فهرست موسسات اعزام دانشجو مجاز + دانلود فایل

0 9,457

آخرین فهرست و لیست موسسات اعزام دانشجو را می توانید از بخش زیر دریافت نمایید.

اشتیاق اغلب مردم دنیا به تحصیل در خارج از کشور به خصوص کشورهای اروپایی و آمریکای  سالهای متمادی وجود داشته است. طبق آمارهای موجود؛ در طی چند دهه اخیر، شمار ایرانی‌های که متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند؛ افزایش چشمگیری داشته است. دلیل این امر می‌تواند رنک و رتبه‌ی دانشگاه‌های مختلف یا شرایط کار و زندگی پس از اتمام تحصیلات باشد. شمار قابل توجهی از متقاضیان خواهان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و یا پسا دکترا در برترین دانشگاه های غربی هستند. وظیفه‌ی اعزام دانشجو به خارج از کشور بر عهده‌ی موسسات اعزام دانشجو مجاز است.

محبوب‌ترین مقصد تحصیل ایرانی‌ها

برخی از دانشگاه‌ها از محبوبیت بیشتری در میان ایرانی ها برخوردار هستند. دانشگاه‌هایی که در کشورهایی مثل: انگلیس، آلمان، سوئد، فنلاند، آمریکا و کانادا هستند در میان ایرانی ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. همچنین برخی از ایرنی ها دانشگاه‌های آسیایی را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند. دانشگاه‌هایی که در کشورهای مثل: مالزی، ژاپن، هندوستان قرار دارند؛ نمونه‌هایی از دانشگاه‌های آسیایی مورد علاقه‌ی ایرانی ها هستند.

در همین رابطه:

جهت کسب اطلاعات لازم در زمینه‌ی تحصیل در بهترین کشورهای جهان می‌توانید؛ به سایت GO2TR مراجعه کنید.

نکاتی‌که بهتر‌است قبل از عقد قرداد با موسسات اعزام دانشجو بدانید!

  • متقاضیان محترم در هنگام عقد قرارداد با هر یک از موسسات زیر، لازم است نسبت به تاریخ انقضاء مجوز صادره دقت لازم راداشته باشید.
  • موسساتی که اعتبارمجوزفعالیتشان منقضی شده است، حائز شرایط برای عقد قرارداد نیستند.
  • درصورت داشتن شکایت نسبت به عملکرد موسسه طرف قرارداد، میتوانید ضمن ضمیمه نمودن مستندات لازم (بویژه قرارداد)به یکی ازطرق زیر،اقدام به طرح شکایت نمایید:
  1. مراجعه حضوری به دبیرخانه سازمان اموردانشجویان جهت ارائه وثبت شکوائیه تلفن 96664427
  2. ارسال ازطریق پست به آدرس میدان فردوسی،خ شهیدموسوی (فرصت سابق) پلاک 27

موسساتی که مجوز آنها لغو شده است

موسساتی که مجوز آنها لغو شده یا به تعلیق درآمده و یا موفق به تمدید مجوز خود نشده‌اند. اجازه اعزام دانشجو به کشورهای دیگر را ندارند. به همین جهت مراقب باشید از طریق این موسسات برای رفتن به خارج از کشور و ادامه‌ی تحصیل اقدام نکنید. همچنین برای کسب اطمینان بیشتر بهتر است؛ لیست موسسات غیر مجاز را نیز مشاهده کنید. این موسسات به ترتیب حروف الفبا ثبت شده‌اند.

فهرست موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو

به حوزه ی فعالیت موسسات اعزام دانشجو توجه کنید!

هرموسسه یا شرکت خدمات اعزام دانشجوبه خارج ازکشور، فقط مجاز به اعزام دانشجو به کشورهایی هستند؛ که نامشان درمقابل نام موسسه (ستون حوزه فعالیت ) درج گردیده است. بنابراین متقاضیان عزیزقبل از عقد قرداد به این نکته توجه کنید؛ که آیا موسسه مورد نظر آنها اجازه‌ی اعزام دانشجو را به کشور مورد نظر آنها دارند یا خیر؟ همچنین هرکدام از موسسات فقط مجاز به انجام فعالیت در شهری هستند؛ که در فهرست (ستون محل دفتر) قیدگردیده است. بنابراین موسسات اجازه فعالیت درشهرهای دیگر کشورحتی شعبه و یا نمایندگی های دیگر را را ندارند.

نکاتی برای دارندگان مجوز اعزام دانشجو

  • موسسات فعال برای تمدیدمجوزحداقل میبایست 3 ماه قبل ازانقضای اعتبار، تقاضای تمدید دهند. همچنین جدول گزارش آخرین عملکرد را ارسال نمایند.
  • هریک از موسسات خدمات اعزام دانشجو به خارج ازکشور صرفاً مجاز به تبلیغ درستون آدرس الکترونیکی وسایت اعلام شده به سازمان می‌باشند؛ به همین دلیل تبلیغ درسایر سایت های الکترونیکی وهمکاری با سایرموسسات اعزام دانشجو غیر مجاز است. همچنین تبلیغ در سایرحوزه های فعالیت کاملاً غیرمجاز بوده و ازدرجه اعتبارساقط است .
  • برگزاری دوره ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاههای خارجی وبرگزاری آزمون دانشگاه خارجی درایران با هدف ورود به آن دانشگاهها بدون اخذ مجوز ازمراجع ذیصلاح ممنوع میباشد.
  • موسساتی که آدرس دفترآنان تغییرکرده وبا نشانی مندرج دراین فهرست مطابقت ندارد،لازم است دراسرع وقت نشانی جدیدرابه صورت مکتوب به سازمان اموردانشجویان اطلاع دهند.

لیست موسسات اعزام دانشجو

آخرین فهرست و لیست موسسات اعزام دانشجو را می توانید از بخش زیر دریافت نمایید :

در همین رابطه می توانید مطالب پرطرفدار زیر را مطالعه نمایید:

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021