x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به پاکستان

سفر به پاکستان، بازدید از کشوری بسیار جالب و غنی از جاذبه‌های توریستی است. نام کشور پاکستان در زبان اردو و فارسی به معنای "سرزمین پاکی" است. پاکستان، یک کشور در جنوب آسیا است که از طرف جنوب به دریای عمان محدود است و از سمت غرب با افغانستان و از طرف شمال شرق با چین از طرف شرق با هند و از سمت  جنوب غربی با ایران مرز مشترک دارد. نوع حکومت این کشور به طور رسمی جمهوری اسلامی است. در چند سال اخیر این کشور رشد اقتصادی مطلوبی را داشته است. یک صنعت رو به رشد در پاکستان توجه به صنعت گردشگری است. بازمانده‌های تمدن­‌های باستانی در این کشور، قابل توجه بسیاری از علاقمندان فرهنگ‌ و ملل قدیم است. هم چنین کوه‌هایی با ارتفاع بیش ار هفت هزار متر، نظر بسیاری از مشتاقان کوهنوردی را به پاکستان جلب کرده است. این کشور ششمین کشور پرجمعیت جهان است که جمعیت آن بیش از 200 میلیون نفر است. اسلام آباد پایتخت این کشور بوده و اکثر بقایای مکان‌های باستان‌شناسی در این شهر واقع شده‌اند، و یکی از مراکز بازدید عمده مشتاقان سفر به پاکستان است. زبان اکثریت مردم این کشور زبان اردو است، اما زبان رسمی کشور، طبق قانون اساسی پاکستان، زبان انگلیسی است که در بین افرادی که در تجارت کار می‌کنند، افراد تحصیل کرده، مردم شهری و بسیاری از دانشگاه‌ها، به کار برده می‌شود. طبق آمار ارائه شده،  ۹۶٪ جمعیت این کشور مسلمان هستند. ارز رسمی کشور روپیه پاکستان بوده که با علامت ‎PKR نشان داده می‌شود. یک دلار برابر با حدود 139 روپیه پاکستان است. 

مشاوره سفر به پاکستان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف پاکستان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صنعت گردشگری پاکستان، رو به پیشرفت است. در سال 2018، انجمن بریتانیایی Backpacker پاکستان را به عنوان مقصد مهم سفرهای ماجراجویی جهان رتبه بندی کرد و این کشور را "یکی از دوست داشتنی­ترین کشورهای جهان، با مناظر کوهستانی که فراتر از تخیلی ترین و  وحشی ترین مناظر کوهستانی است" قلمداد کرد. در سفر به پاکستان خواهید دید که این کشور از لحاظ جغرافیایی و قومیتی بسیار متنوع است و دارای تعدادی از سایت های تاریخی و میراث فرهنگی است. روزنامه گاردین پنج مکان توریستی در پاکستان برای کمک به صنعت گردشگری کشور را توصیف کرده است. این سایت ها شامل لاهور، بزرگراه کاراکورام Karakoram ، کریم آباد و دریاچه سیف الملوک هستند. صنعت گردشگری پاکستان در سال 2011 به میزان 1.1 میلیون گردشگر خارجی در سفر به پاکستان داشته و در  سال 2012، 966000 مسافر به خود دیده است که  به ترتیب 351 میلیون دلار و 369 میلیون دلار برای این کشور درآمد زایی شده است.
 
موزه میراث Lok Virsa :
 
 این موزه توسط Lok Virsa موسسه ملی میراث فرهنگی و سنتی پاکستان اداره می شود. موزه میراث در واقع موزه تاریخ و فرهنگ پاکستان و نمایش فرهنگ های زنده این کشور است که در تپه های شاکارپریان در اسلام آباد پاکستان واقع شده است.
 
باغ وحش لاهور:
 
این باغ وحش در لاهور، پنجاب پاکستان، در سال 1872 تاسیس شد، یکی از بزرگترین باغ وحش­های جنوب آسیا است. در حال حاضر توسط اداره جنگل، حیات وحش و شیلات دولت پاکستان اداره می‌شود. درحال حاضر این باغ وحش مجموعه ای از حدود 1378 حیوان و 135  گونه مختلف را در اختیار دارد.

توریسم سلامت در پاکستان

توریسم سلامت در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگری پزشکی در پاکستان به عنوان یک بازار دست نخورده دیده می شود که می تواند به عنوان یک فرصت بزرگ تبدیل شود. طبق گفته کارشناسان پزشکی پاکستان، اگر دولت "بر مسائل کلیدی تمرکز کند" پاکستان دارای پتانسیل بزرگی در تبدیل شدن به یک مرکز گردشگری منطقه ای دارد که قابل مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر در این ناحیه است. گردشگری پزشکی در پاکستان سفرهای بالقوه ای را برای بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی پزشکی تنظیم کرده است. تعدادی از امکانات مدرن بیمارستان در شهرهای بزرگ مانند اسلام آباد، کراچی و لاهور وجود دارد که به طور کامل مجهز شده و با آخرین فن آوری های پزشکی تجهیز می­شود. بسیاری از پزشکان و جراحان در بیمارستان های پاکستان مجرب هستند. با این حال، مسائل امنیتی و کلیه زیرساخت های بهداشتی پایین تر از حد رشد صنعت توریسم سلامت است. بسیاری از بیماران، عمدتا دارای ریشه­های پاکستانی از خاورمیانه، انگلستان و ایالات متحده و هم چنین مسافرانی از کشور همسایه یعنی افغانستان هستند. بیماران در سفر به پاکستان، به دنبال درمان های مختلفی از جمله پیوند اعضا و درمان ناباروری، و درمان دیگر بیماریهایی که نمی توانند در کشور های محل اقامت خود بدانها دسترسی پیدا کنند، هستند و به عنوان گردشگران سلامتی، سفر به پاکستان دارند. 

توریسم مذهبی در پاکستان

توریسم مذهبی در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اسلام دین دولتی پاکستان است و حدود 95 تا 98 درصد پاکستانی ها مسلمان هستند. پاکستان پس از اندونزی دومین کشور پرجمعیت مسلمان در جهان را دارد. اکثریت اهل سنت هستند که طبق آمار مختلف از ۷5٪ تا 95% آن‌ها اهل تسنن و از 5% تا ۱۹٪ آن‌ها شیعه هستند، و نظرسنجی PEW در سال 2012 نشان داد که 6 درصد مسلمانان پاکستانی شیعه بودند.
 مسجد بدشاهی 
Badshahi:
 در سفر به پاکستان مسجد بدشاهی در نزدیکی لاهور که نماد تاریخی و مذهبی لاهور و  منعکس کننده معمار ی اسلامی  است را   ببیند.
 مسجد بدشاهی یک مسجد دوران مغول در لاهور است که ساخت آن توسط امپراتور اورنگزب در سال 1671 به تصویب رسیده و در سال 1673 تکمیل شده است، دومین مسجد بزرگ در پاکستان و جنوب آسیا و پنجمین مسجد بزرگ در جهان است. فضای داخلی مسجد، قادر به جمع آوری 55000 نفر از عبادت کنندگان در سالن نماز اصلی خود و 95000 نفر در محوطه و حیاط خلوت استساختار مسجد با استفاده از آجر و رس ساخته شد. سپس این ساختار با کاشی‌های سنگی قرمز که از یک معدن سنگ در نزدیکی جیپور در راجستان آورده شده بود، پوشیده شده و گنبدهای آن با سنگ مرمر سفید تزیین شده است. از بیرون مخصوصا در شب، مسجد بسیار زیبا است و درون آن نسبتا ساده است. این مسجد، مکانی وسیع و آرامش بخش است، که مردم اطراف شما در نهایت رضایت و صادقانه با شما رفتار می­کنند. 
 مسجد فیصل:
 این مسجد در اسلام آباد واقع شده است که در سفر به پاکستان از آن دیدن نمایید. این مسجد واقع در حومه تپه های مارگالا جزء جاهای دیدنی اسلام آباد بوده و دارای یک طراحی مدرن است که شامل ساختمان هشت وجهی از بتن است و معماری آن از چادرهای بادیه نشینان الهام گرفته شده است.
 بازدید کنندگان این مکان فوق العاده زیبا را با دریافت احساسات آرامش بخش، عشق، احترام، و شادی ترک می­کنند. 

جاذبه های طبیعی در پاکستان

جاذبه های طبیعی در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دره های زیبا و سرسبزی در پاکستان وجود دارد که از جاذبه های طبیعی در سفر به پاکستان می­باشد، از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد: دره نالتار با دریاچه های رنگارنگ، دره نیلوم در ناحیه آزاد کشمیر، منطقه ییلاقی شانگریلا، دره گوجال، دشت Deosai. 
 
منطقه کوهستانی KAGHAN:
 دریاچه کوهستانی Saiful Muluk واقع در انتهای شمالی دره Kaghan واقع در نزدیکی شهر ناران در پارک ملی سیف الملوک واقع شده است. دریاچه سرچشمه رودخانه Kunhar است. در ارتفاع حدود 225 متر بالاتر از سطح دریا، قرار دارد و یکی از مرتفع ترین دریاچه های پاکستان است. دریاچه سیف الملوک به نام یک شاهزاده افسانه ای ایرانی که عاشق شاهزاده خانم پری بدری الجمالا در دریاچه شده، نامگذاری شده است. این افسانه توسط شاعر صوفیه، میان محمد بخش نوشته شده است. این منطقه در نزدیکی اسلام آباد است که در تور اسلام آباد می­توانید از آن دیدن کنید. رودخانه طولانی Kunhar   به درازای 166کیلومتر عمدتا در استان خیبر پختونخوا واقع در شمال پاکستان واقع شده و در حوزه آبخیز رودخانه ایندوس است.
 
پارک ملی Deosai:
 این پارک ملی با زیبایی جادویی، به معنای واقعی کلمه زمین غول ها، و دشت های بدون درخت است که در سفر به پاکستان، خواهید دید. این مکان در طول سال از برف پوشیده شده و بازدید از آن محدود می شود، تنها در تابستان امکان بازدید فراهم می­شود که از شمال از طریق Skardu و از غرب از طریق Astor قابل دسترسی است. دومین و بالاترین فلات در جهان در ارتفاع 4142 متری است، این مکان در سال 1993 به منظور حفظ جمعیت خرس قهوه ای در پارک، به منطقه حفظ حیات وحش، تبدیل شده و در تابستان در بیش از 3000 مایل مربع، پوشیده از گل های وحشی است. دریاچه ی Shoeosar در deosai از بلندترین دریاچه های بلند در جهان است که در ارتفاع 4114 متری با محیطی سرسبز، از برف پوشیده شده است. کوه Nanga Parbat نهمین کوه بلند در جهان در روزهای روشن این دریاچه قابل مشاهده است.
 
باغ های شالیمار Shalimar:
 این باغها گاهی اوقات به نام باغ های شالامار خوانده می­شود، یک مجتمع باغ میراث دوران مغول واقع در لاهور، پنجاب پاکستان است. باغ ها از دوره ای که امپراتوری مغول در اوج قدرت و ارائه آثار هنری و زیبایی شناسی بوده، باقیمانده است و در حال حاضر یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری پاکستان است.

مکان های تاریخی در پاکستان

مکان های تاریخی در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برخی از قدیمی ترین تمدن های باستانی که در جنوب آسیا تشکیل شده بودند، در حال حاضر جزء پاکستان هستند. در سفر به پاکستان این مکان‌ها از جاذبه­‌های دیدنی برای گردشگران هستند.
 حمام تاریخی وزیر خان:
 گنجینه ای فوق العاده که در شهر دیوار 
Walled واقع شده است. حمام شاهی یا حمام سلطنتی در نزدیکی دروازه دهلی، مکان مهمی برای دیدار مردم محلی، بازدید کنندگان و گردشگران بین المللی در سفر به پاکستان است. بازسازی و بازیابی حمام به خوبی انجام شده است و نشان می­دهد که زندگی در دوره مغول چگونه بوده است. حمام شاهي در زمان هجوم انگلستان، به عنوان محل زندگی افسران حکومت بریتانیا و اصطبل اسب ها استفاده شده است که باعث شده تمام نقاشی های مغولی اصلی روی دیوارها پاک شده و سفید شوند. نقاشی های اصلی با کمک دولت های نروژ و آلمان تا حدی ترمیم شده اند. این مکان دارای رستوران جهت استفاده گردشگران است.
 قلعه لاهور:
 در سفر به پاکستان، این قلعه که شاهکار تاریخی لاهور است، را ببینید. قلعه لاهور یکی از جاذبه­های توریستی شگفت انگیز در شهر لاهور، دارای دروازه های بلند پایه در ورودی شمالی لاهور است
 و تاریخ غنی مغولان را در بیش از 500 سال حفظ کرده است. این یادگار سلطنت مغول، امروزه یک سایت میراث جهانی است. بهتر است در سفر به پاکستان با خانواده و دوستان از آن دیدار کنید.
 
آرامگاه جهانگیر:
 
این آرامگاه در  قرن هفدهم جهت امپراتور بزرگ مغول، جهانگیر ساخته شده است. ساخت این بنا از سال 1637 آغاز شده و در باغ شهدارا Shahdara در لاهور، پنجاب پاکستان و در کنار رودخانه راوی واقع شده است.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در پاکستان

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به پاکستان، خواهید دید که شیوه زندگی مردم، آداب و رسوم و سنت ها معمولا مبتنی بر دینی است که  پیروی می کنند. دستورات اسلام، تقریبا توسط تمام پاکستانی ها عمل می شود. مواد غذایی مصرفی و آداب اجتماعی کاملا مطابق با اصول و مقررات اسلامی است. چندین جشنواره مهم در طول سال توسط مسلمانان پاکستان جشن گرفته می شود که وابسته به تقویم اسلامی است. دو تعطیل رسمی در اسلام وجود دارد: عید فطر و عید قربان. در ماه رمضان، ماه نهم تقویم قمری، برای 29 یا 30 روز، روزه می­گیرند و به دنبال آن عید فطر است. عید فطر در پایان ماه مبارک رمضان جشن گرفته می شود و مسلمانان معمولا به دادن زکات و امور خیریه می­پردازند. هندوها و سیکهای پاکستان در ایام دیوالی، جشنواره نور و معابد و گوردوآرا را با اشتیاق مذهبی جشن می­گیرند. هندوهای پاکستان مدتهاست که خواستار تعطیل رسمی دیوالی شده اند. مسیحیان پاکستان اصولا افراد فقیری هستند و با توجه به توانایی‌های خود جشن کریسمس را برگزار می­کنند.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در پاکستان

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر ساله صد نمایشگاه برتر در زمینه­‌های هنر، آموزش، علوم پزشکی، صنایع و مهندسی، چاپ دیجیتال روی پارچه، علم تغذیه، ماهیگیری و انرژی در پاکستان برگزار می­‌گردد. در برنامه سفر به پاکستان، شرکت در این نمایشگاه­‌ها متناسب با رشته شغلی خود را، می­‌توانید انتخاب نمایید.
 نمایشگاه سپیده دم آموزش در نمایشگاه اسلام آباد:
 از تاریخ 9 تا 10 فوریه، موسسات آموزشی معتبر و دانشگاه‌ها و کالج‌های تحصیلی از آمریکای شمالی، انگلستان، استرالیا، بلژیک، کانادا، آلمان، هنگ کنگ، ایرلند، مالزی، نیوزیلند، قبرس شمالی، پاکستان، روسیه، سوئیس، ترکیه و امارات متحده عربی زیر یک سقف در هتل سرنا در اسلام آباد گردهم می‌­آیند. آن‌ها برنامه‌های متنوع خود در زمینه بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می‌­دهند. دانشگاه‌هایی که در نمایشگاه حضور دارند، برنامه‌های تحصیلی خود را در معرض دید عموم می­گذارند.
 نمایشگاه بین المللی و کنفرانس انرژی‌­های تجدید پذیر و بهره وری انرژی:
 
این نمایشگاه از 13 تا 15 فوریه در کراچی پاکستان برگزار می‌شود. بسیاری از علاقمندان در سفر به پاکستان در این نمایشگاه شرکت می­کنند. وظیفه و هدف اصلی این نمایشگاه، برای کاهش وابستگی ملی به منابع انرژی متعارف و ایجاد منابع جدید در مشاغل منطق‌ه­ای، تشکیل گروه‌های اجتماعی برای اجرای پروژه‌های زیست محیطی است. تمامی اهداف نمایشگاه در جهت منافع جامعه پاکستانی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی است.

تورهای تفریحی یک روزه پاکستان

تورهای تفریحی یک روزه پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از مکانهای تفریحی پاکستان را در سفر به پاکستان،  از طریق تورهای یک روزه، می­توانید بازدید نمایید.
 پارک آبی سرزمین رویاها Dreamworld Resort:
  این پارک آبی، یک مکان آرامش بخش با انواع سرگرمی­ها دور از شلوغی­های پاکستان است که بیش از 160 نوع تفریح ارائه می‌دهند. این پارک آبی منحصر به فرد در کراچی از دیدنی های کراچی است که با انواع مختلفی از بازی­های آبی، استخر شنا، قایقرانی روی دریاچه ، و دریاچه مصنوعی تجهیز شده است. گردشگران در سفر به پاکستان، در این مکان به تفریح می‌پردازند.  هم چنین شامل پارک تفریحی استثنایی با ورزش های سواری و سرسره بازی، امکانات ورزشی، فعالیت های ورزشی و حرکتی و ناهار خوری است. دارای یک زمین گلف وسیع است، که مسابقات گلف را نیز ارائه می دهد. این پارک آبی در جاده Strachen  در نزدیکی کراچی پاکستان واقع شده که از 6 صبح تا 9 بعدازظهر باز است. در سفر به کراچی از امکانات این پارک استفاده کنید.
 عرشه رصد کردن چشم انداز ساحل طلاییSkyPoint :
 این مکان، تنها عرشه مشاهده سواحل استرالیا و چشم انداز  مرتفع در ساحل باشکوه طلایی SkyPoint است. در  یکی از سریعترین آسانسورهای جهان سوار می­شوید و  تا طبقه 77 در برج Q1، در ارتفاع 2265 متری بالا می­روید، جایی که شما می‌توانید در سفر به پاکستان، از منظره های پانوراما از اقیانوس، ساحل و مناطق دور افتاده دیدن کنید. در کافی شاپ واقع در این ارتفاع از چای یا کوکتل استفاده کنید. این مکان 24 ساعته باز است و بهتر است از قبل بلیط ورودی را رزرو نمایید.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به پاکستان

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاکستان همسایه ایران و دارای مرز مشترک در جنوب شرقی با این کشور است. جهت سفر زمینی به پاکستان لازم است از تهران به سمت شهرهای جنوب شرقی ایران حرکت کنید. در مسیر خود از شهرهای قم، کاشان، یزد، انبار، ماهان، رفسنجان، بم، حرکت نمایید. از آنجا به استان سیستان و بلوچستان وارد شوید و به سمت خاش و سروان و از آنجا به شهر کوهک، شهر مرزی ایران و پاکستان بروید. این مسیر بدون توقف و ترافیک حدود 21 ساعت زمان خواهد برد. قوانین مرزی در وارد شدن به کشورهای دیگر را رعایت کنید. در ایستگاه ترانزیت سفر به پاکستان را از طریق جاده واشاپ ادامه دهید. در پاکستان به سمت اولین شهر نزدیک به ایران یعنی پنجگور بروید که طی کردن این فاصله در 3 ساعت بدون توقف امکان پذیر است. در پنجگور می‌توانید بسته به انتخاب شهر مقصد بعدی به سمت آن حرکت کنید. شهر کراچی در مرز آبی دریای عمان قرار دارد که فاصله آن از شهر پنجگور حدود ده ساعت بدون توقف است. اسلام آباد پایتخت پاکستان در ناحیه نزدیک به مرزهای شرقی پاکستان قرار دارد و در فاصله ای حدود 20 ساعت با پنجگور قرار دارد.

فصول مناسب سفر به پاکستان

فصول مناسب سفر به پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهترین زمان برای بازدید از پاکستان، بستگی به جایی که شما مایل به سفر هستید، دارد. ماه‌های می و اکتبر به طور کلی بهترین فصل برای بازدید است، زیرا آب و هوا در سراسر کشور خشک و گرم است. ماه ژوئن گرم ترین ماه در اسلام آباد با درجه حرارت متوسط 31 درجه سانتیگراد و سردترین ماه ژانویه حدود 10 درجه سانتیگراد است و بلند ترین روز آفتابی در 13 ژوئن است. ماه جولای مرطوب ترین ماه است که به طور میانگین 100 میلی متر بارندگی دارد. رشته کوه های بلند هیمالیا با ارتفاع 7000متر در شمال پاکستان،  از تعادل هوا کاسته شده و آب و هوا را در زمستان و تابستان گرمتر می­کند.در هنگام سفر به پاکستان با توجه به شرایط آب و هوایی، فصل دلخواه خود برای سفر را انتخاب نمایید. 

هتل های پاکستان

هتل های پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به پاکستان جهت اقامت کوتاه مدت از هتل ها و مهمانخانه های آن می­توانید استفاده نمایید. از وبسایتهای اجاره املاک می­توانید از قیمت اجاره خانه در کراچی اطلاع پیدا کنید.
 هتل اسلام آباد سرنا Islamabad Serena:
 این هتل لوکس 5 ستاره، در مکانی بسیار زیبا پای تپه های مارگالا در 3 کیلومتری از مسجد لال، 4 کیلومتر از دریاچه راوال و 6 کیلومتر از موزه Lok Virsa واقع است. دارای شاتل فرودگاهی، استخر و باشگاه بدنسازی است.
 مهمانخانه نکسوز گریس Nexus Grace:
 این هتل 4 ستاره در یک خیابان پر از برگ در یک منطقه مسکونی، واقع شده است. این مکان، در یک پارک وسیع قرار دارد که دارای منظره­های شهر و بنای یادبود پاکستان است. این هتل در 17 کیلومتری فرودگاه بین المللی بی­نظیر بوتو است. کرایه یک اتاق دوتخته حدود 36 دلار آمریکا است. این هتل می­تواند از گزینه های اقامتی شما در سفر به پاکستان باشد.
 هتل گیلگیت سرنا Gilgit Serena:
 این هتل سه ستاره در شهر زیبای گیلگیت واقع شده و دارای ویوی کوهای برفی است. اطراف هتل، باغهای فرحبخشی وجود دارد. امکانات هتل بسیار متناسب و راحت است. کرایه یک شب اتاق دوتخته برابر 62 دلار است.
 اجاره آپارتمان ارزان در کراچی، از طریق سایت https://www.olx.com.pk امکان پذیر است. آپارتمان طبقه همکف، 2 خوابه برای اجاره در بلوک گولستان و ایاکار 12 با قیمت 16000 روپیه، در نزدیکی بازارها و رستوران های مشهور است.
  اجاره آپارتمان در اسلام آباد  از گزینه های مسافران برای اقامت در پاکستان است.

ویزای توریستی پاکستان

ویزای توریستی پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما در پاکستان خانواده یا بستگانی دارید، آنها می‌توانند از شما برای سفر به پاکستان و بازدید، دعوت کنند. شما همچنین می توانید یک ویزای تجاری بگیرید، در صورتی که در پاکستان ارتباطات شغلی و یا مشاغل کسب و کار داشته باشید. لازمه دریافت ویزای پاکستان، داشتن دعوتنامه از طریق اقوام و دوستان از پاکستان است. گرفتن ویزای توریستی پاکستان نسبتا دشوار خواهد بود. شهروندان کشورهایی که برای سفر به پاکستان برنامه ریزی می کنند، باید درخواست یک ویزای معتبر از سفارت پاکستان را ارائه دهند. علاوه بر ویزا، لازم است که یک گذرنامه معتبر برای سفر به پاکستان نیز داشته باشید و پاسپورت شما باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد. مدارک لازم جهت اخذ ویزا اصل پاسپورت و کپی پاسپورت متقاضی، دو قطعه عكس، کپی تمامی صفحات شناسنامه و شرکت در مصاحبه در سفارت پاکستان است. هم چنین مبلغی که سفارت تعیین می­کند، بایستی برای گرفتن ویزا بپردازید. به طور معمول 50 درصد مبلغ در هنگام درخواست و 50 درصد پس از تحویل پاسپورت دریافت می­شود.

پروازها از ایران به پاکستان

پروازها از ایران به پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای پرواز مستقیم از ایران به پاکستان، بلیط پاکستان را از شرکت­های هوایی ماهان Mahan Airlines، هواپیمایی تابان Taban Airlines، و هواپیمایی ایران ایر Iran Air Airlines تهیه نمایید. در سفر به پاکستان، برای تهیه بلیط لاهور از پروازهای مستقیم تهران استفاده کنید که به مقاصد شهرهای لاهور و کراچی انجام می­شود. امکان خرید بلیط ارزان کراچی با پرواز مستقیم تهران به کراچی از طریق شرکتهای هوایی تابان و ایران ایر امکان‌پذیر است. .
 اگر بلیت پاکستان را از مبدا شهرهای دیگر ایران ازجمله مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان بخواهید، امکان تهیه بلیط از شرکتهای هوایی دیگر به مقصد شهرهای پاکستان 
و  سفر به لاهور ، وجود دارد ولی پرواز با توقف انجام می­گیرد. شرکت هوایی امارات Emirates Airlines از تهران و مشهد با یک توقف در امارات به پاکستان پرواز دارد.
 شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز 
Turkish Airlines، از شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز و مشهد به سمت پاکستان با یک توقف در استانبول پرواز وجود دارد.
 از شهرهای تهران، شیراز و مشهد توسط شرکت­ هوایی قطر ایرویز 
Qatar Airways به سمت پاکستان پروازی با یک توقف در دوحه وجود دارد.

آب و هوای پاکستان

آب و هوای پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاکستان در منطقه معتدل قرار داشته و هر چهار فصل را دارد. از دسامبر تا فوریه، زمستان سرد و خشک، از ماه مارس تا ماه می، بهار خشک و گرم، از ژوئن تا سپتامبر، فصل بارانی تابستان و دوره موسمی جنوب غربی،  و ماههای اکتبر و نوامبر دوره عقب نشینی فصل موسمی است.

در سفر به پاکستان از بخش جنوبی جزیره کشمیر، دیدن کنید. این مکان ها از جمله مناطق Bhimber، Mirpur و Kotli، در تابستان آب و هوای بسیار گرم و در زمستان هوای سرد متوسط دارد. بیشترین بارش در فصل موسمی و در هر دو فصل زمستان و تابستان وجود دارد. در مناطق مرکزی و شمالی استان، آب و هوای گرم و متوسط در فصل تابستان، و در زمستان بسیار سرد است. بارش برف نیز در ماه­های دسامبر و ژانویه رخ می دهد. تقریبا همیشه این منطقه بارندگی دارد. مرطوب ترین مناطق Muzaffarabad و Pattan هستند. در طول منطقه بیشترین میزان بارش باران بیش از 1400 میلیمتر است و بیشترین بارش باران در نزدیکی مظفرآباد (حدود 1800 میلیمتر) است. در طول تابستان، با توجه به بارندگی زیاد و برف ذوب، سیل های موسمی رودخانه‌ها معمول است. 

وسایل ضروری برای سفر به پاکستان

وسایل ضروری برای سفر به پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کیف و چمدانی که در سفر به پاکستان همرا می­برید دارای کیفیت مناسب و قفل خوب باشد. در گشت­ها و پیاده رویهای روزانه کوله پشتی مناسب با خود ببرید که لوازم ضروری و بطری آب خود را در آن قرار دهید. البته مراقبت از کوله پشتی را فراموش نکنید. از کیف کمری یا بند دار، جهت همراه بردن وسایل قیمتی و پول نقد و مدارک شناسایی استفاده کنید. این کیف را زیر لباس یا در سمتی از بدن خود بگذارید که بتوانید از آن مراقبت کنید. لوازم بهداشتی مناسب با خود ببرید از جمله ژل ضدعفونی کننده دست، بسته های جیبی دستمال کاغذی، نوار بهداشتی، کرم ضد آفتاب، پماد دورکننده پشه و حشرات، پماد بعد از گزیدگی حشرات، روبالشی­ها و ملافه تمیز می توان نام برد. زنان هنگام بازدید از مساجد باید سر و بدن خود را بپوشانند و لازم است در سفر به پاکستان از لباس مناسب، که با سنت مردم پاکستان نزدیک باشد، استفاده کنند. البته مردان می­توانند تی­شرت و شلوار بپوشند. سعی کنید که از لباس­‌هایی گشادتر با جنس پنبه­ای و روسری سبک استفاده نمایید.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در پاکستان

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روپیه پاکستان با کد PKR، پول رسمی پاکستان است. با استفاده از وب سایت، می توانید نرخ ارز هر روز روپیه پاکستان را بیابید و از ماشین حساب آن برای تبدیل روپیه های پاکستان به دلار استفاده کنید. به طور معمول مسافر می‌تواند تا ده هزار دلار با خود همراه داشته باشد. شما می‌توانید در هنگام سفر به پاکستان از دلار استفاده کنید و در صرافی ها ارز خود را با روپیه تعویض نمایید.
 هزینه سفر به پاکستان برابر با 9835 روپیه پاکستان ( یا 71 دلار) که میانگین قیمت روزانه مسافرت در پاکستان است. میانگین قیمت غذا برای یک روز 2900 روپیه ( یا 21 دلار) است. میانگین قیمت یک هتل برای یک زوج 11،205 روپیه (81 یا  دلار) است. قیمت روزهای اضافی در جدول زیر آمده است. این هزینه های سفر به طور متوسط از مسافران دیگر جمع آوری شده اند تا به شما در برنامه ریزی بودجه سفر خود کمک کنند.
 
میانگین هزینه روزانه برای هر فرد، در هر روز 9835 روپیه
 میانگین هزینه یک هفته برای هر شخص 68842 روپیه
 میانگین هزینه دو هفته برای هر شخص 137685 روپیه

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در پاکستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای استفاده از امکانات درمانی در سفر به پاکستان، لازم است گردشگران، قبل از سفر به این کشور بیمه مسافرتی مناسب خریداری نمایند. برای توریستها این امکان هست که از طریق آنلاین از شرکت های بیمه، یا توسط آژانس­های مسافرتی تور پاکستان، یا از طریق مراجعه حضوری، بیمه درمانی گردشگری را تهیه نمایند. دارا بودن بیمه نامه مسافرتی، به خاطر بالا بودن هزینه های درمانی و سایر هزینه ها در خارج از کشور، برای مسافران امری ضروری است. از طریق آنلاین یا شرکت های بیمه، متقاضیان می­توانند از لیست قیمت بیمه مسافرتی مطلع شده و آن را تهیه نمایند. برخورداری از بیمه مسافرت پزشکی توصیه اکیدی است که به گردشگران خارجی داده می شود. به هر حال، مسافران ایرانی باید بدانند که اگر از بیمه درمانی استفاده نکنند، در صورت بروز حادثه احتمالی بایستی هزینه های درمانی و مراقبت های بهداشتی را از جیب خود بپردازند که بدون شک هزینه زیادی خواهد بود.

اجاره اتومبیل در پاکستان

اجاره اتومبیل در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما در سفر به پاکستان، در حال برنامه ریزی برای اقامت کوتاه هستید و یا پیگیر یک سفر جاده ای هستید، اجاره ی خودرو یک راه ایده آل است. از طریق آنلاین یا سایتهایی مثل https://www.europcar.com می­توانید بهترین گزینه را بیابید. از طریق شرکتهای تامین کننده خودرو، می توانید از مکان هایی که در مسیر آنها امکان استفاده خودرو راحت تر است مطلع شوید. شرکت Europcar در ایستگاه های کرایه ماشین خود در شهرهای کراچی­، لاهور و اسلام آباد پاکستان به مسافران متقاضی خودرو خدمات ارائه می­کند. طبق قوانین ترافیکی پاکستان، رانندگی در سمت چپ جاده است. حداقل سن رانندگی برای هر وسیله نقلیه 18 سال است. بیمه شخص ثالث در پاکستان از ضروریات است. راننده بایستی گواهینامه بین المللی داشته باشد. مطمئن شوید که خودرویی که اجاره می­کنید از بیمه کامل برخوردار باشد در اینصورت هر گونه خسارت واردآمده به خودرو، توسط شرکت بیمه پرداخت می­شود. ولی پرداخت جریمه رانندگی، به عهده راننده خواهد بود. 

خطرات احتمالی برای گردشگران در پاکستان

خطرات احتمالی برای گردشگران در پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اسلام آباد می تواند جایگاهی نسبتا امن برای بازدید باشد. البته برای اطمینان از سفر به اسلام آباد، احتیاط هایی لازم است که باید در پایتخت پاکستان انجام دهید. مثل همیشه، استفاده از عقل و منطق، مهمترین ابزار برای حفظ امنیت شخص و اموال شخصی او خواهد بود. سفر به پاکستان ناامن نیست و در حال حاضر در زمینه توسعه استانداردهای گردشگری کارهای زیادی انجام شده است. درست است که وضعیت امنیتی ایده آل نیست، اما در نظر داشته باشید که پاکستان یک کشور در حال توسعه است. شما نمیتوانید آن را با امارات متحده عربی، انگلستان یا ایالات متحده مقایسه کنید. با این حال، اگر شما قصد سفر به مصر یا لبنان را دارید، سفر به پاکستان را هم به عنوان یک سفر امن، ببینید. هرگز هیچگونه آدم ربایی گردشگری در پاکستان شنیده نشده است. با این حال، هنگام سفر در استان Khyber Pakhtunkhwaیا KPK ، از جمله دره پیشاور و سوات، مراقب خود باشید

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به پاکستان

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به پاکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سازمانهای CDC و WHO واکسن های زیر را برای پاکستان توصیه می کنند: هپاتیت A، هپاتیت B، تیفوئید، وبا، تب زرد، انسفالیت ژاپنی، هاری، سیاه زخم، مننژیت، فلج اطفال، واکسن سه گانه سرخک، اوریون و سرخجه (یا همان MMR )، واکسن سه گانه کزاز، دیفتری و سیاه سرفه یا همان (  Tdap)، آبله مرغان، ذات الریه،  آنفلوآنزا و شینگل که ویروسی همانند عفونت ویروسی آبله مرغان است که دانه ها، روی خط اصلی رگ عصبی می­زند. در مورد اینکه آیا الزام تزریق واکسن به شما هم مربوط می شود یانه، با پزشک خود مشورت کنید. از طریق غذاهای آلوده یا آب آلوده امکان واگیری تیفوئید وجود دارد. سازمان CDC این واکسن را برای اکثر مسافرین توصیه می کند، به ویژه اگر در سفر به پاکستان، شما با دوستان یا بستگان خود ملاقات می کنید، از شهرهای کوچک یا مناطق روستایی دیدن کنید، و یا اگر شما یک ماجراجوی غذا هستید بایستی مراقب سلامتی خود و تهیه غذا و آب سالم در سفر به پاکستان باشید. مالاریا دومین بیماری است که هر ساله 4.5 میلیون مورد گزارش شده است. در کل، 39 ناحیه بلوچستان و سند، بیشترین مناطق خطر مالاریا را داشته است. در مناطق بالای 2500متر از سطح دریا خطری وجود ندارد و جلوگیری از مالاریا در کشور آسان است.

. از طریق غذاهای آلوده یا آب آلوده امکان واگیری تیفوئید وجود دارد. سازمان CDC این واکسن را برای اکثر مسافرین توصیه می کند، به ویژه اگر در سفر به پاکستان، شما با دوستان یا بستگان خود ملاقات می کنید، از شهرهای کوچک یا مناطق روستایی دیدن کنید، و یا اگر شما یک ماجراجوی غذا هستید بایستی مراقب سلامتی خود و تهیه غذا و آب سالم در سفر به پاکستان باشید. مالاریا دومین بیماری است که هر ساله 4.5 میلیون مورد گزارش شده است. در کل، 39 ناحیه بلوچستان و سند، بیشترین مناطق خطر مالاریا را داشته است. در مناطق بالای 2500متر از سطح دریا خطری وجود ندارد و جلوگیری از مالاریا در کشور آسان است.

آخرین ویرایش: 2019-03-18 18:31:06 10,329