x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
افغانستان

افغانستان

کشور افغانستان که نام آن جمهوری اسلامی افغانستان است دقیقاً در آسیای مرکزی قرار دارد و به طور کلی از جنوب و شرق با کشورهای پاکستان و تاجیکستان همسایه است این کشور از سمت شمال با ازبکستان همسایه است. افغانستان از سمت غرب با ایران مرز مشترک زمینی دارد. این کشور قدیمی است و با تاریخ غنی مورد توجه باستان شناسان قرار گرفته است. کشور افغانستان از نظر نقاط کانونی ارزیابی شده است. این طور که مشخص است این کشور خرابی های مختلف را شکل می‌دهد.نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور افغانستان به مرز 17.20 درصد رسیده است مشخص است شرایط رشد سالانه در این کشور در سال های اخیر بررسی می‌شود و رتبه خوبی در فضای تولید ناخالص سرانه این کشور با رقم 587.60 USD ارزیابی شده است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد شرایط تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور افغانستان به رشد 26 درصدی رسیده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در این کشور رشد 13 درصدی داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Afghanistan عربی: أفغانستان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: افغانی افغانستان معادل با 0.013 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00808
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 23
 • پایتخت: کابل
 • زبان های رسمی: دری
 • جمعیت: بیش از 35.53 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+4)
 • دامنه اینترنتی: .af
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 20.82 billion USD

سفر به افغانستان

سفر به افغانستان، سفر به کشوری است که جاذبه های توریستی و مناظر زیبای آن ناشناخته مانده است. کشور افغانستان Afghanistan، در آسیای مرکزی واقع است که در میان کشورهای ایران در غرب، پاکستان در شرق و جنوب، کشور چین در شمال شرقی و کشورهای ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان در شمال محصور شده است. این کشور کوهستانی، دشت هایی در شمال و جنوب غربی دارد. در اطلاعات سفر به افغانستان می­خوانید که تاریخ سکونت اولین مردم در این ناحیه به دوران پالئولیتیک در 50 هزار سال پیش می­رسد و قدمت اولین شهر متمدن به سه تا دو هزار سال پیش از میلاد مسیح برمی­گردد. اکتشافات باستان شناسی انجام شده در قرن بیستم، نشان می­دهد که منطقۀ جغرافیایی افغانستان از طریق فرهنگ و تجارت با همسایگان خود در شرق، غرب و شمال ارتباطات نزدیکی داشته است. نام این کشور از ترکیب ریشه "افغان" که از نظر تاریخی به اعضای قوم پشتون گفته می­شود و پسوند "ستان" به معنی "مکان" در زبان فارسی، ایجاد شده است. در تاریخ سفر به افغانستان می­خوانید که این کشور از دیرباز محل فتوحات نظامی پادشاهان مختلف بوده است.

سفر به افغانستان

زندگی در افغانستان

کشور افغانستان کشوری محصور در خشکی است و در بخش آسیای جنوبی قرار دارد. این کشور حد فاصل آسیای میانه و آسیای غربی و خاورمیانه است و به طور کلی از سمت غربی با ایران و از سمت جنوب با پاکستان همسایه است. مساحت آن 652.230 کیلومتر مربع است که 41 امین کشور وسیع و 39 امین کشور پر جمعیت دنیا محسوب می‌شود. این کشور دین اسلام را دین رسمی خود اعلام کرده است. حقوق در این کشور بین 10.623 افغانی الی 347.531 افغانی اعلام شده است، که حداکثر میزان حقوق بر اساس نوع مهارت شخص ارزیابی می‌شود و مشخص است که افراد کمی می توانند از شرایط حداکثر حقوق برخوردار باشند. بیشترین میزان حقوق در شهر کابل اعلام شده است که در حدود 86.603 افغانی است. این حقوق به صورت متوسط در نظر گرفته می‌شود و معمولاً کارگران این شهر از زندگی خود رضایت دارند. پس از آن شهر قندهار با متوسط درآمد 83.541 بیشترین میزان درآمد را به خود اختصاص داده است.

زندگی در افغانستان

مهاجرت به افغانستان

کشور افغانستان دارای آب فراوان و خاک حاصلخیز است. این کشور منابع طبیعی وسیعی دارد و فضای زیرزمینی خوبی نیز در آن رویت می‌شود این اقلیم در راستای گاز طبیعی و فضای ذغال سنگ بسیار قوی است و سعی خود را می‌کند که وابسته به نظام گاز طبیعی ارزیابی هایی را داشته باشد. مشخص است که وضعیت گاز طبیعی در این کشور می‌تواند در حوزه های نفتی نیز ارزیابی شود. کشور افغانستان در لیست کشورهایی قرار دارد که برای سرمایه گذاری همه تلاش خود را کرده است .وضعیت سرمایه گذاری های گسترده در این کشور وابسته به ظرفیت های موجود کمی بهبود داشته است. ساخت و ساز در کشور افغانستان روز به روز جدی تر از قبل دنبال می‌شود افراد برای ساخت و ساز در این کشور نیاز به بررسی های دقیق تری دارند اینطور که مشخص است مقوله ساخت و ساز این روزها بسیار خوب است دولت سعی کرده است ساخت و ساز را به شکل دقیق دنبال نماید و رشته های عمران و معماری پیشرفته تر از قبل شرایط را بررسی می‌کنند برای ساخت و ساز در این کشور افراد نیاز به بررسی موقعیت های مهاجرتی خوب دارند آمار مهاجران در کشور افغانستان مشخص کرده است که بسیاری از افراد سعی می‌کنند سرمایه های خود را در این کشور به کار بگیرند.

مهاجرت به افغانستان

تحصیل در افغانستان

وضعیت نظام آموزشی کشور افغانستان به دو بخش تعلیمات اساسی و تعلیمات ثانویه تقسیم شده است. در تعلیمات اولیه دوره های اول تا نهم بررسی می­شود و البته که در این بخش دروس به زبان دری و ، قرآن کریم، وضعیت حساب و رسم و ورزش بررسی می­شود این موقعیت تا کلاس سوم ادامه دار است پس از آن دوره چهارم تا ششم ارزیابی می­شود مشخص است که کلاس چهارم تا ششم در این بخش وابسته به دروس ورزشی و تاریخی و جغرافیایی نیز بررسی می­شود. مشخص است که دروس حسابی در این کشور رویکرد مخصوص به خود دارد وضعیت تعلیمات ثانویه در کشور افغانستان برای گروه های دهم و دوازدهم ارزیابی می­شود. سامانه نمره دهی در کشور افغانستان از 100 آغاز می­شود و شخص  در نمره تعذیب از 100  مورد ارزیابی قرار­خواهد گرفت. در رشته علوم اجتماعی در کشور افغانستان بخش گرایش پژوهشگری اجتماعی بیار مهم است هدف از پژوهشگری در این زمینه ساختن انسان در فضای جامعه شناسانه بوده و قرار است که سطح آگاهی انسان افزایش داشته باشد. مراکز آموزش و پژوهشی گسترده­ای در کشور افغانستان دیده می­شود که برای رشته علوم اجتماعی یک سری اهداف پژوهشی رویت می­شود که می­تواند شاخص دقیق و اصولی را بررسی نماید.

تحصیل در افغانستان