگی از دسته روش‌های بسیار دشوار محسوب می‌شود علت اینکه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی پیشنهاد نمی‌شود چیست؟ بسیار آسان است. دقت کنید که از تعداد نوزده میلیون و پانصد هزار نفر پناهنده در دنیا تنهاد صد هزار نفر پذیرفته می‌شوند! این رقم نشان می‌دهد که پناهندگی یکی از بدترین روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود.

دولت کانادا در زمینه پناهندگی به کانادا دو گزینه را در نظر گرفته است: روش اول از طریق اسپانسر است و روش دوم از طریق کمک‌های دولتی است. پناهندگانی که به وسیله اسپانسرها حمایت می‌شوند می‌توانند از خارج از خاک کانادا نیز اقدام نمایند. مبرهن است که تمامی مخارج این افراد توسط اسپانسر پوشش داده می‌شود.هزینه‌ های یک سال اول زندگی در این کشور توسط این افراد مورد پوشش قرار می‌گیرد.

در روش دوم اسپانسر وجود دارد و افراد به ناچار وارد خاک کانادا شده و در همان جا درخواست خود را اعلام می‌نمایند که خود به دو روش تقسیم می‌شود. در روش اول فرد در همان لحظه ورود به خاک کانادا درخواست پناهندگی می‌دهد و فقط پانزده روز زمان در نظر گرفته می‌شود که مدارک افراد ثابت شود. مهاجرت از طریق un کانادا کار ساده‌ای نیست.

مورد دوم به این صورت است که فرد درخواست پناهندگی خود را به اداره مهاجرت کانادا اعلام می‌کند و باید مدارک خود را ارائه دهد. در این روش فرصت بسیار کم است و نیاز است که شخص در اداره مهاجرت حضور داشته باشد.

در کل به دلیل این که راه های زیادی برای مهاجرت قانونی به کانادا وجود دارد دولت کانادا سعی دارد از هرگونه ورود مشکوک به پناهندگی جلوگیری کند و حتی به فرض اگر شخصی علی رغم تمام موانع به نوعی وارد کانادا شده باشد در پیدا کردن کار, کسب درآمد و ادامه زندگی قطعا به مشکل برخواهد خورد چرا که  اگر برنامه ای مناسب وی برای ورود به کانادا بود قطعا مجبور نبود از روش پناهندگی اقدام نماید

مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا

مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از دیگر روش‌های بسیار عالی محسوب می‌شود و البته در لیست سریع‌ترین روش‌های موجود نیز قرار دارد در این روش فرد می‌تواند همزمان با تحصیل خود مشغول به کار شود. دانشگاه‌های کانادا بسیار معتبر هستند و سطح علمی تحصیلی نیز بالا اعلام شده است. دانشگاه مک گیل، آلبرتا، مموریال از دسته دانشگاه‌های مشهور در این کشور محسوب می‌شود. افرادی که قصد تحصیل ارزان قیمت در کانادا دارند می‌توانند دانشگاه مموریال را انتخاب نمایند و افرادی که دوست دارند بیشترین امکانات را برای تحصیل داشته باشد می‌توانند به سراغ دانشگاه آلبرتا بروند. برای ورود به دانشگاه‌های این کشور باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 داشته باشید و اگر قرار است که به زبان فرانسوی تحصیل نمایید باید مدرک تحصیلی فرانسوی B1 داشته باشید. برای ورود به هر مقطع نیاز است که مدارک مقاطع قبلی ارائه شود. هزینه‌ای که برای دوره‌های کالج در این کشور وجود دارد با هم متفاوت بوده و بین 6 تا 25 هزار دلار در نوسان میباشد. افراد می‌توانند در طول تحصیل 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به این شکل است که در ابتدا باید فرم مربوط به هر دانشگاه را تکمیل نمایید این فرم بخش‌های مختلفی دارد تا مشخص شود در کدام رشته و کدام شرایط بهتر خواهید بود سپس فرم آپلود شده و زمانی نیاز است تا نظر نهایی اعلام شود. در نظر داشته باشید که در صورت پذیرش فرم اولیه از سوی دانشگاه برای شما دعوت نامه ارسال می‌شود و اخذ ویزای تحصیلی آسان‌تر می‌شود.

یک موضوع بسیار مهم در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دیده می‌شود به این شکل است که دانشگاه‌های دولتی ان یک آزمون برگزار می‌کنند که در صورت پذیرش بورسیه این کشور خواهید شد و هزینه تحصیل شما بسیار کم می‌شود. شما می‌‌توانید در همان کشور بدون نیاز به خروج ویزای خود را تمدید نمایید.

مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت کاری کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار باید شغل مناسب داشته باشید و ما سه روش مهم را در این بخش مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. روش اول این است که یک پیشنهاد شغلی داشته باشید این روش به این شکل است که دعوتنامه‌ای از سوی یک کارفرما صادر می‌شود که در آن سمت کاری شما، حقوق موجود و همینطور شرایط کاری مشخص شده است. این روش به نوبه خود دشوار است و معمولاً یافتن کارفرما کار ساده‌ای نخواهد بود.

روش دوم مشهور به نیروی متخصص است. کشور کانادا از سال 2015 تا به امروز سیاست جدیدی در زمینه کار در نظر گرفته است به این معنی که این کشور برای مهاجرانی که دارای مهارت و یا تخصص در رشته و یا حرفه خاصی هستند طبق فاکتورهایی که از سوی دولت تعیین می‌شود می‌توانند ویزای کار اخذ نمایید. در نظر داشته باشید که فرد باید به امتیاز مورد نظر در این روش دست یابد. این روش اکسپرس اینتری نام دارد. در نظر داشته باشید که افراد برای اخذ ویزای کاری از این طریق باید حداقل 67 امتیاز در آزمون مهاجرت تخصص کانادا اخذ نماید. نیاز به مدرک آیلتس با نمره 6 بوده و همینطور میزان پس انداز مشخصی نیاز است. کاریابی در کانادا دشوار است همینطور هزینه اقامت در کانادا به چندین بخش تقسیم می‌شود.این روش همواره از روش های طولانی مدت بوده و سرنوشت پرونده تا 6 یا 7 سال هم نا مشخص باقی مانده.

خوداشتغالی سومین روش مهاجرت به کانادا از طریق کار محسوب می‌شود که این روش برای هنرمندان و ورزشکاران یک انتخاب بسیار خوب محسوب می‌شود. این روش برای کسانی که حرفه‌ای هستند بسیار عالی است. افرادی که متقاضیان این روش هستند باید توانایی ایجاد شغل برای خود را داشت باشند. این روش نیاز به مدرک زبان مشخصی ندارد. اقامت کانادا برای ایرانیان نیاز به مشاوره‌های قوی دارد. شرایط مهاجرت به کانادا باید یک به یک بررسی شود.فرد باید دارای سابقه ی حداقل دو ساله در زمینه ای فرهنگی هنری و یا ورزشی باشد و در زمینه فعالیت خود سرآمد باشد و تمکن مالی کافی برای ایجاد کسب و کار در کانادا را داشته باشد

مهاجرت از طریق همراه به کانادا

مهاجرت از طریق همراه به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب کرده باشید شرایطی برای شما فراهم می‌شود تا بتوانید برای همراه خود نیز ویزا اخذ نمایید. ویزای سرمایه‌گذاری این کشور  سبب می‌شود که افراد بتوانند همسر و فرزندان خود را وارد این کشور نمایند. در صورتی که فرد اصلی اقامت دائم داشته باشد فرد همراه می‌تواند در استان اولیه و یا هر استان دیگری زندگی و تحصیل نماید. در زمینه ویزای کاری عموماً ویزای همراه دیرتر صادر می‌شود. ویزای کارآفرینی که از دسته ویزاهای بسیار مهم کانادا است برای کسانی که ایده‌های تجاری دارند بسیار عالی بوده و ویزای همراه را نیز مورد پوشش قرار می‌دهد. برای اینکه فرد همراه بتواند برای اقامت دائم اقدام نماید نیاز است که فرد اولیه اقامت دائم داشته باشد. فرزندان کمتر از21سال در این روش می‌توانند از ویزای همراه استفاده نمایند اما پس از21 سال بستگی شدید و دقیق به شرایط حاکم و نظر اصلی فرزند دارد.

مهاجرت توریستی به کانادا

مهاجرت توریستی به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چرا مهاجرت توریستی به کانادا دشوار است؟ با توجه به اینکه کانادا در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد اما اینطور که مشخص شده است ویزای توریستی این کشور کمی دشوارتر از سایر گزینه‌ها است و علت آن عدم بازگشت افراد به کشور خودشان است. در نظر داشته باشید که در این روش آنچه بسیار اهمیت دارد ارائه دعوتنامه است. ارائه دعوتنامه به این معنی است که فردی از اقوام و یا دوستان شما در کانادا زندگی می‌کند و شما قرار است به دیدار او بروید. در لیست قوانین ویزای توریستی کانادا گزینه‌‌ای به عنوان دعوتنامه دیده نمی‌شود اما عملاً بدون داشتن دعوتنامه ورود به این کشور میسر نخواهد بود. یک نکته دیگر که باید مدنظر قرار دهید به این شکل است که شما باید بتوانید مدارکی ارائه دهید که نشان دهید قرار است به کشور خود بازگردید. در روز مصاحبه باید بتوانید ثابت کنید که علاقه‌ای به زندگی در کانادا ندارید و وابستگی شما به کشور خودتان بیشتر است.

از دیگر مدارکی که برای ویزای توریستی کانادا نیاز است، پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی و همینطور مدارک مالی مورد نظر است تا ثابت شود در طول دوره‌ای که در این کشور هستید از پس هزینه‌های خود بر خواهید آمد یا خیر.نامه عدم سوء پیشینه , کارت پایان خدمت برای آقایان , و مدارک اشتغال به کار و یا داشتن بیزینس هم از موارد لازم برای ارائه است. در نظر داشته باشید که اگر مدارک شما کامل باشد کمتر از یک ماه زمان برای صدور ویزای توریستی این کشور دیده می‌شود و می‌توانید به مدت سی روز در کانادا مشغول به گشت و گذار شوید.

 

مهاجرت شرایط خاص به کانادا

مهاجرت شرایط خاص به کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به بخش مهم و اساسی این مقاله یعنی مهاجرت کارآفرینی استان کبک رسیدیم. این بخش را به دقت مطالعه کنید. در نظر داشته باشید که استان کبک بهترین مقصد برای راه اندازی کسب و کار است. شما در ابتدا باید طرح تولیدی خود را ارائه دهید.نیازی به ارائه جزئیات نبوده و همین که مشخص شود از نظر اقتصادی موجب پیشرفت کشور می‌شود کافی خواهد بود. سپس نیاز به ثبت شرکت دارید و باید بودجه اولیه خود را در نظر بگیرید. ما در این بخش از رقم مشخصی استفاده نمی‌کنیم و علت آن شرایط متنوع برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی است. در نظر داشته باشید که شما با هر بودجه‌ای می‌توانید در این استان شروع به کارآفرینی نمایید شرایط کارگروهی نیز به خوبی فراهم شده است. از طرفی اگر فرد از نظر کاری سابقه خوبی داشته باشد نیز می‌تواند سرعت اخذ ویزای کارآفرینی این کشور را افزایش دهند. یک موضوع دیگر در زمینه ویزای شرایط خاص این کشور برای دوره‌های زبان است که افراد می‌توانند با استفاده از این ویزا دو ترم را در این کشور به یادگیری زبان مورد نظر در کالج‌ها و یا موسسات بپردازند.

 

شهرهای مهاجر پذیر کانادا

شهرهای مهاجر پذیر کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش ما استان های مهم برای مهاجرت را اعلام می‌کنیم و منظور ما زندگی در مرکز این استان‌ها است.

وسیع‌ترین استان کانادا، استان کبک است. کبک بین استان‌های شرقی کانادا قرار دارد. مردم این استان به زبان فرانسه صحبت می‌کنند و البته در برخی از مناطق آن زبان انگلیسی دیده می‌شود. این استان در زمینه ویزای کاری و کارآفرینی و همینطور سرمایه‌گذاری گزینه خوبی است اما شاید برای زندگی گزینه خوبی نباشد بافت استان کاملاً صنعتی است و از نظر دانشگاهی نیز در وضعیت متوسط قرار دارد اما در هر صورت در بین استان‌های کانادا، کبک یکی از مهاجرخیزترین گزینه محسوب می‌شود.

پس از استان کبک، استان انتاریو و شهرهای اتاوا و تورنتو یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود و انتاریو پرجمعیت‌ترین استان در کشور کانادا محسوب می‌شود و در مهاجرت به کانادا عموماً اولویت دارد.

شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا از شهرهای بسیار مشهور در کانادا محسوب می‌شود و به نوبه خود موفق‌ترین استان در زمینه مهاجرت نیز به شما می‌آید.

از نظر آب و هوا، شرایط امنیتی و همینطور کار و تحصیل این شهر یک انتخاب خوب برای ایرانیان است. در نظر داشته باشید که استان‌های منیتویا و سسکچوان از نظر مهاجرت رتبه کمتری دارند.

اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کانادا باید سعی کنید قوانین موجود را گام به گام دنبال نمایید اول از هر چیز باید بدانیم که زمان درخواست ما بسیار مهم است در صورتی که در فصل‌های شلوغ سال درخواست ویزا دهید قطعاً زمان زیادی نیاز است تا وقت سفارت برای شما تعیین شود

از طرف دیگر پس از تأیید فرم درخواست اولیه نیاز است که شرایط به شکل دقیق بررسی شود و مدارک لازم به طور دقیق تهیه شود. یک موضوع بسیار مهم در خصوص مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا نامه گردش مالی و برای ویزای تحصیلی مدارک تحصیلی قبلی است.

در روز مصاحبه سوالات در وضعیت رندوم و غیر تکراری قرار دارد. یک موضوع را از یاد نبرید که این کشور از نظر درآمدزایی برای کسانی که قصد دارند خوداشتغالی داشته باشد زمانی می‌تواند مناسب باشد که فرد سابقه مدیریتی خوبی داشته باشد و قطعاً سوالات زیادی در این زمینه پرسیده می‌شود. زمان اخذ ویزای کانادا از یک ماه تا 9 ماه با توجه به نوع ویزا در نظر گرفته می‌شود.

اخذ اقامت کانادا

اخذ اقامت کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت دائم در این کشور باید به سراغ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و ازدواج بروید. در هر صورت نیاز است که سه الی چهار سال در این کشور زندگی و فعالیت مفید داشته باشید. کسانی که خلاف قانون در کانادا زندگی کنند نمی‌توانند به اقامت دائم فکر کنند. کسانی که در طول زندگی در کانادا دچار بیماری شوند که این کشور نتواند برای درمان این افراد نقش مهمی ایفا نمایند عموماً نمی‌توانند به نتیجه خوبی دست یابند. در نظر داشته باشید که اخذ اقامت کانادا برای کسانی که همه قوانین را به خوبی رعایت نمایند در طول سه الی 5 سال زندگی در این کشور ارائه می‌شود.

اخذ پاسپورت کانادا

اخذ پاسپورت کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پس از اخذ اقامت دائم این کشور می‌توانید برای اخذ پاسپورت اقدام نمایید. تمامی روند زندگی شما بررسی می‌شود و سپس به مدت مشخص زمان نیاز است تا بتوانید پاسپورت را اخذ نمایید.

در صورتی که فرم تقاضانامه گذرنامه ناقص و یا اشتباه پر شده باشد از دریافت پاسپورت این کشور محروم خواهید بود. در صورتی که در خارج از کانادا جرمی مرتکب شده باشد و در کانادا تحت تعقیب باشید نیز نمی‌تواند پاسپورت این کشور را اخذ نمایید. در صورتی که گذرنامه فعلی وی هنوز باطل نشده باشد نیز این مسیر به شکل درست دنبال نمی‌شود. هر فرد پاسپورت جداگانه دریافت می‌کند و نمی‌توان پاسپورت کودک را به والدین اضافه نمود.